PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه تاریخ معاصر از نگاه فضایی

م.ح.اربابی فر
04-22-2011, 12:06 AM
50 امین سالگرد سفر انسان به فضا
یعنی به عبارتی 50 سال پیش
50 سال پیش
یک انسان قدم به فضا گذاشت.

بدین معنی که در حدود سال 1340 هجری شمسی یک انسان از زمین به فضا پرتاب شد!
سال 1340 هجری شمسی
آن موقع نیاکان ما مشغول چه کاری بودند و نیاکان مایکل ج مشغول چه کاری بودند؟
...............................------------------------------------............................................
تاریخ ، تاریخ ، تاریخ و تاریخ
این چیزیست که نقشه راه ماست و به ما می گوید در گذشته کجا بوده ایم، الان کجا ایستاده ایم و باید به کجا برویم.
خیلی دلم می خواهد تاریخ رویدادهای مهم فضایی معاصر را با تاریخ ایران تطابق سازی کنم که مثلا وقتی اسپوتنیک1 پرتاب شد ایران در چه مقطع زمانی حضور داشت.
و تاریخ نجوم کهن ایران را با تاریخ غرب تطابق سازی کنم که در زمان خواجه نصیر آن ها چه می کردند؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------

*sh
04-22-2011, 01:14 AM
50 امین سالگرد سفر انسان به فضا
یعنی به عبارتی 50 سال پیش
50 سال پیش
یک انسان قدم به فضا گذاشت.
خیلی دلم می خواهد تاریخ رویدادهای مهم فضایی معاصر را با تاریخ ایران تطابق سازی کنم که مثلا وقتی اسپوتنیک1 پرتاب شد ایران در چه مقطع زمانی حضور داشت.
و تاریخ نجوم کهن ایران را با تاریخ غرب تطابق سازی کنم که در زمان خواجه نصیر آن ها چه می کردند؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------
یقینا به وقایع خنده دار !! و اغلب گریه داری خواهی رسید...

Hooman
04-22-2011, 01:02 PM
خوب معلومه وقتی این اتفاق افتاد ایران زیر سلطه ی همون کشور ها بود واصلا شاید اون زمان تو ایران دوربین دوچشمی هم نبوده چه برسه به قدم گذاشتن رو ماه!!!

169
04-22-2011, 04:16 PM
خب اونا انقلاب صنعتی داشتند ولی ما هنوز به این انقلاب نرسیدیم! البته فکر میکنم بعدها هم نرسیم!کم کم بالا میایم! ولی جدا اگه توی دور پیشرفت بی افتیم خیلی خیلی زود پیشرفت می کنم! با اینکه فعلا خیلی عقبیم ولی طی سال های اینده می رسیم به اونها! البته یه مشکلی هم هست اینه که اون ها ساکن نمی مونن که بهشون برسیم!;)
البته فکر میکنم درست نباشه با گذشته ی معاصر مقایسه کنیم! چون چیزی که عیان چه حجابت به بیان است!(جمله بندی این تمثیل درست بود؟! همیشه با این مشکل داشتم!:secret laugh:)

m.aryayi
04-22-2011, 08:31 PM
خانه از پاي بست ويران است ... مشكل از زمان حمله مغول شروع شد ... برخلاف چيز هايي كه تو كتاب ها نوشته حملات پي در پي باعث شد كه به شدت عقب بيافتيم ... رنسانس هم شروع خوبي براي اروپايي ها بود كه پيشرفت كنن