پیشنهاد

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین
  1. Sunrise
    Sunrise
    سلام دوستان
    من یه یشنهاد داشتم که نمیدونستم کجا بنویسمشبنابراین تصمیم به ایجاد این بخش گرفتم!
    @ با اجازه اقای مهراجی البت

حالا یعنی من فکر میکنم ایجاد تاپیک برای هر رشته مهندسی جواب نمیده! اول هر کسی بیاد بگه چه رشته فنی خونده/ بعد اگر ربطی به نجوم داشت راجع بهش بحث کنیم!
    الان برخی رو نمیدونم چی خوندن و هیچی هم ننوشتن

@ باز هم جناب مهراجی ! من بحث های جالبی در حاشیه دیدم که حذف شده بودن/ اونا رو هم میشه برگردوند اگر موافق باشید/ جالب بودن
  2. Amin-Mehraji
    Amin-Mehraji
    سلام !
    بسیار کار خوبی کردید ! اصلا کی بهتر از شما ؟
    یعنی الان به شدت مسرور و مشعوفم ! ( ولی بروزش نمیدم فعلا ! )
    والا راستش من هرچی فکر می کردم نمی گرفتم شما چرا عضو شدید ، نگو نساجی خوندید ( با خودم می گفتم نکنه مهندسی قرآن هم داریم و من خبر ندارم ! )

و اما بریم سر اصل مطلب :
    اولش درباره ی """" حاشیه """" ها ! که جدا حاشیه بودند ، و با هدف این گروه بسیار ناسازگار . چرا ناسازگار ؟ ما اینجا نمی خواهیم رو این بحث کنیم که کی واقعا مهندسه کی واقعا مهندس نیست ، کاری هم نداریم کی واقعا هست و کی نیست ، اگه هست مبارکش باشه اگرم نیست که دیگه به خود اون فرد مربوطه . اینجا می خوایم از توانایی های اون افراد ، مرتبط با نجوم بهره ببریم ، حالا می خواد هرچی باشه ، مهندس واقعی هم نباشه ولی کار از دستش بربیاد جاش روی سرما ( من حداقل )

ادامه دارد ...
  3. Amin-Mehraji
    Amin-Mehraji
    و یه بحث هایی بین مهندس عمران و معماری که این بگه من هندسه زیاد می دونم اون یکی بگه نخیرررررررررررررررررررررر ررررررر من هندسه زیاد می دونم ! بعدشم میرم تحقیق می کنم می بینم این بحث نه تنها بین مهندسهای عمران و معماری اینجا وجود داره ، بلکه در کل کشور ! اصلا الکتریکی ! بین این دوتا گروه سر اینکه این هندسه زیاد می دونه یا اون یکی وجود داره ! خب این به چه درد ما می خوره جز اینکه آخرش حرف یکیشون به مزاق اون یکی خوش نیاد و اون وقت ده بیا درستش کن . به نظرم همون اول جلوشو بگیریم خیلی بهتره .

و گروه مهندسی مکانیک که با توافق بین آقای اسپیس و گفته ی خودشون حذف کردم . دلیلش هم این بود که تو مکانیک آقای اکبرنیا بزرگ ما هستند ، هروقت ایشون صلاح بدونن ایجادش می کنند .

ادامه دارد ...
  4. Amin-Mehraji
    Amin-Mehraji
    بله ! و اما پیشنهاد :
    برای مهندسی معماری : دوستایی که مهندسی معماری خوندن می تونن درباره ی آثار و ابنیه ی تاریخی ( مثل همین قصربهرام خودمون ، یا مثلا الموت و ...... خیلین ) تحقیق کنند و اینجا در اختیار ما قرار بدن .
    برای مهندسی عمران : این پیشنهاد رو خودم به آقای اوریون دادم که درباره ی نحوه ی ساخت ، پی ریزی ، موارد خاص برای ساختن یه رصدخونه ( که 100% مراحلش با ساخت یه خونه ی معمولی فرق داره ) تحقیق کنه . خیلی هم موضوع جالبیه اگه بره دنبالش .

ادامه دارد ...
  5. Amin-Mehraji
    Amin-Mehraji
    برای مهندسی مکانیک : بهترین کار تو این زمینه تحقیق درباره ی سیستم های سوخت و احتراق شاتل های فضاییه . یعنی این تحقیق حرف نداره . یکه .
    و خییییییییییلیییییییییی پیشنهادات دیگه برای بقیه ی رشته های مهندسی هست که من الان مخلیه ام به دلیل امتحانات (!) کار نمی کنه .

به نظرم اگه بریم دنبال یه همچین موضوعاتی خیلی بهتر از اینه که تحقیق کنیم که کی هندسه زیاد می دونه یا کی مهندس واقعیه
    این طور نیست ؟ ( اگه نیست درخواست می کنم بی تعارف بگید ، شاید من اشتباه می کنم )

تمام شد
  6. Sunrise
    Sunrise
    اها! اکی/ باشه

حالا یعنی این تواضع من بود که شما رو به اشتباه انداخته و الا ما رو نباید دست کم بگیرید

در مورد مهندسی نساجی هم فکر کنم من تنها هستم در فروم و بهتره همین جا بگم که این رشته در ساخت انواع منسوجات الاستیک و بریس ابل و نانو فایبر ها یا کربو فایبر ها که در شاتل ها و ماموریت ها و لباس های فضایی بسیار کاربرد داره میتونه موثر باشه
    ولی قاعدتا از موقعیت فعلی و توان علمی کشور ما بالاتره
    همین امشب اخبار میگفت که کربوفیبرهایی برای کاربرد در ماموریت های فضایی تولید شده القصه اینکه مسئول گروه شمایید
  7. Hojjat Zafarkhah
    Hojjat Zafarkhah
    یه چیزی هم من بگم!!
    این فروم قابلیت هایی علاوه بر ایجاد گروه یه چیزای دیگه ای هم داره مثل تالار نجوم و سایر رشته ها!!! که میشه بحث های اصلی رو اونجا ادامه داد!! و رسالت اینجا رو فقط به بحث در مورد رشته های مختلف کرد!!
    (این رو به آقای مهراجی هم گفتم که نمیدونم چی شد!!! گفتم که فقط گفته باشم)!!!
    اگر من شخصا علاقه ای به ادامه ارتباط عمران و نجوم داشته باشم(فعلا ندارم) قطعا میرم تو همون تالار که دسترسی آسانتری به من و سایرین داره اطلاعاتم رو به اشتراک میذارم!!
    در ضمن تا جایی که ذهن من یاریم میکنه این بخش گروه ها همش در مورد حاشیه هاست!!! (یه چیزی تو مایه های تالار غیر تخصصی -فقط فیلترینگش کمتره- )

در مورد اینکه بحث هندسه اینا پیش اومد باید بگم اگه رسالت گروه اشنایی و بحث در مورد رشته های مختلف بود قطعا بحث بهتری میشد که اینجوری مزمحل نمیشد!!!

خلاصه شخصا تابع جمع هستم،فقط پیشنهادم رو دادم، مابقی در اختیار مدیر گروه و مدیران!!!

با اجازه
  8. Sunrise
    Sunrise
    منم در اصل با اقای اوریون موافقم

اینجا جای بحث های یه کم حاشیه ای هست چون خودشم در حاشیه قرار داره
    یا بحث هایی که میخوایم کمتر رویت بشه !

با اینکه میشه به رویکردهای نجومی هم رسید ولی غیر نجومیش هم مفیده
    @از طرف دیگه در اون تاپیکی که اقای اوریون گفتید بحث و هدفش چیز دیگه ای هست و اصلا این کار رو نمیشه اونجا پیش برد!
  9. مسعود فرح بخش
    مسعود فرح بخش
    من فکر می کنم اینجا میشه راجع به رشته هامون ،زمینه های شغلی ، چشم انداز آینده و از اینجور مباحث صحبت کنیم ،به هر حال هر رشته ای به یک میزان به نجوم و فضا مرتبط هست حالا یک رشته بیشتر و یک رشته کمتر ،من با پیشنها خانوم مدیر موافقم ،اینکه بخوایم تو هر رشته مجزا یک تاپیک درست کنیم هیچ اتفاقی نمی افته ،البته اینرو هم بگم بحث در مورد ارتباط رشته نجوم هم بحث جالبی می تونه باشه،ولی فکر می کنم احتمال این وجود داشته باشه که بحث به سمت کل کل های بیهوده کشیده بشه،به هر حال من هم دلم می خواد این گروه مهندسین اوا استار یه رونقی بگیره ،پتانسیل بالایی داره فقط باید یه جوری ازش استفاده کرد،در کل منم تابع جمع هستم ،هر چی بزرگان بگن ما هم سر تا پا گوشیم
  10. Sunrise
    Sunrise
    مرسی اقای فرح بخش
    البته نظر جناب مهراجی هم صائب هست

حالا ولی من نمیدونم شما چی خوندید یا می خونید که مهندس به حساب اومدید؟
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 61
صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد