PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 2012 پایان دوران

پیام بهرام پور
08-22-2010, 03:49 PM
تقریباً موضوع پایان دنیا در 12-21-12 یا همان بیست و یکم ماه دوازدهم سال 2012 در همه جا پخش شده است!
دیگر همه در این رابطه اظهار نظر درست یا غلط می کنند! و بسیاری از ستاره شناسان نیز اقدام با تغییر تصورات غلط و ترویج افکار درست هستند.
در باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی، مجله نجوم و هزار جای دیگر به این نتیجه رسیدیم که بنا به دلایل ارائه شده در این فیلم دنیا نابود نخواهد شد.

لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!
و برای کسب اطلاعات علمی اینجا (http://mpsky.ir/?p=289)کلیک کنید.

لطفاً فقط بگویید اگر به شما بگویند دنیا در تاریخ فوق به پایان می رسد چه کاری انجام می دهید؟
:slow:

بی ستاره
08-22-2010, 03:52 PM
خب من تحقیق می کنم که راست می گن یا نه
اگه خالی بندی بود همه رو می پیچونم و می گم که دنیا داره تموم می شه و از این کارم لذت می برم (شوخی کردم!)
و اگر هم جدی بود بازم به همه می گم و خودم هم می ترسم اما کسی باور نمی کنه و همه از ترس من لذت می برن!

NiNi
08-22-2010, 04:08 PM
وای چقدر خشن!
آقا پیام موضوع قعطی بود؟
حالا من اگه می دونستم دنیا داره تموم می شه هرچقدر که می خواستم غذا می خوردم از زندگی لذت می بردم!

پیام بهرام پور
08-22-2010, 09:53 PM
می خوام ببینم کسی نیست که یه کار علمی تعریف کنه که موقع مردن در سال 2012 بتونه انجام بده؟
می می خوام روی رفتار بقیه ی مردم در هنگام مردن در سال 2012 تحقیق کنم!
البته اگه خودم اولین نفر نمیرم:grin:

رویا افشار
08-22-2010, 09:59 PM
تاپیکتون خیلی جالبه!
اگه به من می گفتن دنیا قراره تموم بشه سعی می کردم بیشتر از زندگی لذت ببرم

Panahandeh
08-22-2010, 10:08 PM
بنده برای زندگی و رسیدن به هدفم مسیری منطقی تعریف کردم لذا حتی اگر به من بگن همین فردا دنیا نابود میشه هیچ کاری متفاوت با کارهایی که الآن انجام می دم انجام نمی دم. پس تا زمان نابودی دنیا هم به هیچ وجه تغییری در کارها و رفتارم صورت نمی گیره و به همون شکل قبل زندگی می کنم و کار هامو انجام می دم.

پیام بهرام پور
08-22-2010, 10:42 PM
درود بر آقای پناهنده ی عزیز
عجب کارت درسته ولی سعی کن بیشتر از این که لذت می بری لذت ببرد (البته مواظب باش خیلی بهت خوش نگذره چون همین روزا یا بالاخره یه روزی 2012 هر کسی سر می رسه!)

Panahandeh
08-22-2010, 11:01 PM
پاسخ
بنده برای زندگی و رسیدن به هدفم مسیری منطقی تعریف کردم لذا حتی اگر به من بگن همین فردا دنیا نابود میشه هیچ کاری متفاوت با کارهایی که الآن انجام می دم انجام نمی دم. پس تا زمان نابودی دنیا هم به هیچ وجه تغییری در کارها و رفتارم صورت نمی گیره و به همون شکل قبل زندگی می کنم و کار هامو انجام می دم.

درود بر آقای پناهنده ی عزیز
عجب کارت درسته ولی سعی کن بیشتر از این که لذت می بری لذت ببرد (البته مواظب باش خیلی بهت خوش نگذره چون همین روزا یا بالاخره یه روزی 2012 هر کسی سر می رسه!)

خواهش می کنم اما مسئله ی اصلی در این بخش همون تفاوت در نوع بینش افراده و نگرش های افراده که هدفشونو تعیین می کنه!
نظر شما هم محترمه.

رویا افشار
08-22-2010, 11:07 PM

بابا ایول.
واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم اما خداکنه همین قدر که خوب حرف می زنید خوب هم عمل کنید.

شايان سليم شهشهانى
08-23-2010, 06:14 AM
تاپیکتون خیلی جالبه!
اگه به من می گفتن دنیا قراره تموم بشه سعی می کردم بیشتر از زندگی لذت ببرم

شما بهتره همين الان هم از زندگيتون لذت ببريد ، چون ٢٠١٢ هيچكس مشخص نيست...

شايان سليم شهشهانى
08-23-2010, 06:21 AM

افرين
فكر كنيد كل مردمان جهان يك چنين برنامه اي براي زندگي داشتند، دنيا چه مي شد!؟؟
من هيچوقت يك چنين فكري براي زندگي ام نكردم ، و هيچوقتم مسير مشخصي نداشته زندگيم !
نميدونم چرا! البته يه حدس هايي زدم!

Tahereh Ramezani
08-23-2010, 02:12 PM
زمان مانده را با زندگی ، زندگی خواهم کرد .

بهزاد
08-24-2010, 10:16 AM
البته گرچه یک بار معین رو بیشتر ندیدم اما صحبت هاش در مورد نجوم و آسمان نشون از تسلط و علاقه مندی ایشون به این مسایل داشت.
ولی معین من اگر بدونم 2012 همه چیز تموم میشه کلا زندگی مو تغییر میدم و کلا میپردازم به تفریح. نه کار میکنم نه درس میخونم نه فکر میکنم.
هیچ کاری نمیکنم فقط میرم تفریح.

پیام بهرام پور
08-25-2010, 10:37 AM
البته گرچه یک بار معین رو بیشتر ندیدم اما صحبت هاش در مورد نجوم و آسمان نشون از تسلط و علاقه مندی ایشون به این مسایل داشت.
ولی معین من اگر بدونم 2012 همه چیز تموم میشه کلا زندگی مو تغییر میدم و کلا میپردازم به تفریح. نه کار میکنم نه درس میخونم نه فکر میکنم.

بهزاد جان سلام
آقا من یه سوال داشتم البته نه به عنوان یک معلم اخلاق (!) بلکه به عنوان یک دوست!
می خواستم ببینم مگه ما ها بالاخره یه روزی سال 2012 خودمون نمی رسه؟ و البته بدتر از اون اینه که ما نمی دونیم این 2012 ما کی می رسه که با این دنیا خدافظی کنیم!
پس به نظر من بشین از همین حالا تفریح کن!
موفق باشی

بی ستاره
08-26-2010, 01:24 PM
بابا خانم ها آقایون زندگی کنید و از زندگی لذت ببرید
من سعی می کنم که یه طوری زندگی کنم که اگه یه روزی بدونم می میرم با خیال راحت بمیرم چون سعی می کنم که از زندگی لذت ببرم و هم این که کسی از دست من ناراحت نشه

Edwin
08-26-2010, 01:40 PM
ولي واقعآ يك لحظه چشمتون رو ببنديد و فكر كنيد اين اتفاق مي افته !

فكر كنيد همه انسانها ميدونند كه در فلان روز همه با هم مي ميريم و هيچ كشور يا قدرني هم نتونه جلوي اين اتفاق رو بگيره ...

فكر ميكنيد در اون مدت كوتاه قبل از مرگ انسانها چه اتفاقي بي افته ؟؟

من فكر ميكنم در اون مدت كوتاه دنيا بهشت ميشه !

ديگه كسي فكر نامردي نيست ؛ كسي حال كلاهبرداري نداره ، هيچكس دليلي براي ذروغ گفتن نداره ....

خلاصه همه با هم مهربون ميشن ....

چي ميشد اگه اينجوري ميشد !

پیام بهرام پور
08-26-2010, 01:43 PM
ولي واقعآ يك لحظه چشمتون رو ببنديد و فكر كنيد اين اتفاق مي افته !

فكر كنيد همه انسانها ميدونند كه در فلان روز همه با هم مي ميريم و هيچ كشور يا قدرني هم نتونه جلوي اين اتفاق رو بگيره ...

فكر ميكنيد در اون مدت كوتاه قبل از مرگ انسانها چه اتفاقي بي افته ؟؟

من فكر ميكنم در اون مدت كوتاه دنيا بهشت ميشه !

ديگه كسي فكر نامردي نيست ؛ كسي حال كلاهبرداري نداره ، هيچكس دليلي براي ذروغ گفتن نداره ....

خلاصه همه با هم مهربون ميشن ....

چي ميشد اگه اينجوري ميشد !

ادوین الدرین عزیز شما از اونجایی که مدتی دور بودی و با آپولو11 به ماه رفتی مثل این که زیاد با ما زمینی ها آشنایی نداری:yaeh am not durnk:
متأسفانه من اینطوری فکر نمی کنم!
درواقع دراین مدت خیلی ها فقط به فکر خودشون می شن و از اونجایی که می دونن به زودی کارشون تمومه هرکاری که بخوان می کنند!
البته از صمیم قلب امیدوارم که اینطور نباشه و من اشتباه کنم

Panahandeh
08-26-2010, 02:09 PM

بهزاد جان فرمایش شما کاملا متینه ولی به قول حافظ که میگه :
با محتسبم عیب مگوئید که او نیز/ پیوسته چو ما در طلب عیش مدام است
همه ی ما به دنبال خواسته های شخصی خودمون هستیم. این خواتسته ها برای بعضی ها تفریحه و برای بعضی ها کار.
به هیچ عنوان نمیشه روی اینها ارزش گذاری کرد یا گفت کدومش درسته.
اما مسئله ی اصلی اینه که باید این خواسته هارو بشناسیم و برای رسیدن به اونها راه هایی تعریف کنیم. اینجوری حتی اگر به ما بگن یک دقیقه دیگه دنیا نابود میشه هیچ تغییری در کارمون ایجاد نمیشه چون داریم طبق همون برنامه ای که دوست داشتیم پیش می ریم .

پیام بهرام پور
08-26-2010, 02:24 PM
معین جان با عرض شرمندگی اصلاً حرف شما رو قبول ندارم
چون آدما بر اساس شرایط برنامه ریزی می کنن
اگه آدم پول داشه باشه یه جوری برنامه ریزی می کنه و اگه نداشته باشه یه جور دیگه دقیقاً واسه وقت هم همینطور
مثلاً من یه پروژه ی نجومی دارم که حدود هشت سال به طول می انجامه و چون 2012 تو راهه من از اولویت اول پاکش کردم!

rasoulrahimi
08-26-2010, 02:41 PM
واسه من هیچ فرقی نمی کرد.همون طور به زندگیم ادامه می دادم و سعی می کردم بیشتر از زندگیم لذت ببرم.
http://www.blogfa.com/photo/p/parssky.jpg (http://www.parssky.blogfa.com)

پیام بهرام پور
08-26-2010, 10:57 PM
رسول جان
پس اگه بگن که دنیا تموم می شه بازهم شما این کتاب های خوب رو توی وبلاگت می ذاری؟:yaeh am not durnk:

شايان سليم شهشهانى
08-26-2010, 11:21 PM
بهزاد جان سلام
آقا من یه سوال داشتم البته نه به عنوان یک معلم اخلاق (!) بلکه به عنوان یک دوست!
می خواستم ببینم مگه ما ها بالاخره یه روزی سال 2012 خودمون نمی رسه؟ و البته بدتر از اون اینه که ما نمی دونیم این 2012 ما کی می رسه که با این دنیا خدافظی کنیم!
پس به نظر من بشین از همین حالا تفریح کن!
موفق باشی

اتفاقا ما چون نميدونيم كه ٢٠١٢ مون چه وقت فرا مي رسد ، داريم مثلا درس مي خونيم و كار مي كنيم و ... اينا ، اگه بدونيم كي ٢٠١٢ مون فرا مي رسه(و اگر نزديك باشه) اون وقت مي تونيم با خيال راحت تفريح كنيم ، چون اگر از همين الان برا ٢٠١٢ واقعيمون تفريح كنيم اونوقت نه كار كرديم نه زندگي ...
البته من از تفريح مطلق دفاع نمي كنم ، من ميگم چون حتما ٢٠١٢ مون فرا مي رسه هم بايد تفريح كنيم هم درس و كار و ... ، بايد اين دو كنار هم باشند 

مهدی نوابی
08-27-2010, 05:59 PM
دو هزار و دوازدهه همه ی ما ها یه زمانیه که ما ها نمی دونیم کی میرسه....حالا فکر کنید شما می دونید کی اتفاق میفته...بالاخره برای هر کدوم از ما یه زمانی میرسه که از بین میریم...و اون میشه 2012 ما. به قول قدیمیا : دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره..
پس بنابراین باید کارمون رو درست کنیم چه 2012 چه 2010 چه 2100 . فرقی نداره.....

بهزاد
08-28-2010, 04:24 AM
به پیام: من اول یه سوال بپرسم. داستان 2012 اصلا از کجا به وجود اومده؟؟؟؟

در جوابت هم باید بگم همونطور که مصطفی هم میدونه توی کار ما دو فاکتور بسیار بسیار بسیار مهم هست.(بورس کار میکنیم)
یکی قیمت هست یکی زمان
در بازارهای مالی هزاران هزار روش مختلف هست که سعی میکنن نقطه و زمان مناسب رو برای خرید یک سهم پیدا بکنن. اما عملا هیچ یک از این روشها نمیتونن با قاطعیت زمان وقوع یک حادثه رو پیش بینی کنن. همین امر باعث شده که بازارهای مالی درگیر موضوعی به نام ریسک بشه. چرا که اگر عامل زمان قابل فهم بود همه مردمان بورس باز ثروتمند می شدند.

زندگی هم بدون زمان معنا نداره. هویت زندگی کاملا وابسته به زمانه. من حرفی که زدم رو کاملا واقعه بینانه گفتم. اگر بدونم دنیا 2012 به پایان میرسه کاملا کار و تلاش رو بی خیال میشم و با همین پس اندازی که دارم شروع میکنم به تفریح. حداقلش سفر میکنم و از همین 1 سال باقی مونده لذت میبرم. یعنی سعی میکنم اینطوری زندگی کنم. دیگه کار نمیکنم برنامه ریزی هم نمیکنم چون زمان واسه برنامه های قبلی که ریختم ندارم.

خیلی ها هستن که میگن ما همون کار قبلی رو میکنیم ولی به نظر من این کار بیهوده ای هست.
فرض کن که میخوای تا 2012 بیست میلیون هم پس انداز کنی. خوب اینکه دیگه به دردت نمیخوره.

قاطع
08-28-2010, 10:01 AM
وجودت رو عشقه بهزاد:thumbsup:
به نظر من 3012 هم که دنیا تموم بشه ادم باید کل عمرش رو حال کنه
بعضیا یه جوری می گن که مثلاً ما ته برنامه ریزی هستیم آدم فکر می کنه چه خبره!
حالا اگه بدونن دنیا داره تموم می شه فوری همه ی برنامه هاشون رو می ریزن سطل زباله ها!

بهزاد
08-28-2010, 11:52 AM
وجودت رو عشقه بهزاد:thumbsup:
به نظر من 3012 هم که دنیا تموم بشه ادم باید کل عمرش رو حال کنه
بعضیا یه جوری می گن که مثلاً ما ته برنامه ریزی هستیم آدم فکر می کنه چه خبره!
حالا اگه بدونن دنیا داره تموم می شه فوری همه ی برنامه هاشون رو می ریزن سطل زباله ها!

دائاش اسیرتم
خاطرخواتم وحشتناک!
تو نباشی نفسم بالا نمیاد!
در به درتم...
به چشات قسم خیلی مخلصیم...
کجایی که بی تو اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیکمون از کار افتاده...!!!! (حالا کی می دونه پاراسمپاتیک یعنی چی؟!!)
با اجازت روغن ماشینتو خالی کردم و به جاش خون جیگرمو ریختم، تا هر وقت استارت زدی به عشقت بسوزم .
سیخ کبابتم...
غلام اون ادبیاتتم...
اگه حلقه عشق از طلاست. حلقه دوست از وفاست. مخلص هر چی با وفاست. :yarr::yarr:
ولی لوتی بنمای رخ که بیشتر باهات آشناشیم. آدرسی نام و نشونی از خودت واسه ما تلپ کن که بد خاطرخوات شدم.
زت زیاد.

Hojjat Zafarkhah
08-28-2010, 06:54 PM
2012 كه همه الان راجع به اون صحبت ميكنن فقط مردن افراد مورد بحثه ولي توي سال 2012شايد فقر قحطي و ........ زياد بشه و باعث مردن هزاران نفر بشه اما هيچ اتفاق خاصي از قبيل انفجارات و زلزله ها اتقاف نمي افته.
ما بايد به ذهنمون مراجعه كنيم و به حرفهاي احمقانه و خنده دار بعضي ها.
البته كه بايد از زندگي لذت برد ولي از تمام زندگي نه فقط يكي دو سال مونده به مردنمون.........
اين نظر من بود.

........آسمانتان پر از ابرهاي نجومي..........

No.1
08-28-2010, 07:46 PM
این خیلی خوبه که از زندگی لذت می برید اما شاید اگه راجع به خود 2012 بحث کنید خوب باشه
مثل این که اگه دقت کنید توی فیلم می گن که همه می میرن اما آخر فیلم حدود چند هزار نفر زنده می مونن

Hojjat Zafarkhah
08-29-2010, 12:43 PM
سلام جناب no.1 عزيز
پس شما هم سعي كنيد جزو چند هزار نفري باشيد كه زنده مي مونن البته اگه اتفاقي افتاد.
آخه دليل اينكه سال 2012رو براي پايان جهان انتخاب كردن اينه كه اعتقاد دارن خورشيد تو اون زمان درست روبروي مركز كهكشان راه شيري قرار ميگيره و يه هم خطي بين مركز كهكشان و خورشيد و زمين ايجاد ميشه كه با علمي كه هم اكنون در دست داريم اين اتفاق (هم خطي) نمي افته.

............آسمانتان پر از ابرهاي نجومي...........

No.1
08-30-2010, 12:49 PM
orion جان خیلی ممنون
ایشالا دوتایی با هم زنده بمونیم و بریم همه جا رو بگردیم!
این که هم خطی سیارات اتفاق می افته اصلاً موضوع خاصی نیست.
با محاسبه ی دوره ی تناوب هلالی سیارات و این مضرب مشترک گرفتن از اونها می توان زمان هایی که این اتفاق می افتد را پیدا کرد که در حدود چند هزار سال است.
و حالا اگر هم این اتفاق بیافتد موضوع خاصی نیست که!
با قانون جهانی گرانش جناب نیوتن می بیند که نیروی خاصی وارد نمی شود و فقط یکم بیشتر است!

ستاره بنیادی
08-30-2010, 02:44 PM
دائاش اسیرتم
خاطرخواتم وحشتناک!
تو نباشی نفسم بالا نمیاد!
در به درتم...
به چشات قسم خیلی مخلصیم...
کجایی که بی تو اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیکمون از کار افتاده...!!!! (حالا کی می دونه پاراسمپاتیک یعنی چی؟!!)
با اجازت روغن ماشینتو خالی کردم و به جاش خون جیگرمو ریختم، تا هر وقت استارت زدی به عشقت بسوزم .
سیخ کبابتم...
غلام اون ادبیاتتم...
اگه حلقه عشق از طلاست. حلقه دوست از وفاست. مخلص هر چی با وفاست.
ولی لوتی بنمای رخ که بیشتر باهات آشناشیم. آدرسی نام و نشونی از خودت واسه ما تلپ کن که بد خاطرخوات شدم.
زت زیاد.

:grin::grin::grin: بسی پر محتوا بود.. ازش به عنوان مرجع استفاده می کنیم . با ذکر منبع!!

ستاره بنیادی
08-30-2010, 02:51 PM
دو هزار و دوازدهه همه ی ما ها یه زمانیه که ما ها نمی دونیم کی میرسه....حالا فکر کنید شما می دونید کی اتفاق میفته...بالاخره برای هر کدوم از ما یه زمانی میرسه که از بین میریم...و اون میشه 2012 ما. به قول قدیمیا : دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره..
پس بنابراین باید کارمون رو درست کنیم چه 2012 چه 2010 چه 2100 . فرقی نداره.....

آخه 2012 شخصی با اون 2012 که دنیا واسه همه تموم می شه فرق داره خوب. موافقم که باید کارمون رو درست کنیم چه 2012 چه 2010 چه 2100 !! ولی اون ماجرای 2012 همه ی مرد جهان ولی فرق داره.

اون موقع چی کار می کنین؟

No.1
08-30-2010, 07:00 PM
اون موقع من به فکر ساختن همون کشتی هستم که توی فیلم 2012 ساخته شده منتها من شما رو هم با خودم می برم، نترسید:osmiley:

javadstar76
09-04-2010, 04:49 PM
آیا 2012 پایان جهان خواهد بود؟ روزی که درآن به دلیل وقوع یکی از حوادث طبیعی مانند برخورد یک سیارک به زمین همه انسان ها در سرار جهان خواهند مرد و حیات بر روی زمین از بین خواهد رفت؟ بدون شک نخستین جوابی که به ذهن بسیاری از ما خطور خواهد کرد "خیر" خواهد بود. پایان دنیا در این سال غیرممکن است.

اما از کجا اینقدر مطمئنیم؟ چطور می دانیم که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد؟ ما با اطمینان از اینکه همیشه کسانی هستند که بیش از ما به برسی چنین مسائلی می پردازند و اگر روزی قرار بر این باشد که چنین اتفاقی بی افتد حتماً جلوی آن را خواهند گرفت به سادگی از آن گذشته و چنین مسائلی را غیرممکن اعلام میکنیم. اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، به بسیاری از دلایل جوامع و دولت ها از بیان آن خودداری خواهند کرد!؟ آیا میدانید که چنین پروسه ای در طول حیات سیارات کاملاً طبیعی بوده و بارها اتفاق افتاده می افتد؟ تاکنون توجه کرده اید که از مهمترین دلایل انقراض دایناسورها یکی از همین حوادث طبیعی بوده است؟

شاید یکی از مشکلات اساسی بسیاری از انسان ها همین موضوع باشد! البته نه سال 2012. بلکه برخورد سطحی و بی توجهی به بسیاری از اتفاقاتی که روزانه در پیرامون آنها در حال وقوع است. عده زیادی بر پایان دنیا در سال 2012 اعتقاد دارند . بد نیست تا پیش از هرگونه پاسخی مبنی بر قبول یا رد این نظریه نتایج تحقیقات ناسا که در زیر ارائه شده را نیز در ارتباط با این سال بدانید. قضاوت اینکه آیا 2012 یا 2020 پایان دنیا است یا خیر با شما !

آیا Y2K را به خاطر می آورید؟ به خاطر برنامه ریزی موثر و تحلیل های دقیق و موفقیت آمیز ، این سال بدون ناله و شیون زیادی آمد و رفت. گذشته از اثرات ویژه و احساس برانگیز 21 دسامبر 2012، آن روز پایان دنیا نخواهد بود.

2012 نیز همانند Y2K مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است . برخلاف برخی از عقاید عمومی موجود، پشت پرده پایان دنیا به سرعت آشکار شد. دانشمندان ناسا به سوالات مختلفی که درباره 2012 پرسیده شده پاسخ گفته اند که در ذیل آورده شده است.

سوال: آیا در 2012 تهدیدی برای زمین وجود دارد یا خیر؟ بسیاری از وب سایت ها می گویند که دنیا در دسامبر 2012 پایان خواهد یافت.

جواب: در 2012 هیچ اتفاق بدی برای زمین رخ نخواهد داد. سیاره مان برای بیش از 4 میلیارد سال به خوبی به حیات خود ادامه خواهد داد. دانشمندان مشهوری در سراسر دنیا تایید کرده اند که در 2012 هیچ تهدیدی برای زمین وجود نخواهد داشت.

سوال: منشاء این پیش بینی که جهان در 2012 پایان خواهد یافت از کجاست؟

جواب: داستان از اینجا شروع شد که نیبرو (Nibiru) به سمت زمین در حرکت است. نیبیرو یک سیاره فرضی است که توسط سامریانز عنوان شد. این حادثه اساساً برای ماه می 2003 پیش بینی شده بود اما وقتی در آن تاریخ هیچ اتفاقی نیفتاد، روز رستاخیز به دسامبر 2012 تغییر یافت. این دو افسانه با پایان دوره ها در تقویم باستانی مایان (Mayan) مصادف با انقلاب زمستانی (winter solstice) 2012 همزمان شده. از اینرو روز رستاخیز را مصادف با 21 دسامبر 2012 دانستند.

سوال: آیا تقویم مایان در 21 دسامبر 2012 پایان می یابد؟

جواب: درست مثل تقویمی که به دیوار آشپزخانه تان آویزان کرده اید و در آن هیچ روزی بعد از 31 دسامیر مشخص نشده، در تقویم مایان نیز هیچ موردی برای روز 21 دسامبر 2012 تعیین نشده. در این تاریخ دوره طولانی مدت مایان پایان می یابد. اما پس از آن _ درست مثل تقویم شما که دوباره در تاریخ 1 ژانویه شروع می شود_ در تقویم مایان نیز دوره طولانی مدت بعدی شروع می شود.

سوال: آیا پدیده ای مثل یک برخورد عظیم اتفاق خواهد افتاد؟

جواب: در دهه بعدی هیچ برخورری اتفاق نخواهد افتاد، زمین در 2012 با هیچ جرم آسمانی برخورد نخواهد کرد، حتی اگر برخوردی هم وجود داشته باشد اثرات آن بر روی زمین بسیار ناچیز خواهد بود. زمین و خورشید در ماه دسامبر تقریباً در مرکز کهکشان راه شیری قرار میگیرند و این پدیده ای است که به طور سالانه اتفاق می افتد.
دان یومانس (Don Yeomans) دانشمند محقق ارشد ناسا می گوید: "ظاهراً علاقه و توجه زیادی نسبت به اجرام آسمانی، موقعیت و مسیر حرکت آنها در پایان سال 2012 وجود دارد. من عاشق یک کتاب خوب یا یک فیلم مثل the next guy هستم، اما اجرام پرنده در فضای خیالی، تلوزیون و فیلم ها پایه علمی ندارند. حتی اخبار جعلی از ناسا نیز در آنها دیده می شود..."

سوال: آیا یک سیاره یا کوتوله قهوه ای (brown dwarf) بنام نیبیرو (Nibiru) یا سیاره ایکس (Planet X) یا اریس (Eris) وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین و تهدید آن باشد؟

جواب: نیبیرو و داستان های دیگر درباره سیارات متمرد یک برنامه و شوخی اینترنتی بیش نیست و پایه و اساس واقعی ندارد. اگر نیبیرو و سیاره ایکس واقعی بود و قرار بود تا 2012 با زمین برخورد داشته باشد، اخترشناسان حداقل طی دهه گذشته باید آن را شناسایی می کردند و الان نیز با چشم غیر مسلح قابل رویت بود. بدیهی است که چنین چیزی وجود ندارد. اریس واقعیت دارد اما آن یک سیاره کوچک مثل پلوتو (Pluto) است که در حاشیه خارجی منظومه شمسی باقی خواهد ماند. کمترین فاصله ای که تا زمین باید طی کند 4 میلیارد مایل است.

سوال: تئوری تغییر قطبیت (polar shift) چیست؟ آیا حقیقت دارد که پوسته زمین به دور هسته چرخش 180 درجه دارد که به طور روزانه انجام می گیرد؟

جواب: واژگونی در چرخش زمین امری محال و غیرممکن است. حرکات آهسته قاره وجود دارد (مثلاً قاره قطب جنوب در صدها میلیون سال قبل در نزدیک استوا قرار داشته) اما اظهار واژگونی قطب ها یک موضوع بی ربط است. هرچند بسیاری از سایت ها برای افراد ساده حرف هایی دارند. آنها اظهار می کنند ارتباطی بین چرخش و قطبیت مغناطیسی زمین وحود دارد که به طورت غیر منظم تغییر می کند. یک واژگونی مغناطیسی نیز وجود دارد که به طور متوسط هر 400000 سال یکبار بروز می کند. تا جایی که ما می دانیم یک چنین واژگونی مغناطیسی ای هیچ خطری برای حیات روی زمین در بر ندارد. به هر حال وقوع یک واژگونی مغناطیسی تا چند هزاره بعدی غیر محتمل است.

سوال: آیا زمین در سال 2012 در خطر برخورد با یک شهاب سنگ قرار دارد؟

جواب: زمین همیشه در معرض خطر برخورد دنباله دارها و آستروئیدها (asteroids) بوده است هرچندکه برخوردهای بزرگ بسیار نادر هستند. آخرین برخورد بزرگ مربوط به 65 میلیون سال قبل بود که منجر به انقراض دایناسورها گردید. امروز اخترشناسان ناسا در حال انجام یک بررسی و کاووش به نام «گارد فضایی» (Spaceguard Survey) هستند تا هر آستروئید نزدیک به زمین را خیلی قبل تر از برخوردش با زمین شناسایی کنند. در حال حاضر هیچ آستروئید تهدید کننده ای - مثل آستروئیدی که دایناسورها را کشت – را شناسایی نکرده اند. تمام کارهای انجام گرفته به صورت علنی همراه با اکتشافات به دست آمده به طور روزانه در وب سایت NEO Program Office website ناسا قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید خودتان ببینید که هیچ برخوردی در 2012 برای زمین پیش بنی نشده است.

سوال: نظر دانشمندان ناسا درباره نامعلوم بودن روز رستاخیز چیست؟

جواب: برای اظهار نظر درباره هرگونه تغییر دراماتیک و یا ناخوشایند در 2012، علم در کجا قرار گرفته؟شواهد و مدارک آن چیست؟ هیچ چیزی وجود ندارد. در تمام ادعاهای تخیلی بیان شده در کتاب ها، فیلم ها، مدارک و یا در اینترنت ما نمی توانیم حقیقت وجودی این روز را تغییر دهیم. هیچ مدرک قابل اعتمادی برای هرگونه ادعایی مبنی بر وقوع حادثه غیر عادی در دسامبر 2012 وجود ندارد.

andromeda
09-04-2010, 05:20 PM
:grin: man say mikonam tu in forsate baghi munde behtar zendegi konam o az forsat ham bishtar estefade konam

narcissus flower
09-04-2010, 06:34 PM
اینکه بالاخره یه روزی همه چیز تموم میشه که حرفی نیست اما راجع به فیلم 2012 من شنیدم که یه بازی سیاسی جهانی هست که در 2012 یه نظام جهانی جدید حکم فرما میشه و....

شايان سليم شهشهانى
09-04-2010, 07:41 PM
اینکه بالاخره یه روزی همه چیز تموم میشه که حرفی نیست اما راجع به فیلم 2012 من شنیدم که یه بازی سیاسی جهانی هست که در 2012 یه نظام جهانی جدید حکم فرما میشه و....

اون نظام جهانی را نمی تونند بر پا کنند! عمرا!!!
چون دنیا دست خداست ، نه دست یهودی ها

شايان سليم شهشهانى
09-04-2010, 08:08 PM
آیا 2012 پایان جهان خواهد بود؟ روزی که درآن به دلیل وقوع یکی از حوادث طبیعی مانند برخورد یک سیارک به زمین همه انسان ها در سرار جهان خواهند مرد و حیات بر روی زمین از بین خواهد رفت؟ بدون شک نخستین جوابی که به ذهن بسیاری از ما خطور خواهد کرد "خیر" خواهد بود. پایان دنیا در این سال غیرممکن است.

اما از کجا اینقدر مطمئنیم؟ چطور می دانیم که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد؟ ما با اطمینان از اینکه همیشه کسانی هستند که بیش از ما به برسی چنین مسائلی می پردازند و اگر روزی قرار بر این باشد که چنین اتفاقی بی افتد حتماً جلوی آن را خواهند گرفت به سادگی از آن گذشته و چنین مسائلی را غیرممکن اعلام میکنیم. اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، به بسیاری از دلایل جوامع و دولت ها از بیان آن خودداری خواهند کرد!؟ آیا میدانید که چنین پروسه ای در طول حیات سیارات کاملاً طبیعی بوده و بارها اتفاق افتاده می افتد؟ تاکنون توجه کرده اید که از مهمترین دلایل انقراض دایناسورها یکی از همین حوادث طبیعی بوده است؟

شاید یکی از مشکلات اساسی بسیاری از انسان ها همین موضوع باشد! البته نه سال 2012. بلکه برخورد سطحی و بی توجهی به بسیاری از اتفاقاتی که روزانه در پیرامون آنها در حال وقوع است. عده زیادی بر پایان دنیا در سال 2012 اعتقاد دارند . بد نیست تا پیش از هرگونه پاسخی مبنی بر قبول یا رد این نظریه نتایج تحقیقات ناسا که در زیر ارائه شده را نیز در ارتباط با این سال بدانید. قضاوت اینکه آیا 2012 یا 2020 پایان دنیا است یا خیر با شما !

آیا Y2K را به خاطر می آورید؟ به خاطر برنامه ریزی موثر و تحلیل های دقیق و موفقیت آمیز ، این سال بدون ناله و شیون زیادی آمد و رفت. گذشته از اثرات ویژه و احساس برانگیز 21 دسامبر 2012، آن روز پایان دنیا نخواهد بود.

2012 نیز همانند Y2K مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است . برخلاف برخی از عقاید عمومی موجود، پشت پرده پایان دنیا به سرعت آشکار شد. دانشمندان ناسا به سوالات مختلفی که درباره 2012 پرسیده شده پاسخ گفته اند که در ذیل آورده شده است.

سوال: آیا در 2012 تهدیدی برای زمین وجود دارد یا خیر؟ بسیاری از وب سایت ها می گویند که دنیا در دسامبر 2012 پایان خواهد یافت.

جواب: در 2012 هیچ اتفاق بدی برای زمین رخ نخواهد داد. سیاره مان برای بیش از 4 میلیارد سال به خوبی به حیات خود ادامه خواهد داد. دانشمندان مشهوری در سراسر دنیا تایید کرده اند که در 2012 هیچ تهدیدی برای زمین وجود نخواهد داشت.

سوال: منشاء این پیش بینی که جهان در 2012 پایان خواهد یافت از کجاست؟

جواب: داستان از اینجا شروع شد که نیبرو (Nibiru) به سمت زمین در حرکت است. نیبیرو یک سیاره فرضی است که توسط سامریانز عنوان شد. این حادثه اساساً برای ماه می 2003 پیش بینی شده بود اما وقتی در آن تاریخ هیچ اتفاقی نیفتاد، روز رستاخیز به دسامبر 2012 تغییر یافت. این دو افسانه با پایان دوره ها در تقویم باستانی مایان (Mayan) مصادف با انقلاب زمستانی (winter solstice) 2012 همزمان شده. از اینرو روز رستاخیز را مصادف با 21 دسامبر 2012 دانستند.

سوال: آیا تقویم مایان در 21 دسامبر 2012 پایان می یابد؟

جواب: درست مثل تقویمی که به دیوار آشپزخانه تان آویزان کرده اید و در آن هیچ روزی بعد از 31 دسامیر مشخص نشده، در تقویم مایان نیز هیچ موردی برای روز 21 دسامبر 2012 تعیین نشده. در این تاریخ دوره طولانی مدت مایان پایان می یابد. اما پس از آن _ درست مثل تقویم شما که دوباره در تاریخ 1 ژانویه شروع می شود_ در تقویم مایان نیز دوره طولانی مدت بعدی شروع می شود.

سوال: آیا پدیده ای مثل یک برخورد عظیم اتفاق خواهد افتاد؟

جواب: در دهه بعدی هیچ برخورری اتفاق نخواهد افتاد، زمین در 2012 با هیچ جرم آسمانی برخورد نخواهد کرد، حتی اگر برخوردی هم وجود داشته باشد اثرات آن بر روی زمین بسیار ناچیز خواهد بود. زمین و خورشید در ماه دسامبر تقریباً در مرکز کهکشان راه شیری قرار میگیرند و این پدیده ای است که به طور سالانه اتفاق می افتد.
دان یومانس (Don Yeomans) دانشمند محقق ارشد ناسا می گوید: "ظاهراً علاقه و توجه زیادی نسبت به اجرام آسمانی، موقعیت و مسیر حرکت آنها در پایان سال 2012 وجود دارد. من عاشق یک کتاب خوب یا یک فیلم مثل the next guy هستم، اما اجرام پرنده در فضای خیالی، تلوزیون و فیلم ها پایه علمی ندارند. حتی اخبار جعلی از ناسا نیز در آنها دیده می شود..."

سوال: آیا یک سیاره یا کوتوله قهوه ای (brown dwarf) بنام نیبیرو (Nibiru) یا سیاره ایکس (Planet X) یا اریس (Eris) وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین و تهدید آن باشد؟

جواب: نیبیرو و داستان های دیگر درباره سیارات متمرد یک برنامه و شوخی اینترنتی بیش نیست و پایه و اساس واقعی ندارد. اگر نیبیرو و سیاره ایکس واقعی بود و قرار بود تا 2012 با زمین برخورد داشته باشد، اخترشناسان حداقل طی دهه گذشته باید آن را شناسایی می کردند و الان نیز با چشم غیر مسلح قابل رویت بود. بدیهی است که چنین چیزی وجود ندارد. اریس واقعیت دارد اما آن یک سیاره کوچک مثل پلوتو (Pluto) است که در حاشیه خارجی منظومه شمسی باقی خواهد ماند. کمترین فاصله ای که تا زمین باید طی کند 4 میلیارد مایل است.

سوال: تئوری تغییر قطبیت (polar shift) چیست؟ آیا حقیقت دارد که پوسته زمین به دور هسته چرخش 180 درجه دارد که به طور روزانه انجام می گیرد؟

جواب: واژگونی در چرخش زمین امری محال و غیرممکن است. حرکات آهسته قاره وجود دارد (مثلاً قاره قطب جنوب در صدها میلیون سال قبل در نزدیک استوا قرار داشته) اما اظهار واژگونی قطب ها یک موضوع بی ربط است. هرچند بسیاری از سایت ها برای افراد ساده حرف هایی دارند. آنها اظهار می کنند ارتباطی بین چرخش و قطبیت مغناطیسی زمین وحود دارد که به طورت غیر منظم تغییر می کند. یک واژگونی مغناطیسی نیز وجود دارد که به طور متوسط هر 400000 سال یکبار بروز می کند. تا جایی که ما می دانیم یک چنین واژگونی مغناطیسی ای هیچ خطری برای حیات روی زمین در بر ندارد. به هر حال وقوع یک واژگونی مغناطیسی تا چند هزاره بعدی غیر محتمل است.

سوال: آیا زمین در سال 2012 در خطر برخورد با یک شهاب سنگ قرار دارد؟

جواب: زمین همیشه در معرض خطر برخورد دنباله دارها و آستروئیدها (asteroids) بوده است هرچندکه برخوردهای بزرگ بسیار نادر هستند. آخرین برخورد بزرگ مربوط به 65 میلیون سال قبل بود که منجر به انقراض دایناسورها گردید. امروز اخترشناسان ناسا در حال انجام یک بررسی و کاووش به نام «گارد فضایی» (Spaceguard Survey) هستند تا هر آستروئید نزدیک به زمین را خیلی قبل تر از برخوردش با زمین شناسایی کنند. در حال حاضر هیچ آستروئید تهدید کننده ای - مثل آستروئیدی که دایناسورها را کشت – را شناسایی نکرده اند. تمام کارهای انجام گرفته به صورت علنی همراه با اکتشافات به دست آمده به طور روزانه در وب سایت NEO Program Office website ناسا قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید خودتان ببینید که هیچ برخوردی در 2012 برای زمین پیش بنی نشده است.

سوال: نظر دانشمندان ناسا درباره نامعلوم بودن روز رستاخیز چیست؟

جواب: برای اظهار نظر درباره هرگونه تغییر دراماتیک و یا ناخوشایند در 2012، علم در کجا قرار گرفته؟شواهد و مدارک آن چیست؟ هیچ چیزی وجود ندارد. در تمام ادعاهای تخیلی بیان شده در کتاب ها، فیلم ها، مدارک و یا در اینترنت ما نمی توانیم حقیقت وجودی این روز را تغییر دهیم. هیچ مدرک قابل اعتمادی برای هرگونه ادعایی مبنی بر وقوع حادثه غیر عادی در دسامبر 2012 وجود ندارد.

""جواب: در 2012 هیچ اتفاق بدی برای زمین رخ نخواهد داد. سیاره مان برای بیش از 4 میلیارد سال به خوبی به حیات خود ادامه خواهد داد. دانشمندان مشهوری در سراسر دنیا تایید کرده اند که در 2012 هیچ تهدیدی برای زمین وجود نخواهد داشت. ""
می دونم که این ها را دانشمندان ناسا گفتند ، اما اونا حماقت بشر را که نمی تونند پیش بینی کنند...!

"""جواب: در دهه بعدی هیچ برخورری اتفاق نخواهد افتاد، زمین در 2012 با هیچ جرم آسمانی برخورد نخواهد کرد، حتی اگر برخوردی هم وجود داشته باشد اثرات آن بر روی زمین بسیار ناچیز خواهد بود. زمین و خورشید در ماه دسامبر تقریباً در مرکز کهکشان راه شیری قرار میگیرند و این پدیده ای است که به طور سالانه اتفاق می افتد.
دان یومانس (Don Yeomans) دانشمند محقق ارشد ناسا می گوید: "ظاهراً علاقه و توجه زیادی نسبت به اجرام آسمانی، موقعیت و مسیر حرکت آنها در پایان سال 2012 وجود دارد. من عاشق یک کتاب خوب یا یک فیلم مثل the next guy هستم، اما اجرام پرنده در فضای خیالی، تلوزیون و فیلم ها پایه علمی ندارند. حتی اخبار جعلی از ناسا نیز در آنها دیده می شود..."""

فکر نکنم این را دانشمندان ناسا گفته باشند...
اونا خودشونم می دونند اگه همین الان یک جرمی در مسیر برخورد با زمین پیدا بشه ، هیچکاری از دستشون ساخته نیست... ( و اگرم این متن را ناسا گفته باشه برای رد نابودی دنیا در سال 2012 گفته... یکی هم غلو اش داده ، چون: "در دهه بعدی هیچ برخورری اتفاق نخواهد افتاد" این خیلی حرف گنده ایه...

""واژگونی در چرخش زمین امری محال و غیرممکن است. حرکات آهسته قاره وجود دارد (مثلاً قاره قطب جنوب در صدها میلیون سال قبل در نزدیک استوا قرار داشته) اما اظهار واژگونی قطب ها یک موضوع بی ربط است. هرچند بسیاری از سایت ها برای افراد ساده حرف هایی دارند. آنها اظهار می کنند ارتباطی بین چرخش و قطبیت مغناطیسی زمین وحود دارد که به طورت غیر منظم تغییر می کند. یک واژگونی مغناطیسی نیز وجود دارد که به طور متوسط هر 400000 سال یکبار بروز می کند. تا جایی که ما می دانیم یک چنین واژگونی مغناطیسی ای هیچ خطری برای حیات روی زمین در بر ندارد. به هر حال وقوع یک واژگونی مغناطیسی تا چند هزاره بعدی غیر محتمل است.""

باز هم فکر نکنم این را دانشمندان ناسا گفته باشند ... چون اولش گفتند که :""واژگونی در چرخش زمین امری محال و غیرممکن است"" بعد در خط اخر گفته اند :""به هر حال وقوع یک واژگونی مغناطیسی تا چند هزاره بعدی غیر محتمل است""" پس بعد از چند هزاره ممکن است دیگر...؟!
قطب شمال مغناطیسی زمین که با قطب شمال زمین(عرض جغرافیایی 90) 11 درجه اختلاف زاویه دارد ، در هر 10 سال 20 کیلومتر به سمت قطب شمال زمین می رود (پس تغییر قطبین زمین غیر ممکن نیست)

عوض شدن چرخش زمین هم امکان پذیر است (دلیل: زهره و اورانوس بر عکس می چرخند( انها هم به دلیلی چرخششان عوض شده))

bahar
09-04-2010, 08:11 PM
خب می پرسم چرا ؟؟؟؟!!!!
بعدم سعی می کنم از زندگی ام لذت ببرم چون در مورد یک ثانیه ی بعدم هم خبر ندارم چه برسه به سال 2012

narcissus flower
09-05-2010, 12:03 AM
اون نظام جهانی را نمی تونند بر پا کنند! عمرا!!!
چون دنیا دست خداست ، نه دست یهودی ها
کاملا درست میفرمایید این توهم othersهست

ستاره بنیادی
09-05-2010, 12:40 AM

خوب 2012 اولین تاریخی نیست که واسه آخر جهان اعلام شده

کلی از تلویزیون ها اوانجلیست ها و کلی از خود روحانیون اوانجلیست تاریخ اعلام کردن چه برای پایان دنیا و چه برای جنگ آرمگدون!

ستاره بنیادی
09-05-2010, 12:41 AM
یه چیزه دیگه!

مگه قرار نشد اینجا بعد علمی اش مطرح نشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شايان سليم شهشهانى
09-05-2010, 01:24 AM
کاملا درست میفرمایید این توهم othersهست

what others?

شايان سليم شهشهانى
09-05-2010, 01:26 AM
یه چیزه دیگه!

مگه قرار نشد اینجا بعد علمی اش مطرح نشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا شما به بزرگی خودتون ببخشید...
من خودمم می خواستم بگم که نباید بحث علمی می شد... ، اما دلم نیمد حرف دلمو نگم!!!

a_talebi
09-05-2010, 02:24 AM
سلام
با تشکر از مطرح کردن این موضوع
والا چیزی که به ذهن من میرسه نگرانی از 2012 یا امثال اون نیست بلکه حماقتهای بی شماری است که بشر داره با سرعت زیاد برای نابودی زمین خودش دستی دستی انجام میده
اگر نگاهی به آمار میزان دخالت انسان در طبیعت و همچنین میزان و سرعت تخریب انسان به طبیعت رو نگاه کنیم میبینم که اصلا موضوعیتی به عنوان آخر زمان به شکل 2012 از بین میره حالا خدای ناکرده تصورش رو بکنید که اگر چندتا دیونه هم پیدا بشند و یه جنگ جهانی و استفاده از سلاحهای هسته ای رو هم راه بندازدند
واویلا!!!!

محمدرضا صادقیان
09-05-2010, 08:47 AM
سلام.
من ترجیح می دم چیزی نگم...!چون این موضوع خرافاتیه و من قبولش ندارم.بحث 2012 رو میگم.
اما هر کس باید فکر 2012 خودش باشه... چیکار کرده...!؟ چیکار می خواد انجام بده...؟!
با آرزوی بهترین ها برای شما...

narcissus flower
09-05-2010, 02:08 PM
othersمنظورم کسایی بود که قضیه ی 2012 رو راه انداختند.ببخشید من فکر نمیکردم چیزی که نوشته شد علمی باشه!

supernova
09-05-2010, 02:20 PM
راستیتش من قبل از پایان جهان تا میتونستم اشتباهات قبلی رو جبران میکردم. از هر کسی که میشناختمش حلالیت میگرفتم. پول کسایی که ازم بدهی داشتن پس می دادم. توبه میکردم . تمام امالمو وقف فقرا میکردم. میرفتم مکه یا مدینه و ترجیح میدادم موقع تموم شدن دنیا اونجا باشم تا یه دنیای جاویدان وتموم نشدنی رو به زیبایی آغاز کنم

Aida
09-05-2010, 04:19 PM
اگه حتمی بود ... با خانواده تمام پولها رو برمیداشتیم و تمام ارزوهامونو حقیقی میکردیم ... مثلا یکی از آرزو های من اینه که یه عالمه بستنی داشته باشم و همیشه بستنی بخورم ... یا برم مسافرت تو بهترین کشور های دنیا ...

پیام بهرام پور
09-05-2010, 07:44 PM
اگه حتمی بود ... با خانواده تمام پولها رو برمیداشتیم و تمام ارزوهامونو حقیقی میکردیم ... مثلا یکی از آرزو های من اینه که یه عالمه بستنی داشته باشم و همیشه بستنی بخورم ... یا برم مسافرت تو بهترین کشور های دنیا ...

خب دوست عزیز بفرمایید بنده هر روز براتون چند تا بستنی بیارم که اینقدر به فکر پایان دنیا نباشین:grin:

ستاره بنیادی
09-05-2010, 10:16 PM
حالا شما به بزرگی خودتون ببخشید...
من خودمم می خواستم بگم که نباید بحث علمی می شد... ، اما دلم نیمد حرف دلمو نگم!!!

کلا دلت هم حرف علمی می زنه !! بابا !!!! بعد تازه می گه منجما آذمای عجیبی هم نیستن!!:blah:

شايان سليم شهشهانى
09-05-2010, 10:35 PM
کلا دلت هم حرف علمی می زنه !! بابا !!!! بعد تازه می گه منجما آذمای عجیبی هم نیستن!!:blah:

گفتم که ، منجما ادمای خاص و عجیبی نیستن ، بقیه عجیبند که روزا بیدارند! :grin:
امیدوارم که بقیه (غیر نجومی ها) بفهمند که من چی میگم...

javadstar76
09-07-2010, 11:14 PM
بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید. آیا واقعا 3 سال تا آخرالزمان باقی مانده است؟http://www.forexrainbow.com/files/r8q73q1uit48tpzdi7dh.jpg (http://www.forexrainbow.com/)

علی‌رضا نورایی: آخر دنیا نزدیک است! بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید! از همین الان هم ماشین بازاریابی فیلم در آستانه اکران «2012» بر تبلیغات پیرامون پدیده‌های مرتبط با نابودی جهان این تاریخ افزوده و فضا را برای فروشی بی‌نظیر آماده می‌کند.

اما واقعیت ماجرا چیست؟ آیا واقعا دنیای ما سه سال دیگر به پایان می‌رسد؟ در ادامه، پنج پدیده که طبق پیش‌گویی مایایی زمین را نابود می‌کند، بررسی شده است. شاید شما هم پس از به پایان بردن این مطلب، نظر دیگری درمورد این پیش‌گویی پیدا کنید.

پدیده‌ای فضایی، قطب‌ها را می‌چرخاند
http://www.forexrainbow.com/files/s822qewoc8xlx6oy45g2.jpg (http://www.forexrainbow.com/)
در برخی پیش‌گویی‌ها پیرامون محشر

2012 گفته شده که زمین به واسطه برخورد یک شهاب‌سنگ دچار جابجایی قطب‌ها می‌شود، یا زمین در اثر پدیده‌ای نادر 27هزار سال‌نوری را یک‌شبه طی می‌کند و در مرکز کهکشان راه شیری قرار می‌گیرد؛ و یا داخل زمین به دلیل تشعشعات شدید خورشیدی ناپایدار می‌شود و به مکانی ناامن برای ساکنانش تبدیل می‌شود!

جابجایی قطب‌ها این‌گونه رخ می‌دهد که پوسته و گوشته زمین ناگهان جابجا می‌شوند و با گردش به دور هسته بیرونی زمین، شهرهای ویران را به قعر خود فرو می‌برند.

آدام مالوف، یکی از زمین‌شناسان دانشگاه پرینستون روی پیش‌گویی جابجایی قطب‌ها مطالعه کرده و این ایده آرماگدون 2012 را به چالش کشیده است. به گفته وی، شواهد مربوط به مغناطیس سنگ‌ها دال بر این است که قاره‌های زمین در گذشته چنین نوآرایی شدیدی را تجربه کرده‌اند ولی این فرآیندی میلیون‌ها سال به طول انجامیده و آن‌قدر آهسته اتفاق افتاده که انسان نمی‌تواند چنین چیزی را درک کند.

سیاره‌ای ناشناخته در راه برخورد با زمین
http://www.forexrainbow.com/files/ia3o1s2fqq37jcokwnxw.jpg (http://www.forexrainbow.com/)
چند سال پیش، تلسکوپ فضایی هابل تصویری بی‌نظیر از ستاره متغیر 838 صورت‌فلکی تکشاخ را در فاصله بیست‌هزار سال‌نوری تهیه کرد که ستاره‌ای از نوع غول‌سرخ را همراه با غبار اطرافش نشان می‌داد؛ اما برخی پیدا شدند و گفتند این تصویر حاوی شواهدی از یک دنیای موهومی با نام سیاره ایکس ونیبیرو است و در مسیری واقع شده که تا سال 2012 به زمین اصابت خواهد کرد.

این در حالی است که به گفته دیوید موریسون، یکی از اخترشناسان ناسا، «هیچ چیزی در آنجا وجود ندارد و این نزدیک‌ترین چیز به حقیقت است! اگر آنجا یک سیاره یا یک کوتوله قهوه‌ای و یا هرچیز دیگری وجود داشته باشد که 3 سال تا ورود به منظومه شمسی فاصله داشته باشد، منجمان قطعا از یک دهه قبل‌تر آن‌را شناخته و در حال مطالعه‌اش بودند! از آن بدتر این‌که اگر چنین چیزی واقعا وجود داشته باشد، حتی امروز با چشم غیرمسلح باید دیده شود».

منشا این ایده در واقع پیش از آغاز شایعات پیرامون 2012 بود. زنی که ادعا می‌کرد از بیگانگان پیغام می‌گیرد، محشر نیبیرو را شایع کرد، تازه او اعلام کرده بود دنیا در سال 2003 به پایان می‌رسد و نه 2012.

مقارنه خورشید و کهکشان به محشر می‌انجامد

برخی رصدگران آسمان باور دارند که سال 2012، مقارنه آسمانی بی‌نظیری روی خواهد داد که برای اولین بار در 26هزار سال گذشته اتفاق می‌افتد. بر پایه این سناریو، مسیر خورشید در آسمان از نقطه‌ای می‌گذرد که قلب کهکشان راه‌شیری در آنجا قرار گرفته است.

برخی نگران آنند که نیروی گرانش خورشید و نیروهای ناشناخته و بسیار قدرتمند کهکشانی یکدیگر را تقویت کنند و و مثلا با پدید آوردن یک جابجایی قطبی یا کشاندن زمین به داخل ابرسیاه‌چاله فوق‌العاده عظیمی که در قلب کهکشانمان لانه گزیده، آخرین روز زمین را رقم بزند.

این درحالی است که هیچ مقارنه یا نظم کهکشانی جدیدی در سال 2012 وجود ندارد. هرسال به‌هنگام انقلاب زمستانی خورشید در نقطه‌ای از آسمان واقع می‌شود که بسیار نزدیک به مرکز کهکشان راه شیری است. شاید نویسندگان زیج‌ها و تقویم‌های نجومی از چنین مقارنه‌هایی هیجان‌زده شوند، ولی واقعیت آن است که چنین پدیده‌هایی فقط ظاهری است و برای اهل دانش معنی خاصی ندارد. مثال مشهور دیگر، قمر در عقرب است که ماهی یک‌بار اتفاق می‌افتد و هیچ تاثیر و تغییری در کشش گرانشی، تشعشعات خورشیدی، مدار سیارات یا هر چیز دیگری که حیات روی زمین را تحت شعاع قرار دهد، ندارد.

مایا آخر دنیا را در سال 2012 پیش‌گویی کرد
از آپولیناریو شیلی پیکستون نپرسید که آیا پایان دنیا در 2012 است یا نه. ریش‌سفید سرخ‌پوست مایا که در اکتبر 2009 / مهر 1388 در گواتمالا روی صفحه تلویزیون ظاهر شد، اعلام کرد که از این دامن زدن به این موضوع خسته شده است.

به گفته برخی باستان‌شناسان، تقویم مایا آن‌طور که برخی دیگر اظهار می‌کنند در سال 2012 به پایان نمی‌رسد و قدیمی‌ها هم هرگز این سال را به عنوان پایان دنیا نمی‌شناختند. اما روز 21 دسامبر 2012، روز مهمی برای تمدن مایا است.

آنتونی اونی، باستان-اخترشناس در دانشگاه کلگیت در ایالت نیویورک می‌گوید: «این زمانی است که بزرگ‌ترین دوره در تقویم مایا (یک میلیون و 872هزار روز یا 5125.37 سال) به پایان می‌رسد و دوره جدید آغاز می‌شود. در دوران اوج شکوه امپراتوری مایا، آنها تقویم بدون تکرار «شمارش بلند» را اختراع کردند؛ تقویمی با دوره‌ای بسیار طولانی که از بنیان‌های فرهنگی نشات می‌گیرد و به مسئله خلقت باز‌می‌گردد. دوره کنونی تقویم شمارش بلند در آن‌چه مایا به عنوان آغاز آخرین دوره آفرینش (11 آگوست 3114 پیش از میلاد) می‌داند، در انقلاب زمستانی 2012،به پایان می‌رسد. مایا این تاریخ را که هزاران سال پیش از تمدنش است را به عنوان «روز صفر» یا 13.0.0.0.0. نوشته است و در دسامبر 2012 تقویم گردشی مجددا به روز صفر می‌رسد و بازه طولانی دیگری آغاز می‌شود. این ایده حاکی از آن است که زمان و تمام جهان تجدید می‌شود، چه بسا بعد از سپری شدن دوره‌ای پراسترس. این درست مشابه شرایطی است که ما همیشه در روز اول سال، سال را نو می‌کنیم یا حتی در صبح بعد از تعطیلات آخر هفته».

طوفان‌های خورشیدی زمین را ناآرام می کند
http://www.forexrainbow.com/files/duztvkjclcpaebka9zku.jpg (http://www.forexrainbow.com/)
برخی دیگر شایع کرده‌اند که در 2012، خورشید فوران‌های مهلکی از شراره‌هایش تولید می‌کند که حرارتش، زمین را بر سر زمینیان ویران می‌کند.

فعالیت‌های خورشیدی در بازه‌هایی تقریبا 11 ساله تغییر می‌کند. البته طوفان‌های بزرگ خورشیدی می‌تواند با اختلال در عملکرد ماهواره‌ها و سیستم‌های مخابراتی و انتقال برق، بخصوص در عرض‌های جغرافیایی نزدیک به قطب، به جوامع و دیگر سیستم‌های زمینی آسیب برساند، ولی هیچ نشانه‌ای حداقل در کوتاه مدت، دال بر این وجود ندارد که خورشید طوفان‌هایی به پا کند که از شدتش سیاره‌مان بریان شود. از سوی دیگر، اخترشناسان براساس دوره‌های یازده‌ساله فعالیت خورشید پیش‌بینی می‌کنند که اوج فعالیت خورشید یکی دو سال دیرتر از 2012 اتفاق بیفتد.

پس 2012 چه اتفاقی می‌افتد؟

بسیاری از پژوهشگران که شواهد پراکنده مقبره مایا را واکاوی می‌کنند، عقیده دارند که امپراتور به روشنی پیش‌گویی کرده که هر چیز ویژه‌ای در 2012 اتفاق خواهد افتاد.

مایا، نگاره‌ای بر جای گذاشته که حتی اگر زمانی برایش مشخص نکرده باشد، به سناریوی پایان جهان در صفحه پایانی متن تقریبا 1100 صفحه‌ای که به عنوان «دست‌نوشته‌های درسدن» شناخته می‌شود، پرداخته است. مطابق توصیف این نگاره، جهان توسط یک سیل نابود می‌شود. این سناریویی است که بسیاری از فرهنگ‌ها به آن پرداخته‌اند و احتمالا توسط مردمان باستان هم تجربه شده است.

به باور آنتونی اونی، منظور سناریوی دست‌نوشته‌ها فقط خوانده شدن به صورت لفظی نبوده؛ بلکه به عنوان درسی در رابطه با رفتار انسان بوده است. او تقویم بدون تکرار مایا را به تجدید دوره سال نوی خودمان تشبیه می‌کند؛ دوره‌ای از فعالیت‌های پرآشوب و پراسترس به پایان ‌می‌رسد و دوره جدید مثل تولدی دوباره آغاز می‌شود که در آن بسیاری افراد تصمیم به بهبود زندگی خود می‌گیرند.

شايان سليم شهشهانى
09-07-2010, 11:35 PM
راستیتش من قبل از پایان جهان تا میتونستم اشتباهات قبلی رو جبران میکردم. از هر کسی که میشناختمش حلالیت میگرفتم. پول کسایی که ازم بدهی داشتن پس می دادم. توبه میکردم . تمام امالمو وقف فقرا میکردم. میرفتم مکه یا مدینه و ترجیح میدادم موقع تموم شدن دنیا اونجا باشم تا یه دنیای جاویدان وتموم نشدنی رو به زیبایی آغاز کنم

البته با عرض پوزش ... ،
شما از کجا می دونید که تا پایان دنیا اونقدر وقت داریم که می تونیم این همه کار کنیم ، پایان دنیای ما یا الانه ، یا فردا ، یا 1 سال دیگه ، یا 10 ، 20 ، 50 ، 100!!!!؟
پس بهتره از همین الان شروع کنید به صاف کردن بدهی ها و البته گرفتن قرض ها ، و جبران اشتباهات و توبه و ...:thumbsup:

از کجا می دانیم که فردا زنده ایم!؟

از کجا؟

(یواش ، یواش ، این تاپیک رو به مسایل مذهبی دارد...)

بعدشم اقا جواد ، در اول بحث ، اقای بهرام پور گفتند که "لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!" ، بحث علمی باید تو یک تاپیک دیگه انجام بشه!!!
با تشکر

saeedsafari63
09-08-2010, 12:40 AM
سلام به همه عزیزان
بابا من تازه اومدم اینجا چی چی می خواد تموم بشه

مخلوق اریایی
09-08-2010, 11:34 AM
به نام خدای مهربان

سلام و درود

پایان دنیا یعنی برپایی قیامت و طبق گفته ی قران مجید هیچ کسی جز خدا از زمان ان خبر نداشته ، ندارد و نخواهد داشت

در تمامی یا اکثر ادیان و ایین های الهی و غیر الهی هر دینی برای خود منجی خاصی را متصور شده است اگر 2012 پایان دنیا باشد دیگر فرصتی برای ظهور و حکومت منجی یا منجیان نمی ماند زیرا قرار است با کل بدی ها بجنگد و جنگ با زشت ی و پلیدی بدین اسانی نمی باشد

اما اینکه 2012 اتفاق مهمی دران رخ می دهد احتمالش است اما پیان دنیا نیست اگر بسیاری از مردم بالفرض جان خویش را به جان افرین تقدیم نمایند باز نیز پایان دنیا نمی باشد
به هوش باشیم که شاید و یا باید زودتر از 2012 ها رخت خویشتن را بر بندیم

در پناه خدای مهربان

supernova
09-09-2010, 11:24 PM
البته با عرض پوزش ... ،
شما از کجا می دونید که تا پایان دنیا اونقدر وقت داریم که می تونیم این همه کار کنیم ، پایان دنیای ما یا الانه ، یا فردا ، یا 1 سال دیگه ، یا 10 ، 20 ، 50 ، 100!!!!؟
پس بهتره از همین الان شروع کنید به صاف کردن بدهی ها و البته گرفتن قرض ها ، و جبران اشتباهات و توبه و ...:thumbsup:

از کجا می دانیم که فردا زنده ایم!؟

از کجا؟

(یواش ، یواش ، این تاپیک رو به مسایل مذهبی دارد...)

بعدشم اقا جواد ، در اول بحث ، اقای بهرام پور گفتند که "لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!" ، بحث علمی باید تو یک تاپیک دیگه انجام بشه!!!
با تشکر

دوست عزیز اول سلام. دوم همیشه باید زور بالا سرمون باشه(لااقل من)مثلا اگه الان به شما بگن که خدای نکرده خدای نکرده کیبوردم بشکنه اینو ننویسم تا فردا مهلت دارین باچه عجله ای کاراتونو انجام میدید ولی اگه بهتون بگن که تا سال بعد وقت دارین یواش یواش کاراتونو انجام میدید. و آخرم اینکه ما تو بحث گفتیم فرصت ما 2012هستش نه زودتر.
موفق باشین

پیام بهرام پور
09-14-2010, 10:34 PM
تقریباً موضوع پایان دنیا در 12-21-12 یا همان بیست و یکم ماه دوازدهم سال 2012 در همه جا پخش شده است!
دیگر همه در این رابطه اظهار نظر درست یا غلط می کنند! و بسیاری از ستاره شناسان نیز اقدام با تغییر تصورات غلط و ترویج افکار درست هستند.
در باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی، مجله نجوم و هزار جای دیگر به این نتیجه رسیدیم که بنا به دلایل ارائه شده در این فیلم دنیا نابود نخواهد شد.

لطفاً فقط بگویید اگر به شما بگویند دنیا در تاریخ فوق به پایان می رسد چه کاری انجام می دهید؟

این هم موضوع جالبی هست که دوستان جدید فعالیت زیادی در این بخش نداشتند

آسمون
09-15-2010, 12:00 AM
سلام
من یاد این حدیث افتادم که: جوری زندگی کنید که انگار تا ابد زنده اید و همچنین به گونه ای باشید که انگار فردا خواهید مرد.
پس من زندگی میکنم................

169
11-16-2010, 08:51 PM
اگه 2012 قرر باشه مثله فیلم 2012 اتفقا بی افته میرم مثله روس ها (فکر کنم بود) یه زیردریای تک نفره میسازم و یکمم وسایل اپتیکی میبرم با خودم که بعده زنده موندنم باهاشون تااخر عم بدون آلودگی نوری نجوم کار کنم!!! خیلی حال میده اگه بشه! بعد از پایین اومدن ابها دیگه همه چیز عادی میشه! میرم میگردم دنباله چیزهای بقی مونده و باهاشون هر چیزی که بتونم میسازم!چقدر حال میده! نه کسی پول دار و همه چیز آزاده! میریم تو جنگل یه خونه شیک بالا درختی میسازم و حال میکنم! عجب دوران بشی اون موقع!

zeooos
11-16-2010, 10:15 PM
اگه به من میگفتن دنیا داره تموم میشه دوست داشتم زود تر تموم بشه که ببینم بعدش تموم شدنش چه اتفاقی میفته
:2 z Z::2 z Z::2 z Z:
:thumbsup:

Panahandeh
11-16-2010, 10:39 PM

آدم باید تو راهی حرکت کنه که تا حد امکان تابعی از هیچ متغیری نباشه. در مورد زمان هم این قضیه صدق می کنه. یعنی زندگی انسان و راهش باید انقدر حساب شده باشه که متغیری مثل زمان نتونه با تغییر ناگهانی زندگی انسان رو مورد تأثیر قرار بده.
اگر به من بگن فردا دنیا نابود میشه هیچ کار جدیدی نمی کنم.

Hooman
04-16-2011, 05:44 PM
این ها بازار گرمیه و اصلا چنین چیزی صحت علمی نداره به طور مثال در مورد سال 2000 هم همین حرف گفته میشد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد تا خدا نخواد اب از اب تکون نمیخوره

zanbaq
08-27-2011, 06:12 PM
ایا دنباله دار Elenin(C/2010 X1) و سیارک yu55 2005 در 8 تا 11 نوامبر امسال زمین را تهدید می کنند ؟

rezash
08-28-2011, 03:00 AM
من مطالب زیادی در مورد خطر دنباله دار النین برای کره زمین و در دنیای مجازی دیده ام.

و به نظرم هیچ توجیه علمی ندارد.بارها دنباله دارها به سمت خورشید آمده و رفته اند و بعضی بسیار نزدیک تر و بزرگتر بوده اند ولی تا وقتی مستقیما" به سوی کره زمین نشانه نروند چه خطری میتونن داشته باشند؟

اینکه گرانش این جرم نهایتا" چند کیلومتری بر روی زلزله ها تاثیر گذار باشه حرف کاملا" غیر معقولیه.

شاید مسیر یک دنباله دار به خاطر گرانش اجرام بزرگ منظومه شمسی مثل مشتری یا خورشید تغییر کنه و باعث نگرانی بشه.ولی تا وقتی که واقعا" چنین اتفاقی نیفتاده جای نگرانی نیست.

در هر صورت اگر قرار باشه جرمی به زمین نزدیک بشه و خطراتی در پی داشته باشه طبیعتا" دولتها و دانشمندان به فکر میفتن و تمهیداتی برای این مساله مهیا میکنند.با این حال در تاریخی که شما ذکر کردید و یا در اینرنت گفته شده اگر زلزله بیاد باید با تعمق بیشتری به آن نگاه کرد!

در مورد تاریخ 2012 نیز باید بگم تا کنون تاریخهای زیادی با همین چالش نابودی اومدن و رفتن.در هیچ کدوم از تاریخها اتفاق خاصی نیفتاده.

البته سر و صدا در مورد سال 2012 خیلی زیاد بوده و هر روز هم زیادتر میشه و پیش بینی و تقارن این تاریخ در بعضی تمدنهای گذشته هم خیلی عجیبه.ولی تا به نشانه های مهمی نرسیم نمیشه با قاطعیت در موردش قضاوت کرد.

من به شخصه حدس میزنم بعضی گروههای خاص با بزرگ کردن این گونه تاریخهای آخر الزمانی قصد دارند با رسیدن به این تواریخ و حادث نشدن اتفاقی خاص باعث سست کردن ایمان انسانهای معتقد به ادیان بزرگ دنیا که معتقد به منجی هستند شوند.یا همچین اهدافی در سر دارند.

البته نظرم کاملا" شخصیه.

Flare star
09-17-2011, 10:23 PM
اگه قراره جریاناتش مثه فیلمش باشه و یه کشتی درس کنن ما نه ثروتمندیم نه دانشمند پس ما رو که با خودشون نمی برن!!:th_cry:
ولی اگه همچین خبری به من بدن فکر نکنم حرفشو باور کنم!شایدم شکه شم:)از همه بهتر اینه که به در و همسایه و دوستو فامیل زنگ بزنیم و sms بدیم اقلا حلالمون کنن آخر عمری:grin:
هر کاریو که تا اون روز دلشو نداشتم انجام بدم یا تنبلیم اومده می کنم که اقلا عقدهای(اینطوری می نویسن؟)از این دنیا نریم:yaeh%20am%20not%20d:rotflol:

jooyande
09-18-2011, 07:58 AM
من مطالب زیادی در مورد خطر دنباله دار النین برای کره زمین و در دنیای مجازی دیده ام.

و به نظرم هیچ توجیه علمی ندارد.بارها دنباله دارها به سمت خورشید آمده و رفته اند و بعضی بسیار نزدیک تر و بزرگتر بوده اند ولی تا وقتی مستقیما" به سوی کره زمین نشانه نروند چه خطری میتونن داشته باشند؟

اینکه گرانش این جرم نهایتا" چند کیلومتری بر روی زلزله ها تاثیر گذار باشه حرف کاملا" غیر معقولیه.

مسئله ای که در مورد النین وجود داره، اینه که میگن در عین اینکه یک دنباله دار هست، یک کوتوله قهوه ای هم هست و جاذبه بیش از حدش با همون قطر چند کیلومتری، منتج از همین حالتش هست. که البته منم تا حالا یک همچین چیزی رو نشنیدم!
اصلا ممکنه؟!!!

roya rassoli
09-18-2011, 12:51 PM
از تاپیک جالبتون ممنونم
اگه واقعیت داشت سعی می کردم که همه رو از خودم راضی نگه دارم و قلبشون رو به دست بیارم و تا آخرین لحظه ای که زندم به فعالیت های نجومی بپردازم.

hermes
09-19-2011, 01:09 AM
معین پناهنده;4054]بنده برای زندگی و رسیدن به هدفم مسیری منطقی تعریف کردم لذا حتی اگر به من بگن همین فردا دنیا نابود میشه هیچ کاری متفاوت با کارهایی که الآن انجام می دم انجام نمی دم. پس تا زمان نابودی دنیا هم به هیچ وجه تغییری در کارها و رفتارم صورت نمی گیره و به همون شکل قبل زندگی می کنم و کار هامو انجام می دم.
آدم باید تو راهی حرکت کنه که تا حد امکان تابعی از هیچ متغیری نباشه. در مورد زمان هم این قضیه صدق می کنه. یعنی زندگی انسان و راهش باید انقدر حساب شده باشه که متغیری مثل زمان نتونه با تغییر ناگهانی زندگی انسان رو مورد تأثیر قرار بده.
اگر به من بگن فردا دنیا نابود میشه هیچ کار جدیدی نمی کنم.

خوب این رو زمانی دارین میگین که در کمال آرامش پای pcنشستین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا می تونه این امر در اون لحظه صدق کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wut:نه! این صحبت فقط زمانی صدق می کنه که شما در اون شرایط قرار بگیرید.

celestial boy
09-19-2011, 08:20 AM
چه بد.همون سالی که می خوام المپیاد بدم!!حالا نمی شد یک سال عقب تر رو اعلام می کردن لااقل این همه که می خوام بخونم هدر نره.حیفه واقعا.
اما من از این جور چیزا نمی ترسم.دوست دارم این یه سال آخر رو فقط واسه نجوم بخونم.کم کمش اینه که آرزو به دل نمی میرم.سعی می کنم این ور و اون ور هم نرم.زیر آسمون کویر باشم بهتره تا تو دود و دم شهرای بزرگ باشم.

Flare star
09-19-2011, 08:42 AM
چه بد.همون سالی که می خوام المپیاد بدم!!حالا نمی شد یک سال عقب تر رو اعلام می کردن لااقل این همه که می خوام بخونم هدر نره.حیفه واقعا.
اما من از این جور چیزا نمی ترسم.دوست دارم این یه سال آخر رو فقط واسه نجوم بخونم.کم کمش اینه که آرزو به دل نمی میرم.سعی می کنم این ور و اون ور هم نرم.زیر آسمون کویر باشم بهتره تا تو دود و دم شهرای بزرگ باشم.
نه هنوز 458 روز و 23 ساعت و 48دقیقه وقت داری که به چیزایی که دوست داری برسی و از زندگیت نهایت استفاد رو کنی!;)

solh
09-19-2011, 11:05 AM
شما هم واسه خودتون دنيايي دارينا ، من بعضي وقتا از اين كارا خندم ميگيره (ببخشيد!):pacman:

celestial boy
09-19-2011, 01:17 PM
سلام بر صلح عزیز.من هم وقتی اون پست رو می نوشتم خندم گرفته بود.شوخی کردم.
اگه آدم بخواد فکر کنه سال دیگه قراره یه چیزی بیفته رو زمین و زمین رو نابود کنه که نمی تونه زندگی کنه.اصلا بیایم با هم فکر کنیم.اگه ما این یک سال رو خوش بگذرونیم و بعدش هیچی نشه خیلی ضرر کردیم.خب پیش بینی آدمه.همیشه که درست در نمیاد.تازه اگه داستان پیش بینی درست باشه.من که می گم تو این یک سال و اندی آب از آب تکون نمی خوره.
اون کسی که شایعه رو درست کرده (که هممون خوب می دونیم کیه)فکر همه جاش رو کرده جز این که خودش نتونه.گفته شایعه درست می کنیم.همه که ترسیدن ضربه آخر رو وارد می کنیم..شایعش هم خیلی خوب از کار در اومده.همه گیر شده.هیچکی اصلش رو نفهمیده.و...اما خودش نمی تونه ضربه آخر رو وارد کنه.

black holds
10-26-2011, 06:50 PM
میگن نوستراداموس نیز این پیشگویی رو کرده که دنیا داره از بین میره و امروزه هم (نمی دونم شایعه هست یانه) میگن که در اون موقع تمامی سیارات در یک خط قرار میگیرند و خورشید هم در برابر مرکز راه شیری که در صورت فلکی قوس هستش قرار میگیره و اون روز 21 دسامبر 2012 هسش که میگن (بعض افراد) آخر الزمان است.
همچنین اقوام مایا نیز تقویمی از رویداد های نجومی ترتیب داده بودند که تقویم آنان نیز در 2012 تمام میشوند. حال دو تفسیر در باره ی این تقویم است یکی آن که آنان به ما امروزی ها اخطار داده بودند که دنیا نابود خواهد شد و دیگری آن که این تقویم بالاخره باید در جایی تمام میشد و نمی توانست لامتناهی باشد.
دیگه بیش از این نمی ترسونمتون.
امیدوارم که در سال 2012 دنیا از بین نرود.

*artemis
10-26-2011, 08:51 PM
میگن نوستراداموس نیز این پیشگویی رو کرده که دنیا داره از بین میره و امروزه هم (نمی دونم شایعه هست یانه) میگن که در اون موقع تمامی سیارات در یک خط قرار میگیرند و خورشید هم در برابر مرکز راه شیری که در صورت فلکی قوس هستش قرار میگیره و اون روز 21 دسامبر 2012 هسش که میگن (بعض افراد) آخر الزمان است.
همچنین اقوام مایا نیز تقویمی از رویداد های نجومی ترتیب داده بودند که تقویم آنان نیز در 2012 تمام میشوند. حال دو تفسیر در باره ی این تقویم است یکی آن که آنان به ما امروزی ها اخطار داده بودند که دنیا نابود خواهد شد و دیگری آن که این تقویم بالاخره باید در جایی تمام میشد و نمی توانست لامتناهی باشد.
دیگه بیش از این نمی ترسونمتون.
امیدوارم که در سال 2012 دنیا از بین نرود.

سلام
اتفاقا این موضوع چند وقتی ذهن منم بدجوری به خودش مشغول کرده چند تا فیلم و مستند به زبان اصلی رو هم در این مورد دیدم
این بار سعی میکنم مطالب جدیدی در این مورد براتون ارسال کنم . ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتری در این باره در اختیار من و بقیه قرار بدید

alighasem
10-26-2011, 09:20 PM
من که می رم دوربینم رو می ذارم رو پشت بوم از آخر دنیا عکس می گیرم
بعدشم رو facebook , forum آپلودمی کنمش

:explode::explode::explode::explode::explode::expl ode::explode::explode::explode:

نجم62
11-12-2011, 08:21 PM
معلوم نیست!شایدزودترازآن زمان تعیین شده بمیریم.فکرکنم بهترین حکمتدان جهان راست میگه که ماهانبایدازروزمرگمان خبرداشته باشیم.چون موضوع اصلی فهمیدن زمان مرگ ونابودی نیست.موضوع اصلی اینه که زودهرچی درو کردیم بکاریم.میدونم حرفم تکراریه وبارهاوبارها شنیده ایم اما اگراجازه بدهید موضوع رابادوربین روانشناسی بررسی میکنم:باتوجه به ویژگی انسان ها،وروحیه لطیفشان،فاکتورهای نابودی،فناشدن جهان،به آخررسیدن عمرزمین،ناخودآگاه روی ذهنشان اثرکرده وارنظرجسمی وروحی دچاراختلالات ازجمله ناامیدی وضربه های افسردگی سکون وترس دوری ازجاودانگی واسترس اتفاق می افته.حالااگر این موضوع جهانی بشه همه باهم دچاراین ترس خواهندشد.امواج بتای ذهنی وحملات شدیدامواج درجووفضاتصمیم گیری رومختل میکنه.پس واقعانمی شه فهمیدعکس العمل ماموقع باورکردن این خبرچیه؟!واقعااگراین خبرواقعی بوددیگرفرصتی برای درواعمالم نداشتم چون مجبوربودم تمام وقتم روصرف آرام کردن خانواده20تا30نفری ودوستان وآشنایان وخودم بکنم.نه!شایدهم فرصت این کاروهم نداشتم چون مجبورمی شدم تمام وقتم روبشینم گریه کنم که دیگه وقتی واسه ظهورعدالت جهانی وصلح همگانی نمیمونه...اصلا الان که بهش فکرمیکنم خیلی غم انگیزه.چون کارمن صبح تاشب آروم کردن خودمواطرافیانه.اگراین اتفاق بخوادبیفته من بیچاره میشم چون بایدصبح تاشب حرف بزنم اون هم نه درموردامید،فقط درمورداینکه چطورخودشان روواسه مرگ آماده کنند:sad:جان من ازاین سوالهانپرسید،آدم وقتی بهش فکرمیکنه غمگین میشه....به امیدروزظهورجهانی عدالت وصلح وزیبایی درزیرستارگان زیبای شب:have a nice day:

رضا طامهری
11-16-2011, 04:30 PM
متخصصان میگویند شراره های مرگبار خورشیدی از نظر فیزیکی غیرممکن است
همواره نگرانی در مورد خطرات ناشی از طوفانهای فضایی نه تنها در بعد دانش فضایی بلکه در بعد عمومی نیز قابل توجه بوده است. این خطرات اغلب شامل طوفانها و شراره های پرقدرت خورشیدی است." شراره های مرگ آور خورشیدی" می توانند آنچنان قدرتمند باشند که زمین را ویران کنند. قابل ذکر است فعالیتها خورشیدی در چرخه های 11ساله نوسان میکندو در آخر این چرخه به اوج خود می رسد، ازاین رو برخی معتقدند که سال 2012 با اوج فعالیت چرخه مصادف خواهد بود و ما شاهد شراره های پرقدرت خورشیدی خواهیم بود.

http://images.sciencedaily.com/2011/11/111111095550-large.jpg

اما واقعیت آن است که این چرخه های خورشیدی در دوره های هزارساله رخ میدهد؛ اغلب مردم جهان بیشتر از 11 سال سن دارند و تاکنون چنین طوفان مرگباری را درک نکرده اند، بعلاوه برطبق همین چرخه 11ساله نیز این اوج فعالیت در اوخر2013 و 2014رخ خواهد داد و نه2012!
از همه مهمتر هرگز انرژی کافی در شراره های خورشید دیده نخواهد شد که بتواند زیم نرا در 150میلیون کیلومتر دورتر از بین ببرد.
البته این بدان معنا نیست که آب و هوای فضایی نمیتواند برسیاره ما اثر بگذارد. گرچه شراره های پرقدرت خورشیدی نمیتوانند کل سیاره ما را در ورطه نابودی قرار دهند اما میتوانند بر امواج اکلترمغناطیسی ما حتما میتوانند موثر باشند؛ این امواج سطوح بالایی جو ما را جولانگاه خود قرار میدهند خطوط ارتباطی ما را با ماهواره ها بویژه ماهواره هایی همچون GPS و تلفن همراه قطع نمایند، که میتواند بسیار زیان بار باشد. پدیده ی دیگری از طرف خورشید میتواند بسیار مخرب تر از قطع خطوط مخابراتی باشد، پدیده ای است که با نام CME(خروج جرم تاج خورشیدی) شناخته میشود؛ این انفجارات خورشیدی که بعنوان خروج جرم تاج خورشیدی CMEشناخته میشوند، ذرات جو و نوسانات الکترومغناطیسی را در داخل جو زمین به جلو سوق میدهند. این ذرات همچنین میتوانند با بوردهای الکترونیکی ماهواره ها برخورد کرده و سیستم آنها را تخریب کنند.

برگرفته از sciencedaily
(Nov. 11, 2011)

rezash
01-11-2012, 09:07 PM
اولین نشانه 2012 همین الان در تهران احساس شد.

کسی میدونه این زلزله کجا بوده؟

Hojjat Zafarkhah
01-11-2012, 09:15 PM
اولین نشانه 2012 همین الان در تهران احساس شد.

کسی میدونه این زلزله کجا بوده؟

بله حدودا ساعت بیست و سی و خورده ای بوده که این اتفاق افتاد یعنی من فقط خبرشو شنیدم!!!

باید به فال نیک گرفت: اینجوری که " همینجوری اروم اروم زلزله بیاد که تخلیه بشه و اونجا اتفاق خاصی نیفته!! "
ار برکات سال 2012 :rambo:

Astronomy
01-11-2012, 09:16 PM
همین حالا اینجا (ساری) هم زلزله اومد
اخبار گفت مرکزش سوادکوه بود و 5 ریشتری بوده
خیلی طولانی و وحشتناک بود
(قابل توجه دوستان زلزله بم 5.6 بوده)

manijeh rostami
01-11-2012, 09:40 PM
سلام..
2012 یا 3000 بالاخره که به پایان دنیا می رسیم!!!
غیر از اینه؟

مسعود فرح بخش
01-11-2012, 10:03 PM
سلام..
2012 یا 3000 بالاخره که به پایان دنیا می رسیم!!!
غیر از اینه؟
بله خوب به هر حال دنیا تموم میشه یعنی زمین نابود میشه،ولی بحث سر زمان این اتفاقه.این مثل این می مونه که بگیم حالا 70 سال نه 100 سال بالاخره که انسان عمرش تموم میشه،
نکته اینه که اگه امسال تموم میشه (فرض محال)،تو این تقریبا یک سال چی کار باید کرد چی کار نباید کرد:pacman:
من که کلی آرزو دارم حالا نمی دونم از کدوم شروع کنم؟؟؟

همین حالا اینجا (ساری) هم زلزله اومد
اخبار گفت مرکزش سوادکوه بود و 5 ریشتری بوده
خیلی طولانی و وحشتناک بود
(قابل توجه دوستان زلزله بم 5.6 بوده)
اینا همش پیش لرزه است، امسال سال آخره:th_cry:

Astronomy
01-11-2012, 10:15 PM
اینا همش پیش لرزه است، امسال سال آخره:th_cry:
آقای امام تا نمردیم یه رصد بزارین
فقط اون طرفای زاهدان نزارید که اونا شوخی هاشونم اینجوریه:explode::guntootsmiley[1]:
آدم امنیت جانی نداره زود تر میمیره (کار به پایان دنیا نمی کشه)

مسعود فرح بخش
01-11-2012, 10:20 PM
من دلم می خواد تا قبل از اینکه دنیا تموم بشه یعنی تواین یکسال:thumbsup:یه خورشید گرفتگی ببینم(البته آرزوی نجومی)
می تونم به آرزوم برسم یا ناکام از دنیا می رم؟

گلناز
01-12-2012, 06:26 AM
من دلم می خواد تا قبل از اینکه دنیا تموم بشه یعنی تواین یکسال:thumbsup:یه خورشید گرفتگی ببینم(البته آرزوی نجومی)
می تونم به آرزوم برسم یا ناکام از دنیا می رم؟

خب این که چیزی طبیعیه .....!
ارزوی همه همینه که میدگید........زلزله که همه جا میاد گنبد ما هم اومد!!!!

celestial boy
01-12-2012, 10:16 AM
برید خدا رو شکر کنید داره همین طور ریز ریز میاد و میره.تا 5 ریشتر که زیاد به تهران آسیب نمی رسه.تازه اصلا چرا باید یکی از نشانه های پایان جهان این نیمچه زلزله تهران باشه.این همه شهر هست.
اما خب مسئله اصلی یعنی 2012 که البته چرت و پرتی بیش نیست هنوز باقیه.می گن قراره جنگ جهانی راه بیفته و یه طرفشم ایرانه.

mahsa.n
01-12-2012, 10:27 AM
درس و مدرسه رو ول مي كردم مي رفتم سفر مثل همون سفري كه تو جويندگان كسوف بود البته با دوستام d:

آسمون
01-12-2012, 10:00 PM
دوستان عزیز بار دیگه به هدف تاپیک توجه کنید ;)

taralius
01-12-2012, 10:05 PM
اگر مطمئن بودم .

هر چی داشتمو میفروختم با خانواده میرفتیم جهان گردی.

یه آپوی کوچیکم میگرفتن قبلش.

فک کن:thanks:

parvin
01-13-2012, 02:19 AM
درس و مدرسه رو ول مي كردم مي رفتم سفر مثل همون سفري كه تو جويندگان كسوف بود البته با دوستام d:

(توروخدا منم با خودتون ببريد:th_cry: اخه همچين سفرايي ارزوي منه :in love:اگرم برام جور نشه درست و حسابي برم بعيد نيست پياده راه بيافتم:pacman: )واما سوالي...
از يكي از معلمامون شنيدم كه نيوتن!يه محاسباتي كرده كه نتيجش نشون ميده پايان جهان سال دوهزاروشصته!!!??! البته خيلي بهش مياد حرف الكي اي باشه و منبعم نپرسيدم ...
كسي چيزي در اين باره مي دونه....????

امیر عباس
02-27-2012, 08:45 PM
سلام .
اگه به من می گفتن فلان تاریخ دنیا تموم میشه ، یه ماه قبل می رفتم گرونترین تلسکوپی رو که در دسترس بود میخریدم و یه چک از دسته چک بابام میکندم ( ابته مهر شده و امضایش هم که کار خودمه:thumbsup: ) و تاریخ همان فلان روز رو می زدم و به یارو می دادم . بعد شاید هم به این فکر می کردم که " عمر دسته خداست " و تلسکوپ رو پس میدادم و چک رو هم پس میگرفتم:TT TT: . شاید هم یه کم دیگه فکر کنم و یه کارای دیگه هم بکنم .:grin:

الفا قونتوروس
06-17-2012, 12:13 AM
باور یک همچین موضوعی بدون مستندات علمی ثابت شده وفقط دال بر پیشگویی هایی خرافه گونه (مبنی بر زمان نابودی)که حتی مشخص نیست که منشا آن از چه چیزی وبرای دست یابی به چه اهدافی است بسیار ساده لوحانه و تقریبا غیر ممکن به نظر میرسد پس مسلّما قبل از هر کاری تحقیق میکنم.:whistle:

Armin.etemad
06-17-2012, 01:45 PM
اگر در آن زمان زندگی به پایان برسد فرداش همگی را شام دعوت می کنم.(با 73.33% تخفیف)

امیر عباس
06-17-2012, 03:27 PM
اگر در آن زمان زندگی به پایان برسد فرداش همگی را شام دعوت می کنم.(با 73.33% تخفیف)

آقا بیاید اینور. اگه 21 دسامبر دنیا به پایان برسه من صبح بیست و دوم صبح همتون رو شام دعوت می کنم.( اصلا رایگان:دی )

Mostafa
06-17-2012, 03:33 PM
دوستان گرامی

توجه کنید

با توجه به غیر علمی بودن مباحث ، این تاپیک بسته می گردد .

لطفآ سعی کنید فعالیت خود را بیشتر معطوف به تاپیک های علمی و آموزشی و ویکی نجوم (http://wikiastro.ir/) نمایید ! :)

با تشکر