صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 46

موضوع: شاخه آماتوری انجمن نجوم ايران

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

شاخه آماتوری انجمن نجوم ايران

اين تاپيك به منظور انعكاس اخبار و فعاليت هاي شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران ايجاد گرديده است

--------------------------------------------

سلام

فکر میکنم همه در جریان نشستی که به زودی توسط شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران در تهران برگزار خواهد شد هستید.
    این گردهمایی طبق آخرین اطلاعیه شاخه:
    مكان برگزاري نشست: تهران، سید خندان،سهروردی، بعد از تقاطع بهشتی، خیابان زینلی غربی، کوچه پاکزادنیا، سرای محله عباس آباد
    زمان: از ساعت 10 الي 16، جمعه ششم آبان 1390
    برگزار خواهد شد؛ باشد که قدمی کاملا ابتدایی برای بهبود وضع فعلی نجوم آماتوری در ایران باشد.

بخاطر اهمیت برنامه ، در صحبتی که با جناب امام داشتم، ایشون این حقیر رو برای ایجاد این موضوع در فروم تشویق کردن..

و حالا اینجا قصد داریم با کمک شما در این دو روزی که تا این نشست باقیست، بحث هایی رو در موردش مطرح کنیم و اینجا فرصتی خواهد بود برای کسانی که به هر دلیلی (نماینده نبودن از طرف گروهی خاص و یا مشغله شخصی) در این برنامه حضور ندارند و می خوان از طریق دوستان دیگه، حرف هاشون رو به گوش مسئولین شاخه برسونن.

البته اگر عمری باقی بود، بد نیست بعد از نشست هم اینجا به بررسی مسائل مطرح شده در اون بپردازیم...
    ---------------------------------------------------------------
    پی نوشت: اگر اینجا محل مناسب برای این بحث نیست، از مدیران خواهش می کنم به قسمت بهتر انتقالش بدن. مرسی

2. Top | #31
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Emad Tabatabai نمایش پست ها
    اکثر فرمایشات شما رو قبول دارم اما اینکه پرداختن به وضعیت فعلی شاخه آماتوری که باید متولی انجمن ها و هماهنگ کننده برنامه های ملی باشه رو نباید پرداختن به حاشیه دونست. حاشیه های بسیاری در اون جلسه میتونست به وجود بیاد که با خوش رفتاری های دو طرفه و سعه صدر به وجود نیومد و جاش رو به پیشنهاد های سازنده داد که اکثرا هم مورد استقبال قرار گرفتند..
    پس من این رو که برای بهبود این وضع و شاخه که در سطح ملی داره کار میکنه رو نه وقت تلف کردن، که یک وظیفه میدونم..
    سلام

نه منظور من این نبود که حرف زدن در مورد بهبود شاخه وقت تلف کردن هست. منظورم این بود که حرف زدن در مورد اتفاقات بد گذشته را رها کنیم و فکر نکنیم که شاخه در این مدت کار خاصی انجام داده که برخی از افراد از اون محروم بودند و حقشون خورده شده. بیاییم فکر کنیم که شاخه تازه الان تاسیس شده و یک فکری برای درست شدن وضع شاخه بکنیم. چه از نظر این که چه اهدافی باید داشته باشه و چه این که چه افرادی باید عضو اون باشند.
    همین که این جلسه به خوبی برگزار شده و تصمیماتی با توافق همه گرفته شده خیلی خوبه. حالا تنها کاری که میمونه پیگیری انجام شدن تمام این تصمیمات هست.

3. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    سلام

نه منظور من این نبود که حرف زدن در مورد بهبود شاخه وقت تلف کردن هست. منظورم این بود که حرف زدن در مورد اتفاقات بد گذشته را رها کنیم و فکر نکنیم که شاخه در این مدت کار خاصی انجام داده که برخی از افراد از اون محروم بودند و حقشون خورده شده. بیاییم فکر کنیم که شاخه تازه الان تاسیس شده و یک فکری برای درست شدن وضع شاخه بکنیم. چه از نظر این که چه اهدافی باید داشته باشه و چه این که چه افرادی باید عضو اون باشند.
    همین که این جلسه به خوبی برگزار شده و تصمیماتی با توافق همه گرفته شده خیلی خوبه. حالا تنها کاری که میمونه پیگیری انجام شدن تمام این تصمیمات هست.
    شرمنده اگه درست متوجه نشده بودم.. همینطوره و قبلا هم به دوستان عرض کردم.. حلا که اعضای فعلی شاخه قدمی به جلو گذاشته اند، ما باید به جای اینکه یاد حقوق از دست رفته یا کم کاری ها بیوفتیم، باید یاریشون کنیم برای بهبود این وضع..
    البته یادآوری بعضی مشکلات در گذشته، در حدی که در نشست جمعه دوستان متذکر شدند هم برای عدم تکرار اونها، لازم و کافی بوده به نظر من
    مرسی
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

5. 7 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    894
    تشکر شده 1,000 بار در 114 ارسال

دوست عزیز آقای پیمان اکبرنیا
    منظور از انحصار به تهران؛ مسئولیتها و عمده فعالیت هایی است که شاخه انجام داده مثل کنام ها یا برنامه هایی که به صورت ملی مطرح بوده.به جز ماراتن های اخیر که اون هم به همت خود گروه های استانی برگزار شده و شاخه فقط به پیگیری از بند همه پول ها باید از حساب انجمن نجوم ایران باشه اکتفا کرده.هنوز مباحث مالی ماراتن دهم برای دوستان بیرجندی بسته نشده!
    در همین معدود برنامه هایی هم که به کمک انجمن ها برگزار شده شاخه کار خاصی نکرده اما کار عموما به نام شاخه تمام شده و نه اون انجمن ها.همین ماراتن دهم را همه میگن شاخه برگزار کرده اما نظر من اینه بچه های بیرجند برگزارکننده بودند. یا صوفی کرمان به همین شکل.
    یک چیز جالبتر در مسابقه سراسری نجوم،شاخه و انجمن نجوم ایران بیشتر پیگیر درصد خودشون بودند تا چیز دیگه.

جنابعالی اذعان دارید در ابتدای تاسیس رفاقتی بوده.(خوبه همه میدونن که شایسته سالاری اصلا توش نبوده-رفاقت خوبه اما نباید بدون درنظر گرفتن شایسته سالاری باشه-) اما الان ده ساله که از این ماجرا میگذره.ده سال!
    ده سال مدت کمی نیست که بخواهیم ازش چشمپوشی کنیم.این یعنی توی ده سال اخیر اصلا به بقیه توجهی نشده و فقط از منجمین آماتور قشر رفقای تهرانی و پارتی دار مطرح بودند!

لازمه خدمتتون عرض کنم تا این هوای مصموم و این حواشی در جامعه نجوم اماتوری باشه کار علمی نمیتونه در سطح عالی انجام بپذیره.جامعه نجومی به یک نهاد قدرتمند برای هماهنگی،هدفگذاری،تعامل و ... نیاز داره.
    ببخشید قصد جسارت ندارم اما ملت مریض نبودند که بیان انجمن نجوم ایران را تاسیس کنن و بعد شاخه آماتوری براش بزارن.
    کار شما مثل اینه که بگیم نماز خوندن نیاز نیست دلت پاک باشه!انجام کار علمی به صورت ملی نیاز به ملزوماتی داره. بهتره این شاخه جان شکسته شده اصولی ترمیم بشه و جوانه بزنه تا نظر دوستان هم از نظر کار علمی تامین بشه و هم هدفگذاری درستی انجام بشه

7. 8 کاربر مقابل از Ahmad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

جناب asemankavir

البته من منظور نظرات جنابعالي را درك ميكنم و ميدانم كه از چه حرف مي زنيد

اما فكر ميكنم منظور پيمان عزيز اين باشد كه گروه ها به جاي اينكه به فكر بررسي موضوع تهران - شهرستان در شاخه باشند ، به فكر پيشرفت كار خودشون باشند .

البته مهم ترين نكته اي كه هست اين است كه شاخه به واسطه موقعيت اداري و شايد نيمه دولتي كه دارد ( از نظر قرار گرفتن در اجزا زير مجموعه وزارت علوم ) دست باز تري در برخي امور دارد .

اما اين اصلآ به معناي بسته بودن دست گروه ها نيست . هم من و هم شما ميدانيم كه گروه هاي بسيار بزرگ شهرستاني هستند كه فعاليتهايي بسيار جدي و در سطح گسترده انجام مي دهند ولي در جلسه شاخه حضور نداشتند . چون اصولآ اين جلسات را مفيد نمي دانند .

( بعضي ها هم رسمآ اعلام كرده بودند كه شاخه را به عنوان متولي نجوم آماتوري به رسميت نمي شناسند ! )

حالا بحث سر اين است كه اين مباحث و كشمكش ها واقعآ انرژي زيادي از گروه ها تلف ميكند كه اگر همين را صرف كارهاي علمي كنند هركدام خودشان يك پا شاخه مي شوند

پ ن : راستي .... آقا اون عكس هايي كه در دفتر گرفتيم را هم لطفآ مرحمت بفرماييد
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

9. 15 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    894

یکی از مهمترین نکاتی که در جلسه اعلام شد این بود که دوستان شاخه آماتوری متولی نجوم آماتوری در کشور نیستند! این از اون نکاتی هست که نباید فراموش بشه.(کسی پنج سال دیگه ادعا نکنه من متولیم!)
    هیات دبیران حاضر در جلسه فرمودند:شاخه نقش هماهنگ کننده و برقرار کننده ارتباطات کشوری بین انجمنهاست.
    مثال خوبی از طرف آقای امام مطرح شد مبنی بر شکل گیری شاخه مثل فدراسیون های ورزشی که باشگاه ها تمایل به عضویت در آنها را دارند و اگر باشگاهی نیامد از یکسری موهبت چشمپوشی کرده مگرنه خللی در کارش پیش نخواهد آمد.
    منتخب بودن و نه منتصب بودن اعضای هیات دبیران شاخه که حداقل به گفته خودشون سه سال و اندی است که بهش عمل نشده!حالا چراش مشخص نیست.
    حالا پروسه انتخاب و یا انتصاب به چه شکله هنوز شخصا برام روشن نیست.
    دوستان اگه صلاح میدونید اساسنامه شاخه را برای بررسی و کسب معرفت نسبت به اون درج بشه

11. 8 کاربر مقابل از Ahmad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1482
    تشکر شده 507 بار در 64 ارسال

آقای امام حرفهای شما کاملا منطقی است. به قول شما هر گروه و تشکیلات نجومی در هر جای ایران که وجود دارد کار خودش را بکند و پیشرفت کند.
    حرف خیلی ها این است که اگر شاخه آماتوری هست، حداقل آنگونه که شایسته است و باید باشد، فعالیت کند. سمت و سوی کاری خود را مشخص تر کند، اهداف خود را تعیین کند و اینکه قرار است چه کار کند.
    شاخه آماتوری قدرت اداری و اجرایی خوبی دارد و باز هم بقول شما به سبب اینکه به نوعی در زیر مجموعه های دولتی فعالیت دارد، می تواند بسیاری از مشکلات و مسائل جاری نجوم را در سطح کلان مدیریت کند و برنامه ریزیهای خوبی هم انجام دهد.
    مسائل زیادی وجود دارد که سر و سامان دادن به آنهاُ و هماهنگی آنها، از عهده ی تشکیلات بزرگتری(شاخه آماتوری) بر می آید.

13. 6 کاربر مقابل از BehzadQ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط asemankavir نمایش پست ها
    دوست عزیز آقای پیمان اکبرنیا
    منظور از انحصار به تهران؛ مسئولیتها و عمده فعالیت هایی است که شاخه انجام داده مثل کنام ها یا برنامه هایی که به صورت ملی مطرح بوده.به جز ماراتن های اخیر که اون هم به همت خود گروه های استانی برگزار شده و شاخه فقط به پیگیری از بند همه پول ها باید از حساب انجمن نجوم ایران باشه اکتفا کرده.هنوز مباحث مالی ماراتن دهم برای دوستان بیرجندی بسته نشده!
    در همین معدود برنامه هایی هم که به کمک انجمن ها برگزار شده شاخه کار خاصی نکرده اما کار عموما به نام شاخه تمام شده و نه اون انجمن ها.همین ماراتن دهم را همه میگن شاخه برگزار کرده اما نظر من اینه بچه های بیرجند برگزارکننده بودند. یا صوفی کرمان به همین شکل.
    یک چیز جالبتر در مسابقه سراسری نجوم،شاخه و انجمن نجوم ایران بیشتر پیگیر درصد خودشون بودند تا چیز دیگه.

جنابعالی اذعان دارید در ابتدای تاسیس رفاقتی بوده.(خوبه همه میدونن که شایسته سالاری اصلا توش نبوده-رفاقت خوبه اما نباید بدون درنظر گرفتن شایسته سالاری باشه-) اما الان ده ساله که از این ماجرا میگذره.ده سال!
    ده سال مدت کمی نیست که بخواهیم ازش چشمپوشی کنیم.این یعنی توی ده سال اخیر اصلا به بقیه توجهی نشده و فقط از منجمین آماتور قشر رفقای تهرانی و پارتی دار مطرح بودند!

لازمه خدمتتون عرض کنم تا این هوای مصموم و این حواشی در جامعه نجوم اماتوری باشه کار علمی نمیتونه در سطح عالی انجام بپذیره.جامعه نجومی به یک نهاد قدرتمند برای هماهنگی،هدفگذاری،تعامل و ... نیاز داره.
    ببخشید قصد جسارت ندارم اما ملت مریض نبودند که بیان انجمن نجوم ایران را تاسیس کنن و بعد شاخه آماتوری براش بزارن.
    کار شما مثل اینه که بگیم نماز خوندن نیاز نیست دلت پاک باشه!انجام کار علمی به صورت ملی نیاز به ملزوماتی داره. بهتره این شاخه جان شکسته شده اصولی ترمیم بشه و جوانه بزنه تا نظر دوستان هم از نظر کار علمی تامین بشه و هم هدفگذاری درستی انجام بشه
    بسیاری از حرفهای شما را قبول دارم ولی حرف من اصلا این نبود. من خودم میدونم که عملکرد شاخه به خصوص در چند سال اخیر به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و اصلا نخواستم از شاخه دفاع کنم. من صرفا یک تاریخچه کوتاه گفتم از تشکیل شاخه و این که چرا و چگونه از اول در تهران تشکیل شد و بعد هم گفتم که کلا از نظر من شاخه در سالهای اخیر کار خاصی انجام نداده که بخواد باعث افتخار و اعتبارش باشه. هر کاری که انجام شده در جهت پیشرفت نجوم آماتوری، بیشتر کار انفرادی برخی افراد بوده تا کار گروهی. اصلا هم مختص تهران و شهرستان نیست. هر کس هر کجای کشور همت کرده، تونسته کارهای ارزشمندی انجام بده. این فعالیتها هم اکثرا مستقل از شاخه بوده.

الان باید این روند عوض بشه و شاخه بتونه وظیفه خودش، یعنی استفاده از پتانسیل افراد و گروه های مختلف در کشور را در یک کار منسجم و با دید بلند مدت را به خوبی انجام بده. کاری که تا الان ناقص مونده.

15. 6 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #38
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    894

در تمام این بحث ها فقط یک جمله من را بیخیال همه چیز میکنه و اینکه من بهتره کار خودم را درست انجام بدم.این جمله اینه :

هرکجا هستم باشم آسمان از ان من است

خدا را شکر میکنم که آسمان را بدون مرز و بدون انتها آفرید.
    امضای ایشان
    هرکجا هستم باشم آسمان از آن من است.
    www.yazdsky.com

17. 7 کاربر مقابل از Ahmad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    894

در مورد انتقادات مربوط به سایت شاخه این نکته را نباید فراموش کنیم که
    1- سایتهایی نظیر پارس اسکای یا توس اسکای سالیان درازی است راه اندازی شده اند و همه قبول داریم که سایت پارس اسکای از نظر اطلاع رسانی و اخبار نجومی در جایگاه اول کشور قرار داده.اینکه دوستان فرمودند چرا سایت دیگر انجمن ها نیست به نظرم به خاطر کم سابقه بودن اونها بوده.
    2-به هر حال سیاستی در مورد لینکهای موجود در شاخه وجود نداشته و قالب شاخه مدت زمان زیادیه که دست نخورده مونده و این کم کاری خود ما بوده که برای درج لینکهامون در سایت شاخه با مسئول سایت شاخه هماهنگی نداشتیم.
    3-نکته ای که خیلی تابلوست و کمتر بهش توجه شده اینه که آیا شاخه هزینه ای برای سایتش در نظر گرفته یا اینکه مسئول سایت خودش تقبل کرده سایت را بچرخونه! همون طوری که میدونید سایت پارس اسکای مرتب به روز میشه،ساختارش تغییر کرده،سیاستهاش تغییر کرده و حتی سیستم پیامک راه اندازی شده.این یعنی مسئولینش دارند براش هزینه میکنند و سوال اینجاست آیا شاخه هم برای سایتش هزینه کرده یا نه؟

هیچ موقع نباید یکطرفه قضاوت کنیم!
    امضای ایشان
    www.yazdsky.com

19. 5 کاربر مقابل از Ahmad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #40
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    894
    شاخه آماتوری انجمن نجوم ايران         
    از اینها که بگذریم بعد از اتمام جلسه شاخه.دوستانی که در جلسه حضور داشتند و هر کدوم مسئولیت یک انجمن را در کشور بر عهده دارند و همچنین عضو فروم آوااستار بودند رفتیم دفتر آواگروپ! جاتون خالی خوش گذشت

امضای ایشان
    www.yazdsky.com

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)