PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفآ از آوااستار انتقاد كنيد

Mostafa
08-21-2011, 12:53 AM
لطفآ از آوااستار انتقاد كنيد

سلام به همه اعضا گرامي و عزيز

اكنون كه در آستانه 1 شهريور ، سالگرد 1 سالگي فروم آوااستار قرار داريم ، شايد بشود به جرآت گفت كه اين فضاي مجازي تبديل به پرمخاطب ترين فضاي مجازي نجومي و شايد يكي از پربيننده ترين فروم هاي تخصصي شده باشد ( اين موضوع را با جرآت بيان ميكنم )

http://s2.picofile.com/file/7120505264/1.jpg (http://s2.picofile.com/file/7120505264/1.jpg)

قطعآ هر سيستم ،مجموعه و بنيادي با تفكرات مثبت و روبه پيشرفت شروع به كار ميكند .

اما با گذشت زمان گاهي مشكلات و نقايصي هرچند ريز به مرور موفقيت را نشانه ميگيرد و باعث ميشود تا يك سيستم رو به پيشرفت ، پاي در سراشيبي سقوط نهد

با توجه به اينكه ما قصد داريم تآثير موثري بر جريان نجوم آماتوري در ايران بگذاريم ، و در رفع بعضي از نقايص بكوشيم ، طبيعتآ لازم است اول به فكر رفع نقايص خودمان باشيم

لذا بدينوسيله از همه اعضا ، خوانندگان و علاقمندان دعوت ميكنم تا بي محابا و بدون چون و چرا از ما انتقاد كنند

مطمئنآ انتقادات خوب شماست كه ميتواند در پيشبرد هرچه بهتر كار موثر باشد .

در درجه اول بنده به عنوان مدير سايت پاسخگوي انتقادات شما عزيزان هستم و هركجا كه لازم باشد تغييرات ضروري را ايجاد ميكنم

در درجه بعد هم دوستانم در تيم مديريتي در اين كار به بنده كمك خواهند كرد .

( هرچند كه اين تاپيك بدون هماهنگي با مديران ايجاد شده است )

پس لطفآ اگر اين محيط مجازي را دوست داريد ، لطف كنيد و از ما انتقاد كنيد

اين انتقادات ميتواند در حيطه سياست ها ، روش ها ، برنامه ها و ..... و هر چيز ديگري كه به آوااستار مربوط است باشد

اگر انتقادات دوستان پاسخ معقولي داشت ، ارائه خواهد شد و اگر پاسخي برايش نداشتيم در رفع آن موضوع كوشش ميكنيم .

مطمئن باشيد كه همه انتقادات توسط اعضا تازه وارد نيز( هرچه باشد ) تاييد خواهد شد .

( البته انتقاداتي كه به موضوعات فني يا مشكلات جزئي در فروم مربوط است بهتر است در بخش فني و ارتباط با مديران مطرح شود )

با تشكر ;)

پیمان اکبرنیا
08-21-2011, 01:14 AM
آقا کلا خوبه فقط وقتشو بیشتر کنید :wink:

ولی جدای از شوخی یکی روی گرافیک فروم و دیگری روی نزدیک شدن به وب 2 باید کار بشه! گرافیک و نوع قرار گیری نوارها و تبلیغات و نوار جستجو و اینها یک مقدار به هم ریخته هست.

geologist
08-21-2011, 01:39 AM
با سلام و عرض ادب و احترام
یکی از بارز ترین مشخصه های یک مدیر موفق داشتن روحیه ای انتقاد پذیر است. واقعا جای خالی این تاپیک برای بیان انتقادات سازنده در جهت پیشرفت فروم احساس میشد. واقعا لذت بردم از اینکه این موضوع توسط خود شما ایجاد شد و این نشان از دقت و درایت بالای شما در امر مدیریت دارد.
اما موضوعی است که ممکن است برای دوستان امری عادی به شمار آید اما برای بنده آزار دهنده است. و آن اینکه اکثر اوقات اعضا در نگارش مطالب غلط های تایپی فراوان دارند. واقعا جای تاسف دارد که خود ما نیز برای پست هایمان ارزش قائل نیستم چون اگر بودیم حداقل یکبار قبل از انتشار آن، نوشته هایمان را می خواندیم. حال از غلط های املایی بگذریم که برای یک فرد منجم زیاد خوب نیست...!
به عنوان اولین انتقاد می خواهم از شما مدیر سایت که الگویی برای اکثر اعضا هستید انتقاد کنم که چرا در نوشته بالا دارای سه غلط تایپی و شاید املایی هستید. (البته نظر بنده فقط شما نیستید بلکه کلیه ی اعضا از جمله خود بنده است)
دوستان گرامی آیا بهتر نیست فرهنگ صحیح نوشتن را برای اولین بار در یک فروم علمی رعایت کنیم؟!
پیشنهاد!: بیایید از خودمان شروع کنیم. برای مثال اگر مشکل تایپی یا املایی در نوشته ی "geologist" مشاهده کردیم به صورت محترمانه و دوستانه در قالب پیغام خصوصی موضوع را جهت ویرایش به اطلاع وی برسانیم.
با تشکر و سپاس فراوان

sara shahabi
08-21-2011, 02:08 AM
با تشکر از این تایپیک و روحیه ی انتقاد پذیر شما:)

من هم با اجازتون یه انتقاد داشتم که شاید به اعضا بیشتر مربوط می شود:مدتی است(که شاید خودتان هم گفته بودید نگرانی هایی در مورد غیر علمی شدن وجود دارد)پست هایی مطرح می شود که چند تا از قانون های سایت را نقض می کند.مثلا ذکر مطلب(که مشخص است عینا کپی پیست شده)بدون ذکر منبع در حالی که بعضی اوقات این مطلب تداوم مطلب را دنبال نکند(مقصودم این است که مطلب مخصوصا در تایپک های صرفا علمی باید طبقه بندی شده پیش رود نه یک مطلب کلی از ویکی پدیا کپی پیست شود.)بعضی اوقات این مطالب حتی ازار دهنده نیز می شوند مخصوصا که اکثرا طولانی هستند و فرد حتی زحمت این را به خودش نمی دهد که خلاصه کند یا فقط مطالب مهم را کپی کند.این شاید مربوط به برخی از اعضا باشد اما من فکر میکنم شاید این نوشته ها بتواند بیشتر مدیریت شود و اگر واقعا سر جای درست خود قرار نگرفته بود حذف یا حداقل ویرایش شود(البته این پیشنهاده فقط -مدیران صاحب اختیارند).چون این تایپیک فقط جای انتقاد بود من هم فقط انتقاد کردم ولی تعریف ها در یک پست نمی گنجد!

با تشکر فراوان!!

Mostafa
08-21-2011, 02:45 PM

ولی جدای از شوخی یکی روی گرافیک فروم و دیگری روی نزدیک شدن به وب 2 باید کار بشه! گرافیک و نوع قرار گیری نوارها و تبلیغات و نوار جستجو و اینها یک مقدار به هم ریخته هست.

سلام آقای اکبرنیا

ممنون از توجه شما

راستش قبلآ که از ورژن قدیمی vb استفاده می شد ، مشکلی در گرافیک و به هم ریختگی صفحات نبود ، اما امکاناتش هم خیلی کمتر بود .

ورژن جدید که کمی قبل از عید نصب شد ، خیلی امکانات زیادی دارد ، اما یکی از مشکلاتش این است که با بروزر های قدیمی تر زیاد خوب دیده نمیشود .

اگر نوار بالا یا باکس های صفحه اصلی برای شما به صورت استاندارد نمایش داده نمی شود ، شاید مشکل از ورژن بروزر باشد . اما قاعدتآ با موزیلا نباید مشکلی داشته باشد

انشاا... از سه شنبه مدیر فنی ( آقای شرفی ) باز میگردند و سایر مشکلات فنی را بر طرف خواهند کرد .

ضمنآ بنر بالای سایت هم به نظر خودم اصلآ خوب نیست . انشاا... به زودی فکری برای تغییر آن هم خواهیم کرد

Mostafa
08-21-2011, 03:01 PM
یکی از بارز ترین مشخصه های یک مدیر موفق داشتن روحیه ای انتقاد پذیر است. واقعا جای خالی این تاپیک برای بیان انتقادات سازنده در جهت پیشرفت فروم احساس میشد. واقعا لذت بردم از اینکه این موضوع توسط خود شما ایجاد شد و این نشان از دقت و درایت بالای شما در امر مدیریت دارد.
اما موضوعی است که ممکن است برای دوستان امری عادی به شمار آید اما برای بنده آزار دهنده است. و آن اینکه اکثر اوقات اعضا در نگارش مطالب غلط های تایپی فراوان دارند. واقعا جای تاسف دارد که خود ما نیز برای پست هایمان ارزش قائل نیستم چون اگر بودیم حداقل یکبار قبل از انتشار آن، نوشته هایمان را می خواندیم. حال از غلط های املایی بگذریم که برای یک فرد منجم زیاد خوب نیست...!
به عنوان اولین انتقاد می خواهم از شما مدیر سایت که الگویی برای اکثر اعضا هستید انتقاد کنم که چرا در نوشته بالا دارای سه غلط تایپی و شاید املایی هستید. (البته نظر بنده فقط شما نیستید بلکه کلیه ی اعضا از جمله خود بنده است)
دوستان گرامی آیا بهتر نیست فرهنگ صحیح نوشتن را برای اولین بار در یک فروم علمی رعایت کنیم؟!
پیشنهاد!: بیایید از خودمان شروع کنیم. برای مثال اگر مشکل تایپی یا املایی در نوشته ی "geologist" مشاهده کردیم به صورت محترمانه و دوستانه در قالب پیغام خصوصی موضوع را جهت ویرایش به اطلاع وی برسانیم.
با تشکر و سپاس فراوان

سلام جناب geologist

ممنون به خاطر توجه شما به فروم

مطلبی که عنوان فرمودید کاملآ درست و است و جای دفاع هم ندارد .

همه ما پارسی زبان هستیم و زبان مادریمان را دوست داریم و باید در خواندن و نوشتن هم از آن محافظت کنیم .

اما در یک فروم تخصصی ، طبیعتآ تمرکز افراد بر درستی مطالب و دقت بر مطالب آموزشی است . ضمن تایید فرمایش شما ، به هر حال در متون طولانی که انسان غرق در مفهوم مطلب می شود ، گاهی ممکن است در زمان تایپ کردن ، انگشت روی کاراکتر کناری بلغزد و اشتباه تایپی پیش بیاید ( البته که اشتباه املایی قابل پذیرش نیست )

برای رفع این مشکل نیز یکی از دوستان ( خانم *sh ) قبول زحمت فرموده اند و ویراستاری ادبی فروم را بر عهده گرفته اند که اصلاح اینگونه ایرادات نیز در حوزه اختیارات ایشان است .

البته بنده و مدیران ارشد نیز تا جایی که در توان باشد ، اشتباهات تایپی و املایی دوستان را ویرایش میکنیم ، اما گاهی هم موضوع از دستمان در میرود .

با تشکر مجدد از تذکر بجای شما ، جا دارد از همه اعضا ( اول از خودم ) خواهش کنم که در تایپ مطالب دقت بیشتری بفرمایند ، همچنین از مدیران گرامی نیز خواهش میکنم که در اصلاح اشتباهات نگارشی ، همکاری بیشتری مبذول کنند .

موفق باشید

Mostafa
08-21-2011, 03:36 PM
با تشکر از این تایپیک و روحیه ی انتقاد پذیر شما:)

من هم با اجازتون یه انتقاد داشتم که شاید به اعضا بیشتر مربوط می شود:مدتی است(که شاید خودتان هم گفته بودید نگرانی هایی در مورد غیر علمی شدن وجود دارد)پست هایی مطرح می شود که چند تا از قانون های سایت را نقض می کند.مثلا ذکر مطلب(که مشخص است عینا کپی پیست شده)بدون ذکر منبع در حالی که بعضی اوقات این مطلب تداوم مطلب را دنبال نکند(مقصودم این است که مطلب مخصوصا در تایپک های صرفا علمی باید طبقه بندی شده پیش رود نه یک مطلب کلی از ویکی پدیا کپی پیست شود.)بعضی اوقات این مطالب حتی ازار دهنده نیز می شوند مخصوصا که اکثرا طولانی هستند و فرد حتی زحمت این را به خودش نمی دهد که خلاصه کند یا فقط مطالب مهم را کپی کند.این شاید مربوط به برخی از اعضا باشد اما من فکر میکنم شاید این نوشته ها بتواند بیشتر مدیریت شود و اگر واقعا سر جای درست خود قرار نگرفته بود حذف یا حداقل ویرایش شود(البته این پیشنهاده فقط -مدیران صاحب اختیارند).چون این تایپیک فقط جای انتقاد بود من هم فقط انتقاد کردم ولی تعریف ها در یک پست نمی گنجد!

با تشکر فراوان!!

سلام خانم شهابی

ممنونم از نظر مثبت شما

البته شاید لازم باشد که بعضی از اعضا که گاهی قوانین را نقض میکنند توجه بیشتری به مطلب شما داشته باشند .

موضوع از این قرار است که ما با افراد با خصوصیت های مختلفی روبرو هستیم . بعضی ها هستند که دوست دارند به هر حال فعالیتی در سایت داشته باشند و چون فضای سایت را خیلی تخصصی میبینند ، به ناچار به کپی پیست روی می آورند .

ما هم قصد نداریم با برخورد های قهری ، افراد را دلزده و سرخورده کنیم . بنده و مدیران ارشد سعی میکنیم با زبان ملایم و خواهش و دوست عزیز و .... افراد را مجاب به احترام گذاشتن به قوانین کنیم .

شاید شما ندانید ولی خیلی ( واقعآ خیلی ) از افراد هستند که تازه عضو میشوند و از این دست مطالب میگذارند و مطالبشان تایید هم نمی شود .

اما با گسترده شدن مطالب فروم واقعآ امکان کنترل همه موارد از دست مدیران خارج میشود ( در بعضی از روز های اخیر ، بیش از 100 پست در روز ارسال شده است ! )

طبیعتآ خواهش ما از همه اعضا گرامی این است که با مشاهده مواردی که خلاف مقررات است با زدن دکمه " گزارش پست خلاف " موضوع را به مدیران گوشزد کنند تا اقدام لازم را انجام دهیم .

قطعآ با رشد و گسترش روز افزون فروم ، این تنها راه برای مقابله با مطالب هجو یا بدون منبع است .

امیدوارم با وجود حساسیت بجایی که در شما و دیگر اعضا می بینم ، این فروم همیشه به عنوان یک فروم تخصصی در سطح بالایی از اطلاعات باقی بماند و جلوی مطالب مخرب و غیر مفید گرفته شود .

ممنون از شما

Sunrise
08-21-2011, 03:57 PM
اما با گسترده شدن مطالب فروم واقعآ امکان کنترل همه موارد از دست مدیران خارج میشود ( در بعضی از روز های اخیر ، بیش از 100 پست در روز ارسال شده است ! )

طبیعتآ خواهش ما از همه اعضا گرامی این است که با مشاهده مواردی که خلاف مقررات است با زدن دکمه " گزارش پست خلاف " موضوع را به مدیران گوشزد کنند تا اقدام لازم را انجام دهیم .

قطعآ با رشد و گسترش روز افزون فروم ، این تنها راه برای مقابله با مطالب هجو یا بدون منبع است .

امیدوارم با وجود حساسیت بجایی که در شما و دیگر اعضا می بینم ، این فروم همیشه به عنوان یک فروم تخصصی در سطح بالایی از اطلاعات باقی بماند و جلوی مطالب مخرب و غیر مفید گرفته شود .

سلام به همه دوستان و مدیران عزیز

و تشکر از آقای امام برای ایجاد این فضای تعاملی و مثبت

من شخصا از مطالعه انتقادات دوستان واقعا خوشحال شدم و امیدوارم که با کمک هم این فضای خوب رو روز به روز بهتر کنیم انشاءالله

اقای امام فرمودن در مورد پستایی که با قوانین نوشته و نانوشته فروم در تعارض قرار دارن، از گزارش پست خلاف استفاده کنید...
این خیلی خوبه و قطعا به ما کمک میکنه

ولی حتما دلیل گزارش رو هم بنویسید/ وقتی دکمه گزارش پست خلاف رو میزنید یه کادری وجود داره که میتونید در اون دلیل این کار رو بنویسید/ بعضا پست هایی رو داشتیم که گزارش خلاف شده بودن ولی ما نکته خلافی در اون ندیدیم!

یه نکته دیگه هم این هستش که گاهی بنا به دلایلی در مورد برخی پست ها اغماض میشه...

ولی قطعا همکاری همه ما با هم به حفظ و ارتقای فضای فعلی فروم کمک میکنه / مرسی :)

برای آشنایی با روش ارسال گزارش اینجا رو ببینید. (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?21-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA&p=15559&viewfull=1#post15559)

*sh
08-21-2011, 04:18 PM
با تشکر و سپاس فراوان

با عرض سلام و احترام

ممنون از توجهتون.. لازم دیدم این نکته رو تا یه حدی من جواب بدم چون برای این مسئله از قبل تدابیری شده و اونهم ویراستار ادبی سایته که بنده این وظیفه رو به عهده دارم و شاید این اشتباهات تایپی که میبینیم قصور بنده است اما قبول بفرمایید حقیقتا خوندن همه ی پستها کار دشواریه و به همین خاطر قبلا هم از همه ی دوستان و همکاران خواهش و تقاضا کردم هر جایی اشتباه تایپی یا غلط املایی مشاهده کردند ، داخل پروفایل من اطلاع بدن که در اسرع وقت اصلاح بشه ...دوباره این خواهش رو تکرار میکنم از همگی عزیزان و قبلا صمیمانه از همکاریتون سپاسگزارم :)
( این خواهش رو هم از طرف ویراستارتون بپذیرید اعضای دوست داشتنی که کمی بیشتر دقت کنیم هنگام تایپ کردن و قبل از ارسال یه چک کوچیک شما کلی به من کمک میکنه ..باور کنید من گاهی تمام وقت حضورم در فروم به ویرایش میگذره البته وظیفه ست و با لبخند اما ممنون میشم اگه بیشتر الطفات کنید)
موفق و بی غلط باشید . :)

sunriseprime
08-22-2011, 01:41 PM
از آن جایی که فروم آوااستار در بسیاری از موضوعات یک منبع متنوع در زمینه ی نجوم است پس حداقل سعی کنیم تا در پست های علمی به چند نکته توجه کنیم :

1- سعی کنیم در موضوعات تخصصی از زبان علمی استفاده کنیم
در بعضی از موارد ما با بیان یک مفهوم با کلمات محاوره ای فهم آن مطلب را سخت تر هم کرده ایم و از طرفی این نوع نوشته ها کمتر به عنوان منبع علمی مورد استناد قرار میگیرند.
2- اگر از جایی مطلبی را نقل میکنیم منبع آن را هم بیاوریم و اگر در موضوعی استدلال میکنیم سندی برای حرفهایمان داشته باشیم (البته بسیاری از دوستان این موضوع را رعایت میکنند.)
3- بعضی وقت ها یک تصویر بسیار گویا تر از چندین سطر توضیح است
متاسفانه ما در توضیح مسایل علمی از تصاویر کم استفاده میکنیم
و نهایتا به نظر خوب است مدیران به جای قفل کردن یک موضوع پست های بی ربط را حذف کنند و یا بحث را به سمت صحیح سوق بدهند
باآرزوی موفقیت برای تمام آوااستاری ها

BigBang
08-23-2011, 01:13 AM
سلام وخسته نباشید!
اول:تشکر میکنم بابت ایجاد چنین فضایی برای انتقاد!
دوم:من خیلی وقت نیست که عضو شدم ولی تو همین زمان اندکی که اینجا برو بیایی داشتم حس میکنم بیشتر(قریب به اتفاق)انتقادارو قبول دارم!
علاوه بر اونا:
1)بعضی وقتا پستا از موضوع اصلی خیلی منحرف میشه وفروم حالت چت روم (بحث های بی ربط) پیدا میکنه که خیلی جالب نیست!
2)اکثر پستایی که بارعلمیشون بیشتره خیلی طولانین و جذابیتشون ازبین میره!(مثلا خودمن به خوندن سه تا پست 3خطه راغب ترم تا یه پست 9خطه!)
(بقیشم صبر میکنم اگه دوستان نگفتن خودم میگم!:wink:)
ببخشید برخلاف میل باطنیم خیلــــــــــی طولانی شد!!!!!!

yperseusy
08-23-2011, 09:29 AM
2)اکثر پستایی که بارعلمیشون بیشتره خیلی طولانین و جذابیتشون ازبین میره!(مثلا خودمن به خوندن سه تا پست 3خطه راغب ترم تا یه پست 9خطه!)

شما درست می فرمایید !!!
اما نکته اینجاست که وقتی بحث ها بالا میگیره و باره علمی بحث ها زیاد میشه کاربر ها مجبور هستند که مطلب مورد نظرشون رو به طور جامع و شامل بنویسند که مشکلی در فهم مطلب پیش نیاد!!!! ;)

الفا قنطورس
08-23-2011, 12:50 PM
این فروم بسیار عالی است وتنها اشکالی که به ان وارد است مشکل طبقه بندی کاربران است و عدم دسترسی کاربران تازه وارد مثل خودم به عناوین مختلف یا عدم امکان ایجاد مطلب است با این که من نیز میتوانم مطالب زیبای را ارائه دهم
با تشکر از دکتر مصطفی وبا تشکر از برنامه خوبتون

solh
08-23-2011, 01:57 PM
شما درست می فرمایید !!!
اما نکته اینجاست که وقتی بحث ها بالا میگیره و باره علمی بحث ها زیاد میشه کاربر ها مجبور هستند که مطلب مورد نظرشون رو به طور جامع و شامل بنویسند که مشکلی در فهم مطلب پیش نیاد!!!! ;)

من هم با نظر شما موافقم و ترجيح ميدم پست هايي رو كه علمي تر هستند رو بخونم تا پست هايي كه ترجيح دادن قسمتي از موضوع رو به خاطر كوتاه تر شدن حذف كنن. گذاشتن پست هاي طولاني كه براي پاسخ گويي علمي هست به نظر من بهتر از پاسخ هاي قسمت قسمته كه در اخر هم نكته ي مهمي نگفته ميمونه!!!تا حالا كه من خودم اكثر استفاده اي كه از بار علمي سايت داشتم مربوط به همين مفصل گويي هاست(كه البته زياد هم نيست ،متاسفانه)

N3PTUN3
08-24-2011, 02:59 PM
فروم بسیار خوبیه ! .... همه چی عالیه .. اما چند تا چیز عذاب آوره !
1- تایید شدن پست برای یوزر های تازه وارد
2- سنگین بودن استایل سایت ... فایر فاکس و نت اسکیپ که......... !

بقیه انتقاداتی که دوستان میگن تو اکثر سایت ها هستش و اوصولا نمیشه کاری کرد ( به عنوان مدیر تو فروم های خارجی و داخلی میگم ) ... حجم یوزر ها زیاده و نمیشه کاری کرد ! .. ... یوزر خودش باید پست درست حسابی بده و ربطی به سایت نداره ! .. ویرایش پست کاربر هم که کار جالبی نیست !

طبقه بندی سایت هم خوبه ... همه چیش خوبه ! .. مدیر ها هم ماشالا اکثر ساعات روز آنلاین هستن ! .. خیلی دارن زحمت میکشن ! اوصولا سود مادی هم که نداره براشون !

Tahereh Ramezani
08-24-2011, 03:17 PM
با عرض سلام و تشکر خدمت مدیریت محترم

یکی از نشانه های یک مدیر کاردان احساس مسئولیت و انتقاد پذیری می باشد که آقای امام نیز به راستی لیاقت مدیریت را دارند .

اگر بنا بر تعریف و تشکر و پیشنهاد باشد که بسیار است ولی حال که سخن از انتقاد است زبان قاصر است ولی از آنجا که انتقاد ، خود راهی برای پیشرفت است ، بنده به سهم خود تنها یک نکته را ذکر می نمایم :

در ابتدای تأسیس این فروم و کمی پس از آن تعداد تاپیک ها به این گستردگی نبود و افراد می توانستند مطالب هر تاپیک را ( البته بنا بر علاقه ) دنبال کنند و مباحث تاپیک ها را جلو ببرند ؛ اکنون با گسترش فروم ، تعداد تاپیک ها بسیار زیاد شده و برخی از تاپیک هایی که پیش از این ایجاد شده بودند رکود پیدا کرده اند .

به نظر بنده اگر به جای ایجاد تاپیک هایی جدید سعی کنیم تا مباحث تاپیک هایی که ایجاد شده اند را پیش ببریم بهتر باشد و تاپیک هایی که قصد ایجادشان را داریم به ترتیب و بنا بر مقتضیات زمانی و البته با مشورت مدیر مربوط به آن تالار ایجاد کنیم در روند پیشرفت فروم تأثیرگذارتر باشد .

متشکرم

Mostafa
08-24-2011, 04:57 PM
سلام وخسته نباشید!
اول:تشکر میکنم بابت ایجاد چنین فضایی برای انتقاد!
دوم:من خیلی وقت نیست که عضو شدم ولی تو همین زمان اندکی که اینجا برو بیایی داشتم حس میکنم بیشتر(قریب به اتفاق)انتقادارو قبول دارم!
علاوه بر اونا:
1)بعضی وقتا پستا از موضوع اصلی خیلی منحرف میشه وفروم حالت چت روم (بحث های بی ربط) پیدا میکنه که خیلی جالب نیست!
(بقیشم صبر میکنم اگه دوستان نگفتن خودم میگم!:wink:)
ببخشید برخلاف میل باطنیم خیلــــــــــی طولانی شد!!!!!!

ممنون دوست گرامی

1- حق با شماست ... اما این مورد به فرهنگ عمومی فروم مربوط می شود .

"فرهنگ عمومی فروم " یعنی آن نوعی از رفتار و نوشتار و ارتباط با دیگران که به صورت هنجار و عرف یک مجموعه ( فروم ) تبدیل می شود .

این نکته بسیار ظریفی است و جای بحث دارد .

ببینید ، مثلآ در اوایل کار فروم ، خیلی از دوستان تفاوت پست و تاپیک را نمی دانستند و هر کس هر مطلبی که میخواست عنوان کند برایش یک تاپیک میزد .

در جلسه های مکرر ابتدای راه اندازی فروم با مدیران روی این نکته بسیار تاکید شد که فرهنگ " تاپیک محوری " جا بیفتد . یعنی تا حد ممکن برای یک موضوع خاص فقط 1 تاپیک داشته باشیم و مطالب تجمیع شود

الآن این مورد تقریبآ به "فرهنگ عمومی " تبدیل شده و بین کاربران قدیمی هم جا افتاده و به محض اینکه کسی تاپیکی با مضمون تکراری میزند ، سیل تذکرات برایش روانه می شود که تاپیک شما مشابه فلان تاپیک قبلی است و میتوانی مطالبت را آنجا مطرح کنی

حالا نزدن پست های بی ربط ( و به قول شما چت رومی ) هم باید فرهنگ شود ، مثلآ از طریق تشکر نکردن از چنین پست هایی ( قابل توجه دوستانی که اول تشکر میکنند بعد مطلب را می خوانند ! )

البته مدیران هرکجا با چنین پست هایی برخورد کنند بلافاصله حذف میکنند . اما با شما موافقم که بهتر آن است که چنین مطالبی هرگز نوشته نشوند .

2- طبیعتآ پست های با بار علمی زیاد نمیتوانند خیلی کوتاه باشند !

اما دوستان میتوانند با افزودن عکس و شکل و تقسیم مطالب در چند پست ، کمی به بهتر خوانده شدن مطالب کمک کنند

ممنون از نظرات مفید شما

Mostafa
08-24-2011, 05:08 PM
این فروم بسیار عالی است وتنها اشکالی که به ان وارد است مشکل طبقه بندی کاربران است و عدم دسترسی کاربران تازه وارد مثل خودم به عناوین مختلف یا عدم امکان ایجاد مطلب است با این که من نیز میتوانم مطالب زیبای را ارائه دهم
با تشکر از دکتر مصطفی وبا تشکر از برنامه خوبتون

ممنون دوست گرامی

باور کنید بنده هم اصلآ مایل به طبقه بندی اعضا نبودم و نیستم ( کما اینکه در ابتدای کار ، طبقه بندی وجود نداشت )

اما خیلی زود به 2 دلیل مهم متوجه شدیم که باید این طبقه بندی باشد ( خصوصآ تایید پست اعضا تازه وارد )

اما آن 2 دلیل مهم :

1- تصور کنید که کسی میتواند نیمه شب زمانی که معمولآ هیچ مدیری در تالار نیست ؛ ثبت نام کند و بلافاصله مطالب نامناسب و غیر اخلاقی ارسال کند !

کافی است یک بار چنین اتفاقی رخ دهد تا خیلی از اعضا به گمان سالم نبودن این فضا ، فروم را ترک کنند .

2- فقط هم بحث ارسال موارد نا مناسب نیست ...

گاهی ( که بسیار هم پیش آمده است ) افراد با نیت کاملآ خیر عضو میشوند و بعد ، از فرط علاقه به نجوم به طور شدیدی شروع به ایجاد تاپیک و ارسال مطلب میکنند ؛ بدون اینکه جستجویی در فروم انجام دهند و با " فرهنگ عمومی فروم " آشنا شده باشند .

در یک مورد خاص دوست عزیزی پس از عضو شدن شروع کرد به نمایش دادن عکس های نجومی اش . اما برای هر عکس 1 تاپیک میزد !!

این روند تا چند روز ادامه داشت تا بالاخره آن دوستمان را توجیه کردیم که همه اعضا عکس هایشان را در یک تاپیک میگذارند

به همین دلیل بهتر است تا وقتی که عضو جدید با فضای فروم آشنا نشده است پست ها نیاز به تایید داشته باشند .

غالبآ پس از ارسال 30 پست افراد با فضای سایت کاملا آشنا میشوند و آنگاه به طور خودکار عضو فعال شده و مطالبشان بدون نیاز به تایید منتظر خواهد شد .

این کار انرژی خیلی کمتری هم از مدیران می گیرد .

امیدوارم توضیخاتم قانع کننده بوده باشد

موفق باشید

Flare star
09-12-2011, 10:25 PM
همه چیز خیلی خوب و عالیه!ولی در بعضی از مواقع خیلی طول می کشه تا پستی تائید بشه حتی بعضی اوقات من شک کردم که پست رو سند کردم یا نه!!!
.
.
.
موفق باشید

Mostafa
09-13-2011, 01:32 AM
همه چیز خیلی خوب و عالیه!ولی در بعضی از مواقع خیلی طول می کشه تا پستی تائید بشه حتی بعضی اوقات من شک کردم که پست رو سند کردم یا نه!!!
.
.
.
موفق باشید

سلام دوست گرامي

ممنون از محبت شما

درباره تاييد پست ها بايد عرض كنم كه روش كلي كار به اين ترتيب است كه پست هاي ارسالي را مدير تالار مربوطه + مدير ارشد + ويراستاران + بنده ميتوانيم تاييد كنيم و البته در اكثر مواقع پستها بين 1 تا 15 دقيقه تاييد ميشوند .

( ضمنآ به اين نكته توجه كنيد كه در هر روز بين 50 تا 150 پست جديد به تالار ارسال ميشود !! )

اما با اينحال با اينكه چندين نفر از مديران گرامي همواره مشغول تاييد كردن پستهاي دوستان هستند گاهي از اوقات ممكن است كه مديران مربوطه آنلاين نباشند و روند تاييد پست ها طول بكشد ( البته واقعآ به ندرت )

البته در نظر داريم تمهيداتي جهت تاييد سريعتر مطالب در نظر بگيريم ضمن اينكه هر كدام از اعضا پس از ارسال 30 پست ، به جمع " كارابران فعال "اضافه ميشوند و ديگر پستهايشان نيازي به تاييد نخواهد داشت .

ولي بنده باز هم از بابت دير تاييد شدن برخي از پستها از دوستان عذرخواهي ميكنم

solh
09-17-2011, 09:44 PM
يه 4 ماهي هست عضو شدم . و چيزاي جالبي رو ياد گرفتم و فهميدم . اما اجازه ميخوام چيزايي رو كه انتظار داشتم و براورده نشد رو بگم .
اول اينكه نظر شخصي خودم اينه كه فروم بايد از آن چه هست منسجم تر باشه و منظم تر . يه جور در هم ريختگي كه در ظاهر مشاهده شايد نشه ، من رو تا اندازه اي اذيت ميكنه !!
يه نكته اي كه شايد خوب به نظر برسه و شايد هم زياد به چشم نياد ، مسئله ي پاسخ گويي به سوالات افراد و شركت در بحث هاست ، كه خوشبختانه بعضي از دوستان بسيار پاسخ گو هستند ( كه اين موضوع هم از مهم ترين دلايل من براي شركت در اين فروم هست) ولي بايد بگويم مواقعي هم هست كه به سوالات دوستان جوابي داده نميشود يا اينكه به طور عام بررسي نميشود. البته ما از اين سايت طلب نداريم !!!! و اين مسئله اي كه مطرح كردم شايد مسئله اي نباشد !!! ولي ميدانم كه افرادي با عقيده خاصي هستند كه با اينكه جواب را خوب ميدانند و حرف هاي زيادي براي گفتن دارند در گفتگو ها شركت نميكنند (كه دليلش هم مطمعنا كمبود وقت نيست ، چون هميشه onlineهستند!! ) . البته توقع من بالاست ولي شايد اگر اين سايت يك سايت بسيار اقتصادي بود اين نظرات من موضوع مهمي بودند . با تشكر از تمام كساني كه اين مكان ديدني و آموزنده را بنيان گذاشتند و ادامه دادند ، مديران و كاربران گرامي.

che
11-05-2011, 10:35 PM
من واقعآ براي شما و سايت آوااستار متاسفم كه اصلآ و ابدآ حق نظر دادن براي ديگران قائل نمي شويد و فقط يك ژست قشنگ ميگيرد كه از ما انتقاد كنيد !!!!!!
بعد نظرات مخالف با خودتان يا دوستانتان را سانسور مي كنيد !
كدام انتقاد ؟
ما فكر مي كرديم آوااستار قرار است جايي براي مقابله با مافياي نجوم باشد اما خود شما هم جزئي از اين مافيا هستيد كه با روابط بين دوستانتان تصميم مي گيريد كه بگذاريد چه كسي حرف بزند و چه كسي حرف نزند
در دنياي مجازي هيچ نامي سند مالكيت ندارد كه كسي بگويد فلان اسم مال من است و ديگران حق استفاده ندارند
پس الآن بدانيد نام che براي هميشه مال من است و هركس هر كجا از اين نام استفاده كند نبايد اجازه بدهيد
شما و عده اي از دوستانتان مدت ها است كه اجازه نمي دهيد ديگراني بجز خودتان ديده شوند .
و اين ادا هايي كه در مي آوريد براي اينكه نشان دهيد خيلي انتقاد پذير هستيد واقعآ خنده دار است

Amin-Mehraji
11-05-2011, 11:19 PM
من واقعآ براي شما و سايت آوااستار متاسفم كه اصلآ و ابدآ حق نظر دادن براي ديگران قائل نمي شويد و فقط يك ژست قشنگ ميگيرد كه از ما انتقاد كنيد !!!!!!
كدام انتقاد ؟
ما فكر مي كرديم آوااستار قرار است جايي براي مقابله با مافياي نجوم باشد اما خود شما هم جزئي از اين مافيا هستيد كه با روابط بين دوستانتان تصميم مي گيريد كه بگذاريد چه كسي حرف بزند و چه كسي حرف نزند
در دنياي مجازي هيچ نامي سند مالكيت ندارد كه كسي بگويد فلان اسم مال من است و ديگران حق استفاده ندارند
پس الآن بدانيد نام che براي هميشه مال من است و هركس هر كجا از اين نام استفاده كند نبايد اجازه بدهيد
شما و عده اي از دوستانتان مدت ها است كه اجازه نمي دهيد ديگراني بجز خودتان ديده شوند .
و اين ادا هايي كه در مي آوريد براي اينكه نشان دهيد خيلي انتقاد پذير هستيد واقعآ خنده دار است
مطمئنآ پشت اين سايت به ظاهر مفيدتان هم مقاصد تبليغاتي و مافيايي داريد تا اين بار يك مدتي هم شما سر منجم هاي بيچاره كلاه بگذاريد

آقای به ظاهر محترم ، همین که اجازه دادن که انتقادتون دیده بشه و پست تون رو تایید کردن ، نشونه ای از فراخی سینه ی مدیران سایت هست .

یک بزرگواری مثل آقای امام مدیر این فروم هستند که اگر خودم نمی دیدم شون ، فکر می کردم که می خواد بقول شما ژست بگیره ، ولی خودم از نزدیک دیدم ایشون رو و باهاشون هم حرف زدیم و میدیدم که چقدر با احساس به حرفهای من گوش می دهند .

البته من هم برای شما متاسفم که با انتخاب نام che چگوارای فقید ، این چنین سخنان سخیفی به زبان میارید .

و مطمئنم که این حرفهای شما صرفا و صرفا تخریب آوااستار هست در نگاه کسانی که جدیدا عضو فروم شده اند .

مافیایی که هم می فرمایید که من بعید می دونم وجود داشته باشه ، اگر هم بوده باشه تا اینجا که همیشه به نفع فروم و اعضاش تصمیم گرفته . ( خداوندا ، این مافیا را از ما مگیر )

این حرف شما هم از هر چیزی خنده آور تر است : " مطمئنآ پشت اين سايت به ظاهر مفيدتان هم مقاصد تبليغاتي و مافيايي داريد تا اين بار يك مدتي هم شما سر منجم هاي بيچاره كلاه بگذاريد"

اگر فکر می کنید که خیلی روشن فکر هستید ، یه خورده هم بهش ادب اضافه کنید .

Mostafa
11-05-2011, 11:46 PM
كدام انتقاد ؟
مطمئنآ پشت اين سايت به ظاهر مفيدتان هم مقاصد تبليغاتي و مافيايي داريد تا اين بار يك مدتي هم شما سر منجم هاي بيچاره كلاه بگذاريد

سلام che جان !

من قصد دارم جواب شما را با صداقت كامل بدهم . انشاا... كه اگر براي دريافت پاسخ ، سوال كرده باشيد ، پاسختان را خواهيد گرفت .

اولآ خدا شاهد است ( + 17 مدير گرامي فروم كه از شهر هاي مختلف هستند ) كه تا به امروز حتي 1 پست كه در مخالفت يا نقد آوا باشد حذف نكرده ايم و تنها در يك مورد به جاي الفاظ نامناسب در متن يكي از افراد ( ........ ) گذاشتيم و منتشر كرديم . ( خودتان هم شاهديد كه حتي يك "واو " از همين پست شما سانسور نشده )

اما ....

وقتي كسي مي آيد اينجا و در مورد شخص حقيقي غايب ، نقد هم كه نه ! بد گويي مي كند ، اگر اجازه انتشار بدهيم بايد به ما اعتراض كنيد !

در مورد اخير هم چون فكر مي كرديم كه طرفين بحث هر دو حضور دارند و پاسخگو هستند ، سكوت كرديم و به محض آنكه دانستيم يكي از طرفين شخص واقعي نيست ، كل بحث را حذف كرديم .

در باقي متنتان كمي دلخوري همراه با عصبانيت ديده مي شود كه واقعآ بنده دليل آنرا نمي دانم . حد اقل من يادم نمي آيد كه باعث ديده نشدن كسي يا تضييع حقي شده باشم .

( اگر هم بوده ، لطفآ با مصداق بفرماييد كه رد دين كنم )

در مورد مقاصد اين سايت و فروم ، صد البته كه بدون داشتن شرايط مالي مناسب امكان انجام بسياري از فعاليت ها سلب مي شود . اما حداقل استفاده از مطالب سايت و فروم كه براي اعضا رايگان است و چشم داشت مالي وجود ندارد .

اما در مورد مافيا هم باور كنيد منظورتان را نمي فهمم . البته جامعه ما هم ميل دارد اصولآ هر موفقيت جزئي را هم حاصل يك مافياي پيچيده بداند !

اين مافيا هم از وقتي يادم هست به خيلي ها نسبت داده شد ، ظاهرآ حالا نوبت ما شده !! ( نور به قبر دُن كُرلئونه ببارد واقعآ !!! )

فكر ميكنم اگر در اين مورد كمي شفاف تر باشيد و با مصداق صحبت كنيد بهتر مي توانيم سوء تفاهمات را رفع كنيم .

دوست عزيز ؛

اميدوارم مطمئن باشيد كه چيزي براي پنهان كردن وجود ندارد ...

karimisss
12-09-2011, 02:29 AM
با سلام و خسته نباشید فراوان
فکر می کنم آوا استار به عنوان یک انجمن نجوم مجازی (که در این امر بسیار موفق پیش رفته ) این هدف رو داشته که تازه های علم نجوم و کشفیات اون رو برای اعضاش مطرح کنه ! اگر همچین هدفی به این شکل نبوده بفرمایید :)
اما احساس می کنم که فعالیت زیادی در این خصوص نمیشه و ما بجز اخبار بعضی وقایع رصدی مثل خسوف و کسوف و مقارنه و ... اخبار زیادی از دنیای اطراف نمیشنویم . به طور مثال می گم که چند روزی بود که اخبار اعلام کرد که سیاره ای مشابه زمین کشف شده با فاصله 600 سال نوری اما بعد از چند روز یکی از اعضای محترم این خبر رو به نقل از جای دیگری قرار دادن و سوال اینجاست که اگر ایشون نمیگفتن کس دیگری اطلاع رسانی می کرد؟ بهتر نیست که اخبار روز دنیا به قلم خودمون مطرح و دربارشون بحث و گفتگو بشه ؟
به عنوان یک عضو خیلی خوشحال می شم اگر انجمنی که براش وقت می زارم و واقعا دوستش دارم این اطلاعات رو بهم بده .
ممنون

Mostafa
12-09-2011, 03:08 AM
فکر می کنم آوا استار به عنوان یک انجمن نجوم مجازی (که در این امر بسیار موفق پیش رفته ) این هدف رو داشته که تازه های علم نجوم و کشفیات اون رو برای اعضاش مطرح کنه !

اگر همچین هدفی به این شکل نبوده بفرمایید
.
.
.

ممنون خانم karimisss

بله .... اتفاقآ بايد عرض كنم هرگز چنين هدفي به اين شكل نبوده و نيست !!!

چه كسي گفته كه قرار بوده آوااستار تازه هاي علم نجوم رو براي اعضاش مطرح كنه ؟؟؟

هدف از يك انجمن مجازي فقط و فقط ايجاد شرايط مناسب براي تبادل اطلاعات اعضا با يكديگر است .

اگر قرار باشد يك انجمن در هر زمينه اي فعال باشد ، حتمآ لازم است كه آن فعاليت به فرهنگ عمومي آن جامعه تبديل شود .

اصلآ قرار نيست كه گردانندگان چنين انجمن هايي ( حتي مديران تالار ها ) مطالبي را براي اعضا مطرح كنند و اعضا هم صرفآ به مصرف اطلاعات بپردازند .

چرا كه اگر روزي ، كسي هم بخواهد چنين فرومي ايجاد كند ؛ هيچ راهي جز شكست نخواهد داشت .

تنها راه پيشرفت و ماندگاري اين است كه ذائقه و سليقه اعضا ( نه فقط اعضاي اينجا ، بلكه اعضاي هر جامعه اي ) آنقدر رشد كند تا به جاي مباحث كم اهميت درباره موارد مهم تر ( مثلآ همين اخبار روز دنيا ) بحث كنند .

تازه به نظر من ، فروم آوااستار به نسبت بسياري از فروم هاي تخصصي در اين زمينه موفق تر بوده است .

اما با شما موافقم كه در فرومي كه به طور ميانگين ، روزانه 42 مطلب ارسال مي شود ، گاهي وقت ها بعضي از موارد مهم و بحث هاي روز نا ديده گرفته مي شود .

شايد اگر اين فروم را نمونه كوچك تري از كل جامعه نجوم ايران بدانيم (كه با توجه به پراكندگي آماري اعضا ، نمونه اي بسيار نزديك به كل است ) آن وقت اين ايراد به كل جامعه نجوم ما وارد باشد كه چرا پيگير مسائل مهم علمي و به روز نيستيم .

فكر ميكنم در چنين مواردي تنها راه حل منطقي براي اصلاح چنين جامعه اي اين است كه هركس اول براي اصلاح خودش اقدام كند .

موفق و پيروز باشيد

Sunrise
12-09-2011, 06:29 AM
.... به طور مثال می گم که چند روزی بود که اخبار اعلام کرد که سیاره ای مشابه زمین کشف شده با فاصله 600 سال نوری اما بعد از چند روز یکی از اعضای محترم این خبر رو به نقل از جای دیگری قرار دادن و سوال اینجاست که اگر ایشون نمیگفتن کس دیگری اطلاع رسانی می کرد؟ بهتر نیست که اخبار روز دنیا به قلم خودمون مطرح و دربارشون بحث و گفتگو بشه ؟
به عنوان یک عضو خیلی خوشحال می شم اگر انجمنی که براش وقت می زارم و واقعا دوستش دارم این اطلاعات رو بهم بده .
ممنون

خانم karimisss عزیز؛

رویه آوا در این کلوپ آزادی بیان اعضا در حیطه قوانین مشخص فروم هست و هر کدوم از اعضا میتونن به مباحث مورد علاقه اشون بپردازن...

مثلا در همین بخش اخبار ما دوستانی رو داریم که خبرهای نجومی روز رو از سایت های انگلیسی زیان ترجمه میکنن و قرار میدن! و اتفاقا به نظر من فعالیت در این زمینه قابل قبول بوده
کما اینکه ما بخش اخبار رو در خود سایت آوا هم داریم اینجا : http://avastarco.com/?M=NEWS&MC=SHOWNEWS&m_id=262&cntid=405 و اتفاقا بخشی هست که مکررا آپدیت میشه!

در هر حال من فکر میکنم این خود ما اعضا هستیم که میتونیم مباحث مورد علاقه مون رو بالا بیاریم و تاپیک هایی رو که فکر میکنیم جای کار دارن به روز کنیم و در این زمینه نباید منتظر فعالیت شخص دیگه ای باشیم ;)

همیشه موفق و آوایی باشید

karimisss
12-09-2011, 12:13 PM
ممنونم ازتون آقای امام که هدف فروم رو برای من روشن تر کردین و البته باید بگم که منظور من اصلا یک طرفه بودن ارسال اطلاعات از مدیران به اعضا نبوده . منظور بنده برنامه ای بود که تمام اعضا در اون مشارکت داشته باشن . شاید ذائقه ما به این حد رسیده باشه ! شایدم شما که تجربه بیشتری دارید این مسئله رو بهتر متوجه شید .

خانم sunrise عزیز
با حرفتون موافقم اما فکر نمیکنم ما منتظر کار شخص دیگری باشیم و منتظر نیرویه محرکه ای برای این موضوع هستیم .
این مسئله که در خود سایت اخبار آپدیت می شه خیلی خوبه اما فکر می کنم اکثر اعضا هر دفعه وارد فروم میشن و سایت رو نمیبین .

موفق باشین

rezash
12-30-2011, 03:09 AM
با سلام

زیاد اهل انتقاد نیستم ولی یک موضوع چند وقته که در فروم برام خیلی مشهوده و خواستم اینجا عنوان کنم که یه انتقادی هم کرده باشم.

اول اینکه از همه مدیران که برای ارتقا کمی و کیفی فروم تلاش میکنند ممنونم و تنها کاری که در حال حاضر برای قدر دانی میتونم انجام بدم تشکر از زحمات این دوستان است.

به دلیل اینکه خیلی وقته عضو آواستار هستم تقریبا همه مدیران سابق و جدید رو تا حد زیادی میشناسم و با فعالیتهاشون آشنائی دارم.

لیکن تا حدودی فکر میکنم که بعضی مدیران فعالیتشون خیلی کمه و بعضی دیگر از این دوستان خیلی خوب و مناسب فعالیت میکنند که برای همه مشهوده و نیازی نیست که من نامی از کسی ببرم.

شاید هم به خاطر مشغله و یا تحصیل نمیتونند زیاد به فروم تشریف بیارن که حداقل میتونند چند وقتی این کار رو به دیگر مدیران قدیمی و دوستان فعال جدید محول کنند.

شاید هم این دسته از مدیران بتونن به نحوی فعالیت کنند که به ظاهر کمبودی احساس نشه و خلا دیگر دوستان پر مشغله تر رو پر کنند.

ولی فکر کنم بشه از دوستان فعال تر فروم یا از مدیران اسبق که با فعالیتهاشون تا حدودی آشنا هستیم در این زمینه کمک بگیریم.

البته خدائی نکرده کسی از من دلخور نشه و واقعا قصدم ناراحتی هیچ یک از دوستان نبوده و نیست.و این رو هم میدونم که آقای امام خودشون رصدگر توانائی هستند و فعالیت دوستان نیز از چشم تیز بینشون دور نمیمونه.

به هر حال انتقادی بود که عرض شد.باز هم از همه مدیران عزیز به خاطر فعالیتهاشون تشکر میکنم.

Mostafa
12-30-2011, 03:43 AM
ممنونم جناب rezash

حقيقتش طبق قانوني كه در فروم داريم ، مديران در ابتداي هر فصل تعيين مي شوند تا هم مديران محترمي كه به هر دليل ( مشغله درسي ، كاري و ... ) فرصت چنداني ندارند ، امور شخصي شان خداي نكرده با مشكل روبرو نشود و هم اينكه بتوانيم از توانايي ساير اعضاي كوشا نيز استفاده كنيم .

براي فصل زمستان هم اوضاع بر همين روال خواهد بود .

منتها بخشي از رايزني ها براي برخي از مديران جديد باقي مانده است كه انشاا... اگر فرصت بنده نيز اجازه بدهد ، در هفته آينده مديران كوشا و فعال فصل زمستان معرفي مي گردند .

از دقت نظر جنابعالي صميمانه سپاسگزارم

م.ح.اربابی فر
01-22-2012, 03:09 PM
یکی از دلایلی که از مسئولیت تالار آموزش و منابع کنار رفتم این بود که وقت نمی کردم به طور درست و درمان برروی دانشنامه وقت بگذارم. این در حالی بود که استقبال خوب کاربران باعث شده بود من و دوستان تاحدی از ویرایش مطالب عقب بیفتیم و نرسیم مطلب را همان موقع ویرایش علمی، تصویری، نگارشی و ظاهری کنیم.
در نتیجه خیلی حیف بود به خاطر عدم رسیدگی به موقع من و ناتوانی در جذاب نشان دادن تاپیک توسط بنده، این پروژه معطل بماند. این بود که به خواست خودم کنار کشیدم.
حالا شاید این نوشته موتوری شود برای دوباره به راه انداختن آن تاپیک و یادآوریش

Mostafa
01-22-2012, 04:45 PM
یکی از دلایلی که از مسئولیت تالار آموزش و منابع کنار رفتم این بود که وقت نمی کردم به طور درست و درمان برروی دانشنامه وقت بگذارم. این در حالی بود که استقبال خوب کاربران باعث شده بود من و دوستان تاحدی از ویرایش مطالب عقب بیفتیم و نرسیم مطلب را همان موقع ویرایش علمی، تصویری، نگارشی و ظاهری کنیم.
در نتیجه خیلی حیف بود به خاطر عدم رسیدگی به موقع من و ناتوانی در جذاب نشان دادن تاپیک توسط بنده، این پروژه معطل بماند. این بود که به خواست خودم کنار کشیدم.
حالا شاید این نوشته موتوری شود برای دوباره به راه انداختن آن تاپیک و یادآوریش

سلام محا جان

مطلب شما بسیار بجا و درست است

اما چندی است مطلبی و بحثی در تالار مدیران ایجاد شده است که متآسفانه شما در حال حاضر به آن دسترسی ندارید .

بنده خودم از مدیران گرامی درخواست کردم که فعلآ فعالیت در دانشنامه فعلی را متوقف کنند .

چرا که انشاا... به زودی ( یعنی تا حدود یکماه دیگر ) سیستمی بسیار قوی ، موثر و دقیقتر را جایگزین دانشنامه فعلی می کنیم که مشکلات فراوانی داشت .

( وعده سر خرمن نیست ها !!در حال حاضر برخی از مدیران دارند روی سیستم مزبور به صورت زیر زمینی فعالیت می کنند تا آماده استفاده عمومی شود ;) )

Sunrise
01-22-2012, 10:05 PM
سلام...من یه انتقادی دارم نمیدونم دوستان گفتن یا نه!پست هارو نخوندم!!
اونم اینه که: اگر کسی یه پیامی یا یه پستس رو بخواد بفرسته یا بذاره باید مدیر اونو تایید کنه!!من یه بار یه پست گذاشتم 1ساعت بعد تازه ویرایش شده تایید شد!!!
همین الان من یه تاپیک میخواستم درست کنم ولی نمیشد درست کرد!! در صورتی که شاید یکی یه سوالی داشته باشه و تاپیکی راجبه اون موضوع درست نشده باشه!!

سلام دوست عزیز
راستش این بحث تاییدی بودن پست ها تا 30 ارسال اول، بارها در تاپیک هایی مثل ارتباط با مدیران و مسائل فنی و اینها مطرح و پاسخ داده شده

در مورد تاپیک جدید هم صبر کردن تا ارسال سی پست خیلی زمان طولانیی نیست و بیشتر هدف از این کار این بوده که کاربران جدید با فضای کار در فروم و قوانین نوشته و نانوشته و مباحث موجود آشنا بشن

ان شاءالله به زودی با فعالیت های خوبتون به یه کاربر فعال تبدیل میشید که محدودیت ارسال پست و تاپیک نداره

درمورد ویرایش هم اصولا ویرایش ها ادبی هستن و دلیل اون هم ماندگاری مباحث در فروم هست. حتما شما هم تصدیق میکنید که این بایگانی عظیم مطالب خوب علمی هرچقدر بی غلط تر باشه بهتره
چون گاهی در حین تایپ سریع اشتباهاتی رخ میده و بهتره تصحیح بشن ;)

همیشه موفق و شاد باشید

shokolat_g
01-22-2012, 11:45 PM
به هر حال یه نظر شخصی بود...چون من توی چندین سایت دیگه هم هستم دید بنده این شکلی بود!!ممنون که پستم رو خوندید!!

ali.matinfar
03-08-2012, 01:25 AM
سلام علیکم
نقد ها را که مطالعه می کردم، پیشنهادی به ذهنم خطور کرد. از آنجا که در این انجمن مجازی تعداد کثیری عضو بی نام و نشان فعالیت می کنند، و بفرموده جناب امام هر شخصی با هر ایمیلی می تواند بدون هیچ نام و نشان حقیقی ثبت نام کند (که بنظر من این خود نقطه ضعف بزرگیست) ، قطعا با پیامدها و ناهنجاری هایی که به فضای مجازی مربوط می شود، رو به رو خواهیم شد. کماکان که برای بنده نیز متعاقبا اتفاق افتاد.
پس باید راهکاری ارائه کرد. ((البته روی سخنم به دوستانی که با نام مجازی فعالیت های مفید می کنند نیست ، سوتفاهم نشود))
قطعا اگر شخصی با یک نام غیرحقیقی توهین، افترا یا مطالبی کذب در باب شخص، اشخاص و یا گروهی خاص ارائه کرد، چه باید کرد؟ که البته ممکن است صحیح باشد یا نادرست... و آیا در یک محیط علمی و میان مطالب علمی نشر این مسایل صحیح است؟ بنظرم مسلما خیر.
در نتیجه به ذهنم رسید که مدیران سایت بخشی با عنوان "رینگ" مشخص کرده و بسازند، تا هر کسی بحثی یا نقدی راجب دیگران یا گروهی خاص دارد، در این بخش عنوان کرده و نظراتش را بنویسد و همچنین دیگران هم بتوانند پاسخگو باشند.
حداقل اینست که بین پست ها و دیگر مطالب علمی حرف و سخن های نامربوط دیده نخواهد شد.
*ضمنا این بخش " رینگ " را در بخش کویرنوردی که ادمین بودم تست کردیم و نتیجه این بود که دیگر مابین پست ها شاهد مسایل حاشیه نیستیم..

به این امید که فضای علمی جامعه نجوم کمتر شاهد حواشی مخرب و غیر علمی شود

سپاس

Sunrise
03-08-2012, 05:32 PM
سلام علیکم
نقد ها را که مطالعه می کردم، پیشنهادی به ذهنم خطور کرد. از آنجا که در این انجمن مجازی تعداد کثیری عضو بی نام و نشان فعالیت می کنند، و بفرموده جناب امام هر شخصی با هر ایمیلی می تواند بدون هیچ نام و نشان حقیقی ثبت نام کند (که بنظر من این خود نقطه ضعف بزرگیست) ، قطعا با پیامدها و ناهنجاری هایی که به فضای مجازی مربوط می شود، رو به رو خواهیم شد. کماکان که برای بنده نیز متعاقبا اتفاق افتاد.
پس باید راهکاری ارائه کرد. ((البته روی سخنم به دوستانی که با نام مجازی فعالیت های مفید می کنند نیست ، سوتفاهم نشود))
قطعا اگر شخصی با یک نام غیرحقیقی توهین، افترا یا مطالبی کذب در باب شخص، اشخاص و یا گروهی خاص ارائه کرد، چه باید کرد؟ که البته ممکن است صحیح باشد یا نادرست... و آیا در یک محیط علمی و میان مطالب علمی نشر این مسایل صحیح است؟ بنظرم مسلما خیر.
در نتیجه به ذهنم رسید که مدیران سایت بخشی با عنوان "رینگ" مشخص کرده و بسازند، تا هر کسی بحثی یا نقدی راجب دیگران یا گروهی خاص دارد، در این بخش عنوان کرده و نظراتش را بنویسد و همچنین دیگران هم بتوانند پاسخگو باشند.
حداقل اینست که بین پست ها و دیگر مطالب علمی حرف و سخن های نامربوط دیده نخواهد شد.
*ضمنا این بخش " رینگ " را در بخش کویرنوردی که ادمین بودم تست کردیم و نتیجه این بود که دیگر مابین پست ها شاهد مسایل حاشیه نیستیم..

به این امید که فضای علمی جامعه نجوم کمتر شاهد حواشی مخرب و غیر علمی شود

سپاس

سلام اقای متین فر

مدت زیادی نیست که به ایجاد آیدی اقدام کردید و حضورتون در این تاپیک یه مقدار زود هنگام به نظر میاد ;)

اما به هر حال نظر شما رو مطالعه کردم؛

اونچه که شما اون رو یک ضعف دونستید یک ویژگی محیط مجازی هست و اساسا همین یک ویژگی، دلیل کافی برای حضور خیلی از افراد در این محیط میشه!
ولی اتفاقا یکی از محسنات بسیار ویژه ی فروم ما این هست که هر کسی که بعد از فعالیت و اعتماد کردن به آدم های واقعی اینجا دلش بخواد میتونه حضور مجازی خودش رو به حضور واقعی پیوند بزنه و همین حُسن باعث شده ما بسیاری از کاربران عزیزمون رو بشناسیم ولو اینکه هویتشون در محل عمومی فروم عیان نمیشه مگر اینکه خودشون بخوان! حتی افرادی بودن که ابتدای حضورشون یک آیدی شبیه نام های نجومی داشتن و بعد از اینکه اعتماد کردن نام کاربریشون رو به نام اصلیشون تغییر دادن. و خلاصه اعضای بسیاری از کاربران فروم در دفتر یا برنامه های تهران یا شهرستانها با ما دیدار حضوری داشتن و یا تماس تلفنی برقرار کردن و دیگه یه فرد ناشناخته نیستن!
حتی اگر ناشناخته هم باشن حق دارن که نظر خودشون رو داشته باشن و اگر اون مساله به فرد یا گروه خاصی مربوط بشه اونها هم میتونن بیان و حرفشون رو بنویسن و هیچ محدودیتی در چهارچوب قوانین نوشته شده ی فروم وجود نداره!
کما اینکه ما الان شاهد هستیم که افرادی که نام و نشانشون هم مشخصه با کذب و افترا فضای دوستانه ی موجود رو خراب کردن! پس تعهد به اخلاق، به مشخص بودن نام و نشان مربوط نیست و یک امر درونی هست! هر کس فی حد نفسه،با نام مشخص یا نامشخص، میتونه متعهد و متخلق به اخلاق نیکو باشه و یا برعکس!!!
از طرف دیگه ما اینجا با هیچ کسی دعوا نداریم، مسابقه هم نداریم که "رینگ" لازم باشه!
درسته که همیشه و بارها گفتیم این فروم محلی برای بیان حرف های همه است ولی حرف های نجومی و منطقی و مودبانه که این رو در همه تاپیک های غیر علمی میشه دید و همه دوستانی که عضو میشن هم بهش پایبندند...
اون چه که مسلمه در حال حاضر این بحث ها در جامعه نجومی هست و هرچقدر هم تلاش میشه که برطرف بشه باز یه عده مقاومت میکنن و مسلما حق پاسخ گویی برای کسی که مورد هجمه واقع میشه محفوظ خواهد بود.
حتی ممکنه فردی نقد یا نظری داشته باشه که به نظر سایرین وارد نباشه- شبیه برخی حرف هایی که همین جا مطرح میشه- دلیلی برای جلوگیری از طرح اونها وجود نداره!
اساسا "فروم" یعنی محل بحث و گفتگو و در یونان باستان هم به چنین محلی لفظ "فروم " اطلاق میشده و ماجرای نوظهوری نیست ،و طرح حرف و نقد های مخالف و موافق اتفاقا میتونه بسیار هم مفید باشه!
خلاصه اینکه، تالار ها و تاپیک هایی برای حرف و بحث های انتقادی و پیشنهادی وجود داره که مشخص و مجزا هستن و ما و مدیران تالاری دقت میکنیم که بحث حاشیه ای وارد مباحثات علمی و آموزشی رایج در فروم نشه.
ممنون از نظرتون/ ولو اینکه من باهاش مخالفم ;)
موفق باشید:thumbsup:

Ehsan
03-14-2012, 11:29 AM
یک انتقادی دارم این آخر ِ سالی!

انتقادم در مورد ِ همین قضیه ی ِ کاربر ِ برگزیده هستش!

دقیقا یادم میاد زمانی که ایده ی ِ کاربر ِ برگزیده زده شد برای ِ تشویق ِ اعضا به فعالیت های ِ علمی این پیش نهاد مطرح شد و به نظر هم اون موقع خیلی معقول و منطقی و جالب می آمد ( و هنوز هم!)

اما در انتخاب ِ نامزدها باید و باید دقت بشه! درسته ما باید به دموکراسی در همین فروم ِ خودمون احترام بگذاریم اما یادمون باشه اگر اکثریت ِ فروم رو همین جوری ول کنیم و بدون مدیریت تاپیک زده بشه و ... چه فاجعه ای ممکنه رخ بده کما این که بارها دیده شده حتی در حضور ِ مدیریت ِ انصافا منسجم ِ آوا استار (چه تیم ِ الان و چه تیمهای ِ قبلی) باز هم چندین بار دیدیم فعالیت ِ علمی به کنار رانده شده و بحثهای ِ حاشیه ای برجسته شده! این یعنی ملت نباید همین جوری ول بشوند و باید جهت دهی بشوند!

خوب برگردیم سر ِ بحث ِ کاربر برگزیده! فرض کنید یک شخصی به عنوان ِ نامزد انتخاب شده که فعالیت ِزیادی دار اما بالای ِ 90 درصد ِ ارسال هاش یا کاملا فاقد ِ محتوای ِ علمی هستش یا کپی از جایی هست و و ..... و در مقابلش کاربری هم نامزد می شه که درسته روزی حد اکثر یک پست می زنه اما پستهاش کاملا پر محتوا هست و به شدت روش وقت گذاشته شده!

اما ملت ِ فرومی ِ عزیز فقط به خاطر ِ در چشم بودن ِ اون آدم ِ فعال، به ایشون دو برابر ِ اوشون (کسی که پست ِ کم اما مفید می گذاره) رای میدند! حالا بیایید به دموکراسی احترام بگذاریم! نتیجه: اونی که ارسالهاش مفید بوده دلسرد میشه: نتیجه ی ِنهایی: این قضیه کاملا بر عکس ِ هدفش عمل می کنه یعنی اعضا فقط ترغیب به فعالیت می شوند، فارغ از نوع ِ فعالیت! و ارسالهای ِ غیر مفید زیاد میشه و ارسال کنندگان ِ مفید هم تعداد شون روز به روز کم!

و این اتفاق دقیقا الان داره می افته!! ( دست ِ کم این برداشتی هستش که من از انصرافها دارم!)

بله شما می گید که این کابر ِ برگزیده همش دور ِ همیه و من شدیدترش رو میگم! می گم این زندگی همش دور ِ همیه! اما شما تو همین زندگی هم فی المثل بخواهید به چیزی دست پیدا کنید و در راستایِ رسیدن به اون یک کاری بکنید و ببینید که داره نتیجه ی ِ عکس میده آیا باز هم به انجام ِ اون کار ادامه میدید؟ اون هم با اون هدف؟

البته من نمی گم این قضیه رو کلا تعطیل کنید! می گم که می شد بهتر این هم عمل کرد! این قضیه مثل ِ ورزش می مونه! اونهایی که زیاد ورزش کار کردند می دونند که ورزش ِ غیر ِ اصولی خیلی خطرناکتر از ورزش نکردن هستش! حالا من نمی گم اصلا ورزش نکینم! می گم اصولی ورزش کنیم!
همین!

solh
03-14-2012, 12:07 PM
من یه پیشنهاد دارم ، میخواید اول خودتون بررسی کنید ببینید مطالب چقدر ارزش داشتن ، بعد کاربر رو انتخاب کنید ، واجب هم نیست که حتما 10 نفر باشن ، مثلا ممکنه با بررسی شما در فصل بهار فقط سه نفر در راستای فعالیت های مفید فروم ، مفید واقع شدن.

Mostafa
03-14-2012, 12:30 PM
سلام

راستش دوست ندارم بیش از این درباره این موضوع صحبت کنم ، چون به نظرم موضوعی که بیشتر جنبه تفنن داشته ظاهرآ داره جدی تلقی میشه .

البته استدلالات دوستان هم در نقد موضوع کاملآ منطقی هست و بحثی در اون باره ندارم .

اما من ترجیح میدم به جای اینکه از سیستم موجود دفاع کنم ، سیستم موجود رو تشریح کنم ، اگر دوستان هر روش بهتری رو پیشنهاد بدند ، قطعآ استقبال می کنیم .

اما سیستم فعلی انتخاب کاربر برگزیده فصل :

1 - تصمیم گرفتیم که برای تشویق بچه ها به کار علمی ، فرآیند کاربر برگزیده فصل رو ایجاد کنیم .

2- گفتیم اگر کاربر برگزیده توسط مدیر سایت یا محموع مدیران انتخاب و اعلام شود ، ممکن است این شائبه پیش بیاید که مدیران فعالیت فلان شخص را در نظر نگرفته اند

و کلآ بر اساس نظر شخصی مدیران است .

3- گفتیم بهترین کار این است که خود کاربران ، کاربر برگزیده را تعیین کنند

( البته بنده قبول دارم که بهتر است فقط کاربران فعال و ممتاز در رای گیری شرکت کنند ، اما برای رای دادن کاربران جدید هم دلایلی داشتیم ولی از دفعات آینده رای گیری فقط

مخصوص کاربران فعال و ممتاز خواهد بود )

4- برای تعیین نامزد ها هم از بین مدیران تالار ها نظر سنجی کردیم تا فعال ترین کاربر های هر تالار معرفی شوند و در مجموع برآیند نظر مدیران این 10 نفر انتخاب شدند .

5 - امکان اینکه نامزد ها بیش از 10 نفر باشند نیست ( به احاظ فنی ) و اعلام تعدادی کمتر از 10 نفر هم جالب نیست

( چون تلویحآ این معنی را میدهد که بجز این چند نفر سایر اعضا شایسته قرار گیری در این لیست نبودند که اصلآ جالب نیست . هدف ما تشویق اعضا است نه رنجاندن کسی .

واقعآ اگر امکان فنی این کار بود شخصآ مایل بودم که همه کاربران نامزد این نظر سنجی می بودند )

6 - اینکه کاربران به چه کسی رای بدهند یا ندهند دست ما نیست !

اما وظیفه ما این است که از دوستان تقاضا کنیم کار علمی را ملاک قرار دهند .

------------------------------------------------------------------------------------

این کل ماجرا است که اگر دوستان کمی با دقت مطلب را خوانده باشند ، تایید می فرمایند که روالی منطقی در نظر گرفته ایم .

اما قطعآ بهترین حالت نیست .

حالا دوستانی که روشی بهتر برای انتخاب کاربر برگزیده سراغ دارند ، لطف کنند و پیشنهادشان را مطرح کنند تا از این پس از آن روش استفاده کنیم .

( حتی اگر تعداد روش های پیشنهادی زیاد باشد ، می توانیم برای تعیین روش برگزیدن کاربر برتر ، یک نظر سنجی ایجاد کنیم )

منتظر پیشنهادات دوستان عزیز هستیم

Ehsan
03-14-2012, 01:34 PM
بله روال منطقیه غیر از یکیش:

اعلام تعدادی کمتر از 10 نفر هم جالب نیست

( چون تلویحآ این معنی را میدهد که بجز این چند نفر سایر اعضا شایسته قرار گیری در این لیست نبودند که اصلآ جالب نیست . هدف ما تشویق اعضا است نه رنجاندن کسی .

واقعآ اگر امکان فنی این کار بود شخصآ مایل بودم که همه کاربران نامزد این نظر سنجی می بودند )
چرا؟
وقتی کار ِ فعالانه ای انجام ندادند چرا اصلا باید اسمشان باشد! کلی دلیل آوردم که اگر اونهایی که لازم نیست اسمشون باشه، نامزد بشوند خیلی مخربتر خواهد بود و اونهایی رو که پست ِ مفید می گذارند رو دفع می کنه و پست ِ آف رو زیاد می کنه و چه و چه!

من هم نگفتم این بحث خیلی جدی گرفتم (کاربر ِ برگزیده) ولی ظاهرا حتی اگر کاملا جدی هم نباشه داره اثرات ِ مخربی بر جا می گذاره که نمی شه جدیش نگرفت!

من شخصا پیشنهاد ِ جناب ِ صلح رو تایید می کنم! اصلا چرا باید ده نفر پر بشه!؟!؟! وقتی می دونیم پر شدنش ضرر ِ بیشتری نسبت به پر نشدنش داره! اتفاقا این که کاملا پر نشه می تونه یک نوع تلنگر باشه!

البته صرفا یک پیشنهاد ِ شخصی بود! این قضیه باید مشورتی حل بشه!

Mojtaba.M
03-14-2012, 02:02 PM
دوتا انتقاد داشتم

یکیش درباره ی همین موضوع کاربر برگزیده یکی هم درباره ی پست ها

خوب من کاملا با سخنان جناب صلح و احسان موافقم و نظر شخصی خودم این هست که اصراری نیست که حتما ده نفر انتخاب بشن

ممکنه اون سه یا چهار فر کم باشند ولی به جاش کیفیت نظرسنجی میره بالا و رقابت بین اعضا بیشتر خواهد شد

و اما پیشنهاد چیزی که در ذهن من هست نمیدانم آبا از نظرفنی امکان پذیر هست یانه ولی اگر خود لیست رو هم اعضا انتخاب بکنند بهتر باشد

یعنی مثلا مدتی پیش از پایان فصل توی پروفایل هر شخص کاربران بتوانند لیست مورد نیاز رو بعد از مدتی جمع کنند البته با توجه به امتیاز و رتبه .

و دومین انتقاد

پست هایی که میشه درسته که حجمش بالاست و مدیران نمیتوانند دلیل حذف پست رو اطلاع بدهند ولی خوب کاربر ها هم باید بفهمند که چرا پست ها

حذف میشود

Mostafa
03-14-2012, 03:54 PM
بله روال منطقیه غیر از یکیش:

چرا؟
وقتی کار ِ فعالانه ای انجام ندادند چرا اصلا باید اسمشان باشد! کلی دلیل آوردم که اگر اونهایی که لازم نیست اسمشون باشه، نامزد بشوند خیلی مخربتر خواهد بود و اونهایی رو که پست ِ مفید می گذارند رو دفع می کنه و پست ِ آف رو زیاد می کنه و چه و چه!

من هم نگفتم این بحث خیلی جدی گرفتم (کاربر ِ برگزیده) ولی ظاهرا حتی اگر کاملا جدی هم نباشه داره اثرات ِ مخربی بر جا می گذاره که نمی شه جدیش نگرفت!

من شخصا پیشنهاد ِ جناب ِ صلح رو تایید می کنم! اصلا چرا باید ده نفر پر بشه!؟!؟! وقتی می دونیم پر شدنش ضرر ِ بیشتری نسبت به پر نشدنش داره! اتفاقا این که کاملا پر نشه می تونه یک نوع تلنگر باشه!

البته صرفا یک پیشنهاد ِ شخصی بود! این قضیه باید مشورتی حل بشه!

احسان جان ، ممنون از نظرت

پیشنهادی خوب و قابل بررسی است

اما لطفآ این موضوع رو هم که الآن میگم در نظر بگیرید و بعد دوباره نظر بدید :

ببینید ، به هر حال هر کس در هر سطحی که هست ، فعالیتی در فروم داره ، بعضی ها صرفآ فعالیت علمی ، بعضی هم علمی و هم تفننی و بعضی هم بیشتر فعالیت تفننی

اما در عین حال اگر کسی در طول یک فصل فقط 1 پست علمی هم قرار داده باشه ، باز معنیش اینه که یک کار علمی انجام داده ( هرچند خیلی کم )

و طبیعی است که انتظار داشته باشه که اون فعالیت کمش هم دیده بشه

حالا اگر ما اسم 10 نفر رو انتخاب کنیم ( که سقف انتخاب ها هست ) و این فرد توی اون لیست نباشه ، معنیش اینه که " هر چند شما هم کمی فعالیت علمی داشته اید اما فعالیت

این 10 نفر بیش از شما بوده است )

اما حالا فرض کن ما با اینکه میتونیم 10 نفر رو انتخاب کنیم بیاییم و مثلآ 5 نفر رو انتخاب کنیم . اونوقت معنیش این میشه که از نظر مدیران بجز این 5 نفر هیچکس دیگه ای فعالیت علمی خاصی نداشته و شایسته قرار گیری در این لیست ، نیست .

اونوقت اون فردی هم که حتی 1 پست علمی خوب گذاشته ، ممکنه تصور کنه که اینها اون فعالیت من رو در نظر نگرفتند و به قول معروف سرد بشه !

البته باز هم بگم ها

باور کنید من هیچ تعصبی روی سیستم فعلی ندارم ، اما به نظرم در شرایط موجود یک روش منطقی به حساب میاد

حالا لطفآ احسان عزیز و سایر دوستان این مطالبی که من گفتم رو هم در نظر بگیرند

اما اگر باز هم معتقد هستید که تعداد انتخاب ها کمتر باشد بهتر است اعلام کنید

در نهایت بعد از رای گیری این دوره ، درباره اصل نحوه انتخاب کاربر برگزیده هم نظر سنجی برگزار می کنیم و همه سیستم ها ( سیستم فعلی

و سیستم های پیشنهادی ) رو با هم مقایسه می کنیم تا در نهایت همه چیز طبق نظر اکثریت اعضا باشد .

فکر می کنم با این روش همه سلیقه ها در نظر گرفته می شود و در نهایت روشی که بیشترین رای را بیاورد ، ملاک عمل قرار خواهد گرفت

موافقید ؟؟؟

مسعود فرح بخش
03-14-2012, 04:24 PM
راستش من نمی خواستم به طور علنی وارد این بحث بشم چون خودم رو چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ سابقه فرومی کوچک تر از این می دونم که بخوام راجع به این مسائل اظهار نظر کنم اما ....

اما موضوعی هست که دلم نیومد نگم

ببینید مدام در پست های اخیر در این تاپیک و تاپیک های دیگه که مربوط به نظر سنجی اخیر هستن صحبت از دلسردی اعضا میشه،

به نظر من این نظر سنجی فقط برای دلگرمی و ایجاد انگیزه هستش و اگه بخواد باعث دل سردی کسی بشه ،باید بگم که اون شخص باید در انتخاب هدفش برای فعالیت علمی-نجومی یه تجدید نظر حسابی کنه
کسی که اسمش در این لیست نیست ولی خودش رو شایسته بودن در لیست می دونه و کسی که اسمش در لیست هست و بر حسب فعالیت های علمی خوب و زیاد خودش رو در انتخاب کاربر برگزیده شایسته تر می دونه ولی رای نمیاره ، نباید از این موضوع دلسرد باشه چون هدف از فعالیت نجومی این نیست و نبوده و نخواهد بود.

همه ما که اینجا فعالیت می کنیم واسه دل خودمون این کار رو انجام می دیم و احیانا برای رفع ابهام و کمک داوطلبانه و دوستانه به سایر افراد،هیچ کسی ما رو اجبار نکرده که در مباحث علمی شرکت کنیم ولی همه داریم به بسته به سطح دانشمون از علم زیبا و بی انتهای نجوم بدون هیچ چشم داشتی این کار رو میکنیم پس دیگه نباید جای دل سردی باشه که اگه اینطور باشه به نظر من هدفمون رو اشتباه انتخاب کردیم.

ببینید من یادم میاد برای گذاشتن یک پست یک مستند کامل و یک مستند نصفه رو دیدم ،2 تا کتاب رو مرور کردم و کلی هم در اینترنت سرچ کردم و یک سری مطالب رو ترجمه کردم و حاصل همه اینها شد یک پست چند خطی در طول یک روز در یک تاپیک که اتفاقا فکر میکنم در کل 5 تا تشکر هم از اون پست نشد ولی من دلسرد نشدم چون کار من دلی بود و برای دل خودم و از روی عشق و علاقه اینکار رو کردم و به پست گذاشتن در اون تاپیک ادامه دادم.

پس دلسردی زمانی پیش میاد که ما یه انتظاری داشته باشیم که به نظر من ،مایی که اینجا هستیم نباید هیچ انتظاری از کسی داشته باشیم

ما برای دل خودمون و کمک به دوستامون و احیانا تاثیر مثبت گذاشتن در زندگی شخص یا اشخاصی و راهنمائی کردن اونا و کمک گرفتن متقابل از اونها اینجا هستیم و نه کاربر برگزیده شدن و یا مطرح شدن.

عذر می خوام اگه زیاده گوئی کردم

با تشکر

Ehsan
03-14-2012, 07:05 PM
احسان جان ، ممنون از نظرت

پیشنهادی خوب و قابل بررسی است

اما لطفآ این موضوع رو هم که الآن میگم در نظر بگیرید و بعد دوباره نظر بدید :

ببینید ، به هر حال هر کس در هر سطحی که هست ، فعالیتی در فروم داره ، بعضی ها صرفآ فعالیت علمی ، بعضی هم علمی و هم تفننی و بعضی هم بیشتر فعالیت تفننی

اما در عین حال اگر کسی در طول یک فصل فقط 1 پست علمی هم قرار داده باشه ، باز معنیش اینه که یک کار علمی انجام داده ( هرچند خیلی کم )

و طبیعی است که انتظار داشته باشه که اون فعالیت کمش هم دیده بشه
.........
موافقید ؟؟؟

بله موافقم! البته خوندن ِ حرفهای ِ شما در کنار ِ پست ِ آقای ِ فرح بخش برام لذت بخش بود!

راستش من نمی خواستم به طور علنی وارد این بحث بشم چون خودم رو چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ سابقه فرومی کوچک تر از این می دونم که بخوام راجع به این مسائل اظهار نظر کنم اما ....

اما موضوعی هست که دلم نیومد نگم

ببینید مدام در پست های اخیر در این تاپیک و تاپیک های دیگه که مربوط به نظر سنجی اخیر هستن صحبت از دلسردی اعضا میشه،

به نظر من این نظر سنجی فقط برای دلگرمی و ایجاد انگیزه هستش و اگه بخواد باعث دل سردی کسی بشه ،باید بگم که اون شخص باید در انتخاب هدفش برای فعالیت علمی-نجومی یه تجدید نظر حسابی کنه
.......

بله آقای ِ فرح بخش حرف ِ شما کاملا درست و متینه ما همه این جا جمع شدیم دانش ِ کم ِ خودمون رو به اشتراک بگذاریم (بدون هیچ چشم داشتی ) تا همه سود کنیم. کما این که اگر یک بار این اتفاق برای ِ شما رخ داده برای ِ من بیشتر از نصف ِ پستهام این طوری شده!!!! و همچین اعتقادی بوده که نگذاشته برم و وضعیت رو تحمل کنم! (البته بیشتر علاقه بوده تا اعتقاد!)

اما حرف ِ شما خیلی آرمانیه و کسی که پست می گذاره نهایتا چند ده بار می تونه تحمل بکنه! از جایی به بعد کاملا زده می شه؟ چرا؟
بیایید یه کمی واقعی فکر بکنیم :

فرض کنید که شما خیلی پست ِ مفید گذاشتید اما به خاطر ِ کیفیت ِ پستهاتون تعدادش اومده پایین اما یه شخص ِ دیگری هم هست که به معنای ِ واقعی ِ کلمه فعالیتش بی معنی و غیر ِ علمی بوده و پستهای ِ علمیش هم کیفیت ِ چندانی نداره و نهایتا کپی پیست هستش! و نوبت به ارزش گذاری بین ِ این دو پست (یا آدم) می شه ( چه با تشکر کردن و چه با رای گیری) و در این ارزش گذاری شخص ِ پر پست (با پستهای ِ بی کیفیت) با ارزش تر از شخص ِ کم پست اما با پستهایی که به قول ِ یک دوست یکیش به 50 پست می ارزه، تلقی می شه!

نه رند ِ مولایی، بینی و بین الله چه حسی بهتون دست میده؟؟

به من به شخصه بر می خوره! شما رو نمی دونم!

پ.ن: عجب بحث ِ طولانی شده!؟!!؟ اشتباهی کردیم هااااااااااااااااا! ;)

gissoo
05-27-2012, 04:55 PM
درود بر آوآستاری های عزیز
انتقاد من نه از آوا که از اعضاست! هر کسی که وارد صفحه ی اصلی می شه 1+g را بارنگ قررررمز مبینه،با این حال فقط 25نفر like کردن :blink:
پس همین حالا! آوآستار را جهانی کنیم :دی

Mostafa
05-30-2012, 02:59 PM
درود بر آوآستاری های عزیز
انتقاد من نه از آوا که از اعضاست! هر کسی که وارد صفحه ی اصلی می شه 1+g را بارنگ قررررمز مبینه،با این حال فقط 25نفر like کردن :blink:
پس همین حالا! آوآستار را جهانی کنیم :دی

سلام به شما و تشكر بابت حسن نظرتان :)

درباره گوگل پلاس لازم است نكته اي را به اعضا گرامي عرض كنم

دوستان توجه داشته باشيد كه تنها كساني مي توانند در اين سيستم به سايت مورد نظرشان امتياز بدهند كه حتمآ gmail داشته باشند ، بعد براي امتياز دادن اول بايد در جي ميل خود لاگين كنند و سپس با زدن دكمه 1+ به سايت امتياز بدهند ( اگر وارد جي ميل نشده باشيد ، بعد از كليك روي 1+ صفحه اي باز مي شود كه از شما ميخواهد ابتدا در جي ميل لاگين كنيد )

خلاصه كمي دَنگ و فنگ دارد !

به هر حال از همه دوستاني كه در اين سيستم به سايت امتياز مي دهند متشكريم :)

yperseusy
05-30-2012, 03:50 PM
بله موافقم! البته خوندن ِ حرفهای ِ شما در کنار ِ پست ِ آقای ِ فرح بخش برام لذت بخش بود!

بله آقای ِ فرح بخش حرف ِ شما کاملا درست و متینه ما همه این جا جمع شدیم دانش ِ کم ِ خودمون رو به اشتراک بگذاریم (بدون هیچ چشم داشتی ) تا همه سود کنیم. کما این که اگر یک بار این اتفاق برای ِ شما رخ داده برای ِ من بیشتر از نصف ِ پستهام این طوری شده!!!! و همچین اعتقادی بوده که نگذاشته برم و وضعیت رو تحمل کنم! (البته بیشتر علاقه بوده تا اعتقاد!)

اما حرف ِ شما خیلی آرمانیه و کسی که پست می گذاره نهایتا چند ده بار می تونه تحمل بکنه! از جایی به بعد کاملا زده می شه؟ چرا؟
بیایید یه کمی واقعی فکر بکنیم :

فرض کنید که شما خیلی پست ِ مفید گذاشتید اما به خاطر ِ کیفیت ِ پستهاتون تعدادش اومده پایین اما یه شخص ِ دیگری هم هست که به معنای ِ واقعی ِ کلمه فعالیتش بی معنی و غیر ِ علمی بوده و پستهای ِ علمیش هم کیفیت ِ چندانی نداره و نهایتا کپی پیست هستش! و نوبت به ارزش گذاری بین ِ این دو پست (یا آدم) می شه ( چه با تشکر کردن و چه با رای گیری) و در این ارزش گذاری شخص ِ پر پست (با پستهای ِ بی کیفیت) با ارزش تر از شخص ِ کم پست اما با پستهایی که به قول ِ یک دوست یکیش به 50 پست می ارزه، تلقی می شه!

نه رند ِ مولایی، بینی و بین الله چه حسی بهتون دست میده؟؟

به من به شخصه بر می خوره! شما رو نمی دونم!

پ.ن: عجب بحث ِ طولانی شده!؟!!؟ اشتباهی کردیم هااااااااااااااااا! ;)

سلام
من با حرف احسان در این رابطه موافقم!
البته اگه ملاکه ما تنها تعداد پست ها و میزان Likeخوریه پست های هر فرد باشه ، که من فکر نمیکنم اینطوری باشه!!!:دی
تو این چند دوره ای که انتخاب فرد برتر رو داشتیم هم انصافا اینطور نبوده که بیایم ببینیم تعداده پست ها و یا تعداده Likeهای کی از همه بیشتر شده تو این ماه بعد بهش رای بدیم!:دی
ملاک همون پست های با ارزش و مقویه که فروم به پشتوانه ی همین پست هاست که پابرجا مونده و اگه این پست ها نبودند مثل خیلی از فروم های نجومی که اومدند رو رفتند و کسی ازشون دیگه یاد نکرد میشدیم!:پی
پس بجای این که بیایم بحث کنیم سر این که چطوری برترین نفر رو انتخاب کنیم بیاید در این رابطه بحث کنیم که چطوری فرومون رو از همیشه برتر ترش(این ترش خیلی مهمه:دی) کنیم:دی

سیاره ی ناهید
06-11-2012, 11:10 PM
ایول به این روحیه ی انتقاد پذیر!‏
‏سایت از هر نظر عالیه فقط گرافیک باحال و جذابی نداره.

Mostafa
06-12-2012, 12:38 AM
ایول به این روحیه ی انتقاد پذیر!‏
‏سایت از هر نظر عالیه فقط گرافیک باحال و جذابی نداره.

ممنون خانم سياره ي ناهيد

مي دانيد كه اين فروم با استفاده از نرم افزار vb طراحي شده و همه فروم هايي كه با اين نرم افزار ايجاد شده اند ، تا حد زيادي مشابه يكديگر هستند و امكانات و گرافيك كم و بيش مشابهي دارند .

اما اگر شما ( و يا هر كدام از ساير اعضا ) فروم ديگري سراغ داريد ( چه ايراني ، چه خارجي ) كه گرافيك آن خيلي با فروم ما متمايز است لطفآ معرفي كنيد تا بررسي كنيم و در صورت امكان گرافيك فروم را هم ارتقا دهيم .

متشكر از شما :)

Esmaeilpour
07-21-2012, 01:41 PM
با اجازتون من يك انتقاد دارم.
كم كردن تعداد تاپيك هاي يك فروم و جا دادن مطالب شبيه به هم در يك تاپيك مسلما به نظم و پايداري فروم كمك مي كنه اما در اين تالار به نظرم بيش از اندازه داره اتفاق مي افته.منظورم رو با ذكر يك مثال بيان مي كنم.
ببينيد مثلا ما يك تاپيك با موضوع رياضيات محض داريم.من به عنوان بازديد كننده ي جديد سايت وارد اون تاپيك مي شم و(اگه اشتباه نكنم)در صفحه ي دومش يك سوال مي بينم در مورد پارادوكس راسل و امكان حضور يك عضو از مجموعه اي در خود مجموعه.مي خوام نظر خوم رو در مورد اون سوال و پارادوكس بيان كنم اما ميبينم كه اون تاپيك 12 صفحه داره و موضوعات مطرح شده چندين بار عوض شده و بحث ديگري در تاپيك داغه.و واقعا هم اگه من بخوام اونجا از پارادوكس راسل حرف بزنم حق دارم كتك بخورم.بهتر نبود كه يك تاپيك براي اين موضوع به وجود ميومد.نگيد اين رياضيه محضه و به نجوم ربط نداره كه بخواد بيش از يك تاپيك به خودش اختصاص بده!من يك مثال عرض كردم و اين مسئله در خيلي از قسمت هاي ديگر تالار مشاهده ميشه.
(اي كاش يك تاپيك هم براي تشكر از فروم قرار ميداديد تا ركورد بيشترين پست رو در تاپيك هاي تالار بشكنه:thumbsup:)
متشكرم

پیمان اکبرنیا
07-21-2012, 05:34 PM
با اجازتون من يك انتقاد دارم.
كم كردن تعداد تاپيك هاي يك فروم و جا دادن مطالب شبيه به هم در يك تاپيك مسلما به نظم و پايداري فروم كمك مي كنه اما در اين تالار به نظرم بيش از اندازه داره اتفاق مي افته.منظورم رو با ذكر يك مثال بيان مي كنم.
ببينيد مثلا ما يك تاپيك با موضوع رياضيات محض داريم.من به عنوان بازديد كننده ي جديد سايت وارد اون تاپيك مي شم و(اگه اشتباه نكنم)در صفحه ي دومش يك سوال مي بينم در مورد پارادوكس راسل و امكان حضور يك عضو از مجموعه اي در خود مجموعه.مي خوام نظر خوم رو در مورد اون سوال و پارادوكس بيان كنم اما ميبينم كه اون تاپيك 12 صفحه داره و موضوعات مطرح شده چندين بار عوض شده و بحث ديگري در تاپيك داغه.و واقعا هم اگه من بخوام اونجا از پارادوكس راسل حرف بزنم حق دارم كتك بخورم.بهتر نبود كه يك تاپيك براي اين موضوع به وجود ميومد.نگيد اين رياضيه محضه و به نجوم ربط نداره كه بخواد بيش از يك تاپيك به خودش اختصاص بده!من يك مثال عرض كردم و اين مسئله در خيلي از قسمت هاي ديگر تالار مشاهده ميشه.
(اي كاش يك تاپيك هم براي تشكر از فروم قرار ميداديد تا ركورد بيشترين پست رو در تاپيك هاي تالار بشكنه:thumbsup:)
متشكرم

سلام به شما

راستش در مورد موضوعات نجومی همون طور که گفتید تعداد کافی تاپیک داریم و جاهایی هم که تاپیک کم هست دوستان میتونند پیشنهاد بدهند به مدیر تالار مربوطه و تاپیک جدیدی را در صورت نیاز ایجاد کنند.

اما این مشکلی که گفتید به خصوص در تاپیکهای فیزیک محض و ریاضی محض یا تاپیکهایی که عنوان کلی دارند وجود داره و تا حدودی اجتناب ناپذیره ولی به نظرم اگر بحثی در اون تاپیک در جریان نبود، شما میتونید مجددا از موضوعات قبلی سوال مطرح کنید و ایرادی نداره :)

استیو جابز
08-23-2012, 09:37 AM
سلام
سایت خوبیه
ولی یه خورده کار کردن باهاش سخته
آدم گیج میشه

Mostafa
08-23-2012, 09:45 AM
سلام
سایت خوبیه
ولی یه خورده کار کردن باهاش سخته
آدم گیج میشه

سلام بر استیو جابز بزرگ :wink:

هر کاری ممکنه اولش سخت به نظر برسه .

اما اگر در محیط فروم بگردید و مخصوصآ تاپیک های راهنما ، از جمله تاپیک راهنمای جامع فعالیت در فروم (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1138-راهنمای-جامع-فعالیت-در-فروم) را مطالعه کنید ، خیلی زود با محیط اینجا آشنا خواهید شد .

ضمنآ اگر سوالی داشتید می توانید در تاپیک سوالات فنی و یا از یکی از مدیران بپرسید .

موفق باشید

Taha Nagahi
09-09-2012, 04:32 PM
سلام
واقعاً ممنون بابت ایجاد این تاپیک و روحیه انتقاد پذیریتان.:)
فقط به نظر من گرافیک سایت کمی بد است و استیل هایی که وجود دارد کمی بد است و اگر شکل و ظاهر آن جذاب تر و بیشتر باشد بهتر است.

ممنون

Hojjat Zafarkhah
10-14-2012, 08:17 PM
دوستان...مدیران...عزیزان...
لطف بفرمائید،پیام های پروفایل هارو کمتر تایید بفرمائید.....
برای خود من مشکلات زیادی ایجاد کرده این تایید کردن های نا به جا.....شاید بنده نخواهم پیامی تایید شود....!!!

چندین بار این مسئله رو به مدیرانی که دستی در تایید (خیلی زود) پیام ها داشتند تذکر دادم ولی همچنان ادامه دارد....و شخصا از این مسئله گله مندم....!!!

بسیار سپاس که مجددا تایید نمیفرمایید... (حداقل قبل از آن هماهنگی با دارنده پروفایل انجام شود)

Mostafa
10-14-2012, 09:49 PM
برای خود من مشکلات زیادی ایجاد کرده این تایید کردن های نا به جا.....شاید بنده نخواهم پیامی تایید شود....!!!

چندین بار این مسئله رو به مدیرانی که دستی در تایید (خیلی زود) پیام ها داشتند تذکر دادم ولی همچنان ادامه دارد....و شخصا از این مسئله گله مندم....!!!

بسیار سپاس که مجددا تایید نمیفرمایید... (حداقل قبل از آن هماهنگی با دارنده پروفایل انجام شود)

سلام جناب Orion

فكر ميكنم در جريان نحوه تاييد پيغام ها نيستيد

يكي از مسئوليت هاي مديران بررسي و تاييد پيغام هاي پروفايل است و اين چيزي نيست كه بشود از مديران بخواهيد كه انجام ندهند !!!

يك زماني بود كه پيغام هاي پروفايل نيازي به تاييد نداشت ، ولي چون بعضي افراد موارد نامناسبي ارسال مي كردند ، بنا ، بر اين شد كه همه پيغام هاي پروفايل را حد اقل

يكي از مديران چك كنند و تاييد كنند .

( البته اين حقي را از اعضا تضييع نمي كند ، چرا كه پيغام هاي پروفايل توسط همه اعضا قابل خواندن است )

پس نمي شود از مديران خواست كه پيغام ها را تاييد نكنند ( چون در اينصورت اصولا هيچ پيغامي مشاهده نخواهد شد ! )

اما هر شخص به عنوان صاحب پروفايل مي تواند خودش نسبت به حذف پيغام هايي كه صلاح مي داند اقدام كند

( در اينصورت ديگر آن پيغام توسط مديران قابل برگشت نخواهد بود )

موفق باشيد :)

rezash
10-14-2012, 10:14 PM

ضمنآ شما میتونید تنظیمات پروفایلتون رو به گونه ای تغییر بدهید که کسی نتونه پیغام بزاره و یا فقط تعداد خاصی بتونن پیغام بزارن.

این کار رو خود کاربرها هم میتونن انجام بدن.

Hojjat Zafarkhah
10-14-2012, 10:44 PM
ممنون از شما آقای امام و جناب شعبانی...

در جریان تایید هستم.....ولی....
ولی همونطور خودتون فرمودید یکی از مسئولیت های مدیر فقط و فقط چک کردن پیام هاست که متنی نامناسب این فضا نباشد....پس زودتر تایید کردن یک پیام معنی ندارد....
یک مثال:
یک بار من صفحه رو بعد از جدود 10 دقیقه ریفرش کردم دیدم پیامی آمده و تایید هم شده....چون میدونستم کار کدام یکی از دوستان بود،به خود فرد (مدیر) تذکر دادم...و ایشون اعلام کرد میخواستم ببینم جواب تو چیه!!!
آیا این هم جزء وظایف مدیریت هست؟؟؟؟

یک پیامی که وارد میشود لزوما این نیست که فقط باید مدیر تایید کند....خود فرد هم این امتیاز رو دارد....پس اگر مدیری تایید نکند،خود فرد هم میتواند تایید کند و بقیه هم ببینند و فیض لازم را ببرند.....

Mostafa
10-14-2012, 10:52 PM
ممنون از شما آقای امام و جناب شعبانی...

در جریان تایید هستم.....ولی....
ولی همونطور خودتون فرمودید یکی از مسئولیت های مدیر فقط و فقط چک کردن پیام هاست که متنی نامناسب این فضا نباشد....پس زودتر تایید کردن یک پیام معنی ندارد....
یک مثال:
یک بار من صفحه رو بعد از جدود 10 دقیقه ریفرش کردم دیدم پیامی آمده و تایید هم شده....چون میدونستم کار کدام یکی از دوستان بود،به خود فرد (مدیر) تذکر دادم...و ایشون اعلام کرد میخواستم ببینم جواب تو چیه!!!
آیا این هم جزء وظایف مدیریت هست؟؟؟؟

یک پیامی که وارد میشود لزوما این نیست که فقط باید مدیر تایید کند....خود فرد هم این امتیاز رو دارد....پس اگر مدیری تایید نکند،خود فرد هم میتواند تایید کند و بقیه هم ببینند و فیض لازم را ببرند.....

نه orion جان

سوء تفاهم شما از همينجا شروع مي شود

چه فرد صاحب پروفايل پيغامش را تاييد كرده باشد و چه تاييد نكرده باشد ، باز هم نياز به تاييد مديران هست و تاييد مدير از تاييد اعضا مستقل است .

ممكن است شما آنلاين نباشيد و پيغامي از سوي يكي از كاربران براي شما ارسال شده باشد ، در اين حال هر يك از مديران مي توانند ( در واقع بايد ) آن پيغام را تاييد كنند .

بعد خود شما كه آنلاين شديد مي توانيد آنرا تاييد يا حذف كنيد

به همين ترتيب ممكن است كسي براي شما پيغامي ارسال كند كه خود شما قبل از هر مديري آن پيغام را ديده و تاييد كرده ايد ، ولي باز هم تاييد مدير از بين نمي رود و يكي از مديران لازم است آن پيغام را مطالعه و تاييد كنند

بنا بر اين ممكن است گاهي خواه نا خواه پيغامي قبل از ديدن شما تاييد شود و ضمنا براي مديران و خود من هم مشخص نيست كه آيا شما قبلا اين پيغام را ديده ايد يا نه !

يعني قضيه تاييد كردن زودتر يا ديرتر از كاربران ، كلا در اختيار مديران نيست .

gissoo
10-14-2012, 11:04 PM
ممكن است شما آنلاين نباشيد و پيغامي از سوي يكي از كاربران براي شما ارسال شده باشد ، در اين حال هر يك از مديران مي توانند ( در واقع بايد ) آن پيغام را تاييد كنند .

متوجه اين قسمت نشدم! چون بارها پيش اومده كه وقتي آنلاين شدم پيغام بازديد كننده داشتم ولي نيازي به تاييد نداشته، چون قبلا توسط مديرا تاييد شده بوده ولي ميفرماييد كاربر قابليت تاييد داره!

Mostafa
10-14-2012, 11:10 PM

متوجه اين قسمت نشدم! چون بارها پيش اومده كه وقتي آنلاين شدم پيغام بازديد كننده داشتم ولي نيازي به تاييد نداشته، چون قبلا توسط مديرا تاييد شده بوده ولي ميفرماييد كاربر قابليت تاييد داره!

هر پيغام پروفايل نياز به 2 تاييد جداي از هم داره

1 - تاييد يكي از مديران

2- تاييد خود كاربر

اين دو تاييد مي توانند با اختلاف زماني انجام شوند و هيچ كدام بر ديگري تقدم ندارند و از هم مستقل اند

يعني ممكن است كسي براي شما پيغامي ارسال كرده باشد و شما آنلاين نباشيد و مديري هم آنرا تاييد كرده باشد .

وقتي شما بعد از كل اين جريان آنلاين شديد ، مي توانيد تصميم بگيريد كه آن پيغام را حذف كنيد يا نه

----

پ ن : من متوجه نمي شوم كه سوال دوستان به كدام قسمت اين پروسه مربوط است !؟

gissoo
10-14-2012, 11:16 PM

1 - تاييد يكي از مديران

2- تاييد خود كاربر

اين دو تاييد مي توانند با اختلاف زماني انجام شوند و هيچ كدام بر ديگري تقدم ندارند و از هم مستقل اند

يعني ممكن است كسي براي شما پيغامي ارسال كرده باشد و شما آنلاين نباشيد و مديري هم آنرا تاييد كرده باشد .

وقتي شما بعد از كل اين جريان آنلاين شديد ، مي توانيد تصميم بگيريد كه آن پيغام را حذف كنيد يا نه

----

پ ن : من متوجه نمي شوم كه سوال دوستان به كدام قسمت اين پروسه مربوط است !؟

مدير گرامي از توضيحتون ممنون
من در جريان توضيحاتتون با اين سوال مواجه شدم و هيچ ربطي به سوال دوستان نداره:yaeh am not durnk:
در ادامه... يعني تا خود كاربر پيغامشو تاييد نكنه قابل خوندن توسط ديگران نيست؟

Mostafa
10-14-2012, 11:58 PM
مدير گرامي از توضيحتون ممنون
من در جريان توضيحاتتون با اين سوال مواجه شدم و هيچ ربطي به سوال دوستان نداره:yaeh am not durnk:
در ادامه... يعني تا خود كاربر پيغامشو تاييد نكنه قابل خوندن توسط ديگران نيست؟

بله ، دقيقآ

Mojtaba.M
10-15-2012, 12:19 AM

1 - تاييد يكي از مديران

2- تاييد خود كاربر

سلام بر شما مدیر گرامی

سوالی دارم که نمیدونم جوابشو دادید یا نه ولی من خوندم و جوابی برای این سوال ندیدم:)

الان فرض کنید من برای کسی که مثلا یک کاربر ممتاز هست به من پیغام میدم ایشون هم همان لحظه اون رو تایید میکنند.

با توجه به این که گفتید جدای از هم حالا اگر شما اون رو تایید کنید ولی مدیران اون رو تایید نکنند کاربران دیگه اون رو نمیبینند یا میبینند :have a nice day:؟

سوال اساسی من اینه .... :wut: که چرا اصلا باید مدیرا تایید کنند ؟

چرا به عهده خود کاربر نمیذارید ؟

خوب کاربر هم موظفه که طبق قوانین سایت رفتار کنه و پیام ها غیر مناسب رو تایید نکنه والا اخراج خواهد شد .

Mostafa
10-15-2012, 12:55 AM
سلام بر شما مدیر گرامی

سوالی دارم که نمیدونم جوابشو دادید یا نه ولی من خوندم و جوابی برای این سوال ندیدم:)

الان فرض کنید من برای کسی که مثلا یک کاربر ممتاز هست به من پیغام میدم ایشون هم همان لحظه اون رو تایید میکنند.

با توجه به این که گفتید جدای از هم حالا اگر شما اون رو تایید کنید ولی مدیران اون رو تایید نکنند کاربران دیگه اون رو نمیبینند یا میبینند :have a nice day:؟

سوال اساسی من اینه .... :wut: که چرا اصلا باید مدیرا تایید کنند ؟

چرا به عهده خود کاربر نمیذارید ؟

خوب کاربر هم موظفه که طبق قوانین سایت رفتار کنه و پیام ها غیر مناسب رو تایید نکنه والا اخراج خواهد شد .

ممنون مجتبي جان

الآن موضوع بحث تا حدي تغيير كرد

ببينيد ، يك بار سعي ميكنم اين موضوع پيغام پروفايل رو دقيق توضيح بدم ، خواهش مي كنم دوستاني كه سوال دارند هم با دقت مطالعه كنند

چند واقعيت :

1- تا چند وقت قبل پيغام بازديد كنندگان نياز به هيچ تاييدي نداشت و هركس براي هر كس ، هر مطلبي ارسال مي كرد ، بلافاصله منتشر مي شد .

2- سيستم بالا در مواردي مشكل ساز مي شد ، لذا تصميم گرفتيم سيستم الزام تاييد مديران رو اضافه كنيم . يعني مطالب پروفايل از طرف يكي از مديران ( فرق نمي كنه چه كسي )

خوانده و تاييد بشه تا اگر خداي نكرده مطلب خيلي بدي ارسال شده بود ، تاييد نشه و جلوش گرفته بشه !

3- از نظر فني امكان اينكه هر كس بتونه پيغام هاي پروفايل خودش رو تاييد كنه و قبل از اون ، پيغام همگاني نشه ، وجود نداره

( من الآن دوباره چك كردم ، چنين امكاني در نرم افزار VB وجود نداره ، اما اگر مدير فني گرامي جناب mojcris بتونن راهي براي اون پيدا كنند ، خوشحال خواهيم شد )

4- اما هر كس اين توانايي رو داره كه پيغام هاي پروفايلش رو حذف كنه ، يا افرادي رو در ليست سياه بذاره كه نتونن پيغام بفرستن يا حتي به طور كلي امكان ارسال پيغام پروفايلش

رو مسدود كنه .

دوباره عرض ميكنم ، امكان الزام تاييد پيغام ها توسط خود افراد از نظر فني وجود نداره . يعني يا بايد مديران تاييد كنند يا اينكه كلا به هيچ تاييدي نياز نداشته باشه و بلافاصله منتشر بشه !

با توجه به اين واقعيت ها ، اگر پيشنهادي داريد ، در خدمتم :)

SAEED560
11-20-2012, 11:42 PM
با سلام
به نظر بنده یه قسمتی برای کار با تلسکوپ و استفاده کردن درجات بعد و میل و تنظیم ان بر روی تلسکوپ لازم است . البته شاید باشه ولی بنده هنوز نتونستم پیدا کنم . این پیشنهاد اگر به صورت تصویری هم باشه که نور علی نور میشه . ممنون دوستان اسمانی

rezash
11-21-2012, 12:03 AM
با سلام
به نظر بنده یه قسمتی برای کار با تلسکوپ و استفاده کردن درجات بعد و میل و تنظیم ان بر روی تلسکوپ لازم است . البته شاید باشه ولی بنده هنوز نتونستم پیدا کنم . این پیشنهاد اگر به صورت تصویری هم باشه که نور علی نور میشه . ممنون دوستان اسمانی

در مورد پیمایش آسمان تایپیکی در این زمینه و در تالار رصدی وجود داره:

لینک زیر:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?271-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86

و در مورد رصد اجرام با تلسکوپ هم تایپیکی یا این عنوان وجود دارد:

لینک زیر:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?846-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%82-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86

همین طور در مورد این دو مبحث تایپیکهای مشابه نیز موجود است.مثل تکنیکهای رصدی و اصطلاحات رصدی و چند تایپیک مرتبط دیگر

البته اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم میتوان نکته ای که شما گفتید را در رصد اجرام اعماق آسمان پیگیری کرد.

به این دلیل که احتمالا آنقدر گسترده نیست که نیاز به ایجاد تایپیک باشد و میتوان در آین تایپیک ادامه داد.

sasha4
01-09-2013, 05:52 PM
سلام
سايت خوبي داريد من تازه عضو اين سايت شدم و هنوز چيز زيادي از سايت نديدم اما من مي خواستم يك چيزي رو دانلود كنم اما هيچ دانلودي انجام نشد بعد يك درخواست ديگه هم داشتم لطفا مطالب بيشتري درباره المپياد نجوم و چيز هايي كه بتونه منو تو اين زمينه كمك كنه در سايت قرار دهيد . من دوست دارم مطالب جديد و زيادي به ايميلم بياد ولي در كل معلومه سايت خيلي خوبي داريد. با تشكر فراوان

Astronomy
01-09-2013, 07:22 PM
سلام
سايت خوبي داريد من تازه عضو اين سايت شدم و هنوز چيز زيادي از سايت نديدم اما من مي خواستم يك چيزي رو دانلود كنم اما هيچ دانلودي انجام نشد بعد يك درخواست ديگه هم داشتم لطفا مطالب بيشتري درباره المپياد نجوم و چيز هايي كه بتونه منو تو اين زمينه كمك كنه در سايت قرار دهيد . من دوست دارم مطالب جديد و زيادي به ايميلم بياد ولي در كل معلومه سايت خيلي خوبي داريد. با تشكر فراوان
سلام

خیلی به آوااستار خوش آمدید

اگر بتونید اون چیزی که خواستید دانلود کنید و نتونستید رو بگید (لینک پست رو بدید) دوستان حتما میتونند کمک تون کنند :)

در مورد المپیاد هم توی لینک زیر حدودا هر چیزی بخواید در مورد المپیاد میتونید پیدا کنید و سوالی هم داشتید توی تاپیک های مربوط به سوالتون حتما مطرح کنید :)

http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?55-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85

jooyande
05-15-2013, 02:36 PM
سلام دوستان
قبل از هر چیز احترام و ارزشی که برای آوا قائلم رو اعلام می کنم و تاکید می کنم که انتقاداتی که در ادامه متوجه آوا می کنم، یک به ده خوبی ها، عملکردهای درست و فواید آوا هم نیست. شما تیم خوب و (در خیلی از موارد) فوق العاده ای هستید. :)
تند و تیزی کلام من رو هم ببخشید. قصد بی ادبی و بی احترامی ندارم، ولی با کسی تعارف هم ندارم. خیلی از افراد این فروم هم از دوستان نزدیک من هستند (و با این اخلاقم آشنا هستند). ;)

یکی از انتقادات شدیدی که متوجه آوا می دونم، حذف و ویرایش بی رویه ارسال ها هست که گاهی به صورت سلیقه ای درمیاد.
مشکلی که اونقدر زننده بوده که باعث شده خود من بارها از آوا با تمام خوبی هاش زده بشم و ترجیح بدم فعالیتم در اون رو قطع کنم.

اگرچه که به خوبی آگاهم که در قوانین آوا استار (مانند هر فروم دیگه ای) اینطور نوشته شده که:
"17. حق ویرایش، حذف یا انتقال نوشته یا تاپیک و همچنین قفل کردن تاپیک بدون اطلاع قبلی و ارائه دلیل، برای ادمین و مدیران "كلوپ نجوم آوااستار "محفوظ است."
اما حقیقتا محیط سانسور و ویرایش حاکم بر آوا شدیدتر از بسیاری فروم های دیگه هست و من کمتر جایی همچین جو سنگینی دیدم!

این مواردِ دخالت مدیران در اکثر فروم ها تنها شامل مواردی میشه که قوانین روشن فروم رو نقض کرده باشند، اما در آوا اینطور نیست.
مثالی براتون می زنم:
در یکی از بحث ها خطاب به همین آقای مصطفی امام عزیز خودمون گفته بودم که "شایسته است ...." فلان و فلان. بعد یکی از مدیران محترم کلمه "شایسته است" من رو با کلمه "لطفا" عوض کرده بودند و ضمن اون پیغامی با این مضمون برای بنده فرستاده بودند که:
"اقای الهامیان/ پست اخیرتون ویرایش شد! گاهی اوقات نه تنها لازمه، بلکه واجبه در نوع ادبیات نوشتاری دقت بیشتری داشته باشیم :)"
خود آقای امام به خوبی متوجه هستند که چرا دقیقا از اون عبارت استفاده کردم و دلیل داشت. اینطور نیست آقای امام؟ :)
این تنها یک مثال برای توضیح موضوع هست، ولی آیا این برخورد سلیقه ای در حالی که حقیقتا ضرورت چندانی نداره، صحیح هست؟

ارسالهای ما پاک میشه و قابل پیگیری نیست. مدیر محترم لحظه ای هم به این فکر نمیکنه که ما برای نوشتن اون اطلاعات فسفر سوزوندیم ;) و خب از دست دادنشون یعنی از دست رفتن و بیهوده شدن وقت و انرژیمون. در این مورد هم نمونه سراغ دارم، من به اون ارسالهام احتیاج داشتم و کلی وقت گذاشته بودم براشون (البته باز هم آقای امام در جریان هستند). :(

من می دونم برخی ویرایش ها بنا به نقض صریح قوانین فروم هست و برخی حذف شدن ها و ادغام ها هم نیاز فروم برای یکپارچگی بیشتر در تاپیک ها (و آمار خیره کننده متوسط 50 ارسال در هر تاپیک آوا هم از همین سیاست اومده!)، اما حقیقتا اعمال این موارد رو در خصوص برخی موارد، مثل موارد اخلاقی به هیچ وجه صحیح نمی دونم و معتقدم که "هر کس خودش مسئول اعمال خودش هست" و دخالت در این امر، مصداق بارز نقض حریم خصوصی فرد هست.

متاسفانه موردی شدیدتر از این هم در این مدت رخ داد (که هنوز که هنوزه بابتش دلخور هستم) که بلافاصله در همون زمان با خود آقای امام در میون گذاشتم. چون به خوبی می دونستم که این یک اشکال کوچیک در میان خوبی های مجموعه آوا بود.
انتقادات امروز من هم در راستای همین سیاست و به امید بهتر شدن آوا از اونچه که بوده هست.

ممنون از اینکه وقت با ارزشتون رو به من اختصاص دادید.
با آرزوی بهترین ها. :)
=====================================
پ.ن:
1. لازم باشه، می تونم شواهد مثال هایی که در بالا زدم رو برای اطمینان مدیران ارائه کنم.
2. برای مثال برای همین ارسال ساده، من با حساسیت تمام، کلمه به کلمه، حداقل 45 دقیقه وقت گذاشتم و 4 دور مرور کردم مطلبم رو و اینطور نیست که از سر سرخوشی و نا آگاهانه مطلبی رو بنویسم (و می دونم که خیلی از شما هم همینطور هستید). فکر می کنم با این حساب، حساسیت و پیگیری من در مورد حذف و ویرایش ارسال هام قابل درک باشه. :)
3. پر واضح هست که این انتظارات سطح بالا از تیم مدیریتی که خالصانه و بدون چشم داشت کار میکنه خیلی زیاده، اما با شناختی که در این مدت از تیم مدیریتی خوب آوا پیدا کردم، مطمئنم که حتی از این انتقادات سختگیرانه هم استقبال میکنه. :)

stargazer
05-15-2013, 03:45 PM
سلام دوستان
قبل از هر چیز احترام و ارزشی که برای آوا قائلم رو اعلام می کنم و تاکید می کنم که انتقاداتی که در ادامه متوجه آوا می کنم، یک به ده خوبی ها، عملکردهای درست و فواید آوا هم نیست. شما تیم خوب و (در خیلی از موارد) فوق العاده ای هستید. :)

من می دونم برخی ویرایش ها بنا به نقض صریح قوانین فروم هست و برخی حذف شدن ها و ادغام ها هم نیاز فروم برای یکپارچگی بیشتر در تاپیک ها (و آمار خیره کننده متوسط 50 ارسال در هر تاپیک آوا هم از همین سیاست اومده!)، اما حقیقتا اعمال این موارد رو در خصوص برخی موارد، مثل موارد اخلاقی به هیچ وجه صحیح نمی دونم و معتقدم که "هر کس خودش مسئول اعمال خودش هست" و دخالت در این امر، مصداق بارز نقض حریم خصوصی فرد هست.

سلام جناب جوینده

اول از همه ممنون از شما بابت نقدتون که این نشون دهنده اهمیتیه که شما واسه این جمع قائل بودید همینطور ممنون از وقتی که گذاشتید برای نوشتن این پست و تمام سعیتون رو کردین که بخوبی و روش درستی حرف بزنین و نقد کنین (نمونه یک نقد خوب با لحنی خوب و نوشتاری مناسب)*

و اما بعد ...
در مورد اون مثالی که زدید شخصا اطلاعی ندارم اما ضمن اعلام اینکه اصلا با عنوان پستتون موافق نیستم و قبولش ندارم سه چیز رو عرض می کنم خدمتتون:

1- این جمع مدیریتی همه سعیشو می کنه که جو این فروم در عین آموزشی بودن و همینطور گاهی مطرح شدن موارد اجتماعی نجومی، از بوجود اومدن تنش جلوگیری کنه
حتی وقتی مسئله حاشیه ای پیش میاد و آتیشش تند میشه، اگر حذفیاتی صورت میگیره، ویرایشی میشه و قص علی هذا، تماما برای جلوگیری از ناراحتی و تنشهایی که واقعا لزومی برای وجودشون نیست، انجام میشن. (چه بسا در برخی موارد، من نوعی به عنوان یک شخص حقیقی شاید نظری همراستا با فرد معترض و مطرح کننده مسئله حاشیه ای داشته باشم، و اگه بخام فردی عمل کنم قطعا می تونم پا به پاش برم و به آتیشش دامن بزنم، اما به عنوان مدیر و کسی که مسئولیتی در قبال این محیط داره، جلوی خودمو می گیرم، و صلاح فردی رو به جمعی ترجیح میدم و بایدم بدم)
پس تمام این کارها و ویرایشات نه بخاطر صلاح و دید شخصی بلکه به خاطر جمعی هست که هزار جور سلیقه دارن (همیشه هم موافق و مخالف وجود داره) و ما باید سعیمونو بکنیم که کمترین تنش رو تو این محیط داشته باشیم. هرچند گاهی اجتناب ناپذیر باشه ...**

2- در موردی که فرمودید و قرمزش کردم: درسته که هر کسی مسئول اعمال شخصی خودش هست اما این حرف شما وقتی معنا داره که دعوا یا بحث یا توهین یا بی ادبی یا هر چیز دیگه ای در چهارچوب حریم خصوصی و شخصی شما صورت بگیره و بین دو نفر یا چند نفر خاصی باشه... شما حرف از حریم شخصی زدید، وقتی این حریم شخصی به عموم و در برابر بقیه کشیده بشه دیگه بهش نمیگن شخصی و ناخودآکاه هزار جور برداشت و دخالت توش صورت می گیره و طبیعی هم هست. مثل این می مونه که من دعوای شخصی و خونوادگیم رو ببرم جلوی ملت و اونوقت هرکسی خواست حرفی بزنه یا دخالتی کنه بگم شما حرف نزن یا دخالت نکن چون به حریم شخصی من توهین می کنی؟!!!! مسلمه که نمیشه و توقع نابجایی هست
پس اگه حرفمون شخصیه و با شخص سر و کار داریم باید در همون چهارچوب شخصی صورت بگیره تا دخالتی (و در اینجا لفظ ویرایش) صورت نگیره اگه هم که عمومیه پس باید خیلی چیزا رو در نظر بگیریم و احتمال هر اتفاقی رو هم بدیم، اگه مسئولین اون جمع بنا بر قوانین صلاح دیدن که موردی باید ویرایش بشه یا حتی حذف بشه بهش احترام بزاریم. (من نوعی ممکنه از یه دیدی حرف بزنم که شاید ایراداتی توش باشه اگه اعتماد دارم به جمعی پس می دونم که کاری بر ضد من صورت نمیگیره یا بقول شما توهینی انجام نمیدن)

3- مسلمه که من ِ مدیر هم آدم هستم و هر آدمی سلیقه خاص خودش رو داره و جایز الخطاست، اما اینو بدونین که اکثر کارهای این جمع مدیریتی با مشورت و هماهنگی همدیگه انجام میشه این یعنی که همه سعیمونو می کنیم برای جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی، اکثریت کارها رو با هماهنگی و اطلاع هم انجام بدیم حتی حذف و ویرایشات رو... ، پس این حرف شما درست نیست. چه بسا مواردی که از نظر من مشکلی وجود داشته اما با مشورت و در میون گذاشتن با همکاران دیگه به این نتیجه رسیدیم که نه مشکلی وجود نداره (یا بالعکس)، و من با اینکه بازم رو حرفم بودم اما به نظر جمعی احترام گذاشتم و پذیرفتم (نمونه اش خیلی پیش اومده برامون که پست یا تاپیکی توسط مدیری پیشنهاد شد اما به خاطر مخالفت و اعتراض بقیه از زدنش صرفنظر شد یا حتی پست زده شد اما بخاطر اعتراض بقیه حذف شد و از ادامه اش جلوگیری شد، این یعنی اینکه هم کارها با هماهنگی و نظرات بقیه صورت می گیره هم اینکه من ِ مدیر کارم از اعضا خیلی سختتره... شاید بعضیا فکر کنن که ماها خیلی خودخواهیم اما نمیدونن که چقدر از علایق و سلیقه خودمون و حتی حرفها و اعتراضات خودمون میگذریم تا مشکلی پیش نیاد تا این خانواده در جو آرومتر و بهتری رشد کنه ... طبیعی هم هست وقتی مسئولیتی داری باید از خیلی از خواسته های خودت به خاطر دیگران بگذری...).
و یه چیز دیگه اینکه این جمع مدیریتی با مشکلات و مواردی مواجه شده و میشه که شاید بقیه خبر نداشته باشن و فقط ماها می بینیم و گاهی حتی باید سریع اقدام کنیم تا مشکلی پیش نیاد پس اگر بگیم همه اینکارها بنا بر تجربیاتی که داشتیم و موارد مدیریتی و مشکلاتی که پیش اومده و میاد، صورت می گیره، خیلی بیراه نگفتیم.

پس اینکه بگین حذف و ویرایشات بی رویه صورت میگیره به هیچ وجه قبول ندارم، چون در جریانم که حتی چقدر از موارد چشم پوشی میشه و با وجود امکان حذف و ویرایش این کار صورت نمیگیره تا کمتر ناراحتی پیش بیاد (گاهی به زمانی دیگه موکول میشه گاهی هم به خود شخص برای ویرایش کردن اطلاع داده میشه تا خودش انجام بده)

ولی چون هیچ کس نمیتونه بگه از خطا مبراست پس به این نقد شما هم احترام میزاریم و امیدواریم از این به بعد هم ما بیشتر حواسمون باشه هم اعضای خوبمون بیشتر ما رو درک کنن :)

بابت توجه و انتقادتون ممنون :)

* کاش هممون درست نقد کردن رو یاد بگیریم که خیلییییی توش می لنگیم؛ نه تنها اینجا توی کل جامعه نقادی و انتقاد اصلا درست انجام نمیشه چون بلد نیستیم چون یاد نگرفتیم، کاش حداقل بتونیم توی این جمع نقد کردن درست رو جایگزین تندی و پرخاش و توهین بکنیم ، که اگه درست انجام بشه اثرگذاره و الا هیچ تاثیری که نداره هیچ، شخص نقد شونده بجای پذیرفتن و اصلاح ، جبهه هم می گیره و بدتر میشه ...

**مثال: در مورد تاپیک مصاحبه ویرایش انجام شد اعم از حذف و ویرایش پست چون علی رغم چندین بار درخواست مدیر و برخی اعضا برای مطرح کردن سوالات، همچنان بر چیز دیگه ای اصرار ورزیده شد، حتی گاهی سوال مطرحی هم با لحن نامناسبی گفته شد که قطعا اگر شخص مصاحبه شونده می دید موجب ناراحتیشون هم میشد. پس پست نهایی توسط جناب مدیر زده شد و بقیه پستها حذف و ویرایش شدن تا دیگه اون بحث ادامه پیدا نکنه و به اصل موضوع پرداخته بشه نه فرعیات :)

پیمان اکبرنیا
05-15-2013, 04:03 PM
سلام به شما جناب jooyande (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?u=865) :)

اولا تشکر می‌کنم که انتقادات خود را به همین صراحت بیان می‌کنید. من همواره از انتقادات استقبال کرده‌ام و خواهم کرد. واقعا اگر انتقاد نباشه ما قادر به پیشرفت نخواهیم بود :)

خوب شد این موارد را مطرح کردید اتفاقا نیاز به توضیح داشت.

ابتدا اجازه بدید در مورد حذف‌ها صحبت کنم:

در آوا استار چند دسته از مطالب در تاپیک‌ها حذف می‌شوند:

1- مطالبی که خلاف قوانین سایت باشند (مثلا بحث‌های مذهبی، سیاسی، موضوعات غیر مرتبط با محتوای فروم، مطالب تبلیغاتی، مطالب توهین آمیز یا با لحن بد، مباحثه‌های شخصی و مواردی از این دست)

2- مطالبی که در پیشبرد تاپیک موثر نباشند و همچنین مثلا مطالبی که صرفا کپی و پیست باشند یا به موضوع تاپیک ارتباطی نداشته باشند. اینها یا حذف می‌شوند یا به تاپیک‌های با موضوعات مرتبط منتقل می‌شوند. گاهی اوقات نویسنده مطلب فکر می‌کنه که مطلب حذف شده ولی در واقع به جای مناسبش منتقل شده و ما یادمون رفته اطلاع بدیم که اون مطلب را منتقل کردیم به تاپیک دیگری.

مثلا امروز صبح پستهای زیادی از تاپیک گفت و گو با طعم نجوم حذف شد زیرا در واقع بحثی بود بین من و سایر اعضا و مدیران درباره شیوه مصاحبه که به بحث اصلی تاپیک ارتباطی نداشت. به همین دلیل بعد از اینکه من پاسخگوی دوستان بودم و بحث در آن مورد تمام شد و همه هم بحث را دیدند، پستهای آن بحث از جمله پستهای خودم، سایر مدیران و اعضا حذف شد :) این به این معنی نیست که آن مطالب را سانسور کردم چون اگر میخواستیم سانسور کنیم از ابتدا حذف می کردیم. بلکه به این معنی است که بعد از بحث در آن مورد، چون ارتباطی با موضوع تاپیک نداشت، حذف شد تا به روند تاپیک لطمه نخورد و همه به موضوع اصلی بازگردند :)

شاید جالب باشه بدونید من گاهی وقتها زیر مطالب خودم هم می نویسم این مطلب بعدا حذف خواهد شد :) به این معنی که مطلبی که نوشتم خلاف قوانین سایت نیست، ولی چون در روند تاپیک تاثیری ندارد، حذفش می کنم تا تاپیک به روند منطقی خود ادامه دهد.

پس خواهش می‌کنم دوستان حذف مطالب را مترادف با سانسور ندانند :) در بسیاری از موارد حذف پستها برای رعایت انسجام و نظم تاپیکها و جلوگیری از به هم ریختگی موضوعی است نه به منظور سانسور :) ما به غیر از موارد نقض قوانین، چیزی را سانسور نمی کنیم.

اما قبول دارم که به دلیل سلیقه ای بودن موضوع و اینکه همه‌ی ما مدیرانی هستیم با سلایقی متفاوت، گاهی اوقات مطالبی حذف می شود که نباید حذف می شد. دلیلش هم اینه که در برخی موارد واقعا قانونی نمی توان نوشت برای حذف و به تشخیص و صلاحدید مدیر بستگی دارد که مطلبی مفید است یا نه و همین امر باعث می شود گاهی اشتباهاتی هم صورت بگیرد. حتی وقتی مدیر یک تالار عوض می شود، دیدگاه مدیریتی او ممکن است روی شیوه پیشبرد تاپیکها تاثیر داشته باشد.

ما مدیران سعی می کنیم در تالار مدیران، همواره هماهنگ عمل کنیم و در خصوص موضوعات و حذفهای حساس با هم مشورت می کنیم که اشتباهات را به حداقل برسونیم و این امر تا درصد زیادی قابل دستیابی هست ولی همیشه اشتباهات انسانی موثر است. ضمنا تجربه کاری من نشان می‌دهد که نمی‌توان از خود انتظار داشت که کاملا منطقی عمل کنیم. ما همه موجوداتی با احساس هستیم و گاهی اوقات ممکن است عصبانیت یا ناراحتی ما از مطلبی، موجب برخورد احساسی ما شود. مثلا ممکن است من مطلبی را ببینم و در اثر عصبانیت، واکنشی فراتر از حد لازم نشان دهم که بعدا پشیمان شوم.

من قول می‌دهم در این موارد تلاش کنیم تا جای ممکن، اشتباهات را کاهش دهیم و برخوردهایی منطقی داشته باشیم :)

و در مورد ویرایش پستها:

مواردی که ویرایش انجام می شود اینها هستند:

1- ویرایشهای ادبی یا علمی پستها که مثلا اگر غلط نگارشی یا علمی واضحی در پست بود، تصحیح شود. البته این نوع ویرایشها بسیار کم و انگشت شمار است و به مدیران هم گفتم که در قسمت دلیل برای ویرایش، حتما دلیل را ذکر کنند که افراد بدانند چرا نوشته آنها ویرایش شده.

2- ویرایش مطالب انتقادی: در مواردی که اعضا، انتقادی نسبت به افرادی حقیقی یا حقوقی، به خصوص خارج از مجموعه آوا استار دارند، من بسیار حساس و سختگیر عمل می کنم. هرچند مسئولیت نوشته های افراد به عهده خود آنهاست ولی ما موظف هستیم طبق قانون، لحن انتقادها را به گونه ای کنترل کنیم که برداشت توهین آمیز از آنها نشود چون از دید بیرونی، برخی افراد فکر می‌کنند که خود آوا استار مشغول انتقاد از مجموعه‌ها است نه اعضا! به همین دلیل همون طور که گفتم به خصوص در مورد انتقادهایی که به افراد و مراکز نجومی مطرح میشه، گاهی اوقات مجبور هستیم لحن نوشتار را به گونه ای تغییر بدیم که موجب ایجاد سو تفاهم و مشکلات بعدی نشود.

در مورد مثالی که در مورد نوشته خودتون زدید، از نظر من هم ویرایشی که انجام شده درست نبوده و نیازی به این کار نبوده. همان طور که گفتم گاهی اوقات برخوردهای سلیقه‌ای می‌شود که طبیعی است. به نظر من، در این موارد می توان با گفت و گوی منطقی، به مدیر توضیح داد که این کار درست بوده یا نبوده. یا مثلا اگر به من توضیح بدهید، خودم اگر انتقاد به جا باشد درستش خواهم کرد.

خواهشی هم از دوستان دارم و اون هم این که در مواردی که حس می کنید تغییراتی در نوشته شما ایجاد شده و برایش دلیل منطقی نمی بینید، حتما به من یا مدیر ارشد فروم اطلاع بدید که پیگیری کرده و اگر اشتباهی صورت گرفته تصحیحش کنیم و اگر نه هم به شما توضیح بدهیم چرا این اتفاق افتاده :)

در هر صورت هدف ما، کاستن از حواشی، حرکت در راستای موضوعات و بحث‌های مفید و اجتناب از بحث‌های نامناسب است. مدیریت کل این مجموعه به صورت بهینه، کاری دشوار است و نیاز به همکاری و همچنین تذکر اعضا در موارد لازم دارد. به همین دلیل همواره پذیرای انتقادات شما هستیم :)

پی نوشت: پست من با مدیر ارشد گرامی همزمان شد و جالبه که نظرات مشابهی داشتیم.

پی نوشت 2: گاهی اوقات به قدری در تالار مدیران درباره موضوعات و ارسالها بحث می‌کنیم که شاید اگر کاربران از آن با خبر باشند، با دقت بیشتری به ارسال بپردازند که کار ما هم راحت تر شود. به قدری حجم ارسالها در هر روز زیاد است که مدیران باید زحمت زیادی بکشند تا روند مناسب فروم را حفظ کنند.

پی نوشت 3: الان که دوباره پست مدیر ارشد گرامی را خواندم دیدم ایشون به زوایایی اشاره کردند که من حواسم بهشون نبود. دستشون درد نکنه. لطفا به نکاتی که ایشون گفتند و من نگفتم هم دقت کنید.

za H ra
08-14-2013, 12:38 AM
با سلام و خسته نباشید خدمت تک تک افرادی که به نحو عالی در این سایت فعالیت میکنن و باعث شده علاقه مندان نجوم در یک کشوره گسترده اینجا و در کنار هم یک خانواده تشکیل بدن
عذر میخوام که دارم از آوا انتقاد میکنم اما اینو بذارید پای حساب افراد حساس و زود رنجی که دوس دارن در این جمع باشند و بعضی حرکات از سوی مدیران باعث نشه اینجا رو ترک کنن.

من چند روزه پیش در یکی از موضوعات شرکت کردم و پستی رو قرار دادم ، چند روز بعد یکی از دوستان روی پروفایلم به صورت عمومی (که این کار بهتر بود با پیغام خصوصی انجام بشه) به من آگاهی داد که بخاطر تکراری بودن متنی که گذاشتم اون حذف شده که البته کاره بسیار خوبی کردن و به وظیفه مدیریت خودشون اهمیت دادن.
انتقادی که دارم:
من توی لینکی که میذارم یک متن تکراری اونم دقیقا بعد از متن اصلی توسط یکی از اعضای فعال و محترم سایت قرار داده شده
حتی خودشون هم ذکر کردن که متن تکراریه ولی چرا اگه قراره متن تکراری حذف بشه فقط ماله کاربرانه "جدید" حذف میشه؟
شخصی که میگم متن تکراری گذاشته برای من کاملا قابله احترامه، انتقادم بخاطر نحوه ی مدیریته

من و سایره کاربران جدید دوست نداریم که فکر کنیم این سایت فقط برای فعالیته یک سری افراده که از نظر امتیازی بالاتر از کاربرانه جدید هستند و میدونم که خوده آوا هم دوست نداره کاربرانش چنین حسی داشته باشن و احساس کنن غریبه هستند!

این هم لینکی که باعث شد من .....

شاید کیهان در حال انبساط نباشد!!!:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?224-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C&page=91

اگر باعث رنجش کسی شدم معذرت میخوام و ممنون از شما که چنین مکانی رو برای اعضاتون ایجاد کردید تا بتونن با مدیران در ارتباط باشند

پیمان اکبرنیا
08-14-2013, 07:46 AM
با سلام و خسته نباشید خدمت تک تک افرادی که به نحو عالی در این سایت فعالیت میکنن و باعث شده علاقه مندان نجوم در یک کشوره گسترده اینجا و در کنار هم یک خانواده تشکیل بدن
عذر میخوام که دارم از آوا انتقاد میکنم اما اینو بذارید پای حساب افراد حساس و زود رنجی که دوس دارن در این جمع باشند و بعضی حرکات از سوی مدیران باعث نشه اینجا رو ترک کنن.

من چند روزه پیش در یکی از موضوعات شرکت کردم و پستی رو قرار دادم ، چند روز بعد یکی از دوستان روی پروفایلم به صورت عمومی (که این کار بهتر بود با پیغام خصوصی انجام بشه) به من آگاهی داد که بخاطر تکراری بودن متنی که گذاشتم اون حذف شده که البته کاره بسیار خوبی کردن و به وظیفه مدیریت خودشون اهمیت دادن.
انتقادی که دارم:
من توی لینکی که میذارم یک متن تکراری اونم دقیقا بعد از متن اصلی توسط یکی از اعضای فعال و محترم سایت قرار داده شده
حتی خودشون هم ذکر کردن که متن تکراریه ولی چرا اگه قراره متن تکراری حذف بشه فقط ماله کاربرانه "جدید" حذف میشه؟
شخصی که میگم متن تکراری گذاشته برای من کاملا قابله احترامه، انتقادم بخاطر نحوه ی مدیریته

من و سایره کاربران جدید دوست نداریم که فکر کنیم این سایت فقط برای فعالیته یک سری افراده که از نظر امتیازی بالاتر از کاربرانه جدید هستند و میدونم که خوده آوا هم دوست نداره کاربرانش چنین حسی داشته باشن و احساس کنن غریبه هستند!

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?224-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C&page=91

اگر باعث رنجش کسی شدم معذرت میخوام و ممنون از شما که چنین مکانی رو برای اعضاتون ایجاد کردید تا بتونن با مدیران در ارتباط باشند

سلام :)

در مورد متن تکراری در تاپیک اخبار درست می‌فرمایید دو متن تکراری وجود داره که دومی باید حذف می‌شد ولی دلیل حذف نشدنش به خاطر این نیست که کاربران ممتاز متن را گذاشتند. به دلیل اینه که احتمالا مدیر تالار متن را ندیده چون پستهای کاربران فعال و ممتاز نیاز به تایید نداره :) اشتباهاتی از این دست ممکنه پیش بیاد و در این موارد شما هم می‌تونید مثلا به مدیر پیغام بدید که متن مورد نظر تکراریه و مدیر قطعا متن را حذف می‌کنند.

این قضیه که کاربران جدید فرقی با کاربران فعال و ممتاز دارند هم درست نیست. همه مطابق با قانون عمل می‌کنند از مدیر سایت گرفته تا کاربران جدید :) اما حساسیت به این دلیل روی کاربران جدید زیاده که دوست داریم تا رسیدن به 30 ارسال و تبدیل شدن به کاربر فعال، با نحوه فعالیت در سایت کاملا آشنا بشوند. به همین دلیل مطالبشون نیاز به تایید داره و اگر مشکلی باشه باهاشون در ارتباطیم تا مشکل بر طرف بشه.

اصولا مدیریت تعداد زیادی ارسال جدید در هر روز کار سختیه و این وسط اگر اشتباهی پیش میاد، شما فکر نکنید مشکل شخصیه بلکه عمدتا به دلیل حجم زیاد کارهاست ...

با تشکر :)

رضا طامهری
08-14-2013, 11:07 AM

انتقادی که دارم:

سلام دوست گرامی

نکات اصلی رو اقای اکبرنیا فرمودن من فقط یک نکته رو اشاره میکنم

از یاد نبریم هیچکدوم از افراد چه در کسوت مدیریت چه کاربران ممتاز ، همه گی از کاربر جدید شروع کردیم! هیچکس توی فروم مدیر یا کاربر ممتاز متولد نشده و نمیشه!

پس مطمئنا کاربران جدید اگر از کاربران فعال و ممتاز برای مدیران مهمتر نباشن مطمئنا کم اهمیت تر هم نیستن! چون کاربران جدید روح جاودانگی پیشرفت فروم هستند! برکه ای که اب واردش نشه، مردابه!!

آسمون
08-14-2013, 03:10 PM
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز

عرض کنم خدمتتون که اتفاقا من اون پست رو در خبرها دیدم اما به دو دلیل حذف نشد:
1.تحلیلی از خود کاربر زننده پست به خبر اضافه شده بود
2. اگر دو پست بعد رو ببینید در مورد اون مسئله بحثی صورت گرفته که ترجیح دادم بمونه

البته کاربران قدیمی تر نحوه مدیریت من رو میدونند اما خدمت کاربران جدیدتر عرض کنم که خیالشون کاملا راحت باشه،حتی اگر لازم باشه پست مدیران عزیز رو در صورت تکراری بودن حذف میکنم و یا انتقال میدم;) چه برسه به سایرین :دی
در مورد اطلاع در پروفایل افراد،مدیران مشغله زیادی دارند،برای صرفه جویی در وقت و راحت بودن این کار انجام میشه و اگر در پروفایل کسی بگیم این پست تکراری بود حذف شد چیزی از ارزش انسانی و حتی فرومی یک کاربر کم نمیکنه که به خاطر این قضیه ناراحت شدید.در ضمن شما میتونید پیام پروفایلتون هم حذف کنید:)

و همونطور که آقای اکبرنیا گفتن اگر مواردی میبینید پستی تکراریه و یا مکانش مناسب نیست اطلاع بدید، و بالعکس شما برای من فرقی نمیکنه چه به صورت پروفایل بگید چه پیام خصوصی;)

ممنون از توجه شما:)

za H ra
08-14-2013, 07:07 PM
ممنون بخاطر این همه پاسخ!
جناب اکبرنیا شما درست میفرمایید و قرار نیست کسی قوانین رو زیر پا بذاره،مرسی بخاطر پاسخ منطقی که دادید.
همچنین از شما دو دوست گرامی تشکر میکنم
به هرحال چیزی که من گفتم خاص نبود،فقط خواستم بگم مطالب تکراری دیگه ای هم هست.

با سپاس از همگی

alispace
09-08-2013, 04:26 PM
من وارد نجوم مقدماتی شدم اما هیچ مطلبی برام نیومد چرا؟

Mojtaba.M
09-08-2013, 11:01 PM
من وارد نجوم مقدماتی شدم اما هیچ مطلبی برام نیومد چرا؟

زیر تالا نجوم مقدماتی به تازگی و طبق مصوباتی که در جلسه مدیران صورت گرفت ایجاد شد (یعنی همین دیروز ایجاد شد)

به همین خاطر هم فعلا تاپیکی در این زیر تالار قرار ندارد.و در نتیجه چیزی برای نشان دادن ندارد. ;)

موفق باشید:)

amir abbas saedi
09-12-2013, 06:54 PM
سلام به مدیران عزیز

من یه انتقاد دارم چرا وقتی مطلبی رو حذف میکنید کاربر ممکنه از فعال به عادی برگرده من 1 روز بود که فعال شده بودم تا اومدم شروع به فعالیت بیشتر در سایت بکنم من رو با 12 نوشته به کاربر جدید تبدیل کردن اگر هر دفعه بیام کاربر فعال بشم 2 روز نگذشته دوباره به جدید تبدیل بشم .... تو ذوق ادم میخوره دوباره باید از اول شروع کنم یه نفر که فعال میشه بعد میشه ممتاز تو همون سطح نگهش دارید ازش کم نکنید

narcissus flower
09-12-2013, 11:00 PM
سلام به مدیران عزیز

من یه انتقاد دارم چرا وقتی مطلبی رو حذف میکنید کاربر ممکنه از فعال به عادی برگرده من 1 روز بود که فعال شده بودم تا اومدم شروع به فعالیت بیشتر در سایت بکنم من رو با 12 نوشته به کاربر جدید تبدیل کردن اگر هر دفعه بیام کاربر فعال بشم 2 روز نگذشته دوباره به جدید تبدیل بشم .... تو ذوق ادم میخوره دوباره باید از اول شروع کنم یه نفر که فعال میشه بعد میشه ممتاز تو همون سطح نگهش دارید ازش کم نکنید

سلام برشما...
اینکه پستی از اعضا حذف میشه, حتما دلیلی داشته .مثل اینکه پست شما مشکل داشته یا نا مناسب ویا ایرادی داشته که باید حذف میشده .نه اینکه از قصد باشه و مرتبه ی کاربری شما زایل بشه.

شاید برای این بوده که شما تلاش بیشتری بفرمایید و بیشتر از این با ما همراه باشید...نه اینکه دلسرد بشید.
در ثانی همه ی اعضا برای ما محترم هستند چه جدید و چه ممتاز پس خیلی ناراحت عنوان نباشید چون قطعا با تلاش مفید و موثر , تعداد پستهای شما به قدر ی زیاد میشه که حتی اگر حذفی هم صورت بگیره , دیگه عنوانتون تغییر نخواهد کرد...:)

به امید تلاش وحضور مفیدبیشتر :)

amir abbas saedi
09-13-2013, 11:49 AM
بازم سلام

اینقدر به اوا احترام و اطمینان دارم و مطمعن هستم که از قصد نبوده .

اما وقتی باز به کاربر جدید تبدیل بشم چون نمیتونم تلاش بیشتری بکنم و پست های بیشتر و خیلی بهتری بذارم دل سرد کننده هست که راهی که رو رفتم دوباره از اول باید شروع کنم پست هی من اکثرا سوال بوده وقتی من سوال میپرسم یعنی دارم بهتر یاد میگیرم و شاید اشخاص دیگه ای هم همین سوالات رو داشته باشند و اگر من هربار که تعداد پست هام زیاد میشه بعدش اینجوری حذف بشه پست های من زیاد تر نخواهد شد.
اما بهتر بود وقتی ارتقا پیدا میکنیم دوباره باز پس گرفته نشه شاید دوباره تلاش بشه اما اگر همیشه به این شکل باشه ادم دل سرد میشه

آسمون
09-13-2013, 08:09 PM
بازم سلام

اما وقتی باز به کاربر جدید تبدیل بشم چون نمیتونم تلاش بیشتری بکنم و پست های بیشتر و خیلی بهتری بذارم دل سرد کننده هست که راهی که رو رفتم دوباره از اول باید شروع کنم پست هی من اکثرا سوال بوده وقتی من سوال میپرسم یعنی دارم بهتر یاد میگیرم و شاید اشخاص دیگه ای هم همین سوالات رو داشته باشند و اگر من هربار که تعداد پست هام زیاد میشه بعدش اینجوری حذف بشه پست های من زیاد تر نخواهد شد.
اما بهتر بود وقتی ارتقا پیدا میکنیم دوباره باز پس گرفته نشه شاید دوباره تلاش بشه اما اگر همیشه به این شکل باشه ادم دل سرد میشه

سلام به شما
سایر اعضای آوااستار هم به کاربران خوبی مثل شما احترام میذارن:)
در مورد کم شدن پست هاتون بنده اطلاع زیادی ندارم احتمالا به خاطر ادغام پست ها بوده(اگر اینجوری که خودتون میگید سوال بودن). اما در مورد پس گرفته شدن عنوان کاربری باید خدمت شما عرض کنم که خود سایت به صورت اتوماتیک وار رفرش میشه و هر کاربری بالای 30 پست رو فعال و بالای 150عضو رو ممتاز میکنه، احتمالا به خاطر ادغام شدن یا حذف شدن پست های شما سیستم خودش این تغییر رو اعمال کرده.انشالله به زودی فعال خواهید شد:)
موفق و موید باشید.

Ali Mohamad Nesari
09-13-2013, 08:44 PM
بازم سلام

سلام دوست عزیز
اتفاقا" امروز در جلسه اعضا بحث این مطب و ایجاد علاقمندی با استفاده از این تاپیک ها و پست ها شد و آقای امام گفتند که ((اگر تاپیکی برای یک موضوعی شکل می گیرد و افرادی در آن تاپیک سوالاتی می پرسند که حتی اگر متناسب با موضوع سایت نباشد آن پست حذف نمی شود و پاسخ داده می شود ولی بعد از یه مدتی که تاپیک به یک نتیجه ای رسید مدیران می آیند تاپیک را از اول بازرسی می کنند و مواردی مثل این ها که از موضوع تاپیک پراکنده است حذف می شود دلیلش هم این است که وقتی افراد جدید یا افرادی که تا حالا آن تاپیک را مطالعه نکرده اند به آن تاپیک می آیند که مطاله کنند،می خواهند که دیگر موضوع پراکندای نباشد که حجم تاپیک برای مطالعه زیاد و خسته کننده باشد )). پس به خاطر این است که پست های شما یک دفعه حذف شده است چون می خواهند به صورت مختصر و مفید اطلاعات یک تاپیک را به دیگران منتقل کنند :)
در ضمن جایگاه شما برای ما از کاربر ممتاز هم والا تر است :) امیدوارم که همیشه این طور پیگیر و فعال باشید دوست آوایی عزیز :)

amir abbas saedi
09-14-2013, 04:43 PM
سلام!!!!!!!!!!!!!

یه سوال خیلی خیلی خیلی مهم چطور میشه من یه دفعه از 17 پست به 32 پست و کاربر فعال دوباره انتقال پیدا کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیمان اکبرنیا
09-14-2013, 07:49 PM
سلام!!!!!!!!!!!!!

یه سوال خیلی خیلی خیلی مهم چطور میشه من یه دفعه از 17 پست به 32 پست و کاربر فعال دوباره انتقال پیدا کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست گرامی

بعد از ادغام و حذف برخی از پستها، به دلیل کاهش تعداد پستها به کمتر از 30 عدد سیستم به صورت خودکار شما را به کاربر جدید تبدیل کرده بود. بعد از اینکه ما را مطلع کردید به صورت دستی دوباره شما را به کاربر فعال تبدیل کردیم. الان دیگه چه مشکلی هست؟

sesto
09-15-2013, 10:17 AM
مهم ترین مشکلی که وارده همین بحث تایید پسته! بر فرض مثال من یه خبر دست اول و مهم رو پیدا کردم ساعت 2 بعد نصفه شب که کسی نمیدونه میخوام بزارم توی سایت بعد مینویه پست شما منتظر تایید مدیریت است حالا اگه تا 24 ساعت دیگه تایید نشد تکلیف ما چیه ؟؟ فکر نکنم همچین سایتی یا هم چین درون ماییه ای اونقدر اسپمر داشته باشه که نیاز به همچین کاری باشه ؟ وقتی هر بخش چند تا مدیر مسولیت پذیر داشته باشه که پست ها رو چک کنن راحت تره تا یه گروه هر پست رو بخونن و تایید کنند من تقریبا یک ساله همچین سیستمی رو تو هیچ سایتی ندیدم.
همین سیستم باعث پروندن کاربر میشه من خودم یک سال پیش ثبت نام کرده بودم اما چون اجازه ارسال مطلب بهم نمیداد یا تایید نمیشد خسته شدم
مطمئن باشید این به سایت کمک می کنه

Fery.JWST
09-15-2013, 10:23 AM
من که خیلی با ۳۰ تا پست مخالفم... واقعاْ فروم باید بصورت آزاد باشه و هرکسی که ثبت نام کرد بتونه راحت بیاد حرفهاشو بزنه یا سوالی داشت بپرسه.
اینکه من بیام و پست بزارم و صبر کنم تا تایید بشه شاید هم نشه خودش زمان بره.
من روز اولی که وارد سایت شدم سوال در مورد خرید تلسکوپ داشتم ! وقتی سوال پرسیدم دیدم پستم رو باید
مدیر تایید کنه تا بعد ... یعنی این خودش یه ۱ روزی زمان میبره ! حالا اگه شانسه طرف خوب باشه همون لحظه مدیر باشه و تایید کنه که چه خوب ! ولی
اگه بدشانس باشه که باید کلی صبر کنه تا یکی جوابش رو بده ! تازه اگه پستش تایید بشه !!!!!!‌ در کل بهترین فرومی که از نظر مدیریت دیدم اینجا بوده ;)

Mostafa
09-15-2013, 10:37 AM
مهم ترین مشکلی که وارده همین بحث تایید پسته! بر فرض مثال من یه خبر دست اول و مهم رو پیدا کردم ساعت 2 بعد نصفه شب که کسی نمیدونه میخوام بزارم توی سایت بعد مینویه پست شما منتظر تایید مدیریت است حالا اگه تا 24 ساعت دیگه تایید نشد تکلیف ما چیه ؟؟ فکر نکنم همچین سایتی یا هم چین درون ماییه ای اونقدر اسپمر داشته باشه که نیاز به همچین کاری باشه ؟ وقتی هر بخش چند تا مدیر مسولیت پذیر داشته باشه که پست ها رو چک کنن راحت تره تا یه گروه هر پست رو بخونن و تایید کنند من تقریبا یک ساله همچین سیستمی رو تو هیچ سایتی ندیدم.
همین سیستم باعث پروندن کاربر میشه من خودم یک سال پیش ثبت نام کرده بودم اما چون اجازه ارسال مطلب بهم نمیداد یا تایید نمیشد خسته شدم
مطمئن باشید این به سایت کمک می کنه

سلام دوست گرامی

ورودتون رو به سایت خوش آمد عرض می کنم

اگر صفحات قبل همین تاپیک را مرور کنید می بینید که بارها این سوال توسط اعضای جدید مطرح شده و بارها هم پاسخ داده شده

فقط چند نکته عرض میکنم که مطمئن باشید شیوه فعلی شیوه درستی است ؛ حتی اگر در هیچ سایتی اجرا نشود

مهمترین دلیل نیاز به تایید پست های کابران جدید :

1- اگر پست ها بدون نیاز به تایید منتشر شوند ، آن وقت هر کس می تواند نام کاربری بسازد و بلافاصله مطلبی ارسال کند . آن وقت اگر مطلب نا مناسب ، غیر اخلاقی

یا توهین آمیزی منتشر شود تکلیف چیست ؟!

( مشابه این موارد قبلا وجود داشته است ! )

2- عده ای از دوستان علاقمند هستند که دوست دارند فعالیت مفید و مثبت کنند ، اما چون با جو و سیستم موجود در فروم آشنا نیستند ، مطالبشان بیشتر حالت اسپم پیدا میکند

و نظم ساختاری فروم را بر هم می زند .

اما این افراد پس از اینکه با فضای فعالیت در فروم آشنا شدند و پس از ارسال 30 پست کاربر فعال شدند ، آنگاه متوجه ضروریات این موضوع می شوند .

با توجه به موارد فوق ، نیاز به تایید مطالب کاربران جدید آنقدر مهم است که یکی از اصول بدون تغییر فروم آوااستار است .

مطمئن باشید بهتر شدن فضای فروم برای همه مدیران و اعضا اهمیت دارد و به خاطر همین هم جلسات همفکری متعددی برگزار کرده ایم .

سیستم فعلی شاید همچنان اشکالاتی داشته باشد ، ولی مواردی از این دست که اشاره می فرمایید ، اتفاقآ جزء نقاط قوت فروم آوااستار است .

شما هم اگر مدتی در فضای فروم حضور داشته باشید ، قطعآ با ما هم عقیده خواهید شد :)

amir abbas saedi
09-15-2013, 10:43 AM
سلام . در مورد صحبت های دوستان بگم من هم تا چند روز پیش همین مشکلات رو داشتم اما خوشبختانه رفع شد .
برای اینکه تا 30 پست شما فعال میشید من فکر میکنم برای این هست که تا وقتی شما به کاربر فعال تبدیل بشید . داخل اوا گشت میزنید بیشتر با نجوم و نحوه فعالیت در اوا اشنا میشید و در زمانی که به کاربر فعال تبدیل شدید راحت تر به فعالیت خودتون ادامه میدید.

amirvedadian
10-17-2013, 11:09 AM
سلام دوستان:hope my fake smile
به نظر من یکی از بهترین قسمت های این سایت قسمت گروه هاست .!!!حالا چرا هیچ فعالیتی در این بخش صورت نمیگیره ؟!!!!!!!!! واقعا حیفه

amir abbas saedi
10-18-2013, 02:12 PM
بازم سلام......

تایپیک هایی که ساخته میشه چرا دیر شروع به کار میکنند و کند پیش میرند مثل همین 2 تایپیک جدید مباحث غیر نجومی و اموزش مقدماتی نجوم....؟

پیمان اکبرنیا
10-18-2013, 03:44 PM
بازم سلام......

تایپیک هایی که ساخته میشه چرا دیر شروع به کار میکنند و کند پیش میرند مثل همین 2 تایپیک جدید مباحث غیر نجومی و اموزش مقدماتی نجوم....؟

دوست گرامی

شما به این دلیل به تالار مباحث غیر نجومی دسترسی ندارید چون هنوز کاربر ممتاز نیستید :) وگرنه اون تالار مدتهاست به فعالیت خودش ادامه میده :)

آموزش مقدماتی نجوم هم تکمیل شدنش زمان بر هست. مثل آکادمی نجوم آوا استار که چند ماه طول کشید تا مطالبش تکمیل بشه :)

yperseusy
10-18-2013, 10:07 PM
سلام دوستان:hope my fake smile
به نظر من یکی از بهترین قسمت های این سایت قسمت گروه هاست .!!!حالا چرا هیچ فعالیتی در این بخش صورت نمیگیره ؟!!!!!!!!! واقعا حیفه

سلام دوست عزیز
نظر مدیرت هم بر همینه که بچه ها بحث کنند در قسمت گروه ها.
یکی از کارایی این بخش اینه که انجمن هایی که توانایی دور هم جم شدن رو زیاد ندارند اینجا گروهی تشکیل بدند و بحث های گروهیشون رو همینجا به شکل مجازی انجام بدند. گروه هم میشه بسته باشه که کس دیگه ای غیر از اعضای اون گروه عضو نشند اونجا.

2215
10-19-2013, 04:28 PM
سلام
با تشکر از سایت واقعا مفیدتون.
جای یه بحث در رابطه با نسبیت خیلی خالیه!
اگر امکانش هست لطفا در این زمینه اقدام کنید.

nakhodaye aseman
10-19-2013, 05:04 PM
سلام
سلام رفیق :)
بفرما یه نگاهی به این تاپیک (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?69-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D9%8A%D8%AA-%D8%A7%D9%8A%D9%86%D8%B4%D8%AA%D9%8A%D9%86-%D8%9B-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86&page=13)بنداز
امیدوارم که به دردت بخوره

aysa
10-19-2013, 05:19 PM
سلام
در اين تاپيك (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1443-%D9%81%D9%8A%D8%B2%D9%8A%D9%83-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF)نيز نسبيت وفيزيك جديد به طور كامل بررسي مي شوذ:)
اين جا (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?283-%D9%81%D8%B6%D8%A7-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86) هم يه چيزايي هست
موفق باشين:)

2215
11-05-2013, 03:15 PM
دوستان من واقعا از آوااستار لذت می برم
ولی یه مشکل اساسی داره. اونم اینه که راحت نمیشه موضوع مورد نظر رو درون سایت سرچ کرد!!!!!!!
لطفا یه چاره ای بیا ندیشید!!!!!!!!

karimisss
11-05-2013, 07:24 PM
دوستان من واقعا از آوااستار لذت می برم
ولی یه مشکل اساسی داره. اونم اینه که راحت نمیشه موضوع مورد نظر رو درون سایت سرچ کرد!!!!!!!
لطفا یه چاره ای بیا ندیشید!!!!!!!!

سلام دوست عزیز ، خوش اومدید و خوشحالیم از حضورتون
تو صفحه ی اصلی سایت سمت چپ جستجو مطالب انجمن هست که با استفاده از گوگل سرچ میکنه ، خیلی خوب جواب میده . میتونید از اون استفاده کنید.

Mojtaba Gholami
11-06-2013, 09:40 PM
سلام به همه دوستان
آقا این آپلود سنتر میزنه حداکثر حجم برای آپلود 390 کیلوبایت
واقعا ؟!

sesto
11-07-2013, 10:29 AM
یکی از بزرگ ترین مشکلات سایت اینه که مسولین عزیز سایت با تغییر مشکل دارن نمیدونم چرا اما خب واقعا تغییر لازمه

mojcris
11-07-2013, 11:06 AM
با سلام مجدد!

دوست گرامی همانطور که مشاهده می کنید اتفاقا یکی از ویژگی های برجسته ی آوااستار تغییر است و این تغییرات را می توانید در ایجاد و توسعه ی انواع وب سایتهای اقماری مشاهده کنید، فکر می کنم تنوع به اندازه کافی زیاد باشد که هر فردی متناسب با علایق خود در هر بخش فعالیت کند، هرچند که باز هم پذیرای پیشنهادات جدید جهت ارتقای هرچه بیشتر آوا هستیم.
نکته ی دیگر اینکه هرتغییری نیازمند مدت زمان و تلاشی است و همه ی ما مدیران بر آنیم! که همه تغییرات در زمان مناسب و با همکاری شما کاربران گرامی میسر گردد!!!

با تشکر

یکی از بزرگ ترین مشکلات سایت اینه که مسولین عزیز سایت با تغییر مشکل دارن نمیدونم چرا اما خب واقعا تغییر لازمه

amir abbas saedi
02-15-2014, 10:22 PM
سلاممممممممم
قبلش من فعاليتم تو سايت كم شده بود از همه عذر ميخوام

حالا اومدم انتقاد بكنم البته از نوع سازنده

اون بالا رو نكاه كنيد
اره همون بالا نكاه كن
نوشته كروه ها اقا جرا فعاليت خاصي انجام نميدن ؟ جرا الان يكي توضيح بده
بيايد فعاليت هاي اون قسمت رو بيشتر كنيد يه تايبيكي هم درست كنيد فعاليت هايي كه ميخوان انجام بدن در كروه ها رو اونجا همه بنويسن اينقدر طرح و ايده و برنامه مياد
براي اوا و بجه ها هم عالي ميشه بيشتر باهم هستيم فعاليت هاي مختلف ميكنيم لطفا فعاليتش رو زياد كنيد
بيشرفت ميكنيم مطمعن باشيد

محمد فتحی
01-10-2015, 08:11 PM
سلام.
من یک انتقاد داشتم.راستش خواستم بگم که این فروم از نظر بار علمی خیلی سطح خوبی داره فقط یک مشکل کوچک داره اون هم اینه که مطالب در تاپیک های زیادی پخش شدند و دسترسی به اون ها خیلی مشکله خصوصا برای کسانی که تازه با فروم آشنا شدند.همین امر باعث شده تا فقط بعضی از تاپیک ها پست گذاری بشوند و بروز بشوند و خیلی های دیگه همین طور خاک بخورند.به نظر من اگر بشه تا تاپیک های نزدیک به هم را از نظر موضوعی ملحق کنیم خیلی بهتر میشه.
با تشکر

farshad
01-10-2015, 09:18 PM
سلام.
من یک انتقاد داشتم.راستش خواستم بگم که این فروم از نظر بار علمی خیلی سطح خوبی داره فقط یک مشکل کوچک داره اون هم اینه که مطالب در تاپیک های زیادی پخش شدند و دسترسی به اون ها خیلی مشکله خصوصا برای کسانی که تازه با فروم آشنا شدند.همین امر باعث شده تا فقط بعضی از تاپیک ها پست گذاری بشوند و بروز بشوند و خیلی های دیگه همین طور خاک بخورند.به نظر من اگر بشه تا تاپیک های نزدیک به هم را از نظر موضوعی ملحق کنیم خیلی بهتر میشه.
با تشکر

درود بر شما

انتقاد شما وارده و اتفاقات خوبی در جریان هستش که انشاالله به زودی اجرایی خواهند شد.

موفق باشید

samiraa
01-16-2016, 08:16 PM
سلام
برای اوااستار کانال تلگرام ایجاد نمیکنید?

محمود قادری
06-07-2016, 11:24 PM
سلام و خسته نباشید به تمام مسعولین و زحمتکشان و کاربران با صفای سایت و تشکر فراوان از ایشان.

به نظر بنده یک مشکل واقعا بزرگ سایت، گذاشتن حجم فضای بسیار کم و ناچیز و چیزی حدود یک مگابایت فضای خالی برای ایجاد فایل های پیوست، برای همه ی کاربران و به خصوص کاربران فعال که داعما در حال ایجاد پست های جدید با محتوای حداقل یک عکس می باشند، است.و کاربران به ناچار باید حداقل هر چند روز یک بار فایل های پیوست شده خود را حذف نمایند تا این فضای یک مگاباتی!!!! آزاد شود!!!، تا بتوانند فایل های پیوست جدیدی قرار دهند، که در صورت حذف فایل های پیوست شده قبلی متاسفانه پست گذاشته شده نیز ناقص می شود.

لطفا این موضوع را در نظر بگیرید که در این زمانه که حجم برخی عکس ها حتی به چندین مگابایت نیز میرسد ، یک کاربر چگونه میتواند شرایط خود را با فضای تقریبا!!!! یک مگابایت فایل پیوست، آن هم نه تنها برای فرمت های عکس، بلکه حتی فرمت هایی نظیر پی دی اف و فیلم که حجمشان شاید به چند ده مگابایت نیز برسد!!!!، وقف دهد؟!! و در پست گذاری خود دچار مشکل و رو به رو شدن با پیام کمبود فضای فایل های پوست نشده و در صورت حذف پیوست های قبلی، موجب ناقص شدن مطالب خود نشود؟!!

از مسعولین محترم خواهش مندم که راه حلی برای این مشکل بیابند و در صورت امکان حجم فضای فایل های پیوست را لاعقل به چند مگابایت ارتقا دهند. با تشکر فراوان از شما.

Mostafa
06-14-2016, 09:57 AM
سلام
برای اوااستار کانال تلگرام ایجاد نمیکنید?

سلام به شما

ممنون از نظر خوبتان

اتفاقا در این مدت دوستان زیادی در مورد ایجاد کانال تلگرام پیشنهاد می‌دادند که در نهایت اقدام به ایجاد یک کانال برای آوااستار کردیم.

شما می توانید برای ورود به کانال آوااستار از آدرس زیر استفاده کنید:

www.telegram.me/avastarco

emadleechco
05-11-2018, 03:21 PM
سلام و قت بخیر خدمت اعضای گروه
من تاز عضو شدم خداقوت

emadleechco
05-12-2018, 02:30 PM
با تشکر و سپاس فراوان

باسلام و احترام
من هم با نظر دوست عزیزم موافقم
QUOTE=geologist;15458]

emadleechco
05-14-2018, 06:15 PM

سلام وقت بخیر خدمت دوستان گلم
من موافقم که وقت را بیشتر کنید
موفق باشید

emadleechco
05-17-2018, 04:19 AM

سلام و وقت بخیر
بله از کمی وقت اون رو بیشتر کنید خیلی بهتر میشه
مرسی

Uranus.sun
08-15-2022, 01:50 AM
درود به مدیران گرامی
چرا این سایت رو چند ساله راکد گذاشتید ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! و تمام خاطره های شیرین رو از بین بردید. شما با رفتنتون از این سایت عظیم که دارای ارزشمندترین اطلاعات نجومی هست ، باعث شدید بسیاری از کاربران فعال و جدید هم فعالیتشان از بین بره و حتی بسیاری از کاربران ممتاز هم این سایت رو فراموش کنن:sad: این سایت میتونست افراد بسیار زیادی رو در زمینه نجوم تربیت کنه و اطلاعات فوق ارزشمندی رو در اختیار کاربران قرار بده اما متاسفانه همه این فعالیتها به هیچ و پوچ تبدیل شده:frown:
از شما عزیزان دعوت میکنم دوباره به فروم بپیوندید و این بخش رو مثل گذشته پر فروغ کنید.
مدیران و ممتازان و فعالان و جدیدان، همگی به فروم آواستار ملحق شوید تا دوباره چراغ پر فروغ این بخش عظیم روشن شود:60:

با تشکر. مدیر فنی فروم آوا استار