صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 125

موضوع: گزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران

سلام

چند دقيقه پيش يكي از دوستان منجم از سمنان ( آقاي مطهري ) تماس گرفت و اعلام كرد كه يك شيي نوراني و با حركات عجيب در آسمان مشاهده كرده است .

بلافاصله يكي از اعضاي خوبمان آقاي محمد مهدي عسگري نير از زنجان تماس گرفتند و همين موضوع را اعلام كردند كه خوشبختانه ايشان توانسته اند از

اين موضوع عكس بگيرند

الآن هم يكي از دوستان در پيام خصوصي چنين موردي را اعلام كردند

طبق پيش بيني آقاي عسگري احتمالآ اين شيي يك ماهواره بر يا موشك بوده كه محزن سوخت آن قبل از قرار گيري در مدار آتش گرفته است

منتظر تصاوير و گزارش هاي بعدي از اين پديده هستيم

اگر ساير دوستان نيز اطلاعي در اين زمينه دارند ، ممنون مي شويم كه اعلام نمايند

نکته مهم: پستهای صفحات ابتدایی این تاپیک متعلق به گزارشهای رصد اولین پدیده نورانی مشاهده شده در سال 2012 در ایران هستند. از این پس گزارشهای رویت اشیا نورانی مشابه این پدیده، در همین تاپیک قرار خواهد گرفت لذا هنگام مطالعه گزارشات به تاریخ ارسال آنها توجه داشته باشید تا پدیده های مشابه در تاریخهای مختلف با هم اشتباه گرفته نشوند.
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 09-15-2012 در ساعت 10:38 PM

2. Top | #81
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    این عکسی که از چرخش موشک گذاشتید با اتفاقی که برای موشک روسی افتاد تفاوت داره.
    کلاهک های بعضی موشک های قاره پیما زمانی که از بقیه موشک جدا میشن ( در آخرین مرحله ) توسط موتورهایی شروع به دوران میکنن تا قدرت نفوذ پذیری بیشتری داشته باشن.
    اون شکل حلزونی که شما در مورد این موشک روسی اخیر دیدی مربوط به همین حرکت دورانی کلاهک هستش که توسط گازهای خروجی از دو موتور که در زیر کلاهک و عمود بر راستای حرکت موشک ( مماس بر دایره بیرونی موشک ) قرار دارن بوجود اومده بود.
    مشکل اینجاست که کلاهک این موشک چند تکه میشه (همونطور که تو تصاویر بالا هست) و بنابراین چرخش دیگه در اونها نمیتونه باقی بمونه. من یه استنباط جدید در دلیل این چرخش کردم که نمیدونم درسته یانه. تا اونجا که من میدونم یه موشک 12 متری با این همه کلاهک و این همه وزن نمیتونه همزمان هم اینقدر بالا بره و هم اینقدر برد داشته باشه (اینجا نوشته 5000 کیلومتر ولی یه جایی نوشته بود 8300 کیلومتر). 5000 کیلومتر یعنی اینکه مثلاً شما بخواین از تهران ماداگاسکار رو بزنین! و 8300 کیلومتر هم یعنی از تهران بخواین سواحل شرقی قاره استرالیا رو مورد هدف قرار بدین! پرواز گلایدری هم فکر نمیکنم انقدر تأثیر گذار باشه مخصوصاً اینکه در ارتفاع بالا جو خیلی رقیقه و ضمناً کلاهک ها اصلاً باله ندارن. من فکر میکنم که این چرخش کلاهک درست مثل یک منجنیق هوایی یا بهتر مثال بزنیم یه قلاب سنگ عمل میکنه و کلاهک ها رو به فواصل بسیار دورتر پرتاب میکنه. کلاهک ها بدین ترتیب در مداری نصفه و نیمه دور زمین قرار میگیرن تا به مقصدشون برسن. البته اینها همش تصورات منه و نمیدونم چقدر ممکنه واقعیت داشته باشه. این هم یه عکس دیگه:

ولی خداییش این روس ها عجب سلاح های مخوفی دارن. تمام کلاهک ها هسته ای ان و در ضمن از اونجا که بشکل موشک و موتور دار نیستن بنابراین مثل یک سنگ آسمانی سقوط میکنن بدون اینکه سیستم های ضد موشکی بتونن اونها رو هدف قرار بدن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

3. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #82
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

درود دوباره

من نمیدونم شما با چه پیش فرض هایی دارید چنین استنباط هایی میکنید!!
    من قبلا هم عرض کردم رفتار این موشک اخیر روسیه که متاسفانه هنوز هم عده ای اصرار بر این دارن که یه شئ پرنده ناشناس بوده !! با چیزی که ما از موشک هایی مثل خانواده تپل میدونیم تفاوت داشته و قطعا از فناوری های جدیدی برخوردار بوده و نمیشه با پیش فرض هایی که داریم بریم جلو...
    فقط این رو عرض کنم که اطلاعات ما از سیستم های موشکی روسیه که به جرات میشه گفت در دنیا برترینه، بسیار ناچیزه و نمیشه چیزی رو که چند شب پیش دیدیم با این اطلاعات ناقص تجزیه و تحلیل کنیم.
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

5. 9 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #83
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4379
    تشکر شده 2,609 بار در 166 ارسال

درود بر شما دوستای اسمونی... من و دوستم بیرون شهر بودیم واسه رصد. من حواسم به تلسکوپ بود که یه دفه دوستم داد زد...شااااااااااادی...اینجار وووو!!!!! خیلی خیلی بزرگ بود نور تو اسمون...دوربینمو دراوردم تا عکس بگیرم که شارژش تموم شد...(...دیگه اولش خیلی ترسیدیم ولی بعد یه مدت محو شد تو اسمون...ولی ایا واقعا موشک روسی بود؟؟؟

7. 6 کاربر مقابل از شادي شهراييني عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #84
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

مشاهده مجدد شيئ نوراني در آسمان ايران ( پنجشنبه 23 شهريور )

پدیده ناشناخته و عجیب رصدی

دیشب پنج شنبه با تعدادی از دوستان برای رصد و عکاسی به حوالی دماوند رفتیم.

به غیر رصد بسیار عالی که در آسمانی مناسب انجام دادیم.یک پدیده عجیب رصدی دیدم که هم ناشناخته بود هم عجیب.

در حوالی ساعت 5 صبح ابری درخشان و عجیب را در سمت جنوب غربی مشاهده کردیم.در وهله اول به شدت شوکه شده بودیم و نمیدونستیم که این ابر عجیب که به سمت ما میامد چیست؟!!!

ناگهان این ابر حالت مخروطی به خود گرفت و به مانند مخروطی چرخان به نظر میرسید.

راستش با چشمانی گشاد و حیران فقط مشغول نظاره بودیم و اینکه این پدیده عجیب(از نظر ما)چه چیز میتواند باشد.

بعد از مدتی به ناگهان در زیر این مخروط شی درخشانی دیدیم که به سمت شمال شرقی به حرکت در آمد و ابر درخشان نیز با فاصله به دنبال آن!!

پس از اینکه از حالت شوک و تعجب درآمدیم تصمیم گرفتم این ابر و شی درخشان را با تلسکوپ رصد کنم.

این شی درخشان که به مانند یک ماهواره در حال حرکت بود در پشت چشمی تلسکوپ کاملا فرق میکرد و شیئی مثلثی به نظر میرسید که چند چراغ دارد.

پس از این بود که به ناگهان از دوستم خواستم از آن عکس بگیرد و وی نیز که دوربینش در حال عکاسی از اجرام آسمانی بود پس از مدتی آماده عکسبرداری شد.

در آخر تونستیم عکسی از این جرم بگیریم که در آنزمان دیگر شبیه به دنباله داری بسیار بلند شده بود که از سمت شمال شرق تا میانه آسمان ادامه داشت.

از دوست خوبم آقای نوری خواهم خواست که در صورت امکان عکس این جرم ناشناخته برای ما را ارسال کند.

در آخر به گمانه زنی مشغول شدیم و خودم احتمال دادم که شاید بالن باشد و دیگر دوستان نظرشون ماهواره یا موشک بود.

به هر حال پدیده بسیار جالبی بود.

احتمال اینکه دیگر منجمین نیز این پدیده را دیده باشند هست.به این دلیل که به نظر در ارتفاع بالائی حرکت میکرد.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

9. Top | #85
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918
    تشکر شده 5,275 بار در 411 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    پدیده ناشناخته و عجیب رصدی

دیشب پنج شنبه با تعدادی از دوستان برای رصد و عکاسی به حوالی دماوند رفتیم.

به غیر رصد بسیار عالی که در آسمانی مناسب انجام دادیم.یک پدیده عجیب رصدی دیدم که هم ناشناخته بود هم عجیب.

در حوالی ساعت 5 صبح ابری درخشان و عجیب را در سمت جنوب غربی مشاهده کردیم.در وهله اول به شدت شوکه شده بودیم و نمیدونستیم که این ابر عجیب که به سمت ما میامد چیست؟!!!

ناگهان این ابر حالت مخروطی به خود گرفت و به مانند مخروطی چرخان به نظر میرسید.

راستش با چشمانی گشاد و حیران فقط مشغول نظاره بودیم و اینکه این پدیده عجیب(از نظر ما)چه چیز میتواند باشد.

بعد از مدتی به ناگهان در زیر این مخروط شی درخشانی دیدیم که به سمت شمال شرقی به حرکت در آمد و ابر درخشان نیز با فاصله به دنبال آن!!

پس از اینکه از حالت شوک و تعجب درآمدیم تصمیم گرفتم این ابر و شی درخشان را با تلسکوپ رصد کنم.

این شی درخشان که به مانند یک ماهواره در حال حرکت بود در پشت چشمی تلسکوپ کاملا فرق میکرد و شیئی مثلثی به نظر میرسید که چند چراغ دارد.

پس از این بود که به ناگهان از دوستم خواستم از آن عکس بگیرد و وی نیز که دوربینش در حال عکاسی از اجرام آسمانی بود پس از مدتی آماده عکسبرداری شد.

در آخر تونستیم عکسی از این جرم بگیریم که در آنزمان دیگر شبیه به دنباله داری بسیار بلند شده بود که از سمت شمال شرق تا میانه آسمان ادامه داشت.

از دوست خوبم آقای نوری خواهم خواست که در صورت امکان عکس این جرم ناشناخته برای ما را ارسال کند.

در آخر به گمانه زنی مشغول شدیم و خودم احتمال دادم که شاید بالن باشد و دیگر دوستان نظرشون ماهواره یا موشک بود.

به هر حال پدیده بسیار جالبی بود.

احتمال اینکه دیگر منجمین نیز این پدیده را دیده باشند هست.به این دلیل که به نظر در ارتفاع بالائی حرکت میکرد.
    با این مشخصاتی که شما دادید به احتمال خیییییییییلی زیاد چیزی مشابه پدیده خرداد ماه باشه (یکی دو روز بعد گذر)
    که یه موشک روسی بود
    امضای ایشان
    Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light;
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night
    Follow me on 1X

10. Top | #86
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

ممنون از دوستان كه به اين سرعت اطلاع رساني مي كنند

بله ، امروز حدود ساعت 5 بامداد بود كه دوست عزيزمان آقاي محمدمهدي عسگري از زنجان با من تماس گرفتند و گفتند كه ظاهرآ پديده اي مشابه پديده خرداد ماه در آسمان رويت شده

طبق معمول ظاهرا ايشان عكس هاي خوبي هم گرفته اند كه به زودي خواهيم ديد

البته وقتي به من گفتند ، من رفتم براي مشاهده كه نور ضعيفي به صورت ستوني عمودي در سمت شمال شرقي قابل مشاهده بود ( البته انگار من آخرهاي ماجرا رسيده بودم )

ولي به هر حال ظاهرآ اين مسئله با موضوع خرداد ماه مشابهت زيادي دارد كه البته با توجه با ساعت اتفاق ، فكر ميكنم بازتاب چنداني در بين مردم نداشته باشد
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

11. Top | #87
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

بله من که دیشب که برای زدن اسکچ به رصد رفته بودم دقیقا ،دقیقا زمان طلوع ماه یه جسم ابر مانند در سمت جنوب خود مشاهده کردیم که در این عکسی که گذاشتم سعی کردم یه شکل از اون کشیده باشم عکس سمت چپ

(تحلیل من از اون) اون جسم از دور داشت به ما نزدیک میشد چون اول داشت بزرگ میشد بعد شروع کرد از بالای سرمون رد شد هی که نزدیک تر میشد متوجه شدیم یه جسمی هست که یه چیز نورانی در زیرش دقیقا مثل یه ستاره که تو عکس سمت راست نشون دادم بعد یه ابر نورانی از خودش بیرون میداد که اسمون رو روشن کرده بود اون ابر دایره مانند شروع کرد از وسط اون اب دایره مانند رفت پایین که تقریبا شبیه عکس سمت راست شد بعد هم که رسید بالا سر ما بعد از سمت جنوب شروع کرد به سمت شمال رفتن ما با دوچشمی نگاش کردیم چیز خاصی نتونستیم ببینیم همین هایی که توصیف کردم بچه ها هم با تلسکوپ نتونستن بگیرنش ولی ولی ولی
    یه عکس خیلی خیلی عالی ازش گرفتیم به زودی میزاریم فعلا این طرح من رو مشاهده کنین تا اونم اماده بشه(ببخشید طرحم بد شد نتونستم روش کار کنم الان رسیدم خیلی هم خوابم میمود

ویرایش توسط *sh : 09-14-2012 در ساعت 02:03 PM دلیل: ادبی
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

12. Top | #88
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

بسیار نزدیک ِ ساعت ِ پنج بود (حدود ِ 4:55) که ما هم این پدیده رو مشاهده کردیم و البته بدون ِ پایه و با مشقت عکسی هم ازش تهیه کردم (الان از خواب بیدار شدم هیچ ادیتی رو عکسا نیست) اون پدیده تقریبا همون طوری بود که دوستان شرح داده بودند و اما عکسها:

به شخصه حدس نمی زدم پدیده محلی نباشه! طوری که جناب ِ رضاش هم دیده باشند. ولی گویا محلی نبوده و خیلی بالا بوده چون ما این پدیده رو از حدود ِ 90 کیلومتری ِ جنوب ِ تهران دیدیم!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

13. Top | #89

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5594
    تشکر شده 73 بار در 3 ارسال

سلام
    بچه های انجمن اخترشناسی شیراز تصاویر خوبی از این پدیده ثبت کرده اند
    http://www.khabaronline.ir/detail/24...ence/astronomy

و البته یه سری عکس یادگاری هم گرفتن که تصویر بالا از همه شون بهتر بود

14. Top | #90
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

گزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران         
    متأسفانه من این شیء عجیب رو ندیدم اما از روی تصاویر اونطور که مشخصه این شیء میبایستی یک آزمایش موشکی باشه. دود اگزوز موشک بخودی خود نوری از خودش نداره که دیده بشه مگر نزدیکه نازل خروجی. منشاء این نور انعکاس نور خورشیده. بخار آب موجود در گاز اگزوز موشک تحت تأثیر سرمای طبقات فوقانی جو بسرعت منجمد و کریستالیزه میشه و ابری رو بوجود میاره که در زیر تابش نور خورشید درخشان دیده میشه. اونطور که مشخصه بین اون نقطه ی ستاره ای در پایین (که بدلیل نوردهی طولانی مدت بشکل خط ثبت شده) و اون ابر بالا یک فاصله وجود داره. این فاصله هم بنظر من بایستی ناشی از سایه زمین باشه. یعنی اون قسمت هم ابر وجود داره اما بدلیل اینکه نور خورشید بهش نمیرسه بنابراین در زمینه تاریک آسمان دیده نمیشه. جسم نورانی همونطور که آقای رضا ش. رصدش کردن و توضیح دادن بدلیل اینکه روش چراغ نصب بوده بنابراین در سایه زمین هم دیده میشده. به احتمال زیاد این شیء میبایستی یک هواپیمای بلند پرواز بوده باشه. البته من بعید میدونم منشاء اون نورها روی شیء مثلثی چراغ بوده باشه چون معمولاً در چنین مأموریتی چرغ های هواپیما رو روشن نمیذارن. بنظر من نازل های خروج گاز اگزوز موتور هواپیما و موشک بودن.

البته اینها تحلیل های خودم بود و شاید واقعیت چیز دیگه ای باشه. بهرحال دوستانی که این شیء عجیب رو دیدن حتماً حرفهای بیشتری برای گفتن دارن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

15. 12 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)