PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ستاره های بی آسمان

پیام بهرام پور
03-12-2011, 10:47 PM
سلام دوستان عزیز
وقتتان بخیر
امروز (شنبه بیست و یکم اسفند ماه 1389 با آقای امام جلسه ای داشتم و موضوعاتی را بررسی می کردیم.
به موضوعی بسیار مهم پرداخیتم و آن این بود:

ترویج نجوم برای کسانی که آسمان دارند اما به کسانی که از زیبایی های آسمان برایشان بگوید دسترسی ندارد
https://lh6.googleusercontent.com/iFsJ5H1JCkIe9kbJZ8HjjwI4G2c99rUnFOPKsvQBDZPZ9A_Lzp PGU_X9qK6Zs76_d6Aibixm78ILdN7S5TKQpyWn4w=s512 (https://lh6.googleusercontent.com/iFsJ5H1JCkIe9kbJZ8HjjwI4G2c99rUnFOPKsvQBDZPZ9A_Lzp PGU_X9qK6Zs76_d6Aibixm78ILdN7S5TKQpyWn4w=s512)
این تاپیک را در تالار گروه های نجومی ایجاد کردم تا دوستان عزیز، از همه ی گروه ها به صورت رسمی به این خانواده بپیوندند.
برای شروع بنده به نمایندگی از گروه آسمان رسماً همکاری گروه ام پی اسکای (www.mpsky.ir (http://www.mpsky.ir)) را با این طرح اعلام می نمایم
اجازه بدهید کمی بیشتر توضیح دهم.
ما در پروژه یعنی پروژهی ستاره های آسمانی قصد داریم نجوم را ترویج دهیم، اما نه برای همه. نه برای کسانی که به سادگی می توانند به کتاب ها، مدرسان، مجلات، تلوزیون و مقالات دسترسی داشته باشند.
برای کسانی که آسمان دارند اما...
اجازه بدین یکم بیشتر در نوشته های آینده با این موضوع آشنا بشیم
فقط به این نکته توجه کنید، اعلام این که شما در برنامه های خیریه شرکت می کنید اصلاً ارتباطی به خود نمایی و یا ریا ندارد، بلکه فقط ترویج یک فرهنگ قشنگ، انسانی، ایرانی و اسلامی است.
بنابراین شما هم ما را در این بخش همراهی کنید.

پیام بهرام پور
03-12-2011, 11:46 PM
- چرا ما وقتي راه مي‌رويم، ماه ما رو دنبال مي‌كنه؟
- چرا يه تيكه از ماه معلوم نيست؟
- چرا ماه از همه چيز پرنورتر است؟
اينها همه بخشي از سوال‌هاي كودكان و نوجوانان مركز بهزيستي شهيد قدوسي واقع در ميدان ياسر منطقه‌ي يك در شبي رصدي در شبانگاه يكشنبه يازدهم امرداد ماه بود كه با هماهنگي مركز علوم و ستاره شناسي تهران و به وسيله‌ي اينجانب محمد پيام بهرام‌پور و سامان توانا برگزار گرديد، مي‌پرسيدند.
از ساعت 21 كار رصدي شروع شد كه ماه، سوژه‌ي اصلي تلسكوپ دابستوني هشت اينچ مركز علوم و ستاره شناسي بود.
كودكان خوابگاه يك كه عموماً بچه‌هاي دبستاني بودند، زودتر از ديگران با دقتي وصف ناپذير سطح ماه را كاويدند و به مرور زمان نوجوانان نيز به جمع ما اضافه شدند.

http://mpsky.ir/wp-content/uploads/2011/03/ghodoosi-1.jpg
وقتي مي‌خواستيم مطمئن شويم كه اخترشناسان كوچك به طور صحيح از پشت چشمي مي‌نگرند سوالاتي از عوارض سطح ماه مي‌كرديم كه پاسخ‌ها آنقدر دقيق بودند كه شيطنت‌هاي بچه‌ها، مانند قرار دادن دست چلوي دهانه‌ي تلسكوپ و نگاه كردن از منظرياب يا تكان دادن تلسكوپ را از ذهن ما مي‌برد و با انرژي با كار خود ادامه مي‌داديم.
تلاش ما اين بود كه در حين رصد طوري توضيح دهيم كه از اين به بعد به بچه‌ها سربه هوا تر باشند!! و بيشتر به آسمان توجه كنند.
در پايان براي جلوگيري از خستگي و به خاطر سپردن اين شب رصدي از دوست خوبم آقاي شوش پور دعوت كرديم كه پانتوميمي مرتبط با نجوم اجرا كنند كه مورد توجه بچه‌ها قرار گرفت.

http://mpsky.ir/wp-content/uploads/2011/03/ghodoosi-3.jpg

http://mpsky.ir/wp-content/uploads/2011/03/ghodoosi-2.jpg
توضيح جهتيابي براي علي كه دوست داشت خلبان شود، يا تعيين ساعت با يك تكه چوب يا تهيه‌ي جزوات آموزشي و كيت‌ ساخت تلسكوپ شكستي و... آنقدر كار سختي نبود تا پاسخ به سوالي كه الياس ده ساله از من پرسيد:
چرا خدا منو ناقص خلق كرده؟
كاش الياس كمي بزرگتر بود تا مي‌توانستم با برهان برايش توضيح دهم اما پاسخي قانع كنند برايش نداشتم.
اميدوارم پيشرفتي كه در نجوم خياباني و عمومي شاهد بوديم در نقاطي محروم شاهد باشيم.

م.ح.اربابی فر
03-12-2011, 11:59 PM
من هم به نمابندگی از انجمن نجوم تبیان حمایت این انجمن را از طرح فوق اعلام می کنم.
( هر چند مدتی است که خداحافظی کرده ام)

آسمون
03-13-2011, 12:45 AM
واقعا طرح جالبیه،من حاضرم اگه کاری از دستم بر میاد انجام بدم.دست همه کسایی که این کارها رو انجام میدن و همه کسایی که حمایت می کنند درد نکنه.

حسين رازبري
03-13-2011, 01:17 PM
خیلی طرح خوبیه!
امیدوارم شهرهای دیگه هم اجرا بشه...

پیام بهرام پور
03-13-2011, 09:50 PM
دوستان عزیز اگر اجازه بفرمایید، من یکی دو طرح دیگر را با مختصر گزارشی تعریف کنم و بعد از ان کارهایی که می شود انجام داد را بررسی کنیم.

پیام بهرام پور
03-13-2011, 10:06 PM
در روز نوزدهم امرداد ماه سال 87 دبيرستان رياضي امام صادق (ع) به منظور افزايش سطح امكانات رفاهي و فرهنگ منطقه‌ي هفت چشمه‌ي استان لرستان، اقدام به برگزاري اردوي جهادي در اين منطقه نمود.
از سطح زندگی افراد قصد ندارم چیز زیادی بگویم. فقط همین که یک چشمه مانده برایشان از هفت چشمه ای که نام روستایشان هست و شش چشمه ی دیگر خشک شده. جوانان همه در شهر هستند و فقط پیرمردها و پیرزن‌ها و بچه‌ها در روستا باقی ماندند.
با هماهنگي‌هاي قبلي، براي آموزش نجوم در آسمان پرستاره‌ي هفت چشمه‌ ليزر سبز رنگ آماده شده بود.
در شب بيست و دوم امرداد (يك روز پس از بارش شهابي برساوشي كه توسط دانش آموزان دبيرستان با دقت بررسي و رصد شد) از كودكان و نوجوانان روستاي هفت چشمه دعوت شد كه به منظور آشنايي با ستارگان پس از نماز مغرب و عشا در نزديكي مدرسه‌ي اين روستا (كه يك كانكس سه اتاقي بود) جمع شوند.
بچه‌ها با ديدن ليزر سبز متعجب شدند و آموزش برايشان بسيار آسان و البته جذاب بود.
ابتدا با توجه به تصوري كه از سطح درسي بچه‌ها داشتم تصميم داشتم كه فقط دو يا سه صورت‌ فلكي را آموزش بدهم اما با ديدن اطلاعات بچه –كه عموماً از تلويزيون و كتاب‌ درسي سال چهارم ابتدايي بود- توضيحات بيشتري مي‌دادم.
جالب‌ترين قسمت براي من اين بود كه بچه‌ها نام و محل قرار گيري و مشخصات 7صورت‌ فلكي بارز آن شب و سياره‌ي مشتري را كه آن شب به آنها توضيح داده بودم را تا آخرين روزي كه در روستا حضور داشتيم (29 امرداد) كاملاً به خاطر داشتند.
وقتي به دقت و هوش آنها را در حين توضيحات و پرسش‌هايشان توجه مي‌كردم افسوس مي خوردم كه اين‌همه علاقه مند مستعد فقط و فقط به خاطر نبود امكانات بايد از اين علم دوست‌ داشتني دور بمانند.
در شب‌هاي بعد سعي مي‌كردم كه حركت‌ ظاهري ستارگان را توضيح دهم به طوري كه بچه‌ها از اين به بعد هرشب كه زير آسمان پرستاره‌ رفتند سر به هوا باشند و نجوم را تا حدي با مشاهده و فقط مشاهده درك كنند.
بازهم خیلی دلم گرفت بود.... عرفان کوچولو که نه مادر داشت نه پدر چه آسمان پرستاره‌ای داشت....

tahoo
03-14-2011, 12:19 AM
عرفان کوچولو که نه مادر داشت نه پدر چه آسمان پرستاره‌ای داشت....

اقای بهرام پور... میشه جای اینکه بیشتر از این اشکمونو درارین بگین طرحتون چیه و چه کاری از دستمون برمیاد و چی کار باید بکنیم...؟؟!!!!
(منم اماده ی همکاریم)

پیام بهرام پور
03-14-2011, 08:51 AM
اقای بهرام پور... میشه جای اینکه بیشتر از این اشکمونو درارین بگین طرحتون چیه و چه کاری از دستمون برمیاد و چی کار باید بکنیم...؟؟!!!!
(منم اماده ی همکاریم)

ببخشید، گفتم شاید لازم باشه بچه ها بدونن که می خوایم کجاها کار کنیم و به چه جور ادم هایی سرو کار داریم
شرمنده نمی خواستم ناراحت بشین فقط می خواستم بدونین کارمون خیلی ارزش داره ایشالا
می خواستم امشب بگم اما چون می فرمایید الان می گم!
فکر کنم اول خوب باشه برای بچه های سرطانی (محک) برنامه بزاریم.
چون هم بچه های آرومی هستند، هم نیاز به سرگرمی دارن
دوتا موضوع کلی داریم:
الف) هماهنگی هایی که باید انجام بدیم و این که کدوم آسایشگاه رو انتخاب کنیم
ب) چه کارهایی برای بچه ها انجام بدیم
لطفاً دوستان لطف کنند پیشنهاد هاشون رو بدن در هر دو زمینه که ایشالا از بعد از تعطیلات عید به طور جدی پیگیر بشیم
مثلاً ما برای بچه های بهزیستی قدوسی، کاردستی ساعت آفتابی بردیم، رصد کردیم، پانتومیم نجومی (حرفه ای) داشتیم، یه تعداد منابع در اختیار مسئولین قرار دادیم و در مورد یک سری موضوعات صحبت کردیم و به سوالات بچه ها جواب دادیم.
اما این دفعه می تونیم یکم بیشتر کار کنیم، مثلاً کتاب بدیم و بعد مسابقه کتاب خوانی برگزار کنم (مثلاً یک هفته مهلت بدیم بچه ها مطالعه کنند) و کلاً کارهایی از این قبیل
حالا منتظر نظرات قشنگ دوستان هستم
فقط لطفا ًبه پیشنهاد های توجه کنید که بعد از این که ما رفتیم بچه ها بازهم کارهای علمی خوبی انجام بدن و فقط منحصر به بودن ما نباشه
مثلاً در مورد کارهایی که می شه با چشم غیر مسلح انجام داد بگیم

karimisss
03-14-2011, 10:15 PM
سلام
من کاملا موافقم و تا اخرین نفس هستم .
یه سوالی دارم که شاید به اینجا ربطی نداشته باشه به نظر شما ما به عنوان یه جامعه کوچیک نجومی چه کمکی می تونیم به زلزله زدگان ژاپن بکنیم ؟همه کمکا که نباید مالی باشه . اگه باید تو یه تاپیک دیگه مطرح کنم بهم بگید.

tahoo
03-14-2011, 11:54 PM
سلام
یه سوالی دارم که شاید به اینجا ربطی نداشته باشه به نظر شما ما به عنوان یه جامعه کوچیک نجومی چه کمکی می تونیم به زلزله زدگان ژاپن بکنیم ؟همه کمکا که نباید مالی باشه . اگه باید تو یه تاپیک دیگه مطرح کنم بهم بگید.
:osmiley:شما فعلا به ملت اینجا کمک کنین... نگران ژاپن نباشین... تا دو ماه دیگه خودشون یه ژاپنی میسازن که انگار نه انگار اونجا زلزله اومده!!!

gandom
03-15-2011, 04:39 PM
من با تئاتر نجومی موافقم. می تونه تک پرسناژه باشه یا اینکه اگه کسی کار بازیگری می تونه انجام بده تو آوااستار اعلام آمادگی کنه تا من یه نمایشنامه بنویسم یا پیدا کنم.

پیام بهرام پور
03-15-2011, 05:36 PM
سلام
پاسخ شما رو که خانم طهو دادن، دستشون درد نکنه
خیلی برام عجیبه! شما چقدر بزرگوارید که حتی به فکر مردم ژاپن هم هستید!
ما قرار هست کار نجومی انجام بدین، یعنی یه کاری کنیم که نجوم پیشرفت کنه برای همه که آخرش به جای تلسکوپ های چینی از تلسکوپ های ژاپنی استفاده کنیم. قطعاً اونها به کارهای نجومی ما نیازی ندارن، قطعاً
اما امثال الیاس ها و عرفان های تنها هستند که ستاره های بی آسمانند.
کمک به نجوم زلزله زدگان ژاپن از دو جهت خیلی خیلی اشتباه است:
1. اونها زلزله زده هستند و مردمانی کاری (با بازدهی 8 ساعت و بیست دقیقه از 8 ساعت کار!!! (یعنی انجام دو کار همزمان)) که در این شرایط به فکر اقتصاد کشورشان هستند نه تفریح
2. با عرض تأسف هم باید بگم که ما چیزی برای عرضه به آنها نداریم. برای آنها کار ما مثل این است که یک بچه یک ساله بخواهد در شستن ظرف به یک مرد بزرگ کمک کنه!! (خیلی مثال تلخی هست)

من با تئاتر نجومی موافقم. می تونه تک پرسناژه باشه یا اینکه اگه کسی کار بازیگری می تونه انجام بده تو آوااستار اعلام آمادگی کنه تا من یه نمایشنامه بنویسم یا پیدا کنم.

خیلی خوبه ممنون از پیشنهاد شما اگر ممکنه یکم بیشتر توضیح بدین برای ما

پیام بهرام پور
03-15-2011, 10:48 PM
دوستان عزیز این طرح رو که فراموش نکردین؟
راستی من یک ایده هم دارم که در حال پیگیری هستم
نوشتن یک کتاب نجومی در سطح خیلی مبتدی برای نابینایان عزیز با خط بریل!
اگر دوست دارین می تونید با من همکاری کنید، هر ایده ای، طرحی، پیشنهادی انتقادی و ... دارین بهم بگین
من با یکی از دوستان نابینام در حال بررسی موضوع هستم، و دنبال کارهای انتشارات هستم و وقتی با روش کلی کار انشارات هایی که بریل کار می کنند اشنا بشم شروع می کنم
شما رو در جریان کار قرار می دم، به شرطی که شما هم من رو در جریان ایده هاتون قرار بدین
ممنون
بیاین تا سال بعد همین موقع یه عیدی خوب درست کنیم برای همه حتی کسایی که نمی تونن عید خیلی خوبی داشته باشن

tahoo
03-16-2011, 10:04 AM
اگر دوست دارین می تونید با من همکاری کنید، هر ایده ای، طرحی، پیشنهادی انتقادی و ... دارین بهم بگین
من با یکی از دوستان نابینام در حال بررسی موضوع هستم، و دنبال کارهای انتشارات هستم و وقتی با روش کلی کار انشارات هایی که بریل کار می کنند اشنا بشم شروع می کنم
شما رو در جریان کار قرار می دم، به شرطی که شما هم من رو در جریان ایده هاتون قرار بدین
ممنون
بیاین تا سال بعد همین موقع یه عیدی خوب درست کنیم برای همه حتی کسایی که نمی تونن عید خیلی خوبی داشته باشن

به نظر من چون درخت منبع با ارزشیه ... (برای تولید یک عنوان کتاب 200 صفحه ای در قطع رحلی (a4) با تیراژ2000 نسخه یک تن کاغذ مصرف میشه و برای هرتن کاغذ 17 اصله درخت سبز قطع میشه...!!!)
بهتر اونو به صورت صوتی درارین اینجوری نه درختی قطع میشه نه هزینه ی زیادی میبره صرفه ی اقتصادی شم بیشتره راحتم تکثیر میشه....
فکر میکنم برای نابینایان هم شنیدن راحت تر از خوندن باشه...

shiva
03-16-2011, 02:36 PM
طرح خيلي جالبيه
خيلي دوست داشتم منم ميتونستم كمكي بكنم..........
انشاءالله تو اين كار خير موفق باشيد

gandom
03-16-2011, 09:05 PM
در مورد تئاتر نجومی خوب نمایشنامش با من ولی تآییدش با شما!
من چند تا ایده در مورد موضوعش دارم ولی خوب باید کمکم کنید!
نمی دونم اجراش بره واسه کی ولی قول می دم تا بعد کنکور کارو جمعش کنم.
اگه می شه افرادی که می تونن تو این کار کمک کنن خودشونو معرفی کنن و بگن که تو چه زمینه ای(بازیگری، موسیقی،گریم و...) می تونن همکاری کنن؟

tahoo
03-16-2011, 09:10 PM
طرح خيلي جالبيه
خيلي دوست داشتم منم ميتونستم كمكي بكنم..........
انشاءالله تو اين كار خير موفق باشيد

خوب شما هم می تونین با ایده های خوب و جالبتون کمک کنین...!!!

shiva
03-16-2011, 09:53 PM
خوب شما هم می تونین با ایده های خوب و جالبتون کمک کنین...!!!

ميترسم اشتباه كنم
ديگه اعتماد بنفس ندارم برا حرف زدن
ميترسم يه چيزي بگم غلط باشه
مثلا تو تاپيك خبر نجومي پستم حذف شد يا
يا در جاهاي ديگه هميشه اينجوري ميشه
ببخشيد تاپيك رو منحرف ميكنم ولي ستاره هاي بي آسمان كه ميگيد از من با آسمون ترن :oh noes:
من هيچجا به درد نميخورم :banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: :banghead:
(((حالا ميتونيد اينم حذف كنيد.))))

پیام بهرام پور
03-16-2011, 10:51 PM
به نظر من چون درخت منبع با ارزشیه ... (برای تولید یک عنوان کتاب 200 صفحه ای در قطع رحلی (a4) با تیراژ2000 نسخه یک تن کاغذ مصرف میشه و برای هرتن کاغذ 17 اصله درخت سبز قطع میشه...!!!)
بهتر اونو به صورت صوتی درارین اینجوری نه درختی قطع میشه نه هزینه ی زیادی میبره صرفه ی اقتصادی شم بیشتره راحتم تکثیر میشه....

بله موضوع درستی رو اشاره می کنید و این که خیلی ممنون به فکر درست کار کردن هستید مشخصه که به اقای امام رفتین:lock1:
اما نکاتی هست که باید خدمتتون بگم
من دوستی دارم که نابیناست (از دوستان صمیمی من هم هست) اون تماماً از کتاب صوتی استفاده می کنه اما مشکلاتی داره که من به بعضی از اونها اشاره می کنم:
1.حتماً نیز به یک دستگاه پخش کننده دار
2. باید به یک نفر زحمت بده که براش فایل رو بریزه توی دستگاه پخش کننده
3. اگر کامیپوتر باشه دستگاه پخش کننده، کلی مشکل داره و باعث زحمت کسی می شن تا فایل رو بیاره
(دو مورد آخر شاید کاری خاص به نظر نیاد اما باعث می شه که دوستان روشن دل احساس نیازمندی بکنند)
4. امکان برگشت در کامپیوتر خیلی سخت است (چون معمولاً به سختی با این دکمه ها کار رو یاد می گیرند)
5. از حالت هدیه بودن خارج می شه و مثلاً نمی شه به کسی هدیه داد
6. سرعت خواندن نیز تغییر می کند، یعنی فایل صوتی فقط یک سرعت دارد و آن هم سرعت خواننده است، اما اگر با خط بریل باشد، شخص می تواند با توجه به توانایی هایی که دارد خیلی سریع تر یا خیلی کند تر این کار را انجام بدهد
7.به طور کلی بار روانی این موضوع خیلی مهمه، شما می تونید سرعت خوندن رو با خط بریل عوض کنید، اما از همه مهتر
من فکر کنم اصلاً برای تهیه کاغذ بریل از درخت استفاده نمی کنند:Psmiley: (جنسش مثل کاغذ نیست فکر کنم، البته مطمئن نیستم)

*sh
03-17-2011, 12:02 AM

ضمن پاسخهایی که آقای بهرام پور گفتن ، در اغلب موارد، عزیزان روشندل متاسفانه ناشنوا هم هستند... پس فایل صوتی نمیتونه براشون مفید باشه.

tahoo
03-17-2011, 12:09 AM
ضمن پاسخهایی که آقای بهرام پور گفتن ، در اغلب موارد، عزیزان روشندل متاسفانه ناشنوا هم هستند... پس فایل صوتی نمیتونه براشون مفید باشه.

نه نابینایان ناشنوا نیستن ...
ناشنوا ها، لال هستن(چون نمیتونن صدای خودشونو بشنون...) که این دسته افراد چون میبینن، کتاب می خونن و کتاب های نجومی کم نیست

Mostafa
03-17-2011, 12:10 AM

ببخشيد ، من الآن درگير تغييرات سايت هستم و نمي رسم به مطالب سر بزنم .

ولي اين مورد كه شما گفتيد بنده رو شديدآ متعجب كرد !!

رو چه حسابي افراد روشندل ( نابينا) ، نا شنوا هم هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟

معمولآ افراد ناشنوا ، گنگ هستند ( قادر به تكلم نيستند )

ولي نابينايان هم به راحتي مي شنوند و هم صحبت ميكنند !!

اين هم از شكلك : :grin:

-------------------------------

چه جالب ، من و tahoo خط رو خط شديم و همزمان يك موضوع رو گفتيم !!

( اينم از مزاياي خواهر برادريه ديگه ! )

*sh
03-17-2011, 12:17 AM
ببخشيد ، من الآن درگير تغييرات سايت هستم و نمي رسم به مطالب سر بزنم .

ولي اين مورد كه شما گفتيد بنده رو شديدآ متعجب كرد !!

رو چه حسابي افراد روشندل ( نابينا) ، نا شنوا هم هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟

معمولآ افراد ناشنوا ، گنگ هستند ( قادر به تكلم نيستند )

ولي نابينايان هم به راحتي مي شنوند و هم صحبت ميكنند !!

اين هم از شكلك : :grin:

-------------------------------

چه جالب ، من و tahoo خط رو خط شديم و همزمان يك موضوع رو گفتيم !!

( اينم از مزاياي خواهر برادريه ديگه ! )

حالا ما یه چیزی گفتیما !! خانوادگی بازخواست میکنن آدمو!! حیف که شکلک ندارم...

ولی جدن نمونه ی بارزش هلن کلر خودمون !! هم نابینا بود هم ناشنوا و هم گنگ! (لال)

.........این شکلکهای من کجا رفته پس؟! نکنه پارتی بازیه؟!! :d

tahoo
03-17-2011, 12:21 AM

:grin:ما همه باهم هستیم...:grin::t5hq2u:
اونجور ادما خیلی کمن ... تازه اگه بخواین اونجوری حساب کنین ممکنه یکی مثل هلن کلر باشه دستم نداشته باشه اونوقت بریل هم به دردش نمی خوره!!!!

karimisss
03-17-2011, 12:54 PM
مهم موضوع داخلشه این که چه جوری منتشر بشه رو بعدا می شه بحث کرد.

ستاره بنیادی
03-17-2011, 02:38 PM
فکر کنم اول خوب باشه برای بچه های سرطانی (محک) برنامه بزاریم.
چون هم بچه های آرومی هستند، هم نیاز به سرگرمی دارن
دوتا موضوع کلی داریم:
الف) هماهنگی هایی که باید انجام بدیم و این که کدوم آسایشگاه رو انتخاب کنیم

سلام http://www.freesmileys.org/emoticons/emoticon-object-042.gif (http://www.freesmileys.org/emoticons.php)
آقای بهرام پور من ،هم به نوبه ی خودم و هم از طرف سایرین از شما به خاطر پیشاهنگی و پیگیری تون تشکر می کنم و براتون آرزوی موفقیت دارم http://www.freesmileys.org/emoticons/emoticon-object-045.gif (http://www.freesmileys.org/emoticons.php)
در مورد این بند الف، من برای هماهنگی های لازم داوطلب هستم
(هم محک به خونمون نزدیکه و هم دوستانی اونجا دارم)
در مورد بند دوم هم عموما خودِ محکی ها هم پیشنهاداتی دارن !به هر حال در صورت موافقت می شه در ایده پردازی ها از مسئولین اونجا هم کمک گرفت

shiva
03-17-2011, 04:35 PM
با كسب رخصت از محضر بزرگان و پيشكسوتان يه پيشنهادي داشتم
بچه ها ميتونن كتابايي كه در مورد نجوم تا بحال گرفتن و خوندن و ديگه استفاده نميكنن رو در طرحي جمع كنند و به ستاره هاي بي آسمون كه ميگيد(هر چند به نظرم آسمون اونا بزرگ تر از ماس)اهدا نمايند تا اونا هم ازش استفاده بكنن.

پیام بهرام پور
03-18-2011, 10:04 AM
دوستان عزیز احساس می کنم که موضوع کلی چیز دیگر است
به نظر می رسد که داریم از بحث کمی منحرف می شویم
لطفاً توجه بفرمایید به موضوعات زیر:

بله موضوع درستی رو اشاره می کنید و این که خیلی ممنون به فکر درست کار کردن هستید مشخصه که به اقای امام رفتین:lock1:
اما نکاتی هست که باید خدمتتون بگم
من دوستی دارم که نابیناست (از دوستان صمیمی من هم هست) اون تماماً از کتاب صوتی استفاده می کنه اما مشکلاتی داره که من به بعضی از اونها اشاره می کنم:
1.حتماً نیز به یک دستگاه پخش کننده دار
2. باید به یک نفر زحمت بده که براش فایل رو بریزه توی دستگاه پخش کننده
3. اگر کامیپوتر باشه دستگاه پخش کننده، کلی مشکل داره و باعث زحمت کسی می شن تا فایل رو بیاره
(دو مورد آخر شاید کاری خاص به نظر نیاد اما باعث می شه که دوستان روشن دل احساس نیازمندی بکنند)
4. امکان برگشت در کامپیوتر خیلی سخت است (چون معمولاً به سختی با این دکمه ها کار رو یاد می گیرند)
5. از حالت هدیه بودن خارج می شه و مثلاً نمی شه به کسی هدیه داد
6. سرعت خواندن نیز تغییر می کند، یعنی فایل صوتی فقط یک سرعت دارد و آن هم سرعت خواننده است، اما اگر با خط بریل باشد، شخص می تواند با توجه به توانایی هایی که دارد خیلی سریع تر یا خیلی کند تر این کار را انجام بدهد
7.به طور کلی بار روانی این موضوع خیلی مهمه، شما می تونید سرعت خوندن رو با خط بریل عوض کنید، اما از همه مهتر
من فکر کنم اصلاً برای تهیه کاغذ بریل از درخت استفاده نمی کنند:Psmiley: (جنسش مثل کاغذ نیست فکر کنم، البته مطمئن نیستم)

پس تا اینجا به این موضوع رسیدیم که کار فایل صوتی نمی تواند به طور کامل مشکل گشا باشد

نه نابینایان ناشنوا نیستن ...
ناشنوا ها، لال هستن(چون نمیتونن صدای خودشونو بشنون...) که این دسته افراد چون میبینن، کتاب می خونن و کتاب های نجومی کم نیست

:grin:ما همه باهم هستیم...:grin::t5hq2u:
اونجور ادما خیلی کمن ... تازه اگه بخواین اونجوری حساب کنین ممکنه یکی مثل هلن کلر باشه دستم نداشته باشه اونوقت بریل هم به دردش نمی خوره!!!!
خب به جای این که دعوا کنیم :blink: یه فکری برای این افراد بکنید، به نظرتون می شه کاری کرد؟
اگر نمی شه، در قسمت های دیگر فعالیت کنید
در ضمن خانم طهوی گرامی، این موضوعی که فرمودین خیلی مناسب است.
به نظر من باید هر دو همزمان انجام شود.
خب من که کار بریل رو شروع کردم و منتظر نظرات دوستان هستم.
خب شما هم کار فایل های صوتی رو شروع کنید تا بتوانیم به هر دو قشر کمک کنیم.

سلام http://www.freesmileys.org/emoticons/emoticon-object-042.gif (http://www.freesmileys.org/emoticons.php)
آقای بهرام پور من ،هم به نوبه ی خودم و هم از طرف سایرین از شما به خاطر پیشاهنگی و پیگیری تون تشکر می کنم و براتون آرزوی موفقیت دارم http://www.freesmileys.org/emoticons/emoticon-object-045.gif (http://www.freesmileys.org/emoticons.php)
در مورد این بند الف، من برای هماهنگی های لازم داوطلب هستم
(هم محک به خونمون نزدیکه و هم دوستانی اونجا دارم)
در مورد بند دوم هم عموما خودِ محکی ها هم پیشنهاداتی دارن !به هر حال در صورت موافقت می شه در ایده پردازی ها از مسئولین اونجا هم کمک گرفت

خیلی ممنون از لطف و پیگیری شما
خب اگر لطف کنید اول با مسئولان محک یه صحبتی داشته باشید، ببینید چطوری کار می کنند، امکاناتی که دارن و امکانات و شرایطی که می خوان چیه، بعد ما با توجه به اون برنامه ریزی کنیم

بچه ها ميتونن كتابايي كه در مورد نجوم تا بحال گرفتن و خوندن و ديگه استفاده نميكنن رو در طرحي جمع كنند و به ستاره هاي بي آسمون كه ميگيد(هر چند به نظرم آسمون اونا بزرگ تر از ماس)اهدا نمايند تا اونا هم ازش استفاده بكنن.
خیلی پیشنهاد خوبیه
اصلاً من که کتاب های کهنه نه، 10 جلد کتاب ستاره شناس آینده (http://mpsky.ir/?page_id=239) رو جهت ریا (شوخی کردم، ترویج این سنت نیکو:thanks:) به ستاره های بی آسمانِ این برنامه تقدیم می کنم
حالا دوستان به ما امید بدن ببینیم چه خبره؟

tahoo
03-18-2011, 11:42 AM
پس تا اینجا به این موضوع رسیدیم که کار فایل صوتی نمی تواند به طور کامل مشکل گشا باشد
----------------------------------------------
در ضمن خانم طهوی گرامی، این موضوعی که فرمودین خیلی مناسب است.
به نظر من باید هر دو همزمان انجام شود.
خب من که کار بریل رو شروع کردم و منتظر نظرات دوستان هستم.
خب شما هم کار فایل های صوتی رو شروع کنید تا بتوانیم به هر دو قشر کمک کنیم.

خوب من یه چیزی رو متوجه نشدم ...!:slow:
بالاخره فایل صوتی به درد می خوره یا نه...!:blink:
نابینایان که فرمودین سختشونه گوش بدن...
ناشنوایان و گنگ ها و افرادی که دست ندارن خوب می خونن...
فقط می مونه افرادی که مثل هلن کلرن ... که اونا با فایل صوتی مشکل شون حل نمی شه...!
(خدا نصیب کسی نکنه...)
حالا بااین تفاسیر این فایل به درد کی می خوره؟
------------------------------
بعدشم مطلب دیگه اینکه حقیقتش من سرم خیلی شلوغه فکر نکنم برسم این کار رو انجام بدم...!!!
(اگه کسی از دوستان میتونه این کار رو به عهده بگیره ممنون میشم ...)

پیام بهرام پور
03-18-2011, 11:49 AM
خوب من یه چیزی رو متوجه نشدم ...!:slow:
بالاخره فایل صوتی به درد می خوره یا نه...!:blink:
نابینایان که فرمودین سختشونه گوش بدن...
ناشنوایان و گنگ ها و افرادی که دست ندارن خوب می خونن...
فقط می مونه افرادی که مثل هلن کلرن ... که اونا با فایل صوتی مشکل شون حل نمی شه...!
(خدا نصیب کسی نکنه...)
حالا بااین تفاسیر این فایل به درد کی می خوره؟
------------------------------
بعدشم مطلب دیگه اینکه حقیقتش من سرم خیلی شلوغه فکر نکنم برسم این کار رو انجام بدم...!!!
(اگه کسی از دوستان میتونه این کار رو به عهده بگیره ممنون میشم ...)

منظور من این بود که نمی توان گفت خط بریل به درد نمی خورد، منظورم این بود که باید دوتاش باشند، گفتم که همین دوست من بریل زیاد کار نمی کند و با فایل صوتی راحت است، اما بسیار هم هستند که دوست دارند با بریل مطالعه کنند
حالا از دوستان هر کسی که میتوان برای فعالیت کتاب صوتی نجومی وارد عمل شود اعلام امادگی کند
و اگر هم کسی حال ندارد، اجازه بدهید که کتاب بریل که نوشته شد، همان را به صورت صوتی تبدیل می کنیم

venus500
03-18-2011, 12:03 PM
سلام

طرح خیلی خوبیه. می تونید در کنار آموزش نجوم اهداف دیگه ای هم دنبال کنید ....

در رابطه با مناطق محروم گروه های زیاد و قوی هستند که می تونند کمک کنند. می شه باهاشون مرتبط شد.

در مورد ایده کتاب نجومتون یه کارایی می شه کرد برای طراحی یه سیستم...البته سنگین و هزینه بره .. ونیاز به تحقیق داره..

ولی واقعا انجام چنین کاری برام عجیب بود... کلوپ های کمی پیدا می شن که تو این زمینه ها هم فعال باشن...خیلی هاشون از برنامه اصلی خودشونم منحرف میشن چه برسه به این کارها...

آقای امام بهتون تبریک می گم....

اگر کاری بود و کمکی خواستید تا اونجایی که بتونم در خدمتم....

mina_k
03-18-2011, 10:32 PM
سلام ... ببخشید من نیومده در محضر شما دوستان نظر میدم ...:brigade.baka-wolf.c
یه پیشنهاد دارم ... نمی دونم همچین چیزی وجود داره یانه ...
می گم شاید بهتر باشه برای ستاره های بی اسمون(نابینایان،ناشنوایان و...) که علاقمند به نجومن کلاسای تخصصی (البته با کمک مربیانشون)بزارین... حتی برای افرادی که می خوان تو المپیاد شرکت کنن

پیام بهرام پور
03-18-2011, 11:52 PM
دوستان نیاز می بینم که توضیحی در مورد اسم ستاره های بی آسمان بدهم
ستاره های بی آسمان یعنی ستاره هایی که خیلی خیلی درخشان هستند و فقط زمینه و فضای ظهور و درخشش رو ندارند و ما در این مجموعه طرح ها می خواهیم زمینه ی ظهور آنها را فراهم کنیم.
پس این طرح شامل، معلولیت ها و محرومیت ها است نه فقط معلولیت ها

خانم بنیادی فرصت کردین از مسئولان محک چیزی بپرسین؟
منتظر خبر شما هستیم
خب دوستان نظراتتان را بفرمایید، فکر کنم اولین برنامه برای بچه های محک باشید
یعنی بچه های سرطانی، خب پیشنهاداتون رو راجع به این برنامه (فقط این برنامه بفرمایید) و سعی کنیم که کار متفرق و نا منظم نباشد بنابراین فقط نظرات گرانبهایتان و کمک هایی که می توانید (چه از نظر نیروی انسانی و چه از نظر مادی) را برای اعلام بفرمایید
فقط یک یادآوری دیگه
اینجا جایی برای ریا نیست (یعنی اصلاً مجال ریا فراهم نیست) اگر کسی چیزی می گوید برای این است که فرهنگ این کار نیکو را ترویج کند و بقیه به تکاپو بیفتند

ستاره بنیادی
03-19-2011, 12:01 AM
بله صحبت کردم قرار شد شنبه صبح به من جواب بدن که من هم متعاقبا جواب رو اعلام می کنم

یه سوال؟

ما امکان بردن تلسکوپ یا دو چشمی به جای خاصی که از طرف مرکز اعلام بشه رو هم داریم دیگه؟ (این رو البته برای محک نپرسیدم ! واسه یه مرکز دیگه است!)

پیام بهرام پور
03-19-2011, 12:10 AM
بله صحبت کردم قرار شد شنبه صبح به من جواب بدن که من هم متعاقبا جواب رو اعلام می کنم

یه سوال؟

ما امکان بردن تلسکوپ یا دو چشمی به جای خاصی که از طرف مرکز اعلام بشه رو هم داریم دیگه؟ (این رو البته برای محک نپرسیدم ! واسه یه مرکز دیگه است!)

بله
اگر شد از طرف شرکت و اگر نشد من خودم و دوستان زیادی دارم که این کار رو به سادگی انجام می دن

venus500
03-19-2011, 12:58 AM
در تهران چند مرکز با عنوان بهشت تاسیس کرده اند که بچه های بی سر پرست رو نگه داری می کنند .البته مسئول این چند جا حساسیت خاصی روی حضور افراد در مراکزش داره اما احتمالا با صحبت می شه هماهنگ کرد. اگر خواستبد بفرمایید پیگیری کنم.

در مورد شهرستان ها هم اگر مایل بودید بفرمایید تا با گرو ه های مختلف هماهنگ بشه...البته برای تابستان

در مورد معلولیت (نابینایی)کتاب صوتی موثر تره ،ولی شما باید یک وسیله ای مثل mp3 طراحی کنید و فایل کتب مورد نظر را در آن قرار بدید(کاملا خلاصه عرض کردم)و بعد آن رو عرضه کنید.

استفاده از این وسیله مسلما راحتر و در عین حال هزینه بره!! اما عصر ،عصر تکنولوژی و پیشرفته.چه برای افراد سالم و چه معلول.

برای نیروی انسانی ؛ نیاز هست که شما طرح و برنامتون رو دقیق مشخص کنید تا نیروی انسانی مورد نیاز هم مشخص بشه....

بحث مادی هم به همبن منواله .. بر آورد ها انجام بشه میشه برای حل مسائل مادی هم اقدام کرد...

mina_k
03-19-2011, 01:11 PM
به نظر من به جای کتاب صوتی و... که هزینه و دردسر زیادی داره بهتره بریل رو برای افرادی که mp3 ویا کامپیوتر ندارن(و هم محرومین) بنویسین و برای افرادی که امکاناتشون بیشتره CD بزارین ...

ستاره بنیادی
03-19-2011, 02:30 PM
خوب دوستان هماهنگی های اولیه با محک با موفقیت انجام شد .

برنامه ریزی دقیق تر (به تعبیری تفصیلی تر) به بعد از تعطیلات موکول شد.

پیام بهرام پور
03-19-2011, 11:07 PM
خوب دوستان هماهنگی های اولیه با محک با موفقیت انجام شد .

برنامه ریزی دقیق تر (به تعبیری تفصیلی تر) به بعد از تعطیلات موکول شد.

با تشکر از پیگیری های خانم بنیادی

دوستان عزیز محبت کنید پیشنهادات خود را برای این برنامه اعلام کنید
مثلا ًاین که چه کارهایی انجام بدهیم (ساخت ساعت آفتابی، رصد و...)

Astronomer
03-20-2011, 12:40 PM
کلیت حرف خیلی خوبه! ما سعی خواهیم کرد در قسمت پادکست از این شیوه استفاده کنیم حالا برای عموم یا خواص!!!

منظور من این بود که نمی توان گفت خط بریل به درد نمی خورد، منظورم این بود که باید دوتاش باشند، گفتم که همین دوست من بریل زیاد کار نمی کند و با فایل صوتی راحت است، اما بسیار هم هستند که دوست دارند با بریل مطالعه کنند
حالا از دوستان هر کسی که میتوان برای فعالیت کتاب صوتی نجومی وارد عمل شود اعلام امادگی کند
و اگر هم کسی حال ندارد، اجازه بدهید که کتاب بریل که نوشته شد، همان را به صورت صوتی تبدیل می کنیم
من همینجا اعلام میکنم که هم در تهیه این کتاب و هم تبدیل اون به صوت از هیچ کمکی دریغ نمی کنم!!!!

بله
اگر شد از طرف شرکت و اگر نشد من خودم و دوستان زیادی دارم که این کار رو به سادگی انجام می دن
یکی از این دوستان منم ها!!!

البته من میخوام کمی به این نظر شاخه بزنم و اون این که اگه بشه ما با کتاب هایی که داریم یه کتابخونه سیار درست کنیم و دباره اون کتاب ها رو بیاریم خونه خودمون ولی اگر بچه ها کتابی رو خواستند براشون به صورت نو تهیه کنیم!!!

karimisss
03-20-2011, 01:10 PM
به نظر من رصد از همه چیز جالب تره.

shiva
03-20-2011, 01:28 PM
یه توضیح کوچیک بدم:
منظورم کتابای کهنه پاره پوره نبودنااااااااااااااا!!یعنی مثلا اگه نوشو منزل دارید یا اگه ندارید هر کس به قدر امکانی که داره نوشو بگیره و اهدا کنه............................................ ......................

پیام بهرام پور
03-20-2011, 01:40 PM
در مورد کتاب ها اصلاً نیازی به دعوا نیست!!!
هر کسی هر کمی که می تواند می کند
ما هم نیاز به کتاب های نو داریم و هم کتاب های قدیمی! مهم قدیمی یا کهنه بودن نیست، مهم چیزی است که بچه ها (یا بزرگترها) با خوندن اونها یاد می گیرن
حالا اگر کتاب نو باشد خیلی بهتر
اما اگر کتاب خوانده شده هم بود (نه دیگه درب و داغان!!!!) هیچ ایرادی نداره
مهم کاره علمیه که باید انجام بشه
خب منتظر بقیه نظرات دوستان هستم

Yalda.dorado
03-21-2011, 08:10 PM
من فکر می‌کنم علاوه بر آموزش علم نجوم که یکی‌ از اهداف اصلی‌ است ابتدا روی شناخت کار بشه .مسلما کار زمانگیری است ولی‌ باید بهتر نتیجه بده بخصوص در مورد کسانی‌ که معلولیت دارند یا مشکله سرطانی .اینجور افراد همانطور که آقای بهرام پور گفتند سوالاتی از قبیل"چرا خدا مرا ناقص خلق کرد"رو زیاد توی ذهنشون دارند. اگر ما سعی‌ کنیم این شناخت رو با پیگیری علم نجوم به اونها پیشنهاد کنیم کار ما گذرا نخواهد بود و نتیجه بخش تر است.امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم...

ستاره بنیادی
03-28-2011, 12:35 AM
دوستان اگر پیشنهادی هم برای روز نجوم دارین بفرمایید.

karimisss
04-03-2011, 11:21 PM
دوستان تعطیلات نوروز تموم شد برای ستاره های بی آسمون چه کار میکنید؟

کامبیز خالقی
04-04-2011, 01:24 AM
اگر درست فهمیده باشم، کار آماده سازی کتابی به خط بریل توسط پیام عریز در حال اجراست.
از همینجا بهت تبریک میگم؛ ایده ی بسیار خلاقانه ایست، بی صبرانه منتطر انتشارش خواهم بود. فقط بهت توصیه می کنم به جهت اینکه منبع دیگری برای تابینایان منجم در اختیار نیست، مطالب کتاب رو با وسواس بیشتری انتخاب کنی.

fampersi
04-04-2011, 08:34 AM
طرح خیلی خوبی بود اول ممنونم به خاطر این طرح عااااالی
بعدشمدر خدمتم و هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم
در ضمن مطمئنم که بچه های همدانم از این طرح خیلی استقبال می کنن..
پس رو کمک همدانی ها حساب جاری و قرض الحسنه و سیبا و... باز کنید
آسمانتان بی ابر

saturn
04-06-2011, 10:28 PM
طرح جالبیه دست اونایی که پیشنهاد دادن و اونایی که انجام میدن درد نکنه من کاری از دستم برنمیاد ولی امیدوارم موفق بشید

پیام بهرام پور
04-07-2011, 03:23 PM
خیلی ممنون از دوستان
به دلیل پاره ای از فعالیت ها از جمله کنکور و خوارزمی و .... من خیلی زمان فعالیت ندارم در فروم امیدوارم حضور کم من را به بزرگی خودتان ببخشید.
در ضمن خبرهای خوشی در راه است
منتظر باشید تا ببینید ستارگان بی اسمان چطور می درخشند

پیام بهرام پور
04-23-2011, 02:38 PM
خب متأسفانه دارم می بینم که ستاره های بی آسمان هنوز بی آسمان هستند
دوستان من نمی دانم این هیجان اولیه شما چی شد. اگر من توی فروم مطلبی دراین رابطه نمی ذارم دلیل بر این نیست که کاری در راستای این پروژه انجام نمی شود.
در حال حاضر در حال ساماندهی و برگزاری چند برنامه ی کوچک هستیم که تیم اصلی شناخته شود و طرح کلی را بریزیم
خوهشا تا زمانی که سایت این پروژه فعال شود و این که اعلام های عمومی داشته باشیم، شما نظرات، پیشنهادات و انتقاداتون رو به ما بگید و این که اگر هم می تونید به ما کمک های انسانی داشته باشید بفرمایید.
منتظرتون هستم

پیام بهرام پور
04-23-2011, 02:56 PM
این هم بروشور یکی از نمایشگاه ها هست که خانم بنیادی در این مورد توضیح خواهد داد.
فقط بروشور از من که ضمیمه ی این پست است

پیام بهرام پور
04-28-2011, 09:02 AM
خب دوستان عزیز اولین برنامه ستاره های بی آسمان

ستاره های بی آسمان مهمان محک هستند
با ما همراه باشید:
http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=484

پیام بهرام پور
04-28-2011, 09:54 AM
خب مبارکه باشه این شاالله
اولین حامی ستاره های بی آسمان هم محبت کرد خودشو معرفی کرد!

مجله ی آسمان شب (www.nightsky.ws)

https://docs.google.com/a/nightsky.ws/uc?id=0B2Zt8oyu65h8YjY2ZGMwMjUtOTBmZC00YzM1LWE5ODg tNjM2OGI0MDJjODhl&export=download&authkey=COzm7NQK&hl=en
مجله ی آسمان شب محبت کرده و زحمت پوشش خبری رو برای ما کشیده و قرار شد از شماره 12 به بعد، ستاره های بی آسمان یک ستون ثابت در مجله داشته باشند.
و این که در هر برنامه، ماهنامه ی آسمان یک آرشیو کامل از مجلات خود را به ستاره های بی آسمان اهدا می کند

پیام بهرام پور
07-05-2011, 10:09 PM
دوستان لازم دیدم که بعد از این 5 برنامه کم کم شروع کنیم به تجزیه و تحلیل کارهامون

http://up.iranblog.com/images/aol10qvx1jd11quhgor.jpg

محبت کنید همه ی نظراتتون رو در مورد ستاره های بی آسمان بدین

Sunrise
07-08-2011, 05:49 AM
سلام به دوستانی که مهربانانه این برنامه ها رو ساپورت میکنن...

قبل از اینکه پست جناب محا رو بخونم این فکر در ذهنم بود و بعد هم دیدم آقای بهرام پور نوشتن که اگر نظری هست مطرح بشه...

اونچه که تا به این برنامه نمود زیاد داشته اشتیاق و تلاشهای شماس که این برنامه رو خیلی زیبا پیش میبره ولی

معمولا دیر اعلام میکنید! یعنی گذشته از اینکه شاید کسی دیر تاپیک مربوطه رو ببینه! دیر اعلام میکنید و برای کسی که برنامه فیکس و از قبل تعیین شده ای داشته باشه اصولا هماهنگیش سخت میشه...

این طور که از ستاره بنیادی عزیز شنیدم روال هماهنگ کردن هر برنامه پیچیدگی های خاص خودش رو داره داره، ولی همون رو هم میشه برای تاریخ های دیرتری هماهنگ کرد! نه؟

همون طور که عرض کردم این موضوع رو جدای از روش اطلاع رسانی که بسیاری از دوستان مطرح کرده بودن، عنوان کردم.

به هر حال براتون ارزوی موفقیت میکنم :)

ستاره بنیادی
07-10-2011, 11:11 AM
سانرایز عزیز

در اجراهای اول برنامه، برای اینکه بتونیم اعتمادسازی ایجاد کنیم بابد بیشتر از اینکه اون مرکز یا مکان را قانع کنیم که فلان زمان مناسب تره باید خودمون انعطاف به خرج بدیم و این ما هستیم که باید وقت پیشنهادی رو قبول کنیم
یکی از علت هایی که برنامه ها دیر اعلام می شه اینه
و مورد دوم اینکه در اجرای اول ، معمولا برنامه تا روزهای آخر قطعیت و ثبات نداره و ممکنه کنسل بشه
به همین خاطر خیلی مناسب نیست که زود اعلام عمومی بشه و بعد احیانا کنسل بشه یا زمانش تغییر کنه
البته با پخته تر شدن برنامه و اجراهای بعدی انشاالله این مشکل ها هم برطرف می شه
ممنون از دقت نظر و توجهتون :)

م.ح.اربابی فر
07-15-2011, 04:01 PM
و من همچنان بر روی برگزاری یک جلسه حضوری هماهنگی قبل از هر برنامه جدیدی پافشاری می کنم!
باشد که به جای فشار خون فشار پا بگیرم ..!!

primeastro
07-20-2011, 04:54 PM
سلام!
میخواستم ببینم میتونم جایی رو معرفی کنم که بعد از انجام هماهنگی ها برای ستاره های بی آسمان اون مرکز برنامه بذاریم؟:have a nice day:

پیام بهرام پور
07-26-2011, 09:38 AM
سلام!
میخواستم ببینم میتونم جایی رو معرفی کنم که بعد از انجام هماهنگی ها برای ستاره های بی آسمان اون مرکز برنامه بذاریم؟:have a nice day:
سلام
بله! بسیار هم استقبال می کنیم. فقط جایی که پیشنهاد می کنید باید شرایط مساعد رو داشته باشد.
پس منتظریم

پیام بهرام پور
08-14-2011, 12:18 AM
سلام
دوستان عزیز
با توجه به برخی موارد قانونی و البته عقلی و با عنایت به گسترش بسیار عجیب و حیرت آور پروژه ی ستاره های بی آسمان لزوم ثبت رسمی و انجام فعالیت های رسمی این پروژه کاملاً عیان و واضح است.
لذا تا زمانی که این پروژه ثبت شود بیشتر تاپیک های این فروم بسته می شود و فقط چند تاپیک ضروری باز خواهند ماند، اگر موضوع مهمی وجود داشت، می توانید به صورت پیام خصوصی به من اطلاع بدهید .
با تشکر از شکیبایی شما
به امید این که ستاره ای بی آسمان نباشد.

امیر حسن زاده
10-23-2011, 11:41 AM
شنيدم كه چند دقيقه پيش(ساعت 11 صبح روز يكشنبه 1 آبان 1390) در برنامه اي تلويزيوني خانه ما- از شبكه دو سيما شخصي كه معلوليت جسمي داشته ولي داراي قوه تفكر و خلاقيت خوبي بوده دعوت شده بود. اين معلول جسمي فقط يك ارزوي برآورده نشده داشت و آن اينكه بتواند آسمان شب و اجرام آن را رصد كند(با تلسكوپ) و در پايان مجري برنامه از انجمن هاي نجومي خواست كه كمك كنند تا آرزوي اين فرد برآورده شود. شماره تماس برنامه 88771103 است.
اگر از دوستان نجومي كساني مي توانند به اين علاقمندان كمك كنند

Mostafa
10-24-2011, 10:07 PM
سلام آقاي حسن زاده

من اين پسر گل را از نزديك مي شناسم . انشاا... به زودي برنامه مفصلي برايش در نظر خواهيم گرفت

اين لينك را ملاحظه بفرماييد : http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=782

دختر ستاره
10-25-2011, 09:14 AM
این پروژه فقط برای معلولینه ؟من جایی رو میشناسم که البته جزو مناطق محروم هم به حساب می آید مردمش هیچی از نجوم نمی دونن شهرهایی کوچیکی رو دیدم که حداقل یه خانه نجوم دارن اما این شهرستان هیچ فعالیت نجومی نداره کاش کسی میتونست حداقل یه همایش نجومی واسه این مردم برگزار کنه

پیام بهرام پور
07-06-2012, 05:34 PM
ممنون

سلام
امیدوارم این نوشته رو یادتون باشه
تقریباً یک سال و نیم پیش بود که این رو نوشتم!
فقط خواستم بگم این دوستم، به دلیل بیماری که باعث نابیناییش شده بود، الان توی کما هست.
این آقا نوید که از بهترین دوستان من هست و خواهد بود، با این که نابینا بود، با بچه های رشته انسانی تحصیل کرد و در آخر هم رتبه کنکورش شد 600 و در دانشگاه تهران روانشناسی می خوند.
نوید خیلی توی پیشبرد ستاره های بی آسمان به من کمک کرد و اصلی ترینش هم کتاب بریل بود.
خلاصه این رفیق ما رو دعا کنید. خیلی زیاد.

rocky
07-06-2012, 10:50 PM
سلام جناب بهرام پور.
خیلی متاسفم وامیدوارم به سرعت حال ایشون رو به بهبود بره. ان شاء الله خداوند تمامی افرادی رو که در راه کمک به افرادی که از هر نظر ناتوان هستند (چه امکاناتی و چه ذهنی جسمی)تلاش میکنند ،تا مقصد راهبری میکنه.

پیام بهرام پور
07-13-2012, 03:15 PM
سلام
امیدوارم این نوشته رو یادتون باشه
تقریباً یک سال و نیم پیش بود که این رو نوشتم!
فقط خواستم بگم این دوستم، به دلیل بیماری که باعث نابیناییش شده بود، الان توی کما هست.
این آقا نوید که از بهترین دوستان من هست و خواهد بود، با این که نابینا بود، با بچه های رشته انسانی تحصیل کرد و در آخر هم رتبه کنکورش شد 600 و در دانشگاه تهران روانشناسی می خوند.
نوید خیلی توی پیشبرد ستاره های بی آسمان به من کمک کرد و اصلی ترینش هم کتاب بریل بود.
خلاصه این رفیق ما رو دعا کنید. خیلی زیاد.

دوستان عزیز
اصلاً تمایل ندارم که خبرهای ناخوش آیند را بگویم، اما متأسفانه همان روزی که من نوشته قبلی را نوشتم، نوید دچار مرگ مغزی شده بود و به رحت خدا رفت.
من فرصت نکردم این موضوع را همان موقع خدمت شما عرض کنم.
نوید نابینا بود اما تمام اعضای قابل پیوند بدنش را اهدا کرد حتی قرنیه چشمانش که نزدیک به 8 سال بود از آن استفاده نکرده بود....
روحش شد...