صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 67891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 137

موضوع: گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر

سلام به همه اعضا گرامي

مركز نجوم آوااستار در نظر دارد در تاريخ پنجشنبه و جمعه 29 و 30 تیر ماه گشت رصدي برگزار كند

مكان : كاروانسراي قصر بهرام

اطلاعات بيشتر در بخش اصلي سايت موجود است .

در این برنامه قصد داریم تا با استفاده از یک دستگاه تلسکوپ cpc اشمیت - کاسگرین سلسترون تجربه جدیدی در رصد اجرام اعماق آسمان ایجاد کنیم .

اين تاپيك جهت اطلاع رسانی و اعلام پيشنهادات براي برگزاري بهتر برنامه ايجاد شده است .

* ضمنآ اعضای فعال فروم آوا استار از 20% و اعضای ممتاز از 30 % تخفیف برخوردار خواهند شد .
    ویرایش توسط yperseusy : 06-24-2015 در ساعت 12:06 PM

2. Top | #91

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5035
    تشکر شده 62 بار در 4 ارسال

سلام ، خسته نباشید
    فعلا همین یه عکس رو وقت شده ادیت کنم
    از همه ممنون ، برنامه خوبی بود
    [IMG][/IMG]

3. Top | #92
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوا استار
    مدال برنز كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    4557
    تشکر شده 444 بار در 43 ارسال

سلام .من نه دوربین حرفه ای داشتم و نه عکاس خوبی ام ولی به سفارش آقای امام این ها چند تا از عکس های من اند!!:

ما به غروب نرسیدیم!!!

نزدیک صبح. با فلاشی که دوربینم زد چشم همه رو نابود کردم! ببخشید!

ابن دفعه فلاش نزد!

ادامه دارد......
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-img_6046-jpg   گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-img_6068-jpg   گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-img_6087-jpg  

4. Top | #93
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5039
    تشکر شده 24 بار در 1 ارسال

گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-4-jpgگشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-2-jpgگشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-1-jpgگشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-6-jpgگشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-15-jpgگشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-5-jpgگشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-12-jpg

5. Top | #94
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

smile گزارش رصد قصر بهرام !! قصر آوا !!

سلام به هم رصدی ها و سایر دوستان .........

خوب بعد از رصد معمولا آدم یا گزارش می نویسه یا عکس میزاره ( یا هر دو !! ) ، منم که اصولا دست به گزارشم خوب هست و این کار بسیار مشقت بار رو بر دوش می کشم ........ ؛ و چنین است گزارش رصد ما :

طبق معمول رصد ها ، نمی دونم چرا بعضیا کلا دقیقه 90 هستن ( دقیقه 90 میگن میایم رصد !! دقیقه 90 برای حرکت با خونسردی میان !! کلا خونسردن !! ) ، خلاصه برای ما هم جایی پیدا شد و جای گزیده شدیم ؛ ( با تأخیر کمــــــــــــــی ) حدود ساعت 15 : 14 حرکت کردیم ، که دو تا میدل باس بود و یک مینی بوس ایویکو ؛ در راه یک فیلم گذاشتن که انقدر زیبا بود که بنده ترجیح دادم بخوابم !! خدا آقای گنجیان رو خیر دهاد که رفت و ما رو از بقیه ی تماشای فیلم معاف کرد و ایشون با انرژی تمام اطلاعاتشونو در اختیار دوستان قرار می دادن و بسیار بسیار ممنونیم از ایشون .......... ، خلاصه پس از کمی معرفی و بازی مافیا و پانتومیم و ... ( پنچری ماشین دیگه و دیر رسیدن ها و دیدن پس غروب و ..... ) به قسمت خاکی جاده رسیدیم که دوستانِ جلوی ماشین ما میومدن عقب تا یکم ماشین حرکت کنه و دیگه با تموم آسودگی ها حدود ساعت 23 رسیدیم به قصر آوا !! ( دیگه اسمشو گذاشتم و گذاشتیم قصر آوا !! و تقاضا دادم که ثبتش کنن !! ) ؛ آقای فروغی زحمت شام رو کشیدن و بعد گروه بندی آقای امام و شروع کامل رصد ( عکاسی و صورت های فلکی و جرم گیری ) ، اوضاع خوب بود تا اینکه کم کم ابرهای رصدی هم به جمعمون پیوستند ( یعنی شما بگو ، تا حالا یک رصد با آوا برم و هوا صاف باشه !! نبوده !! بعدا میگن هواشناسی زده بود هوا صـــــاف !!!!!! ) خلاصه صبح شد و طلوع خورشید و تماشا و عکس از طلوع و عکس تکی و ..... ، بعد به صرف صبحانه دعوت بودیم و سپس مراسم معارفه که به منِ بنده خدا که رسید ( هر چقدر سعی کردم مخفی بشم ، نشد ) ( حس هفتمم گفته بود بهم یک چیز میگنــــا ) آقای امام لطف داشتن و پیش معارفه ای قبلش ازم داشتن !! ( حالا همه می دونن کی باعثش هستــــــا !! آقای امام من اصلا به هیچ کس نمیگم که خودتون باعثش هستیـــــن ....... ) ؛ خلاصه بعدش راه افتادیم به طرف تهران و اومدیم ( خودم هم که برگشتنی رفتم و در گوشه ای تا نزدیک مقصد خواب رو شرمنده کردم !! ) ؛ البته این پایان برنامه ی رصدم نبود که برم بعدش راحت بخوابم و استراحت کنم ، تازه ادامه داشت ، بعدش که سریع رفتم خونه و وسایل رو گذاشتم و مثل جت رفتم جایی ، بعد از اونجا دوباره سریع اومدم خونه و وسایل رو گذاشتم و دوباره اپتیک به دست مثل جت رفتم برای رؤیت هلال ( البته متأسفانه نشد هلال رو ببینیم ) بعد دیگه جونی نداشتم که مثل جت بیام خونه و خودم و وسایلمو می کشیدم تا برسم به منزل .
    در پایان از همه ی کسانی که زحمت کشیدن ( چه در بخش تدارکات ، آموزش ، تقویت روحیه در ماشین ها و ..... ) بسیار متشکرم و از دیدن دوستان بسیار خوشحال شدم و البته جای خیلی ها رو خالی کردیم و بسیار یادشون کردیم ....... و یک تشکر فروان و ویژه و خدا قوت به دوستانی که در مینی بوس ایویکو بودن ( شادی جان که بنده خدا گرما زده شده بود ، آقای امام ، آقای رایگان ، آقای یوسف نژاد ، آقای نصاری که بسیار زحمت کشیدن ، آقای شریعت زاده و اگر کس دیگه ای بود عذر میخوام که الآن یادم نیست بگم ) ؛ ما در ماشین کولر دار و این دوستان در ماشین ابزارها که هیچ کولری نداشت و واقعا سخت بود .

به امید دیدار دوستان در رصدهای آتی .........

6. Top | #95
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوا استار
    شماره عضویت
    4557

اینم ادامه:
    همه منتظر طلوع!

اینم طلوع:

طلوع با نمای قصر بهرام

غروب زود هنگام!!!

یه نمای دیگه!!!
    ویرایش توسط Amir Mohammad : 07-21-2012 در ساعت 05:48 PM

7. Top | #96
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد مهدی عسگری نمایش پست ها

...
    از بالا سمت راست:
    نمیشناسمشون-نمیشناسمشون-آقای حقیقی - نمیشناسمشون - از دوستای قدیمی آقای امام -آقای بهزاد. - آقای امیر علی - عضو آوا نیستن - آقای فروغی - استروید- گندم- یلدا دورادور- آقای آریایی -ایشونو نمیشناسم - خانم حدادی زاده(امیدوارم اشتباه نکرده باشم چون نمیتونم خیلی خوب تشخیص بدم!)- کریمیسسس - هلیکس - خانم ثمین ...(یادم نیس) - دوست ستاره ها- روزت- یادم نمیاد- آقای فرودو_شیفو(؟) که از بعد رصد عضو شدن- آقای احسان نگین- نمیشناسم
    ردیف بعدی از چپ به راست:
    آقای راک_آی ام ال - آقای استرونومر 169 - نمیتونم تشخیص بدم - آقای محمد_رضا - مریم جون(یا نام کاربری ندارن یا یادم نیس!) - یادم نیس -آرمیتا -فلراستار - خودم - مریم طلوع - کیمیا میم - کامیار امیر معینی - گیسو خانم - هستی - داداشم که هنوز تو آوا عضو نشده- آقای امین تره کار - مهداد حقیقی - آقای شریعت زاده - آقای امام - اگه اشتباه نکنم : آقای وای پرسیوس وای -آقای اسماعیل پور - استرونومی - آقای اسپیس - آقای علی محمد نثاری - آقای هادی سلیمانی - آقای کاظم مهرابی - خانم آقای مهرابی
    از راست به چپ:
    آقای محمد مهدی عسگری -نمیشناسم
    ردیف پایین این دو نفر:
    آقای گنجیان - خانم جعفریان(عضو نیستن!) - خانم نرئید!-ایشونم یادم نیست ، آقای فروغی بهشون میگفتن حاجی! - آقای حمید (@-@) رضا - عضو نیستن - عضو نیستن - صبا هوشمند - آقای خشایار معروفی - این خانم و آقای کنارشون هم عضو نیستن
    بالا سر این آقا:
    آقای اوریون- دو نفر سمت چپ آقای اوریونو هم نمیشناسم!!!

دیدم کسی معرفی نکرد خودم معرفی کردم!
    دیگه گزارشو بقیه بذارن چون من اگه بخوام بذارم خلاصه نشده میذارم حوصلتون سر میره!!!
    ....
    ویرایش توسط BigBang : 07-22-2012 در ساعت 01:35 PM دلیل: کاهش اسم دو نفر از ناشناس هاکه شناختمشون:دی!!!!!!!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

8. Top | #97
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

سلااااام بر دوستان

آقا خیلی خوش گذشت.......گفتیم خندیدیم،صفا کردیم!!!! بعد حال کردیم و عکس گرفتیم...خاطره تعریف کردیم!!! و اینکه بقیه که نیومدن جاشون تو دلمون خالی بود ولی تو اتوبوس ها اصلا خالی نبود!!

من که رسمن موقع برگشت که رسیدیم تهران بیهوش بودم نمیدونستم دارم چیکار میکنم........رسیدم خونه یکم ناهارو اینا بعد به خوابی فرو رفتم که اصحاب کهف اینجوری نبودن..... (خوابی در حدود بیش از 13 ساعت البته یه سره نه،فقط برای شام و آب و اینا بیدار شدم) .............. یه همچین آدمی هستم من........

خلاصه اینکه من هنوز به سرمنزل گاه مقصود (خوی) نرسیدم و به هیچگونه پردازشگرتصویر و اینا دسترسی ندارم (اینترنت رو هم تازه پیدا کردم) و اینکه باید منتظر بمونین تا من به یه مقصدی برسم!!!!!
    فقط خواستم بگم خیلی خوب بود و دست همگی درد نکنه.....دمشون گرم که اومدن!!!

البته یکی از بچه ها منو تهدید کرد که از بالای پشت بوم پرت میکنه پایین ولی عملی نشد من شخصا خیلی خوشحال میشدم این شخص رو مشاهده کنم و این حرکت رو دفعه بعد عملی کنه!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

9. Top | #98
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوا استار
    شماره عضویت
    4557

نقل قول نوشته اصلی توسط BigBang نمایش پست ها
    از بالا سمت راست:
    نمیشناسمشون-نمیشناسمشون-آقای حقیقی - نمیشناسمشون - از دوستای قدیمی آقای امام -هرچی فک میکنم فامیلشونو یادم نمیاد! - آقای امیر علی - عضو آوا نیستن - آقای فروغی - استروید- گندم- یلدا دورادور- آقای آریایی -ایشونو نمیشناسم - خانم حدادی زاده(امیدوارم اشتباه نکرده باشم چون نمیتونم خیلی خوب تشخیص بدم!)- کریمیسسس - هلیکس - خانم ثمین ...(یادم نیس) - دوست ستاره ها- روزت- یادم نمیاد- عضو نیستن ولی قرار شد در اولین فرصت عضو شن(عضو شدن؟؟؟)- نمیشناسم - نمیشناسم
    ردیف بعدی از چپ به راست:
    آقای راک_آی ام ال - آقای استرونومر 169 - نمیتونم تشخیص بدم - آقای محمد_رضا - مریم جون(یا نام کاربری ندارن یا یادم نیس!) - یادم نیس -آرمیتا -فلراستار - خودم - مریم طلوع - کیمیا میم - کامیار امیر معینی - گیسو خانم - هستی - داداشم که هنوز تو آوا عضو نشده- آقای امین تره کار - مهداد حقیقی - آقای شریعت زاده - آقای امام - اگه اشتباه نکنم : آقای وای پرسیوس وای -آقای اسماعیل پور - استرونومی - آقای اسپیس - آقای علی محمد نصاری - آقای هادی سلیمانی - آقای کاظم مهرابی - خانم آقای مهرابی
    از راست به چپ:
    آقای محمد مهدی عسگری -نمیشناسم
    ردیف پایین این دو نفر:
    آقای گنجیان - خانم جعفریان(عضو نیستن!) - یادم نیست اسمشونو!-ایشونم یادم نیست ، آقای فروغی بهشون میگفتن حاجی! - آقای حمید (@-@) رضا - عضو نیستن - عضو نیستن - صبا هوشمند - آقای خشایار معروفی - این خانم و آقای کنارشون هم عضو نیستن
    بالا سر این آقا:
    آقای اوریون- دو نفر سمت چپ آقای اوریونو هم نمیشناسم!!!

دیدم کسی معرفی نکرد خودم معرفی کردم!
    دیگه گزارشو بقیه بذارن چون من اگه بخوام بذارم خلاصه نشده میذارم حوصلتون سر میره!!!
    ....
    ممنون از big bang .اضافه می کنم. 3 نفر سمت چپ آقای اوریون از راست به چپ: امیر محمد(خودم)/برادرم امیر حسین که عضو آوا نیست و به نجوم هم علاقه خاصصی نداشت. ولی تو این رصد به عکاسی نجومی واکنش مثبت نشون داد!/سروش(سر ایشون بالای سر برادرمه-خوب معلوم نیست!)

10. 13 کاربر مقابل از Amir Mohammad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #99
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    219
    تشکر شده 368 بار در 52 ارسال

Cool

سلااام سلااام سلااام

خوبييييييييييين ؟؟؟

دوستان عزيزم
    اميدوارم همه خستگي ها رفع شده باشه و به سلامتي رسيده باشين منزل

من امروز ساعت 4 و 10 دقيقه صبح رسيدم اصفهان و بعد از كمي استراحت اومدم پيشتون

از همه ي دوستان به خاطر حضورشون بي نهايت سپاسگزارم

از آقاي امام ‌، خانم شادي حدادي زاده ي عزيزم ،‌ آقاي فروغي مهربون و دوست داشتني ،‌ آقاي معروفي كه خيلي زحمت دادم بهشون ،‌‌ آ‌قاي شريعت زاده ،‌ علي آقاي عزيز و بقيه ي دوستان كه اگه بخوام نام ببرم بايد هر 72 نفر رو بگم
    از بس كه همه محشرين

دست همه تون درد نكنه
    بعد از 3 سال دوري و دلتنگي واسه آسمون،‌ اين حس خوب در كنار شما خوبان واسه ام چندين برابر شد

يه نكته اي كه بايد بگم اينه كه اولين تجربه ي عكاسي من توي اين رصد با زحمات آقاي امام و صبر و حوصله ي آقاي معروفي عزيز رقم خورد كه جا داره باز هم ازشون تشكر كنم

جاي دوستاني كه نبودن حسابي خالي بوووووود

اين هم چند تا از عكس هاي من

دوربين : canon SX 20 IS

http://ge.tt/7DuJ7pK/v/0

[/CENTER]
    امضای ایشان

گاه
    آدمی تنها تر از آن است که سکوتش می گوید . . .

گاه
    تنهایی تنها تر ازآان است که دیده شود . . .

محمدعلی بهمنی

12. Top | #100
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4375
    تشکر شده 98 بار در 18 ارسال

گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر         
    گشت رصدی ، قصر بهرام - 29 و 30 تیر-p1010127-jpgیکی از مزایای شرکت در اینگونه همایش ها، آگاهی از کاستی و نقص دانشی است که فکر میکنیم داریم! این مخلص فکر میکردم که چندین سال مطالعه نظری نجوم، تونسته دانش هرچند اندکی رو نصیبم کنه، ولی پنجشنبه شب معلومم شد که هیچ چیزی معلومم نیست! دلیلش اینه که نشستن در اتاق و کتاب خوندن کجا و رفتن روی پشت بام قصربهرام و خیره شدن بر ابدیت کجا. اصولا "برخورد نزدیک از نوع رصدی" یکی از الزامات کسب دانش و رفتن در پی ندانسته هاست.
    تعداد زیادی عکس گرفتم (شاید حدود 700 تا)، بعضی هاشون خیلی جالب اند، که به تدریج آپلود (فارسی شکر است!) خواهم کرد. ولی این یکی بویژه آن شخص شخیصی که از دور بطرف شما میاد، برام خیلی جالب انگیزناک بود.
    شما هم متوجه شدید که این بزرگوار کیه؟
    ویرایش توسط aryaii : 07-22-2012 در ساعت 01:49 PM

13. 17 کاربر مقابل از aryaii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 10 از 14 نخستنخست ... 67891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)