صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 78910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 125

موضوع: گزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران

سلام

چند دقيقه پيش يكي از دوستان منجم از سمنان ( آقاي مطهري ) تماس گرفت و اعلام كرد كه يك شيي نوراني و با حركات عجيب در آسمان مشاهده كرده است .

بلافاصله يكي از اعضاي خوبمان آقاي محمد مهدي عسگري نير از زنجان تماس گرفتند و همين موضوع را اعلام كردند كه خوشبختانه ايشان توانسته اند از

اين موضوع عكس بگيرند

الآن هم يكي از دوستان در پيام خصوصي چنين موردي را اعلام كردند

طبق پيش بيني آقاي عسگري احتمالآ اين شيي يك ماهواره بر يا موشك بوده كه محزن سوخت آن قبل از قرار گيري در مدار آتش گرفته است

منتظر تصاوير و گزارش هاي بعدي از اين پديده هستيم

اگر ساير دوستان نيز اطلاعي در اين زمينه دارند ، ممنون مي شويم كه اعلام نمايند

نکته مهم: پستهای صفحات ابتدایی این تاپیک متعلق به گزارشهای رصد اولین پدیده نورانی مشاهده شده در سال 2012 در ایران هستند. از این پس گزارشهای رویت اشیا نورانی مشابه این پدیده، در همین تاپیک قرار خواهد گرفت لذا هنگام مطالعه گزارشات به تاریخ ارسال آنها توجه داشته باشید تا پدیده های مشابه در تاریخهای مختلف با هم اشتباه گرفته نشوند.
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 09-15-2012 در ساعت 10:38 PM

2. Top | #101
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

من ابر نورانی خرداد ماه گذشته را خودم ندیدم و صرفا اطلاعاتم بر می گردد به گزارش و تصاویر دوستان، تفاوت عمده ای که فکر می کنم این مورد با مورد خرداد ماه داشت همان نقطه کوچک نورانی ای بود که در زیر این ابر قرار داشت و با آن حرکت می کرد. در مورد مشابه خرداد ماه من در گزارش خبرگزاری ها ندیدم که به این نفطه نورانی اشاره شود و صرفا تحلیل ها بر می گشت به ابر ناشناخته.
    ....
    یک نکته این وسط دارد بدجوری خودنمایی می کند و آن هم نبود نهاد یا افرادیست که بتوان برای این جور وقتا به آن ها رجوع کرد.
    مثلا برای رویت هلال شما می دانی یک جایی هست به نام ستاد استهلال که میتوان به آن رجوع کرد اما برای این مورد شما نمی دانی دقیقا به کجا باید گزارش بنویسی. پلیس 110!، آتش نشانی، سازمان فضایی ایران، خبرآنلاین، مجله نجوم، ستاد ساماندهی بازی های رایانه ای، پدافند عامل، پدافند غیر عامل و ... .
    البته که این گونه موارد به خاطر ناشناخته بودنشان و ابعاد مختلف سیاسی، نظامی و ... دیگری که دارند تحلیلشان خیلی هلو برو تو گلو نخواهد بود اما خب بودن جایی که چند کارشناس با تجربه (در امور موشکی و هوافضا) در آن حضور دارند میتواند مفید فایده باشد
    ...
    وقتی این ابر نورانی به سمت افق رفت و حالت کشیده تری پیدا کرد بسیار شبیه دنباله دار لاوجوی بود که زمستان گذشته چند وقتی میهمان ساکنان نیمکره جنوبی زمین بود.

تصویر سمت چپ دنباله دار لاوجوی است و تصویر سمت راست هم که معلوم است
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

3. Top | #102
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    بیشتر از اینکه به بخار آب شبیه باشد به احتمالا نوعی سوخت مایع پراکنده شباهت داشت.

حتی من به شوخی گفتم نکنه دارند سم پاشی میکنند.

.
    .
    .
    .
    .

باز هم تاکید میکنم از نگاه با چشم غیر مسلح, شی نورانی دو تا سه درجه با ابر درخشان فاصله داشت و گوئی در این بین لوله ای قرار گرفته بود!!
    فکر کنم درخشش و تلائلو رنگین کمانی در این ابر باعث شده که فکر کنین سوخت مایع پراکنده شده است. مثل درخشش رنگین کمانی گازوئیل روی زمین. اما کریستال های یخ بخوبی میتونن این حالت رو تقلید کنن. نمونش این تصویر که مربوط به یک آزمایش موشکیه:

در مورد فاصله داشتن شیء نورانی با ابر بجز اون مورد سایه زمین که گفتم فکر کنم عامل دیگه ای هم بتونه اونو ایجاد کنه و اون زمان بردن سرد شدن گاز اگزوز و تشکیل کریستال های یخه. گاز اگزوز راکت پس از خارج شدن از نازل بسرعت یخ نمیبنده و مدتی زمان لازمه تا سرد بشه و این باعث فاصله افتادن بین جرم و دنباله اون شده. این اتفاق بشکل آشنا تری تو هواپیما های مسافربری دیده میشه.

به فاصله ی بین موتور و گاز اگزوز دقت کنین.
    البته مسلمه که برای یک راکت مافوق صوت اونهم در شب این فاصله بمراتب بیشتر میتونه بشه. آقا رضا خیلی خوب میشد اگه یه اسکچ از اون شیء مثلثی برامون میزدین.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

4. 10 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #103
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

تا اونجایی که خاطرم هست بعد از حرکت ابر در حدود 20 درجه در اسمان به سمت شمال، من شی نورانی را دیدم ! هنگامی که متوجه ان شدم ، موقعیت ابر در جنوب غربی نور بود ، به صورتی که

انگار منبع نوری، به نورپردازی ان محدوده مشغول بود و ابر شکل منظمی داشت ! بعد از طی کردن مسافتی به صورت دنباله دار در امد و کشیده شد .

6. 13 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #104
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

نقل قول نوشته اصلی توسط hermes نمایش پست ها
    زمان: شروع پدیده از سر سو ۵:۰۵ بامداد تا ۵:۱۸ زمان کامل محو شدن پدیده
    مکان رصدی: پارک ملی‌ توران -استان سمنان
    موقعیت پدیده: از سر سو به سمت شمال شرقی‌ با سرعت نسبتا متوسط حرکت می کرد و بعد از عبور از صورت فلکی دب اکبر محو گردید
    با استفاده از اطلاعات رصدی که خانم هرمس در اختیارمون گذاشتن و همچنین توسط شبیه ساز Starry Night فاصله ابر درخشان رو از زمین حساب کردم. از اونجایی که ابر درخشان در سرسوء خانم هرمس ظاهر شد بنابراین این نقطه به احتمال خیلی زیاد باید جایی باشه که شیء مورد نظر از سایه زمین خارج شده و در مقابل نور خورشید قرار گرفته. از پارک ملی توران جایی که خانم هرمس بودن و با ساعت 5:05 دقیقه طبق گفته ایشون شروع کردم و ارتفاع رو افزایش دادم تا به نقطه ی خروج از سایه زمین برسم. نتیجه واقعاً برام شگفت انگیز بود؛ 300 کیلومتر!!!!!!!!

چطور ممکنه چنین چیزی ممکن بشه؟!!!!!! طبق دلایل علمی که بنظر منطقی هم هست و در پست های قبلیم گفتم کریستال های یخ نمیتونن در بالای مرز 85 کیلومتر تشکیل بشن چون وارد ترموسفر داغ زمین و همچنین خلاء فضا میشیم. البته شاید من اشتباه میکنم و امکان تشکیلشون برای لحظات کوتاهی وجود داره.

این شبیه سازی نشون میده که نتیجه خیلی به زمان وقوع پدیده و همچنین ارتفاع دقیق اون حساسه و به داده هایی دقیق تر احتیاج داریم. از بین دوستان کسی تونسته زمان دقیق لحظه ای که شیء دقیقاً در سرسو قرار گرفته رو ثبت کنه؟

البته شاید هم شکست نور خورشید در جو زمین باعث شده تا شیء نورانی در همون ارتفاع حدود 85 کیلومتر توسط نور خورشید روشن بشه.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

8. 9 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #105
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5218
    تشکر شده 2,377 بار در 289 ارسال

تصاویر شی نورانی در آسمان ایران

انجمن کاوشگران کیهان به منظور آموزش نجوم و آسمان شب در شب پنج شنبه مورخ 23/9/1391 رصدی در محل پارک بابا امان بجنورد برگزار نمود.طی این رصد شرکت کنندگان در این رصد دو جرم نورانی در آسمان مشاهده نموده و از آن اجرام عکس گرفتند.
    جرم اول در حوالی ساعت 3:20 بامداد روز جمعه در شرق مشاهده شد که پس از کمتر از 1 دقیقه در شرق غروب کرد و جرم دوم که در سمت غرب در ساعت 5 بامداد به همراه یک نقطه نورانی (بسیار شبیه به یک ماهواره) طلوع و بعد از طی یک مسیر طولانی تر در آسمان در شمت شرق غروب نمود.

گزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران-85606761img_7448-jpgگزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران-img-aspx-jpg
    امضای ایشان
    آخرین سنگر سکوت،حق ما گرفتنی نیست

10. 2 کاربر مقابل از Soroush Samadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #106
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    با استفاده از اطلاعات رصدی که خانم هرمس در اختیارمون گذاشتن و همچنین توسط شبیه ساز Starry Night فاصله ابر درخشان رو از زمین حساب کردم. از اونجایی که ابر درخشان در سرسوء خانم هرمس ظاهر شد بنابراین این نقطه به احتمال خیلی زیاد باید جایی باشه که شیء مورد نظر از سایه زمین خارج شده و در مقابل نور خورشید قرار گرفته. از پارک ملی توران جایی که خانم هرمس بودن و با ساعت 5:05 دقیقه طبق گفته ایشون شروع کردم و ارتفاع رو افزایش دادم تا به نقطه ی خروج از سایه زمین برسم. نتیجه واقعاً برام شگفت انگیز بود؛ 300 کیلومتر!!!!!!!!

چطور ممکنه چنین چیزی ممکن بشه؟!!!!!! طبق دلایل علمی که بنظر منطقی هم هست و در پست های قبلیم گفتم کریستال های یخ نمیتونن در بالای مرز 85 کیلومتر تشکیل بشن چون وارد ترموسفر داغ زمین و همچنین خلاء فضا میشیم. البته شاید من اشتباه میکنم و امکان تشکیلشون برای لحظات کوتاهی وجود داره.

این شبیه سازی نشون میده که نتیجه خیلی به زمان وقوع پدیده و همچنین ارتفاع دقیق اون حساسه و به داده هایی دقیق تر احتیاج داریم. از بین دوستان کسی تونسته زمان دقیق لحظه ای که شیء دقیقاً در سرسو قرار گرفته رو ثبت کنه؟

البته شاید هم شکست نور خورشید در جو زمین باعث شده تا شیء نورانی در همون ارتفاع حدود 85 کیلومتر توسط نور خورشید روشن بشه.
    یعنی حتما باید یخ باشه تا بتونه نور خورشید را بازتاب بده؟ شاید خود سوخت هم این قابلیت را داشته باشه. همونطور که بار قبلی هم ارتفاع اون موشک بین 200 تا 300 کیلومتر تخمین زده شد

12. 5 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #107
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    یعنی حتما باید یخ باشه تا بتونه نور خورشید را بازتاب بده؟ شاید خود سوخت هم این قابلیت را داشته باشه. همونطور که بار قبلی هم ارتفاع اون موشک بین 200 تا 300 کیلومتر تخمین زده شد
    سلام آقای اکبرنیا
    بعید میدونم سوخت بتونه نور خورشید رو بدین شکل بازتاب بده به این خاطر که سوخت راکت بدلیل فشار تبخیر بالاتر نسبت به آب، بسرعت در خلاء ارتفاع 300 کیلومتری تبخیر میشه و گاز هم بهیچ وجه قابلیت انعکاسی به این شدت نداره (اون ابر یا از قطرات مایع تشکیل شده یا از کریستال های یخ). فکر کنم داده ها کمی نادقیق باشه. اگه کسی از بین دوستان بتونه داده های دقیق تری در اختیارمون بذاره حتماً نتیجه هم خیلی دقیق تر میشه. داده هایی که میخوایم: 1-ارتفاع و سمت در لحظه ی ظهور ابر در آسمان 2-زمان دقیق ظهور ابر
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

14. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #108
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush s نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان اوايي
    ببخشيد ميشه يكي از دوستان جريان موشك هاي بالستيك روسي رو بگه من هم در جريان باشم؟؟؟
    در سایت زیر میتونید در این مورد و همینطور در رابطه با تجهیزات نظامی مطالبی را ببینید:

http://ali75a.blogfa.com/
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

16. 4 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #109
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

سلام آقای اکبرنیا
    بعید میدونم سوخت بتونه نور خورشید رو بدین شکل بازتاب بده به این خاطر که سوخت راکت بدلیل فشار تبخیر بالاتر نسبت به آب، بسرعت در خلاء ارتفاع 300 کیلومتری تبخیر میشه و گاز هم بهیچ وجه قابلیت انعکاسی به این شدت نداره (اون ابر یا از قطرات مایع تشکیل شده یا از کریستال های یخ). فکر کنم داده ها کمی نادقیق باشه. اگه کسی از بین دوستان بتونه داده های دقیق تری در اختیارمون بذاره حتماً نتیجه هم خیلی دقیق تر میشه. داده هایی که میخوایم: 1-ارتفاع و سمت در لحظه ی ظهور ابر در آسمان 2-زمان دقیق ظهور ابر
    به نظرم به دلیل نزدیکی زمان ظهور این پدیده به طلوع خورشید و همینطور ارتفاع بالای این پدیده صددرصد نور خورشید را بازتاب داده است.

اطلاعاتی را که جناب هرمس دادند دقیق بود و من هنگامیکه این شی به بالای سر رسید ساعت را پرسیدم که دقیقا پنج و ده دقیقه بود.

از طرفی با توجه به رویت این شی در نقاطی که گزارش شده فکر کنم مساحتی به قطر 400 تا 500 کیلومتر قابل مشاهده بوده است واگر این اتفاق در ساعات قبل از نیمه شب اتفاق می افتاد حتم دارم که از مناطق بسیار بیشتری قابل رویت می بود.

این شی از قصر بهرام-دماوند سمنان-صد کیلومتری غرب تهران و غیره دیده شده.(البته همه مناطق رویت شده را به یاد ندارم) من هم ارتفاع این شی را با تخمین شما نزدیک میدونم.شاید هم بیشتر.

راستی اگر تونستم اسکچ آن شی را میکشم.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

18. 11 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #110
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292
    تشکر شده 814 بار در 96 ارسال

گزارش هايي از مشاهده يك جسم نوراني در آسمان ايران         
    سلام آقای اکبرنیا

سلام اولا ازتون ممنونم که گزارش من رو مورد بررسی قرار دادین و بعد می خوام این رو بدونین که وقتی برای اولین بار سمت سر سو نگاه کردم چون منتظر طلوع خورشید بودم قبلش نگاهی به ساعت گوشی خودم که تنظیم بود انداختم درست 5:05 را نشان داد!!!!!!!!!!!!!
    وقتی همون لحظه سرم رو بالا انداختم پدیده رو مشاهده کردم علت این که زمان هم یادم بود همین مسئله بود
    ولی باز هم ممکنه دچار خطا بوده باشم اگه گزارشم نقصی داشته عذر می خوام
    امضای ایشان
    NEVER NEVER NEVER GIVEUP

20. 4 کاربر مقابل از hermes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 78910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)