مکالمه بین مهدی ناصری و mohsen4465

26 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
  1. سلام آقای ناصری
    خیلی خوشحالم که میبینم از عکسم خوشتون اومده. نسبت به عکسهای قبلیم نسبت به رزولوشنی که داره یخورده بهتر شده و در کنارش سعی کردم از تکنیک جدیدی استفاده کنم تا قمرهای مشتری هم ثبت بشن. خودمم از نتیجش خوشم اومد ولی راستش فکر نکنم هنوز به اون حدی رسیده باشه که بخوام برای مجلات بفرستمش. آخه عکسهای حرفه ای بمراتب از این عکس من بهترن. فعلاً در حال تمرین کردن هستم و دارم سعی میکنم تکنیک های مختلف رو تست کنم. امشب هم روش rgb رو تست کردم که هنوز فرصت نشده تا فریم ها رو ترکیب کنم. امیدوارم بعد از تمرین بیشتر بتونم بازهم کیفیت عکسهام رو بیشتر کنم.
  2. سلام...
    این عکس آخرتون از مشتری فوق العاده خوب بود، واقعا تلاشتون جای تبریک فروان داره. چقدر عکاس نجومی تو ایران داریم که با بهترین امکانات هیچ فعالیت مهمی ندارن.
    ولی در کل حتما این عکس رو برای مجلات نجومی آسمان شب و نجوم و سایت هایی مثل سایت اسکای اند تلسکوپ بفرستید.
  3. سلام آقای ناصری
    بابت پیام تبریک خیلی ازتون ممنونم. ایشاالله دفعه بعدی نوبت شما باشه که برگزیده میشین.
  4. سلام خدمت آقا محسن
    تبریک میگم برگزیده شدنتون رو، البته با یه کم تاخیر
  5. نه منظورم این نبود که مثلاً با شلنگ بشورن که... منظورم همون شستن اپتیک با روش ها و محلول های شستشوی ایمن بود. ولی راست میگید باید بیشتر توضیح میدادم. البته محلول استاندارد هم اونقدر ها فکر نکنم مهم باشه. من خودم با رقیق کردن شیشه شور در حد یه اسپری کوتاه داخل یک ظرف کوچیک آب جوشیده سرد شده محلول رو درست میکنم (خیلی رقیق چون تو ph بالا یا خیلی پایین لایه های محافظ ابزارهای اپتیکی از بین میرن) و با پنبه آروم میشورم. ولی خب اگه محلول استاندارد باشه بهتره.
  6. سلام آقا محسن
    خوبید؟
    تو تاپیک پرسش و پاسخ رصدی نوشتید:
    "خب شما مسلماً باید آینه های تلسکوپتون رو هر چند وقت بشورید."
    شوخی کردید یا منظورتون شستن آینه با تمیز کننده های مخصوص هست؟!!
  7. درسته، باید صبح هم تست بکنم... البته من برای زمان سنجی می خوام از روشی که تو تاپیک "روش های ثبت و رصد ..." توضیح دادم استفاده بکنم و در کنارش با فیلم برداری هم امتحان کنم. امیدوارم موفق باشید
  8. خیلی عالیه.
    البته من دوربین فیلمبرداری مناسب ندارم.
    با موبایلم میخوام فیلم بگیرم. ولی الان یکم نسبت به قبل با تجربه تر شدم و فکر کنم بتونم فیلم مناسبی از اختفاء بگیرم.
    البته ای کاش شما دم صبح رو خود مشتری تست میکردین. چون روشنایی هوا ممکنه تأثیر بذاره. اینجا فعلاً هوا ابریه تا ببینم بعد چی میشه.
  9. روی زحل امتحان کردم، اگه رو زحل جواب بده باید رو مشتری هم جواب بده. از تلسکوپ 8 اینچ نیوتنی با مقر eq5 گوتو و دوربین فیلم برداریه کنون استفاده کردم.
  10. سلام روی چه جرمی امتحان کردین؟
    با چه دوربین و چه تلسکوپی؟
نمایش پیغامهای بازدید کننده 11 از 20 تا 26
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد