همه چیز هایی که باید بدانید

قیمت ناودانی با فولاد صنعت زمانی

Rate this Entry
ناودانی چیست؟
ناودانی یا (European Standard U Channel) UPN, UNP یکی از مقاطع فولادی باز و بسیار پر کاربرد در صنعت و ساختمان سازی ست. ناودانی از دو بال عمود بر جان تشکیل شده است که به آن شکلی شبیه به حرف U انگلیسی می دهد. نادوانی در سایزها و جنس های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود که هر کدام بر کاربرد و قمیت ناودانی تاثیر دارد. در این مقاله توضیحات کاملی در مورد انواع ناودانی، کاربرد ناودانی، جدول وزنی ناودانی و همچنین قیمت ناودانی توسط تیم فولاد صنعت زمانی خدمت شما ارائه می گردد. با ما همراه باشید.
ناودانی فولاد صنعت زمانی
ناودانی چیست؟ مشخصات و نحوه تولید ناودانی
ناودانی به دو صورت 6 متری و 12 متری به بازار عرضه می گردد که یک سری سایزها فقط 6 متری تولید یکسری سایزها 6 و 12 متری تولید و یکسری هم فقط 12 متری تولید می شوند.
ناودانی به دو نوع در بازار ایران به صورت رایج عرضه می گردد یک اروپایی که از لحاظ شکلی شکیل تر و از لحاظ وزنی سبک تر می باشد و دوم ناودانی تولید داخل کشور.عبارت یو پی ان، برای ناودانی از کلمات زیر شکل گرفته است:
UPN: U-Shaped, Profile, Normal Section
به همین دلیل در متون فارسی و لاتین، عبارت یو ان پی نیز به معنی ناودانی به کار رفته است. همچنین این پروفایل را در بعضی از متون با عبارت UPE نشان می دهند که همانند عبارت UPN بوده تنها E نشان دهنده ی مرجع استاندارد اروپایی European می باشد.
کاربردهای ناودانی
ناودانی سایز 10 یکی از پرکاربرد ترین سایزها به حساب می آید. به طور کلی تقاضا برای ناودانی 6 تا 14 نیز بیش از دیگر سایزها می باشد. این در حالیست که استاندارد سایزهای 30 (در واقع ناودانی 3) تا 400 (ناودانی 40) را نیز پوشش می دهد. سایزهای بزرگ‌تر یا ناودانی سنگین، بنا به سفارش تولید می گردند و در تولید این سایزهای نامتعارف، مشخصات مورد نظر سفارش دهنده مد نظر قرار می گیرد.
انواع ناودانی
انواع ناودانی از نظر فرایند تولید
از نظر فرایند تولید ناودانی ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

  • ناودانی فابریک


  • ناودانی پرسی

قیمت ناودانی پرسی،قیمت روز آهن،ناودانی فابریک،نحوه ی تولید ناودانی،ابعاد ناودانی،قیمت روز ناودانی
قیمت آهن آلات،مقاومت ناودانی،ناودانی ناب،کاربردهای ناودانی،ناودانی ساختمانی
ناودانی UNP،ناودانی آلومینیومی،ناودانی چیست،آهن ناودانی،قالب ناودانی،معنی ناودانی،مشخصات ناودانی
قیمت ناودانی ۱۴،قیمت ناودانی 6،قیمت ناودانی 14،قیمت ناودانی شیروانی،قیمت ناودانی مشهد،قیمت ناودانی 10،قیمت ناودانی ۱۰،قیمت ناودانی 8،میلگرد،تیرآهن
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
Categories
Uncategorized

Comments

© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد