PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شایعه :5 شهريور 2 ماه در آسمان داريم !

Mostafa
08-24-2010, 04:27 PM
سلام به همه

شايد در هفته هاي كمتر كسي باشد كه از دوستان و آشنايان ايميلي با اين عنوان و محتواي زير را دريافت نكرده باشد !

در پست بعدي مطالبي را در اين باب عرض خواهم كرد

Enjoy remember the day!

این روز را بخاطر بسپارید !

Two moons on 27th August 2010

دو کره ماه در تاریخ 5 شهریور 1389

http://www.forexrainbow.com/files/2y81uhtcli6uu1mr0ur5.gif (http://www.forexrainbow.com/)

27th Aug the Whole World is waiting for......... ....

روز 5 شهریور تمام دنیا در انتظار .......

Planet Mars will be the brightest in the night sky starting August. It will look as large as the full moon to the naked eye. This will cultivate on Aug. 27 when Mars comes within 34.65M miles off earth. Be sure to watch the sky on Aug. 27 12:30 am. It will look like the earth has 2 moons.

کره مریخ به بالاترین درجه درخشش دراسمان شب در 5 شهریور خواهد رسید

اون به اندازه کره ماه تمام بزرگ با چشم غیر مسلح به نظر خواهد رسید

این وقتی است که در روز 5 شهریور کره مریخ به فاصله 34.6 مایلی خود به زمین میرسد.

حتما در راس ساعت 12:30 بعد از ظهر ( نیمه شب) آسمان را تماشا کنید .

به نظر خواهد رسید که آسمان دو ماه دارد !!!

The next time Mars may come this close is in 2287.

این امر 1200 سال دیگر دوباره اتفاق خواهد افتاد

Share this with your friends as NO ONE ALIVE TODAY will ever see it again.

این لحظه را با دوستان خود شریک شوید زیرا هیچکس زنده ای دوباره این اتفاق را نخواهد دید.

Mostafa
08-24-2010, 04:48 PM
خب ....

متن جالب و جذابي است و به نحوي نگارش يافته كه هر مخاطبي را ترغيب كند كه حتمآ آن شب اين 2 ماه را در آسمان ببيند !

مخصوصآ كه متن انگليسي هم به همراهش هست تا ديگر مخاطب هيچ شكي نكند و مو لاي درزش نرود !

( افسوس كه واقعآ در جامعه يك متن انگليسي براي بعضي ها حكم سند را دارد ! )

به عنوان يك خواننده سوالات و نكات زيادي در ذهن ايجاد مي شود

1- چه كسي و به چه انگيزه اي چنين دروغ شاخداري را توليد كرده است ؟

2- هركس كه بوده روانشناسي عام را تا حدودي ميدانسته ! استفاده از متن انگليسي ، جمله

"این لحظه را با دوستان خود شریک شوید زیرا هیچکس زنده ای دوباره این اتفاق را نخواهد دید"

همه اينها مخاطب عام را براي ديدن تحريك ميكند !

3 - چرا يك موضوع كاملآ علمي و درست ، در سطح جامعه محو ميشود ولي چنين موضوع سخيف و دور از ذهني به سرعت در جامعه گسترش مي يابد ؟

4- چرا اكثر افراد پيش از پذيرفتن مطلب حتي چند ثانيه فكر نمي كنند به اينكه چرا چنين چيز خارق العاده اي توسط هيج مرجع علمي عنوان نشده و فقط يك ايميل بي نام و نشان سخنگوي چنين رويداد مهمي است ؟

5 - چرا به اين فكر نميكنيم كه شايد طراح اين ايميل كاملآ حساب شده ، قصد سنجش عمق ساده انگاري ( شما بخوانيد بلاهت ! ) جامعه را دارد ؟

و ده ها چراي ديگر ....

در چنين مواقعي كه سرعت شايعه اي تا اين حد دور از ذهن از سرعت نور هم بيشتر ميشود ، علت بروز بسياري از مشكلات در سطح جامعه عيان ميگردد !

مهدی نوابی
08-24-2010, 04:59 PM
همیشه برای مردم یک موضوع خارق العاده که تا حالا ندیده یا نشنیده باشند به طرز اعجاب انگیزی جالب توجهه....اما برای منم سواله.. یکی از دوستان مهندس این ایمیل را برای من فرستاده بود من فقط 1 چیز بهش گفتم و اون اینکه تو اصلا به فاصله ای که ذکر شده فکر کردی؟ 34.6 مایل یعنی کمتر از فاصله ی تهران تا قم....میدونی اگه مریخ به این فاصله برسه چی میشه؟ دیگه اینم باور کردن داره؟
و فکر کنم باور این موضوع خیلی ربطی به سطح سواد مخاطب نداره و یه باورپذیری ذاتی و عامه....لذا اگه در خارج از مرز هم این ادعا رو مطرح کنیم با یه کم بالا پایین آدم های جاهای دیگه هم قبول کنند

Edwin
08-25-2010, 09:11 AM
ممنون از نقد خوبتون

من فكر ميكنم در جامعه اي كه خرافات به شدت ترويج ميشه ، چنين موضوعي خيلي هم عادي و طبيعيه !

بالاخره مردم ما عادت كردند چيز هاي بسيار بسيار غير معقول تر از اين رو هم قبول كنند ، حالا اين كه 2 تا ماه تو آسمون داريم كه چيزي نيست ....

Green Dream
08-25-2010, 09:34 AM
آقاي پوريا ناظمي ( روزنامه نگار علمي ) هم در وبلاگشون نقد زيبايي در اين مورد نوشته اند كه خالي از لطف نيست

http://pnazemi.persianblog.ir/post/217

پیام بهرام پور
08-25-2010, 10:01 AM
می دونید چی جالبه؟
این که بعضی ها به من زنگ می زنن و می گن برای این پدیده ی دو ماه در آسمان رصد ندارید؟!!!
بعد که ما کلی توضیح می دیم که بابا اینطوری نیست می گن خب عیبی نداره حالا برای 5 شهریور رصد دارین یا نه؟!!
من به دوستان توصیه می کنم که برای این تاریخ یه رصد بزارن که نونشون تو روغنه!

مهدی نوابی
08-25-2010, 02:54 PM
به شدت با این نظر که قبول این شایعه از طرف مردم ربط مستقیمی به ترویج خرافات در جامعه داره موافقم......ممنون ... دقیقا همینه که سطح توقع مردم از هر چیزی تو جامعه میاد پایین و این در اونها ذاتی میشه....

Tahereh Ramezani
08-25-2010, 05:48 PM
دروغ هر چی شاخدارتره ، باورش راحتتره !!! :slow:

yperseusy
08-25-2010, 08:35 PM
ديگه دروغ داريم تا دروغ اين از دروغ هم رد كرده ديگه مجله ي دانشمند جديد در اين مورد يك مقاله داره كه خوندنش خالي از لطف نيست

شايان سليم شهشهانى
08-25-2010, 08:36 PM
همیشه برای مردم یک موضوع خارق العاده که تا حالا ندیده یا نشنیده باشند به طرز اعجاب انگیزی جالب توجهه....اما برای منم سواله.. یکی از دوستان مهندس این ایمیل را برای من فرستاده بود من فقط 1 چیز بهش گفتم و اون اینکه تو اصلا به فاصله ای که ذکر شده فکر کردی؟ 34.6 مایل یعنی کمتر از فاصله ی تهران تا قم....میدونی اگه مریخ به این فاصله برسه چی میشه؟ دیگه اینم باور کردن داره؟
و فکر کنم باور این موضوع خیلی ربطی به سطح سواد مخاطب نداره و یه باورپذیری ذاتی و عامه....لذا اگه در خارج از مرز هم این ادعا رو مطرح کنیم با یه کم بالا پایین آدم های جاهای دیگه هم قبول کنند
البته من اين نكته را بگم كه فقط ٣٤.٦ مايل را در متن فارسي نوشته و اين اشتباه مترجم است ، در متن انگليسي نوشته شده 34.6M mile يعني ٣٤.٦ مگا مايل! كه ترجمه نشدن اين قسمت خود نشان از چرت بودن متن است ، با تشكر از اقاي نوابي سومين معلم نجومم! :d

شايان سليم شهشهانى
08-25-2010, 08:46 PM
تو عكسي هم كه گذاشته نكرده حلقه هاي زحل را برداره حداقل :d
ضمنا تمام سايت هاي معتبر (اعم از ايراني و خارجي (البته ايراني معتبر جهاني نداريم)) كه اين مطلب را تكذيب كردند ارائه مي شود...:
http://www.telescope.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=143&newsview=97

http://nojumnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=555&
Itemid=1

http://www.hoax-slayer.com/mars-earth-close.html

http://www.universetoday.com/2007/07/25/will-the-mars-look-as-big-as-the-moon-on-august-27-nope/

http://www.snopes.com/science/astronomy/brightmars.asp

http://www.space.com/spacewatch/090519-mars-hoax.html

http://earthsky.org/astronomy-essentials/will-mars-appear-as-large-as-a-full-moon-in-august-2010

http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2005/07jul_marshoax/

http://stargazing.suite101.com/article.cfm/mars_as_large_as_the_full_moon

http://www.astronomy.com/asy/default.aspx?c=a&id=8794

Panahandeh
08-26-2010, 12:07 PM
اگر یکی از دوستان شما دلیلی از شما برای ندیدن دو ماه خواست به سادگی به او بگویید :
1. مریخ و زمین دو سیاره هستند که مثل دیگر سیاره ها به دور خورشید می چرخند. این دو سیاره تقریباً هر 2.5 سال یکبار به نزدیک ترین فاصله از هم می رسند (نه 2500 سال)

2. حال مریخ هم مثل همه ی سیاره ها همیشه به صورت یک نقطه دیده می شود (البته قرمز). مریخ چه در نزدیک ترین فاصله باشد و چه در دور ترین فاصله یک نقطه دیده می شود.

3. در یکی از این اخبار موضوعی با عنوان هلال مریخ هم مطرح شده بود که به اندازه ی ماه در کنار ماه دیده می شود. اما باید توجه کنید که مریخ یک سیاره ی خاجی محسوب می شود و به همین دلیل به هیچ وجه اهله ای ندارد!!!

Hojjat Zafarkhah
08-27-2010, 04:24 PM
سلام به همه دوستداران آسمان
اين مسئله هم بي ربط به موضوع نجوم و خرافه گويي نيست يعني اكثر افرادي كه از نجوم چيزي نمي دانند اين نوع حرف ها و خرافات رو در ميارند.
بازهم ميگم حرف هاي حق هيچوقت بدون مخالف و دشمن نمي مونه.
حتي به خود من هم اين ايميل(دو تا بودن ماه) رو زياد زدن و خيلي هم روي حرفاشون اصرار مي كردن و وقتي ديدن با نظرشون مخالفت ميكنم از من كلي انتقاد كردن كه.........
باز هم معتقدم كه بايد كاري كرد.

آسمانتان پر از ابرهاي نجومي

ستاره بنیادی
08-27-2010, 11:01 PM
5 شهریور موعود ! ساعت نزدیکه 12 شده ولی هنوز اس ام اس واسم میاد که 12.5 شب دو ماه در آسمان!!!!!!!!!!!

فوق العاده غم انگیزه . . .

شايان سليم شهشهانى
08-28-2010, 01:16 AM
شايد يكي از دلايل انتخاب 27aug براي سر كار گذاشتن مردم اين باشد كه در اين شب ، ماه و مشتري از هم ٧ الي ١٠ درجه فاصله داشتند ، و مردمي كه در موعد مقرر(١٢.٣٠ شب) موفق به ديدن اسمان نشدند وقتي اسمان را بعد از ١٢.٣٠ شب مي بينند مي گويند كه ، كاش دقيقا ١٢.٣٠ اسمان را مي ديديم ، زيرا مريخ ديگر اندازه ي ماه نيست ( با اينكه انها فكر ميكنند مشتري پر نور همان مريخي بوده كه ساعت ١٢:٣٠ اندازه ي ماه شده...) 
با تشكر ، منتظر نظرات هستم!

راسپوتين
08-28-2010, 01:33 AM
آقا من رسمآ بدبخت شدم ....

امشب شايد 18 نفر از دوستان و آشنايان زنگ زدند و پرسيدند كه كي ؛ بايد اين 2 تا ماه رو ببينيم !

ديشب كه يكي از دوستان عزيز ، ساعت 3 صبح زنگ زد و وقتي ديد خوابم با تعجب گفت : اا ! تو چرا خوابي ؟ مگه الآن نبايد رصد باشي ! :slow:

آخه وقتي دوستاي تحصيل كرده و با سوادمون اينجورين ! از بقيه چه توقعي ميشه داشت ؟؟؟

:XD:

ستاره بنیادی
08-28-2010, 04:42 AM
آقا من رسمآ بدبخت شدم ....

امشب شايد 18 نفر از دوستان و آشنايان زنگ زدند و پرسيدند كه كي ؛ بايد اين 2 تا ماه رو ببينيم !

ديشب كه يكي از دوستان عزيز ، ساعت 3 صبح زنگ زد و وقتي ديد خوابم با تهجب گفت : اا ! تو چرا خوابي ؟ مگه الآن نبايد رصد باشي ! :slow:

آخه وقتي دوستاي تحصيل كرده و با سوادمون اينجورين ! از بقيه چه توقعي ميشه داشت ؟؟؟

:xd:

آقا باز خوش به حال شما!!

ربط زلزله و دو تا ماه تو آسمونو دیگه چجوری باید جواب داد:tt tt::tt tt:

دیگه رسما گفتم خجالت داره آدم چجوری میشه فک کن تو چه قرنی داره زندگی میکنه!

قاطع
08-28-2010, 10:06 AM
به خدمت دوستان باید عرض کنم که واقعیت امر چیز دیگری است و ما منجمان از ان بی خبریم:
درواقع در اسمان دو ماه وجود دارد منتهای مراتب هر کسی نمی تواند به دیدن این ماه موفق شود!
شما فی الواقع باید چشم بصیرت داشته باشید!
(آخرین چرندیاتی که دوستان به بنده فرمودند)
خب حالا که این پنج شهریور هم تموم شد و دوستان با بصیرت به روی ماه دوم نایل شدن!!!
هووووووووورا
به سلامتی

arefe jafarzadegan
08-28-2010, 03:03 PM
سلام.خیلی باحالن این مردم زود باور.البته تقصیری هم ندارنا بندگان خدا! وقتی خود بچه هایی که سالهاست دارن در زمینه نجوم فعالیت میکنن این شایعه رو باور کردن دیگه از مردم عام چه انتظاریه! چند تا از بروبچه های خفن نجومی شب قبلش و همون شب 5 شهریور به من زنگ زدن که برو مریخو ببین و ازین حرفا....تازه هرچقدرم براشون توضیح میدادم که بابا الان نصفه شبه مریخ 6 ساعته غروب کرده باور نمی کردن. اینا خودشون آخر نجوم بودن .من موندم با این همه ادعای نجوم چطور روشون شد نصفه شبی بهم زنگ بزنن و این شایعاتو تکرار کنن. خداوکیلی خودتون قضاوت کنید.
البته فقط تقصیر مردم نیستا.خود ماهایی که تو زمینه نجوم کار میکنیم اگه درست و حسابی اطلاع رسانی کرده بودیم دیگه کسی نیود که بعد از 7 - 8 سال(از سال2003) بیاد همچین شایعه پراکنی ای بکنه.به هر حال برای بعضی ها بدم نشد.حسابی تونستن ازین قضیه استفاده کنن و تور راه بندازن و پولی به جیب بزنن!
ولی به نظر من اگه افرادی پیدا میشدن و ازین شورو هیجانی که تو دل مردم افتاده بود استفاده میکردن و توی این شب نجوم رو ترویج میدادن خیلی عالی میشد......البته توی این اوضاع و احوال روزگار باید خیلی بگردیم دنبال همچین افراد خیرخواهی.
با تشکر از همه ی بچه های اسموونی گل گلاب

169
09-22-2010, 08:30 PM
تو این جور چیزا چه زود باور میکنن! میگم حیف شد اون روزو از دست دادیم! کاش واقعا گروه ها امشب و با مردم میرفتن رصد تا خودشون از پشت تلسکوپ ببینن که واقعا این طور نیست! بعد اینکه واسه سال بعد هم برنامه همین طوره پس به فکرش باشیم!:دی و تشویقشون هم بکنین که واقعا دو ماه در آسمونه تا بیشتر بیان! این طوری زودتر مردم میفهمن! همه چی بستگی داره که چطوری براشون تعریف کنید! زیاد اغراق کنید! بگید باید دید امشبو! مریخ حتی از ماه بزرگتر میشه! اسمون قرمز رنگ میشه! قراره تو این شب هم یه دنباله دار از کنار زمین رد بشه! این جور چیزارو منجما خوب بلدن! پس لطفا! :دی

ستاره بنیادی
07-11-2011, 11:33 AM
wwwwwwwwwoooooooooowwwwwwwwwwww

یه ایمیل دریافت کردم که نیمه شعبان امسال هم دو ماه در آسمان داریم ..........

stargazer
07-11-2011, 12:06 PM
wwwwwwwwwoooooooooowwwwwwwwwwww

یه ایمیل دریافت کردم که نیمه شعبان امسال هم دو ماه در آسمان داریم ..........

وااا، تشبیه بوده واسه میلاد امام زمان؟ یا واقعا نوشته دو تا ماه فیزیکی داریم؟؟؟؟

ستاره بنیادی
07-11-2011, 03:23 PM
نه دقیقا همون دو تا ماه داریم تازه عنوانش هم این بود که : شق القمر تکرار می شود!!!!!!

Mojtaba.M
07-28-2011, 12:28 AM
به نظر من که این اتفاق خیلی میتونه مهم باشه البته برای یه منجم حتی به اندازه ی ماه گرفتگی ......

به این اطلاعات دقت کنین:

روز 5 شهریور 1389 کره مریخ به بالاترین درجه درخشش دراسمان شب در 5 شهریور خواهد رسید. به گزارش البرز مریخ در این روز به اندازه کره ماه تمام بزرگ و با چشم غیر مسلح دیده خواهد شد.

این زمانی است در روز 5 شهریور کره مریخ به فاصله 34.6 مایلی خود به زمین می رسد. حتما در راس ساعت 12:30 بعد از ظهر ( نیمه شب) آسمان را تماشا کنید. به نظر خواهد رسید که آسمان دو ماه دارد !!!

http://www.alborznews.net/files/fa/news/1389/4/13/12916_115.jpg

این اتفاق 1200 سال دیگر دوباره اتفاق خواهد افتاد. برخی می گویند این لحظه را با دوستان خود شریک شوید زیرا هیچکس زنده ای دوباره این اتفاق را نخواهد دید.
http://img.tebyan.net/big/1389/04/9861136158241881108618518921414690141234170.jpg

منبع :خودم و تبیان

solh
07-28-2011, 12:27 PM
رصد نميزارين ؟ گذاشتين خبر بدين !!!! من حتما مي يام .

rezash
07-28-2011, 11:01 PM
من فکر میکنم بعضی دوستان براشون سوتفاهم شده باشه.

Setare KOchOlO
07-28-2011, 11:07 PM
رصد نميزارين ؟ گذاشتين خبر بدين !!!! من حتما مي يام .

اين شايعه مربوط به سال گذشتس ... الان مريخ ساعتاي 8شب به بعد غروب ميكنه . تااون موقع هم فك كنم بعدازظهر در غرب آسمون باشه .

solh
07-29-2011, 12:26 AM
حالا اين همه شايعه فقط به من گير دادين !!!!

Astronomer
07-29-2011, 05:58 AM
سلام! جان من ميبينيد؟
خودتو ميكشي! به در و پيكر ميكوبي!
خون بالا مياري تا بگي شايعست! اونوقت همونجا كه ميگي شايعست ملت ميان چه حرفا ميزنن...

اولين پست اينطوري رو ديدم گفتم شايد منظورش از اين كه جالبه، اين باشه كه جالبه كه فلان خبرگزاري هم گفته چنين چيزي رو!
بعد يكم ميگذره ميبيني خودش نميدونه شايعست از چنين چيزي خوشش اومده... بعد يكي مياد ميگه رصد بزارين!!!

به شخصه دارم خون بالا ميارم!!! شكلك جواب نميده به خدا

چرا پست ها رو كامل نمي خونيد ملت؟؟؟؟؟؟؟
نه يه چيز ديگست قضيه! فكر كنم ماييم كه بد ميگيم داستانو!

خوب اسم تاپيك رو درست انتخاب كنيد!!! بزنيد ((شايعه "5شهريور 2 ماه در آسمان داريم"))
خوب تموم حرفاتون رو هم تو يه پست بزنيد ديگه! يه پست شايعه رو بدون هيچ حرفي از شايعه بودن ميگي بعد پست بعد تازه مياي تحليل ميزني؟؟؟

كلا دارم ميگما چند جاي مختلف بود! همش كه تو اين تاپيك نيست...

در كل بگم! خون بالا آووردم!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پي نوشت: با اين كه كلي خون بالا آووردم و كلي خون از دست دادم ولي خدا رو شكر حالا حالم خوبه و مشكلي ندارم.

م.ح.اربابی فر
07-29-2011, 08:06 PM
به نظر من که این اتفاق خیلی میتونه مهم باشه البته برای یه منجم حتی به اندازه ی ماه گرفتگی ......

به این اطلاعات دقت کنین:

منبع :خودم و تبیان

دوست عزیز

این مطلب (http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=134992&Keyword=+5+%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%88%d8%b1+%d 8%b3%d9%87+%d9%85%d8%a7%d9%87) روز 4/6/1389 در سایت تبیان منتشر شده است.
این مطلب (http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=129878&Keyword=+5+%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%88%d8%b1+%d 8%af%d9%88+%d9%85%d8%a7%d9%87)هم در تاریخ 19/4/1389 در تبیان منشر شده است.

رضا طامهری
07-30-2011, 12:30 AM
دوستان عزیزمون یه چیز جالب تر
تا پارسال مریخ قرار بود اندازه ماه بشه ولی من دیشب یه چیز دیگه شنیدم
دیشب تو رصد یکی از دوستان بهم گفت اقا گفتن امسال زحل به انزدیکترین فاصله خود تو ۱۲۸۰ سال میرسه
من اول گفتم اون چرت و پرت ، پارسال سوژه خنده منجمها بود یه سال دیر فهمیدید؛ اما به اتفاق یکی دیگه از حضار مرجع گفتشونم از یکی از شبکه های ماهوراه ای اعلام کردن که دیگه موجبات شاخ رو سر بنده رو فراهم اورد 

noori
09-16-2011, 01:26 AM
تو این جور چیزا چه زود باور میکنن! میگم حیف شد اون روزو از دست دادیم! کاش واقعا گروه ها امشب و با مردم میرفتن رصد تا خودشون از پشت تلسکوپ ببینن که واقعا این طور نیست! بعد اینکه واسه سال بعد هم برنامه همین طوره پس به فکرش باشیم!:دی و تشویقشون هم بکنین که واقعا دو ماه در آسمونه تا بیشتر بیان! این طوری زودتر مردم میفهمن! همه چی بستگی داره که چطوری براشون تعریف کنید! زیاد اغراق کنید! بگید باید دید امشبو! مریخ حتی از ماه بزرگتر میشه! اسمون قرمز رنگ میشه! قراره تو این شب هم یه دنباله دار از کنار زمین رد بشه! این جور چیزارو منجما خوب بلدن! پس لطفا! :دی
سلام .فکر میکنم بد نباشه از زوایای دیگه هم به موضوع نگاه کنیم.وقتی یه پیرزن 60-70ساله ویه بچه دبستانی ویه اقای میانسال میان ودر مورد این موضوع ازت سوال میکنن،میتونی به جای عصبانیت ودلخوری کمی خوشحال بشی که واقعا توجه به اسمان واخبار آن، به خصوص موضوعات کم نظیر ،تا چه اندازه بین مردم رواج داره.بعد خودتو جای اونها بذاری: اسمون را دوست داری ،اما اطلاعاتت ناقص است،پس وقتی از منبعی به ظاهر مطمئن خبری میشنوی،باور میکنی وتازه ذوق زده هم میشی که میتونی یه اتفاق کم نظیر را ببینی و.... با این اوصاف من فکر میکنم وظیفه اسمان شناسهای ما اینه که با حوصله والبته اطلاع رسانی درست وبه موقع وفراگیر (با هر زحمتی ،به هر صورتی!)به مردم :چه عامی در این علم ،چه اهل فن کم اطلاع وچه اهل فن زود باور، عطش علاقه به اسمان را سیراب کنن.اینجوری خود به خود شایعات هم کنترل میشن.البته با نظرastronomer169عزیز هم به طور کامل موافق نیستم ،آمدیم و یه بنده خدایی متن اگهی را خواند اما نتونست بیاد رصد .اون موقع اسمون ذهن این بیچاره چه شکلی میشه؟؟؟!!!!!:blink:

Negar Najafi
09-17-2011, 09:14 PM
چندین روز پس از این موضوع یکی از همسایگان بسیار فهمیده ی ساختمان ما بنده رو در راهرو دیدند و موضوع ایمیل و این صحبت هارو برای بنده شرح دادند. بنده در عین تعجب گوش کردم: ایمیلی به دسته بنده رسید و چون برای من خیلی جالب بود، برای همه آشنایان فرستادم (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) و بعد از مدتی در مورد این موضوع تحقیق کردم و...
من هم حرف ایشون رو ادامه دادم و موضوع رو به طور کامل شرح دادم. و ایشون هم حرف منو تصدیق کردن و در حالی که همون شب هم هوا کاملاً در تهران ابری بود. به هر حال ما اینیم دیگه...:cool: وظیفه ی نجومیمونو انجام دادیم و با خیال راحت از اینکه یک نفر رو از این حیله با خبر کردیم به راهمون ادامه دادیم...