agha yashar

علل جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ

Rate this Entry
اصولا جمع شدن آب در یخچال فریزر سامسونگ ، در قسمت یخچال و در قسمت زیر جا میوه ای یخچال اتفاق می افتد. هنگامی که شما درب یخچال را باز می کنید و در قسمت جا میوه ای، متوجه ی جمع شدن آب می شوید، با خود فکر می کنید که ممکن است که شما ندانسته باعث شدید که آب در این قسمت ریخته شود و یا این که فکر می کنید شاید مواد غذایی مایع موجود در یخچال، مقصر این اتفاق هستند، اما در واقع این طور نیست و این مشکل علت های خاص خود را دارد و عموما بخاطر آب شدن یخ های روی لوله های تبخیر اتفاق می افتد. ما در ادامه قد داریم تا به بررسی دلایل جمع شدن آب کف طبقات یخچال بپردازیم .

علت جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ

  • گرفتگی سوراخ درین
  • انسداد لوله درین
  • سوراخ بودن لوله درین
  • باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی
  • خرابی لاستیک دور درب یخچال
  • خرابی سیستم دیفراست


گرفتگی سوراخ درین
یکی از علل جمع شدن آب در یخچال، گرفتگی درین می باشد. به عبارتی هنگامی که سوراخ درین توسط رسوبات آب، مسدود شود، آب نمی تواند از ناودان یا درین خارج شود و در نتیجه آب درون ناودان پر می شود و سر ریز می کند و درون طبقات یخچال و یا در زیر جا میوه ای می ریزد.
انسداد لوله درین
آب حال از میعانات باید از طریق سوراخ درین و از طریق لوله ی درین به ظرف پلاستیکی ( ظرف تخلیه ) که در زیر اواپراتور و کنار موتور قرار گرفته است منتقل شود، بنابراین در صورتی که لوله درین مسدود باشد، ممکن است که آب درون طبقات یخچال ریخته شود. لوله می تواند تواند بر اثر ذرات مواد غذایی مسدود شود، که برای جلوگیری از این مشکل باید هر 6 ماه یک بار سوراخ درین و لوله تخلیه را تمیز کنید، و همچنین لوله درین ممکن است یخ بزند و در نتیجه باعث انسداد لوله و در نتیجه باعث سر ریز و نشت آب شود. در این صورت باید لوله تخلیه توسط آب گرم و مواد شوینده کاملا تمیز شود تا مشکل بر طرف شود.
سوراخ بودن لوله درین
لوله درین یا همان لوله تخلیه، ممکن است به واسطه ضربه و یا بخاطر فرسودگی بر اثر مرور زمان، سوراخ شود و در نتیجه باعث شود تا آب درون یخچال نشت کند. در نتیجه یکی از مواردی که باید در صورت نست آب، آن را بررسی کنید، سالم بودن یا سوراخ بودن لوله های تخلیه آب می باشند.
یخ زدن درین
یکی دیگر از علل جمع شدن آب در کف یخچال یا در طبقات یخچال، یخ زدن آب درین می باشد. به عبارتی زمانی که یخچال باید روی حالت برفک زدایی برود، این حالت اتفاق نمی افتد و در نتیجه آب درون سوراخ درین یخ می زند و و زمانی که یخچال روی حالت دیفراست میرود، آب سر ریز می شود.
باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی
اگر درب یخچال برای مدت زیادی باز بماند، هوای گرم و مرطوب آشپزخانه، وارد یخچال می شود، و این هوای مرطوب باعث ایجاد آب می کند. در واقع این حالت باعث می شود تا سیستم اواپراتور تحت فشار قرار بگیرید و باعث شود که آب در طبقات یخچال جمع شود.
خرابی لاستیک دور درب یخچال
در صورتی که یخچال لاستیک دور درب یخچال خراب باشد، باعث می شود تا درب به درستی بسته نشود و در نتیجه هوای بیرون به درون یخچال وارد می شود و باعث می شود تا رطوبت داخل یخچال بسیار زیاد شود و باعث شود تا آب بسیار زیادی به داخل سینی تخلیه وارد شود و باعث سر ریز شود.
خرابی سیستم دیفراست
سیستم دیفراست از برد فرمان، المنت، ترموفیوز و سنسور تشکیل شده است. به هر علتی اگر هر یک از این اجزا خراب باشند، باعث می شوند که یخ زدایی صورت نگیرد و در نتیجه عوارضی مثل کیپ شدن و یخ زدن درین، یخ زدن لوله درین و. . . اتفاق بیوفتد. به عبارتی دیگر خرابی هر یک از اجزای سیستم دیفراست می تواند منجربه جمع شدن آب کف طبقات یخچال در یخچال فریزر ساسمونگ شود.
سخن پایانی
ما در این مقاله در رابطه با علل جمع شدن آب کف طبقات یخچال صحبت کردیم . گفتیم که از مهم ترین علل جمع شدن آب در جامیوه ای یخچال سامسونگ یا در طقات یخچال می توان به خرابی برد ، مشکلات سیستم دیفراست ، خرابی لاستیک دور درب ، باز ماندن درب یخچال ، گرفتگی لوله و سوراخ درین و ... اشاره کرد . لازم به ذکر است که این مطالب از لینک زیر استخراج شده اند :
علل جمع شدن آب کف طبقات یخچال فریزر سامسونگ و راهکارهای رفع ان

همچنین در صورتی که به تعمیرکار یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ در تهران نیاز دارید می توانید از طریق لینک زیر با شماره تلفن های مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان تماس حاصل بفرمایید و ثبت درخواست تکنسین خود را اعلام کنید :
مرکز تعمیرات یخچال سامسونگ SAMSUNG در محل تهران
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
Categories
Uncategorized

Comments

© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد