PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده هایی برای کاروان ترویج علم

ستاره بنیادی
05-12-2014, 09:42 PM
دوستای عزیزم سلام. همونطور که می دونین روز 10 نوامبر، روز جهانی ترویج علم هست، و هفته بعد از اون، هفته جهانی ترویج علم.
امسال قراره که انشالله با کمک انجمن ترویج علم، کاروان های علم راه اندازی کنیم، این تاپیک در واقع جایی برای پرداختن به ایده هایی برای ترویج علم در کاروان های علمه.
http://up.avastarco.com/images/267szuz1jcik9xapy0x.jpg (http://up.avastarco.com/)

این نکته رو اشاره کنم که این کاروان ها فقط با موضوع نجوم فعالیت نمی کنند، ولی نجوم قطعا یکی از جذاب ترین موضوعات برای ترویج علمه.
نکته دیگه هم اینکه اگر علاوه بر ایده، کمک خاصی هم می تونین تو اجرای برنامه ها بکنین می تونین از طریق پیام خصوصی با من در ارتباط باشین.
با تشکر

ستاره بنیادی
05-13-2014, 09:54 PM
کاروانی که امسال به طور ویژه مد نظره قراره توی تهران فعالیت کنه.
می تونه یه اتوبوس باشه که صندلی هاشرو برداشتیم و توش نمایشگاه درست کردبم
یا یه ون که با چند تا میز به جاهای مختلف شهر میره و سعی می کنه با مردم کوچه و شهر از علم حرف بزنه...
می تونه یه چیز دیگه ای باشه که ایده اش رو شما میدین...
منتظرایده هاتون هستم :)

karimisss
05-14-2014, 11:56 PM
چه کار جالبیه ، خیلی دوست دارم کمک کنم
ستاره جان مینیبوس یا ون هایی رو دیدی که کتاب میفروشن؟ یه بخشی ساختن روی دیواره ی خارجی که توش کتاب هست ، فکر می کنم اگه فروش کتاب های علمی رو هم داشته باشید خوب باشه .
یه تلسکوپ جمع و جور هم همراه باشه خوبه ، میشه روی دیواره ی دیگه ی ماشین یه پرده نصب کرد روش یه مستند علمی پخش کرد .
بروشور های متناسب و مناسب هم باشه عالیه.
فعلا این نظرات من تا بازم فکر کنم. :دی

amir abbas saedi
05-15-2014, 10:28 AM
سلام و خسته نباشید

کار جالبی هست در مورد طراحی فضای داخلی اتوبوس طراح های مرکز ما میتونن کمک خوبی برای شما باشند

subaro
05-15-2014, 03:50 PM
سلام

میتونیم روی بدنه ماشین یا روی هر شیشه آن عکس یک صورت فلکی کشیده و یا نصب شود.میتونه کل ماشین را رنگ مشکی بزنید و شکل ستاره روی آن نقاشی کنید.

برای هر صندلی آن میتونید یک روکش پارچه ای از شکل سیارات منظومه شمسی یا اجرام آسمانی بکشید.

روی سقف ماشین سیارات و مدار آنها رابکشید.درون ماشین هم ابزار نجومی ،کتب ،بروشرهای نجومی وپوسترهای نجومی بزارید.

ستاره بنیادی
05-16-2014, 02:32 PM
ممنون دوستای عزیز

اامیرعباس میشه بیشتر توضیح بدی، مثلا چه کارهایی می تونین انجام بدین؟

آجناب سوبارو مرسی بابت همفکری هاتون، خیلی خوبه فقط یه چیزی که هست کاروان علم فقط نجوم نیست، کلا کاروان علمیه نمیشه همه ماشین رو نجومی طراحی کرد :)

skynight
05-16-2014, 06:13 PM
منم یه فکرایی کردم
میتونین کاری کنین که از داخل رو سقف فیلمی از گردش سیارات پخش شه یا یه چیزی شبیه حرکت ستاره ها از دید ناظر زمینی .
پشت ماشین عکس میکروسکوپ که دورو برش عکس مثلا یوز پلنگ و دی ان ای و کلا عکسایی که مربوط به زیست شناسی هستن، هم باشن بد نیست
میتونید از عکس از دانشمندای معروف هم استفاده کنید برا بیرون ماشین، کلا به نظرم روی ماشین چیزایی نصب کنید که هر کسی میره داخل با اون ها بیشتر قراره آشنا بشه
توی بخش ها میتونید به کج فهمی های علمی هم بپردازید چون این یه فرصت فوق العاده است که عده ی زیادی رو از کج فهمی ها آگا ه کنید و این طوری حداقل چند نفر اونا رو به کار نمی برند.
لطفا بخشی رو هم قرار بدید که از محیط زیست و اهمیتش و چگونگی کاهش آلودگی حرف بزنه

فعلا...

ستاره بنیادی
05-16-2014, 07:24 PM
اسکای نایت عزیز
ممنون
پیشنهادات بسیار خوب بودن، بخصوص کج فهمی ها و محیط زیست
در مورد تزیین بیرون ماشین هم فکر خوبیه، دانشمندا میتونن آی تم هایخوبی باشن
اما در مورد داخل ماشین یه چیزی که هس اینه که چون میخوایم تو جاهای شلوغ رفت و امد کنیم خیلی سخت میشه مردم رو برد توی ماشین، مدیریت این کار خیلی سخته،احتمالا از ماشین فقط برای جلب توجه و حمل وسایل استفاده می کنیم
ولی باز هم اگه ایده ی منحصر بفردی در مورد توی ماشین بفکرتون رسید که اجراش دشوار نباشه حتما استقبال میشه
بازم ممنون