PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رکوردهای نجومی

gandom
01-09-2011, 03:08 PM
:explode:سلام:explode:
این تاپيك رو ايجاد تا اعضای فروم گرم نجومی رکوردهایی که تو زمینه ی نجوم زدن رو بنویسن. این رکوردها می تونه کتاب خوانی نجومی:OSMILEY:,تعداد شهاب های مشاهده شده در یک شب:rotflol:,تعداد اجرام مسیه یا صوفی گرفته شده در یک شب:eyes on fire:, میزان ساعت بیداری در یک شب رصدی:tastey: و یا هر رکوردی که مربوط به نجوم باشه رو در بر میگیره.

na3r
01-09-2011, 03:34 PM
پیشنهاد خیلی جذابیه....!

فکر می کنم خیلیا تو این تاپیک ترغیب شن که از همین امروز اقدام به ثبت یه رکورد نجومی بکنن..!!

ممممم .... پیشنهاد می کنم در صورت موافقت و استقبال اعضای فروم. عنوان تاپیک رو به : "رکورد های آواستاری" تغییر بدیم. (یا یه عبارت هم معنای بهتر)

- به فکر رکورد های دسته جمعی هم باشین..! منتظر پیشنهاداتتون هستم.

Mostafa
01-09-2011, 03:41 PM
ممنون ...

تاپیک جالبیه :have a nice day:

من یک عکس از بارش شهابی اسدی 78 دارم که توی عکس ، 19 تا شهاب ثبت شده ... :rambo:

اگر کسی عکسی با تعداد شهاب بیشتر داره خوشحال میشم بدونم

( فکر میکنم تا قبل از این اوشین زاکاریان یک عکس داشت با 14 تا شهاب در یک فریم )

ولی الآن رو نمیدونم که آیا این رکورد شکسته شده یا نه :guntootsmiley[1]:

169
01-09-2011, 05:48 PM
19 تا؟!!!!! زمان نوردهیش چقدر بوده آقای امام؟! اخه خیلی زیاده!!!

البته من نظرم اینه که بشه ترین های نجومی و صرفا فقط کارای فردی و گروه ی داخلی نباشه! یعنی در نجوم هر چی ترینه رو قرار بدم از اجرام گرفته تا کارای شخصی نجومی!!!
برای راهنمایی هم میتونم بهتون بگم که از لیست های با قابلیت مرتب کردن ویکی پدیا میشه استفاده کرد! برنامه نجومی redshift هم ترین های نجومی رو داره! در زمنیه فراخورشیدی ها هم یه مقاله به فارسی ترجمه شده که بسیار جالب بود!

gandom
01-09-2011, 07:32 PM
پیشنهاد خیلی جذابیه....!

فکر می کنم خیلیا تو این تاپیک ترغیب شن که از همین امروز اقدام به ثبت یه رکورد نجومی بکنن..!!

ممممم .... پیشنهاد می کنم در صورت موافقت و استقبال اعضای فروم. عنوان تاپیک رو به : "رکورد های آواستاری" تغییر بدیم. (یا یه عبارت هم معنای بهتر)

- به فکر رکورد های دسته جمعی هم باشین..! منتظر پیشنهاداتتون هستم.

پیشنهاد خوبیه,البته اگه اعضای آوااستار استقبال کنن و ترین ها رو ثبت کنن. اگه رکورد ها بیش تر از بیست شد حتما" این کار رو می کنیم.

gandom
01-09-2011, 07:37 PM
ممنون ...

تاپیک جالبیه :have a nice day:

من یک عکس از بارش شهابی اسدی 78 دارم که توی عکس ، 19 تا شهاب ثبت شده ... :rambo:

اگر کسی عکسی با تعداد شهاب بیشتر داره خوشحال میشم بدونم

( فکر میکنم تا قبل از این اوشین زاکاریان یک عکس داشت با 14 تا شهاب در یک فریم )

ولی الآن رو نمیدونم که آیا این رکورد شکسته شده یا نه :guntootsmiley[1]:

خب چرا عکستون رو نمی ذارین تا همه ی اعضای آوااستار ازش لذت ببرن؟ راستی چون من تو کار عکاسی نبودم:th_cry:, فقط یه رکورد از شهابا دارم البته به صورت رصدی نه عکاسی,اونم اینه که توی قصر بهرام تو کم تر از هفت ساعت بدون اینکه به آسمون زل بزنم 31 شهاب دیدم که چند تاشونم درخششی بیش تر از درخشش زهره رو داشتن.

Mostafa
01-09-2011, 08:48 PM
Astronomer 169 جان ، اون عكس حدود 1 ساعت نوردهي داشت و مهمترين نكته اين بود كه دوربين به سمت كانون بارش نشانه رفته بود و در نتيجه اندازه زاويه اي شهاب ها كوچك و به جاي آن شهاب ها پرنور تر ميشدند . ( چون شهابهاي اسدي خيلي پر سرعت اند و معمولآ به همين دليل به سختي در عكس نمايان ميشوند )

متآسفانه آن عكس آنالوگ و خيلي قديمي است و بيشتر شهاب ها كم نورند و در اسكن عكس مشخص نميشوند و قابل نمايش در سايت نيست .

lightcatcher
01-10-2011, 09:57 AM
انجمن نجوم ما هم رکورد بزرگترین نقاشی نجومی رو با طول 50 متر و عرض 90 سانتی متر رو داره.
این نقاشی در محل انجمن نجوم افلاک واقع در شاهین شهر اصفهان قابل مشاهده است
حدود 300 نفر در کشیدن این نقاشی سهیم بودند

*sh
01-10-2011, 01:35 PM
انجمن نجوم ما هم رکورد بزرگترین نقاشی نجومی رو با طول 50 متر و عرض 90 سانتی متر رو داره.
این نقاشی در محل انجمن نجوم افلاک واقع در شاهین شهر اصفهان قابل مشاهده است
حدود 300 نفر در کشیدن این نقاشی سهیم بودند

چه کار قشنگی!! کاش یکی دو تا عکس ازین نقاشی میزاشتین

Setare KOchOlO
01-11-2011, 11:59 AM
گينس آوا استاريا

چطوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ركورد من هم خوندن 4مرتبه كتاب نجوم به زبان ساده و نجوم ديناميكي (اين يه كم ديگه مونده!!!:yaeh%20am%20not%20d)

البته بگم منظورم از خوندن اينه كه هر بار مثه روز اول مي خوندمشون ولي با اين تفاوت كه نسبت به سري قبل اطلاعات بيشتري دارم ... چون من ميخوام يه كتاب بخونم 5تا كتاب ديگه كنارشه ...:yaeh%20am%20not%20d
در عين حال خبرهاي جديدي كه پيدا مي كردم در هرموضوعي كنارش نوشتم خلاصه كتابام آرشيو خبراس برا خودش.:have a nice day:

gandom
02-04-2011, 01:33 AM
اطلاعیه:
از تمام کاربران عزیز آوااستار تقاضا می شود هر چه سریع تر رکورد های خود را در گینس آوااستار به ثبت برسانند وگرنه ...(:are you for real :)

پیام بهرام پور
02-04-2011, 01:00 PM
من در آواخر تابستان سال 89 در 7 روز 6 رصد رفتم! (خارج از تهران و خیلی دشوار هر 6 بار هم در جاهای مختلف)
البته فکر نمی کنم خیلی خفن باشه ولی خب برای من خیلی خفن بود

Mostafa
02-10-2011, 01:48 AM
خب .... يك ركورد هم از خود آوااستار بگيم !

راستش تا الآن خب دوستان زيادي عضو سايت شدند كه به تناوب به سايت سر ميزنند ، يك تعداد زيادي هم كه هميشه ميهمان و خواننده خاموش هستند .

شايد الآن در هر روز به طور ميانگين 50-60 تا از اعضا به تناوب در طول روز از سايت بازديد ميكنند

منتها بيشترين تعداد كاربران آنلاين كه همزمان آنلاين بودند در روز خورشيد گرفتگي و در زمان ارسال گزارش ها بود كه 18 نفر همزمان بودند كه من از اين واقعه يك عكس گرفتم !

( البته ممكن است قبلآ يا بعدآ تعداد بيشتري هم همزمان آنلاين بوده باشند ولي من نديدم )

به نظرم فعلآ اين بيشترين ركورد است .

اين هم مدركش :

http://www.irupload.ir/images/28995823038302125544.jpg (http://www.irupload.ir/)

علی ابراهیمی سراجی
02-10-2011, 12:10 PM
سلام دوستان
بحث جالبيه، به نظرم دوستان رو ترغيب مي‌كنه كه بيشتر به زيباييهاي نجوم بپردازند. من خدا رو شكر چنتايي كار جالب به نظرم جالب اومد كه ذكر مي‌كنم.
1- از سال 1378 كه شاهد 9 كسوف جزئي بودم جالبه كه با اين‌كه ساكن تهرانم ولي هيچكدومشون رو در تهران نديدم! كه از تعداد فوق 6 تاش تو مناطق مرزي و از اين 6 تا 3 تاش تو بهترين نقاط رصديشون دقيقاً در نقطه‌ي صفر مرزي بوده كه فكر نكنم بشه همچين كاري رو تا سال‌ها انجام داد.
2- تو ماراتن مسيه سال 1384 با يك دوربين 60*10، 104 جرم مسيه رو گرفتم كه بعضي از اونها به قدري سخت ديده مي‌شدند كه 2 تا 3 تا داور رو مياوردم تا تأييد بشه!
3- يك اتفاق جالب و عجيب ديگم هست و اون اينه كه از سال 1384 تا 1389 كلي رويت هلال انجام دادم ولي يك دونه هم هلال بحراني نديدم! ولي در سال 1384، 3 تا هلال بحراني ديدم!
4- يك اتفاق جالب كه شخصي‌تره در 2 ده‌ي اخير فقط 6 تا دنباله‌دار در آسمان به حدي پرنور شدند كه با چشم به راحتي ديده مي‌شدند كه اين شانسو داشتم كه 4 تاشونو با چشم ببينم. فقط هياكوتاكه در سال 1375 و بردفيلد در سال 1383 رو از دست دادم كه دومي رو با دوچشمي ديدم.
5- البته يك اتفاق جالب ديگه ديدن 3 دنباله‌دار نسبتاً پرنور در طي يك شب بود. كه كم‌نورترينش قدرش 7 بود. دنباله‌دار نيت، بردفيلد و لينير در بهار 1383 بود.
6- در بارش جوزايي سال 1386 به اتفاق دوست خوبم آقاي پورخرسندي در پشت بام قصر بهرام 4 ساعت بدون وقفه و بدون كوچكترين جابجايي بارش شهابي را رصد كرديم و حدود 500 شهاب ثبت كرديم.
7- در تابستان سال 1380 به مدت يكماه كه مسافرت رفته بودم شمال يك پروژه حركت ستارگان و سيارات و ماه در آسمان شب با استفاده از سيستم مختصات سماوي سمت- ارتفاعي اجرا كردم كه به مدت 4 روز در هفته به مدت 6 ساعت به فاصله‌ي هر 10 دقيقه با 3 إلي 4 جرم در هواي شرجي انجام دادم. گزارششو كه تحويل خانم نعيمي‌پور مسئول سابق رصدخانه‌ي مركز علوم و ستاره‌شناسي مي‌دادم اينقدر قطور شده بود كه خودم از تعجب شاخ درآوردم.
با تشكر
علي ابراهيمي سراجي
21 بهمن 1389

آسمون
02-11-2011, 11:48 PM
سلام به همه
هی آقای صادقیان هیچی نمیگه.....هی آقای صادقیان متواضعانه برخورد می کنه
هیچ کس هم نمیگه که ایشون تو این فروم رکورد داره!!!!!:banghead:
آقای صادقیان تواضع رو بذار کنار و رکوردات رو تو این فروم بگو:rambo:

rezash
02-12-2011, 12:18 AM
نمیدونم اینارو میشه رکورد حساب کرد یا نه.
15 شب پیاپی رصد از اول شب تا خود صبح وتقریبا" 3 شبانه روزش(به خاطر کارم) رو بدون خواب.(خرداد و تیر 89)
یه وقت نگین خیلی خوره ای.
یک بار هم مشتری رو تا 3 ساعت بعد از طلوع افتاب رصد کردم.بعد هم گمش کردم.
اون اوایل هم که تلسکوپ 8 اینچی دابسونی گرفته بودم از رو ندید پدیدی از پشت بوم میبردمش خونه(بعدها گذاشتمش تو خرپشته).ولی تقریبا" یک ماه بعضی روزها تا 10 بار دو طبقه خونه رو هی میبردم بالا هی میاوردمش پایین.فکرشو کن تو اون حالت. (اونموقع میتونستم با رضا زاده مسابقه بدم).

Sunrise
02-23-2011, 10:42 PM
خب .... يك ركورد هم از خود آوااستار بگيم !

منتها بيشترين تعداد كاربران آنلاين كه همزمان آنلاين بودند در روز خورشيد گرفتگي و در زمان ارسال گزارش ها بود كه 18 نفر همزمان بودند كه من از اين واقعه يك عكس گرفتم !

به نظرم فعلآ اين بيشترين ركورد است .

مبارکه:thanks:

رکورد امشب شکسته شد!

http://s1.picofile.com/file/6376273638/3.jpg

امیر حسن زاده
02-28-2011, 01:35 PM
5 سال پيش در چنين روزي(9 اسفند) چند گروه رصدي در استان كرمان مستقر شدند تا هلال بسيار باريك صفر 1427 را رويت كنند. افرادي مانند آقايان مهندس ميرسعيد؛ بوژمهراني؛ علي ابراهيمي؛ الماسي؛ نيري؛ بنده و ... نيز در اين جمع بودند. در نهايت آقاي محسن شريفي اولين نفري بود كه موفق به رويت اين هلال شد و توانست ركورد جهاني رويت هلال ماه(با كمترين جدايي زاويه اي) را به دست آورد.
گزارش اين رصد در مجله اسكاي اند تلسكوپ به چاپ رسيد

169
02-28-2011, 03:03 PM
5 سال پيش در چنين روزي(9 اسفند) چند گروه رصدي در استان كرمان مستقر شدند تا هلال بسيار باريك صفر 1427 را رويت كنند. افرادي مانند آقايان مهندس ميرسعيد؛ بوژمهراني؛ علي ابراهيمي؛ الماسي؛ نيري؛ بنده و ... نيز در اين جمع بودند. در نهايت آقاي محسن شريفي اولين نفري بود كه موفق به رويت اين هلال شد و توانست ركورد جهاني رويت هلال ماه(با كمترين جدايي زاويه اي) را به دست آورد.
گزارش اين رصد در مجله اسكاي اند تلسكوپ به چاپ رسيد

خسته نباشید آقای حسن زاده
می خواستم بدونم عکسی در اون روز دارید!؟ خوشحال میشیم اگه مشکلی پیش نمیاد قرار بدید!!

امیر حسن زاده
03-01-2011, 11:25 AM
عكس تعدادي از اعضاي گروه كه فكر كنم در شب قبل از رصد گرفته شده بود
در لينك گزارشهاي رصدي كمان آسماني هم مي توانيد اطلاعات و عكسي را ببينيد
http://www.kamaneasemani.com/ecrescent/1427/saf.html

تعداد بچه ها خيلي زياد بودند. روز رصد به چند گروه تقسيم شديم. گروه ما به ارتفاعات جبال بارز رفت. خاطرات اون سفر خيلي جالب و خطرناك بود! چرا كه در راه رسيدن به قله ماشين ما در حال سقوط بود و با كلي زحمت تونستيم نجات پيدا كنيم. واقعاً شانس آورديم. موقع بر گشتن هم چون ماشين درب و داغون شده بود خيلي دردسر كشيديم.

amehrani1389
03-01-2011, 11:31 AM
سلام

بنده هم چند تا کار انجام دادم که شاید رکورد باشه!
1- برای رصد هلال محرم 1425 ، برای یافتن رصدگاه ی مناسب طی سه روز 3000 کیلومتر رانندگی کردم و آخرش هم با شرایط نامناسب جوی مواجه شدم!
2- برای رصد هلال ذیحجه 1424 به کرمان سفر کردم و بلافاصله بعد از برگشت به اصفهان برای انجام ماموریتی دیگه به مشهد رفتم. این دو سفر مجموعا" 5 روز بطول انجامید و طی اون در هر 24 ساعت فقط 1 ساعت میخوابیدم. رانندگی در سفر به کرمان رو خودم انجام میدادم.
3- از شوال 1423 تا بحال بطور منظم از تمامی هلالهای صبحگاهی و شامگاهی عکس گرفتم و شاید یکی از کاملترین آلبومهای عکس هلال رو در اختیار داشته باشم ( فکر میکنم مهندس میر سعید هم آلبوم بسیار کاملی تهیه کرده اند )
4- دو رویت موفق هلال در هواپیما داشتم . در یک مورد هم هلال رو در عکسهایی که در کابین گرفته بودم آشکار کردم.
5- با رویت هلال ذیقعده 1426 یکی از تاثیرگذارترین رویتهای هلال در ایران رو انجام دادم که در اصلاح معیارهای رویت پذیری مورد استفاده قرار گرفت.
6- ناکامترین رصدگر هلالهای بحرانی با سن کم هستم!!! در هر سه موردی که اقدام کردم با شرایط نامناسب جوی مواجه شدم ( جمادی الثانیه 1422 ، رجب 1423 و صفر 1427 )
7- جزو معدود رصدگرانی بودم که طی چند سال ، رویت هلال رو با هدف تعیین دقت معیار یالوپ انجام میدادم و رصدگاهم رو با توجه به همین موضوع انتخاب میکردم.

با احترام

yperseusy
03-06-2011, 10:40 PM
ركورد آوا بار ديگر شكسته شد :t5hq2u:
به اميد 1000نفر آن لاين:love:
http://s1.picofile.com/file/6410559354/Untitled.jpg
تذكر : اين تصوير با همكاري مادر مجازیم گرفته شده است :D
با تشكر فراوان از ايشان :D

آسمون
03-06-2011, 10:45 PM
این عکسی که گذاشتید 21 عضو آن لاین هستن،در صورتی که من تا 23 هم دیدم.:have a nice day:

geologist
03-06-2011, 11:30 PM
http://s1.picofile.com/file/6410695170/record.jpg

yperseusy
03-06-2011, 11:35 PM
اينم يه جورشه :thumbsup:

rezash
03-21-2011, 03:24 AM
رکورد جدید
اخرین پست سال 1389 به حساب من نوشته شد.
http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?413-%D8%B9%D9%8A%D8%AF-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1&p=9479&viewfull=1#post9479

yperseusy
07-10-2011, 10:35 PM
رکوردی دیگر 28 کاربر آن لاین!!!

http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=1753&d=1310324712

Mojtaba.M
07-12-2011, 03:07 PM
کسی که بیشترین خورشید گرفتگی رو رصد کرده پساکفه

درست میگم ؟

Mostafa
08-01-2011, 11:12 PM

درست میگم ؟

خیر ... پاساکف به دانشمند خورشید شناسی شهرت دارد ولی فکر نمیکنم رکورد دار باشد

تا جایی که بنده اطلاعات دارم فرِد اسپناک رکورد داره

البته شاید واقعآ رکورد دار افراد دیگری باشند که شهرت زیاد برایشان مهم نباشد و نامی از ایشان نشنیده باشیم

آسمون
08-01-2011, 11:21 PM
و باز هم رکورد شکسته شد.....

http://ir.webuda.com/images/4c0915ab3bcb.jpg

Mostafa
08-01-2011, 11:25 PM
سلام به همه اعضا گرامی

امشب ، دهم امرداد 1390 و در آستانه 1 سالگی فروم ، طبق آمار سایت رکورد بیشترین بازدید و بازدید کننده در 1 روز شکسته شد :

2053

تعداد بازدید ها در روز 10 مرداد ( 1 آگوست ) : 5,167 بازدید

تعداد بازدید کنندگان : 512 نفر

تا کنون بازدید های روزانه بیش از 5000 بازدید و بازکننده بیش از 500 نفر دیده نشده بود .

ضمن اینکه میانگین 10 بازدید برای هر بازدید کننده نشان از جذابیت و گیرایی مطالب دارد که در جای خود باعث خوشحالی است .

البته این اطلاعات از نرم افزار آمارگیری histats گرفته شده که متآسفانه اعضا قادر به مشاهده آن نیستند

( اما میتوانید در باکس سبز رنگ پایین سایت ، اطلاعات کلی را مشاهده کنید )

با تشکر از همه مدیران و اعضا فعال* فروم آوااستار :wink:

----------------------------------------

* اعضا فعال به معنی عام کلمه نه فقط اعضای دارای بیش از 30 پست !! :grin:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

پس از ارسال این پست متوجه شدم که خانم آسمون همزمان در پست قبلی رکورد اعضا آنلاین را ثبت کرده اند .

به همین دلیل بد ندیدم که این رکورد را هم به انتهای این پست ضمیمه کنم

با تشکر از خانم آسمون

2054

stargazer
08-01-2011, 11:41 PM
ای ول به آقا مدیر با این خوش خبریشون :have%20a%20nice%20dو ممنون از همه دوستان :thanks:
پس چه شب خوبیه امشببب:grin::sSig_woohoo2:
به همه تبریک میگم این رکورد رو و یه پیش بینی می کنم. البته حدسه بیشتر.
گمونم از این به بعد در طول این ماه این رکورد زود به زود تغییر کنه و رکوردهای بهتری هم داشته باشیم چون ماه رمضونه و ملت بیدارن ;)
البته امیدوارم حدسم درست از آب در بیاد:thumbsup:

Mostafa
08-04-2011, 11:15 AM

درست میگم ؟

خیر ... پاساکف به دانشمند خورشید شناسی شهرت دارد ولی فکر نمیکنم رکورد دار باشد

تا جایی که بنده اطلاعات دارم فرِد اسپناک رکورد داره

البته شاید واقعآ رکورد دار افراد دیگری باشند که شهرت زیاد برایشان مهم نباشد و نامی از ایشان نشنیده باشیم

سلام جناب آسمون کویر

ببخشید ، من اشتباه کردم . آقای " جی پاساکف " رکورد دار رویت خورشید گرفتگی در جهان هستند .

موفق باشید

Amirali
08-04-2011, 06:58 PM
سلام
من تو ماراتن مسیه دهم با دوربین دوچشمی 70*15 از 135 جرم رقابت 133 تا رو گرفتم
البته 2 تا جرم دیگم بود که حذف شد

Mojtaba.M
08-05-2011, 12:06 PM
سلام جناب آسمون کویر

ببخشید ، من اشتباه کردم . آقای " جی پاساکف " رکورد دار رویت خورشید گرفتگی در جهان هستند .

موفق باشید

سلام یه جایی خونده بودم ولی یادم نبود به خاطر همین با شک و تردید گفتم .

بازم ممنون

sara shahabi
08-12-2011, 01:59 PM
سلام به دوستان!

چیزی که میخوام بگم شاید رکورد نجومی نباشه ولی رکورد اوایی هست!!

قبض تلفن ما از 22000 به 71000 افزایش پیدا کرد!یعنی دقیقا از اون وقتی که من با اوا اشنا شدم!خودمم باورم نمیشد.....(only avastar که میگند همینه!!)

امیدوارم پستم بی ربط نبوده باشه:)ولی با این وضع باید فکر کنم یه مقدار کم رنگ شم!:)

Mostafa
08-12-2011, 02:29 PM
سلام به دوستان!

چیزی که میخوام بگم شاید رکورد نجومی نباشه ولی رکورد اوایی هست!!

قبض تلفن ما از 22000 به 71000 افزایش پیدا کرد!یعنی دقیقا از اون وقتی که من با اوا اشنا شدم!خودمم باورم نمیشد.....(only avastar که میگند همینه!!)

امیدوارم پستم بی ربط نبوده باشه:)ولی با این وضع باید فکر کنم یه مقدار کم رنگ شم!:)

اين از اون ركوردهاي خيلي ناراحت كننده است !! :sad:

اتفاقآ اين مطلب بهانه خوبي است تا نكته اي را به همه دوستان متذكر شوم .

فضاي فروم في نفسه فضايي اعتياد آور است !

خصوصآ كه مربوط به موضوع مورد علاقه فرد باشد ( بنده خودم چند سالي اين اعتياد را تجربه كرده ام ! )

لذا خواهشي كه از همه دوستان دارم اين است كه زمان حضور خود در فروم را مديريت كنند و تا خداي نكرده مشكلي برايشان ايجاد نشود .

حالا گذشته از افرادي كه به صورت Dial Up كانكت ميشوند و هزينه قبض تلفن بالا مي رود ، دوستاني كه از ADSL نيز استفاده ميكنند در خطر اين اعتياد هستند !

اتفاقآ اين عزيزان با خيال آسوده تري ( از نظر هزينه ) به اينترنت وصل ميشوند و خطر معتاد شدن اين دوستان بيشتر هم هست !

اميدوارم با مديريت زمان ، جوري پيش برويم كه فروم فضاي مناسبي براي آموختن باشد نه فضايي براي مختل كردن زندگي دوستان

موفق باشيد

Mojtaba.M
08-12-2011, 03:05 PM

خصوصآ كه مربوط به موضوع مورد علاقه فرد باشد ( بنده خودم چند سالي اين اعتياد را تجربه كرده ام ! )

لذا خواهشي كه از همه دوستان دارم اين است كه زمان حضور خود در فروم را مديريت كنند و تا خداي نكرده مشكلي برايشان ايجاد نشود .

حالا گذشته از افرادي كه به صورت Dial Up كانكت ميشوند و هزينه قبض تلفن بالا مي رود ، دوستاني كه از ADSL نيز ايتفاده ميكنند در خطر اين اعتياد هستند !

اتفاقآ اين عزيزان با خيال آسوده تري ( از نظر هزينه ) به اينترنت وصل ميشوند و خطر معتاد شدن اين دوستان بيشتر هم هست !

اميدوارم با مديريت زمان ، جوري پيش برويم كه فروم فضاي مناسبي براي آموختن باشد نه فضايي براي مختل كردن زندگي دوستان

موفق باشيد

آخ گفتید اونیی که توی آوااستار با Dial Up آنلاین میشن میدونن من چی میگم .

رکورد نیس ولی یکی از بدترین اینترنتاتو Dial Up کشور ایرانه ....

منبه سارا خانوم پیشنهاد میکنم با این وضع فکر یه ای در اس ال باشن والا رکورد از اینام بالاتر میشه ......

sara shahabi
08-12-2011, 03:55 PM

......

موفق باشيد

حق با شماست البته من سعی کرده بودم مدیریت کنم!!!ولی اینقدر مطالب خوب وعلمی در فروم بود که نشد.بعضی چیزها هست که نمیشه با پول مقایسه ش کرد مثل اشنا شدن
با دوستان نجومی(هر چند مجازی)و به دست اوردن اطلاعات نجومی.برای شخص من که جای بسی افتخار وشادمانی است ان شا...ماه دیگه با مدیریت مقدارش کم میشه:))

Mostafa
11-27-2011, 11:59 PM
سلام

امشب بنده هم يك ركورد شخصي زدم كه ديدم بد نيست اينجا مطرحش كنم . ( البته چندان نجومي نيست ولي خوب ... )

من معمولآ هر روز اگر مشكلي پيش نيايد در 2 مقطع در فروم حاضر هستم ( بين 10 صبح تا 4 عصر و 10 تا 12 شب )

هربار هم كه آنلاين ميشم حدود 7-6 تا پيام خصوصي از مديران و دوستان و اعضا گرامي دارم كه غالبآ هم مواردي است كه مي بايستي در فروم پيگيري كنم .

امروز تا حدود ساعت 3 بعد از ظهر آنلاين بودم و طبيعتآ همه پيام ها را چك كردم .

امشب كه حدود ساعت 10 شب دوباره آنلاين شدم با صحنه زير روبرو شدم :

[/URL][URL="http://astroupload.com/uploads/13224247701.jpg"]http://astroupload.com/uploads/13224247701.jpg (http://astroupload.com/uploads/13224247701.jpg)

23 تا پيام خصوصي جديد ..... فقط در عرض 7 ساعت !! :melt::yarr::lock1:
اول فكر كردم شايد كسي اشتباهي چند بار فرستاده .....

اما نه ، هر 23 تا پيام خصوصي كه همه شان هم فرمايشات و درخواست هاي ريز و درشت دوستان بود كه البته حتمآ هم در اسرع وقت انجام خواهم داد

غرض از اين سياهه فقط اين است كه دوستان عدم سرعت در پاسخگويي و اعمال درخواستها را به حساب بي توجهي نگذارند !

مطمئن باشيد هميشه همه پيام ها را با دقت پيگيري ميكنم و حتي المقدور نتيجه را هم به دوستان اعلام مي كنم. :rambo:

اما تآخير در رسيدگي به بعضي از امور را به بزرگي خودتان ببخشيد .

به هر حال رسيدگي به امور فروم وظيفه اي است الهي بر گردن ما ، باشد كه همه با هم رستگار شويم !!!

ان الله مع الصابرين ....

:explode:

Astronomy
12-07-2011, 01:15 PM

حالا گذشته از افرادي كه به صورت Dial Up كانكت ميشوند و هزينه قبض تلفن بالا مي رود ، دوستاني كه از ADSL نيز استفاده ميكنند در خطر اين اعتياد هستند !

موفق باشيد
بعضی موقع ها این جور اعتیاد های علمی خیلی خوبه
من تا قبل از عضو شدن تو آوا استار به فیس بوک معتاد بودم و روزی 7-8 ساعت اون تو الافی میکردم و یه جورایی به فیس بوک معتاد بودم
اما حالا روزی نیم ساعت هم به فیس بوک سر نمیزنم
خوش حالم که اینجا معتاد شدم و این اعتیاد باعث افزایش آگاهی من میشه نه گذروندن وقت من

Mahtabe kavir
12-07-2011, 02:31 PM
بعضی موقع ها این جور اعتیاد های علمی خیلی خوبه
من تا قبل از عضو شدن تو آوا استار به فیس بوک معتاد بودم و روزی 7-8 ساعت اون تو الافی میکردم و یه جورایی به فیس بوک معتاد بودم
اما حالا روزی نیم ساعت هم به فیس بوک سر نمیزنم
خوش حالم که اینجا معتاد شدم و این اعتیاد باعث افزایش آگاهی من میشه نه گذروندن وقت من

اول از همه باید یه liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiike شدید بذارم برای این پست!
منم دقیقا مثل آقای astronomy همین مشکلو داشتم والبته دارم که خوشبختانه الان دارم سعی میکنم اعتیادم رو با فروم و مطالب خوبش کنترل کنم!!( باور کنین تو ترکم هاااااا !؟ ولی خب اصلا نمیشه روزی یه بار سر نزد!!:Psmiley:)
هر چند اعتیاد ،اعتیاد دیگه!! ولی این نوعش از انواع خوب یه چیز بده!:thumbsup:

یه انتقاد شدید هم از مدیر محترم سایت دارم:pissed off::
آقا اعتیاد فرومتون خیلی زیاده!!!دوز موادتونم خیلی بالاست!!
نمیشه یه خورده کمترش کنین تا بچه ها بیشتر به درسو مشقاشون برسن!!! کمتر هم مشمول دعای خیر از طرف والدین میشین ها!!!!!!!!:want%20!::beaten: ;)

پیمان اکبرنیا
12-07-2011, 09:52 PM
دوستانی که اعتیاد به فروم و اینترنت دارید، بنده به عنوان یک مدیر معتاد به شما پیشنهاد میکنم که برای ترک اعتیاد سر خود را بسیار شلوغ کنید! ورزش کنید، کتاب بخونید، با دوستاتون برید بیرون، درس بخونید و ... .

سعی کنید به قدری سرتون شلوغ بشه که روزی 2 ساعت بیشتر در اینترنت نباشید :thumbsup:

stargazer
12-14-2011, 10:31 PM
درود بر عزیزان آوایی:thanks:

رکورد جدید اعضای آنلاین که امشب شکسته شد :thumbsup:;)

3028

Hojjat Zafarkhah
12-14-2011, 10:48 PM
یک پیشنهاد:
حدودا پنج ماهی میشه که عددی که تو عکس زیر میبینید عوض نشده!!! میگم یه قراری بذاریم که این عدد رو بشکونیم،چطوره؟؟؟

http://www.up.vatandownload.com/images/m982no2nq5m64kkca4l9.jpg (http://www.up.vatandownload.com/)

مسعود فرح بخش
12-14-2011, 11:34 PM
من هم با اینکه 2 روزه به جمع شما پیوستم ولی مثل شما انگار یه جورایی معتاد اینجا شدم و الان دو روزه که فیس بوک نرفتم و در ضمن خوشححالم که منم تو شکستن رکورد کاربرای آنلاین امشب یه نقش کوچیکی داشتم

rezash
12-14-2011, 11:45 PM
درود بر عزیزان آوایی:thanks:

رکورد جدید اعضای آنلاین که امشب شکسته شد :thumbsup:;)

3028

من امشب 44 نفر اعضا رو دیدم.

karimisss
12-16-2011, 01:26 PM
http://astroupload.com/uploads/13240293141.jpg

stargazer
12-22-2011, 01:48 AM
سلام دوستان

این رکوردیه که من ثبت کردم امشب. نمیدونم بیش از این هم امشب اومدن یا نه. ولی خب من میزارم، دوستان دیگه هم ثبت کردن تصویرشو قرار بدن. ممنون

[/URL][URL="http://myup.ir/images/55809507444517535929.png"]http://myup.ir/images/55809507444517535929.png (http://myup.ir/images/55809507444517535929.png)

*sh
12-22-2011, 03:17 AM
stargazere عزیز این عکسو درست قبل از اومدن من گرفتی چون منم 49 عضو آنلاینو دیدم و پیش خودم گفتم 50 همیش میشم و مطمئنن حداقل 50 عضو آنلاین بوده و حتی شاید بیشتر، مهمانهای عزیز که جای خود :)

ahmad fotoohi
01-01-2012, 11:54 PM
بنده هم ركورد دار برگزاري رصدهاي ناموفق در جهان هستم.با يه حساب سر انگشتي حدود 17 رصد عمومي تو 4 سال اخير تو سنندج برگزار كردم كه يكي به علت غبار.2تا به علت سرماي زياد و بقيش همه به علت بارش بارون با شكست مواجه شد.البته ناگفته نماند كه روز نجوم سال 88 از ساعت7 به بعد هوا صاف شد.روز نجوم سال 89 هم سخت ترين باروني كه تو 18 سال زندگيم ديده بودم اتفاق افتاد(اينو كاملا جدي مي گم).الان هم يه طرحي دادم به سازمان حفاظت از محيط زيست كه برم وسط درياچه اروميه و اونجا رصد عمومي بذارم .خدا رو چه ديدي شايد فرجي شد...!اهان.تا يادم نرفته.تو يك سال گذشته كه به علت كنكور تو انجمن نبودم تمام رصدهاي عمومي در هواي صاف برگزار شده!حالا حريف ميخوام بيادو ركورد بشكنه!!!!

nakhodaye aseman
01-11-2012, 12:04 PM
من هم يه ركورد جالب در مورد مشاهده يوفو ها دارم تا حالا 7 بار اشياي مرموزي رو ديدم كه نه دنباله دار بوده نه شهاب بوده نه سوپر نوا بوده و نه هيچ چيز ديگه به خدا همشون يوفو بودن (شايد هم ماهواره جاسوسي بوده) فك نكنم تا حالا كسي 7 بار شي ناشناس ديده باشه من هم برخلاف ahmad fotoohi (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?869-ahmad-fotoohi)
خيلي خو شانسم چون اينارو تو رصد ها ديدم

Astronomy
01-11-2012, 12:10 PM
من هم يه ركورد جالب در مورد مشاهده يوفو ها دارم تا حالا 7 بار اشياي مرموزي رو ديدم كه نه ستاره دنباله دار بوده نه شهاب بوده نه سوپر نوا بوده و نه هيچ چيز ديگه به خدا همشون يوفو بودن (شايد هم ماهواره جاسوسي بوده) فك نكنم تا حالا كسي 7 بار شي ناشناس ديده باشه من هم برخلاف ahmad fotoohi (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?869-ahmad-fotoohi)
خيلي خو شانسم چون اينارو تو رصد ها ديدم
شما چون خیلی اعتقاد داری به این چیزا هرچی میبینی به خودت تلقین می کنی یوفو هست

Mojtaba.M
01-15-2012, 11:13 AM
دوستان طی یه اقدام ناباورانه دیشب حدودا 3 ساعت به رصد در دمای -1 درجه پرداختیم ...

اینقدر سرد بود که دیگه نمیتونستیم وسائل رو بذاریم تو ماشین..

nakhodaye aseman
01-18-2012, 04:45 PM
شما چون خیلی اعتقاد داری به این چیزا هرچی میبینی به خودت تلقین می کنی یوفو هست
نه به خدا اگه به خودم تلقين كرده باشم من سه بار توي رصدي كه با بچه ها داشتيم ديدم مي نونيد از آقاي mars boy بپرسين
دو بار هم كه تو خونه ديدم وقتي داشتم خودم رصد مي كردم
دو بار هم كه توي ماه گرفتگي بهار ديدم
راستش خودم هم شك دارم كه يو فو باشن ولي من تا حالا جرمي مثل اونا نديدم

rnadjarzadeh
01-20-2012, 05:18 AM
اینم یه جورشه دیگه.ولی از نوع ناراحت کنندش

Astronomy
01-27-2012, 12:56 AM
در آستانه 3000 عضوی شدن آوا

پیش بینی می کنم در روز 16/11/90 سه هزارمین عضو آوا ثبت نام کنه

ببینید اگه درست بود یه رکورد به نامم بزنید

(البته نمی دونم برای 2000 نفری شدن آوا آقای امام چند روز قبلش گفته بودن!! چند روز قبلش گفته بودن؟؟)

Astronomer
02-03-2012, 08:21 PM
میریم تا یک رکورد جدید رو توسط آوا به ثبت برسونیم...

تنها
5
4 پست تا 1000تایی شدن تاپیک "پرسش و پاسخ نجومي (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=23)"
:
.
3
2
1

تاپیکی که میتونه نماینده عمق پاسخگویی فروم آوااستار به سؤالات در ذهن علاقه مندان باشه...

Astronomy
02-05-2012, 02:51 PM
در آستانه 3000 عضوی شدن آوا

پیش بینی می کنم در روز 16/11/90 سه هزارمین عضو آوا ثبت نام کنه

ببینید اگه درست بود یه رکورد به نامم بزنید

(البته نمی دونم برای 2000 نفری شدن آوا آقای امام چند روز قبلش گفته بودن!! چند روز قبلش گفته بودن؟؟)
بالا خره آوااستار 3000 نفری شد

دقیقا در روز 16/11/1390

حال کردین حدسو؟

جایزم کو؟ :دی

rezash
03-20-2012, 01:38 AM
رکورد جدید
اخرین پست سال 1389 به حساب من نوشته شد.
http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?413-%D8%B9%D9%8A%D8%AF-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1&p=9479&viewfull=1#post9479

يادش به خير.

آخرين پست سال 1389 و همينطور اولين پست سال 1390 كه توسط يكي از ديگر دوستان نوشته شد.سالي كه فروم توسط بدخواهان هك شد.

اميدوارم مجموعه اعضاي فروم آوااستار در سال 1391 در كنار هم در سلامت و امنيت باشند.

پيشاپيش عيدتان مبارك.

Amirali
11-04-2013, 01:01 AM
سلام

بعد از خورشید گرفتگی کامل 1378 تا کنون به علت ابری شدن هوا موفق به رصد خورشید گرفتگی نشدم :22:
البته دو سه سال پیش یه لحظه دیدم تا رفتم دوربینمو بیارم دوباره خورشید رفت پشت ابر :banghead:

عباس احمدیان
11-04-2013, 01:25 AM
سلام
آفرین به شما رکورد داران عزیز
سوالم اینه که آیا رکودهای رویت هلال ماه هم شامل این تاپیک میشه؟؟؟ :)

yperseusy
11-04-2013, 11:41 PM
سلام
آفرین به شما رکورد داران عزیز
سوالم اینه که آیا رکودهای رویت هلال ماه هم شامل این تاپیک میشه؟؟؟ :)

بله عباس جان :)
البته فکر میکنم برخی از اعضای فروم که در بحث رویت هلال فعال هستند از رکورد شما آگاه باشند :)