صفحه 12 از 49 نخستنخست ... 2891011121314151622 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 481

موضوع: پرسش و پاسخ نجومی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    15
    تشکر شده 730 بار در 62 ارسال

Question پرسش و پاسخ نجومی

با سلام

با اجازه دوستان ، اين تاپيك رو ايجاد كردم تا هر كس هر سوال نجومي داره اينجا مطرح كنه و هر كس هم جواب سوالات رو مي دونست، پاسخ بده . اینجا سوالات نجومی به صورت کلی مطرح می‌شوند و همه می‌توانند سوالات نجومی خود را اینجا مطرح کنند.

به طور خاص برای هر موضوعی نیز تاپیک مجزای پرسش و پاسخ موجود است که اگر حوزه سوال خود را می‌دانید، سوالتان را آنجا مطرح کنید:

پرسش و پاسخ رصدی
    پرسش و پاسخ کیهان شناسی و اخترفیزیک
    پرسش و پاسخ مکانیک سماوی
    پرسش و پاسخ نجوم کروی
    پرسش و پاسخ علوم سیاره‌ای
    پرسش و پاسخ عکاسی نجومی
    پرسش و پاسخ عمومی عکاسی
    پرسش و پاسخ فناوری فضایی
    پرسش و پاسخ ابزارهای نجومی
    پرسش و پاسخ المپیاد نجوم

سوالاتی که در این تاپیک مطرح می‌شود بعدا به یکی از تاپیکهای پرسش و پاسخ تخصصی بالا انتقال خواهند یافت تا دسترسی موضوعی به سوالات راحت تر باشد.

فكر ميكنم انشاا... اين تاپيك يكي از پربار ترين تاپيك هاي اين سايت بشه .

موفق باشيد

2. 149 کاربر مقابل از Sharafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

*artemis, 2215, @p@rs, adrahmad, af.skylover, al-psp, ali zeynali, Amin-Mehraji, amir adib, Amirali, amirehsan, andromeda.s, arashgmn, Arian Soltani, Armin.etemad, Arta.kh, aseman zibast, AstroForce, Astronomy, aypara, aysa, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, celestial boy, COLDFIRE, delniya, elman, Emad Tabatabai, e_moases, fampersi, farazamin, farbovad, farimah sh, fateme.kokabi, Fayazi, Fowad, galaxy 1996, ghasedac, golaftab, Hojjat Zafarkhah, Hooman, hosseinkaku, Hydra, jalal jazayeri, javadstar76, jozaa, kh.maroufi, Kianoosh.S, m.bio7, m.m.e.w, maede astronomer, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, masi, Masoume falaki, Mat, Mehrzad-jupiter, melika bidabadi, melika-m, milad77, mo0n, mobi, mobina gh, MOHAMAD.N, Mojtaba.M, moonlight13, Mostafa, msalek, My style A&F, nabat, nakhodaye aseman, Navid MMM, Negar khalili, Negar Najafi, noori, Orion Nebula, pam pam, parvin, raha_mousavi, ramin50, reza3000, rezash, rocky, rock_iml, roset, rostam, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, SAEED560, saeed77, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, shahabi, shahrzad.b.m, shahrzad.bmq, shazde, sina_el, skygirl, skynight, Sky_Watcher, soheil+, solh, subaro, tahoo, the milky way, toraj1358, فائزه معتضدیان, لامبورگینی اونتادور, مبین سبزواری, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, محمدرضا صادقیان, محمدسعید, مسعود فرح بخش, گلناز, پیمان اکبرنیا, x11416, yalda sohrabi, yasiii, yeganeh miraftab, yperseusy, zahra eDson, zanbaq, zizo.h, آیو, آریا برزن, آسمون, امین, امیر عباس, امیرعلی, حسین زارعی, دختر ستاره, رویا افشار, راه اسمان, رخساره روشنی, رضا طامهری, سينا منجم, سیاره ی ناهید, سپیده دم آسمان, شهلا ناصریان, شايان سليم شهشهانى, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شروین حکیمی, شعری, صادق مقامی, علیرضا محمدی

3. Top | #111
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6023
    تشکر شده 864 بار در 125 ارسال

باز هم سلام دوستان
    راستش رو بخوايد من داخل يك سايتي خوندم كه اقوام مايا هر چيزي رو كه پيش بيني مي كردن درست از آب در ميومده و تقويمشون هم 12 دسامبر 2012 به پايان مي رسه و پيش بيني هم كردن كه دنيا در اين تاريخ تموم ميشه. بعضي ها هم ميگن كه دوره ي جديدي قراره اتفاق بيفته. جالب اينجاست كه تو سايت نوشته بود علت گرم شدن كره ي زمين و قاطي شدن فصل ها گاز هاي گلخانه اي نيست بلكه نزديك شدن ستاره اي سرخ رنگ (نيبيرو) به منظومه ي ما هست حتي تعدادي دانشمند با دليل و منطق و يك سري آزمايش اين پديده ( گرم شدن كره زمين) رو گازهاي گلخانه اي ندانستند!!! كه به زبان اصلي با طرح يك سري مسئله و فرمول اين موضوع رو باز كرده بودن!! گفتن اين ستاره هر چند هزار سال يك بار به دور خورشيد ما مي گرده و جالب اينجاست كه ناسا از وجود اين ستاره كاملا اطلاع داره و اين موضوع رو آشكار نميكنه تا باعث وحشت عموم بشه!!! تو سايت نوشته شده بود با نزديك شدن ستاره سرخ كه در واقع كوتوله ي قهوه اي هست و نيروي گرانشي زيادي داره بلاياي طبيعي روي زمين به اوج خودش ميرسه و زماني كه با زمين و خورشيد در يك راستا قرار بگيره اثرات مخربي رو روي زمين ايجاد مي كنه!!! 1. قطب ها تغيير مي كنن كه عصر يخبندان به وجود مياد!! 2. چرخش زمين تغيير ميكنه!! و .... يك سري از افراد ميگن خورشيد ما قراره با مركز كهكشان هم راستا بشه. يك سري ديگه ميگن فعاليت هاي خورشيدي بين سال هاي 2012 تا 2014 به اوج خودش مي رسه و تنها اثري كه داره ماهواره ها رو از كار ميندازه و شايد هم وسايل الكتريكي روي زمين از كار بيفتن و به قول ناسا مردم 3 شبانه روز رو در تاريكي به سر مي برن. حالا اين وسط كي درست ميگه!!!!!!!!
    امضای ایشان
    زندگی پاداش است نه یک مکافات
    فرصتی است کوتاه تا ببالی، بیابی
    بدانی، بیندیشی، بفهمی و زیبا بنگری
    و در نهایت در قلب ها بمانی

4. Top | #112
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnaz sasani نمایش پست ها
    باز هم سلام دوستان
    راستش رو بخوايد من داخل يك سايتي خوندم كه اقوام مايا هر چيزي رو كه پيش بيني مي كردن درست از آب در ميومده و تقويمشون هم 12 دسامبر 2012 به پايان مي رسه و پيش بيني هم كردن كه دنيا در اين تاريخ تموم ميشه. بعضي ها هم ميگن كه دوره ي جديدي قراره اتفاق بيفته. جالب اينجاست كه تو سايت نوشته بود علت گرم شدن كره ي زمين و قاطي شدن فصل ها گاز هاي گلخانه اي نيست بلكه نزديك شدن ستاره اي سرخ رنگ (نيبيرو) به منظومه ي ما هست حتي تعدادي دانشمند با دليل و منطق و يك سري آزمايش اين پديده ( گرم شدن كره زمين) رو گازهاي گلخانه اي ندانستند!!! كه به زبان اصلي با طرح يك سري مسئله و فرمول اين موضوع رو باز كرده بودن!! گفتن اين ستاره هر چند هزار سال يك بار به دور خورشيد ما مي گرده و جالب اينجاست كه ناسا از وجود اين ستاره كاملا اطلاع داره و اين موضوع رو آشكار نميكنه تا باعث وحشت عموم بشه!!! تو سايت نوشته شده بود با نزديك شدن ستاره سرخ كه در واقع كوتوله ي قهوه اي هست و نيروي گرانشي زيادي داره بلاياي طبيعي روي زمين به اوج خودش ميرسه و زماني كه با زمين و خورشيد در يك راستا قرار بگيره اثرات مخربي رو روي زمين ايجاد مي كنه!!! 1. قطب ها تغيير مي كنن كه عصر يخبندان به وجود مياد!! 2. چرخش زمين تغيير ميكنه!! و .... يك سري از افراد ميگن خورشيد ما قراره با مركز كهكشان هم راستا بشه. يك سري ديگه ميگن فعاليت هاي خورشيدي بين سال هاي 2012 تا 2014 به اوج خودش مي رسه و تنها اثري كه داره ماهواره ها رو از كار ميندازه و شايد هم وسايل الكتريكي روي زمين از كار بيفتن و به قول ناسا مردم 3 شبانه روز رو در تاريكي به سر مي برن. حالا اين وسط كي درست ميگه!!!!!!!!
    سلام به شما

اصلا نگران نباشید این شایعات همه اش مربوط میشه به ایمیلهای غیر معتبر که بین افراد رد و بدل میشه و یک سری وبلاگ یا سایت گمنام زرد! همون هایی این حرفها را می زنند که می گفتند قراره لوگوی پپسی بیوفته روی ماه و می گفتند قراره یک شهابسنگ با زمین برخورد کنه یا مثلاا در روز خاصی از سال در آسمان 2 ماه دیده میشه!

خلاصه این که به جز خبرگزاری های رسمی و علمی به سایر اخبار توجه نکنید

5. 6 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #113
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6023

يك سوال ديگه اي هم برام پيش اومده
    در رابطه با بشقاب پرنده ها هست. من داخل كليپي كه به طور محرمانه از ارتش روسيه گرفته شده بود ديدم دارن بشقاب پرنده هايي رو كه ساختن از مكاني به مكان ديگه ميبرن! اگر واقعا بشقاب پرنده ها ساخته ي دست بشر هستن چرا علنيش نمي كنن!!!!!!!!!! اگر آدم فضاييها اين ها رو ساخته باشن چرا بايد دور و بر زمين ما پيداشون بشه!! اين همه جا! دنيا به اين بزرگي چرا بيان روي زمين و مردم رو بترسونن!!!!
    من قبول دارم دنيا خيلي بزرگه و ما تنها نيستيم ولي مطمئنم اين بشقاب پرنده ها ساخته ي دست بشر هست.
    امضای ایشان

7. 5 کاربر مقابل از Behnaz sasani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #114
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

يك سوال ديگه اي هم برام پيش اومده
    در رابطه با بشقاب پرنده ها هست. من داخل كليپي كه به طور محرمانه از ارتش روسيه گرفته شده بود ديدم دارن بشقاب پرنده هايي رو كه ساختن از مكاني به مكان ديگه ميبرن! اگر واقعا بشقاب پرنده ها ساخته ي دست بشر هستن چرا علنيش نمي كنن!!!!!!!!!! اگر آدم فضاييها اين ها رو ساخته باشن چرا بايد دور و بر زمين ما پيداشون بشه!! اين همه جا! دنيا به اين بزرگي چرا بيان روي زمين و مردم رو بترسونن!!!!
    من قبول دارم دنيا خيلي بزرگه و ما تنها نيستيم ولي مطمئنم اين بشقاب پرنده ها ساخته ي دست بشر هست.
    سلام بهناز خانم عزیز

شاید با مطالعه تاپیکهای این بخش بتونی به جواب سوالت برسی:

حیات فرازمینی
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

9. 12 کاربر مقابل از stargazer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #115
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6023

سلام
    عذر خواهي مي كنم راستش من يه مستندي رو در رابطه با مصر باستان حدود چند سال پيش از تلويزيون ديدم كه در رابطه با علم پزشكي و جراحي اون زمان ميگفت. چيزي كه داخل اين مستند ميگفت با عكسي كه شما از مصريان در تاپيك يوفو گذاشتيد كاملا تطابق داره. همان طور كه مصريان قديم در موميايي كردن مهارت خاصي داشتن در جراحي نيز بسيار خبره بودن.مصريان قديم و فراعنه براي اين كه خود را هوشمند و متفكر جلوه دهند با جراحي هاي آن زمان جمجمه ي خود را به حالت كشيده در مياوردن و عقيده داشتن هر كس جمجمه ي كشيده داشته باشه از هوش سرشاري برخورداره. اين رو از خودم در نميارم هم ديدم و هم شنيدم و كاملا صحت داره.
    ــــــــــــ
    باز هم يك سوال ديگه پيش مياد
    مصريان قديم لابد با آدم فضايي ها رابطه ي صميمانه اي داشتن چون وقتي هوش سرشار اون ها رو ميديدن همچين بلايي رو سر جمجمه هاي خودشون مي آوردن!!! ميخواستن مثل اونا بشن!!!
    ویرایش توسط Ehsan : 10-30-2012 در ساعت 07:25 PM دلیل: ادغام پستها
    امضای ایشان

11. 3 کاربر مقابل از Behnaz sasani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #116
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5987
    تشکر شده 117 بار در 16 ارسال

سلام
    عذر خواهي مي كنم راستش من يه مستندي رو در رابطه با مصر باستان حدود چند سال پيش از تلويزيون ديدم كه در رابطه با علم پزشكي و جراحي اون زمان ميگفت. چيزي كه داخل اين مستند ميگفت با عكسي كه شما از مصريان در تاپيك يوفو گذاشتيد كاملا تطابق داره. همان طور كه مصريان قديم در موميايي كردن مهارت خاصي داشتن در جراحي نيز بسيار خبره بودن.مصريان قديم و فراعنه براي اين كه خود را هوشمند و متفكر جلوه دهند با جراحي هاي آن زمان جمجمه ي خود را به حالت كشيده در مياوردن و عقيده داشتن هر كس جمجمه ي كشيده داشته باشه از هوش سرشاري برخورداره. اين رو از خودم در نميارم هم ديدم و هم شنيدم و كاملا صحت داره.
    ــــــــــــ
    باز هم يك سوال ديگه پيش مياد
    مصريان قديم لابد با آدم فضايي ها رابطه ي صميمانه اي داشتن چون وقتي هوش سرشار اون ها رو ميديدن همچين بلايي رو سر جمجمه هاي خودشون مي آوردن!!! ميخواستن مثل اونا بشن!!!
    درسته.منم راجب ابن موضوع شنیده بودم.در برنامه مربوط به راز های اهرام مصر اینگونه نشان میداد که فضاییها در امر مهندسی این اهرام به مصریان کمک کرده اند چرا تا جاییکه قدرت مصریان ان زمان با وسیله های آن زمانی برای طراحی و خلق اثاری که باور کردنش سخت است بعید است.مگر با کمک موجودات پیشرفته.

حالا بقیشو ادامه نمیدم چون میخوام تو حیات فرازمینی راجبش صحبت کنم.
    امضای ایشان
    پیش زاهد از رندی دم مزن که نتوان گفت
    با طبیب نامحرم حال درد پنهانی \
    باغبان چو من زینجا بگذرم حرامت باد
    گربه جای من سروی غیر دوست بنشانی...

13. 2 کاربر مقابل از marsgirl8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #117
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6023

باز هم سلام دوستان عزيز
    در رابطه با سايت هايي كه يك سري كليپ در رابطه با يوفوها ميذارن چقدر اطلاع داريد؟
    مي خواستم بدونم آيا ميشه به اين تصاوير اعتماد كرد؟!
    چند تا كليپ رو داخل اين سايت ديدم مخصوصا تصوير 2 يوفو در بوشهر كه بعضيا ميگن مال هايتي هست. داخل تصوير اگه دقت كنيد تنها اين دو يوفو نيستن! 6 يوفوي ديگه در فاصله هاي دورتري هم جهت با اين دو يوفو در حال پروازن! فقط نور آنها مشخص هست. لطفا ببينيد و نظر بديد.
    http://www.aparat.com/v/28bJ9
    امضای ایشان

15. 2 کاربر مقابل از Behnaz sasani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #118
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    3538
    تشکر شده 4,710 بار در 536 ارسال

بحث یوفو ها چه سریع داغ شد! این جا مخصوص پرسش و پاسخ نجومیه . اما الان بیشتر داره راجع به یوفو ها میشه . البته اینها هم به نجوم ربط دارن ولی بهتره همون طوری که خانوم stargazer گفتن توی بخش حیات فرازمینی این موضوع دنبال بشه .

تبدیل واقعی ریسمان به مار نه تنها نیاز به تغییر ساختار شیمیایی ریسمان بلکه ...
    همون اول گفتم که این مثال من صرفا از لحاظ بیان یه برهه تاریخی بوده و اصلا جنبه ی مذهبیش منظورم نبوده .
    بچه ها لطف كنيد علم و دين رو با هم قاطي نكنيد.
    چه مسلمون باشيد چه غير مسلمون ...
    چنین مباحثه هایی بد نیست که پی گیری بشه اما نه این جا که توی بخش مباحثه ! هر چند که منم موافقم که اصولا علم رو با دین نباید قاطی کرد . نه به این منظور که بر ضد همنا! نه ! به این خاطر که زمینه ی هر کدوم متفاوته ... ! مثلا علم ، باید حتما از طریق آزمایش و مشاهده ی یک پدیده یا نتیجه ی اون پدیده ، حرفشو بیان کنه . دین هم مطمئنا به گونه ای دیگر کارشو دنبال می کنه . ( که چون من چیزی در این مورد نمی دونم ،چیزی نمی گم .) و قطعا هر جفتشون سعی در شناخت بیشتر جهان(ها) دارن و علی الاصول باید به پدیده ها و موضوعات یکسانی هم برسن .

ممنون
    ویرایش توسط *sh : 10-31-2012 در ساعت 10:39 PM دلیل: ادبی
    امضای ایشان
    عجیب ترین چیزی که تا به حال تو نجوم دیدم نه ابعاد و ارقام ماه و ستاره و فاصله و جرم اجرام کیهانیه و نه اسرار سر به مهر درون سیاهچاله ها !
    اینه که یک علاقه مشترک چه جوری می تونه این همه آدمو با هم آشنا کنه !

17. 9 کاربر مقابل از arashgmn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #119
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط C&P نمایش پست ها
    با سلام.
    ستاره های خوشه ی پروین به تنهایی ستاره های کم فروغی هستند.ستاره های بسیاری در اسمان کویر موجودند که پر نور تر از یک ستاره ی خوشه ی پروین اند اما در تهران دیده نمی شوند،در حالی که در همین تهران ستاره های این خوشه به راحتی قابل تفکیک و تشخیصند.چرا؟
    با تشکر
    بعد از دو هفته تفکر در مورد این سوال بسیار جالب بلاخره جواب اونو کشف کردم. واقعاً سوال بسیار جالبی مطرح کردین آقای C&P که از همون ابتدا منو به این فکر فرو برد که چرا این اتفاق میافته؟ بله اگه در موقع رصد بخوبی به این نکات ریز رصدی دقت کنین متوجه وجود چنین پدیده عجیبی میشین. اول فکر کردم که شاید چون ستارگان M45 در داخل سحابی ضعیفی قرار دارن چنین اتفاقی میافته. هر چند که نور این سحابی خیلی ضعیفه ولی گفتم شاید در مقابل درخشندگی ستارگان M45 دیده نمیشه و در عمل حضور داره و به دیده شدن ستارگان کمک میکنه. اما این منو قانع نکرد تا اینکه امروز یک دلیل خیلی قانع کننده تری به ذهنم رسید و اون نه به درخشندگی بیشتر این ستاره ها بلکه به سرعت تشخیص این خوشه در زمینه آسمان توسط چشم و مغز ما برمیگرده. چشم ما برای دیدن اشیاء مخصوصاً اشیاء کوچک باید اول بتونه بخوبی روی اونها فوکوس کنه. وقتی شما در آسمان خالی تهران به آسمون نگاه میکنید چشم شما دقیقاً نمیدونه که باید به چی فوکوس کنه و بنابراین طبق عادت به نزدیک فوکوس میکنه و اجسام دور رو تار و بلور شده میبینه. در این وضعیت بهیچ وجه نمیشه انتظار داشت که ستاره کوچکی که در لبه ی مرز بینایی در آسمان تهران قرار داره دیده بشه. در واقع ستاره در جلوی چشمان شماست اما شما اون رو نمیتونید ببینید! دلیل این موضوع فوکوس نبودن چشمان شماست. چشمان شما هیچ مرجع بزرگی ندارن تا بتونن خودشون رو با اون فوکوس کنن. اما ستارگان خوشه پروین با وجود اینکه از لحاظ قدر در مرز مشابهی قرار دارن اما بسرعت دیده میشن. در واقع این خوشه چون تعداد ستارگان زیادتری داره وقتی با فوکوس بلور (Blur) و تار دیده میشه بشکل لکه ی کوچکی خودنمایی میکنه. تاری و پخش شدن نور ستارگان مجاور روی هم میافته و یک لکه نورانی رو تشکیل میده که مغز ما میتونه اونو شناسایی کنه و به ماهیچه های عدسی و کره چشم دستور فوکوس صحیح رو بده. بنابراین هر دو ستاره ها هم تکی و هم بصورت خوشه رو میشه دید اما ستارگانی که در خوشه قرار دارن سریعتر دیده میشن. بله واقعیت سریعتر دیده شدنه نه دیده نشدن!

من بشخصه این نتیجه گیری رو از رصدهای زهره و هلال نازک ماه در روز بدست آوردم. در حالی که میدونستم زهره یا هلال ماه کجاست اما نمیتونستم اونها رو ببینم. دلیلش هم این بوده که جرمی که من میخواستم ببینم در یک آسمان خالی قرار داشت و بنابراین چشمان من نمیتونستن تشخیص بدن که باید به کجا فوکوس کنن. زمانی اوضاع بدتر میشه که یک تکه ابر یا یک درخت در میدان دیدتون باشه که باعث میشه ناخودآگاه چشمتون روی اون فوکوس کنه و شما تلاش مداومی باید انجام بدین تا فوکوس چشمتون رو تغییر بدین. در رصدهایی که داشتم بلاخره بعد از تلاش طولانی میتونستم زهره یا هلال نازک ماه رو ببینم اما کافی بود تا یک لحظه از روش چشم بردارم تا مجبور بشم دوباره دنبالش بگردم در حالی که میدونستم کجاست. این اتفاق بار دیگه بطرز عجیبی در جوینده تلسکوپ هم برای من تکرار شد. در رصد روزانه سیاره زهره چشم من بجای فوکوس کردن روی آسمون بطرز غیر اردای و عجیبی روی علامت + جوینده فوکوس میکرد و باعث نتونم هیچ چیزی ببینم. در حالی که زهره در میدان دیدم قرار داشت من اینهو یک آدم کور دنبالش میگشتم. تا اینکه برای لحظاتی فوکوس چشمم خودبخود تغییر کرد و زهره رو در آسمون دیدم. اما بازهم پایدار نبود و هر بار چشمم رو برمیداشتم و دوباره پشت چشمی جوینده میذاشتم علامت + رو میدیدم و باید تلاش میکردم تا فوکوس چشمم رو تغییر بدم. سرآخر همین موضوع باعث شد تا جوینده تلسکوپم رو باز کنم و اون دوتا سیم مزاحم رو قطع کنم. الان بدون اون علامت + خیلی سریعتر روی اجرام و ستاره ها فوکوس میکنم. همین عامل فوکوس نبودن چشمه که گاهی اوقات در رصد های هلال ماه باعث میشه یکی هلال رو ببینه اما اون یکی با همون تلسکوپ هیچی نبینه در حالی که هلال جلوی چشماشه!
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

19. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #120
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5452
    تشکر شده 36 بار در 4 ارسال

پرسش و پاسخ نجومی         
    درود
    بازتاب از دید میکروسکوپی چه جوریه؟؟
    یعنی که نور آیا جذب میشه بعد تابش میشه یا نه؟طول موجش تغییر میکنه؟
    جریان اینکه ما هر جسمی رو یه رنگی میبینیم چیه؟تو بازتاب به نور از دید ذره ای نگاه میشه یا موجی؟
    سپاس

21. کاربر مقابل از paya عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 12 از 49 نخستنخست ... 2891011121314151622 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

فيلتر مايلار, لکه های خورشیدی, منظومه ی شمسی, ماه گرفتگی, مثلث کروي, مدار دنباله دارها, مریخ, مرکز جرم, نور منطقه البروجى, نور خورشید, نجوم, نجوم کاربردی, نجوم کروی, نظریه ی پلاسما, همجوشی, کمربند سیارات, کیهان شناسی, کسوف, گرانش, پدیده ی انالما, پرسش های نجومی, پرسش و پاسخ نجومي, انحراف محور چرخش زمين, اورانوس, اینشتین, ایستگاه فضایی, ابزار و وسایل نجومی, اجرام آسمانی, اختفا, اختلاف ارتفاع خورشيد, اختلالات گرانشی, اخترفیزیک, ارتفاع ستاره قطبی, استواي سماوي, تلسکوپ, تولد ستارگان, تاریخ نجوم, تعادل هیدرواستاتیک, ثابت هابل, جو زمین, جرم خورشید, حد چاندارسكار, حركت تقديمي, حرکت چرخشی, خورشید گرفتگی, خوشه ستاره اي, خسوف, دنباله دار, دایره البروج, رصد با چشم مسلح, رصد با چشم غیر مسلح, زهره, سفر در زمان, سوال و جواب نجومی, سوال و جواب علمي, سوالات نجومی, سوالات کیهان شناسی, سوالات اخترفیزیک, سیاهچاله, سیاره چیست, سال نوری, ستاره, ستاره شناسی, سحابی چیست, سحابی اولیه, شفق قطبی, صورت فلکی, صورت های فلکی, طول وعرض چغرافیایی, علوم فضایی, غول سرخ

نمایش برچسب‌ها