PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پژوهشسرای نجوم بوشهر (شهيد خوشبخت)

حسين رازبري
02-21-2011, 02:14 PM
پنج شنبه هشتم بهمن ماه 1388 نخستين بار گروه هاي نجومي و فعالان آماتوري استان بوشهر گرد آمدند تا از اين پس گام هاي خود را استوارتر بردارند.

اگر از جنب و جوش هاي مستقل افراد علاقه مند در گذشته ي استان بوشهر بگذريم( كه به حق درخور ستايش اند) بيش از پنج سال از آغاز فعاليت نخستين گروه هاي نجومي در استان ميگذرد، در طول اين سالها اگرچه فعاليت ها و برنامه هاي گوناگوني از سوي هر گروه انجام گرفت اما از آنجا كه گام هاي لازم براي بازتاب بيشتر آن ها برداشته نميشد، نه تنها اين گروه ها از ديد بخش بزرگي از جامعه ي نجومي كشور پنهان ماندند، كه خود گروه هاي درون استان هم كه در همسايگي يكديگر براي گسترش نجوم زيبا تلاش مي كردند، از وجود هم به درستي آگاه نبودند.

از يك سال پيش آشنايي ها روبه بيشتر شدن نهاد تا اينكه سرانجام هفته ي پيش، اين نخستين ديدار رخ داد. با كوشش دوستان در پ‍‍‍ژوهش سراي شهيد خوشبخت شهر بوشهر گروه ها گرد آمدند تا با هم فصلي نو را در فعاليت هاي خود آغاز كنند.

در آغاز جلسه، كه بسيار دوستانه برگزار شد، هر گروه چكيده اي از فعاليت هاي خود ارايه داد و پس از آن وقت به بررسي راه هاي ارتباط و تعامل بهتر و موثرتر گذشت. در پايان تصميم بر آن شد كه يك وبلاگ مشترك راه اندازي شود تا علاوه بر كمك به اطلاع رساني بهتر ميان گروه ها زمينه اي براي فعاليت هاي بيشتر باشد، همچنين مقرر شد برنامه هايي رصدي با شركت و همكاري گروه ها برگزار شده و يك بانك اطلاعاتي نيز از رصدگاه هاي مناسب استان ايجاد شود.

در نهايت اين گردهمايي ،كه غايباني نيز داشت، با تعيين زمان ديدار بعدي و تشكر حاضرين از برگزاركنندگان بخاطر اين گام مثبت به پايان رسيد.

حسين رازبري
03-07-2011, 10:05 PM
16 اسفند 1389 / دوشنبه / حسین رازبری

امروز کلاس نجوم داشتیم خیلی خوش گذشت. میدونید چرا!؟:yaeh%20am%20not%20d

1.آقای عبدالرضا لاوری که مدیر این سایت http://www.haftaseman.ir هستند رو دیدم!!!:blank:
2.فکر کنم برای اولین بار ماه رو دیدم با یه تلسکوپ پایه دابسونی:whoow:
3.کتاب نجوم به زبان ساده هم که گرفتم:have%20a%20nice%20d
آقای لاوری خیلی آدم خوب ساده متواضع و پر مغزی هستند فقط همینو میتونم بگم که البته به نظر من کسی قدر ایشون رو نمیدونه...!:gangs:
وقتی آقای باغبانی یعنی استاد نجوم بنده ایشون رو آقای لاوری صدا کردم خیلی ذوق کردم گفتم نکنه خودشونه یعنی مدیر هفت آسمان!؟:guntootsmiley[1]:
اما بعد سرشون خلوت تر شد باهاشون سلام کردم و ازشون پرسیدم و مطمئن شدم.ایشون هم نظر من رو راجب سایتشون پرسید منم گفتم خوب خیلی عالیه شما باعث افتخار هستید.:sSig_woohoo2:
بعدش هم مشغول گفتگو شدیم و من سوالاتم رو پرسیدم اما نمیدونم چرا سوالات سختم رو همون موقع فراموش کردم.بعد هم با ایشون راجب خرید تلسکوپ مشورت کردم و با توجه به بودجه ام یعنی 1.5 میلیون گفتند که شکستی بخری بهتره چون ...!
.......................:thanks:

حسين رازبري
03-07-2011, 10:15 PM
راستی یادم رفت یه چیزی بگم!!
ازشون پرسیدم برای اینکه حرفه ای بشم و ... چه توصیه ای میکنید با توجه به اینکه بوشهر زیاد امکانات نداره!ایشون هم جوابم رو دادند و همینطور پرسیدن چه سالی دنیا اومدی!؟گفتم 73 بعد گفتند از 71 شروع کردم نجوم خوندن و صور فلکی رو خودمون باید یاد میگرفتیم چون اون موقع بوشهر وضعیت نجومش در این حد نبود.:x_x: