PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی ایرانی های ناسا

geologist
11-01-2010, 01:29 AM
سلام

دوستان عزیز
با این همه ایرانی در سازمان فضایی آمریکا باید گفت ناسا، سازمان فضایی ایران است در آمریکا!

پروفسور محمد جمشیدی، مدیر برنامه های داخلی ایستگاه فضایی ناسا
و همچنین مدیر كنترل تكنیك ایستگاه فضایی ناسا
--------------------------------------------------------------------------------
فیروز نادری، مدیر برنامه اجرایی سیاره مریخ در ایستگاه فضایی ناسا
--------------------------------------------------------------------------------
حمید برنجی، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا
قاسم اسرار، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا
كاظم امیدوار، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا
رضا غفاریان، مهندس لابراتوار نیرو محركه جت ایستگاه فضایی ناسا
پروفسور پرویز معین، رئیس موسسه مرکزی تحقیقاتی دانشگاه ناسا
پروفسور صمد حیاتی، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا
خانم آزاده تبازاده، دانشمند ارشد فیزیک ایستگاه فضایی ناسا
عبد الحمید كریمی، فعالیت در بخش ساخت موشك های فضایی در ناسا
خانم دكتر مقدم، فعالیت در آزمایشگاه پیشرانش جت بر روی رادارها در ناسا
در گزارش ها آمده ؛ حدود 70 الی 80 ایرانی در ناسا فعالیت دارند

به نظر شما باید به این مساله افتخار كنیم یا به خاطر از دست دادن این همه استعداد تاسف بخوریم؟!

یا اینکه باید افسوس بخوریم که ای کاش دلیلی بر فرار مغزها وجود نداشت ؟!

lion2007
11-01-2010, 11:40 AM
سلام

دوستان عزیز
با این همه ایرانی در سازمان فضایی آمریکا باید گفت ناسا، سازمان فضایی ایران است در آمریکا!

و طبق آخرین آماری که گرفته شده و در روزنامه space چاپ شده

43 درصد از کادر پژوهشی ناسا از پژوهشگران ایرانی می باشند!

به نظر شما باید به این مساله افتخار كنیم یا به خاطر از دست دادن این همه استعداد تاسف بخوریم؟!

سلام:
از اینکه می بینم اینهمه ایرانی با علم ومعلومات در قلب خاک بزرگترین دشمنمان به بشریت خدمت می کنند بسیار خوشهالم.ولی این را بدانیدکه مغزهاهرگزفرارنمیکنند.اگرا شان درناسادرحال فعالیت هستند یکی از علتهاش نبود امکاناتی هست که در اثر بی مبالاتی گذشتگانمان پدید آمده اگر به گذشته نگاه کنیم واز آن پند بگیریم وتوسط بیگانگان اقوا نشویم ما استعداد آنرا داریم که به جایگاه اصلی مان که هنر دست ایرانیان است وبس برسیم.
باآرزوی موفقیت همه شما

Edwin
11-01-2010, 12:04 PM
جناب lion 2007 به هیچ وجه قصد بحث حاشیه ای ندارم .

ولی با این بحث ها که " هنر نزد ایرانیان است و بس " یا " علم هرکجا باشد ایرانی ها به آن میرسند " و .... و از این حرف ها به شدت مخالفم !!

نه اینکه وطن پرست نباشم ! نه !

ولی حس میکنم خارجی ها خودشان این حرف ها را جا انداخته اند که دل ما را خوش کنند به همین به به و چه چه ها !!

چه هنری چه کشکی ؟

همون بهتر که این افراد بروند و پیشرفتشان را بکنند تا اینکه در این مملکت بمانند و مجبور باشند بدوند دنبال یارانه نقدی و کارت سوخت !

SaBa Ho0shmanD
11-01-2010, 04:31 PM
واقعا نمی دونستم که انقدر ایرانی توی ناسا به عنوان اعضای اصلی فعالیت کنند واقعا که باید به ایرانی بودنمون افتخار کنیم به امید روزی که مغز های ما توی همین ایران فعالیت کنند

169
11-01-2010, 07:42 PM
ایرانی های که داخل اسا کار میکنن همون بهتره همونجا بمونن!!! همین تعداد اتادهای ایرانی هم که داخلکشو هسن به نظر بهتره برن اونجا چون لااقل اونجا اسم ایرانی رو بهتر میشاسونن به مردم های جهان تا داخل ایران!!! و اینکه ایران چی داره تا داخلش بمونن؟!! هر وقت سیاست نجومیمون عوض شد اون موقعیه فکر میکنیم!
در مود صحبت lion2007 بگم که ناسا با هیچ کشوری دعوا نداره!(سیاست مداراش اینکارن) خیلی اجناس همین دشمنانی که میخونی الان دست ماست و داریم ازش استفاد می کنیم! راحتی زندگی الانمون به خاطر فعالیت های اینهاست! ولی توی سیاست خارجی کلا مشکل دارن! حالا بیخیال سیاسی نشه!
ناسا مجموع هایاز دانشمندان کل جهانه که داخل یه محوطه دارن کارای علمی انجام میدن و دارن به جهان خدمت میکنن!
در مورد صحبت Edwin هم بگم که ایرانی ها هنر دارن! یه مملکت رو نمیشه که با دو سه جمل تعریف کرد!

Setare KOchOlO
11-01-2010, 09:12 PM
سلام به همه...راستش من فک میکنم داریم بحث یه خرده باناراحتی نگاه میکنیم.ببینین هنوز به اون شکل نیاز به داشتن این طور سازمانی درایران احساس نشده بوده اون موقعی که همه اینهارفتن...ولی الان روببینین ما الان ماهواره میسازیم،موشک پرتاب ماهواره میسازیم،کاوشگر...اوه ه ه ه... و خیلی چیزایی که هنوز درحال بررسی هست.به فکردانشمندای الان خودکشورمون باشیم که جوونن،مغزشون هردفعه داره یه ایده میده،... اینا دارن کشور رو میچرخونن.اینکه خیلی عالیه...ولی درکنارش واقعا افتخار میکنیم که مدیر کنترل تکنیک ایستگاه فضایی درناسا یه ایرانیه که اونقد سختی کشیده ،اونقد تلاش کرده که همین خارجیا که دشمن ماهستن، چشم دیدن مارو ندارن،...این مسئولیت رو دادن به یه ایرانی نداشتن خودشون... .اینطورهم که هربارتو مجله نجوم میخونم همین دانشمندای ماکه اونجان بابرنامه های فضایی ایران درحال همکارین،کمک میکنن...تازه به نفع ماس...بالاخره یه افرادی رو داریم که یه سری تجربه بدست آوردن حالامیتونن بذارن دراختیار دانشمندای داخل کشورشون...این به اون در ...

اصلا دلخوش کنی نیس...یه خرده هم باید چشممون به واقعیتا،رویدادایی که درحال انجام داخل کشوره بازکنیم.هان؟؟؟بهترنیس؟؟؟
رشد علمیه ایران در50سال گذشته دربین رشد علمی دیگر کشورا بی سابقه بوده...اینو من توی BBC news خوندم...این خیلی عالیه...

aflatoon
11-01-2010, 10:04 PM
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
من دیروز با سایت شما آشنا شدم.بعد از مرور سایت خیلی از محتوی ان خوشم آمد.
راجع به تاپیک فعلی باید عرض کنم خلا یک همچنین موضوعی در سایت خیلی محسوس بود.
من به عنوان یک ایرانی خیلی به خودم افتخار میکنم و مایه مباهات خود میدانم که بیشتر نفرات سازمان ملی هوا و فضا نوردی آمریکا را دانشمندان ایرانی تشکیل میدهند.
همانطور که نمیتوانم ناراحتی خود را از این موضوع پنهان کنم.
به این دلیل که این دانشمندان و هزاران دانشمند ایرانی دیگر در سایر مراکز علمی وپزوهشی جهان باید در مملکت خودشان "ایران"به فعالیتهای علمی بپردازند.
من قلبا" امیدوارم روزی شرایتی در کشور ما برقرار شود تا زمینه وبستر رشد وشکوفایی دانشمندان ایرانی در داخل کشور فراهم گردد.

aflatoon
11-01-2010, 10:21 PM
با سلام مجدد....
من فکر میکنم این تاپیک خیلی بیشتر از اینچیزی که نشان میدهد میتواند مفید باشد.
اعلام تعداد دانشمندان ایرانی در nasa بهانه خوبی شد تا به موضوع "فرار مغزها" دلایل وضمینه های آن پرداخته شود.
من از همه عزیزانی که نظرات مفید و قابل قبولی دارند خواهش میکنم تا نظرات ارزنده خود را ارایه دهند.
منتظر نظرات کارشناسانه عزیزان هستم.

169
11-01-2010, 10:32 PM
سلام به همه...راستش من فک میکنم داریم بحث یه خرده باناراحتی نگاه میکنیم.ببینین هنوز به اون شکل نیاز به داشتن این طور سازمانی درایران احساس نشده بوده اون موقعی که همه اینهارفتن...ولی الان روببینین ما الان ماهواره میسازیم،موشک پرتاب ماهواره میسازیم،کاوشگر...اوه ه ه ه... و خیلی چیزایی که هنوز درحال بررسی هست.به فکردانشمندای الان خودکشورمون باشیم که جوونن،مغزشون هردفعه داره یه ایده میده،... اینا دارن کشور رو میچرخونن.اینکه خیلی عالیه...ولی درکنارش واقعا افتخار میکنیم که مدیر کنترل تکنیک ایستگاه فضایی درناسا یه ایرانیه که اونقد سختی کشیده ،اونقد تلاش کرده که همین خارجیا که دشمن ماهستن، چشم دیدن مارو ندارن،...این مسئولیت رو دادن به یه ایرانی نداشتن خودشون... .اینطورهم که هربارتو مجله نجوم میخونم همین دانشمندای ماکه اونجان بابرنامه های فضایی ایران درحال همکارین،کمک میکنن...تازه به نفع ماس...بالاخره یه افرادی رو داریم که یه سری تجربه بدست آوردن حالامیتونن بذارن دراختیار دانشمندای داخل کشورشون...این به اون در ...

اصلا دلخوش کنی نیس...یه خرده هم باید چشممون به واقعیتا،رویدادایی که درحال انجام داخل کشوره بازکنیم.هان؟؟؟بهترنیس؟؟؟
رشد علمیه ایران در50سال گذشته دربین رشد علمی دیگر کشورا بی سابقه بوده...اینو من توی BBC news خوندم...این خیلی عالیه...

اخه میدونی چیه!!؟ ناسا هم نجومیه هم فضایی! ولی ایران فقط فضایی کار میکنه! موندم با اینکه مثلا علوم فضاییمون پیشرفت کرده چرا نجوممون این طوریه؟!!!:pissed off:

rasoulrahimi
11-02-2010, 04:42 PM
راستي آقاي بهرام مبشر رو نگفتيد.ايشون هم تو ناسا هستند و هر از گاهي به ايران ميان.:grin:

169
11-02-2010, 07:57 PM
راستي آقاي بهرام مبشر رو نگفتيد.ايشون هم تو ناسا هستند و هر از گاهي به ايران ميان.:grin:

اره فکر کنم تو ناسا بود خودش در اومد رفت یهجای دیگه!باید خیلی از ناسا سیر شده باشه که رفته یه جای دیگه!ایول داره!:thumbsup:

Hojjat Zafarkhah
11-02-2010, 08:51 PM
اره فکر کنم تو ناسا بود خودش در اومد رفت یهجای دیگه!باید خیلی از ناسا سیر شده باشه که رفته یه جای دیگه!ایول داره!:thumbsup:

آقای بهرام مبشر رو نمی دونم تو ناسا بوده یا نه ولی یه مدت با همکاراشون یه جورایی تو کار تلسکوپ هابل بودن همون عکس معروف ژرفای هابل رو ایشون و همکاراشون گرفتن!!!!!!!!

الان هم تو کالیفرنیا توی دانشگاه ندریس می کنن!!!!!!!!!!

یکی دو ماه پیش هم اومده بودن ایران!!!!!!!!!

m.aryayi
01-24-2011, 10:07 PM
چيزي كه تو پست اصلي اومده و ديگران هم تاييدش كردند اينه كه ناسا داره با داشنمدان ايراني مي چرخه كه اصلا درست نيست
يك نگاهي به پست اصلي بندازيد گفته شده ايراني هاي ناسا 70-80 نفر اند و در دو خط زيرش گفته 43 درصد كادر پژوهشي ناسا ايراني ها هستن
اگر فكر كنيم كه همه اون 80 نفر عضو كادر پژوهشي باشن كادر پژوهشي ناسا ميشه 160 نفر كه فكر نكنم لازم باشه بگم كه اين مزخرفي بيش نيست و داريم در مورد بزرگترين سازمان علمي جهان صحبت مي كنيم
و اگه اين موضوع رو كه اين مطلب از خبرگزاري محبوب مهر نقل قول شده رو هم در نظر بگيريم متوجه ميشيد كه تمام نتيجه گيري هاش اشتباهه و ناسا اصلا وابسته به دانشمندان ايراني نيست (فكر كنم موضوع جالبي براي پست شايعه باشه!!)

يك سري مسايل ديگه هم هست كه سر فرصت در مورد شون صحبت مي كنم

teous
01-24-2011, 10:43 PM
به ايراني بودن خودم افتخار ميكنم

دم شما هم گرم
دم آوا استار گرم
:thumbsup:

hermes
09-06-2011, 05:30 PM
سلام خوبه یک کس دیگری هم که قبلا عضو ناسا بودند رو معرفی کنم:
ایشون آقای باکتریا مخترع هوا پیما هایی هستند که بتونن بدون باز کردن چرخ در شرایط اضطراری فرود بیان.

Asteroid
09-06-2011, 08:52 PM
سلام. اتفاقا به هيچ عنوان شايعه نيست و بحث خيلي خوبي مطرح شده.
شما فكر كنيد كه يه نفر يه هدف بزرگ توي ذهنش داره و تمام تلاششو براي رسيدن به هدفش انجام ميده.از قضا بهشم ميرسه. بعدش مي بينه كه نه خييييييير ! رسيدن و نرسيدن هيچ تفاوتي با هم ندارن (البته شايد يه كم داشته باشن!) منظور من مثلا يه دانشجوي فيزيكه كه بعد از گرفتن مدرك يا در زمان تحصيل كلي برنامه توي ذهنش داره،و اتفاقا احتياج به حمايت داره تا طرحشو پياده كنه.....
حالا واقعا يه نفر به من بگه اگه آقاي مبشر مي موند چه اتفاقي مي افتاد؟ خوب معلومه يه نفر ديگه اون عكسو از ‍‍‍‍ژ‍رفاي آسمان ميگرفت و البته ايشون هم فقط بايد به كار تدريس و يا پ‍ژوهش با پول شخصي ميپرداختند!!!!!
هدف در كل دنيا جواب دادن به يك سري سواله ! در مورده جهان ،در مورده تمام چيزايي كه نمي دونيم و در اين بين مليت آدمها مهمه اما نه به قيمتي كه به خاطر اون خودمون رو از لذت رسيدن محروم كنيم . پس فقط بايد مفيد بود، هركجا كه ابزار و شرايط اجازه ميده و در عين حال به فكر گسترش امكانات در سرزمين مادري هم بود.

manijeh rostami
10-28-2011, 08:03 AM
سلام. این فقط نظر شخصی خودم است که بهتره زمین را کل ببینیم نه قاره، کشور،و ... توی دنیای به این بزرگی واقعاً خنده دار است که ما فقط همین جایی که هستیم را می بینیم ... اگه همین الان یکی از فضا بیاید و زمین ما رو ببینه چه فکری می کنه؟

پیمان اکبرنیا
10-28-2011, 11:50 AM
سلام. این فقط نظر شخصی خودم است که بهتره زمین را کل ببینیم نه قاره، کشور،و ... توی دنیای به این بزرگی واقعاً خنده دار است که ما فقط همین جایی که هستیم را می بینیم ... اگه همین الان یکی از فضا بیاید و زمین ما رو ببینه چه فکری می کنه؟

اصولا ما ایرانیها عادت داریم در یک سری مسائل خیلی خودمون رو تحویل بگیریم و در یک سری از مسائل هم خودمون رو شدیدا بکوبیم!

تعداد افرادی که به صورت مستقیم برای ناسا کار می کنند نزدیک 20 تا 30 هزار نفر است و از این تعداد حدود 200-300 نفر هم ایرانی هستند. این خیلی خوبه که نزدیک 1 درصد افراد در ناسا ایرانی هستند ولی آیا واقعا باید باعث افتخار ما باشه؟ بسیاری از این افراد تحصیلاتشون در ایران نبوده و در خود آمریکا زندگی و تحصیل کرده اند. به هر حال این حرف همیشه بوده که ناسا پر از ایرانیها هست ولی واقعیت اندکی متفاوته و باید همه چیز را واقع گرایانه نگاه کرد.

کلا بهتره قضیه خود برتر بینی و خود کوچک بینی را که افراط و تفریط هستند کنار بگذاریم و با یک دید جهانی و علمی به قضایا نگاه کنیم. حس میهن دوستی بسیار حس خوبیه ولی مرز باریکی با نژادپرستی داره و باید با احتیاط باهاش برخورد کرد.

mahnejad
11-30-2011, 12:18 AM
http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.515436001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.555264001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.564688001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.570201001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.582819001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.586156001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.588617001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

پروفسور پرویز معین، رئیس موسسه مرکزی تحقیقاتی دانشگاه ناسا در آمریکا

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.590970001287355259_irannaz_com.jpg (http://irannaz.com/news_cats_1.html)

http://irannaz.com/user_files/image/image6/0.593088001287355259_irannaz_com.jpg

rojin
11-30-2011, 10:43 AM
خسته نباشید خیلی خوب بود.به امیداینکه یه روزی برسه همه این عزیزان وعزیزان اینده بتونن تو خود ایران فعالیت کنن وبه خاطر کمبود امکانات مجبوربه ترک وطن نشن واین مایه افتخاره مااین همه مخ دااریم

STAR4U
02-06-2012, 12:34 PM
منم به نوبه خود از شما دوستان بابت این تاپیک تشکر میکنم و یک سوال دارم

آیا می شود با این افراد در تماس بود آیا آوا استار می تواند از این افراد درخواست عضویت کند؟

اسمان
02-06-2012, 04:36 PM
من هم به به نوبه خودم خیلی خوشحالم که ایرانی ها این قدر مستعدند ولی از این هم متاسفم و از خودم سوال می پرسم که چرا این افراد نمیان داخل کشور و برای ایران کار نمی کنن؟

Anita
02-06-2012, 09:41 PM
من هم به به نوبه خودم خیلی خوشحالم که ایرانی ها این قدر مستعدند ولی از این هم متاسفم و از خودم سوال می پرسم که چرا این افراد نمیان داخل کشور و برای ایران کار نمی کنن؟
در ایران موقعیت مناسبی برای اینجور افراد پیش نمیاد و این باعث تاسفه..

Sky_Watcher
02-06-2012, 09:43 PM
فکر نکنم که دیگه بتونن از ناسا بیان اینجا کار کنن.فقط برای یه مدت کوتاهی واسه تفریح ، دیدن فامیل و هر چیز غیر کاری دیگه ای میان اینجا.
وقتی اونجا کار میکنن فکر کنم ملیت آمریکایی بهشون نسبت داده میشه و موظفن که تو همون کشور به کارشون ادامه بدن.(البته ممکنه اینطور نباشه و اطلاعاتم ناقص باشه)

امیر عباس
03-20-2012, 03:38 PM
مساله اصلی این نیست که چند تا ایرانی توی ناسا ی آمریکا کار می کنند . این از زرنگی آمریکا بوده که تونسته از هوش و خلاقیت ایرانی ها به نفع خودش استفاده کنه . مساله ی اصلی اینه که ماهایی که حالا هستیم خوب کارکنیم و در ایران پایگایی بسیاربسیار مجهز تر از ناسا در ایران بسازیم . حداقل شما آوا استاری ها قول شرف و مردونه بدهید که به جای اون که بگید چه کسانی توی ناسا کار میکنند ، بگویید من چه کار کردم تا ایران پیشرفت کنه و اگه کم بود تلاشتون رو بیشتر کنید . مطمئن باشید که اگه بسیار بسیار تلاش هم کرده باشید ، وقتی که کسی رو ترقیب به این کار نکرده باشید ، کارتون فایده نداشته . پس از همین حالا در سال 91 قول بدهید که به هم کمک کنیم تا ایرانی دیگه نگه آمریکاییه چه کرده .
به امید روزی که خودم عکس تک تکتون رو به عنوان ایرانی های ناسای ایران توی همین تاپیک بگزارم .
موفق باشید یاعلی

مسعود فرح بخش
07-10-2012, 06:47 PM
پروفسور ابوالقاسم غفاري نخستین ایرانی راه یافته به سازمان فضایی آمریکا، ناسا می باشد. دکتر غفاری تنها خارجی حاضر در پروژه بزرگ آپولو بوده است. پیش از آن نیز در زمینه علوم ریاضی و فیزیک، فعالیت های فراوانی به انجام رسانیده است که یکی از برجسته ترین آنها، همکاری با پروفسور اینشتین در زمینه نظریه وحدت میدانها (نظریه ای که سالها ذهن دانشمندان را به خود مشغول داشته است و تلاشی است در جهت یگانه کردن کل نیروهای جهان هستی) می باشد.
دکتر غفاری در 25 خرداد ماه سال 1285 هجری شمسی در تهران متولد شد و تحصیلات پایۀ خود را در دبیرستان دارالفنون به اتمام رسانید. ریاضیات و فیزیک را در دانشگاه نانسی فرانسه تحصیل کرد و دیپلم ستاره شناسی و آنالیز عالی ریاضیات را نیز از آنجا دریافت نمود. او دکترای ریاضیاتِ فیزیک را از دانشگاه سوربن فرانسه اخذ کرد. در 1315 به اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران پیوست و پس از اتمام خدمت سربازی از سال 1319 تا 1334 به عنوان استاد تمام آنالیز عالی تدریس کرد و این در حالی بود که در سال 1325، به دعوت دانشگاه سلطنتی لندن مدتی را در آنجا گذرانده و P.h.D تصحیح فاکتورهای سرعت و روش هودوگراف در دینامیک گازی را از آنجا دریافت کرد.

پس از آن، در دانشگاه های لندن و آکسفورد، به حل مسائل پیچیده فیزیک مشغول شد و نسبیت را نیز در دانشگاه آکسفورد نزد پروفسور میلن، فراگرفت. در سال 1339، به دعوت دانشگاه هاروارد، به آنجا نقل مکان کرد و تحقیقاتی را در زمینه معادلات دیفرانسیل و نیز حل مسائل دینامیک گازی به انجام رسانید. در این مدت همچنین بعنوان عضو موقت انستیتو مطالعات پیشرفته در پرینستون و نیز دستیار تحقیقاتی ریاضیات در دانشگاه ایالتی پرینستون انتخاب گردید.
در سالهای 1340 و 1341، با پروفسور آلبرت اینشتین در رابطه با نظریه وحدت میدانها فعالیت کرد و همزمان، با پروفسور مورس و لفچز در رابطه با معادلات دیفرانسیل در ابعاد بزرگ کار کرد. در 1341 بار دیگر به ایران بازگشت و به تدریس معادلات دیفرانسیل در دانشگاه تهران پرداخت.
در 1347 رساله پروفسوری خود را در زمینه ریاضیات و استاتیک در دانشگاه واشنگتن ارائه داد و از 1337 تا 1341 در این دانشگاه به تدریس معادلات دیفرانسیل پرداخت. در 1343، تحت عنوان دانشمند هوافضا به پایگاه فضایی Goddard ناسا نقل مکان کرد. پس از آن به پروژه عظیم آپولو پیوست و به انجام محاسبات مربوط به مسیر انتقال کپسول حامل انسان به مدار ماه پرداخت. و در سال 1351، از ناسا بازنشسته شد و تحقیقات خود را در زمینه دینامیک های ستاره ای و کنترل ماموریت های بین سیاره ای ادامه داد.
او در 1348 به پاس خدماتش در جریان ماموریت آپولو -11 از طرف نیکسون، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، مدال افتخار دریافت کرد. ایشان همچنین در پروژه جنگ ستارگان نیز فعالیت هایی را به انجام رسانیده اند.دکتر غفاری هم اکنون در آمریکا زندگي مي كند .

http://www.astroupload.com/uploads/13419334521.jpg (http://www.astroupload.com/)

Ÿeganeh
08-31-2013, 07:54 PM
راستي يكي از مهم ترين و تاثيرگذارترين ايراني هاي ناسا آقاي بابك فردوسي هستند كه مدير پرواز ماموريت مريخ نورد كنجكاوي(كيورياسيتي) بودند كه حدود نه سال در اين پروژه
فعاليت داشتند.

planet
08-06-2015, 01:46 AM
سلام
میخواستم بپرسم ناسا که قبلا به خاطر مسائل امنیتی ورود ایرانی ها به ناسا رو ممنوع کرده بود،ممنوعیت همچنان ادامه داره یا دیگه لغو شده؟

teleskop
04-11-2017, 11:49 AM
سلام

دوستان عزیز

من که همش تاسف می خورم. اینها رو نمی تونیم نگه داریم. مگه چند سال عمر دارن.
پروفسور سمیعی مگه نبود؟ 70 سالش که شد برگشت. 50 سال به اونها خدمت که به جای کشور خودمون

setareh238
04-09-2018, 03:45 PM
هر جا هستن موفق باشن.

nedayedarun
12-19-2022, 06:43 PM
با تشکر از پست خوبتان