PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانشجویان عشق نجوم ، عشق نجوم های دانشجو

م.ح.اربابی فر
02-26-2011, 09:55 PM
من یک چیزی در فکرم هست که نیاز به چکش کاری دارد. پس لطفا روی این طرح چکش بزنید!
:viking:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر اشتباه نکنم نصف اعضای این فروم دانشجو هستند یا در پیش دانشگاهی درس می خوانند و اگر دوباره اشتباه نکنم در دانشگاه های مختلفی درس می خوانند و اگر سه باره اشتباه نکم معدود دانشگاه هایی انجمن نجوم دارند یا انجمن نجومشان فعال است.
حالا اگر این دانشجویان عشق نجومی که در اینجا فعال هستند بتوانند
اولا
سایر هم دانشگاهیان نجومی خود را در فروم بیابند
دوما
از کمک بچه هایی که تجربه چنین کارهایی را دارند استفاده کنند
سوما
از حمایت اوااستار برخوردار باشند (به لحاظ هماهنگی و اینا)

ان وقت می توان در دانشگاه های مختلف انجمن های نجومی تشکیل داد که به هم متصلند و هماهنگ هستند.
می توان در ان ها برنامه اجرا کرد و از دوستان دیگر هم برای شرکت دعوت کرد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان چکش ها بالا
اماده
بزنید...!
:rambo:

saiede
02-26-2011, 10:16 PM
سلام
من براي اين كار خيلي تلاش كردم نشد .:sFun_bangdesk:

گفتن براي اينكه بتوني انجمن تشكيل بدي بايد دانشگاه رشته اش رو داشته باشه :th_cry:
فقط ميتوني تو برد فيزيك اخبارشو بزني :oh noes:

م.ح.اربابی فر
02-26-2011, 10:22 PM
سلام
من براي اين كار خيلي تلاش كردم نشد .:sFun_bangdesk:

گفتن براي اينكه بتوني انجمن تشكيل بدي بايد دانشگاه رشته اش رو داشته باشه :th_cry:

همین اول کاری نفوس بد
:secret laugh::wtfsmilie:
گفتم دیگه باید روی این طرح کار کرد

Sunrise
02-26-2011, 10:44 PM
سلام
من براي اين كار خيلي تلاش كردم نشد .:sfun_bangdesk:

سلام

چه حرف عجیبی به شما زدند؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

در آیین نامه کانونهای وزارت علوم اصلا چنین چیزی نیامده!

من سالها در دانشگاه صنعتی (یه مدت هم امیر کبیر) و در حال حاضر هم در دانشکده مجازی فعال بودم و هستم و تقریبا تمام آیین نامه های تشکل ها و انجمن ها و کانونها رو خوندم و بر اساسشون اساسنامه نوشتیم!
ولی این حرف بسیار عجیبه!

میشه بگید کدوم دانشگاه هستید؟ درخواست تشکیل انجمن علمی نجوم دادید یا کانون نجوم؟
و درخواستتون رو به کدوم قسمت دانشگاه دادید که یه همچین پاسخی به شما دادن؟؟

yperseusy
02-26-2011, 10:54 PM
اگه دانشگاهي علوم پايه داشته باشه ايجاد انجمن نجوم هيچ مانعي نداره!!!
حتي اينجا تو دانشگاه آزاد هم با اين كه علوم پايه نداشت انجمن نجوم تشكيل شد !!!

169
02-27-2011, 11:55 AM
حالا چرا می خوایم انجمن نجوم تشکیل بدیم؟! اصلا تشکیل دادیم چی می خوایم کنیم؟! کی میاد براتون چند میلیون تومن بده تلسکوپ؟! میخواید انجمنی تشکیل بدید که تابستون ها فعال باشه فقط؟!! میخواید کاره علمی کنید یا ترویج نجوم کنید؟! نجوم فقط تشکیل انجم نجوم نیست!!! به جای انجمن نجوم بیاد برید یه بخش خاصی از نجوم مثلا نجوم سیاره ای رو تا سطح خیلی زیادی بخونید و بالا ببرید! اینقدر از این شاخه به اون شاخه نپریم! یه کم به فکر تخصصی شدن خودمون فکر کنیم!!! یک مقاله ترجمه کنید و توی نت منتشر کنید خیلی بهتره!!

م.ح.اربابی فر
02-27-2011, 12:06 PM
حالا چرا می خوایم انجمن نجوم تشکیل بدیم؟! اصلا تشکیل دادیم چی می خوایم کنیم؟! کی میاد براتون چند میلیون تومن بده تلسکوپ؟! میخواید انجمنی تشکیل بدید که تابستون ها فعال باشه فقط؟!! میخواید کاره علمی کنید یا ترویج نجوم کنید؟! نجوم فقط تشکیل انجم نجوم نیست!!! به جای انجمن نجوم بیاد برید یه بخش خاصی از نجوم مثلا نجوم سیاره ای رو تا سطح خیلی زیادی بخونید و بالا ببرید! اینقدر از این شاخه به اون شاخه نپریم! یه کم به فکر تخصصی شدن خودمون فکر کنیم!!! یک مقاله ترجمه کنید و توی نت منتشر کنید خیلی بهتره!!
نزن .. آخ ... نزن
:whut::th_cry::x_x::x_x::blink:
من در همینجا رسما، عرفا، کتبا، شرعا، قانونا، نیابا، شفاها و ... از شما معذرت می خواهم.
ببخشید
جوونی کردم
خامی کردم
من نفهمیدم
شما ببخشید
داغ بودم حواسم نبود
قول میدم دیگه تکرار نشه و من هم مثل یک بچه خوب دوباره میروم سراغ ترجمه در بخش نجوم سیاره ای. حالا چه کاریه تو دانشگاه ها کار کنیم.
والا:brigade.baka-wolf.c

169
02-27-2011, 12:17 PM
moha؟!:viking::grin:
نه خب واقعیتو گفتم دیگه!!! الان انجمن های نجومی چیکار می کنند؟! وضعیت نجوم توی شهری که انجمن نجوم داره با شهری که انجمن نجوم نداره چه فرق می کنند؟! مشکل نجوم ایران از اولاخوده منجم هاست بعد حمایت ها!
بهم جواب بدید که چرا می خواید انجمن نجوم شکل بدید؟!:secret laugh::wut::have%20a%20nice%20d

م.ح.اربابی فر
02-27-2011, 12:34 PM
نه خب واقعیتو گفتم دیگه!!! الان انجمن های نجومی چیکار می کنند؟! وضعیت نجوم توی شهری که انجمن نجوم داره با شهری که انجمن نجوم نداره چه فرق می کنند؟! مشکل نجوم ایران از اولاخوده منجم هاست بعد حمایت ها!
بهم جواب بدید که چرا می خواید انجمن نجوم شکل بدید؟!:secret laugh::wut::have%20a%20nice%20d

پست قبلیم که شوخی بود :grin:
فقط من گفتم چکش بزنید اما نه اینقدر محکم دیگه :TT TT:
همین که انجمن ( یا شما اسمش را بزار گروه، کانون، مجمع و ...) در دانشگاه قرار بگیرد خودش قدمی در جهت تخصصی شدن کار است.
بالاخره خیلی فرق می کند شما در فرهنگسرای فلان در کنار کلاس خمیر بازی یا گل چینی کلاس برگزار کنی تا این که در یک دانشگاه و در جمع دانشجویی این کار را انجام بدی. همین که اصلا چهار تا استاد یا دانشجوی فعال در داشنگاه با این رشته آشنا بشوند و علاقه مند بشوند خودش خیلی به تخصصی شدن فعالیت ها کمک می کند.
از طرفی اگر مدیر گروه، ریس دانشگاه یا فردی مثل دکتر ثبوتی به پست آدم بخوره میدونی چقدر میشه پیشرفت کرد.
اگر انجمن های نجومی دانشگاه های مختلف با هم لینک بشوند خیلی اتفاقات خوبی می تواند رخ دهد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Hojjat Zafarkhah
02-27-2011, 12:46 PM

بنظر من هم ياسر(169)راست ميگه!!!مشكل اساسي مال منجم هاست يا بهتره بگم منجم نما ها!!!!!!!!:graffiti:

من يه مدت توي كار يه گروهي داشتم نظارت ميكردم كه كلا نجوم زده شدم!!!!!! كه اگه يكي از كارهاي اعضا و حاميان اون رو بگم فكر كنم تا يكي دو ماه نجوم رو بذاريد كنار!!!:X3:

از اول سال تحصيلي امسال تا پايان ترم من تلاش كردم كه يه گروه نجومي تحت نظارت انجمن فيزيك(البته به زور)تشكيل بدم حالا رفتم براي چند تا كاغذ بازي كه الان ميگن رئيس فلان بخش عوض شده پس بايد از اول بررسي بشه!!!! (پيچوندن به اين ميگن!!!):TT TT:

به هر حال با چندتا عمل حسابي كه نمي تونم بگم فعلا داره روش تحقيق ميكنن!!!!!حالا ببينيم چي ميشه!!:dark mood:

Mostafa
02-27-2011, 01:41 PM
سلام به همه

ضمن تشكر از جناب محا بابت تاپيك هاي جالب و غيره منتظره ايشون !

اول از همه بابت بخش "سومآ " مطالب آقاي محا بگم كه براي اين كار تا هر حدي كه لازم باشه روي كمك آوااستار ميتونن حساب كنن ...

مطالب دوستان گرامي Astronomer169 و orion هم بسيار بجا و درست است و به نظر من هيچ تناقضي با طرح محا جان ندارد !

البته اينكه يك گروه يا انجمن با چه اهدافي قرار است تشكيل شود يك اصل مهم است . ولي به جاي نفي كل موضوع بهتر است راهكار ارائه كنيم .

حقيقتش به تازگي جلسه بسيار مفيدي با حضور چندين نفر از برترين اساتيد المپياد نجوم برگزار كرديم و در نظر داريم تا جايي كه بتوانيم حركت مثبتي در مسير آموزش المپپاد نجوم ايجاد كنيم ( گزارش مختصري در تاپيك اطلاعيه هاي سايت ارائه كردم )

حال اگر بتوانيم اين موضوع را با كمك دوستان در دانشگاه ها تعميم دهيم كه چه بهتر

ناگفته نماند اين كار مشكلات و معضلات خود را دارد و اگر درست راهبري نشود ممكن است فعاليت هاي علمي مد نظر ، تبديل به برنامه هاي تفريحي ( ؟ ) شود و باعث شود تا مسئولين دانشگاه ها براي هميشه دندان گروه نجومي در دانشگاه را بكشند !

به هر حال اين موضوع جاي بررسي و كار زياد دارد ولي اگر با برنامه قبلي باشد كاملآ شدني است .

انشاا... سر فرصت ميتوانيم جلسه اي ويژه اين موضوع برگزار كنيم و راهكار هاي مورد نظر را بررسي كنيم

موفق باشيد

169
02-27-2011, 01:55 PM
پست قبلیم که شوخی بود :grin:
فقط من گفتم چکش بزنید اما نه اینقدر محکم دیگه :TT TT:
همین که انجمن ( یا شما اسمش را بزار گروه، کانون، مجمع و ...) در دانشگاه قرار بگیرد خودش قدمی در جهت تخصصی شدن کار است.
بالاخره خیلی فرق می کند شما در فرهنگسرای فلان در کنار کلاس خمیر بازی یا گل چینی کلاس برگزار کنی تا این که در یک دانشگاه و در جمع دانشجویی این کار را انجام بدی. همین که اصلا چهار تا استاد یا دانشجوی فعال در داشنگاه با این رشته آشنا بشوند و علاقه مند بشوند خودش خیلی به تخصصی شدن فعالیت ها کمک می کند.
از طرفی اگر مدیر گروه، ریس دانشگاه یا فردی مثل دکتر ثبوتی به پست آدم بخوره میدونی چقدر میشه پیشرفت کرد.
اگر انجمن های نجومی دانشگاه های مختلف با هم لینک بشوند خیلی اتفاقات خوبی می تواند رخ دهد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

کدوم انجمن نجوم دانشجویی تونسته خودشو سرپا نگه داره؟! (جدا از دانشگاه هایی که اخترفیزیک تدریس می کنند البته اینها هم با مشکل روبه رو هستند!) بله خیلی عالیه رئیس دانشکده ای مثله دکتر ثبوتی یا امثال اون باشه ولی کو دانشجو های فعال نجومی؟!

دانشجو و پژوهش گر فعال نجومی کسیه که اولین دغدغه اش نجومه بعد زندگی و پول درآوردن! به این جور آدم ها نیازه برای یک انجمن که کمتر کسی پیدا میشه!! وگرنه هر انجمن دانشجویی،مردمی،علمی و ... تشکیل بشه بتونه حداکثر دو سه سال خودشو نگه داره!!
همین منجم های اماتور کشورمون (که خودشون رو علاقه مند به نجوم میدونند) که هستند رو نگاه کن! به تمام منجم های ایران بیا وعده انجام یه کاره علمی نجومی رو بده(بدون هیچ توقع مادی و معنوی) ببین چند نفر میان همکاری کنند؟! تازه همون تعداد هم که اومدن در بین راه کنار می کشند!فقط تعداد معدودی می مونند که اونها می تونند نجوم کشور رو به دست بگیرند! به قول دبیر ادبیات پارسالمون(البته یه مدت کوتاهی) اینها همش درده!!:grin:
خلاصه به هر کسی نگیم که برو انجمن نجوم در دانشگاه راه بنداز!! اول اون فرد بانی رو ببینیم چی بلده؟! تا چقدر به نجوم و حیطه اش مسلطه؟! و مهمترینش اینه که هدفش چیه؟! و وِیژه گی اصلی اون فرد باید در درجه اول علاقه مندی اون فرد باشه!!!

چون هر کاری به مرور برای اون فرد تکراری میشه( البته اون فرد اگه وارد باشه از درهای مختلفی وارد نجوم میشه) و یکنواخت، و بازده پایین میاد!!! تازه اگه اون فرد فعالیت کنه و درآمدی نداشته باشه بدتر میشه به خاطر همین علاقه جایی مشکل درامد و دیگر مشکلات واپسینش رو پر می کنه!

حرف اخر: منجم های آماتور باید درک کنند که برای پیشرفت نجوم کشورمون باید به خودشون زحمت و رنج بدند!
(moha جان من حرفای که اون ته دلم بود و سنگینی می کرد رو در این تاپیک گفتم و دیگه خودتی و خودت!:grin:کسی هم در جواب این متن من سوالی چیزی بپرسه و برگردید سره بحث اصلی تاپیک!!)

sara sadeghian
02-27-2011, 02:45 PM
کدوم انجمن نجوم دانشجویی تونسته خودشو سرپا نگه داره؟! (جدا از دانشگاه هایی که اخترفیزیک تدریس می کنند البته اینها هم با مشکل روبه رو هستند!) بله خیلی عالیه رئیس دانشکده ای مثله دکتر ثبوتی یا امثال اون باشه ولی کو دانشجو های فعال نجومی؟!

دانشجو و پژوهش گر فعال نجومی کسیه که اولین دغدغه اش نجومه بعد زندگی و پول درآوردن! به این جور آدم ها نیازه برای یک انجمن که کمتر کسی پیدا میشه!! وگرنه هر انجمن دانشجویی،مردمی،علمی و ... تشکیل بشه بتونه حداکثر دو سه سال خودشو نگه داره!!
همین منجم های اماتور کشورمون (که خودشون رو علاقه مند به نجوم میدونند) که هستند رو نگاه کن! به تمام منجم های ایران بیا وعده انجام یه کاره علمی نجومی رو بده(بدون هیچ توقع مادی و معنوی) ببین چند نفر میان همکاری کنند؟! تازه همون تعداد هم که اومدن در بین راه کنار می کشند!فقط تعداد معدودی می مونند که اونها می تونند نجوم کشور رو به دست بگیرند! به قول دبیر ادبیات پارسالمون(البته یه مدت کوتاهی) اینها همش درده!!:grin:
خلاصه به هر کسی نگیم که برو انجمن نجوم در دانشگاه راه بنداز!! اول اون فرد بانی رو ببینیم چی بلده؟! تا چقدر به نجوم و حیطه اش مسلطه؟! و مهمترینش اینه که هدفش چیه؟! و وِیژه گی اصلی اون فرد باید در درجه اول علاقه مندی اون فرد باشه!!!

چون هر کاری به مرور برای اون فرد تکراری میشه( البته اون فرد اگه وارد باشه از درهای مختلفی وارد نجوم میشه) و یکنواخت، و بازده پایین میاد!!! تازه اگه اون فرد فعالیت کنه و درآمدی نداشته باشه بدتر میشه به خاطر همین علاقه جایی مشکل درامد و دیگر مشکلات واپسینش رو پر می کنه!

حرف اخر: منجم های آماتور باید درک کنند که برای پیشرفت نجوم کشورمون باید به خودشون زحمت و رنج بدند!
(moha جان من حرفای که اون ته دلم بود و سنگینی می کرد رو در این تاپیک گفتم و دیگه خودتی و خودت!:grin:کسی هم در جواب این متن من سوالی چیزی بپرسه و برگردید سره بحث اصلی تاپیک!!)

خب اين فرمايشات شما درست هستش اما يه نكته: اينكه ميگيد گروه تو دانشكده راه بندازيم كه آخرش چي بشه كه درست نيست. اگه هر كس بخواد اينجوري فكر كنه كه اصلا هيچ كاري نشه بهتره. خودتون درباره جنگ هاي جهاني و وضعيت ژاپن و شعار معروف بعد از اون رو ميدونيد. شايد بگيد ربطي نداره اما ما هم كم نيستيم. واسه مجوز گرفتن كاغذ بازي هست درست، گير دادن هاي الكي هست اونم درست كه بخوان ما رو بپيچونن كه بي خيال راه اندازي گروه بشيم پس هدفمون چي ميشه. ما منجم حرفه اي كم داريم كه از اين راه علاقش بخواد تامين معاش كنه اما آماتور هاي با تجربه فراوانند كه نميتونن همه وقت خود رو به ترويج نجوم بپردازن اما در زمان هاي استراحتشون ترجيح ميدن كه تماشايي زيبايي هاي آسمون رو به ديگران هم نشون بدن. 2 يا 3 سال براي راه اندازي يه گروه درسته كم هستش اما خودش خيلي كمك ميكنه به ترويج نجوم. منم كلي اذيت كردن واسه مجوز و حتي واسه اسم نشريه يا يه مطلب كوچيكي كه تو برد زدم. چند باري توبيخ شدم اما واقعا دلسرد نشدم. حرف هاي شما رو هم كاملا قبول دارم. اميدوارم به زودي حل شه اين مشكلات:thumbsup:
بي نقطه...

169
02-27-2011, 03:30 PM
خب اين فرمايشات شما درست هستش اما يه نكته: اينكه ميگيد گروه تو دانشكده راه بندازيم كه آخرش چي بشه كه درست نيست. اگه هر كس بخواد اينجوري فكر كنه كه اصلا هيچ كاري نشه بهتره. خودتون درباره جنگ هاي جهاني و وضعيت ژاپن و شعار معروف بعد از اون رو ميدونيد. شايد بگيد ربطي نداره اما ما هم كم نيستيم. واسه مجوز گرفتن كاغذ بازي هست درست، گير دادن هاي الكي هست اونم درست كه بخوان ما رو بپيچونن كه بي خيال راه اندازي گروه بشيم پس هدفمون چي ميشه. ما منجم حرفه اي كم داريم كه از اين راه علاقش بخواد تامين معاش كنه اما آماتور هاي با تجربه فراوانند كه نميتونن همه وقت خود رو به ترويج نجوم بپردازن اما در زمان هاي استراحتشون ترجيح ميدن كه تماشايي زيبايي هاي آسمون رو به ديگران هم نشون بدن. 2 يا 3 سال براي راه اندازي يه گروه درسته كم هستش اما خودش خيلي كمك ميكنه به ترويج نجوم. منم كلي اذيت كردن واسه مجوز و حتي واسه اسم نشريه يا يه مطلب كوچيكي كه تو برد زدم. چند باري توبيخ شدم اما واقعا دلسرد نشدم. حرف هاي شما رو هم كاملا قبول دارم. اميدوارم به زودي حل شه اين مشكلات:thumbsup:
بي نقطه...

سبز : شما هدفتون چیه از تشکیل انجمن نجوم در دانشگاه بو علی سبنا؟(برای اطلاعات خودم پرسیدم)
الان انجمن های که در دانشگاه ها،موسسات دولتی و غیردولتی شکل می گیرند اکثرا هدفشون ترویج نجومه! باور کنید الان نجوم کشور هم در داخل هم در خارج ترویج شده ولی نمی دونیم و فعلا نمی تونیم از این افراد اموزش دیده استفاده کنیم!! چون نجوم توی کشور همه اش شده ترویج و اموزش و رصد! و از طرفی چون راحت طلبیم اکثرا(دارید میبینید دیگه) رفتیم سمت نجوم رصدی!:grin:اگه می خوایم نجوم آموزش بدیم(در قالب اسم ترویج نجوم) بیایم از ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان شروع کنیم! تا جوانی یه منجم عاقل و کامل تبدیل شده! به جایی این که بیام همایش های عمومی در سطح شهر برای عموم مردم بزاریم بیایم برای دانش آموزها تو مدارس بزاریم که فردا ازشون استفاده کنیم! مردم عادی با افکار قدیمی اکثرا درگیر زندگی خودشون هستند و حداکثر بتونیم اونقدری علاقه مند کنیم که شب ها هوا صاف شد برن آسمونو ببینند و درک کنند! اخرش همینه!
الان نجوم اماتوری پایه اصلی نجوم در کشوره و میدونید دیگه هر چیزی(کسی) در دنیا دوست داره به حالت پایه برسه!!:grin:(تو مباحث فیزیکی و شیمی داریم این موضوع رو!)
یه حرف اخر دیگه :stupido:: فکر کنم وقتش شده که هدف مون رو ارتقا بدیم به بالابردن سطح علمی نجوم کشور! ترویج نجوم خودش به مرور و به اندازه همین طوری رشد میکنه نگران نباشید!

آسمون
02-27-2011, 03:49 PM
میگم یه سوال
شما چرا اینقد مساله رو می پیچونید؟
به نظر من آدم آدم بتونه به ده نفر که چیز زیادی از نجوم بلد نیستن ،چیز یاد بده و اونا رو حتی خیلی مقدماتی با نجوم آشنا کنه و علاقه مندشون کنه خیلیه،عزیز من همه که از اول همه چیز رو بلد نیستند،شما استادی،شما بزرگواری،شما و غیره هستی:th_smile8: ،باور کنید که خیلیا حتی دانشجویان،علاقه دارند اما چون یه ذره تنبلی کردند و مکانی مناسب پیدا نکردند ،خودشون هم نرفتند دنبالش.به نظر من اگه کسی می خواد این کار رو انجام بده باید عاشق یاد دادن به دیگران باشه نه یه ذره ،یه ذره ......(بماند):Psmiley:
به نظر من این کار قبل از اینکه یه جایی باشه واسه انجام پروژه هایی مثل مثلا ماهواره ساختن و ....:wtfsmilie: بیشتر باید یه جایی واسه جذب و علاقه مندی کسانی باشه که شاید در آینده از ده نفر دو نفرشون تونستند کار بزرگی انجام بدن.
البته اینا فقط نظر شخصیه منه.:grin:

م.ح.اربابی فر
02-27-2011, 09:50 PM
یک درخواست
چه کسانی اینجا عضو انجمن نجوم دانشگاهشان هستند؟
و البته کدام دانشگاه؟

آسمون
02-27-2011, 09:58 PM
من عضو انجمن علمی فیزیک هستم که کار نجومی هم میکنه.
دانشگاه آزاد اهواز

saiede
02-27-2011, 10:48 PM
سلام

چه حرف عجیبی به شما زدند؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

در آیین نامه کانونهای وزارت علوم اصلا چنین چیزی نیامده!

من سالها در دانشگاه صنعتی (یه مدت هم امیر کبیر) و در حال حاضر هم در دانشکده مجازی فعال بودم و هستم و تقریبا تمام آیین نامه های تشکل ها و انجمن ها و کانونها رو خوندم و بر اساسشون اساسنامه نوشتیم!
ولی این حرف بسیار عجیبه!

میشه بگید کدوم دانشگاه هستید؟ درخواست تشکیل انجمن علمی نجوم دادید یا کانون نجوم؟
و درخواستتون رو به کدوم قسمت دانشگاه دادید که یه همچین پاسخی به شما دادن؟؟

سلام
انقدر با من بد برخورد كردند كه كار به در خواست نكشيد :pissed off: فقط لطف كردن گذاشتن حرفمو بزنم :yaeh%20am%20not%20dمن با مسئول انجمن هاي علمي دانشگاهمون (آزاد بروجرد ) صحبت كردم در حد 30 ثانيه !!!!
گفتم كه مي خوام انجمن علمي نجوم تشكيل بدم و . . . بعدش با عصبانيت اون جوابو بهم داد . در مورد اساس نامه اطلاعات بيشتري بهم بدين تا اين بار محكم تر جلو برم :help:

Sunrise
02-28-2011, 03:09 PM
سلام
انقدر با من بد برخورد كردند كه كار به در خواست نكشيد :pissed off: فقط لطف كردن گذاشتن حرفمو بزنم :yaeh%20am%20not%20dمن با مسئول انجمن هاي علمي دانشگاهمون (آزاد بروجرد ) صحبت كردم در حد 30 ثانيه !!!!
گفتم كه مي خوام انجمن علمي نجوم تشكيل بدم و . . . بعدش با عصبانيت اون جوابو بهم داد . در مورد اساس نامه اطلاعات بيشتري بهم بدين تا اين بار محكم تر جلو برم :help:

خب فکر کنم رشته شما فیزیک نباشه! درسته؟:have a nice day:
ببینید در دانشگاه ها میشه از چند طریق فعالیت دانشجویی علمی داشت که بهترین موردش تشکیل یه انجمن علمی هست که طبق قوانین وزارت علوم باید 5 نفر از دانشجویان یه دانشکده
درخواستش رو به معاونت دانشجویی فرهنگی بدن!
حالا اگر شما در رشته فیزیک تحصیل نمیکنید میتونید 5 نفر از بچه های اون دانشکده رو پیدا کنید که این انجمن رو راه بندازن!
یا به صورت بین رشته ای درخواست بدید! این دومی بهتر و سخت تره!
ایین نامه رو اتچ میکنم که بخونیدش...
اگر واقعا مصمم هستید باید یه جفت کفش اهنی پاتون کنید:thumbsup:

Tahereh Ramezani
03-08-2011, 11:10 PM
یک درخواست
چه کسانی اینجا عضو انجمن نجوم دانشگاهشان هستند؟
و البته کدام دانشگاه؟

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

همان طور که بعضی از دوستان هم اشاره کردند معمولا در دانشگاه هایی که رشته فیزیک دارند ، به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ، انجمن نجوم هم دارند و اگر دانشگاهی رشته فیزیک را نداشت ، چه خوب است که افراد علاقمند را در کلاس ها بشناسیم و با هم کار گروهی انجام دهیم و چنانچه مسئولین مخالفی هم در این میان بودند ، افراد می توانند در غالب گروه چند نفره بدون اسم انجمن یا کانون کارهای خود را انجام دهند و به سایر دوستانشان هم اطلاع رسانی کنند که از این طریق دیگران با توجه به دست آوردهای این افراد مسلما برای پیوستن به آن ها گرایش پیدا می کنند و چه بسا همین کار باعث شود تا مسئولین هم ( البته ممکن است ! ) به فکر بیفتند !

مهم این نیست که گروه یا انجمن یا کانون یا ... داشته باشیم ، مهم این است که کاری انجام دهیم

خوشبختانه دانشگاه بنده ( علوم و تحقیقات ) دارای انجمن است که در حال حاضر هم فعالیت های خوبی را انجام می دهد .

karimisss
03-09-2011, 01:38 AM
حقیقتش من با مسئول فرهنگی دانشگاهمون صحبت کردم گفتم انجمن نجوم دارین من عضو شم گفتن نه.
ولی بر عکس افرادی که شما باهاشون ملاقات کردید ایشون خیلی استقبال کردند و اول بسم الله گفتند خوب اگه می تونی خودت را بنداز . اما آدم وقتی دانشجوهای یه دانشگاهی رو ببینه می فهمه اونا چی کارن می خوان این چیزارو ازش استقبال می کنن یا نه؟
من دیدم این کار تو دانشگاه ما فایده ای نداره و وقت تلف کردنه اگه دانشگاه ما روزانه بود حتما این کارو می کردم چون بالاخره جو اجازه می داد.
به همه دوستان پیشنهاد می کنم با نرمی پیش برن . کم کم صحبت بکنن ایده بدن رئیس دانشگاه که مخالف پیشرفت دانشگاهش نیست که . هیچ کاری غیر ممکن نیست .

sara sadeghian
03-09-2011, 09:51 AM
حقیقتش من با مسئول فرهنگی دانشگاهمون صحبت کردم گفتم انجمن نجوم دارین من عضو شم گفتن نه.
ولی بر عکس افرادی که شما باهاشون ملاقات کردید ایشون خیلی استقبال کردند و اول بسم الله گفتند خوب اگه می تونی خودت را بنداز . اما آدم وقتی دانشجوهای یه دانشگاهی رو ببینه می فهمه اونا چی کارن می خوان این چیزارو ازش استقبال می کنن یا نه؟
من دیدم این کار تو دانشگاه ما فایده ای نداره و وقت تلف کردنه اگه دانشگاه ما روزانه بود حتما این کارو می کردم چون بالاخره جو اجازه می داد.
به همه دوستان پیشنهاد می کنم با نرمی پیش برن . کم کم صحبت بکنن ایده بدن رئیس دانشگاه که مخالف پیشرفت دانشگاهش نیست که . هیچ کاری غیر ممکن نیست .

جالبه كه دانشگاه پيام نور همدان هم يه گروه نجوم داره و يه بار ما رو به نمايشگاهشون دعوت كردن.:thanks: منظورتون اگه دانشگاه روزانه بود چيه؟؟ چرا وقت تلف كردن باشه؟؟ چرا جو اجازه نده؟؟ اگه منظورتون اينه كه كمك مالي نميكنن بگم كه من سال قبل با كمك برادرم يه نشريه چاپ كردم و دانشگاه هيچ كمك مالي نكرد. ميبينيد كه روزانه و غير روزانه نداره، راستش تازه همش گير هم ميدن:th_cry::sFun_bangdesk:
بي نقطه...
منم كه عضو انجمن نجوم دانشگاه بوعلي سينا هستم:thumbsup:

narcissus flower
03-09-2011, 10:11 AM
منم با اجازه وارد بحث بشم .به نظر من مهم ترین مشکل در سیستم های آموزشی ما عدم مدیریت و مدیر با تدبیر هست . اینکه برای شروع کار نیاز به منجم عاشق هست درست اما در کنار اون باید کسی وجود داشته باشه که مدیر و رهبر باشه و بتونه کار کاغذ بازی و توجیه مسولین رو به عهده بگیره چون به نظر من در امور اداری باید کسی باشه که بتونه با اون ور میزی ها صحبت کنه در غیر این صورت خودشون رو میگیرن که نمیشه و امکان نداره .حالا فقط میخوان یه امضا کنند اما انگار میخوان به غول بجنگند!!!!:confident:
در ضمن شاید براتون جالب باشه توی دانشکده فیزیک دانشگاه ما دو تا انجمن نجوم وجود داره که مثل دو تا جمهوری خودمختار در کنار هم زندگی مسالمت آمیز دارن .:wink:

Sunrise
03-09-2011, 11:37 AM
باید کسی وجود داشته باشه که مدیر و رهبر باشه و بتونه کار کاغذ بازی و توجیه مسولین رو به عهده بگیره چون به نظر من در امور اداری باید کسی باشه که بتونه با اون ور میزی ها صحبت کنه در غیر این صورت خودشون رو میگیرن که نمیشه

خیلی موافقم و البته کار سختی هم هست! چون دانشجو اولویت اولش درسشه و پروژه ها و تمارین درسی عموما وقت گیر هستن... سرو کله زدن با مسئولین خودش یه مصیبت عظما است:wink:

در ضمن شاید براتون جالب باشه توی دانشکده فیزیک دانشگاه ما دو تا انجمن نجوم وجود داره که مثل دو تا جمهوری خودمختار در کنار هم زندگی مسالمت آمیز دارن .

اون قسمت قرمز رو بیشتر توضیح میدید؟؟ چه جوری ممکنه؟؟ اولین باره که میشنونم!

karimisss
03-09-2011, 03:03 PM
من دانشگاه پیام نور درس می خونم . اونا واقعا درس می خونن ولی به نظر من جو دانشگاه روزانه فرق داره فکر نکنم کمتر از یکی دونفر بخوان تو انجمن نجوم دانشگاه ما باشند .دانشگاه های دیگه رو اصل علم آموزی بیشتر تاکید می شه .

ستاره بنیادی
03-12-2011, 02:53 PM
سلام

راستش مدتی هست که دنبال این هستیم که بین انجمن نجوم های دانشگاه ها ارتباط برقرار کنیم و این ارتباط با تعدادی از دانشگاه های مطرح در شهر تهران برقرار شده و حتی برنامه ریزی هایی هم برای برگزاری کارگاه و نمایشگاه نجومی - با همکاری آوااستار و انجمن علمی های اون دانشگاه ها- انجام شده!
ایجاد ارتباط بین انجمن نجوم های دانشگاه ها نتیجه های خیلی خوبی برای همه داره چون می تونه به ایجاد تعاون و تعامل چه در سطح ایده پردازی و چه برای به اشتراک گذاری منابع علمی و امکانات و همینطور استعداد ها بشه!
دوستای عزیزی که در دانشگاهشون انجمن نجوم و یا کیهان شناسی دارن - حتی اگه عضوش نیستین ولی می دونین هست- لطفا از طریق همین تاپیک اطلاع بدین تا بتونیم دامنه همکاری های انجمن ها با همدیگه رو گسترش بدیم.
قطعا حرکت های تعاملی علمی در سطح دانشگاه می تونه به راه افتادن یک جریان علمی کمک کنه!
ممنون از همکاری تون!

narcissus flower
03-15-2011, 06:41 PM
توی دانشگاه ما یه گروه وجود داره که توسط انجمن علمی گروه فیزیک تشکیل شده و یکی هم توسط گروه بسیج فعالیت میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!(قابل توجهsunraise عزیز)

169
03-16-2011, 05:34 AM
سلام

راستش مدتی هست که دنبال این هستیم که بین انجمن نجوم های دانشگاه ها ارتباط برقرار کنیم و این ارتباط با تعدادی از دانشگاه های مطرح در شهر تهران برقرار شده و حتی برنامه ریزی هایی هم برای برگزاری کارگاه و نمایشگاه نجومی - با همکاری آوااستار و انجمن علمی های اون دانشگاه ها- انجام شده!
ایجاد ارتباط بین انجمن نجوم های دانشگاه ها نتیجه های خیلی خوبی برای همه داره چون می تونه به ایجاد تعاون و تعامل چه در سطح ایده پردازی و چه برای به اشتراک گذاری منابع علمی و امکانات و همینطور استعداد ها بشه!
دوستای عزیزی که در دانشگاهشون انجمن نجوم و یا کیهان شناسی دارن - حتی اگه عضوش نیستین ولی می دونین هست- لطفا از طریق همین تاپیک اطلاع بدین تا بتونیم دامنه همکاری های انجمن ها با همدیگه رو گسترش بدیم.
قطعا حرکت های تعاملی علمی در سطح دانشگاه می تونه به راه افتادن یک جریان علمی کمک کنه!
ممنون از همکاری تون!

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ... عالیست!!! از اون کارهای که خیلی با ارزشه!!! فقط چون ممکنه زیاد خوشبین باشیم بعضی چیزهارو از یاد ببریم!!(این حرفمم مثله قبلی هاست!فقط توجه کنید!!!)
خب اگه قراره این کار صورت بگیره از همون اول کار باید یکی رو مدیر انتخاب کنید که بر اوضاع کلی و بعدا جزئی این ارتباطات و تعامل ها مدیریت کنه(مدیریت جدی نه دوستانه!) دوم اینکه جو و حس تعامل علمی رو بتونید در بین دانشجوها و علاقه مندها ایجاد کنید(بعد از چند هفته بی حس و تفاوت نشن نسبت به این همکاری)! و از همه مهمتر اینکه بتونید دور هم نگه دارید!!! این یکی واقعا سخته!! چون معمولا اگه چند گروه فعالیتشون رو آغاز کنن و کارشون رو به خوبی انجام بدن و به موفقیت هایی اولیه دست پیدا کنند بعد از یه مدتی بعضی(یک و دو گروه مستقل شد بقیه هم می خوان مستقل بشن!) گروه ها سعی می کنند خودشون رو مستقل کنند!!(البته من با این مستقل شدن فعلا مخالفم چون الان نجوم کشور نیاز به همکاری همه داره!! حالا اگه این گروه بعد از چند سال همکاری تونستن به اون حدی برسن که خودشون رو به خوبی هرچه تمام تر اداره کنند و تاثیر گذار باشند بهتره که از هم در فعالیت ها جدا بشن ولی همچنان ارتباط رو حفظ کنند!!)این مستقل شدن یعنی شروع از نقطه اول!!
خانم بنیادی چه انجمن های تا حالا تو تهران با هم در ارتباط نزدیک هستند؟!

ستاره بنیادی
03-16-2011, 10:48 PM
توی دانشگاه ما یه گروه وجود داره که توسط انجمن علمی گروه فیزیک تشکیل شده و یکی هم توسط گروه بسیج فعالیت میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!(قابل توجهsunraise عزیز)

کدوم دانشگاه؟

ستاره بنیادی
03-16-2011, 10:53 PM
خانم بنیادی چه انجمن های تا حالا تو تهران با هم در ارتباط نزدیک هستند؟!

ارتباط نزدیک فعلا هنوز برقرار نشده بهار آینده انشاالله ولی فعلا با انجمن های دانشگاه های تهران، شهید بهشتی ، شریف ،امیر کبیر و الزهرا ارتباط برقرار کردیم

دوستان اگه توی دانشگاه شما هم انجمن هست و یا در دانشگاه های دیگه کسی رو می شناسین به ما کمک کنین:)

Mojtaba.M
08-14-2011, 01:55 PM
خوب هر به نظر من هر کسی که بخواد نجو بخونه باید ریاضیات یا فیزیک یا هر چی که به این دوتا ربط داره رو بخونه .

البته الان دیگه از هر رشته ای که باشی میتونی بری و رشته های نجومی رو بخونی .

مثل کیهان شناسی یا اختر فیزیک یا ......

space
10-15-2011, 07:22 PM
وای من فکر میکردم مسئله انجمن فقط مشکل دانشگاه ماهست
ولی انگار دل همه خونه !
به نظر من تشکیل یک انجمن خیلی می تونه مفید باشه البته اهداف هم باید مشخص باشه
همین که تو دانشگاه یجایی باشه که نجومی ها کنار هم جمع بشن و تبادل اطلاعات کنن خیلی خوبه که البته کافی نیست
من هم فعلا در دانشگاهمون در حال شناسایی علاقه مند ها هستم تا ببینم میشه یه انجمن نجوم تشکیل داد یا نه
هدفم هم
گسترش نجوم در بین دانشگاهیان
و بهبود سطح علمی خودم و دیگر منجمان از طریق کلاس های نجوم و شاید رصد
جمع آوری کتب نجومی فارسی و لاتین در مورد نجوم در کتابخانه دانشگاه برای استفاه دانشجویان علاقه مند که بعد ها به دانشگاه می آیند
شناسایی استعداد ها در بین دانشگاهیان و اساتید
ترجمه متون روز علم نجوم توسط دانشجویان زبان های خارجه
و در صورت همکاری دانشگاه خرید تلسکوپ و حتی ساخت تلسکوپ (که میدونم دانشگاه آزاد تفت داره یه رصد خونه میسازه پس ما هم میتونیم!)
البته میدونم برای عملی شدن این ها باید عمر نوح داشت و صبر ایوب
ولی من سعی میکنم در حد خودم این اهداف رو پیش ببرم و به نسل بعدی بسپرم دیگه باقیش با اوناست
در این بین ارتباط دانشگاه های مختلف و به اشتراک گذاشتن موفقیت ها و تجارب میتونه به بهبود سطح علمی دانشجو ها و علاقه مندان نجوم کمک کنه
دوستان اگه از تشکیل انجمن نجوم اهداف دیگه ای هم به ذهنتون میرسه بگید تا در لیست اهداف قرار بگیره

hadi soleimani
10-16-2011, 01:53 AM
شهرستان خوی از دبستان تا دانشگاه مراکز نجوم داره.برای دانش آموزان یه پژوهشسرا هست که تلسکوپ های قوی داره و سالانه چندین همایش برپا میشه که دانش آموزان استفاده میکنند.برای دانشگاه هم یه موسسه به اسم عصر ارتباطات زیر نظر دانشگاه آزادخوی_واحدسما در چند تخصص از جمله نجوم فعالیت میکنه وچندین مرحله دوره های آموزشی داره که دوستان استفاده میکنند.

hadi soleimani
11-10-2011, 12:53 PM
انجمن دانشجویی نجوم در دانشگاه آزاد خوی افتتاح میشود.
با کمک دوستان ازجمله آقای امام، بخاطر راهنمایی
و به همیاری دوستان همشهری انجمن دانشجویی نجوم دانشگاه آزاد شهرستان خوی افتتاح میشود.

space
11-12-2011, 12:10 AM
تبریک میگم
همیشه فعال و سربه هوا باشید

space
02-17-2012, 10:24 PM
خدمت دوستام عرض کنم که بعد کلی دوندگی برای تشکیل انجمن به این نتیجه رسیدم که اگه دانشگاهتون رشته ای به نام نجوم نداشته باشه نمیتونید انجمن تشکیل بدید

با این حال از همه دوستانی که انجمن نجوم دانشگاه آزاد که بطور رسمی داره فعالیت میکنه و در دانشگاه به عنوان نجوم رشته ای نداره میشناسید به من اطلاع بدید
درواقع اگه به عنوان انجمن بین رشته ای موفق به گرفتن مجوز شدید راه و چاه رو به ما هم نشون بدید.

Tara
02-17-2012, 11:39 PM
دانشگاه ازاد خوی رشته نجوم نداره ولی انجمن نجوم داره که چند ماهه افتتاح شده برای کسب اطلاع میتونین از اقای مارس بوی کمک بگیرین.

Esmaeilpour
09-23-2012, 10:52 PM
سلام دوستان.دانشگاه امیر کبیر یک کانون نجوم داره که بودجه ی خوبی بهش اختصاص می دن و همین الان چند ده میلیون تجهیزات نجوم داره.دکتر خاکیان هم که میشناسید استاد دانشگاه ماست و می تونیم روشون حساب کنیم.منتها الان به دلایلی تعطیل شده این کانون و لازمه احیا بشه.ایا کسی از دوستان هست که تو امیر کبیر دانشجو باشه؟

پیمان اکبرنیا
09-23-2012, 11:19 PM
سلام دوستان.دانشگاه امیر کبیر یک کانون نجوم داره که بودجه ی خوبی بهش اختصاص می دن و همین الان چند ده میلیون تجهیزات نجوم داره.دکتر خاکیان هم که میشناسید استاد دانشگاه ماست و می تونیم روشون حساب کنیم.منتها الان به دلایلی تعطیل شده این کانون و لازمه احیا بشه.ایا کسی از دوستان هست که تو امیر کبیر دانشجو باشه؟

جدی؟ :دی من به تازگی دانشجوی ارشد امیرکبیر شدم. دانشکده فیزیک اینها رو داره؟

Esmaeilpour
09-23-2012, 11:35 PM
چقدر عالی!دیدید این کار چقدر زود جواب داد:grin:
دانشگاه یه بخشی داره به اسم فوق برنامه(نزدیک مسجد .جنب ساختمان خیام).یکی از بخش های اونجا کانون نجومه که مربوط به کل دانشگاه و دانشجویان همه ی دانشکده هاست.حالا قراره یه جلسه با اقای خاکیان تشکیل بشه تا ببینیم (یعنی ببینید) چه باید کرد(اگر مسئولش اهمال نکنه).با وجود شما حتما همه چیز عالی پیش می ره! :thumbsup:

sun-moon
09-29-2012, 09:52 PM
والا نمیدونم گفتن این حرف اینجامناسبه یا نه ولی میگم چون گیر کرده توو گلوم...:banghead:
دانش اموز که بودم به دلیل این که توو شهر ما انجمن و فعالیت نجومی وجود نداشت همیشه ارزو داشتم که برم دانشگاه و عضو انجمن نجوم بشم تا شاید یه چیزایی رو یاد بگیرم....ولی بخشکی شانس...:oh noes:
دانشگاه ما انجمن فیزیک انچنان فعالی نداره چه برسه به انجمن نجوم...:th_cry::th_cry:
البته بچه های بسیج گفتن که یه برنامه ای واسه نجوم داریم ...ولی تا حالا که ازش خبری به من نرسیده:TT TT:

marsgirl8
10-29-2012, 10:38 PM
دوستان ما دانشكده مهندسي يا رياضي نداريم دانشكده ي پزشكيه اصلا اثري از نجوم و نجيم نيس (فقط فاميل يكي از بچه هامون نجم داره توش!)كسي ميتونه راهنمايي كنه كجاش بايد بريم وچه بايد بكنيم ?

hadi soleimani
10-29-2012, 11:02 PM
دوستان ما دانشكده مهندسي يا رياضي نداريم دانشكده ي پزشكيه اصلا اثري از نجوم ونجيم نيس (فقط فاميل يكي ازبچه هامون نجم داره توش!) كسي ميتونه راهنمايي كنه كجاش بايد بريم وچه بايد بكنيم ?

سلام دوست عزیز.درسته.این مشکل خیلی از ماها بوده، هست و خواهد بود.ولی برای شما نمیدونم چاره داره یا نه.

اغلب دانشگاه ها.رشته فیزیک دارن.ونجوم زیر گروه رشته فیزیک هستش.که غالبا یا رشته تحصیلیش هستش یا اگر نباشه انجمنش هست.

ولی در مورد پزشکی فکر نکنم هیچ کدوم از اینها باشه.حالا برای مطمئن شدن.شما یک انجمنی کلاسی با موضوع نجوم تاسیس کنیدوآن دسته از هم کلاسیها و علاقمندان حتی اساتیدرو جذب کنید و بصورت داوطلبانه مباحث پیرامون نجوم و کیهان شناسی با منابع دقبق مورد بحث و بررسی قرار دهید.البته این انجمن،انجمن رسمی نخواهد بود.

البته راه دیگه هم داره اونم از طریق دفتر فرهنگی اسلامی دانشگاه هستش که ممکنه در این زمینه کمکتون کنن.

marsgirl8
10-29-2012, 11:49 PM
عليك سلام دوست عزيز ! بله منم متوجه شدم مشكل حل شدنيي نيست ولي حتما به بخشاي ديكه يي كه فرمودين مراجعه ميكنم. واقعيتش نه تنها اساتيد بلكه دانشجو ها هم به اين فعاليتا زياد بها نميدن برا همون كار سختيه ولي انجامش ميدم خواستن توانستن است ;)

newastronomer
04-26-2013, 06:29 PM
دوستان ما دانشكده مهندسي يا رياضي نداريم دانشكده ي پزشكيه اصلا اثري از نجوم و نجيم نيس (فقط فاميل يكي از بچه هامون نجم داره توش!)كسي ميتونه راهنمايي كنه كجاش بايد بريم وچه بايد بكنيم ?

سلام دوست عزیز اتفاقا اصلا ناامید نشید چون دانشگاه ما هم اصلا رشته نجوم یا فیزیک نداره ولی یه انجمن نجوم توووووپ داریم که حسابی ترکونده تو دانشگاه باور کنید تعداد عضواش از همه انجمنای دیگه بیشتره یعنی بیشترین عضو را بین انجمن های دانشگاه داره کاملا رسمیه و به عنوان انجمن علمی-دانشجویی شناخته میشه البته تو دانشگاهمون رشته علوم پایه داریم مثل زیست شناسی
برای راه اندازی انجمن باید حداقل 5 نفر حتی میتونه از رشته های مختلف باشین با هم بشین و تقاضای تاسیس یه انجمن بین رشته ای را به معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه یا به معاون پژوهشی دانشگاه بدین در صورت موافقت اونا فراخوان میزنن برای ثبت نام داوطلبای شورای مدیریت انجمن و بعد هم انتخابات و تعیین اعضای مرکزی انجمن و تنظیم اسانامه انجمن و ثبت انجمن. اینا روال کاملا قانونیش هست و حق شما هست البته درصورت صلاح دید مسئولای دانشگاه

امیدوارم موفق باشید

مداد رنگیهام
04-26-2013, 09:36 PM
درسته بحث نجومی کردن تو دانشگاه پزشکی یه کم سخته ولی شدنیه.فک کنم بهتر اینه که با مطالبی که هم مربوط به نجومه و هم به انسان مربوط میشه شروع کنین تا اول تعدادی از دانشجوها جذب بشن.ما الان خودمون تو دانشکده یه مجله دانشجویی داریم که ماهانه منتشر مبشه این مجله کاملا پزشکیه من یه بخش بهش اضافه کردن به اسم کافه آسمان که هر دفعه توش در مورد تاثیر ماه و امواج مغناطیسی و لکه ها خورشیدی و موارد دیگه روی فیزیولوژیک بدن بحث میکنه دارم از این طریق سعی میکنم بچه ها رو به نجوم علاقه مند کنم چون مطالب صرفا نجومی و فیزیکی براشون جالب نیست امیدوارم موفق بشم شما هم تلاشتونو بکنیم کار نشد نداره...

yperseusy
04-26-2013, 09:59 PM
من یکی از دوستام در دانشگاه علوم پزشکی درس میخونه از من خواست که کمک کنم و راهی بهش نشون بدم که دانشجو هاشون رو علاقه مندشون کنه به نجوم...
در دانشگاه اساتید از دانشجو ها همونطور که میدونید قدرتشون خیلی بیشتره از این رو من ازش خواستم که در ابتدا ببینه استادی علاقمند به نجوم در دانشگاهشون هست یا نه...
بعد از یه سرچ متوجه شدیم یکی از اساتید علاقه ی بسیار زیادی به نجوم داره و کلی هم ابزار داره تو خونشون که داره خاک میخوره :دی
با استاده صحبت کردیم اول یه همایش راه انداختند بعد از جذب دانشجو ها در خوابگاهشون شب رصدی برگزار کردند و الان یه انجمن تو دانشگاهشون تشکیل دادند...
برای این که نجوم رو نزدیک کنیم به رشتشون میخوام پیشنهاد بدم گروه تخصصی در زمینه حیات فرازمینی تشکیل بدند و در این زمینه فعالیت کنند :)