PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جریان هک شدن فروم و بازیابی اطلاعات

Mostafa
06-26-2011, 10:38 AM
با سلام به همه کاربران و دوستان گرامی و عزیز

همانگونه که این چند روزه مطلع شدید ، فروم در تاریخ 1 تیر ماه هک شد و پس از چند روز تلاش در روز یکشنبه 5 تیر ماه با اطلاعات روز 1 می ( 11 اردیبهشت ) دوباره فعال شد .

در این میان دوستان زیادی با تماس ها و پیام های خود باعث دلگرمی برای ادامه را شدند که لازم است از همه عزیزان قدر دانی نمایم .

از تک تک مدیران عزیز و دلسوز

کاربران گرامی

دوستان گرامی آقای خسرو جعفری زاده ( مدیر سایت آسمان شب ایران ) ، اکبر نعمتی ( مدیر سایت ستاره پارسی ) ، یاشار بهمند ، علی ابراهیمی سراجی و ....

همین که در چنین شرایط سختی دوستان عزیزی باشند که باعث دلگرمی شوند جای بسی شکر دارد .

اما آنچه از دست رفته است :

در آخرین روز حیات فروم ، قبل از هک شدن :

تعداد اعضا : 1317 نفر

تعداد موضوعات ( تاپیک ) : 442

تعداد نوشته ها : 12866

اما متآسفانه پس از این اتفاق و از دست رفتن قریب به 2 ماه از آخرین فعالیت ها موارد زیر حذف شدند .

423 کاربر

81 موضوع

2912 نوشته

البته کم و کیف مطالب حذف شده هنوز بررسی نشده است که انشاا... به مرور و توسط مدیران و اعضا گرامی بررسی شده و تا حد امکان مطالب حذف شده باز نویسی شود .

هرچند از دست رفتن 2ماه تلاش صدها نفر به این راحتی ها قابل جبران نیست .

اما سعی میکنیم من بعد خیلی بیشتر از مطالب و اعضا سایت حفاظت کنیم

با آرزوی موفقیت برای همه

sasan20oo20
06-26-2011, 11:27 AM
راستی اقای امام مایی که از مقالات تاپیک خودمون بک آپ گرفتیم اونا رو بزاریم یا بزاریم همینطوری به صورت طبیعی جلو بره؟؟؟
در ضمن ادامه میدیم یا بچه ها بی خیال میشن؟؟؟؟
من که واقعا خورد تو برجکم من تو این دو ماه خیلی فعال بودم و پست های زیادی گذاشته بودم

Sunrise
06-26-2011, 11:30 AM
سلام به همه دوستان گل آوا استاری

و سلام و خسته نباشید ویژه به آقای امام و همکارانشون

من رسما و شخصا از همه دوستانی که در این مدت با هم همراه بودیم و برای تولد دوباره فروم خوبمون تلاش کریدم سپاسگزاری میکنم...

شاید این اتفاق و آماری که آقای امام ارائه کردن بد بود(خیلی هم بد بود) ولی خیلی چیزا رو به ما ثابت کرد...

اینکه "شرف المکان بالمکین" یعنی همه خوبی های آوا استار به خاطر اعضای فوقالعاده اش هست و اینکه همه خلوص و صفای آقای امام و بچه ها در کار تسری پیدا کرده و این طور وقتا به خوبی خودش رو نشون میده و اینکه

نخ تسبیحی که ماها رو کنار هم نگه داشته محبت بینمون و ستاره های آسمونه که دست هیچ بشر بخیلی هم بهش نمیرسه و ایشالا ابدی میشه...

به امید موفقیت بیشتر و بهتر آوا استار و بچه های گلش :)

only orion
06-26-2011, 12:03 PM
سلام
تشکر ویژه از کسانی که باعث شدند دوباره فروم وجود خارجی داشته باشه!
خیلی خوش حالم.

mahdad_haghighi
06-26-2011, 12:17 PM
واقعا خوش حالم که دوباره فروم راه افتاد من تازه داشتم فعالیت جدیم رو تو فروم شروع می کردم که یه دفعه این اتفاق افتاد از تمامی کسانی که در بازیابی اطلاعات کمک کردن تشکر می کنم .

Mostafa
06-26-2011, 12:17 PM
یک نکته مهم

اگر دوستانی بعد از 11/2 پسورد خود را تغییر داده اند ، الآن با پسورد جدید قادر به ورود به سایت نیستند

باید پسورد متعلق به روز 11/2 را درج کنید

اگر دوستانی در ورود به سایت مشکل داشتند مراتب را از طریق ایمیل avastarco@yahoo.com (avastarco@yahoo.com) اطلاع دهند

vega
06-26-2011, 12:29 PM
آقای امام و آقای شرفی عزیز و دیگر دوستان آوایی،که زحمت برگردوندن فروم رو کشیدید،واقعا ازتون ممنونم،قطعا حیف شد که مطالب 2 ماه که دوستان زحمتش رو کشیده بودن از دست رفت......
ولی به نظر من دستاورد بزرگ فروم ایجاد محفل و فضایی صمیمی بین منجمان کشوربود که امکان بحث وتبادل نظر رو بین اعضا فراهم می کرد که شکر خدا با بازگشایی مجدد فروم از سرگرفته میشه...

narcissus flower
06-26-2011, 12:30 PM
آقای امام واقعا دستتون درد نکنه . وجود شما مثل یک پدر خوبه که در سختی ها امید بچه هاش هست
خسته نباشید:have%20a%20nice%20d

rezash
06-26-2011, 12:36 PM
من هم پسوردم رو عوض کرده بودم.ولی به دلیل مشابهت یادم افتاد.
نزدیک 150 پستم حذف شده.
اگه تمام پستهام هم حذف میشد راضی بودم ولی فقط فروممون پابرجا بمونه.

از تمام کسانی که با دلسوزی باعث بازگشت دوباره اعضا به خانواده خودشون فروم آوااستار شدند بینهایت سپاسگذارم.

آقای امام و مدیران گرامی مطمئن باشید ما اعضای آوااستار هم عضوی از این خانواده نجومی هستیم و در غم وشادی در کنار هم ایستاده ایم.

رضا طامهری
06-26-2011, 12:43 PM
جسارتا ببخشید بخشید
ولی اقا دمتون گرم گرم گرم
فدای تمام دوستان اوایی بشم به شخصه مخصوصا اقای امام و همکاراشون
اسمون دل همتون پرستاره

stargazer
06-26-2011, 12:49 PM
ممنون از همگی مخصوصا آقای امام مدیر عزیز آوا استار و آقای شرفی مدیر فنی سایت که خیلی برای بازیابی و احیاء فروم تلاش کردن. تشکر
:thanks::thanks::thanks:

از همه دوستانی که توی این مدت به دوستان آوایی هم دلگرمی و امید میدادن خیلی ممنون.
:thanks::thanks::thanks:

راجع به دوماه از دست رفته: درسته که ناراحت کنندست و جای تاسف داره اما وقتی کنار قریب به 15 ماه فعالیت نجات یافته قرار میگیره، بخش خیلی کمیه. مثل بیماری میمونه که به کما رفته و وقتی برمیگرده به زندگی ممکنه قدری از حافظش پاک شده باشه اما اصل زندگی که از همه مهمتره رو بدست آورده.

برای ما آواییها، بودن فروم و ادامه حیاتش مهمتر از همه بود. حتی حاضر بودیم از صفر شروع کنیم، پس حالا که می تونیم بجای صفر از اردیبهشت شروع کنیم و فقط دو ماه رو از دست دادیم، خیلیم باید خوشحال باشیم و خدا رو شکر کنیم. و از دوستان مسئول سایت از مدیر عزیزمون آقای امام و همینطور تلاشهای آقای شرفی گرامی گرفته تا تمام مدیران و دوستانی که همراهی کردن تا دوباره دور هم باشیم تشکر کنیم. :have a nice day: این دوماه هم فدای سر آوا و آوا استاریهای گل و مهربون. قضا بلا بود رفع شد. بقول معروف " رسیده بود بلایی*ولی بخیر گذشت". این دوماه هم جبرانش می کنیم بهتر از قبل :)

همه دوستانی هم که آیدیشون حذف شده بازم برمیگردن. چون اونام آوا رو دوست دارن. چون هممون آوا رو دوست داریم. و از این به بعدم به فعالیتهامون ادامه میدیم. چون آوا مال خودمونه، خونه خودمونه و هیچ کس واسه خونه خودش کم نمیزاره.

خداییش خیلی خوشحالم. خوشحالم که باز کنار همیم و هم آواییمونو باز ادامه میدیم.
دیروز رو با امروز مقایسه کنیم، دیروز همه ناراحت بودیم و دلگیر و امروز همه خوشحالیم. این نتیجه همدلی و محبت و امیدی بود که بینمون بود و هست و خواهد بود. این اتفاق تلنگری بود که بقول دوست عزیزم آسمون، قدر آوا و جمع دوست داشتنیمون رو بدونیم و بفهمیم که چقدر همدیگه رو دوست داریم و با هم همدلیم :have a nice day:

:love:دوستان عزیز و ستارگان زیبای آسمان آوا استار، هم آوایی مجددمون مبارک :love:

Amin-Mehraji
06-26-2011, 12:49 PM
چقدر ذلیل و ناچیزند کسایی که حتی فعالیت چندتا جوون علاقه مند به نجوم رو هم نمی تونن تحمل کنن .
دماغتون بسوزه .
هزار بارم هک کنید ما دوباره به عشق آوا استار میاییم و رجستر میشیم .

m.aryayi
06-26-2011, 12:56 PM
من با سيستم نرم افزاري اين فروم آشنا نيستم ولي ميشه بگيد چرا از ارديبهشت ماه تا تير ماه هيچ بك آپي (!) از فروم نگرفته بوديد؟ (البته اگه سوالم مسخره است ببخشيد گفتم كه با اين سيستم آشنا نيستم !)

sara shahabi
06-26-2011, 01:06 PM
سلام دوستان با تشکر از همه ی دوستانی که برای حیات فروم تلاش کردند وقتی احتمال عدم فعالیتش مطرح شد خیلی ناراحت شدم خدا رو شکر که باز میتونیم ادامه بدیمonly avastar

Amin-Mehraji
06-26-2011, 01:11 PM
چقدر ذلیل و ناچیزند کسایی که حتی فعالیت چندتا جوون علاقه مند به نجوم رو هم نمی تونن تحمل کنن .
دماغتون بسوزه .
هزار بارم هک کنید ما دوباره به عشق آوا استار میاییم و رجستر میشیم .

یادم رفت داشتم چی میگفتم . آره . وقتی برام مسیج اومد فکر کردم که آب پاکی رو میریزن رو دستمون و میگن که فروم فینیش .وقتی مسیج رو خودنم و رسیدم به کلمه " بازیابی اطلاعات " چنان پریدم رو لپتاپ خدا رحم کرد LCD ایش نشکست !!!!!!!!!!!!!!!!! :guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]::guntootsmiley[1]:

Mostafa
06-26-2011, 01:27 PM
سلام به دوستان عزیز تر از جانم

دوستان گرامی

به دلیل حذف شدن اطلاعات ، کاربری بسیاری از عزیزان تغیر یافته است .

دوستانی که کاربر فعال یا ممتاز بودند و الآن نیستند لطفآ یا در پیام خصوصی یا همینجا اعلام کنند تا کاربری شان را تغییر دهیم و حالت صحیح را درج کنیم .

مطمئنم با یاری شما عزیزان خیلی سریع فروم به حالت قبلی و خیلی بهتر از آن برسد .

ضمنآ چندتا سورپرایز خوب هم در چند روز آینده خواهیم داشت و بخش های دیگری که ماه ها است روی آنها کار میشود به فروم اضافه خواهد شد :hope my fake smile

رضا طامهری
06-26-2011, 01:34 PM
جسارتا ببخشید بخشید
ولی اقا دمتون گرم گرم گرم
فدای تمام دوستان اوایی بشم به شخصه مخصوصا اقای امام و همکاراشون
اسمون دل همتون پرستاره

دوستان گرامی

دوستانی که کاربر فعال یا ممتاز بودند و الآن نیستند لطفآ یا در پیام خصوصی یا همینجا اعلام کنند تا کاربری شان را تغییر دهیم و حالت صحیح را درج کنیم .

ضمنآ چندتا سورپرایز خوب هم در چند روز آینده خواهیم داشت و بخش های دیگری که ماه ها است روی آنها کار میشود به فروم اضافه خواهد شد :hope my fake smile

دوست گرامی اقای امام
اگه بیشتراز این بهمون هیجان بدید فروم تلفات جانی میده ها!
اقا سورپرایزها رو کم کم بدین بخدا

Sharafi
06-26-2011, 01:38 PM
من با سيستم نرم افزاري اين فروم آشنا نيستم ولي ميشه بگيد چرا از ارديبهشت ماه تا تير ماه هيچ بك آپي (!) از فروم نگرفته بوديد؟ (البته اگه سوالم مسخره است ببخشيد گفتم كه با اين سيستم آشنا نيستم !)

با سلام ،

سوال خوب و به جایی بود و لازم دیدم پاسخ دهم چرا که دوست نداریم کاربران فکر کنند ما به راحتی از کنار این همه فعالیت آن ها گذشته ایم و با خیال راحت ماه ها فعالیتشان را با یک لیوان آب هم روش خورده ایم .

از آنجا که توضیحاتی را آقای امام ارائه دادند ، لازم دیدم توضیحات دیگری که مانده است را ارائه دهم ما بکاپ ها را به صورت هفتگی در سرور Victim که مورد حمله قرار گرفته بود می گرفتیم ، طبیعتا وقتی سروری هک شود کلیه اطلاعات آن سرور تحت الشعاع قرار داده خواهد شد و نه فقط یک هاست و فضای اینترنتی ، چیزی که واضح است ما نه تنها اطلاعات چندین هاست بلکه اطلاعات کل سرور را از دست داده ایم و همین طور بکاپ هایی که در آنجا ذخیره می شدند ، چیزی که هم اکنون می بینید با تلاش های شبانه روزی به دست آمده است .

البته تجربه ای که از این پس لحاظ خواهد شد این است که در چند سرور بکاپ گرفته شود و نه یک سرور ، و به شما اطمینان می دهم که در بدترین شرایط نیز بیش از یک روز از اطلاعات کاسته نشود و اگر زلزله هم بیاید فقط یک روز از اطلاعات از دست خواهد رفت .

جا دارد همین جا از تمامی کاربران که ما را همیشه شرمنده رفتار خود می کنند پوزش بخواهم و قول دهم دیگر این گونه اتفاقات خاص در انجمن رخ ندهد .

موفق باشید.

م.ح.اربابی فر
06-26-2011, 01:41 PM
رسید بود بلایی ولی به خیر گذشت

من هم خیلی از بازیابی فروم خوشحالم و امیدوارم همیشه برقرار باشد.

تا کور شود هر آنکس که نتوان دید !

m.aryayi
06-26-2011, 01:41 PM
ممنون ! ... چرا در اين مدت خود سايت اصلي آوا مشكلي نداشت؟

stargazer
06-26-2011, 01:42 PM

دوستان گرامی

آقای امام عزیز
امروز هممون از ذوق داریم بال در میاریم. بقیشم بگین.
ااا آقای طامهری بزارین بگن.
من که بی صبرانه منتظر بقیه سورپرایزاتونم. حتی اگه قرار باشه از خوشحالی تلف بشم:yaeh am not durnk::grin:

Hojjat Zafarkhah
06-26-2011, 01:46 PM
وقتی شنیدم فروم رو کلا هک کردن واقعا داشت گریم میگرفت،آخه چرا این کارو کردن؟؟

اما امروز بهم ثابت شد که مدیرهای عزیز محکم تر از این حرفان،و کاربر های آوااستار اونقدر به این فروم علاقه دارن که عن قریب بود که اون وبلاگ به یه فروم تبدیل بشه!!!

الان خیلی خوشحالم ، که این فروم دوباره برگشته و همچنان برپاست!!!

جنابان هکر عزیز اونقد به هک این فروم فکر کنید که مختون هنگ کنه!!!

امروز شعار ما میتوانیم به شعار ما توانستیم تبدیل شد.

آخه آدم تا چه حد باید کوردل باشه که این فضای علمی رو نتونه ببینه!!!
به امید روزی که دیگه همچین چیزی نشنویم، و فضای علمی کشورمون از این غبار های چرکین پاک بشه!!!

only avastar

Ehsan
06-26-2011, 01:55 PM
اگر قرار بود به این بادها بلرزیم اصلا کار رو شروع نمی کردیم. امیدوارم به زودی دوستان ِ هکرمان به اشتباهشون پی ببرند!
به امید روزی که هیچ دو نجومی از هم دلخور نباشند.

شهلا ناصریان
06-26-2011, 01:59 PM
واقعا دستتون دردنکنه...

shiva
06-26-2011, 02:00 PM
ووووووووووووووووووووووووو وووو خدا رو شکر فروم برگشت هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااا

انشاءالله دیگه هیچ وق هیچ مشکلی پیش نیاد.................

آقای امام و بقیه دوستان خسته نباشید.

rezash
06-26-2011, 02:17 PM
بررسی تاثیر یک "دوست هکر" بر احتمال هکر شدن کودکان
مطالعات جدید دانشمندان بر روی رفتارهای آنلاین کودکان نشان می دهد شانس اینکه کودکان کاربر اینترنت دانلود غیر قانونی انجام دهند و یا حساب شخصی آنلاین کاربران دیگر را هک کنند، ارتباط مستقیمی با گروه دوستان کودک دارد.
این مطالعه نشان می دهد تاثیرگذاری محض از جانب دوستان می تواند در تبدیل شدن کودک یا نوجوان به یک هکر غیرقابل انکار است.
محققان برای انجام این مطالعه بر روی 435 دانش آموز دوره متوسطه مطالعه کردند و دریافتند بزرگترین ابزار تشخیص برای تخمین میزان احتمال انجام فعالیتهای آنلاین غیر قانونی توسط کودکان، فعالیتهای غیر قانونی آنلاین دوستان کودک است.
جنایتهای سایبری شامل فعلیتهایی از قبیل سرقت موسیقی یا فیلم به واسطه دانلود غیر قانونی، آزار و اذیت آنلاین از قبیل ارسال پیامهای آزار دهنده برای دیگران و تعدی به مرزهای غیرقانونی اینترنتی از قبیل نمایش دادن محتوی غیراخلاقی هستند.
محققان جرم شناسی دانشگاه میشیگان معتقدند دانستن اینکه کودک در زندگی آنلاین خود چه فعالیتهایی انجام می دهد از اهمیت زیادی برخوردار است. بر اساس مطالعه جدید ضعف در خودداری توسط کودک نیز در پیش بینی ارتکاب جرمهای سایبری کودکان ابزار قابل قبولی به شمار می رود. کودکانی که از ریسک پذیری بالایی برخوردارند و در لحظه تصمیم گیری می کنند نسبت به دیگر کودکان بیشتر در معرض احتمال ارتکاب جرائم سایبری قرار دارند.
بر اساس گزارش لایوساینس، محققان پیشنهاد داده اند تا خانواده ها از نرم افزار کنترل خانواده استفاده کنند با این همه بسیاری از کودکان عصر مدرن قادرند خود را از قید و بند این نوع نرم افزارها برهانند. از این رو خانواده ها باید رفتارهای پیشگیرانه بیشتری را نسبت به کودکان خود در پیش گیرند و درباره بسیاری از مسائل، از قبیل نادرستی سرقت فایلهای اطلاعاتی از اینترنت با کودکان خود گفتگو کنند.

منبع:مهر

Sharafi
06-26-2011, 02:22 PM
ممنون ! ... چرا در اين مدت خود سايت اصلي آوا مشكلي نداشت؟

دوست عزیز کافی است یک Ping ساده از دو سایت بگیرید و متوجه شوید سرور های این دو سایت متفاوت است .

موفق باشید.

ستاره بنیادی
06-26-2011, 04:00 PM
تشکر از عوامل پشت صحنه:

sunrise

محمدرضا صادقیان

Astromomer

Ehsan

shiva

آسمون

ypersussy

mehrnoosh

hamid(@-@)reza

*sh

moha

stargazer

narges ghalambor

astronomer169

و بقیه دوستانی که در بازیابی اطلاعات کمک بسیاری کردند :)

Amin-Mehraji
06-26-2011, 06:38 PM
ای هکرهایی که امروز از بازیابی اطلاعات فروم عصبانی هستید ، از دست ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید .

astronomy90
06-26-2011, 07:27 PM
با سلام و عرض یک خسته نباشید داغ داغ داغ به همه ی کسانی که در بازیابی فروم همکاری کردن . واقعا دستتون درد نکنه .
وقتی پیامک آوااستار بهم رسید که در 1 تیر هک شده و فعلا قابل دسترس نیست خیلی ناراحت شدم و پیش خودم گفتم سایت های فضایی خارجی رو فیلتر می کنند و یک سایت ایرانی خوب که داشت با خارجی ها رقابت می کرد رو هک!!!!!
این گل هم تقدیم به همه ی کسانی که در بازیابی و به روز رسانی همکاری داشتند

1586

saba asemi
06-26-2011, 08:32 PM
هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااا
بازم فرووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو وم
فهمیدیم که خیلی مهمیم و برای اذیت کردنمون حاضرن به خودشون زحمت بدن و هکمون کنن
ای ول
دست همگی هم درد نکنهههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههههههههه
:guntootsmiley[1]::thumbsup:

m.aryayi
06-26-2011, 09:06 PM
دوست عزیز کافی است یک Ping ساده از دو سایت بگیرید و متوجه شوید سرور های این دو سایت متفاوت است .

موفق باشید.

من همين جواب رو مي خواستم !! ... هكر محترم به سروري كه آوا ازش استفاده كرده حمله كرده نه مستقيما به خود آوا ... جناب هكر 99/99 %اصلا نميدونست كه آوا اصلا در مورد چي هست كه حالا به خواد به فكر علم باشه ... (هدف دفاع از كسوت محترم هكري در مقابل حمله بي رحمانه دوستان آوايي بود!!!)

آسمون
06-26-2011, 10:02 PM
سلام سلام سلام
همگی خسته نباشید
مخصوصا آقای امام و آقای شرفی
من خونه نبودم،وقتی خواهرم بهم خبر داد که آوا درست شده کلی ذوق کردم.

خدا رو شکر

Sunrise
06-26-2011, 10:23 PM
دوستان گرامی

:hope my fake smile

جهت یاد آوری و تاکید بر ارسال درخواست/ مرسی

stargazer
06-27-2011, 09:40 AM
پس چرا کسی اعلام نمی کنه؟ همه خصوصی اعلام کردن یا کسی هنوز اقدامی نکرده؟

Mostafa
06-27-2011, 11:37 AM
پس چرا کسی اعلام نمی کنه؟ همه خصوصی اعلام کردن یا کسی هنوز اقدامی نکرده؟

چرا خانم stargazer

در پیام خصوصی اقدامات انجام می شود :)

محمدرضا صادقیان
06-27-2011, 11:45 AM
یارانه دیرینه سلام

سلامی به زیبایی شوق روئیدن، سلامی به ابهت بالیدن و سلامی به شکوه آغاز، تقدیم به یکایک شما همراهان همیشگی، به امید درخشیدن لبخندهایی حاصل از تحقق رویاها بر لبانتان، دقایقی عطر آگین که شمیم حضرت دوست را به همراه دارد را برایتان آرزومندم...

چندیست هیاهویی غریب و خصمانه، حریم مجازی اما صمیمی و درخشنده­ تر از خوشه­ ی پروین سپهرِ مارا مورد هجوم قرار داده و همراهی نا آشنا افکار نیلی رنگ و خلاقمان را بهم ریخته است...

نمیدانم این غبار سردرگمی و دلسردی که در فضاست حاصل اندیشه ی کدام کج اندیش دورافتاده از آدمیت است.لیک گویی لهیب شعله ی سرخ حسادت از وجود او زبانه می کشد یا که شاید در پی فردایی بی خروش و هدفی خاموش پای برهنه می دود،نمیدانم اما شوق دارم که دست دوستی خویش را به سویش دراز کرده و زیر لب به نجوا بگویم : ای رهنورد خسته که با نیرنگ و حیرانی خوکرده ای، این جامه ی عاریت بدخواهی را زتن برکن تا چون ما، از باده ی مهر خداوندی سیراب گردی...

از هیاهو که بگذریم صحبت از دوستی دیرینه ی ما با آسمان خواهد ماند، آسمانی که دیشب نیز چون همیشه پر صلابت و بی کران، سایه ی مهرش را بی دریغ هدیه می کرد به عالمیان، آری دیشب هم آسمان و روشنان عالم بالا چشم نوازی می کردند و من لحظه ای مبهوت به نور این عالمیان چشم دوختم، همچون شهاب از دشتهای خالی و خاموش شب گذشتم، شکوه خلقت را روئیت کرده و در پلک بهم زدنی افکار آشفته ام سامان یافت و امیدی یافتم، همان جامه ی خوشرنگی که برازنده جسم های خسته از ناجوانمردی هاست...

یاران صمیمی، نیک میدانم که سپهرِ نیلگون، دلتنگ نگاه نافذ و پر عمق ماست... آری، آسمان منتظر است تا رازهای ناگفته و پنهان در اعماق وجودش را رصد کرده و هزار بار به خاطر زیبایی های بی بدیلش تحسینش کنیم و دادار بی همتایش را تقدس نمائیم...

پس چرا خموش بنشینیم و با نگاهی بی فروغ، مجوز تاراج روح ِ پر تلاش و روحیه ی لبریز از امیدمان را به اندیشه ای غارتگر پیشکش کنیم؟!

من ایمان دارم نگاه زیبای ماست که رنگ می بخشد به بوم هستی،... نه ماه، نه خورشید و نه ستاره هایی که آسمان را فانوس اند بلکه تنها پیوند دستان گرم و امید نیلوفری ما به فرداهاست که چهره ساز جهان خواهد بود.

و همین پیوند عمیق معجزه می کند... نسیم تلاشی دوباره و شروعی سبزتر از پیش است که زورق زرین صبح ی دیگر را روی برکه ی موفقیت و پیروزی خواهد راند...

ما به یلدایی می اندیشیم که در آن زنگار ناامیدی توانایی برای زدودن جلای آیینه ی اندیشه و عمل ندارد و نیک می دانیم اگر گروهی در اوج اند حاصل جانهای پاکی است که بی قید و شرط و با نهایت عشق در تلاشند، تلاشی بر خواسته از افق اندیشه هایی ناب در جهت نیل به اهدافی خاص و صد البته مقدس، ما نیز مصداق چنین گروهی خواهیم بود...

هم نوا با هم می سراییم :

((ما می توانیم)) دست در دست هم گلستانی از مهر می پرورانیم که بهارش خزانی نخواهد داشت و رویش شقایقهای کامیابی را برپهنه دشت شب گرفته به نظاره خواهیم نشت...

به رهپویی از آموزگار بی مثال خویش، کوروش کبیر، هرگز زانو نخواهیم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتمان باشد...

پنجره ای رو به فردایی روشن گشوده و شروعی تازه را جشن خواهیم گرفت...

تقدیم به آنانکه اشکهایشان بارگاه ترنم دعاست.((غزلک))

shahla.radmehr
06-27-2011, 03:13 PM
خوش حالم كه دوباره اوا تونست برگرده:)

sky_way_007
06-27-2011, 03:48 PM
سلام و دست مریزاد به مدیرای زحمت کش فروم، اخصِ آقای امام گل و مهندس شرفی عزیز:thanks:

دستتون درد نکنه
دمتون گرم
چشم دشمناتون کور (انشاالله)

خیلی ممنون که دوباره سایتو راه اندازی کردین
درسته که دو ماه فعالیت بچه ها چیز کمی نیست ولی فدای سر همه ی آوااستاری ها، اگه خدای نکرده کل اطلاعات سایت هم از بین میرفت بازم ما خواهش داشتیم که آوااستار به کار خودش ادامه بده، حتی اگه قرار بود از صفر شروع کنیم
به قول sunrise عزیز نخ دوستی ما آسمون پر ستاره اس حالا جناب هکر اگه میتونی بفرما دیتابیسشو shift+Delete کن:grin::grin::grin:

Mostafa
06-27-2011, 04:13 PM
با سلام

ظاهرآ امروز تعدادی از کاربران قادر به رویت صفحه اصلی سایت نبودند .

انشاا... این مشکل هم به زودی رفع خواهد شد .

در ضمن تالار " مباحث غیر تخصصی " که به کل از بین رفته بود هم دوباره راه اندازی شد .

ضمنآ کاربری " فعال " و " ممتاز " اعضا را تاجایی که حافظه ام یاری میکرد ، اصلاح کردم .

دوستانی که از قلم افتاده اند ، بفرمایند تا اصلاح گردد

ممنون

niki
06-27-2011, 05:59 PM
همگی خسته نباشید، ممنون

Amin-Mehraji
06-27-2011, 06:08 PM
با عرض پوزش باید بگم مثل اینکه این هک شدن زیاد هم بد نبوده . به نظر میاد صفا و صمیمت بین اعضا چندین 100 برابر شده . بقول شاعر که میگه :
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

rezash
06-27-2011, 08:16 PM
یک سوال از مدیران محترم یا دوستان مطلع داشتم.
می خواستم بدونم میشه هکر یا سارقان اطلاعات فروم رو ردیابی کرد؟یا کلا" در ایران قوانینی در این رابطه هست که بشه از تکرار این قبیل جرمها در فضای مجازی جلوگیری کرد؟

stargazer
06-27-2011, 08:25 PM
تا جایی که من میدونم پلیس سایبری داریم ولی اینکه چقدر پیشرفته هستن و چقدر پیگیری می کنن و در محدوده چه سایتهایی کار می کنن خبر ندارم. شاید فقط سایتهای مهم و امنیتی رو تحت پوشش داشته باشن.

Amin-Mehraji
06-27-2011, 09:29 PM
تا جایی که من میدونم پلیس سایبری داریم ولی اینکه چقدر پیشرفته هستن و چقدر پیگیری می کنن و در محدوده چه سایتهایی کار می کنن خبر ندارم. شاید فقط سایتهای مهم و امنیتی رو تحت پوشش داشته باشن.

نه بابا .. از این خبر مبرها نیست .من خودم تا همین یه سال پیش از همین کارا میکردم . از ایمیل گرفته تا وبلاگ و سایت . اگه کار یارو س - ی- ا-س- ی و این تیپ کارا نباشه باهاش کاری ندارن . البته تحت نظر دارن ولی کاری باهاش ندارن . پلیس سایبری کدومه بابا ؟ یارو رفته بود تو کامپیوتر یکی از بانکهای خیلی معروف تروجان زده بود . بعد یه مدت سرور اصلی بانک که تو تهرانه برای کامپوتر شخصی هکر تو خونش اطلاعات ارسال می کرد . سرور خیال می کرد داره به یه شعبه بانک اطلاعات می فرسته . !!!!!!!!!:blink: یارو هم چند میلیارد به جیب زد و الان داره تو خیابونهای دالاس عشق میکنه .

saba asemi
06-27-2011, 10:20 PM
:pathead:ما بعدآ اعلام می کنیم که فعال بودیم!

sasan20oo20
06-28-2011, 11:00 AM
با سلام خدمت تمام اوا استاری های عزیز که با این هک خودشونو نباختن و این طوری با اراده کار میکنن؟؟
خوب این جا چند تا سوال پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه سایت رو یه بار هک کردن فکر نکنم دوباره هک کردنش سخت باشه چون الان اون اقا یا خانم سیاه دل تجربه پیدا کرده و این دفعه کامل همه چیز رو حذف میکنه!!!:pissed off::pissed off:
سوال دوم
چه کاری انجام دادین و یا ما میتونیم انجام بدیم که حداقل خسارت رو در حمله های بعدی ببینیم ؟؟؟
لطفا توضیح بدین

با تشکر

doostesetareha
06-28-2011, 11:11 AM
یک سوال از مدیران محترم یا دوستان مطلع داشتم.
می خواستم بدونم میشه هکر یا سارقان اطلاعات فروم رو ردیابی کرد؟یا کلا" در ایران قوانینی در این رابطه هست که بشه از تکرار این قبیل جرمها در فضای مجازی جلوگیری کرد؟

راس میگه ... منم خیلی کنجکاوم ببینم میشه ردیابیشون کرد یا اطلاعاتی ازشون گیر آورد یا نه.
خسته نباشید همگی !

Sunrise
06-28-2011, 11:17 AM
با سلام خدمت تمام اوا استاری های عزیز که با این هک خودشونو نباختن و این طوری با اراده کار میکنن؟؟
اگه سایت رو یه بار هک کردن فکر نکنم دوباره هک کردنش سخت باشه چون الان اون اقا یا خانم سیاه دل تجربه پیدا کرده و این دفعه کامل همه چیز رو حذف میکنه!!!:pissed off::pissed off:
سوال دوم
چه کاری انجام دادین و یا ما میتونیم انجام بدیم که حداقل خسارت رو در حمله های بعدی ببینیم ؟؟؟
لطفا توضیح بدین

با تشکر

سلام آقا ساسان

مرسی از لطفتون

اول اینکه باگ هایی که وجود داشته رفع شده و قاعدتا صرف تجربه پیدا کردن حضرات هکر ها منجر به اسون شدن کارشون نمیشه :have a nice day:
و دوم اینکه اقدامات امنیتی و بک آپهای مختلف و تغییر سرور و ... همه مسائل فنی هستن که آقای شرفی و تیمشون انجام دادن تا دیگه مشکلی بروز نکنه.

ایشون گفتن که تحت هر شرایطی بعد از این بیش از یک روز از اطلاعات رو از دست نخواهیم داد.

ایشالا

Mostafa
06-28-2011, 11:47 AM
سوال دوم
لطفا توضیح بدین

با تشکر

سلام ساسان جان

این پاسخ را آقای شرفی در صفحات قبل ارائه دادند :

با سلام ،

لازم دیدم توضیحات دیگری که مانده است را ارائه دهم ما بکاپ ها را به صورت هفتگی در سرور Victim که مورد حمله قرار گرفته بود می گرفتیم ، طبیعتا وقتی سروری هک شود کلیه اطلاعات آن سرور تحت الشعاع قرار داده خواهد شد و نه فقط یک هاست و فضای اینترنتی ، چیزی که واضح است ما نه تنها اطلاعات چندین هاست بلکه اطلاعات کل سرور را از دست داده ایم و همین طور بکاپ هایی که در آنجا ذخیره می شدند ، چیزی که هم اکنون می بینید با تلاش های شبانه روزی به دست آمده است .

البته تجربه ای که از این پس لحاظ خواهد شد این است که در چند سرور بکاپ گرفته شود و نه یک سرور ، و به شما اطمینان می دهم که در بدترین شرایط نیز بیش از یک روز از اطلاعات کاسته نشود و اگر زلزله هم بیاید فقط یک روز از اطلاعات از دست خواهد رفت .

جا دارد همین جا از تمامی کاربران که ما را همیشه شرمنده رفتار خود می کنند پوزش بخواهم و قول دهم دیگر این گونه اتفاقات خاص در انجمن رخ ندهد .

موفق باشید.

ضمنآ ساسان چان ،

واقعیت این است که ما فکر نمیکردیم افرادی تا این حد در پی از کار انداختن فروم باشند

چرا که شرکت آوا گروپ سایت هایی مثل www.webtransfer.org (http://www.webtransfer.org) هم دارد که به دلیل اینکه فعالیت های مالی و Exchange در آن صورت میگیرد ، ضریب امنیت بسیار بالایی دارد .

انشاا... سعی می کنیم ضریب امنیت فروم را تا همان حد ارتقا دهیم .

Mostafa
06-28-2011, 11:49 AM
:pathead:ما بعدآ اعلام می کنیم که فعال بودیم!

انجام شد خانم عاصمی :pathead::pathead:

stargazer
06-28-2011, 12:34 PM
شرکت آوا گروپ سایت هایی مثل www.webtransfer.org (http://www.webtransfer.org) هم دارد که به دلیل اینکه فعالیت های مالی و Exchange در آن صورت میگیرد ، ضریب امنیت بسیار بالایی دارد .

انشاا... سعی می کنیم ضریب امنیت فروم را تا همان حد ارتقا دهیم .

بقول خارجیها Wowwww چه شود. :grin:
من یکی دیگه خیالم راحت شد پس. دیگه فروممون از این به بعد به اندازه بانکها و شرکتهای مالی امنیت داره. فقط فرقش با این مؤسسات اینه که بجای پول توی فروم ما ستاره های آسمان آوا و فعالیتهاشون میدرخشن و در کنار هم فعالیت علمی می کنن، و بجای جریان مالی جریان پرانرژیِ دوستی، محبت و همدلی جاریه. سرمایه فروم ما همینه که از همه چی ارزشمندتره :have%20a%20nice%20d
ممنون از ستارگان اصلی و پرفروغ آوا استار که از این فضای علمی دوستانه محافظت می کنن :have%20a%20nice%20d

e_moases
06-28-2011, 05:33 PM
این آهنگو هممون شنیدیم!اما اینو فقط به افتخار آوا استار و بچه های آوا استار میذارم::banana:

(با ملودی بخونید!)::violin:
ما بچه های آواییم
همیشه آوایی میمونیم
با هم یک صدا میخونیم
با هم یک صدا:
آوا آوا آوا
کلوپ نجومٍ آواءٍ
بچه های توش باحاله
حال هکرو میگیریم
اگه پاش بیفته واسه آوا میمیریم...
لالالالا لالالالا لالالالالالا لالالالالا
آوا!(این قسمتو گروهی باید خوند!)

ایول به همه ی آوا استاریا!:thanks:
چطور بود؟
شادزی!

shiva
06-28-2011, 07:52 PM
این آهنگو هممون شنیدیم!اما اینو فقط به افتخار آوا استار و بچه های آوا استار میذارم::banana:

(با ملودی بخونید!)::violin:
ما بچه های آواییم
همیشه آوایی میمونیم
با هم یک صدا میخونیم
با هم یک صدا:
آوا آوا آوا
کلوپ نجومٍ آواءٍ
بچه های توش باحاله
حال هکرو میگیریم
اگه پاش بیفته واسه آوا میمیریم...
لالالالا لالالالا لالالالالالا لالالالالا
آوا!(این قسمتو گروهی باید خوند!)

ایول به همه ی آوا استاریا!:thanks:
چطور بود؟
شادزی!

سروووووووووووووود ملي آوااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااا:thanks:

yperseusy
06-28-2011, 08:05 PM
نکنید از این کارا فکرای بد می کنند هااااااااا :d

e_moases
06-30-2011, 12:22 AM
چرا فکر بد میکنن؟!
اصلنم چیز بدی نگفتیم!آوا استارو دوس داریم براشم شعر میگیم،سرود میخونیم!جناب شاعر محترم ان(n) سال پیش واسه پادشاه مملکتش شعر،سرود و دکلمه و... خونده!حالا که نوبت ما شد همه فکر بد میکنن؟!!!
عجباااااااااااااااااااااا ااااااا:rambo:
شوخی کردم!ولی کلا واسه اینکه آوا رو دوس داشتیم جو گرفتمون و این از درونمون تراوش شد!
فکر کنم ملت هم اینقدرا با جنبه باشن!نه بچه ها؟!!!(جان من ضایه نکنید!):brigade.baka-wolf.c
شاد باشید...

saba asemi
06-30-2011, 08:36 PM
شرمنده کردید آقای امام!

Mojtaba.M
07-03-2011, 01:32 PM
ببخشید من هم خوشحالم که این فروم باز دویاره راه افتاد....
احتمالا جناب هکر فکر این همه همبستگی نجومی رو نکرده بودن......
اما احتمال داره که دوباره فروم هک بشه

Mamal92
07-04-2011, 08:46 PM
سلام
جریان رو از دوستان شنیدم ناراحت شدم.
امیدوارم با بالا بردن امنیت سایت دیگه شاهد این اتفاقات نباشیم.
هرچند کما فی سابق معتقد هستم امنیت سایت پائینه و باید از نظر نرم افزاری و سخت افزاری امنیت سایت بالاتر بره.
اغلب هکرها به هدف نشون دادن عدم امنیت سایتی را هک میکنن تا بگن سرویس های ما امنیتش بالاتره و ...
روی هم رفته امیدوارم دیگه شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

Mostafa
07-08-2011, 09:05 PM
سلام به همه دوستان گرامي

خب ، پس از گذشت حدود 2 هفته از ماجرايي كه براي فروم به وجود آمد ، به همت اعضا گرامي و كوشاي فروم ، تقريبآ شرايط به حالت عادي بازگشت .

تعداد اعضا تقريبآ به حدود 1000 نفر رسيده و تعداد بازديد هاي فروم هم به حالت عادي بازگشته است .

تصوير زير آمار بازديد روزانه است كه در نرم افزار Histats ثبت مي شود :

1730

در تصوير فوق هر ستون نماينده بازديد 1 روز است . همانطور كه مشاهده ميكنيد افتي در چند روز اتفاق افتاد كه نتيجه هك شدن فروم است .

اما الآن بازديد ها به شرايط عادي بازكشته است .

اميدوارم از اين پس با دقت بيشتر بتوانيم حفاظت بهتري از زحمات شما عزيزان انجام دهيم .

موفق و پيروز باشيد

Amin-Mehraji
07-08-2011, 09:10 PM
ببخشید این رنگها رو هم میشه شرح بدید ؟

Mostafa
07-08-2011, 09:16 PM
ببخشید این رنگها رو هم میشه شرح بدید ؟

بله ، خواهش ميكنم

رنگ آبي : كل بازديد هاي روزانه

رنگ زرد : تعداد بازديد كنندگان

رنگ قرمز : بازديد كنندگاني كه براي اولين بار از سايت بازديد كرده اند .

Amin-Mehraji
07-08-2011, 11:47 PM
بازم شرمنده ام ، میشه یه آماری گرفت که چند درصد از افرادی که اولین بار از سایت دیدن کردن ، عضو شده اند ؟

اگه بشه این درصد رو در آورد و ، درصد مقدار بالایی باشه ، نشون میده آوا واقعا خیلی کارش درسته ، حرف نداره .

Mostafa
08-14-2011, 02:32 PM
خب ....

پس از گذشت حدود 2 ماه از جریان هک شدن فروم و از دست رفتن بخشی از اطلاعات ، خوشبختانه با زحمات همه اعضا هم تعداد پست ها و هم تاپیک ها به بیش از

تعداد قبل از هک شدن باز گشت .

منتها این چند روزه ، مشکل دیگری که برای فروم ایجاد شده است این است که فرد یا گروهی ، با استفاده از ربات های مخرب و حمله به فروم ، باعث میشوند

تا پهنای باند فروم اشغال شود و اعضا نتوانند وارد فروم بشوند .

البته این یک روش قدیمی برای از کار انداختن سایت ها است .

خوشبختانه تا امروز تیم فنی سعی کرده که جلوی مشکل را به نحوی بگیرد .

هر چند که این مشکل ، به اندازه مشکل هک جدی نیست و فقط برای مدتی جلوی ورود بعضی از اعضا را میگیرد ، اما باز هم بابت ایجاد این مشکلات از همه عزیزان

پوزش میخواهیم .

------------------------------

پ ن : ما که آخرش نفهمیدیم که چه کسی و به چه دلیلی با این فروم مشکل دارد !

شاید اگر بیایند و با زبان خوش مشکل را مطرح کنند ، ما هم در راستای اعتماد سازی خودمان داوطلبانه فروم را تعطیل کنیم !!

mahdad_haghighi
08-14-2011, 03:01 PM
من تو این چند روزه چند بار با این مشکل برخورد کردم هر کار می کردم درست نمی شد فکر می کردم مشکل از اینترنتمه ولی حالا که شما فرمودین فهمیدم از چیه .
حالا میشه باهاش مقابله کرد یا باید تحمل کرد ؟

Mostafa
08-14-2011, 03:38 PM
من تو این چند روزه چند بار با این مشکل برخورد کردم هر کار می کردم درست نمی شد فکر می کردم مشکل از اینترنتمه ولی حالا که شما فرمودین فهمیدم از چیه .
حالا میشه باهاش مقابله کرد یا باید تحمل کرد ؟

بله مهداد جان ، طبیعتآ راه مقابله داره

اما فعلآ آقای شرفی ( مدیر فنی ) تا چند روزی در دسترس نیستند .

انشاا... به زودی این مشکل را هم حل خواهیم کرد

پیمان اکبرنیا
08-14-2011, 06:37 PM
این وقتی که هکرها برای تخریب میذارند، اگر میذاشتند برای یه کار مفید تا الان زندگیشون خیلی بهتر بود! هکر جان میخونی اینجا رو؟ برو پی درس و مشقت بابایی! برو قربون! هکری واسه کسی آب و نون نمیشه. حداقل یه سایت امنیتی خفن رو هک کن که یه شرکت امنیتی استخدامت کنه.

N3PTUN3
08-14-2011, 07:30 PM
این هم اولین پیست ما تو این سایت وزین شما :

سایت خود آوا که ظاهرا رو یه vps هستش و تو امنیت مشکلی نیست .....
اما فروم که رو یه سرور شیر هستش و تو این ماجرا هکر اگه از هر کدوم از سایت های سرور دست رسی بگیره هک کردن سایت های دیگر کاری نداره اصولا .....
اسکریپت سایت که vBulletin هست و از هر نظر سره ... تقریبا امن ترینه !! باید بگم که اصولا هکر نمیاد از باگ های pariv8 واسه هک کردن یه سایت نجومی استفاده کنه !

پس هر مشکلی بوده از همون سرور شیر بوده و .....

نکته دیگه هم اینجا هستش که اصولا هک کردن vBulletin با یه اسکریپت هستش که میاد تیبل تم رو چنج میکنه ........

تو سرور های شیر میشه کاری کرد که فروم نیاد پایین به شرطی که هکر دست رسی روت نداشته باشه ...

به هر حال ......

سایت خوبی دارید ! ... بکاپ هفتگی فراموش نشه ادمین جان

اگه مشکلی بود ما در خدمتیم ! ( در وادی امنیت - طراحی - هاست )

پاسخ به یه سری شبهات رایج در این تاپیک :

این وقتی که هکرها برای تخریب میذارند، اگر میذاشتند برای یه کار مفید تا الان زندگیشون خیلی بهتر بود! هکر جان میخونی اینجا رو؟ برو پی درس و مشقت بابایی! برو قربون! هکری واسه کسی آب و نون نمیشه. حداقل یه سایت امنیتی خفن رو هک کن که یه شرکت امنیتی استخدامت کنه.
آخه میدونی ماجرا چیه ؟ العان یه سری به این هکر ها پول میدن که بیاد سایت / سرور رو تست نفوذ کنه ببینه میشه هک کرد یا نه ! پول های کلانی هم خرج میشه تو این ماجرا ....
حالا این هکر اومده مفتی تست نفوذ کرده بده ؟ اگه فردا روز که سایت خیلی بزرگتر از العان بود هک میشد چه اتفاقی می افتاد ؟ ... بهتره به دید یه تلنگر بهش نگاه کرد که سایت امنیت هم میخواد ....

تا پهنای باند فروم اشغال شود و اعضا نتوانند وارد فروم بشوند .

البته این یک روش قدیمی برای از کار انداختن سایت ها است .نه همچین قدیمی هم نیست ! یه سری متد های جدید اومده سرور های یاهو هم رو هم down میکنه !
چه بررسه به سرور های دیگه .... هیچ راه حل مشخصی هم نداره ( داره ها ... که هزینه نیست )
نرم افزاری و سخت افزاری ! .. نرم افزاریش راحته ولی باعث دردسر کاربر ها میشه !
سخت افزاریش هم که مانی میخواهد ......

می خواستم بدونم میشه هکر یا سارقان اطلاعات فروم رو ردیابی کرد؟یا کلا" در ایران قوانینی در این رابطه هست که بشه از تکرار این قبیل جرمها در فضای مجازی جلوگیری کرد؟!

اینجا ایرانه ها ... هک های سایت خیلی از سازمان های دولتی ( وزارت دفاع و ... ) و دانشگاه ها و ... دارن ول میچرخن ! .. البته دلیلی هم نداره ها بگیرن ! امنیت سرور خودشون رو ببرن بالا تا هک نشن !

کلا دست هکر درد نکنه ! .. مفتی کار کرده برامون :)) =))

rezash
08-15-2011, 03:02 PM
من الان با این که در فروم بودم و چند تا پست هم داشتم. ناگهان مثل دیروز شد و هیچ صفحه ای باز نمیشدواز فروم خارج شدم.دیدم صفحه گوگل هم باز نمیشه.دو بار مودم رو خاموش و روشن کردم بازهم نتونستم وارد بشم.

تا بالاخره الان تونستم دوباره بیام.اصولا" بهترین کار برای کاربران در این مواقع چیه؟

mahdad_haghighi
08-15-2011, 03:08 PM
برای منم همین چند دقیقه پیش همین اتفاق افتاد فکر می کنم فعلا بهترین کار در این مواقع صبره تا اقای شرفی این مشکل رو بر طرف کنن

Mostafa
06-21-2012, 12:16 PM
حادثه یکم تیر ، فروم ما را زنده کرد !! :thumbsup:

درست یکسال پیش در چنین روزی ، فروم ما مورد حمله سایبری منافقان کوردل قرار گرفت و هک شد و مقدار زیادی از اطلاعات از بین رفت !

در پست اول همین تاپیک شرح ماجرا نوشته شد

اما امروز پس از یکسال که دوباره یاد آن ماجرا می افتیم ، تنها چیزی که در خاطرمان مانده همدلی و یکرنگی دوستانی بود که با کمک هم دوباره شرایطی را ایجاد کردند که هم تمام آن مطالب از دست رفته باز نویسی شد و هم آنچنان در زمینه پیشرفت این فضای مجازی تلاش کردند که پیش از هک شدن فروم هرگز تصور نمی کردیم بعد از گذشت یکسال چنین حجم عظیمی از اعضا فعال و کوشا و اطلاعات مفید ایجاد شود .

الآن مهمترین چیزی که به ذهنم می رسد تشکر از دوستانی است که در آن شرایط همه توان خود را در حفظ و گسترش فروم انجام دادند و پویایی امروز فروم ، مرهون تلاش های دوستانی است که میتوانید سابقه تلاششان را در صفحات قبل همین تاپیک ملاحظه کنید

به امید موفقیت روز افزون برای همه دوستان و همراهان عزیز :have%20a%20nice%20d