صفحه 35 از 44 نخستنخست ... 25313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 439

موضوع: راهنمای خرید تلسکوپ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

smile راهنمای خرید تلسکوپ

راهنمای خرید و انتخاب تلسکوپ

یکی از پرمخاطب ترین، پربازدیدترین و پر سوال ترین موضوعات در دنیای نجوم عمومی بحث خرید و راهنمایی در خرید تلسکوپ است. در ایران هم این بحث خیلی پر رونق شده و سوال های زیادی در این مورد پرسیده می شود. مشکلی که در راهنمایی و انتخاب تلسکوپ برای افراد نااشنا مشخصه، دادن یه سری مشخصات خاص و متنوع است که بر این اساس باید راهنمایی کرد.

در این تاپیک می تونید همه سوالاتتون درباره خرید تلسکوپ رو مطرح کنید

اما قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو که با وسواس زیادی درباره معرفی انواع تلسکوپ ها و راهنمای خرید تلسکوپ هست رو مطالعه کنید.

برای مطالعه مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

راهنمای خرید تلسکوپ

ویرایش توسط 169 : 07-13-2011 در ساعت 12:53 AM

2. Top | #341
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mardomakesefid نمایش پست ها
    درسته خودمم به این نتیجه رسیدم که مقر باید استوایی باشه تا روش تسلت داشته باشم واسه همین 8نیوتنی گفتم نه دابسونی
    فقط بدیش اینه که خود8نیوتنی چندین مدل وسطح داره
    درسته تصویر زنده میخوام حالا با وبکم یا دوربین ccdخوب.با نرم افزارهاش اشنای دارم فقط نمیدونم که تصویری که به من میده تا چه اندازه قابل قبوله.خوبی این کار هم اینه که هروقت خواستم و در هرکجاباشم می تونم سوییچ کنم به تلسکوپ
    12اینچی هازیادی بزرگن وحمل و نقل اونا هم مشکله حالا انتخابم نسبت به بودجم به 2گزینه محدود میشه
    1=8اینچ نیوتنی سطح متوسط بامقر استوایی گوتو دار
    2=10اینچی نیوتنی سطح خوب با مقر استوایی بدون گوتو که در اینده دور بهش اضافه کنم(این همون حس طمعمه که میخوام دورترارو بهتر ببینم)
    دوستانی که تجربه دارند و اهل تنوع و ابتکارند لطفا راهنمایی کنند که از انتخابم مطمین بشوم
    سلام
    دو گزینه ای که شما ذکر کردید هم خیلی کم حجم نیستند برعکس برای حمل و نقل خیلی هم دست و پا گیر هستند مخصوصا در مورد ده اینچ که کل حجم یک ماشین را باید به اون اختصاص بدید
    با توجه به بودجه شما نمیتونید به ۱۰ اینچ فکر کنید چون نمیشه این تلسکوپ سنگین رو روی یه مقر سبک مثل eq5 نصب کرد! همیشه تو تلفیق مقر و تیوب به تعادل وزنی هم فکر کنید!!
    شاید بهترین گزینه یه ۸ اینچ بازتابی با یه مقر استوایی باشه! البته نه از جنس سلسترون چون خیلی هزینه برتر از این بودجه است چون کیفیتش خیلی بالاتر از برندهای مرسوم در این رنج قیمته!
    امضای ایشان

3. 2 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #342
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    97
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال

سلام ، علاقه زیادی به نجوم دارم. در زمینه رصدی و صور فلکی اطلاعات ندارم و تقریبا صفر..
    مستندات نجومی شاید زیاد تماشا کردم در کل علاقه بالایی دارم..

با یک الی یک ونیم میلیون چه تلسکوپی میتونم تهیه کنم؟
    هدفم دیدن دوردستها و عکاسی و کلا همچی در زمینه نجوم هست.. یعنی جوری که درآینده نیاز نباشه تلسکوپمو عوض کنم و مدل بالاتر بخرم.
    چیزی که با راهنمایی های سایتهای مختلف فمیدم یه تلسکوپ نیوتونی مقر استوایی باید خوب باشه.
    آیا اصن یک تومن کافیه؟ یا بهتره صبر کنم و با هزینه بیشتر یعدفه کار کنم؟..
    بهتره ی تلسکوپ با دهنه کوچکتر بهمراه موتور بخرم یا ی تلسکوپ با دهنه بزرگتر و بدون موتور؟
    راستی اهل روستایی ده کیلومتری گرگان هستم. اگه کسی میدونه گرگان کجا تجهیزات نجومی میفروشن یا کسی تو این فروم از گرگان هست و اشنا با نجوم ممنون میشم مشاوره بده.
    تشکر...
    ویرایش توسط bamaram_bahal44 : 02-20-2014 در ساعت 02:39 PM

5. 2 کاربر مقابل از bamaram_bahal44 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #343
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط bamaram_bahal44 نمایش پست ها
    سلام ، علاقه زیادی به نجوم دارم. در زمینه رصدی و صور فلکی اطلاعات ندارم و تقریبا صفر..
    مستندات نجومی شاید زیاد تماشا کردم در کل علاقه بالایی دارم..

با یک الی یک ونیم میلیون چه تلسکوپی میتونم تهیه کنم؟
    هدفم دیدن دوردستها و عکاسی و کلا همچی در زمینه نجوم هست.. یعنی جوری که درآینده نیاز نباشه تلسکوپمو عوض کنم و مدل بالاتر بخرم.
    چیزی که با راهنمایی های سایتهای مختلف فمیدم یه تلسکوپ نیوتونی مقر استوایی باید خوب باشه.
    آیا اصن یک تومن کافیه؟ یا بهتره صبر کنم و با هزینه بیشتر یعدفه کار کنم؟..
    بهتره ی تلسکوپ با دهنه کوچکتر بهمراه موتور بخرم یا ی تلسکوپ با دهنه بزرگتر و بدون موتور؟
    راستی اهل روستایی ده کیلومتری گرگان هستم. اگه کسی میدونه گرگان کجا تجهیزات نجومی میفروشن یا کسی تو این فروم از گرگان هست و اشنا با نجوم ممنون میشم مشاوره بده.
    تشکر...
    با سلام دوست گرامی

به نظر من مشکل شما فی الحال این نیست که بودجتون چقده!! مشکل اینجاست که شما بعلت عدم اشنایی مکفی با اسمان نمیدونید از ابزار رصدی خودتون چی میخاید!
    خود شما گفتید یه مقر استوایی!! ایا میدونید که مقرهای استوایی برای کسانی که تازه کار هستند یکی از بزرگترین معضلات محسوب میشه! بقول معروف مقرهای استوایی رو نمیشه هرطرفی چرخوند هرطرف خودش بخاد میچرخه!
    تلسکوپ گوتو دار هم نه! چون شما هنوز اشنایی به اسمون ندارید فقط برای شما هزینه محسوب میشه نه فرصت
    شما باید مدتی با نجوم اشنا بشید و گرچه خیلی لازم نیست ولی در صورت تمایل یه تلسکوپ با مقر سمت ارتفاعی یا دوربین دوچشمی نجومی تهیه کنید و بعد از اشنایی با اسمون بر اساس علاقتون تلسکوپ حرفه ای تر تهیه کنید. ممکنه به عکاسی علاقه داشته باشید پس یه تلسکوپ اپوکروماتیک تهیه میکنید، ممکنه به رصد سیارات علاقه مند باشید اونوقت بهترین کزینه برای شما یه تلسکوپ ترکیبی مثل ماکستوف هست و. و. و .....!!

بهترین کزینه برای شما یه تلسکوپ شکستی با مقر سمت ارتفاعی هست و شاید یه دابسونی شش اینچ هم بد نباشه
    مثل ۷۰ میلیمتری سلسترون سری استرومستر که ۷۸۰ هزار تومان قیمت داره

7. 3 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #344
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2569
    تشکر شده 74 بار در 19 ارسال

درود بر شما
    جناب طامهری بهترین گزینه (منظورم تلسکوپ)برای بودجه 20 تا 25 میلیون تومان صرفا جهت رصد اجرام عمق آسمان و سیارات با کیفیت عالی چیه؟
    امضای ایشان
    زندگی را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت!
    شریعتی

9. کاربر مقابل از payam57 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #345
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط payam57 نمایش پست ها
    درود بر شما
    جناب طامهری بهترین گزینه (منظورم تلسکوپ)برای بودجه 20 تا 25 میلیون تومان صرفا جهت رصد اجرام عمق آسمان و سیارات با کیفیت عالی چیه؟
    تو این بودجه شما میتونید همه چی رو با هم داشته باشید
    من برای بودجه های بالای بیست میلیون تلسکوپهای اشمیت سری edge HD سلسترون رو پیشنهاد میدم
    مثلا ۱۴ اینچ edge Hd با مقر از سری CPC
    امضای ایشان

11. 4 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #346
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2569

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا طامهری نمایش پست ها
    تو این بودجه شما میتونید همه چی رو با هم داشته باشید
    من برای بودجه های بالای بیست میلیون تلسکوپهای اشمیت سری edge hd سلسترون رو پیشنهاد میدم
    مثلا ۱۴ اینچ edge hd با مقر از سری cpc
    درود بر شما جناب طامهری
    از اینکه با شکیبایی و دقت به دغدغه ها و پرسش های ما پاسخ می دهید ازتون سپاسگزارم
    در صورت امکان در خصوص تلسکوپ مذکور بیشتر توضیح بدهید و اینکه چطور میتونم تهیه کنم و قیمت این تلسکوپ چنده؟ کیفیت تصاویر رصدی تلسکوپ در چه سطحیست؟ آیا برای عکاسی هم کاربردیه یا تنها برای رصد استفاده میشه؟می خواهم با اطمینان خاطر خرید کنم به همین خاطر پیشنهاد و راهنمایی شما واسم خیلی مهمه؟
    یه سوال دیگه هم دارم نظر شما در باره تلسکوپ آپوکروماتیک 152 میلیمتری flt ویلیام اپتیکس چیه؟ اگه امکان داره یه مقایسه در مورد این دو تلسکوپ انجام بدید چون برخی از دوستان این تلسکوپ را پیشنهاد دادن. و در آخر اگه خود شما قصد خرید داشته باشید کدام یکی از این دو تلسکوپ را انتخاب می کنید؟سپاس
    امضای ایشان
    شریعتی

13. کاربر مقابل از payam57 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

14. Top | #347
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

ببینید از نظر رصدی این تلسکوپ صراحتا اخرشه!! بدون هیچ گونه خطای اپتیکی در صدر ایستاده! گرچه بعضی اوقات یه رقابتهایی با سری coma free شرکت مید در این میدان وجود داره اما انصافا بهترین گزینه برای رصدی ایده ال و بدور از هرگونه خطا محسوب میشه

اما موردی که شما فرمودید یعنی سری flt هم گزینه بی نظیری است اما برای عکاسی ن رصد! شما برای دهانه ی ۶ اینچ باید بیش از ۲۰ میلیون پول بدید!!! و این گزینه برای عکاسی فوق العاده است نه رصد
    تلسکوپ مدتظر من برای عکاسی هم عالیه ولی باید براش یه فوکال ردیوسر hd بگیرین که ششصد دلاره و البته از مقرهای cgem استفاده کنید چون نقرهای cpc سمت ارتفاعی هستند
    امضای ایشان

15. کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #348
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2569

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا طامهری نمایش پست ها
    ببینید از نظر رصدی این تلسکوپ صراحتا اخرشه!! بدون هیچ گونه خطای اپتیکی در صدر ایستاده! گرچه بعضی اوقات یه رقابتهایی با سری coma free شرکت مید در این میدان وجود داره اما انصافا بهترین گزینه برای رصدی ایده ال و بدور از هرگونه خطا محسوب میشه

اما موردی که شما فرمودید یعنی سری flt هم گزینه بی نظیری است اما برای عکاسی ن رصد! شما برای دهانه ی ۶ اینچ باید بیش از ۲۰ میلیون پول بدید!!! و این گزینه برای عکاسی فوق العاده است نه رصد
    تلسکوپ مدتظر من برای عکاسی هم عالیه ولی باید براش یه فوکال ردیوسر hd بگیرین که ششصد دلاره و البته از مقرهای cgem استفاده کنید چون نقرهای cpc سمت ارتفاعی هستند
    مرسی از توضیحات خوبتون
    فقط توضیح ندادید که قیمت این تلسکوپ چنده و چطور می تونم تهیه کنم؟ و تجهیزات جانبی که واسه رصد نیاز داره چیه؟
    امضای ایشان
    شریعتی

17. کاربر مقابل از payam57 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

18. Top | #349
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط payam57 نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات خوبتون
    فقط توضیح ندادید که قیمت این تلسکوپ چنده و چطور می تونم تهیه کنم؟ و تجهیزات جانبی که واسه رصد نیاز داره چیه؟
    والا قیمت رو باید از نمایندگی سلسترون در ایران یعنی اواستار بگیرید و تجهیزات جانبی هم بسته به نوع استفاده شما متفاوته ولی خب تقریبا یک سری کامل از چشمی های این سری رو تهیه کنید به نظر من کافی باشه چون این تلسکوپ واقعا همه چی تمومه
    امضای ایشان

19. 4 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #350
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11401
    تشکر شده 4 بار در 1 ارسال

راهنمای خرید تلسکوپ         
    درود بر همه دوستان
    راستش من علاقه شدیدی به نجوم دارم . ولی تاحالا به دلایلی فرصت نشده که جدی شروع کنم .
    چند وقتیه شرایط داره پیش میاد که شروع کنم به یاد گیری.
    خیلی از دوستان و کسایی که تو نجوم سر رشته داشتن . بهم گفتن برای رصد آماتوری یه دوربین 2 چشمی بگیر که دهانه بالاتر 40 میلیمتر و زوم بین 5 تا 15 داشته باشه .
    حالا میخواستم ببینم دوستان چی پیشنهاد میدن ؟؟ کمی هم محدودیت بودجه دارم نهایت تا 400 میتونم هزینه کنم .

21. 4 کاربر مقابل از erfan_messi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 35 از 44 نخستنخست ... 25313233343536373839 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)