PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : * تـقويم نجومــي ايـران *

Mostafa
09-06-2010, 04:34 PM
سلام به همه كاربران گرامي و دوستان عزيز

قبل از هرچيز ميخواستم يك اعتراف بكنم !

در زمان برنامه ريزي براي فعاليت كلوپ اصلآ پيش بيني چنين استقبالي را نميكرديم و الآن تقريبآ همه فعالين آوا استار به نوعي غافلگير شده اند !

در طي 2 هفته بيش از 170 عضو و بيش از 1100 مطلب درج شده نشان از استقبال خوب دوستان نجومي از اين فضاي مجازي دارد .

اميدواريم بتوانيم خدمات مناسب و شايسته اي براي اين عزيزان فراهم كنيم . :wink:

يكي از طرح هاي آينده آوااستار كه قرار بود در 6 ماه آينده اجرايي شود ، طرح " تقويم نجومي ايران " بود كه به دليل سرعت فراگيري كلوپ لازم ديديم مقدمات آن را به سرعت فراهم كنيم و آنرا در اختيار اعضاي محترم قرار دهيم .

" تقويم نجومي ايران (http://iranalmanac.ir/)" سایت زیر مجموعه ای از همين كلوپ است كه هر كاربر به سادگي ميتواند از آن استفاده كند .

در اين بخش هركدام از كاربران گرامي ميتوانند " رويداد هاي نجومي " را در تاريخ مقرر ثبت كنند و توضيحات لازم را در آن خصوص ارائه دهند .

موضوعاتي كه ميتوانند در تقويم نجومي ايران قرار بگيرند :

1 - رويداد هاي نجومي ( مقارنه ها ، گرفت ها ، بارش هاي شهابي ، عبور ماهواره ها و ...)

2- اعلام برنامه سمينار ها ، سخنراني ها و همايش هاي نجومي

3- اعلام برنامه باشگاه هاي نجوم سراسر كشور

4- گشت هاي رصدي

5- نمايشگاه ها

و .....

به اين ترتيب هر بيننده پس از ورود به صفحه تقويم نجومي ايران ، در يك نگاه ميتواند همه رويداد هاي نجومي يك ماه آينده ( و يا حتي ماه ها و سال هاي آينده ) را ببيند و از جزئيات آن مطلع شود .

شما هم ميتوانيد با ورود به سایت " تقويم نجومي ايران (http://iranalmanac.ir/) " هم برنامه هاي نجومي گروه يا شهرتان را اعلام كنيد و هم از برنامه ساير مراكز با خبر شويد .

* نكته مهم : افزودن رويداد هاي نجومي به تقويم " واجب كفايي است ! " :pacman:

مثلآ اگر در تاريخ خاصي مقارنه يا پديده ديگري بود ، همين كه يك نفر آن را به تقويم اضافه كند كافي است و همه ميتوانند آنرا ببينند و استفاده كنند .

در پست بعدي چگونگي استفاده از تقويم را توضيح خواهم داد .

javadstar76
09-06-2010, 05:08 PM
سلام.
ممنونم از این موضوع جالبتون.
این موضوع حداقل برای من خیلی خوبه چون من زیاد اخبار گوش نمی دم وهر روز می تونم تو همین بخش رویداد های همون روز رو ببینم.

sara sadeghian
09-15-2010, 12:39 PM
سلام....
دمتون گرم!!! چه کردید. همه خسته نباشید کلا مخصوصا آقای آوا استاری به خاطر ایجاد این فضای مجازی و کاملا علمی.:Psmiley:
یه سئوال فنی داشتم آقای آوا استاری: اگه ما همایش هامون هم کشوری نباشه یعنی در سطح دانشگاه خودمون بازم میشه تو تقویم قرارش بدیم و فقط یه جورایی کلاس بذاریم واسه بچه های نجومی؟؟؟؟ :thumbsup:با تشکر
بی نقطه...

Mostafa
09-15-2010, 05:10 PM
خانم صادقيان اولآ من آقاي آوا استار هستم نه آوا استاري !! :Psmiley:

بعدش هم بله .... ميتونيد برنامه دانشگاه ها رو هم اعلام كنيد . خيلي هم خوب است

فقط اينكه اگر حضور براي عموم آزاد هست يا نيست ، اعلام بفرماييد .

ممنون :have a nice day:

sara sadeghian
09-15-2010, 10:34 PM
خانم صادقيان اولآ من آقاي آوا استار هستم نه آوا استاري !! :Psmiley:

:have a nice day:
:brigade.baka-wolf.c ممنون از راهنماییتون!!! راستش من اونجوری که لفظا اسمتون رو میگم نوشتم(آوا استاری!!) ممنون از تذکرتون آقای آوا استار:thumbsup:
بی نقطه...

آسمون
09-18-2010, 02:50 PM
سلام
ممنون آقای آوا استار از ایجاد این تاپیک و تقویم.
اگه امکان داره بعضی از رویداد های نجومی مکانش تو آسمون مشخص بشه (منظورم شرق وغرب و این چیز هاست...) ،خیلی خوب میشه.:you're kidding, rig

شايان سليم شهشهانى
09-21-2010, 08:57 PM
من از همه ی و همه ی و همه ی دوستان عضو در این کلوپ علمی خواهش می کنم که برای تکمیل این تقویم ، هر فرد کمی تکون بخوره!:wink:

با تشکر و سپاس:cool::thumbsup::cool:

SaBa Ho0shmanD
09-22-2010, 01:10 PM
سلام منم جدیدم این طرح جالبی .ava مرسیییییییییییییییییییییی یی.

mina rastegar
09-26-2010, 01:59 PM
سلام.من میخواستم برای دانشگام یه مجله ی نجوم درست کنم اما نمیدونم از کجا میتونم خبرای داغ و دست اول پیدا کنم از شما خواهش میکنم چند سایت به من معرفی کنین که رویداد های نجومی هر ماه رو بتونم ببینم.ممنون

محمدرضا صادقیان
10-10-2010, 10:59 AM
سلام.من میخواستم برای دانشگام یه مجله ی نجوم درست کنم اما نمیدونم از کجا میتونم خبرای داغ و دست اول پیدا کنم از شما خواهش میکنم چند سایت به من معرفی کنین که رویداد های نجومی هر ماه رو بتونم ببینم.ممنون

نیمای عزیز سلام.
توی تالار نجوم عمومی چنین تاپیکی ایجاد شده.پس بگرد پیدا می کنی.
در ضمن توی این تاپیک قراره درباره تقویم نجوم ایران بحث بشه.شما سوالتون رو باید جای دیگه مطرح کنید.
با ارزوی بهترین ها

sara sadeghian
10-10-2010, 12:18 PM
نیمای عزیز سلام.
توی تالار نجوم عمومی چنین تاپیکی ایجاد شده.پس بگرد پیدا می کنی.
در ضمن توی این تاپیک قراره درباره تقویم نجوم ایران بحث بشه.شما سوالتون رو باید جای دیگه مطرح کنید.
با ارزوی بهترین ها

داداشی، اسمشون میناست نه نیما:brigade.baka-wolf.c

phoenix_1991
10-26-2010, 11:52 AM
امیدوارم هرچه سریع تر تقویم شمسی آماده بشه و همچنین تقویم کاملی باشه

Astronomer
10-29-2010, 05:02 PM
پيشنهاد ميدم در تقويم براي هر روز يك يك تصوير كوچك از فاز ماه در آن روز تهيه كنيد!
همچنين ميشه فاز سيارات و كشيدگي از خورشيدشون هم براي هر روز بيان بشه!

ستاره بنیادی
12-06-2010, 05:24 PM
چون ماه گرفتگی 21 دسامبر (ماه گرفتگی کامل) در ایران قابل رویت نیست نباید تو تقویم بیاد؟؟؟

Tahereh Ramezani
12-06-2010, 09:44 PM
1 ) 10 آذر : بیشترین کشیدگی شرقی عطارد / پس از غروب خورشید / قدر عطارد : 5 .0 -

2 ) 16 آذر : مقارنه ماه و عطارد / پس از غروب خورشید / افق جنوب غربی / قدر عطارد : 0

3 ) 23 آذر : بارش شهابی جوزایی / zhr = 120

27 ( 4 آذر : تربیع مشتری / قدر مشتری : 5 . 2 -

5 ) 28 آذر : مقارنه ماه و خوشه پروین / پیش از طلوع خورشید / افق غربی

6 ) 29 آذر : مقارنه داخلی عطارد

7 ) 30 آذر : ماه گرفتگی کلی

منبع : تقویم آسمان شب ( پدیده های نجومی سال 1389 خورشیدی )

آسمون
12-06-2010, 11:20 PM
هستی جان واقعا ممنون که توجه کردی.

Tahereh Ramezani
12-07-2010, 10:11 AM
خواهش می کنم ، خوشحال میشم اگر کمکی از دستم برمیاد انجام بدم .

ستاره بنیادی
12-07-2010, 05:27 PM
چرا هیشکی جواب منو نمی ده؟؟؟؟؟؟؟؟

Tahereh Ramezani
12-07-2010, 08:50 PM
خانم بنیادی عزیز " ماه گرفتگی کلی " و همایش " سرانجام جاده نجوم ایران " را در تقویم وارد کردم .

ستاره بنیادی
12-08-2010, 04:44 PM
من خودم به خاطر این برای ثبت ماه گرفتگی تعلل کردم که واقعا نمی دونستم و البته8 هنوز هم نمی دونم که ثبتش بلامانع هست یا نه؟؟

ماه گرفتگی از ایران قابل رویت نیست!

Setare KOchOlO
12-08-2010, 10:06 PM
سلام به همه...

مي تونين اختفا سياركي 19 آذر ماه رو هم بهش اضافه كنين...

Tahereh Ramezani
12-08-2010, 11:29 PM
چند نکته مهم :

1. با استفاده از نرم افزارهای مناسب محل دقیق رصد را تعیین کنید. دقت کنید محل رصد به لحاظ امنیتی بسیار مناسب باشد.

2. چند روز قبل از موعد رصد از محل دقیق ستاره موردنظر و پیداکردن سریع آن اطمینان حاصل کنید. باتوجه به کم نور بودن ستاره امکان اشتباه و در نتیجه بی ثمر بودن رصد وجود دارد.

3. پیشنهاد میشود از تلسکوپ 8 اینچ یا بالاتر استفاده شود. با اینحال حد قدری و میزان تاریکی آسمان بسیار مهم است.

4. رصد این نوع اختفاها درصورتی ارزش علمی دارد که به طور گروهی انجام شود. ضمن اینکه هدف از رصد تایم گیری و کشیدن شکل سیارک است فعالیت گروهی می تواند نقش بزرگی در موفقیت این فعالیت ایفا کند.

5. در صورتی که امکان فیلمبرداری و استفاده از ابزار مناسب برای زمانگیری ندارید ، از روش ضبط صدا و همچنین تایم گیری با کورنومتری که با ساعت جهانی هماهنگ باشد می توان استفاده کرد.

6. لازم به ذکر است مسابقه ای از طرف سایت هفت آسمان و جناب آقای لاوری مطرح شده بود .

7. اطلاعات لازم را از آدرس های زیر دانلود کنید:

http://www.iota-me.com/ekhtefahaye sayaraki.pdf

http://www.iota-me.com/IOTA-ME.rar

http://www.iota-me.com/advanced-sayaraki.pdf

منبع : http://www.iota-me.com/index.php?option=com_content&view=article&id=73:19azar

( در ضمن در تقویم هم ثبت کردم )

Tahereh Ramezani
12-17-2010, 10:57 PM
پدیده های نجومی دی ماه :

1 ) 1 دی : انقلاب زمستانی / 8 : 3 بامداد

2 ) 13 دی : بارش شهابی ربعی - زمین در حضیض مداری / فاصله زمین و خورشید 147 میلیون کیلومتر

3 ) 14 دی : خورشید گرفتگی جزئی

4 ) 16 دی : تربیع زحل / قدر زحل : 1 +

5 ) 18 دی : بیشترین کشیدگی غربی زهره / پیش از طلوع خورشید / قدر زهره : 5 . 4 -

6 ) 19 دی : بیشترین کشیدگی غربی عطارد / پیش از طلوع خورشید / قدر عطارد : 0

7 ) 25 دی : مقارنه ماه و خوشه پروین / پس از غروب خورشید / سرسو

( در تقویم نجومی ایران هم وارد شده اند )

maede
01-08-2011, 10:26 PM
:hope my fake smileسلام خیلی خیلی ممنون از این تاپیکی که گذاشتین خیلی به دردم خورد آخه من توی یک انجمن عضو هستم که باید هر هفته اخبار نجومی اینده رو اعلام کنم واقعا ممنونم:grin::yaeh am not durnk:

آسمون
01-11-2011, 01:27 AM
چرا کسی مقارنه ماه و مشتری رو تو تقویم ننوشته بود؟؟؟؟؟؟؟؟:sad::lll._.:

Astronomer
01-15-2011, 05:43 PM
سلام بر همگي!!! و با اجازه از مديريت فروم!
مدتي هست احساس ميكنم تقويم نجومي اين فروم واقعا آنچه انتظار ازش داريم رو به ما نميده!
چون چندي است، بعضي پديده ها ثبت نميشوند و بعضي دوبار دوبار ثبت مي شوند! اطلاعات رصدي پديده بسيار ناقصه و ... !

دوستاني كه تا به الآن در تقويم مينوشتند و علاقه مندان لطف كنند تشريف بياورند اينجا و راهكارهاشون رو بدن!

مثلا تعداد بسيار كمي از همايش ها و باشگاه هاي نجومي ثبت ميشوند و يا منحصر به يك محدوده خاص جغرافيايي مي شوند!

اين كه پديده ها را از كجا استخراج ميكنيد و به نظر بايد از كجا استخراج كنيم؟

به نظر من هر كاربر علاقه مند قسمتي از تقويم را دست بگيرد يعني:

1) ايريديوم
2) ماه و مقارنه هايش
3) مشتري و اقمارش و مقارنه ها
4) ديگر سيارات و مقارنات
5) بارش ها و دنباله دارها
6) باشگاه هاي نجومي
7) همايش هاي نجومي
8) و ...

بين كاربران توزيع گردد تا اين اتفاقات براي يك ماه بعد را 15 روز قبل از شروع ماه بعد در تقويم ثبت كنند! چون اين كار بسيار وقت گير ميتونه باشه، بنابر رضايت كاربران ميتونيم هر ماه پديده هاي هر فرد رو عوض كنيم!

لطفا نظراتتون رو بفرماييد...

169
01-16-2011, 12:20 AM
Astronomer جان حرفات درست ولی بعضی چیزارو مثله همایش معمولا چند رو مونده به همایش اعلام می کنند ولی چیزای دیگه یعنی پدیده های رصدی رو میشه خیلی زودتر قرار دارد!
اینکه تقویم الان خلوته مشکلی نیست می تونیم چندین سایت که پدیدهای رصدی رو در سایتشون قرار میدن رو پیدا کنیم و اینجا قراربدیم و هرکسی تونست با مراجعه به اون لینک ها پددهای رصدی رو قرار بده!!:pacman:

Tahereh Ramezani
01-21-2011, 12:38 AM
با سپاس از جناب آقای Astronomer بابت پیشنهاد خوبشون

من پدیده های بهمن ماه را به صورت خلاصه می نویسم ، از میان دوستان هر کسی علاقمند بود می تواند توضیحات مربوط به آن را در اختیار سایر دوستان قرار دهد .

1 ) 9 بهمن : مقارنه ماه و قلب العقرب / پیش از طلوع خورشید / افق جنوب شرقی / قدر قلب العقرب : 5 . 1 +

2 ) 10 بهمن : مقارنه ماه و زهره / پیش از طلوع خورشید / افق جنوب شرقی / قدر زهره : 4 -

3 ) 17 بهمن : مریخ در مقارنه

4 ) 23 بهمن : مقارنه ماه و خوشه پروین / بامداد / افق غربی

5 ) 29 بهمن : ماه بدر

( در تقویم نجومی ایران هم وارد شده اند )

امیر حسن زاده
01-22-2011, 11:18 AM
دسترسي به پديده هاي نجومي ماهيانه نيازي است كه بسياري از منجمان آماتور را به دنبال خود مي كشاند. به اين منظور علاقه مندان مي بايست زمان زيادي را صرف جستجو در مراجع مختلف كنند. درجهت پاسخ به اين نياز، گاهشمار نجومي 1384 و 1385 طي دو سال پياپي توسط اعضاي انجمن علمي پژوهشي نجم شمال به صورت كتاب تهيه و منتشر شد.
در سالی که گذشت گاهشمار نجومي سال 1389 نیز تهیه شد. محاسبات انجام شده در اين بخش براي طول جغرافيايي 53 شرقي و عرض جغرافيايي 33 شمالي انجام شده است. اختلاف ساعت رسمي ايران با ساعت گرينويچ 5/3+ است. در بسياري از موارد زمانهاي ذكر شده با دقت خوبي براي نقاط مختلف كشورمان قابل استفاده است. سعي شده است براي پديده هاي قابل رصد، زمان ذكر شده براي وضعيتي باشد كه جرم مورد نظر در بالاي افق قرار دارد و قابل رويت است
http://www.nssra.ir/news/my_documents/my_pictures/951_bahman89.jpg

Astronomer
02-09-2011, 06:37 PM
سلام!
مي خواستم يك تشكر درست و حسابي بكنم،از مديريت تقويم! واقعا گل كاشتيد!
اوضاع اطلاع رساني همايش ها و گردهمايي ها و تور ها عالي است.

مي ماند پيشرفت در اطلاع رساني رويداد هاي نجومي كه با ديدن اطلاعات عالي
درمورد مقارنه زهره و سيارك وستا يقين پيدا كردم كه اطلاعات دقيق رصدي پديده ها
روي تقويم نگاشته خواهد شد به زودي، انشاالله!!!

باز هم تشكر از مديريت تقويم و مدير سايت كه انتخاب صحيحي داشتند!

yperseusy
02-12-2011, 11:09 PM
درود دوستان...
افرادي را به عنوان نمايندگان تقويم نجومي ايران در شهر هاي مختلف انتخاب كرديم كه از اين پس اطلاعات برنامه هاي شهر هاشون رو براي تقويم ارسال خواهند كرد..

اهواز: Zahra.j (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=503)
همدان: بهنام كاتبي (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=447)
اراك: احمد الستي (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=349)
اصفهان: مهرنوش معلمي (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=484)
تبريز: پريسا محمود زاده (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=445)
كرمان:داوود اماني
اروميه:پوريا دلير
كرمانشاه: امين فريدوني
دانشگاه تهران: آذرين يزداني
يزد: مهدي مهاجان
اين ليست در حال تكميل شدن مي باشد....

yperseusy
02-13-2011, 10:09 PM
درود دوستان...
يك سري نكات رو بايد بگم اينجا كه دوستاني كه ميخواند در تقويم فعاليت كنند اون هارو در نوشته هاشون رعايت كنند.
آسمان(اتفاقات پيش روي):
دوستان من خيلي مختصر ميگم كه هر پديده اي كه اتفاق خواهد افتاد و ميخوايد در تقويم اون رو قرار بديد يه مقدار توضيحات در مورد اون پديده بديد مثلا مقارنه چي هست چه وقت هايي اتفاق مي افته و...
ساعت شروع و پايان پديده/اگر ماه در اين پديده دخيل هست يا ميتونه تاثير داشته باشه فاز ماه رو حتما بيان كنيد اطلاعات در مورد اجرام مورد نظر قرار بديد (حتي اگر ربطي به پديده ي شما نداشته باشه) مثلا اگر سيارات يا سيارك ها هستن فاصله از خورشيد و فاصله از ناظر زميني را ذكر كنيد...
اگر پديده نزديك به طلوع اتفاق مي افتد ساعت طلوع خورشيد را نيز ذكر كنيد....
ناحيه ي اتفاق افتادن پديده در آسمان را نيز ذكر بفرماييد...
برنامه هاي پيش روي انجمن هاي مختلف:
دوستني كه مي خواهند فعاليت هاي نجومي پيش روي انجمن يا شهر خود را در تقويم انعكاس دهند تاريخ دقيق ، ساعت برگزاري، موضوع ، مكان برگزاري (لطفا آدرس كامل را ذكر كنيد)....
(اگر آرمي از انجمي برگزار كننده داريد ذيل اطلاعات قرار دهيد) 

169
02-14-2011, 12:07 PM
جناب یوسف زاده از فعالیت مستمرت ممنونم
برای اینکه مشکلی توی نگارش پدیدها و همایش ها پیش نیاد هر هر کدوم از موارد مثله همایش و پدیدها یه نمونه پیش فرض بزار تا همه همین گونه قرار بدند و یه چهارچوب اصلی برای قرار دادن پدیدها ساخته بشه!!!

yperseusy
02-14-2011, 03:02 PM
سلام...
تو تقويم هست ميتونند ببيند و مثل همون عمل كنند ;)
راستي من يوسف نژاد هستم :d

venus-zab
04-03-2011, 02:21 PM
چه طوری میشه وقایع نجومی رو تو سایت اعلام کرد؟
لطفا توضیح بدین
ممنون

شادی حدادی زاده
04-03-2011, 02:35 PM
چه طوری میشه وقایع نجومی رو تو سایت اعلام کرد؟
لطفا توضیح بدین
ممنون

صفحه تقویم نجومی رو باز کنین و از قسمت اضافه کردن رویداد تازه ، مطلب تون رو اضافه کنین .

yperseusy
04-22-2011, 01:41 AM
درود دوستان!
تقويم نجومي ايران تا آخر ارديبهشت ماه بروز شد.
فقط ميمونه همايش ها و رصد هاي شهر ها كه به كمك دوستان كامل خواهد شد!

BehzadQ
09-09-2011, 08:15 PM
سلام
آقا مصطفی برای پدیده هایی که کاربران وارد می کنند، بررسی از نظر دقت و صحت تاریخ وقوع آن پدیده انجام می شود؟

Mostafa
09-09-2011, 08:31 PM
سلام

ورودتون رو به سايت تبريك ميگم

بله ، مدير تقويم نجومي جناب " yperseusy " صحت پديده ها علمي را چك ميكنند ( ترجيحآ خودشان اين پديده ها را وارد ميكنند )

در مورد برنامه هاي نجومي هم صحت و سقم برنامه هاي نجومي اكثرآ استعلام ميشود

( البته نميدانم در جريان هستيد يا نه كه سيستم تقويم نجومي به طور كلي در حال تغييرات بسيار زيادي است )

Tahereh Ramezani
10-25-2011, 07:06 PM
رویدادهای نجومی آبان ماه را با مراجعه به لینک زیر می توانید دریافت نمایید :

http://www.parssky.com/view/4033.aspx

Tahereh Ramezani
10-25-2011, 07:10 PM
با عرض سلام

رویدادهای نجومی آبان ماه در سایت www.iranalmanac.ir درج نشده است ، لطفا اگر امکان دارد درج نمایید .

با سپاس

Mostafa
10-25-2011, 07:53 PM
با عرض سلام

رویدادهای نجومی آبان ماه در سایت www.iranalmanac.ir (http://www.iranalmanac.ir) درج نشده است ، لطفا اگر امکان دارد درج نمایید .

با سپاس

سلام خانم هستی

راستش آقای yperseusy که مدیر قبلی تقویم بودند الآن در حال آمادگی برای کنکور هستند و نمی توانند تقویم را اداره کنند .

آقای پناهنده هم ظاهرآ این امکان را ندارند .

انشاا... به زودی یکی از اعضا فعال را برای مدیریت تقویم تعیین خواهیم کرد

rezash
01-01-2012, 08:34 PM
با عرض سلام

رویدادهای نجومی آبان ماه در سایت www.iranalmanac.ir درج نشده است ، لطفا اگر امکان دارد درج نمایید .

با سپاس

دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند نیز میتوانند مشارکت نمایند و رویداد ها و پدیده های نجومی را برای اطلاع دیگر منجمین ثبت نمایند.

پیشاپیش از همکاری دوستان سپاسگذارم.

Mostafa
01-01-2012, 10:01 PM
ضمن تشكر از مدير گرامي جناب rezash

همانطور كه اشاره فرمودند اعضاي گرامي ( خصوصآ جديد تر ها ) مي توانند با مراجعه به سايت تقويم نجومي ايران كه زير مجموعه اي از همين سايت است ، اخبار و وقايع نجومي مورد نظر خود را درج كنند و از ساير اخبار نيز مطلع گردند :

http://www.iranalmanac.ir/ (http://www.iranalmanac.ir/)

انشاا... به زودي براي راحتي كار لينك و بنر تقويم نجومي بالاي فروم هم درج خواهد شد .

موفق باشيد

rezash
01-02-2012, 11:56 AM
به دلیل اینکه چند نفر از دوستان برای همکاری اعلام آمادگی کرده اند.ذکر چند نکته به نظرم لازم است.

اول اینکه ابتدا باید عضو شوید تا بتونید رویدادها و دیگر اتفاقات نجومی را ثبت کنید.

ودوم اینکه پس از ثبت رویدادها مدت کمی طول میکشه تا این اطلاعات تایید بشه.پس حتما از رویداد مورد نظر مطمئن باشید.

و سوم اینکه همکاری هر چه بیشتر دوستان میتونه خلا ناشی از نبود یک تقویم قدرتمند و صحیح را در جامعه نجومی پر کنه.

مسعود فرح بخش
01-02-2012, 07:53 PM
ضمن تشكر از مدير گرامي جناب rezash

همانطور كه اشاره فرمودند اعضاي گرامي ( خصوصآ جديد تر ها ) مي توانند با مراجعه به سايت تقويم نجومي ايران كه زير مجموعه اي از همين سايت است ، اخبار و وقايع نجومي مورد نظر خود را درج كنند و از ساير اخبار نيز مطلع گردند :

http://www.iranalmanac.ir/ (http://www.iranalmanac.ir/)

انشاا... به زودي براي راحتي كار لينك و بنر تقويم نجومي بالاي فروم هم درج خواهد شد .

موفق باشيد
با تشکر ولی یک مشکل
من عضو شدم ولی لینک فعال سازی به ایمیلم ارسال نمیشه نه تو inbox نه spam
دوباره هم نمی زاره ثبت نام کنم چون ایمیلم یک بار ثبت شده

Mostafa
01-02-2012, 10:58 PM
با تشکر ولی یک مشکل

سلام به شما

قبلآ هم يكي دو بار دوستان به اين مشكل اشاره كرده بودند ، اما وقتي ما چك ميكنيم چنين مشكلي رخ نميده

دقيقآ نمي دونم مشكل كجاست اما سايت تقويم همچنان مشكلات كوچكي داره كه اميدوارم به زودي حل بشه

عجالتآ جنابعالي نام كاربري خود در تقويم را براي من در پيام خصوصي ارسال كنيد كه يا خودم شما را فعال كنم و يا نام كاربري را حذف كنم تا دوباره ثبت نام كنيد .

اما انشاا... تا آخر دي ماه همه مشكلات فني تقويم رفع خواهد شد .

رخساره روشنی
01-02-2012, 11:19 PM
درود بر شما این خیلی موقعیت خوبیه ممنون از این سایت خوب ، من که حتما داخلش حداقل باشگاه ها نجوم شهرمون رو میزارم با اجازه آقای کاتبی

با تشکر ولی یک مشکل
بله منم ثبت نام کردم ولی ایمیل فعال سازی اش نیومد

rezash
01-03-2012, 10:10 PM
از این هفته هر جمعه در تقویم نجومی ایران یک پیشنهاد رصدی قرار داده خواهد شد.

این پیشنهاد رصدی از اجرام عمقی آسمان خواهد بود که حوالی ساعت 8 تا 9 شب مو قعیت مناسبی برای رصد داشته باشند و بتوان این جرمها را در مدت زمان حداقل یک هفته به خوبی رصد کرد.

البته سعی خواهد شد اجرامی که در محدوده شهری قابل رویت هستند در اولویت باشند.دوستان اگر مورد رصدی در نظرتون بود بگید که در تقویم گنجانده بشه.

دوستان عزیز هم اگر پیشنهاد و انتقادی داشتند که به ارتقا تقویم کمک میکند حتما عنوان کنند.ممنون.

Tahereh Ramezani
01-05-2012, 11:24 PM
با سلام و تشکر از دوستانی که پیگیر کار تقویم هستند

یک پیشنهاد خدمتتون داشتم :

اگر امکان داشته باشد که جزئیات مندرج در تقویم در خصوص پدیده ها بیشتر توضیح داده شوند ، بسیار بهتر است ، و اگر امکان دارد تصویری از آن ها هم قرار گیرند .

با سپاس فراوان

rezash
01-06-2012, 01:07 AM
حتما پیشنهاد خوبتون را عملی میکنیم.

انشا... اگر مشکل ثبت نام هم حل بشه تا قبل از پایان سال 1390 عمده رویدادهای مهم سال 1391 را درج کرده و به جزئیات بیشتر رویدادها نیز خواهیم پرداخت.

دوستانی هم که مشکل ثبت نام داشتند اسامیشون رو بگن تا پس از حذف بتونن دوباره ثبت نام کنند.

البته این مشکل به طور کلی پس از مدتی حل خواهد شد.

از همه دوستانی که با پیامهاشون من رو شرمنده کردند و خواستار کمک در تکمیل تقویم شده اند نیز تشکر میکنم.

rezash
01-08-2012, 07:27 PM
به اطلاع دوستان عزیزی که برای ورود و فعالیت در تقویم نجومی مشکل داشتند می رسانم که مشکل ورود به تقویم, به لطف مدیریت گرامی آقای امام و تیم فنی آوااستار برطرف شده است.

با عرض پوزش از دوستان, مشتاق حضور مفید و ارزشمندتان هستیم.(با همان اطلاعات ثبت نامی قبلی می توانید وارد شوید).

rezash
01-15-2012, 10:08 PM
با اجازه دوستان ذکر چند نکته را در مورد ثبت رویدادهای نجومی الزامی دونستم.

اول اینکه یکی از دوستان سوال کردند که آیا میتونند در تقویم رویدادهای مهم تاریخی رو درج کنند؟(مثلا ولادت مشاهیر و دانشمندان نجوم ایران و جهان)که جواب صد در صد مثبته و تقویم نجومی ایران بهترین مکان ثبت اینگونه رویدادها میباشد.پس از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند دعوت به همکاری میشود.

همینطور مراسم, همایشها یا مسابقات و دیگر جلسات مربوط نجومی تهران و شهرستانها را نیز میتوانید با همکاری و مشورت با مدیر گرامی آقای مهداد حقیقی در تقویم درج کنید.

منتظر حضور پررنگتان هستیم.

rezash
02-02-2012, 03:03 AM
رويدادها پديده هاي رصدي و ديگر اتفاقات مرتبط با نجوم در ايران و جهان در سال 1390 رو به پايان است.

تقريبا ثبت مناسبتهاي اين سال به اتمام رسيده و آماده ثبت رويدادهاي مهم در سال آينده (1391) هستيم. باز هم از دوستاني كه به نحوي توانائي هر چند محدود در ثبت رويدادها دارند به مشاركت دعوت مينمايم.

يادآوري:
همينطور به عرض دوستاني كه در انجمن نجوم تهران و ديگر شهرهاي ايران فعاليت دارند نيز مي رسانم كه "تقويم نجومي ايران" آمادگي ثبت اغلب فعاليتهاي نجومي و رصدي انجمنهاي نجومي ايران را دارد.و به اين مهم افتخار ميكند.

در صورت نياز به اطلاع رساني ميتوانيد مدير گرامي آقاي مهداد حقيقي را در جريان گذاشته و اقدام به ثبت مناسبتها نمائيد.

rezash
03-21-2012, 05:12 AM
برخي دوستان با پيغامهاي حضوري و غير حضوري نسبت به قسمت پيشنهاد رصدي اين هفته در تقويم نجومي ابراز رضايت نمودند و بنده را شرمنده كردند.

در صورتيكه پيشنهاد يا انتقادي نسبت به اين قسمت از تقويم داشتيد حتما به من از طريق پيغام خصوصي يا ايميل اطلاع دهيد ممنون.

rezash
05-21-2012, 11:54 PM
رويدادها و مناسبتهاي نجومي خرداد ماه 1391 در تقويم نجومي ايران

rezash
07-13-2012, 07:45 PM
رویدادها و وقایع نجومی ایران در ماه مرداد 1391 در تقویم نجومی ایران

پیشاپیش ماه رمضان مبارک باشد

rezash
08-17-2012, 05:46 PM
رویدادها و وقایع نجومی ایران در شهریور ماه 1391 در تقویم نجومی ایران

عید فطر بر همگی مبارک باشد

rezash
09-17-2012, 08:39 PM
رویدادها و وقایع نجومی ایران در تقویم نجومی ایران

رویدادهای مهر ماه 1391 همکنون در دسترس است.

rezash
10-16-2012, 11:32 AM
رویدادهای نجومی آبان ماه 1391 هم اکنون در دسترس میباشد.

http://almanac.avastarco.com/

rezash
11-17-2012, 10:23 PM
رویدادهای نجومی آذرماه همکنون در تقویم نجومی ایران در دسترس است.

مقارنه نزدیک زهره و زحل

ماه گرفتگی نیم سایه ای

اهله ماه

و دیگر مقارنه ها و رویدادهای مهم آسمانی ...

rezash
11-28-2012, 07:20 PM
به اطلاع دوستان میرسانم به دلیل برخی تغییرات و بهینه سازی,تقویم نجومی ایران حدود 24 ساعت از سرویس دهی خارج میشود.

ببخشید که دیر اطلاع رسانی کردم.بعضی دوستان گله کرده بودند بابت عدم رویت جزئیات ماه گرفتگی نیم سایه ای.

انشاا.. از فردا شب این سایت بازگشائی خواهد شد.

rezash
12-18-2012, 12:16 AM
رویدادهای نجومی دی ماه همکنون در دسترس است

انقلاب زمستانی

اهله ماه

بارش شهابی

چند مقارنه

مقابله پلوتو

مقارنه عطارد

وغیره...

در رویدادهای دیماه سال 1391

rezash
01-19-2013, 10:12 PM
رویدادهای نجومی بهمن ماه در تقویم نجومی ایران از همکنون قابل دسترسی است.

از ساعت 24 امشب رویدادهای بهمن جایگزین رویدادهای دیماه میشود.(در صفحه اصلی)

مقارنه نزدیک عطارد و مریخ

مقارنه نزدیک مریخ و نپتون

تجمع اجرام زیبای آسمان

اختفای ستاره

اهله ماه - تغییرات و جابجائی

و دیگر رویدادهای پیش روی نجومی

در تقویم نجومی ایران

تمامی تشکلها و انجمنهای نجومی نیز میتوانند خبر تجمعات و جلسات را در تقویم نجومی ایران به اطلاع منجمان دیگر برسانند.به ویژه انجمن نجوم شهرهای مختلف ایران

rezash
02-17-2013, 01:48 AM
رویدادهای نجومی اسفندماه سال 1391 از همکنون در تقویم نجومی قابل مشاهده میباشد.

اهله های ماه

همنشینی ماه با دنباله دار پان استارز

مقارنه سیاره نپتون

مقارنه داخلی سیاره عطارد

وغیره...

در تقویم نجومی ایران

تمامی تشکلها و انجمنهای نجومی نیز میتوانند خبر تجمعات و جلسات را در تقویم نجومی ایران به اطلاع منجمان دیگر برسانند.به ویژه انجمن نجوم شهرهای مختلف ایران

Mahdieh. GH
02-23-2013, 08:40 PM
سلام به همه ی هم آوایی ها و مدیران عزیز!
اگه رویدادی رو بخوایم تو تقویم نجومی به ثبت برسونیم، باید تایید بشه؟ بعد نمایش داده میشه؟
ممنون!

rezash
02-23-2013, 08:45 PM
شما میتونید رویدادهای نجومی را در تقویم نجومی ثبت کنید و پس از بررسی و صحت آن حتما تایید خواهد شد.

اینکه رویدادها رو تایید میکنیم به این دلیل است که گاها افراد متفرقه ای رویدادهای اشتباه یا مباحث نامربوطی را ارسال میکنند و مدیران این بخش حتما باید آنها را بررسی کنند.

ممنون.

rezash
03-18-2013, 01:26 AM
رویدادهای فروردین 1392 از همکنون در تقویم نجومی ایران قابل دسترس میباشد.

البته برای دیدن همه رویدادها به صورت یکجا باید تا روز اول فروردین صبرکنید.ولی به صورت روزانه از همکنون میتوانید از تقویم استفاده نمائید.

اهله های ماه

مقارنه سیارات زهره و مریخ و اورانوس با خورشید

بیشترین کشیدگی غربی عطارد

مقارنه دنباله دار پان استارز با کهکشان آندرومدا

و چند رویداد دیگر...

از جمله رویدادهای این ماه(فروردین) از سال 1392 میباشد.

هر گونه رویداد و همایش نجومی را میتوانید در تقویم نجومی ایران ثبت کنید.

rezash
03-21-2013, 01:50 AM
رویدادهای فروردین 1392 از همکنون در تقویم نجومی ایران قابل دسترس میباشد.

البته برای دیدن همه رویدادها به صورت یکجا باید تا روز اول فروردین صبرکنید.ولی به صورت روزانه از همکنون میتوانید از تقویم استفاده نمائید.

اهله های ماه

مقارنه سیارات زهره و مریخ و اورانوس با خورشید

بیشترین کشیدگی غربی عطارد

مقارنه دنباله دار پان استارز با کهکشان آندرومدا

و چند رویداد دیگر...

از جمله رویدادهای این ماه(فروردین) از سال 1392 میباشد.

هر گونه رویداد و همایش نجومی را میتوانید در تقویم نجومی ایران ثبت کنید.

مشاهده رویدادهای نجومی فروردین 1392 از همکنون به طور کامل مقدور است.

اگر از رویداد یا پدیده ای اطلاع دارید میتوانید در تقویم نجومی ایران ثبت کنید.

rezash
04-21-2013, 02:31 AM
رویدادهای اردیبهشت سال 1392 از همکنون قابل رویت میباشد.

البته بررسی چند رویداد کمتر مهم نیز در روزهای آینده ثبت میشود.

اهله ماه

ماه گرفتگی جزئی

مقابله سیاره زحل

عطارد در مقارنه خارجی

بارش شهابی

و غیره...

در تقویم نجومی ایران

گویا یک خورشید گرفتگی حلقوی نیز در این ماه داریم که البته از ایران قابل مشاهده نیست و در نیمکره جنوبی و حوالی استرالیا قابل رویت است

برای همین این رویداد ثبت نمیشود.

پ ن:دوستان عزیزی که تمایل به همکاری در تقویم دارند میتونند در پیام خصوصی به من اطلاع بدهند.

چند باری بعضی از دوستان ابراز تمایل کرده بودند.

rezash
05-17-2013, 10:33 PM
رویدادهای نجومی خرداد ماه در حال تکمیل است.

از ابتدای خرداد ماه رویدادهای نجومی این ماه به طور کامل قابل رویت میباشد.

هرگونه همایش و اجتماع نجومی انجمنها قابل درج میباشد که البته مورد تایید باشد.

برای همه دانشجویان و محصلین عزیز در این ماه سرنوشت ساز آرزوی موفقیت دارم.التماس دعا.

در ماه خرداد رویدادهای نجومی جالبی داریم که از همه مهمتر بازی چند روزه سیارات منظومه شمسی در افق غربی و در اسمان شامگاهی است.

سیارات عطارد زهره و مشتری در دهه اول این ماه زینت بخش این قسمت از اسمان هستند.

این سیارات با جابه جائیهای خود در ابتدای خرداد منجمین و عکاسان را به خود جلب خواهند کرد.

مشتری در پایان این ماه در حالت مقارنه قرار میگیرد و تا مدتی از نظرها محو میشود.

عطارد سریع هم پس از بازی با دو سیاره دیگر به بیشترین کشیدگی خواهد رسید.و همینطور در آخر ماه مقارنه ای دوباره با زهره خواهد داشت.

اهله ماه نیز چون همیشه چهره آسمان را تغییر میدهند.

در این ماه با فصل زیبای بهار خدا حافظی خواهیم کرد و به استقبال تابستان گرم و پر از رویداد نجومی خواهیم رفت.

Tahereh Ramezani
05-18-2013, 09:34 AM
سلام جناب شعبانی

خیلی خیلی ممنون بابت زحماتتون ............. :)

یک چیزی می خواستم خدمتتون عرض کنم :

امروز 28 هست ، ولی در تقویم نجومی روی روز 29 هست و 29 را بُلد کرده ، و دیگر اینکه روزهای 30 و 31 اردیبهشت را که می زنم ، این پیغام را می دهد :
Not Found
The requested document was not found on this server.
Web Server at iranalmanac.ir

rezash
05-18-2013, 01:09 PM
سلام جناب شعبانی

خیلی خیلی ممنون بابت زحماتتون ............. :)

یک چیزی می خواستم خدمتتون عرض کنم :

امروز 28 هست ، ولی در تقویم نجومی روی روز 29 هست و 29 را بُلد کرده ، و دیگر اینکه روزهای 30 و 31 اردیبهشت را که می زنم ، این پیغام را می دهد :
Not Found
The requested document was not found on this server.
Web Server at iranalmanac.ir

ممنون از لطف و دقت نظرتون
راستش تقویم نجومی چند مورد مشکلات فنی دارد که طبق تلاش تیم مدیریتی در اسرع وقت مرتفع خواهد شد

احتمالا اگر قالب جدیدی معرفی بشه که مناسب باشه تغییر بدیم

ولی موردی که شما گفتید رو من ندیدم
من همون روز 28 رو مشاهده میکنم
و روزهایی که گفتید هم این پیام نبود

البته من از نظر فنی وارد نیستم ولی شاید تاریخ سیستمتان دقیق نیست

باز هم ممنونم

rezash
05-22-2013, 12:48 AM
رویدادهای نجومی خرداد به طور کامل قابل رویت است.

هرگونه مناسبت و رویداد نجومی نیز قابل درج میباشد.

rezash
06-20-2013, 04:02 AM
رویدادهای نجومی تیر ماه تقریبا تکمیل شده اند و از روز اول خرداد ماه به صورت جامع قابل رویت میباشند.

البته همکنون نیز میتوانید به صورت روزانه از رویدادهای آن مطلع شوید.

برای اطلاع بیشتر رویدادهای کلی و تقریبا تکمیل شده به شرح ذیل هستند:

همنشینی ماه و ستاره قلب العقرب 1392-04-01

ماه در حضیض زمینی 1392-04-02

ماه کامل 1392-04-02

تربیع آخر ماه 1392-04-09

پلوتو در مقابله 1392-04-11

مقارنه جذاب زهره با خوشه کندوی عسل 1392-04-12

اورانوس در تربیع غربی 1392-04-13

همنشینی ماه و خوشه پروین 1392-04-13

همنشینی ماه و ستاره دبران 1392-04-14

همنشینی ماه و مریخ 1392-04-15

ماه در اوج مداری 1392-04-16

همنشینی ماه و مشتری 1392-04-16

ماه نو 1392-04-17

همنشینی ماه با سیاره زهره و خوشه کندوی عسل 1392-04-19

همنشینی ماه, زحل و سماک اعزل 1392-04-25

تربیع اول ماه 1392-04-25

ماه در حضیض زمینی 1392-04-30

مقارنه نزدیک سیارات مشتری و مریخ 1392-04-31

مقارنه زهره و قلب الاسد 1392-04-31

همچنین هر یک از اعضا که خواستار درج تاریخ و جزئیات رویدادی نجومی یا برگزاری انجمن , همایش و یا کارگاهی هستند میتوانند شخصا" در "تقویم نجومی ایران" اقدام نمایند.

rezash
07-22-2013, 12:40 AM
رویدادهای نجومی مردادماه سال 1392 در تقویم نجومی از اولین روز مرداد ماه قابل مشاهده و دسترسی است.

دوستانی که خواهان مشارکت در ثبت رویدادها و همایشها یا اطلاع رسانی انجمن ها هستند میتوانند از تقویم نجومی ایران استفاده کنند.

برخی از رویدادهای مردادماه:

مقارنه ماه و سیاره اورنوس 1392-05-06

زحل در تربیع شرقی 1392-05-06

تربیع آخر ماه 1392-05-07

عطارد در بیشترین کشیدگی غربی 1392-05-08

همنشینی ماه با خوشه پروین و ستاره دبران 1392-05-10

اوج مداری ماه 1392-05-12

همنشینی ماه با سیارات صبحگاهی 1392-05-13

همنشینی ماه و عطارد 1392-05-14

ماه نو 1392-05-16

بارش شهابی برساووشی 1392-05-21

ماه در حضیض مداری 1392-05-28

ماه کامل 1392-05-30

rezash
08-22-2013, 12:05 AM
رویدادهای نجومی شهریور ماه در تقویم نجومی ایران قابل رویت میباشد.

البته پس از شروع ماه شهریور تمامی رویدادها به صورت یکجا دیده میشوند.

برخی از رویدادهای مهم این ماه را در زیر میبینید:

مقارنه خارجی سیاره عطارد 1392-06-03

نپتون در مقابله 1392-06-05

مقارنه ماه و ستاره الدبران 1392-06-07

مقارنه سیاره زهره و ستاره سماک اعزل 1392-06-15

مقارنه و اختفا 1392-06-17

مریخ در کندوی عسل 1392-06-18

مقارنه ماه و زحل 1392-06-18

همنشینی سیارات زهره و زحل 1392-06-27

و همچنین اهله ماه

برای رویت جزئیات بیشتر از رویدادها به آدرس تقویم نجومی ایران در زیر مراجعه کنید:

Tahereh Ramezani
08-24-2013, 01:18 PM
جناب شعبانی بابت زحمات فراوانی که برای تقویم نجومی می کشین ، بسیار بسیار متشکرم ........... :گل:گل

اگر سایت تقویم هم با همکاری دوستان گرامی از لحاظ فنی بهتر شود ، بسیار خوبتر خواهد بود . :)

می خواستم عرض کنم که : اگر امکان داشته باشه که وقتی مطلبی را ارسال می کنیم ، قسمتی برای پیش نمایش قرار داده بشه ، خیلی خوب هست . :)

rezash
08-24-2013, 04:54 PM
ممنون از توجهی که به تقویم دارید.

الان هم برخی از دوستان خیلی فعال هستند از جمله خانم مهدیه که چند وقتی در این زمینه همکاری میکنند و من هم از ایشون خیلی ممنونم.

قرار بود قالب جدیدی برای تقویم درست بشه که همه دوستان بتونند فعالیت بهتری و مفید تری انجام بدهند.

یک غالب نیز توسط مدیر فنی گرامی معرفی شده است که تنها ایرادش نشان دادن زمان به میلادی است.

البته غالبش خوبه و فکر کنم اگر به شمسی بود خیلی خوب میشد.

من از آقا مجتبی خواهش میکنم اگر امکانش هست هر دو تقویم برای مدتی در دسترس باشند تا شرایط فنی و عملیاتی آن قالب هم مشخص بشه.

اگر دوستان از قالب جدید خوششون اومد از قالب جدید استفاده کنیم.

یادآوری میکنم که تاریخش به میلادی است که البته میتوان در ابتدای هر روز تاریخ شمسی را نیز ذکر کرد.

Tahereh Ramezani
08-28-2013, 11:57 AM
من چند روز پیش ، در تقویم نجومی ، یک رویداد ( همایش ) را ارسال کردم ، ولی هنوز ثبت نشده .

می تونم بپرسم چرا ؟

Mahdieh. GH
08-28-2013, 02:03 PM
جناب شعبانی بابت زحمات فراوانی که برای تقویم نجومی می کشین ، بسیار بسیار متشکرم ........... :گل:گل

اگر سایت تقویم هم با همکاری دوستان گرامی از لحاظ فنی بهتر شود ، بسیار خوبتر خواهد بود . :)

می خواستم عرض کنم که : اگر امکان داشته باشه که وقتی مطلبی را ارسال می کنیم ، قسمتی برای پیش نمایش قرار داده بشه ، خیلی خوب هست . :)
الان هم تقویم قسمت پیش نمایشو داره، اون پایین که این دکمه ها به ترتیب هست:http://almanac.avastarco.com/WebResource.axd?d=7Ght5TYPyWPNuavrnZnx6mRFyO6B9Amj t4KSrnItBCEtN8aSF0CDbatVUjqNRzgzm16yQYvDftHThocTWy vLqpkXBNma48iRTS8k_1UAzstLsDGQ5hzuH2lNzYtyPUeceOxL a5tFdWyanvTXAN-5Tg2&t=634898829350084495 http://almanac.avastarco.com/WebResource.axd?d=CNrhlmsPtWPuUxpkt7Z4397tsc5ChahL E4V5wfCfjHu6r7MVG2xZdzD01aU0azHp1TEUaJIS8-v5q90p-cU1kP58MpRKycVLM3LkJVgJue6RJ5fbnjrGCpz46zcFPLZ7hGX SBcOjRAU5eHxvoxWAyQ2&t=634898829350084495 http://almanac.avastarco.com/WebResource.axd?d=W1cGtrh3XL-uFHtrgAymN7BYEoBDJMpERXP7rSjdQnQo7Kq__WQO6W-OqSnRhW8_PnrkyQOur6D-3BZuHbu40ZGMXjRFAB_RZWYLojmQf_cdS25KwaDMIv9xIZse3h xEtloOKBAdLtOQPDJLqJ1FLQ2&t=634898829350084495 اگه دکمه ی ذره بینو بزنی، متنی که نوشتی پیش نمایشش میاد :)

rezash
09-01-2013, 02:49 PM
من چند روز پیش ، در تقویم نجومی ، یک رویداد ( همایش ) را ارسال کردم ، ولی هنوز ثبت نشده .

می تونم بپرسم چرا ؟

الان ثبت شد.

چند روزی مسافرت بودم و دسترسی به اینترنت نداشتم.ببخشید.

rezash
09-22-2013, 10:44 PM
رویدادهای نجومی مهر ماه آماده است و از نیمه شب روز اول مهر ماه در دسترس قرار میگیرد.

برخی از رویدادهای مهم در این ماه عبارتند از:

اهله ماه

اوج و حضیض ماه

اعتدال پائیزی

مقارنه نزدیک عطارد و سماک اعزل

هم نشینی ماه و سیاره ی مشتری

مقابله اورانوس

مقارنه ی ماه و زهره

عطارد در بیشترین کشیدگی شرقی

ماه گرفتگی نیم سایه ای

...

و دیگر رویدادهای این ماه که می توانید از نیمه شب امشب, همه را به صورت یک جا ببینید.

در ماههای گذشته اغلب رویدادها را به صورت انفرادی استخراج میکردم که کاری پر حوصله و دقت است.

ولی این ماه عضو ممتاز و خوب فروم آوا استار خانم Mahdieh. GH (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?6275-Mahdieh.-GH) عمده فعالیتها در زمینه استخراج رویدادها را متقبل شدند.

از اینکه ایشان را در کنار خود داریم خوشحالم و همین جا از ایشون قدردانی میکنم.

rezash
10-23-2013, 03:50 AM
رویداهای نجومی آبان ماه,در تقویم نجومی در دسترس میباشد.

برخی رویدادهای مهم این ماه:

خورشیدگرفتگی مرکب

بیشترین کشیدگی زهره

مقارنه داخلی عطارد

مقارنه زحل

بیشترین کشیدگی عطارد

مقارنه نزدیک سماک اعزل و دنباله دار آیسان

اهله ماه

و رویدادهای نجومی دیگر...

نشانی تقویم نجومی ایران:

پی نوشت:چند وقتی است که به شدت مشغله کاری دارم.اگر قصوری بوده است از دوستان عزیز خیلی زیاد عذر میخوام.و انشاا... هیچ کدام از دوستان عزیزم در آوااستار مشغله زیاد و گرفتاری نداشته باشند.

rezash
11-21-2013, 05:51 PM
رویدادهای نجومی آذرماه,از نیمه شب امشب اول آذرماه در تقویم نجومی ایران قابل مشاهده میشود.

برخی رویدادهای مهم آذرماه عبارتند از:

اوج درخشندگی دنباله دار آیسان در حضیض خورشیدی

مقارنه های ظاهری این دنباله دار با دیگر اجرام سماوی

اهله ماه

بارش شهابی جوزائی

مقارنه نزدیک سیارات عطارد و زحل

مقارنه ماه با ستارگان و دیگر اجرام پرفروغ آسمان

و دیگر وقایع نجومی

در تقویم نجومی ایران:

rezash
12-07-2013, 01:41 AM
چند روزی تقویم نجومی از دسترس خارج شده است و در اسرع وقت مشکل برطرف میشود.

از این بابت از اعضا و دوستان عزیز پوزش میخوام.

پیشنهاد رصدی این هفته نیز پس از رفع مشکل, به روز میشود.

این هفته بارش شهابی جوزائی شکل میگیرد و تا یک هفته آینده به اوج بارش خواهیم رسید.

در این باره در تاپیک مربوطه"بارشهای شهابی" گفتگوی بیشتری خواهد شد و اعضا نیز میتوانند در این مورد در آن تاپیک بحث و تبادل نظر کنند.

به نشانی زیر:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?764-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%8A-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%A8%D9%8A/page8

rezash
12-19-2013, 04:28 PM
رویدادهای نجومی دی ماه از ساعت 24:00 سی ام آذر ماه به صورت یکجا قابل دسترسی است.

به دلایل فنی,فقط رویدادهای ماه جاری به صورت یکجا قابل مشاهده هستند و رویدادهای ماه های دیگر به صورت یک جا دیده نمیشوند و موردی قابل دسترسی هستند.

یعنی برای مثال در ماه آذر فقط رویدادهای ماه آذر را میتوانید به صورت یکجا ببینید و رویدادهای دیماه را میتوانید با مراجعه به تاریخ به صورت موردی مشاهده کنید.

در حال حاضر رویدادهای دیماه به صورت کلی قابل مشاهده هستند.

از همکاری دوستان در تقویم نجومی ایران استقبال میکنیم.

همچنین انجمنها نیز میتوانند همایشها و تجمعات خود را در تقویم ذکر کنند.

rezash
12-22-2013, 02:44 AM
رویدادهای نجومی دي ماه در دسترس است.

برخی رویدادهای مهم دي ماه

اهله ماه

مقارنه نزدیک ماه و ستاره سماک اعزل

مقارنه ماه و زحل

مقارنه ماه و زهره

زهره در مقارنه داخلی

همنشینی ماه و برخی اجرام آسمانی

پلوتو در مقابله

اوج بارش شهابی ربعی

و دیگر رویدادها...

در تقویم نجومی ایران:

rezash
01-21-2014, 12:45 AM
رویدادهای نجومی بهمن ماه 1392 در تقویم نجومی ایران در دسترس است.

اهله ماه

مقارنه ماه و دیگر اجرام آسمان شب

اختفای ستاره آلفای میزان

بیشترین کشیدگی شرقی سیاره عطارد

عطارد در مقارنه داخلی یا سفلی

و دیگر رویدادهای نجومی ... در تقویم نجومی ایران

rezash
02-18-2014, 01:02 AM
رویدادهای نجومی اسفندماه 1392 تقریبا" کامل شده است.

این رویدادها از ساعت بیست و چهار_ سی ام بهمن ماه به طور کامل قابل مشاهده میباشد.

اهله ماه

مقارنه نزدیک ماه و زحل

مقارنه ماه و زهره

مقارنه نپتون

مقابله سیارک پالاس

مقارنه ماه و سماک اعزل

اوج و حضیض ماه

اعتدال بهاری و آغاز سال نوی شمسی

و چند رویداد جالب دیگر در تقویم نجومی ایران

rezash
03-20-2014, 12:01 AM
رویدادهای نجومی فروردین ماه سال 1393 در تقویم نجومی ایران ثبت شده است.

این رویدادها از روز اول فروردین به طور یکجا در دسترس خواهد بود.

زهره در بیشترین کشیدگی غربی

مقارنه ماه و زحل

همنشینی ماه و زهره

مشتری در تربیع شرقی

مریخ در مقابله

همنشینی ماه با مریخ

اهله ماه

اوج و حضیض ماه

و دیگر رویدادهای نجومی ...

در تقویم نجومی ایران به نشانی زیر:

http://almanac.avastarco.com/Default.aspx

rezash
04-21-2014, 01:44 AM
رویدادهای نجومی اردیبهشت ماه 1393 از همکنون قابل دسترسی است.

اهله ماه

خورشیدگرفتگی حلقوی

مقارنه ماه و دیگر اجرام آسمانی

مقارنه زهره و اورانوس

مقابله زحل

اوج و حضیض ماه

مقارنه خارجی سیاره عطارد

و غیره ...

در تقویم نجومی ایران

rezash
05-21-2014, 04:17 AM
رویدادهای نجومی خرداد ماه از ساعت 24:00 روز اول خرداد قابل مشاهده و دسترسی است.

اهله ماه

بارش شهابی

اختفای ستاره در پس ماه

مقارنه های اجرام آسمانی

اوج و حضیض ماه

و غیره...

در تقویم نجومی ایران

rezash
06-29-2014, 06:16 PM
با سلام

چند تن از دوستان از طریق تماس شخصی در مورد فعال نبودن تقویم نجومی سوال کردند.

گویا تقویم نجومی به دلایل فنی از سرویس خارج شده است و گویا موارد فنی این بخش از فروم در داخل کشور نیست و متاسفانه کاری از کسی بر نمیاد.

انشاا.. پس از رفع مشکلات رویدادها درج خواهند شد.

چند تن از دوستان و اعضا که خواستار رویدادهای تیر ماه بودند رویدادهای مهم این ماه را در پست بعدی در همین تاپیک درج خواهم کرد.

rezash
06-30-2014, 05:20 PM
رویدادهای رصدی تیرماه 1393

6 تیرماه

ماه نو ساعت 12:39

اوج بارش شهابی ژوئن عوائی 19:30 ( zhr=0 -100)

7 تیرماه

رصد هلال ماه رمضان (در برخی مناطق جنوبی رویت با چشم غیر مسلح)

9 تیرماه

اوج مداری ماه با فاصله 405,930 کیلومتر

13 تیرماه

زمین در اوج مداری با فاصله 152,093,405 کیلومتر

14 تیر ماه

تربیع اول ماه 16:30

مقارنه ماه و مریخ حدود ساعت 23:00 با جدائی حدود 3/5 درجه

17 تیر ماه

مقارنه ماه و سیاره زحل این مقارنه از ابتدای شب گذشته آغاز شده و پس از نیمه شب به نزدیکترین فاصله خواهد رسید.با جدائی ظاهری حدود 2 درجه

اورانوس در تربیع غربی 21:00

21 تیرماه

ماه کامل 15:56

مقارنه مریخ و ستاره سماک اعزل با جدائی ظاهری 1/3 درجه ( این دو جرم در چند شب متوالی در نزدیکی هم دیده خواهند شد )

22 تیر ماه

عطارد در بیشترین کشیدگی غربی 8:38 با زاویه جدائی 20/5

ماه در حضیض مداری با فاصله 358,260 کیلومتر 12:30

24 تیرماه

همنشینی ماه و نپتون با جدائی حدود 4/5 درجه

27 تیرماه

همنشینی ماه و اورانوس با جدائی ظاهری حدود 4/5 درجه

28 تیرماه

تربیع دوم ماه 6:38

مریخ در تربیع شرقی 10:28

rezash
08-02-2014, 06:25 PM
پس از اشکالات فنی تقویم گویا این موارد تا حدودی برطرف شده است.

دوستان گرامی میتوانند رویدادهای مردادماه را در این نشانی ببینند:

http://iranalmanac.ir/Default.aspx

البته رویدادها از تاریخ دهم مرداد به بعد درج شده است.

از اشکالات بوجود آمده پوزش میخواهم.

برای دیدن رویدادها مي توانيد روي قسمت "تقویم نجومی" در بالای صفحه فروم كليك كنيد .

ممنون

rezash
08-23-2014, 11:28 AM
رویدادهای رصدی شهریور ماه در تقویم نجومی ایران

اهله ماه,مقارنه ها و دیگر وقایع نجومی

دوستان گرامی و اعضا فروم آوااستار میتوانند به غیر از رویدادهای نجومی ماهانه, اجتماعات,همایشها و دیگر مناسبتهای نجومی را نیز در تقویم درج نمایند.

rezash
11-22-2014, 12:43 AM
رویدادهای نجومی آذر ماه در تقویم نجومی ایران

اهله ماه

مقارنه زحل و عطارد

مقارنه ماه و دیگر اجرام آسمان شب

و همینطور بارش شهابی جذاب آذر ماه, بارش شهابی جوزائی

نشانی تقویم نجومی ایران:

دوستان گرامی و اعضا فروم آوااستار میتوانند به غیر از رویدادهای نجومی ماهانه, اجتماعات,همایشها و دیگر مناسبتهای نجومی را نیز در تقویم درج نمایند.

rezash
12-26-2014, 12:16 AM
رویدادهای نجومی دیماه در دسترس است

اهله ماه

مقارنه سیارات

اوج و حضیض مداری ماه

حضیض مداری زمین

و غیره... در تقویم نجومی ایران

Azad rigi
08-29-2016, 11:18 PM
با سلام لطفا اگه ميشه درباره آسمان نيم كره جنوبي ايران هم مطلبي بزاريد و درصورت امكان آسمان نماهاي اين منطقه را قرار بديد.
باتشكر

foroghkafi
10-03-2017, 04:00 PM
برای خرید تور های لحظه آخری (http://lahzeakhar.com/) و همچنین تور کیش (http://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%DB%8C%D8%B4) به لینک اشاره شده بروید

antipass75
04-01-2018, 12:00 PM
پدرم سالهاست از این تقویم استفاده میکرد و میگفت هر سال که این تقویم آپدیت (http://antipass.ir/nod32-update/) میشه پیشبینی ها دقیق تر میشه. و من چند روز پیش اتفاقی دیدم بعضی از پیشبینی های بارش باران واقعا عالی پیش بینی شده واقعا عالیه. تشکر بابت مطالبتون.

راه اسمان
01-10-2019, 07:28 PM
سلام عرض میکنم خدمت شما .سوالی داشتم ،نزدیکترین زمان بعدی مقارنه ماه و مشتری کی هست ؟هرچی سرچ کردم پیدا نکردم
آیا مقارنه ماه و مشتری هر ماه اتفاق میفته ؟

hamed19
02-10-2023, 12:35 PM
https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !