تاملی در باب المپیاد!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  1. arashgmn
    arashgmn
    رک و پوست کنده :

به نظر شما هدف از المپیاد نجوم چیه ؟
    کسانی که توی این زمینه موفق میشه ، چه وظیفه ای دارن ؟
    عدالت در این رقابت برقراره ؟

پ.ن: امیدوارم صراحتا نسبت به المپیاد نجوم صحبت شود نه راجع به مقوله ی المپیاد ! گرچه هیچ اشکالی نداره که برای تبیین برخی ابهامات ، توجهی به سایر رشته های المپیاد و خود این مقوله شود . اما بحث نباید بر سر خود المپیاد باشد.
  2. platopluto
    platopluto
    من خودم به ای خاطر المپیاد نجوم می خونم که اول :خیلی علاقه به نجوم دارم
    دوم: میتونه راهی برای باز شدن دید و فکر آدم بشه(چون مخلوطی از همه ی مباحث هست)
    و کلا به طرز عجیبی شگفت انگیزه!!!!
    تنها یک کلمه می تونه علم نجوم رو توصیف کنه به نظرم!! و اونم همین" شگفت انگیز" ه!!
    کسایی هم که موفق میشن خب میتونن تجربیاتشون رو در اختیار دیگران بذارن و کمک کنن
    اما در مورد عدالت..
    خب هیچ جای دنیا عدالت(حداقل به طور کامل...!) برقرار نیس، اینم یکیش
  3. المپیاد نجوم
    المپیاد نجوم
    من فکر می کنم که هدف اینه یاد بگیریم فکر کنیم و در موضوع مورد علاقمون عمیق شیم.
    دید پیدا کنیمودر آینده همبه نظرممی تونه کمکمون کنه که فقط دنبال اینکه مدرک بگیریم نباشیم وسعی کنیم درک کنیم و فکر کنیم!
    در مورد وظیفه و عدالت هم نظری ندارم!
  4. keyto
    keyto
    بابا چه کاریه این بحث هارو راه می اندازید آدم عذاب وجدان میگیره!
    بده هی کلاس هارو می پیچونیم؟

امتحان هارو کم میشیم میگیم المپیاد داشتیم؟
    کتاب های خفن دستمون میگیریم فکر کنن ما خیلی با"صواد"یم.

به خاطر همین:المپیاد
  5. keyto
    keyto
    البته از جهت مثبت همالمپیاد نجوم بهتر از المپیاد های دیگه ست
    درالمپیاد های دیگه بچه ها مجبورندفقط همان مبحث رو بخونند
    اما در المپیاد نجوم برای اینکه همه چی جا بیافته مجبوریم.ریاضی ،فیزیک ،شیمی و هندسه بخونیم
  6. soheil+
    soheil+
    میشه تو حل این سوال کمکم کنید

دنباله داری در مداری بیضوی با دوره تناوب 50سال به دور خورشید میگردد.سرعت دنباله دار در مکانی از مدارش 8 کیلومتر بر ثانیه است.اگر سرعت آن در نقطه ای مقابل نسبت به خورشید 5 کیلومتر بر ثانیه باشد؛نیم قطر اطول و خروج از مرکز را بیابید.
  7. starscream4002
    starscream4002
    سلام به همگی،

هدف از المپیاد نجوم فرد به فرد فرق می کنه و هر کس از المپیاد یه هدفی داره و اونو دنبال می کنه. بعضی به هدفشون می رسن، بعضی هم نه.
    ولی به نظرم هدف از هر المپیادی، از جمله نجوم، باید صرفا کسب علم و اطلاعات باشه.

کسانی که موفق می شن وظیفه شون کمک به موفقیت دیگرانه. جمله ای هست از فردی ناشناس که می گه: زکات علم، تعلیم است.

به هیچ وجه. شرایط یه دانش آموز شهرستانی با یه تهرانی یکیه؟(البته خودمو نمی گم) تو خود دوره المپیاد شرایط یکیه؟
  8. kimiya-gh
    kimiya-gh
    خب امکانات برای بچه های پایتخت بیشتره نسبت به شهرستانا
    تو همدان اموزشگاه مناسبی برای المپیاد نجوم نیستش
    رصد خونه همدان هم سطحش پایینه ینی خیلی پایینه
  9. Immortal star
    Immortal star
    Aval Salam be dustaye asemanie khodam
    Dovom inke
    Man hamishe delam mikhast vaghT be asemune balaye saram negah mikonam jayeinke mese KHEILI az mardom faghat be ye safeye siahe khalkhali negah konam ,be yeki az bozorgtarin makhlughate khoda ba etelaAt negah konam!!
    Va olampiade nujoom tahade kheili khubi ba un safeye siahe khalkhali ashna kard
  10. Arta.kh
    Arta.kh
    به نظر من ، المپیاد نجوم خیلی از المپیاد های دیگه سد تره.... هم فیزیک داره، هم ریاضی؛ از دو درس اصلیت عقب نمی افتی، خیلی خیلی هم قشنگه؛ هم معادلاتش، هم عکساش! :-دی
    اگه هم آدم علاقه داشته باشه باید دنبال کنه ولی خیلیهها فکر میکنن نجوم فقط اون سحابی ها و عکسای قشنگیه که توی اینترنت میذارن و ... واسه همین یهو تو ذوقشون میخوره....
    امّا در نظر من خیلی قشنگه بزنم به تخته
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد