صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 46

موضوع: شاخه آماتوری انجمن نجوم ايران

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

شاخه آماتوری انجمن نجوم ايران

اين تاپيك به منظور انعكاس اخبار و فعاليت هاي شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران ايجاد گرديده است

--------------------------------------------

سلام

فکر میکنم همه در جریان نشستی که به زودی توسط شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران در تهران برگزار خواهد شد هستید.
    این گردهمایی طبق آخرین اطلاعیه شاخه:
    مكان برگزاري نشست: تهران، سید خندان،سهروردی، بعد از تقاطع بهشتی، خیابان زینلی غربی، کوچه پاکزادنیا، سرای محله عباس آباد
    زمان: از ساعت 10 الي 16، جمعه ششم آبان 1390
    برگزار خواهد شد؛ باشد که قدمی کاملا ابتدایی برای بهبود وضع فعلی نجوم آماتوری در ایران باشد.

بخاطر اهمیت برنامه ، در صحبتی که با جناب امام داشتم، ایشون این حقیر رو برای ایجاد این موضوع در فروم تشویق کردن..

و حالا اینجا قصد داریم با کمک شما در این دو روزی که تا این نشست باقیست، بحث هایی رو در موردش مطرح کنیم و اینجا فرصتی خواهد بود برای کسانی که به هر دلیلی (نماینده نبودن از طرف گروهی خاص و یا مشغله شخصی) در این برنامه حضور ندارند و می خوان از طریق دوستان دیگه، حرف هاشون رو به گوش مسئولین شاخه برسونن.

البته اگر عمری باقی بود، بد نیست بعد از نشست هم اینجا به بررسی مسائل مطرح شده در اون بپردازیم...
    ---------------------------------------------------------------
    پی نوشت: اگر اینجا محل مناسب برای این بحث نیست، از مدیران خواهش می کنم به قسمت بهتر انتقالش بدن. مرسی

2. Top | #11
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام به دوستان گرامی

اولآ خوشحالم که فردا دیدارمان با دوستان قدیمی و جدید تازه می شود .

ضمنآ قابل توجه ستاره کوچولو و بقیه دوستان : نترسید ... حواسمان هست ... سعی میکنیم حافظ منافع گروه ها و دوستانی باشیم که خودشان تشریف ندارند
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

3. 10 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465

سلام دوباره خدمت دوستان عزیز..

الان ساعت 17:30 دقیقه جمعه است و نیم ساعتی هست که اولین نشست شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران بعد از مدت ها و با هزاران امید به پایان رسیده..

آنچه که در ظاهر به نظر میرسد، برنامه ، برنامه ی مفیدی بود که البته باید منتظر بود و این رو در مراحل عملی و اجرایی سنجید. این برنامه از ساعت 10:15 رسمیت پیدا کرد و حدودای ساعت 17 به اتمام رسید.

حالا هم بچه های آوایی و غیر آوایی به دعوت جناب آقای امام، در موسسه آوا به سر می برند و دوستان مباحث مختلفی رو در مورد مسائل نجوم آماتوری کشور مطرح می کنند..

در فرصت مناسب ریز مسائل مطرح شده در نشست شاخه رو به صورت گزارش و در صورت امکان مصور قرار خواهم داد..

ارادتمند
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

5. 14 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

سلام

ممنون از جناب طباطبایی بخاطر گزارشات لحظه ای که قرار میدن.

منتظر گزارشات کامل شما و سایر دوستانی که در این جلسه حضور داشتند نیز هستیم.

-------
    پ.ن: اینو واسه این نوشتم که این فرصت مناسب رو زودتر مهیاش کنین چون دیگران منتظر شنیدنش هستن
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

7. 8 کاربر مقابل از stargazer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1897
    تشکر شده 153 بار در 26 ارسال

بعضی از حاضرین امروز خیلی خوب صحبن کردند .
    متآسفانه در گاهی موارد اعضا شاخه نکات متناقضی می گفتند .
    آقاي پورحسيني مي گفت شاخه متولي نجوم در كشور است بعد كه آقاي امام دليل آوردند كه اين شاخه مشروعيت متولي بودن نداره آقاي صفاريان پور گفت نه كي گفته ما متولي هستيم !!!!!!!!!!
    بعد آقاي مطيعي و صفاريان پور گفتند در سالهاي قبل گروه ها كار خاصي نمي كردند كه آقاي حسن زاده كلي كارهاي مهم نجومي گفتند كه اونها ازش بي خبر بودند و مجبور شدند اشتباهاتشون رو بپذيرند
    نماينده سمنان هم خيلي خوب بود
    كلآ حرف دل ما ها رو زدند
    آقاي امام بهشون گفتند حالا كه شاخه كارت هاي برنده اش رو از دست داده بعد از 10 سال ياد گروه هاي نجومي افتاده .... هيچ جوابي نداشتند بدن واقعا عالي بود
    حرف دل بيشتر بچه هايي رو زدند كه باهاشون رودرواسي داشتند

9. 14 کاربر مقابل از ali77 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1897
    تشکر شده 153 بار در 26 ارسال

آهان
    جاي ديگه اي فكر كنم نماينده تبريز گفت كه چرا فقط لينك چند سايت مشخص كه وابسته به اعضا دبيران شاخه است فقط در سايت شاخه قرار داره
    سايت آسمان پارس ( آقاي رحيمي )
    سايت آسمان توس ( آقاي مطيعي )
    سايت مجله نجوم ( كه حامي آقاي صفاريان است )

بعد جوابشون خيلي جالب بودآقاي صفاريان گفت اتفاقي بوده ))))

بعد از موتور ماشين و هواپيما مثال زد كه نمي دونم چي تو موتوره هواپيما نيست پس ما سايت هاي ديگر رو فعلآ نذاشتيم ))))))))))))

اصلآ جواب هاي اعضاي شاخه خداااااااااا بود !! ))))))

11. 12 کاربر مقابل از ali77 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1482
    تشکر شده 507 بار در 64 ارسال

از جلسه تصویر برداری یا کاری انجام نشده که بتوان مشاهده کرد یا گوش داد؟
    توضیحات بیشتری از جلسه بگید(البته دوستانی که تشریف داشتند)
    امضای ایشان
    شراب تلخ می خواهم که مرد افکن بود زورش/////مگر یک دم بــرآسـایـم ز دنیا و شر شـورش
    بیاور مـی که نتوان شـد ز مـکـر آسـمـان ایمن/////بـه لعب زهره‏ ی چنگی و مریخ سلحشورش

13. 6 کاربر مقابل از BehzadQ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام

جلسه نسبتآ خوب ولي بسيار انرژي بَر ( براي من ) بود !

البته ما هدفي بجز ارائه راه حلي براي مشكلات فعلي جامعه نجوم نداشتيم و نداريم و موضوع به هيچ وجه به افراد و نام هاي مرتبط نبود .

به نظرم نه فقط هيئت دبيران فعلي شاخه ، كه هر كسي كه در سيستم معيوبي قرار بگيرد كه مجبور به دفاع از آن باشد ، ناچار مي شود گاهي پارا از دايره عدالت بيرون قرار دهد .

صحبت و نظرات زيادي ارائه شد اما از يك جاي بحث به بعد تكرار حرف هاي قبلي بود

بزرگترين چالش شاخه آماتوري به تعبير من اين است كه الآن گروه های نجومی زیادی به وجود آمده اند و قطعآ دور هم جمع کردن همه این گروه ها کاری بسیار دشوار است .

ضمن اینکه بسیاری از گروه ها دارای امکانات و شرایطی شده اند که شاید خیلی لازم ندانند که تحت نام شاخه فعالیت کنند .

البته مثل همه جلسات اين تيپي ( و مثل سريال هاي آبكي تلويزيون ) آخرش خوب تمام شد ( با آرزوي حل مشكلات و تغيير شرايط بعد از اين ! )

بيست و دو سه بند هم به عنوان پيشنهادات و وظايف مستخرج از اين جلسه در پايان قرائت شد كه اعضا شاخه ابراز اميدواري كردند كه در آينده به اين موارد رسيدگي كنند .

به هر حال جلسه اي بود كه تمام شد . به برخي پرسش ها پاسخ داد و پرسشهاي جديدي هم ايجاد كرد .

اما امیدوارم با توجه به رویکرد مثبت دوستان عزیزم در شاخه و خصوصآ شخص جناب مطیعی ، بسیاری از مشکلات پیش رو مرتفع گردد .

15. 14 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1482
    تشکر شده 507 بار در 64 ارسال

تشکر آقای امام عزیز
    من و قطعاً خیلی های دیگر که در این جلسه حضور نداشتند بسیار مایلیم بدانیم دقیقاً چه حرفهایی گفته شد و این بحث به کجا ختم شد.
    امضای ایشان
    شراب تلخ می خواهم که مرد افکن بود زورش/////مگر یک دم بــرآسـایـم ز دنیا و شر شـورش
    بیاور مـی که نتوان شـد ز مـکـر آسـمـان ایمن/////بـه لعب زهره‏ ی چنگی و مریخ سلحشورش

17. 5 کاربر مقابل از BehzadQ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

با تشکر از استاد ما جناب امام و دیگر دوستان که تمام سعی خودشون رو کردن تا بتونیم جامعه نجومی زیباتر و سالمتری داشته باشیم...

با توجه به گفته های دوستان در رابطه با اینکه چرا سایت مطرحی همچون پارس اسکای و ... باید در صفحه اول سایت قرار بگیرن، خب برای خیلی ها از جمله خودم جای سوال بود که به یکسری داستانها و بهتره این اسم رو نگیم ولی خب - حلقه بازی ها مربوط میشه که توی تاپیک
    درباره وضعیت نجوم در ايران ... هم من به یه یکسری از همین دست مسائل اشاره کرده بودم هرچند که خب خیلی ها ، بیان این مسائل به مزاجشون نساخته بود، ولی خب واقعیتیه که هست...

حالا من خودم چون خیلی بیشتر توی حوزه اینترنتی نجوم فعالیت میکنم، این مثال رو میزنم... این تبلیغ مثلا سایت پارس اسکای ( البته سوء تفاهم نشه که من فقط دارم از پارس اسکای صحبت میکنم و همه ما میدونیم که یکی از مراجع خوب نجومی ما هست این سایت، چون سایتهای دیگه ای هم هستن و چون پارس اسکای برام راحت تره مثال میزنم...) مثل این میمونه که گوگل بیاد تبلیغ یاهو رو بزاره... خب یاهو به اون اندازه شناخته شده هست و هیچ نیازی دیگه به معرفی نداره...

به هر صورت امیدوارم که این وضع جامعه نجومی بهبود پیدا کنه تا تک تک ما بتونیم از تک تک ستاره های آسمون ، با آرامش لذت ببریم...

از همه دوستانی که به این همایش رفته بودند تا ما شرایط بهتری رو داشته باشیم، تشکر میکنم...
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

19. 7 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465

گزارش نشست

شاخه آماتوری انجمن نجوم ايران         
    سلام خدمت همه دوستان..

شرمنده به خاطر تاخیر در ارائه گزارش

ابتدای کار از یکی از دوستان (ali77) یا دیگر دوستانی که مثل ایشون فکر میکنن گلایه ای داشتم..
    انتقاد های بنده (سایت و لینکهای سایت) ، آقای امام، یا آقای حسن زاده هیچ کدوم خدایی نکرده با غرض ورزی نبوده که مثلا از این که بعضا جواب قانع کننده نتونستن بدن (که بعضا هم دادن) ما خوشحال شده باشیم..
    هدف از این بحثها بهبود وضعیت فعلی بوده.. در این که مسئولیت سختی هست هیچ کس شکی نداره و این رو هم که شاخه تصمیم گرفته وضعیت رو عوض کنه باید به فال نیک بگیریم و همکاری داشته باشیم.
    که جناب امام هم توضیح دادند

و اما گزارش:

جمعه ساعت 8 صبح بود که به تهران رسیدم.. جریان از این قرار بود که گزارش فعالیت های انجمن خودمون (آیاز تبریز) و انتقاداتم رو که پرینت کرده بودم، تبریز جا گذاشته بودم و داشتم در اون صبح بارونی اینور اونور میدویدم که یه مغازه باز برای پرینت دوباره پیدا کنم. تا اینکه دیدم داره دیر میشه و مجبور شدم ماشین بگیرم و به طرف سرای محله عباس آباد حرکت کنم.

گویا کسانی که از نحوه آدرس دهی شاخه ، شاکی بودن، کم نبودن، اما من شخصا به مشکلی برنخوردم و خیلی راحت پیداش کردم.

ساعت 9:45 دقیقه بود. کوچه مورد نظر که فلشی هم به طرف اون فرهنگ سرا داشت رو پیدا کردم چند متری هم واردش شده بودم که صدای آشنایی بنده رو از سر کوچه به اسم صدا کرد. وقتی برگشتم دیدم آقای امام ِ خودمونه..

همراه جناب مجید الهی داخل ماشین منتظر دوستان دیگه ای بودند و قرار شد چند دقیقه ای صبر کنیم تا دوستان دیگری هم از راه برسند..

جناب آقای حسن زاده هم توسط چشمان تیز بین آقای امام شکار شد برای اینکه بیشتر از اون دیر نشه، به سمت فرهنگسرا رفتیم.

مقابل درب ورودی سالن اجتماعات میزی رو قرار داده بودند و دوستی پشت این میز که مشغول پذیرش افراد شرکت کننده بود و جویای انجمن و مشخصات و اسم و ... میشد.

(البته از دوستان مسئول در این فرهنگسرا هم تشکر میکنم. هم برای اینکه صفحات مرود نظرم رو پرینت کردند، و هم نیم ساعتی از آخر به زمان نشست اضافه)

ساعت 10:17 دقیقه بود که یک دفعه اعضای شورای دبیران شاخه روی سن اومدند و نشستند و شروع شد.

آقایان پور حسینی ، صفاریان پور، مطیعی و قمرینژاد

در ابتدا جناب مطیعی توضیحات کلیی رو در مورد شاخه و اون نشست دادند، بعد هم جناب صفاریان پور از دید تاریخی به تشکیل شاخه آماتوری پرداختند. جناب آقای قمری نژاد هم توضیحاتی رو به فرمایشات قبلی اضافه کردند و در کل به مسائل موردی و کلی شاخه پرداختند.
    ساعت 11:05 دقیقه شده بود و به نسبت برنامه ارائه شده، وقت استراحت کوتاه و پذیرایی شد تا فاصله ای باشه برای وارد شدن به مرحله جدیدی از بحث ها..

خوب فعلا تا اینجاش رو داشته باشین که کلاسم داره دیر میشه..
    میام بقیشم مینویسم، شرمنده

مصور هم خواهد بود انشاا...
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

21. 12 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)