صفحه 1 از 19 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 183

موضوع: عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران

از همه اعضا و رصدگران و عكاسان عزيز دعوت مي كنيم تا گزارش ها ، عكس ها و طراحي هاي خود از آخرين گذر زهره را در اين تاپيك به اشتراك بگذارند .

همچنين تصاوير مربوط به حواشي رصد اين پديده را هم مي توانيد در همين تاپيك منتشر نماييد .

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

عکس داغ از گذر زهره

در حالی که الان ساعت 8 صبحه و همه مشغول رصد هستند، من عکسم از گذر را که با تلسکوپ 10 اینچ مید از برج میلاد گرفتم و هول هولکی ادیت کردم میذارم اینجا و میرم سر جلسه امتحان!

عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران-img_0156-jpg

3. Top | #3
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

درود

ظاهرا آقای اکبرنیا سرعتش از من بیشتر بود ( بازم مرسی مدیر فنی )

امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

4. Top | #4
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    219
    تشکر شده 368 بار در 52 ارسال

سلام به دوستان عزیزم

امیدوارم همه از دیدن این پدیده ی زیبا لذت برده باشین

خوب دیگه

زهره خانم هم از جلوی خورشید ، خرامان و رقصان عبور کردن و رفتن دنبال زندگیشون

من به خاطر درس و امتحان و ... نتونستم توی برنامه ها شرکت کنم و از پشت بوم با دوربین دو چشمی و مقوا گذر رو دیدم و با مشقت فراوان با دوربین گوشیم عکس گرفتم

ببخشید که کیفیتشون خوب نیست و به پای عکس های فوق العاده ی شما عزیزان نمی رسه

ولی واسه یادگاری گرفتم و میگذارم اینجا

امضای ایشان

گاه
    آدمی تنها تر از آن است که سکوتش می گوید . . .

گاه
    تنهایی تنها تر ازآان است که دیده شود . . .

محمدعلی بهمنی

5. Top | #5
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

6. Top | #6
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    652
    تشکر شده 140 بار در 14 ارسال

گذر زهره

عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران-sun-venus-1-jpg

7. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

Talking گزارش(؟) گذر زهره!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
    روزتون بخیر!!!
    امروز صبح خیلی خوب بود!!!جای هرکی نبود خالی!!!
    آخرین گذر زهره رو دیدیم،آوااستاریارو دیدیم.....
    الان هیچی به ذهنم نمیرسه که به عنوان گزارش بنویسم!!!فقط میتونم آوا استاریایی که بودنو و من میشناختمشونو بنویسم!:
    خانم ها:اس اچ ستاره- استارگیزر- آسمون-سارا شهابی - گیسو - فلراستار-سانرایز- کریمیسسس-پرایم استرو - روژان(کوچولوه هنوز!!!)- شادی حدادی زاده-پریساوش-ستاره آبی-نازنین زهرا- المپیاد نجوم- نگار نجفی - موبی- حدیث - خودم()_ و اون آخر آخر ستاره کوچولو(بسی شاد شدم از آشنایی با شما دوست عزیز!)
    امیدوارم کسی رو جا ننداخته باشم!
    آقایون: مصطفی(آقای امام)- احسان - رضاش - مجکریس -نعمتی - عرفان بیات- شریعت زاده - ساسان 20oo20 - محا - مهدی نوابی - مهداد حقیقی - مسعود فرح بخش - علی محمد نصاری(؟)- پندار عظیمی که فک کنم نام کاربریشون Astarrio باشه!
    خیلی صبح خوب و خاطره انگیزی بود!!!
    تشکر از همه کسا و چیزایی که باعث اتفاق افتادنش شدن!
    (من گزارش آزمایشگاه خیلی خوب مینویسما ولی انگار فقط همونو خوب مینویسم!البته با یکم تمرین حل میشه!
    به هرحال ببخشید!!!)
    البته.....
    مامانم یه سری عکس گرفتن که اونارو براتون میذارم!
    ویرایش توسط BigBang : 06-06-2012 در ساعت 01:11 PM دلیل: فلر استار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

8. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

خب اینم عکسا.....

اولیش عکس دسته جمعیه

به ترتیب از راست به چپ:
    خانوم ها:شادی پروشانی - شادی حدادی زاده(البته مشخص نیستن) - ستاره آبی - سانرایز - نمیشناسمشون - گیسو - سارا شهابی - نازنین زهرا - غیر آوااستاری - بیگ بنگ - المپیاد نجوم - اس اچ ستاره - استارگیزر
    ردیف جلو:
    خانوم ها: آسمون - کریمیسسس - غیر آوااستاری - غیر آوااستاری - غیر آوااستاری

دومین عکس :
    آقای امام

دوتا بچه ی فینگول بامزه :

آقای فرح بخش از کنار و خانم استارگیزر:

بقیشم اگه وقت شد بعدا میذارم.....
    شاد باشید
    ویرایش توسط *sh : 06-06-2012 در ساعت 10:59 PM
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

9. Top | #9

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

Cool سفر به یکی از روستا های شهر بیارجمند در شرق استان سمنان به نامه قلعه بالا برای گذر زهره

سلام دوستان خوبم
    این گذر هم با تمام جذابیت ها و زیبایی هاش گذشت اما چه گذشتنییییی
    میخوام شرح سفرم به یکی از روستا های شهر بیارجمند در شرق استان سمنان به نامه قلعه بالا رو براتون بنویسم.
    سفر من روز سه شنبه بعد از پیچوندن کلاس شیمی آغاز شد
    در ساعت 9و نیم از کلاس زدم بیرون وبه سمت محل قرار با دوستم ماهان خضرایی حرکت کردم.بعد از رسیدن به محل قرار با هم به سمت ایست گاه تاکسی ها حرکت کردیم قرار بود گروه دیگه ای که دو تا خانوم بوند هم با ما همراه بشند که به خواست خودشون زود تر با ماشین شخصی به سمت شاهرود حرکت کردند یک ساعتی در محل ایستگاه معطل شدیم تا بالاخره ماشین پر شد و ما هم به سمت شاهرود رهسپار شدیم.
    بعد از دو ساعت به شاهرود رسیدیم و با گروه اون دو تا خانوم همراه شدیم و بعد از چک کردن تلسکوپ و دوربینی که برای مستند سازی از صدا و سیمای استان گرفته بودیم به سمت خونه ی کسی که قرار بود راهنمای ما در اون سفر باشه حرکت کردیم.
    بعد از کلی پرس و جو خونه رو پیدا کردیم و آقای عجمی رو زیارت کردیم.با تعارف ایشون رفتم تو خونه و برای شروع مستند چند کلامی ایشون هم صحبت شدیم و ایشون اطلاعاتی در مورد روستای قلعه بالا به ما دادند و جالب اینجا بود که خود ایشون مالک یک دژ دوره ی ساسانی در 11کیلومتری قلعه بالا بودند.بعد از گلویی تازه کردن(شربت قارچ کوهی) معلوم شد که ایشون قرار تهران برند و ما باید با خانوم ایشون به روستا بریم!
    بعد از خدا حافظی به سمت قلعه بالا که در 160کیلومتری شاهرود بود حرکت کردیم!و ساعت 6 رسیدیم به روستای قلعه بالا!
    روستا از اون چیزی که تعریف میکردند زیبا تر و چشم نواز تر بود ، خونه های کاهگلیه زیبا یه سبک دژ های دوره ی ساسانی، کوچه های سنگفرش بسیار زیبا و همچنین خصوصیات مردم کویر بود که در رفتار مردمان اون روستا موج میزد که با ورود ما با سلام علیک و خوش آمد گویی و پرس و جو که برای چه کاری هست این ابزار و اینها وارد یکی از اون خونه ها شدیم که قرار بود اونجا ساکن بشیم.
    چون ما حدود 12ساعتی بود که چیزی نخورده بودیم با ورود به خونه بوی نون قندیه داغ به مشام میرسد که ما رو از قبل گرسنه تر کرد. رفتیم تو اتاق و ابزار رو گذاشتیم و سفره ای پهن کردیم و شروع کردیم به غذا خوردن که نون قندی های داغ هم از راه رسید به همراه نون محلی و پنیر محلی جاتون خالی
    بعد از دلی از عزا در آوردن و کمی استراحت ساعت 9 شب به سمت دژی که وعدش رو داده بودند حرکت کردیم. اون دژ 11کیلومتر با روستا فاصله داشت و ما به خاطر سنگین نشدن بار ابزار ها رو گذاشتیم تو اتاقا و با دوربین های عکاسی به سمت دژ حرکت کردیم.بعد از طی مسافت 11 کیلومتر به دژی بزرگ با 6-7 تا بارو برخود کردیم که چشمه ما رو به خاطر زیباییش داشت از جا در می آورد چرا که نور ماه از سمت شرق به بارو ها میتابید و سایه ی زیبایی روی دیواره های کاه گلی دژ می انداخت.بعد از یه چرخی به دور دژ زند و دیدن زوایای زیبا دوربین ها رو یکی برای فست موشن گرفتن و یکی رو برای ادامه ی مستند کاشتیم و شروع به نور پردازی برای مستند کردیم بعد از اتمام کار یه آتیشی روشن کردیم به کمک اون خانومه که گفتم و در مورد هیجانات فردا و چگونگی کار گفت و گو کردیم . بعد از گرفتن یک فست موشن زیبا با پس زمینه ی بارو های بلنده دژ و بازیه سایه ها قرار شد ساعت 3و 30 به محل رصد برای آمادگی برای رصد گذر برگردیم. رفتیم به اون خونه کاه گلیه و بعد از یکی دو ساعت استراحت به رصد گاه مورد نظر برگشتیم. از شانس من بیچاره وقتی داشتیم ابزار ها رو جا به جا میکریم شلوار موبارک بنده از یه جایی که نباید پاره بشه پاره شد و یکی از خانوم ها یک کاپشن بلند داشت که داد و من تنم کردم که محل مورد نظر تو روز دیده نشه از شانس دوباره باتری های تلسکوپ موقع ی عکاسی در صحر تموم شد و ما مجبور شدیم که گذر رو بدون متور و با دست دنبال کنیم!!!!
    یه گلویی تازه کردیم و یکم تخمه شکستیم که آسمون از سمت شمال شرقی یواش یواش داشت روشن میشد ساعت 5:20 دقیقه بود و آسمون بدون بر و آبی و افقی با 2 درجه کوه در مقبل ما بود (کوه ی با فاصله ی بسیار دور) حیجان به اوج خودش رسیده بود و هوا همینطور گرم تر میشد.از دو طرف قله ی اون کوه روشنایی همینطور بیشتر و بیشتر می شد که در ساعت 5:26 دقیقه لبه ی بالای خورشید با لبه ی قله ی کوه مماس شد و بعد از 20 ثانیه زهره هم در قلبه خوشید خودش رو نمایان کرد که انقدر تو کویر داد و بیداد کردیم که صدامون گرفت و بلافاصله این خبر رو با اس ام اس(پیامک) به کل دوستان مخابره کردیم.
    بعد از این لحظه ی باشکوه هر کس سر وظیفه ی خودش رفت من که وظیفم عکاسی از گذر بود به خاطر نداشتن باطرب مجبور شدم پای تلسکوپ بشینم و دستی اون رو تنظیم کنم و عکس بگیرم.دوستان دیگه هم به محسبه ی لحظه ی تقریبیه خروج و ساخت مستند مشغول شدند.
    تا این که به ساعت 8:55 رسیدیم و من احساس کردم که لحظه ی برخورد سوم نزدیکه و همین طور هم بود با داد و بیداد دوستان رو جم کردم و شروع به زمان سنجی کردیم و یاعت 9:02:27 ثانیه برخورد سوم رو ثبت کردیم راستی این رو هم بگم که در اون 7 دقیقه ی قبل از برخورد سوم قطره هم تشکیل شد که واقعا زیبا بود و در ساعت 912 ثانیه برخورد چهارم با کلی آب و تاب اتفاق افتاد و ما تونستیم این گنجینه ی گرانبها رو برای 2نسل آینده ی خودمون باقی بگذاریم/ .
    عکس ها رو بعد از ادیت قرار میدم!
    مستند رو هم بعد از پخش شدن در شبکه استانی گلستان لینکش رو اینجا قرار میدم که همه ببینند

با تشکر فراوان

یاشار یوسف نژاد
    ویرایش توسط yperseusy : 06-06-2012 در ساعت 08:34 PM
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

10. Top | #10
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

عكس ها و گزارش هاي رصد گذر زهره از سراسر ايران         
    دلم نیومد ول کنم برم درسم رو بخونم گفتم من که الان اسکنر ندارم باید تا فردا صبر کنم اسکن کنم بعد بزارم بزار حداقل یه عکس ازشون بگیرم فعلا بزارم ببینم چی میشه

خب اولیش
    650
    دومی
    610
    و به ترتیب
    715

8:00:20

812

910

اگه غلطی چیزی هم بود به بزرگی خودتون ببخشید دیگه چیکار کنیم همین از دستمون بر میومد
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

صفحه 1 از 19 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)