PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پيشنهادات جهت ارتقا سايت

صفحه ها : [1] 2

Mostafa
09-12-2010, 08:45 AM
با سلام به دوستان گرامي

اين تاپيك رو ايجاد كردم تا هرگونه پيشنهادي جهت ارتقا سايت داريد همين جا مطرح كنيد .

ساير دوستان هم ميتوانند درباره پيشنهادات نظر بدهند تا در نهايت به تصميم مناسبي جهت اجرا در محيط سايت دست پيدا كنيم .

با تشكر

ستاره بنیادی
09-12-2010, 09:11 AM
اگه اشکال نداره تاپیکه برگزاری کنفرانس رو چند وقت دیگه به اینجا منتقل کنیم

مرسی

محمدرضا صادقیان
09-15-2010, 11:24 AM
ابتدا با کسب اجازه از آقای امام عزیز...
سلام خدمت دوستان خویم....
مرسی به خاطر توضیحات کاملتون درباره هر موضوع...
ما هدفمون از این سایت اینه که اطلاعات به اینترنت اضافه کنیم...
قرار نیست مطالب رو جا به جا کنیم...
ازتون خواهش دارم هر چیزی که خودتون در مورد موضوع مورد نظر می دونین بگین حتی اگه غلط باشه...
ممنون به خاطر همه چیز و کمک هاتون...
با آرزوی بهترین ها برای شما دوستان عزیزم...
با احترام صادقیان

ستاره بنیادی
09-16-2010, 12:52 AM
ابتدا با کسب اجازه از آقای امام عزیز...

با احترام صادقیان

منظورتون همون مدیر محترمه سایته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!: disapointed:

[b]
قرار نیست مطالب رو جا به جا کنیم...

با احترام صادقیان

این یکی هم داستان داره دوست عزیز

به هر حال حق با شماستhttp://www.freesmileys.org/smileys/smiley-fc/yes.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

169
09-21-2010, 06:14 AM
یه سوال داشتم :
چرا فاصل بین خود متنی که میفرستن بعضی ها با قسمت انتهایی ای همه زیاده!؟یا اینکه چرا یه پست چند خطی این همه فضا گرفته؟!

Mostafa
09-21-2010, 04:49 PM
جناب astronomer169 منظور قسمت اول سوالتون رو متوجه نشدم .

ولي در مورد قسمت دوم حق با شماست ، ولي علت اين است كه ستون سمت راست ( نام كاربر ، آواتار ، امتيازات و توضيحات ) فضاي مشخصي را اشغال ميكند كه اگر كاربر فقط يك " و " تايپ كند ، آن فضا ناگزير مصزف خواهد شد .

به همين دليل در فروم ها توصيه ميشود كه از پست هاي خيلي كوتاه و در حد چند كلمه خود داري شود .

169
09-26-2010, 11:29 AM
قسمت اول همون قسمت دومه!اره راست میگید اینو دقیق نگاه نکردم!!!! ممنون

اگه میشه این مدیران محترم خودشون رو دقیقا معرفی کنن! من تا الان چندین مدیر دیدم ولی نه اسمشون نه فعالیتشون رو میدونم! البته نه فقط من بلکه خیلی ها!! کمی گیج کننده شده! بازم ممنون

na3r
09-26-2010, 12:36 PM
ویکی پدیای فارسی : " کپی رایت، (حق تکثیر یا حق نشر) یک مجموعه از قوانین انحصاری است که به وسیله دولت برای تنظیم روش یا شیوه یا چگونگی بیان اطلاعات و ایده‌ها برای مدتی محدود تصویب شده‌است. کپی‌رایت ممکن است در گستره.... (بیشتر)
(http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%BE%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA)... بر خلاف یک طرز فکر عمومی که همه می‌پندارند اینترنت یک فضای عمومی است پس برداشت مطالب آن آزاد است , آنچه در اینترنت می‌بینیم تنها در صورتی قابل کپی کردن می‌باشد که یا تاریخ کپی رایت گذشته باشد و یا صاحب وب‌گاه حقوق خود را لغو و یا واگذار کرده باشد. "

اکنون که با تلاش دلسوزانه مسئولین سایت و همکاری بی دریغ و استوار اعضا مکانی امن و سالم و مفرح به منظور ارتقاء سطح دانش کاربران و توسعه سنت نیکوی ترویج علم با عنوان "انجمن مجازی نجوم آواستار" پدید آمده است. لازم می دانم از این پس با همکاری هم به گسترش و تحکیم مبانی اخلاقی ترویج دانش نیز همت گماریم و فراموش نکنیم که پاسداری از حقوق مؤلف و ناشر و ذکر منابع و ارجاع به آنها در مطالبمان ، علاوه بر حصول اطمینان بیشتر از صحت قول ، موجب تشویق مؤثر و حامیان و ناشران آن می گردد. و سبب می شود که منابع شایسته تر ، بیشتر مورد توجه قرار گیرند و مجال ارزش گذاری و شایسته پروری فراهم می آید.
صمیمانه از دوستانم استدعا دارم که با وجود اهتمامی که تا اکنون بر این مهم داشته اند از این پس نیز با دقت بیشتری جویایِ منابعِ نخستینِ مطلب مذکورشان شوند و ذکر منبع را از ضروریات انتشار مطلب بدانند.
اضافه می کنم که ذکر اتصالاتی که ما را به منبع اصلی رهنمون شده و مطلب مذکور را به دست داده اند نیز در تحقق همین اخلاق است.

بنا دارم در صورت موافقت اکثریت اعضا (اعضای فعال سایت) و کسب رخصت از مدیر محترم، از این پس تنها پستهایی اجازه انتشار یابند که حقوق انتشار آن متعلق به خود کاربر بوده و یا منبع آن به صورت کامل و صحیح ذکر شده باشد.
البته تلاش نقال در پیدا کردن منبع اصلی پستی که ارائه می دهد ضروریست ولی همکاری و کمک صمیمانه کاربران دیگر را نیز می طلبد.
اختصاصا تشکر شما از این پست امضائی بر توافق نامه ای صمیمانه و اخلاقی با این مصوب است :
از این پس در صورتی که پستی بدون ذکر منبع نقل شود و در حیطه حقوق انتشار خود کاربر نیز نباشد. (خود کاربر موثر یا ناشر آن نباشد) در طول یک روز کاری حذف شده و به صورت اخطاریه ای به کاربر اطلاع داده می شود و نقض قوانین سایت در سابقه کاری کاربر ثبت می گردد. (مسلما دریافت اخطار های مکرر موجب لحاظ محدودیت ها و محرومیت هایی برای آن کاریر می گردد.)

تبصره : در صورتی که تلاش خود کاربر و جمعی از کاربران فعال سایت نیز در پیدا کردن منبع اصلی راه به جایی نبرد ، می توان استثنائا آن مطلب را (البته با توجه به ارزش احتمالی آن) بدون ذکر منبع و با اضافه کردن شرحی از روند جستجوی منبع، همچنان در آرشیو مطالب سایت داشته باشیم.

http://440955.20upload.net/files/sh3/12854907601.png

ستاره بنیادی
09-26-2010, 01:00 PM
جناب آقای نیرومندی عزیز پیشنهادتون جدا جای تشکر و تحسین داره:have a nice day:

ستاره بنیادی
09-26-2010, 11:06 PM
[b]

از این پس در صورتی که پستی بدون ذکر منبع نقل شود و در حیطه حقوق انتشار خود کاربر نیز نباشد. (خود کاربر موثر یا ناشر آن نباشد)

منظورتون از موثر دقیقا چیه؟؟

na3r
09-26-2010, 11:18 PM
منظورتون از موثر دقیقا چیه؟؟
نویسنده ، تصحیح کننده ، تکمیل کننده، مترجم و ...

shiva
09-28-2010, 01:30 AM
ایجاد بحث های جالب و سرگرمی =ارتقای آمار بازدیدکنندگان =و در نتیجه کشش به سوی بحث های تخصصی و عمومی نجوم...البته به نظر بنده

Mostafa
09-28-2010, 12:46 PM
سلام شيوا جان

ممنون از نظر خوبتون

نكته مهم اينه كه ما وسواس زيادي داريم كه فروم از حيطه موضوعات علمي خارج نشه .

چون در اكثر فروم هاي تخصصي ايراني اين مشكل وجود داره ...

ولي انشاا... بعد از مدتي كه فروم جا افتاد و بحث ها شكل اصلي خودش رو گرفت ، به صورت محدود تالار مباحث عمومي هم راه اندازي ميشه .

موفق باشيد

Hojjat Zafarkhah
09-28-2010, 10:34 PM
سلام ببخشیدا!!!

این موضوع همین الان یه ذهنم رسید!!!

می شه برای اعضا سایت یه تور رصدی بذارید؟ که همه با هم بیشتر آشنا می شن و به نظر من علاقه برای

مشارکت توی این سایت بیشتر می شه!!!

همین!!:you're kidding, rig

Edwin
09-30-2010, 11:39 AM
فكر تور رصدي عاااليه

منم هستم و فكر ميكنم باعث ايجاد شناخت بهتر و صميميت بين اعضا ميشه .

لطفآ پيگيري كنيد

f aslanzadeh
09-30-2010, 08:32 PM
آره عالیه منم هستم
give me five :thumbsup:

shishi
10-04-2010, 12:59 AM
سلام.اینجا یه فروم یا انجمن گفت و گوئه.پس بهتر نیست به جای کپی پیست کردن مطالب، به بحث درباره اونا بپردازیم؟

Mostafa
10-05-2010, 12:44 PM
سلام ببخشیدا!!!

این موضوع همین الان یه ذهنم رسید!!!

می شه برای اعضا سایت یه تور رصدی بذارید؟ که همه با هم بیشتر آشنا می شن و به نظر من علاقه برای

مشارکت توی این سایت بیشتر می شه!!!

همین!!:you're kidding, rig

فكر تور رصدي عاااليه

منم هستم و فكر ميكنم باعث ايجاد شناخت بهتر و صميميت بين اعضا ميشه .

لطفآ پيگيري كنيد

سلام به همه دوستان

اتفاقآ اين پيشنهاد در طرح هاي آينده آوااستار هست و فقط در حال حاضر پيگير آماده سازي برخي مقدمات هستيم تا براي اعضاي فروم ، گشت هاي رصدي با تسهيلات خاص برگزار كنيم

Mostafa
10-05-2010, 12:48 PM
سلام.اینجا یه فروم یا انجمن گفت و گوئه.پس بهتر نیست به جای کپی پیست کردن مطالب، به بحث درباره اونا بپردازیم؟

سلام shishi عزيز

راستش اين مطلب قبلآ از طرف آقا ناصر ( مدير ارشد سايت ) مطرح شده و قرار بر اين است كه دوستان به جاي جابجايي مطالب ، مطالب را از خودشان اضافه كنند و اگر هم مطالبي از جايي نقل ميكنند ، حتمآ همراه با ذكر منبع باشد .

-----------------------> اهمیت قانون "کپی رایت" © (http://forum.avastarco.com/forum/showpost.php?p=2580&postcount=8) <-----------------------

ستاره بنیادی
10-21-2010, 09:38 PM
امسال که گذشت ولی امیدوارم سال های آینده تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال غرفه داشته باشیم

حضور تو نمایشگاه در کسب موقعیت مناسب بین سایر سابت ها خیلی کمک می کنه.

محمدرضا صادقیان
10-28-2010, 07:13 AM
این خبر یا ناراحتیمو می خوام الان بگم تا وقتی که از کویر مرنجاب برمیگردیم مقداری در موردش فکر کرده باشین و البته با دوستان حتما توی رصد بحث خواهد شد...
من می خوام از این سایت برم... جا خوردین؟؟؟ دلیلشو که بگم حتما مجاب میشید.البته دوستان دیگه ای هم با من موافق هستن،اما فعلا به تنگ نیومدن که امیدوارم اوناهم به تنگ بیان و فکری کنن.
و اما دلیلم:
اونقدر که بحث های ازدواج،چه جور نجومی شدی،متولد کدوم ماهی و ... طرفدار پیدا کرده،بحث های علمی مثلا بحث پیمایش با دست که این جانب حقیر گذاشتم و در کل بحث های علمی طرفدار نداره... و این جای ناراحتی داره که چرا... حتی من چند باری هم توی همون بحث پیمایش گفتم،اما بی فایده س.به قول دوست بسیار خوبم آقای نیرومندی (مدیر ارشد) سایت با میزان اطلاعاتی که داره سنجیده میشه نه تعداد پست ها.. ولی میبینیم که تواین مدت خیلی کم به بحث های علمی پرداختیم...
حتما این بحث با دوستانی که در این تور تشریف میارن مطرح میشه و امیدوارم قانع بشم برای نرفتن... چون حقیقتا من زمان زیادی برای این فروم میزارم و دوست دارم در راه توسعه نجوم باشه...

من بیشر وقت ها در حال مشاهده کاربران هستم. جالب اینجاست که ۹۹٪ افراد میهمان،یعنی کسایی که عضو نیستن،از مطالب علمی دیدن میکنن و خیلی کم یعنی همون ۱٪ هستن که به بحث های غیر علمی،نجومی سر می زنند.اما عضوهای ما برعکس دارن کار می کنن.یعنی ۹۹٪ دارن به بحث های غیرعلمی،نجومی سر میزنند و حدود ۱٪ به مباحث علمی ،نجومی سرک میکشند. و این واقعا جای ناراحتی و فکر داره...

با آرزوی اینکه لبخند از لبهاتون و دلتون پاک نشه و با بهترین آرزوها،فعلا...

shiva
10-28-2010, 12:43 PM
آقای محمد به نظرم اینطور نیست درسته که این مطالب غیرتخصصی طرفدار زیاد داره ولی از کجا میگید عضو ها کم به مطالب تخصصی سر میزنن من خودم همیشه یادم میره و داخل سایت نمیشم و به صورت مهمان میام و بیشتر مطالب رو میبینم وقتی خواستم پستی بدم وارد میشم و چون در حد تخصصی سواد ندارم اونجا نمیتونم بیام چیزی بنویسم!شاید بقیه دوستان هم مثه من باشنا!امیدوارم ناراحت نباشید.

ستاره بنیادی
10-28-2010, 02:25 PM
حیف شد که نیستید گمونم شما مرنجاب باشید!

دیروز آقای ناظمی تو غرفه ماهنامه نجوم (نمایشگاه مطبوعات) داشتن از یه جمع نجومی توپ در روز جمعه خبر می دادن ...

اگه بودین واسه ارتقا هم که شده بیاین

ستاره بنیادی
10-28-2010, 08:11 PM
آقای مدیر شما برای جشنواره برترين وبلاگ ها و وب سايت هاي نجومي پارسي زبان

ثیت نام کردین؟

http://astpage.com/index.php?do=register

محمدرضا صادقیان
10-28-2010, 08:38 PM
آقای مدیر شما برای جشنواره برترين وبلاگ ها و وب سايت هاي نجومي پارسي زبان

ثیت نام کردین؟

http://astpage.com/index.php?do=register

آقای امام فرمودند:
چون مدت زیادی نیست راه افتادیم ممکنه تحویلمون نگیرن.پس فعلا نمیخواد.

ستاره بنیادی
10-28-2010, 08:42 PM
به آقای امام بفرمایید هیچ ربطی نداشت!!!!

هرسال خیلی هایی که رتبه میارن جدیدن !

ستاره بنیادی
10-29-2010, 11:12 AM
من می خوام از این سایت برم... جا خوردین؟؟؟

دلیلشو که بگم حتما مجاب میشید....[/i]

دلیلتون اصلا مجاب کننده نبود!

شما خودتون یکی از افراد فعال یا بعضا ایجاد کننده تاپیک هایی هستید که می گید زیاد طرفدار دارن؛ رفتارتون خیلی عجیبه!!!

خواهرانه می گم : می خوام از این سایت برم قهره کودکانه است!

من بیشر وقت ها در حال مشاهده کاربران هستم. جالب اینجاست که ۹۹٪ افراد میهمان،یعنی کسایی که عضو نیستن،از مطالب علمی دیدن میکنن و خیلی کم یعنی همون ۱٪ هستن که به بحث های غیر علمی،نجومی سر می زنند...[/i]

یکی از دلایلش اینه که مهمان ها به بعضی تالارها دسترسی ندارن!

و اینکه از نظر روانشناسی رفتار اعضا عجیب نیست!

دلسوزی شما قابل تقدیره ولی با قهر و رفتن چیزی عوض نمی شه...

سخته ولی می شه کاری کرد که موضوعات علمی هم جذابیت پیدا کنند.

شما که واسه سایت زیاد وقت می ذارین می تونین انرژی تون رو برای جداب کردن مباحث علمی متمرکز

کنین، توجه کنین که ما ایرانی هستیم: وقتی می گن تعطیلی می خندیم! وقتی می گن استاد نیومده خوشجال

می شیم! حنی اگه محل کارمون هتل باشه باز غر می زنیم! و این فرهنگ ماست!

توصیه می کنم کتاب « ما چگونه ما شدیم ؟ بررسی علل عقب ماندگی ایران - اثر صادق زیبا کلام » رو حتما بخونین تا

این که می گم این فرهنگ ماست رو بهتر درک می کنین

و یه توصیه خواهرانه دیگه:

[b][b]یا راهی می یابم ؛ یا راهی می سازم!!!

رفتن ؛ مال من نیست!

Astronomer
10-29-2010, 04:56 PM
بنده به شخصه سعي خواهم كرد مطالب علمي بگذارم!
انشاالله در مورد هوافضا و همچنين اخترفيزيك.
در فكر راه انداختن يك سري بحث داغ بين نجومي هاي گرامي هستم اون هم با موضوعات علم نجوم!
منتظر باشيد! احتمالا تا فردا چند تا مطلب ميگذارم!

محمدرضا صادقیان
10-30-2010, 03:44 PM
.
.
خواهرانه می گم : می خوام از این سایت برم قهره کودکانه است!

یکی از دلایلش اینه که مهمان ها به بعضی تالارها دسترسی ندارن!

.

و اینکه از نظر روانشناسی رفتار اعضا عجیب نیست!

.

دلسوزی شما قابل تقدیره ولی با قهر و رفتن چیزی عوض نمی شه...

و یه توصیه خواهرانه دیگه:

یا راهی می یابم ؛ یا راهی می سازم!!!

رفتن ؛ مال من نیست!

مرسی بخاطر دلسوزی های خواهرانتون...
اما خودتون دیدین که بیشتر اوقات وقتی میاین،من هستم،تمام مطالب رو می خونم و...
پس خیلی برای این فروم وقت گذاشتم و بازم میزارم (دلیل اینکه بازم وقت میزارم رو بهتون میگم) پس دوست ندارم وقتم با خوندن مطالب غیر علمی بگذره...
درسته که خودم شروع کننده بعضی از مطالب پر طرفداری بودم که بهشون ایراد گرفتم اما در کنارش مطالب علمی هم گذاشتم که اصلا خونده نشدن...
اما: :wut:
توی جلسه ای که دیروز (روز جمعه بعدازظهر)بعد از برگشتن از تور مرنجاب با دوستان عزیز داشتیم،قرار شد همگی به این فروم توجه بیشتری کنیم... توضیح بیشتر نمیدم چون قراره آقای امام صحبت هایی که شد رو توی یک تاپیک بهتون بگن...
پس منتظر باشین... :thumbsup:

Hojjat Zafarkhah
10-30-2010, 08:36 PM
لطفا همه بچه ها گوش كنن:

آقاي صادقيان هرچي بگه حق داره چون بيشتر از تك تك ما تو اين سايت زحمت كشيده و و وقت گذاشته!!!!

اين بحثي هم كه ايشون براي رفتن از اين سايت راه اندخته هم براي دلسوزي براي اين گروه صميمي مون هستش!!!!

پس بياييد به جاي اينكه آقاي صادقيان رو نصيحت كنيم كارهاي خودمون رو عوض كنيم !!!!!!

مثلا اين چه معنيي داره كه يه تالاري يا يه تاپيكي كلا متروكه بشه؟؟؟

يا مثلا اينجا بايد بحثاي علمي بشه چرا مسائل حاشيه اي بيشتر تو بورسه؟؟؟؟

پس باييد با هم ديگه سعي كنيم سايت رو هم علمي كنيم و هم پربارتر!!!!!!!!!

mh.noori
11-01-2010, 01:34 PM
سلام ..

باور بفرمایید که علت مراجعه مدام من به این سایت و فروم ، یادگیری مطالبی در رابطه با نجوم رصدی و
مطالب ساده فیزیک که با سواد کم بنده برام قابل درک باشه ، هست ...

من فکر میکنم که به غیر از چند نفر از اعضای سایت ، بقیه به لحاظ بار علمی کمی ضعیف باشن و یا اینکه خیلی تواضع بخرج میدن و مقالاتی که در ذهنشون هست را درج نمیکنند !!!

مطالبی که جناب نیرومندی وصادقیان و چندنفر از دوستان دیگه در سایت قرار میدن بعضی وقتها برای من خیلی جالبن و با لذت میخونمشون اما برای پاسخ گویی چیزی در چنته ندارم ...

اما ...

باید از دوستانی که در زمینه فیزیک تحصیل میکنن دعوت کنیم برای ملحق شدن به سایت ، تا وقتی یکی از دوستان مطلع در سایت تاپیک جدیدی در رابطه با موضعات مختلف باز میکنه ، کسانی باشن که بتونن با توجه به تجربه و علمشون بحث را داغ کنند و البته جذاب ... خوب من هم در این گونه مواقع فقط یک خواننده ساده هستم ...

Mostafa
11-01-2010, 02:18 PM
خب ...

قابل توجه اعضا و دوستان گرامی سایت

همانطور که محمد رضای عزیز توضیح داد , ما روز جمعه بعد از یزگشتن از کویر یه جلسه فوری با حضور چند نفر از اعضا و مدیران سایت ترتیب دادیم .

بحث ها و صحبت های زیادی شد که دوستان کم و بیش اشاره کردند .

اما مهمترین بحث , کیفیت و نوع مطالب بود که اکثرآ از اینکه مطالب حاشیه ای زیاد است گله داشتند .

نکته مهم در کارکرد فروم ها و تالار های گفتگو این است که واقعآ نمیشود برای همه اعضا یک قانون گذاشت و انتظار داشت که هر نفر مثلآ در روز یک پست علمی بزند !

نکته مهم این است که فروم یک فضای خود جوش است که اعضا پس از ورود بسته به علاقه خود مباحثی را دوست دارند مطالعه میکنند و یا در بحث مشارکت میکنند .

اما مطلبی که باید به آن توجه کرد , نوع و عنوان تاپیکی است که ایجاد میشود .

"عنوان تاپیک " شاید لازم است با وسواس زیادی انتخاب شود تا از بروز مباحث حاشیه ای جلوگیری شود .

ضمن اینکه مطابق پیشنهاد جناب نوری به زودی دوستان دیگری به جمع ما اضافه میشوند که به پربار تر شدن مطالب سایت کمک خواهند کرد .

انشاا.. این سایت نو پا کم کم و با کمک همه اعضا دلسوز به محلی برای فعالیت علمی علاقمندان به نجوم تبدیل خواهد شد .

169
11-01-2010, 08:45 PM
سلام
آقای امام یادتونه در مورد قالب سایت بهتون گفتم عوض کنید و شما گفتید مشکلش بگید حتما رسیدگی میشه و منم گفتم باشه لیست میکنم و توی فروم قرار میدم! موعود فرا رسیده!:wink:
خب اول بگم یه سایت خوب هم محتواش خوبه هم ظاهرش! ظاهر قالب سایت نمیگم بده ها ولی می تونه خلیی خلیی بهتر باشه!
نظرم اینه که کلا قالب رو عوضش کنید نه اینکه چیزاییش رو عوض کنید!
به خاطر این که :
- اگه قالب (فلش )باشه رنگ بندی و ظاهر و پویاییش عالیه!
- کار با سایت فلش لذت بخشه!
همین دوتا کافیه!

واینکه میتونید در قالب سایت تون انواع برنامه های (ماژول)مختلف قرار بدید! نظر سنجی! اخبار روزانه! اب و هوا! گالری! عکس روز! دانستنی های نجومی! جعبه نظرات!چت روم نجومی!پشتیبانی انلاین! تبلیغات! بخش لوگو! پیوند سایت! اوقات شرعی! اخرین اخبار! ورد سایت! جستجو! بنر! موسیقی انلاین! فیلم آنلاین (مثلا فیلم آخرین تور رصدی ) !خبرنامه! آمار!تقویم!
خوده قالب چندتاشون رو داره ولی اگه از این موارد درست و به جاش استفاده بشه سایت یه حالت حرفه ای به خودش میگیره!

شاید بهتر باشه یه نظر سنجی هم برگزار کنید تا ببینیم اعضا چه نظری میدن!شاید از نظر اعضا همین قالب خوب باشه! من نظرم همین بود!

Mostafa
11-01-2010, 09:45 PM
سلام ياسر جان .. خسته نباشيد

اتفاقآ پيشنهاد خيلي خوبي دادي

الآن يك كم درگير تغييراتي در موسسه هستيم . ولي به زودي در اين مورد تصميم جدي ميگيريم .

همين پيشنهاد شما عاليه ... يك تاپيك و نظر سنجي مخصوص اين كار ميذاريم و مطابق خواست كاربران در مورد قالب تصميم ميگيريم .

( هم شكل و رنگ بندي ، هم محتوا )

موفق باشيد :)

Mostafa
11-03-2010, 12:38 PM
سلام قول داده بودم اون عكسي رو كه روز جمعه در جلسه گرفتم ( البته با موبايل ! ) تقديم كنم :

م.ح.اربابی فر
11-03-2010, 01:09 PM
سلام قول داده بودم اون عكسي رو كه روز جمعه در جلسه گرفتم ( البته با موبايل ! ) تقديم كنم :

خدا را شکر چشممان به جمال این عکس روشن گردید.:grin::grin:

Hojjat Zafarkhah
11-03-2010, 01:10 PM
خدا را شکر چشممان به جمال این عکس روشن گردید.:grin::grin:

به امید دیدار عکس های بعدی!!!!:grin:

محمدرضا صادقیان
11-03-2010, 02:02 PM
به امید دیدار عکس های بعدی!!!!:grin:

سلام دوستان.
عکس ها رو دارم دانلود می کنم. در اولین فرصت میزارمش رو سایت...:grin:

geologist
11-03-2010, 04:06 PM
سلام دوستان عزیز

یکسری دستهای پشت پرده رفتن با این نرم افزاره هست که اولش عکش پر کبوتره، عکس من رو حذف کردن! منم این عکس رو دوباره میزارم :grin::blank::thumbsup:

http://upload1.imgdl.ir/images/611DSC008009.jpg

(امیدوارم از شوخی بنده ناراحت نشوید، آخه حیفم اومد صندلی آخر خالی باشه)

Hojjat Zafarkhah
11-03-2010, 04:31 PM
سلام دوستان عزیز

یکسری دستهای پشت پرده رفتن با این نرم افزاره هست که اولش عکش پر کبوتره، عکس من رو حذف کردن! منم این عکس رو دوباره میزارم :grin::blank::thumbsup:

http://upload1.imgdl.ir/images/611DSC008009.jpg

(امیدوارم از شوخی بنده ناراحت نشوید، آخه حیفم اومد صندلی آخر خالی باشه)

به به چه خوب!!!!!

بله کاش صندلی های آخر هم پر می شد!!!!!

راستی دو تا صندلی هم پشت سر "ما" خالی بود !!!!!
اوه اوه اونجایی که نشستید جای کیفهای ما بود لطف یه کم اینورر تر بشینیدآخه دوربینام تو کیفمه!!!!!

اگه عکس بقیه دوستان(na3r یا hasti یا......) رو دارید حتما پر کنید!!

ممنون

Hojjat Zafarkhah
11-03-2010, 04:35 PM
سلام دوستان.
عکس ها رو دارم دانلود می کنم. در اولین فرصت میزارمش رو سایت...:grin:

از کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:zomg:

پس شما و آقای حجاریان دستتون تو یه کاسه هست!!!!!!:wut:

aflatoon
11-03-2010, 11:47 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز....
ظاهرا" قرار است روز 5شنبه 21 آبان یک برنامه آموزشی رصد برای افراد تیم کوهنوردی استان تهران توسط موسسه آوا استار در ورامین برگزار شود.
خواستم بپرسم از اعضای موسسه کسی هم در این برنامه شرکت میکند ؟مثل برنامه کویر مرنجاب ؟
من از اهواز به تهران میایم تا در کلاس آموزش تئوری و برنامه عملی رصد شرکت داشته باشم.و این موقعیت خوبی است تا بتوانم از نزدیک با اعضای موسسه نیز آشنایی داشته باشم.
منتظر دیدار همه عزیزان در این برنامه هستم.
به امید دیدار..............

Mostafa
11-04-2010, 12:14 AM
سلام جناب افلاطون

فكر ميكنم شما با من تلفني صحبت كرديد

اين برنامه با هماهنگي بنده و آقاي احمديان ( مسئول هيئت كوهنوردي ) برگزار ميشود و بچه هاي فروم درجريان نيستند ( چون اين برنامه مختص اعضا هيئت كوهنوردي استان تهران است )

اما انشاا... به زودي برنامه اي با حضور اكثر بچه هاي فروم ترتيب خواهيم داد .

( راستي من خبر چنداني از اينكه برنامه هيئت برگزار ميشود يا نه ندارم ! اگه شما خبر دارين به منم بگين لطفآ !! )

169
11-04-2010, 11:30 AM
پس این عکس هاااااااا چی شدد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:osmiley:

aflatoon
11-04-2010, 01:21 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز......
من در سایتهای خارجی که بعضی وقتها مرور میکنم میبینم محلی برای چت آنلاین اعضای سایت با یکدیگر در سایت در نظر گرفته شده است. اگر میشد این امکان در این سایت نیز فراهم گردد قابلیت خوبی برای اعضا بوجود میامد.
در هر حال پیشنهاد از من بود و تصمیمگیری با مدیران سایت میباشد.
موفق باشید..........

ستاره بنیادی
11-04-2010, 01:53 PM
پس بياييد به جاي اينكه آقاي صادقيان رو نصيحت كنيم كارهاي خودمون رو عوض كنيم !!!!!!

من هم مثل شما واسه آقای صادقیان احترام زیادی قائل هستم

اگر هم چیزی گفتم واسه اینه که نمی خوام ایشون از سایت برن

اصلا هم قصد مادربزرگ بازی و نصیحت نداشتم

Astronomer
11-04-2010, 02:54 PM
سلام و خسته نباشيد. احساس ميكنم تعداد انجمن ها كم است و براي دسته بندي بهتر نياز به انجمن جديد مي باشد:
1) نجوم مقدماتي (براي معرفي پارامترهاي اوليه نجوم به كساني كه هيچ آشنايي با نجوم ندارند!)
2) نجوم قديم و باستان (مثلا بحث و معرفي بر روي هيئت هاي قديمي و نظريه هاي منسوخ)
3) مباحثه نجومي (همينطور كه داره ميگذره داره بر من ايده هايي نازل ميشه كه به بحث بگذاريمش ولي جايي براي اين كار پيدا نميكنم!)

***من يه احساسي بهم ميگه يكي از دلايلي كه دوستان كمتر مطالب علمي ميگذارند به دليل اينه كه فكر ميكنند قراره اين مطالب رو دوستان نجوم بلد بخونند و چون ميدونند بيخيال!!! ولي اگر مقصود آشنا كردن جامعه ايراني با نجوم باشه هركس هرچيز ميدونه مياره وسط!
مثلا همين بحث قدر! تقريبا همه ميدونيم از كجا اومده به چه دردي ميخوره و كلي محاسبات هم ميتونيم باهاش انجام بديم مثل نمودار hr يا تعيين قدر بولومتريك و خيلي چيزهاي ديگه ولي يه تاپيك درست و حسابي نيست بياد اين ها رو به صورت دسته بندي شده از پايه تا عالي ترين سطح به يك تازه كار نجومي معرفي كنه!

** بنظرم ميشه در بعضي از اين موارد مثل همون قدر يا خيلي چيزهاي ديگه! تو يه تاپيك هركسي هرچيزي ميدونه بگه (بارش فكري) و در آخر يك نفر بياد و همه رو دسته بندي كنه و در يك بخش مجزا براي عموم قرارش بده!

*زمان استفاده از مطالب ديگران و كپي كردن آن در اين انجمن بنظرم تمام شده و بايد با هم به توليد مقاله هاي واقعا كامل دست بزنيم و به صورت فايل pdf به كتابخانه هاي اينترنتي بفرستيم تا با نام اين سايت آن را نشر داده و سبب ترويج نجوم و تبليغ اين سايت گردد!

خوشحال ميشم نظرتون رو درباره نظراتم بدونم!

ستاره بنیادی
11-04-2010, 08:42 PM
1)
نجوم مقدماتي (براي معرفي پارامترهاي اوليه نجوم به كساني كه هيچ آشنايي با نجوم ندارند!)

http://www.freesmileys.org/custom/image/grey%5E_%5Earial%5E_%5E0%5E_%5E0%5E_%5Emovafegham% 5E_%5E.gif (http://www.freesmileys.org/custom)

)
2) نجوم قديم و باستان (مثلا بحث و معرفي بر روي هيئت هاي قديمي و نظريه هاي منسوخ)

http://www.freesmileys.org/custom/image/grey%5E_%5Earial%5E_%5E0%5E_%5E0%5E_%5Emovafegham% 5E_%5E.gif (http://www.freesmileys.org/custom)

3) مباحثه نجومي (همينطور كه داره ميگذره داره بر من ايده هايي نازل ميشه كه به بحث بگذاريمش ولي جايي براي اين كار پيدا نميكنم!)

http://www.freesmileys.org/custom/image/green%5E_%5Earial%5E_%5E0%5E_%5E0%5E_%5Eye kam tozih midin?%5E_%5E.gif (http://www.freesmileys.org/custom)

بايد با هم به توليد مقاله هاي واقعا كامل دست بزنيم و به صورت فايل pdf به كتابخانه هاي اينترنتي بفرستيم تا با نام اين سايت آن را نشر داده و سبب ترويج نجوم و تبليغ اين سايت گردد!

[http://www.freesmileys.org/custom/image/laugh%5E_%5Earial%5E_%5E0%5E_%5E0%5E_%5Eits gr8%5E_%5E.gif (http://www.freesmileys.org/custom)

Tahereh Ramezani
11-04-2010, 09:47 PM
سلام جناب Astronomer

به نظرم پیشنهاداتتون بسیار خوب هستند

امیدوارم نظراتتون اجرا شوند

Astronomer
11-05-2010, 06:10 AM
http://www.freesmileys.org/custom/image/green%5e_%5earial%5e_%5e0%5e_%5e0%5e_%5eye kam tozih midin?%5e_%5e.gif (http://www.freesmileys.org/custom)

براي نمونه يك تاپيك زدم به نام "گردش زمين(مباحثه)" اگر ببينينش تقريبا منظورم رو متوجه ميشيد!
چندتا موضوع نجومي بحث برانگيز قرار بديم و همه روش فكر كنيم و نظر بديم!
همينطور كه ميگذره اين نوع سؤال ها بيشتر به ذهنم مياد! حالا سعي كنيد گردش زمين رو جواب بديد باز هم سؤال دارم!

ستاره بنیادی
11-05-2010, 09:45 AM
شاید اشتباه می کنم ولی فکر می کنم که ماهیت همه تاپیک ها همینطوریه!

آغاز بحث و بعد مباحثه!!

یعنی به نظر نمی رسه خصلت متمایزکننده ای داشته باشن که نیاز باشه جای دیگه ای دسته بندی شون کرد و بسته به موضوعشون

توی همین انجمن های موجود قابل پخش هستند.

169
11-06-2010, 03:32 PM
احساس میکنم فروم داره فعالیتشو از دست میده!!!! بهتره که یه فکره کلی کنیم که برای همیشه فعال بمونه!!! راستی آقای صادقیان جدیدا پستی نمی زنه!!:wut:

agha
11-06-2010, 04:28 PM
آقای صادقیان آخه جون من شما به غیر از اون پست های مربوط به آقا satorahs (مرحوم ) تا بحال شده از پستی تشکر نکنی ؟؟
که چی آخه ؟؟
چرا ارزش تشکر کردن را پایین می آری هر کی هر .... می نویسه شما ازش تشکر می کنی ؟
!!!؟؟؟

Mostafa
11-06-2010, 07:14 PM
احساس میکنم فروم داره فعالیتشو از دست میده!!!! بهتره که یه فکره کلی کنیم که برای همیشه فعال بمونه!!! راستی آقای صادقیان جدیدا پستی نمی زنه!!:wut:
سلام آقا ياسر

اتفاقآ به نظرم فروم داره سمت و سوي درست خودش رو پيش ميگيره. مهم اين نيست كه هر روز تعداد پست ها بيشتر و بيشتر بشه . مهم كيفيت مطالب است كه خوشبختانه در حال افزايش است .

ضمنآ قرار نيست كه افرادي مثل آقاي صادقيان كار و زندگي رو رها كنند و صرفآ به پست زدن در اين فروم بپردازند !

اينطوري فعاليت فروم وابسته به چند فرد خاص ميشه .

ولي اطمينان داشته باشيد با برنامه ريزي هاي انجام شده ، اين فروم كم كم مراحل تكامل را طي خواهد كرد . :wink:

موفق باشيد

Mostafa
11-06-2010, 07:19 PM
آقای صادقیان آخه جون من شما به غیر از اون پست های مربوط به آقا satorahs (مرحوم ) تا بحال شده از پستی تشکر نکنی ؟؟
که چی آخه ؟؟
!!!؟؟؟
سلام دوست گرامي

ورودتون رو به سايت تبريك ميگم .

معمولآ رسم است كه وقتي عضو جديدي وارد ميشه ، اول يه سلام و حال و احوال ميكنه ... بعد خودش رو معرفي ميكنه و به فعاليت مورد علاقه اش ميپردازه .

شما همين امروز عضو شديد ( البته ظاهرآ از قبل خواننده بوده ايد ) و در اولين پستتان از يكي از مديران فروم انتقاد ميكنيد كه چرا از همه تشكر ميكنند ؟؟؟

از نظر ايشان همين كه يك نفر وقت ميگذارد و مطلبي ارسال ميكند ارزش يك كليك تظكر را دارند ( البته نظر آقاي صادقيان اينطور است )

به نظرم بهتر است بجاي پرداختن به مطالب حاشيه اي ، به موضوعات مورد علاقه خود بپردازيم .

به هر حال اميدوارم اين فروم براي شما نيز جايي براي انجام فعاليت هاي نجومي مورد علاقه تان باشد .

موفق باشيد .

169
11-06-2010, 07:39 PM
سلام آقا ياسر

اتفاقآ به نظرم فروم داره سمت و سوي درست خودش رو پيش ميگيره. مهم اين نيست كه هر روز تعداد پست ها بيشتر و بيشتر بشه . مهم كيفيت مطالب است كه خوشبختانه در حال افزايش است .

ضمنآ قرار نيست كه افرادي مثل آقاي صادقيان كار و زندگي رو رها كنند و صرفآ به پست زدن در اين فروم بپردازند !

اينطوري فعاليت فروم وابسته به چند فرد خاص ميشه .

ولي اطمينان داشته باشيد با برنامه ريزي هاي انجام شده ، اين فروم كم كم مراحل تكامل را طي خواهد كرد . :wink:

موفق باشيد

سلام آقای امام
درسته حق با شماست!!! حس آدمه دیگه یه موقع اشتباه میکنه!!:wink:
در مورد آقای صادقیان هم منظورم این بود که همیشه حاظر هستن (هزار ماشالله) ولی دو سه روزه هیچ پستی نزدن!! بله این جا هم حق با شماست!!
ممنون

Astronomer
11-06-2010, 07:43 PM
سلام! خوشحال ميشم نظراتتون رو در مورد گفته هايم بدونم! جناب امام مخاطبم بيشتر شماييد!

م.ح.اربابی فر
11-06-2010, 08:20 PM
که چی آخه ؟؟
!!!؟؟؟

دوست عزیزم
سلام
خوش آمدید

آقای صادقیان از اکثر پست ها تشکر می کنند و نه تمامشان و این خود نشان دهنده این مطلب است که بعضی مطالب شایسته یک تشکر هم نیستند
اما این که از اکثر پست ها تشکر می کنند یعنی از این که فردی ارزش قائل شده و مطلبی را به ثبت رسانده است تشکر می کنند و این خودش اخترام گذاشتن به مطالب کاربران و دوستان است.

Mostafa
11-07-2010, 02:06 PM
سلام به همه

چندتا خبر خوب : :pacman:

1 - به زودی افراد جدیدی به بخش مدیریت سایت اضافه خواهند شد .

( مدیر های فعلی انجمن , mohammad.s.nojum , na3r , mohsen , mostafa و پیام بهرام پور و معین پناهنده هستند )

2- طبق صحبتی که با چند نفر از اعضای فعال انجام شد . به زودی مسابقه ماهانه ای طراحی میشود که در هر ماه مطالب یکی از تاپیک ها به مسابقه گذاشته خواهد شد و به بهترین پاسخ ها جوایزی تعلق خواهد گرفت ( توضیحات بیشتر را به زودی اعلام خواهم کرد )

3- در آینده ای نزدیک سایت از نظر ظاهری نیز تغییرات قابل ملاحظه ای خواهد کرد ( انشاا... )

موفق باشید:have a nice day:

محمدرضا صادقیان
11-07-2010, 02:31 PM
سلام به همه عزیزان و دوستان من...

یه چند روزیه دیدن جمله:
"بیشترین کاربران آنلاین در انجمنها ۲۶ نفر در تاریخ ۲۰۱۰/۰۸/۲۳ و در ساعت ۰۱.۵۰ am بوده است،"منو به فکر فرو برد که ای کاش دوستان هر شب بین ساعت ۱۰ الی ۱۱ و هر روز از هفته که تونستن به فروم سرکی بکشن که این آمار یا روزانه یا چند روز یک بار آپدیت بشه...
حقیقتا امروز که به صورت میهمان از فروم بازدید می کردم این جمله این فکرو برام ایجاد کرد که دیگر مهمانان فکر میکنن که افراد عضو زیاد به فروم سر نمیزنند و این تبلیغ بدی برامون خواهد بود...
پس تصمیم گرفتم این موضوع را با شما در میون بزارم.اگر کسی از دوستان نظري دارن درمورد ساعت یا روز و یا هر چیز دیگه ای خوشحال میشم بدونم...
مرسی به خاطر توجهتون...
با تشکر و احترام /صادقیان

Green Dream
11-07-2010, 02:43 PM
سلام جناب صادقیان

اتفاقآ خیلی فکر خوبیه ...

شما خودتون یک روز و ساعت تعیین کنید . تعداد تشکر دوستان , تعداد موافقان رو نشون میده و با این روش میتونیم هر هفته در یک روز و ساعت خاص همه با هم آنلاین بشیم :)

169
11-07-2010, 02:46 PM
محمد جان نرفته اومدی!!! خوش اومدی برادر!!!:thumbsup:
پیشنهاد خوبیه ی محمد!!!

شدیدا منتظر تاپیک تغییر ظاهر سایت هستم! هر چه زودتر بهتر!!:wink: ممنون استاد امام!:want !:

Tahereh Ramezani
11-07-2010, 03:02 PM
اول از آقای امام و دیگر اعضا و مدیران بابت زحماتشون تشکر می کنم

دوم به نظر بنده اگر آخر هفته باشه بهتره ، اعضاء می تونن مثلا پنجشنبه ها ساعت 22 الی 23 همه با هم حضور داشته باشند

با تشکر از پیشنهاد خوبتان

agha
11-07-2010, 07:33 PM
من با آقای صادقیان از دوستان قدیمی هستیم !!!!!
شما باز هم گول خوردید !!! این جمله براتون آشنا نیست ؟؟؟
خب باشه طبق اصراراتی که خودم به خودم می کنم تصمیم گرفتم برای اینکه شما یکم کمتر گول بخورید بگم که من همون satorahsهستم و چون شما ........

ادامه توسط مدير حذف شد

Mostafa
11-07-2010, 10:59 PM
قابل توجه اعضاي محترم سايت

با توجه به تجربه شخصي اينجانب ، تلاش عده اي براي تخريب افراد مطرح و فضاي فروم هايي كه در حال پيشرفت هستند ، بسيار امري عادي است !

از دوستان گرامي تقاضا ميكنم ، بجاي پاسخ دادن ، فقط و فقط دگمه " گزارش پست خلاف " رو بزنند و از پاسخ دادن به اين افراد جدآ پرهيز كنند .

لطفآ با پاسخ ندادن و ادامه دادن بحث قبلي ، بي اهميتي چنين مطالبي را تاييد كنيد .

با تشكر از همه اعضا عزيز و دلسوز ....

Mostafa
11-08-2010, 02:02 PM
به اطلاع اعضای محترم میرساند , مطابق جلسه مدیران سایت , تصمیم گرفته شد تا در هر ماه , یک موضوع به مسابقه گذاشته شود و به بهترین پاسخ جایزه ای تعلق بگیرد .

با موافقت جناب Astronomer قرار شد در این ماه , به بهترین پاسخ به " مباحثه با بطلمیوس (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=169) " یک عدد Green Laser ( قلم ستاره شناسی ) از سوی آوا استار اهدا گردد .

تعیین برنده مباحثه به عهده جناب Astronomer می باشد .

Hamid (@_@) Reza
11-08-2010, 05:00 PM
manam ba nazare aghaye sadeghiyan movafegham, manam say mikonam har shab beyne sa@ 10 ela 11 on basham.

agha
11-08-2010, 06:52 PM
1- حذف جملات من بدلیل این بود که مدیریت ( گرامی ؟؟؟) سایت حقیقت را نمی پذیرند !! که خدا رو شکر این یه رقم دیگه به من مربوط نیست !!!
2- آقا مدیر ! شما با این تجربت تو نجوم استعدادات شکوفا نمی شه ها ! بیا مشاور شرکت بابا ی من شو سودشم 50 50 !
3- در ضمن این افراد که میگین مطرح اند دقیقا کیا هستند !!!؟؟؟؟
4- طبق تجربه شخصی بنده نیز در این جور جاها ( خودتون میدونین چه جور جاهایی ) خود شیرینی و جا کردن در دل دیگران به زور ( این همش یه اصطلاح بود !!) به روش های مختلف ( اعم از تشکر کردن همین جوری !!!) بسیار عادی است .
5- اگر سوالات این قسمت جواب داده نشود یا در متن آن تحریف شود به معنای نداشتن جواب برای آن و پذیرفتن اینکه سخنان من به غیر از حق چیز دیگری نمی تواند باشد . ( آقا مصطفی شما که پاک کردی بقیه نفهمیدن ولی خودت تا آخر عمر عذاب وجدان ولت نمی کنه ها !! خودت ته دل خودت که می دونی حرف من درسته در هر صورت من بردم !!!!) حالا شما گزارش پست خلاف بزنید دوستان دلسوز ایشون !!!

Green Dream
11-08-2010, 09:08 PM
به اطلاع اعضای محترم میرساند , مطابق جلسه مدیران سایت , تصمیم گرفته شد تا در هر ماه , یک موضوع به مسابقه گذاشته شود و به بهترین پاسخ جایزه ای تعلق بگیرد .

با موافقت جناب astronomer قرار شد در این ماه , به بهترین پاسخ به " مباحثه با بطلمیوس (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=169) " یک عدد green laser ( قلم ستاره شناسی ) از سوی آوا استار اهدا گردد .

تعیین برنده مباحثه به عهده جناب astronomer می باشد .

خيلي ايده خوبيه . من به سهم خودم از شما ممنونم

فقط اينكه لطفآ سعي كنيد كه واقعآ در ماه هاي آينده هم ادامه داشته باشه . فكر ميكنم اين بهترين روش فعال كردن سايت از نظر علمي است .

م.ح.اربابی فر
11-08-2010, 10:14 PM
من هم امیدوارم ادامه دار باشد این مسابقات

Mostafa
11-08-2010, 10:24 PM
خدمت دوستان عزيز خودم عارضم كه چشم ... ما هم درنظر داريم اين مسابقات رو به صورت ماهانه ادامه بديم ( اگر ايده اي در نظر داريد براي موضوعات بعدي لطفآ در پيام خصوصي اعلام كنيد )

اما نكته بعدي اينكه يك تغييراتي در ساختار سايت داده شده : :faill:

1 - از اين به بعد در پايين هر تاپيك ، اسم افرادي كه در حال بازديد از اون صفحه هستند ( به اضافه تعداد ميهمان ها ) نوشته ميشه .

2- تا حد ممكن همه نوشته هاي نرم افزار فارسي شده ( بقيه هم به زودي درست ميشن )

3 - عنوان موضوعات كه وقتي طولاني بودند انتهاشون سه نقطه ميشد ( .... ) درست شد !
( ققط تورو خدا در محل نام تاپيك انشا ننويسين ! )

ديگه فعلآ همين ها ...

169
11-09-2010, 09:50 PM
من به چند پیشنهاد دارم!
1- میگم بهتره ی بخشی خلی کوچکی به پروفایل اضافه بشه که اسم و فامیلی کاربر نمایش داده بشه!مثلا آقای امام شما نام کاربریتون Mostafa ست که زیرش نوشته "مدیر سایت" ولی برا کاربرای دیگه کاربر اوااستار است ککه اگه شد زیرشهم اسم و فامیلی کاربر رو نشون بده!این طوری حداقل اسشو هنگام جواب دادن به پستش میگیم!
2- از همون اول که وارد فروم شدم این سه نمودار میله ای مانند زیر مشخصت کاربر به اسم های "سابقه" و "هوشمندی" و تجربه" ذهنمو مشغو کرده و هنوم نمیدونم چیه!!! اگه کاربرید خاصی نداه نمیشه حذفش کنید تا کسی که یه مطلب کوتاه می نویسته 400 500 ( فکر کنم) پیکسل فضای عمودی رو نگیره!
3- اگه میشه این محدودیت های هسایت داره رو بردارید. بیشتر از 4 اسمایل نیمشه زد و بیشتر از 100 تا عکس نمی شه در البوم آپلود کرد و و نمیشه بیشتر از 4 یا 5 تا عکس در درهر پست آپلود کرد و محدودیت در اپلود اندازه و چند چیز دیگه که به ذهنم نمی رسه!دوستان بگن!
4- یه چیز خیلی جزئی هم هست که به زیبایی نوشت ها کمک میکنه! اونم حالت " تراز متن" هستش که توی ادیتورهای نوشتن نداره! مثلا ترازچپ|تراز مرکز|تراز راست داره لی این یکیرو نداره!!! بیزحمت اضافه کنید.

مممممممممنون:want !:

Mehri Mohammadi
11-11-2010, 10:04 PM
منم یه پیشنهاد کوچولو دارم، اما قبلش بگم که با پیشنهادهای جالب بچه ها موافقم(مثلا همین طرح سوالی که اعضا رو به فکر فرو ببره و فقط خواننده ی صرف نباشن، یعنی نباشیم!) و از وقتی که بعضی از دوستان برای پیشرفت سایت میذارن از صمیم قلب تشکر می کنم!

پیشنهادم اینه که اگه کسی پست فرد دیگه ای رو نقل میکنه، اون فرد بتونه این جریان رو تو قسمت "جهت اطلاع شما" ببینه. چون مثلا من واقعا نمی تونم بیشتر از 1بار در هفته سر بزنم، و وقتی میام کلی از اتفاقات عقبم و مجبور میشم برم پست های قبلی رو بخونم

Mostafa
11-12-2010, 02:32 PM
من به چند پیشنهاد دارم!
1- میگم بهتره ی بخشی خلی کوچکی به پروفایل اضافه بشه که اسم و فامیلی کاربر نمایش داده بشه!مثلا آقای امام شما نام کاربریتون Mostafa ست که زیرش نوشته "مدیر سایت" ولی برا کاربرای دیگه کاربر اوااستار است ککه اگه شد زیرشهم اسم و فامیلی کاربر رو نشون بده!این طوری حداقل اسشو هنگام جواب دادن به پستش میگیم!
2- از همون اول که وارد فروم شدم این سه نمودار میله ای مانند زیر مشخصت کاربر به اسم های "سابقه" و "هوشمندی" و تجربه" ذهنمو مشغو کرده و هنوم نمیدونم چیه!!! اگه کاربرید خاصی نداه نمیشه حذفش کنید تا کسی که یه مطلب کوتاه می نویسته 400 500 ( فکر کنم) پیکسل فضای عمودی رو نگیره!
3- اگه میشه این محدودیت های هسایت داره رو بردارید. بیشتر از 4 اسمایل نیمشه زد و بیشتر از 100 تا عکس نمی شه در البوم آپلود کرد و و نمیشه بیشتر از 4 یا 5 تا عکس در درهر پست آپلود کرد و محدودیت در اپلود اندازه و چند چیز دیگه که به ذهنم نمی رسه!دوستان بگن!
4- یه چیز خیلی جزئی هم هست که به زیبایی نوشت ها کمک میکنه! اونم حالت " تراز متن" هستش که توی ادیتورهای نوشتن نداره! مثلا ترازچپ|تراز مرکز|تراز راست داره لی این یکی رو نداره!!! بیزحمت اضافه کنید.

مممممممممنون:want !:

سلام خدمت آقا یاسر گل ( اگه نگی چرا بعد از مرنجاب به من میگی گل ! )

در مورد پیشنهاداتت :

1 - قاعدتآ اگر دوستانی باشند که مایل باشند اسمشون نوشته بشه , خب نام کابری رو همون اسم انتخاب میکنند دیگه !

( اگر هم کسی بخواد میتونم اسم کاربریش رو به چیز دیگه ای که میخواد تغییر بدم )

ولی اون چیزی که زیر نام کاربر مینویسه در همه فروم ها رتبه کاربر در فروم هست . ( در نظر داریم تغییراتی بدیم که کاربر ها به کاربر فعال و چیز هایی شبیه به این تفکیک بشه )

2- در مورد این هوشمندی و اینها هم کاملآ با شما موافقم . منم از این ها خوشم نمیاد .

اولش مسئول فنی محترم سایت اینها رو اضافه کرد . ولی به نظرم کارایی نداره ...

به زودی حذفش میکنم ( اگر دوستان در این مورد پیشنهادی دارند لطفآ اعلام کنند )

3- چشم ... در اولین فرصت این رو هم درست میکنم ( ولی واقعیت اینه که دست من نیست و باید مسئول فنی محترم سایت که الآن مسافرت هستند زحمتش رو بکشند )

4- اینو نمیدونم شدنی هست یا نه . ولی اگر امکانش بود به روی جشم :have a nice day:

Mostafa
11-12-2010, 02:35 PM
منم یه پیشنهاد کوچولو دارم، اما قبلش بگم که با پیشنهادهای جالب بچه ها موافقم(مثلا همین طرح سوالی که اعضا رو به فکر فرو ببره و فقط خواننده ی صرف نباشن، یعنی نباشیم!) و از وقتی که بعضی از دوستان برای پیشرفت سایت میذارن از صمیم قلب تشکر می کنم!

پیشنهادم اینه که اگه کسی پست فرد دیگه ای رو نقل میکنه، اون فرد بتونه این جریان رو تو قسمت "جهت اطلاع شما" ببینه. چون مثلا من واقعا نمی تونم بیشتر از 1بار در هفته سر بزنم، و وقتی میام کلی از اتفاقات عقبم و مجبور میشم برم پست های قبلی رو بخونم

سرکار خانم محمدی عزیز

این موضوع هم پیشنهاد خیلی خوبیه ولی باید بررسی کنم ببینم از نظر فنی امکانش هست یا نه .

به هر حال ممنونم که به بهتر شدن سایت می اندیشید :have a nice day:

169
11-12-2010, 04:26 PM
:want !:
سلام خدمت آقا یاسر گل ( اگه نگی چرا بعد از مرنجاب به من میگی گل ! )

در مورد پیشنهاداتت :

1 - قاعدتآ اگر دوستانی باشند که مایل باشند اسمشون نوشته بشه , خب نام کابری رو همون اسم انتخاب میکنند دیگه !

( اگر هم کسی بخواد میتونم اسم کاربریش رو به چیز دیگه ای که میخواد تغییر بدم )

ولی اون چیزی که زیر نام کاربر مینویسه در همه فروم ها رتبه کاربر در فروم هست . ( در نظر داریم تغییراتی بدیم که کاربر ها به کاربر فعال و چیز هایی شبیه به این تفکیک بشه )

2- در مورد این هوشمندی و اینها هم کاملآ با شما موافقم . منم از این ها خوشم نمیاد .

اولش مسئول فنی محترم سایت اینها رو اضافه کرد . ولی به نظرم کارایی نداره ...

به زودی حذفش میکنم ( اگر دوستان در این مورد پیشنهادی دارند لطفآ اعلام کنند )

3- چشم ... در اولین فرصت این رو هم درست میکنم ( ولی واقعیت اینه که دست من نیست و باید مسئول فنی محترم سایت که الآن مسافرت هستند زحمتش رو بکشند )

4- اینو نمیدونم شدنی هست یا نه . ولی اگر امکانش بود به روی جشم :have a nice day:
سلام آقای امام ( اردتمندیم والا اون شوخی بودا!!!!!):secret laugh:
1- نه منظورم این بود که نام کاربری که خوده طرف درست مینه اون هیچ!ولی یه گزینه ای هم بشه در کنترل پنل که طرف اگه مایل بود اسم و فاکیلش رو بنوسه و زیر اون نوشته "کاربر آوا استار" نمایش داده بشه!! ممنون
2- ممنون که حذفش میکنید!البته با رای بچه ها!!!من فقط پیشنهاد دادم!!
3- بازم ممنون منتظریم تا از تحریم در بیایم!
4- ممنون

sepideh
11-13-2010, 12:51 AM
با سلام .پیشنهاد من اینه که تاپیک ها و به خصوص اونهایی رو که می تونن جنبه ی اموزشی داشته باشند رو مدت طولانی بی جواب نگذارید مثلا پارادوکس اولبرس. چون من خودم این مطلب رو رفتم سرچ کردم اما خیلی قانع نشدم و منتظر پاسخ جامع وکاملش در این سایت هستم.ممنون.

محمدرضا صادقیان
11-18-2010, 07:16 PM
سلام به همه عزیزان و دوستان من...

یه چند روزیه دیدن جمله:
"بیشترین کاربران آنلاین در انجمنها ۲۶ نفر در تاریخ ۲۰۱۰/۰۸/۲۳ و در ساعت ۰۱.۵۰ am بوده است،"منو به فکر فرو برد که ای کاش دوستان هر شب بین ساعت ۱۰ الی ۱۱ و هر روز از هفته که تونستن به فروم سرکی بکشن که این آمار یا روزانه یا چند روز یک بار آپدیت بشه...
حقیقتا امروز که به صورت میهمان از فروم بازدید می کردم این جمله این فکرو برام ایجاد کرد که دیگر مهمانان فکر میکنن که افراد عضو زیاد به فروم سر نمیزنند و این تبلیغ بدی برامون خواهد بود...
پس تصمیم گرفتم این موضوع را با شما در میون بزارم.اگر کسی از دوستان نظري دارن درمورد ساعت یا روز و یا هر چیز دیگه ای خوشحال میشم بدونم...
مرسی به خاطر توجهتون...
با تشکر و احترام /صادقیان

سلام به دوستان عزیز...
امشب ساعت 10 الی 11 یادتون نره...
میخوایم آمار سایت رو عوض کنیم...

*sh
11-18-2010, 07:25 PM
:grin:امیدوارم بتونم باشم...مرسی:thumbsup:

محمدرضا صادقیان
11-22-2010, 06:09 PM
سلام به دوستان عزیز...
امشب ساعت 10 الی 11 یادتون نره...
میخوایم آمار سایت رو عوض کنیم...

یه نگاه به آمار سایت کنین دوستان... :yaeh am not durnk:

بیشترین کاربران آنلاین در انجمنها 85 نفر در تاریخ امروز و در ساعت 06:11 pm بوده است :yarr:
بالاخره جواب داد تبلیغاتم... خوشحالم... :thumbsup:

محمدرضا صادقیان
11-25-2010, 09:18 PM
سلام به منجمای عزیز و دوستان خوبم...
--------------------------
امروز با تعدادی از دوستان کار داشتم و براشون پیغام گذاشتم و لی نمی دونستم اومدن پیغام رو دیدن یا نه...
و خیلی وقت ها نیاز داشتم به این که بدونم دوست مورد نظرم اومده یا نه...
-------------------------------------
تصمیم گرفتم یه تاپیک راه بندازم برای حضور و غیاب روزانه از دوستان...
این حضور و غیاب خیلی کارآمد هست به شرطی که دوستان هر روز بیان و حاضری خودشون رو بزنن با زدن کلید تشکر...
اما این پست هر روز توسط یکی از مدیران به روز میشه و بقیه دوستان اونو تایید میکنن...
------------------------------------------
لطفا نظرات خودتون رو بگین....
----------------------------
با تشکر محمد رضا صادقیان...

Sunrise
11-26-2010, 02:12 PM
سلام

و تشکر به خاطر پیگیری ها و توجه ها و ...

سوالم این هست که آیا این امکان وجود داره که به تاپیک ها یه سرو سامونی داده بشه؟؟

چون بعد از پیشنهادم برای افتتاح یه تاپیک با موضوعیت مباحث دینی و انذارها و توجه هایی که شما (آقای مهندس) و آقای صادقیان دادید، چند روزی هست که دارم در تالار میگردم و میبینم که :

برخی از تاپیک ها رو میشه زیر مجموعه برخی تاپیک های دیگه قرار داد ؛
یا برخی تاپیک ها که دارای یه محدوده زمانی خاص بودن و کاراییشون تموم شده رو میشه آرشیو کرد ؛
همین طور تاپیک هایی که قفل شدن ؛
یا حتی برخی مباحث مشابه هستن و کلا میتونن در یه تاپیک مطرح بشن!
یا...
به نظر میرسه این آسیبی هست که در اکثر فروم هایی که من تا حالا دیدم وجود داره (ولی خب این فروم برام مهم بود و این بحث رو عنوان کردم)

اگر بشه این طرح رو تکمیل و عملی کرد، دسترسی به مباحث چه به لحاظ غنای علمی و چه به لحاظ سرعت بهتر میشه و خیلی اتفاقای خوب دیگه که میتونه از ثمرات این بحث باشه ،میافته!

[حتی مثلا در فروم های دانشکده ما،گاهی به جای ایجاد یه بحث جدید، عنوان تالاری رو تغییر میدن و بحث مرتبط جدید رو در غالب یه پست ارائه میکنن( البته این مساله کاربرد محدودی داره ولی مفیده!)]

محمدرضا صادقیان
11-26-2010, 03:59 PM
سلام

و تشکر به خاطر پیگیری ها و توجه ها و ...

سوالم این هست که آیا این امکان وجود داره که به تاپیک ها یه سرو سامونی داده بشه؟؟

چون بعد از پیشنهادم برای افتتاح یه تاپیک با موضوعیت مباحث دینی و انذارها و توجه هایی که شما (آقای مهندس) و آقای صادقیان دادید، چند روزی هست که دارم در تالار میگردم و میبینم که :

برخی از تاپیک ها رو میشه زیر مجموعه برخی تاپیک های دیگه قرار داد ؛
یا برخی تاپیک ها که دارای یه محدوده زمانی خاص بودن و کاراییشون تموم شده رو میشه آرشیو کرد ؛
همین طور تاپیک هایی که قفل شدن ؛
یا حتی برخی مباحث مشابه هستن و کلا میتونن در یه تاپیک مطرح بشن!
یا...
به نظر میرسه این آسیبی هست که در اکثر فروم هایی که من تا حالا دیدم وجود داره (ولی خب این فروم برام مهم بود و این بحث رو عنوان کردم)

اگر بشه این طرح رو تکمیل و عملی کرد، دسترسی به مباحث چه به لحاظ غنای علمی و چه به لحاظ سرعت بهتر میشه و خیلی اتفاقای خوب دیگه که میتونه از ثمرات این بحث باشه ،میافته!

[حتی مثلا در فروم های دانشکده ما،گاهی به جای ایجاد یه بحث جدید، عنوان تالاری رو تغییر میدن و بحث مرتبط جدید رو در غالب یه پست ارائه میکنن( البته این مساله کاربرد محدودی داره ولی مفیده!)]

سلام... :grin:
مرسی بخاطر پیشنهادتون... :thumbsup:
حتما رسیدگی میکنیم... :cool:
ممنون.... :pacman:

آسمون
11-27-2010, 12:27 AM
سلام،منم اومدم ها!!!!!!
این چند وقته سرم خیلی شلوغه.....فردا هم امتحان میان ترم دارم . واسم دعا کنین.

Hojjat Zafarkhah
11-27-2010, 12:58 PM
سلام به منجمای عزیز و دوستان خوبم...
امروز با تعدادی از دوستان کار داشتم و براشون پیغام گذاشتم و لی نمی دونستم اومدن پیغام رو دیدن یا نه...
و خیلی وقت ها نیاز داشتم به این که بدونم دوست مورد نظرم اومده یا نه...
-------------------------------------
تصمیم گرفتم یه تاپیک راه بندازم برای حضور و غیاب روزانه از دوستان...
این حضور و غیاب خیلی کارآمد هست به شرطی که دوستان هر روز بیان و حاضری خودشون رو بزنن با زدن کلید تشکر...
اما این پست هر روز توسط یکی از مدیران به روز میشه و بقیه دوستان اونو تایید میکنن...
------------------------------------------
لطفا نظرات خودتون رو بگین....
----------------------------
با تشکر محمد رضا صادقیان...

خيلي جالبه كه حضور غياب كنيد!!!

فقط يه چيزي مثل پست گذاشتن نباشه مثلا يه جور دكمه حاضري داشته باشه!!!:thumbsup:

Tahereh Ramezani
11-28-2010, 01:24 PM
من هم با نظر جناب orion موافقم

محمدرضا صادقیان
11-30-2010, 12:35 PM
سلام به دوستای خوب خودم. :whoow:
بر حسب صحبتی که در جلسه (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=188) شد ، مبنی بردلیل تشکرات من تصمیم گرفتم این پست رو بزارم. :stupido:
دلیل تشکرات من: :yarr:

- تشکر از پست هایی که در جواب پست قبلی است : بعضی پست ها در جواب به پست قبلی داده میشه که اگه خودم هم بودم همون پست رو میزاشتم، پس تشکر من نشون دهنده اینه که من هم می خواستم همون حرف رو بزنم و دیگه نیاز به گذاشتن پست من نیست...

- تشکر از نظری که به پست من داده میشه: خیلی وقت ها به پستی که میدیم نظراتی داده میشه ، اون تشکر باعث میشه به طرف مقابل احترام بزاریم برای نظری که داده...

- تشکر از پست های غلط علمی : من پست هایی که در بحث های علمی شرکت می کنن و حرفی که داره میزنه غلطه رو خیلی مشتاق ترهستم برای تشکر کردن ، چون نشون میده اون شخص تلاش کرده و برای اون مطلب (هرچند غلط ) وقت گذاشته و میخواد یاد بگیره و این نشونه فعالیت فروم هستش...

- تشکر از از پست های علمی : این تشکرو اغلب ما باهاش آشنا هستیم و برای همین تشکر میکنیم.

- تشکر از بحث های علمیی که باعث تفکر میشه : هر کس به شاخه ای از نجوم علاقه داره اما وقتی بحثی رو میبینه که داره شروع میشه و به نظرش بحث خیلی جالبی خواهد شد،طبیعتا مشتاق به خوندنش میشه و چه بسا باعث ایجاد تحولی در اون فرد از نظر فکری بشه... پس ارزش داره...

- تشکر از انتقادات و پیشنهادات : این موضوع معلومه اما ممکنه بعضی نظرات و پیشنهادات معقول و منطقی نباشه اما تشکر باعث میشه بگیم " ممنون به خاطر نظرت " هرچند که غلط و اشتباه هست...

حرف آخر : من در کل برای پست هایی که وقت گذاشته شده و نوشته شده ارزش قائل هستم. چه درست ( از روی درست جواب دادن و حرفی رو زدن ) چه غلط ( به خاط اینکه اون طرف جرات داشته و مطلبی رو گفته و قراره اشتباهش رفع بشه ) علمی ( پست های علمی نجومی ) غیز علمی ( مثل تاپیک نکات کوتاه و خواندنی و امثال اون که تاثیر گذاره ) و ....

اما پست هایی هم هستن که جز هیچ کدوم نیستن یا به صورت فینگلیش نوشته میشه پس تشکر کردن نداره... :brigade.baka-wolf.c (شایدم برای آبرو داری باشه :Psmiley: )

دوستانی که با صحبت های من موافق هستن با تشکر از این پست ، آماری بزارن برای آیندگاه که بدونن قبلا برای همه چیز فکر شده و بحث شده... ( هر چند اگه اولین و آخرین تشکرتون محسوب بشه ) :thumbsup:

با احترام / محمد رضا صادقیان (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=131)

na3r
12-03-2010, 08:41 PM
استفاده از اسمایلی (شکلک) ها مدت زیادیه که در محیط نت به متدی کابر پسند و همه گیر برای تکمیل و تجهیز نوشتار ، تبدیل شده و دیگه یه جورایی از لزومات هر ادیتوری (ویرایشگر متنی) به حساب میاد.
در مورد قدمت اسمایلی ها و فلسفه تولد اونها مطالب جالب زیادی تو نت (http://en.wikipedia.org/wiki/Smiley) هست.
اینکه قدمت اولین اسمایلی به حدود 50 سال پیش بر می گرده. کاراکتر ساده ای که از دو تا نقطه ، یه خط خمیده و یه دایره تشکیل میشه و صورتک خندان ساده ای رو به نمایش می زاره.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7e/Smiley-company-logo_low.jpg

---------------------------------
http://www.pic4ever.com/images/kaffeetrinker_2.gif با نظر به توجهاتی که خانم بنیادی (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=54) در این مورد داشتند. و پیشنهادی که با آرای اکثریت حضار جلسه ی اخیر اعضای فروم، مبنی بر توجه بیشتر به بخش الحاقات اسمایلی ها در ادیتور متن فروم، تصویب شد. لازم می دانم قبل از اعمال کاراکتر های بهتر و بیشتر در این بخش توسط مدیر فنی سایت ، با توافق اکثریت اعضا قوانینی بر استفاده از این موضوع وضع نماییم. تا قبل از هرگونه هرج و مرج احتمالی و کلیشه ای (که در فروم های مشابه بسیار شاهد آن هستیم) آفت های آن را بررسی کرده ، شیوه های صحیح استفاده را اعلام کنیم تا موارد متخلف به طور شفاف آشکار گردند.

لذا خواهشمندم در صورت موافقت ، در تحقق پیشنهاد بنده همکاری لازم را داشته تا به تصویب قانونی صحیح و قاطع در این بند دست یابیم.

--------------------------------
به دو منظور این لینک (http://www.pic4ever.com) رو خدمتتون معرفی می کنم :

1- داشتن دامنه انتخاب وسیع و استفاده آسان از انبوهی اسمایلی در پست هایتان تا قبل از ویرایش ادیتور فروم.
(کافیه که لینک روبروی کاراکترتون رو از ستون فروم در پستتون کپی کنید.)

2- انتخاب اسمایلی های مورد علاقتون و پیشنهادشون به مدیریت برای اضافه شدن به بخش الحاق شکلک ادیتور فروم.

http://www.pic4ever.com

http://img718.imageshack.us/img718/1705/smily1.gif

ستاره بنیادی
12-03-2010, 08:52 PM
http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-happy057.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-happy036.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-happy093.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-happy096.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

خیلی عالیه آقای نیرومندی

یه وقتایی هیچی مثل اسمایل ها نمی تونن توی انتقال حس خوب یا بد (!) کمک کنن

ممنون بابت پیگیری هاتون

اسمایل های پیشنهادی مون یا بهتره بگم پیشنهادهای اسمایلی مون رو چه چوری منتقل کنیم؟

na3r
12-03-2010, 08:56 PM
...
اسمایل های پیشنهادی مون یا بهتره بگم پیشنهادهای اسمایلی مون رو چه چوری منتقل کنیم؟

می تونید لینک فایل Gif رو به صورت پیام خصوصی برای جناب امام (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=1) یا بنده (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=124) بفرستید.

Panahandeh
12-05-2010, 02:30 PM
با سلام به همه ی دوستان آوااستار؛
نوشتن این پست همیشه در اولویت کارهایم قرار داشت ولی به دلایلی ترجیح دادم از نوشتن آن صرف نظر کنم تا دیروز که به ستوه آمدم.

اصلاً صحیح نیست عده ای با اطلاعات بسیار کم و در حد صفر دست به استدلال هایی بزنند و با کار خود ناخودآگاه خیلی از اصول را به سخره بگیرند.
دوستان عزیز من؛
چرا حداقل وقتی می خواید چیزی بگید به خودتون زحمت جستجوی اون قضیه تو اینترنتو نمی دین؟
شاید خیلی از دوستان خوششون نیاد. اما چرا به جای اینکه چندین پست با سطح پایین بگذاریم، تعداد کمی پست ولی با ارزش نمی فرستیم (البته زیاد بودن پست ها دلیل بر ضعیف بودن آن ها نیست و خیلی هم بهتر است که تعداد پست های با ارزش ما زیاد باشد).
ارتقاع کیفیت همراه کمیت خیلی پسندیده است اما اگر قرار است فقط یکی از اینها پر رنگ تر باشد، قظعاً کیفیت صرف بهتر است.
پس کیفیت پست هارو بالا ببرید نه فقط کمیت اونهارو.اگر کمیت همراه با کیفیت بالا بره دیگه چه بهتر.

!اگر در مورد مطلبی اطلاعات ناقصی دارید مجبور به ارائه ی نظر بحث کردن نیستید!

خیلی وقتا خوبه که آدم سکوت کنه

یک نصیحت : برای همه کارهاتون دلیل خوبی داشته باشید.
یک نصیحت فرومی : وقتی پست بگذارید که دلیل مهمی داشته باشید.

در پایان لازم می دونم بگم : خود من از همه بیشتر در معرض چنین انتقاداتی هستم.

موفق باشید و خوب فکر کنید.

Mostafa
12-05-2010, 02:55 PM
با تشکر از آقای پناهنده به خاطر اینکه دغدغه پیشرفت فروم را دارند .

البته لازم است بنده نیز توضیحاتی ارائه کنم تا سوء تفاهم ایجاد نشود .

اینکه انسان قبل از صحبت کردن در هر موردی بیندیشد بسیار پسندیده است .

اما در یک فروم عمومی مثل آوااستار خط مشی اصلی بر ارتباط و گفتگوی بین اعضا قرار دارد .

اینکه از اعضا خواسته شود تا وقتی در موردی اطلاعات 100% درست ندارند وارد بحث نشوند ، مطابق با اهداف این سایت نیست .

دقت کنید که اگر کسی احساس کند که اطلاعاتش در زمینه ای کامل است دیگر دلیل چندانی برای ورود به مباحث ندارد و اگر هم وارد شود ، دیگران را از بالا به پایین نگاه خواهد کرد !

ضمن اینکه باز این سوال مطرح میشود که ملاک اینکه یک نفر آیا اطلاعاتش کامل است یا ناقص کیست ؟؟

من ؟ شما ؟ چه کسی ؟؟

لذا با توجه به اینکه آقای پناهنده از مدیران سایت نیز می باشند ضمن احترام به نظر ایشان اعلام میکند ، مطلبی که ایشان به آن اشاره کردند نطر شخصی ایشان است و خط مشی مرکز نجوم آوا استار نمی باشد .

ضمن اینکه همانطور که در ابتدا گفتم ، توجه به ارسال پست های پر محتوا بسیار مطلوب است اما مبادا این مطلب مانع از ورود به بحث اعضای تازه وارد شود .

با تشکر از توجه دوستان

aflatoon
12-05-2010, 11:19 PM
من در اینجا لازم میدانم از زحمات آقای مهندس امام عزیز تشکر و

قدر دانی بعمل آورم.اول بخاطر ایجاد محیطی آرام و مطمئن برای افرادو دوم بخاطر اجازه اظهار نظر به افراد با هر

سطح سواد و معلوماتی که باشند.

فقط افرادی با داشتن شم مدیریتی خلاق میتوانند یک چنین طرز فکر بالایی داشته باشند.

و تشکر دیگر بخاطر فضای رایگانی که در اختیار ما قرار داده اند.شک نیست که نگهداری و پشتیبانی این سایت

نیاز به پرداخت هزینه های جاری همینطور اجرای دقیق مدیریت و نظارت 24 ساعته دارد.

که ایشان بدون دریافت حق عضویت و یا هر گونه وجهی از جانب اعضاء وبا صرف انرژی و تحمل مشقات زیاد

مجموعه سایت را راه اندازی و بروز نگه داشته اند.

من به نوبه خودم برای این مسایل از ایشان تشکر مینمایم و آرزوی موفقیت و پیروزی ایشان را در تمام

مراحل زندگی از خداوند خواهان و خواستارم.

Mostafa
12-06-2010, 12:05 AM
لازم است ضمن تشكر از اظهار لطف دوست عزيزم جناب افلاطون مطلبي را توضيح دهم .

بدون هيچگونه تعارفي بايد عرض كنم كه اينكه اين سايت در مدت 4 ماه و اندي حركت رو به رشدي به خود گرفته است ، قطعآ به خاطر فعاليت يك مركز و يا حتي پشتيباني مالي نبوده است .

اين سايت متكي بر فعاليت مفيد اهالي نجوم و دوستان دلسوزي فعاليت خود را آغاز كرد و ادامه فعاليت آن نيز بي شك بر فعاليت گروهي همه اعضا استوار است .

از جمله دوستاني كه در آغاز راه همراه جدي بودند ، آقايان محمد پيام بهرام پور و معين پناهنده بودند كه حقيقتآ بناي اولين مطالب اين سايت را پايه ريزي كردند .

پس از مدت كوتاهي دوستان عزيزم محمدرضا صادقيان و ناصر نيرومندي نيز به اين جمع اضافه شدند كه دوستان تا همين لحظه شاهد فعاليت دلسوزانه اين عزيزان هستند .

همچنين دوستان ديگري هم هستند كه واقعآ به مسير حركت مثبت اين سايت بسيار كمك ميكنند :

سارا صادقيان ،ستاره بنيادي ، Astronomer , mhn , شايان سليم شهشهاني، Edwin ، JavadStar76 ، Hasti ، Orion , Astronomer 169 ،و بسياري ديگر از دوستان كه به دليل كمبود حافظه نام نبردم .

همانطور كه در جلسه حضوري عرض كردم ، شخصآ يقين دارم كه اين گروه قطعآ تبديل به خانواده اي مستحكم خواهد شد كه تك تك اعضاي اين خانواده علاقه و تعصب به ديگر اعضا از ويژگي هاي اصلي شان خواهد شد ( هر چند الآن هم همينطور است )

و در كنار اين مجموعه با ارزش ، مركز نجوم آوااستار هم با اهداف بلندي قرار دارد كه مهمترين مقصد آن رشد و تعالي تك تك اعضاي اين خانواده است .

به زودي با خبر هاي خوبي در خدمت دوستان گرامي خواهم بود .

ارادتمند

سيد مصطفي امام

na3r
12-07-2010, 11:42 PM
سلام و عرض خسته نباشید به همه ی آواستاری های پر انرژی ..! خداقوّت..!
........................

به منظور ارتقای سطح کیفی مطالب علمی و گاه تخصصی فروم و پیشگیری از بوجود آمدن گونه ای از سوئ تفاهمات و اختلاف نظر های بی اساس مباحثه های علمی و نظر سنجی که حاکی از اختلاف سطح اشراف و تبحر اعضای علاقمند به مطلب مربوطه می باشد. و نیز گسترش بازه ی افراد شرکت کننده در تاپیک های این چنینی و دعوت از عده ی کثیری از اعضای مسکوت مانده فروم که شاید به دلیل نداشتن اطلاعات کافی تمایل چندانی به انتشار پست و نظر خود ندارند. تیم مدیریتی آواستار تصمیم به ارائه پیشنهادی کار آمد در ارتباط با این مهم دارد که با توافق اکثریت آرای اعضای فعال فروم به تصویب رسیده و اجرایی می گردد.

بدین قرار که از این پس در خلال هر تاپیک (ترجیحا در ابتدا) پستی با محتوی شرح تعاریف و اطلاعات پایه ای مطلب مربوطه (شامل توضیح معانی پذیرفته شده و تعاریف بدیهی و بی ابهام لغات تخصصی و خاص مرتبط با موضوع ، معرفی منابع و ارجاعات دخیل در مبحث، طرح کلید واژه های اساسی و کاربردی، و ... ) جهت ارتقا یا تثبیت سطح اطلاعات پیش نیاز مبحث مذکور برای اعضای شرکت کننده و بازدید کننده از آن درج می گردد. تا بتواند در هماهنگ و هم سطح سازی نسبی اطلاعات اعضا از موضوع مطرح شده فایده ، و در کاهش اختلاف نظر های کلی و پایه ای و گاها بی اساس و غیر تخصصی شرکت کنندگان تاپیک اثر چشم گیری داشته باشد.

تحقق این رویه نه تنها موجب تکمیل و تصحیح درست و مدوّن پیش زمینه اطلاعاتی بازدیدکنندگان مطلب مطرح شده می گردد بلکه باعث می شود تا با حیطه بندی موضوعی مانع از طرح پست های غیر منتظره و بی ارتباط با عنوان تاپیک مذکور شود.

پروسه ی اجرای این طرح بدین منوال است که :

ترجیحا : توسط ایجاد کننده ی تاپیک پستی با ویژگی های عنوان شده، در ابتدای آن منتشر می گردد و به اقتضای شرایط حاکم بر آن و بر حسب نیاز توسط وی و با هماهنگی مدیران تالار مربوطه، ویرایش، تکمیل و حتی تصحیح می شود.

بلامانع است :

که پست در ابتدای تاپیک نباشد و در صورت نیاز (به طور مثال: رفع سوء تفاهمات موجود، ارتقاع دانش مرتبط اعضا...) در خلال بحث منتشر گردد.

که مجری طرح فرد دیگری (به طور مثال: عضوی که در این زمینه تبهر بیشتری دارد، یا مدیر تالار مربوطه و یا به تصمیم مدیر فروم) باشد.

که تاپیکی (نظز سنجی ، تحلیلی ، تفسیری و ... ) شامل پست مذکور نباشد.

بنابر این انتظار میرود :

اعضایی که با طرح مذکور موافق، و مایل به اجرای آن هستند با (فشردن کلید) تشکر از این پست ، نظر خود را به تیم مدیریتی فروم آواستار اعلام نمایند.

و در صورت مخالفت باطرح یا تکمیل و تصحیح آن، شرح صریح و بسته ی انتقاد یا پیشنهاد خود را به صورت پستی در این تاپیک منتشر کنند.

م.ح.اربابی فر
12-09-2010, 12:15 PM
نکات زیر به ذهن من رسید:
شما چرا می خواهید در هر تاپیک یک پست را به این کار اختصاص دهید؟ پیشنهاد من این است که یک تاپیک ( مثلا با عنوان واگان نجومی) درست کنید و هر کس قرار است کلمه یا اصطلاحی تخصصی را توضیح دهد آنجا بنویسد، بعد در تاپیک خودش به آن لینک دهد. این گونه دوباره نویسی پیش نمی آید.
مثلا شما فرض کنید در دو تاپیک x و y از واژه سیاهچاله استفاده شده است. بر اساس طرح شما در هر دو تاپیک باید در پستی جداگانه معنی سیاهچاله نوشته شود تا خواننده بداند که سیاهچاله چیست.
اما بر اساس چیزی که من می گویم دیگر لازم نیست در هر دو تاپیک در پستی جداگانه معنی سیاهچاله نوشته شود بلکه قبلا در تاپیکی جداگانه ( همان تاپیک مثلا واژگان نجومی) معنی سیاهچاله نوشته شده است و در تاپیک های x و y هر جا سیاهچاله بود به تاپیک واژگان نجومی لینک زده خواهد شد.
نحوه لینک زدن هم می تواند به صورت زیر باشد دیگر ..! :
من دیشب با گروه نجومی آسمان (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=16) به رصد رفتم
این گونه هم از درستی توضیحات وارد شده مطمئن خواهید بود و هم نیازی به بررسی تمام تاپیک ها توسط مدیران برای اصلاح تعاریف نیست. وقت کمتری را هم نسبت به نوشتن توضیح می گیرد.
.
.
.
مطلب بعدی این که فرض کنید یک تاپیک به مرور زمان تکمیل خواهد شد و اصطلاحاتی در آینده به کار گرفته می شوند که پیش بینی نشده است. حال یا دوباره باید در پست دیگری علاوه بر پست قبلی ایجاد شده معانی را توضیح داد یا کلی پیام و ... زد که فلان پست را ویرایش کنید لطفا که این مورد کمی نابسامانی ممکن است ایجاد کند. ولی در چیزی که من عنوان کردم این مشکل پیش نخواهد آمد :thumbsup:

Tahereh Ramezani
12-10-2010, 09:11 PM
الآن که بررسی کردم دیدم که خبر بارش شهابی جوزایی در سه تاپیک مجزا آمده است : " خبرهای داغ نجومی ، تقویم نجومی ایران و پدیده های آسمان " ؛ در ضمن در " تقویم " هم درج شده است .

آیا لزومی دارد که یک خبر در سه تاپیک تکرار شود ؟

na3r
12-10-2010, 10:39 PM
الآن که بررسی کردم دیدم که خبر بارش شهابی جوزایی در سه تاپیک مجزا آمده است : " خبرهای داغ نجومی ، تقویم نجومی ایران و پدیده های آسمان " ؛ در ضمن در " تقویم " هم درج شده است .

آیا لزومی دارد که یک خبر در سه تاپیک تکرار شود ؟

ممنون از تذکرتون.

از تاپیک : * تـقويم نجومــي ايـران * حذف شد..!

ولی برای بقیه تاپیک ها مشکلی نداره.

ضمناً :
لطفا از انتشار پست های مشابه پست قبلی در این تاپیک خودداری کنید. و ترجیحاً این گونه موارد را بصورت پیام خصوصی برای مدیران فروم ارسال نمایید.

Setare KOchOlO
12-10-2010, 10:58 PM
سلام

پست بارش شهابي جوزايي تو تقويم گذاشتم كه اعلام بشه نگاه كنيم همه... بالاخره اينم يه مورد برا رصد آسون وسادس...تو خبر داغ نجومي هم كه از اسمش معلومه چون احتمال ديدن آذر گوي اعلام شده خبر داغ نيس... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يعني ميشه گفت به هر 2تاش مربوطه...

اكثرا به تقويم نگاه مي كنن مسلما بهتر متوجه مي شن كه چنين پديده اي وجود داره... فك كنم نبايد از تقويم حذف مي شد!!!

هر چي مديران صلاح بدونن ولي تو تقويم برا ديدن بقيه كاربرا بهتره...

محمدرضا صادقیان
12-11-2010, 03:47 PM
سلام به دوستان خودم... :cool:
بهتون تبریک میگم : :thumbsup: :grin:

بیشترین کاربران آنلاین در انجمنها 100 نفر در تاریخ امروز و در ساعت 03:44 pm بوده است

موفق باشین... :cool:

tahoo
12-12-2010, 03:30 AM
از تمام زحمتها تون ممنون...
یه پیشنهادم این که کنار امضا ، عکس شخصی وغیره (تمام امکانات) یه راهنمای کوچک بزارین یه چیزی تو مایه های help خودمون:grin:( چون نمی تونستم منظورم رو واضح بیان کنم عرض کردم) و به طور خلاصه بنویسین که این بخش واسه چیه ... و کلا کار کردش رو توضیح بدین که هم اقا mohsen تو زحمت نیوفتن هم مطلب همونجاست و کاملا هم همه متوجه میشن که در مورد کدوم از امکانات صحبت میشه...
ممنون...:have a nice day:

169
12-12-2010, 11:33 AM
سلام
آقای امام و آقای نیرومندی عزیز
پیشنهادی که آقای رضایی برای اینکه سایز نوشته ها همچنان کوچک است و تغییری نمی کند رو که چند روزه انجام دادید و البته دست آقای mohsen هم درد نکنه برای کار روی این موضوع ولی من به شخصه فکر میکنم حال قبلی خیلی بهتر بود.
چون اگه به تاپیک ها سر بزنید میبینید که کسایی که قبلا می نوشتند و فوت های درشت انتخاب می کردد خودشو نشون داده و همچنین تغییر نوع فوت هم که انجام دادید خوبه ولی نوشته ها کمی بی نظم شدند.
فکر میکنم حالت قبلی (فونت و نوع قلم) بهتر بود! بازم هر چی دوستان بگن تابع همونم!

aflatoon
12-15-2010, 12:36 AM
با عرض سلام خدمت دوستان خوبم
با تشکر از مدیران محترم سایت که با سعی و تلاش مضاعف سعی در هرچه پر بار تر کردن سایت دارند.
دیروز ضمن مرور سایت کوهنوردی استان تهران متوجه مطلبی شدم که به نظرم انجام آن برای سایت مفید باشد.
در قسمت اطلاعات و آمار سایت( کوهنوردی ) تنظیمات خیلی خوبی صورت گرفته که اگر این تنظیمات در سایت ما نیز اعمال شود خیلی مفید میباشد.من لینک مستقیم را در پایین قرار میدهم.تصمیم گیری را به عهده مدیران سایت میگزارم.
http://tehranclimb.ir/modules.php?name=Statistics&op=Stats
با تشکر مجدد از همه عزیزانی که برای هرچه پربارتر کردن سایت زحمت میکشند.

Mostafa
12-15-2010, 01:09 AM
سلام جناب افلاطون

ممنون از پيگيري و توجه شما به سايت

عارض به حضور شما ، لينكي كه قرار داديد در حقيقت جزئيات و آمار بازديد از سايت رو نشون ميده .

البته داشتن اين آمار براي تعضاي سايت بسيار مفيد است . منتها ما براي سايت هاي خودمون غالبآ از Alexa استفاده ميكنيم .

سايت Alexa اطلاعات بسيار دقيقتر و كاربردي تري ميده و همه افراد هم ميتونند اين اطلاعات رو مشاهده كنند .

www.alexa.com (http://www.alexa.com)

موفق باشيد

na3r
12-19-2010, 12:45 AM
پست های ابتدایی هر تاپیک که توسط ایجاد کننده آن منتشر می شود، حاوی قوانین و هنجاریست که ادامه دهندگان تاپیک مذکور را ملزم به رعایت از آنها می کند.
انتظارات و افق دید ناشر تاپیک را شرح می دهد ، تا حیطه ی موضوع بیان شود و توجه کاربران به کلید واژه های مقصود معطوف گردد.

لذا خواهشمندم :
قبل از انتشار هر تاپیکی حتماً مشروح دلایل ایجاد آن و انتظارات خود را از تاپیک مورد نظرتان در ابتدایی ترین پست درج کنید.
قبل از انتشار هر پستی حتماً پست ابتدایی تاپیک مربوطه را به دقت مطالعه فرمایید. و تا حد امکان سعی کنید پستی جز در حیطه بندی ارئه شده در پست اول تاپیک مربوطه درج ننمایید. و در مسیر تحقق هدف ایجاد تاپیک گام بردارید.

پی نوشت :
از دلایل انتشار این پست:
-حذف بیش از 10 پست زاید (به دلیل بی توجهی به قوانین وضع شده در پست نخست ) در تاپیک "آموزش نجوم - اصطلاحات و تعاریف نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=208)" .
-تغییر در روند موضوعی برخی تاپیک ها و تمایل پست های اخیر آنها به پرداختن به موضوعاتی فارغ از اهداف ایجاد کننده تاپیک و حتی عنوان تاپیک.

بهزاد
12-19-2010, 07:08 PM
سلام
آقای مدیر به نظر من پس زمینه رو مقداری روشنتر از حالت فعلی بکنید. چون اینجوری تو چشم میزنه. اگر چند درجه رنگ روشنتر بشه زمینه سفید تو چشم نمیزنه. ولی الان یه مقدار کنتراست بالاست.

na3r
12-29-2010, 07:11 PM
معرفی 2 مرجع ویرایشگر نوشتار فارسی جهت بهبود کیفیت نگارشی نویسه های اعضای محترم فروم :

1- ویراسباز

http://persianlanguage.ir/wp-content/themes/Persian-Language/images/persian-language-ir-logo.png
ویراسباز چه می‌کند؟
- ویرایش از نظر اصول فاصله و نیم‌فاصله‌گذاری تایپ فارسی
- فارسی‌سازی عددهای عربی و انگلیسی
- فارسی‌سازی نویسه‌های عربی
- فارسی‌سازی نشانه‌های نگارشی
- ویرایش نشانه‌‌گذاری‌ها
- ویرایش نیم‌فاصله‌گذاری برخی از پیشوندها و پسوندهای رایج
- حذف فاصله‌های اضافی متن
بیشتر بدانید... (http://virasbaz.persianlanguage.ir/about)
--------------

http://www.behnevis.com/images/behnevis_logo.gif
2- بهنویس

در این سایت میتوانید متن فارسی‌ را با حروف لاتین (به صورت mesle in, Pinglish) بنویسید به شکل نوشتار فارسی تحویل بگیرید!

بیشتر بدانید... (http://www.behnevis.com/help.html)

پیام بهرام پور
01-16-2011, 10:17 AM
طی هماهنگی های انجام شده، قرار شد از این به بعد اعضای سایت، نیازهای نجومی خود را که به نظر می رسد در دسترس سایر اعضا باشد را دراین تاپیک قرار بدن

م.ح.اربابی فر
01-24-2011, 08:04 PM
لطفا یک چیزی برای 500 امین نفری که در فروم ثبت نام می کند در نظر بگیرید

m.aryayi
01-24-2011, 09:22 PM
نمي دونم اين پيشنهاد مطرم شده يا نه ولي... تو فروم كه آگهي يك تالار مخصوص به خودش رو داره با هم بودن تالار كيهانشناسي و اختر فيزيك شايسته نيست كيهان شناسي و اختر فيزيك مهمترين شاخه هاي نجوم اند و اكثريتي از مسايل نجوم به اين دو شاخه مربوط ميشن شايد در 1-2 سال اول با هم بودن اين تالار ها به عنوان يك مشكل احساس نشه ولي بعد از پيشرفت فروم و افزايش تعداد اعضا مشكل ساز خواهد شد

Mostafa
01-24-2011, 09:43 PM
نمي دونم اين پيشنهاد مطرم شده يا نه ولي... تو فروم كه آگهي يك تالار مخصوص به خودش رو داره با هم بودن تالار كيهانشناسي و اختر فيزيك شايسته نيست كيهان شناسي و اختر فيزيك مهمترين شاخه هاي نجوم اند و اكثريتي از مسايل نجوم به اين دو شاخه مربوط ميشن شايد در 1-2 سال اول با هم بودن اين تالار ها به عنوان يك مشكل احساس نشه ولي بعد از پيشرفت فروم و افزايش تعداد اعضا مشكل ساز خواهد شد

سلام جناب آريايي :have%20a%20nice%20d

ممنون به خاطر پيشنهاد خوبتون

راستش اين موضوعي كه به اون اشاره كرديد در ابتداي راه اندازي فروم منشآ بحث هاي زيادي براي ما شد .

كاملآ درست است كه كيهانشناسي و اخترفيزيك دو مقوله نسبتآ مستقل هستند ، اما ترجيح مديريت كلان سيستم اين است كه در ابتدا از پراكندگي موضوعات و اصطلاحآ رقيق شدن مطالب جلوگيري كند .

اگر دقت كرده باشيد مجموع تاپيك هاي اين تالار به نسبت ساير تالار ها كمتر است .

حال اگر همين تالار هم به 2 تالار تقسيم شود پراكندگي مطالب بيشتر شده و جستجوي موضوعي براي اعضا سخت تر خواهد شد .

اما قطعآ در نظر داريم به محض گسترده تر شدن مطالب ؛ اين 2 تالار را تفكيك كنيم .

( مثل زير تالار " صورت فلكي " كه بعد از مدتي از تالار نجوم رصدي مستقل شد )

باز هم ممنون از پيشنهادتون :have%20a%20nice%20d

m.aryayi
01-24-2011, 09:52 PM
يك موضوع ديگر
نمي تونيد انكار كنيد كه نجومي علمي به شدت وابسته است
حالا به اين اوصاف نبايد يك تالار رو به علم هاي مرتبط با نجوم اختصاص ميداديد
ما ها داريم طبيعت رو در ابعاد ماكرو توصيف مي كنيم آيا نبايد به زبان اين طبيعت (رياضي) بپردازيم
يا عمده مسائل كيهاشناسي كه با فيزيك رابطه تنگاتنگي دارن
مثلا تابش هاوكينگ بدون در نظر گرفتن ترموديناميك و مكيانيك كوانتومي هيچ معنايي نداره
نميشه از ماده تاريك صحبت كرد ولي از نوترينو حرفي نزد
مكانيك هم كه از 400 سال پيش به علمي جدا نشدني از نجوم تبديل شد
چند سالي هم هست كه زيست شناسي فضايي به جرگه رشته هاي دانشگاهي اضافه شده و مسئله حيات فرازميني قسمت عمده اي از اخبار رو به خودش اختصاص ميده
تاريخ نجوم و فلسفه هم ميتونه يكي از زير شاخه هاي اين تالار باشه
و ...

Mostafa
01-24-2011, 10:07 PM
ممنون از پيشنهادات پياپي و خوبتون

اتفاقآ بحث در اين مورد هم الآن در تالار مديران در جريان است !

در حال حاضر هم اگر تالار نجوم عمومي را بگرديد ، برخي از مباحث بين رشته اي ( نجوم و باستان - نجوم و روانشناسي - نجوم و گرافيك و .... ) را خواهيد يافت .

جاي اين مطالب فعلآ در تالار نجوم عمومي است . ( دقت كنيد كه منظور از نجوم عمومي هر مطلبي است كه به نجوم مربوط است و در عين حال از رشته هاي تخصصي نجومي هم نيست ! )

البته باز هم اگر تعداد اين تاپيك ها در تالار عمومي زياد شود ميتوانيم يك تالار مجزا به آن اختصاص دهيم

Sunrise
01-24-2011, 10:16 PM
من فکر میکنم در این مرحله این یک حسن به حساب میاد و کاربران تازه وارد به فروم این امکان رو دارن که با توجه به اطلاعات و علاقه مندی هاشون بحث های مفیدی رو ایجاد کنن ! همون طور که آقای امام فرمودن در حال حاضر یه سری مباحث بین رشته ای با توجه به نکته ای که اول گفتم ایجاد شده و میشه تاپیک های جدیدی رو هم داشت ولی شاید در این مرحله اختصاص دادن یه بخش در تالار عمومی به این موضوع به دسترسی راحتتر کاربران و تفکیک موضوعات گسترده در تالار عمومی کمک کنه! و در آینده میشه با توجه به اقتضائات وقت، تصمیم به ایجاد یه تالار مجزا گرفت.
:have%20a%20nice%20d

m.aryayi
01-25-2011, 10:11 AM
با توجه به اينكه اعضا ساكن ايران اند آيا امكانش هست كه تاريخ ها رو شمسي كنيد؟

Mostafa
01-25-2011, 10:25 AM
با توجه به اينكه اعضا ساكن ايران اند آيا امكانش هست كه تاريخ ها رو شمسي كنيد؟

پیشنهادات شما بسیار خوب و به جا هستند

منتهابیشتر این موارد قبلآ و حتی پیش از راه اندازی فروم هم مطرح شده بود .

این نرم افزار VB که فروم با استفاده از آن ایجاد شده است یک نرم افزار ترجمه شده است .

منتها در هیچ نسخه ای تاریخ ها ( خصوصآ در تقویم نجومی ) به شمسی تبدیل نشده است .

مدیر فنی فروم آوااستار توانایی انجام این مورد را دارند ولی در حال حاضر مشغول مقدمات کنکور کارشناسی ارشد هستند .

انشاا... بعد از کنکور بسیاری از موارد فنی ( از جمله تبدیل تقویم میلادی به شمسی )انجام خواهد شد . :have a nice day:

m.aryayi
01-25-2011, 12:35 PM
برگزاري كنفرانس هاي علمي هم مي تونه هم سطح علمي فروم رو ببره بالا و هم اعضاي بيشتري رو به تالار بياره

169
01-25-2011, 10:49 PM
با نظر m.aryayi موافقم ولی یه جوره دیگه!!!
آقای امام شما میتونید یه کار جالب هم کنید با کسایی که میشناسید و میتونن مثله محمد و پیام و علی و ... که بیان مطالب آموزش نجوم روبه صورت صوتی قرار بدید!!! یه کلاس مقدماتی نجوم 30 دقیقه!برای اعضا به صورت فایل صوتی قرار بدید!!!به نظر خیلی جالب باشه برای اعضا!

Sunrise
01-25-2011, 11:33 PM
با نظر محمد موافقم ولی یه جوره دیگه!!!
آقای امام شما میتونید یه کار جالب هم کنید با کسایی که میشناسید و میتونن مثله محمد و پیام و علی و ... که بیان مطالب آموزش نجوم روبه صورت صوتی قرار بدید!!! یه کلاس مقدماتی نجوم 30 ساعته برای اعضا به صورت فایل صوتی قرار بدید!!!به نظر خیلی جالب باشه برای اعضا!

من هم با تولید محتوای دروس نجوم به صورت ویرچوال شدیدا موافقم و میدونم که خیلی استقبال میشه!
ولی باید امکان سنجی بشه و البته فکر کنم هزینه بالایی هم داره( اگر بخوایم به یه سطح مطلوبی از استاندارد برسه و فقط صوتی نباشه!)
میشه روی ایده آقای 169 خیلی کار کرد! ( ذوق کردم:grin:)

Mostafa
01-25-2011, 11:53 PM
دوستان ، دوستان ... عزيزان ... سروران ....

لطفآ يك كم ترمز دستي ها رو بكشيد !

ماشاا... مطالب فروم اينقدر زياد شده كه ديگه داره از دستمون در ميره ! :blink:( البته بد كه نيست خيلي هم خوب است )

شخصآ اينجا اعتراف ميكنم كه ديگه نميرسم همه پست ها رو بخونم

( البته فكر نكنين نظارت نميشه ها ، محمدرضا مثل شير وايساده ! ) :yaeh%20am%20not%20d

ولي ....

در مورد اين پيشنهادات يك كم دندون رو جيگر بذارين تا جمعه

در مورد همه اين برنامه ها ( از جمله آموزش مجازي و ... ) قبل از راه اندازي فروم برنامه ريزي شده

انشاا... در جلسه جمعه مفصل توضيح خواهيم داد

ممنون از همه :hope my fake smile

*sh
01-26-2011, 12:00 AM
دوستان ، دوستان ... عزيزان ... سروران ....

لطفآ يك كم ترمز دستي ها رو بكشيد !

ماشاا... مطالب فروم اينقدر زياد شده كه ديگه داره از دستمون در ميره ! :blink:( البته بد كه نيست خيلي هم خوب است )

شخصآ اينجا اعتراف ميكنم كه ديگه نميرسم همه پست ها رو بخونم

در مورد اين پيشنهادات يك كم دندون رو جيگر بذارين تا جمعه

انشاا... در جلسه جمعه مفصل توضيح خواهيم داد

ممنون از همه :hope my fake smile

کاملا موافقم...ما شالله سرعت دوستان هم نجومی شده... 1 روز که سر نمیزنیم دیگه از قافله عقب میوفتیم...:hope my fake smile:Psmiley:

shiva
02-06-2011, 01:37 AM
همی گویم و گفته ام بارها
بُود اعتراض من به شکلک ها
:wtfsmilie:

messier_hunter
02-21-2011, 09:28 PM
سلام. خوشحالم که بعد از مدتها جمعی رو می بینم که دور از حاشیه ها به نجوم می پردازند و بایستی از دوست و استاد گرامی مصطفی امام تشکر کنم که بنده رو قابل دونستند که مدتی در کنار این سایت فعالیت کنم.
راستش هنوز تازه واردم و ممکنه دید درستی از وضع موجود اینجا نداشته باشم اما بعنوان یک تازه وارد چند پیشنهاد کوچک داشتم:

1) تعداد بخش های کلی این تالار همینطور کم بمونه و بجای ایجاد زیربخش های فرعی از تاپیک های مهم استفاده کنید. اینطوری کاربردوست تر به نظرم میاد.
2) اگر امکانش باشه، بشه نام خانوادگی رو در کنار مشخصات فردی نمایش داد. البته شاید دلایلی داشتید که این کار رو نکردید و بنده بی خبرم.

سپاسگزارم

sasan20oo20
04-24-2011, 12:22 PM
قرار بود امکان اپلود فایلهای PowerPoint هم بزاریم همچنین من نتونستم یه فایل تصویری به صورت zip رو اپلود کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید یه مستند کوتاه در مورد موج wow بود!!!!

Sunrise
04-25-2011, 02:18 PM
سلام به همه

مدتی است که انتشار اخبار نجومی که در برخی خبرگزاری های داخلی منتشر میشه، در سایت بالا رفته و از اونجایی که اصولا مربوط به تاپیک های موجود در انجمن عمومی میشه، لازم هست که نکاتی رو بیان کنم و امیدوارم که همه اعضای عزیز به اونها توجه کنن؛

فروم اوا استار با حضور همه اعضای فعال و صمیمی خودش در حال حاضر یکی از برترین فروم های نجومی هست و به همین دلیل هم مراجعات بالایی داره.

هدف اصلی ما در این فروم انجام گفتگو ها و مباحثات علمی است. و این باعث میشه همه ما در کنار هم به لحاظ علمی پیشرفت کنیم.

بنابراین انتظار این هستش که با مطالعه و انجام پژوهش های موردی در تاپیک های مباحثاتی و علمی شرکت کنیم.

از طرف دیگه ما یه بخش اخبار داریم که در صفحه اصلی سایت آوا به نقل اخبار دست اول از خبرگزاری های معتبر علمی و انگلیسی زبان میپردازه.

یک تاپیک اخبار داغ نجومی هم داریم، که در صورتی که خبر داغ و جذابی رو مشاهده کردیم، میتونیم اونجا ترجمه یا نقل کنیم.

یک تقویم نجومی هم داریم، که در اون به نقل رویدادهای نجومی میپردازیم.

یک گروه ترجمه هم داریم که در صورت علاقه مندی میتونید در ترجمه مقالات علمی و ارزشمندی که اونجا ارائه شده کمک کنید.

پس بنابر تمام مسائل فوق الذکر جایی برای درج تمام اخبار موجود در نت، در فروم باقی نمیمونه...

من به نمایندگی از تیم مدیریتی آوا از حضور ارزشمند و مفید تک تک اعضا سپاسگزاری میکنم و امیدوارم که در کنار هم روزهای خیلی خوبی رو در دنیای نجومی ایران تجربه کنیم. :)

sasan20oo20
04-27-2011, 11:59 AM
بیسار متشکرم که راهنماییم کردین و از همه بچه ها که اینقدر به پست ها توجه میکنن و همچنین از گروه مدیران که پست ها رو میخونن و بهش جواب میدن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فکر نکنین واقعی نوشتم ها همش تیکه بود!!!:th_smile8:

shiva
04-27-2011, 05:39 PM
اتفاقا به نكته خوبي اشاره كرديد آقاي ساسان....ياشاسين

بعدش من يه سوال دارم چرا وقتي من مثلا عكسي رو نميخوام لينك كنم و فقط لينكش رو در صفحه ديگه اي ميخوام باز كنم و كپي پيست كنم اينجا پيست نميشه اخه وقتي لينك ميذاريم اونا كه عضو نيستن و به طور اتفاقي رد ميشن نميتونن ببينن پيشنهادي داشتم كه اين مشكلو رفع كنيد يا اگه مشكل از بلد نبودن من هستش يادم بديد... پيشاپيش از پاسختون هم كمال تشكر رو دارم.

Sharafi
04-29-2011, 03:13 PM
با سلام ،

با عرض پوزش از اینکه بنده دیر پاسخ می دهم .

1) تعداد بخش های کلی این تالار همینطور کم بمونه و بجای ایجاد زیربخش های فرعی از تاپیک های مهم استفاده کنید. اینطوری کاربردوست تر به نظرم میاد.
2) اگر امکانش باشه، بشه نام خانوادگی رو در کنار مشخصات فردی نمایش داد. البته شاید دلایلی داشتید که این کار رو نکردید و بنده بی خبرم.

1- این موارد در جمعی از مدیران بررسی شد و نتیجه همین شد که در حال حاضر مشاهده می کنید و در این مدت کوتاه نیز جواب خوبی را از این بخش بندی ها دریافت کرده ایم ، هیچ گاه بخش های کلی باعث پیشرفت انجمن نخواهد شد و انجمن به بیراه خواهد رفت اما گسترش بخش های انجمن کم کم باعث رشد و گسترش هر بخش به تفکیک خواهد شد و این نشان می دهد حتی بخش های کوچک و یا همان تاپیک های مهم می توانند خود یک بخش بزرگ باشند و این به تمامی کاربران تازه وارد کمک می کند تا بهتر مطالب مورد علاقه خود را پیدا کنند و در جست و جو ها به یک تاپیک بی سرو ته برخورد نکنند .

2- بله خیلی از کاربران به این موضوع علاقه ای ندارند .

قرار بود امکان اپلود فایلهای PowerPoint هم بزاریم همچنین من نتونستم یه فایل تصویری به صورت zip رو اپلود کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید یه مستند کوتاه در مورد موج wow بود!!!!

تمامی پسوند های مورد نیاز توسط مدیران در انجمن مدیران ذکر شد و به قسمت فایل ها اضافه شد .

اتفاقا به نكته خوبي اشاره كرديد آقاي ساسان....ياشاسين

بعدش من يه سوال دارم چرا وقتي من مثلا عكسي رو نميخوام لينك كنم و فقط لينكش رو در صفحه ديگه اي ميخوام باز كنم و كپي پيست كنم اينجا پيست نميشه اخه وقتي لينك ميذاريم اونا كه عضو نيستن و به طور اتفاقي رد ميشن نميتونن ببينن پيشنهادي داشتم كه اين مشكلو رفع كنيد يا اگه مشكل از بلد نبودن من هستش يادم بديد... پيشاپيش از پاسختون هم كمال تشكر رو دارم.

دقیقا این مورد را به این دلیل انجام داده ایم که کاربران غیر عضو نتوانند به لینک ها دسترسی و در انجمن عضو شوند ، گاهی اوقات این باعث می شود آن فردی که فقط با یک جست و جو به این انجمن می آید خیلی سریع از انجمن خارج نشود و در همین مدت زمانی که عضو می شود و آن صفحه را با عضویت مشاهده می کند جذب انجمن و مطالب آن شود.

موفق باشید.

saiede
04-29-2011, 10:36 PM
سلام و خسته نباشيد. احساس ميكنم تعداد انجمن ها كم است و براي دسته بندي بهتر نياز به انجمن جديد مي باشد:
1) نجوم مقدماتي (براي معرفي پارامترهاي اوليه نجوم به كساني كه هيچ آشنايي با نجوم ندارند!)

***من يه احساسي بهم ميگه يكي از دلايلي كه دوستان كمتر مطالب علمي ميگذارند به دليل اينه كه فكر ميكنند قراره اين مطالب رو دوستان نجوم بلد بخونند و چون ميدونند بيخيال!!! ولي اگر مقصود آشنا كردن جامعه ايراني با نجوم باشه هركس هرچيز ميدونه مياره وسط!
مثلا همين بحث قدر! تقريبا همه ميدونيم از كجا اومده به چه دردي ميخوره و كلي محاسبات هم ميتونيم باهاش انجام بديم مثل نمودار hr يا تعيين قدر بولومتريك و خيلي چيزهاي ديگه ولي يه تاپيك درست و حسابي نيست بياد اين ها رو به صورت دسته بندي شده از پايه تا عالي ترين سطح به يك تازه كار نجومي معرفي كنه!

** بنظرم ميشه در بعضي از اين موارد مثل همون قدر يا خيلي چيزهاي ديگه! تو يه تاپيك هركسي هرچيزي ميدونه بگه (بارش فكري) و در آخر يك نفر بياد و همه رو دسته بندي كنه و در يك بخش مجزا براي عموم قرارش بده!

*زمان استفاده از مطالب ديگران و كپي كردن آن در اين انجمن بنظرم تمام شده و بايد با هم به توليد مقاله هاي واقعا كامل دست بزنيم و به صورت فايل pdf به كتابخانه هاي اينترنتي بفرستيم تا با نام اين سايت آن را نشر داده و سبب ترويج نجوم و تبليغ اين سايت گردد!

خوشحال ميشم نظرتون رو درباره نظراتم بدونم!

سلام
با پيشنهاد يكتون شديدا موافقم . بهتره كه يه بخش براي آموزش مقدماتي نجوم داشته باشيم تا كسايي كه علاقه مند هستند و اطلاعاتي ندارن بيان و تو اين فروم ياد بگيرن .اينطوري به جاي اينكه يه نفر بياد تو فروم گشت بزنه و از هر چيزي يه تيكه ياد بگيره ، مباحث نجومي رو پله پله و دسته بندي شده ياد مي گيره . با اين كار به گسترش جامعه ي نجوم كمك بزرگي ميشه .

sasan20oo20
05-01-2011, 10:21 AM
با سلام ،

با عرض پوزش از اینکه بنده دیر پاسخ می دهم .

تمامی پسوند های مورد نیاز توسط مدیران در انجمن مدیران ذکر شد و به قسمت فایل ها اضافه شد .

موفق باشید.

یعنی ما نمیتونیم فایل های زیپ رو اپلود کنیم ؟؟؟ اگه امکانش وجود نداره یه سایت معرفی کنید که اونجا اپلود کنیم لینکش رو اینجا بزاریم!!!
با تشکر

saiede
05-01-2011, 10:10 PM
سلام
من تمام صفحات رو نگاه نكردم نمي دونم پيشنهادم تكراريه يا نه اما به هر حال پيشنهاد مي كنم از كساي كه تو كار كردن با نرم افزار هاي نجومي مثله استاري نايت و ... تبحر دارن كمك بگيريم و يه بخش آشنايي با نرم افزار هاي نجومي راه بندازيم

Sunrise
07-14-2011, 10:49 PM
سلام دوستان

از طرف تیم مدیریتی از همه دوستان خوبمون که در رفع شک ناشی از حادثه اول تیر بر فروم کمک کردن تشکر میکنم :)

پیشنهاد میدم که یه بار دیگه به این تاپیک (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?495-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%BE%DA%A9%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87)سر بزنین و اگر موردی هست بنویسید و یا تاپیک هاتون رو ایجاد کنید لطفا...

Amin-Mehraji
07-30-2011, 06:14 PM
با عرض سلام و خسته باشید و با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و امیدواری همیشه ی حقیر سر تا پا تصقیر به اینکه ماه تقوا باشه نه ماه گرسنگی کشیدن .

می خواستم پیشنهاد بدم که اگر برایتان مقدور است ؛ محدودیت حجم تصویر را افزایش بدهید تا در تاپیک ها برای لود یک تصویر مجبور نباشیم ، تصاویر قبلی را حذف کنیم . با تشکر از توجه نظر شما ..

مؤید باشید ..

Sunrise
08-03-2011, 03:05 PM
سلام به همه کاربران عزیز آوا استار

اگر دقت کرده باشید مدتی است که تالاری با عنوان " میز کار (http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?85-%D9%85%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1)" در قسمت آموزشی فروم ایجاد شده و مدیران محترم تاپیک هایی رو در اون ها پیشنهاد میکنن.

این میزکار در واقع برای این هست که ما به صورت منظم و مقطعی یه بحث رو با هم پیگیری کنیم و از پراکندگی و تعدد زیاد موضوعات مورد بحث در فروم جلوگیری بشه و همه ما وقت و فرصت این رو پیدا کنیم که به مباحث مورد علاقه خودمون بپردازیم و بار علمیمون همراه با هم افزایش پیدا کنه.

در این راستا شما میتونید تاپیک های مورد نظر یا بحث های مفیدی که جاشون رو خالی میبینید با مدیران مطرح کنید و در مباحث پیشنهادی هم شرکت کنید.

هدف اصلی ما داشتن یک جمع صمیمی و علمی هست :)

با ارزوی قبولی طاعات همه شما دوستان خوب

دانشجو
08-04-2011, 12:38 AM
درود.نمی دانم این موضوع برای چه محدوده ای از کاربران وجود دارد اما دلیلی برای اینکه هر پیک ابتدا توسط مدیران تایید و سپس نمایش داده شود نمی بینم.این یعنی اینکه هر پستی خلاف است مگر اینکه واژگون آن ثابت شود.درحالیکه به واژگون تا زمانی که خلاف بودن پیکی نشان داده نشود نباید آن پیک ویرایش شود.اینکار بی احترامی به کاربر است وقتی که اینقدر به او اعتماد نمی شود و هر پیکش باید ابتدا مورد تایید قرار گیرد و سپس نمایش داده شود.این روشی منسوخ است که در کمتر فرومی دیگر اجرا می شود چرا که این روش موجب دلسردی کاربر تازه وارد می گردد.مسلما اگر این روش برداشته شود این فروم پربازدیدتر و شلوغ تر و علمی تر میشود.مسلما درصد اندکی از پیک ها خلاف هستند و دلیلی وجود ندارد که هر پیک از ممیزی ارشاد سایت عبور کند و توسط بعضی افراد سروته آن زده شود و اعمال سلیقه گردد.مسلما در چنین شرایطی باید منتظر اعمال سلیقه افراد هم باشیم.باید تا جایی که می شود دست کاربر را باز گذاشت و به آزادی اندیشه احترام گذاشت مثلا بنده در تاپیکی که به بررسی و ارتباط احادیث دینی با نجوم می پرداخت پیکی کاملا مرتبط با تاپیک دادم اما به دلایل نامعلومی نمایش داده نشده و برای من جای سوال دارد که به چه دلیل پیک من حذف شده.اینکه چه پیکی درست است یا غلط را کسی نمی تواند تعیین کند بلکه این سایر کابران هستند که درموردش تصمیم گیری می کنند.مگر اینکه تخلفی واضح از قوانین فروم صورت گرفته باشد.باید دست کاربر را تا حد امکان باز گذاشت و کمتر اعمال سلیقه کرد. شوربختانه در اینجا وقتی پیک شما نمایش داده نمی شود کسی نیست که دلیل آن را توضیح دهد درحالیکه شما برای آن پیک وقت گذاشتید و این بی احترامی به شماست که شخص حذف کننده حتی به خودش زحمت توضیح دادن هم ندهد.این ناراحت کننده است که عده ای نقش قیم شما را بازی کنند و شما را تا این حد کنترل کنند.کاربر باید احساس آزادی کند نه اینکه هر جمله اش مورد رصد قرار گیرد و اینقدر مواظب او باشند تا یک وقت دست از پا خطا نکند.باید دست کاربر را بازگذاشت هیچ اشکالی ندارد که کاربر اشتباه کند.می شود خیلی ساده به او تذکر یا اخطار داد و او را متوجه اشتباهش کرد.اینگونه کاربر خیلی بهتر یاد می گیرد که چطور در یک فروم فعالیت کند و شاهد محیطی پویا و فعال تر خواهیم بود.سپاس.

Mostafa
08-04-2011, 09:42 AM
درود.نمی دانم این موضوع برای چه محدوده ای از کاربران وجود دارد اما دلیلی برای اینکه هر پیک ابتدا توسط مدیران تایید و سپس نمایش داده شود نمی بینم.این یعنی اینکه هر پستی خلاف است مگر اینکه واژگون آن ثابت شود.درحالیکه به واژگون تا زمانی که خلاف بودن پیکی نشان داده نشود نباید آن پیک ویرایش شود.اینکار بی احترامی به کاربر است وقتی که اینقدر به او اعتماد نمی شود و هر پیکش باید ابتدا مورد تایید قرار گیرد و سپس نمایش داده شود.این روشی منسوخ است که در کمتر فرومی دیگر اجرا می شود چرا که این روش موجب دلسردی کاربر تازه وارد می گردد.مسلما اگر این روش برداشته شود این فروم پربازدیدتر و شلوغ تر و علمی تر میشود.مسلما درصد اندکی از پیک ها خلاف هستند و دلیلی وجود ندارد که هر پیک از ممیزی ارشاد سایت عبور کند و توسط بعضی افراد سروته آن زده شود و اعمال سلیقه گردد.مسلما در چنین شرایطی باید منتظر اعمال سلیقه افراد هم باشیم.باید تا جایی که می شود دست کاربر را باز گذاشت و به آزادی اندیشه احترام گذاشت مثلا بنده در تاپیکی که به بررسی و ارتباط احادیث دینی با نجوم می پرداخت پیکی کاملا مرتبط با تاپیک دادم اما به دلایل نامعلومی نمایش داده نشده و برای من جای سوال دارد که به چه دلیل پیک من حذف شده.اینکه چه پیکی درست است یا غلط را کسی نمی تواند تعیین کند بلکه این سایر کابران هستند که درموردش تصمیم گیری می کنند.مگر اینکه تخلفی واضح از قوانین فروم صورت گرفته باشد.باید دست کاربر را تا حد امکان باز گذاشت و کمتر اعمال سلیقه کرد. شوربختانه در اینجا وقتی پیک شما نمایش داده نمی شود کسی نیست که دلیل آن را توضیح دهد درحالیکه شما برای آن پیک وقت گذاشتید و این بی احترامی به شماست که شخص حذف کننده حتی به خودش زحمت توضیح دادن هم ندهد.این ناراحت کننده است که عده ای نقش قیم شما را بازی کنند و شما را تا این حد کنترل کنند.کاربر باید احساس آزادی کند نه اینکه هر جمله اش مورد رصد قرار گیرد و اینقدر مواظب او باشند تا یک وقت دست از پا خطا نکند.باید دست کاربر را بازگذاشت هیچ اشکالی ندارد که کاربر اشتباه کند.می شود خیلی ساده به او تذکر یا اخطار داد و او را متوجه اشتباهش کرد.اینگونه کاربر خیلی بهتر یاد می گیرد که چطور در یک فروم فعالیت کند و شاهد محیطی پویا و فعال تر خواهیم بود.سپاس.

سلام جناب دانشجو

از ابراز نظر شما ممنونم و مطمئنم که ایده شما در جهت ارتقا سایت است .

ببینید ، چند نکته هست که باید در نظر گرفته شود :

اولآ ، حتمآ و قطعآ لازم است پست های کاربر های جدید ( کاربرهایی که تازه عضو می شوند و کمتر از 30 پست دارند ) توسط مدیران تایید شود . چرا که در غیر اینصورت یک نفر میتواند عضو شود و بلافاصله مطالب نامناسب ارسال کند ! ( این موضوع در خیلی از فروم هایی که این سیاست را ندارند رایج است )

ثانیآ ، فقط بحث مطالب نا مناسب نیست .

اکثر افرادی که تازه عضو میشوند با سیاست فعالیت این فروم آشنا نیستند مثلآ نمیدانند که هدف ما تجمیع مطالب و جلوگیری از ایجاد تاپیک های موازی است .

در ابتدا که این قاعده نبود ، افراد می آمدند و برای 1 سوال ، 1 تاپیک ایجتد میکردند ، غافل از اینکه یک تاپیک " پرسش و پاسخ نجومی " هست که همه سوالاتشان را همانجا مطرح میکنند

و یا موارد بسیار دیگری از این قبیل ...

البته حساسیت شما هم قابل درک است . اما به هر حال برای اداره صحیح یک فضای مجازی که کم کم گسترده تر هم میشود ، اتخاذ تصمیماتی از این دست لازم است .

ضمنآ اعضا پس از ارسال 30 پست و آشنا شدن با محیط فروم ، به کاربر فعال تبدیل شده و دیگر این محدودیت ها را نخواهند داشت .

ثالثآ ، بحث درباره موضوعات سیاسی و مذهبی در تاپیک ممنوع است .

دقت کنید که بحث و به چالش کشیدن ممنوع است نه اعلام واقعیت های موجود در این زمینه !

مثلآ تاپیکی هست با عنوان " نجوم در آیات و روایات " که ذات این تاپیک ممنوع نیست چون به معنی اطلاع رسانی در این زمینه است . همانطور که افراد دیگر میتوانند تاپیک هایی با موضوع مثلآ " نجوم در انجیل " ... " نجوم در تعالیم بودا " و .... ایجاد نمایند

اما به چالش کشیدن هرکدام از آنها ممنوع است .

موفق باشید

Tahereh Ramezani
08-04-2011, 11:09 AM
با عرض سلام

در تاپیک " درباره اجرام مسیه " ، جرم m3 در صورت فلکی تازیها ، در سه پست 23 ، 54 و 66 بیان شده ؛ نیز جرم m51 ، در دو پست 55 و 66 گفته شده است .

دو نکته را که می خواستم ذکر کنم عبارتند از :

1 ) اگر امکان داشته باشد که مطالب را با هم ادغام کرده و در یک پست قرار دهید ، بسیار خوب می شود .

2 ) اگر موافق باشید ادامه سایر اجرام را به ترتیب ادامه دهیم و تا m8 به ترتیب گفته شده و مابقی را از m9 ادامه دهیم تا از پراکنده شدن جلوگیری شود .

با سپاس فراوان

دانشجو
08-06-2011, 11:44 AM
دقت کنید که بحث و به چالش کشیدن ممنوع است نه اعلام واقعیت های موجود در این زمینه !

مثلآ تاپیکی هست با عنوان " نجوم در آیات و روایات " که ذات این تاپیک ممنوع نیست چون به معنی اطلاع رسانی در این زمینه است . همانطور که افراد دیگر میتوانند تاپیک هایی با موضوع مثلآ " نجوم در انجیل " ... " نجوم در تعالیم بودا " و .... ایجاد نمایند

اما به چالش کشیدن هرکدام از آنها ممنوع است .

درود دوباره. من درک می کنم که این فروم دوست ندارد وارد مباحث مذهبی یا سیاسی شود اما بحث کردن را لازمه پیشرفت می دانم چرا که در تضارب افکار و آرا موافق و مخالف است که جوانب مختلف موضوع مورد بررسی قرار می گیرد و حقیقت نمایان می شود.حقایق های موجود در زمینه ای یک قرص یا کپسول نیست که کسی آن را به شما بدهد.بلکه با بحث کردن و تجزیه و تحلیل کردن آشکار می شود.پس زمانی که بنده با نگاهی برون دینی و نه درون دینی مخالفت خودم را بیان می کنم و استدلال های بنده متوجه دین نیست بلکه متوجه برداشت ها و منطق طرف مقابل است و به نقد استدلال طرف مقابل می پردازد دیگر لزومی به حذف شدن آن نمی بینم.همانند پست من در آن تاپیک کم نیست اما احتمالا چون مدیری آن را ارسال کرده یا کسی که بیش از 30 پست داشته و لازم نبوده از ممیزی ارشاد عبور کند،پستش در تاپیک موجود است.سپاس

jooyande
08-22-2011, 07:35 PM
با عرض سلام و احترام

ممنون از توجهتون.. لازم دیدم این نکته رو تا یه حدی من جواب بدم چون برای این مسئله از قبل تدابیری شده و اونهم ویراستار ادبی سایته که بنده این وظیفه رو به عهده دارم و شاید این اشتباهات تایپی که میبینیم قصور بنده است اما قبول بفرمایید حقیقتا خوندن همه ی پستها کار دشواریه و به همین خاطر قبلا هم از همه ی دوستان و همکاران خواهش و تقاضا کردم هر جایی اشتباه تایپی یا غلط املایی مشاهده کردند ، داخل پروفایل من اطلاع بدن که در اسرع وقت اصلاح بشه ...دوباره این خواهش رو تکرار میکنم از همگی عزیزان و قبلا صمیمانه از همکاریتون سپاسگزارم :)
( این خواهش رو هم از طرف ویراستارتون بپذیرید اعضای دوست داشتنی که کمی بیشتر دقت کنیم هنگام تایپ کردن و قبل از ارسال یه چک کوچیک شما کلی به من کمک میکنه ..باور کنید من گاهی تمام وقت حضورم در فروم به ویرایش میگذره البته وظیفه ست و با لبخند اما ممنون میشم اگه بیشتر الطفات کنید)
موفق و بی غلط باشید . :)

گویا این موضوع به شدت پر دردسر و مشکل ساز شده. یک پیشنهاد ساده:
مدیر محترم فروم، جناب آقای امام
با مشورت کاربر محترم "*sh " (ویراستار ادبی)، برای تصحیح اشتباهات رایج املایی و نگارشی موجود در ارسال ها، از سیستم "ف*ی/ی-لتر*ینگ کلمات" سیستم مدیریتی انجمن استفاده کنید (من این امکان رو در خیلی از فروم های ابتدایی تر، مثل "میهن بی بی" هم دیدم). به این شکل که به جای کلمه "میکنیم"، کلمه "می کنیم" که شکل درست اون هست جایگزین بشه از طریق سیستم.
این یک نمونه اشتباه رایج نگارشی بود که به مرور زمان و پیگیری ویراستار ادبی محترم فروم، اشتباهات املایی رایج در فروم نیز شناخته خواهد شد و در سیستم قرار میگیره.

موفق باشید.

*sh
08-22-2011, 09:45 PM
با سلام و سپاس بخاطر مساعدت و پیشنهادتون:have%20a%20nice%20d
نه دوست عزیز دردسر خاصی نیست. دردسر اصلی مشکلی بود که حدود دو ، سه هفته ای فعالیت منو مختل کرده بود که انشا... برطرف شده. وگرنه اگه من طبق معمول میتونستم به موقع پستها رو ویرایش کنم اصلا همچین موردی به چشم نمی اومد چه رسد به اینکه دردسر ساز بشه.:have a nice day:
ولی در عین حال پیشنهاد شما و امکاناتی ازین دست خیلی هم عالیه و اگه مدیریت محترم لازم بدونن منم مثل همیشه در خدمتم. (هر چند که بنظر بنده هم با تمام وسواسی که دارم رسوندن محتوای علمی خیلی مهمتره و در بعضی موارد مشکلات املایی و تایپی قابل اغماضه . ) ;)
پس امیدوارم مثل همیشه دغدغه ی همه ی عزیزان محتوای علمی مطالبشون باشه.. نگران این مسایل نباشین من هستم. :stupido:

Mojtaba.M
08-24-2011, 02:47 PM
یه پیشنهاد واسه کلوپ داشتم اگه میشه یه لوگو طرحی کنین که دوستان توی سایتشون آوااستارو لینک کنن

با تشکر

tahoo
08-24-2011, 04:22 PM
نمیدونم شدنی هست یا نه ولی برای کمتر شدن صفحات میشه صفحات رو به صورت zip در بیارین و صفحه های اول رو حذف کنین تا افراد جدید استفاده کنن و اعضای قدیم بحث مفید رو ادمه بدن:stupido:

mahdad_haghighi
08-24-2011, 04:36 PM
نمیدونم شدنی هست یا نه ولی برای کمتر شدن صفحات میشه صفحات رو به صورت zip در بیارین و صفحه های اول رو حذف کنین تا افراد جدید استفاده کنن و اعضای قدیم بحث مفید رو ادمه بدن:stupido:

ببخشید به من مربوط نیست ولی برام سواله .
چرا ؟ خب این صفحه ها که سرجاش هست فرومم که کمبود فضا نداره

آسمون
08-24-2011, 04:38 PM
یه چیزی که به ذهن من میرسه اینه که حالا میخواید مطلب طولانی بذارید،بذارید(هر چند مخالفم) لا اقل یه ذره فقط یه ذره درشتش کنید که آدم حوصله کنه بخونه(رنگی رنگی کردنش پیش کش :دی)

tahoo
08-24-2011, 05:42 PM
ببخشید به من مربوط نیست ولی برام سواله .
چرا ؟ خب این صفحه ها که سرجاش هست فرومم که کمبود فضا نداره

ببخشید اصلاح میکنم منظورم موضوعاتی هست که بسته شده اینجوری صفحات انجمن ها خلوت تر میشه
(عوارض کم خوابیه!:grin:)

solh
08-24-2011, 10:54 PM
براي موضوعات بسته شده پيشنهاد ميدم كه در قسمت تالار ها و بحث ها قبل از ورود به خود بحث علامتي و نشانه اي وجود داشته باشه يا اينكه همشون در كنار هم در قسمت جدا گانه اي باشند كه كاربران وقت خودشان را احيانا تلف نكنند!!!
اگر هم موضوعات فعال كه معمولا مسولين ( مسول هر تالار) اعلام ميكنن در قسمت موضوعات با علامت خاصي مشخص بشه خيلي خوبه. ممنون از همه

Sunrise
08-25-2011, 01:19 AM

ببخشید اصلاح میکنم منظورم موضوعاتی هست که بسته شده اینجوری صفحات انجمن ها خلوت تر میشه
(عوارض کم خوابیه!:grin:)

براي موضوعات بسته شده پيشنهاد ميدم كه در قسمت تالار ها و بحث ها قبل از ورود به خود بحث علامتي و نشانه اي وجود داشته باشه يا اينكه همشون در كنار هم در قسمت جدا گانه اي باشند كه كاربران وقت خودشان را احيانا تلف نكنند!!!
اگر هم موضوعات فعال كه معمولا مسولين ( مسول هر تالار) اعلام ميكنن در قسمت موضوعات با علامت خاصي مشخص بشه خيلي خوبه. ممنون از همه

سلام دوستان

اگر با کمک لینک های بالای صفحه اصلی/ چه در تب های زیر هدر و چه در بنرهای سایت/ وارد صفحه انجمن ها بشید و یه نگاهی به تالارها بندازید میتونید موضوعات مهم و موضوعات بسته شده و یا منتقل شده رو با علامت های مخصوص ببینید! حتی موضوعاتی که شما در اونها پست ارسال کردید از سایر موضوعات متمایز شدن...

در مورد موضوعات بسته شده هم عموما در آرشیو قرار گرفتن(به طور خودکار) ولی وقتی شما لاگ این میکنید و وارد تاپیکی که بسته شده بوده میشید خود به خود از آرشیو خارج میشه و نمایش داده میشه!

ولی الان با در نظر گرفتن این حجم از فعالیت خوب کاربرا، اصولا صفحات انجمن های تخصصی شلوغ نیستن/ چون الان تقسیم بندی خوبی صورت گرفته و فعالیت در فروم تاپیک محور شده... یه سری مباحث عمومی تر زیادن ولی اونها رو هم واقعا نمیشه ادغام کرد...

حالا باز اگر تاپیک تکراری دیدید و یا نکته خاصی به نظرتون رسید حتما مطرح کنید که اقدام مناسبی نسبت بهش داشته باشیم ...

ممنون

------
فکر کنم مطالب پستی که در تاپیک انتقاد اومده هم در پاسخم اثر گذار شد!

sasan20oo20
08-29-2011, 02:03 PM
سلام یه پیشنهاد درباره ی تاپیک کاربر برگزیده دارم شما برای ماه شهریور هم دوباره میخوایید یه لیست دیگه بدین که به احتمال زیاد چند نفر از اونا تکراری هستن مخصوصا نفرات اول تا سوم من پیشنهاد میکنم توی لیست ماه اینده اون نفرات رو قرار ندید منظورم نفرات اول تا سومه چون حتما دفعه بعد اونا اول میشن یه تغیر کلی بدین!!!!
با تشکر
راستی نگین که نحوه ی انتخاب افراد جور دیگه است و ما نمیتونیم این کار رو بکنیم چون افرادی که ماه پیش فعال بودن این ماه هم فعال هستن و اون موقع دیگه نظر سنجی تکراری میشه نفرات دوم تا سوم به نوبت اول میشن!!!!

Mostafa
08-29-2011, 04:24 PM
سلام یه پیشنهاد درباره ی تاپیک کاربر برگزیده دارم شما برای ماه شهریور هم دوباره میخوایید یه لیست دیگه بدین که به احتمال زیاد چند نفر از اونا تکراری هستن مخصوصا نفرات اول تا سوم من پیشنهاد میکنم توی لیست ماه اینده اون نفرات رو قرار ندید منظورم نفرات اول تا سومه چون حتما دفعه بعد اونا اول میشن یه تغیر کلی بدین!!!!
با تشکر
راستی نگین که نحوه ی انتخاب افراد جور دیگه است و ما نمیتونیم این کار رو بکنیم چون افرادی که ماه پیش فعال بودن این ماه هم فعال هستن و اون موقع دیگه نظر سنجی تکراری میشه نفرات دوم تا سوم به نوبت اول میشن!!!!

سلام ساسان جان

در هر ماه ملاک انتخاب اولیه کاربران فعال ، فعالیت علمی در همان ماه است .

( بسیار بودند اعضایی که در ماه های قبل خیلی فعال بودند ولی در مرداد فعالیت زیادی نداشتند و جزو کاندیداها نبودند )

اتفاقآ بر عکس ، تصمیم داریم هیچ محدودیتی در این بین قائل نباشیم و مثلآ اگر کاربر برگزیده مرداد در شهریور هم فعال بود باز نامشان در بین کاندیداها قرار بگیرد .

چه اشکالی دارد که یک نفر کاربر برگزیده کاربران در 2 ماه بشود ؟

البته ملاک همان ماه است و مطمئنآ کسی که الآن در لیست کاندیداها هست ، اگر در شهریور فعالیت علمی زیادی نداشته باشد ، در لیست شهریور ماه نخواهد بود .

دیگر اعضایی هم که الآن در لیست کاندیداهای مرداد نیستند ، میتوانند فعالیت علمی خود را افزایش بدهند تا منتخب اعضا باشند

( یادمان باشد که هدف از این انتخاب نیز ، ترغیب کاربران به فعالیت علمی است )

solh
08-29-2011, 10:43 PM
به يكي از كساني كه ميخواستم راي بدهم در ليست نبود ! چرا مديران را در ليست جد اگانه اي يا در همين ليست مورد سوال قرار نميدهيد(از نظر پاسخ گويي و فعاليت مفيد از نظر كاربر) ؟

sasan20oo20
08-30-2011, 01:41 PM
من بحثم سر دوم سوم بود بود شما همون اولی رو هم هم میگین میزارم!!!
خوب باشه قبول حرف شما متین!!!!

پس یه پیشنهاد دیگه پس هر کس که کاربر برگزیده میشه این جایی که مشخص کردم میتونین بنویسین که کاربر برگزیده مرداد یا با یک ستاره مشخص کنین که این کاربر یک بار کاربر برگزیده شده!!!!!!!!
فکر خوبی نیست؟؟؟؟

Tahereh Ramezani
09-12-2011, 01:29 PM
با عرض سلام

یک پیشنهاد خدمتتون داشتم :

اگر امکان داشته باشد که قسمت کتاب ها و نرم افزارهای نجومی را بتوان طوری قرار داد که مهمان ها هم امکان بازدید از این بخش را داشته باشند بسیار خوب می شود چرا که این امکان برای میهمان ها هم فراهم می شود تا از مطالب مفید این بخش نیز استفاده کنند و اگر بتوانند عضو شوند تا همکاری بیشتری در این بخش داشته باشند .

با سپاس

Flare star
09-13-2011, 04:08 PM
سلام
منم یه پیشنهاد دارم:
وقتی می خوایم یه پست رو بذاریم بهتره که تکراری نباشه ولی فکر نمی کنم کسی حوصله کنه همه ی نظر ها رو بخونه که پستش تکراری نباشه،اگر برای این موضوع هم یه فکری بکنین خیلی خوب می شه!!!!

با سپاس فراوان از تمام زحمات شما

Mostafa
09-13-2011, 04:23 PM
سلام
منم یه پیشنهاد دارم:
وقتی می خوایم یه پست رو بذاریم بهتره که تکراری نباشه ولی فکر نمی کنم کسی حوصله کنه همه ی نظر ها رو بخونه که پستش تکراری نباشه،اگر برای این موضوع هم یه فکری بکنین خیلی خوب می شه!!!!

با سپاس فراوان از تمام زحمات شما

سلام

ممنون از نظر شما

تنها راه اینه که کاربرانی که قصد مشارکت در یک تاپیک را دارند ، یک بار مطالب اون تاپیک را مطالعه کنند تا بدانند چه مباحثی رد و بدل شده و یا اینکه از سرچ سایت استفاده کنند .

در حال حاضر ما راه دیگری نداریم ولی اگر شما روشی برای جلوگیری از ارسال پست های تکراری در نظر دارید ، پیشنهاد بدهید تا بررسی کنیم .

( به هر حال اینجا هم تاپیک پیشنهادات است و شما و سایر دوستان میتوانید پیشنهادات خوب خود را اعلام کنید )

Flare star
09-13-2011, 04:40 PM
سلام

ممنون از نظر شما

تنها راه اینه که کاربرانی که قصد مشارکت در یک تاپیک را دارند ، یک بار مطالب اون تاپیک را مطالعه کنند تا بدانند چه مباحثی رد و بدل شده و یا اینکه از سرچ سایت استفاده کنند .

در حال حاضر ما راه دیگری نداریم ولی اگر شما روشی برای جلوگیری از ارسال پست های تکراری در نظر دارید ، پیشنهاد بدهید تا بررسی کنیم .

( به هر حال اینجا هم تاپیک پیشنهادات است و شما و سایر دوستان میتوانید پیشنهادات خوب خود را اعلام کنید )

نه هنوز ایده ای به ذهنم نرسیده ولی اگه راه حلی پیدا کردم باهاتون در میون میذارم!!:have%20a%20nice%20d
(ولی وقتی تاپیکی تعداد صفحاتش به 30اینا میرسه که نمی شه همه ی پست ها رو خوند!:th_cry:)

stargazer
09-13-2011, 07:10 PM
(ولی وقتی تاپیکی تعداد صفحاتش به 30اینا میرسه که نمی شه همه ی پست ها رو خوند!

سلام Flare star عزیز

برای تاپیک های با صفحات بالا که علاقه دارین بخونینشون وبخاطر صفحات زیاد خسته میشین، فعلا چارش اینه که توی چند نوبت بخونین و بقول آقای امام یه بار بخونین تا بدونین چیا

گفته شده :)، یبار که خوندین دیگه مجبور نیستین هربار بخونین دیگه :)

به همین سادگی ;)

hermes
09-13-2011, 08:50 PM
سلام

ممنون از نظر شما

من یک پیشنهاد دارم معمولا مطالبی که تکراری هستن کلمات مشابهی توشون هست اگه سایتو بشه یک طوری طراحی کرد که مثل یک سنسور حساسیت به کلمات تکراری واکنش نشون بده عالی میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rambo::rambo:
اون وقت قبل از این که کسی مطلبشو بفرسته اخطار می اد براش.

Flare star
09-13-2011, 09:16 PM
من یک پیشنهاد دارم معمولا مطالبی که تکراری هستن کلمات مشابهی توشون هست اگه سایتو بشه یک طوری طراحی کرد که مثل یک سنسور حساسیت به کلمات تکراری واکنش نشون بده عالی میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rambo::rambo:
اون وقت قبل از این که کسی مطلبشو بفرسته اخطار می اد براش.
منم به همچین چیزی فکر کردم اما اگه بخواد برای هر کلمه ی تکراری اخطار بده که نمی شه،از کجا معلوم که پستمون کاملا تکراریه؟!!!
به نظر من اگه به طوری طراحی شه که پست های مشابه رو پیدا کنه تا ما اونارو فقط بخونیم که ببینیم کامنتی که میذاریم تکراریه یا نه فکر کنم بهتر باشه!!!:yaeh am not durnk:

Flare star
09-17-2011, 08:19 AM
4 - به مديران تالار ها امكان ويرايش و انتقال پست هاي كاربران و قفل كردن تاپيك ها در انجمن تحت مديريتشان داده شد . :ka boom:

به نظر من اگه یکی از مدیران تالار این کار را کردند باید به ارسال کننده ی پست بگن که به کجا انتقال یافته!
یه سوال مدیران تالار و مدیران امکان حذف کردن پست رو دارن؟اگه دارن باز هم باید به ارسال کننده ی پست بگن که به چه دلیل حذف شده!;)فکر می کنم اینطوری بهتر باشه!!!

Sunrise
09-17-2011, 02:06 PM
به نظر من اگه یکی از مدیران تالار این کار را کردند باید به ارسال کننده ی پست بگن که به کجا انتقال یافته!
یه سوال مدیران تالار و مدیران امکان حذف کردن پست رو دارن؟اگه دارن باز هم باید به ارسال کننده ی پست بگن که به چه دلیل حذف شده!;)فکر می کنم اینطوری بهتر باشه!!!

چقدر خوبه که شما اینقدر در این بخش فعالید ;)

در مورد مواردی که گفتید هم عموما این اتفاق میافته! یعنی مدیرا با کاربرا مرتبط هستن ولی اگرم توضیحی داده نشه هیچ مشکلی نداره و در قوانین فروم اومده که هیچ الزامی به توضیح وجود نداره ولی بازم تاکید میکنم که عموما ارتباط و توضیحات و اینها بین بچه ها هست ...

nakhodaye aseman
09-17-2011, 09:40 PM
سلام
به نظر من كه كاربر جديد آوا استار هستم كمي كار كردن با فروم سخته و كمي محدود
برا مثال اگر مني كه تازه عضو اين فروم شدم چرا نبايد بتونم يك تاپيك جديد برا خودم نداشته باشم تا بتونم مطالبي رو كه مي خوام بنويسم
چرا بايد منتظر يه مدير باشم تا تاپيكي ايجاد كنه بعدش من بيام عضو شم يا پاسخ به نظر بدم

solh
09-21-2011, 03:12 PM
كاش ميشد يه چيزي طراحي ميكرديد كه بشه فرمول هاي رياضي رو هم وارد كرد ( به صورت كيبورد ) ، هر چي باشه اينجا يه مكانيه كه استفاده زيادي از رياضيات ميبره . اين رو از اين جهت گفتم كه تا حالا دوستان چند بار من رو با ننوشتن معادلات گيج كردند !!

mahdad_haghighi
09-21-2011, 08:13 PM
كاش ميشد يه چيزي طراحي ميكرديد كه بشه فرمول هاي رياضي رو هم وارد كرد ( به صورت كيبورد ) ، هر چي باشه اينجا يه مكانيه كه استفاده زيادي از رياضيات ميبره . اين رو از اين جهت گفتم كه تا حالا دوستان چند بار من رو با ننوشتن معادلات گيج كردند !!

البته درسته کار سختیه ولی دوستان می تونن فرمول ها رو با امکانات نرم افزار ورد بنویسن بعد با استفاده از

عکس گرفتن از صفحه نمایش ( snipping tool ) و آپلود عکس، فرمول رو قرار بدن .http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-computer004.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Ehsan
09-21-2011, 08:18 PM

البته درسته کار سختیه ولی دوستان می تونن فرمول ها رو با امکانات نرم افزار ورد بنویسن بعد با استفاده از عکس گرفتن از صفحه نمایش ( snipping tool ) و آپلود اون فرمول رو قرار بدن .

اتفاقا پیشنهادی هستش که من بارها می خواستم مطرحش کنم اما نشد! راستش خیلی عالی میشه اگر بشه! نمی دونم اگر بشه مثل ِ ویکی پدیا فرمول نوشت خوب میشه چون در ویکی پدیا در واقع فرمول ها به زبان ِ لتکس (latex) نوشته میشه و در سایت نمی دونم چه طوری تبدیل به عکس می شه این فکر میکنم آقای ِ شرفی رو می طلبه!

Flare star
09-29-2011, 06:09 PM
سلام
همگی خسته نباشین
می خواستم یه پیشنهاد دیگه بدم::yaeh%20am%20not%20d
وقتی on میشیم نمیشه یه گزینهای وجود داشته باشه تا قبل از اینکه بقیه مارو ببینن خودمون invisibli&visibli بودنمونو تعیین کنیم؟!!!آخه اگه قرار باشه یه زمانی بخوایم که مخفی باشیم وقتی on می شیم همه دیدن که آنلاینی بعد به صورت تابلویی بعد از on شدن invisible میشیم!!!!!!:blink::t5hq2u:
ببخشید هی نظر میدمااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://www.pic4ever.com/images/shame.gif (http://www.pic4ever.com/images/shame.gif)

Flare star
10-05-2011, 05:56 PM
سلام
خیلی خیلی زیاد خسته نباشین!!;)
اصلا دلم نمی خواد که انتقاد کنم ولی فکر نمیکنم این چیزی که بخوام بگم انتقاد باشه شایدم پیشنهاد باشه(ولی هر چی هست یه کاری براش بکنین خواهشا)!!!:grin:

انتقادم یا پیشتهادم(هر چی که شما بهش میگین)واسه این اخطار زیره::yuush:
:omg:Your signature cannot be longer than 1000 characters including BB code markup

:melt:دیوونم کرده!!!!!!!!:th_cry:
با عذر خواهی از آقای امام،سانرایز جون و بقیه دوستان که توی این فروم زحمت میکشن ولی واقعا این مورد رو دیگه نمیتونستم تحمل کنم:brigade.baka-wolf.c

Sunrise
10-05-2011, 07:34 PM
سلام
به نظر من كه كاربر جديد آوا استار هستم كمي كار كردن با فروم سخته و كمي محدود
برا مثال اگر مني كه تازه عضو اين فروم شدم چرا نبايد بتونم يك تاپيك جديد برا خودم نداشته باشم تا بتونم مطالبي رو كه مي خوام بنويسم
چرا بايد منتظر يه مدير باشم تا تاپيكي ايجاد كنه بعدش من بيام عضو شم يا پاسخ به نظر بدم

سلام/ ممنون از انتقاد شما :have a nice day:

راستش کار کردن با هر محیط جدید در فضای وب سخته و البته سیستم های ویبلوتین سیستم های یوزر فرندلی هستن و در طراحی اونها اساتید روانشناسی و جامعه شناسی و ... هم همکاری میکنن و به نسبت سایر نرم افزار های فروم های تحت وب خیلی بهترن...

در مورد تاپیک هم در واقع به این دلیل هست که دوستان تازه وارد به فروم یه مقدار با فضای اینجا انس پیدا کنن و آشنا بشن که تاپیک تکراری یا مشابه ایجاد و پراکندگی موضوع پیدا نشه... شما اگر جای خالی بحثی رو تحت یه تاپیک احساس میکنید کافیه به مدیر بخش مربوطه اطلاع بدید تا به سرعت تاپیک رو برای شما ایجاد کنن و یا یه مقدار بیشتر فعالیت کنید تا از کاربری جدید خارج بشید و بتونید تاپیک بزنید:grin:

سلام
خیلی خیلی زیاد خسته نباشین!!;)
اصلا دلم نمی خواد که انتقاد کنم ولی فکر نمیکنم این چیزی که بخوام بگم انتقاد باشه شایدم پیشنهاد باشه(ولی هر چی هست یه کاری براش بکنین خواهشا)!!!:grin:

انتقادم یا پیشتهادم(هر چی که شما بهش میگین)واسه این اخطار زیره::yuush:
:omg:Your signature cannot be longer than 1000 characters including BB code markup

:melt:دیوونم کرده!!!!!!!!:th_cry:
با عذر خواهی از آقای امام،سانرایز جون و بقیه دوستان که توی این فروم زحمت میکشن ولی واقعا این مورد رو دیگه نمیتونستم تحمل کنم:brigade.baka-wolf.c

سلام عزیزم خواهش میکنم. ولی خب قرار نیست انشا بنویسیم در امضاهامون که :grin:

nima
10-07-2011, 07:44 PM
با سلام
چند وقتی بود که میخواستم نکته ای را عرض کنم و لی با توجه به قولی که مدیر محترم سایت مبنی بر تغییر بنر فعلی سایت دادند از مطرح کردن آن منصرف شدم.
ولی به دلیل طولانی شدن این زمان لازم میدانم تا این مورد را یادآوری کنم.
با توجه به اینکه این فروم یک فروم پارسی زبان است و بیشترین درصد مطالب آن به زبان پارسی است، لذا شایسته نیست که عنوان اصلی این فروم که در بنر اصلی آن قرار داده شده است به زبانی بیگانه باشد.
البته امیدوارم این انتقاد، یک نقد مثبت تلقی گردد.

با تشکر از مدیریت محترم سایت
پیروز باشید!

----------------------------------------------------------
پ.ن:برای قسمت انگلیسی زبان سایت میتوان عنوان را با فونتسایز کوچکتر در قسمت دیگری از بنر قرار داد.

Mostafa
10-07-2011, 08:29 PM
سلام
همگی خسته نباشین
می خواستم یه پیشنهاد دیگه بدم::yaeh%20am%20not%20d
وقتی on میشیم نمیشه یه گزینهای وجود داشته باشه تا قبل از اینکه بقیه مارو ببینن خودمون invisibli&visibli بودنمونو تعیین کنیم؟!!!آخه اگه قرار باشه یه زمانی بخوایم که مخفی باشیم وقتی on می شیم همه دیدن که آنلاینی بعد به صورت تابلویی بعد از on شدن invisible میشیم!!!!!!:blink::t5hq2u:
ببخشید هی نظر میدمااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://www.pic4ever.com/images/shame.gif (http://www.pic4ever.com/images/shame.gif)

سلام

اگر شما يك بار گزينه Invisible رو انتخاب كنيد ، از اون به بعد هر باري كه ميايد توي فروم نامرئي خواهيد بود و نيازي نيست هر بار اين كار را انجام بدهيد .

Mostafa
10-07-2011, 08:32 PM
با سلام
چند وقتی بود که میخواستم نکته ای را عرض کنم و لی با توجه به قولی که مدیر محترم سایت مبنی بر تغییر بنر فعلی سایت دادند از مطرح کردن آن منصرف شدم.
ولی به دلیل طولانی شدن این زمان لازم میدانم تا این مورد را یادآوری کنم.
با توجه به اینکه این فروم یک فروم پارسی زبان است و بیشترین درصد مطالب آن به زبان پارسی است، لذا شایسته نیست که عنوان اصلی این فروم که در بنر اصلی آن قرار داده شده است به زبانی بیگانه باشد.
البته امیدوارم این انتقاد، یک نقد مثبت تلقی گردد.

با تشکر از مدیریت محترم سایت
پیروز باشید!

----------------------------------------------------------
پ.ن:برای قسمت انگلیسی زبان سایت میتوان عنوان را با فونتسایز کوچکتر در قسمت دیگری از بنر قرار داد.

سلام

مطلب شما واقعآ درست است و بايد هرچه سريعتر بنر سايت تغيير كند ( كلآ بنر خوبي نيست )

انشاا... در همين مهر ماه مسابقه طراحي لوگو و بنر را بين اعضا برگزار ميكنيم تا بهترين بنر و لوگوي پيشنهادي را انتخاب كنيم ;)

ممنون از توجه شما

Amin-Mehraji
10-07-2011, 09:07 PM
با سلام خدمت مدیر محترم ...

این پیشنهاد من البته کمی فضولی در کار مدیریت فروم هست ولی پیشنهاد میکنم :

که یک وضعیت کاربری دیگر هم بالاتر از " کاربر ممتاز " هم ایجاد کنید

از توجه تان سپاسگذارم....

kh.maroufi
10-12-2011, 02:35 PM
یه خسته نباشید گرم اولا باید بگم به همه مدیران کنونی و سابق که خیلی زحمت می کشن برای هرچه تازه تر بودن و پایداری بیشتر این فروم فرهیخته...
شاید به نظر من تنها انتقادی که وارد باشه برای این فروم این باشه که یه کمی قسمت بالایی این فروم، حالت بهم ریختگی داره واگه از رابط های گرافیکی بهتری استفاده بشه، به نظر من نتایج بهتری رو به دنبال داره
در عکس زیر من نظرات شخصی خودم رو برای تغییرات جزئی بیان کردم.
نکته مهم : البته فاصله هایی که در این عکس به آنها اشاره شده، به این اندازه اند چون تصویر ال سی دی من واید هست ولی به هر صورت این نواقص توی همه رزولوشن ها دیده میشه.خواستم بگم که نمایشگر من هم کمی بزرگنمایی کرده!

http://up.vatandownload.com/images/00n49h42hjoklziqfcz.png

توضیحات عکس : 1 - هدر باید طوری تنظیم شده باشد که توی همه رزولوشنها در وسط قرار گیرد
2 - اگر مکان جستجو گر گوگل، کمی گوشه تر قرار میگرفت، اون بالا شکیلتر به نظر میرسید. چون اون فضاهای خالی اطراف کمی تلاطم فکری برای بازدیدکننده ایجاد میکنه.
3- فضاهای خالی در دو طرف بنر تبلیغاتی یکمی چهره زیبایی رو برای وررودی درگاه به دنبال نداره
4 -اگر مکان لوگوهای سایت به قسمت هدر اصلی درگاه، یعنی در کنار " صفحه اصلی " و " صفحه انجمنها " و " آخرین ارسالها " قرار میگرفت؛ به نظر من اون بالا مرتب تر میشد.

Hojjat Zafarkhah
10-24-2011, 06:21 PM
با سلام
یه عرض کوچیکی داشتم،بعضی از تاپیکها (مثل همین تاپیک منجمای عزیز متولد کدوم ماه هستین؟ (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?147-%D9%85%D9%86%D8%AC%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B2%DB%8C%D8%B2-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%84%D8%AF-%DA%A9%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%D8%9F&page=20) ) با یک هدفی دیگر درست شده و در طول زمان با تغییر هدف اصلی تاپیک آنرا به ناکجا آباد تعداد صفحات می برد!!

من تو همون تاپیک هم اعلام کردم که یه فکری برای به ثمر رساندن این باشن،ولی گویا کسی مسئولیت این امر رو به گردن نمی گیره،خواستم فقط اعلام کنم،که هرچه زودتر رسیدگی بشه!!!

بازم ممنون به خاطر توجه مسئولین و مدیران گرامی مربوطه

Hojjat Zafarkhah
10-25-2011, 02:02 PM
یک عرض کوچک دیگر،نمیدونم چقد میتونه مفید باشه، البته شاید اینجا جاش نباشه که اینو مطرح کنم،ولی جای دیگه ای پیدا نکردم..........!

با توجه به اینکه رویداد های ماهیانه فقط تو مجله ها چاپ میشه و شاید بعضی از سایت ها هم بذارن ولی عملا مجلات دیر به دیر به دست مردم میرسه که اغلب غیر قابل استفاده میشه (بخش رویدادها)!!!
اگه میشه یک گروه تشکیل بدیم،که رویدادهای ماهیانه رو از ماه قبلش آماده کنیم،و درست از اول همون ماه یا حتی یه چند روز قبل تر قرار بدیم،و به نفع همه میشه، که با این کار میشه یک رفرنس قوی برای رویدادهای ماهیانه درست کرد........!!

هم برای فروم خوب میشه هم برای اعضاء که دیگه بیشتر وقتشون رو صرف پیدا کردن رویدادها نمیکنن!!!!

پیشاپیش ممنون از توجهتون

Amin-Mehraji
11-05-2011, 09:58 PM
با سلام ...

پیشنهادی که می خوام بدم ، البته نه فقط درد دل خودم بلکه مشکل چندین نفر دیگه از دوستان هم هست . اگر ممکنه محدودیت تعداد کرکترهای ارسال شده در هر

پست رو افرایش بدید . اگر هم برای همه ی تاپیک ها امکان انجامش وجود نداره ، خواهشا برای بعضی تاپیک های خاص مثل پرسش و پاسخ نجومی و .... این کار رو

بکنید . برای اینکه پست ارسال بشه ، مجبور میشیم بعضی از قسمتهاش رو حذف کنیم و آدم واقعا نمیتونه منظورشو برسونه .

مرسی ...

Amin-Mehraji
11-12-2011, 07:52 PM
با سلام خدمت همه هم آوایی ها بویژه مدیر محترم سایت

لحظه هاتون سرشار از تابناکی اندیشه باشه .

بی مقدمه ی با مقدمه

این پیشنهاد من در واقع علاوه بر اینکه یک پیشنهاد هست یک درد دل هم هست ، درد دل خود من و البته برخی از اعضای فروم .

اصولا ماهیت کار در فروم های تخصصی و همچنین پیش برد اهداف اون فروم ( مثل همین آوااستار ) ایجاد گروهای های تخصصی درباره شاخه های ( تالارها ) مختلف ، مرتبط با موضوع فروم هست . این شاخه ها هم معمولا به افرادی ( مدیران تالارها ) سپرده می شوند که در اون زمینه تخصص و تبهر کافی رو داشته باشند . اونها هم برحسب زمان و موقعیت ، درخواست یکی از اعضا ، اصلا دل بخواه ! تاپیک هایی رو ایجاد می کنند که اعضا در اون به بحث و تبادل افکار بپردازند . ( البته ایجاد تاپیک توسط کاربران هم انجام میشه که خود اون هم معمولا با هماهنگی مدیر تالار مربوطه صورت میگیره )

خب ، تا اینجا آوا استار به نحو احسن همه ی موارد بالا رو انجام داده و جای تبریک داره ، هم برای مدیریت و هم برای اعضا.

ولی :

در بعضی از تاپیک ها ، پستهایی رو میبینی که خیلی تعجب می کنی !!!! با خودت میگی خدای من ! این کارا چیه ؟ برای مثال یکی از عزیزان چند وقت پیش تاپیکی ایجاد کرده بودن به اسم " تبریکات آوااستاری " کارشون هم خیلی قابل تقدیره ، قبلش هم با مدیر هماهنگ کرده بودن که مشکلی پیش نیاد ، بنده خودم ازشون ممنونم ، تو تاپیکشون هم پست گذاشتم .

ولی تعجبت از اینه که میبینی مثلا تولد فلان امامه ( باعرض ارادت خدمت تمام ائمه ! ) یه 10 نفر میان تبریک میگن ، عید قربانه 6 نفر تبریک میگن ، یه اتفاق دیگه هست 8 نفر تبریک میگن ، برف باره تبریک میگن ، مدرسه ها تعطیل شده تبریک میگن ، پستم زیاد شده و فعال شدم ""« به خودم !!!»"" تبریک میگم ، ( این دیگه آخرشه )==» اعضای آنلاین فروم کم شده تبریک میگم کم شده ( اینو دیگه نمیدونم تبریک گفتنش چیه ؟؟!! ) آدم حرصش در میاد واقعا ( الان میفهمم احسان چیا میگه !!!! )

یک دوست بسیار عزیز و گران قدری داریم ، اسمشون رو نمی دونم ، نام کابریشون mg=1/2mrf'y' هست ، کلا فکر کنم دوتا پست گذاشتن ، همیشه هم اسمشون بالای لیست کابرای آنلاین هست ، ولی دیگه پست اسپم نمیذاره ایشون ، واقعا نسبت بهشون ارادت دارم ( بگذریم ... )

این فقط یه نمونه بود که فقط "پستهاش" این شکلی هستن ، فقط پستها .

و اما تاپیک ها !!!! اصلا بعضی از تاپیک ها ماهیتا اسپم هستن پستهاشون دیگه ( .... جای خود دارد ، یه چندتایی شون هم در بعضی جاها به تنش کشیده شده ) مثلا : نجوم فلسفی – فلسفه ی نجوم / گفتگوی علمی / داستانهای نجومی / نجوم و تخیل آدمی ! / آوااستار برای ما ، شما ، آنها ، ایشان ، مفرد مؤنث غائب ، جمع مذکر مخاطب / خوابهای نجومی !!!!! / فقط منجمان مرد بخوانند !! ( خدا رو شکر قفل شد ) و....................................... تاپیک دیگه .

البته اینهایی که میگم ولله قسم نه میخوام کسی رو آزرده خاطر کنم ، نه کسی رو از خودم برنجونم ، به خداوندی خدا از سر دلسوزیه ......

خب ، ولی دیگه اوجش ، اوج همه ی اینها " انجمن های غیرتخصصی " هست ، ( من خودم هم جزو متهمان ردیف اول این پرونده هستم !!!! ) بعضی وقتا فکر می کنم که اگه این انجمن با اون تاپیکهای از اون دست نبودن فروم چه شکلی میشد ؟؟؟!!!

تا حالا دقت کردید اگه فعالیت های بعضی از دوستان مثل آقایان ابراهیمیان ، رضایی ، اکبرنیا ، شعبانی ، آقای معروفی و یه چند نفر دیگه از آقایایون و خانم ها ( اسم نمی برم ) نبود ، کلا 1 دونه پست هم نداشتیم ؟ ( البته بدون احتساب پست های ارسال که در تاپیک های فوق الذکر )

البته سخن در این باب بسیاره و من خلاصه می کنم ....

لذا یک خواهش ملتمسانه ، عاجزانه ، به پات می افتم ، هر جور دوست دارید حساب کنید ، ولی درخواست می کنم یه توجهی بکنید ، چون گفتم درد دل خیلی از اعضا هست ، یا این انجمن ها رو ببندید ( خواهشا اگه چیزی میگم که بیشتر از حد و حدودم هست ، این گستاخی رو بر من ببخشید ، به خدا قسم گفتم همه اش از سر دلسوزی هست نه چیز دیگه ای ) ، یا اگر هم هست ، یک محدودیتی برای پست گذاشتن در این انجمن ها بذارید ، چون واقعا این انجمن ها و تاپیک هاش یه مانعی شدن برای فعالیت در انجمن های تخصصی که اساس ایجاد فروم هم وجود و "" فعالیت "" همین انجمن های تخصصی هست .

بازم میگم اگه حرفی زدم که به اصطلاح " لقمه ی ... تر از دهن بود " حقیر رو ببخشید ...

شاد و پیروز باشید ....

Mostafa
11-12-2011, 08:54 PM
با سلام

جناب آقاي مهراجي

ضمن تاييد اكثر مواردي كه اشاره كرديد ، لازم به ذكر است كه ما نهايتآ مي توانيم با وضع قوانين ، شرايط را براي فعاليت مثبت اعضا ايجاد كنيم

اما نميتوانيم با ايجاد فشار زياد ، فعاليت ها را محدود كنيم و فقط مي توانيم در جهت دهي به اعضا تاثير گذار باشيم .

به هر حال مهمترين عامل در نوع مطالب در تالار هاي گفتگو ، تركيب اعضا و سطح اطلاعات و فعاليت آنها است .

اين در حالي است كه ما سعي مي كنيم با انتشار مقالات ماهانه ، طرح سوالات ، پروژه دانشنامه و ... فعاليت اعضا را به سمت فعاليت هاي مفيد تر سوق دهيم .

البته توجه داشته باشيد كه اگر به ديد يك جامعه مجازي به فروم نگاه كنيم ، وجود برخي مطالبي كه حالت زنگ تفريح داشته باشند بد نيست ، اما طبيعتآ پرداختن بيش از حد به اين مطالب هم اصلآ خوب نيست .

اما توجه داشته باشيد كه ما با همكاري مديران محترم سعي ميكنيم همواره روش هايي براي تشويق و ترغيب اعضا به فعاليت هاي علمي تر ايجاد به كار ببنديم .

انشاا... با راه اندازي سيستم جامع آموزش نجوم در فروم كه انشاا... به زودي عملي خواهد شد ، تا حدود زيادي اعضا را به سمت فعاليت هاي علمي و تكميل اطلاعاتشان تشويق خواهيم كرد .

از شما به خاطر حساسيت درستتان ممنونم

zolfi
11-27-2011, 05:24 PM
سلام و خسته نباشید خدمت همه آوا استاری ها . من تازه عضو شدم و خیلی خیلی به نجوم علاقه دارم .لوگوی اوا استار شبیه انرجی استار قطعات کامبیوتریه اگه میشه یه لوگو بسازید که نجومی باشه

Mostafa
11-27-2011, 11:27 PM
سلام و خسته نباشید خدمت همه آوا استاری ها . من تازه عضو شدم و خیلی خیلی به نجوم علاقه دارم .لوگوی اوا استار شبیه انرجی استار قطعات کامبیوتریه اگه میشه یه لوگو بسازید که نجومی باشه

سلام دوست گرامي

حق با شماست ، انشاا... يكي از برنامه هاي آتي اين است كه به زودي مسابقه اي براي طراحي لوگوي جديد و بنر فروم بين اعضا برگزار كنيم .

noori
12-21-2011, 01:56 AM
با سلام

جناب آقاي مهراجي

ضمن تاييد اكثر مواردي كه اشاره كرديد ، لازم به ذكر است كه ما نهايتآ مي توانيم با وضع قوانين ، شرايط را براي فعاليت مثبت اعضا ايجاد كنيم

اما نميتوانيم با ايجاد فشار زياد ، فعاليت ها را محدود كنيم و فقط مي توانيم در جهت دهي به اعضا تاثير گذار باشيم .

به هر حال مهمترين عامل در نوع مطالب در تالار هاي گفتگو ، تركيب اعضا و سطح اطلاعات و فعاليت آنها است .

اين در حالي است كه ما سعي مي كنيم با انتشار مقالات ماهانه ، طرح سوالات ، پروژه دانشنامه و ... فعاليت اعضا را به سمت فعاليت هاي مفيد تر سوق دهيم .

البته توجه داشته باشيد كه اگر به ديد يك جامعه مجازي به فروم نگاه كنيم ، وجود برخي مطالبي كه حالت زنگ تفريح داشته باشند بد نيست ، اما طبيعتآ پرداختن بيش از حد به اين مطالب هم اصلآ خوب نيست .

اما توجه داشته باشيد كه ما با همكاري مديران محترم سعي ميكنيم همواره روش هايي براي تشويق و ترغيب اعضا به فعاليت هاي علمي تر ايجاد به كار ببنديم .

انشاا... با راه اندازي سيستم جامع آموزش نجوم در فروم كه انشاا... به زودي عملي خواهد شد ، تا حدود زيادي اعضا را به سمت فعاليت هاي علمي و تكميل اطلاعاتشان تشويق خواهيم كرد .

از شما به خاطر حساسيت درستتان ممنونم
سلام به دوستان گرامي
چند وقت پيش من پستي گذاشته بودم و بعد از راهنمايي خواستن از دوستان ،به شوخي نوشتم من در فروم گم ميشوم !البته صراحتا قبول دارم که اين از ناشي بودن من است،اما (اميدوارم جسارت و فراتر از حد گفتن نباشد) تصور ميکنم فضاي فروم کمي شلوغ شده.
با توجه به اينکه با صحبتهاي دوستمان amin-mehraji موافقم واز طرفي مطيع تصميمات اتخاذي از طرف مدير گرامي ميباشم ،يک نظر کوچک دارم که اميدوارم مفيد و اجرايي باشد(تا مدير محترم ومدير فني چه صلاح بدانند):
وقتي وارد صفحه انجمنها ميشويم ميتوان فقط دو بخش را مشاهده کرد:
1.مباحث علمي(اخبار،گزارشات،عکاسي نجومي و...)
2.مباحث غير علمي (متفرقه يا ...)(داستان،خاطرات،و...)
کاربر يا توجه به مبحث مورد نظر وارد بخش مربوطه ميشود و با توجه به تقسيم بندي که براي هر بخش در نظر گرفته شده تاپيک مربوطه را پيدا ميکند.
(شايد حداقل من کمتر گم شوم!!!)
باز هم ممنون از اين حرکت علمي شايسته وهمچنين تشکر بابت ايجاد اين تاپيک ارزنده

noori
12-21-2011, 02:16 AM
یک عرض کوچک دیگر،نمیدونم چقد میتونه مفید باشه، البته شاید اینجا جاش نباشه که اینو مطرح کنم،ولی جای دیگه ای پیدا نکردم..........!

با توجه به اینکه رویداد های ماهیانه فقط تو مجله ها چاپ میشه و شاید بعضی از سایت ها هم بذارن ولی عملا مجلات دیر به دیر به دست مردم میرسه که اغلب غیر قابل استفاده میشه (بخش رویدادها)!!!
اگه میشه یک گروه تشکیل بدیم،که رویدادهای ماهیانه رو از ماه قبلش آماده کنیم،و درست از اول همون ماه یا حتی یه چند روز قبل تر قرار بدیم،و به نفع همه میشه، که با این کار میشه یک رفرنس قوی برای رویدادهای ماهیانه درست کرد........!!

هم برای فروم خوب میشه هم برای اعضاء که دیگه بیشتر وقتشون رو صرف پیدا کردن رویدادها نمیکنن!!!!

پیشاپیش ممنون از توجهتون

دوستان عذر ميخوام که دو پست پي در پي ميگذارم.
چند روزي طرحي در ذهن داشتم با اين مضمون " رويدادهاي رصدي اين چند شب"و بيان پديده هاي نجومي با تمام جزييات رصدي. جاي خالي چنين بحثي احساس ميشه.امشب اين تاپيک را به قصد طرح اين نظر باز کردم که پيشنهاد دوست گرامي orionرا ديدم. خواستم هم از ايشان بابت ايده مناسبشان(خصوصا که با من هم نظرند!!) تشکر کنم و هم از مدير محترم ودوستان عزيز خواهش کنم (اگر صلاح ميدانند)اين موضوع را در اولويت قرار دهند.
پيروز باشيد

Setare KOchOlO
12-22-2011, 01:14 AM
دوستان عذر ميخوام که دو پست پي در پي ميگذارم.
چند روزي طرحي در ذهن داشتم با اين مضمون " رويدادهاي رصدي اين چند شب"و بيان پديده هاي نجومي با تمام جزييات رصدي. جاي خالي چنين بحثي احساس ميشه.امشب اين تاپيک را به قصد طرح اين نظر باز کردم که پيشنهاد دوست گرامي orionرا ديدم. خواستم هم از ايشان بابت ايده مناسبشان(خصوصا که با من هم نظرند!!) تشکر کنم و هم از مدير محترم ودوستان عزيز خواهش کنم (اگر صلاح ميدانند)اين موضوع را در اولويت قرار دهند.
پيروز باشيد

سلام جناب noori

ما تاپيك آخرين رويداد هاي رصدي (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?104-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A8) رو داريم ... شما هرگونه وقايع و رويداد نجومي كه ازش اطلاع دارين ميتونين دراين تاپيك قرار بدين.

noori
12-23-2011, 12:12 AM
سلام جناب noori

ما تاپيك آخرين رويداد هاي رصدي (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?104-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A8) رو داريم ... شما هرگونه وقايع و رويداد نجومي كه ازش اطلاع دارين ميتونين دراين تاپيك قرار بدين.
سلام
ممنون از راهنمایی شما.
تاپیکهای ارزنده ی رصدی را مطاله نموده ام و بسیا مفید هستند.
اما منظور من این این بود که همه ی وقایع نجومی که در طول چند شب آینده قابل رصد هستند با جزییات کامل رصدی وبه صورت دسته بندی شده و منسجم بیان شوند.که نسبت به بیان مجزا و موردی ،مزایای خاص خودش را دارد.(به خصوص برای دوستانی که در ابتدای راه هستند که به عنوان مثال فرصتی برای بررسی علمی موضوع وآمادگی برای فعالیت رصدی را دارند)چون آنطور که من میبینم اینجا به طور جدی محلی برای آموزش نجوم محسوب میشود وبسیاری از دوستان آموزش نجوم را دراین فروم پیگیری میکنند.بنابراین تصور کردم شاید پله پله و برای تمام سطوح کار کردن جالب باشد.
به هر حال بار هم ببخشید فقط یک پیشنهاد بود

Hojjat Zafarkhah
12-23-2011, 01:14 PM
سلام جناب noori

سلام
ممنون از راهنمایی شما.
تاپیکهای ارزنده ی رصدی را مطاله نموده ام و بسیا مفید هستند.
اما منظور من این این بود که همه ی وقایع نجومی که در طول چند شب آینده قابل رصد هستند با جزییات کامل رصدی وبه صورت دسته بندی شده و منسجم بیان شوند.که نسبت به بیان مجزا و موردی ،مزایای خاص خودش را دارد.(به خصوص برای دوستانی که در ابتدای راه هستند که به عنوان مثال فرصتی برای بررسی علمی موضوع وآمادگی برای فعالیت رصدی را دارند)چون آنطور که من میبینم اینجا به طور جدی محلی برای آموزش نجوم محسوب میشود وبسیاری از دوستان آموزش نجوم را دراین فروم پیگیری میکنند.بنابراین تصور کردم شاید پله پله و برای تمام سطوح کار کردن جالب باشد.
به هر حال بار هم ببخشید فقط یک پیشنهاد بود

درووود
من خودم تاپیک آخرین رویداد هارو دنبال میکنم همیشه،ولی اساسی ترین مشکل اون تاپیک عمقی نبودن مطلب هستش!!! مثلا فردی یه واقعه ای رو(بعضا بدون تاریخ) ذکر میکنه که مثلا فلان اتفاق میفته،و یک تازه وارد که تاحالا مثلا مقارنه ای چیزی ندیده قطعا نمیتونه بفهمه!!!
همونطور که جناب نوری هم فرمودن،یک فعالیت منسجم برای این ترتیب داده بشه،نه اینکه صرفا چند نفر که وقایع رو از یه جای دیگه خوندن یا به هر ترتیبی میدونن رو بنویسن و چند نفر دیگه هم استفاده کنن!!
چون با این وضعی که من دیدم(تو سطح عوام) همه طالب یه جور کار علمی و عملی (مثل رصد) هستن ولی چیزی که تو ابتدای کار به اون اهمیت داده نمیشه همین رصده!! اگه وقایع چند روز آینده رو ذکر کنیم و جزئیات دقیق و ساده و رصد رو بر عهده فرد بذاریم قطعا پیشرفت چشمگیری در پیشرفت افراد خواهیم داشت!!!

باز خودمو مثال بزنم: اوایلی که من هی میخواستم رصد کنم،مجله نجوم رو میگرفتم و اصلا نمیدونستم که باید چی رو رصد کنم،کلا گیج بودم،و مرجعی نبود که مشکلاتم رو اونجا رفع کنم و بدونم مثلا فلان اتفاق رو چه جوری رصد کنم!!!
و همینطور الان خیلی از وقایع رو نمیدونیم،که کی و کجا اتفاق میفته!!!

چون رسالت این فروم تو یاد دهی و منبع بودن هست، عرض کردم!!!

Sunrise
12-23-2011, 04:01 PM
خانم نوری عزیز و جناب اوروین گرامی؛:have%20a%20nice%20d پیشنهاد شما در قالب تقویم نجومی پیش از این در فروم مدیریت و اجرا میشد - فکر میکنم اقای اوریون به یاد داشته باشن - اما در پی نیاز به گسترده تر شدن اطلاع رسانی پدیده های رصدی چه در حوزه وقوع در آسمان و چه در بین گروهها و شهر ها، تغییراتی در ساختار ارائه تقویم ایجاد شد و سایتی مستقل تهیه شد که ان شاء الله به زودی فعال میشه

فکر میکنم اگر منتظر بمونیم تا مدیران مربوطه طرح رو به موقع و به طور کامل معرفی کنن بهتر باشه - یعنی من بیشتر توضیح ندم!;) - به امید خدا طرح های خوبی در دست اجرا هست که راه افتادنشون منجر به تامین نظر کاربران عزیزمون میشه ....
موفق باشید:thumbsup:

BigBang
12-25-2011, 02:11 PM
سلام
یه پیشنهاد داشتم درمورد تاپیک پرسش و پاسخ نجومی:
اگه بشه این تاپیک چند قسمت بشه و درهرقسمت سوالات مربوط به یه موضوع مطرح بشه خیلی خوب میشه(به نظرمن البته!!!)
چون یه مشکلی هست که همیشه خودم دارم و اون اینه که وقتی میخوام یه سوالی بپرسم نمیدونم مطرح شده یا نه و اون قدر صفحات این تاپیک زیاده که وقت نمیکنم همشونو بخونم و ببینم سوالو بپرسم یا نه برا همین بیخیال مطرح کردن اون سوال تو این فضا میشم!!!!
ولی اگه تقسیم بشه فکرکنم راحت تر باشه پرسیدن یه سوال!

shokolat_g
01-22-2012, 08:21 PM
سلام...من یه انتقادی دارم نمیدونم دوستان گفتن یا نه!پست هارو نخوندم!!
اونم اینه که: اگر کسی یه پیامی یا یه پستس رو بخواد بفرسته یا بذاره باید مدیر اونو تایید کنه!!من یه بار یه پست گذاشتم 1ساعت بعد تازه ویرایش شده تایید شد!!!
همین الان من یه تاپیک میخواستم درست کنم ولی نمیشد درست کرد!! در صورتی که شاید یکی یه سوالی داشته باشه و تاپیکی راجبه اون موضوع درست نشده باشه!!

erfan bayat
01-25-2012, 11:28 PM
دوستان بهتره یه بخشی هم در مورد رشته‌های دانشگاهی مرتبط با نجوم داشته باشیم من خودم با این که المپیادی هستم در مورد رشته‌های آکادمیک نجومی اطلاعات کافی‌ ندارم از دوستانی که در این زمینه تجربه و دانشی دارند مثلا در مورد چه رشته‌هأی است بازار کار چه شکلیه شرایط ادامه تحصیل اونا تو کشور یا خارج از کشور و خیلی‌ چیزی دیگه که بچه‌هایی مثل من با این چیزا آشنا بشن
خیلی‌ خوب که به صورت آماتوری نجوم در کشور تبلیغ بشه ولی‌ تا چه حد!!!!
اگه بخوایم در این زمینه پیشرفت کنیم باید افراد آکادمیک حضور داشته باشن شاید اطلاعات بیشتر در این مورد بتونه به بچه ها و علم نجوم تو کشورمون کمک کنه

hadi soleimani
02-03-2012, 09:59 PM
من یک درخواست از مدیران و مسئولین سایت دارم.

ماروزانه شاهد ثبت نام افرادی دراین سایت پررونق هستیم.این برای همه منجمان آوایی جای افتخارداره.

ولی مساله اصلی اینجاست که چرا همه ی افرادی که فعالانه شرکت دارند.مدیران ،بچه های ممتاز،وفعال هستش،و خیلی کم تازه واردها در مطالب سایت شرکت میکنند..

چرا تازه واردها که همیشه در گوشه سمت چپ دسک تاپ میان.میان و خیلی به ندرت شاهد پست گذاشتن این افراد هستیم.

آیامطالب سایت جذاب نیستن که که مخاطبین تازه وارد زود خسته میشن؟

آیا نقشه سایت سخت هستش که توانایی پست گذاشتن ویا استفاده از کل سایت رو ندارن؟

ویا ...آیا احساس کوچکی تازه واردها بین فعالان و ممتازین و مدیرها ،تازه واردهارو خسته میکنه؟
----------------

شاید این پست من کمی سختگیرانه باشد.ولی افزایش جمعیت سایت تاثیر کمی دراوج دوستان آن لاین داره،و چند ماهه که اوج افراد از 35-الی40 نفر بالا نرفته.

وما طبق پست دوستانی که فعال هستن شاهد حضور0نفر آنلاین هم شدیم.چیزی که در سایت آوا استار تا حالا اتفاق نیفتاده بود.

من و همه ی آواییها این سایت رو دوست داریم.وآرزوی پیشرفت این سایت رو داریم.

این نظر و انتقاد صرفا جهت پیشرفت سایت هستش.من از مدیریت سایت آقای امام و مدیران انجمن بخاطر حضور فعالشون بسیار سپاسگذارم.

Mostafa
02-04-2012, 12:01 AM
سلام جناب marsboy عزيز

اتفاقآ موضوع بسيار مهم و جالبي رو مطرح كرديد كه خود ما هم چندين جلسه كارشناسي براي تحليل اين قضيه گذاشتيم .

موضوع خيلي مفصله و موارد زيادي رو هم بررسي كرديم .

انشاا... در جلسه اي حضوري كه براي همين منظور و تا قبل از پايان سال برگزار خواهيم كرد ، همه اين موارد را با حضور اعضا نيز مورد بحث فرار خواهيم داد .

اما عجالتآ براي اينكه شما را بي پاسخ نگذارم مختصرآ عرض مي كنم :

طبق آمار موجود از بازديد روزانه ، ميانگين بازديد هاي روزانه به شكل قابل توجهي افزايشي است .

اما اكثر افرادي كه به جمع ما مي پيوندند ، با توجه به نوع جستجو ها و لينك شدن به فروم ، عمومآ افرادي علاقمند به نجوم هستند كه تا كنون منبع مطالعاتي خاصي نداشته اند و اين فروم را بيشتر جايي براي خواندن مي بينند تا نوشتن !

من پيام هاي خصوصي بسيار زيادي ، عمدتآ از اعضاي جديد دارم كه چرا فروم اينقدر تخصصي است ، ما به سختي متوجه مطالب مي شويم !

( ضمنآ توجه داريد كه اعضاي جديد فقط به موضوعات علمي دسترسي دارند و موضوعاتي مثل تالار اعضا و تالار غير تخصصي برايشان قابل رويت نيست ! )

لذا فقط مطالب علمي را مي بينند بيشتر خواننده هستند تا نويسنده

( شايد يكي ديگر از علل هم وجود جو صميميت خيلي زياد بين قديمي ها باشد و ممكن است دوستان جديد كمي احساس غريبي كنند )

البته اينكه فروم جايي براي مطالعه علاقمندان به نجوم باشد موضوع خوشحال كننده اي است .

اما براي رفع مشكلي كه شما ذكر كرديد هم راه حل هايي داريم كه اميدوارم كم كم عملي شوند .

ممنون از وقتي كه براي بررسي موضوع گذاشتيد

موفق باشيد

yasiii
02-10-2012, 07:35 PM
با عرض ادب و احترام
فونت فارسی نوشته ها یکمی چشم و اذیت میکنه.
یه بخشی هم به تشکر و ذکر نکات مثبت اختصاص بدید.

Sunrise
02-11-2012, 05:04 PM
با عرض ادب و احترام
فونت فارسی نوشته ها یکمی چشم و اذیت میکنه.
یه بخشی هم به تشکر و ذکر نکات مثبت اختصاص بدید.

مرسی از اینکه نظراتتون رو بیان کردید

به نظر میرسه این بخش های فروم محل های مناسبی برای مواردی که شما نوشتید باشن ;)

http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?31-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D 8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?742-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86-%D8%9F...-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%9F

smhm
02-20-2012, 12:55 PM
تایپیک «تعیین جهت قبله» چندان تناسبی با موضوع « مناسبت ها و مسابقات نجومی» نداره.
پیشنهاد میکنم یک بخش تحت عنوان « نجوم اسلامی» ایجاد بشه و مباحثی از جمله قبله یابی، اوقات شرعی، استهلال و همچنین نجوم در آیات و روایات در آن بخش پرداخته شود.
در مورد تایپیک «نجوم در آیات و روایات» هم هرچند بنده با روند فعلی آن کاملا مخالفم و نوعی سد علم و تحمیل سلیقه در آن می بینم اما بهرحال به نظر مدیران احترام میگذارم.

رخساره روشنی
02-26-2012, 07:44 PM
سلام
یه پیشنهاد داشتم که چند روزی فکرم رو مشغول کرده ، چرا سایت آوااستار به کشور های دیگر ( منظورم اطلاع دادن به اونهاست ) معرفی نمی کنید تا اعضای آوااستار از کشور های دیگه هم باشند و ما هم بتونیم مثلا چند تا دوست منجم از کشور های دیگه داشته باشیم
خوب همه می دونید که آوااستار انجمن زبان انگلیسی هم داره می تونیم گسترشش بدیم اونموقع خیلی خوب میشه ممنون

stargazer
02-26-2012, 10:24 PM
سلام
یه پیشنهاد داشتم که چند روزی فکرم رو مشغول کرده ، چرا سایت آوااستار به کشور های دیگر ( منظورم اطلاع دادن به اونهاست ) معرفی نمی کنید تا اعضای آوااستار از کشور های دیگه هم باشند و ما هم بتونیم مثلا چند تا دوست منجم از کشور های دیگه داشته باشیم
خوب همه می دونید که آوااستار انجمن زبان انگلیسی هم داره می تونیم گسترشش بدیم اونموقع خیلی خوب میشه ممنون

سلام رخساره جان.

اتفاقا این نظری که شما دادی یکی از اهداف آتی سایت آوا استار هست. و در جلسات مدیران راجع بهش صحبت شده.

ما هم مدتی هست قصد انجام همچین کاری رو داریم. اما باید یه خورده این تالار به همت اعضا پربارتر بشه تا منجمین سایر کشورها هم بیان و در بحثها شرکت کنن.

برای این منظور هم ابتدا بخش Welcome ایجاد شد و تاپیک معرفی اعضا، که دوستان بیان و خودشون رو معرفی کنن. با این برنامه که بعد از اون هم تاپیک معرفی انجمنهای

نجومی شهرها به زبان انگلیسی ایجاد بشه و هر یک از مسئولین نجومیِ انجمنها یک معرفی از انجمن، فعالیتها و سوابقشون ارائه بدن تا منجمین خارجی از این طریق با

منجمها، شهرها، موقعیت نجومی و موقعیت آسمون اونا آشنا شده و حتی ترغیب بشن که با منجمین و انجمنهای شهری ایران ارتباط برقرار کنن.

امااااا.....(اینجا اما داره)

اینکه دوستان زیادی همکاری نمی کنن، واسه همینم این روند کندتر پیش میره. (دوستان پایه جمله سازی رو که بلدین؟ سعیتون رو بکنین خواهشا، بنده و سایر دوستان هم

هستیم اینجا برای ویرایش و به حداقل رسوندن اشکالات، اینم در نظر داشته باشین که منجمین خارجی همه انگلیسی زبان نیستن، اونام غلط دارن تو حرف زدنشون، اما

سعی می کنن با همونی که بلدن ارتباط برقرار کنن، پس شمام سعیتون رو بکنین)

اگه همه همت کنن قطعا سریعتر به این هدف خواهیم رسید و حتی روابط بین المللیمون هم با معرفی فروم در جوامع جهانی نجوم بیشتر خواهد شد و این فکر می کنم به

نفع هممون باشه.

پس منتظر همت عالی شما دوستان در تالار انگلیسی هستیم

mamdoo
03-09-2012, 07:49 PM
سلام
خسته نباشید!
یه چیزی به ذهنم رسید که فکرکردم پیشنهاد بدم:

امکانش هست مدیرانی که پست های اعضای جدید رو کنترل میکنن و اگر اون پست ایرادی داشت تایید

نمیکنن،اشکال موضوعی یا نوشتاری یا... اون پست رو به خود فرد هم گوش زد کنن؟؟

چون اینجوری آدم نمیدونه پستش فرستاده نشده یا تایید نشده!واگر تایید نشده،چرا!؟
ممنون

space
03-10-2012, 04:19 PM
به نظر من با توجه به گسترش فروم و تاپیک های مختلفی که ایجاد شدن
شاید بد نباشه در دسته بندی موضوعات و انجمن ها یک بازنگری دوباره بشه تا کاربر به موضوع مورد نظر در کمترین زمان دسترسی داشته باشد
من خودم وقتی به فروم اومدم یه مقدار در پیدا کردن تاپیک های مورد نیازم دچار سردرگمی میشدم
ممنون

Sunrise
03-10-2012, 09:35 PM
سلام
خسته نباشید!
یه چیزی به ذهنم رسید که فکرکردم پیشنهاد بدم:

امکانش هست مدیرانی که پست های اعضای جدید رو کنترل میکنن و اگر اون پست ایرادی داشت تایید

نمیکنن،اشکال موضوعی یا نوشتاری یا... اون پست رو به خود فرد هم گوش زد کنن؟؟

چون اینجوری آدم نمیدونه پستش فرستاده نشده یا تایید نشده!واگر تایید نشده،چرا!؟
ممنون

سلام دوست گرامی

والا تصور مدیران این هست که با توجه به تاپیک های قوانین و همین طور قوانین نانوشته فروم، کاربران عزیز متوجه دلیل ویرایش ها و یا تایید نشدن ها و حتی حذف شدن ها - که البته انصافا تعدادشون خیلی خیلی کمه - بشن ولی

من شخصا به این که به کاربر دلیل اعمال مدیریت روی پستش رو بگم مقید هستم و تا اونجا که اطلاع دارم برخی مدیران تالاری هم همین طور هستن ...:hope my fake smile

اما شما هم حق بدید که با توجه به حجم بالای ارسال ها ، مخصوصا در زمان پیکِ ارسال پست، نامه نگاری و اطلاع رسانی خیلی وقت گیر و دشوار میشه :pathead:و اگر هم بذاریم برای بعد، طبیعتا ممکنه فراموش کنیم ;)

حالا یعنی بهتره اگر مورد خاصی بود و سوالی نسبت به ارسالی داشتید با ارسال یک پیام خصوصی بپرسید چون من همه پیام خصوصی ها رو پیگیری میکنم و جواب میدم :thumbsup:

مرسی از حضور و پیشنهادتون

mamdoo
03-14-2012, 08:11 PM
با سلام

من یک پیشنهاد داشتم :

اگه یه انجمن یا تاپیک درست کنید برا کار های متفرقه احتمالا

زمانی که بحث منحرف میشه اعضا ادامه ی بحثشون رو اونجا ادامه بدن .

primeastro
03-14-2012, 08:29 PM
با سلام

من یک پیشنهاد داشتم :

پیشنهاد خوبی هست اگر یک سری محدودیت ها رعایت بشه!

Sunrise
03-14-2012, 11:02 PM
با سلام

من یک پیشنهاد داشتم :

پیشنهاد خوبی هست اگر یک سری محدودیت ها رعایت بشه!

سلام
مرسی از پیشنهاداتتون
ولی مساله اینجاست که اینجا یک فروم تخصصی و نجومی است و فرض بر این هست که افرادی که عضو میشن یا نجومی هستن و یا به نجوم علاقه دارن و در هر دو صورت در بدو ورود انتظار میره که فعالیت نجومیشون پررنگ تر از سایر وجوه ممکن برای فعالیتشون باشه!
ولی در عین حال بحث های عمومی و تقریبا نجومی در تالار عمومی و همین طور برخی مباحث گروهها رو داریم تا فرد به قول معروف "برادریش رو ثابت کنه" و بعد از ارتقاء پیدا کردن به سطح "ممتاز" میتونه وارد تالار مباحث غیر تخصصی بشه و در مباحث فان و یا مربوط به سایر علوم و علاقه مندی ها شرکت کنه ;)

موفق باشید

space
03-15-2012, 03:00 PM
من پیشنهاد میکنم تاپیکی مثل آف تاپیک بصورت منظم بعد از به مدت زمانِ خاص ریست بشه
یعنی کل پست ها پاک بشن
اینجوری پست هایی که به نجوم ربط ندارن حذف میشن
و هم کسی برای زیاد شدن پست هاش تو آف تاپیک پست نمیذاره
ممنون

فرشین نژاد
03-15-2012, 03:50 PM
فرشین نژاد هستم از طرفداران گروه نجومی آ وا استار....
وبسیار مسرورم که در این گروه عضویت دارم.....
یک پیشنهاد دارم که اگه براتون جالب بود انجامش اثر مفیدی خواهد داشت....

اینکه یک گروهی باشه تا برای اعضای علاقه مند به تراش آینه های دستی برگزار بشود که اگر کسانی تمایل به یاد گیری دارند یا اینکه در انجام کار، سوالاتی برایشان پیش آمده از اطلاعات و تجربیات این گروه استفاده کند تا بالاخره به یه نتیجه ودر آخر ساخت یک آینه با قدرت خوب برای رصد به ثمر برسد.....
در کل فکر میکنم جای یک همچنین چیزی در این انجمن خالی باشد....برگزاری این جور اقدامات و پرسش و پاسخ ها در زمینه تراش آینه هم علاقمندان بیشتری رو به خود جذب میکند وهم درصد بار علمی رو افزایش میده.........
با سپاس
مشتاقانه منتظر پاسخ شما هستم

Mostafa
03-15-2012, 06:30 PM
من پیشنهاد میکنم تاپیکی مثل آف تاپیک بصورت منظم بعد از به مدت زمانِ خاص ریست بشه
یعنی کل پست ها پاک بشن
اینجوری پست هایی که به نجوم ربط ندارن حذف میشن
و هم کسی برای زیاد شدن پست هاش تو آف تاپیک پست نمیذاره
ممنون

سلام space عزیز

پیشنهاد خوبی مطرح کردید

واقعآ برخی از مطالبی که در آف تاپیک درج میشود تاریخ مصرف دارند و بعد از مدتی مطالب اضافی محسوب می شوند .

اما در این بین مطالبی هم هستند که واقعآ با ارزش هستند و حیف است که از بین بروند .

به همین دلیل امکان حذف کل تاپیک یا ریست کردن آن وجود ندارد ،

اما مدیران گرامی فروم هر از گاهی پست های قدیمی زائد را حذف می کنند و صرفآ مطالب مفید تر را نگه داری می کنند .

payam-surveyor
03-23-2012, 01:39 PM
با سلام و احترام
من امروز 4 فروردین 91 و تقریبا 10 دقیقه پیش عضو این سایت شدم
آشنایی من به خاطر یک جست و جو در ارتباط با رشته ی تحصیلیم یعنی نقشه برداری بود
اگر آگاه باشید رشته ی نقشه برداری در مقطع کارشناسی و مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش ژئودزی (و البته با تلفظ اصلی جیادسی) سر و کار خوبی با علم نجوم داره
می خواستم پیشنهاد کنم اگر همچین تاپیکی مختص به ژئودزی در سایت وجود داره، به من معرفیش کنید
اگر نداره بسازیدش؛ من حاضر هستم که اداره ی این بخش رو به خاطر علاقه زیادی که به ژئودزی دارم، به عهده بگیرم
با تشکر

shariatzadeh
03-23-2012, 06:05 PM
با تشکر از payam-surveyor عزیز
منظورتون از یک قسمت درباره ژئودزی چیه ؟
ما توی نجوم کروی از ژئودزی ها استفاده می کنیم که شما میتونید مطالب مربوط به این مبحث رو توی قسمت المپیاد ببینید .
همینطور توی کیهانشناسی هم از ژئودزی استفاده میکنیم . البته به دلیل اینکه این قسمت از کیهانشناسی که معمولا سینماتیک کیهانشناسی نامیده میشه نیاز به ریاضیات بیش از حد معمول داره ، فعلا به این موضوع پرداخته نشده .

زیگما
05-15-2012, 07:34 PM
باسلام . اگر میشه یه بخشی برا تازه وارد ها بگزارید که ما هم بتونیم بیشتر در جریان سایت باشیم . باتشکر

Setare KOchOlO
05-15-2012, 11:34 PM
باسلام . اگر میشه یه بخشی برا تازه وارد ها بگزارید که ما هم بتونیم بیشتر در جریان سایت باشیم . باتشکر

سلام خدمت كاربر زيگما ... ورودتون به آوا رو خوش امد ميگيم .:have a nice day:

در حال حاضر در صفحه ايندكس فروم تاپيكي بانام " اطلاعيه هاي مهم سايت " (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=951) قرار داره كه توسط مدير سايت ، جناب امام (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?1-Mostafa) ، آپديت ميشه و مهم ترين و در اولويت ترين خبر رو قرار ميدن .

gissoo
05-22-2012, 08:50 PM
سلام به همه ی مدیران خوش فکر آوا استار
مدتیه با آواگردی خودمو با شما همراه کردم،البته به قول دخترم flare star مامان به همه جا سر می کشه!
هر کاربر جدیدی مثل من با ورود به هر تاپیک با حجم زیادی از متن و مقاله و مباحثه روبرو میشه که پیگیری اونا از ابتدا تا انتها کار سختیه بطوری که موجب دلسردی بعضی میشه وممکنه از پیگیری منصرف بشن. فکر میکنم اگر هر چند وقت یکبار خلاصه ویا جمع بندی توسط مدیر مربوطه(که احتمالا فرصت کافی ندارند)یا بهتر از اون یکی از اعضای پیگیر و علاقمند صورت بگیره مشکل حل بشه.اگر پیشنهادم تکراری یا ناکارآمد یا... است،به این دلیله که تازه کارم واز همه ی تصمیمات ونظرات اطلاع ندارم!براتون موفقیتی بیش از پیش آرزو می کنم.

امیر عباس
05-30-2012, 01:31 PM
سلام. خیلی خوب میشد اگه یه مدیر تبلیغات مجازی داشتیم . برای افزایش بازدید کنندگان و اعضا. خودم اولین کاندید.

arashgmn
06-30-2012, 09:52 PM
به نظرم خــــیــــــــلی خوب می شد اگه توی بخش قوانین فروم ، یه فایل آموزشی برای تازه واردها ایجاد کنید . منظورم یه چیزی شبیه به یه راهنمایست که آدمو از لحظه ی ثبت نام ، به قوانین ، انجمن ها ، تکنیک ها و... ی فروم آشنا کنه . مثلا فصل اولش یه آموزش کلی و سریع باشه که هر کی که میاد به طور کلی بفهمه که قضیه ی انجمنا چیه ( اینو میگم چون خودم تا مدت زیادی نمی دونستم که چه جوری باید جواب پست ها رو بدم :دی) . بعد تو فصل های بعدی توضیح انجمن ها ، بخش های جانبی سایت ، ویکی نجوم و تکینک ها توضیح داده بشن . صد البته اگه از عکس استفاده بشه ، بهتره چون که میگن یک تصویر از هزاران حرف گویا تره . اخر سر هم فایل رو به صورت پی دی اف در اختیار تمام تازه واردها(یی چون من) هنگام ثبت نام قرار بدین . یا حتی در میشه در بخشی مثل کنترل پنل قرار داد که هر کی هر وقت خواست بتونه بهش مراجعه کنه . دقیقا مثل یه راهنمای جیبی ...

Flare star
07-01-2012, 07:21 AM
سلام. خیلی خوب میشد اگه یه مدیر تبلیغات مجازی داشتیم . برای افزایش بازدید کنندگان و اعضا. خودم اولین کاندید.

فکر نکنم به همچین چیزی نیاز باشه!:blink:
چون به طور عادی قطعا دوستان آوااستاری اگه با افرادی روبرو بشن که به نجوم علاقه مندن حتما به اونا پیشنهاد میدن که به آوا سر بزنن!!!این خودش تبلیغه:grin:
یکی از این افراد مادر گرامی بندس:gissoo:Psmiley:
پ.ن:البته این فقط نظر شخصیه من!:wink:

mohammad_reza
07-10-2012, 03:46 PM
من یک پیشنهاد کوچیک دارم
رنگ اسم کاربران فعال و ممتاز خیلی شبیه به هم هست خیلی بهتره رنگ کاربران فعال و ممتاز تفاوت زیاد تری با هم داشته باشه

پیمان اکبرنیا
07-10-2012, 08:25 PM
من یک پیشنهاد کوچیک دارم
رنگ اسم کاربران فعال و ممتاز خیلی شبیه به هم هست خیلی بهتره رنگ کاربران فعال و ممتاز تفاوت زیاد تری با هم داشته باشه

سلام

بله درسته رنگها زیاد متفاوت نیست ولی مهم اینه که زیر نام کاربری نوشته شده ممتاز یا فعال، فقط در تشکرها یا در لیست کاربران حاضر در سایت ممکنه یک مقدار تفاوت کنه. :)

SSgumS
07-19-2012, 03:12 PM
من یه فروم پیدا کردم که از لحاظ زیبایی یه ذره از اینجا بهتره
اگه تونستید کمی این جا رو مثل اونجا مرتب تر کنید مخصوصا قسمت هدر و بالای فرومش تر تمیز تره
آدرس سایت:
http://forum.playdota.ir/
یه نکته دیگه توی این سایت برای کاربران فعال و غیره به جای نوشتن این خصوصیت زیر اسمشان شکلی زیباتر گذاشته است.
http://up.avastarco.com/images/xzm7iyvkt1a2nszf1f8j.png

Amin-Mehraji
08-02-2012, 11:10 PM
با سلام:دی
با اجازه جناب مدیر یه پیشنهاد داشتم که همت و یاری همه ی آوااستاری ها رو می طلبه.

قضیه اینه که چند وقت پیش با همکاری دوست عزیزم آقای صادقیان (:قلب ) اقدام به تگ زدن به تاپیک های فروم کردیم ولی به دلیل حجم بیش از حد و اندازه ی تاپیک ها ( 1000 ماشالا بزنم به تخته :grin: ) وسط راه بریدیم!!! واقعا هم بریدیم!!! لذا به نظرم رسید این مسئله رو اینجا و در دید عموم مطرح کنم تا از همکاری بقیه دوستان هم بهره ببریم. هر کدوم از دوستان که لطف می کنند و پستی می زنن همون جا به تاپیکش هم تگ بزنن. کار سختی هم نیس، تصویر پایین رو داشته باشید:

[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/3f9qn1s5hls6hynriqc1.png"]http://up.avastarco.com/images/3f9qn1s5hls6hynriqc1.png (http://up.avastarco.com/images/3f9qn1s5hls6hynriqc1.png)
این قسمت انتهای همه تاپیک ها هست. کادر قرمز رنگ همون قسمت تگ ( کلمات کلیدی ) هستش. برای تگ زدن کافیه گزینه ی " ویرایش برچسب " رو کلیک کنید. بعد از کلیک سیستم بطور خودکار جعبه متنی رو برای شما باز می کنه که می تونید کلمات مورد نظرتون رو اونجا بنویسید. حداکثر تگ مجاز ، 2 تگ برای هر نفر در هر تاپیک هست. ضمنا برای ایجاد فاصله بین دو کلمه مجزا باید از ویرگول انگیلیسی ( , ) که روی حرف " واو " کی بردتون هست استفاده کنید برای مثال : "امین,مهراجی":grin:

آها!!! میرسیم به اصل مطلب!!! اصل مطلب هر کاری قوانین انجام اون کاره:stupido:

و این کار فقط و فقط 2 قانون داره:

1- کلماتی که استفاده می کنید مرتبط با موضوع همون تاپیک باشه.
2- کلمات تون غلط علمی نداشته باشه! ( البته دور از جون خیلی ها! ) چون یادمه یه بار یکی از دوستان تگ زده بود " بطلمیوس و گردش زمین":ka boom: بیچاره بطلمیوس تو گورش لرزید با این تگ:sSW_darthvader:

و اینکه چرا این کار رو می کنیم؟ دلیلش اینه که سرچ توی گوگل از طریق همین تگ انجام میشه و این باعث میشه که موقع سرچ وارد سایت مورد نظرتون بشید نه سایت های تبلیغاتی و... و همچنین این کار باعث میشه آمار بازدیدکنندگان سایت بالا بره و قضیه ی رقابت و اینا که دیگه خودتون بهتر از من می دونید:دی

پس بسم الله
شروع کنید ای هم آواییان:thumbsup:

Mostafa
08-03-2012, 01:47 PM
با عرض سلام و تشکر بسیار زیاد از امین مهراجی عزیز بابت این پیشنهاد بسیار مفید

بله ، همونطور که امین هم گفت موضوع تگ ها اهمیت بسیار زیادی در فروم ها داره و باعث میشه کسانی که دنبال یکی از مطالب و موضوعات اینجا می گردند ، راحت تر بتونند مطلبشون رو پیدا کنند .

اما راه نسبتآ ساده تری وجود داره برای این کار که باعث میشه تاپیک های بدون تگ اونقدر زیاد نشوند که تگ زدن اونها نیاز به عزم عمومی داشته باشه !

اون هم اینه که دوستانی که تاپیک جدید ایجاد می کنند ، همون موقع چند تگ مرتبط هم بزنند تا این موضوع هم خیلی سریع در موتور های جستجو ایندکس بشه و هم تاپیک های بدون تگ تعدادشون زیاد نشه

ممنون از توجه همه دوستان گرامی و ممنون از آقای مهراجی بابت این پیشنهاد تذکر به جایی که دادند

موفق باشید :)

Sunrise
08-04-2012, 02:27 PM
با توجه به اهمیت بحث برچسب گذاری مباحث و تاپیک ها علاوه بر نکات خوبی که اقای امام و همین طور اقای مهراجی اشاره کردن این هم مهمه که تگ ها هم عناوین کلی و هم عناوین جزئی داشته باشن....

مثلا تاپیک طیف که به تازگی ایجاد شده و تگ هم خورده رو بهتره این طوری برچسب گذاری کنیم:

طیف جذبی , طیف نشری , طیف نگاری , طیف پیوسته , جسم سیاه , نجوم , اختر فیزیک , آوا استار , آموزش نجوم , آموزش فیزیک , تابش , تابش جسم گرم , تابش جسم سیاه , نور , ستاره , طیف , طیف ستارگان , برانگیختگی , ستاره شناسی ,

و شاید حتی بیشتر و جزئی تر

برای امتحان اثر تگ های دقیق در سرچ ها و شناسایی موتورهای جستجوگر، میتونید خودتون به صورت آزمایشی چک کنید و نتیجه رو ببینید.

کلا این بحث برچسب گذاری و مشارکت در رده بندی های مجازی یک مبحث داغ در وب2 هست.

اما الان یه مشکلی هست که من سابق بر این باهاش برخورد نکرده بودم و اون محدودیت در تعداد تگ هاست!!! قبلا که برچسب ها رو ویرایش میکردم هیچ وقت ارور تعداد دریافت نکرده بودم
جناب موجکریس میشه کمک کنید ؟ :)

mojcris
08-04-2012, 04:42 PM
سلام

بله ، یه نگاهی میندازم ببینم چی میشه !

jooyande
08-04-2012, 05:20 PM
درود دوستان
تگ ها توی روال قرار دادن یک پست جدید، دقیقا در جایی قرار داده شدند که کاربر مشتاق قرار دادن ارسالش و دیدن بازخوردها (پاسخ ها و تشکرها) هست و تحملش در کمترین حد. دقیقا در آخرین مراحل! و این یعنی انجام نشدن تگ زدن برای هر تاپیک جدید از طرف ایجاد کنندگان.
به این مسئله بحث "عادت نداشتن" و "فراموش کردن" رو هم اضافه کنید.
لذا باید انتظار داشت که حتی با وجود سه ارسالی که در بالا اومد و درخواست های پیاپیشون در این مورد، بخش قابل توجهی از کاربران در هنگام ارسال تاپیک، مسئله تگ زدن رو مورد توجه قرار ندند.

از طرفی همه ما می دونیم که در سیستم مدیریتی و روال کاری آوا استار، ناظران اصلاح کننده ای مانند "ویراستار ادبی" سایت وجود دارند که مسئولیت مرور تمامی ارسالها و اصلاح اونها رو از جهات مختلف دارند.
لذا ... توصیه میشه یا این مسئله نیز به ویراستار ادبی محترم فروم (یا سایر کسانی که فعالیت های نظارتی دارند) واگذار بشه و یا مسئولیت تازه ای برای این قضیه ایجاد بشه تا فردی وجود داشته باشه که تگ های تاپیک های جدید رو کنترل کنه و اگر تاپیکی تگ های کمی داشت، تگ نداشت و یا تگ های نا مرتبطی داشت، اصلاحات لازم رو انجام بده. مسئولیتی مانند "ویراستار فنی"!

روز خوش.

mojcris
08-04-2012, 07:43 PM
با سلام !

دوستان تعداد تگ ها به 71 تگ افزایش یافت !

موفق باشید.

Amin-Mehraji
08-04-2012, 08:01 PM
با سلام !

دوستان تعداد تگ ها به 71 تگ افزایش یافت !

موفق باشید.

از شما خیلی ممنونم

ولی با اجازه تون من امتحان کردم 20 تا هستند.

mojcris
08-05-2012, 12:24 AM
ممنون دوست عزیز

لطفا دوباره امتحان کنید الان دیگه باید درست شده باشه.

NARUTO
08-23-2012, 01:58 PM
سلام:have%20a%20nice%20d من هیچ انتقادی ندارم و همچنین از سایت خوبتون هم متشکرم:thumbsup: اما یک پیشنهاد دارد:help: میشه یک بخش تخصصی درباره اطلاعات صحیح نجومی و فیزیکی از منابع مخصوص و اختصاصی در اختیارمان بگذارید:thumbsup: همچنین آموزش در مورد نجوم و مخصوصا فیزیک ذرات بنیادی از اساتید بزرگ:blank:

soroosh
08-23-2012, 04:25 PM
در واقع می‌خوام یه پیشنهاد بدم نه این که انتقاد کنم
می‌شه کاری کنید که ما وقتی به یه نفر پیغام خصوصی می‌دیم بفهمیم که اون شخص پیغام ما رو خونده ؟

مهدی ناصری
08-23-2012, 04:32 PM
در واقع می‌خوام یه پیشنهاد بدم نه این که انتقاد کنم
می‌شه کاری کنید که ما وقتی به یه نفر پیغام خصوصی می‌دیم بفهمیم که اون شخص پیغام ما رو خونده ؟
این قسمت هم اکنون وجود داره، با خط قرمز تو شکل زیر مشخص کردم، باید اون تیک رو بزنید:

http://up.avastarco.com/images/o7awfs717494q6365ybh.jpg (http://up.avastarco.com/images/o7awfs717494q6365ybh.jpg)

و بعد در قسمت پیگیری پیغام های خصوصی ببینید که خونده شده یا نه.

http://up.avastarco.com/images/fs51xkjorxsnnmfu6a5t.jpg

NARUTO
08-25-2012, 01:01 AM
سلام . یک پیشنهاد داشتم:hope my fake smile میشه حداکثر حجم عکس برای آپلود سنتر رو 2 مگ بگذارید:meaw: بخاطر اینکه عکسم 1/9 مگ بود پذیرفته نشد و اگر هم بخام هر دفعه عکس رو در نرم افزارهای گرافیکی کوچک یا جحمشو کم کنم زمان بر و حوصله سر بره:( اگه میشه حداکثر حجم مجاز تصاویر رو تا 2 مگ افزایش دهید ممنون:hope my fake smile

sasan20oo20
08-25-2012, 10:00 AM
ببخشید یه نظر داشتم نمیدونم احتمالا به ذهن وستان هم رسیده

چرا تو قسمت بالایی سایت لینک سایت عکاسی اوا رو نمیزارین منظورم کنار گزینه ویکی نجوم هستش :)
راستش من هر دفعه باید برم تاپیکش رو باز کنم از اونجا ادرسش رو وردارم از اون طریق وارد سایت بشم :))

kh.maroufi
08-25-2012, 10:23 AM
ببخشید یه نظر داشتم نمیدونم احتمالا به ذهن وستان هم رسیده

چرا تو قسمت بالایی سایت لینک سایت عکاسی اوا رو نمیزارین منظورم کنار گزینه ویکی نجوم هستش :)
راستش من هر دفعه باید برم تاپیکش رو باز کنم از اونجا ادرسش رو وردارم از اون طریق وارد سایت بشم :))

به زودی این گزینه هم اضافه میشه ساسان جان

ممنون از توجهت...

Mojtaba Gholami
08-25-2012, 10:03 PM
سلام . یک پیشنهاد داشتم:hope my fake smile میشه حداکثر حجم عکس برای آپلود سنتر رو 2 مگ بگذارید:meaw: بخاطر اینکه عکسم 1/9 مگ بود پذیرفته نشد و اگر هم بخام هر دفعه عکس رو در نرم افزارهای گرافیکی کوچک یا جحمشو کم کنم زمان بر و حوصله سر بره:( اگه میشه حداکثر حجم مجاز تصاویر رو تا 2 مگ افزایش دهید ممنون:hope my fake smile
حجم آپلود سنتر که 3 مگابایته . عضو بشی 3 مگابایت میشه .

farshad
08-31-2012, 10:35 PM
درود

در این فروم بخشی برای معرفی مکانهای مناسبی که دوستان برای رصد و یا عکاسی سراغ دارن وجود داره!؟
اگه نداره امکانش هست ایجاد بشه؟
اگر هم داره میشه لینک بدید؟
سپاس

مهدی ناصری
08-31-2012, 10:38 PM
درود

در این فروم بخشی برای معرفی مکانهای مناسبی که دوستان برای رصد و یا عکاسی سراغ دارن وجود داره!؟
سپاس
بهترین رصدگاه ها (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?11-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7)

مسعود فرح بخش
08-31-2012, 10:38 PM
درود

سپاس
درود بر شما
تاپیک بهترین رصد گاه ها (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?11-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7)برای این کار وجود داره.

Astronomy
08-31-2012, 10:39 PM
درود

سپاس
بله بله!

اینم لینکش:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?11-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7

farshad
08-31-2012, 10:43 PM
بهترین رصدگاه ها (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?11-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7)

بله بله!

اینم لینکش:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?11-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7

مرسی سرعت عمل دوستان :دی
کاش یه چیز دیگه میخواستم :دی

Mostafa
08-31-2012, 10:48 PM
واقعآ جاي خوشحالي و خوشوقتي است كه وقتي كسي از اعضا سوالي مطرح مي كند ، به فاصله كمتر از 3 دقيقة ، 3 نفر از دوستان سعي مي كنند راهنمايي لازم را انجام بدهند . :have a nice day:

به خاطر وجود چنين صميميت هايي به خودمان مي باليم و سعي مي كنيم تلاش بيشتري در جهت پيشرفت علمي تك تك اعضا انجام دهيم .

از همه دوستان عزيز علي الخصوص آقاي مهدی ناصری (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?2731-مهدی-ناصری) ،آقاي مسعود فرح بخش (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?2400-مسعود-فرح-بخش) و آقاي Astronomy (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?1590-Astronomy) به خاطر اين حس همكاري صميمانه سپاسگزارم .

-------

پ ن : آقاي فرح بخش و آقاي Astronomy ، پس از ارسال متن ، متوجه شدند كه شخص ديگري پاسخ را داده است و پست خود را حذف كردند .

ولي من پست هاي اين دوستان را برگرداندم تا تقديري كنم از اين حس همكاري صميمانه

با آرزوي موفقيت براي همه اعضاي گل آوا استار :)

nakhodaye aseman
09-02-2012, 12:45 PM
سلام ببخشید دوتا پیشنهاد کوچولو داشتم
در تالار های مختلف چندتا تاپیک وجود داره که تقریبا باهم وجه اشتراک دارن اگر می شود برای دسترسی سریع و پیشرفت بحث ها تالاری به این تاپیک ها اختصاص داده بشه
این بحث ها شامل : موجودات فضایی چه شکلی هستند؟ ، زیست فرازمینی ، یوفو (اشیاء ناشناخته فضایی) ، حیات فرازمینی ، حیات فرازمینی هوشمند و زندگی در شرایط سخت هستند .
و پیشنهاد دومم اینه که یک گروه دسته جمعی تشکیل بشه و در اون دوستان به تحقیق در باره ی قسمتی از نجوم بپردازن (مثلا گروهی به سر گروهی آقای ثابتی زاده به تحقیق در مورد شهاب سنگ ها در منطقه ی خود بپردازند و نتایج را در اختیار همه ی دوستان قرار بدهند)
امید وارم که تونسته باشم منظورم رو برسونم

Setare KOchOlO
09-02-2012, 03:45 PM
سلام ببخشید دوتا پیشنهاد کوچولو داشتم
در تالار های مختلف چندتا تاپیک وجود داره که تقریبا باهم وجه اشتراک دارن اگر می شود برای دسترسی سریع و پیشرفت بحث ها تالاری به این تاپیک ها اختصاص داده بشه
این بحث ها شامل : موجودات فضایی چه شکلی هستند؟ ، زیست فرازمینی ، یوفو (اشیاء ناشناخته فضایی) ، حیات فرازمینی ، حیات فرازمینی هوشمند و زندگی در شرایط سخت هستند .
و پیشنهاد دومم اینه که یک گروه دسته جمعی تشکیل بشه و در اون دوستان به تحقیق در باره ی قسمتی از نجوم بپردازن (مثلا گروهی به سر گروهی آقای ثابتی زاده به تحقیق در مورد شهاب سنگ ها در منطقه ی خود بپردازند و نتایج را در اختیار همه ی دوستان قرار بدهند)
امید وارم که تونسته باشم منظورم رو برسونم

تالار علوم سياره اي و فناوري فضايي ايجاد شده و همه در اين تالارن ... به صفحه ي انجمن مراجعه كنيد ..و يه تالار بعد از نجوم كروي و مكانيك سماوي ميشه تالار علوم سياره اي و فناوري فضايي
(http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?95-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
درمورد مثالتون كه به شهاب سنگ ها مربوط ميشه قبلا جناب پور خرسندي تاپيكي با همين عنوان ايجاد كردند :گروه جستجوي دهانه هاي برخوردي (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?530-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%DB%8C)

درمورد مابقي تالار ها هم به نوعي چنين گروه هايي هست ... مثلا ترجمه متن انگليسي براي ويكي ...
و هربار كه قرار باشه بصورت گروهي يعني همه ي اعضاي فروم در فعاليتي شركت داشته باشن بطور عمومي اعلام ميشه ...

sasan20oo20
09-20-2012, 07:59 AM
سلام و عرض خسته نباشید به همه دوستان مدیر و کاربران گرامی که به پیشرفت اوا استارمون کمک میکنن

و یه خسته نباشید به اقای امام و مجتبی جان به خاطر سایت عکاسی :دی

راستش یه ایده داشتم این بخش تایید پیغام های بازدید کنندگان واقعا لزومی داره باشه؟؟؟
خوب اگه میگین واسه جلوگیری از ارسال چیزای نامربوطه این جور چیزا رو میشه تو پیغام خصوصی هم گفت

واقعا نیازی هست به این تایید؟؟
یه توضیحی بدین ممنون میشم :دی

mojcris
09-20-2012, 08:59 AM
سلام

ممنون ! مرسی !

تایید پیغام ها به این دلیله که ممکن پیام نامربوط و یا نامناسبی ارسال بشه ، و به این دلیله که پیام بازدیدکنندگان یه جایی که معمولا همه ی اعضا می تونن اونجا رو ببینن و یه جای عمومی به حساب میاد !! ولی توی پیغام خصوصی دیگه همه نمی تونن پیام رو ببینن !!

hadi soleimani
10-29-2012, 11:30 PM
با سلام و احترام به مدیریت سایت جناب آقای امام و مدیران زحمتکش سایت.

من یک پیشنهادی دارم که شاید خیلی موثر و کارایی سایت رو بالا ببره و باعث بهره وری قسمت هایی از سایت بشه.

ما تو فروم تاپیک های متعددی داریم که تعدادی از قبل بودند و تعدادی اخیرا ساخته شده اند از جمله این تاپیک ها که ایده بسیار جالب و کارایی فراوانی دارند.

تاپیک دیکشنری اصطلاحات نجومی (http://http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=1235) هستش که توسط خانوم گندم ایجاد شده است.

به نظر بنده این نوع تاپیک ها بهتر است در قسمت ویکی نجوم قرار داده شود تا تمامی افراد بتونن لغات و اصطلاحات نجومی رو به راحتی و بدون محدودیت قرار بدهند.این یک طرف طرف دیگر در ویکی نجوم بهتر میتوان لغات لازم را به روز رسانی یا ترجمه کرد.و از همه مهمتر پیدا کرد.

البته این نظر شخصی بنده بود.که این نوع تصمیمات نیازمند بررسی در تمامی ابعاد را دارد.به امید موفقیتی بیشتر برای سایت آوا استار.که آرزوی همه ی ماست.

پیمان اکبرنیا
10-30-2012, 12:50 AM
با سلام و احترام به مدیریت سایت جناب آقای امام و مدیران زحمتکش سایت.

من یک پیشنهادی دارم که شاید خیلی موثر و کارایی سایت رو بالا ببره و باعث بهره وری قسمت هایی از سایت بشه.

ما تو فروم تاپیک های متعددی داریم که تعدادی از قبل بودند و تعدادی اخیرا ساخته شده اند از جمله این تاپیک ها که ایده بسیار جالب و کارایی فراوانی دارند.

تاپیک دیکشنری اصطلاحات نجومی (http://http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=1235) هستش که توسط خانوم گندم ایجاد شده است.

به نظر بنده این نوع تاپیک ها بهتر است در قسمت ویکی نجوم قرار داده شود تا تمامی افراد بتونن لغات و اصطلاحات نجومی رو به راحتی و بدون محدودیت قرار بدهند.این یک طرف طرف دیگر در ویکی نجوم بهتر میتوان لغات لازم را به روز رسانی یا ترجمه کرد.و از همه مهمتر پیدا کرد.

البته این نظر شخصی بنده بود.که این نوع تصمیمات نیازمند بررسی در تمامی ابعاد را دارد.به امید موفقیتی بیشتر برای سایت آوا استار.که آرزوی همه ی ماست.

سلام به آقا هادی گرامی

اتفاقا فعلا محل تاپیک دیکشنری آزمایشی است. یعنی مثلا میتونست در تالار آموزش هم باشه ولی فعلا در انگلیسی قرار داره. اما در مورد ارتباط با ویکی به نظرم دیکشنری میتونه مستقل از ویکی باشه. چون ویکی یک دانشنامه است و دیکشنری نیست :) یعنی کاربردهاشون با هم متفاوت هست. البته برای جستجوی یک مطلب مشابه فارسی در ویکیپدیا انگلیسی میشه از این تاپیک کمک گرفت ;)

باز اگر درست متوجه نشدم و پاسختون را ندادم منظورتون را بیشتر تشریح کنید. خیلی ممنون

hadi soleimani
10-30-2012, 12:54 AM
سلام به آقا هادی گرامی

اتفاقا فعلا محل تاپیک دیکشنری آزمایشی است. یعنی مثلا میتونست در تالار آموزش هم باشه ولی فعلا در انگلیسی قرار داره. اما در مورد ارتباط با ویکی به نظرم دیکشنری میتونه مستقل از ویکی باشه. چون ویکی یک دانشنامه است و دیکشنری نیست :) یعنی کاربردهاشون با هم متفاوت هست. البته برای جستجوی یک مطلب مشابه فارسی در ویکیپدیا انگلیسی میشه از این تاپیک کمک گرفت ;)

باز اگر درست متوجه نشدم و پاسختون را ندادم منظورتون را بیشتر تشریح کنید. خیلی ممنون

منظور بنده خود ویکی نیست بلکه شرایط و قانونی هست که در ویکی اعمال شده.منظورم این هستش که شرایطی فراهم باشه که فردی که به واژه مورد نظر علاقه داره تمامی تاپیک رو زیرورو نکنه.به راحتی تایپ کنه یا با ترتیب حروف پیدا کنه یا مدیری تصحیح کنه یا اضافه کنه.بنظرتون همچین چیزی تو تاپیک به راحتی امکان پذیره؟

stargazer
10-30-2012, 09:32 AM
منظور بنده خود ویکی نیست بلکه شرایط و قانونی هست که در ویکی اعمال شده.منظورم این هستش که شرایطی فراهم باشه که فردی که به واژه مورد نظر علاقه داره تمامی تاپیک رو زیرورو نکنه.به راحتی تایپ کنه یا با ترتیب حروف پیدا کنه یا مدیری تصحیح کنه یا اضافه کنه.بنظرتون همچین چیزی تو تاپیک به راحتی امکان پذیره؟
اگه درست متوجه شده باشم منظورتونو، اینه که راحت بشه لغات رو پیدا کرد، درسته؟
اگه اینه، بله قراره که بعد از یه مدت که لغات و معانی اضافه شدن، اونا رو در پست اول لیست کنیم و بعدم اگه امکان لینک کردن باشه لینک، اگه نه شماره صفحات یا پستها جلوی هر حرف نوشته میشه.
اینطوری فکر می کنم جستجو راحتتر میشه :)

پیمان اکبرنیا
10-30-2012, 10:39 AM

پیشنهاد دیگه ای هم مطرح شد و این بود که در ویکی نجوم عنوان هر صفحه علاوه بر فارسی، به انگلیسی هم موجود باشه که به نظرم پیشنهاد خوبیه و مشکلی که گفتید برای جستجو ایجاد میشه را برطرف میکنه. البته در تیتر مطلب نباید واژه انگلیسی باشه بلکه باید در اول متن اضافه بشه :) یک صحبتی با دوستان بکنیم اگر امکانش وجود داشت در ویکی این ایده را پیاده کنیم. یعنی کلماتی که در اون تاپیک ترجمه میشه به ویکی منتقل کنیم انگلیسیش را

مسعود فرح بخش
10-30-2012, 11:34 PM
سلام و خسته نباشید :)
با اجازه من یک پیشنهاد داشتم
با توجه به اینکه در فروم تاپیک هایی مربوط به ویکی نجوم و سایت عکاسی آوا که به نوعی فعالیت های موازی با خود فروم هستند ، وجود داره ؛ پیشنهاد می کنم که یک تاپیکی با موضوع فروشگاه آوا استار در فروم ایجاد بشه تا سوال ها یا مباحثی که مربوط به اون سایت که اخیرا در شکل و شمایل جدید راه اندازی شده رو مطرح کنیم.
با تشکر

nakhodaye aseman
10-31-2012, 09:30 PM
درود :)
با اجازه دوتا پیشنهاد داشتم ;)
اول اینکه در مورد کاربرایی که تازه عضو فروم میشن ، یک پیام خوشامد گویی هست که توسط دوستان عزیز در صفحه ی عمومی فرستاده میشه ;به نظرم بهتره این کار توسط مدیران محترم باشه و در یک پیام خصوصی به کاربر ها ارسال بشه و همچنین علاوه بر چند لینک مفید که فرستاده میشه ، آکادمی نجوم آوا (http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?91-%D8%A2%D9%83%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1) ستار هم باشه تا کاربرانی که تازه نجوم رو شروع کردن بدونند که از کجا شروع کنن
دوم اینکه بهتره رنگ کاربری کاربر راهنمای فروم مجزا باشه ; تا کاربر راهنما شناخته بشه

پیمان اکبرنیا
10-31-2012, 11:02 PM
درود :)
با اجازه دوتا پیشنهاد داشتم ;)
اول اینکه در مورد کاربرایی که تازه عضو فروم میشن ، یک پیام خوشامد گویی هست که توسط دوستان عزیز در صفحه ی عمومی فرستاده میشه ;به نظرم بهتره این کار توسط مدیران محترم باشه و در یک پیام خصوصی به کاربر ها ارسال بشه و همچنین علاوه بر چند لینک مفید که فرستاده میشه ، آکادمی نجوم آوا (http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?91-%D8%A2%D9%83%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1) ستار هم باشه تا کاربرانی که تازه نجوم رو شروع کردن بدونند که از کجا شروع کنن
دوم اینکه بهتره رنگ کاربری کاربر راهنمای فروم مجزا باشه ; تا کاربر راهنما شناخته بشه

سلام به شما

راستش مدیران ممکنه فرصت نکنند که به همه کاربران پیام خوش آمد گویی بدهند و به همین دلیل یکی از وظایف کاربران راهنما که جدیدا ایجاد شده میتونه خوش آمدگویی و راهنمایی کاربران جدید باشه :) در مورد لینک آکادمی درست می فرمایید خوبه که اضافه بشه همچنین لینک تاپیکهای مربوط به راهنمای فعالیت در فروم و قوانین نانوشته هم اضافه خواهد شد

در مورد رنگ: با زیاد کردن رنگها کمی فروم شلوغ میشه. برای کاربران طلایی و نقره ای عکاسی هم چنین پیشنهادی مطرح شد ولی اگر مدام رنگها را با طرحهای جدید بیشتر کنیم بیشتر باعث گیج شدن افراد تازه وارد میشه. همین الانش هم افراد تازه وارد در مورد فروم کلی سوال دارند و بعضا سردرگم هستند هرچقدر پیچیده تر بشه اوضاع بدتر میشه :دی ضمنا تفاوت رنگها در حال حاضر به معنی تفاوت دسترسی افراد به برخی از بخشها و همچنین برخورداری از برخی مزایا است، که نمیشه بیش از این گسترش پیدا کنه ;)

Hojjat Zafarkhah
11-18-2012, 10:32 PM
سلام
یه چیزی چند وقت پیش میخواستم بگم...ولی هی یادم میرفت.
اونم اینکه...
لینک سایت عکاسی آوا رو روی تولبار بذارین....بنظرم خیلی راحتتر میشه استفاده برای کاربرها... :)

ممنون

*sh
11-18-2012, 11:02 PM
سلام
یه چیزی چند وقت پیش میخواستم بگم...ولی هی یادم میرفت.
اونم اینکه...
لینک سایت عکاسی آوا رو روی تولبار بذارین....بنظرم خیلی راحتتر میشه استفاده برای کاربرها... :)

ممنون

سلام :)

الان هم که لینکش رو تولبار هست ... آخرین گزینه

نکنه منظورتون یه باکس جدیده ؟