PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گشت رصدي آوا استار - 1 آبان

Mostafa
10-16-2014, 03:49 AM
گشت رصدی آوا استار - 1 آبان

بارش شهابی جباری

http://up.avastarco.com/images/vjzn1j09ugdmvyky94qn.jpg (http://up.avastarco.com/)

سلام به همه اعضا گرامي :have%20a%20nice%20d

پس از وقفه اي يك ساله ، به اميد خدا برگزاري گشت هاي رصدي آوا استار را از سر مي گيريم .

اما قبل از هر چيز توضيح اين نكته ضروري است كه اين وقفه 1 ساله به دليل مشكلات و معضلات ناشي از فشار كارهاي احرايي در برگزاري اين گشت ها

( آن هم با انبوه شركت كنندگان ) ايجاد شد .

به ويژه اينكه آوا استار به هر حال يك مركز تخصصي توريسم و گردشگري نبوده و نيست .

اما خوشبختانه به تازگي تغيير مثبتي در اين زمينه ايجاد شد و آن ايجاد زمينه همكاري با يك آزانس حرفه اي گردشگري با عنوان " آژانس سياحت پاسارگاد " در مورد

برگزاري هرچه بهتر گشت هاي آوا استار است .

و مهمتر از همه اينكه مديريت عامل آژانس مذكور يكي از منجمان آماتور پيشكسوت و يكي از اساتيد سالهاي دور بنده ، جناب آقاي حسن سرلك هستند كه ايشان

و تيم همكارانشان به خوبي به ويژگي هاي گشت هاي نجومي و رصدي واقف هستند و قطعآ همكاري اين عزيزان در برگزاري گشت هاي آوا استار ، به افزايش

چشمگير كيفيت برنامه ها كمك شاياني خواهد نمود .

البته به زودي توضيحات مفصل تري درباره نحوه اين همكاري و تقويم برنامه هاي آتي به عرض خواهم رساند .

اما به عنوان اولين برنامه مشترك ، يك گشت رصدي آموزشي به مناسبت بارش شهابي جباري ، در نظر گرفته شده است :

زمان حرکت : پنجشنبه 1 آبان - ساعت 14:30

زمان برگشت : ظهر جمعه 2 آبان

مکان : لواسان - اردوگاه امام خميني

توضيح : منطقه لواسان به دليل نزديكي به تهران ، طبيعتآ از شرايط رصدي ايده آل فاصله دارد .

اما اردوگاه امام خميني در ارتفاعات قرار دارد و به نسبت ساير نقاط لواسان از شرايط مناسب تري برخوردار است .

ضمن اينكه به عنوان اولين برنامه پس از يكسال ، مكاني در نظر گرفته شده كه هم گنجايش تعداد بيشتري از اعضا را داشته باشد و هم امكانات رفاهي مناسبي داشته باشد .

همچنين در اين برنامه و ساير گشت هايي كه از اين پس با عنوان " آموزشي " برگزار خواهد شد ، مبناي كار ، برگزاري كارگاه هاي آموزشي با استفاده از امكانات صوتي - تصويري خواهد بود .

البته در كنار گشت هاي آموزشي ( با تاكيد بر مكان هايي با امكانات آموزشي و ظرفيت پذيرش بالا ) ، گشت هاي رصدي تخصصي در رصدگاه هاي ايده آل و با برنامه متفاوت و ظرفيت

محدود تر نيز برگزار خواهد شد كه به زودي در اين خصوص توضيحات بيشتري ارائه خواهد شد .

خدمات : اتوبوس توریستی ، اقامت ، شام ، صبحانه ، پذيرايي، بیمه، امكانات آموزشي و رصدي

( همانطور كه اشاره شد از اين پس گشت هاي رصدي آوا استار با همكاري آژانس سياحت پاسارگاد برگزار می گردد )

ضمنآ جزئيات برنامه آموزشي اين گشت ، به زودي اعلام خواهد شد .

هزینه گشت :

اعضای جدید : 65 هزار تومان

اعضای فعال : 55 هزار تومان

اعضای ممتاز :45 هزار تومان

علاقمندان براي حضور در اين برنامه لازم است فرم زير را تكميل كنند يا براي ثبت نام در ساعات اداري با دفتر موسسه آوااستار تماس حاصل فرمايند :

تلفن موسسه : 7-88540024

فرم ثبت نام (http://avastarco.com/گشت%20رصدي.html)

(http://avastarco.com/گشت%20رصدي.html)

mobi
10-17-2014, 01:46 AM
وااااای بالاخره انتظار سر اومد :دی یکسال گذشته از رصد قبلیمون :)
مشتاقانه میام :پی

H.Taeb
10-17-2014, 01:34 PM
به شدت نیاز به رصد بود.با اینکه خیلی سخت میتونیم بیایم،ولی میایم :)

فقط یه سوال،با توجه به هوا که بارونیه،هفته ی دیگه هوا ابری نیست؟

Arta.kh
10-17-2014, 02:37 PM
تنها امید ما به تابستون بود که با توجه به اتفاقاتی ، متاسفانه رصد انجام نشد.
واقعا" ممنون بابت رصد :)
ولی با توجه به حرف کاربر عزیز، H.taeb ، توی هواشناسی 1 آبان رو کمی ابری اعلام کرده اند...
با اینحال، تشکرات فراوان :)

Mostafa
10-18-2014, 11:42 AM
تنها امید ما به تابستون بود که با توجه به اتفاقاتی ، متاسفانه رصد انجام نشد.
واقعا" ممنون بابت رصد :)
ولی با توجه به حرف کاربر عزیز، H.taeb ، توی هواشناسی 1 آبان رو کمی ابری اعلام کرده اند...
با اینحال، تشکرات فراوان :)
سلام به شما
در مورد هواشناسی واقعیت اینه که نمیشه از الآن پیش بینی دقیقی داشت و پیش بینی ها نهایتآ از 3 روز قبل معتبر است .
اما بخش اصلی برنامه که کار آموزشی هست در هر صورت به قوت خود باقی خواهد بود .

AZIN
10-18-2014, 12:25 PM
حالا چرا لواسان؟! -__- یکم رصدی تر میکردید بعد یکسال!!!!

sesto
10-18-2014, 01:07 PM
ای کاش ایکاش یک ماه دیرتر می بردید فقط یک ماه :(
اون وقت منم میومدم

Mostafa
10-18-2014, 02:30 PM
در مورد مکان و زمان رصد های بعدی انشاالله به زودی ( بعد از برگزاری این برنامه ) توضیحات مفصلی ارائه خواهم داد .

اما نکته مهم اینکه با توجه به همکاری آوا استار با آژانس پاسارگاد و سهولت در اجرای برنامه ها ، از این پس گشت های رصدی و عکاسی بیشتری با سطوح آموزشی متفاوت ،

برگزار خواهد شد .

سعی می کنیم در نیمه اول آبان ، تقویم برنامه های پاییز و زمستان را جهت اطلاع اعضا منتشر کنیم .

ستاره بنیادی
10-18-2014, 05:16 PM
سلام به همه
با تشکر از آقای امام برای راه اندازی مجدد بخش رصد و گردشگری ^_^ ایشالا که به واسطه همکاری های جدید، این بخش پر رونق تر بشه :-)

من چندتا نکته رو در مورد اردوگاه بگم:
اول اینکه اردوگاه، یه مجموعه بزرگ هست که در ارتفاعات لواسون قرار گرفته، 4 تا اقامتگاه داره و سابقا شکارگاه پادشاه های قاجار بوده، هنوز هم به یکی از اقامتگاه هاش که از همه مرتفع تر و زیباتره میگن "تفرجگاه".
جالبه بدونین که این مجموعه بدلیل قرار گرفتنش در منطقه البرز مرکزی از نظر پوشش گیاهی و جانوری، گونه های منحصربفردی رو در خودش جا داده، مثل كل و بز ،خوك، تشي، روباه، سياه گوش-كفتار، گوركن، سمور، شغال و پرنده هایی از خانواده شاهين ها –بازها و عقابها و دال و هما، كبك دري و كبك معمولي ، بلدرچين و یک عالمه سهره با آوازهای بینظیر صبحگاهی، الان هم که فصل مهاجرت پرنده هاس بادخورک ها و پرستوها و زنبورخوارها هم به مجموعه اضافه میشن.
یعنی با وجود مجاورتش با شهر و اردوگاهی بودنش، جزو مناطق بکر محسوب میشه و مقصد گردشگری و طبیعت گردی خوبی هست.
یه چیز دیگه هم اینکه تو مسیر بالا رفتن از منطقه، چشم انداز فوق العاده زیبای لواسون در کنار سد لتیان رو هم داریم که برای عکاسی خیلی خوبه.
یه نکته مهم دیگه هم به دوستانی که قبلا اردوگاه بودن بگم: بدون شک، این تجربه حضور توی اردوگاه فوق العاده با تجربه های دیگه متفاوته، چون وقتی چراغ های اردوگاه کاملا خاموشه، یه اتفاق جدید شروع میشه : ظلمات کوهستانی !
ایشالا که سفر خوبی باشه :-)

آندرومدا
10-20-2014, 12:24 AM
سلام دوستان گرامی
یه سوالی از کسانی که قبل تو گشتهای رصدی آوا استار بودند، داشتم: میخواستم بدونم افرادی که تازه کارن، ابزار رصدی ندارن، و... این گشتها خوبه؟ بعدش اینکه جو و محیط اونجا چطوریه؟ نمیدونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه. این سفر رو که نمیرسم بیام، ولی واسه گشت های بعدی، کلاً تو برنامم هست. فقط یه کم نگرانی دارم از بابت مسائلی که نوشتم.

mahdad_haghighi
10-20-2014, 12:00 PM
سلام دوستان گرامی
یه سوالی از کسانی که قبل تو گشتهای رصدی آوا استار بودند، داشتم: میخواستم بدونم افرادی که تازه کارن، ابزار رصدی ندارن، و... این گشتها خوبه؟ بعدش اینکه جو و محیط اونجا چطوریه؟ نمیدونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه. این سفر رو که نمیرسم بیام، ولی واسه گشت های بعدی، کلاً تو برنامم هست. فقط یه کم نگرانی دارم از بابت مسائلی که نوشتم.

100%, تجربه نشون داده کسایی که اولین رصدشون رو با گشت های آوا میان یا خیلی تا قبل اون رصد نرفتن بعد از رصد شدیدا راضین و تاکید می کنن که دیگه آوا هر چی گشت بزاره میان :دی
تو این ۷ سالی که نجوم کار کردم با خیلی از موسسات رصد رفتم از مجله نجوم و فروشگاه آسمان شب تا باشگاه دانش‌ پژوهان که یه موسسه دولتیه ولی به جرات می تونم بگم از جهت صمیمیتی که بین دوستان هست (با رعایت کامل خط قرمزها و نه مثل خیلی تور های به اصطلاح رصدی دیگه!) و جو رصدی که بر قراره رصدهای آوا حرف اولو می زنه ;)

امیرحسین جان
10-20-2014, 03:18 PM
با سلام
من فقط 9 سال دارم و چون تا بحال به این گشت ها نیامده ام و هیچ ابزاری هم ندارم و علاقه ی زیادی به نجوم دارم آیا می توانم در این گشت شرکت کنم و مهم تر اینکه آیا من می توانم در این گشت شرکت کنم .
با تشکر

Taha Nagahi
10-20-2014, 05:19 PM
سلام :)
آقاى امام ببخشيد مى خواستم بدانم در زمان روز رفت با مشكل ترافيك مواجه نخواهيم شد؟!
چون در آن زمان امكان دارد خيلى از مردم قصد رفتن به طرف لواسان را داشته باشند.
و سوال ديگر آن كه حدوداً رصد بعدى چه ماهى مى شود؟؟

farshad
10-20-2014, 06:23 PM
سلام :)
آقاى امام ببخشيد مى خواستم بدانم در زمان روز رفت با مشكل ترافيك مواجه نخواهيم شد؟!
چون در آن زمان امكان دارد خيلى از مردم قصد رفتن به طرف لواسان را داشته باشند.
و سوال ديگر آن كه حدوداً رصد بعدى چه ماهى مى شود؟؟

سلام

اتفاقا توی ذهن منم بود این مورد.در زمان رفت مشکلی نخواهد بود ولی در برگشت ترافیک خواهیم داشت که با توجه به فصل سرما خیلی حاد نخواهد بود.به قول معروف هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد :دی

ammin
10-20-2014, 09:06 PM
سلام من دیر متوجه شدم
الان پر شده؟
میخام ثبت نام کنم باید چیکار کنم؟

رخساره روشنی
10-20-2014, 11:33 PM
با سلام و درود خدمت همه دوستان :)

بنده هم در رصد حصوز خواهم داشت امیدوارم که شرایط جوی هم مناسب باشد

در صورت مناسب بودن آسمان ، در بین برنامه ها ، آموزش سنجش حدقدر آسمان و سنجش میزان تاریکی آسمان هم صورت خواهد گرفت ( گرچه آسمان مکانی که قرار هست برای رصد آسمان به آنحا برویم به اندازه آسمان کویر تاریک نیست اما برای شروع تجربه رصدی و نوشتن یک گزارش رصدی به طور مثال از بارش شهابی جباری، آسمان مطلوبی است )

دوستان میتوانند از طریق لینک زیر مقاله آموزشی" نحوه قدر سنجی ستارگان آسمان " را هم مشاهده و دانلود نمایند که در صورت امکان در رصد آتی همراه خود داشته باشند :

چگونه حدقدر آسمان را تخمین بزنیم ؟ (http://www.astromap.ir/Article/1/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AD%D8%AF-%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B2%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F)

همچنین برای راحتی در ارسال گزارش های رصدی ، هم اکنون "مجموعه امام خمینی " واقع در لواسان با اطلاعات لازم ، به لیست رصدگاه های سایت آسمان تاریک اضافه شده است :

مجموعه امام خمینی (http://www.astromap.ir/Observatory/16/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C)

امیدوارم رصد بسیار خوبی همراه با آسمانی بدون ابر پیش رو داشته باشیم:wink:

mahdad_haghighi
10-21-2014, 10:54 AM
یکم که فک کردم یادم اومد حدود یک سال و نیم پیش یک هفته اقامت داشتم تو این اردوگاه :دی چند تا نکته یادم اومد که گفتم اشاره کنم شاید جالب باشه:

۱. اردوگاه دقیقا روی دامنه کوه ساخته شده واسه همین ممکنه اولش یه مقدار از شیب اردوگاه متعجب شین ولی امیدوارم خیلی لازم نباشه پیاده بریم بالا :|

۲. من حوالی فروردین و اردیبهشت اونجا بودم که هوا از الان یه مقدار بهتره ولی حتما حتما لباس گرم به مقادیر زیاد بیارین، مخصوصا برای دم صبح :دی

۳. انتظار آسمون خوب یا عالی به هیچ وجه نداشته باشین ولی دوستان عکاس انتظار مناظر فوق العاده برای عکاسی داشته باشن :پی

۴. سال ۵۸ هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ هما که اتفاقا خلبانش هم انگلیسی بوده (ادوارد بنت) از مشهد به سمت فرودگاه مهرآباد می اومده به نقطه بالای همین کوهی که اردوگاه روش قرار گرفته برخورد می کنه و هر ۱۲۸ مسافر اون می میرن، پدرم هم می گفتن که تا مدت ها وقتی به سمت لواسان می رفتن در نقطه بالایی اردوگاه بازتاب لاشه های هواپیما قابل مشاهده بود، ولی نکته ای که خیلی واسم جالب بود اینه که بلا فاصله بعد از برخورد این هواپیما دکتر مصطفی چمران مسئول کمیته بررسی حادثه می شن و فقط ۱ ماه بعد گزارش آماده میشه و ۶ نفر متهمان این حادثه که شامل سرپرست سازمان هواپیمایی و تعدادی از مسئولین برج مراقبت می شده مستقیم تشریف می برن زندان قصر :دی

خلاصه گفتم مراقب روح این ۱۲۸ تا بنده خدا باشین که اگه یه موقع شب خواستن رصد کنن به اونا هم وقت برسه :پی

http://up.avastarco.com/images/qmygnz5zp3mszoh2t4b.jpg (http://up.avastarco.com/images/qmygnz5zp3mszoh2t4b.jpg)

http://up.avastarco.com/images/6dwr2nfmt48tjfhkjre.jpg (http://up.avastarco.com/images/6dwr2nfmt48tjfhkjre.jpg)

farshad
10-21-2014, 02:17 PM
با این باران سیل آسا چه کنیم؟!!!

ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ
10-21-2014, 02:41 PM
عذر می خوام ساعت 14:30 دقیقا باید کجا باشیم؟

karimisss
10-21-2014, 02:45 PM
سلام
ساعت 14:30 روبه روی دفتر آوااستار واقع در نشانی : خيابان شهيد بهشتی - خيابان سرافراز ( دريای نور ) - كوچه هفتم - شماره 17 ( ساختمان سيما آوا ) - طبقه پنجم
منتظر حضورتون هستیم.

محمد فتحی
10-21-2014, 03:00 PM
من هم خیلی دوست داشتم بیام اما به رغم شرایط،نمی تونم.
امیدوارم بهتون خوش بگذره.

امیر حسن زاده
10-21-2014, 07:08 PM
امیدوارم بتونید رصد و ثبت علمی و دقیقی داشته باشید. برای اطلاع درباره بارش شهابی جباری و شیوه ثبت آن به وب سایت انجمن پژوهشی شهاب و شهاب سنگ مراجعه کنید
www.ramm.ir
(http://www.ramm.ir)

محمد فتحی
10-21-2014, 07:15 PM
توی شهر هم میشه رصد وثبت داشت؟

Mostafa
10-21-2014, 08:47 PM
سلام مجدد به همه دوستان

چند نفر از دوستان در صفحه قبل مواردي رو مطرح كردند كه با عرض پوزش از تاخير پاسخ ها رو در مجموع عرض مي كنم .

اول - در مورد وضعيت هوا :

اين چند روزه هوا ابري و باراني است و نگراني از اين بابت رو درباره شب رصدي ايجاد كرده .

براي رصد پديده هاي خاص ، انتخاب زمان در دست ما نيست و فقط بايد اميدوار باشيم كه شرايط آب و هوايي مساعد گردد . اما برنامه اصلي ما در اين گشت رصدي همانطور

كه قبلا هم عرض شد ، برنامه آموزشي است .

با توجه به اينكه اكنون پس از 1 سال گشت هاي رصدي را از سر مي گيريم مناسب ديديم كه اولين برنامه در مكاني با امكانات آموزشي و اقامتي مناسب باشد .

اردوگاه امام خميني خوشبختانه امكانات خوبي به منظور استفاده از ويدئو پروژكتور و موارد آموزشي ديگر دارد و از اين نظر مناسب است .

ضمن اينكه طي تماس تلفني كه با مسئولين اردوگاه داشتند اعلام كردند كه هواشناسي منطقه براي پنجشنبه شب در لواسان هواي صاف پيش بيني كرده است !

دوم - برنامه آموزشي :

براي بخش آموزشي در طول رصد كارگاه هايي با موضوعات زير در نظر گرفته شده است :

شناخت آسمان و اصول پيمايش

آشنايي با سيستم قدر بندي ستارگان ، روشنايي ، درخشندگي ، محاسبه مقدار و نسبت روشنايي اجرام مختلف و محاسبه حد قدر تلسكوپ ها

ثبت رصد بارش هاي شهابي و روش هاي محاسبه zhr

روش هاي تخمين قدر سنجي

مباني كيهانشناسي

و معرفي يك پروژه رصدي

اين كارگاه ها هم توسط دوستان خوبمان آقاي احسان ابراهيميان ، آقاي محمدجواد شريعت زاده ، خانم رخساره روشني ، آقاي نيما رونقي و خود بنده ، ارائه خواهد شد .

البته مطالب ديگري هم هست كه اگر فرصت شد ارائه مي گردد

در مورد برنامه هاي بعدي هم با توجه به همكاري دوجانبه با آژانس پاسارگاد ، به زودي تقويم برنامه ها رو تا آخر سال ارائه مي كنيم

ضمنآ متآسفانه ظرفيت برنامه تكميل شده و انشاالله در برنامه بعدي در خدمت دوستاني كه فرصت ثبت نام نداشتند خواهيم بود

به اميد ديدار :)

sesto
10-21-2014, 09:52 PM
پیش بینی هوا با توجه به پاییزی بودن هوا نمیشه بهش اعتماد کرد به خصوص لواسان که کلا منطقه مرطوبیه
پس قاب دروبین یا کسیه فریزیر و لباس گرم فراموش نکنید . لواسوون خیللی سردتر از تهرانه طبق مشاهده دیروز من .
اقای امام برای کلاس اموزشیتون هم لیزر سبز با باتری پر فراموش نشه :d

Mostafa
10-22-2014, 11:27 AM
در مورد وضعیت هوا ، طبق پیش بینی سایت www.accuweather.com (http://www.accuweather.com) فردا شب در ابتدای شب هوا نیمه ابری است که از حدود نیمه شب هوا صاف می شود .

البته بنده به هیچ وجه مسئولین صحت این پیش بینی رو به عهده نمیگیرم ، ولی به هر حال گفتم که در جریان باشید :دی

http://up.avastarco.com/images/woht0lx0fteaz9lxrh4.jpg (http://up.avastarco.com/)

Amir Shahcheraghian
10-22-2014, 04:12 PM
ممنون از کسانی که این برنامه رو تدارک دیدند.

Tahereh Ramezani
10-22-2014, 08:03 PM
در مورد وضعیت هوا ، طبق پیش بینی سایت www.accuweather.com (http://www.accuweather.com) فردا شب در ابتدای شب هوا نیمه ابری است که از حدود نیمه شب هوا صاف می شود .

البته بنده به هیچ وجه مسئولین صحت این پیش بینی رو به عهده نمیگیرم ، ولی به هر حال گفتم که در جریان باشید :دی

http://up.avastarco.com/images/woht0lx0fteaz9lxrh4.jpg (http://up.avastarco.com/)

توضیح کامل و قانع کننده ای بود !! :دی

mohsen4465
10-22-2014, 11:39 PM
چادر هم بیاریم؟

Mostafa
10-22-2014, 11:58 PM
چادر هم بیاریم؟

اگر بخواهيد چادر بياريد مشكلي نيست
ولي اونجا همه چي هست
يك سالن بزرگ براي بحث هاي آموزشي و البته استراحت
چادر هاي بزرگ به تعداد زياد
كلا همه چي هست ...

f.zahra
10-23-2014, 10:19 AM
سلام ٢:٣٠ بايد اونجا باشيم يا ٣؟

karimisss
10-23-2014, 11:25 AM
2:30 اینجا باشید ساعت 3 حرکت است.
سفر خوبی داشته باشید.

آسمون
10-23-2014, 03:12 PM
برید بدون ما خوش بگذره:(

هیییییی

گزارشات زنده فراموش نشه لطفا، ماشالله تکنولوژی که پیشرفت کرده...

منتظریم...

محمد فتحی
10-23-2014, 09:26 PM
امشب فروم خیلی خلوته:snooty::snooty:

mobi
10-24-2014, 01:34 AM
اقا قسمت نشد ما بیایم,واقعا چقد انتظار کشیدم واسه رصد,متاسفانه جور نشد:||
رصد خوبی داشته باشید ;)

sesto
10-24-2014, 10:26 AM
دوستان اقای علیرضا قدرمطلق پس گزارش لحظه به لحظتون کو ؟؟
رفتید تو فاز سکرت ؟؟
این بود ارمان اوااستار ؟؟؟
خب کل اسپم های مجازمو مصرف کردم
:دی

گلناز
10-24-2014, 11:03 AM
منم میخاستممممممممممم باهاتون بیام

:( :(

Taha Nagahi
10-24-2014, 11:58 AM
دوستان گزارش زنده كه نداشتيد :(
حداقل وقتى برگشتيد عكس هاى سفر را زود آپلود كنيد ما هم ببينيم.

tina
10-24-2014, 01:14 PM
من پس از دو سال و نیم عضو بودن تو آوااستار الان حس میکنم از اون حالت غریبگی در اومدم :دی

در مورد آسمان : من با این انتظار اومدم که تا ساعت 4 صبح ابره بعدش دو ساعت حداکثر میشه رصد کرد .

ولی این جوری نبود . البته خوب یه آسمون فوق العاده که بری زیرش بگی وای چه خفن ، نبود ولی خوب از اون حدی هم که من ازش انتظار داشتم خیلی بهتر بود ( و نصفه شب خیلی بهتر شد ) دستش درد نکنه من ازش کلـــــی چیز یاد گرفتم .

رفت و آمد خوب بود . قسمت آموزشی داشت که به نظرم برا کسی که میخواست یاد بگیره خیلی جامع و خوب بود ، مفاهیم خیلی خوب توضیح داده شدن . هر جور امکاناتی که می شد باشه ، بود .

من همه ی شب های رصدی ای که داشتم یا تنها بودم یا با مدرسه رفتم و این اولین شب رصدیم خارج از اون جو و با آوا بود ، چون اکثر دوستام نبودن انتظار داشتم خیلی کمتر از رصدای مدرسه خوش بگذره ولی خیلی بیشتر از رصدای مدرسه خوش گذشت و مفید بود چون جو دوستانه بود من از همون اول که اومدم خانم ستاره بنیادی و آقای امام کلی تحویل گرفتن بعد دیدم همه چقدر با هم صمیمی هستن یه مقدار از اون حالتِ"برم یه گوشه بشینم " در اومدم :دی

شام و صبحونه هم خیلی خوب بود ( البته بماند که من با قاشق یه بار مصرف نمیتونستم غذا بخورم و نصف غذام پرتاب شد :65: ؛ دفعه بعد حتما قاشق چنگال میارم این آبروریزی تکرار نشه :65: )

کلی از کاربرایی که فقط به اسم میشناختم رو دیدم ، کلی دوست نجومی جدید پیدا کردم :دی :5:

فقط از دوستان خواهشمندم یکم صمیمانه تر بخوابن ... تهش هوا واقعا سرد شده بود کار من هم تموم شده بود میخواستم بخوابم اومدم آقای امام گفتن نیاین ... از همین اول پاتونو بذارین تو ، میره رو صورت یکی :22: . من هم به روی خودموم نیوردم که از خستگی و سرما دارم میمیرم همراه سایرین رفتم طلوع خورشیدی که هیچ وقت طلوع نکرد ( یا شایدم کرد و خوابیده بودم ) رو دیدم ( در اصل ندیدم ) بعدشم اومدم هر جایی جا گیر میوردم ، روی پله ، وسط راه ، توی اتوبوس و... میخوابیدم :دی

ولی خیـــــــــــــلی خوش گذشت

زیاد رصد نرفتم ولی بین همین رصدهایی که رفتم بهترین و مفید ترینشون بود

( چون هم جرم گرفتم هم قدر سنجی و زاویه سنجی کار کردم هم قطبی کردن یاد گرفتم هم یه سری خورده ریزه ی دیگه :دی )

Tahereh Ramezani
10-24-2014, 01:53 PM
سلام دوستان عزیز ............. :)

جای دوستان عزیزی که نبودن بسیار بسیار خالی بود و البته از آشنایی با دوستان جدید و دیدار دوستان قدیم بسیار بسیار خوشحال شدم ............ :)

در مجموع اینکه کارگاه های آموزشی برگزار شد و رصد اجرام داشتیم ، بارش شهابی هم به معنی بارش نداشتیم بلکه با قطره چکان شهاب می چکید ! :دی البته بعضی از شهاب ها واقعاً شهاب بودن ها ......... :دی

دیگه اینکه موقع طلوع فقط چند نفر بودیم که طلوع بسیــــــــــــار زیبا رو که از پشت ابر بیرون میومد ، دیدیم ؛ بقیه ی دوستان خسته بودن خسته ! و نتونستن به خواب دست رد بزنن :دی

بعد هم موقع برگشت ، پس از هنرنمایی آقای رونقی :) ، تپ افتادم و خوابیدم تا جلوی دفتر آوا :37: ( خوابیدن یعنی چنان خسته که صندلی آخر ماشین باشی و سرت همش به شیشه بخوره و همش بیدار بشی و بعد از یک ثانیه دوباره بیهوش بیفتی و هیچی تا مقصد نفهمی :دی )

در آخر از تک تک افراد زحمتکش که برای این رصد خوب زحمت کشیدن بسیار بسیار ممنونم ............... :):گل

Taha Nagahi
10-24-2014, 02:01 PM
من پس از دو سال و نیم عضو بودن تو آوااستار الان حس میکنم از اون حالت غریبگی در اومدم :دی
در مورد آسمون : من با این انتظار اومدم که تا ساعت 4 صبح ابره بعدش دو ساعت حداکثر میشه رصد کرد .
ولی این جوری نبود . البته خوب یه آسمون فوق العاده که بری زیرش بگی وای چه خفن ، نبود ولی خوب از اون حدی هم که من ازش انتظار داشتم خیلی بهتر بود ( و نصفه شب خیلی بهتر شد ) دستش درد نکنه من ازش کلـــــی چیز یاد گرفتم .
رفت و آمد خوب بود . قسمت آموزشی داشت که به نظرم برا کسی که میخواست یاد بگیره خیلی جامع و خوب بود ، مفاهیم خیلی خوب توضیح داده شدن . هر جور امکاناتی که می شد باشه ، بود .
من همه ی شب های رصدی ای که داشتم یا تنها بودم یا با مدرسه رفتم و این اولین شب رصدیم خارج از اون جو و با آوا بود ، چون اکثر دوستام نبودن انتظار داشتم خیلی کمتر از رصدای مدرسه خوش بگذره ولی خیلی بیشتر از رصدای مدرسه خوش گذشت و مفید بود چون جو دوستانه بود من از همون اول که اومدم خانم ستاره بنیادی و آقای امام کلی تحویل گرفتن بعد دیدم همه چقدر با هم صمیمی هستن یه مقدار از اون حالتِ"برم یه گوشه بشینم " در اومدم :دی
شام و صبحونه هم خیلی خوب بود ( البته بماند که من با قاشق یه بار مصرف نمیتونستم غذا بخورم و نصف غذام پرتاب شد :65: ؛ دفعه بعد حتما قاشق چنگال میارم این آبروریزی تکرار نشه )
کلی از کاربرایی که فقط به اسم میشناختم رو دیدم ، کلی دوست نجومی جدید پیدا کردم :5:
فقط از دوستان خواهشمندم یکم صمیمانه تر بخوابن ... تهش هوا واقعا سرد شده بود کار من هم تموم شده بود میخواستم بخوابم اومدم آقای امام گفتن نیاین ... از همین اول پاتونو بذارین تو ، میره رو صورت یکی :22: . من هم به روی خودموم نیوردم که از خستگی و سرما دارم میمیرم همراه سایرین رفتم طلوع خورشیدی که هیچ وقت طلوع نکرد ( یا شایدم کرد و خوابیده بودم ) رو دیدم ( در اصل ندیدم ) بعدشم اومدم هر جایی جا گیر میوردم ، روی پله ، وسط راه ، توی اتوبوس و... میخوابیدم :دی
ولی خیـــــــــــــلی خوش گذشت
زیاد رصد نرفتم ولی بین همین رصدایی که رفتم بهترین و مفید ترینشون بود ( چون هم جرم گرفتم هم قدر سنجی و زاویه سنجی کار کردم هم قطبی کردن یاد گرفتم هم یه سری خورده ریزه ی دیگه :دی )

دقيقا حس شما را درك مى كنم. :دی
راستش دفعه اولى هم كه من با آوااستار رصد رفته بودم همين حس ها را داشتم:
همه برايم غريبه بودند و فقط در سايت مى شناختمشان
هوا بيرون سرد بود، هواى تو اتاق گرم:|
بيرون از سرما يخ مى زدى، تو از گرما خوابت مى گرفت! :دى
آخر سر من هم جلو در اتاق كه هواش بهتر بود خوابم برد و راه ورود و خروج را به طور كامل بستم :دی
صبحانه خوردن ما هم جالب بود، همه دور يك زير انداز كوچك، جمع و جور نشسته بوديم و بقيه نمى دونستن مال كيه اين زير اندازه؟ خيلى عالى بود :))
خلاصه كه دستتان درد نكند حسابى من را ياد آن رصد انداختيد.

H.Taeb
10-24-2014, 06:22 PM
سلام سلام سلام

:دی من الان خیلی خوشحالم. راستش تو مسیر برگشت به خونه به دوستم گفتم آدم از این خوشحال ترهم میتونه باشه؟

رصد فوق العاده فوق العاده فوق العاده عالی بود. ما پارسال هم با آواستار که اولین رصدمون میشد اومده بودیم و این رصد دوممون بود. ولی این کجا و آن کجا. نه این که اون بد بود,نه خیلی هم خوب بود. ولی به دلیل ازدیاد جمعیت ما چیز اضافه ای یاد نگرفتیم و فقط از آسمون زیبای مرنجاب لذت بردیم.

اما این رصد با اینکه آسمونش به خوبی آسمون مرنجاب نبود ( ولی به نسبت خیلی خوب بود ) , ما خیلیییی خیلییی چیز یاد گرفتیم. مخصوصا از آقای امام و آقای شریعت زاده. واقعا ممنون

سنجش حد قدر آسمان ( 4.4 ) , تخمین زاویه ( مرد عنکبوتی :دی ) کار کردن تعیین میل و ارتفاع ستاره ها،یافتن سر سو و خیلی چیزای دیگه که قبلا فقط روی کاغذ دیده بودم و دیشب که آقای امام توضیح میدادن تازه به صورت کاربردی یاد گرفتمشون. راستش واقعا هیجان زده بودم :دی

( یه جا آقای امام از ستاره ی قطبی 10 درجه اومدن پایین و گفتن خب الان میلش چنده و من بلافاصله گفتم 100 :دی یکی از بزرگترین سوتی های زندگیم بود )

ما خودمون 2 تا شهاب دیدیم اما کلا جایی که وایساده بودیم و همه به آسمون نگاه میکردیم همه شهاب میدیدن الا ما.واقعا ناراحت کننده بود :دی ولی به همون 2 تا هم راضی ایم.

از پشت تلسکوپ هم آقای امام چندین تا جرم گرفتن و ما دیدیم که من خودم تاحالا اون هارو پشت تلسکوپ ندیده بودم. خیلی خوب بود . راستش برای ما همه چیز جدید بود :دی

یک قسمت فوق العاده خوبی داشت رصد دیشب, که من در رویا هام تصورش میکردم و از این که در اون جمع که این اتفاق داشت توش میافتاد حضور داشتم واقعا هیجان زده بودم. بین دو رصد یک وققه ی فکر میکنم 2 ساعته بود که دوستان اومده بودن نمازخونه ( محل اقامتمون ) و دایره ای نشسته بودن و بحث میکردن !!!

ما که رسیدیم و به دایره اضافه شدیم داشتن راجع به ماده و انرژی تاریک حرف میزدن و بعدش هم بحث سمت موضوعات چالش بر انگیز خیلیییی خیلییییی خوبی رفت,به طوری که من اصلا دلم نمیخواست اون فضا ی گفت و گو که هر کسی از دیدگاه خودش نظرشو میگه در همون حال به نظر دیگری گوش میده و به فکر فرو میره و جواب میده, تموم شه. عالی بود .

در آخر هم راجع به رشته ی فیزیک و فلسفه ی علم اطلاعات مفید کسب کردیم و در مسیر پیش رومون تاثیر زیادی داشت.

یه نکته ی دیگه هم این بود که ما سال پیش دانشگاهی هستیم و از این که این رصد رو اومدیم, به شدت از خودمون راضی هستیم و این چند ساعتی که از ساعات مطالعاتی هفتمون کم شد نه تنها تو رتبه مون تاثیر منفی نداره,بلکه به خاطر انگیزه ای که گرفتیم خیلی هم اثرات مثبتی خواهیم دید. آخه اولش که رفتیم آقای رونقی گفتن شما این جا چیکار میکنین مگه درس ندارین :دی

ابراز هم دردی دوستانی که کنار ما خوابیده بودن هم جالب بود . من ساعت 4و نیم خوابیدم و 6 و 10 دقیقه بیدار شدم و رفتم برای دیدن طلوع و وقتی برگشتم دوستان همچنان خواب بودن و من هم که کاری نداشتم شروع به زدن تست های گسسته کردم. وقتی این دوستانی که گفتم بیدار شدن و من رو در حال تست زدن دیدن خیلیی دلشون سوخت و فکر میکردن من در بد ترین وضعیت ممکنم :دی

ببخشید طولانی شد.خلاصه که واقعا همه چیز عالی بود و از همه ی کسایی که زحمت کشیدن به شدت ممنون . خیلییی خیلیی خوش گذشت و خیلیی خیلیی مفید بود. و خوشحالم که با دوستان خوبی آشنا شدم.:)

ستاره بنیادی
10-24-2014, 10:24 PM
http://upload7.ir/imgs/2014-10/25167300752101381265.jpg (http://upload7.ir/imgs/2014-10/25167300752101381265.jpg)

عکس از :امیر شاهچراغیان

امیرحسن موسوی
10-24-2014, 10:27 PM
درود به همه‌ی دوستان عزیز
شب بسیار لذت‌بخشی بود برام با فرصت آشنایی با دوستانی عزیز و تازه
من تازه واردم اینجا و نابلد، اولین ارسالم چند عکس بیشتر از حواشی برنامه خواهد بود
ارادتمند همگی
امیر

[/URL]
http://up.avastarco.com/images/g2jt8hefnl3jl48vi2xl.jpg (http://up.avastarco.com/)

[URL="http://up.avastarco.com/images/zvwaiqqmtanvn9ez4s3x.jpg"]http://up.avastarco.com/images/zvwaiqqmtanvn9ez4s3x.jpg (http://up.avastarco.com/)

ستاره بنیادی
10-24-2014, 10:35 PM
آقای موسوی خیلی خوش اومدین :have%20a%20nice%20d

حضورتون هم در شب رصدی و هم اینجا باعث مسرته

عکسها همپوشانی داشت :دی ولی یه کم با هم فرق دارن :دی

f.zahra
10-24-2014, 10:39 PM
خب منم به عنوان كسى كه در جواب اين سوال ( آدم ازين خوشحال ترم ميتونه باشه؟ ) با قطعيت تمام گفتم: نه!! سلام عرض ميكنم :grin:
٢تا رصد با آواستار اومدم كه واقعاً بهم خييييلى خوش گذشت تو هر دوتاشون
حرفام هموناييه كه دوست بسيار خوبم گفت ولى ميخوام اينم بگم. اول كه ميخواستيم بيايم با توجه به حجم درس و ... مدرسه مخالفت كرد ولى با همون لحنِ آقاى موسوى ميگم : آدم تو اين دنيا هر چى ميگيره يه چيزى ميده!
ميدونم فردا قراره با مخالف بودن مدرسه كنار بيايم و روز سختى خواهد بود ولى واقعاً از ته دل دوست دارم برم بگم خوب كردم!!!
خيلى عالى و رويايى بود!
جداً مرسى از همه...
:thanks: :thanks:

mahdad_haghighi
10-24-2014, 11:28 PM
تجدید دیدار با دوستان آوایی که اومده بودن بعد از یه مدت طولانی و آشنایی با دوستان جدید خیلی خوب بود. :blank:

از جهت کیفیت برگزاری رصد هم مثل همیشه آوا حرف نداره و واقع از همه کسایی که زحمت کشیدن مخصوصا آقای امام، خانم بنیادی، خانم جعفری و آقای سرلک ممنونم. :have%20a%20nice%20d

اثرات بی خوابی دیشب هم که تو عکس کاملا مشخصه ولی خب بر خلاف پیش بینی دوستان واقعا طلوع فوق العاده ای بود. :O_O:

ایشالا بازم قسمت بشه که با دوستان آوایی هم رصد (بر وزن هم سفر:دی) بشم و در کنارشون باشم. :innocent:

Amir Shahcheraghian
10-24-2014, 11:43 PM
عکس دیشب
ممنون از همه ی آوا استاری ها
سعی میکنم از این به بعد فعالیت هامو توی فروم بیشتر کنم و با دوستان جدیدی آشنا شم.http://s5.picofile.com/file/8147665876/IMG_707faceeee2000.jpg

ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ
10-25-2014, 12:00 AM
دوستان واقعا خوش گذشت ...خیلی عالی بود جدا
اولش که همه متفرق شدن به سمتی مام تنها بودیم ولی خب خوب بود واسه اولین بار ...
از قدبم گفتن نخوردیم نون گندم دیدیم دست مردم من رصد نرفته بودم اما خب با این وجود برام اونقدر دور از ذهن نبود اتفاقات
تو اون عکس دومیم ما تو کادر نیستم :(
بارش عااالی بود خودم خیلی شهاب ریز و درشت دیدم اما خب از این بین 5 تاش واقعا خیره کننده بودن...از شنیدن خاطرات شیرین دوستان واقعا لذت بردم
بحث اخر شبی هم حرف نداشت...تلنگری عظیم در من ایجاد کرد
می دونستم سرد میشه پالتو اوردم اما نپوشیدم باید طاقت سرما بیشتر رو داشته باشم ؛)
اخرین نفری بودم که خوابیدم اونم به زور بردنم تو وگرنه نمی رفتم ترسیدم بخوابم طلوعو از دست بدم که متاسفانه خواب موندم کسی هم بلندمون نکرد و نشد که طلوع ببینیم....
پدرم و دوستم مریض شدن منم فکر کردم میشم اما نشدم
اسمونش خوب بود ولی به پای کویر نمی رسید اصلا
قصد داشتم دوستان جدیدی پیدا کنم که موفق نشدم انشالا دفعه ی دیگه

امیرحسن موسوی
10-25-2014, 12:02 AM
مجموعه‌ی دوم

http://up.avastarco.com/images/bjbkaityccu9tsuji42.jpg (http://up.avastarco.com/)
http://up.avastarco.com/images/ufb1sdv26ok6zgbwl8f5.jpg (http://up.avastarco.com/)

آقاي امام و آقاي شریعت‌زاده در حال آموزش به اعضا

http://up.avastarco.com/images/pb4zip3294fegamlo5e2.jpg (http://up.avastarco.com/)
http://up.avastarco.com/images/a6rcaqgv8bxk6ezx29xr.jpg (http://up.avastarco.com/)

دوست خوبمان آقای ناصر نیرومندی ( na3r )

http://up.avastarco.com/images/kk3567kz5wlr71tq6i.jpg (http://up.avastarco.com/)

دو تفنگدار!

http://up.avastarco.com/images/qlqmdeguypywdixwp5z.jpg (http://up.avastarco.com/)

SAEED560
10-25-2014, 09:53 AM
سلام
تشکر از دوستان گل که تشریف اوردن و باعث شدن یه خاطره قشنگ دیگه تو ذهنمون جا خوش کنه وجای همه کسانی که نبودن خالی .شب خوبی بود جرم های زیادی رو پیدا کردیم و چندتایی هم شهاب دیدیم البته به معنی بارش نه .
ویه تشکر از کسانی که این تور و بعد از یک سال به وجود اوردن ممنون

aryaii
10-25-2014, 11:17 AM
6453

گشت رصدی آموزنده ای بود، تشکر ویژه از آقای امام برای آموزش مفاهیم نجومی و مختصات سمت و ارتفاع و میل و بعد
این هم نشست علمی داخل سالن که با تبادل نظرات و دیدگاههای متفاوت سبب گسترده شدن و تعمیق دانسته ها و نیز آشنائی بیشتر دوستان آوائی با یکدیگر شد.
فردی که ایستاده است شخص شخیص بنده میباشد!!:have%20a%20nice%20d

Mostafa
10-25-2014, 12:24 PM
سلام به همه دوستان گرامی :have%20a%20nice%20d

از اینکه می بینم برنامه برای اعضا مفید بوده ، بسیار خوشحالم .

از همه دوستان دیگری هم که متآسفانه به دلیل تکمیل ظرفیت نتونستیم در خدمتشون باشیم ، جدآ عذر خواهی می کنم .

ولی همین تجربه ، نشون داد که اگر تعداد شرکت کنندگان کمتر باشه ، کیفیت بخش های آموزشی بالا تر میره . به خاطر همین ، بعد از این هم سعی می کنیم ظرفیت

برنامه ها رو در همین حد( حد اکثر 60 نفر ) نگه داریم .

( همانطور که دوستان هم اشاره کردند مثلا در برنامه مرنجاب به دلیل اینکه تعدادمون حدود 100 نفر بود ، امکان آموزش به شکل شایسته فراهم نشد )

گزارش هایی که دوستان در بالا زحمتش رو کشیدند ، هر کدوم بخش هایی از برنامه رو تشریح کردند .

من فقط به صورت تیتر وار گزارش مختصری عرض می کنم :

حدود ساعت 15:30 ( با نیم ساعت تاخیر ) از مقابل دفتر موسسه حرکت کردیم

اندکی پیش از غروب خورشید به محل استقرارمون در اردوگاه امام خمینی رسیدیم

بعد از توضیحات مختصر و سرپایی من و آقای سرلک ، اعضا به بازدید از اردوگاه و عکاسی از مناظر پرداختند .

با غروب خورشید از حدود ساعت 18 بخش آموزش تئوری را در سالن نمازخانه اردوگاه آغاز کردیم .

مدرس این بخش دوست خوبمان آقای شریعت زاده بودند که با استفاده از پاور پوینت ، موضوع شناخت کره آسمان را به دوستان آموزش دادند .

بعد از آموزش آقای شریعت زاده ( که حدود 2 ساعت طول کشید ) آقای نیما رونقی موضوع پارادوکس اولبرس رو برای اعضا مطرح کردند تا بعد از رصد ، درباره اش مباحثه کنیم .

سپس برای رصد به محوطه اردوگاه رفتیم که با وجود آسمان نیمه ابری رصد آسمان با چشم غیر مسلح انجام شد .

ساعت 10 و پس از صرف شام مرحله دوم رصد انجام شد که خوشبختانه در این هنگام آسمان کاملآ صاف و بدون ابر شده بود .

در این بخش پس از مرور صور فلکی ، آموزش تخمین جدایی زاویه ای و حد قدر ستارگان توسط آقای شریعت زاده ، آقای ابراهیمیان و خانم روشنی انجام شد .

همزمان ، آموزش کار با تلسکوپ و رصد اجرام غیر ستاره ای نیز انجام می شد و برخی از دوستان هم به ثبت شهاب ها اقدام می کردند

( البته با وجود نزدیکی به زمان اوج بارش ، تعداد شهاب ها اصلا در حد یک بارش شهابی نبود و عملا محاسبه ZHR منتفی شد )

در این هنگام برخی از دوستان نیز به طور شخصی به عکاسی نجومی یا رصد با تلسکوپ های خودشان می پرداختند .

حدود ساعت 2 جهت انجام بخش دوم آموزش تئوری به سالن نمازخانه برگشتیم .

در این بخش که به صورت مباحثه و گفت و گو انجام شد ، ابتدا پارادوکس اولبرس مطرح شد و سپس درباره کیهانشناسی و در نهایت فلسفه علم مباحثات مفیدی انجام شد .

زحمت اداره بحث در این بخش بر عهده دوستان خوبمان آقایان احسان ابراهیمیان و امیرحسن موسوی بود که البته به مرور دوستان دیگر هم به پیشرفت بحث کمک می کردند .

پس از آن از ساعت 2 بامداد دوباره برای رصد رفتیم که برنامه اصلی آموزش عملی اصول پیمایش و همچنین عکاسی نجومی با استفاده از تلسکوپ بود .

در نهایت حدود ساعت 4 صبح با نیمه ابری شدن مجدد آسمان ، بیشتر دوستان برای استراحت به داخل سالن رفتند ( رفتیم :دی )

البته بعضی از دوستان نیز تا صبح در فضای اردوگاه ماندند و ظاهرآ عکس هایی هم از طلوع خورشید گرفتند که از دیدن عکس هایشان خوشحال می شویم ;)

ساعت 9 پس از توقفی کوتاه و بازدید از بخشی که برای آموزش نجوم در اردوگاه ایجاد شده بود به سمت تهران حرکت کردیم .

در پایان لازم است از همه دوستانی که در برگزاری این برنامه قبول زحمت کردند تشکر و قدر دانی کنم

آقای سرلک به خاطر مدیریت برگزاری برنامه

سرکار خانم جعفری و آقای امانی همکارانمان در آوا استار

سرکار خانم بنیادی که زحمت زیادی کشیدند و همچنین تشکر ویژه از آقایان ابراهیمیان ، شریعت زاده ، موسوی و رونقی و حیدر نیا برای ارائه مطالب آموزشی بسیار مفید .

از سایر اعضایی هم که در برنامه حضور داشتند تقاضا می کنم عکس ها و گزارش های خود را در همین تاپیک ارسال فرمایند .

موفق و پیروز باشید :have%20a%20nice%20d

kopernik
10-25-2014, 04:15 PM
شب رصدی خوبی بود
با این که اول شب ابری بود اما در انتها شب خوبی شده بود

به نسبت موقعیتش و نزدیکی اش به شهر و آلودگی نوری های خاص خودش به نظرم بهترین جایی بود که میشد انتخاب کرد و در همین جهت از آقای امام خانم جعفری جناب سرلک و آقای ابراهیمیان و همچنین از تمام عزیزانی که زحمت کشیدند تا این رصد برگزار بشه تشکر میکنم :گل

و البته !!!!! برای این که همه دوستان داخل نمازخانه خواب بودند ! و نمیشد بریم داخل دوربین من داخل مونده بود و نشد با دوربین خودم از طلوع عکس بگیرم :14:با دوربین جناب حقیقی چند تصویری ثبت کردم که امید وارم ایشون آنها رو قرار بدند :playingsmiley:

آرزوی بهترین ها رو برای همه شمایی که این پست رو میخوانید دارم :)

چند تصویر از گوشه و کنار رصد !

پاییز قشنگی بود

http://up.avastarco.com/images/0ysemh9rx3004upbjeth.jpg (http://up.avastarco.com/)

آقای امام به دوستان اموزش میدادند و جمع آوا ای بود

http://up.avastarco.com/images/tf7w6u9gnsr87qpjwwnx.jpg (http://up.avastarco.com/)

صورت فلکی ها مرور شد

http://up.avastarco.com/images/y6coyhyf86tcgijbcqfb.jpg (http://up.avastarco.com/)

ادامه دارد ...

kopernik
10-25-2014, 04:27 PM
خانم بنیادی قبل ورود به سالنی که در آن ترازو ی معروف قرار داشت برای ما کمی سخن گفتند

http://up.avastarco.com/images/5mftbe1gh2xc4gxmo3jb.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/qtkce0knh4p6hdyhult7.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/2h928f4nxu4o5hqxz99x.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/97wmzcudxntt6ybxwl87.jpg (http://up.avastarco.com/)

در پشت صحنه تصویری که از دوست عزیزمان ناصر دیدید !

http://up.avastarco.com/images/tzuzqrijq2h2zhsff4u2.jpg (http://up.avastarco.com/)

پایان

سلامت و شاد خندان و سر زنده باشید به امید شب هایی پر ستاره :)

mahdad_haghighi
10-25-2014, 05:47 PM
دو تا عکس از طلوع فوق العاده رصد علی الحساب‌ :دی

http://upload7.ir/imgs/2014-10/52551433262681392171.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-10/11631054084610316139.jpg

farshad
10-25-2014, 06:28 PM
درود و عرض ادب خدمت همه دوستان

خیلی دلم میخواست در خدمت عزیزان باشم که متاسفانه چون تهران نبود نشد بیام.خوشحالم که برنامه مفید بوده و به همه خوش گذشته و تشکر و خسته نباشید میگم به همه عزیزانی که زحمت اجرای برنامه هارو کشیدن٬ اسم نمیبرم چون ممکنه کسی از قلم بیفته :)

انشاء الله در برنامه های بعدی بتونم در کنارتون باشم.

شاد و پیروز باشید

Arta.kh
10-25-2014, 08:45 PM
سلااام!

خوب من اول از همه با این جمله شروع میکنم :
-بهترین تجربۀ زندگی خود را در دو کلمه توصیف کنید.

جواب : رصدِ آوا !!

نمره : 100 از 100

خیلی ، خیلی ، خیلی ، خیلی ، خیلی ، خیلی ، خیلی ، خیلی ، عالی بود !! نمیتونم با کلمه توصیفش کنم!! فوق العاده بود! بی نظیر بوذ!!
اول که رفتیم، و بیرون گشت زدیم، توی تاریکی شب ، ( یا عصر؟ (!) ) ، صدا های مجازی ، تاریکی کوهستان، راز من و دوستام! :))
نمازخونه، آموزش!!
آموزش فوق العاده بوذ!! میتونم به جرئت بگم کم و کسر نداشت! الته من در مقامی نیستم که بخوام به آموزش ایراد بگیرم :) ، ولی خوب، اصلن ایراد نداشت !!
اول کروی، ( درس فوق علاقۀ من!! ) و تدریس آقای شریعت زاده که به نحو احسنت داده شد! حساب کردن زاویه، انگشتی یا وجب ( به قول این دوستم ( Spider man ) :)) ) .
رصدددد!!
رصد ... وای، من نمیتونم واقعا" توصیفش کنم!! عالی بود!!
یافتن سرسو، حد قدر آسمون، تعیین میل و ارتفاع و سمت!!
اما من از یه چیزی که خیلی ناراضیم، چشمامه!! من یه دونه هم شهاب ندیدم :| شاید هم دیدم، اما توهمی بیش نبوده :دی
با اینحال هر یه صدایی که می اومد : « وای عجب شهابی! » تو دلم صد بار آرزو میکردم :دی
آسمون فوق العاده زیبا بود، راستش ، نسبت به تهران که عالی بود!
جبار، تک شاخی که معلوم نبود! ، کلب اصغر!!
( راستش من دو تا از بزرگترین سوتیامو تو این رصد دادم : 1) توی آسمون دنبال هرکول میگشتم و آقای شریعت زاده گفتن بیشتر از 10 ساعته که غروب کرده!! بعد از کمی فکر، اب شدم :دی
2) به کلب اصغر فکر میکردم، بعد به سگ کوچک، نوشتم سگ اصغر و یکی از دوستام سوژه ای برای یکسال پیدا کرد :)) )
من واقعا نمیدونم چرا اما از صورت فلکی ای که بیشتر از همه لذت بردم اسب بالدار بود! شاید بخاطر ستاره هایی که کسی نمیدید :دی
ولی من باز هم یکی از بهتریییییین قسمتهای رصد رو بحثی که ایجاد شد میدونم!! فوق العاده بود! من شخصا خیلی نکته ازش یاد گرفتم!! خیلی !! حتی شاید طرز فکرم خیلی تغییر کرد!!
از بحثهایی که راجب رشتۀ فیزیک شد، نتیجه گرفتم که به احتمال بالای 99% من باید، باید برم فیزیک بخونم :))
وای خدای من ( !! ) ، دوستای نجومی جدیدی که پیدا کردم ، من باورم نمیشد که یه عده آدم چقدر میتونن با هم صمیمی باشن :دی
من بازم میگم که نمیتونم انقدر که به من خوش گذشت و احساس خوبی در من ایجاد کرد، با کلمات توصیفش کنم،
این دوروز وقتی دوستام از من میپرسیدن : خوش گذست؟ زبونم بند میاد انقدرررر که عالی بود!!

واقعا ممنونم!! بی نظیرترین تجربۀ زندگیم بود!!

ammin
10-25-2014, 10:52 PM
خیلییییییییییییییی خوش گذشت
جای هرکییی که نبووود خالیی

setareh sadeghi
10-25-2014, 11:43 PM
دلم خواســـــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــت
دلـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــم خواست
دلـــــــــــــــــــم خـــــــواســــــــــت!!!

رخساره روشنی
10-25-2014, 11:48 PM
درود و سلام خدمت همه دوستان عزیز

من هم با پدرم در این رصد حضور داشتم :دی از همه کسانی که برای برگزاری این رصد زحمت کشیدند تشکر میکنم ، مثل همیشه رصد خیلی خوبی بود ، جای همه دوستانم مخصوصا دوست خوبم شادی شهرایینی که امسال کنکوری هم هست واقعا خالی بود :have%20a%20nice%20d
چند عکس هم از وشه و کنار رصد تقدیم میکنم

در راه لواسان

http://up.avastarco.com/images/lh9795eagdamtxfy65t.jpg (http://up.avastarco.com/)

صحبت های آقای امام :دی

http://up.avastarco.com/images/jrraqwqc05yopwk3zt7.jpg (http://up.avastarco.com/)

توضیحات جناب سرلک درباره مجموعه

http://up.avastarco.com/images/xhnzxsentdouo8usm88.jpg (http://up.avastarco.com/)

وقتی که همه خواب بودن(اللته عمدا فکوس نشده ) و ما نتونستیم بریم داخل :دی از شدت سرما من که کلا بی حس بودم:evilish:

http://up.avastarco.com/images/cy123853pg2b3bgeews.jpg (http://up.avastarco.com/)

طلوعی که کلی منتظرش بودیم

http://up.avastarco.com/images/oz3qcw611i7jthb7byx.jpg (http://up.avastarco.com/)

چند عکس هم از آسمون گرفتم که بعد از ادیت میزارم

فقط یک نکنه که ما درخلال رصد در باره نحوه قدر سنجی و حد قدر سنجی صحبت کردیم و دوستان حدقدر آسمون رو بدست آوردن من حدقدر رو اعلام نمیکنم که حدقدر رو برای سایت نقشه آسمان تاریک بفرستید

ارسال گزارش رصدی در سایت نقشه آسمان تاریک (http://www.astromap.ir/ObservationReport)

از طرف خودم هم به اولین گزارش کامل و دقیقی که فرستاده بشه هدیه ناقابلی تقدیم خواهم کرد

اگر هم عکسی از آسمون دارید میتونید از طریق فایل پیوست گزارش برای ما ارسال کنید

با سپاس

Saeed Jafari
10-26-2014, 03:50 AM
از قدیم گفتن می ریم رصد که خستگی مغزمون از درسا و شلوغی شهر در بیاد ... حالا موقع برگشتنشم باید یکی دو روز بخوابیم که خستگی رصد کردنمون از تنمون در بیاد

این رصد هم به نظرم من از لحاظ امکانات و مکانی خیلی خوب بود

اما از لحاظ اسمانی بد نبود ... اما حیف شد که راه شیری پیدا نبود خیلی دوست داشتم بعد چند ماه زیارتش کنم ... اما عوضش جبار مثل چی تو اسمون می درخشید

بنده به شخصه حدود 30 تا از اجرام مسیه را به تنهایی با CPC اقای امام در اون شب رصد کردم ... از 8 تای این اجرام عکس برداری کردم که در پست های بعدی دو سه تای اونا رو قرار میدم

با دوستات های نجومی جدیدی اشنا شدم که این بزرگترین نعمتیه که در هر برنامه رصدی ای که در اون شرکت می کنم اتفاق میافته

و با تشکر از اقای امام بابت برگزاری این رصد و از همه دوستان و عزیزانی که برای برگزاری و همکاری این رصد کمک کرده اند.

http://up.avastarco.com/images/665thkgmebhoxk449l.jpg (http://up.avastarco.com/)

لواسان در روز

http://up.avastarco.com/images/9s7x3g8s41cz0dg9hybq.jpg (http://up.avastarco.com/)

لواسان در شب

http://up.avastarco.com/images/a3tny8wcwe44sskxtbmf.jpg (http://up.avastarco.com/)

سلفی اوایی!

http://up.avastarco.com/images/4dk6ywussb6e6e1i26cl.jpg (http://up.avastarco.com/)

زمانی که اقای شریعت زاده داشت مطلب ارائه می داد من و دو سه نفر دیگه داشتیم ته کلاس مثل بچه تنبلا بازی می کردیم (البته داشتیم یه ناحیه ستاره ای رو شبیه سازی می کردیم!!!)

http://up.avastarco.com/images/4agg01vb6fhqbrln99rz.jpg (http://up.avastarco.com/)

اقای امام در حال تعریف کردن خاطرات رصدی...

و با تشکر از پایه ی دوربین عادل

ادامه دارد...

آسمون
10-26-2014, 10:07 PM
سلام
خوشحالم که به همه خوش گذشته
فقط میخواستم بگم که:

تازه کجاشو دیدین؟اصل کاری های فروم نبودن:دی(اصلا فکر نکنین منظورم خودم و کریمیسسس هست هاااااا:پی)

یوسف روشنی
10-26-2014, 10:08 PM
به نام خالق آسمان ها
از اینکه در جمع شما دوستان عزیز بودم بسیار خرسندم و به داشتن دوستانی مانند شما افتخار میکنم .
از مسئولین برگزار کننده این گشت رصدی صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

mohsen4465
10-26-2014, 11:42 PM
بلاخره فرصت شد منم پست بذارم
عالی بود! آسمونش نه زیاد عالی نبود ولی کلاً خود گشت رصدیشو میگم عالی بود جای هرکیم که نبود خالی بود. :دی

اولش آسمون یخورده اذیت می‌کرد و هی مدام باز و بسته میشد. ولی بعد از نیمه شب هوا بهتر شده بود و تقریباً بدون ابر بود. البته آلودگی نوریش بچش میاومد و راه شیری دیده نمیشد. بهرحال شب رصدی بسیار خوبی بود هرچند که اصلاً شبیه به شب بارش نبود (تو تقویم من شب بارش با ZHR=25 سه‌شنبه 21 اُکتبر علامت خورده هرچند تو منابع مختلف متفاوته. الان که Spaceweather رو چک کردم دیدم که درسته ما حدود 24 ساعت دیر رسیدیم. اوج بارش 21 و 22 اُکتبر بوده). پرنورترین شهابی که دیدم بجای اینکه از کانون جبار بیاد بیرون از جایی دوروبر ذات الکرسی داشت به سمت کانون بارش جباری میرفت!!! البته دوتایی هم شهاب به ظاهر جباری دیدم. یکیشون که هنوز آرزوش ته دلم مونده دقیقاً از تو کادر عکاسیم رد شد و این در حالی بود که من تازه انگشتمو آورده بودم بالا تا دکمه شاتر رو بزنم. ای کاش چند ثانیه زودتر زده بودم.:46:

گذر اروپا رو بخاطر فقدان تلسکوپ مناسب بخوبی نتونستیم ببینیم. البته CPC آقای امام شاید بدرد این کار میخورد ولی درخت های زیادی که تو کمپ نگین بود مزاحم رصد مشتری بودن و در انتها هم که مشتری از پشت درخت بیرون اومد دیگه CPCیی اون وسط در کار نبود! از این لحاظ فقدان یک تلسکوپ قوی تو رصدهای آوا بشدت احساس میشه. امیدوارم بزودی یه وسیله نقلیه شخصی بتونم دست و پا کنم تا از این به بعد تو رصدهای آوا تلسکوپ خودمو با خودم بیارم. :)

ضمناً با وجود اینکه لباس گرم به اندازه کافی با خودم آورده بودم ولی دم صبح از سرما از زیر پتو بلند شدم و رفتم بیرون قدم زدم تا کمی گرم بشم. درجه هوا رو با گوشیم اندازه گرفتم (ساعت 6 صبح)؛ 5 درجه سانتیگراد بالای صفر. یادمه که اون اول که رسیدیم فشار هوا رو هو اندازه گرفتم 600 تور بود که حدوداً بیانگر ارتفاع 2000 متریه (تو گوگل ارث ارتفاع کمپ نگین 2025 متر درج شده).

در ادامه براتون چندتا از عکسهایی که گرفتم رو میذارم. :)

خانم بنیادی در مسیر لواسان
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=qguqk2p4vlvr2ppab40.jpg (http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=qguqk2p4vlvr2ppab40.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=qguqk2p4vlvr2ppab40.jpg)

آقا احسان و چپیس: :دی
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=um0xzvf0eutvc2xya96.jpg (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=um0xzvf0eutvc2xya96.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=um0xzvf0eutvc2xya96.jpg)

آقای امام و آقای سرلک در مسیر لواسان:
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=3bd7xyvkb2hpehdaz4uj.jpg (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=3bd7xyvkb2hpehdaz4uj.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=3bd7xyvkb2hpehdaz4uj.jpg)

دوستای خوبم علیرضا و سعید جعفری در کمپ نگین:
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=3rnjwdpp6ijtofvzpyg.jpg (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=3rnjwdpp6ijtofvzpyg.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=3rnjwdpp6ijtofvzpyg.jpg)

این عکس رو هم تو تاریکی بعد از غروب گرفتم. یکی از دوستان به ناحیه قرمز رنگ ضعیفی تو آسمون اشاره کردن. منم برای اینکه بفهمم چیه با دوربین رو حالت عکاسی در شب ازش عکس گرفتم. چهار شات بطور اتومات گرفته شد و با هم ترکیب شد تا نور تصور تشدید بشه. در نهایت فهمیدم که آخرین تلألوهای نور قرمز خورشید روی ابرهه. با چشم آسمون کاملاً تاریک دیده میشد:
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=gk2wt6jzg55cwfw101r7.jpg (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=gk2wt6jzg55cwfw101r7.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=gk2wt6jzg55cwfw101r7.jpg)

mohsen4465
10-27-2014, 12:00 AM
آقای امام در نمازخانه کمپ نگین
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=8p8kqzartkmrqaf3nbzm.jpg (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=8p8kqzartkmrqaf3nbzm.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=8p8kqzartkmrqaf3nbzm.jpg)

آقای شریعت زاده در حال ارائه مطالب آموزشی قبل از رصد
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=7v5aaxu67apj9ulhlta.jpg (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=7v5aaxu67apj9ulhlta.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=7v5aaxu67apj9ulhlta.jpg)

روز بازگشت و توقف برای بازدید از «مجموعه علم و تجربه» اردوگاه امام خمینی
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=f2fcch4ztzw5l5quwo8.jpg (http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=f2fcch4ztzw5l5quwo8.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/images/f2fcch4ztzw5l5quwo8.jpg)

دنبال چی می‌گردن اینا؟
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=krd4xv8hsf6nrhlnvofp.jpg (http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=krd4xv8hsf6nrhlnvofp.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/images/krd4xv8hsf6nrhlnvofp.jpg)

چرخ آسیاب آبی در «مجموعه علم و تجربه»
فکر کنم یه عکس از خودم که در همین نقطه و همین لحظه ثبت شده بزودی ارسال بشه. :دی
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=isr3o27xm1q0y1xptku5.jpg (http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=isr3o27xm1q0y1xptku5.jpg) http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=djy2dq5hixe2ob5t1u1.jpg (http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=djy2dq5hixe2ob5t1u1.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/images/isr3o27xm1q0y1xptku5.jpg) ................ سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/images/djy2dq5hixe2ob5t1u1.jpg) ......

و...

در مسیر بازگشت با رفقا
http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=0ci7eiofbwciol6mruxu.jpg (http://up.avastarco.com/index.php?module=thumbnail&file=0ci7eiofbwciol6mruxu.jpg)
سایز بزرگ (http://up.avastarco.com/images/68ga7t6e9i6pknk2h5d.jpg)

اگه تونستین بگین این عکسو کی گرفته؟!! :دی

rock_iml
10-27-2014, 08:57 AM
Avastar in H-Alpha 12nm
با عرض شرمندگی به خاطر اجازه کپی رایت نمیتونم تصویر با کیفیت تر و نهایی رو قرار بدم :-( فعلاً .
6454

mahdad_haghighi
10-27-2014, 10:17 AM
Avastar in H-Alpha 12nm
با عرض شرمندگی به خاطر اجازه کپی رایت نمیتونم تصویر با کیفیت تر و نهایی رو قرار بدم :-( فعلاً .

ببخشید یه سوال پیش اومد واسم، مگه همه ی عکاسا زیر عکسشون اسمشون رو نمی زنن و تصویر نهایی رو منتشر می کنن، پس الان چه فرقی داره این دفعه؟ :blink:

rock_iml
10-27-2014, 10:40 AM
ببخشید یه سوال پیش اومد واسم، مگه همه ی عکاسا زیر عکسشون اسمشون رو نمی زنن و تصویر نهایی رو منتشر می کنن، پس الان چه فرقی داره این دفعه؟ :blink:
بعضی مواقع که افراد ساپورت مالی یا ابزاری از جایی دارن باید اجازه انتشار عکس از عکاس و اون نهاد داده بشه . این تصاویر هم همین قضیه براش صادق هست و به خاطر اینکه هنوز برای کمپانی astronomik تصاویر و review نهایی ارسال نشده ترجیح خودم بر این هست که به صورت نهایی جایی منتشر نکنم فعلاً

sesto
10-27-2014, 08:49 PM
بعضی مواقع که افراد ساپورت مالی یا ابزاری از جایی دارن باید اجازه انتشار عکس از عکاس و اون نهاد داده بشه . این تصاویر هم همین قضیه براش صادق هست و به خاطر اینکه هنوز برای کمپانی astronomik تصاویر و review نهایی ارسال نشده ترجیح خودم بر این هست که به صورت نهایی جایی منتشر نکنم فعلاً

خوشا به سعادتتون برای ما هم ابزار جور می کنید منم عمرا عکسامو جایی نمیزارم :d

اگه تونستین بگین این عکسو کی گرفته؟!!
محمد اسپیس نیومده بود ؟؟
ـــــــــــــــــــ
ااااا
این صدمین پستمه تبریک تبریک

mohsen4465
10-27-2014, 09:40 PM
محمد اسپیس نیومده بود ؟؟
نه ولی ازش قول گرفتیم دفعه بعدی بیاد. :دی
بذارین بگم عکسو کی گرفت. تو مترو اومدیم عکس بگیریم طوری که هر پنج تامون تو عکس باشیم. ولی خب نمیشد. جایی هم نبود دوربین رو بذاریم. یه عکس من گرفتم دوباره دوربینو دادم علیرضا یه عکس هم علیرضا گرفت. خونه که داشتم عکسا رو میدیدم یهو به کلم زد که موزائیک کنم. اینطوری که سمت راست شات علیرضا رو با سمت چپ شات خودم ترکیب کنم. فقط ای کاش همون اول این فکر به ذهنم میرسید تا کادر بندی رو یکسان انجام بدیم. بهرحال این عکس و نصفشو من گرفتم نصفشو علیرضا. :دی اینجوری هر 5تامون تو عکس یادگاریمون هستیم. :)

sesto
10-27-2014, 10:18 PM
نه ولی ازش قول گرفتیم دفعه بعدی بیاد. :دی
بذارین بگم عکسو کی گرفت. تو مترو اومدیم عکس بگیریم طوری که هر پنج تامون تو عکس باشیم. ولی خب نمیشد. جایی هم نبود دوربین رو بذاریم. یه عکس من گرفتم دوباره دوربینو دادم علیرضا یه عکس هم علیرضا گرفت. خونه که داشتم عکسا رو میدیدم یهو به کلم زد که موزائیک کنم. اینطوری که سمت راست شات علیرضا رو با سمت چپ شات خودم ترکیب کنم. فقط ای کاش همون اول این فکر به ذهنم میرسید تا کادر بندی رو یکسان انجام بدیم. بهرحال این عکس و نصفشو من گرفتم نصفشو علیرضا. :دی اینجوری هر 5تامون تو عکس یادگاریمون هستیم. :)

ابتکار عملتو دوست دارم . به عقل جن هم نمیرسیدا

space
10-29-2014, 09:03 PM
آقا چرا سر ما رو گول میزنی .دوستان عکسو نگاه کنید.اصن محسنی در عکس وجود داره آیا?خودش عکاس بوده.تو عکس نیستشششش.محسن شناسا بیان بگن اصن.اصن "این تصویر متعلق به کیست؟"

رخساره روشنی
10-30-2014, 02:25 PM
دوستان ما هنوز منتظر گزارش های رصدی شما هستیم ها .... :دی

فعلا فقط جناب مهداد حقیقی(mahdad_haghighi) گزارششون رو برای سایت آسمان تاریک فرستادن ، که گزارش خیلی خوب و کاملی هست :)

Taha Nagahi
10-31-2014, 03:33 PM
آقا چرا سر ما رو گول میزنی .دوستان عکسو نگاه کنید.اصن محسنی در عکس وجود داره آیا?خودش عکاس بوده.تو عکس نیستشششش.محسن شناسا بیان بگن اصن.اصن "این تصویر متعلق به کیست؟"

:)) راستشو بخواهيد منم اول نفهميدم! ولى فكر كنم آن آقايى كه لباس آبى راه راه پوشيدن و سبيل گذاشتن آقا محسن باشن:))
درضمن از آقاى ابراهميان مشخصه كه خيلى خسته بودند كه حتى حاضر نشدن بيان جلو قشنگ تو عكس باشن. :دى

mohsen4465
10-31-2014, 05:33 PM
به جان خودم خودمم. همش یکم ریش گذاشتم. :)) اون اول که خیلی باحال بود. عینک دودی هم چشمم بود هیچکی منو نشناخت. سلام علیک هم کردم رفقای قدیم خیلی خشک و خالی تحویل گرفتن ولی همچین که عینکو برداشتم یهو دیدم همه با تعجب منو نگاه کردن گفتن محسن؟ تویی؟!!! :)):)):)) حالا میترسم دفعه بعد که ریشمو زدم دوباره کسی منو نشناسه.

arian_kh
10-31-2014, 08:15 PM
من هم میتونم در گشت هاب شما شرکت کنم ؟

دوستان عزیز .. همه با هم هستین .. منم تازه 4 روز سربازیم تموم شده ... میخوام برای دانشگاه اقدام کنم

دوست دارم در این جمع دوستداران ... نجومی حضور داشته باشم .

ferial
11-03-2014, 02:22 PM
سلام به همه دوستان....میشه بگید رصد بعدی کی هست؟؟اخه من واقعا عاشق این جور برنامه هام...

mobi
11-06-2014, 01:33 AM
سلام به همه دوستان....میشه بگید رصد بعدی کی هست؟؟اخه من واقعا عاشق این جور برنامه هام...

این رصد که بعد یه سال اتفاق افتاد :دی خدا بعدی و به خیر کنه :پی :دی
اقای امام بیاید پاسخگو باشید :دی