PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست های نجومی اعضا سایت

صفحه ها : [1] 2

پیام بهرام پور
09-16-2010, 03:50 PM
با سلام

اين تاپيك به اين منظور ايجاد شده تا اعضاي گرامي ، كليه درخواست هاي نجومي خودشون رو مطرح كنند تا ساير اعضا به اونها كمك كنند . :)

پیام بهرام پور
01-16-2011, 10:25 AM
دوستان اگر کسی کتاب Secrets of Stargazing رو که از sky & telescope چاپ شده رو داشته باشه و در اختیار دوستان قرار بده، قطعاً کار خیلی خوبی انجام داده است! کسی این کتاب را مطالعه کرده است؟

169
01-16-2011, 11:43 AM
دوستان من یه فیلم کوتاه در رابطه با شبیه سازی انفجار بزرگ می خوام
خواهشاً اگه دسترسی دارید حتماً اطلاع بدین، یه مقدار ضروری است
با تشکر

پیام جان برو یوتوب بگرد!!! چندتا فیلم بیگ بنگ داره با صدا گذاری خیلی وحشتناک!!:have a nice day:یا اینکه بری فیلم cosmos رو بگیری(فکر کنم اسمش همین بود) و مباحث کیها شناسی به صورت تکه تکه شده داره از جمله بیگ بنگ! یا اینکه همون فیلم مستند نجومی که شبکه 4 در مجموعه چهارسوی علم چندین بار گذشته و مجریشم همون بازیگر معروفه اس (لعنتی اسمش یادم نمیاد) تو اونم فیلم انیمیشن بیگ بنگ هست!!!
(دوستان اگه منو در هنگام تایپ این پستم میدیدید بیش از 20بار غلط املای داشتم البته این بخاطر یخ کردن دستام و بی حسی انگشتامه چون اینجا بعد از مدت ها یهبرف درست و حسابی اومد!! بالای 30 سانتی متر!!!:thanks:)

atash
01-16-2011, 02:12 PM
آخه اين فيلم هاي شبيه سازي بيگ بنگ به چه دردي مي خورند ؟
در همه شان بيگ بنگ يك انفجار نوراني و پر سر و صدا ترسيم شده در حالي كه كسي توجه نكرده كه در آن زمان هنوز فوتوني وجود نداشت كه نوري باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*sh
02-12-2011, 11:48 PM
:
سلام:sSig_woohoo2:
کسی از دوستان هست که هم طراحی و هم تصویر سازی بلد باشد و وقت داشته باشد که بر روی تصاویر یک کتاب (خیلی فوق العاده به نظر من ) کار کند؟ برای بعد از عید؟ البته از الان باید اعلام آمادگی کند که برنامه بریزیم

سلام آقای بهرامپور

اگه کتاب خودتونه بنده در خدمتم و در حد بضاعتم امیدوارم بتونم کمکی بکنم:have%20a%20nice%20d

gandom
02-28-2011, 08:39 PM
از اینکه بدون رصد برم سر جلسه کنکور(که هیچ فرقی با شب اول قبر نداره) جان در عذابم! :explode:اگه میشه یه رصد توی عید بذارین!:TT TT:

karimisss
03-09-2011, 09:42 PM
درسته گندم دوست صمیمیه منه ولی خواهشن عید نزارید . یه پنج شنبه بزارید.

گندم جان من متاسفم ولی باید می گفتم . :scared:

gandom
03-15-2011, 05:44 PM
آقای امام از رصد چه خبر؟
مشتری ها گلایه کردن که چرا ما رو رصد نمی برین؟

Mostafa
03-16-2011, 02:26 AM
سلام به گندم خانم

راستش اين روزها شديدآ درگير ورژن جديد و تغييرات فروم هستيم . تصميم داريم انشاا... فروم رو تا قبل از سال جديد همه تغييرات لازم رو اعمال كنيم .

همونطور كه خدمتتون عرض كردم ، سعي ميكنيم در اواخر تعطيلات برنامه اي رو برقرار كنيم ( احتمالآ 11-12 فروردين )

اگر اين موضوع 100 درصد شد از طريق سايت اطلاع رساني خواهيم كرد

موفق باشيد :)

m.aryayi
03-27-2011, 01:57 PM
من يك عكس مي خوام كه اقاي شهاب صقري ، سردبير مجله نجوم درش باشه
مسئله خيلي مهمه و به اينده يك نفر مربوط ميشه
pleeeeeeeeeeeas

MOON
03-27-2011, 02:27 PM
من یکی از عکس های قدیمیم هست که ایشون تو عکس هستند .

ولی قطعآ بدون اجازه ایشون نمیتونم در اختیارتون بگذارم .

حالا چرا اینقدر مهمه ؟؟؟؟؟؟؟

m.aryayi
03-29-2011, 12:13 AM
زحمت نكشيد :X3:(ايشون اسمش رو تو فيس بوك به جاي shahab نوشته shahob بعدا مي خواي اجازه بگيري؟)

عكس ايشون داره به يكي از بزرگترين راز هاي زندگي ام تبديل ميشه (كلي ماجرا داره از گشت هاي مجله نجوم تا اقاي حيدرزاده همه به عكس ايشون مربوط شدن) اگه تا چند وقت ديگه تصويري ازشون نبينم احتمال خودكشي ام زياده:TT TT::help:

(احتمالا دكتر باقري بايد داشته باشه اگرم نداشت ... :stupido:)

169
04-21-2011, 07:34 PM
از دوستانی که شبکه 4 رو روی ماهواره های خانگی یا دستگاه های خانگی که توانایی ضبط برنامه ها رو داره عاجزانه میخوام که این برنامه " به دنبال کسوف" که امشب ساعت 23:40 پخش میشه رو ضبط کنن! عاجزانه گفتما!:TT TT:خودم میتونستم ولی یه مشکلی پیش اومد و دگه نمی تونم!:help: پس حتما و حداقل یکی از دوستان این برنامه مستند رو ظبط کنن!پیشاپیش ممنون

gandom
04-21-2011, 09:38 PM
yalda.dorado جان این کا رو انجام می دن ناراحت نباشین!

MOON
04-22-2011, 12:32 AM
از دوستانی که شبکه 4 رو روی ماهواره های خانگی یا دستگاه های خانگی که توانایی ضبط برنامه ها رو داره عاجزانه میخوام که این برنامه " به دنبال کسوف" که امشب ساعت 23:40 پخش میشه رو ضبط کنن! عاجزانه گفتما!:TT TT:خودم میتونستم ولی یه مشکلی پیش اومد و دگه نمی تونم!:help: پس حتما و حداقل یکی از دوستان این برنامه مستند رو ضبط کنن!پیشاپیش ممنون

yalda.dorado جان این کا رو انجام می دن ناراحت نباشین!

فعلآ كه علي الحساب پخش نشد !

واقعآ اين برنامه هاي نجومي شبكه 4 طلسم شده :gangs:

stargazer
04-22-2011, 09:38 AM
امشبم منتظر میشینم ببینیم نشون میده یا نه. اگه نداد میریم تحصن دم شبکه چهار d: :)) شوخی کردم ولی اگه پخش نکردن دیگه گمونم وقتشه یه طومار بلند بالای شکایتی، از طرف جامعه نجوم بنویسیم و تمام موارد اعتراضیمون رو اعلام کنیم به این شبکه. حداقلش اینه که شکایتمونو کردیمو نشستیم اینجا تماشا کنیم فقط. :)

fampersi
07-02-2011, 01:24 PM
سلام دوستان آوایی
من دنباله عکس و داده های 30 ناحیه ی قدر سنجی به طور کامل و شامل می گردم ولی پیدا نمی کنم باید کجا دنبالش بگردم؟

169
07-02-2011, 10:02 PM
سلام دوستان آوایی
من دنباله عکس و داده های 30 ناحیه ی قدر سنجی به طور کامل و شامل می گردم ولی پیدا نمی کنم باید کجا دنبالش بگردم؟

اگه بیشتر توضیح بدید که چه چیزی رو می خواید فکر کنم بتونم کمکتون کنم!:have a nice day:

بهتر بود در تاپیک درخواست های نجومی مطرح می کردید.

------
منتقل شد 169 جان
sunrise

fampersi
07-03-2011, 10:58 AM
سلام و ممنون بابت انتقال
الان واضح تر میگم ولی نمیدونم منظورم رو میرسونم یا نه!دقیقا اون 30 منطقه ای که در قدر سنجی ازش استفاده میکنم،مثلا ناحیه ی برساووش یا دجاجه البته همراه با جدوا اعدادش....
بهتر گفتم؟؟؟

Sunrise
07-03-2011, 11:49 AM
سلام و ممنون بابت انتقال
الان واضح تر میگم ولی نمیدونم منظورم رو میرسونم یا نه!دقیقا اون 30 منطقه ای که در قدر سنجی ازش استفاده میکنم،مثلا ناحیه ی برساووش یا دجاجه البته همراه با جدوا اعدادش....
بهتر گفتم؟؟؟

سلام و خواهش :)

فکر کنم اینجا رو ببینید پاسختون رو بیابید

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?28-%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C

169
07-03-2011, 12:46 PM
سلام و ممنون بابت انتقال
بهتر گفتم؟؟؟

بابت توضیح ممنون
فکر کنم این صفجه بهتون کمک کنه!
البته از این لینک هم توی همون تاپیک "قدر سنجی" استفاده شده!

http://www.imo.net/visual/major/observation/lm
http://obs.nineplanets.org/lm/bigmap.html

mobi
07-03-2011, 02:39 PM
میتونید تو فیلم cosmos هم انفجار بزرگ رو مشاهده کنید!

BigBang
07-04-2011, 09:25 PM
سلام
دوستان اگه کسی کتابی درمورد غول سرخ میشناسه به من معرفی کنه لطفا!:help:
دنبال کتابیم که توضیحاتش کامل باشه وانگلیسی هم نباشه!

169
07-04-2011, 09:53 PM
سلام
دوستان اگه کسی کتابی درمورد غول سرخ میشناسه به من معرفی کنه لطفا!:help:
دنبال کتابیم که توضیحاتش کامل باشه وانگلیسی هم نباشه!

سلام دوست عزیز
ببین تمام کتاب های کتاب خانه ملی رو بگردی همچین کتابی رو پیدا نمی کنی! این از فارسی!
در مورد کتاب های انگلیسی هم احتمالش پایینه که با موضوع غول سرخ کتابی باشه!!! تازه اگه هم باشی معلوم نیست بتونی دانلود کنی یا نه! نخواستم این حرفارو بزنم نا امیدت کنم ولی بدون که خیلی خیلی خیلی خیلی احتمالش پایینه که این کتاب(در صورت موجود بودن) پیدا کنی!! بهتره به ویکی پدیا یه سری بزنی!! اون پایین مقاله ها یه سری لینک های خروجی داره که میتونه کمکت کنه! و از طرفی هم مطالبی که قرار داده میشه اکثرا از کتاب و مقالات برداشته شده که توی فهرست انتهایی موجوده!! این راه بهترینه و گرنه من راه دیگه ای نمی شناسم!

BigBang
07-05-2011, 11:58 PM
سلام دوست عزیز
ببین تمام کتاب های کتاب خانه ملی رو بگردی همچین کتابی رو پیدا نمی کنی! این از فارسی!
در مورد کتاب های انگلیسی هم احتمالش پایینه که با موضوع غول سرخ کتابی باشه!!! تازه اگه هم باشی معلوم نیست بتونی دانلود کنی یا نه! نخواستم این حرفارو بزنم نا امیدت کنم ولی بدون که خیلی خیلی خیلی خیلی احتمالش پایینه که این کتاب(در صورت موجود بودن) پیدا کنی!! بهتره به ویکی پدیا یه سری بزنی!! اون پایین مقاله ها یه سری لینک های خروجی داره که میتونه کمکت کنه! و از طرفی هم مطالبی که قرار داده میشه اکثرا از کتاب و مقالات برداشته شده که توی فهرست انتهایی موجوده!! این راه بهترینه و گرنه من راه دیگه ای نمی شناسم!
سلام
خوبه نمیخواستین ناامیدم کنید!:sad:
خیلی بیشتر از ویکی پدیا و این حرفا میخوام!
به هرحال ممنون بابت کمکتون!(همچنین امیدواری!!!)
در اولین فرصت به اون سایتی که لینک کرده بودین سرمیزنم امیدوارم به یه جایی برسه!
اگه بازم چیزی به ذهنتون رسید خوشحال ومتشکر میشم اعلام کنید.:wink:

BigBang
07-06-2011, 08:12 PM
سلام
یه درخواست دیگه:
کسی نمودار تعدیل زمانی رو داره برای من ایمیل کنه؟!

galaxy 1996
07-07-2011, 11:02 AM
دوستان pdf داستان های شگفت انگیز بعد چهارم رو کسی داره؟
اگه دارید آپلود کنید ممنون میشم.http://www.barsa.co/images/smilies/hug1.gif

galaxy 1996
07-07-2011, 11:03 AM
دوستان کسی فیلم stay رو دیده؟
همون که در مورد جهان های موازی هستش.
اگه کسی دیده بگه لطفا یه جاییش رو نفهمیدم.

Amin-Mehraji
07-07-2011, 10:42 PM
با سلام به خدمت تمام آوائیان

یک کتابی هست به اسم " هندسه ، نسبیت و بعد چهارم" ( یا یه همچین چیزی )

اگه کسی از دوستان آدرسی لینکی که بشه این کتاب رو دانلود کرد بذارن ، ممنون میشم .

galaxy 1996
07-08-2011, 09:57 AM
دوست عزیز.
این غول سرخ چون کلا مربوط به یه مرحله از ستاره میشه باید توی کتاب هایی بگردی که در مورد ستاره توضیحات کاملی داره.
اگه سطح معمولی بخوای نجوم به زبان ساده هستش(فصل های هفت و نه و ده)به طر سربسته اشاره کرده ولی اگه راستش رو بخوای من زیاد باهاش حال نکردم.
من خودم دینامیکی رو ترجیح میدم. که توی فصل ستارگان به طور کلی 5 صفحه توضیح داده که فوق العادست اما اگه بگی برای چه کاری میخوای حتما بهتر کمکت میکنم.

m.m.e.w
07-09-2011, 09:02 PM
سلام دوستان کسی لینکی رو سراغ داره که توی اون در مورد رشته ی اخترفیزیک و شرایط شغلیش و اطلاعات مفید دیگری در موردش به طور کامل توضیح داده باشه؟

BigBang
07-10-2011, 01:32 PM
دوست عزیز.
این غول سرخ چون کلا مربوط به یه مرحله از ستاره میشه باید توی کتاب هایی بگردی که در مورد ستاره توضیحات کاملی داره.
اگه سطح معمولی بخوای نجوم به زبان ساده هستش(فصل های هفت و نه و ده)به طر سربسته اشاره کرده ولی اگه راستش رو بخوای من زیاد باهاش حال نکردم.
من خودم دینامیکی رو ترجیح میدم. که توی فصل ستارگان به طور کلی 5 صفحه توضیح داده که فوق العادست اما اگه بگی برای چه کاری میخوای حتما بهتر کمکت میکنم.
سلام
ممنون بابت توجهتون!
هم نجوم به زبان ساده وهم نجوم دینامیکی رو خوندم ولی بیشتر ازین میخوام!
میخوام درمورد قوانین و فرمول هایی که داره بیشتر بدونم!
اگه چیزی سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید!
بازم ممنون...........

fampersi
07-10-2011, 02:10 PM
سلام
چندتا کتاب و منبع خوب در مورد کمربند حیات میخوام...
لطفا لینک کمربند حیات فروم هم نباشه ترجیحا کتاب
مرسی:))

galaxy 1996
07-10-2011, 05:25 PM
سلام
چندتا کتاب و منبع خوب در مورد کمربند حیات میخوام...
لطفا لینک کمربند حیات فروم هم نباشه ترجیحا کتاب
مرسی:))
سلام.
دوست عزیز چون این کمربند حیات یه چیزی هستش که به شکلی که معروف باشه روش مانور نمیدن و یه چیز تخصصی هستش بهتره اصلا یه تاپیک بزنی و بگی هرکس هرچی از کمربند حیات میدونه بگه چون من که هر چیزی که میدونم پراکنده یاد گرفتم.

galaxy 1996
07-10-2011, 05:27 PM
سلام
ممنون بابت توجهتون!
هم نجوم به زبان ساده وهم نجوم دینامیکی رو خوندم ولی بیشتر ازین میخوام!
میخوام درمورد قوانین و فرمول هایی که داره بیشتر بدونم!
اگه چیزی سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید!
بازم ممنون...........
من نظرم اینه که اگه موافقید همین جا در موردش صحبت شه و همین جا یاد بگیرید و یه جورایی اینجا یه لینکی بشه برای بقیه که میخوان بدونند.
چطوره؟

Sunrise
07-10-2011, 06:14 PM
گلکسی عزیز؛ همون طور که دوستمون هم اشاره کردن برای کمربند حیات (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?351-%D9%83%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%86%D8%AF-%D8%AD%D9%8A%D8%A7%D8%AA) از قبل تاپیکی ایجاد شده و بحث شده...

ولی در مورد غول های سرخ با مشورت جناب Ehsan (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?545-Ehsan) مدیر تالار کیهان شناسی اقدام کنید :)

169
07-10-2011, 08:39 PM
سلام
یه درخواست دیگه:
کسی نمودار تعدیل زمانی رو داره برای من ایمیل کنه؟!

سلام
برای استفاده همه اینجا قرار میدم!

1752

لینک جدول محاسبه تعدیل زمانی (http://pw1.netcom.com/~abraxas2/eot.htm)

169
07-10-2011, 09:10 PM
با سلام به خدمت تمام آوائیان

یک کتابی هست به اسم " هندسه ، نسبیت و بعد چهارم" ( یا یه همچین چیزی )

اگه کسی از دوستان آدرسی لینکی که بشه این کتاب رو دانلود کرد بذارن ، ممنون میشم .

سلام
کتاب برای دانلود رو پیدا نکردم ولی لینک خواندن آنلاین رو پیدا کردم!

مشاهده انلاین کتاب زبان اصلی (انگلیسی) (http://books.google.com/books?id=IsiUudN5pD0C&printsec=frontcover#v=onepage&q&f=false)
مشخصات کتاب ترجمه فارسی (http://www.rasekhoon.net/books/show-681623.aspx)

سلام دوستان کسی لینکی رو سراغ داره که توی اون در مورد رشته ی اخترفیزیک و شرایط شغلیش و اطلاعات مفید دیگری در موردش به طور کامل توضیح داده باشه؟

سلام دوست عزیز
اگه نیاز به مقاله ی دارید که کامل و مستقیم بهتون بگه توی کشور رشته ی اخترفیزیک چیه و اینده اش چیه و ... تا اونجایی که می دونم همچین چیزی وجود نداره! بگردی هم اگه بتونی اطلاعات بدست بیاری ممکنه توی فروم های دیگه پیدا کنید! پس منبع خوبی نیست برای این درخواستتون ولی چند راه هست که می تونید انجام بدید :
1- برید پیش استادان اخترفیزیک دانشگاه ها و با انها در مورد این رشته راحت صحبت کنید.(بهترین راه)
2- خودتون بگردید دنباله اطلاعات حالا از اطلاعاتی که توی نت وجود داره و کتاب ها ...
3- برید پیش دانشجوهای این رشته و بخواید که در مورد انتخابشون صحبت کنند.

همین که اطلاعات در مورد رشته اخترفیزیک در اینترنت به این وضعه طبیعتا رشته اش هم متاسفانه در همین وضعیته! فعلا که چشم و امید همه به رصدخانه ولی و جدی شدن رشته ی اخترفیزیک در دانشگاه هاست!

galaxy 1996
07-11-2011, 10:09 AM
آقا من دلم لک میزنه برای یه شب رصدی مخصوصا قصر بهرام. خواهشا یه شب رصدی بزارید آقای امام. تا وقتی که مدرسه ها و دانشگاه ها باز بودن هی شب رصدی میزاشتین ولی الان که تابستونه و همه سرشون خلوته هیچی به هیچی. هر چه زود تر جواب بدین ممنون.

BigBang
07-12-2011, 06:18 PM
من نظرم اینه که اگه موافقید همین جا در موردش صحبت شه و همین جا یاد بگیرید و یه جورایی اینجا یه لینکی بشه برای بقیه که میخوان بدونند.
چطوره؟
عالیه!
اگه این کارو انجام بدین که خیلی خوب میشه!:wink:
ممنونم ازشما.:thanks:

Hojjat Zafarkhah
07-31-2011, 03:02 PM
سلام دوستان!!

من یه عکس پانوراما از کل آسمون لازم دارم اونم با کیفیت خوب!!! اگه طبیعی باشه که عالی میشه ولی اگه نبود هم که نبود دیگه!!! کیفیتم اگه پائین بود بازم بذارید!!!!

با سپاس

rezash
07-31-2011, 04:01 PM
اوریون جان من یکبار همچین عکسی رو در عکسهای نجومی جالب گذاشتم.اگه پاک نشده باشه میتونی پیداش کنی.

BigBang
08-24-2011, 12:47 PM
سلام
دوستان من ازکجا میتونم نموادارای مربوط به نوسان تپ اخترهارو پیدا کنم؟!؟!؟!
از سرچ کردن تو گوگل و به نتیجه نرسیدن خسته شدم اگه کسی میتونه،کمکم کنه لطفا،ممنون میشم!!!!!!

پیمان اکبرنیا
08-24-2011, 02:03 PM
سلام
دوستان من ازکجا میتونم نموادارای مربوط به نوسان تپ اخترهارو پیدا کنم؟!؟!؟!
از سرچ کردن تو گوگل و به نتیجه نرسیدن خسته شدم اگه کسی میتونه،کمکم کنه لطفا،ممنون میشم!!!!!!

سلام. من تو این 2 تا مقاله چند تا نمونه پیدا کردم:

http://www.nature.com/physics/looking-back/hewish/index.html#f1

http://www.cv.nrao.edu/course/astr534/Pulsars.html

پیمان اکبرنیا
08-24-2011, 02:05 PM
سلام دوستان!!

من یه عکس پانوراما از کل آسمون لازم دارم اونم با کیفیت خوب!!! اگه طبیعی باشه که عالی میشه ولی اگه نبود هم که نبود دیگه!!! کیفیتم اگه پائین بود بازم بذارید!!!!

با سپاس

توی آرشیو APOD انگلیسی چند نمونه هست با کیفیت بالا. مثل این:

http://apod.nasa.gov/apod/ap110520.html

Amin-Mehraji
09-23-2011, 10:37 PM
دوستان عزیز ، کسی فیلمی ، کتابی ، چیزی از مریخ نورد های فرستاده شده داره ؟

به شدت نیازمندیم .

space
10-10-2011, 12:06 AM
لینک دانلود یه نرم افزار که روی گوشی های اندرویدی اجرا میشه نقشه آسمون رو داره مکان یابی هم میکنه نایت مود داره خلاصه کامله ولی اسمشو یادم نیس
رو کسی داره؟

vega
10-10-2011, 12:20 AM
لینک دانلود یه نرم افزار که روی گوشی های اندرویدی اجرا میشه نقشه آسمون رو داره مکان یابی هم میکنه نایت مود داره خلاصه کامله ولی اسمشو یادم نیس
رو کسی داره؟

فکر کنم اونی که دنبالش هستی اینجا (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?657-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%8A-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87&p=15120&viewfull=1#post15120) باشه

hadi soleimani
10-10-2011, 04:11 PM
دوستان من یه دوربین تا آخره امسال میخرم.به نظرتون سایتی هست که قیمت اصلی دوربینهای حرفه ای رو گذاشته باشه؟درضمن میخوام 1گرین لیزر اصل بخرم.بنظرتون قیمتش چند میشه؟تو اینترنت آدم گیج میشه.قیمتا خیلی متفاوتن.

آسمون
10-10-2011, 05:05 PM
دوستان من یه دوربین تا آخره امسال میخرم.به نظرتون سایتی هست که قیمت اصلی دوربینهای حرفه ای رو گذاشته باشه؟درضمن میخوام 1گرین لیزر اصل بخرم.بنظرتون قیمتش چند میشه؟تو اینترنت آدم گیج میشه.قیمتا خیلی متفاوتن.

بهتون پیشنهاد میکنم اینجا (http://www.avastarco.com/product.asp) و اینجا (http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?50-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C) رو ببینید.

Mojtaba.M
10-21-2011, 01:18 PM
دوستان کتاب راهنمای اطلس آسمان شب رو کدوم یک از فروشگاه های کتاب در اینترنت دارن توی آدینه بوک که نبود .

دختر ستاره
10-21-2011, 07:22 PM
سلام کسی می تونه فیلمی که اندازه ستارگان بزرگ را در برابر خورشید نشان می دهد برای دانلود بذاره؟

Amin-Mehraji
10-22-2011, 07:03 AM
سلام کسی می تونه فیلمی که اندازه ستارگان بزرگ را در برابر خورشید نشان می دهد برای دانلود بذاره؟

سلام . می تونید از این لینک : http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?514-%DA%AF%D9%86%D8%AC%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7-%28-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%BE%D9%88%DB%8C%D9%86%D 8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87%29 پست هفتم .
استفاده کنید ، البته فیلم نیست ولی در قسمتی از اسلاید اندازه ی برخی از ستاره ها رو با خورشید مقایسه کرده .

ط.ن.
11-02-2011, 09:25 PM
سلام
دانشجوی معماری هستم و در حال شروع پایان نامه، با موضوع " باغ نجوم"
این مطلب را در اینجا به اشتراک می گذارم تا بتوانم با استفاده از تجربیات دوستان به طراحی معماری واقع بینانه تر و مناسبتری برسم.
خلاصه ای از علت انتخاب موضوع (مجموعه علمی-فرهنگی پژوهشهای فلکی )

در حال حاضر به علت نبود فضای مختص رصد در مناطقی که از نظر پارامتر های مورد نیاز رصد مطلوب می باشد، علاقه مندان در کاروانسراهای مناطق کویری مستقر می شوند؛ که کمبود امکانات رفاهی، حمل و نقل دایمی تجهیزات رصد و اختصاصی نبودن این مکانها مشکلاتی را بوجود می آورد.
مجموعه پیشنهاد شده در مجاورت رصدخانه ملی و به منظور فراهم آوردن زمینه برای برقراری رابطه ای مستقیم بین علاقه مندان علم نجوم، پژوهشگران داخلی و خارجی و فضاهای علمی-آموزشی می باشد.
این مجموعه شامل فضاهای آموزشی، پژوهشی و نمایشگاهی در جوار هم خواهد بود.
فضاهای مورد نیاز:
1. تالارهای آموزش
2. کارگاه آشنایی با ابزار رصد
3. سکو های رصد
4. بخش نمایشگاهی (شامل فضاهای نمایشگاهی باز و بسته)
5. سالن مطالعات نجومی
6. سالن اجتماعات
7. فضای اقامتی (برای رصدگران داخلی و پژوهشگران خارجی)
8. نمازخانه
9. خدماتی (شامل کافه، سرویس های بهداشتی، غرفه نگهبانی و...)
10. بخش مدیریت، برنامه ریزی، اداری
11. تأسیسات

برای شناخت فضاهای مورد نیاز در یک "مجموعه علمی فرهنگی پژوهش های فلکی" یا حتی تعریف فضاهای جدید باتوجه به نیازها وخلاهایی که در این زمینه وجود داره از دوستانی که در برنامه های رصدی شرکت کرده اند میخوام که لطف کنند و به این سوالات پاسخ بدهند، در طی گشت های رصدی که تا به حال داشتید:
-به چه مکان هایی برای رصد رفتید؟ (مثلا کاروانسرا؟ خانه؟... یا مثلا کوه؟ کویر؟...)
-کمبود چه امکانات و فضاهایی احساس می شد؟
-اگر بخواهید برای یک گشت رصدی ایده آل، برنامه ریزی کنید چه برنامه هایی غیر از رصد در آن می گنجانید؟ (مثلا کوهنوردی؟ کویرپیمایی؟... یا جلسه مطالعات قبل از رصد؟ یا....)
-اگر تجربه یک شب رصدی خوب دارید برنامه ها و فضاها و نکات مثبت اون رو بگید.
ممنون از همه دوستان

parisa.M
11-04-2011, 09:22 PM
سلام
من هم دانشجوی سال آخر معماری هستم و برای ، پلان های رصد خانه های داخلی و خارجی نیاز به منبع دارم ، چه طور می شه پلان پیدا کرد؟یا کتابخانه تخصصی نجومی در ایران هست؟:)

*artemis
11-05-2011, 12:47 AM
سلام
بچه ها من دنبال یه کتاب یا همون راهنمای استفاده از نرم افزار های نجومی مثل starry night میگردم زبان اصلی هم باشه فرقی نمی کنه و اینکه کجا میشه پیداش کرد .

Amin-Mehraji
11-05-2011, 01:46 AM
سلام
بچه ها من دنبال یه کتاب یا همون راهنمای استفاده از نرم افزار های نجومی مثل starry night میگردم زبان اصلی هم باشه فرقی نمی کنه و اینکه کجا میشه پیداش کرد .

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?264-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA

به این لینک سر بزنید بد نیست .

ط.ن.
11-07-2011, 01:13 PM
سلام

اگر تهران هستید کتابخونه های دانشگاه تهران منابع خوبی داره. که با معرفی نامه می تونید بیاید ازشون استفاده کنید.
کتابخونه ی دانشکده هنرهای زیبا 3شنبه ها با معرفی نامه برای دانشجوها بازه.

medman
11-08-2011, 07:25 PM
برنامه های رصدی آینده آوا استار کجا ثبت شده؟
هر چی گشتم ندیدم!

Mostafa
11-08-2011, 07:44 PM
برنامه های رصدی آینده آوا استار کجا ثبت شده؟
هر چی گشتم ندیدم!

سلام قربان

جایی ثبت نشده ، چون برای برنامه های رصدی به فراخور زمان و مکان و وضعیت جوی و .... در نزدیکی وقوع رویداد ها تصمیم گیری خواهد شد .

اما سعی میکنیم به زودی یک تقویم کلی برای فعالیت های فصلی اعلام کنیم تا دوستان بتوانند برنامه ریزی کنند و انشاا... فعالیت ها انسجام بهتری داشته باشند .

*artemis
11-09-2011, 12:13 PM
سلام
کسی بین شماها هست که بتونه برای من یه منبع معتبر برای ترجمه مقالات معرفی کنه
یه سایت معتبر که مقاله های زبان اصلی اون به روز باشه .
البته چند تا سایت و خودم میشناسم ولی بنا به دلایلی باز نمیشه .
ممنون

Ehsan
11-09-2011, 02:45 PM
سلام
کسی بین شماها هست که بتونه برای من یه منبع معتبر برای ترجمه مقالات معرفی کنه
یه سایت معتبر که مقاله های زبان اصلی اون به روز باشه .
البته چند تا سایت و خودم میشناسم ولی بنا به دلایلی باز نمیشه .
ممنون

من فقط این رو میشناسم:

http://arxiv.org/

البته فقط مقاله هاش در مورد ِ علوم ِ پایه است!

m.bio7
11-14-2011, 04:31 PM
‎سلام دوستان،من به یک اطلس آسمان شب کارکوشکا نیازمندم.می تونید کمکم کنید؟؟؟(فرقی نداره ترجمه شده یا زبان اصلی باشه)
متشکرم؛موفق باشید

Sunrise
11-14-2011, 06:48 PM
‎سلام دوستان،من به یک اطلس آسمان شب کارکوشکا نیازمندم.می تونید کمکم کنید؟؟؟(فرقی نداره ترجمه شده یا زبان اصلی باشه)
متشکرم؛موفق باشید

سلام

بفرمایید: http://www.mediafire.com/?apk41g5ksdlbq2l

sam
11-14-2011, 10:46 PM
با سلام
من یه فیلم کوتاه در مورد چگونگی پیدایش سیاه چاله ها میخواستم.
ممنون میشم کمک کنید.

Amin-Mehraji
11-15-2011, 11:21 AM
با سلام
من یه فیلم کوتاه در مورد چگونگی پیدایش سیاه چاله ها میخواستم.
ممنون میشم کمک کنید.

سلام دوست جدید آوایی !

می تونید اینجا (http://academicearth.org/lectures/black-holes) رو ببینید ، ضمنا می تونید ویدئو رو دانلود هم بکنید !
مؤید باشید ....

شوق پرواز
11-22-2011, 11:20 AM
درمان ستارگان روتوضیح ندادی جناب نجم62؟؟درمان ستارگان،واقعاجمله جدیدیه.نجم62ماهمیشه عادت داره توی مقالات ومطالبش کلماتی ناآشنابه کارببره.این کلمه برمیگرددبه یکی ازمقالاتی که نجم62 نوشته ،البته هنوزتوسط اساتیدتاییدنشده ودردست بررسی است.دراین مقاله نجم62ماادعاکرده که توانسته ازستارگان به عنوان روانکاوومشاوره به صورت کلامی!وبه عنوان استادمدیتیشین وانرژی درمانی یادکند.یعنی اینکه ستارگان هم میتوانندباقلب انسان صحبت کنندودرذهن آدمی رسوخ کنندوهم میتوانندانسان راازراه انرژی درمانی،درمان کنند.البته صحبتهایش ازدست مراحل تجربی عبورکرده.اماهنوزارائه علمی آن میان مجامع علمی تاییدنشده است.اصلاهنوزقابل بحث نشده است.من حرفهای ایشان روتاییدمیکنم امابه شرط اینکه مقاله رابایدبه موقع ودرجای خودش ارائه دادآن هم بعدازاجازه گرفتن ازاساتید.درسته نجم62عزیزم؟؟

Hoaxes
11-25-2011, 06:00 PM
تاپیک جدید که نمیتونستم باز کنم ، جای دیگه ای هم برای این سوال پیدا نکردم

یک شبکه ی ماهواره ای برای نجوم وجود نداره ؟

تنها چیزی که من تو نت پیدا کردم ، یه شبکه ی ناسا بود ، که این شبکه فکر نمیکنم اصلا تو ایران

قابل دریافت باشه !

و یه شبکه ی دیگه که میگن قراره بیاد ، اما وقتی تو سایت شبکه سر میزنیم هیچ ربطی به نجوم نداره

Hoaxes
12-01-2011, 03:17 PM
یعنی هیچی نیست ؟

*artemis
12-02-2011, 01:02 PM
سلام بر همگی
من یه مشکلی برام پیش اومده میخوام ببینم از کجا میشه شجره نامه اخایوس رو دید یا بهتر بگم من دنبال یه سایت معتبر میگردم که شخصیت های افسانه های روم و یونان باستان(افسانه های صور فلکی ) رو به خوبی معرفی کنه
ممنون

پیمان اکبرنیا
12-02-2011, 02:01 PM
سلام بر همگی
من یه مشکلی برام پیش اومده میخوام ببینم از کجا میشه شجره نامه اخایوس رو دید یا بهتر بگم من دنبال یه سایت معتبر میگردم که شخصیت های افسانه های روم و یونان باستان(افسانه های صور فلکی ) رو به خوبی معرفی کنه
ممنون

سلام

درباره افسانه های صورتهای فلکی، یک کتاب هست به نام صورتهای فلکی و نشانه های نجومی از سری "چرا و چگونه". البته بیشتر برای نوجوانان است اما برخی از افسانه های صورتهای فلکی را توضیح داده است. کتابهای تخصصی درباره افسانه های روم و یونان هم در بازار زیاده.

*artemis
12-10-2011, 05:15 PM
سلام دوستان
چند روز پیش یکی از بچه ها تو یکی از تاپیک ها یه سایت معرفی کرده بود واسه رصد انلاین ماهگ رفتگی امروز من پیداش نکردم اگه ممکنه یا سایت و معرفی کنید یا بگید کدوم تاپیک بود
چون من به دلایلی امکان رصد ندارم میخوام از طریق اینترنت این پدیده رو دنبال کنم .
ممنون

Sunrise
12-10-2011, 08:44 PM
سلام دوستان
چند روز پیش یکی از بچه ها تو یکی از تاپیک ها یه سایت معرفی کرده بود واسه رصد انلاین ماهگ رفتگی امروز من پیداش نکردم اگه ممکنه یا سایت و معرفی کنید یا بگید کدوم تاپیک بود
چون من به دلایلی امکان رصد ندارم میخوام از طریق اینترنت این پدیده رو دنبال کنم .
ممنون

سلام دوست عزیز؛
این لینک مربوط به سوال شماست... پیشنهاد میکنم در موارد مشابه از سرچ گوگل فروم که در باکسی در سمت چپ صفحه اصلی قرار داره استفاده کنید ;)

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?826-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-19-%D8%A2%D8%B0%D8%B1&p=21978&viewfull=1#post21978

*artemis
12-16-2011, 08:14 PM
سلام
کسی بین دوستان هست برای من یه جایی رو برای گذروندن دوره های مجازی نجوم معرفی بکنه ؟
ممنون

af.skylover
12-16-2011, 11:02 PM
سلام. دو تا سوال داشتم 1 ) اگه می شه یه dictionary ( انگلیسی به فارسی )در زمینه ی نجوم به من معرفی کنید ...2) در رابطه با چرخه ی لکه های خورشیدی و تاریخچه ی ثبت آنها هم اگه ممکنه کتابی رو به من معرفی کنید . با تشکر...

آسمون
12-16-2011, 11:28 PM
سلام
کسی بین دوستان هست برای من یه جایی رو برای گذروندن دوره های مجازی نجوم معرفی بکنه ؟
ممنون

به امید خدا و تلاش دوستان گرامی این طرح به زودی در فروم اجرا خواهد شد.
موفق باشید

Mojtaba.M
12-17-2011, 03:33 PM
سلام. دو تا سوال داشتم 1 ) اگه می شه یه dictionary ( انگلیسی به فارسی )در زمینه ی نجوم به من معرفی کنید ...2) در رابطه با چرخه ی لکه های خورشیدی و تاریخچه ی ثبت آنها هم اگه ممکنه کتابی رو به من معرفی کنید . با تشکر...

دوست عزیز شما میتونید در بخش معرفی کتب ها و نرم افزار های نجومی خواسته ی خودتون رو مطرح کنید .
موفق باشید

Amin-Mehraji
12-17-2011, 03:40 PM
سلام. دو تا سوال داشتم 1 ) اگه می شه یه dictionary ( انگلیسی به فارسی )در زمینه ی نجوم به من معرفی کنید ...

سازمان فضایی ایران یه نرم افزاری رو در این زمینه انتشار داده ، می تونید از اون استفاده کنید

Mehrnoosh
01-04-2012, 10:52 PM
کسی اینجا اطلاعات یا مقاله ای در مورد چگونگی حذف گرانش توی محیط و ارتباطش با ایجاد خلا داره؟
ممنون میشم اگر کسی که در این مورد اطلاع داره رو بهم معرفی کنید :)

Mehrnoosh
01-08-2012, 11:09 PM
کسی اینجا اطلاعات یا مقاله ای در مورد چگونگی حذف گرانش توی محیط و ارتباطش با ایجاد خلا داره؟
یعنی کسی نیست اطلاعاتی داشته باشه:help:

پیمان اکبرنیا
01-08-2012, 11:18 PM

راستش متوجه منظورتون نمیشم.

نیروی گرانش را نمی توان حذف کرد. شاید منظورتون سقوط آزاد باشه که در اون انسان به دلیل این که با شتاب گرانش سقوط میکنه، حس میکنه که بی وزنه.(مثل سقوط آزاد آدم توی آسانسور یا توی هواپیما)

و نکته دیگه این که خلا هیچ ارتباطی با گرانش نداره به طور مستقیم. یعنی میتونه در جایی خلا ایجاد بشه و گرانش هم باشه. خلا به جایی میگن که فشار گاز بسیار کم باشه.

m.m.e.w
01-16-2012, 03:36 PM
سلام به دوستان عزیز آوااستاری....راستش نیاز به یک مقاله به زبان انگلیسی برای یکی از دوستان صمیمی ام داشتم ولی فعلامنبع و موضوع خاصی که جذاب باشه و مقاله دشوار نباشه درنظر ندارم و (آخه به نظر من همه ی قسمت های نجوم جالب و جذابه) ثانیا به خاطر کنکور وقتش رو هم ندارم.اگه یکی از ریش سفیدان لطف کنه و موضوعی که به نظرش جالب تر است رو به من معرفی کنه خوشحال میشم.در ضمن مقاله زیاد تخصصی نباشه بهتره!!!

Amin-Mehraji
01-16-2012, 06:11 PM
سلام به دوستان عزیز آوااستاری....راستش نیاز به یک مقاله به زبان انگلیسی برای یکی از دوستان صمیمی ام داشتم ولی فعلامنبع و موضوع خاصی که جذاب باشه و مقاله دشوار نباشه درنظر ندارم و (آخه به نظر من همه ی قسمت های نجوم جالب و جذابه) ثانیا به خاطر کنکور وقتش رو هم ندارم.اگه یکی از ریش سفیدان لطف کنه و موضوعی که به نظرش جالب تر است رو به من معرفی کنه خوشحال میشم.در ضمن مقاله زیاد تخصصی نباشه بهتره!!!

ماشالااااااااااااااا :دی
این چند مورد رو ببینید !

این (http://s2.picofile.com/file/7251512147/The_Milky_Way.doc.html)
و این (http://s2.picofile.com/file/7251511177/Mercury_doesn.docx.html)
و این (http://s1.picofile.com/file/7251512903/The_structure_of_Jupiter.docx.html)

موفق باشید ;)

پوآرو
01-19-2012, 03:36 PM
سلام
دوستان من تازه عضو شدم و آشنایی بافضای این جا ندارم راستش من یک پروژه درمورد رصد مریخ به مدت یک ماه و محاسبه سرعت و جابجایی هاش و بعضی مواردش دارم کسی یا تاپیکی هست که بتونه بهمن کمک کنه؟

ستاره بنیادی
02-19-2012, 09:17 AM
سلام.

دوستان کسی می تونه یه لینک خوب و آسون برای "طرح ساخت ماکت شاتل" برای بچه های راهنمایی به من معرفی کنه؟ «اِمِرجنسی!»

stargazer
02-19-2012, 11:03 AM
سلام.

دوستان کسی می تونه یه لینک خوب و آسون برای "طرح ساخت ماکت شاتل" برای بچه های راهنمایی به من معرفی کنه؟ «اِمِرجنسی!»

سلام ستاره جان

اینم چندتا لینک. هم سخته هم آسون:

http://www.9kteha.blogfa.com/post-13.aspx

http://www.toddlercraft.net/preschool-crafts/preschool-crafts-rocketship/

http://www.freekidscrafts.com/space_shuttle_picture-e328.html

http://aviation-article.blogfa.com/cat-42.aspx

http://www.delta7studios.com/columbia.htm

http://www.axmpaperspacescalemodels.com/

اینم از لینک خودمون:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?743-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%83%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%81%D8%B6%D8%A7%D9%8A%D9%8A&

رخساره روشنی
02-19-2012, 05:58 PM
:crazy:سلام من هر چی تو اینترنت گشتم سایتی که کتاب های انگلیسی تازه انتشار یافته رو داشته باشه نبود
دوستان من دنبال یه سایتی می گردم که کتاب های جدیدی که درباره نجوم نوشته شده باشند رو برای دانلود گذاشته باشه ، واسه ترجمه می خوام خیییییییییییییلی ممنونم:help:

رخساره روشنی
02-20-2012, 02:05 PM
واقعا یعنی هیچ کس نیست به من کمک کنه ....................... کمک .................. کمک

stargazer
02-20-2012, 02:46 PM
:crazy:سلام من هر چی تو اینترنت گشتم سایتی که کتاب های انگلیسی تازه انتشار یافته رو داشته باشه نبود
دوستان من دنبال یه سایتی می گردم که کتاب های جدیدی که درباره نجوم نوشته شده باشند رو برای دانلود گذاشته باشه ، واسه ترجمه می خوام خیییییییییییییلی ممنونم:help:

سلام رخساره جان

کتابهای تازه منتشر شده رو که به همین راحتی نمیزارن واسه دانلود مجانی. کتابها اکثرا هزینه دارن. می تونین یا اینترنتی بخرین یا تو نمایشگاه بین المللی کتاب اگه باشه بگیرین یا اینکه مستقیما از همون کشور بخرین.

معمولا کتابهایی رو برای دانلود میزارن که مدتی ازش گذشته باشه.

اگه آدرسی هم واسه دانلود کتاب تازه نشر یافته پیدا کردین که بشه دانلود کرد مطمئنا غیر قانونی هست، برای ترجمه و منتشر کردن به کپی رایت نیاز دارین (البته این روند قانونیشه)

اینم چندتا لینک از ایبوکهای نجومی:

http://ebooksgo.org/free-astronomy-ebooks.html

http://www.pdfooo.com/pdf-152/astronomy.html

http://ebooksfreedownload.org/category/science/astronomy-and-cosmology/page/9

http://ebooksgo.org/free-cosmology-ebooks.html

hale_2020
03-04-2012, 11:03 PM
سلام دوستان نجومی
من دنبال چندتا کتاب خوب و فیلم و پاور پوینت یا مقاله های فارسی و (لاتین حداکثر 10.15 صفحه ای) یا هرچی که به تشکیل ستارگان ربط داشته باشه میگردم.لطفا راهنماییم کنید.
از همتون ممنونم

Amin-Mehraji
03-04-2012, 11:26 PM
سلام دوستان نجومی
من دنبال چندتا کتاب خوب و فیلم و پاور پوینت یا مقاله های فارسی و (لاتین حداکثر 10.15 صفحه ای) یا هرچی که به تشکیل ستارگان ربط داشته باشه میگردم.لطفا راهنماییم کنید.
از همتون ممنونم

برای کتاب این تاپیک (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?406-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A8-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C-%28%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%8 7-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C%29) و برای پاورپوینت ها این تاپیک (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?514-%DA%AF%D9%86%D8%AC%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7-%28-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%BE%D9%88%DB%8C%D9%86%D 8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87%29) رو ببینید;)

Astronomy
04-22-2012, 06:45 PM
دوستان عزیز!

آپدیت 6 به 6.2.3 یا 6.3.0 یا 6.3.3 (ورژن بالاتر، لطف بیشتر!) استاری نایت رو احتیاج دارم!!

اگر کسی خودش بتونه آپ کنه که دیگه خیلی ممنون هستم!

پیشاپیش تشکر!

(هرچی سایت بود گشتم! یا فیلتر بود یا برای سیستم عامل مک بود!)

امیر عباس
04-22-2012, 07:42 PM
دوستان عزیز!

آپدیت 6 به 6.2.3 یا 6.3.0 یا 6.3.3 (ورژن بالاتر، لطف بیشتر!) استاری نایت رو احتیاج دارم!!

پیشاپیش تشکر!

سلام. به این لینک ها بروید ببینید چه طوره .

http://www.starrynightsupport.com/softwareupdates/

http://www.siennasoft.com/en/updates.html

حتما نتیجه رو بهم بگید .

هانیه امیری
04-22-2012, 07:53 PM
دوستان عزیز!

پیشاپیش تشکر!

در سايت زير مي توانيد با هر ورژني آپديت كنيد.

http://www.starrynightsupport.com/softwareupdates/

يك روش ديگه هم اين هست كه مي تونيد بعد از ثبت نام در سايت و وارد كردن آدرس پست الكترونيكي و نام خود، رمزي كه به شما داده شده را به صورت زير وارد كنيد تا نرم افزار شما آپديت بشه.

[/URL]http://up.avastarco.com/images/14le5t7q8c0er56cfra9.png (http://up.avastarco.com/images/14le5t7q8c0er56cfra9.png)

در سايت زير نحوه به روز رساني رو توضيح داده.

[URL]https://support.simulationcurriculum.com/entries/21085366-how-to-register-starry-night-software-downloadable-version

rezash
05-07-2012, 05:22 PM
دوستان منجم و گرامي

همانطور كه ميدانيد روز مهم 17 خرداد كه مصادف با گذر زهره است نزديك ميشود.

همانطور كه ميدانيد نگاه كردن به خورشيد بسيار خطرناك است و نياز به فيلتر و ابزار خاص خود دارد.

به همين بهانه اگر دوستان راهكارهاي مناسبي براي ديدن اين پديده ميدانند به اشتراك بگذارند تا ديگران از اين راهكارها استفاده كنند.

Astronomy
05-07-2012, 05:41 PM
دوستان منجم و گرامي

همانطور كه ميدانيد روز مهم 17 خرداد كه مصادف با گذر زهره است نزديك ميشود.

همانطور كه ميدانيد نگاه كردن به خورشيد بسيار خطرناك است و نياز به فيلتر و ابزار خاص خود دارد.

به همين بهانه اگر دوستان راهكارهاي مناسبي براي ديدن اين پديده ميدانند به اشتراك بگذارند تا ديگران از اين راهكارها استفاده كنند.
یکی از بهترین راه ها و ارزان ترین اونها که هم نیازی به فیلتر نداره هم برای رصد های عمومی در داخل شهر عالی هست!! روش زیر هست:

ابتدا یک مقوا کلفت (به طوری که نور از اون عبور نکنه) را گرفته و وسط آن را به اندازه لوله اپتیک میبُریم و روی تلسکوپ یا دوچشمی قرار میدیم!!

به صورتی که لوله تلسکوپ کاملا در سوراخ داخل مقوا قرار بگیرد و فیکس شود و تمام نور هم وارد تلسکوپ بشود! (اگر نور خیلی زیاد بود میتونید کمی دهنه رو با مقوا بپوشونید!)

مقوا باید آنقدر بزرگ باشد که تا مقدار زیادی از اطراف پشت لوله ی تلسکوپ سایه ایجاد شود!

سپس مقوا دیگری گرفته و پشت تلسکوپ میگذاریم و آنقدر مقوا را جلو و عقب میبریم تا تصویر به درستی در پشت و روی مقوا ایجاد شود!!

حالا میتونید به راحتی و بدون فیلتر خورشید رو از پشت تلسکوپ ببینید!!

حتما برای تنظیم نور از مقوا جلوی لوله ی اپتیک استفاده کنید! اگر تنظیم نورتون خوب باشه به راحتی میتونید لکه های خورشیدی رو هم ببینید!

توجه: این روش برای تلسکوپ هایی که خروجی نور در سمت عقب لوله قرار دارد کاملا دقیق است! اما برای تلسکوپ هایی که خروجی نور در بغل تلسکوپ هست هم با کمی تغییر میتوان از همین روش استفاده کرد!!

توجه: حتما مقوایی که تصویر روش قرار میگیره سفید باشه!! چون اگر تیره باشه امکانش هست بسوزه!!!

اینم چند تا عکس از این روش: (این عکس ها برای خورشید گرفتگی 14 دی سال 89 هست!! عکس ها رو خودم گرفتم! پس بدونید این روش کاملا امتحان شده و بی خطره :)))))

[/URL]http://www.astroupload.com/uploads/13363995411.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/13363995411.jpg)

[URL="http://www.astroupload.com/uploads/13363995412.jpg"]http://www.astroupload.com/uploads/13363995412.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/13363995412.jpg)

رخساره روشنی
05-15-2012, 04:18 PM
درود دوستان عزیز من به همراه دوستام در همدان یک گروه گذر تشکیل دادیم
می خواستم ببینم که داده های گذر سال 83 و همچنین گذر امسال رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
اگه یک توضیحی هم در رابطه با چگونگی تحلیل داده و طریقه زمان سنجی بدید ممنون میشم
با سپاس از شما

آسمون
05-16-2012, 02:34 PM
درود دوستان عزیز من به همراه دوستام در همدان یک گروه گذر تشکیل دادیم
می خواستم ببینم که داده های گذر سال 83 و همچنین گذر امسال رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
اگه یک توضیحی هم در رابطه با چگونگی تحلیل داده و طریقه زمان سنجی بدید ممنون میشم
با سپاس از شما

رخساره جان میتونی به این سایت (http://iota-me.com/) مراجعه کنی و اطلاعات کافی رو بدست بیاری.موفق باشی

yperseusy
05-17-2012, 01:49 PM
سلام دوستان
ما در شبکه ی استانی گلستان 6 خرداد یه برنامه داریم در رابطه با موضوع عمود شدن خورشید در روزهای 7خرداد و 24 تیر بر روی خانه ی خدا!
برای برنامه یه سری انیمیشن و عکس در این رابطه نیاز داریم اگه کسی داره ممنون میشم در اختیار من قرار بده این عکس ها و انیمیشن ها رو ;)

امیر عباس
05-17-2012, 02:39 PM
سلام دوستان
ما در شبکه ی استانی گلستان 6 خرداد یه برنامه داریم در رابطه با موضوع عمود شدن خورشید در روزهای 7 و 24 خرداد بر روی خانه ی خدا!
برای برنامه یه سری انیمیشن و عکس در این رابطه نیاز داریم اگه کسی داره ممنون میشم در اختیار من قرار بده این عکس ها و انیمیشن ها رو ;)

سلام.
http://www.chopogh.com/upload_images/images_medium/chopogh.com289_2011.7.16.3.56.9.0.jpg
http://pendarnews.ir/thumbnail.php?file=news/____________________734276405.jpg&size=article_medium

yperseusy
05-17-2012, 03:43 PM
امیر عباس جان از شما تشکر میکنم ;)
دوستان اگر انیمیشن داشته باشید خیلی خوب میشه!
من خودم دارم یه چیزایی با استاری نایت درست میکنم اما خب خیلی خوب نیست :)

شبنم مختاری
05-21-2012, 11:29 PM
سلام دوستان

من یه سری اطلاعات و عکس و کلیپ درباره ی ماه واسه کنفرانس تو دانشگاه میخوام
ممنون میشم اگه کمکم کنین

پیمان اکبرنیا
05-21-2012, 11:35 PM
سلام دوستان

من یه سری اطلاعات و عکس و کلیپ درباره ی ماه واسه کنفرانس تو دانشگاه میخوام
ممنون میشم اگه کمکم کنین

سلام

درباره عکس از ماه یک سایت هست به نام "تصویر روز ماه" که هر روز یک عکس از ماه میگذاره و تصاویر و اطلاعات خوبی میشه توش پیدا کرد. این هم آدرسش:

http://lpod.wikispaces.com

لاله
05-24-2012, 05:38 PM
لطفا برای من یک اسلاید در مورد روشهای ایجاد انگیزه در دانش آموزان معرفی کنید

آسمون
05-24-2012, 07:03 PM
لطفا برای من یک اسلاید در مورد روشهای ایجاد انگیزه در دانش آموزان معرفی کنید

با سلام به شما دوست عزیز و ضمن خوش آمد گویی به شما
اگر مقطع مورد نظر شما دبستان هست شاید تاپیک آموزش نجوم به کودکان (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?31-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86) بتواند کمکی کند....

شاید این سایت (http://www.ngdir.ir/SiteLinks/Kids/html/star-mafahim.htm) و این سایت (http://www.enchantedlearning.com/crafts/astronomy/) هم به شما کمک کنه...

M.Phoenix
05-30-2012, 06:35 PM
سلام دوستان
من دبیر انجمن نجوم دانشگاهمون هستم.
تو فکر یه مسابقه شاخ و مهیج و البته عملی هستم که تو دانشگاه برگزار کنیم.
تو زمینه نجوم یا هوا فضا.
اگه کسی پیشنهادی داره اینجا بهم بگه یا برام پیغام بفرسته.
پیشاپیش ممنون.:)

امیر عباس
06-03-2012, 11:52 AM
سلام.
کسی میدونه چه جوری میشه یه فیلم رو از آپارت اینجا گذاشت تا بقیه ببینند؟
فوری فوتیه ها

mohsen4465
06-03-2012, 02:55 PM
سلام.
کسی میدونه چه جوری میشه یه فیلم رو از آپارت اینجا گذاشت تا بقیه ببینند؟
فوری فوتیه ها

زیر هر ویدئو داخل آپارات یه برگه هست نوشته «دریافت کد ویدئو». روش کلیک کنی یه کادر میاد توش یه سری اسکریپت هست. کلش رو کپی پیست کن اینجا و بعد با پیش نمایش چک کن ببین کار میکنه یا نه بعد ارسال کن.

mohsen4465
06-05-2012, 05:37 AM
این هم ویدئوی آقا امیر عباس محترم که از من خواستن تا از طرف ایشون اینجا قرار بدم. توضیحات بیشتر رو خود آقا امیر میدن. :)

<EMBED id=aparattv height=400 name=aparattv type=application/x-shockwave-flash width=600 src=http://www.aparat.com/public/public/player/aparattv flashvars="config=http://www.aparat.com//video/video/config/videohash/ea759dd518f61d8337617fa21422ce55216620" allowfullscreen="true" quality="high">

امیر عباس
06-05-2012, 08:31 AM
این هم ویدئوی آقا امیر عباس محترم که از من خواستن تا از طرف ایشون اینجا قرار بدم. توضیحات بیشتر رو خود آقا امیر میدن. :)

<EMBED id=aparattv height=400 name=aparattv type=application/x-shockwave-flash width=600 src=http://www.aparat.com/public/public/player/aparattv flashvars="config=http://www.aparat.com//video/video/config/videohash/ea759dd518f61d8337617fa21422ce55216620" allowfullscreen="true" quality="high">
سلام.
خیلی خیلی از محسن جون ممنونم. راستش جای این فیلم توی دلنوشته های اعضا برای گذر زهره است و از مدیران این بخش خواهش می کنم که این پست را منتقل کنند.
حالا ماجرای این فیلم. این فیلم رو از استاری نایت گرفتم و تقدیمش می کنم به همه ی اعضایی که نمی تونند گذر زهره این پدیده ی جذاب رو ببینند تا شاید جذابیت اون رو برایشون داشته باشه. اولیش خودم ...

با تشکر

Mojtaba.M
06-05-2012, 09:43 PM
توجه دوستان
سریعا به یک نرم افزار برای گوشی اندرویدی میگشتم که توش ساعت جهانی رو نشون بده دوستان خدا خیرتون بده زود معرفی کنید راحت باشیم این دم گذری :دی

رخساره روشنی
06-05-2012, 10:03 PM
درود بر شما این دم گذری داشتم رد میشدم اینم لینک نرم افزار :
http://www.shirazdl.com/دانلود-نرم-افزار-ساعت-جهانی-اندروید-terra-time-v2/
http://www.a-mobile.ir/tag/ویجت-ساعت-جهانی/

Saeed_Yousefi
06-07-2012, 07:26 PM
سلام دوستان من
آقا به یک تقویم نجومی ( ephemeris ) کامل با تمامی موارد و زوایای انحراف ( declination ) .. . . مربوط به سال 2012 و نیاز دارم چه خارجی چه ایرانی نیاز دارم.
کسی سراغ داره؟

yperseusy
06-19-2012, 09:15 AM
سلام دوستان
یه سری عکس از سیستم حرکت مداره ماه به دور زمین میخوام کسی داره بهم بده؟ :)

Mojtaba.M
06-19-2012, 10:02 AM
این ها چند تا عکس از حرکت مداری ماه :

http://www.gravitation3d.com/images/System_Moon.png

http://www.astro.umass.edu/~orchardhill/images/With%20Inclinationab.bmp

http://www.astro.umass.edu/~orchardhill/images/with%20no%20inclinationa.bmp

yperseusy
06-19-2012, 10:33 AM
ممنون آقا مجتبی :)
اگه دوستان دیگه هم عکسی دارند لطف کنند بذارند ممنونشون میشم;)

هانیه امیری
06-19-2012, 11:40 AM
سلام دوستان

سلام
من اين اسلايد رو دارم اميدوارم به دردتون بخوره :)

دريافت اسلايد (http://www.astroupload.com/do.php?filename=13400929351.ppt)

Amin-Mehraji
06-22-2012, 05:40 PM
سلام دوستان

اینم یه ویدئو از حرکت ماه به دور زمین که برای اولین بار در یک سایت فارسی زبان منتشر می گردد:دی

دانلود بفرمایید (http://www.astroupload.com/do.php?filename=13403739181.zip)

sara_e
06-22-2012, 09:20 PM
سلام دوستان عزیزم سایت کار پایان نامم ٰ اطراف قصر بهرام است!
از شما عزیزان خواهش میکنم عکس هایی رو که از قصر بهرام و اطرافش دارید برام بزارید
خیلی واجب و فوریه هم اکنون نیازمند یاری سبزتون هستم ممنونم!!!!

Mostafa
06-22-2012, 11:41 PM
سلام دوستان عزیزم سایت کار پایان نامم ٰ اطراف قصر بهرام است!
از شما عزیزان خواهش میکنم عکس هایی رو که از قصر بهرام و اطرافش دارید برام بزارید
خیلی واجب و فوریه هم اکنون نیازمند یاری سبزتون هستم ممنونم!!!!

سلام سارا خانم

من فكر ميكنم بچه ها عكس هاي زيادي از قصر بهرام داشته باشند

منتها به احتمال زياد بيشتر عكس ها يا نجومي ( عكاسي در شب ) است و يا اينكه افرادي در عكس حضور دارند !

اينطور عكس ها براي كارتان مناسب هستند ؟

marzieh
06-23-2012, 10:47 AM
من ورژن جدید نرم افزار استاری نایت را میخواستم
ممکنه هرکس لینک مستقیم دانلودش را پیدا کرد اینجا بزاره؟؟؟
ممنونم

Negar Najafi
06-23-2012, 11:32 AM
من ورژن جدید نرم افزار استاری نایت را میخواستم
ممکنه هرکس لینک مستقیم دانلودش را پیدا کرد اینجا بزاره؟؟؟
ممنونم

دوست گرامی لطفاً به لینک زیر مراجعه کنید:
http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?797-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C&p=29732&viewfull=1#post29732

آسمون (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?104-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%86): آره! نمیدونم چرا!

آسمون
06-23-2012, 11:47 AM
دوست گرامی لطفاً به لینک زیر مراجعه کنید:
http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?797-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C&p=29732&viewfull=1#post29732

لینکی که توی اون پست توی همون تاپیک هست فکر میکنم مشکل داره.

marzieh
06-23-2012, 11:55 AM
من رفتم به اون لینک ولی هر کاری کردم نشد دانلود کنم
مشکله لینکه یا چیزی دیگه؟؟؟؟
میشه اگر دوستان لینکی دیگه واسه دانلود استاری نایت دارن انجا بزارن ؟؟
ممنون

yperseusy
06-23-2012, 12:16 PM
ورژن جدید نرم افزار بیشتر از 8 گیگ حجمش هست ولی فایل آپ گرید نرم افزار رو میتونید از خود سایت اصلی استاری نایت دانلودکنید!

Mehrnoosh
07-02-2012, 09:57 PM
جزوه و پاور پوینت ساخت ابزار نجومی میخواستم کسی داره؟

Mostafa
07-02-2012, 11:54 PM

سلام خانم مهرنوش

"ابزار نجومي " بسيار گسترده است ...

ساخت تلسكوپ و تراش آينه ؟

ساعت آفتابي ؟

اسطرلاب ؟

زاويه سنج ؟

موتور ردياب كشي ؟

آنتن دريافت اموج مشتري ؟

يا .......... ؟؟؟

Mehrnoosh
07-03-2012, 09:44 AM
سلام خانم مهرنوش

"ابزار نجومي " بسيار گسترده است ...

ساخت تلسكوپ و تراش آينه ؟

ساعت آفتابي ؟

اسطرلاب ؟

زاويه سنج ؟

موتور ردياب كشي ؟

آنتن دريافت اموج مشتري ؟

يا .......... ؟؟؟

سلام
فرقی نمیکنه مهم ساده بودنشه برای همین کلی نوشتم

مهدی ناصری
07-03-2012, 03:55 PM
من دو سال پیش که تلسکوپ ساختم، یک مقاله ی 80 صفحه ای از جزئیات کارم تهیه کردم و توی یک همایش هم شرکت دادم که اتفاقا اول هم شد :دی . این آدرس دانلود این مقاله با حجم 4.7 مگابایت و با موضوع "تلسکوپ ها و میکروسکوپ ها" هست که یک بخش طولانی در مورد ساخت تلسکوپ داره، امیدوارم مفید باشه.
http://uplod.ir/zf2bsh2tejyx/M.Naseri.doc.htm

امیر عباس
07-04-2012, 07:49 AM
سلام.
یه نرم افزار آندروید ستاره شناسی هست که با گرفتن تلفن همراه مقابل جرم مورد نظر، مشخصاتش رو نشون میده، کسی داره؟؟؟
ترجیحا ورژن بالاتر.

فوری فوتیه ها :دی

SSgumS
07-04-2012, 09:56 AM
سلام.
یه نرم افزار آندروید ستاره شناسی هست که با گرفتن تلفن همراه مقابل جرم مورد نظر، مشخصاتش رو نشون میده، کسی داره؟؟؟
ترجیحا ورژن بالاتر.

فوری فوتیه ها :دی

سلام دوست عزیز یکی از برنامه های خوب در این زمینه Google Sky Map هستش که در اینجا میتونید دانلود کنید:
http://dl.androidkade.com/2012/may/software/internet/GoogleSkyMap-v1.6.4_www.androidkade.com_.apk
منبع: آندروید کده
یه برنامه دیگه هم هست که اسمش Star Chart است که در اینجا میتونید دانلود کنید البته این برنامه همون جور که شما میخواین با کلیک کردن روی هر جرم مشخصاتش رو میده:
http://dl.softgozar.com/Files/Mobile/Android/StarChart_2.3.2_SoftGozar.com.apk
منبع: سافت گذر

Saeed_Yousefi
07-17-2012, 12:00 PM
سلام دوستان من
آقا به یک تقویم نجومی ( ephemeris ) کامل با تمامی موارد و زوایای انحراف ( declination ) .. . . مربوط به سال 2012 و نیاز دارم چه خارجی چه ایرانی .
کسی سراغ داره؟
ممنون میشم اگه محبت کنید .

Amin-Mehraji
07-22-2012, 10:24 PM
سلام دوستان من
آقا به یک تقویم نجومی ( ephemeris ) کامل با تمامی موارد و زوایای انحراف ( declination ) .. . . مربوط به سال 2012 و نیاز دارم چه خارجی چه ایرانی .
کسی سراغ داره؟
ممنون میشم اگه محبت کنید .

با سلام
ببخشید اگه دیر شد! ( یه مدت نبودیم کار ملتو راه بندازیم:دی)
دانلود بفرمایید (http://www.astro.com/swisseph/ae/2000/ae_2012.pdf)
اینجا هم هست (http://www.findyourfate.com/astrology/ephemeris/2012.html)
اینجا هم که هست (http://www.zodiacal.com/ephemerides/2012.htm)

----------------------------------------
درخواست های نجومی خود را به ما بسپارید
[ مرکز نجوم آوااستار:دی]

علیرضا محمدی
07-31-2012, 09:14 AM
با سلام دوستان من یک کتاب الکترونیکی با موضوع تعیین فاصله زمین تا خورشید نیازمندم
لطفا اگر میشه لینک بدید

با تشکر

Amin-Mehraji
07-31-2012, 01:50 PM
با سلام دوستان من یک کتاب الکترونیکی با موضوع تعیین فاصله زمین تا خورشید نیازمندم
لطفا اگر میشه لینک بدید

با تشکر

تعیین فاصله ی سیارات با استفاده از قانون سوم کپلر (http://www.astroupload.com/do.php?filename=13437294951.pdf)

تعیین فاصله ی زمین از خورشید با استفاده از گذر زهره (http://www.astroupload.com/do.php?filename=13437297651.pdf)

تعیین فاصله ی زمین از خورشید با استفاده از گذر زهره (http://www.astroupload.com/do.php?filename=13437299301.pdf)

-------------------------
برای استفاده از دوتای آخری باید از حداقل های مثلثات و نجوم کروی سررشته داشته باشید.

Mehrnoosh
08-26-2012, 09:02 PM
کسی نسخه اصلی کتاب اطلس آسمان راجر سینات رو داره یا میدونه از کجا میشه تهیه کرد؟

Setare KOchOlO
08-26-2012, 11:28 PM
کسی نسخه اصلی کتاب اطلس آسمان راجر سینات رو داره یا میدونه از کجا میشه تهیه کرد؟

يعني زبان اصلي ؟؟؟؟؟؟ البته اسم ستاره ها كه معلومه ...اما ترجمه شدش(ترجمه آقاي ذكاوت) وجود داره .

اگه خود اصفهان هم هستين 4 باغ كتابفروشي زياد داره .

تو نت هم لينك دانلودش هس ولي حجمش 65 مگه :دي

Mehrnoosh
08-27-2012, 11:07 AM
يعني زبان اصلي ؟؟؟؟؟؟ البته اسم ستاره ها كه معلومه ...اما ترجمه شدش(ترجمه آقاي ذكاوت) وجود داره .

اگه خود اصفهان هم هستين 4 باغ كتابفروشي زياد داره .

تو نت هم لينك دانلودش هس ولي حجمش 65 مگه :دي

بله زبان اصلی میخوام ترجمه شدش رو دارم
آره کتاب فروشی زیاد داره ولی هر کتابی رو نداره :دی
من لینک دانلودش رو پیدا نکردم میشه بهم بدید حجمش مهم نیست :)

Setare KOchOlO
08-27-2012, 11:34 PM
بله زبان اصلی میخوام ترجمه شدش رو دارم
آره کتاب فروشی زیاد داره ولی هر کتابی رو نداره :دی
من لینک دانلودش رو پیدا نکردم میشه بهم بدید حجمش مهم نیست :)

اينم لينكش : E-Book (http://ebookee.org/Pocket-Sky-Atlas_198424.html)

درسه قسمته ... خوشبختانه كمتر از چيزي كه من دانلود كردم ... 50 مگ ... ولي كامل ... آخر كار دانلود شد نگاه كنيد تعداد صفحات بايد 125 تا باشه .

SSgumS
08-27-2012, 11:41 PM
اينم لينكش : E-Book (http://ebookee.org/Pocket-Sky-Atlas_198424.html)

درسه قسمته ... خوشبختانه كمتر از چيزي كه من دانلود كردم ... 50 مگ ... ولي كامل ... آخر كار دانلود شد نگاه كنيد تعداد صفحات بايد 125 تا باشه .
ممنون از راهنماییتون اما من این لینک رو قبلا هم امتحان کرده بودم. لینک خرابه

Setare KOchOlO
08-27-2012, 11:57 PM
https://rapidshare.com/#!download|558p8|174395367|Pocket_Sky_Atlas.pdf|59 100|0|0

Mostafa
08-31-2012, 11:29 PM
سلام به همه :)

بنده هم يك درخواست نجومي دارم

كسي از دوستان عكس ماهواره اي از آلودگي نوري ايران رو داره ؟ ( ترجيحآ سايز بزرگ ! )

مظورم يك عكس ماهواره اي از شهرهاي ايران در شب است .

اگر هست ، ممنون ميشم لطف كنيد

:wink:

rezash
08-31-2012, 11:34 PM
این عکس به کارتون میاد

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fe/Irannight.jpg/300px-Irannight.jpg

Amin-Mehraji
08-31-2012, 11:43 PM

كسي از دوستان عكس ماهواره اي از آلودگي نوري ايران رو داره ؟ ( ترجيحآ سايز بزرگ ! )

با سلام به شما!
من این رو پیدا کردم
http://www.astroupload.com/uploads/13464437971.jpg

ولی یه چیز بهترم براتون دارم:دی :دی :دی

می تونید به این سایت (http://www.asemanetarik.com/) برید و از طریق گزینه ی "ارتباط با ما" چیزی که مد نظرتون هست رو ازشون بخواین تا براتون بفرستن!;)

---------------------------
این همدلی و صمیمیت اعضا کشت مارا!!! :دی
جناب رضاش از محضرتان پوزش می طلبیم.

پیمان اکبرنیا
09-01-2012, 12:48 AM

یک نرم افزاری هست به نام Microsoft World Wide Telescope که یک نرم افزار نجومی جالبه. این نرم افزار تصویر زمین در شب را مانند گوگل ارث روی سطح کره زمین داره :) من براتون یک اسکرین گرفتم ببینید به درد میخوره :

http://up.avastarco.com/images/30rqbnwowbjgzm6918hu.png

Mehrnoosh
10-03-2012, 09:53 PM
کسی میدونه فیلم نوبل فیزیک امسال رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ ( سرچ میکنم یه سری فیلم برام میاره نمیدونم کدومه)

p.i.w
10-03-2012, 10:19 PM
سلام دوستان.کسی کتابی راجع به پاد ماده(antimatter) سراغ نداره؟pdf یا کتابی که بشه خرید یا از کتابخونه ی دانشگاه گیر آورد.اگر مقاله یا حتی سایتی هم سراغ داشتید ممنون میشم کمکم کنید :دی

Amin-Mehraji
10-03-2012, 10:26 PM
سلام دوستان.کسی کتابی راجع به پاد ماده(antimatter) سراغ نداره؟pdf یا کتابی که بشه خرید یا از کتابخونه ی دانشگاه گیر آورد.اگر مقاله یا حتی سایتی هم سراغ داشتید ممنون میشم کمکم کنید :دی

سلام
اینجا (http://books.google.com/books?id=7WqZ357pgOIC&printsec=frontcover&dq=antimatter&source=bl&ots=SdUsYv_nVO&sig=GC3Ungj7lDNTpfCiIYIFHIlkVvk&hl=en&sa=X&ei=volsUKeVFcGHhQfVsYH4BA&ved=0CDUQ6AEwAQ) و اینجا (http://books.google.com/books?id=HClOKArKiO0C&printsec=frontcover&dq=antimatter&source=bl&ots=vUBu7W6RYs&sig=AxWjfHgW29PvzByRQnlfijYUNbc&hl=en&sa=X&ei=volsUKeVFcGHhQfVsYH4BA&ved=0CE0Q6AEwBQ) رو ببینید

soroosh
10-03-2012, 11:22 PM
کسی میدونه فیلم نوبل فیزیک امسال رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ ( سرچ میکنم یه سری فیلم برام میاره نمیدونم کدومه)

سلام میتونید در اینجا ببینید : http://www.nobelprize.org/

Amin-Mehraji
10-05-2012, 12:48 AM
سلام
دوستان کتاب ( یا هر چیز دیگه ای ) درباره ی سیستم های کنترل و فرمان شاتل ها و ماهواره ها می خواستم.

Moris75
10-07-2012, 04:01 PM
سلام اگه کسی ترجمه an introduction to modern astrophysics رو داره بزاره استفاده کنیم یا اگه ترجمه کنید ممنون می شم سرعت انگلیسی خوندنم پایینه

Amir Shayan Nejati
10-08-2012, 11:28 PM
سلام اگه کسی ترجمه an introduction to modern astrophysics رو داره بزاره استفاده کنیم یا اگه ترجمه کنید ممنون می شم سرعت انگلیسی خوندنم پایینه
ترجمه نشده هنوزفکرکنم...البته مثلاآقای بیات فصل۳رو بازبان پارسی نوشتن البته خلاصه وگذاشتن روسایت.ترجمه یک فصل دیگشم انجام شده من یه باردیدمش یه جا...

mbasiri
10-09-2012, 02:41 AM
سلام به همه ی دوستان.من تازه عضو این سایت شدم و هنوز ناواردم اگر میشه کمکم کنید.

من به دنبال مطالبی در مورد مدارهای ماهواره ای
leo , geo , heo , meo
هستم .اگر کسی از دوستان اطلاعاتی یا مطالبی در این زمینه داره خوشحال میشم کمکم کنه.
ویا اگر سوالم رو در قسمت اشتباهی از سایت پرسیدم راهنماییم کنید که در کدام انجمن بنویسم.

پیمان اکبرنیا
10-09-2012, 11:43 AM
سلام به همه ی دوستان.من تازه عضو این سایت شدم و هنوز ناواردم اگر میشه کمکم کنید.

من به دنبال مطالبی در مورد مدارهای ماهواره ای
leo , geo , heo , meo
هستم .اگر کسی از دوستان اطلاعاتی یا مطالبی در این زمینه داره خوشحال میشم کمکم کنه.
ویا اگر سوالم رو در قسمت اشتباهی از سایت پرسیدم راهنماییم کنید که در کدام انجمن بنویسم.

سلام دوست گرامی

در تاپیک ماهواره ها و موشک ها (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?112-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9-%D9%87%D8%A7) شما می توانید اطلاعاتی درباره ماهواره ها و مدار آنها کسب کنید. البته همه مواردی که گفتید اونجا نیست ولی به نظرم در همون تاپیک هر سوالی داشتید مطرح کنید، پاسخگوی شما خواهیم بود :)

yperseusy
10-12-2012, 05:23 PM
سلام کسی نرم افزار Enlil رو میشناسه؟
میتونید لینک دانلودی از این نرم افزار به من بدید؟
این نرم افزار در رابطه با طوفان های خورشیدی و پیشبنی اون ها هستش.

Esmaeilpour
10-13-2012, 06:30 PM
با سلام.نمی دونم این پست جاش اینجاست یا تاپیک نقشه ی اسمان.به هر حال:
برای نشریه ی داخلی دانشگاه یک نقشه ی اسمان برای ساعت 21 اول ابان(ساعت 20 پونزدم و 19 سیم) می خوایم.و البته اگر بخوایم صور فلکی فارسی باشند یا موجود نباشند(که خودمون بنویسیم)میشه راهنمایی بفرمایید لطفا؟(یک مقدار فوریه فقط شرمنده)

sk..galaxy
10-13-2012, 08:27 PM
يه كتاب الكترونيكي ميخواستم درباره اسطرلاب و طرز ساختش pdf wovd فرق نميكنه يه چي كه بشه دانلود كرد.

--------------------------
آقا مهراجي شما تو اين زمينه استادي كمك!!:grin:

rezash
10-13-2012, 11:24 PM
با سلام.نمی دونم این پست جاش اینجاست یا تاپیک نقشه ی اسمان.به هر حال:
برای نشریه ی داخلی دانشگاه یک نقشه ی اسمان برای ساعت 21 اول ابان(ساعت 20 پونزدم و 19 سیم) می خوایم.و البته اگر بخوایم صور فلکی فارسی باشند یا موجود نباشند(که خودمون بنویسیم)میشه راهنمایی بفرمایید لطفا؟(یک مقدار فوریه فقط شرمنده)

شما در این آدرس میتوانید نقشه آسمان شب را در هر تاریخ و هر ساعتی ببینید و سپس پرینت بگیرید.

http://www.heavens-above.com/skychart.aspx?SL=1&SN=1&lat=0&lng=0&loc=Unspecified&alt=0&tz=CET

پیمان اکبرنیا
10-13-2012, 11:39 PM
يه كتاب الكترونيكي ميخواستم درباره اسطرلاب و طرز ساختش pdf wovd فرق نميكنه يه چي كه بشه دانلود كرد.

--------------------------
آقا مهراجي شما تو اين زمينه استادي كمك!!:grin:

آقای مهراجی که فکر کنم شدیدا مشغول درس و دانشگاه هستند :) من جای ایشون را پر می کنم ;)

http://dcford.org.uk/astrolabe/astrolabe.pdf

http://astrolabeproject.com/downloads/Astrolabe_in_Theory_and_Practice_Version_4.pdf

Amin-Mehraji
11-05-2012, 10:46 PM
سلام
دوستان کتاب ( یا هر چیز دیگه ای ) درباره ی سیستم های کنترل و فرمان شاتل ها و ماهواره ها می خواستم.

واقعا نیازمندیم ها !

عرفانیان
11-14-2012, 05:40 PM
سلام به همه دوستان عزیز و با تشکر ویژه از آقای امام که این فروم رو به من معرفی کردن، من در مورد نیروی کوریولیس(البته بیشتر از دیدگاه هواشناسی و آلودگی هوا) مطالبی برای سمینارم میخوام:help:. یعنی اصل موضوع رو تقریبا دارم. منظورم موارد جالب و یا مقاله های جدید هستش. اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا من رو راهنمایی کنه.
ضمنا همکلاسی های من اکثرا بهداشت محیطی هستن و از رشته تجربی اومدن:wut: و این یعنی سمینار باید در حد امکان روابط و اثبات ها رو شامل بشه که همه بفهمن چی به چیه:whiteflags:

Amin-Mehraji
11-14-2012, 09:36 PM
سلام به همه دوستان عزیز و با تشکر ویژه از آقای امام که این فروم رو به من معرفی کردن، من در مورد نیروی کوریولیس(البته بیشتر از دیدگاه هواشناسی و آلودگی هوا) مطالبی برای سمینارم میخوام:help:. یعنی اصل موضوع رو تقریبا دارم. منظورم موارد جالب و یا مقاله های جدید هستش. اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا من رو راهنمایی کنه.
ضمنا همکلاسی های من اکثرا بهداشت محیطی هستن و از رشته تجربی اومدن:wut: و این یعنی سمینار باید در حد امکان روابط و اثبات ها رو شامل بشه که همه بفهمن چی به چیه:whiteflags:

سلام
این آدرس رو ببینید :
http://trampleasure.net/science/coriolis/three-cells.php

این لینک ها رو ببینید:

ویدئو:
لینک 1 (www.youtube.com/watch?v=mcPs_OdQOYU)
لینک2 (www.youtube.com/watch?v=aeY9tY9vKgs)
لینک3 (http://www.nasa.gov/audience/forstudents/brainbites/nonflash/bb_home_corioliseffect.html)
لینک4 (techtv.mit.edu/videos/3714-the-coriolis-effect)
لینک5 (http://ww2010.atmos.uiuc.edu/%28Gh%29/guides/mtr/fw/crls.rxml)
لینک6 (http://weather.about.com/od/weathertutorials/tp/coriolisvideos.htm)

این فایل ها رو هم تا از سرور پاک نشدن دانلود کنید :
لینک1 (http://persiandrive.com/709701)
لینک2 (http://persiandrive.com/915383)
لینک3 (http://persiandrive.com/467546)
لینک4 (http://persiandrive.com/183579)
لینک5 (http://persiandrive.com/824569)
لینک6 (http://persiandrive.com/644929)

3pehr
11-27-2012, 01:04 AM
Hello ppl
I was wondering If I Can use some help on translating a single page of astronomy article to Persian
I would appreciate if You help Or guide me to Someone who can Translate that 1 page article for me

The article title is Black Holes
1page
I'm totally confused by astronomy idioms in the article

Best Wishes
Sepehr

---------------------

yani khodaiish hichki nemitune 1 safhe tahghighe nojum ro tarjome kone inja ? :-<

nakhodaye aseman
11-27-2012, 10:35 AM
Hello ppl
I was wondering If I Can use some help on translating a single page of astronomy article to Persian
I would appreciate if You help Or guide me to Someone who can Translate that 1 page article for me

The article title is Black Holes
1page
I'm totally confused by astronomy idioms in the article

Best Wishes
Sepehr

---------------------

yani khodaiish hichki nemitune 1 safhe tahghighe nojum ro tarjome kone inja ? :-<

دوست عزیز بفرماین (http://wiki.avastarco.com/index.php/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%87)
میتونه براتون مفید باشه _از یک صفحه هم بیشتر هستش :دی _

حسن مجلل
11-27-2012, 02:49 PM
سللم
خوب هستین؟
یه کم اطلاعات درباره ی دنباله دار ایزون می خواستم.ازکجا می تونم تهیه کنم؟

Amin-Mehraji
11-27-2012, 03:15 PM
سللم
خوب هستین؟

سلام

این لینک ها رو ببینید:

لینک اول (http://comet-ison.info/)
لینک دوم (http://en.wikipedia.org/wiki/Comet_ISON)
لینک سوم (http://www.planetary.org/blogs/guest-blogs/20120925-comet-ison.html)

مدار دنباله دار از چند نما :

http://l3.yimg.com/bt/api/res/1.2/oigqwk3HMC5Qa1w3cihJRA--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NTt3PTYzMA--/http://media.zenfs.com/en/blogs/scienceweather/comet-ison-nov3-nasa_crop.jpg

http://www.thetruthbehindthescenes.org/wp-content/uploads/2012/09/ISON-Comet.jpg

http://en.es-static.us/upl/2012/09/Comet-C2012-S1-ISON_9-25-2012.jpeg

http://i.livescience.com/images/i/000/031/545/i02/comet-c-2012-s1-ison-orbit.jpg?1348992066

http://astrobob.areavoices.com/files/2012/09/Comet-ISON-peri-in-west-400x283.jpg

M45
11-27-2012, 03:50 PM
سلام به همه دوستان
يه رصد تو قصر بهرام هم بذاريد لطفا .دفعه هاي قبلي من اصلا خبر نداشتم:((

rezash
11-27-2012, 07:51 PM
سللم
خوب هستین؟

در صفحات آخر تایپیک (رصد اجرام منظومه شمسی) هم در مورد دنباله دارها توضیحاتی هست.

آدرس زیر:

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?520-%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D9%85%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C/page12

پ ن:بزودی تایپیکی با عنوان دنباله دارها مفتوح میشود.

arian_kh
12-03-2012, 04:30 PM
سلام کتاب هارمونی جهان از یوهان کپلر رو کجا میتونم گیر بیارم مرسی

Amin-Mehraji
12-03-2012, 08:16 PM
سلام کتاب هارمونی جهان از یوهان کپلر رو کجا میتونم گیر بیارم مرسی

سلام

این پست (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?43-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7&p=38040&viewfull=1#post38040) را ببینید.

soheil+
12-18-2012, 06:44 PM
سلام به دوستان آوایی احتیاج شدید به فرمول های تلسکوپ دارم.

Astronomy
12-18-2012, 09:57 PM
سلام به دوستان آوایی احتیاج شدید به فرمول های تلسکوپ دارم.
سلام دوست عزیز :)

بهتر بود میگفتید دقیقا در چه زمینه ای و چه فرمولی میخواید اطلاعات بدست بیارید، اما امیدوارم این به دردتون بخوره:

http://s1.picofile.com/file/6426645870/formols_optice.jpg (http://s1.picofile.com/file/6426645870/formols_optice.jpg)

arian_kh
12-24-2012, 06:37 AM
سلام

این پست (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?43-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7&p=38040&viewfull=1#post38040) را ببینید.

ممنون حمید جان من نمیدونستم یکی از بچه ها قبلا پرسیده باشه ... ایکاش فارسیش هم بود بازم ممنون از لطفت

Mahdieh. GH
12-24-2012, 04:27 PM
سلام به همه ی دوستان!
میشه چند تا کتاب معتبر در رابطه با یوفو معرفی کنید؟
از همه ممنونم.

m.astronomer
12-24-2012, 06:22 PM
دوستان کتاب فیزیک از آغاز تا امروز رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ اگه pdf داره لینکشو بذارید
هر جا گشتم نتونستم پیداش کنم

SAEED560
01-27-2013, 01:50 PM
سلام به همه ی دوستان!
میشه چند تا کتاب معتبر در رابطه با یوفو معرفی کنید؟
از همه ممنونم.

سلام
یکی از دوستان یه کتابی رو می خوند از روی کنجکاوی ازش پرسیدم این چیه می خونی گفت پیام کرات دیگر . من فکر می کنم این کتاب کمکتون کنه البته pdf هم باید موجود باشه . من متاسفانه نتونستم بخونم ولی از تعریفات دوستم خیلی کامل به نظر می ومد .

SAEED560
01-27-2013, 01:54 PM
دوستان کتاب فیزیک از آغاز تا امروز رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ اگه pdf داره لینکشو بذارید
هر جا گشتم نتونستم پیداش کنم
سلام
تو این سایت میشه دانلودش کنی .
www.hupaa.com

م.ح.اربابی فر
01-29-2013, 08:01 PM
یک مجموعه عکس های هست که از یک نقطه روی زمین شروع میشه و هی توی عکسای بعدی بزرگتر میشه و مثلا میرسه به شهر و کشور و کره زمین و منظومه شمسی و .... و خوشه های کهکشانی و .... تا به کل عالم میرسه
من مجموعه عکسهای با کیفیتشو برای چاپ می خوام
کسی لینکی چیزی میشناسه بهم معرفی کنه؟

Astronomy
01-29-2013, 08:15 PM
یک مجموعه عکس های هست که از یک نقطه روی زمین شروع میشه و هی توی عکسای بعدی بزرگتر میشه و مثلا میرسه به شهر و کشور و کره زمین و منظومه شمسی و .... و خوشه های کهکشانی و .... تا به کل عالم میرسه
این اسلاید رو ببینید:

http://www.mediafire.com/view/?tx5gcs6ni5so156

البته قابل ادیت نیست که مستقیما عکس ها رو بگیرید اما میشه از روش Print Screen گرفت و عکس ها رو استفاده کرد :دی

امیدوارم مفید باشه

پیمان اکبرنیا
01-29-2013, 08:20 PM

محا جان این فلش بسیار زیبا و هیجان انگیز از ریزترین تا درشت ترین ابعاد جهان را هم ببین که میتونی با ذکر منبع و کپی رایت ازش پرینت اسکرین بگیری:

http://htwins.net/scale2/

به همه دوستان پیشنهاد می کنم ببینند این فلش زیبا را :)

م.ح.اربابی فر
01-29-2013, 08:51 PM
ممنونم از پیمان اکبرنیای عزیز و استرونومی بزرگوار
باز هم اگر کسی از دوستان مجموعه تصاویری این چنینی داشت که برای چاپ با کیفیت مناسب بود ممنون می شم بهم معرفی کنید

m32
01-30-2013, 02:22 PM
سلام
بین بچه ها اگر کسی در باره ماده تاریک منبع معتبری سراغ داره ممنون میشم بهم معرفی کنید .
با سپاس

Soroush Samadi
01-30-2013, 03:18 PM
سلام
بین بچه ها اگر کسی در باره ماده تاریک منبع معتبری سراغ داره ممنون میشم بهم معرفی کنید .
با سپاس
با عرض سلام
شما در این لینک از ویکی ن (http://wiki.avastarco.com/index.php?title=%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%AA%D8 %A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9)جوم (http://wiki.avastarco.com/index.php?title=%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%AA%D8 %A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9) و این لینک از (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1187-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9)فروم (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1187-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9)می تونید مطالب زیادی درباره ماده تاریک بدست بیارید.

rezash
01-30-2013, 07:33 PM
ممنونم از پیمان اکبرنیای عزیز و استرونومی بزرگوار
باز هم اگر کسی از دوستان مجموعه تصاویری این چنینی داشت که برای چاپ با کیفیت مناسب بود ممنون می شم بهم معرفی کنید

یک مورد هم من سراغ دارم :

http://www.numbersleuth.org/universe/

nakhodaye aseman
01-30-2013, 08:37 PM
درود
ببخشید من هم یه در خواستی داشتم :)
دوستان سایتی رو سراغ دارن که بشه ازش عکس با کیفیت نجومی برای چاپ کردن دانلود کرد و اجازه ی نشر هم بده چون احتمالا در نمایشگاه ها نشون داده بشه
پشاپیش ممنون :گل

Astronomy
01-30-2013, 08:53 PM
درود
دوستان سایتی رو سراغ دارن که بشه ازش عکس با کیفیت نجومی برای چاپ کردن دانلود کرد و اجازه ی نشر هم بده چون احتمالا در نمایشگاه ها نشون داده بشه
این سایت همه عکس ها رو با کیفیت خیلی بالا در اختیار میزاره:

http://blog.deepskycolors.com/

و البته فکر کنم بهترین منبع آرشیو سایت APOD باشه که با کیفیت خوبی در اختیار میزاره عکس ها رو:

http://apod.nasa.gov/apod/archivepix.html

پیمان اکبرنیا
01-31-2013, 01:44 AM
البته فکر کنم برای چاپ کردن عکسها به منظور استفاده در نمایشگاه نیاز به اجازه صاحب اثر باشه :) یعنی اگر میخواهید پوستر از عکسهای کسی چاپ کنید بهتره ایمیل بزنید و ازشون اجازه بگیرید. البته نه به خاطر قانون کپی رایت چون توی کشور ما برای محصولات خارجی وجود نداره صرفا به دلیل رعایت مسائل حرفه‌ای و اخلاقی ;)

yperseusy
01-31-2013, 01:59 AM
تو ویکی پدیا سرچ کنید عکس هایی با کیفیت 200مگابایت هم پیدا میشه که نیازی با اجازه هم ندارند چون مال هابل یا رصد خونه های بزرگ هستند;)

Soroush Samadi
01-31-2013, 10:03 AM
درود
سلام
با تشکر از دوستان که پاسخ هایی دادند.
ولی به نظر من سایت تلسکوپ فضایی هابل (http://forum.avastarco.com/forum/www.hubblesite.org/) بهترین گزینه برای چاپ عکسه چون نیازی به اجازه گرفتن نداره و با کیفیت ترین عکس ها رو در اختیار قرار میده.:گل

حسن مجلل
01-31-2013, 11:41 AM
سلام.با تشکر از شما برای جواب دادن در مورد در خواست مطلبم.خواهشا اگه باز اطلاعاتی در مورد ایزون دارین برام ارسال کنین.پیشاپیش ممنون.

Soroush Samadi
02-01-2013, 05:03 PM
سلام بر دوستان
ببخشید یه سوالی داشتم.
من چطور می تونم این Time Laps رو از سایت Apod دانلود کنم؟؟؟
لینک این Time Laps (http://apod.nasa.gov/apod/ap130130.html)

Astronomy
02-01-2013, 05:12 PM
سلام بر دوستان
ببخشید یه سوالی داشتم.
من چطور می تونم این Time Laps رو از سایت Apod دانلود کنم؟؟؟
لینک این Time Laps (http://apod.nasa.gov/apod/ap130130.html)
نرم افزار دانلود منیجر رو نصب کنید رو سیستمتون، بعد فیلم رو پلی کنید، اونجا لینک دانلود رو براتون میاره!

Mahdieh. GH
02-02-2013, 02:36 PM
محا جان این فلش بسیار زیبا و هیجان انگیز از ریزترین تا درشت ترین ابعاد جهان را هم ببین که میتونی با ذکر منبع و کپی رایت ازش پرینت اسکرین بگیری:

http://htwins.net/scale2/

به همه دوستان پیشنهاد می کنم ببینند این فلش زیبا را :)

دستتون درد نکنه آقای اکبرنیا من فلشو تازه دیدم! خیلی جالب بود!
فقط امکان دانلود این فلش هم وجود داره؟ چون من هر کاری کردم، نتونستم واسه دانلود کردنش کاری بکنم!
بعد اگه تونستم دانلودش بکنم، واسه اینکه چنین فلشی رو تو یه نمایشگاه پخش کنیم، اجازه ی پخش باید بگیریم؟ یا اینکه پخشش آزاده؟
خیلی ممنون!:)

م.ح.اربابی فر
02-02-2013, 10:23 PM

من یک همیچین چیزی (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=109832) منظورم بود

پیمان اکبرنیا
02-02-2013, 10:26 PM
دستتون درد نکنه آقای اکبرنیا من فلشو تازه دیدم! خیلی جالب بود!
فقط امکان دانلود این فلش هم وجود داره؟ چون من هر کاری کردم، نتونستم واسه دانلود کردنش کاری بکنم!
بعد اگه تونستم دانلودش بکنم، واسه اینکه چنین فلشی رو تو یه نمایشگاه پخش کنیم، اجازه ی پخش باید بگیریم؟ یا اینکه پخشش آزاده؟
خیلی ممنون!:)

راستش من از نظر فنی دقیقا نمیدونم چطور میشه فلش را دانلود کرد یکی از دوستان توضیح بده اگر امکان دانلود داره :)

در مورد پخش هم میتونید از خالق اثر که در سایت اسمش اومده اجازه بگیرید ولی فکر نکنم مشکلی باشه اگر با ذکر نام اثرش را پخش کنید :)

|Alireza|
02-02-2013, 10:37 PM
من یک همیچین چیزی (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=109832) منظورم بود
سلام جناب محا
دقیقا من یه همچین چیزی دارم!
راستش اول خواستم آپلود کنم دیدم دوستان همه برای شما قرار دادن دیگه آپلود نکردم!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
از یه برگ شروع میشه!
میره بالا!
دونه دونه!
بعد میات پایین تا خود کوارک!
-------------------------------------------------------------------------
ویرایش:
محا جان یه عکس میزارم از پاور پویت که کیفیت عکس ها رو ببینی!
ببخشید اگه حجم عکس بالاست785kb ریسایز نشده.
بخاطر اینکه کیفیت تصویر اصلی معلوم بشه!
[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/s9r8xdoa8teqtlqbhe0.png"]http://up.avastarco.com/images/s9r8xdoa8teqtlqbhe0.png (http://up.avastarco.com/images/s9r8xdoa8teqtlqbhe0.png)

Soroush Samadi
02-02-2013, 10:48 PM
سلام جناب محا
دقیقا من یه همچین چیزی دارم!
راستش اول خواستم آپلود کنم دیدم دوستان همه برای شما گزاشتن دیگه آپلود نکردم!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
از یه برگ شروع میشه!
میره بالا!
دونه دونه!
بر حسب انگستروم واحد زدم!
بعد میات پایین تا خود کوارک!
فقط اگه یه آپلود سنتر بهم معرفی کنید!من آپلودش میکنم!
با عرض سلام
شما میتونید برای آپلود این فایل از آپلود سنتر افلاک (http://www.astroupload.com/)استفاده کنید.

|Alireza|
02-02-2013, 11:22 PM
با عرض سلام
شما میتونید برای آپلود این فایل از آپلود سنتر افلاک (http://www.astroupload.com/)استفاده کنید.
ممنون سروش جان.:)
اینم لینک دانلود فایل

http://www.astroupload.com/do.php?filename=13598346671.pptx
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش:متاسفانه الان متوجه شدم فایل من با فایلی که جناب Astronomy قرار دادن یکیه!
فقط فرق فایل من فارسی بودن و قابل ادیت بودنشه!
اگه کسی این دو تا را خواست دانلود کنه وگرنه یکین!
پوزش بابت تکراری بودن فایل:گل

Navid MMM
02-03-2013, 08:33 PM
سلام....
ببخشید یه سایت میخواستم که مشخصات ستاره ها سیاره ها کهکشان ها و.... رو بروز شده بذاره....کامل و جامع...
مثلا جرم-فاصله-شعاع-درخشندگی-شدت تابش و...
ممنون میشم از دوستان.... :d

Mahdieh. GH
02-06-2013, 03:01 PM
سلام به همگی!!!:biggrin:
کسی جایی رو سراغ داره که بتونم ازش کلیپای نجومی از عمق آسمانو با کیفیت خوب یا نسبتا خوب یا خیلی خوب دانلود کنم؟
پیشاپیش ممنون

nakhodaye aseman
02-06-2013, 05:56 PM
سلام به همگی!!!:biggrin:
کسی جایی رو سراغ داره که بتونم ازش کلیپای نجومی از عمق آسمانو با کیفیت خوب یا نسبتا خوب یا خیلی خوب دانلود کنم؟
پیشاپیش ممنون
خب تو فروم خودمون هم یه تاپیکی هستش که میتونید از اون کلیپ هایی رو دانلود کنید اینحا (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1096-Astronomical-Clips) رو یه نگاهی بندازین
اینجا (http://io9.com/astronomy/)و اینجا (http://www.sciencekids.co.nz/videos/space.html)و اینجا (http://www.space.com/video/) هم میتونید دانلود کنید

javadstar76
02-27-2013, 07:24 PM
سلام.

کسی کلیپی رو سراغ داره که تمام ویدئو های لحظه ی برخورد شهاب سنگ در روسیه رو داشته باشه؟
البته با لینک دانلود.

Mahdieh. GH
02-27-2013, 07:53 PM
سلام.

کسی کلیپی رو سراغ داره که تمام ویدئو های لحظه ی برخورد شهاب سنگ در روسیه رو داشته باشه؟
البته با لینک دانلود.

سلام این 2 تا فیلم از برخورد شهابسنگ در روسیه و لینکای دانلودشون:
برای دانلود ویدیو اینجا کلیک نمایید (http://www.noojum.com/images/stories/videos/2013/files/meteorite2.flv)

برای دانلود ویدیو اینجا کلیک نمایید (http://www.noojum.com/images/stories/videos/2013/files/Meteorite1.flv)

اما اگه میخواین فقط مشاهده شون کنید به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.noojum.com/top-news/80-top-news/9551-meteor-hits-russia.html

اینم یکی دیگه که خود شهابسنگه تو آسمون و مدل حرکتش!
http://www.nasa.gov/multimedia/video...a_id=159841191 (http://www.nasa.gov/multimedia/video...a_id=159841191)

اینم شبیه سازی شدشه: http://www.nasa.gov/multimedia/videogallery/index.html?media_id=159378831
همچنین این یکی: http://www.nasa.gov/multimedia/videogallery/index.html?media_id=159372691

nakhodaye aseman
03-24-2013, 02:58 PM
سلام
ببخشید یه درخواستی داشتم :)
پدیده های نجومی سال 92 رو از کجا می تونم پیدا کنم
همه ی پدیده ها باشه
ممنون :) :گل

rezash
03-24-2013, 03:01 PM
مجله نجوم در آخرین شماره خود کل این رویدادها را به صورت کامل ثبت کرده است.

مجله رو تهیه کنید.

starscream4002
03-24-2013, 03:13 PM
سلام
ببخشید یه درخواستی داشتم :)
پدیده های نجومی سال 92 رو از کجا می تونم پیدا کنم
همه ی پدیده ها باشه
ممنون :) :گل

لینک برای تقویم نجومی سال شمسی ندارم ولی اینا تقویم نجومی سال میلادی برای 2013 و 2014 هستن.

http://www.seasky.org/astronomy/astronomy-calendar-2013.html
http://www.seasky.org/astronomy/astronomy-calendar-2014.html

س.ا.

Pale_Rider
03-24-2013, 04:18 PM
ببخشید عکس های deep sky و کلا عکس های fits از آسمون رو چجوری می تونم پیدا کنم ؟

مصطفی مختاری
03-24-2013, 10:15 PM
سلام به همه برو بچه های آوااستار
اولین ارسالم تو سایته هیچیم از نجوم نمیدونم. هیچی که نه تو جمع شما اوستاها هیچی!!
راهنمایی کنین یه تازه وارد واسه ورود به دنیای نجوم از کجا باس شروع کنه؟؟؟
آب روغنو چک کردم همه چی آماده واسه استارت فقط نقشه نداریم نمیدونیم کجا بریم؟؟
برو بچ منتظرما؟؟؟:wink:

آسمون
03-24-2013, 10:35 PM
سلام به همه برو بچه های آوااستار
اولین ارسالم تو سایته هیچیم از نجوم نمیدونم. هیچی که نه تو جمع شما اوستاها هیچی!!
راهنمایی کنین یه تازه وارد واسه ورود به دنیای نجوم از کجا باس شروع کنه؟؟؟
آب روغنو چک کردم همه چی آماده واسه استارت فقط نقشه نداریم نمیدونیم کجا بریم؟؟
برو بچ منتظرما؟؟؟:wink:

با سلام به شما دوست گرامی
ضمن خوش آمدگویی به شما
نگران نباشید ما همه اینجاییم تا اطلاعات خودمون در مورد نجوم رو بیشتر کنیم خیلیا مثل من هنوز اول راه هستن.
فکر کنم برای شروع بهتر باشه از تالار آموزش نجوم و منابع (http://forum.avastarco.com/forum/forumdisplay.php?22-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9) مطالعه بفرمایید و در هر قسمت از نجوم که سوالی داشتید در بخش پرسش و پاسخ مربوط به همون تالار مطرح کنید.
فکر کنم بد نباشه از صفحه ابتدایی فروم،تاپیک های مهم برای اعضای جدید را نیز مطالعه بفرمایید;)

Mehrnoosh
04-24-2013, 08:51 PM
سلام
یه کتاب میخواستم که در مورد میدان مغناطیسی ستاره ها و سیارات خیلی عمیق صحبت کرده باشه کسی میتونه معرفی کنه؟ :)

پیمان اکبرنیا
04-24-2013, 09:39 PM
سلام
یه کتاب میخواستم که در مورد میدان مغناطیسی ستاره ها و سیارات خیلی عمیق صحبت کرده باشه کسی میتونه معرفی کنه؟ :)

سلام :)

به زبان فارسی که فکر نکنم کتابی تخصصی در این زمینه‌ی به خصوص باشه اما به زبان انگلیسی کتابی هست که از مجموعه مقالاتی در این باره تشکیل شده است. این هم لینک مطالعه آنلاینش. بفرمایید:

Cosmic Magnetic Fields (IAU S259): From Planets to Stars and Galaxies (http://books.google.com/books?id=OWFGoVt6thsC&printsec=frontcover#v=onepage&q&f=false)

sk..galaxy
04-25-2013, 08:20 AM
سلام
من طرز ساخت ماکت هابل رو میخواستم تو گوگل چیزه به درد بخوری نبود ا.........

yperseusy
04-25-2013, 02:22 PM
سلام این عبارت رو در گوگل سرچ کنید "Marquette astronomy hubble dl pdf" :)

Mahdieh. GH
04-25-2013, 06:27 PM
ببخشید عکس های deep sky و کلا عکس های fits از آسمون رو چجوری می تونم پیدا کنم ؟

از این سایت های
http://www.deepskycolors.com/
http://www.skyimagelab.com
http://heritage.stsci.edu/
http://hubblesite.org
http://www.stsci.edu/portal/
http://www.nasa.gov/
http://www.spacetelescope.org/
تو ویکی پدیا و http://www.aura-astronomy.org/ هم سرچ کنین ممکنه عکسای خوبی پیدا کنید! :)
http://apod.nasa.gov/apod/archivepix.html
http://canopus.physik.uni-potsdam.de/~axm/images.html
http://www.astroimages.com/
و....
میتونین تو گوگل یا یاهو deep sky photos/ image رو سرچ کنین تا سایتای مختلفی بیاد :)

yperseusy
04-25-2013, 06:58 PM
در ویکی پدیا عکس های مختلف دیپ اسکای وجود داره که حجم هایی بسیار بالا حتی تا 200 مگابایت هم دارند :)

javadstar76
04-25-2013, 09:57 PM
سلام

سلام دوست عزیز.
شما میتونید مراحل کامل ساخت ماکت این تلسکوپ فضایی رو از لینک های زیر دانلود کنید.
http://hubblesite.org/the_telescope/hand-held_hubble/pdf/directions-ext-expert.pdf
http://hubblesite.org/the_telescope/hand-held_hubble/pdf/directions-int-expert.pdf
http://hubblesite.org/the_telescope/hand-held_hubble/pdf/pattern-ext-expert.pdf
http://hubblesite.org/the_telescope/hand-held_hubble/pdf/pattern-int-expert.pdf

موفق باشید:)

aysa
04-25-2013, 10:00 PM
سلام
كسي سايت تلسكوپ هاي كك رو ميدونه؟

sk..galaxy
04-25-2013, 10:03 PM
سلام این عبارت رو در گوگل سرچ کنید "Marquette astronomy hubble dl pdf" :)

ممنون ولی بازم چیزی گیر نیومد.....

javadstar76
04-25-2013, 10:11 PM
سلام
كسي سايت تلسكوپ هاي كك رو ميدونه؟

www.keckobservatory.org

Mojtaba.M
04-25-2013, 10:15 PM
ممنون ولی بازم چیزی گیر نیومد.....

سلام بر شما

فکر کنم این لینک بتونه کمکتون کنه :

این (http://www.noojum.com/images/stories/spacecraft/download/60.rar) ;)

البته فکر نکنم به صورت PDf باشه ولی امیدوارم که به دردت بخوره:)

موفق باشید ;)

Omid Scope
04-25-2013, 10:37 PM
سلام

تو لینک زیر ساخت ماکت هابل در سه قسمت تقسیم بندی شده (نسبت به میزان سختی ساخت) که با کلیک تو هر قسمت میتونید pdf مورد نظر رو دانلود کنید.
http://hubblesite.org/the_telescope/hand-held_hubble/
موفق باشید.

newastronomer
04-26-2013, 06:08 PM
سلام به دوستان نجومی
روز معلم نزدیکه و همه ما دوست داریم که این روز را به معلم ها و استادامون تبریک بگیم حتما خیلی از شماها هم قصد دارید که این روز را به استادی که ازش نجوم یادگرفتین و شما را به سمت این دنیای جذاب آورده تبریک بگین راستش تو این فکر بودم که اگه بشه با یه جمله نجومی این تبریک را گفت خیلی قشنگتره و قطعا اون استادمونم اینطوری بیشتر خوشش میاد.
حالا از دوستان میخوام هرکسی که جمله تبریک روز معلمی که با مفاهیم و اصطلاحات نجومی همراه هست به ذهنش می رسه بگه تا امسال قشنگتر روز معلم را به معلمای نجومی مون تبریک بگیم

فقط روز معلم نزدیکه اگه چیزی به ذهنتون رسید سریعتر بگین

berjis93
04-26-2013, 08:44 PM
دوستان سلام.دنبال یه کلیپ میگردم که  بزرگی عالمو در مقایسه با ما زمینیا نشون بده.خیلی دنبالشم لطفا اگه سراغدارید ادرس بدید دانلود کنم.
ممنون

yperseusy
04-26-2013, 10:40 PM
دوستان سلام.دنبال یه کلیپ میگردم که  بزرگی عالمو در مقایسه با ما زمینیا نشون بده.خیلی دنبالشم لطفا اگه سراغدارید ادرس بدید دانلود کنم.
ممنون

سلام دوست عزیز
در چند صفحه قبل این http://htwins.net/scale2/ لینک رو قرار داده بودند که مجددا برای شما قرارش میدم :)

موفق باشید :)

naser2004sh
06-17-2013, 07:37 PM
با سلام خدمت بچه های عزیز تاپیک
من یک تلسکوپ دارم و مدتهاست بدنبال نقشه آسمان میگردم البته نه به شکل نرم افزار بلکه به شکل کتاب یا نقشه
میشه بنده رو راهنمایی کنید چه نقشه ای و از کجا میتونم تهیه کنم خیلی ممنون میشم به علت اینکه ساکن اهوازم اگر از طریق سایت بشه خرید بهتره
با تشکر

javadstar76
06-17-2013, 09:07 PM
من یک تلسکوپ دارم و مدتهاست بدنبال نقشه آسمان میگردم البته نه به شکل نرم افزار بلکه به شکل کتاب یا نقشه
میشه بنده رو راهنمایی کنید چه نقشه ای و از کجا میتونم تهیه کنم خیلی ممنون میشم به علت اینکه ساکن اهوازم اگر از طریق سایت بشه خرید بهتره
با تشکر

سلام دوست عزیز :)
اگه به دنبال نقشه ی آسمان هستید میتونید از فروشگاه محصولات نجومی آوااستار (http://shop.avastarco.com/Index.html) گردونه ی آسمان رو بخرید که با استفاده از اون میتونید موقعیت صور فلکی رو در ساعت و ماه دلخواه ببینید.

http://up.avastarco.com/images/m898y93q629326mkb6n4.jpeg (http://up.avastarco.com/)

اما اگه دنبال اجرام آسمان هم هستید پیشنهاد من استفاده از کتاب Messier Marathon هست که میتونید از اینجا (http://www.noojum.com/books-software/books/5758-messier-marathon.html) دانلودش کنید.
امیدوارم که مفید باشه :)

Mojtaba.M
06-17-2013, 09:54 PM
با تشکر

سلام بر شما و خوشامد گویی بابت عضویت در فروم آوا استار;)

برای پیدا کردن اجرام سماوی در شب های رصدی ، میتونید از نقشه های مختلفی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید . البته گردونه آسمان هم مفید هست ولی بیشتر برای پیدا کردن صور فلکی به کار میره .

شما میتونید یکی از این نقشه ها رو از انتشارات ایرانشناسی تهیه کنید .(نقشه به زبان فارسی هست);)

نقشه آسمان شب (http://www.iran-shenasi.com/?Page=BookDetails&BookID=15)

موفق و پیروز باشید با نجوم :wink:

Tahereh Ramezani
06-25-2013, 12:51 PM
سلام دوستان

یک درخواست داشتم ، ممنون میشم اگر کسی کمک کنه : :)

یک کلیپ در مورد ماه میخوام ، اگر در مورد چگونگیِ تشکیل ماه باشه که خیلی بهتر هست ، اگر هم نشد در مورد کلاً ماه باشه .
فقط یک چیزی : کلیپ هایی مانند http://www.space.com/19275-moon-formation.html ، دانلود نمیشن ، لطفاً کلیپی باشه که بشه دانلود هم کرد .

با سپاس فراوان ............. :)

mohammad_reza
06-25-2013, 02:00 PM
با سلام خدمت شما
من این لینکی که قرار دادید کلیپش رو دانلود کردم
بفرمایید.....
http://www.mediafire.com/?o6fjb9zav1ygcs1

yperseusy
06-25-2013, 02:04 PM
سلام
من کلیپ رو دانلود کردم تو افلاک گذاشتم که بتونید استفاده کنید :)
لینک دانلود (http://www.astroupload.com/do.php?filename=1372156423581.mp4)

===================
با محمد رضا خط رو خط شد :دی
من این رو پاک نمیکنم تا زیبایی کاره گروهی در آوا رو بقیه ی دوستان هم ببینند :)

Tahereh Ramezani
06-25-2013, 02:10 PM
خیلی خیلی ممنونم از دوستان ............. :)

فقط یک سؤال : چه جوری دانلود کردین ؟ ( من کلی گشتم ولی گزینه ی دانلود ندیدم ) :)

yperseusy
06-25-2013, 02:11 PM
نرم افزار idm نصب کنید با اون میتونید دانلود کنید ;)

Neda Jafari
06-30-2013, 12:33 PM
سلام به همه ی دوستان عزیزم... :)

1 درخواست داشتم یک پایگاه داده های رصدی از هابل hst می خواستم که سرعت رو داشته باشه... برای بررسی نرخ انبساط عالم

با سپاس :)

berjis93
07-04-2013, 01:42 AM
سلام دوستان .کلیپ پرتاب تا فرود مریخ نورد اسپیریت روی مریخو میخوام.ممنون میشم اگه ادرس دانلودشو بهم بدید.
با تشکر برجیس خان...:دی

nakhodaye aseman
07-04-2013, 09:35 AM
سلام دوستان .کلیپ پرتاب تا فرود مریخ نورد اسپیریت روی مریخو میخوام.ممنون میشم اگه ادرس دانلودشو بهم بدید.
با تشکر برجیس خان...:دی
بفرمایید اینم انیمیشن فرود
اینجا (http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/video/movies/spirit/Langley_TIRS_Animation.avi)
این لینک هم به درد بخور هستش
اینجا (http://www.jpl.nasa.gov/video/index.php?id=801)

Astronomy
07-06-2013, 06:45 PM
سلام دوستان

پلاگین raw reader برای فتوشاپ cs5 میخواستم! دوستان لینک دانلود تست شده دارن دریغ نکنن لطفا :دی

چند وقت پیش یکی دانلود کردم کار نمیکرد!

yperseusy
07-06-2013, 09:09 PM
تو سایت Adobe هست
لینک (http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4728)

aysa
07-06-2013, 10:00 PM
سلام.يه تاپيكي هست كه در مورد موقعيت رشته ي فيزيك وستاره شناسي تو ايران توضيح بده؟:)
اصلا ميشه يه نفر بهم توضيح بده كه چه دست آوردي ميتونيم داشته باشيم يا اصلا دست آوردي هست؟آخر عاقبتمون غاز چروندن كه نيست؟:دی

Mehrnoosh
07-11-2013, 10:49 PM
سلام
ما برای تاسیس یه گروه نجومی جدید نیازمند اسم هستیم ممنون میشم دوستان پیشنهاد بدند؟
:)

javadstar76
07-12-2013, 12:59 AM
سلام.يه تاپيكي هست كه در مورد موقعيت رشته ي فيزيك وستاره شناسي تو ايران توضيح بده؟:)
اصلا ميشه يه نفر بهم توضيح بده كه چه دست آوردي ميتونيم داشته باشيم يا اصلا دست آوردي هست؟آخر عاقبتمون غاز چروندن كه نيست؟:دی

سلام.

ببخشین یکم دیر جوابتون رو میدم.
چند وقت پیش تقریبا یه همچین موضوعی توی تاپیک گفتگوی اعضای ممتاز مطرح شد توی این صفحه (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1073-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%85%D8%AA%D8%A7%D8%B2/page16) :)

al-psp
07-12-2013, 10:42 AM
سلام
ما برای تاسیس یه گروه نجومی جدید نیازمند اسم هستیم ممنون میشم دوستان پیشنهاد بدند؟
:)
شباهنگ،سر به هوا ها

mohsen4465
07-13-2013, 09:21 PM
سلام بچه ها :)

دنبال یه مجله نسبتاً تخصصی میگردم که هم علمی باشه هم نجومی. قصد دارم آبونمانش رو بگیرم. مجلاتی مثل نجوم، آسمان شب و ... صرفاً نجومی ان. مجلاتی هم مثل دانستنیها و ... هم صرفاً علمی. من یه مجله رو مدنظر دارم که علاوه بر اینکه رویدادها و اتفاقات نجومی و اخبار نجومی رو داخلش داشته باشه، اخبار علمی روز دنیا و مقالات علمی غیر نجومی هم داشته باشه. از همه شاخه ها، هم نجوم، هم فیزیک، هم شیمی، هم زیست شناسی داخلش مطلب داشته باشه. کلاً یه مجله علمی نجومی کامل. میخواستم ازتون مشورت بگیرم ببینم اصن چنین مجله‌ای هست؟ انگلیسی زبان هم بود ایراد نداره شاید تونستم آبونمان نسخه الکترونیکیش رو بگیرم. ممنون. :)

rezash
07-13-2013, 09:44 PM
فکر کنم در مجلات خارجی "ساینس" همه علوم رو در بر بگیره.

البته در ایران هم مجلاتی هستند ولی نمیدونم ذائقه همه مخاطبان به این شکل رو در بر میگیره یانه؟!

پیمان اکبرنیا
07-13-2013, 10:19 PM

دنبال یه مجله نسبتاً تخصصی میگردم که هم علمی باشه هم نجومی. قصد دارم آبونمانش رو بگیرم. مجلاتی مثل نجوم، آسمان شب و ... صرفاً نجومی ان. مجلاتی هم مثل دانستنیها و ... هم صرفاً علمی. من یه مجله رو مدنظر دارم که علاوه بر اینکه رویدادها و اتفاقات نجومی و اخبار نجومی رو داخلش داشته باشه، اخبار علمی روز دنیا و مقالات علمی غیر نجومی هم داشته باشه. از همه شاخه ها، هم نجوم، هم فیزیک، هم شیمی، هم زیست شناسی داخلش مطلب داشته باشه. کلاً یه مجله علمی نجومی کامل. میخواستم ازتون مشورت بگیرم ببینم اصن چنین مجله‌ای هست؟ انگلیسی زبان هم بود ایراد نداره شاید تونستم آبونمان نسخه الکترونیکیش رو بگیرم. ممنون. :)

در ایران که به جز چند مورد محدود که ذکر شد، برهوت مجلات علم برای همگان هست :) بیشتر مجلات یا علمی زرد هستند یا تکنولوژی محور هستند تا با محور ترویج علم. یعنی مجلاتی مثل بررسی موبایل و تبلت و ماشین که بیشتر تکنولوژی ها را به صورت بازاری بررسی می کنند و کمتر علمی هستند.

اما بین مجلات خارجی من چند نمونه می شناسم. اگر مجلات تخصصی می خواهید که جدیدترین و برترین یافته ها و مقاله های علم روز جهان توش باشه، همونطور که آقای شعبانی گفتند "ساینس" و "نیچر" هستند.

اما در میان مجلات ترویج علم من چند نمونه می شناسم که خوب هستند:

1- focus:

http://sciencefocus.com/

2- popular Science:

http://www.popsci.com/

3- scientific american:

http://www.scientificamerican.com/

4- National Geographic:

http://www.nationalgeographic.com/

هر کدوم از اینها تم خاصی دارند :) شماره های آخر را ببینی متوجه تفاوتهای کلی خواهی شد :)

صادق مقامی
07-13-2013, 10:50 PM

سلام.
توی مجلات داخلی مجله دانشمند تا آخرین باری که من دیدمش حالت مورد نظر شما رو داشت(البته به نظر من).
آخرین باری که خوندمش تو یه صفحه پدیده های نجومی ماه رو همراه یه نقشه آسمون نوشته بود و یه بخش اختصاصی نجومی داشت(اخبار نجومی و اگه درست یادم باشه یه مقاله در مورد سیاه چاله ها).
ولی الان دو سالی هست که نه بدستم رسیده نه ازش خبری دارم.شایدم تغییر کرده باشه.

mohsen4465
07-15-2013, 08:21 PM
از همه دوستان خوبم ممنونم :)

مجله دانشمند فوق العاده بود آقا سجاد. گلچینی از تمام مجلات خارجی بود اما انگاری دیگه منتشر نمیشه. Science هم خیلی خوب بود ولی هفته نامه هست و گرون تر در می اومد خودمم ممکنه وقت نکنم هر هفته یکیشو کامل مطالعه کنم. من از بین پیشنهادات خوب آقای اکبرنیا Scientific American رو انتخاب کردم. تا ببینم میتونم آبونمانش رو بگیرم. :67:

*artemis
07-18-2013, 05:18 PM
سلام
یه سوال داشتم اونم این بود که ایا تو اوا تاپیکی هست در مورد بارش های شهابی که به صورت علمی نحوه رصد بارش های شهابی رو اموزش بده یا اطلاعاتی کلی در این مورد توش باشه من هر چی گشتم پیدا نکردم
اگر کتابی در این مورد هم معرفی کنید که خیلی خیلی ممنون میشم

mohsen4465
07-18-2013, 07:21 PM
سلام
یه سوال داشتم اونم این بود که ایا تو اوا تاپیکی هست در مورد بارش های شهابی که به صورت علمی نحوه رصد بارش های شهابی رو اموزش بده یا اطلاعاتی کلی در این مورد توش باشه من هر چی گشتم پیدا نکردم
این تاپیکش:
http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?764-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%8A-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%A8%D9%8A
در مورد کتاب هم من یه کتاب بنام «راهنمای هفتگی آسمان شب» (A Sky Watcher's Year - The Weekly Sky Guide) از Jeff Kanipe دارم که در مورد بارش های شهابی هم مطلب داره. البته خودم هنوز بطور کامل این کتابو نخوندم. :)

Mojtaba.M
07-18-2013, 11:00 PM
سلام

سلام بر شما دوست گرامی :)

کتاب بارش های شهابی یکی از کتاب های تخصصی در زمینه بارش های شهابی و انواع رصد آن و شمارش نرخ سرسویی (http://wiki.avastarco.com/index.php?title=%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4_%D8%B4%D9 %87%D8%A7%D8%A8%DB%8C#.D8.B3.D8.B1.D8.B9.D8.AA_.D8 .B3.D8.A7.D8.B9.D8.AA.DB.8C_.D8.B3.D9.85.D8.AA_.D8 .A7.D9.84.D8.B1.D8.A3.D8.B3.DB.8C) می باشد که نویسنده آن آقای امیر حسن زاده (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?487-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87) هستند که اتفاقا در فروم ما هم هستند .

کتاب نسبتا کاملی هست و به نظر من اطلاعات خوبی داره :)

شما میتونید کتاب رو از انتشارات ایرانشناسی به طور پستی یا حضوری تهیه کنید که آدرس اینجا هست ;)

اینجا (http://www.iran-shenasi.com/?Page=BookDetails&BookID=56)

موفق و آسمانی باشید ;)

Kianoosh.S
07-28-2013, 04:57 PM
سلام به همگی

یک نرم افزاری هست با نام "LR timelapse" که میشه باهاش به راحتی تایم لپس تهیه کرد. نسخه ای من پیدا کردم کرک شده نیست. اگر کسی از بین دوستان هست که بتونه نسخه کاملشو در اختیارمون بذاره دعاگوش میشیم :دی