PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گشت رصدي،11 و 12 مهر- مرنجاب

Mostafa
09-20-2013, 01:02 PM
گشت رصدي آوا استار - 11 و 12 مهرماه

كوير مرنجاب

http://up.avastarco.com/images/s8yvzhxuxeamld1t7y90.jpg (http://up.avastarco.com/)

سلام به همه اعضا گرامي :have%20a%20nice%20d

مركز نجوم آوااستار در نظر دارد در تاريخ پنجشنبه و جمعه 11 و 12 مهرماه گشت رصدي برگزار كند

زمان حرکت : پنجشنبه 11 مهر ساعت 13

زمان برگشت : بعد از ظهر جمعه 12 مهر

مکان : كوير مرنجاب - كمپينگ

خدمات : اتوبوس توریستی ، شام ، صبحانه ، پذيرايي، بیمه، امكانات رصدی

( این گشت با همکاری شرکت خدمات مسافرتی هماي سرزمين پارس برگزار می گردد )

هزینه گشت :

اعضای جدید : 80 هزار تومان

اعضای فعال : ( با احتساب 20 درصد تخفیف ) : 64 هزار تومان

اعضای ممتاز : ( با احتساب 30 درصد تخفیف ) : 56 هزار تومان

علاقمندان براي حضور در اين برنامه لازم است فرم زير را تكميل كنند و براي تكميل ثبت نام در ساعات اداري با دفتر آوااستار تماس حاصل فرمايند :

تلفن : 7-88540024

فرم ثبت نام (http://avastarco.com/گشت%20رصدي.html)
(http://avastarco.com/گشت%20رصدي.html)

javadstar76
09-20-2013, 01:24 PM
کاش برنامه یکم زودتر برگزار میشد و توی مهر نبود :(

نمیتونم بیام اما امیدوارم به همه خوش بگذره :)

melika bidabadi
09-20-2013, 01:26 PM
چه خوب رصد کویری:yaeh am not durnk:
فقط صبح بعد از رصد گشتی هم در آن منطقه داریم؟ :)
زمان دقیق وقطعی حرکت ساعت 13 هست ؟:yaeh am not durnk:

Mostafa
09-20-2013, 01:37 PM
چه خوب رصد کویری:yaeh am not durnk:
فقط صبح بعد از رصد گشتی هم در آن منطقه داریم؟ :)
زمان دقیق وقطعی حرکت ساعت 13 هست ؟:yaeh am not durnk:

بله ، 100درصد كوير نوردي هم خواهيم داشت

اتفاقآ در حال بررسي هستيم كه اگر امكانش باشه يك مسابقه عكاسي از كوير براي شركت كنندگان برگزار كنيم ;)

اگر هم ببينيم كه اكثريت مايل اند كه ساعت حركت دير تر باشه ؛ ميتونيم 1 ساعت زمان حركت رو عقب بندازيم ( ولي بيشتر نه ، چون دير مي رسيم )

ممنون از شما

عباس احمدیان
09-20-2013, 01:56 PM
ببخشد بابت این سوال
خواستم خصوصی مطرح کنم گفتم شاید واسه بعضی از دوستان دیگه هم پیش بیاد بذار همینجا بپرسم.
مجله نجوم هم در همین تاریخ و در همین مکان تور رصدی داره! آیا ارتباطی بین این 2 گشت رصدی هست؟

Mostafa
09-20-2013, 02:00 PM
ببخشد بابت این سوال
خواستم خصوصی مطرح کنم گفتم شاید واسه بعضی از دوستان دیگه هم پیش بیاد بذار همینجا بپرسم.
مجله نجوم هم در همین تاریخ و در همین مکان تور رصدی داره! آیا ارتباطی بین این 2 گشت رصدی هست؟

سلام

خير ارتباطي بين اين دو گشت نيست

ولي شايد چون اين تاريخ زمان مناسبي براي رصد و همچنين سفر به مرنجاب است ، هر دو مركز اين مكان و زمان را انتخاب كرده اند

( ضمن اينكه ما چند بار قبل به قصر بهرام رفته بوديم و براي رصد بعدي قول مرنجاب را به بچه ها داده بوديم )

البته بچه هاي مجله نجوم از دوستان خوب ما هستند و چه بسا در شب رصد هم در كنار هم باشيم

ولي اين دو برنامه مستقل از هم برگزار خواهند شد :)

kopernik
09-20-2013, 02:48 PM
نوش دارویی و بعد مرگ سهراب آمدی :( من نمی توانم بیام :(

Taha Nagahi
09-20-2013, 04:22 PM
سلام
ببخشید نهار روز برگشت به عهده توره؟ یا قبل از نهار در رسیدیم.

Ali Mohamad Nesari
09-20-2013, 05:07 PM
زمانی بهتر از این نبود؟ :sFun_bangdesk:
بعد از این همه انتظار چرا این موقع؟ به احتمال قوی من نمی تونم بیام

Mostafa
09-20-2013, 08:32 PM
ببينيد دوستان

به هر حال قطعآ هيچ وقت نميشه براي هيچ برنامه اي زماني رو پيدا كرد كه همه موافق باشند !!!

اول قصد بر اين بود كه 21 شهريور برنامه رصد داشته باشيم اما هم با اولين برنامه كافه ستاره هم زمان شد و هم بعضي از دوستان اشاره كردند كه اواخر تابستان

خيلي ها ممكن است با خانواده به سفر بروند و نمي توانند بيايند

( حتي اول قرار بود جمعه - شنبه 22و 23 شهريور رصد را برگزار كنيم ولي باز هم چون شنبه روز كاري بود قطعآ عده اي مخالفت مي كردند )

بهترين زمان در مهر ماه همين يازدهم است ( در زمان بارش جباري - 30 مهر - به دليل وجود ماه كامل در آسمان برنامه اي نخواهيم داشت )

به هر حال سعي ما بر اين است كه هميشه بهترين زمان و مكان ممكن را انتخاب كنيم اما اينكه هميشه عده اي از دوستان با شرايط ديگري موافق باشند هم اجتناب ناپذير است

اما اميدواريم بتوانيم برنامه ها را در شرايطي كه براي اكثريت مناسب باشد برگزار كنيم

موفق باشيد :)

سلام
ببخشید نهار روز برگشت به عهده توره؟ یا قبل از نهار در رسیدیم.

سلام
نه زمان بندي برنامه به گونه اي است كه انشاالله حدود ظهر يا كمي بعد از ظهر تهران باشيم

karimisss
09-20-2013, 11:32 PM
آقای امام واقعا ممنون از بابت این برنامه
به شدت با بخش کویر نوردی و عکاسیش موافقم :دی

آیو
09-20-2013, 11:43 PM
شنبه هفته بعدش مدرسه واسم امتحان کامپیوتر گذاشته...
بازم نشد:dizzy:
به همه عیر مدرسه ای ها خوش بگذره:دی

AZIN
09-21-2013, 12:44 AM
این که از دستمون پرید..تازه بارو بندیل و بستیم بریم دانشگاه!!
یدونه آذز بزارید میایم حتما..قول

toraj1358
09-21-2013, 06:18 AM
با سلام آقای امام
اینبار موقعیتی هست که بتونیم با ماشین خودمون بیاییم ؟

s_karam76
09-21-2013, 12:48 PM
سلام و تشکر فراوان بابت این گشت رصدی:thanks:
آقای امام ظرفیت تور چند نفره؟
لطفا درمورد تجهیزات رصدی هم توضیح بدید(چند تا تلسکوپ وچه نوعی)

I:love:Ava

امیر عباس
09-21-2013, 12:57 PM
سلام. من خونمون به رصد گاه نزدیکه.... امکانش هست که عضو برنامه ی شما باشم و خودم راه رو بیام....
و اگه امکانش هست مسیر حرکتتون رو بگید از چه شهر هایی رد میشید.... که اگر امکانش باشد در میانه ی راه به شما ملحق شوم....

SAEED560
09-21-2013, 10:49 PM
سلام
اخ جون کویر:thanks:
اونجا دیگه ابر نمیشه........................................ .؟ راستی از هستی خانم چه خبر ؟ :confused:( شوخی بنده رو ببخش)

H.Taeb
09-22-2013, 07:33 AM
واقعا کلی ممنون بابت رصدی که گذاشتین.. فقط میشه بگین حدووووداااا از تهران تا کویر مرنجاب چند ساعت راهه؟!!

erfan amidi
09-22-2013, 12:48 PM
اميدوارم به همه خوش بگزره اما در مورد خودم صبر كنيد فكر كنم ااااااااااا......
يكم بيشتر....
اره بابا مگه ميشه نيام!!!!

s_karam76
09-22-2013, 01:08 PM
واقعا کلی ممنون بابت رصدی که گذاشتین.. فقط میشه بگین حدووووداااا از تهران تا کویر مرنجاب چند ساعت راهه؟!!
سلام
من یه جایی خوندم که از تهران تا آران و بیدگل 300 کیلومتره ولی نمیدونم از اونجا تا رصدگاه چقدر فاصله است
با این حساب احتمالا 4ساعته میرسیم

امیر عباس
09-22-2013, 02:03 PM
سلام
من یه جایی خوندم که از تهران تا آران و بیدگل 300 کیلومتره ولی نمیدونم از اونجا تا رصدگاه چقدر فاصله است
با این حساب احتمالا 4ساعته میرسیم

سلام.
از آران تا مرنجاب هم حدودا 50 - 60 کیلومتره... بسته به جاده ای که ازش رد بشی... فقط مشکلش اینه که 90% این راه خاکیه و باید با سرعت کم ازش رد شد...
کسی نیست جواب سوال منو بده؟؟؟؟

Mostafa
09-22-2013, 02:18 PM
سلام. من خونمون به رصد گاه نزدیکه.... امکانش هست که عضو برنامه ی شما باشم و خودم راه رو بیام....
و اگه امکانش هست مسیر حرکتتون رو بگید از چه شهر هایی رد میشید.... که اگر امکانش باشد در میانه ی راه به شما ملحق شوم....

سلام

اگر در برنامه ثبت نام کنید ، ما یک جا برای شما نگه میداریم که وسط راه ( مثلا توی آران بیدگل ) به ما ملحق بشید

اگر هم بخواهید خودتون تا مرنجاب رو بیایید و خودتون هم برگردید و فقط در زمان رصد و صبحش با ما باشید مشکلی نیست و نیاز نیست ثبت نام کنید

( خب عضو ممتاز آوا استارید دیگه ! :پی )

toraj1358
09-22-2013, 06:58 PM
با سلام آقای امام
اینبار موقعیتی هست که بتونیم با ماشین خودمون بیاییم ؟
با سلام جناب امام سوال ما رو جواب ندادین

مسعود فرح بخش
09-22-2013, 07:46 PM
سلام.
از آران تا مرنجاب هم حدودا 50 - 60 کیلومتره... بسته به جاده ای که ازش رد بشی... فقط مشکلش اینه که 90% این راه خاکیه و باید با سرعت کم ازش رد شد...
کسی نیست جواب سوال منو بده؟؟؟؟

اتفاقا این خاکی فرق می کنه با بقیه خاکی ها ، ما با سرعت 120 تا هم تو اون خاکی رفتیم :دی

حدود 4 ساعت

s_karam76
09-22-2013, 08:59 PM
سلام و تشکر فراوان بابت این گشت رصدی:thanks:
آقای امام ظرفیت تور چند نفره؟
لطفا درمورد تجهیزات رصدی هم توضیح بدید(چند تا تلسکوپ وچه نوعی)

I:love:Ava

دوستانی که توی رصد پلور بودن میتونن بگن که چه تلسکوپ هایی بوده؟!فکر کنم این رصد هم با همون ابزار باشه،اینطور نیست؟

ستاره بنیادی
09-22-2013, 10:15 PM
این دفه دیگه منم میام :دی

به قول فیس بوک : شور شگفت انگیز دارد :p

SAEED560
09-23-2013, 12:13 AM
دوستانی که توی رصد پلور بودن میتونن بگن که چه تلسکوپ هایی بوده؟!فکر کنم این رصد هم با همون ابزار باشه،اینطور نیست؟
سلام
بله .ابزاری که اوا برای رصد میاره cpc خود اوا است که همیشه بوده البته تو این دو تا رصد اخر بوده و دوربین دوچشمی و تلسکوپ های که دوستان دیگه زحمت میکشن و با خودش میارن.

sesto
09-23-2013, 10:08 AM
الان میایم اونجا ابرومون میری هیچی رصد بلد نیستم با یه دوربین ساده
یه سوال من اولین باره تو همچین اردو هایی شرکت می کنم
وسایل اقامتی مثل چادر لازمه هوای اونجا چطوریه با لباس گرم بیایم یاهمین طوری من به شدت تازه کارم

kopernik
09-23-2013, 04:14 PM
الان میایم اونجا ابرومون میری هیچی رصد بلد نیستم با یه دوربین ساده
یه سوال من اولین باره تو همچین اردو هایی شرکت می کنم
وسایل اقامتی مثل چادر لازمه هوای اونجا چطوریه با لباس گرم بیایم یاهمین طوری من به شدت تازه کارم

لباس گرم حتما همراه داشته باش دوست عزیز شب خیلی لازم میشه :)

من که نمیتونم بیام اما امیدوارم دوستان خوش باشند جای ما :)

راستی کسی از خانم هستی خبری نداره :))

barsavosh
09-23-2013, 06:33 PM
سلام؛ میشه بگین حد اقل و حد اکثر کی میرسیم تهران؟! من باید بلیط تهیه کنم!

Mostafa
09-23-2013, 10:11 PM
سلام؛ میشه بگین حد اقل و حد اکثر کی میرسیم تهران؟! من باید بلیط تهیه کنم!

سلام به شما

اميدواريم بين ساعت 13 تا 14 انشاالله برسيم به تهران

( البته در صورتي كه اتفاق غير منتظره اي پيش نياد ! )

H.Taeb
09-25-2013, 10:15 AM
ببخشید ، آخرین مهلتی که میتونیم ثبت نام کنیم و با دفتر آوا استار تماس بگیریم تا کیه؟!

Neda Jafari
09-25-2013, 11:28 AM
ببخشید ، آخرین مهلتی که میتونیم ثبت نام کنیم و با دفتر آوا استار تماس بگیریم تا کیه؟!

سلام برشما

مهلت ثبت نام قطعی تا پایان وقت اداری فردا (13:00) خواهد بود، شما بعد از تکمیل و ارسال فرم با دفتر آوا تماس بگیرید برای ثبت نام نهایی

ممنون :)

SSgumS
09-25-2013, 07:38 PM
سلام
همم...! حیف :(
اصلا وقتم اجازه نمیده بیام. خوش بگذره دوستان :)

barsavosh
09-26-2013, 07:54 AM
دوستان کیا قراره بیان رصد؟؟!! من خودم میام.. اولین باره که میخوام برم رصد خیلی هیجان زده ام :)

s_karam76
09-26-2013, 09:13 PM
سلام
مکان حرکت روز پنجشنبه کجاست؟

Mostafa
09-26-2013, 09:28 PM
سلام
مکان حرکت روز پنجشنبه کجاست؟
سلام
حركت از جلوي دفتر موسسه است
اما آدرس و ساعت دقيق براي شركت كنندگان پيامك ميشه

mohsen4465
09-27-2013, 12:54 AM
تو سایت accuweather نتونستم کویر مرنجاب یا آران و بیدگل رو پیدا کنم در عوض آب و هوا شهر کاشان که در همون حوالیه رو بررسی کردم. اونطور که تو این سایت دیدم باید خودمون رو برای یک شب سرد با دمای 10 درجه سانتیگراد آماده کنیم. حداکثر دمای روزانش هم بایستی حدود 35 درجه باشه. کرم ضد آفتاب و کلاه هم فکر کنم خیلی ضروری باشه. آقای امام لیست وسایل مورد نیاز، و امکاناتی که تو خود منطقه وجود دارن رو نمیگید بهمون؟ :)

sesto
09-27-2013, 08:21 PM
ببخشید یه خواهش . میشه محل حرکت جای دیگه باشه؟؟
دفتر موسسه برای کسی مثل من که پیروزی میشینم دست رسی به عباس اباد خیلی سخته اول مترو خط عوض کردن و سوار اتوبوس شدن که میشه حدودا یک ساعت و نیم
حداقل نزدیک یک ایستگاه مترو باشه که دست رسی اسون تر باشه
ممنون

Mostafa
09-27-2013, 08:33 PM
دفتر موسسه برای کسی مثل من که پیروزی میشینم دست رسی به عباس اباد خیلی سخته اول مترو خط عوض کردن و سوار اتوبوس شدن که میشه حدودا یک ساعت و نیم
ممنون
سلام به شما

متآسفانه امكان حركت از نقطه ديگه اي نيست ، چون نميشه 60 نفر آدم با كوله و وسايل مثلا جلوي در مترو قرار بگذارند !

ضمن اينكه عباس آباد هم تقريبآ مركز شهر است و هم به ايستگاه مترو نزديك است

يكبار كه مسير رو بياييد مي بينيد كه خيلي سر راست و ساده است :)

yperseusy
09-27-2013, 08:34 PM
من هم در خدمت دوستان هستم در این رصد :)

s_karam76
09-27-2013, 09:03 PM
ممنون

سلام به شما

متآسفانه امكان حركت از نقطه ديگه اي نيست ، چون نميشه 60 نفر آدم با كوله و وسايل مثلا جلوي در مترو قرار بگذارند !

ضمن اينكه عباس آباد هم تقريبآ مركز شهر است و هم به ايستگاه مترو نزديك است

يكبار كه مسير رو بياييد مي بينيد كه خيلي سر راست و ساده است :)

همونطور که آقای امام گفتند عباس آباد تقریبا مرکز شهره
اعضا از جا های مختلف میاین اونجا
یکی از اعضا از تنکابن میاد!!
خودم هم از حوالی آریاشهر(صادقیه)میام
یه پیشنهاد دارم:آقای امام لطفا بررسی کنید که میتونید در مسیر حرکت دوست عزیزمون رو سوار کنید؟

Mostafa
09-28-2013, 11:33 AM
همونطور که آقای امام گفتند عباس آباد تقریبا مرکز شهره
اعضا از جا های مختلف میاین اونجا
یکی از اعضا از تنکابن میاد!!
خودم هم از حوالی آریاشهر(صادقیه)میام
یه پیشنهاد دارم:آقای امام لطفا بررسی کنید که میتونید در مسیر حرکت دوست عزیزمون رو سوار کنید؟

ممنون از شما

متآسفانه به دلیل حجم برنامه و تعداد زیاد نفرات ، امکان این که دوستان در مکانی بجز محل حرکت به گروه ملحق شوند ، وجود ندارد

|Alireza|
09-28-2013, 04:22 PM
به نام خدایی که مرا آفرید

سلام دوستان خوبم:)

دیدم یه خورده این مسئله ی آدرس مشکل ایجاد کرده.گفتم یه توضیحاتی بدهم:)

کلا دو راه هست!

1-یه ماشین بگیرید!مستقیما تا آوا!!!!:دی

2- استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی!
که:
ساده ترین و ایمن ترین راه به شکل زیر می باشد!

صبر کنید تا تصاویر بارگذاری بشن: )

هدف اصلی:رسیدن به ایستگاه متروی مفتح می باشد!

وسایل مورد نیاز:یک عدد نقشه ی مترو!

در صورت نیاز:یک عدد نقشه ی Brt!

خب!شما یا از اینور تهران!شرق!میاید!

یا از اونور تهران!غرب میاید!

یا از اونور تهران!جنوب می آیید!

غیر از این نیست که!

اگه از شرق تهران میاید یعنی شهرهای شمالی و پایانه ی شرق تهران:که تهرانپارس میشه!

یه راه ساده دارید که من اشاره میکنم:

1:همونجا brt سوار میشید و ایستگاه دروازه دولت پیاده می شوید!

[/URL]http://up.avastarco.com/images/htjedtzgtpgpjx3x1msd.png (http://up.avastarco.com/images/htjedtzgtpgpjx3x1msd.png)

2-1:سپس میرید ایستگاه متروی دروازه دولت سوار مترو میشید به سمت تجریش! خط قرمز!

http://up.avastarco.com/images/o729erid8pu37rsz9r6i.png (http://up.avastarco.com/images/o729erid8pu37rsz9r6i.png)

3-1:ایستگاه مفتح پیاده میشید و مسیر زیر رو میرید تا به ساختمان سیما آوا برسید!

http://up.avastarco.com/images/d4x7d7pyde20w778vm5o.png (http://up.avastarco.com/images/d4x7d7pyde20w778vm5o.png)

ایستگاه متروی مفتح رو پیاده میشید!

اومدید بیرون!به سمت غرب مطابق نقشه!450 متر حرکت می کنید!تا به خیابان کوه نور برسید!
خیابان کوه نور رو 350 متر به شمال میرید تا به به کوچه ی هفتم برسید!
کوچه ی هفتم رو هم 130 متر به سمت غرب ادامه می دهید تا به ساختمان سیما آوا برسید!
تمام!

شما از غرب تهران می آیید!پایانه ی آزادی!:

خب یه راه ساده و ایمن داره!

1:به سمت ایستگاه متروی میدان آزادی که در پایانه ی غرب قرار داره حرکت می کنید.

2-1:وارد مترو می شوید و مترو خط زرد رو به سمت شهید کلاهدوز سوار می شوید.

3-1:ایستگاه دروازه دولت پیاده میشید.

http://up.avastarco.com/images/mb5b1t7y0p7es19u79q.png (http://up.avastarco.com/images/mb5b1t7y0p7es19u79q.png)

4-1:خط رو عوض میکنید!سوار متروی خط قرمز به سمت تجریش می شوید.

5-1:ایستگاه مفتح پیاده میشید و مسیر زیر رو میرید تا به ساختمان سیما آوا برسید!

http://up.avastarco.com/images/d4x7d7pyde20w778vm5o.png (http://up.avastarco.com/images/d4x7d7pyde20w778vm5o.png)

اومدید بیرون!به سمت غرب مطابق نقشه!450 متر حرکت می کنید!تا به خیابان کوه نور برسید!
کوچه ی هفتم رو هم 130 متر به سمت غرب ادامه می دهید تا به ساختمان سیما آوا برسید!
تمام!

شما از جنوب تهران تشریف می آورید!پایانه ی جنوب!ترمینال جنوب!

خیلی ساده است!

1:متروی ترمینال جنوب رو به سمت تجریش سوار می شوید.

http://up.avastarco.com/images/2hrc81tt2wluwrwp4kt.png (http://up.avastarco.com/images/2hrc81tt2wluwrwp4kt.png)

2-1:ایستگاه مفتح پیاده میشید و مسیر زیر رو میرید تا به ساختمان سیما آوا برسید!

[URL="http://up.avastarco.com/images/d4x7d7pyde20w778vm5o.png"]http://up.avastarco.com/images/d4x7d7pyde20w778vm5o.png (http://up.avastarco.com/images/d4x7d7pyde20w778vm5o.png)

تمام!

موفق و پیروز باشید.
رصد خوش بگذره: )

amir abbas saedi
09-28-2013, 05:55 PM
شما که نیومدید پیش من .......
اما من بیخیال نمیشم .....

من دارم میام اوااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااا........ ................. برای اولین بار دوستام رو میبینم ........

آدرس رو میشه بدید ؟

yperseusy
09-28-2013, 06:29 PM
عزیز کاربر Alireza کلی زحمت کشیده با کروکی براتون نشون داده دیگه :)
بعد از پیاده شدن در ایستگاه مفتح میاید خیابون دریای نور کوچه هفتم ساختمان آوا سیما :)

hadi soleimani
09-28-2013, 07:54 PM
سلام امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.حتما از این سفر علمی استفاده کامل بکنید.کویر مرنجاب خاطرات بیاد ماندنیی براتون خواهد گذاشت.

متاسفانه بنده

.
.
.
.
.
.

این دفعه دیگه نمیام.

یعنی شرایط اومدنشو ندارم.

دلم باهاتون.
عصر خوب.شب به یاد ماندنی و صبح که همتون خسته و خوابالود میشین حتما یه خواب شیرینی خواهید داشت حتی تو اتوبوس .......

لباس گرم همراه با آجیل و کشمش یا خرما که قند خونتون رو بالا نگه میداره نمیذاره نصفه های شب از سرمابه ویبره بیفتین

لوازم اپتیکی تا دلتون بخواد هست.فقط اومدنی فراموش نکنین سه پایه های دوربینتون تو اتوبوس جانمونه.

درضمن مراقب باشین شن تو دوربینتون نره که کارتون به نمایندگی دوربینتون نیفته وتا آخر سفر فکرتون خراب نکنه(خطابم عکسهای محترمه).مخصوصا اونایی که دوربین کامپکت (دیجیتال معمولی) دارن.

یه چیز خیلی مهم غیبت این و اونو هم نکنین.مخصوصا خا.....

تو اتوبوس برنامه پانتومبم.پلیس و مافیاخدا و کاراگاه (یه نوع بازیه)هم برگزار میشه.

خانوما حجاب اسلامی همراه داشته باشن لازم میشه.

آقایون تازه وارد هم سنگینتر رفتار کنن به نفعشونه.

این سخنان حاصل چندبار سفر بود که به صورت رایگان گفته شد.

خوش باشید.موفق باشید.همیشه شاد و سلامت باشید.

sasan20oo20
09-28-2013, 11:04 PM
من هم در خدمت دوستان هستم

بله هادی جان به نکته خیلی خوبی اشاره کرد من زمستان پارسال که رفته بودم هنوز دست میکنم تو جیب عقب شلواری که اون روز پوشیده بودم شن توشه با اینکه از اون موقع چندین بار تو ماشین لباشویی انداختمیمش ... گوشی مسعود جان هم که خراب شد توش شن رفت ... کلا دلم واسه مامانا میسوزه تا سه چهار روز باید شن جم کنن :))
من هر وقت از رصد برمیگردم مامانم میگه اونجا نرفتی که :)) منم میگم نه میگه پس بیا خونه ...
کلا هوای مامانا رو داشته باشین :))
ولی کویر مرنجاب اونقدر زیبا هست که ارزش یه لنگه دمپاپی خوردن رو هم داره

gissoo
09-28-2013, 11:10 PM
سلام امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.حتما از این سفر علمی استفاده کامل بکنید.کویر مرنجاب خاطرات بیاد ماندنیی براتون خواهد گذاشت.

متاسفانه بنده

.
.
.
.
.
.

این دفعه دیگه نمیام.

یعنی شرایط اومدنشو ندارم.

دلم باهاتون.
عصر خوب.شب به یاد ماندنی و صبح که همتون خسته و خوابالود میشین حتما یه خواب شیرینی خواهید داشت حتی تو اتوبوس .......

لباس گرم همراه با آجیل و کشمش یا خرما که قند خونتون رو بالا نگه میداره نمیذاره نصفه های شب از سرمابه ویبره بیفتین

لوازم اپتیکی تا دلتون بخواد هست.فقط اومدنی فراموش نکنین سه پایه های دوربینتون تو اتوبوس جانمونه.

درضمن مراقب باشین شن تو دوربینتون نره که کارتون به نمایندگی دوربینتون نیفته وتا آخر سفر فکرتون خراب نکنه(خطابم عکسهای محترمه).مخصوصا اونایی که دوربین کامپکت (دیجیتال معمولی) دارن.

یه چیز خیلی مهم غیبت این و اونو هم نکنین.مخصوصا خا.....

تو اتوبوس برنامه پانتومبم.پلیس و مافیاخدا و کاراگاه (یه نوع بازیه)هم برگزار میشه.

خانوما حجاب اسلامی همراه داشته باشن لازم میشه.

آقایون تازه وارد هم سنگینتر رفتار کنن به نفعشونه.

این سخنان حاصل چندبار سفر بود که به صورت رایگان گفته شد.

خوش باشید.موفق باشید.همیشه شاد و سلامت باشید.

هادی جان اين پست بايد با آب طلا نوشته بشه، چون هر رهنمودی كه دادی يه دنيا خاطره به ياد دوستان آورد :)

يه پيشنهاد هم برای دوستان مترو سوار :دی دارم، ايستگاه مصلی شهيدبهشتی پياده بشين و با يه تاكسی بياين سر دريای نور پياده بشين، بعد هم بجای يه پياده روی طولانی با اونهمه وسيله يه مسير 200 متری را تا آوا طی كنين، البته كروكی و اين داستانهاش با Alireza است :دی

hadi soleimani
09-29-2013, 12:41 AM
هادی جان اين پست بايد با آب طلا نوشته بشه، چون هر رهنمودی كه دادی يه دنيا خاطره به ياد دوستان آورد :)

يه پيشنهاد هم برای دوستان مترو سوار :دی دارم، ايستگاه مصلی شهيدبهشتی پياده بشين و با يه تاكسی بياين سر دريای نور پياده بشين، بعد هم بجای يه پياده روی طولانی با اونهمه وسيله يه مسير 200 متری را تا آوا طی كنين، البته كروكی و اين داستانهاش با Alireza است :دی

این همه تعریف نکنین گیسو خانم .مرسی نکته های سفرهمشون خاطره هستش نیومدیم ولی میدونیم تکرار میشه.راستی آقای امامو با داستانی راجب جن و این جور چیزا کلافه نکنید.اونجا هم مثل فصر بهرام هرچی گشتیم جنی ندیدیم.

تمرین کنید شاید یه مصاحبه تلویزینی ازتون بکنن. کم نیارید.تیریبون آزاد هستش.البته شاید........میکروفونم فکنم بدن دست پرهام جان (astronomy).

یادمون نرفته یکی هست که همیشه منبع انرژیه اونم آقای فروغی همیشه بیسته بیسته.

دوستان عینک دودی نیارین.چون برگشتنی تو خوابین.کرم ضد آفتاب هم لازم نیست.چون یادتون میره بزنین بس که هیجان زده میشین.

شلوار لی نپوشین به قول ساسان جان صدای ماماهارو درمیاره.

جورابا رو شلوارا بکشین.اتفاقه حادثه س .عقربی رتیلی سوسکی.البته سوسکای کویر یکم زشتن.اینو گفتم بابت آماده باش.تا دلتون بخوادم مارمولک هست.

اینجور چیزا هیجان سفرو بالا میبره دیگه.نترسین خوش میگذره.

یاد حرفای من میفتین.البته اگه بخونینش.

سرتونو درد آوردم خوش بگذره.منتظر گزارش خوبتون هستم.

Tahereh Ramezani
09-29-2013, 12:27 PM
سلام دوستان ...........

من هم احتمالاً
.
.
.
.
.
نمیااااااام .......... ( باشد که تا ثابت شود عامل .... چه کسی هست و بنده بی گناه و مظلوم هستم :دی )

آقای سلیمانی شما کدوم سیاره زندگی می کنین ؟! :دی اینجا ملت غیبت نکنن ، شبشون صبح نمیشه ! :دی
می دونم که غیبت می کنین و هر چی هم نفرین خدایان روم باستان رو نثارتون کنیم بازم کار خودتونو می کنین ، ولی حداقل غیبت خوبمونو کنین ! ( بابا بالاخره من حداقل یک ویژگیِ خوب که دارم ، بیا اینم تقلب : رصدگر خوب و فعالی هستم :دی )

گفتم حالا که نمیام ، بزار چند تا وصیت کنم ، شاید رستگار شوید :

اول اینکه : انقدر با cpc ور برید تا باتریش تموم بشه یا حداقل تنظیمش به هم بریزه ! :))
دوم اینکه : عکس ملت رو خراب کنین ! ( حالا دو تا هم کفایت می کنه ) :دی
سوم اینکه : اگر دیدین دوستی یا دوستانی دارن اسکچ می کشن ، سر به سرشون بزارید ! ( حالا نه تا اون حد که گریشون در بیاد ولی خوب اذیته باشه ) :دی

خوب بسه دیگه چقدر میخواید خبیث بشین ، برید یکم رصد کنین : :))
اگر توی رمل ها برید آسمون عالی هست ، کهکشان مثلث ( m33 ، در صورت فلکی مثلث ) رو حتماً ببینین و حتماً حتماً تا دیدینش یاد من کنین ( خیلی دوسش دارم .......... ) :)

خلاصه مدیــــــــونید اگر جامو خالــــــــــی نکنین !!! ( ببینین تأکیدی بوداااااا !!!!! ) ;)

Astronomy
09-29-2013, 02:33 PM
تمرین کنید شاید یه مصاحبه تلویزینی ازتون بکنن. کم نیارید.تیریبون آزاد هستش.البته شاید........میکروفونم فکنم بدن دست پرهام جان (astronomy).

هادی جان من ایندفعه نیستم رصد! یکی دیگه به جای من میکروفون رو بگیره! فقط به شرط اینکه رصد بعدی باز پس بده به خودم میکروفونو :دی

دوم اینکه : عکس ملت رو خراب کنین ! ( حالا دو تا هم کفایت می کنه ) :دی

اینو جدی بگیریداااا! خانم رمضانی اینکارو کردن که میگن! بفرما اینم نمونش :دی (کار خودشون تنهاییه :|)

http://forum.avastarco.com/forum/gallery/showimage.php?i=599&catid=member&imageuser=1590

راستی دوستان حسابی جای مارو خالی کنید :دی

من عاشق کویر و رمل هستم، حالا یه بار هم که آوا پس از مدت ها مرنجاب رصد گذاشت من بخاطر مشغله درسی و کنکور نمیتونم بیام :دی

خلاصه خوش بگذره! از همین الان منتظر عکس ها و گزارش های خوبتون هستیم ;)

barsavosh
09-29-2013, 04:58 PM
بچه ها میشه لطفا یکی یه لیست کامل از وسایل مورد نیاز بنویسه؟!! من اصلا نمیدونم چی باید بیارم... لطفا به ریز ترین وسایل که ممکنه لازم بشه هم اشاره کنین ؛)
راستی میشه بگین چرا شلوار لی نپوشیم؟؟!! چرا صدای مامانارو در میاره؟؟!!

مسعود فرح بخش
09-29-2013, 09:03 PM
دوستان منم متاسفانه این رصد در خدمت دوستان نیستم ولی یه چندتا اطلاعات بهتون در مورد مرنجاب بگم بد نیست بدونید

اول اینکه زمانیکه شما وارد وارد جاده خاکی (جاده کویر مرنجاب می شید) یادتون باشه دارین در یکی از انشعابات جاده تاریخی ابریشم قدم بر می دارین ، البته شما در ماشین هستین و قدم بر نمی دارین :دی

جاده خاکی تقریبا صاف و هموار هستش و البته دارای پیچ وخم که من منطق این پیچ و خم در جاده کویری رو متوجه نشدم :دی تقریبا در میانه های راه به یک شیب تقریبا تند بر می خورید که به این شیب "خطب شکن" گفته می شه ، خطب یک چهارچوبی هست که روی جهاز شتر بسته می شه و روی اون وسیله گذاشته می شه ، در زمانیکه کاروان شتر به این منطقه می رسید ، شیب زیاد باعث شکسته شدن این خطب ها می شده و به خاطر همین به این منطقه خطب شکنئ گفته میشه

بعد از رد کردن خطب شکن در سمت راست خودتون و در سمت شرق یک شوره زار رو می بیند که البته این شوره زار مستقل از دریاچه نمک هست که به اون "کویر چاه کنجه" گفته می شه
http://up.avastarco.com/images/psq52ertfybu2eresmgm.jpg (http://up.avastarco.com/)
کویر چاه کنجه

بعد از عبور از همه اینها به کاروانسرای تاریخی مرنجاب می رسین ، این کاروانسرا مثل اکثر کاروانسراهای کشور در زمان شاه عباس و در سال 1012 قمری ساخته شده ، گفته میشه همیشه حدود 500 سرباز مسلح در کاروانسرا حضور داشتن و به امنیت منطقه و کاوران های عبوری می پرداختن

بعد از عبور از کاروانسرا و در فاصله تقریبا 4 کیلومتری یه یک چاه آب شیرین بر می خورین که به "چاه دست کن" معروف هستش ، دلیل اصلی شیرین بودن آب این چاه اینه که ماسه های موجود بر سر راه آب این چاه حکم یک فیلتر رو ایفا می کنن و باعث شیرین شدن آب چاه می شن ، یکی از روایت هایی که از این چاه نقل هست(؟) که این چاه توسط امام رضا در مسیر سفر به خراسان حفر شده
http://up.avastarco.com/images/67bkq2jdcwil4mki3wgd.jpg (http://up.avastarco.com/)
چاه دستکن

اما یکی از شگفتی های مرنجاب حضور در حاشیه دریاچه نمک هستش ، دریاچه ای که بر خلاف همه دریاچه های دنیا نه از آب بلکه مملو از نمک هستش و یکی دیگه از نقاط دیدنی منطقه "جزیره سرگردان" هستش

بعد از ورود به دریاچه در سمت شمال شرقی کوه کم ارتفاعی دیده می شه که در واقع این همون جزیره سرگردان هستش ، این جزیره از سنگ های آتشفشانی تشکیل شده ، مردمان در قدیم معتقد بودن که این جزیره ثابت نیست و در دریاچه دائما در حال حرکت هست به همین دلیل نام سرگردان رو گذاشتن و یکی دیگه از دلیل های این نامگذاری اینه که وقتی به دو انتهای جزیره نگاه کنیم به خاطر پدیده سراب محو می شن.
http://http://up.avastarco.com/images/vqc65pe05n1wp9gc5co.jpg (http://up.avastarco.com/)
جزیره سرگردان در مرکز تصویر مشخصه

مسیر کاوانسرای مرنجاب رواگه ادامه بدیم بعد از کاروانسرا به رمل ها می رسیم که به این منطقه "ریگ بلند" گفته میشه و به بیابان "بندریگ" معروفه و در پشت رمل ها به "پشت ریگ" می رسیم. معمولا ریگ بلند آخرین منطقه ای که توسط گروهای گردشگری در اون تردد می شه و ادامه مسیر نیاز به ماشین های دو دیفرانسیل داره ، زمانیکه مسیر رو ادامه بدیم بعد از طی حدود 40 کیلومتر با کاروانسرای "سفیدآب" واقع در پارک ملی کویر می رسیم
http://up.avastarco.com/images/9brmk3f9cucdpbuwzjza.jpg (http://up.avastarco.com/)
ریگزارهای منطقه بندریگ

از سفید آب اگه به سمت شمال بریم بعد از حدود 40 کیلومتر دیگه به کاروانسرای عین الرشید و قصربهرام میرسیم
از سفید آب اگه به سمت شرق حرکت کنیم به پاسگاه محیط بانی ملک آباد می رسیم و بعد از اون تقریبا وارد "ریگ جن" می شیم

یک نکته جالب دیگه هم اینکه مسیر مرنجاب،سفیدآب،قصربهرام مسیری بوده که شاه عباس اون رو برای رسیدن به منزل مادری خودش از اصفهان(پایتخت) به فرح آباد ساری طی می کرده

و در آخر و موقع برگشتن خواهشا به اطراف خودتون نگاه کنید و جز ردپا هیچ چیز دیگه ای جا نزارید و جز عکس هیچ چیزی دیگه ای بر ندارید ، طبیعت میزبان ماست پس مهمان خوبی باشیم

Leili
09-30-2013, 12:22 PM
جاده خاکی تقریبا صاف و هموار هستش و البته دارای پیچ وخم که من منطق این پیچ و خم در جاده کویری رو متوجه نشدم

سلام

این پیج و خم ها برای دوری از باتلاق هایی هستش که در کویر وجود داره و شاید امروز خیلی هاشون خشک شده باشن ولی هنوز هم وجود دارند و توانایی بلعیدن یک اتومبیل با سرنشینانش رو دارن.یکی از دلایل نام گذاری ریگ جن هم همین باتلاق هاست که در کنار عجایب دیگر این منطقه باعث ناپدید شدن کویر نوردهای غیرحرفه ای شدن و هنوز هم در منطقه ریگ جن وجود دارند تا سالهای نه چندان دور قبل کمتر کسی جرات می کرد پا به اون منطقه بزاره.

البته تا جایی که من اطلاع دارم در مرنجاب امروزه کمتر دیده شده اند.

مسعود فرح بخش
09-30-2013, 01:26 PM
سلام

این پیج و خم ها برای دوری از باتلاق هایی هستش که در کویر وجود داره و شاید امروز خیلی هاشون خشک شده باشن ولی هنوز هم وجود دارند و توانایی بلعیدن یک اتومبیل با سرنشینانش رو دارن.یکی از دلایل نام گذاری ریگ جن هم همین باتلاق هاست که در کنار عجایب دیگر این منطقه باعث ناپدید شدن کویر نوردهای غیرحرفه ای شدن و هنوز هم در منطقه ریگ جن وجود دارند تا سالهای نه چندان دور قبل کمتر کسی جرات می کرد پا به اون منطقه بزاره.

البته تا جایی که من اطلاع دارم در مرنجاب امروزه کمتر دیده شده اند.

بله مرنجاب زمین های باتلاقی زیاد نداره و احتمال داره که در قدیم باتلاق هایی بوده باشه ولی سمت دریاچه نمک هنوز هم باتلاقی هست و رفتتن با ماشین نیاز به آمادگی لازم رو داره وتوصیه میشه ماشین های معمولی و به ویژه اتوبوس و میدل و ... در مسیر نرمال حرکت کنن و از مسیر اصلی خارج نشن نه اینکه در باتلاق بلعیده بشن بلکه احتمال داره که گیر کنن و یه جورایی به گل بشینن،

رخساره روشنی
09-30-2013, 02:17 PM
سلام و درود بر همه دوستانی که میخواند برند رصد اما افسوس که ما نمیایم :دی

من متاسفانه این بار نتونستم با دوستان همراه بشم انشالا به همه خوش بگذره سلام منو به مارمولک ها .. سوسک ها و رمل های کویر برسونید ممنون :دی

خب ..

دوستان برای بار چندم از همه خواهش میکنم که داخل رصد حتما به فکر نوشتن یک گزارش مختصر اما دقیق باشید ;)

دقیقا اطلاع ندارم تعداد افرادی که رصد میرند چند نفر هستند اما میدونم زیاد هستید پس حتما ازتون میخوام که همون طور که اطلاع دارید به روش تعیین حدقدر آسمان (http://www.astromap.ir/Article/1/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AD%D8%AF-%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B2%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F) ( که لنک دانلود مقاله به صورت فایل pdf رو صفحه اصلی سایت (http://www.astromap.ir/) موجوده ) ، این کار رو انجام بدید چرا که تنها افرادی که میتونند به روند این طرح کمک کنند خود شما هستید دوستانی که رصد گر هستند :)

یک خواهش دیگه : از بین دوستان کسانی هم که با کویر مرنجاب آشنایی کامل دارند این رصد گاه رو به وسیله فرم معرفی رصد گاه های سایت آسمان تاریک (http://www.astromap.ir/IntroduceObservatory) ، معرفی کنند.

پیشاپیش سپاس از همراهی شما عزیزان:have%20a%20nice%20d

mohsen4465
09-30-2013, 03:16 PM
مار و عقرب و رتیل و پلنگ و باتلاق و جن و شیب کمر شکن و... آقا جا بهتر از این نبود ما رو ببرین؟! :دی
حداقل لطفاً برای مایی که اولین باره میایم چنین جایی حداقل تجهیزات و احیاناً تسلیحات لازم رو بگید که چی با خودمون بیاریم. :دی

Mahdieh. GH
09-30-2013, 07:30 PM
خوشا به حال همگی :36:

خوش بگذره به همتون، عکس یادتون نره، مواظب خودتونم باشین !

در محضر استادان کویر نورد و ستاره شناس آوایی من نباید چیزی بگم... ولی میگم :دی آخه میخوام تو موضوع مشترک بشم و یه چیزایی هم بلدم که با اجازه نوشتمشون...

خب بریم سر اصل مطلب!! زنگوله یادتون نره :دی آره زنگوله... ( زنگوله اصل مطلب نیستا) ترجیحا زنگوله ای که صداش زیاد باشه، نه برای اینکه همدیگه رو گم نکنیدا :)) البته در این موردم ممکنه استفاده بشه:پی اما بیشتر به این خاطر که صدای زنگوله باعث میشه خزنده های کویر به لونه ها و پناه گاه هاشون برن، اینطوری با اطمینان بیشتری میتونین قدم بردارین و تو بوته ها پاتونو بزارین ( ولی بازم پاتونو تو بوته ها نزارین :دی )

آبم دوبرابر نیازتون ببرین و اگه از منبع آب دور بودین ( یا آب بطریتون تموم شد) یه ریگ بردارین و بزارین زیر زبونتون تا بزاق دهنتون بیشتر شه و تشنگیتون کمتر

سرم خوراکی نمکم گاهی اوقات خوبه... هم برای خوردن... هم برای شستن ;) ( اینو تو یه مستند دیدم ، به مقاومت بدنتونم کمک میکنه)

برای فشارتون علاوه بر چیزای شیرین به نظرم یه چیز شورم ببرین! من خودم وقتی یه چیز شیرین میخورم تو هوای گرم بدتر سردرد میگیرم! اما چیزای شورو بیشتر ترجیح میدم، به علاوه فشار رو هم زودتر میارن بالا ( اگه خاص خودم نباشه :دی)

چاقو یا کاتر و انبر هم با خودتون ببرین بد نیست! دو تیکه چوبم با باند همراه باشه خوبه... برای گزیدگی مار بهترین کار بعد از خارج کردن زهر، آتل بستن و ثابت نگه داشتن عضو گزیدگیه. ( که انشاء الله اصلا اصلا نیازتون نشه :گل)

دلمونم واسه همتون تنگ میشه! برگشتین زود بیاین آوا :قلب

و در آخر امیدوارم حسابی بهتون خوش بگذره و تو آسمون چیزی جز ستاره و اجرام آسمانی و کلا چیزایی که دوس دارین نبینین!

sasan20oo20
09-30-2013, 07:51 PM
مار و عقرب و رتیل و پلنگ و باتلاق و جن و شیب کمر شکن و... آقا جا بهتر از این نبود ما رو ببرین؟! :دی
حداقل لطفاً برای مایی که اولین باره میایم چنین جایی حداقل تجهیزات و احیاناً تسلیحات لازم رو بگید که چی با خودمون بیاریم. :دی

من به شخصه تضمین میکنم اگه خدایی نکرده زبونم لال گوش شیطون کر هوا ابری کامل هم باشه ... بهترین و خاطره انگیز ترین رصدتون میشه ...

جایی جالب تر و دیدنی تر از مرنجاب نمیتونین پیدا کنین .... انتخاب بسیار عالی و هوشمندانه ای بوده ;)

با یه افق خیلی باز ....
عکس پایین گویای کامل این موضوع هست ...
http://forum.avastarco.com/forum/gallery/showimage.php?i=738&catid=member&imageuser=375

اینم عکس کاروانسرا
http://forum.avastarco.com/forum/gallery/showimage.php?i=1162&catid=member&imageuser=375

SAEED560
10-01-2013, 01:14 AM
سلام
من با خوندن مطالبی که دوستان زحمت کشیدن برای اشنایی بیشتر ما از مرنجاب گفتن و نوشتن به زحمت می تونم نفس بکشم چون همش تو فکر یه مار افعی یا یه پلنگ اسیایی یا حمله سوسکای بالدار و خلاصه جشن دور همی مارمولک ها و عقرب ها هستم تا رصد . بیشتر باید فکر زمین کویر باشیم یا اسمونش..........؟:دی
باز خدا رو شکر پشه نداره

هانیه امیری
10-01-2013, 01:20 PM
نه بابا چه سوسک و مار و رتیلی !! هیچی نیست نگران نباشید مگر اینکه خودمون دلمون بخواد که بیان و به دنبالشون باشیم ... میمونه مارمولک که اونم ترس نداره تازه خوشگل هم هست!

حالا باشه هم اشکال نداره :دی منجم باید با این چیز ها کنار بیاد ;)

خلاصه جای نگرانی نیست :)

yperseusy
10-01-2013, 03:22 PM
بابا مگه داریم میریم باغه وحش؟ :|
نگران هیچی نباشید ... ما در کنار رمل ها اسکان پیدا میکنیم معمولا که اونجام از این حیوانات خوشگل نداره :دی

مسعود فرح بخش
10-01-2013, 03:30 PM
دوستان وضع حیات وحش ایران اینقدر خراب هست که شما با این حیوون های وحشی برخورد نکنید به خصوص سمت مرنجاب که اینقدر گروه های گردشگری اون سمت رفتن و متاسفانه اصول اولیه کمپینگ در طبیعت رو رعایت نکردن و حیات وحش و طبیعت رو ، رو به نابودی بردن ،

سمت مرنجاب تنها حیوونی که بیشتر جلب توجه می کنه شتر هست :) مطمئن باشید اگه اصول اولیه بودن در طبیعت رو رعایت کنید هیچ اتفاقی نمی افته

mohsen4465
10-01-2013, 05:49 PM
دوستان وضع حیات وحش ایران اینقدر خراب هست که شما با این حیوون های وحشی برخورد نکنید به خصوص سمت مرنجاب که اینقدر گروه های گردشگری اون سمت رفتن و متاسفانه اصول اولیه کمپینگ در طبیعت رو رعایت نکردن و حیات وحش و طبیعت رو ، رو به نابودی بردن ،

سمت مرنجاب تنها حیوونی که بیشتر جلب توجه می کنه شتر هست :) مطمئن باشید اگه اصول اولیه بودن در طبیعت رو رعایت کنید هیچ اتفاقی نمی افتههمین امروز تو اداره یه زنبور هی مدام داخل اتاق میچرخید و همه اونو فراری میدادن و بیچاره رو بیشتر داخل اتاق در بسته گیج میکردن. من بجای اینکار، یه حبه قند گذاشتم کنار خودم روی میز. چند دیقه بعد اون زنبور روی اون حبه قند نشست و آروم شد. خیلی خونسرد کنارش نشستم و کارم و انجام دادم. بعضی موقع ها دورم میچرخید و حتی تا جلو صورتم اومد ولی هیچ عکس العملی نشون ندادم و باز برمیگشت سراغ قند خودش. تا آخر وقت با اون قنده مشغول بود تا حدی که آخر وقت مجبور شدم با همون قند بذارمش رو تاقچه. فکر کنم دستی شده بود. :)

بله آقای فرح بخش دقیقاً همینطوره که میگید. کافیه تا یه حیوون زبون بسته وسط یه جمع گردشگر گرفتار بشه تا همه داد و بیداد و جیغ بزنن که مار، عقرب... بکشش و با سنگ بزنش و از این حرفا. متأسفانه این رفتار خیلی زشتیه. حتی بعضی موقع‌ها به حیوون های بی آزاری مثل گربه هم رحم نمیکنیم. این رفتار رفتار خیلی زشت و نادرستیه. یادتون باشه بقول آقای فرحبخش این اون حیوون نیست که اومده تو جمع ما بلکه این ماییم که وارد حریم خصوصی زندگی اون حیوون شدیم. حیوون زبون بسته‌ای که سهمش از این دنیا شاید فقط یه سوراخ تو زمین بیشتر نباشه و ما همون سوراخ رو هم با انداختن زیراندازهامون میبندیم. سر و صدا میکنیم، داد میزنیم، به زمین لگد میکوبیم و ... . بهترین کار در مواقع مواجهه با یه حیوون سمی و خطرناک آروم و خونسرد بودنه. شاید حالت برانگیخه و صدای بوم بوم شدید قلب ماست که بیشتر اونو تحریک میکنه. چون حتماً میدونید که حیوونا قدرت حواسشون متفاوت از ماست. شاید عطری که زدیم یه زنبور رو بسمت ما بکشونه. شاید اونجا لونشه و سعی داره بهمون بگه که "از اینجا برو". انتظار نداریم که با هامون حرف بزنه. سعی کنید کاملاً خونسرد و آروم باشید و آروم ازش دور شید. سعی کنید بفهمید که چی میخواد بهتون بگه و همونکار رو بکنید. اگه سنگ یا چوب گرفتید دستتون همیشه قبل از کشتن یه حیوون به این فکر کنید که شاید اون حیوون تو خونش بچه‌هایی داشته باشه که منتظر برگشتن مادرشونن.

melika bidabadi
10-01-2013, 06:24 PM
سلام
یک سوال : البته با سپاس ازجنابАlireza (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?6374-%D0%90lireza) که لطف کردن ومسیر های دفتر آوا را گفتن اما به نظرتون اگر از ایستگاه شهید بهشتی بیاییم مسافت پیاده روی کمتر نمیشه؟؟؟

|Alireza|
10-01-2013, 07:25 PM
خوشا به حال همگی

خوش بگذره به همتون، عکس یادتون نره، مواظب خودتونم باشین !

در محضر استادان کویر نورد و ستاره شناس آوایی من نباید چیزی بگم... ولی میگم آخه میخوام تو موضوع مشترک بشم و یه چیزایی هم بلدم که با اجازه نوشتمشون...

خب بریم سر اصل مطلب!! زنگوله یادتون نره آره زنگوله... ( زنگوله اصل مطلب نیستا) ترجیحا زنگوله ای که صداش زیاد باشه، نه برای اینکه همدیگه رو گم نکنیدا البته در این موردم ممکنه استفاده بشه اما بیشتر به این خاطر که صدای زنگوله باعث میشه خزنده های کویر به لونه ها و پناه گاه هاشون برن، اینطوری با اطمینان بیشتری میتونین قدم بردارین و تو بوته ها پاتونو بزارین ( ولی بازم پاتونو تو بوته ها نزارین )

آبم دوبرابر نیازتون ببرین و اگه از منبع آب دور بودین ( یا آب بطریتون تموم شد) یه ریگ بردارین و بزارین زیر زبونتون تا بزاق دهنتون بیشتر شه و تشنگیتون کمتر

سرم خوراکی نمکم گاهی اوقات خوبه... هم برای خوردن... هم برای شستن ( اینو تو یه مستند دیدم ، به مقاومت بدنتونم کمک میکنه)

برای فشارتون علاوه بر چیزای شیرین به نظرم یه چیز شورم ببرین! من خودم وقتی یه چیز شیرین میخورم تو هوای گرم بدتر سردرد میگیرم! اما چیزای شورو بیشتر ترجیح میدم، به علاوه فشار رو هم زودتر میارن بالا ( اگه خاص خودم نباشه )

چاقو یا کاتر و انبر هم با خودتون ببرین بد نیست! دو تیکه چوبم با باند همراه باشه خوبه... برای گزیدگی مار بهترین کار بعد از خارج کردن زهر، آتل بستن و ثابت نگه داشتن عضو گزیدگیه. ( که انشاء الله اصلا اصلا نیازتون نشه )

دلمونم واسه همتون تنگ میشه! برگشتین زود بیاین آوا

و در آخر امیدوارم حسابی بهتون خوش بگذره و تو آسمون چیزی جز ستاره و اجرام آسمانی و کلا چیزایی که دوس دارین نبینین!

اتفاقه حادثه س .عقربی رتیلی سوسکی.البته سوسکای کویر یکم زشتن.اینو گفتم بابت آماده باش.تا دلتون بخوادم مارمولک هست.
من بعد از خوندن این دو تا پست:39::blink::meditate::love::6:تفکر،تع جب،تامل،حس دوست داشتن،لذت

دارم به این فکر میکنم که طوفان شن بیات بعد ما گیر کنیم تو کویر نه راه پس داشته باشیم نه پیش!!:دی آذوقه مون تموم بشه!مجبور بشیم برای رفع تشنگی ریگ بزاریم زیر زبونمون! یه حیوون شکار کنیم!(نه گناه داره!)،همچنین مجبور بشیم جی پی اس cpc رو در بیاریم!از باقیمونده ی cpc یه فرستنده باهاش بسازیم تا بتونیم موقیتمون رو برای گروه های امداد بفرستیم تا اینکه برسن و ما رو نجات بدن!! : دی وای چه حالییییییییییی میده!چقدر هیجان داره
منم که عاشق هیجان:دی
الانم دارم خودمو آماده میکنم برای یه سفر پر هیجان:دی و زندگی در شرایط سخت!
از این مارمولکا که شبیه آفتاب پرستن!چی بود اسمشون!بزمجه؟!

ممنون ازhadi soleimani (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?1466-hadi-soleimani) و Mahdieh. GH (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?6275-Mahdieh.-GH) عزیز.بابت اطلاعات.:)

سلام
یک سوال : البته با سپاس ازجنابАlireza (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?6374-%D0%90lireza) که لطف کردن ومسیر های دفتر آوا را گفتن اما به نظرتون اگر از ایستگاه شهید بهشتی بیاییم مسافت پیاده روی کمتر نمیشه؟؟؟
سلام.
ممنون: )
الان که نگاه کردم 50 متر نزدیک تره!پوزش از دوستان من خودم تا حالا از این راه نیومده بودم!حسابش نیووردم.
یکی از دوستان هم گفت مثل اینکه از اون ور میتونید از مترو شهید بهشتی تا سر دنیای نور رو با ماشین بیایین و در نتیجه مسیرتون خیلی نزدیک تر میشه.

نکته ی امتحانی:دی :از دوستان در انجمن نجوم سپهر کاشان هم مطلع شدیم که آن ها هم پنج شنبه جمعه مرنجاب خواهند بود!!

مثل اینکه جمع نجومیا جمه!!

estardast
10-01-2013, 08:16 PM
الان جریان این مارمولک و بزمجه چیه آخه ؟!
بعد یه چیز دیگه یعنی اونجا اصلا آب نیست که از تشنگی مجبور باید بشیم ریگ بزاریم تو دهنمون ؟!!
والا منم اولین بارمه که می خوام بیام کویر ..واس خاطر زیبایی آسمان شب اون که همش ازش محرومیم ما شمالی ها ...ولی اینقده تو این نظر ها از مارمولک و سختیه های اون شب گفتین دیگه فکر کنم اون شب همش حواسم باید به مارمولک ها باشه تا آسمون :(((

sasan20oo20
10-01-2013, 08:51 PM
الان جریان این مارمولک و بزمجه چیه آخه ؟!
بعد یه چیز دیگه یعنی اونجا اصلا آب نیست که از تشنگی مجبور باید بشیم ریگ بزاریم تو دهنمون ؟!!
والا منم اولین بارمه که می خوام بیام کویر ..واس خاطر زیبایی آسمان شب اون که همش ازش محرومیم ما شمالی ها ...ولی اینقده تو این نظر ها از مارمولک و سختیه های اون شب گفتین دیگه فکر کنم اون شب همش حواسم باید به مارمولک ها باشه تا آسمون :(((

این بحث مارمولک رو کی راه انداخت ؟ :crazy:

قابل توجه دوستانی که از مارمولک میترسن توی دیوار خونتون کم کم دو سه تاشون دارن استراحت میکنن مخصوصا نزدیک جاهی گرم مثلا دودکش ابگرم کن یا هود .... :yarr:

پوشش جانوری منطقه به دلیل وجود آب و غذای فراوان بسیار غنی است. از جمله حیوانات موجود می توان به گرگ، شغال، کفتار، روباه شنی، گربه شنی، بزمجه، آفتاب پرست، انواع مارمولک، مار، عقرب، تیهو، عقاب، شاهین و خرگوش و موش اشاره کرد. در سال اخیر یک جفت پلنگ نیز در منطقه مرنجاب مشاهده شده است.

ولی عمرا به جز خرگوش و روباه شنی چیزی بتونین پیدا کنین

داخل رمل ها به دلیل پوشش گیاهی خیلی ضعیف موجودات خیلی کمتر میان ... :پی

میتونین کمی با خودتون تنباکو بیارین دور کمپ بچینین باعث دور شدن موجودات میشه ...

البته به شرطی که بعدا جمش کنین ... :yarr:

و اینکه جای هیچ نگرانی ای نیست فک کنم فراموش کردین با اوا استار دارین رصد میرین ... :th_smile8:

Mostafa
10-01-2013, 09:04 PM
سلام به همه دوستان گرامي

اين چند روز به شدت درگير دريافت مجوز و آماده سازي مقدمات سفر بوديم

فقط بگم كه واقعآ شرايط سفر به مرنجاب سخت شده . حتي سخت تر از مجوز هاي قصر بهرام !

اما خب به هر حال همه چيز درست شده ، يعني اميدوارم درست شده باشه ! :))

اما از دوستاني كه جَو ميدن ..... خواهش مي كنم جَو ندن !!!

نه اونجا مار و عقرب مي بينين ( اگر توصيه هاي ايمني رو جدي بگيريد البته ) ، نه دچار كم آبي و اينا ميشيم .... نه قراره كسي بهمون حمله كنه ... :))

راستي ...

ليدر اين برنامه يكي از مجرب ترين ، حرفه اي ترين و معروف ترين ليدر هاي گشت هاي طبيعت گردي در سراسر ايران و بلكه خاور ميانه است

معرفي مي كنم
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
سركار خانم ستاره بنيادي (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?54-ستاره-بنیادی) ;)

موفق باشيد :)

Kianoosh.S
10-02-2013, 09:50 PM
سلام دوستان

متاسفانه من تو این سفر نمیتونم بیام و خیلی دوست داشتم که با بچه ها دیداری تازه کنم. منم رصد دارم میرم میتن آباد ;)

براتون سفر خوشی و آرزو میکنم. از cpc خیلللللللللللللللللللللی استفاده کنین :دی:دی:دی عکس میگیرین مراقب شنها باشین و امیدوارم آسمونی صافی و هم شما و هم من داشته باشیم :دی :))

http://up.avastarco.com/images/jseif09kkdvp6oy13tdc.jpg (http://up.avastarco.com/images/jseif09kkdvp6oy13tdc.jpg)

کویر مرنجاب - دیماه 91

|Alireza|
10-02-2013, 10:25 PM
درود بر دوستان عزیز آوایی

همانطور که مطلع هستید گشت رصدی آوا استار به مقصد کویر مرنجاب رو روز پنج شنبه و جمعه 11و12 مهرماه پیش رو داریم.:)

از این رو تصمیم گرفتم که از این گشت، گزارش لحظه به لحظه ای خدمتتون ارائه کنم.:)

[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/mcttbdbovvyk3y4riok.jpg"]http://up.avastarco.com/images/mcttbdbovvyk3y4riok.jpg (http://up.avastarco.com/images/mcttbdbovvyk3y4riok.jpg)
تصاویر استفاده شده از: سید مصطفی امام

ساعت هایتان را کوک کنید و چهارشنبه 11 مهرماه 92 ساعت 11:30 با آوا باشید.:79:

آوا استار+ با همکاری:سفید برفی و دوستان آوا استاری.

*سفید برفی(گوشیمو میگم):)

|Alireza|
10-03-2013, 11:45 AM
به نام خدا.
کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز.
باشد که باز بینم دیدار آشنا را.
ایران.
تهران.
عباس آباد ساختمان سیمآوا طبقه ی 5
سلام به دوستان ساعت هم اکنون 11:26 دقیقه به وقت تهران می باشد.
اینجا آوا استار.
اینم شاهد مدعا:دی

http://up.avastarco.com/images/4se5041kq1nuykpif3bw.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/6coxmor393ioi8sl86.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/ienqns9vwywpbfo6hn80.jpg (http://up.avastarco.com/)
http://up.avastarco.com/images/tp90ilancbgfum60up25.jpg (http://up.avastarco.com/)

در حال آماده سازی مقدمات سفر
من تازه رسیدم.
فعلا خبری نیست.
دوستان حاضر:
ستاره بنیادی سلام ویژه می رسانند
گیسو
احسان
یاشار
خودم.
دوستان سلام میرسونن.
منتظر دوستان دیگر می مانیم.

آن شب قدری که گویند اهل خلوت امشب است.
یارب این تاثیر دولت در کدامین کوکب است.
پایان گزارش 1
اشعار از حافظ

بروز رسانی 1:
آقای شبستری تشریف آوردند:)

بروز رسانی 2:فعلا همونا هستیم:)
جاتون خالی

|Alireza|
10-03-2013, 01:41 PM
گزارش دوم:)
سلام مجدد:)

ساعت 1:30 دقیقه
اینجا کماکان آوا استار:دی
تقریبا همه اومدن بجز اوریون سابق:دی
72 نفر هستیم .
جای همگی خالی.
اگه خدا بخوات یه خورده دیگه راه میفتیم:)
خوش باشین:)
واقعا جای همتون خالیه:)
5 تا مینی بوس هستیم:)
پایان

بروز رسانی 1:
اینجا مینی بوس شماره 4
حدود 20 دقیقه است راه افتادیم.
خیابون حافظیم.
افراد حاضر:
اسپیس
سعید جعفری
ساسان
سعید پونصد شصت:دی
حجت ظفرخواه
طه ناگهی
بقیرو نمیشناسم متاسفانه

space

|Alireza|
10-03-2013, 01:41 PM
گزارش دوم:)
سلام مجدد:)

ساعت 1:30 دقیقه
اینجا کماکان آوا استار:دی
تقریبا همه اومدن بجز اوریون سابق:دی
72 نفر هستیم .
جای همگی خالی.
اگه خدا بخوات یه خورده دیگه راه میفتیم:)
خوش باشین:)
واقعا جای همتون خالیه:)
5 تا مینی بوس هستیم:)
پایان

s_karam76
10-03-2013, 02:31 PM
سلام
گزارش سوم
هم اکنون ساعت14:40
همونطور که علیرضا گفت پنچ تا مینی بوس هستیم که مینی بوس پنجم مخصوص حمل بار و وسایله
من توی مینی بوس دوم هستم
الان توی خیابون شوش هستیم ترافیک نیمه سنگینی باعث کندی حرکت شده
فکر کنم قراره از جاده قدیم قم بریم
متظر گزارش های بعدی باشید

Astronomy
10-03-2013, 02:37 PM
http://up.avastarco.com/images/ienqns9vwywpbfo6hn80.jpg (http://up.avastarco.com/)

بله؟ درست میبینم؟ نوشته I Love Astronomy? آقا شرمنده میکنید که :دی

نگید به همه از این پیکسل ها دادین که از خجالت آیدیم آب میشه :دی

اصلا آقا این عکسا رو نزارید ریا میشه به خدا :))

|Alireza|
10-03-2013, 04:21 PM
نخور غم گذشته!!
گذشته ها گذشته!
هرگز به غصه خوردن گذشته برنگشته!!
داشت از ظبط ماشین پخش میشد!!
الان جاده ی تهران قم هستیم.
ذکر خیر همه ی اعضای آوا هستش.
ای کاش بودید:)
ساسان داره از حیوانات مرنجاب تعریف میکنه.
عقرب زرد و رتیل و اینا:))
اوه اوه!!!
میگن باید کمر بندا رو ببندیم!
وایسید الان دوباره میام!!
بستم!
آقای فروغی اومد:)
آقای امام هم اومد:)
ما اون آخر نشستیم داریم گفتمان میکنیم:دی
منو سعید جعفری و اسپیسو ساسان و حجت سعید پونصدو شصت!محسن عدد!
یه چه لحظه ای داشتیم عکس میدیدیم!
داغ داغ!!
حالا میبینید!
الان یه جا تو جاده قم تهران ایستادیم!
احسان و یاشار هم جلوتر ما با یه مینی بوس تکی دارن میان:))
داشتن منو جا میذاشتن:((:دی
الان رسیدیم به بخش شیرین معرفی:))
خیلی جالبه:دی
خوب خوب باشید.
فعلا.
همگی سلام میرسونن.

منم که دیده به دیدار دوست کردم باز.
چه شکر گویمت ای کار ساز بنده نواز
حافظ
پایان گزارش سوم.
مثل اینکه ارسال نشده بود!!!

|Alireza|
10-03-2013, 04:31 PM
سلام!!
گزارش چهارم!
پس از کلی بازی و تفریحات سالم تو مینی بوس!!!
پنچر شدیم!!!!
بله!!
پنچر شدیم!!!
من گفتم جاتون خالیه ولی قرار نشد نفرین کنید:دی
هدف آب کردن دل شما نیست.
هدف با شما بودنه:)
به یادتان هستیم.:)
فعلا.
پایان گزارش.
بی همگان به سر شود بی تو به سر نمی شود.

ofog2000
10-03-2013, 04:41 PM
سلام
پس دارید از کنار ما گذر می کنید
تشریف بیارید در خدمت باشیم
منتها اگر آمدید از هر مینی بوس 1 نماینده بیشتر نیاد که جا نمیشید
قسمت نشد که همراهی کنیم ما هم
امید که در برنامه های آینده بشود آنچه باید
خوش بگذره
گزارش لحظه به لحظه شما رو دنبال می کنم

|Alireza|
10-03-2013, 04:43 PM
گزارش پنجم
اینجا جاده ی تهران قم
کیلومتر نمیدونم:دی
پنچر گیری تموم شد!!
عامل پنچری شناسایی شد.
محسن عدد!!
کلی عکس گرفتیم.
باتریم داره تموم میشه:)
تادجایی که بتونم گزارش میزارم:)
سلام ویژه می رسانند همه ی دوستان
دوستتون داریم.
به یادتان هستیم.

پایان گزارش پنجم

|Alireza|
10-03-2013, 07:03 PM
گزارش آخر
عصر بخیر:)
الان کاشان هستیم:)
مجبورم به دلیل کمبود باتری گزارش آخرم باشه.
اینجا ما دوباره پنچر شدیم
ولی شکر خدا بخیر گذشت.
اینجا واقعا جای همتون خالیه.
چیزی نمیتونم بگم.
ای کاش شما هم بودید:)
از توی مینی بوس ها چراغا رو خاموش کردیم و رصد میکنیم.
زهره زحل قوس عقرب.
همه چی خوبه به جز اینکه ای کاش همه ی دوستان آواییم بودند.
قراره به یاد همتون یه جرم ببینیم.
همه ی دوستان اینجا سلامتون رو میرسونن
خوب خوب باشید
دلم براتون خیلی تنگ میشه.
یه عالمه دوستتون دارم.

s_karam76
10-03-2013, 08:49 PM
سلام
اینجا آران و بیدگل همین الان از جلوی امام زاده رد شدیم و بازم توقف کردیم .فکر کنم بیشتر از زمانی که تو حرکت بودیم وایسادیم! دوبار ماشینا پنچر شدن و!!!
فکر کنم یه ساعت نیم دیگه برسیم البته بدون پنچری
تفریحات سالم هم که فت و فراوون انجام دادیم!!
همین جا باید از آقا پیام (مسئول تدارکات) تشکر ویژه کنم بابت تفریحات سالمی که با هم انجام دادیم:)
الان ساعت ۲۰:۵۰

Tahereh Ramezani
10-03-2013, 10:13 PM
با خبرهایی که از دوستان رسیده ، فقط می تونم بگم که گویا " نفرین خدایان روم باستان " شدید گریبان دوستان رو گرفته ............ :)):))=))
( چیه ؟! منو خبیثی ؟! ) :دی:19::t5hq2u:

امیدوارم دوستانِ عزیز رصد خوبیـییییی داشته باشن ............. :)):)):))

آسمون
10-03-2013, 11:31 PM
تا حالا همه دنبال عامل ابری شدن هوا بودن، الان باید دنبال عامل پنچری بگردن:))
ولی انگار عاملشم پیدا شده:دی

مسعود فرح بخش
10-04-2013, 12:59 AM
گزارش اول : پنچر شدیم
گزارش دوم: پنچر شدیم
گزارش سوم: بازم پنچر شدیم
گزارش چهارم:انگار پنچر شدیم
:دی :دی :دی
اقا این چه وضعشه :) ماشاله چه خوش پنچر هم هستن این میدل باسا :دی ایشالا که به همتون خوش بگذره

s_karam76
10-04-2013, 02:35 PM
سلام
من از مینی بوس دوم گزارش میدم
چون شارژ گوشیم داره تموم میشه مجبورم کوتاه بنویسم
الان ساعت ۱۴:۳۵ ما در ۹۰ کیلومتری تهران هستیم.مینی بوس پنجم شلنگ روغنش پاره شده.امروز صبح هم یه بار دیگه خراب شد
چهار تا مینی بوس قبلی توی قم هستن
منتظر گزارش نهایی باشید
(:

aysa
10-04-2013, 04:44 PM
:))چه قد اين ميني بوسا امنيت دارن.ما بيشتر از اونايي كه رصد رفتن خنديديم.:))
اين هماهنگيشونم تعريف داره ها.خوبه بنزين تموم نكردين
ميگم اين ميني بوس هارو نگه دارين بعدا رصد لازم ميشه.سريع السيرن اصلا:))
واي به حال اون كسي كه پنچرگيري ميكرده.رصد از دماغش اومد!!!

kopernik
10-04-2013, 05:03 PM
همین که زنده هستید هنوز جای بسی شکر به در گاه خداوندی داره :41:
آقا تسلیم شین دیگه :whiteflags:
این زمان برای این رصد خوب نبود این همه بلا هم سرتون اومد برا این بود که دل یه جماعتی شکست آهشون گرفت :t5hq2u::19: =))

H.Taeb
10-04-2013, 06:31 PM
دست همه ی دوستان واقعا درد نکنه . کلی خوش گذشت و کلی همه چی خوب بود مخصوصا رمل و به شن نشستن مینی بوس ها :دی

واقعا همگی خسته نباشید مخصوصا ستاره جون و آقای امام ... من که خودم الان خیلی خسته ام دیگران رو نمیدونم :دی
.
.
.
اومدم خونه میبینم یه تیغ تو پامه ( بالاخره یادگاری رمل و کویر دیگه :دی )

f.zahra
10-04-2013, 08:02 PM
خیلی خوش گذشت خیلی خیلی از همسفری با همه بچه ها خوشحال شدم ایشالا دفعه های بعد بقیه رو هم ببینیم!!
از الان لحظه شماریُ شروع میکنم واسه رصد بعدی! :دی
منم تو پام یه حس خاصی دارم!! :))) یه موجودِ خبیثی نیشم زده :(

رضا طامهری
10-04-2013, 08:47 PM
چه رصدی شده ها!!!! من عاشق اتفاقات رصدم... :)

خود رصد رو که بارها رفتیم هممون این اتفاقاتشه که به یاد میمونه... :)

Taha Nagahi
10-04-2013, 09:13 PM
سلام فعلا تشكر كنم به خاطره گذارشهاى خوب دوستان:)
گذارش تصويرى و كتبى به زودى...

yperseusy
10-04-2013, 09:40 PM
یک رصد خوب و بیاد ماندنی در کنار دوستانی به یاد ماندنی در محلی بیاد ماندنی رو سپری کردیم... مشکلات پیشبینی نشده ای اتفاق افتاد که زمان بندی ها را کمی تغییر داد ولی با این حال با صبر و تحمل شرکت کنندگان محترم اوضاع به حالت آدی برگشت و با وجود غبار رصد خوبی برگذار شد.من و احسان که تو مینیبوس بار ها کلی کیف کردیدم و کلی حرف زدیم :دی میخوام اینجا از تمام شرکت کنندگان عزیز تشکر کنم که صبر پیشه کردند و عشق به رصد و نجوم را به نمایش گذاشتند . گروه های مختلفی از دانشگاه اصفهان و همچنین از انجمن نجوم سپهر کاشان نیز شب رصدی را در کویر مرنجاب سپری کردند.آسمان کویر کمی غبار آلود بود اما با این حال بسیار رصد خوب و همچنین آموزش خوبی به افراد تازه وارد داده شد.

موفق باشید :)

fateme.kokabi
10-04-2013, 09:41 PM
معلومه که خیییلییی خوش گذشتهههه :دی
پس چرا عکساتونو نمیذارید :دی :69::78::thumbsup:

Ali Mohamad Nesari
10-05-2013, 12:11 AM
من که خیلی دلم می خواست پیشتون باشم ولی امان از دست روزگار :dark mood:اگر خدا بخواد دفعه

بعد در خدمت دوستان باشیم . لطفاً عکس ها رو زودتر بگذارید

امیدوارم به همه خوش گذشته باشه:)

sesto
10-05-2013, 08:12 AM
سلام جا داره این جا از اقای امام به خاطر این گشت رصدی و به خصوص سرگرم کردن بچه ها و خلوت کردن دور cpc تشکر کنم کلا cpc در اختیار من بود بقیه حرفه ای ها کلا نتونستند دست بزنن :D
اسمون واقعا قشنگ بود ولی من وربین عکاسی نداشتم
میخواستم یه مستند درست کنم اما هشتاد درصد صحنه هاش ممیزی می شد گذاشتم کنار
در اینجا از خانم بنیادی تشکر می کنم به خاطر لیدری در سطح خاورمیانشون
و از ساندویچ هایدا که غیب شد : )))))))))))
در کل با وجود ده مشکل معروف سفر خیلی خیلی خوش گذشت ولی حیف شد ایسان حتی با cpc هم معلوم نبود
پشت کمر من هم یه چیز مخوفی نیش زده خیلی در میکنه

barsavosh
10-05-2013, 10:28 AM
خیییلی خوش گذشت... تو رو خدا زود یه برنامه ی رصد دیگه بذارید... از دیشب که برگشتم بیشتر از قبل دلم میخواد برم کویر... این دفه برنامه بذارین بریم کویر مصر!!
راستی معارفه که نداشتیم هیچ من حتی نشد باهاتون خداحافظی کنم :(
عکسارم زود بذارین لطفا ببینیم چه شکلی شدیم ؛)

kopernik
10-05-2013, 11:19 AM
اینکه کسی گزارش تصویری نمیگذاره نشون دهنده اینه که یا هیچ دوربینی نبوده یا اینکه دوستان تا لنگ ظهر میخوابن
چی میخوابند :43: نه نه نه نه احتمالا دوربین نداشتند :106::دی
ولی از اونجایی که خبر ها نشان از وجود چند عکاس و دوربین ها ی اووووف آنچنانی در بین دوستان داشته
خوب پس
هیسسسسسسسسس :32:
ساکت بابا را رعایت کنید دیگه هنوز خواب هستند
بیدار شدند عکس هم میگذارند من خودم قول میدم :دی:thumbsup:

رخساره روشنی
10-05-2013, 11:26 AM
به به رسیدن به خیر دوستان :دی

گزراشی چیزی بزارید ما بدونم بعد از اون همه پنچری بالاخره همتون رسیدید یا نه ، کسی تو کویر جا نمونده ؟؟؟؟ :)))

گزراش مهمه از واجبات می باشد :دی ، میخوام بدونم کی قدر سنجی کرده :پی

حتی بدون عکس بهتره ما کمتر دلمون میسوزه که نبودیم :(

Ehsan
10-05-2013, 12:12 PM
چند تا رصد توی زندگیم بوده که بعد از تموم شدنش حســـــــــــــــابی خسته شدم و پر از ماجرا و اتفاق بوده، این رصد یکی از اونا بود

یه رصدِ پر خاطره

با مزه

از اون رصدهایی که فراموشش نمی‌کنم، هیچ وقت :)

(دوستانِ دوربین به دست زیاد بودن و از هر حرکتی و هر اتفاقی یه عکسی می‌گرفتن! کجایند؟! الان :دی )

Saeed Jafari
10-05-2013, 12:26 PM
من که الان دانشگاهم وسط کلاس اتفاقی وارد سایت شدم

وایسا بیام خونه اقا احسان ... خستگی رصد از تنم رفع بشه (البته دیشب هم خوابیدم اما دوباره احساس خستگی میکنم ) ... این تاپیکو عکس بارون میکنم

alisetoodeh
10-05-2013, 12:39 PM
سلام به همه دوستان،
من یه تازه واردم و اولین بارم بود که با این گروه خوب و دوست داشتنی آشنا شدم و اولین رصد عمرم رو تجربه کردم،
واقعا از زحمات آقای امام تشکر می کنم بخاطر همه چیز، خصوصا برنامه ریزی رصد و دعوت استاد زبان به گروه و وقتی رو که اختصاص دادن به برنامه زبان انگلیسی که به شخصه برای من خیلی جذاب بود.
اگه از قبل با این گروه و سایت آشنا بودم، با دست پر براتون گزارش میذاشتم، امیدوارم بتونم تو فعالیت های بعدی شرکت کنم و دست پر خدمت دوستان باشم.
لازمه یه تشکر ویژه کنم از خانوم شهابی که این گروه خوب و دوست داشتنی رو معرفی کرد.

alisetoodeh
10-05-2013, 12:43 PM
یه سوال
عکسها رو باید اینجا اپ لود کرد یا جای خاصی برای این کار هست؟

estardast
10-05-2013, 01:06 PM
سلام دوستان
این اولین رصدم با آواستار بود ولی خوب خاطره انگیز بود برام خیلی زیاد هم به خاطر اتفاقاتش و هم به خاطر کویر فوق العادش که اولین بار تجربه می کردم
رصد اون شب به خاطر دیر رسیدن و خستگی زیاد مسیر زیاد برای من دلچسب نبود ولی صبحش خیلی برام به یاد ماندنی بود یعنی می تونم بگم فوق العاده بود ، راه رفتن با پای برهنه رو شن های سرد صبحگاهی و اون مسیر سخت و صعب العبور اون بالا که نفسمون رو بند آورد !!! عکس هاش هم خیلی جالب شد چون ما دیرتر از همه داشتیم می رفتیم بالا منظره بالا رفتن بچه ها تو یه مسیر خط وار خیلی زیبا شده بود (عکس هاش رو میذارم !!)
دلم میخواست که لیدر منطقه ما رو می برد تو مهمانسرا مرنجاب و در مورد این بنا تاریخی یه خورده صحبت می کرد ولی فکر میکنم به خاطر نبود زمان این کار انجام نشد البته عکس هاش رو گرفتم و سر فرصت میگذارم ا... دوستان میگفتن معماری شبیه کاروانسرا قصر بهرام داره...
چشمتون روز بد نبینه از گرمای شدیدی که تو ماشین موقع برگشت می بایست تحمل کنیم نه میتونستیم پنجره ها رو باز کنیم به خاطر گرد و غبار و نه راننده کولر میزد...ولی با همکاری ستاره جون و باقی دوستان لحضات خیلی عالی سپری می شد مخصوصا شلغم که من دیروز تا حالا هی یادم می افته و خندم میگیره همکارام اینجا میپرسن الان واس چی می خندی هیچکی جز اون ماشینی که ما بودیم توش نمیدونه شلغم چیه قضیش:rotflol:
خلاصه من هم که تا برسم شمال ساعت شد 11 شب ...اون گرما کویر و لرزیدن از سرما تو جاده فیروزکوه که بارندگی هم بود کلا از آدم چی ساخت !!! امروزم که با همه اون خستگی 6 صبح پاشدم و الانم از محل کارم اومدم فروم ببینم دوستان عکس ها رو گزاشتن یا نه ...راستش از خستگی نمیتونم رو پام واستم :(
راستی من تنها حیوونی که مشاهده کردم شتر بود خبری از هیچ مارمولک و عقرب و رتیل و ... نبود!!!
کلا سفر به یادماندنی بود با وجود اتفاقات ناخوشایندش که همونا هم خاطره شد :)
ممنونم از اقای امام و همه دوستانی که زحمت این سفر رو کشیدن ...واقعا مسئولیت یه گروه تو یه جای کویری که از شهر هم دوره خیلی زحمت داره و کاملا مشخص بود که چه فشار مسئولیتی رو دوش آقای امام بود که ازشون خیلی خیلی زیاد همینجا تشکر می کنم .
منم سعی می کنم عکسایی که گرفتم رو در اولین فرصت بگذارم

Mostafa
10-05-2013, 01:35 PM
یه سوال
عکسها رو باید اینجا اپ لود کرد یا جای خاصی برای این کار هست؟

سلام جناب ستوده

من هم بسیار از آشنایی با شما خوشحال شدم

مخصوصآ اینکه دیدم ماشاالله چقدر استعداد خوبی برای شناخت آسمان دارید :)

ضمنآ برای آپلود عکس هم می توانید به آپلود سنتر سایت بروید و عکس مورد نظر را آنجا آپلود کنید و لینک مربوط به " انجمن های گفتگو " را در پست خود کپی نمایید

این هم آدرس آپلود سنتر : http://up.avastarco.com/

موفق باشید :)

karimisss
10-05-2013, 01:36 PM
منم بگم که دست همتون درد نکنه

که برگزار کردین

که تشریف آوردین

که عکس انداختین ، رصد کردین و اسکچ کشیدین ، کویر نوردی کردین

که کمک کردین

و از همه مهمتر که بودین

رصد عالی بود با همه خاطرات فوق العادشت با اتفاقات جالبش و هفت خان رستمش. به امید رصد های زودتر، بهتر و با دوستانی خوب.

عظمت کویر در مقابل بچه های آوا هیچه

http://up.avastarco.com/images/wslnc8cnfm46h3nghgj7.jpg

sasan20oo20
10-05-2013, 02:47 PM
رصد عالی عالی عالی ... به تمام خستگی ها و اتفاق هاش میارزید من که خیلی راضی بودم ....

یه موضوعی هست دوست دارم بگم ...
من هرجا صحبت میشه از رصد من رصد تاریخی دریاچه تار رو میگم که کلی اتفاق واسه ما افتاد و ... و خاطره خوب داریم که هیچ وقت یادمون نمیره ....
این رصد هم میزارم کنار اون رصد ولی با یه تفاوت که خیلی خیلی بیشتر لذت بردم هم از کویر و رصد هم ، هم نشینی با دوستام و کلی تجربه دیگه ....

جا داره یه تشکر خیلی خیلی ویژه از کسایی که واقعا تو رصد زحمت کشیدن بکنم
آقای امام و آقای فروغی و احسان و یاشار و خانم جعفری و خانم بنیادی .... خسته نباشین ;)

عکسهای رصد هم هنوز به دستم نرسیده منتظر باشین برمیگردم .... ;)

alisetoodeh
10-05-2013, 03:26 PM
منونم شما به بنده لطف دارین و سپاسگذار از راهنماییتون

ستاره بنیادی
10-05-2013, 03:57 PM
سلام و خسته نباشید به همه

ممنون از همراهی و همکاری همه برای آفریدن خاطره های خیلی خوب :)

من فقط یه نکته می گم و باقیش رو به خودتون می سپارم :

مینی بوس شماره 3:

شلغــــــــــــــــــــــ ـــــــــــم :دی :دی :دی

Mostafa
10-05-2013, 04:37 PM
سلام به همه دوستان عزیز

لازمه قبل از هرچیز به خاطر مشکلات پیش آمده از همه دوستان عذر خواهی کنیم

البته سعی ما بر این بود که برنامه به بهترین شکل ممکن برگزار شود ، اما برخی مسائل پیشبینی نشده باعث شد تا تغییراتی در برنامه پیش بیاید

هرچند این بار مسائل پیشبینی نشده اعم از پنچری و گیر کردن در شن و خرابی ماشین و کنترل نیروی انتظامی و .... خیلی بیشتر از حد نرمال بود !

ولی خوشبختانه با همکاری و صمیمیتی که بین اعضای گروه بود بسیاری از مشکلات حل شد و برنامه با خوبی و خوشی و بدون تلفات به پایان رسید !!! :))

لازم است در اینجا از همه دوستان خوبمان علی الخصوص آقای فروغی ، خانم بنیادی ، خانم جعفری ، آقای ابراهیمیان ، آقای یوسف نژاد ، خانم کریمی و بقیه دوستانی که در برگزاری

این برنامه همکاری صمیمانه ای داشتند تشکر کنم

منتظر عکس ها و گزارش های همه دوستانی که حضور داشتند هستیم ... :)

amir abbas saedi
10-05-2013, 06:37 PM
خیلی خوش گذشت . عالی بود

به قول یکی از دوستان

بسم الله الرحمن الرحیم
خوب بود و من الله توفیق !!!!!!

ولی من اومدم شما نیومدید ......

Аlireza الان با عصبانیت نگفتما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Flare star
10-05-2013, 06:51 PM
سلام به همگـــــــــــــــــــــی
من 3،4 ماهي بود بخاطر درس و كنكور آن نشده بودم ولي واقعا اين رصد انقدر خوب بود كه نميتونستم چيزي ننويسم و گزارش های‌خوب دوستان (مخصوصا آقاي عليرضا(تو قدرمطلق قديم :دی) رو نخونم و تشكر نكنم :)
با اينكه بيشتر بلاها سر مينيبوس شماره 3 اومد ولي با اين حال همش خاطره س و اين رصد هم از رصدهاي به ياد موندنيمه.
كلا ميني بوس خيلي خوبي داشتيم!راننده ی‌خوش اخلاق،‌آهنگ های فوق العاده قشنگ!:دی (‌البته به غير از قسمت شهرام شكوهيش! كه ياذ خاطرات رصد پارسال با ليدر خوبمون آقای معروفي رو هم زنده كرد!:) )، نداشتن كولر(البته لطف كردن بعد از كلي اصرار كولر رو روشن كردن ولي چيزي نگذشته بود كه پنچر شديم و رنگ كولر رو ديگه نديديم!! :)) ) پنچری، گير كردن توي شن!ولي اصلا اين ها باعث نشد كه رصد بديــــــــــــــــــــــ ــــــی باشه تازه اينجوري وقتی به اين اتفاقا بر مي گرديم باعث خندمون هم ميشه :دی
از ستاره ي عزيز به خاطر تمام زحماتش، اطلاعات خوبي كه در طي مسير در اختيارمون ميذاشت و همچنين بخاطر سرگرمي هاي توي مينيبوس ايجاد ميكرد ممنووووووووووووووووونم. همچنين آقاي امام كه خيلي زحمت كشيدن و آقاي فروغي كه در قسمت تداركات خيلي خيلي زحمت كشيدن نهايت تشكر رو دارم :)
به غير از رصد از قسمت هاي فوق العاده خوب رصد بالارفتن از رمل با پاهای برهنه و پياده روی بعدش با دوستای خوبم آقای ابراهيميان(Ehsan)،‌حجت ظفرخواه، ساسان(sasan20oo20)، مامانم!(gissoo) و دوست ديگه ای‌كه متاسفانه اسمشون رو فراموش كردم، بود.
تازه اينم بگم كه يه عقرب از بغل پام رد شد(قابل توجه كسايي كه نديدن! ;))تا دلتون بخوادم اونجا پر از خفاش و شتر بود!(من فقط همين سه مورد رو مشاهده كردم)

منتظر عكسای خوب دوستان عكاسمون هم هستيم :)

شلغم!=))

gandom
10-05-2013, 08:35 PM
خیلی خوب بود...خوش گذشت...وقتی که داشت صب میشد من فک کردم که دوباره چراغای کاروانسرا رو روشن کردن از بس که زود گذشت :))
بحثای زیادی کردیم با همفسرا،از بحث به زبون انگلیسی بگیرین تا تکامل و بیگ بنگ!...رصد خیلی خوبی بود، تونستم خودم با دستای خودم خیلی از جرما رو بگیرم :پی ....خلاصه که خیلی خوب بود دیگه حال ندارم بنویسم هر کسی ز ازش تشکر شده بود منم همچنین ازش تشکر می کنم :دی هنوزم خستم :دی

kopernik
10-05-2013, 08:54 PM
دوستان این آقا یا خانم عکاس کجا هستند
همه منتظر عکس های رصدند یعنی هیچ کس عکس نگرفته :40:
بابا اینهمه عکاس تو جمع بوده من گفتم دوستان تا ظهر می خوابند ظاهرا عکاسان کلا می خوابند و اصولا خوش خوابند آقا یعنی هنوز خواب هستند :13:
یه خرده از رصد های قبلی یاد بگیرید
مثلا پلور تازه اونجا هوا ابری هم شد فرداش نشده این همه عکس آپلود شده بود:41:
:advise: عزیزان اینجا عکس ها نیاز به تایید ندارد بگذار تا توانی به بازوی خویش البته بسته به سرعت آپلود خویش نیز می باشد همی :sFun_bangdesk:
آقای امام یه مهلت ارسال آثار مشخص کنید :دی

mohsen4465
10-05-2013, 09:11 PM
سفری طولانی و خسته کننده اما بسیار پر خاطره بود. اگه شتباه نکنم بعد از حدود 50 تا 60 کیلومتر سفر خسته کننده در جاده خاکی حوالی 11 شب به کاروانسرای مرنجاب رسیدیم. من و محمد عزیز (Space) از همون اول که پیاده شدیم مجذوب آسمون زیبا و پر ستاره کویر شدیم. شروع به پیدا کردن صور فلکی کردیم که خیلی هیجان انگیز هم بود. بعد از اونجایی که آسمون بظاهر خیلی تاریک بود و اورانوس هم در مقابله بود پیشنهاد دادم که اورانوس رو با چشم غیر مسلح که از قدر 5.7 بود پیدا کنیم. بقیه بچه ها هم به ما پیوستن. یکی میگفت دیدم یکی میگفت نه ندیدم. کلاً آخرسر هم نفهمیدیم دیدیمش یا نه؟!! بعد از اون بسراغ اجرام مسیه رفتیم: M34 رو دیدیم! M52 رو دیدیم!!!! :whoow: و جالب اینکه M76 رو هم دیدیم!!!!!!!!!!! :bouaaaaah::whoow::whoow: با این تفاصیل اگه یکم تلاش میکردیم مطمئناً ISON رو هم میتونستیم با چشم ببینیم!

با وجود اینکه رصد غیر مسلحانه بسیار ناشیانه‌ای داشتیم اما تجربه‌ای شد برامون تا از این به بعد حداقل یدونه نقشه آسمون همراه خودمون ببریم و ستاره‌های کم نور اطراف اجرام مسیه رو بهتر بشناسیم. :indifferent :

در این فاصله و بعد از این شور نشاطی که با دیدن مسیه 76 بدون ابزار از قدر 12 کسب کردیم! مینی بوس زمین گیر شده کیفامون هم بلاخره از راه رسید و بعد از تحویل گرفتن کیف و چادر با اشتیاق دنبال یک مکان مناسب برای نصب چادر گشتیم. از اونجایی که زمین یکم شیب داشت با Space عزیز با چراغ قوه دنبال یه جای مسطح گشتیم که ناگهان بنده یک جای بسیار مسطح پیدا کردم که حتی خار هم نداشت. انگاری غلتک کشیده بودن روش. زیرانداز رو انداختیم و با وجود بادی که یک نفس میوزید و با کمک آقای Alireza و SAEED560 چهارتایی چادر رو بپا کردیم. بچه‌های دیگه از جمله خانم گندم و آقا احسان و بقیه که تو تاریکی خوب نمیدیدمشون هم اومدن و تلسکوپهاشونو همونجا گذاشتن. رصد فوق العاده‌ای داشتیم. جدای از سوتی‌هایی که بنده این وسط دادم (من جمله تلفظ اشتباه ذات الریه به جای ذات الکرسی!) کمی بعد و با رسیدن متعدد اتومبیل‌هایی که قصد عبور از وسط ما رو داشتن من و یکی از دوستان (فکر کنم آقا محمد) به سوتی بعدی که دادیم پی بردیم و اون نصب چادر وسط جاده بود!!! :hidden:بهرحال صداشو درنیاوردیم و تا صبح همونجا موندیم (هر چند که آخرسر همه به گندی که ما زدیم پی بردن). بهترین و خاطره انگیزترین لحظه بنظر من عبور بسیار پرفروغ ISS بود در حدی که همه اول فکر میکردیم هواپیماست ولی بعد یواش یواش بهش شک کردیم و آخر سر هم که دیگه Alireza عزیز در یک حرکت سریع و بسیار ماهرانه جرم مورد نظر رو با دوچشمی گرفتن و مشخص شد که ISS هست. «مشاهده شانسی گذر ISS» + «زاویه بال بسیار مناسب اون که اینهو آینه نور خورشید رو منعکس میکرد و بظاهر تا قدر 3.5- درخشان شده بود» + «رصد اون با ابزار» همگی در کنار هم انواع و اقسام پنچری‌های راه رو از بین برد و باعث شد این رصد بدجوری واسم خاطره انگیز بشه. ضمناً کمی قبل از اون گرفتن عوارض زمینی در ورای افق توسط خانم گندم، از جمله اتوبوس و ماشین و ... هم خیلی خنده دار بود.

خود صحرا هم خیلی زیبا بود. از صعود از تپه ماهورهای شنی گرفته و اون عکس نوک قله که فقط من توش نبودم! (هنور دلم داره میسوزه!) + دنبال کردن رد مارپیچ مارها روی تپه شنی تا رسیدن به لونه هاشون که برای من و آقا SAEED560 خیلی جالب بود + اون به بیراهه رفتن من و ایشون تا نزدیکی های دشت نمکی دریاچه نمک واسه عکس گرفتنو، خستگی و تشنگی برگشتن به دفتر آوااستارو، خودمو لیس زدم دیدم شور شدمو، به تعویق افتادن بلیط برگشت منو، بسته شدن موقت جاده کندوانو، بیهوش شدن داخل اتوبوس از فرط خواب تا حد رد دادن خونه و، نصف شبی و خیابون خالی و بارون و دنبال دربستی واسه برگشتنو ............................
بهرحال خوش گذشت. :)

از آقای امام، خانم بنیادی، آقای فروغی، آقا احسان و همه کسانی که تو برگزاری این تور زحمت کشیدن خیلی متشکرم و همینجا بهشون خسته نباشید میگم. راستی اون برنامه گفتگوی رصدی به زبان انگلیسی فوق العاده کار قشنگ و جالبی بود و خیلی خیلی خوشم اومد. بازم از آقای امام از این بابت ممنونم. امیدوارم تو تورهای رصدی بعدی بازهم ایشون (اگه اشتباه نکنم آقای امینی) رو در جمع خودمون داشته باشیم و اینبار بیشتر رو این زمینه گفتگوی انگلیسی وقت بذاریم.

کلاً خیلی خوش گذشت، عالی، جاتون خالی. :)

sesto
10-05-2013, 09:15 PM
[QUOTE=Flare star;69717]سلام به همگـــــــــــــــــــــی
من 3،4 ماهي بود بخاطر درس و كنكور آن نشده بودم ولي واقعا اين رصد انقدر خوب بود كه نميتونستم چيزي ننويسم و گزارش های‌خوب دوستان (مخصوصا آقاي عليرضا(تو قدرمطلق قديم :دی) رو نخونم و تشكر نكنم :)
با اينكه بيشتر بلاها سر مينيبوس شماره 3 اومد ولي با اين حال همش خاطره س و اين رصد هم از رصدهاي به ياد موندنيمه.
كلا ميني بوس خيلي خوبي داشتيم!راننده ی‌خوش اخلاق،‌آهنگ های فوق العاده قشنگ!:دی (‌البته به غير از قسمت شهرام شكوهيش! كه ياذ خاطرات رصد پارسال با ليدر خوبمون آقای معروفي رو هم زنده كرد!:) )، نداشتن كولر(البته لطف كردن بعد از كلي اصرار كولر رو روشن كردن ولي چيزي نگذشته بود كه پنچر شديم و رنگ كولر رو ديگه نديديم!! ) پنچری، گير كردن توي شن!ولي اصلا اين ها باعث نشد كه رصد بديــــــــــــــــــــــ ــــــی باشه تازه اينجوري وقتی به اين اتفاقا بر مي گرديم باعث خندمون هم ميشه :دی
از ستاره ي عزيز به خاطر تمام زحماتش، اطلاعات خوبي كه در طي مسير در اختيارمون ميذاشت و همچنين بخاطر سرگرمي هاي توي مينيبوس ايجاد ميكرد ممنووووووووووووووووونم. همچنين آقاي امام كه خيلي زحمت كشيدن و آقاي فروغي كه در قسمت تداركات خيلي خيلي زحمت كشيدن نهايت تشكر رو دارم :)
به غير از رصد از قسمت هاي فوق العاده خوب رصد بالارفتن از رمل با پاهای برهنه و پياده روی بعدش با دوستای خوبم و دوست ديگه ای‌كه متاسفانه اسمشون رو فراموش كردم، بود.
تازه اينم بگم كه يه عقرب از بغل پام رد شد(قابل توجه كسايي كه نديدن! تا دلتون بخوادم اونجا پر از خفاش و شتر بود!(من فقط همين سه مورد رو مشاهده كردم)

[B][COLOR=red]منتظر عكسای خوب دوستان عكاسمون هم هستيم :)

اره بستنی جا شلغم بعضی ها می خواستن منم انقدر دلم خواست
بعد برای این که دل من نسوزه گفتن اره نگرفتیم
منم دفعه بعد بابامو میارم
مستر حجت وساسان با شماره کاربری 700 ( خیلی روی این تاکید می کرد :دی) و محمد کلی عکس گرفتن بعد کل انداخت هرکی اولین عکس رو بزاره اما انگار هنوز خوابن:thumbsup:
هنوز منتظر تاپیک پیشنهادی دوستان توی بحث داغشون تو مینی بوس هستیم:rolleyes:

sasan20oo20
10-05-2013, 09:33 PM
این است کاروان رصدی اوااستار به مدیریت مردی تاریخی ....

http://up.avastarco.com/images/lskbxj9br620grr307i.jpg

فعلا اینو داشته باشین بقیش فردا ..... با گزارش تصویری ... :دی البته این عکس خودش گویاتر از صد تا گزارشه :))

ستاره بنیادی
10-05-2013, 09:59 PM
این است کاروان رصدی اوااستار به مدیریت مردی تاریخی ....

http://up.avastarco.com/images/lskbxj9br620grr307i.jpg

فعلا اینو داشته باشین بقیش فردا ..... با گزارش تصویری ... :دی البته این عکس خودش گویاتر از صد تا گزارشه :))

یعنی ساسان با همین یه دونه همه چی رو به تصویر کشیدی ! این عالیه :41: :d :)))) =)))

Taha Nagahi
10-05-2013, 10:49 PM
دوستان،عزیزان انقدر برای عکس ها عجله نداشته باشید. من که ساکن تهرانم ساعت 6:15 رسیدم خونه تازه نهار خوردم(البته من تو مسیر اصلاً گشنه نشدم، چون بیشتر راه رو خواب بودم :)) )
نیم ساعت استراحت کردم بعد بردنم جایی تا ساعت 10:30 خسته کوفته آمدیم خانه خوابیدم تا 6، پاشدم رفتم مدرسه تا 2:30، بعد دیدم دوستان عکس می خواهند...
آخه این انصافه؟:دی

farshad
10-05-2013, 10:59 PM
درود

جای همه اونایی که نبودن خالی خیلی خوش گذشت.

و تشکر از همه عزیزانی که زحمت کشیدن.اسم نمیبرم چون خیلی زیادن...

اوایل مسیر پنچر شدیم!

http://up.avastarco.com/images/1pfqlzko4feykh9zue5t.jpg

و در حالی که داشتیم غصه میخوردیم بعضی ها با دو تا دوربین هم زمان عکسهای فشن میگرفتن!!

http://up.avastarco.com/images/t557l8p7fsyp6rgc2o9y.jpg

البته از اعضای فروم نبودن!!!

هیچکدومشون هم مدیر نبودن!!!

http://up.avastarco.com/images/ogtz3wa25a6rw52xtby.jpg

نصفه شب گیر کردیم...یکی اومد نجاتمون بده خودشم گیر کرد!!!

http://up.avastarco.com/images/z5pk9te04cqgs5zdorp.jpg

بعدش دو تا دیگه اومدن!!

http://up.avastarco.com/images/uh97imkk243w8l74tlvh.jpg

ادامه دارد...

|Alireza|
10-05-2013, 11:01 PM
بنام خالق زیبایی ها

سلام به دوستان عزیز آوایی

خیلی عالـــــــــــی بود،فوق العاده،معرکه،بی نظیر،فراموش نشدی
(بی اغراق)

رصدی که با تمام حواشی،هیچ حاشیه ای نداشت.!

به همراه چند تن از دوستان بسیار خوب آوایی مکانی رو در شرق cpc در فاصله 20 متری از اون!! در نظر گرفتیم و به همراهی ابزار رصدی:دو عدد دوچشمی 100*25 یک عدد تلسکوپ شکستی 70 میلیمتری و یک بازتابی 150 میلیمتری تا تونستیم رصد کردیم.
کلی جرم گرفتیم:)فقط بالغ بر 7 بار(شاید بیشتر!) سحابی جبار رو نگاه کردیم(همین الان دوست دارم یه 1 ساعت بشینم و ببینمش)
خوشه ی پروین!!واوووووووووووووویلا !این عالییییییییی بود!اصلا تفکیک پذیریش معرکه بود!
شفافیت اون قسمت(شرق و جنوب شرق) از آسمون فوق العاده بود.فوق العاده!
و کلی جرم دیگه که به یاد دوستان رصد کردیم:)
اینقدر که لذت بردیمو جرم دیدیم؛که از اولین جرمی که دیدیم(مشتری!)تا آخرین جرمی که دیدیم!(یه پرنده با دو چشمی 100*25!)!نفهمیدیم زمان چطوری گذشت.

راستی با جناب cpc هم یه دو سه تا جرم دیدیم!از قدر بالا بودند!
آیسان رو هم گشتیم نبود!گشتند نبود!کلا نبود!
البته بود!ما ندیدیم غبار بود!
حتی مختصاتش رو هم به cpc دادیم!
چیزی ندیدیم!

یکی از جذاب ترین بخش های رصد هم زیارت جناب iss بود.
که فکر کنم با همکاری همدیگه 5 نفر رصدش کردیم!
این 5 نفر پشت سر هم رصد کردنش هم خیلی لذت بخش بود خیلی!
iss با دوچشمی عالی بود عالی!

قدر سنجی:

خیلی سخت بود!خیلی!!
قدر سنجی؟؟!
نه!
اینکه تا چشم گرامی می آمد که به تاریکی عادت کند یک عدد سیاره!(ماشین منظوره!:دی)با نور بالا تشریف می آوردند!
ولی خب عادت کرد.

به وسیله ی 4 صورت فلکی قیفاووس،ثور،ارابه ران و برساوش قدر سنجی کردم که نتایج زیر حاصل شد.
مثبت منفی 1+- ستاره خطا!شاید!

ثور:10 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.51

برساوش:7 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.55

قیفاووس:6 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.12

ارابه ران:10 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.46

قابل ذکر است که قیفاووس در 30 درجه ای رصد میشد!

لطفا دوستان دیگه هم که قدر سنجی کردند بیان بگن که ببینم درست قدر سنجی کردم یا نه!

و یه سوال:الان باید اینا رو تو سایت ثبت کنم یا اینکه همینجا کفایت میکنه؟!
مرسی

اول صبح:

صبحانه!!(آخه مگه صبحونه هم گزارش داره؟؟!)
گزارش نداره!!
ولی نون داره!!پنیر داره!!سبزی داره!!به چه خوشمزگی!
یعنی عالییییییی!
بگذریم!

کویر نوردی!
لذت بخش،لذت بخش،لذت بخش!
دوستان اون بالا وعده ی بهشت به ما میدادن ما باورمون نمیشد!!:دی
یکی از بهترین قسمت های این برنامه بود.که بسیار لذت بردیم.

یه حرف می خوام بزنم شاید کلیشه ای باشه
ولی آخه از اون اواخر!منتهی الیه دل ورداشته اومده روشو زمین نزدم:)

دوست دارم بگم: سپاسگذارم دوستان عزیزم که اجازه دادید یک بار دیگر در کنارتان باشم و یکی از بهتریم شب های زندگیم را تجربه کنم و دست به دست هم مثل اون تصویر دسته جمی که رو تپه رمل ها انداختیم باعث شدید یک سفر پر خاطره و زیبا رو داشته باشیم.

آسمونتون پر از ستاره های رنگارنگ.

اینم تصویر زیبای کویر مرنجاب:)

[/URL]http://up.avastarco.com/images/wvhkneex0a5da5nyewyj.jpg (http://up.avastarco.com/images/wvhkneex0a5da5nyewyj.jpg)

تور لیدر گرامی ما:)

http://up.avastarco.com/images/eeh0r6gcqij2w15chpdk.jpg (http://up.avastarco.com/images/eeh0r6gcqij2w15chpdk.jpg)

بین راه

[URL="http://up.avastarco.com/images/q11kvm5dq29l58c1zp1.jpg"]http://up.avastarco.com/images/q11kvm5dq29l58c1zp1.jpg (http://up.avastarco.com/images/q11kvm5dq29l58c1zp1.jpg)

ادامه دارد...

melika bidabadi
10-05-2013, 11:12 PM
سلااااااااااااااااااااااا ااااااام به تمامی همسفران گرامی و غیر همسفران

اول از همه تشکر از آقای امام, خانم بنیادی عزیز, خانم جعفری عزیز, آقای فروغی آقای احسان و آقای کاپیتان امینی(بهترین راننده این سفر ) و
تمامی دوستان وهمراهان......

اما گزارش من:

دفتر آوا:
راستش وقتی رسیدیم دفتر آوا اصلا فکر نمی کردم تعداد افراد انقدر زیاد باشند(با توجه به ظرفیت های رصد های قبلی)
به قول دوستان آقای امام و72 تن:دی
همچنین تعدادی از دوستان ولیدر محلی در اواسط مسیربه ما ملحق شدند.
جاده:
به نظرم بهترین تفریحی که میشه در طول راه داشت پانتومیم .
وبهتر از اون اطلاعات خوب ستاره جان درباره کویرو پوشش منطقه و.....
خوشبختانه ما هم در مینی بوس شماره3 بودیم:دی ودرست در همین ساعات بود که در حال نظاره کردن آسمان پرستاره از پشت شیشه های بسته بودیم که ناگهان ... .... ما در رمل ها گیر کردیم :دی..... وما در جاده به دنبال سنگ .... مینی بوس کمکی هم گیر کرد:help: ....
بگذریم از اینکه چی شد راننده از جاده خارج شد ؟؟؟؟ :39: ویا چند بار به خاطر پنچر شدن ومشکلات فنی ماشین ها توقف بسیار داشتیم و اینکه اصلا این ماشین ها معاینه فنی داشتن یا نه ؟؟؟؟
اما تمام این اتفاقات باعث شد یک رصد پر ازهیجان وخاطر انگیز را داشته باشیم :)
رصد:
یک آسمان پرستاره و با افقی باز وعالی اما امان از دست پروژکتور های کاروانسرا البته یه دو سه ساعتی خاموششون کردن اما فقط این یکی نبود
ماشین ها !!! بله ماشین ها اونم ساعت 3 نیمه شب در کویر با نور بالا!! البته شانس آوردیم چون صبح که شد متوجه شدیم که تلسکوپمون را دقیقا در انتهای جاده قرار داریم:دی
همچنین فکر کنم برای اولین بار بود که شاهد آموزش نجوم به زبان انگلیسی بودیم امیدوارم باز هم شاهد این بخش باشیم
البته من که با cpc فقط مشتری را دیدم!!
جذاب ومهیج:
راه رفتن بر روی رمل ها خیلی خوب وهیجان انگیز بود. به خصوص سختی ها ونفس نفس زدن های بالا رفتن 72 تن از تپه:دی
.......
با تشکر از دوستانی که عکس های دسته جمعی را ثبت کردند.
رصد خوبی بود وبرای منکه کلی تجربه جدید به همراه داشت.
خدا قوت;)
و......
...
............
شلغم عزیز:))

sara shahabi
10-05-2013, 11:55 PM
یه رصد خیــــــــلی خوب و پرخاطره :)

از آقای امام که این همه زحمت کشیدند و این رصد و با این تعداد اعضا به معنای واقعیش مدیریت کردند تشکر،
از همه ی اونایی که کمک کردند تا این رصد خوب برگزار بشه تشکر،
و از همه بچه ها که بودنشون باعث شد رصد این قدر خوب باشه تشکر،

فقط حیف شد که دیر فهمیدم چشمیِ 20ام خراب نیست، با چشمی 10 و بدون فایندر رصد کردن خیلی سخت بود که همین باعث شد حس اسکچ زدن نداشته باشم :))

خلاصه که مبارک سحر و فرخنده شبی بود :دی

فقط من دو تا چیزو نفهمیدم:
* چرا همه تو مینی بوس 3 بودن؟ + شلغم؟! :دی

karimisss
10-06-2013, 12:34 AM
نه مام تو مینیبوس شماره یک بودیم ، همکاران عزیز آوا و سه چهارتا مدیر و دبیر نجوم به زبان انگلیسیمون (که کارشون فوق العاده بود ولی من خدایی کلمات تخصصی نجومشو بلد نبودم :دی) همراهمون بودند.

مام شلغم نداشتیم اما مساعفت داشتیم که نمیدونم هنوز واقعا معنیش چیه؟؟ الان دیدم در فرهنگ عمید یعنی موافقت؛ سازگاری. (قابل توجه آقای امام)

راننده خوبی داشتیم که کلی کولر روشن کرد البته تو اره برگشت و بعد از اصرار های ما ، برگشتنی رسما همه خواب بودند ، بیدارام خواب بودن .

خوشبختانه برای ماشینمون هیچ اتفاقی نیافتاد :دی

یه نکته مهم :

شما نسبتت چیه؟؟

alisetoodeh
10-06-2013, 07:14 AM
http://forum.avastarco.com/forum/http://up.avastarco.com/images/40tbbd03rw8yv5evp0bq_thumb.jpg (http://up.avastarco.com/viewer.php?file=40tbbd03rw8yv5evp0bq.jpg)605260536 054

aryaii
10-06-2013, 10:46 AM
اولین و تنها موجود زندهء و بومی کویر که دیدم و اثری از آن عقربها و رطیلها و مارها نبود.

sasan20oo20
10-06-2013, 01:04 PM
به وسیله ی 4 صورت فلکی قیفاووس،ثور،ارابه ران و برساوش قدر سنجی کردم که نتایج زیر حاصل شد.
مثبت منفی 1+- ستاره خطا!شاید!

ثور:10 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.51

برساوش:7 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.55

قیفاووس:6 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.12

ارابه ران:10 تا ستاره:قدر با استفاده از جدول:5.46

قابل ذکر است که قیفاووس در 30 درجه ای رصد میشد!

لطفا دوستان دیگه هم که قدر سنجی کردند بیان بگن که ببینم درست قدر سنجی کردم یا نه!

مرسی

من هفت تا ستاره شموردم واسه قیفاووس که میشه 5.17 ....

در ضمن بعد از غروبهم من گزارش کامل میدم منتظر باشین ... فعلا شرایطش رو ندارم ... :thumbsup:

melika bidabadi
10-06-2013, 07:33 PM
* چرا همه تو مینی بوس 3 بودن؟ + شلغم؟!:دی
این یک راز بین همفسران مینی بوس شماره سه :دی
مینی بوس شماره 3
شلغم ;)

Taha Nagahi
10-06-2013, 07:51 PM
به نام یزدان پاک

سلام دوستان این هم گزارش تصویری من که البته عکس های مربوط به کویر هست، من تو این رصد کم عکس گرفتم چون بیشتر تایم روز رو تو راه بودیم.

http://up.avastarco.com/images/uhve090abbeld71sc9vx.jpg

http://up.avastarco.com/images/6birgcgzu7br2ebswz2.jpg

http://up.avastarco.com/images/4416yx7av1piwcb7tumm.jpg

تلاش برای صعود

http://up.avastarco.com/images/72k6j3h2rmrgq2n3wt9t.jpg

صعود همگانی

http://up.avastarco.com/images/1pz5edc7wrumz7utag.jpg

آقای حجازی خسته

http://up.avastarco.com/images/3pv30jmi8tabtwztmaz.jpg

باتشکر از Alireza

آسمونتون پر ستاره :گل :)

sasan20oo20
10-06-2013, 08:18 PM
یا علی گفتیم و رصد اغاز شد ....

http://up.avastarco.com/images/vv7hgvstf14il8hqel95.jpg

و اما بعد از دیدن لیست دوستان مینی بوس با یه نگاه اجمالی یه موضوعی رو درک کردیم .... که :

http://up.avastarco.com/images/e556fvxv0fj74kjcpctb.jpg

بهتر ... بیشتر خوش گذشت کلی چیز میشد گفت که اگه ... بود نمیشه گفت .... چی گفتم چی شد ... :))
ولی نامردی بود مینی بوس خوب ما رو گرفتین اگه خیلی خوب بود از اول سوارش میشدین :yarr:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما بی ابی بیداد میکرد تو کلمن ما هم پنیر بود به جای اب :))

http://up.avastarco.com/images/nusbehwg27081o2wv90d.jpg

و اما جمع دوستانه ...

http://up.avastarco.com/images/3hx1tv673rcsms96pnlo.jpg

و بعدشم پنچر شدیم :17:

http://up.avastarco.com/images/amp97wte2ug63t3fuc1.jpg

ادامه دارد

رخساره روشنی
10-06-2013, 08:20 PM
مرسی

من هفت تا ستاره شموردم واسه قیفاووس که میشه 5.17 ....

در ضمن بعد از غروبهم من گزارش کامل میدم منتظر باشین ... فعلا شرایطش رو ندارم ... :thumbsup:

سلام دوستان

گزارش خودتون رو میتونید از طریق فرم ارسال گزارش رصدی (http://www.astromap.ir/ObservationReport) ، ثبت کنید

با سپاس :)

melika bidabadi
10-06-2013, 08:35 PM
کسی از دوستان برادر نیروی انتظامی که زمان پنچر شدن چرخ آمدن عکس نگرفته؟؟؟

AZIN
10-06-2013, 08:52 PM
و اما گزارش من!
من بعد دوسال تنهایی رصد رفتن تجربه ی جدیدی داشتم!!!
خیلی عالی و تک بود!!!
ضد نور اول ما چهارتا!!!
http://up.avastarco.com/images/q112m3x4ax1rkzo4d0io.jpg (http://up.avastarco.com/)

و پرواز من
http://up.avastarco.com/images/vzzki25hm3xfrnkiae7.jpg (http://up.avastarco.com/)

و عکس من از اقای خداشناس...
http://up.avastarco.com/images/fasus3kfbfbjmn5fo9yq.jpg (http://up.avastarco.com/)

و کویر( آخرین عکس من _ دوربینم شن زده شد)
http://up.avastarco.com/images/lka93y5gdjzt3bgyqcj2.jpg (http://up.avastarco.com/)

و عکس درخواستی از افسر خوبی که :| :| همونقد که می دونید خوب بود :| :|

http://up.avastarco.com/images/5gr28nvnolvp6sc9sxwu.jpg (http://up.avastarco.com/)

و شترها در راه برگشت!!!
http://up.avastarco.com/images/8tctlwh9xhk5pxraq1i6.jpg (http://up.avastarco.com/)

sesto
10-06-2013, 09:11 PM
اقایون خانم ها اگر فیلمی یا عکس جالبی دارید که حوصله انتشارشو ندارید
تا فردا اپلود کنید لینکشو بدید تا بتونم مستند رصد رو بسازم
اقای خدا شناس اگه میشه شما هم دو سه تا تیکه جذاب از گزارشی که اواخر سفر تهیه کردید رو برای من بفرستید
sasan20oo20
10-06-2013, 09:22 PM
بعد از پنچری :thumbsup:

http://up.avastarco.com/images/rx8z26vwxsjmxxi7dh0f.jpg

http://up.avastarco.com/images/uq8hjfjgvxyr0qkg5uxw.jpg

من و شتر ... تعامل خوبی داشتیم ....

http://up.avastarco.com/images/yrs193okrhq73wmqaux.jpg

و بالا رفتن از شن ها :)) با بدبختی های خودش ...

http://up.avastarco.com/images/l2h3geu4xaka2mckqjl.jpg

یه عکس از اون بالا ....

http://up.avastarco.com/images/qg4mmrw6vw0y3yt9qp0.jpg

و یه عکس دیگه از اون بالا :))

http://up.avastarco.com/images/bb57pg61mpetojgln11.jpg

بچه ها دوستان گفتن سایز عکس ها کوچیکه .... واسه سبک شدن تاپیک اینطوریش کردم هرکی سایز اصلی هر کدوم رو خواست در خدمتم ;)

space
10-06-2013, 10:00 PM
خیلی خیلی رصد فوق العاده ای داشتیم،اصلا در خاورمیانه بی سابقه بود!
اگرچه مشکلاتی بوجود اومد ولی هیچ وقت اون حسی رو فراموش نمیکنم وقتی که به قله ی تپه ماهور رسیدم و مبحوت منظره ی پیش روی خودم شدم.
با دوستان خیلی خوبی هم سفر بودم خیلی بحث علمی کردیم و کلی معلومات خودمونو بروز کردیم.ساسان که آموزش عکاسی گذاشت،محسن جان در مورد تجربیاتش در فیلم برداری با وبکم از تلسکوپ 12 اینچش برام گفت علیرضا جان هم که توی بحث علمی پیش قدم بود،خانم بنیادی و اونهمه عکس تکی،سعید560و چشم های تیز بینش،سعید جعفری و کلی خاطره قشنگ،دوستای جدیدمون و تلاش نافرجام برای فعال شدن یک شبه:)و...
((بذارید دیگه نگم که مثلا چه کلاس زبان باحالی،چه کیهان شناسی جذابی،چه رصد غیر مسلح فوق العاده ای،چه دوچشمی تر تمیزی،چه کارشناسای خبره ای و چه تور لیدر پروفشنالی :) و چه رمل نوردی باورنکردنی و پا برهنه ای!!!داشتیم))
فقط میتونم بگم که حتما باید یه بار به کویر مرنجاب برید فوق العادس

و اما تصاویر:

حمله به رمل ها:سر دسته دون احسانوله:)

[/URL]http://up.avastarco.com/images/y34515lwmnrfsai9bcg.jpg (http://up.avastarco.com/)

ایم آقا سعید درحال دست دادن با رمل ها:

http://up.avastarco.com/images/lo1ftfho3xone0x28oe3.jpg (http://up.avastarco.com/)

شکار علیرضا قدرمطلق قدیم:)

http://up.avastarco.com/images/cskfjbfin4vpdxn0ux3a.jpg (http://up.avastarco.com/)

و بعد از یه رصد طولانی:

[URL="http://up.avastarco.com/images/8y9uotqh9m6ns48cttc.jpg"]http://up.avastarco.com/images/8y9uotqh9m6ns48cttc.jpg (http://up.avastarco.com/)

|Alireza|
10-06-2013, 10:20 PM
اینجا مینی بوس شماره 4!

Turkish Airlines!

[/URL]http://up.avastarco.com/images/o7840agnikytr4bqycsg.jpg (http://up.avastarco.com/images/o7840agnikytr4bqycsg.jpg)

مینی بوسی عالی!
راننده عالی!
همه چی عالی!

مینی بوس شماره 3 ایران ایر بود:))

ایناهاش Tornado!!!: ))

برگشتنی باهاش اومدیم!ما پسرا!!

http://up.avastarco.com/images/k3dc1rfiqyqthsbh5b6.jpg (http://up.avastarco.com/images/k3dc1rfiqyqthsbh5b6.jpg)

پنچر شدیم!!
5 تا مینی بوس گوشه اتوبان بودیم که افسره اومد..........!!!!

پیاده شدیم و کلی تفریح کردیم!!

http://up.avastarco.com/images/xdixiq4e2l4vklfy71nh.jpg (http://up.avastarco.com/images/xdixiq4e2l4vklfy71nh.jpg)

همون مستنده!!که گفتن ممیزی خورده!!ایشون مستند سازشه!!

http://up.avastarco.com/images/1bssvujn6kfxmqopav9g.jpg (http://up.avastarco.com/images/1bssvujn6kfxmqopav9g.jpg)

اسپیس و تابلو!!!

http://up.avastarco.com/images/xdqkvwcdgd45jit01pg8.jpg (http://up.avastarco.com/)

غروب آفتاب!همونجا که پنچر شدیم!
http://up.avastarco.com/images/xbx91gk3gn5ibaf9e8r.jpg (http://up.avastarco.com/images/xbx91gk3gn5ibaf9e8r.jpg)

عکسای دسته جمعی پنچری 1!:

http://up.avastarco.com/images/d8ms8bd7ao8bp0h86gvr.jpg (http://up.avastarco.com/images/d8ms8bd7ao8bp0h86gvr.jpg)

اینم تفریحات سالمی که میگفتم!!

[URL="http://up.avastarco.com/images/3l37avva8evofyur5g.jpg"]http://up.avastarco.com/images/3l37avva8evofyur5g.jpg (http://up.avastarco.com/images/3l37avva8evofyur5g.jpg)

http://up.avastarco.com/images/dfn3ava0yq7c4q1h7xrg.jpg (http://up.avastarco.com/)

ادامه دارد...

علیرضا جان عکس اخری نشون داده نمیشه میتونی دوباره اپلود کنی ....
عکس پنجمت هم همین مشکلو داره ....

چشم ساسان جان: )
الان دوباره آپلود میکنم
----------
آپلود کردم

earthling
10-06-2013, 10:31 PM
راستی اون برنامه گفتگوی رصدی به زبان انگلیسی فوق العاده کار قشنگ و جالبی بود و خیلی خیلی خوشم اومد. بازم از آقای امام از این بابت ممنونم. امیدوارم تو تورهای رصدی بعدی بازهم ایشون (اگه اشتباه نکنم آقای امینی) رو در جمع خودمون داشته باشیم و اینبار بیشتر رو این زمینه گفتگوی انگلیسی وقت بذاریم.

کلاً خیلی خوش گذشت، عالی، جاتون خالی. :)

خوشحالم که از برنامۀ انگلیسی خوشتون اومد. برای من که همراهی با شما تجربۀ بسیار لذت بخشی بود. امیدوارم بتونم در کنار دوستان و با راهنمایی اساتید بزرگوار، بیشتر از مصاحبت با اعضای این گروه دوست داشتنی بهره مند بشم.

sasan20oo20
10-06-2013, 10:50 PM
علیرضا جان عکس اخری نشون داده نمیشه میتونی دوباره اپلود کنی ....
عکس پنجمت هم همین مشکلو داره ....

kopernik
10-06-2013, 11:13 PM
آخجوووووون عکس ها داره میاد :105::whoow::))
یادمه یکی از دوستان که اسمش خاطرم نیست سر یک قضیه ای که مجبور بودیم از یک اتفاق گزارش بنویسیم و نمیشد ازش عکس بگیریم همیشه میگفت :
گزارشی گزارش است که عکس داشته باشه گزارشی که عکس نداشته باشه گزارش نیست :advise:
حالا هم در همین راستا از همه عزیزانی که عکس گذاشتن تچکر میکنم به شخصه دل ما رو هم شاد کردند:thanks::دی
اون هایی که گزارش ها شون عکس نداشت رو می سپاریمشون به برنامه کلید اسرار :پی
اون هایی هم که گزارش ننوشتند :22:
آقا من هیچی نمیگم
دوست عزیز از خدا بتـــــــرس

پیمان اکبرنیا
10-06-2013, 11:18 PM
دوستان عزیزم خیلی دوست داشتم در کنارتون باشم اما متاسفانه مدتی است درگیر کار و درس هستم. امیدوارم از اواخر بهمن دیگه همه ی رصدها و برنامه ها رو بتونم شرکت کنم :)

تا اون زمان به صورت اجباری کمی کمرنگ خواهم بود :دی

earthling
10-06-2013, 11:28 PM
دوستان گرامی،
همراهی با شما در این سفر خاطره انگیز برای من بسیار لذت بخش بود. از صمیم قلب باید بگم که آشنایی با این گروه صمیمی و فرهیخته برای من واقعاً مایۀ افتخاره.
نکات جالب و مفید زیادی یاد گرفتم. از جمله اینکه فهمیدم مطالعۀ نجوم بدون رصد مثل خوندن موسیقی از روی پارتیتور بدون شنیدن اجرای اون هست..
من اون شب برای اولین بار موسیقی افلاک رو با چشمای خودم شنیدم. و از این که من رو شایسته دونستیدو توی جمعتون راه دادید تا این حس ناب رو برای اولین بار در کنارتون تجربه کنم، بسیار سپاسگزارم.
درخشش همدلی، دوستی، و شور و شوق برای آموختن کمتر از درخشش ستاره ها نبود. پشتیبانی گرمتون از برنامۀ انگلیسی هم واقعاً دلگرم کننده بود.
از آقای امام بابت این فرصت بسیار تشکر میکنم و به همۀ دوستانی که با حضورشون من رو سرافراز کردند درود میفرستم. تلاشم رو خواهم کرد تا جایی که بتونم در خدمتتون باشم. جزئیات برنامۀ نجوم و کیهان شناسی به زبان انگلیسی رو به زودی در جای خودش به اطلاعتون خواهم رسوند.

Mostafa
10-06-2013, 11:29 PM
دوستان عزیزم خیلی دوست داشتم در کنارتون باشم اما متاسفانه مدتی است درگیر کار و درس هستم. امیدوارم از اواخر بهمن دیگه همه ی رصدها و برنامه ها رو بتونم شرکت کنم :) تا اون زمان به صورت اجباری کمی کمرنگ خواهم بود :دی

اتفاقآ پيمان جان تقريبآ در همه لحظات سفر بچه ها جاي شما رو خالي مي كردند ( البته بجز زماني كه توي شن گير كرديم ! :)) )

مطمئنآ با بودنت به بچه ها خيلي بيشتر از اين هم خوش ميگذشت

همه با هم اميدواريم كه زودتر بهمن ماه بشه تا ديگه بيشتر از هميشه بتونيم از بودن در كنار شما لذت ببريم

مدير عزيــــــــــــــــــــــ ـــــــــــز :*:*:*

SAEED560
10-07-2013, 12:31 AM
سلام
جاتون خالی

نابرده رنج.....
http://up.avastarco.com/images/3k4wp5cinxrnh3a12.jpg
پیاده روی
http://up.avastarco.com/images/beaewbb3cdj137navots.jpg
شترهای کویر
http://up.avastarco.com/images/hiczlbu59rin6xvofrzo.jpg
قلعه
http://up.avastarco.com/images/p7j7it0unmd5ip9jnqr.jpg
حوض
http://up.avastarco.com/images/0ytsmiblah1o2celrb.jpg
اقا محسن عزیز وسط دریاچه نمک
http://up.avastarco.com/images/3nw1d35le9lhj5ukgo.jpg

gissoo
10-07-2013, 12:59 AM
سلام به همه

ببخشيد تازه اومدم گزارش بدم! البته ديگه نيازی به گزارش دادن نيست چون دوستان همه چيزو گفتن،

يه كارخوبی كه آقای خداشناس توی مصاحبشون پرسيدن: نكات خوب و بد اين سفر چی بود؟

حالا كه فكر ميكنم ميبينم همه ی سفر خوب بود هر اتفاقی كه افتاد يك تجربه و يك آزمون برای هر يك از ما بود، اول هم آشنایی و شناخت بهتری كه هر يك از همديگه پيدا كرديم،

اما نميشه از تلاشی كه هريك از دوستان انجام دادن تا سفر به خوبی برگزار بشه و موانع برطرف بشه تشكر نكنم،

ازاون طرفم جای خيلی از دوستان واقعا خالی بود مثل آقای اكبرنيا، خانم stargazer و خانم شادی حدادی زاده و *sh و آسمون و هادی سليمانی و Kianoosh.S و محا و مسعود فرحبخش و خشايار معروفی كه بارها ازش ياد كردم و محمدرضا صادقيان ..... (فكر كنم بايد يه مينی بوس ديگه اضافه كنيم :) )

كار جديد و فوق العاده اين رصد همون قسمت مصاحبه يا گفتگوی نجومی به زبان انگليسی بود، من خودم شركت نكردم ولی كنارشون رو زمين دراز كشيدم و گوش كردم و آسمونمو رصد كردم :)

از آموزش رصد آسمون آقای امام تا تپه نوردی و پياده روی با دوستان و صبحانه همه عالی بود،از مينی بوس خودمون و همسفرامونم كه هر چی بگم كم گفتم، فقط در در يك كلام مي تونم بگم:

شلغم!

rezash
10-07-2013, 01:19 AM
از اینکه به دوستان خوش گذشته خوشحالم.

در جریان باشید برخی دوستان گرامی نیز به صورت پنهانی در نزدیکی شما بودند و امنیت شما را تضمین میکردند!

من هم چند دقیقه ای دوستان عزیز را دیدم و خوش وبشی داشتم.

البته همینجا هم معذرت میخوام از دوستانی که نتونستم ببینم و یا دوستانی که نتونستم باهاشون خداحافظی کنم.

اولین بار بود که کویر زیبای مرنجاب را میدیدم و طبیعت زیبا و کویری این منطقه من را مجذوب کرد.

هر چند در مورد رصد و عکاسی از آسمان شب, برخی مشکلات کوچک (آلودگی نوری جزئی و حضور افراد غیر مرتبط) وجود دارد ولی جذابیتهای این منطقه بسیار بیشتر است.

عکسهای زیادی گرفتم ولی چند عکسی که مناسب بود را در اینجا قرار میدم:

هنگامیکه اعضا با هیجان به سمت قله پیشروی میکردند:

http://up.avastarco.com/images/4enn0rm8x1tp6mo09pvk.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/v046b7mrgc3ay8g9n5t.jpg (http://up.avastarco.com/)

آقای فروغی عزیز:

http://up.avastarco.com/images/ble509hldh8f15k46rxr.jpg (http://up.avastarco.com/)

mobi
10-07-2013, 11:50 AM
منم از همه دوستان تشکر میکنم که خیلی زحمت کشیدن و همسفرای عالی که داشتم مخصوصا مینی بوس خودمون و تفریخاتمون و البته شلغمعزیز که چه سر و صدایی به پا کرده:دی=))
خستگیش خیلی زیاد بود.با اینکه شبش زود خوابیدم ولی شنبه 2 زنگ سر کلاس نرفتم و تو نمازخونه خوابیدم:15:و وقتی پا شدم صورتم عجـــیب پف داشت طوری که هر کی میدید میگف مبی مریض شدی؟؟!!:39::16:
از سمانه و دوچشمیش تشکر ویژه میکنم و آقای علیرضا که 2 ساعت طول میکشید تا یه جرم و ببینن:39:دگ آخراش میگفتم شما بعد از همه ببینید.:wink:
همچنین به قول دوستمون ساندویچایی که ناپدید شدن.:))
راستی منم هیچ موجود خبیثی ندیدم.

در کل خوب بود و از همــــــــــــــه تشکر میکنم:گل

به امید رصدای بعدی;)

fahime mohammadi
10-07-2013, 03:38 PM
سلام و خسته نباشید فراوان دارم خدمت همه ی همسفر های خوبم و تشکر ویژه از همشون بابت همکاریشون در سفر با توجه به شرایط بدی که برای مینی بوس شماره ی 3 پدید اومد ولی با این همه خیلی بیشتر از چیزی که فکر می کردم خوش گذشت. به امید رصدهای زیبای بعدی با آوا . در ضمن من یک تشکر ویژه دارم از دوستای عزیزی که کمک کردن تا من تلسکوپم را برای رصد مستقر کنم و همچنین کمک کردن تا تهران سالم برگردونم.

amir abbas saedi
10-07-2013, 05:21 PM
سلام به مه ی عزیزان دوستان خوبم

ممنون از عکس هایی که تا کنون فرستادید - از همه ی کمک هایی که کردید ممنون هستم امیدوارم بازم با شما عزیزان هم سفر و هم رصد بشم و از در کنار شما بودن لذت ببرم . باز هم از همتون تشکر میکنم.

sasan20oo20
10-07-2013, 05:47 PM
دوباره شتر

http://up.avastarco.com/images/bpurb11lbpvnmwki7nc.jpg

در حال بالا رفتن

http://upload7.ir/images/09635684553599986842.jpg

و دوباره در حال بالا رفتن

http://upload7.ir/images/11515311280404156284.jpg

و دوباره بالای رمل ها

http://up.avastarco.com/images/58xc8ed3frq88ay82bw.jpg

علیرضا جان در خواب غفلت

http://upload7.ir/images/20507720718315333628.jpg

و حجت جان اوریون سابق

http://upload7.ir/images/34604154009144759640.jpg

و اسپیس جان

http://upload7.ir/images/09799827923774359646.jpg

و اتوبوس خوب ما :))

http://upload7.ir/images/91822586301652825230.jpg

و اخرین عکس من نمایی اجمالی از بچه ها در مسیر برگشت ....

http://upload7.ir/images/87478469348598313089.jpg

پایان

Viola
10-07-2013, 06:01 PM
و اما گزارش من!
من بعد دوسال تنهایی رصد رفتن تجربه ی جدیدی داشتم!!!
خیلی عالی و تک بود!!!
ضد نور اول ما چهارتا!!!
<a href="http://up.avastarco.com/" target="_blank"><a href="http://up.avastarco.com/images/q112m3x4ax1rkzo4d0io.jpg" target="_blank"><a href="http://up.avastarco.com/images/q112m3x4ax1rkzo4d0io.jpg" target="_blank">http://up.avastarco.com/images/q112m3x4ax1rkzo4d0io.jpg (http://up.avastarco.com/images/q112m3x4ax1rkzo4d0io.jpg)

و پرواز من
<a href="http://up.avastarco.com/" target="_blank"><a href="http://up.avastarco.com/images/vzzki25hm3xfrnkiae7.jpg" target="_blank"><a href="http://up.avastarco.com/images/vzzki25hm3xfrnkiae7.jpg" target="_blank">http://up.avastarco.com/images/vzzki25hm3xfrnkiae7.jpg (http://up.avastarco.com/images/vzzki25hm3xfrnkiae7.jpg)

<a href="http://up.avastarco.com/" target="_blank">

واقعااااااااااااااا پرش بلندیهههههههههههه!:41:
دوستان یه لحظه فاصله از سطح زمین رو دقت فرمایید:want::thumbsup:
من به این 4 ضد نور :دیو اذین تبریک عرض مینمایم و منتظر موفقیت هاشون در بسکتبال هستم !:دی اینا برن بسکت میترکونن!
کلی دلمان سوخت که نیامدیم:TT TT:

Hojjat Zafarkhah
10-07-2013, 06:40 PM
خب نوبت من شد...پوزش بابت تاخیر.
خوب بود...خوش گذشت...دوستای زیادی بودن...هرچند خیلی قدیمیا کم لطف تر شده بودن...ولی همان جو صمیمی پابرجا بود...و خستگی شدید بعد از رصد...

از همه دوستانی که بودن و حرف زدیم و خندیدیم و عکس گرفتیم و یا کلا ندیدیم و نشناختیم ممنون که بودن و باعث شدن همه خستگیا با دلخوشی تموم شه... ;)

این هم از عکسا...

پیام آقای فروغی عزیز... اسطوره مدلینگ... (یکی از مدلهایی بود که عکاسی رو با ایشون شروع کردم :دی)

[/URL]http://www.astroupload.com/uploads/1381158184021.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1381158184021.jpg)

................................................
موقع رفتن چقد سر حال بودن... :|

http://www.astroupload.com/uploads/1381158952731.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1381158952731.jpg)

.................................................. ...........
ساسان که علاقه زیادی به شترها داشت...

http://www.astroupload.com/uploads/1381158184062.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1381158184062.jpg)

استاد اسپیس (چقد خوشاله...یعنی انقد از زجر کشیدن بقیه لذت میبری عزیز؟ رمل و کوه و شن و اینا تموم میشه...برو از خدا بترس...روز قیامت یه رمل میذارن جلوت، همه ماها بالاییم و تو هی میای و ما میخندیم...عاره...)

http://www.astroupload.com/uploads/1381158184153.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1381158184153.jpg)

در راه مانده... (این عکس مقدمه پست بعدیه که توش سوژه های در راه مانده زیادی بود و اتفاقا حرکات جالب هم دیده شد ازشون :دی)

[URL="http://www.astroupload.com/uploads/1381158184234.jpg"]http://www.astroupload.com/uploads/1381158184234.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1381158184234.jpg)

بقول دوستان: ادامه دارد...

AZIN
10-07-2013, 07:47 PM
[
و بعد از یه رصد طولانی:

[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/8y9uotqh9m6ns48cttc.jpg"]http://up.avastarco.com/images/8y9uotqh9m6ns48cttc.jpg (http://up.avastarco.com/)[/QUOTE]

چاقو چرررررررررررررررااااااااا اااا؟!

AZIN
10-07-2013, 07:51 PM
واقعااااااااااااااا پرش بلندیهههههههههههه!:41:
دوستان یه لحظه فاصله از سطح زمین رو دقت فرمایید:want::thumbsup:
من به این 4 ضد نور :دیو اذین تبریک عرض مینمایم و منتظر موفقیت هاشون در بسکتبال هستم !:دی اینا برن بسکت میترکونن!
کلی دلمان سوخت که نیامدیم:TT TT:

جداً هرکی نیومد ضرر کرررررررررررد!!!!!!!
من به بسکتبال علاقه نداررم :)))) اما بهادر چرا اهلش ِ...

sesto
10-07-2013, 08:06 PM
جداً هرکی نیومد ضرر کرررررررررررد!!!!!!!
من به بسکتبال علاقه نداررم :)))) اما بهادر چرا اهلش ِ...
جو الکی نده اذین خانم
همش جلوه های ویژه کامپیوتریه .پشتشون پرده سبز بود . فقط پاهاشون رو خم کردند با طناب هم اویزون بودند
اما جدی کم پریدند اما روی یه تپه وایستاده بودند
( ببخشید که افشا گری کردم)

[
و بعد از یه رصد طولانی:

چاقو چرررررررررررررررااااااااا اااا؟![/quote]
خیلی چاقوی باحالی بود
مستر حجت میفروشیش؟

AZIN
10-07-2013, 08:34 PM
[QUOTE=sesto;69818]جو الکی نده اذین خانم
همش جلوه های ویژه کامپیوتریه .پشتشون پرده سبز بود . فقط پاهاشون رو خم کردند با طناب هم اویزون بودند
اما جدی کم پریدند اما روی یه تپه وایستاده بودند
( ببخشید که افشا گری کردم)

:))))))))))))))) پرده سبزززززززززززز؟!!!
من شاهد دارم از نوع نیروی انتظامی :))))))))))))))
اصلا دیگه نمی شه رد کرد که خودمون با تحمل رنج فراوان پریدیم!!! در ضمن بچه های دانشگاه مازندرانیم دیگه!! این که چیزی نیس :)))))))))))))

ستاره بنیادی
10-07-2013, 09:18 PM
آقا منم یه عکس بذارم همه ی سفرو به تصویر بکشم :دی

عکاسش : فرشاد با دوربین کاپیتان محمدرضا، راننده مینیبوس 4

http://up.avastarco.com/images/vg637vqd1xiycf9sjbb6.jpg (http://up.avastarco.com/)

sesto
10-07-2013, 09:32 PM
در ضمن بچه های دانشگاه مازندرانیم دیگه!! این که چیزی نیس
اگه به دانشگاه باشه دانشگاه من نوک کوهه من خودم باید بز کوهی می شدم :دی
البته ممکنه بشم هنوز ترم یکم اید به ترم سه برسم مثل شما ها بشم
دوستان یک دقیقه و نیم عکس و فیلم میخوام برای مستند
بده در راه خدا

estardast
10-07-2013, 09:39 PM
دوستان که همه گفتنی ها رو با عکس ها و سورژه های خاصشون گفتن...ما هم چارتا عکس بزاریم دلمون نسوزه :D

ببین مینی بوس شماره 3 چه کرد !!! پنچر شدنش باعث شد ما تو جاده واستیمو عکس از غروب آفتاب بگیریم !!

http://estardast1987.persiangig.com/image/IMG_1295.jpg

http://estardast1987.persiangig.com/image/IMG_1296.jpg

اینم کاروانسرا مرنجاب و پله های منتهی به در بسته ....ار محفظه باز در این عکس از سقف کاروانسرا گرفته شد ..

http://estardast1987.persiangig.com/image/IMG_1367.jpg

http://estardast1987.persiangig.com/image/IMG_1364.jpg

http://estardast1987.persiangig.com/image/IMG_1362.jpg

خیلی خوشحالم از اینکه تو این سفر با آدم های خیلی خوبی آشنا شدم...امیدوارم بازم از نزدیک بتونم ببینمتون :)

yperseusy
10-07-2013, 09:43 PM
http://up.avastarco.com/images/8blhzlaz1ra6uylpkyt4.jpg

عکس در سایز اصلی:
http://www.mediafire.com/?uc3yzalss9r1cp3

آسمون
10-07-2013, 10:10 PM
سلاااااااااااااام به همه دوستان خوبم
تشکر از گیسو جون که جای ما رو خالی کردن.خیلی دوست داشتم در کنار دوستان باشم، علاوه بر دلتنگی زیادی که دارم،دلم یک رصد حسابی در کنار دوستان هم میخواست منتها قسمت نبود در کنارتون باشم.
با دیدن عکس ها هم خیلی خوشحال شدم از دیدار مجازیتون و اینکه بهتون خوش گذشته و هم دلم آب شد خیلی بدین بدون من رفتین :دی

امیدوارم زودتر بتونم همه رو ببینم.

به امید دیدار همتون:)

farshad
10-07-2013, 11:52 PM
درود دوباره

شب رصد کردیم

http://up.avastarco.com/images/gvf1a3nho6r74ygcx5z9.jpg

صبح قبل از طلوع آفتاب وسایل رو جمع کردیم و رفتیم رمل نوردی

http://up.avastarco.com/images/qzmiuf9m0rgojfhiqjky.jpg

یه کمی سخت بود!

http://up.avastarco.com/images/ws9nv1taqks35m81fqxb.jpg

اون بالا این آقاهه رو دیدیم...

http://up.avastarco.com/images/yc3bn8ugm3r600e70xk.jpg

و این بچه ها که داشتن سرسره بازی می کردن!!

http://up.avastarco.com/images/mlhewoewfk8zdodlbwx.jpg

و بقیه دوستان...

http://up.avastarco.com/images/cqf9smpstkbcd60wksn.jpg

بعضی ها عکس می گرفتن...

http://up.avastarco.com/images/gislkcc8u2hiwgnjron.jpg

بعضی ها شده بودن سه پایه عکاسی ...

http://up.avastarco.com/images/ldjs9b0uqaxo62kz0wtw.jpg

بعضی ها آکروبات بازی...

http://up.avastarco.com/images/s03cek5seno9k2tqynh.jpg

در کل قشنگ بود...

http://up.avastarco.com/images/9p07ukwp8felle3h79q.jpg

ادامه دارد...

aysa
10-08-2013, 05:59 PM
آقا اين كارا يعني چي؟:دی
رفتين رصد به آسمون نگاه كنين و عكس بندازين ولي حتي از مامورم عكس گرفتين به جز خود آسمون؟؟؟!!!
اين عكس هاي نجومي تونو هم بذارين ببينيم.يه گزارش از اجرامي كه رصد كردينو اينا هم بدين.آمار عقرب هاي زميني رو هم حتي گرفتين اما آمار عقرب آسمون چي؟:banghead:
نه خيرم.تالار عكاسي قبول نيست.:دی اونجا جاي خود دارد.در ضمن هرعكسي هم تاييد نميشه كه!!!زود باشينا منتظريم

Taha Nagahi
10-08-2013, 06:15 PM
رفتين رصد به آسمون نگاه كنين و عكس بندازين ولي حتي از مامورم عكس گرفتين به جز خود آسمون؟؟؟!!!
اين عكس هاي نجومي تونو هم بذارين ببينيم.يه گزارش از اجرامي كه رصد كردينو اينا هم بدين.آمار عقرب هاي زميني رو هم حتي گرفتين اما آمار عقرب آسمون چي؟:banghead:
نه خيرم.تالار عكاسي قبول نيست.:دی اونجا جاي خود دارد.در ضمن هرعكسي هم تاييد نميشه كه!!!زود باشينا منتظريم
بنده خدا حق داره،راست می گه:دی
من خودم شاهدم دوستانی بودند که پشت cpc عکس می گرفتند...
ما منتظریم :71:

hadi soleimani
10-08-2013, 08:16 PM
خوش گذشته جامونم خالي كرديييين؟؟؟؟

.فقط يه سوال او نكته هايي كه قبل گفته بودم بودم شد يا نه؟

عكسها كه نشون ميده شده.چند نفر دوربينش داغون شد؟؟؟

صداي مامان چند نفر از بچه ها درومد؟برگشتني كيا بيدار بودن؟ نگفتم خوش ميگذره..ديدييييين.:ديي

مرنجاب قانونش همينه.براهمون سخت گرفتن براي آقاي امام.(منظورم گرفتن مجوزه)

اميدوارم دفعه بعدي حداقل باهم باشيم.بخاطر منم كه شده همتوووووووووووووووووووووو ووووون مياين حتي تو دوست عزيز.

گزارش همتونو ديدم.ممنونم بابت اشتراك.

درضمن آااي فروغي ياشااااااااا.هميشه بيسته بيستي.

تا برنامه رصد بعدي....

melika bidabadi
10-08-2013, 10:27 PM
ما هم که قصد عکاسی داشتیم نشد انقدر ماشین ها با نوربالاشون رد شدن که نشد عکاسی کرد:دی
البته یک سری از دوستان عکس های زیبایی از مشتری با cpcگرفتن :)
بعد از روشن شدن نورافکن ها هم که ما نتونستیم اجرام قسمتی از آسمان را ببینیم از جمله m103
و.....:22:
ولی ماشین پلیس هم جزیی از خاطرات رصد به حساب می آید:دی

|Alireza|
10-08-2013, 10:59 PM
سلام و شب بخیر: )

گزارش سوم:

کویر نوردی کردیم

همه چیز از اینجا شروع شد!!:

[/URL]http://up.avastarco.com/images/06sihzk2lw4p6y9tc4r.jpg (http://up.avastarco.com/images/06sihzk2lw4p6y9tc4r.jpg)

http://up.avastarco.com/images/1xyymexomy3fu2l382r.jpg (http://up.avastarco.com/images/1xyymexomy3fu2l382r.jpg)

ادامه پیدا کرد!!

http://up.avastarco.com/images/rieqidbl5c04aqeyd9xh.jpg (http://up.avastarco.com/images/rieqidbl5c04aqeyd9xh.jpg)

دو شات پشت سر هم!!!

http://up.avastarco.com/images/abkvdw3b9bb4fgmczv8n.jpg (http://up.avastarco.com/images/abkvdw3b9bb4fgmczv8n.jpg)
http://up.avastarco.com/images/0ti1ya15elu2ynz6ket4.jpg (http://up.avastarco.com/images/0ti1ya15elu2ynz6ket4.jpg)
نشستیم!!

http://up.avastarco.com/images/lkozzutq12gkylkhbrh5.jpg (http://up.avastarco.com/images/lkozzutq12gkylkhbrh5.jpg)

عکس گرفتیم!

http://up.avastarco.com/images/xp5m5k2bc5ranmvkbf.jpg (http://up.avastarco.com/images/xp5m5k2bc5ranmvkbf.jpg)

http://up.avastarco.com/images/c932dfkhmhytt1n0xjp.jpg (http://up.avastarco.com/images/c932dfkhmhytt1n0xjp.jpg)

شیب تپه!

http://up.avastarco.com/images/5hpdx2bjb2m7xworcqxx.jpg (http://up.avastarco.com/images/5hpdx2bjb2m7xworcqxx.jpg)

این از اون بالا است!!:

[URL="http://up.avastarco.com/images/taukk229jkmqomj5xv.jpg"]http://up.avastarco.com/images/taukk229jkmqomj5xv.jpg (http://up.avastarco.com/images/taukk229jkmqomj5xv.jpg)

ادامه دارد...

m.najabat
10-08-2013, 11:17 PM
سلام
بعضی از دوستان اعتراض کرد بودند که این نوع عکس گذاشتن زیاد جالب نیست . من صاحب نظر نیستم ولی باید بگم این طوری که به صورت داستانی عکس میزارید خودش یه نوع هنره که از هر لحظه یه عکس هست و میشه ازش یه مجموع خاطره ی کامل درست کرد اما بهتر بود عکس هایی که از رصد اجرام هم گرفته بودید می زاشتید ولی خوب بالاخره این خاطره ها هستن که می مونن:دی

Fery.JWST
10-08-2013, 11:36 PM
ای کاش میشد منم میومدم حیف که مریض شدم .
عکسهای شب هم بذارید لطفا. کسی از دوستان عکس جک و جونور نداره ؟ ;) ماری عقرب زردی سیاهی ... تو این مایه ها :))

بهترین لذت و آرامش پا گذاشتن روی این شنهاست . آدم احساس سبکی میکنه ...
خوشبحالتون به خستگیش میارزید :'(

SAEED560
10-09-2013, 01:35 AM
سلام
ببخشید من دوربینم حرفه ایی نیست .لنگ کفشم در بیابان قضیه دوربین منه دیگه
http://up.avastarco.com/images/jyujirtapvexgyyg6fij.jpg
جبار
http://up.avastarco.com/images/96l9i8zdp0jsuvp463y.jpg
اینم iss
http://up.avastarco.com/images/rywvlgonf6wtpdi38ois.jpg

بازم ببخشید کیفیت نداره دوستان عکاس شرمنده

amir abbas saedi
10-09-2013, 11:04 AM
سلام....
مامان من که هیچی ...... واییییییییییی امیرررررررررررررررررررررر ررر!!!
لباس نبود که کویر بود.........
دوربین رو که ولش کن.....
گوشیم اخه دیگه چراااااااااااااا.............
قمقمه آبم که....
3پایه دوربینم هم که شکست ......
خدایا تو چیزی یادت میاد نگفته باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من از جنگ برگشتم نه رصد..........

sesto
10-09-2013, 11:37 AM
خدایا تو چیزی یادت میاد نگفته باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آری بنده من . چادر آن یکی بنده ام همان چادر که تبدیل به دریاچه با ساحل شنی شد !
و در پوش چشمی دوربین همان بنده که به تو سپرد تا درون چادر بگذاری اما انگار از فرط گرسنگی آنها را تناول کردی
و....

amir abbas saedi
10-09-2013, 04:48 PM
بابا در پوش چشمی رو من داخل کیفش گذاشتم نمیدونم چجوری گم شد ...........

دریاچه هم تقصیر خودت بود که چادر رو محکم به زمین نبسته بودی رو هوا بلند شد قمقمه اب من هم ..............

خدایا جان من چیز دیگه ای یادت نیاد ممنون میشم...............

Hojjat Zafarkhah
10-09-2013, 05:13 PM
قسمت دوم...

هنوز خستگی اون روز روم مونده...یعنی یه استراحت ردست و حسابی نکردم :|
دفعه بعد باید صبح رصد یه چن تا قرص خواب آور بخورم :|

این عکس یعنی ته زور زدنه ها...

http://www.astroupload.com/uploads/1381325513661.jpg

..........................................

علیرضا این ریلکس اومدنت رو باید با واژه "تو حلقم" تعریف کنیم ;)

http://www.astroupload.com/uploads/1381325513722.jpg

...........................................

آقا دستمو بگیر دیگه بریییدم از همه چی...

http://www.astroupload.com/uploads/1381325513783.jpg

......................................

این یه تیکه چند متری یعنی انقد سخته که همه اینجوری نشستن؟؟؟ یا مثلا ویوو اونجا بهتر از بالاس؟؟؟ داستان چیه؟؟؟
(ما ورزشکارا خستگی نمیفهمیم کلا...) -چندی از دوستان با این جمله میتونن به بیابان سر بنهند-

http://www.astroupload.com/uploads/1381325513834.jpg

.................................................. ..

یا مثلا این آقا..... چی شده؟ سخته دوستِ من؟؟؟ میخند؟؟؟؟
باید بودین و صبح صدای این آقای امام رو میشنیدین....اصن یه وعضیا.... :دی

http://www.astroupload.com/uploads/1381325513895.jpg

.................................................. .

ژست با کاپشن!!!!!

http://www.astroupload.com/uploads/1381325513946.jpg

ادامه سی وار..... (ترکی حرف زدن تو رصد با توجه به اینکه دور و بریات چیزی نمیفهن ایده باحالیه که هرچی دلت میخواد میتونی بگی)

مسعود فرح بخش
10-09-2013, 06:32 PM
ادامه سی وار..... (ترکی حرف زدن تو رصد با توجه به اینکه دور و بریات چیزی نمیفهن ایده باحالیه که هرچی دلت میخواد میتونی بگی)
[/RIGHT]
[/CENTER]

حالا همچین میگی انگار دارین چینی صحبت می کنین :دی الان نصف ملت یا ترکن یا ترکی می فهمن :))

Hojjat Zafarkhah
10-09-2013, 08:22 PM
حالا همچین میگی انگار دارین چینی صحبت می کنین :دی الان نصف ملت یا ترکن یا ترکی می فهمن :))

باشه دفعه بعد پیش خودت درباره خودت حرف میزنیم میبینی چه حالی میشی :دی

چند وقت پیشا خانوم بنیادی یه مثالی زده بودن که من تصحیحش میکنم: " الان همه ایران ترکن یا دوست دارن که ترک باشن " :دی ;)

n.abdollahpour
10-09-2013, 09:07 PM
من واقعا از این سفر لذت بردم با همه ی مشکلات واقعا خاطره ای بود و کلی دوستای خوب که باعث شدن انقدر خوش بگذره . این عکس های من و Halimarefat گرفتیم :) اتوبوس شماره 3 - شلغم
در حال صعود
http://file:///A:/Maranjab%2092-07-11/IMG_6925.JPG
آقای فرشاد شبستری
http://file:///A:/Maranjab%2092-07-11/IMG_6982.JPG
آقایان شبستری و خداشناس عزیز
http://file:///A:/Maranjab%2092-07-11/IMG_6995.JPG

هانیه امیری
10-09-2013, 10:10 PM
باشه دفعه بعد پیش خودت درباره خودت حرف میزنیم میبینی چه حالی میشی :دی

چند وقت پیشا خانوم بنیادی یه مثالی زده بودن که من تصحیحش میکنم: " الان همه ایران ترکن یا دوست دارن که ترک باشن " :دی ;)

به قول آقا احسان همه ترک هستن مگر خلافش ثابت بشه !!

والا من یه بار اومدم با خانم گندم و کریمیس ترکی صحبت کردم که کسی متوجه نشه دیدیم همه بلدن ماشالله!!!

gandom
10-09-2013, 10:20 PM
ما هم که قصد عکاسی داشتیم نشد انقدر ماشین ها با نوربالاشون رد شدن که نشد عکاسی کرد:دی
البته یک سری از دوستان عکس های زیبایی از مشتری با cpcگرفتن :)
بعد از روشن شدن نورافکن ها هم که ما نتونستیم اجرام قسمتی از آسمان را ببینیم از جمله m103
و.....:22:
ولی ماشین پلیس هم جزیی از خاطرات رصد به حساب می آید:دی

جاده تهران کرج بود که از کنار وسایل رد میشد :))

farshad
10-09-2013, 10:23 PM
اين عكس هاي نجومي تونو هم بذارين ببينيم

بله حق با شماست ولی اون قدر زمان کم بود که فکر نمیکنم کسی عکس حرفه ای گرفته باشه و ضمنا خیلی هم دیر رسیدیم و تقریبا صبح شده بود

بنده خدا حق داره،راست می گه
من خودم شاهدم دوستانی بودند که پشت cpc عکس می گرفتند...
ما منتظریم

من از M42 و مشتری با cpc توسط دوربین آقای خداشناس یه چند تایی گرفتم ولی خیلی کوچکتر از چیزی که فکر می کردم ثبت شد و نمیدونم اون تلسکوپ مناسب این اجرام بود یا نه!؟ چون تجربه این سبک عکاسی رو نداشتم!

با این حال چیزی که در بضاعت من و دوربینم بود:

http://up.avastarco.com/images/lmh71c5tmfsl0bpbg8y.jpg

http://up.avastarco.com/images/g0agi1l7twpeh0hxb558.jpg

http://up.avastarco.com/images/bjcs59h8no1vy4km9ex.jpg

http://up.avastarco.com/images/53mo3x8g38sqmpx2xb7.jpg

مدیر فنی خسته!

http://up.avastarco.com/images/7jpk9jc3o9o4z5ulkdl9.jpg

و دو عکس دست جمعی:

http://up.avastarco.com/images/ar76e5l3nrcifut8v81l.jpg

http://up.avastarco.com/images/w4ovhhy4xqt146q6zu2p.jpg

و عکس پایانی این رصد :

http://up.avastarco.com/images/zmawsrilyfhayisy0b.jpg

به امید دیدار دوباره دوستان...

|Alireza|
10-09-2013, 11:33 PM
شبتون بخیر

گزارش چهارم:

*خطر سفید شدنAlireza...!

http://up.avastarco.com/images/3pu6qok0bomdbkno1ksd.png (http://up.avastarco.com/)

دنده سنگین!!پر قدرت!!

[/URL]http://up.avastarco.com/images/7vwrc6jtx35xmmg5om2.jpg (http://up.avastarco.com/images/7vwrc6jtx35xmmg5om2.jpg)

آنور تپه خبر هایی بود...

http://up.avastarco.com/images/j0zovl50xwk1s0lovq7.jpg (http://up.avastarco.com/images/j0zovl50xwk1s0lovq7.jpg)

عکاسی از کویر رو تجربه کردم!

http://up.avastarco.com/images/2w4zogabtpjgrx8ihqkc.jpg (http://up.avastarco.com/images/2w4zogabtpjgrx8ihqkc.jpg)

http://up.avastarco.com/images/oqktds1c5wuaiz9szzds.jpg (http://up.avastarco.com/images/oqktds1c5wuaiz9szzds.jpg)

تور لیدر گرامی بند بازی میکردند در بیابان خدا!

http://up.avastarco.com/images/jk5hmr90h7xo2mxhuzdl.jpg (http://up.avastarco.com/images/jk5hmr90h7xo2mxhuzdl.jpg)

و البته مدیتیشن هم بود!

http://up.avastarco.com/images/p2oa7cryo9vqa4lvno2g.jpg (http://up.avastarco.com/images/p2oa7cryo9vqa4lvno2g.jpg)

ای آقایی که شن بازی میکنی!!حواست به دوربینت هست!!شن میره توش ها....!
(آقای امام اون پایین عکس دارن مارو صدا میکنه:دی)

http://up.avastarco.com/images/u9r672d92j1jkp5118pk.jpg (http://up.avastarco.com/images/u9r672d92j1jkp5118pk.jpg)

داشتم میومدم پایین!از این صحنه خوشم اومد!: )

[URL="http://up.avastarco.com/images/aqze4c8y8tdes3tj1mn.jpg"]http://up.avastarco.com/images/aqze4c8y8tdes3tj1mn.jpg (http://up.avastarco.com/images/aqze4c8y8tdes3tj1mn.jpg)

...To be continued

H.Taeb
10-10-2013, 12:02 AM
این یه تیکه چند متری یعنی انقد سخته که همه اینجوری نشستن؟؟؟ یا مثلا ویوو اونجا بهتر از بالاس؟؟؟ داستان چیه؟؟؟
(ما ورزشکارا خستگی نمیفهمیم کلا...) -چندی از دوستان با این جمله میتونن به بیابان سر بنهند-

http://www.astroupload.com/uploads/1381325513834.jpg

داستان اینه که اون چند متر انقدر سخت نبود ، اون مسافت قبلش بوده که پا درار بوده . همون چند مترم به وعده ی بهشت اومدیم بالا :دی

گوشیم اخه دیگه چراااااااااااااا.............

دیگه بد تر از سوختن نصف صفحه ی ال سی دی و نابود شدن سیستم آتن گیری که نیست !!!!

اون " عکس پایانی این رصد " خیلی جالب شده :دی

به امید رصد ها ، هم میبیبوسی ها (3) و شلغم هایی همانند این :دی

Arta.kh
10-10-2013, 12:48 PM
هــــــــــــــــی...
آغا....
ببـــــــین تو رو خدا...
یه بار ما میخواستیم بیایم تو این عمر کوتاهی که گذروندیم، رصد؛ جا پر شد :|
آخـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــه چرا؟؟؟ :دی
ولی شاید ( شاید که نه، 100% ) حکمتش بوده!!! :دیییییی
نمیدونین این عکسا رو که میدیدم چقددددددددددر کیـــــــــــــف میکردم!!!
عجــــــــــــــــــــــب آسِمونی، عجـــــــــــــــــــب تور لیدرایـــــــــــــــی، عجـــــــــــــــــــــــ ـــــب بچه هایی!!!!
پنچری و شن گیر کردن توشو عقرب و شتر و همه ی اینا، یه خاطره بود براتون، به قول یه فایمل دور (!!!) " من از بچگی آرزوم بوده تو شن گیر کنم ":))))))))
بلـــه دیگه، ولـــــــــــــــــــی اون آسمونه عجب چیزی بوداااااااااااااا!! :o
بعدشم که....که....که....
همین دیگه، چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه، کلی میخواستم چیز میز بنویسم هر چی ته دلمه بگم، ولی چیزی به ذهنم نمیرسه!! :دیییییییییی
ولی ختم کلام من خیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــل ی خوشحال میباشم که همه ی شما ها اینقـــــــــــــــــــــ ـــــدر بهتون خوش گذشت!!!!
قضیـــــــــــــــــــه ی این شلغم چیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــه؟؟؟

space
10-10-2013, 11:25 PM
*خطر سفید شدنAlireza...!

نه برادر من نه،شما جزو خواصّی...!

بابت کیفیت پایین منو ببخشید مجبور شدم حجم رو کم کنم که آپلود سنتر قبول کنه!
حالا گزارش دوم: (و اگه خدا قبول کنه آخریش)
عشقَس "آوا وسط بیابون" !

[/URL]http://up.avastarco.com/images/vfevyl775rrrr5dha90i.jpg (http://up.avastarco.com/images/vfevyl775rrrr5dha90i.jpg)

اسم این عکس رو گذاشتم دختر شنی

http://up.avastarco.com/images/89jzvrorbmbryuvvykr.jpg (http://up.avastarco.com/images/89jzvrorbmbryuvvykr.jpg)

و اینم لب تیز کویر!!!
http://up.avastarco.com/images/iy22who344odifr1dkfm.jpg (http://up.avastarco.com/images/iy22who344odifr1dkfm.jpg)

امان از وقتی که یکی ساسانو عصبی کنه!سعید جان میخندی دوست من؟ببین دستش چاقوهه ها!چهرش به نظر میاد شوخی میکنه؟آخه به دور و برتون نگاه کنید:crazy:!!!
کی سوال کرده بود جاقو برا چیه؟؟؟الان جواب ازین گویا تر؟لِوِلِ بعدی این بود که پس از اتمام کارش با خیال راحت دراز شده بود رو زمین:brains...!:!

http://up.avastarco.com/images/6g1fmk64ft7d8ofkjz2.jpg (http://up.avastarco.com/images/6g1fmk64ft7d8ofkjz2.jpg)

گهی پشت به زین و گهی زین به پشت،
بحله عزیز من بحله،فکر کردی فقط ما خوابمون میبره شما عکس بگیری آیا؟:15:چه قرینه هم خوابشون برده:دی

http://up.avastarco.com/images/d4o561ly4z26aimo9e.jpg (http://up.avastarco.com/images/d4o561ly4z26aimo9e.jpg)

ولی خداییش خیلی خوش گذشت با بروبچز
[URL="http://up.avastarco.com/images/o9u1vwoxffonq5xhnlnq.jpg"]http://up.avastarco.com/images/o9u1vwoxffonq5xhnlnq.jpg (http://up.avastarco.com/images/o9u1vwoxffonq5xhnlnq.jpg)

sesto
10-11-2013, 09:39 AM
به مناسبت سی امین پستم
خب دوستان گزارشگر میتونن برن استراحت کنن:15:
اینم از کلیپ یا مستندی که هی می گفتم . اون طور که میخواستم نشد چون هم شما ها جز سعید و محمد عکس بهم ندادید و هم دوربین من خراب شده بود نتونستم ه ارشیو درست حسابی جور کنم . دعا کنید دوربین بخرم دفعه بعد شاهکار درست می کنم=)) .
اگه نا هماهنگی توش هست به بزرگی خودتون ببخشید عجله ای بود . سرم هم شلوغ بود .

اینم از کلیپ دو دقیقه ای مرنجاب امید وارم لذت ببرید و تا ته ببینید
از انتقادات و پیشنهادات استقبال میشه
اما حق فحش دادن ندارید=))=)) کلیپه دیگه
کلیپ رصد مرنجاب با حجم ده مگابایت (http://trainbit.com/files/9036139884/avc_maranjab1.mp4)

اها راستی اینو یادم رفت
قدر منو بدونید این با گوشی اپلود کردم فرض کنید چقدر صبر کردم

mohsen4465
10-11-2013, 01:36 PM
به مناسبت سی امین پستم
خب دوستان گزارشگر میتونن برن استراحت کنن:15:
اینم از کلیپ یا مستندی که هی می گفتم . اون طور که میخواستم نشد چون هم شما ها جز سعید و محمد عکس بهم ندادید و هم دوربین من خراب شده بود نتونستم ه ارشیو درست حسابی جور کنم . دعا کنید دوربین بخرم دفعه بعد شاهکار درست می کنم=)) .
اگه نا هماهنگی توش هست به بزرگی خودتون ببخشید عجله ای بود . سرم هم شلوغ بود .

اینم از کلیپ دو دقیقه ای مرنجاب امید وارم لذت ببرید و تا ته ببینید
از انتقادات و پیشنهادات استقبال میشه
اما حق فحش دادن ندارید=))=)) کلیپه دیگه
کلیپ رصد مرنجاب با حجم ده مگابایت (http://trainbit.com/files/9036139884/avc_maranjab1.mp4)

اها راستی اینو یادم رفت
قدر منو بدونید این با گوشی اپلود کردم فرض کنید چقدر صبر کردم
اون دوتا لیوان آخر کلیپو که دیدم یاد اون شب افتادم تو چادر که داشتیم دور هم شام میخوردیم. :دی
با اون لیوان‌های نورانی خیلی رومانتیک و باحال شده بود. مخصوصاً اکتشاف آقا محمد (Space) در خصوص رابطه عجیب بین نور موبایل با آزاد شدن گاز نوشابه!
ولی خدایی عجب خلاقیتی بخرج داده بودیم ها. محمد جان اون عکسایی که با اون لیوان‌ها ازمون گرفتی چطور شد؟ :دی

Mostafa
10-11-2013, 03:03 PM
با سلام مجدد و با تشکر از همراهی همه دوستان در این سفر

از همه دوستانی که عکس ها و گزارش های خوبشان را ارسال کردند ممنونیم و برای حسن ختام این تاپیک ، عکس دستجمعی صبح رو قرار میدم

بابت این عکس از مدیر گرامی سایت عکاسی جناب farshad تشکر میکنم که این عکس رو ارسال کردند

این سفر نیز به خاطره ها پیوست ....

http://up.avastarco.com/images/yrrzr9ivmittf9w0mqp.jpg (http://up.avastarco.com/)