PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه طراحی بنر و لوگوی جدید آوا استار

Mostafa
02-10-2012, 04:37 PM
با سلام به اعضا و کاربران گرامی

همانطور که قبلآ قول داده بودیم ، قصد داریم مسابقه ای برای طراحی بنر و لوگوی جدید آوااستار برگزار کنیم

بنر فعلی فروم :

<A href="http://up.avastarco.com/" target=_blank><A href="http://up.avastarco.com/images/ipyyx7357ed2b786rda.gif" target=_blank><A href="http://up.avastarco.com/images/ipyyx7357ed2b786rda.gif" target=_blank>http://up.avastarco.com/images/ipyyx7357ed2b786rda.gif (http://up.avastarco.com/images/ipyyx7357ed2b786rda.gif)

بنر فعلی فروم جذابیت و گویایی و کیفیت لازم را ندارد و لوگوی فعلی هم اقتباسی از لوگوی دیگری است که باید نسبت به تغییر آن اقدام کنیم .

از این رو از کلیه دوستانی که دستی بر طراحی دارند ، برای شرکت در این مسابقه دعوت می کنیم .

ضوابط و شرایط :

1- علاقمندان می توانند در هر دو بخش ( طراحی بنر و طراحی لوگو ) و یا یکی از این دو بخش شرکت کنند .

2- هر نفر می تواند در هر بخش حد اکثر 5 طرح ارسال نماید .

3- آثار ارسالی در ابتدا گزینش اولیه می شوند ، سپس آثاری که در گزینش اولیه انتخاب شوند ، برای انتخاب نهایی به نظر سنجی گذاشته می شوند .

* با توجه به پارامتر های اعلام شده ، اگر فقط 1 طرح در گزینش اولیه پذیرفته شود ، برگزاری نظرسنجی ملغی خواهد شد .

4- جایزه برگزیدگان هر بخش یک لیزر سبز یا شرکت رایگان در یکی از گشت های رصدی آوااستار ( به انتخاب خود فرد ) به همراه یک نرم افزار نجومی است .

* اگر یک نفر در هر دو بخش برنده شود هر 2 جایزه را دریافت خواهد کرد .

نکات مهم در طراحی بنر و لوگو :

در گزینش اولیه طرح های ساده ، زیبا و گویا دارای اولویت هستند .

در طراحی بنر استفاده از عکس های نجومی عمومی ( کهکشان ها و سحابی ها و ... ) مجاز است .

همچنین تصویر سازی و استفاده از المان های فیگوراتیو نیز آزاد است ، مشروط بر اینکه گویا باشد .

استفاده از عکس های نجومی عکاسان ( ایرانی و خارجی ) مجاز نیست ، چون مستلزم کسب اجازه از ایشان است .

در طراحی لوگو استفاده از حروف انگلیسی یا فرسی یا هردو مجاز است . ( اصراری بر اینکه لوگو حتمآ فارسی یا حتمآ انگلیسی باشد وجود ندارد )

در طراحی لوگو اشاره به نام ، نوع فعالیت ( نجومی ) و پرهیز از المان های کلیشه ای دارای اهمیت فراوان است .

سایز بنر فعلی 190 * 1400 پیکسل است ، اما براي بنر جديد مي خواهيم آزادي عمل بيشتري براي طراحان ايجاد كنيم .

لذا بنر هاي ارسالي بايد داراي طول 1400 باشند و عرض بنر هم بسته به نظر طراح محترم مي تواند بين 170 تا 190 پيكسل باشد .

در نهايت بنر ها با عرض هاي متفاوت به نظر سنجي گذاشته مي شود و هر بنري كه بيشترين راي را كسب كند انتخاب خواهد شد .

با توجه به امکان تغییر اندازه لوگو ،محدودیتی در ابعاد طراحی لوگو وجود ندارد .

-------------------------------------------------------------------------------

مهلت ارسال آثار تا تاریخ چهارشنبه 10 اسفند ماه است .

علاقمندان می توانند آثار خود ( بنر یا لوگو یا هردو ) را به ایمیل avastarco@yahoo.com ارسال نمایند .

با تشکر

مسعود فرح بخش
02-10-2012, 04:53 PM
با سلام خدمت آقای امام
اول از اینکه باید بگم من عاشق طراحی لوگو هستم ، چندین لوگو هم برای شبکه ورزش طراحی کردم و برای مسابقه فرستادم منتها هنوز این شبکه افتتاح نشده ،چند لوگو هم برای جاهای دیگه طراحی کردم.
فقط یک در خواستی داشتم.
می خواستم بدونم حالا چرا در ارسال آثار محدودیت 2 تایی گذاشتین ، اگه مثلا هر شخص می تونست 5 تا طراحی داشته باشه خیلی خوب می شد ، آخه از شما چه پنهون ، در حال حاضر من لوگوی جدیدی واسه آوااستار طراحی کردم ولی تعدادش بیشتر از دو تاست واقعا نمی دونم کدوم ها رو بفرستم؟؟

Mostafa
02-10-2012, 05:00 PM
سلام جناب فرح بخش

راستش این محدودیت رو برای این گذاشتیم که دوستان به جای ارسال آثار متعدد و متفاوت ، تمرکزشون رو روی یکی دو کار بگذارند که کیفیت کار بالا تر بره

اما اگر فکر می کنید نیازی به ایجاد محدودیت نیست ، بفرمایید تا تعداد رو بیشتر کنیم یا محدودیت رو کلآ برداریم .

مسعود فرح بخش
02-10-2012, 05:09 PM
راستش نظر من اینه که محدودیت رو از روی 2 به 3 یا چهار برسونید،بهتر باشه و این به نفع آوا استار هم می تونه تموم بشه. چون فکر می کنم این جوری هم تمرکز روی آثار وجود داره و هم از لحاظ کمی و هم کیفی تنوع بیشتری می تونه وجود داشته باشه و دست شما رو برای انتخاب آثار ،باز تر می کنه.
البته این نظر منه، حالا سایر دوستان طراح هم می تونن نظر بدن و یا اینکه شاید بهتر باشه فعلا همین دو تا آثار طراحی بشه و بعد در صورت لزوم محدودیت یبشتر بشه.

Mostafa
02-10-2012, 05:14 PM
راستش نظر من اینه که محدودیت رو از روی 2 به 3 یا چهار برسونید،بهتر باشه و این به نفع آوا استار هم می تونه تموم بشه. چون فکر می کنم این جوری هم تمرکز روی آثار وجود داره و هم از لحاظ کمی و هم کیفی تنوع بیشتری می تونه وجود داشته باشه و دست شما رو برای انتخاب آثار ،باز تر می کنه.
البته این نظر منه، حالا سایر دوستان طراح هم می تونن نظر بدن و یا اینکه شاید بهتر باشه فعلا همین دو تا آثار طراحی بشه و بعد در صورت لزوم محدودیت یبشتر بشه.

با تشکر از شما

چون یکی دو نفر از دوستان دیگر هم در پیام خصوصی خواستار همین افزایش تعداد شدند ، تعداد آثار مجاز برای هر فرد 5 طرح در هر بخش تعیین شد .

موفق باشید

gandom
02-10-2012, 07:57 PM
چه قدر خوبه كه مي خواد اين اتفاق خوب بيافته!....اميدوارم كه دوستان بتونن طرح هاي خوبي بفرستن و رقابت بينشون بالا بگيره...من طراح نيستم ولي يه پيشنهاد داشتم...اين كه براي طراحي لوگو و بنر بهتره كه اول لوگو و بنر سايت ها و هنرمند هاي مختلف جهان رو ببينيد كه ذهنتون محدود نشه و مشكل شباهت بين لوگويي كه تو ذهنتونه با لوگوها و بنر شركت ها و سايت هاي معروف پيش نياد و دچار شباهت عظيم نشه!...
يه پيشنهادم الآن يادم اومد...اينكه آقاي امام براي بالا گرفتن رقابت مي تونين بنر ها و لوگوهايي كه به دستون مي رسه رو تو فروم قرار بدين كه بقيه هم ببين...از اين كارايي كه تو فروماي گرافيك انجام مي دن و تب و تاب مسابقه رو زياد مي كنه....!
البته هر جور كه خودتون صلاح مي دونين...!

hadi soleimani
02-10-2012, 08:09 PM
یه سوال از عکسهایی که بچه های همین فروم انداختن میتونیم استفاده کنیم؟

Mostafa
02-10-2012, 09:53 PM
سلام دوستان

چند نکته مهم :

1- لطفآ طرح هاتون رو بزنید و هر وقت به جمع بندی رسیدید یکجا ارسال کنید .

چون برخی از دوستان از همین الآن شروع کردند و مثلآ یک طرح فرستاده اند و گفته اند بقیه را هم بعدآ ارسال می کنند .

پس لطفآ همه را با هم ارسال کنید .

2- یکی از کاربران که کاربر جدید هم هستند لوگوی خود را به صورت پست در همین تاپیک ارسال کردند که من پستشان را تایید نکردم .

دوستان گرامی لطفآ طرح ها را فقط ایمیل کنید و از ارسال بنر و لوگو به صورت پست در فروم اکیدآ خودداری کنید .

( به دلیل اینکه می خواهیم طرح ها در زمان نظر سنجی به یکباره همه در کنار هم دیده شوند )

3- اگر قصد دارید از عکسی استفاده کنید که عکس خودتان نیست ، حتمآ لازم است از عکاس اجازه گرفته باشید .

ممنون از همه عزیزانی که دقت نظر دارند

mojcris
02-10-2012, 11:55 PM
من که شرکت کردم :)

ولی فعلا وقت ندارم و فقط تونستم حدود 5 تا لوگو طراحی کنم و فرستادمشون

اگه وقت کردم چند تا Header قشنگ هم طراحی می کنم و می فرستم ولی طرح خوب واسه اون فعلا به ذهنم نمی رسه

Mostafa
02-11-2012, 01:30 AM
دوستان و عزيزان طراح و هنرمند

يك مشورت :

يكي از طراحان گرامي به من پيغام داد كه عرض 170 كم است و همان عرض قبلي بهتر است .

اين كم شدن عرض را از اين بابت مطرح كرديم ، چون اگر 2 تا بنر هم بالاي سايت بخورد ، خيلي شلوغ نشود .

اما اگر فكر ميكنيد كه عرض 170 و طول 1400 خيلي باريك مي شود ، بفرماييد تا همان عرض قبلي را ملاك قرار دهيم

به هر حال من سر رشته اي از گرافيك ندارم .

ريش و قيچي دست خودتان !!

لطفآ در اين مورد اظهار نظر بفرماييد ...

*sh
02-11-2012, 01:40 AM
البته در طول 1400 ، کم و زیاد شدن 20 از عرض چندان تغییری ایجاد نمیکنه. ولی از نظر من هدر باریکتر شکیلتره... تا نظر دوستان طراح چی باشه..

Astronomy
02-11-2012, 01:42 AM
البته در طول 1400 ، کم و زیاد شدن 20 از عرض چندان تغییری ایجاد نمیکنه. ولی از نظر من هدر باریکتر شکیلتره... تا نظر دوستان طراح چی باشه.. :)
نظر شما قابل احترامه
ولی به نظر من همین 20 تا که در 1400 ضرب بشه میشه 28000
یعنی 28000 پیکسل آزادی عمل بیشتر!!

af.skylover
02-11-2012, 01:45 AM
من هم با خانم sh موافق هستم و یه سوال هم دارم...فقط اعضای فروم میتونن در مسابقه شرکت کنن یا کسانی هم که در فروم عضو نیستن ، اجازه ی شرکت کردن را دارند؟؟
با تشکر...

Mostafa
02-11-2012, 02:02 AM
من هم با خانم sh موافق هستم و یه سوال هم دارم...فقط اعضای فروم میتونن در مسابقه شرکت کنن یا کسانی هم که در فروم عضو نیستن ، اجازه ی شرکت کردن را دارند؟؟
با تشکر...

نه ... مسابقه آزاده

هر كس مي تونه شركت كنه و اگر برنده شد جوايزش هم تقديم ميشه

در مورد عرض هم باز دوست دارم دست طراحان گرامي باز باشه

به همين دليل كساني كه فكر مي كنند عرض 170 بهتر ميشه با اين سايز و كساني هم كه فكر مي كنند با عرض 190 بهتر ميشه با همون 190 طراحي كنند

نهايتآ بنر ها رو با عرض هاي متفاوت به نظر سنجي ميذاريم و اوني كه بيشترين راي رو بياره انتخاب مي كنيم

پس :

عرض بنر ، بسته به سليقه طراح ، حد اقل 170 و حد اكثر 190 ميتونه باشه

gandom
02-11-2012, 06:21 PM
چند وقت پيش كه داشتم راجع به بنر سرچ مي زدم ، توي سايت معتبري مطالبي خوندم با اين عنوان كه"چگونه يك بنر تأثير گذار طراحي كنيم",نكاتي جامع كه فكر كنم به درد دوستان طراح بخوره و به صورت خلاصه مي گم:
از فونت هاي ناخوانا و زياد تزييني استفاده نكنيد.
از وكتورهاي اماده زياد استفاده نكنيد و سعي كنيد از خلاقيت خودتون بيش تر استفاده كنيد.
از يك جمله ي جذاب تو بنرتون استفاده كنيد.
اگر مي خواين از عكس انسان استفاده كنين سعي كنين ناشناس باشه.
بنرهاي با عرض 460 يا 500 استفاده كنيد،بنر ها هر چي عريض تر باشن راحت تر ديده مي شن.
اگر بنر متحرك طراحي مي كنيد، يه پيام تأثير گذار به كار ببرين و حجمشو به حداقل برسونين.

gandom
02-12-2012, 03:55 PM
در این نوع لوگو از اشکالی استفاده می شود که یک طرح سه بعدی را تشکیل می دهند که خطوط عمودی به صورت عمودی رسم شده اند اما همه خطوط افقی رد زاویه ی 30 درجه ای نسبت به محود افقی رسم شده اند. امروزه طراحی لوگوهای ایزومتریک یا به عبارت ساده تر لوگوهای مکعبی به یکی از پرطرفدارترین انواع طراحی لوگو تبدیل شده است
INDIAN PACIFIC (http://logopond.com/gallery/detail/1743)
ALLUMINART (http://www.brandcrowd.com/logo-design/details/1175)
OSS BOX (http://www.brandcrowd.com/logo-design/details/31314)
MILKY MEDIA (http://www.brandcrowd.com/logo-design/details/30544)
CLEANLY INVENTORY (http://www.brandcrowd.com/logo-design/details/26805)

منبع: persiangfx.com

mojcris
02-12-2012, 07:34 PM
سلام خدمت دوستان گرامی

دوستان به جای Banner بگید Header ! :)

بعد حالا اینقدر روی اندازه هاش بحث نکنید ، البته من کاره ای نیستم ، با عذر خواهی از مدیر گرامی :) ولی دوستان یه طراح نباید فکرشو به این چیزا محدود کنه ، کار طراح اینه که یه طرح جدید بیافرینه :) اگر قرار باشه که توی این چهارچوب ها باشه که دیگه طرح جدیدی آفریده نمیشه !! پس پیشنهاد من اینه که هرکس آزاد باشه و هرچیزی و طرحی که به ذهنش پیاده کنه ، اینطوریه که یه طرح جدید خیلی قشنگ به دست میاد. البته اینا تجربیاتیه که خودم توی طراحی به دست اوردم. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره :)

چند وقت پيش كه داشتم راجع به بنر سرچ مي زدم ، توي سايت معتبري مطالبي خوندم با اين عنوان كه"چگونه يك بنر تأثير گذار طراحي كنيم",نكاتي جامع كه فكر كنم به درد دوستان طراح بخوره و به صورت خلاصه مي گم:
از فونت هاي ناخوانا و زياد تزييني استفاده نكنيد.
از وكتورهاي اماده زياد استفاده نكنيد و سعي كنيد از خلاقيت خودتون بيش تر استفاده كنيد.
از يك جمله ي جذاب تو بنرتون استفاده كنيد.
اگر مي خواين از عكس انسان استفاده كنين سعي كنين ناشناس باشه.
بنرهاي با عرض 460 يا 500 استفاده كنيد،بنر ها هر چي عريض تر باشن راحت تر ديده مي شن.
اگر بنر متحرك طراحي مي كنيد، يه پيام تأثير گذار به كار ببرين و حجمشو به حداقل برسونين.

دوست گرامی این اندازه 500 و 460 که اشاره شده مربوط به بنر هست و مسلما هدر سایت با این اندازه خیلی کوچولووو میشه. :)

gandom
02-15-2012, 07:11 PM
ممنون از راهنمایی هاتون...همون طور که گفتم من طراح نیستم و هم اینکه رشته ی تخصصیم گرافیک نیست.
خوشحال می شم اگه تو قسمت طراحی پوستر یا بروشور"تئاتری برای آوااستار (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?851-%D8%AA%D8%A6%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1.. ..)" هم با ما همکاری داشته باشین.
با تشکر

Mostafa
02-25-2012, 09:22 PM
دوستان عزيز

فقط خواستم يادآوري كنم كه يك موضوعي به نام طراحي لوگو و بنر هم در جريان هست !!

حالا ما گفتيم يهو براي ارسال هجوم نياريد ولي از همون موقعي كه اين رو گفتم فقط 1 نفر طرح هاش رو ارسال كرده

از دوستاني كه زحمت كشيدند و طراحي كردند درخواست ميكنم كه ديگه كم كم ( شايد هم تند تند ! ) طرح هاشون رو ارسال كنند

ممنون

مسعود فرح بخش
02-25-2012, 09:30 PM
دوستان عزيز

فقط خواستم يادآوري كنم كه يك موضوعي به نام طراحي لوگو و بنر هم در جريان هست !!

حالا ما گفتيم يهو براي ارسال هجوم نياريد ولي از همون موقعي كه اين رو گفتم فقط 1 نفر طرح هاش رو ارسال كرده

از دوستاني كه زحمت كشيدند و طراحي كردند درخواست ميكنم كه ديگه كم كم ( شايد هم تند تند ! ) طرح هاشون رو ارسال كنند

ممنون
سلام آقای امام
از شما چه پنهون ما(ایرانی ها)همیشه به کار های دقیقه 90 عادت داریم،اصلا غیر از این باشه به آدم حال نمی ده،نمونه اش خود من،:yaeh%20am%20not%20d
من 5 تا لوگو طراحی کردم ولی گذاشتم 9 یا دهم ارسال کنم:grin:

پ ن :البته دلیل اصلی این کار اینه که اماکن داره آدم هر لحظه یه جرقه ای تو ذهنش بخوره و بتونه یه طرح جدیدی رو طراحی کنه،به خاطر همین باید از زمان حداکثر استفاده رو کرد.

gandom
03-02-2012, 05:24 PM
نه ... مسابقه آزاده

هر كس مي تونه شركت كنه و اگر برنده شد جوايزش هم تقديم ميشه

در مورد عرض هم باز دوست دارم دست طراحان گرامي باز باشه

به همين دليل كساني كه فكر مي كنند عرض 170 بهتر ميشه با اين سايز و كساني هم كه فكر مي كنند با عرض 190 بهتر ميشه با همون 190 طراحي كنند

نهايتآ بنر ها رو با عرض هاي متفاوت به نظر سنجي ميذاريم و اوني كه بيشترين راي رو بياره انتخاب مي كنيم

پس :

عرض بنر ، بسته به سليقه طراح ، حد اقل 170 و حد اكثر 190 ميتونه باشه

آقاي امام امروز فك كنم 12 ام باشه...اگه امكانش هست طرحارو بذاريد واسه نظرسنجي...از كنجكاوي دارم.....

رخساره روشنی
03-30-2012, 11:24 AM
با سلام و درود آقای امام یه چیزی بگم :advise: نتیجه این بنر و لوگوی سایت چی شد ؟
من همچنان منتظرم فکر کنم دوستان هم همین طور ....!

Mostafa
03-30-2012, 12:33 PM
با سلام و درود آقای امام یه چیزی بگم :advise: نتیجه این بنر و لوگوی سایت چی شد ؟
من همچنان منتظرم فکر کنم دوستان هم همین طور ....!

سلام خانم روشني :have a nice day:

ممنون از اينكه اين موضوع رو بالا آورديد

راستش در طي اين مدت چندين لوگو و بنر ( بيشتر لوگو ) به دستمون رسيد كه همينجا هم لازمه از همه دوستان و عزيزان تشكر كنيم .

البته در اين مورد ما چندين مشاور گرافيست داريم و اين چيزي كه عرض ميكنم نظر اين دوستان است

با وجودي كه بچه ها مشخصآ خيلي زحمت زيادي براي طراحي ها كشيده اند ، اما متاسفانه بيشتر كارها حرفه اي نيست و قابل استفاده به عنوان لوگو نيست و تعدادي هم كه قابل بررسي بودند ، تِم بسيار متفاوتي با فضايي كه در ذهنمون بود دارند .

از طرفي هم تعدادي از دوستان وقت بيشتري خواستند تا بتوانند در فرصت بيشتري طراحي كنند .

البته در حال حاضر 2 يا 3 طرح هستند كه در حال بررسي آنها هستيم ولي هنوز به جمع بندي نهايي نرسيده ايم .

( البته با توجه به موارد فوق فكر ميكنم موضوع نظر سنجي منتفي است و نهايتآ يكي از آثار به عنوان لوگو و بنر جديد معرفي خواهد شد )

اما به دليل اينكه بعد از تغيير ( خصوصآ لوگو ) ديگر امكان تغيير مجدد آن تا مدتها نيست ، تصميم گرفتيم بدون عجله و سر فرصت اين موضوع را بررسي كنيم تا به بهترين حالت ممكن برسيم .

باز هم از همه دوستان گرامي تشكر مي كنم

البته تصميم داريم بعد از انتخاب لوگوي اصلي ، همه لوگو هاي رسيده را هم به نمايش بگذاريم :wink: