صفحه 10 از 18 نخستنخست ... 67891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 174

موضوع: دوست دارید کجا وچگونه زندگی کنید؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459
    تشکر شده 2,315 بار در 256 ارسال

Question دوست دارید کجا وچگونه زندگی کنید؟

سلام به تمامی منجمان عزیز وآوااستاری.
    حتما شما هم ممکن توی رصداتون وقتی به سیارات نگاه میکند این فکر که اگه من توی این سیاره زندگی میکردم......!(البته بدون در نظر گرفتن اینکه دربعضی از سیارات زندگی امکان پذیر نیست.)

بنابراین میخواهم توی این تاپیک به این موضوع بپردازیم وکمی در تخیل خود سیر کنیم وفکر کنیم اگر جایی غیر از این مکانی که در ان زندگی میکنیم زندگی میکردیم (هرجایی روی این کره ی خاکی ویا حتی خارج از منظومه شمسی وراه شیری و...

فکر میکنیددلیل انتخابتون برای زندگی در اون مکان چیه>؟ ویا شرایط جوی ویا محیطی( مثلا فکر کنید در مریخ ویا یک سیاره فرازمینی زندگی میکنید اون محیط از نظر شما چه شکلی؟)

واز همهمهم ترایا باز هم دنبال نجوم ونگاه کردن به اسمان بالای سرتان بودید؟ حتی اگه تنها یک منجم در اونجا وجود داشت واونم شما بودید؟

ممنون میشم اگه من را در پرسش به این سوالات در این تاپیک یاری کنید.

-------------------

روند جدید تاپیک، لطفا این لینک را مطالعه بفرمایید

زندگی در زهره: 1......2

زندگی در مریخ : 1...2...3...4...5...6

زندگی در6... 5... 4...
    Gliese 581g: 1...2...3...

زندگی در تیتان:1...2...3...4...5...6...7...8 ...9...10...11

ویرایش توسط آسمون : 12-30-2013 در ساعت 11:48 PM
    امضای ایشان

Somewhere
    Something
    Incredible
    Is waiting
    To be known

'Carl Sagan'

2. Top | #91
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    شما اصن ننه بلقیس صداش کن

ننه بلقیس قشتگ تره!چیه Gliese 581g! اینهمه زحمت میکشین سیاره کشف میکنین با هزار مشقت چی بشه یه سیاره فراخورشیدی از جلو ستارش عبور کنه طیف جوشو بررسی کنن ببینن آب داره یا نداره بعد بیان یه همچین اسمی روش بذارن!حیفه حق داره گردنتون این سیاره هه! این همه اسم نیکو...
    .................................................. ...
    حالا کاش دردمون فقط اسم سیاره بود خانومه حالا نمیگم اسمشو غیبت نشه جنس های یه باکتریو بر اساس تفاوت در یه پروتئین خاص طبقه بندی کرده اسم خودشو گذاشته رو هر 12 تا جنس یه آلفا بتا گاما تتا گذاشته تهش!آخه این چه کاریه خواهر من؟اسمتو میذاری رو باکتری؟
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

3. 5 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #92
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459

سلام به تمامی دوستان به ویژه داستان نویسان گرامی
    قبل از اینکه دوستان نویسنده شروع به ارسال داستان های خودشون کنند برای ایجاد کمی تنوع بعد از هر موضوع داستان زندگی من در..... مطلب زیر را قرار میدم
    داستان های تخیلی دیروز واقعیتهای فراد
    در خلال مدت کوتاهی آزمایشات زیادی توسط آمریکائی ها وروس ها انجام شد که هدف نهایی آنها هر چند که خیالی می نماید,عملی نمودن این تئوری بود. پرفسور کارل ساگان از دانشگاه هاروارد و پرفسور دیمیتری مارتینف از انستیتوی اشترن برگ مسکودر حال کار کردن بودند.آنها تلاش می کردند تا امکان تسخیر سیاره زهره را برای بشر فراهم سازند.زهره ای که فاصله اش از زمین 26میلیون مایل(نزدیکترین فاصله)و 160میلیون ششصدوپنج هزار مایل(دورترین فاصله) می باشد.
    آنها در تحقیقاتشان در آزمایشگاه از گزارشات سفر های مقدماتی سفینه روسی وآمریکایی مارینر استفاده می کردند.در ششم ژوئن سال 1969,خبرگزاری تاس درجه حرارت سطح زهره را بین 400 تا 530 درجه سانتی گراد اعلام کرد. که این گزارش تقریبا با گزارش مارینر 5 آمریکایی مطابقت می کرد.و همچنین روسها جزئیاتی به وسیله سفینه هایی که فرود های آرامی بر سطح زهره داشتند دریافت کردند.
    بر اساس این گزارشات با ارزش هم مارتینفو هم ساگان طرح هایی فراهم نمودندکه بوسیله آنها این سیاره را مورد مطالعه قرار دهند.
    ساگان نظریات خود را در ماهنامه علمی ساینس چاپ نمود.
    وی در نظریات خود از چند دهه سخن می گوید ومعتقد است که در آینده نزدیک سفینه های فضایی با بارهایی بزرگ هزاران تن جلبک نیلگون را در جو زهره تخلیه خواهد کرد.جلبک نیلگون حتی در درجه حرارتهای بالا نیز زنده می ماند ولی توسط متابولیسم خود درصد بالای دی اکسید کربن را تا حد زیادی کاهش می دهد.بر طبق این کاهش مداوم دی اکسید کربن,درجه حرارت سطح به تدریج کاهش می یابد تا به جایی که حرارت سیاره به زیر یکصد درجه سانتیگراد نزول می کند.
    سپس جلبک نیلگون سبب ایجاد همان واکنش های شیمیایی خواهد شد که ما در سوپ اولیه که در مورد زمین از آن سخن راندیم انجام داد. با کمک نور وآب ذرات تشکیل دهنده دی اکسید کربن مبدل به اکسیژن خواهند گشت وبه محض اینکه جلبل نیلگون حرارت سیاره را به زیر یکصد درجه سانتیگراد رسانید,بارانی شبیه طوفان نوحشروع به بارش در سطح زهره خواهد نمود .نور,اکسیژن وآب شرایط لازم ایجاد یک زندگی اولیه را مهیا خواهد نمود.
    ادامه دارد............
    امضای ایشان

Somewhere
    Something
    Incredible
    Is waiting
    To be known

'Carl Sagan'

5. 9 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #93
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

آسمون جونم جا تموم شده بود اينو گفتي؟
    اين همه فضا وسعت داره آخه چرا اين؟!
    بابا ما تو همين مريخه خودمون مونديم.اگه بازم شهاب سنگALH84001رو ميگفتي نمي سوختم.چون حداقلش تو منظومه ي شمسيه.
    مداد رنگيهام همون اسم خودش بهتره.چون باهاش رابطه پيدانكني خوبه.آخه از زمين 20سال نوري فاصله داره.بي خيالش شو
    گفتم يه چندتا اطلاعات ازش بذارم تا مردم بدونن كه از كجا بايد داستان بنويسن خودشم علمي
    -------------------------------------------------------------
    اين سياره در فاصله ي مناسبي مثل زمين از ستاره مادرش قرار داره.تا حالا هم 5تا سياره ي همسايه كه به دور همون ستاره مي چرخن كنارش پيدا شده.
    اين فاصله ي مناسب باعث شده كه روش آب اونم به شكلمايع به مقداري وجود داشته باشه.
    با اين حساب دماي سطحش هم خوبه.بد نيست
    اين سياره بين 1تا4برابر زمينه.حالا شما كدومو دوس دارين حساب كنين
    جو اش هم شايدمثل زهره ي خودمون پر از گاز هاي چگال باشه.در مورد سطحش هم هيچ خبري نيست.اميدوارم يه كمكي واسه نوشتن داستانتون بكنم.
    ----------------------------------------
    آخه اينم شد جا؟؟؟

7. 6 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #94
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476

ننه بلقیس در گلیز 581 جی!:)

2991.06.20

امسالم مثله همه سالا روز اول رمضون همه دعوت شدیم خونه ننه بلقیس افطاری.کم کم داشتیم سفره افطارو آماده میکردیم که بابا سراسیمه اومد تو و با کلی ذوق و شوق شروع کرد تعریف کردن:چند وقته به بخشنامه اومده که به خاطر غیر قابل سکونت شدن زمین و آماده شدن گلیز, یک سوم کارکنان هر ارگانیو به صورت رندم اعزام میکنن گلیز!امروز اسامیو دادن اسم خانواده ما جز لیسته!صدی جیغ هورا همه ی فضای اتاق نشیمنو پر کرده بود آخه کلی تبلیغات گلیزو تو رسانه ها دیده بودیم...مسکن رایگان تحصیل رایگان خدمه های شبیه سازی شده...کلی کلی تسهیلات دیگه...همه خوشحال بودیم جز ننه بلقیس که دیگه سنی ازش گذشته بودو با این زمین سیاه چرده آلوده حسابی خو گرفته بود...
    روز اعزام رسید رفتیم مرکز لباسای مخصوصو پوشیدیم و نشستیم تو سفینه,خلبان برامون توضیح داد که تا گلیز 20 سال نوری راهه ولی چون با شکاف زمانی سفر میکنیم 20 دقیقه دیگه گلیز خواهیم بود واز سفر چیزی به یاد نمی یارید ممکنه بعد از رسیدن مدتی احساس گیجی و کندی زمان بهتون دست بده نگران نباشین ظرف چند ساعت علائم برطرف خواهد شد.
    چششمامو باز کردم انگار تمام تنمو مچاله کرده بودن از پنجره بیرونو نگاه کردم تا چشم میدید کوهها سر به فلک کشیده بودنو ساختمونایی که از لابلاشون سرک میکشیدن و چشمه های چوشانی که دامنه کوهو سیراب میکرد...
    مدیر پروژه به استقبالمون اومد:به گلیز خوش آمدین این سیاره حرکت وضعی نداره,از سمت رو به ستاره که دمایی حدود 160 درجه داره برای نصب باتری های ستاره ای و توربین های بادی و رآکتور های هسته ای استفاده شده که کل برق سیاره رو تامین میکنه و از سمت پشت به ستاره که دمایی حدود 25- درجه داره به عنوان یخچالبی برای نگه داری مواد غذایی داروهای ضروری و خدمه های نارس شبیه سازی شده استفاده میشه و اما منطقه معتدلی که الان درونش قرار داریم مکان سکونت شماست.درون هر سوییت یه خدمه هست که تمام کارهاتونو انجام میده که نحوه کاراییشو با آپدیت کردن ساعتتون میتونین دریافت کنین.درون کمد ها لباس هایی طراحی شده که از شدت جاذبه سیاره کم میکنه و بهتون کمک میکنه تا راحت تر راه برین.نوردهی سوییت ها به گونه ای هست که شما میتونیین با انتخاب گزینه ها,شب, ظهر, صبح و عصر رو داخل منزلتون ایجاد کنین.موفق باشین.
    هوا گرگ و میش بود هنوزم هست و همینطور خواهد بود کلا اینجا همینجوریه همش فک میکنی ستاره میخواد طلوع کنه ولی هیچ وقت این اتفاق نمیوفته!دلم لک زده واسه شبهای پرستاره و ظهرای آفتابیه زمین,ننه بلقیسم که چپ میره راست میره بابامو نفرین میکنه که:خیر نبینی پسر!دیدی آخر عمری بی دین و ایمونم کردی!این سیاره نماز نداره!فقط نماز صبحش درسته اون خورشید وا مونده هم که جم نمیخوره از جاش...بیا ننه,پیر شی الهی! یه بلیط بگیر منو برگردون زمین بذار آخر عمری با نماز و با خدا بمیرم...و این مکالمه هر روز تکرار میشه و چون بابام میدونه دیگه نمیشه برگردیم ننه بلقیسو دلداری میده که ننه تو نمازتو بخون خدا قبول میکنه.
    امضای ایشان

9. 10 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #95
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476

با اجازه خانم مدیر آسمون جون!:)

گلیز 581 جی!بدو بدو!خونه دارو بچه دار داستانو بردارو بیار!

حتی اگر بالهایم را ببندی رویای پرواز از آن من است...
    منتظر داستانهای خوب خلاقانتون هستیم...
    امضای ایشان

11. 4 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #96
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459

خوب تا دوستان نویسنده مشغول فکر کردن هستندادامه مطلب را قرار می دهم
    داستان های تخیلی دیروز واقعیتهای فراد
    ازآنجائی که دانشمندان تا کنون در این فکر بوده اند که به نوعی بشر را از سیاره زمین به سیاره دیگری انتقال دهند,مطمئنا در این مورد نیز اندیشیده اند که چگونه انسان ظریف را محافظت نمایند.در دومین مرحله مسکونی نمودن زهره مواد شیمیایی بشکل اسپری روی سطح زهره پاشیده خواهند شد تا موجودات میکروبی را که جهت زیست اشرف مخلوقات مضر اند را از بین ببرند.
    این پروژه عظیم را تنها نسلهای بسیار دور خواهنددید چرا که عمر ما کفاف دیدن آن را نمی دهد.اگر چه چنان طرح هایی به وسیله به وسیله پیشرفت های فنی وعلمی تسریع می گردنداما باید اجازه دهیم تا مدت زمان قابل توجهی برای تکامل وتحول دنیای جدید صرف گردد.ازسخنان دانشمندان چنین استنباط می گردد که لا اقل اولین انتقال بشر به وسیله سفینه های فضایی به زهره بعد از هزار سال انجام خواهد گرفت.
    تکنولوژی ما راخیال پرداز بار می آورد.دربیستم جولای سال
    1969,ساعت 3و56دقیقه و20ثانیه بوقت اروپا,صدها میلیون نفر شاهدپای گذاشتن دو فضانورد به نام های نیل آلدن آرمسترانگ وادوین آلدرین در سطح ماه بودند. این سفر را می توان یکی از بزرگترین پیشرفت های فضایی تا به امروزدانست که باعث شیفته ومتحیر شدن بشریت در کل جهان گردید.
    اما در همان هنگامی که بشر سفر نفس گیر انسان به ماه را دنبال می کرد,علم سفرهای اکتشافی به سیارات مریخ وزهره را انجام داده بود.همان گونه که ماه ابتدا به وسیله سفینه های بدون سر نشین فتح گردید,سیاره زهره نیز توسط سفینه های بدون سر نشین مورد بازرسی وتحقیق قرار می گیرد.
    در هجدهم ماه می سال
    1969,مسکو گزارش داد که بعد از سفری به طول یکصدوسی روز طی مسافتی به اندازه 156,250,000مایل سفینه ونوس 5با باری معادل2260پاوند سفر خود را پایان داده .هنگامی که این سفینه هنوز در 31250 مایلی سطح زهره بوده اخرین فرمان را از زمین دریافت کرد,آنگاه سفینه ونوس کپسولی مملو از دستگاه های از پیش تعیین شده را توسط چتر نجات به طرف سطح سیاره فرستاد.که این فرود 53 دقیقه طول کشید.
    همان طور که می دانید فاصله زهره از زمین به فاصله مداری که در آن می چرخد بستگی دارد وبین
    26میلیون تا 160625000مایل نوسان دارد.
    اما سفینه های روسی توسط کوتاه ترین مسیر به زهره نمی روند.
    هرچندکه ممکن است این عمل با مخالفت روبه رو شود اما اصولی را که روسها در مسیر پرواز سفینه های خود به زهره رعایت می کننددر سفر های بین سیاره ای تا کنون معتبر است.
    مسیر پرواز برحسب حداقل مقدار سوخت لازم برای حمل سفینه فضایی محاسبه شده است.
    اگر سفینه در مسیر مستقیم به زهره پرتاب میشد,بایستی حداقل سرعتی برابر
    با20 مایل در ثانیه می داشت. در چنان حالتی مقدار زیادی از سوخت نه تنها در عمل پرتاب بلکه بعدا برای ترمز کردن وجلوگیری از سرعت مصرف می گشت. در نتیجه متخصصین امر چنین ترجیح میدهندمسیر هایی انتخاب گرددکه تا آنجا که ممکن است از زمین دور باشد.
    مناسبترین مسیری که بتوانداین نظریه را محقق گرداند مسیری است که ده برابر بیشتر از مسیر مستقیم می باشد اما انتخاب این مسیر در عین حال اجازه میدهد که سرعت پرتاب به
    7,175مایل در ثانیه کاهش یابد وبدین ترتیب میزان بسیار زیادی از سوخت صرفه جویی می گردد.
    چه چیزی بهتر از این ممکن بود؟تحقیقات مقدماتی در چنان سرعت نفس گیری که نویسندگان داستان های علمی-تخیلی آنرا یک اختراع سخت وغیر قابل تصور می دانستندیه صورت عمل در آمدند.
    ادامه دارد........
    امضای ایشان

Somewhere
    Something
    Incredible
    Is waiting
    To be known

'Carl Sagan'

13. 7 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #97
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8981
    تشکر شده 54 بار در 11 ارسال

گلیز581جی

هوالکاشف
    امروز روز سومی هست که اینجا هستم البته باتوجه به ساعت اتوماتیکی که متناسب با زمان زمینی طراحی شده است.امروز 22اکتبر 2020 مصادف با اول آبان 1399 که به روایتی میشودتولد 26سالگی من.از هفت سال قبل با خودم قرار گذاشته بودم اگر رشته هواوفضارا انتخاب کردم، اون انسانیکه قرار است در سال 2020 به فضا (کره ماه)فرستاده شود من باشم. و حالا من اینجا هستم،....ولی اینطور که از شواهد امر برمی آید،اینجا ماه نیست!!... نه ازسطح پرحفره ی ماه که حاصل از برخورد شهاب سنگهاو..خبری هست ونه حتی ازخودزمین!
    در کمال تعجب اینجا جو غلیضی وجود دارد، سطحی سنگی وجاذبه...،گرانشی که جو اینجارا به دور سیاره حفظ کرده است. به احتمال زیاد من درون یک سیاره هستم که با جرمی حدود 3تا4برابر زمین به دور ستاره ای عجیب با تناوب بسیار در سرعت شعاعی خود میچرخد. باتوجه به مشاهدات من 37روز طول میکشد تا سیاره ستاره خود رایک دور گردش کند. جالب اینجاست که همواره یک طرف سیاره به سمت ستاره خود میباشد و طرف دیگر آن در تاریکی مطلق فرورفته است که خود موجب اقلیم پایدار در سطح سیاره شده است و پیش بینی میشود در یک طرف سیاره منبع آب وجود داشته باشد. جدا از مشاهدات و اطلاعات من هنوز نمیدانم دقیقا کجا هستم... چند لحظه پیش برنامه سفر سفینه را چک کردم در کمال ناباوری کدهای برنامه نویسی جا به جا شده بودند حدس میزنم برنامه نویسان و هکر های نخبه ما به جای هک کردن اطلاعات تلسکوپ کک1 که مأموریت اول سازمان حول سیاره فراخورشیدی گلیز581جی بود از شاهد زنده استفاده کرده و من را فرستادند...(خب دیگه همه رو برق میگیره مارو...)
    اشتباهه دیگه گاهی پیش میاد.. شاید برای کشورمن همچین اشتباه کوچکی در برنامه نویسی ساده انگاشته شود اما ممکن است روزی در کتاب اشتباهات بزرگ چاپ شود.
    با این تفاسیر من الان 20 سال نوری از سیاره زادگاهم دور شده ام و به احتمال 70درصد سوخت کافی برای بازگشت وجود نخواهد داشت...
    منتظر پیغام شما هستم...
    پایان گذارش اول
    امضای ایشان

می توانم در پوست گردویی زندانی باشم

و باز خود را پادشاه فضای بیکرانه بینگارم

15. 11 کاربر مقابل از zahra moayedi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #98
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

سلام به همه دوستان
    فقط خواستم اطلاع بدم که 15 روز دیگه تا پایان مهلت ارسال داستان فرصت هست.

منتظر داستان های خوبتون هستیم

موفق باشید
    .
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

17. 8 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #99
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7904
    تشکر شده 640 بار در 126 ارسال

زندگیِِ شاد

بسم الله الـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــرحمن الرحیم
    (با کمی امید)کبریت رو روشن میکنم..........اِ اِ اِ !!چرا روشن نمیشه؟ ()یعنی شناسو .......
    (با عصبانیت)یه صورتم دست میکشم و ماسک اکسیژن رو با نهایت قدرت فشار میدم .الان یادم اومد که چرا کبریت روشن نشد
    جلو تر میرم. احساس میکنم پاهام خیس شدن،خم میشم و به کنار پاهام دست میکشم.
    انگار یه جور مایع غلیظه. انگشتامو که تَر شدن رو بو میکنم، همون بو رو که تو هواست میده اما خیلی شدید تر... ترس تو وجودم مثل برق 220ولت جریان پیدا میکنه.....خدایا نه!!!!!!
    با عجله از غار میام بیرون . مثله وقتی که رفتیم تو غار هوا تاریکه .
    سوار ماشین(ماشین که نمیشه بهش گفت...یه چیزی مثله تانکه)میشم. چراغ ها رو روشن میکنم.واـــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــی
    ................
    به ساعتم که نگاه میکنم متوجه میشم که حدود ربع گذشته و من غش کرده بودم.دوباره به دست راستم نگاه میکنم و مطمئن میشم که اون مایع روی زمین خوــــــــــــــــــــــن بوده!!!!!!!!!!!!!!!!
    تو این برهوت خون کی میتونه باشه؟!!!!
    هرچی چراغ توی ماشین(تانک) داشتم رو میبرم توی غار .همه جا روشن میشه و یه چیزی زیر سنگ ها میبینم.جلو تر که میرم متوجه میشم که یه دسته.
    واقعا از ترس دارم میمرم.(با لرزش ناشی از فشار روحی)سنگ هارو کنار میزنم و جنازه ای رو پیدا میکنم ......
    ادامه دارد...
    __________________________________________________ ______________________________
    دوستان عزیز واقعا نمیتونم داستان رو تو یه قسمت تموم کنم،الانم که این قسمتو نوشتم کلی به خودم فشارم آوردم که خوابم نبره(الان ساعت 6:45 صبح و من حدود 16 ساعته که بیدارم)
    در ضمن ماسک ها طوری ساخته شدن که بوی فضای اطراف رو میشه تشخیص داد

امضای ایشان
    بعد 6 ماه دوری از آوایی ها برگشتم
    دلم براتون تنگ شده بود

19. 5 کاربر مقابل از s_karam76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #100
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6275
    تشکر شده 3,346 بار در 359 ارسال

دوست دارید کجا وچگونه زندگی کنید؟         
    بچه ها تازه از مریخ برگشتن و کلیم خاطره تعریف کردن! ای کاش دفه بعد منم باهاشون برم... ا... اردوی بعدی رو هم که گذاشتن...
    جان؟ ننه بلقیس دیگه کدوم سیاره ایه؟ نکنه باید با ننه بلقیس هم خونه شم؟ نه نه من که نمیرم، خدا خیرشون بده... از اسمش معلومه از اون مامان بزرگاس که همش میخواد گیر بده... صب تا شبم میگه بیا تو سرما نخوری... نه راستی... این که از زمین گرمتره... میگه بیا تو گرما نخوری...
    آها... اون اسم مستعارشه اسم اصلیش گل و گیس 581 جیه... نه گل و گیسم نیست... آها اینه Gliese 581g مثل اینکه قراره با بچه ها تا آخرای مرداد برن اونجا... تلفظش چه جوریه اصلا؟...
    واسه اعضای ممتازم که تخفیف نداره... ا... اصلا پولی نیست... هرکی بخواد میره... فک کنم فرار مغزاسا... الهی العفو... تازه جایزه هم میدن شارژ گوشی... شارژش واسه خط فضاییه؟...
    بالاخره پاشدیم رفتیم گلیس
    تو جت مسافر بریمون نشسته بودیم و کم کم که دور میشدیم با خورشید خودمون خدافظی میکردیم که کارشناسان ناسا بهمون گفتن قراره از یک نوع ماشین زمان استفاده کنن و برای اینکه ما از این تکنولوژی محرمانه فعلا چیزی نفهمیم بهمون معجونی دادن که همه خوابمون برد و وقتی بیدار شدیم به سیاره ی مورد نظر رسیده بودیم!
    هر کس یه چیزی صداش میزد یکی ننه بلقیس... یکی بسیار جدی و علمی تلفظ صحیحشو با لهجه ی آمریکایی و خلاصه خود منم که بیشتر گل منگولی یا گیس گلی صداش میزدم...

خسته بودیم و چند نفری رفتیم خوابیدیم، فردا که بیدار شدیم هنوز صبح نشده بود و ما هم انتظار طلوع Gliese ۵۸۱، یا همون ستاره ی کوتوله ی سرخ رو میکشیدیم... که بهمون گفتن پاشین بیاین صبحونه بخورین...
    بعد صبحونه، تقریبا سه، چهار ساعت گذشته بود و هنوزم ما تو تاریکی مطلق بودیم... تا جایی که مطمئنم غیر ممکنه که همه مون با اون همه خستگی انقدر زود بیدار شیم که چند ساعتی هم تا طلوع خورشید مونده باشه!... به خیال اینکه هنوز شبه و صبح نشده و لیدر هم واسه دلسوزی به ما گفته بیاین صبحونه بخورین دوباره رفتم که بخوابم... اما اصلا خوابم نمیومد...
    تصمیم گرفتم از سیاره ای که حالا مکان زندگیم شده بود برم و عکس برداری کنم.
    اما یه دفه دیدم همه دارن میدون تو ایستگاه فضایی و نفهمیدم اصلا اونجا سطحش چه طور بود! مثل زهره پر از گاز های فوق چگال بود؟ و با بعضی قسمت های دریا و اقیانوس و بعضی قسمتهایی که خیلی راحت میشه روش بایستی...؟ کلا هیچی از سطحش نفهمیدم!
    رفتیم تو ایستگاه و بالاخره یه نفس راحت کشیدیم! از یکی از مدیرا پرسیدم: پس کی صبح میشه... چشمام لک زده واسه یه ریزه نور...
    مدیرمون خندید... اول فک کردم شاید به خاطر مدل حرف زدن من بوده، که بعد جواب داد:ما تو قسمت همیشه تاریکیم... اگه بخوایم خورشید این سیاره رو ببینیم باید بریم نقطه ی قرینه ی اینجا!
    یه لحظه برق از سرم پرید... وای خدای من... یعنی باید یه ماه تو تاریکی مطلق سر کنیم؟؟؟... البته خوشبختانه قراره ه از نیمه های سفر بریم اونور!
    یکی از مدیرای آوااستار برامون توضیحات خیلی خوبی درباره ی سیاره داد و در پایان گفت کسی سوالی نداره؟
    یه دفه ای دستم پرید بالا و گفتم چرا ما هنوز منجمد نشدیم؟
    مدیرمون گفت: دیوان سالار میگه بیاین ویکی تایپ کنین واسه همینه که اطلاعاتتون هم بالا بره دیگه وجود جوی به ضخامت تنها 1درصد جو زمین کافیه تا گرما چنان از نیمه‌ی روز، به نیمه‌ی شب‌ سیاره جریان پیدا کنه که گازهای جوی واقع در قسمت شب یخ نزنند و پوسته‌ی سختی را در آسمان بخش‌های تاریک این سیاره ایجاد نکنند. البته وجود چنین جوی برای مهار بادهای فراصوت و گسلنده‌ای هم که هر منطقه‌ی مرتفعی از سطح سیاره را تخت و یکدست ‌می‌کنند الزامیه! اما بر اساس مدل‌سازی‌های دقیق جوی، «بادهای سطحی این سیاره، کاملاً ملایم‌اند». این مطلبو «استیون وگت»؛ از اعضای تیم اکتشافی، طی یک نشست مطبوعاتی اعلام کرده. اکثر جریانات باد مرتفع، وظیفه‌ی حمل گرما رو به‌دوش می‌کشن؛ آن‌چنان‌که در سطح سیاره، همچون زمین، بادهایی با سرعت ۰ تا ۴۰ گره‌ی دریایی می‌وزد. به‌گفته‌ی وگت، بخش‌هایی از این سیاره که بادهایش ملایم‌اند، مکان مناسبی برای استقرار زندگیه، ینی همین جایی که ما توشیم!
    کلا عجب سیاره ی باحالی اومدیم، توش آب مایع هم داره چون مدارش دقیقا بین دو مدار دو سیاره ی دیگس!!!! کلا این ستاره ی کوتوله 4 تا سیاره داره! جرمش 3.1 تا 4.3 برابر زمینه و چون مثل زمین از سنگ و آهن تشکیل شده قطرش 1.2 تا 4.1 برابر زمینه و شتاب گرانش سطحیش هم حدود ۱.۵ تا ۲ برابر زمینه!
    وسطای سفرهم سمت همیشه روشن میریم و نصف مدت اقامتمونم اونجا میمونیم.
    نه روز دیگه هم برمیگردیم و بچه های آوا اینجا خطوط پر سرعت ای دی اس ال رو افتتاح کردن که خاطراتمونو زود بزنیم
    ویرایش توسط آسمون : 08-16-2013 در ساعت 08:15 PM
    امضای ایشان
    حتی در انتهای بن بست نیز، راه آسمان باز است... !
    پس پرواز را بیاموز!

21. 16 کاربر مقابل از Mahdieh. GH عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 10 از 18 نخستنخست ... 67891011121314 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)