PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گشت رصدی 13 و 14 تیر- پلور

Mostafa
06-30-2013, 10:01 AM
گشت رصدي آوا استار - 13 و 14 تیر

پلور

سلام به همه اعضا گرامي :have%20a%20nice%20d

مركز نجوم آوااستار در نظر دارد در تاريخ پنجشنبه و جمعه 13 و 14 تیر ماه گشت رصدي برگزار كند

زمان حرکت : پنجشنبه 13 تیر ساعت 13

زمان برگشت : ظهر جمعه 14 تیر

مکان : پلور - کمپ هیئت کوهنوردی استان تهران

خدمات : اتوبوس توریستی ، شام ، صبحانه ، بیمه، ابزار رصدی

( این گشت با همکاری شرکت خدمات مسافرتی بسطام گشت برگزار می گردد )

هزینه گشت :

اعضای جدید و افراد غیر عضو : 70 هزار تومان

اعضای فعال : ( با احتساب 20 درصد تخفیف ) : 56 هزار تومان

اعضای ممتاز : ( با احتساب 30 درصد تخفیف ) : 49 هزار تومان

نکته مهم :

باتوجه به شرایط کمپ هیئت کوهنوردی ، ظرفیت این برنامه 30 نفر است .

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در این برنامه در ساعات اداری با شماره های 7-88540024 و 4- 88540082 تماس حاصل فرمایند

mahnaz mazlomzadeh
06-30-2013, 10:30 AM
سلام خسته نباشید
ببخشید دقیقا پلور کجاست؟ وایا شرط سنی هم داره؟ و اینکه اگه خواستیم میتونیم خودمون بیایم؟
و مهلت ثبت نام تا کی هست ؟
ممنون

Mostafa
06-30-2013, 10:49 AM
سلام خسته نباشید
ببخشید دقیقا پلور کجاست؟ وایا شرط سنی هم داره؟ و اینکه اگه خواستیم میتونیم خودمون بیایم؟
و مهلت ثبت نام تا کی هست ؟
ممنون

سلام به شما و ممنون :)
پلور ، منطقه ای در شمال شرقی استان تهران ( بین استان های تهران و مازنداران ) است و در دامنه کوه دماوند قرار دارد .
محل اقامت ما با هماهنگی های انجام شده ، کمپ هیئت کوهنوردی استان تهران است که هم دارای امنیت مناسب و امکانات اقامت اقامتی است ، اما اقامت ما در فضای باز و به صورت کمپینگ ( چادر ) خواهد بود .
برای افراد زیر 18 سال ، حضور یکی از والدین یا به همراه داشتن رضایت نامه کتبی الزامی است .
و ضمنآ مهلت ثبت نام تا زمانی است که ظرفیت 30 نفره تکمیل شود .
موفق باشید :)

ESA Moon
06-30-2013, 11:53 AM
ببخشید من هفت ماه پیش اینجا ثبت نام کردم تقریبا اگه بتونم هر روز یا دوروز یک بار هم سر می زنم خیلی نامردیه که هنوز کاربر جدیدم نمی شه پایین اسم من بزنن نیمه فعال 10 درصد تخفیف بگیرم
یه سوال دیگه اگه ابزار رصدی هم داریم همراه خودمون بیاریم یا بذاریم توخونه
با تشکر

ستاره بنیادی
06-30-2013, 11:54 AM
نکته ی زیبای انتخاب پلور برای مقصد رصدی در این تاریخ این است که روز 13 تیرماه روز جشن تیرگان و روز ملی دماوند است :)

مداد رنگیهام
06-30-2013, 12:52 PM
امیدوارم به همه کلی خوش بگذره یه عالمه هم عکسای خوب بگیرین!:)

Amirali
06-30-2013, 01:20 PM
مچکریم که اوا رصد گذاشته :))

Kianoosh.S
06-30-2013, 01:49 PM
منم میام :grin::113: فقط دوستانی که میان زیاد سر و صدا نکنین که دماوند بیدار شه :biggrin::biggrin::biggrin:

http://s1.picofile.com/file/7824985799/IMG_3460.jpg

یه جایی اطراف پلور - 24 خرداد 1392 - اگه دقت کنین میبینین که از دماوند دود داره خارج میشه :whoow::whoow::whoow:

Mojtaba.M
06-30-2013, 02:11 PM
آوا دستت درد نکنه .... :lock1:
ما هم اگه قسمت بشه میاییم :دی فقط یه خواهش :دی

رصد قصر بهرام بعضی از دوستان پروژوکتور با خودشون آورده بودن :دی، اینه که تمام فیلم عکاسی من سوخت :( (باور کنید سوختن فیلم یکی از مصیبت بار ترین اتفاق ها است اونم همه فریم ها با هم .... :crazy:)

ولی امیدوارم به همه خوش بگذره ، پلور نرفتم که این بار میرم :دی :69:

erfan amidi
06-30-2013, 02:22 PM
منم ميام!!!

حسین زارعی
06-30-2013, 02:34 PM
با سلام! :)

بالاخره قرار شد برا اولین بار بیام رصد... :thanks:

از مسئولین آوا استار نهایت ِ تشکر رو دارم! :دی :thanks:

امیدوارم هوا ابری نباشه و به همه خوش بگذره... :63:

yperseusy
06-30-2013, 02:36 PM
ایشالا منم در خدمت دوستان هستم :)

مسعود فرح بخش
06-30-2013, 02:45 PM
امیدوارم به همتون خوش بگذره ، پای کوه با شکوه دماوند :دی

aysa
06-30-2013, 02:51 PM
ايشالله به همتون خوش بگذره.به دماوند سلام برسونين!
ما كه نمي تونيم بيايم ايشالله يه رصد ديگه!:(

Soroush Samadi
06-30-2013, 02:59 PM
خوش بگذره :)
انشالله رصد بعد ماه رمضان منم میام :دی

مهدی ناصری
06-30-2013, 04:37 PM
منم احتمالا میام :)

فقط یه سوال، منطقه پلور از نظر آلودگی نوری چه وضعی داره؟

و البته یه انتقاد که دفعه پیش هم وارد بود، محدودیت تعداد بود که متاسفانه این بار هم هست، به هر حال امیدوارم اکثر دوستان رو در رصد ببینیم. ;)

andromeda.s
06-30-2013, 05:15 PM
منم میام :grin::113: فقط دوستانی که میان زیاد سر و صدا نکنین که دماوند بیدار شه :biggrin::biggrin::biggrin:

http://s1.picofile.com/file/7824985799/IMG_3460.jpg

یه جایی اطراف پلور - 24 خرداد 1392 - اگه دقت کنین میبینین که از دماوند دود داره خارج میشه :whoow::whoow::whoow:

من یه همچین عکسی از دماوند گرفتم
ببخشبد علت این دودها چیه؟

starturk
06-30-2013, 05:40 PM
من که نمی تونم بیام.:th_cry::th_cry: آرزو می کنم به همه خوش بگذره.آسمان شبتون پرستاره:hope my fake smile

berjis93
06-30-2013, 06:38 PM
دوستان به همتون خوش بگذزه جای مارم خالی کنید.انشالا رصد بعدی منم میام...

mohsen4465
06-30-2013, 08:09 PM
ببخشبد علت این دودها چیه؟ این دود نیست بلکه یکجور ابره که در اثر وزش باد بوجود میاد. جریان هوای مرطوب پس از برخورد با دامنه کوه بالا میره، سرد میشه و بعد از عبور از نقطه شبنم ابر تشکیل میشه. در قلل مرتفع تر عامل دیگری هم مؤثره. قله‌های مرتفع این کوه‌ها با شکاف بادهای شدید باعث ایجاد گردبادهایی در دیواره پشتی مخالف باد میشن. فشار در هسته این گردبادها کاهش پیدا میکنه. در اثر این افت فشار، دمای هوا کم میشه و بخار آب موجود در هوا میعان پیدا میکنه. کوه ماترهورن بخاطر داشتن چنین ابرهایی مشهوره:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/Banner_clouds.jpg/330px-Banner_clouds.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/Banner_clouds.jpg/330px-Banner_clouds.jpg) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4f/Matterhorn_Riffelsee_2005-06-11.jpg/420px-Matterhorn_Riffelsee_2005-06-11.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4f/Matterhorn_Riffelsee_2005-06-11.jpg/420px-Matterhorn_Riffelsee_2005-06-11.jpg)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگه صندلی خالی دارین من هم میام. :)

ستاره بنیادی
06-30-2013, 08:17 PM
ببخشبد علت این دودها چیه؟

این دودها مربوط به گوگردزایی دماونده، دماوند آتشفشانی است مخروطی شکل که دهانه ی اون کاسه ای هست با قطر 400 متر که البته از آخرین خروج گدازه از اون 38500 سال می گذره ولی برفراز چکاد دماوند همچنان گوگردزایی انجام می شه و در نقاطی بخارهای گوگردی از کوه خارج می شن :)

مسعود فرح بخش
06-30-2013, 08:31 PM
این دود نیست بلکه یکجور ابره که در اثر وزش باد بوجود میاد. جریان هوای مرطوب پس از برخورد با دامنه کوه بالا میره، سرد میشه و بعد از عبور از نقطه شبنم ابر تشکیل میشه. در قلل مرتفع تر عامل دیگری هم مؤثره. قله‌های مرتفع این کوه‌ها با شکاف بادهای شدید باعث ایجاد گردبادهایی در دیواره پشتی مخالف باد میشن. فشار در هسته این گردبادها کاهش پیدا میکنه. در اثر این افت فشار، دمای هوا کم میشه و بخار آب موجود در هوا میعان پیدا میکنه. کوه ماترهورن بخاطر داشتن چنین ابرهایی مشهوره:

فرمایش شما درست ولی فکر می کنم اونی که تو عکس مشاهده می کنیم فوران گاز گوگرد هستش که توی دماوند امری متداول هستش :)
---------
از همین الان من منتظر عکس های زیبای دوستان از آسمان شب با پس زمینه کوه دماوند هستم ، امیدوارم هوا کاملا صاف باشه :دی

متاسفانه اینبار هم نمی تونم در حضور دوستان باشم ، امیدوارم بعد از ماه رمضان هم یک رصد دیگه باشه

mohsen4465
06-30-2013, 08:40 PM
این دودها مربوط به گوگردزایی دماونده، دماوند آتشفشانی است مخروطی شکل که دهانه ی اون کاسه ای هست با قطر 400 متر که البته از آخرین خروج گدازه از اون 38500 سال می گذره ولی برفراز چکاد دماوند همچنان گوگردزایی انجام می شه و در نقاطی بخارهای گوگردی از کوه خارج می شن :)

فرمایش شما درست ولی فکر می کنم اونی که تو عکس مشاهده می کنیم فوران گاز گوگرد هستش که توی دماوند امری متداول هستش :)

حق با شماست. :grin:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/52/Damavand_Fumarole.JPG/800px-Damavand_Fumarole.JPG (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/52/Damavand_Fumarole.JPG/800px-Damavand_Fumarole.JPG)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ببخشید آقای امام اینجایی که میخوایم بریم (اسمش پلور بود ژاکت بود چی بود... حالا همون. :دی) زیاد مناظر مرتفع که نداره؟ آخه راستش من با ارتفاع رابطه چندان خوبی ندارم. قند خونم میافته پایین بدجور. :دی

رخساره روشنی
06-30-2013, 09:53 PM
سلام :دی
منم میام البته اگه تا الان جا مونده باشه ..... ! :are you for real :
فقط یک سوال شب دما تا چه حد پایین میاد ؟؟؟
راستش دفعه قبل دوستان گفتن قصر بهرام هوا خیلی سرد نمیشه یک دونه سویشرت بسه من ... شب یخ زدم :confused:
اگه واقعا سرده حسابی با خودم لباس بیارم

حسین زارعی
06-30-2013, 10:04 PM
با سلام :)

من توی سایت AccuWeather دیدم، حداقل دما در پنجشنبه شب در پلور، 15 درجه سانتیگراد خواهد بود. :)

Mojtaba.M
06-30-2013, 10:05 PM
راستش دفعه قبل دوستان گفتن قصر بهرام هوا خیلی سرد نمیشه یک دونه سویشرت بسه من ... شب یخ زدم :confused:

طبق شنیده ها پلور به سبب ارتفاع زیادی که داره حتی توی تابستون هم هوای خیلی سردی داره و این هوا بعد از نیمه شب هم سرد تر میشه

پس حتما دوستان گرامی لباس گرم یادتون نره :دی ;)

.....

پ.ن:حالا من تا حالا پلور نرفتم ولی فکر میکنم چون دامنه است قاعدتا باید سرد باشه دیگه ...

ستاره بنیادی
06-30-2013, 10:49 PM
ببخشید آقای امام اینجایی که میخوایم بریم (اسمش پلور بود ژاکت بود چی بود... حالا همون. :دی) زیاد مناظر مرتفع که نداره؟ آخه راستش من با ارتفاع رابطه چندان خوبی ندارم. قند خونم میافته پایین بدجور. :دی

تقریبا ارتفاع بین 2200 تا 2300 هست توی پلور، ارتفاع توی تهران توی میدون تجریش حدودا 1300 متر از سطح دربا و ارتفاع توی خیابون ولنجک 1830متر و توی اویستگاه اول توچال 1910متر هست پس گمون نکنم با این ارتفاع قند خونت چیزیش بشه :)

Mostafa
06-30-2013, 11:08 PM

واقعآ دفعه قبل تو قصر بهرام سردت شد رخساره خانم ؟؟؟؟؟ :blink:

پس ايندفعه كه ديگه هيچي ... :دی

از من ميشنوي پيش خودت حساب كن داري ميري قطب !!! :pathead::thumbsup:

169
07-01-2013, 12:23 AM
من سردترین دمای که تجربه کردم تو پلور بود!!! خیلی سرد ... .

mohsen4465
07-01-2013, 12:38 AM
اگه سرد نبود که اسمشو نمیذاشتن پلور! فکر کنم حتماً باید با خودمون سه چهارتا پلور بیاریم. :دی

تقریبا ارتفاع بین 2200 تا 2300 هست توی پلور، ارتفاع توی تهران توی میدون تجریش حدودا 1300 متر از سطح دربا و ارتفاع توی خیابون ولنجک 1830متر و توی اویستگاه اول توچال 1910متر هست پس گمون نکنم با این ارتفاع قند خونت چیزیش بشه :) البته خانم بنیادی مشکل قند خون و اینا ندارم. منظورم این بود که از ارتفاع میترسم (یخورده! :دی). گفتم یه وقت از این جاده‌های باریک مال روی کوهستانی لب پرتگاه نداشته باشه. دچار سرگیجه میشم ناخودآگاه. :دی

yperseusy
07-01-2013, 12:44 AM
من سردترین دمای که تجربه کردم تو پلور بود!!! خیلی سرد ... .

مدیر قدیمی تشریف میاریییی یا تشریف بیارونمت؟ :پی

Kianoosh.S
07-01-2013, 07:48 AM
تقریبا ارتفاع بین 2200 تا 2300 هست توی پلور، ارتفاع توی تهران توی میدون تجریش حدودا 1300 متر از سطح دربا و ارتفاع توی خیابون ولنجک 1830متر و توی اویستگاه اول توچال 1910متر هست پس گمون نکنم با این ارتفاع قند خونت چیزیش بشه :)

خانم بنیادی ارتفاع از سطح دریا تو تجریش 1600 و اندیست. با چی پی اس زدم :109:
یه چیزی هم راجبه اون دود دماوند که دوستان هم به درستی اشاره کردن بگم. قعالیت خروج بخار آب و گوگرد تا سالها پس از فعالیت یک آتشفشان میتونه ادامه پیدا کنه به این مرحله فومرولی میگن.

یه تقاضای عاجزانه از هم همسفرهام دارم. خواهشا با خودتون پروژکتور نیارین. چراغ قوه با نور قرمز از واجبات. هم کسانی که میخوان رصد تلسکوپی میکنن اون نور سفید چشم درار خیلی چشمشون و اذیت میکنن و هم کسانی که عکاسی منظره میکنن نتیجه یک سفر تقریبا دور و درازشون به هدر میره.

مرسی از همسفرهای خوبمون

حسین زارعی
07-01-2013, 09:59 AM
با سلام خدمت دوستان!

دو تا سورپرایز رصدی ِ خوب دارم که در شب ِ رصدی اتفاق می افتند و سوژه ی مناسبی برای عکاسی هستند... :whoow:

اطلاعات ِ بیشتر، ایشالله بزودی و یا در شب رصدی به اطلاع همسفران می رسه... :wink:

آیو
07-01-2013, 01:29 PM
ایشاا... به همه خوش بگذره
جای مارم خالی کنید براتون شب خوبی رو آرزو میکنم:63::63:

mahdad_haghighi
07-01-2013, 01:59 PM
همون طور که خانم بنیادی اشاره کردن سیزدهم تیرماه روز ملی دماوند است و بسیاری از گروه های کوهنوردی روزهای پنج شنبه و جمعه برنامه صعود به قله دماوند دارند(در اینترنت سرچ کنید). گرچه غالب این گروه ها از طریق رینه به دماوند صعود خواهند کرد اما به علت استراحت کوهنوردان احتمالا رعایت سکوت نسبی در طول رصد لازم باشد.

خروجی شهر پلور و کمپ کوهنوردی استان تهران در جاده هراز واقع شده که چهار تصویر زیر گویای محل دقیق کمپ می باشد.
(جاده هفتاد و هفت همان جاده هراز است)

http://www.astroupload.com/uploads/1372668145731.png (http://www.astroupload.com/)

http://www.astroupload.com/uploads/1372668145792.png (http://www.astroupload.com/)

http://www.astroupload.com/uploads/1372668145843.png (http://www.astroupload.com/)

http://www.astroupload.com/uploads/1372668350131.png (http://www.astroupload.com/)

مطابق آخرین پیش بینی های هواشناسی وضعیت هوا کاملا صاف است گرچه ابری نشدن شب رصدی صرفا به پیش بینی ها مربوط نمی شود :grin:

http://www.astroupload.com/uploads/1372670075131.png (http://www.astroupload.com/)

طول جغرافیایی کمپ: 52 درجه و 3 دقیقه و 37 ثانیه شرقی (52.0603°E)
عرض جغرافیایی کمپ: 35 درجه و 50 دقیقه و 45 ثانیه شمالی (35.8457°N)
ارتفاع کمپ: 2250 متر

لازم به ذکر است معمولا کوهنوردان شب قبل از صعود را در این کمپ می گذرانند سپس به صورت گروهی و معمولا با خودروی وانت به کمپ دوم که در منطقه گوسفندسرا و بارگاه واقع شده منتقل می شوند(آسمان این منطقه بسیار بهتر از کمپ اول است و دارای امنیت لازم نیز می باشد اما دسترسی به این منطقه کمی سخت است) و از این منطقه به کمپ سوم و قله صعود می کنند.

http://www.astroupload.com/uploads/1372674385091.jpg (http://www.astroupload.com/)
کمپ کوهنوردی

sasan20oo20
07-01-2013, 05:08 PM
مشکلی از بابت خوبی جا و ... وجود نداره مگه میشه اوا رصد بد بزاره .... تو این زمینه همیشه اوا قوی عمل میکنه .... این حرفا رو ولش کنین بگین کیا میان .... ؟؟؟؟

من زنگ زدم جا بگیرم گفتن شما اخرین نفری ثبت نام هستین دیگه جا نداریم پر شد ..... :|

اون خانومه رو نمیشناختم وگرنه میپرسیدم کیا میان .... :دی

Viola
07-01-2013, 05:29 PM
ایشالا به همه خوش بگذره :have a nice day:
جای مارو هم خالی کنیدااااااااا
عکسارو هم زود بذارید:دی

Mahdieh. GH
07-01-2013, 05:33 PM
به همگی خوش بگذره! :have a nice day: :lock1:
ایشالله خدا قسمت مام کنه، بعد ماه رمضون بیایم! :دی
آخر هفته خودمون میریم مسافرت من بازم نتونستم بیام! :20:

melika bidabadi
07-01-2013, 07:20 PM
مشکلی از بابت خوبی جا و ... وجود نداره مگه میشه اوا رصد بد بزاره .... تو این ضمینه همیشه اوا قوی عمل میکنه .... این حرفا رو ولش کنین بگین کیا میان .... ؟؟؟؟

من زنگ زدم جا بگیرم گفت شما اخرین نفری ثبت نام هستین دیگه جا نداریم پر شد ..... :|

اون خانومه رو نمیشناختم وگرنه میپرسیدم کیا میان .... :دی
اتفاقا منم اخرین نفر بودم:دی
دقیقا چه ساعتی میرسیم ؟ میتونیم طلوع ماه را ببینیم

javadstar76
07-01-2013, 07:26 PM
امیدوارم به همتون خوش بگذره:)

رصد بعد میبینمتون...:)

Kianoosh.S
07-01-2013, 07:29 PM
اتفاقا منم اخرین نفر بودم:دی
دقیقا چه ساعتی میرسیم ؟ میتونیم طلوع ماه را ببینیم

فک کنم 3 تا 4 ساعتی تو راه باشیم. از همین جا از همگی تقاضا دارم دیر نرسن. یه جوری نشه بجای ساعت 1، 2 حرکت کنیم. چون جاده هراز ممکنه شلوغ بشه. دوستانه میگم یه جوری برنامه تون و تنظیم کنین که حداکثر 15 دقیقه به حرکت به محل حرکت برسین. چون یه نمه اگه ترافیک شه دیر میشه. بهتره همیشه رصد میریم قبل از غروب آفتاب به محل برسیم.

خانم بیدآبادی ماه 25 ام. یک هلال باریک. صبح ساعت 5 طلوع میکنه که دیگه هوا روشن شده :دی

skynight
07-01-2013, 07:53 PM
سلام،خیلییییی بهتون خوش بگذره :113:
امیدوارم شب به یاد ماندنی داشته باشین!
من که دلم برا رصد لک زده!!!
اما من یه اعتراض دارم:viking:
چرا باید رضایت نامۀ کتبی داشته باشیم مثلا من الان والدینم رو از کجا پیدا کنم؟!:pissed%20off:
گرچه خودم هم امتحان دارم وگرنه اون با جعل امضا یا تماس حل میشد!

Esmaeilpour
07-01-2013, 08:21 PM
جای بنده رو هم خالی کنید خیلی ناراحتم که نمی تونم بیام خیلی خوشحالم که تراکم رصد های آوا بیشتر شده.با این که نمی تونم بیام اما از وجود این رصد واقعا خیلی خوشحالم :)
ایشالا رصد بعدی هم خیلی با فاصله نباشه :)) (توقعات از آوا بالاس دیگه ;) )

مهدی ناصری
07-01-2013, 08:27 PM
یه خواهش، اینکه دوستانی که در پلور تا حالا رصد رفتن از وضعیت آلودگی نوری و حد قدر لطفا کمی بنویسن که بتونیم برای طی شب برنامه خوب و منظم داشته باشیم. من تو مجله نجوم چند شماره پیش حد قدر رو 5.7 دیده بودم؛ قصر بهرام رو هم فکر کنم زده بود 6.4 اما مثلا در رصد پیش اصلا قصر بهرام در این حد نبود و شاید هم دلیل اصلی غبار آلود بودن منطقه بود. به هر حال خوبه که از وضع حدودی آسمون اطلاع داشته باشیم. :)

Mostafa
07-01-2013, 08:41 PM
.
.
.
چرا باید رضایت نامۀ کتبی داشته باشیم مثلا من الان والدینم رو از کجا پیدا کنم؟!:pissed%20off:
گرچه خودم هم امتحان دارم وگرنه اون با جعل امضا یا تماس حل میشد!

حتي فكر جعل رضايت نامه رو هم نكنين !!! :45:

چون بالاخره ما هم خودمون اين دوره ها رو گذرونديم ! :دی

مطمئن باشيد ما هم روش هايي داريم كه قبل از حركت ، صحت و اصالت رضايتنامه ها رو از والدين گرامي استعلام كنيم !:thumbsup:

رخساره روشنی
07-01-2013, 08:48 PM
ببخشید آقای امام cpc عزیز هم میاد ؟؟؟ :دی
میخواستم تی رینگ دوربینم رو بیارم ... اونجا عکاسی عمقی هم یاد بگیریم :)

سیاره ی ناهید
07-01-2013, 08:55 PM
سلام
ببخشید یه سوال چرا همه گشت های رصدی اوااستار اطراف تهرانه؟

Mojtaba.M
07-01-2013, 09:31 PM

مطمئن باشيد ما هم روش هايي داريم كه قبل از حركت ، صحت و اصالت رضايتنامه ها رو از والدين گرامي استعلام كنيم !:thumbsup:

آقای امام رصد قبلی من دیر رسیدم ، همه رضایت نامه داده بودند من یادم رفته بود بیارم و ندادم :))

الان از این روش استفاده کنیم جواب میده :دی

کار من کار بدی بوده و از همین جا اعلام عذر خواهی میکنم:دی

yperseusy
07-01-2013, 09:33 PM
یه خواهش، اینکه دوستانی که در پلور تا حالا رصد رفتن از وضعیت آلودگی نوری و حد قدر لطفا کمی بنویسن که بتونیم برای طی شب برنامه خوب و منظم داشته باشیم. من تو مجله نجوم چند شماره پیش حد قدر رو 5.7 دیده بودم؛ قصر بهرام رو هم فکر کنم زده بود 6.4 اما مثلا در رصد پیش اصلا قصر بهرام در این حد نبود و شاید هم دلیل اصلی غبار آلود بودن منطقه بود. به هر حال خوبه که از وضع حدودی آسمون اطلاع داشته باشیم. :)
آسمون خوبی داره ...
فقط جند تا نور افکن گرامی داره کمپ که اونم حل میشه مشکلی نیست ;)

kazem.mehrabi
07-01-2013, 10:15 PM
سلام
دقیقا 4 هفته هست که اخر هفته ها م ازاد بوده حالا که گفتیم این اخرین اخر هفته قبل از ماه رمضان بریم مسافرت از شانس ما برنامه رصد گذاشتید در هر صورت خوش بگذره.

gandom
07-01-2013, 11:51 PM
و من نیز هم ;)

Fery.JWST
07-02-2013, 12:08 AM
منم که تاحالا قرار رصدی نرفتم. آقای امام چرا همیشه 30 تا ای کاش یه روز بشه 300 تا ;)

مداد رنگیهام
07-02-2013, 09:55 AM
سلام
ما رصد میخوایم بعد ماه رمضون باشه ظرفیتشم زیاد باشه ابزار رصدی هم نداریم...! همین دیگه...:دی
با تشکر :دی(یه لحظه یاد خانم شیرزاد افتادم!:)) )

aysa
07-02-2013, 10:02 AM
آقا چي ميشه اين دفعه رصد نزديك تهران نباشه؟:)
ما هم ميخوايم بيايم آخه.يه بارم بيارين نزديكي هاي آذربايجان شرقي!مناطق خوبي داره!
جون ميده واسه رصد.:))

berjis93
07-02-2013, 11:51 AM
اره ای ول مداد رنگیهام زد تو خال ...

اقای امام خواهش خواهش خواهش میکنم بعد ماه رمضون یه تور با ظرفیت بالا ببرید.خواااااااااااااااهش. ..

مهدی صابری
07-02-2013, 08:25 PM
سلام به همه دوستان

می خواستم بپرسم محل تجمع ساعت یک برای حرکت به سمت کمپ همون دفتر آوا استاره که قبلا حرکت از اونجا بوده یا محل تجمع جای دیگهییه؟

space
07-02-2013, 09:00 PM
منم حضوری میزنم:))
فقط تجربه ی رصدی پلور به من میگه حتما برای زیر 0 درجه آماده باشید.

:42:

sama.ara
07-02-2013, 09:11 PM
سلام
یه بار فقط پلورو تو جاده رد می شدیم دیدم... جای خوبی به نظر میرسید.
انشاللا که به همه عزیزان خوش بگذره..
به شکوفه ها به یاران سلام من رو هم برسونین:78: ;)
ولی خب یادتون باشه که: این رسمش نیست!!!!!!!! :33:

Mostafa
07-02-2013, 09:33 PM
سلام به همه دوستان

می خواستم بپرسم محل تجمع ساعت یک برای حرکت به سمت کمپ همون دفتر آوا استاره که قبلا حرکت از اونجا بوده یا محل تجمع جای دیگهییه؟

سلام
بله ، حركت از محل دفتر موسسه است
ولي به هر حال زمان و مكان دقيق حركت و وسايل لازم براتون پيامك ميشه :)

Astronomy
07-03-2013, 12:43 AM

شاید براتون جالب باشه بدونید رضایت نامه من و یکی دیگر از دوستان برای رصد 22 فروردین امسال جعلی بود :دی

من برای ایشون نوشتم و ایشون هم برای بنده :)))) (اتفاقا هردومون هم این رصد رو میایم! ببینیم اینبار متوجه جعلی بودن میشید با نه :دی)

بچه های آوا رو دست کم نگیرید جناب آقای امام! من یک هفته نمیشه که کارنامه یکی از دوستان رو برای ثبت نام در یکی از آموزشگاه ها جعل کردم و معدلش رو از 16.43 به 19.43 رسوندم :دی

بله دوستان ... بترسید از روزی که بچه های آوا برخیزند :دی

narcissus flower
07-03-2013, 12:54 AM
شاید براتون جالب باشه بدونید رضایت نامه من و یکی دیگر از دوستان برای رصد 22 فروردین امسال جعلی بود :دی

من برای ایشون نوشتم و ایشون هم برای بنده :)))) (اتفاقا هردومون هم این رصد رو میایم! ببینیم اینبار متوجه جعلی بودن میشید با نه :دی)

بچه های آوا رو دست کم نگیرید جناب آقای امام ! من یک هفته نمیشه که کارنامه یکی از دوستان رو برای ثبت نام در یکی از آموزشگاه ها جعل کردم و معدلش رو از 16.43 به 19.43 رسوندم :دی

بله دوستان ... بترسید از روزی که بچه های آوا برخیزند :دی

حالا هنر نمایی هاتون رو به نمایش نزارید بچه ها!!
اگه یه وقت خدایی نکرده اتفاقی رخ بده , اونوقت لیدر ها مسئول پاسخ گویی هستند و هزار گیر و گرفت دیگه....

آقای امام هم لابد اون سری متوجه شدند ولی احتمالا خیلی تمیز جعل کردید , گفتند استعدادتون کور نشه...شاید مثل این فیلم( اگه میتونی منو بگیر ) یه روز پلیس استخدامت کرد!!!:دی

*sh
07-03-2013, 12:58 AM
آقا پرهام شما کاربر راهنمای فعالیت در فرومی یا فعالیت در جعل و ... :دی

نکن برادر من ...اینکارا آخر عاقبت نداره

بنده خدا آقای امام چه میدونه با چه کلاهبردارایی طرفه :))

حالا ایندفه همچین سخت گیری میکنیم که ازین برخیزیدنها نداشته باشیم کلا :دی

Mostafa
07-03-2013, 01:58 AM
شاید براتون جالب باشه بدونید رضایت نامه من و یکی دیگر از دوستان برای رصد 22 فروردین امسال جعلی بود

من برای ایشون نوشتم و ایشون هم برای بنده :)))) (اتفاقا هردومون هم این رصد رو میایم! ببینیم اینبار متوجه جعلی بودن میشید با نه )

بچه های آوا رو دست کم نگیرید جناب آقای امام! من یک هفته نمیشه که کارنامه یکی از دوستان رو برای ثبت نام در یکی از آموزشگاه ها جعل کردم و معدلش رو از 16.43 به 19.43 رسوندم

بله دوستان ... بترسید از روزی که بچه های آوا برخیزند

من برای ایشون نوشتم و ایشون هم برای بنده :))

پس ايشون براي اوشون نوشتند و اوشون هم براي ايشون !!!

بعدش هم كه ميــخندي پرهام خــــــان ؟؟؟ :دی

پس ظاهرا شما هنوز به سيستم مديريت منحصر به فرد آوااستار واقف نيستيد !

هر موضوعي رو ميشه حداقل از 2 جنبه ( و يا بيشتر ! ) بررسي كرد .

بد نيست بدونيد كه آوااستار با مدرسه هايي كه توش درس ميخونيد تفاوت هاي اساسي داره ! ;)

از جمله اينكه مثلا در اكثر مدارس رضايت نامه اوليا معمولا فرماليته است و بعد از اردو هم دور انداخته ميشه !

اما از اونجايي كه ما خيـــــلي به اعضاي عزيز آوا اهميت ميديم ، همه رضايت نامه هاي دفعات قبل در زونكن خاصي مرتب شده و كاملا ازشون نگهداري و محافظت ميشه ...:grin:

بعد اگر يك روزي گذر ما به والدين گرامي شما رسيد ( كه معمولا اون روز خيلي هم دور نيست !! ) همه رضايت نامه هاي قبلي شما ، دو دستي تقديم اولياي محترمتون ميشه

اينجوري ديگه زجمت تشخيص اصل يا جعل بودن رضايت نامه ها مي مونه به عهده اولياي گرامي:grin: ( حتي شما دوست عزيز ! :pathead: )
اون وقت ديگه اتفاقي كه براي شما مي افته چون در حيطه مسائل خانوادگي هست ما هيچ دخالتي نمي كنيم و فقط ميشينيم و تماشا ميكنيم !!! :دی :109: :t5hq2u:

---
من اگر جاي شما بودم به سيستم مديريتي آوااستار ايمان مياوردم و در اون تشكيك نمي كردم !

na3r
07-03-2013, 08:34 AM
http://teeteel.notkade.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/05/sarbaze.jpg
-----------------------------------
منم میام...!

yperseusy
07-03-2013, 11:22 AM
http://teeteel.notkade.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/05/sarbaze.jpg
-----------------------------------
منم میام...!

آقا مشتاق دیدار سرباز وطن :دی

همین رصد ها و همایش هاست که جمع های قدیمی را زنده نگه داشته است :دی (ره و از این داستانا :دی)

===============
پرهام:
فکر کردی لوتون نمیدم ایشون و اوشون کی بودند؟ :پی
خواستی تو رصد میتونی دستی حساب کنی باهام :))

Taha Nagahi
07-03-2013, 12:09 PM
:17: :17: :17: :th_cry: :th_cry: :th_cry:
من هم نمی توانم بیام:(
ولی امیدوارم به همه دوستان خوش بگذره.:) انشاالله بعد از ماه رمضان.
فقط دوستانی که می خوان برن،همان طوری بقیه دوستان گفتند حتماً لباس گرم با خود ببرید.پلور از جهت اینکه در ارتفاعات بالا قرار داره بسیار سرد است مخصوصاً تو شب.من چله تابستون سال گذشته تو روز با کابشن و شال گردن رفتم اون جا.
این رو خطاب به آقای امام عرض مد کنم: دوره زمونه عوض شده روش هاتون کار ساز نیست، من مطمعنم 50 درصد بچه ها با رضایت نامه جعلی می آیند.
من هم اگر می آمدم که جعل می کردم. خانم ایران نژاد چرا آخه؟ این دفعه نه دفعه بعدی،چه فرقی داره؟
به نقل قول از astronomy عزیز: بله دوستان ... بترسید از روزی که بچه های آوا برخیزند :دی

SSgumS
07-03-2013, 03:16 PM
ایشالا منم میام! :دی :XD::have a nice day::redface::whoow::thumbsup::pacman::guntootsmil ey[1]::rotflol:

http://up.simafun.com/2013/04/tanz-simafun1.jpg

حسین زارعی
07-03-2013, 03:53 PM
دما و آب هوای پلور در پنجشنبه و جمعه:

http://up.avastarco.com/images/d6f6x5fppgh0h3nnxyv.jpg (http://up.avastarco.com/)

مثل اینکه هوا خوبه! :thanks: :36:

Amir Shayan Nejati
07-04-2013, 10:44 AM
سلام
منم ميخواستم بيام ولي نشدبيام:(
اميدوارم بهتون خوش بگذره:)

Taha Nagahi
07-04-2013, 11:29 AM
خوش به حالشون الان همه دارن جمع مى شن سمت دفتر آوااستار

gissoo
07-04-2013, 02:50 PM
خوش به حالشون الان همه دارن جمع مى شن سمت دفتر آوااستار

نه طاها جان، غصه نخور
30 نفر كه همه‌ نيست، خانواده‌ی آوا بزرگتر از اين حرفهاست :)

berjis93
07-04-2013, 02:57 PM
اه راس میگه ها بچه ها رفتن.
یاران چه غریبانه رفتند از این خانه
اااااااااه گردش کن سینه زنیه...:دی

Ali Ahmadi
07-04-2013, 06:27 PM
آقا ولی بترسین از آب و هوای بی تربیت کوه دماوند،

همچین نفرین کردم من اون رینه و پلور رو که دیگه 2 3 درجه حد قدرش اومده پایین :d

نوش جونتون، این هفته 2 سرویس صرف شد
، خیلی دوست داشتم بیام، دلتنــــــــــگ دوستان :)

سوغاتی برامون آب معدنی بیارین :دی

aysa
07-04-2013, 09:42 PM
آخه همه رفتن.امشب سايت خيلي سوت و كوره.غصه اومد به دلم! :(افسرده شدم:(
ببينين هيچ كي نيست.هيچكي حتي پستم نميذاره.
اي كساني كه به پلور رفته ايد بدانيد در غياب شما خيلي ناراحت بوديم.اينو واسه اين نوشتم كه بدونيم تموم اعضاي آوا دوست وهمراه هم اند واگه يه نفر از اين جا كم شه همه رو ناراحت ميكنه.
ما همه با هم متحديم:113:

aysa
07-04-2013, 09:43 PM
آخه همه رفتن.امشب سايت خيلي سوت و كوره.غصه اومد به دلم!:(
ببينين هيچ كي نيست.
اي كساني كه به پلور رفته ايد بدانيد در غياب شما خيلي ناراحت بوديم.اينو واسه اين نوشتم كه بدونيم تموم اعضاي آوا دوست وهمراه هم اند واگه يه نفر از اين جا كم شه همه رو ناراحت ميكنه.
ما همه با هم متحديم:113:

پیمان اکبرنیا
07-04-2013, 10:30 PM
نگران نباشید مدیر اینجاست مثل شیر بالای سر سایت :دی

دوستان الان زنگ زدم به آقای امام گفت همه از تعجب شاخ در آوردیم بر خلاف پیش بینی 3 تا سایت هواشناسی اونجا کامل ابریه :))

fampersi
07-04-2013, 10:37 PM

دوستان الان زنگ زدم به آقای امام گفت همه از تعجب شاخ در آوردیم بر خلاف پیش بینی 3 تا سایت هواشناسی اونجا کامل ابریه :))

میدونم که این خنده ی آخرتون فقط برا التیام دادن به بچه ها بود............
والا شما که اینجوری از ابری بودن هوا خوشحال نمیشین:d
بچه ها من پیشنهاد میکنم همه به مدت 1 دقیقه چشمامونونو ببندیم بریم پلوررررررررر....... با یه هوای صاف...
باشد که کسایی که الان اونجان تو هوای ابری دلشون آب شود:d :d

Ehsan
07-04-2013, 10:51 PM

گویا دوستان متخصص در زمینه ی ابرزایی(!) خیلی فنی و حرفه ای عمل کردند :))

بچه ها می‌گفتن آسمون صافه صافه! حتی یه ستاره هم توش نیست =))

پیمان اکبرنیا
07-04-2013, 10:53 PM
خنده من به خاطر وجود یک نفر در رصد بود که هر وقت میاد ابرها را هم با خودش میاره :))

اعضای ممتاز میدونند کی رو میگم :دی

rezash
07-05-2013, 01:24 AM
الان هوا صاف و بدون لکه ای آبر شده.و ما داریم ام103 رو میبینیم.

البته مجبور شدیم از حربه های اوااستاری استفاده کنیم و شخص مورد نظر رو به خواب بزنیم

gissoo
07-05-2013, 01:41 AM
الان هوا صاف و بدون لکه ای آبر شده.و ما داریم ام103 رو میبینیم.

البته مجبور شدیم از حربه های اوااستاری استفاده کنیم و شخص مورد نظر رو به خواب بزنیم

رصد قبلی بی گناهی شخص مورد نظر ثابت شده بود ولی امشب با اعلام ابری بودن هوا اعتراف ميكنم در كمال بی رحمی به آقای امام پيشنهاد كردم عامل ابرزايی را در پلور جا بگذارند تا يك آوا راحت به رصد برود :))
ولی با توجه به صاف شدن هوا همينجا در حضور جمع طلب عفو ميكنم:77:

berjis93
07-05-2013, 02:24 AM
دوستان اوایی ایا میدانید الان که ما اینجا نشستیم بقیه بچه ها پشت چشمی تلسکوپ ها هستند ودارن حال میکنن؟
حالا همگی باهم بسوزییییییییییییییم....جییی یییزز

hermes
07-05-2013, 10:21 AM
واقعا رصد خوبی بود!!!! درسته ابر داشتیم ولی از 2 بامداد به بعد آسمون خیلی خوبی داشتیم. جای همه کسانی که نیومدند خالی بود.

erfan amidi
07-05-2013, 10:56 AM
من میگم خوب نبود!!
معرکههههه بود
اصن يه وضي!!!
جاي همتون خالي:42:

آقا من هنوز تو کف اون آتیشه و گیتار زدن آقا امام هستم!!! =))

------
مدیر ارشد:
سلام دوست گرامی
به فروم آوااستار خوش اومدین
طبق قانون فروم آوا، پستها رو باید به زبان و حروف فارسی بنویسیم
به همین دلیل پست شما ویرایش و تبدیل به فارسی شد
ممنون از توجه و حضورتون :)

Taha Nagahi
07-05-2013, 01:40 PM
خنده من به خاطر وجود یک نفر در رصد بود که هر وقت میاد ابرها را هم با خودش میاره :))

اعضای ممتاز میدونند کی رو میگم :دی
والا فعال ها هم می دونن کیه...
بابا چرا انقدر سر به سر ایشون می ذارید. :دی
بنده خدا گناه داره،سر معرفی کردنش تو رصد قبلی گذاشت رفت.
تنها مشکل ایشون اینه که آب و هواش ابریه،رصد قبلی هم ساعت 4 بامداد آسمون با ابر یکی شد.:دی
ولی همون ابرها بودن که باعث شد ما یک طلوع زیبا داشته باشیم.:)

ما منتظر گزارش ها و عکس هایی که دوستان گرفتن هستیم.:)

مداد رنگیهام
07-05-2013, 06:14 PM
امیدوارم کلییییییییی به همه خوش گذشته باشه!:)
آقا جریان هوای ابریو اینا چیه؟!:دی
زود عکساتونو بذارین بیشتر دلمون آب شه!:دی

mohammad_reza
07-05-2013, 06:40 PM
خب من حدودا 1 ساعت نیم میشه رسیدم خونه و با تمام خستگی عکسهای دیشب رو دارم ادیت میکنم البته لذت بخش هم هست
همونطور که که گفته شد از ساعت 6 به بعد بود فکر کنم ابرها به صورت کم از و بیش از اطراف ظاهر شد
http://up.avastarco.com/images/eeztv788qy9ln1ze3wdz.jpg (http://up.avastarco.com/)

البته من و اقای ثابتی زاده و ساسان یک جای دیگه با فاصله 15 دقیقه ای کمپ کوچیکی زدیم که اوضاع جالب برای خودمون داشتیم البته مهمون هم داشتیم
عکسهاش دست اقای ثابتی زاده هست من ندارم
حدودا ساعت 2 بود که از ترس حشره بیدار شدم دیم اسمان بالا سرم صافه البته اقای ثابتی زاده از سرما بیدار شد :دی
خلاصه اینکه عکاسی رو شروع کردیم و در کمال تعجب رطوبت هوا به حدی بالا بود که تمام لنز و اپتیک بخار گرفت و باعث شد عکاسی رو ول کنم و برم پیش دوستان اوایی کنار اتیش تا یخ نزنم
این عکس هم در کمال خستگی و یخ زدگی گرفتم نتونستم فوکس بهتر بکنم چشمم جواب کرد
http://up.avastarco.com/images/mcrgn2uo98wg9vt2ft7i.jpg (http://up.avastarco.com/)

اینم عکسهای صبح

http://up.avastarco.com/images/u9tbgb1x6a8ll1b7t667.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/qa4q0zwe47yqcwzjtv4h.jpg (http://up.avastarco.com/)
در کل تجربه رصدی خوبی بود
خلاصه اینکه یادم نیست دیگه چه اتفاقی افتاد الان ذهنم کشش نداره :دی

Mostafa
07-05-2013, 11:10 PM
سلام به همه عزيزان

اميدوارم دوستاني كه در اين رصد بودند خستگي شون كم كم در رفته باشه . دوستاني هم كه اينبار در خدمتشون نبوديم ، جاشون واقعآ خيلي خالي بود .

چه مديران و چه اعضاي گرامي ، اكثرآ به اسم از اونها ياد كرديم و جاشون رو خالي كرديم .

اين رصد تقريبآ همه چيز داشت و همه چيزش هم به نظرم به موقع بود ;)

در زير گزارش تصويري مختصري رو مشاهده مي كنيد :

امتياز عكس ها متعلق به آقاي mahdad_haghighi است .

عكس دستجمعي ( عصر روز پنجشنبه) :

http://up.avastarco.com/images/6yvfe9jj9h7307f3mh8g.jpg (http://up.avastarco.com/)

بعد از استقرار و قبل از تاريك شدن هوا ، وسطي بازي كرديم ;)

http://up.avastarco.com/images/n7w4ljaf1adjjrxevqn.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/xsgtdn2tnn3hdwt48y1.jpg (http://up.avastarco.com/)

بعد از تاريكي هوا كه با هجوم ابرها مصادف بود ! آتشي برپا كرديم و بحث و گفتگو كرديم :

http://up.avastarco.com/images/nw4ryknc9bgzouj6u904.jpg (http://up.avastarco.com/)

از نيمه هاي شب خوشبختانه هوا صاف شد و كار رصد رو آغاز كرديم :

http://up.avastarco.com/images/s8pzol8elz8oshsh0nqr.jpg (http://up.avastarco.com/)

همه تا صبح بيدار بودند

http://up.avastarco.com/images/jfti67uucfdfqjg1vojs.jpg (http://up.avastarco.com/)

پ ن :

لازم ميدونم از خانم طاهره رمضاني ( hasti سابق ) هم تشكر كنم كه شوخي هاي ما رو با بزرگواري تحمل مي كنند :5:

من از وقتي كه يادم هست ايشون رصدگر ماهر و علاقمندي بودند و هميشه هم با پيشنهادات خوبشون در جهت پيشرفت فروم تلاش مي كنند .

من به سهم خودم از همه تلاش هاي ايشان سپاسگزارم و اميدوارم شوخي هاي ما رو در خصوص هواي ابري و اينها به دل نگيرند ;)

مهدی ناصری
07-05-2013, 11:14 PM
دوستان خسته نباشید، جای هر کی نبود هم خالی...

برنامه خوبی بود اما بیشتر به عنوان یک دور هم جمع شدن و نه رصد. اینکه از نظر رصد عالی نبود دلیلش فقط بد شانسی در آب و هوا بود.

من می خوام مطلبی رو در مورد خود رصدگاه پلور بگم که البته اول از همه عرض کنم که آقای امام بهشون کاملا واقف بودن و هستن، اما خیلی از اعضا (از جمله خود من قبل از این رصد!) معتقد به استفاده از رصدگاه های دیگه ای به جز قصر بهرام بودند؛ می خوام بگم پلور برای رصد مخصوصا دسته جمعی گزینه خیلی مناسبی نیست (در مقایسه با جایی مثل قصر بهرام)، چون:
1. به غیر از تابستون آب و هوای بسیار سردی داره، در خود تابستون هم معمولا ماه آخر از نظر ابری نشدن در حالت مناسب قرار داره. چون بالای کوه هست شرایط دید خوبی رو می تونه داشته باشه، اما به همون اندازه امکان ابری شدن هم وجود داره.
2. آلودگی نوری؛ در این مورد مثلا قصر بهرام وضعیت بهتری داره. فقط چون قصر بهرام منطقه کویری هست و خیلی اوقات مشکل غبار وجود داره، اما به دلیل اینکه آلودگی نوری کمتری داره از نظر رصدی بهتره.
3. از نظر شرایط جانبی برای سفر های گروهی قصر بهرام بهتر هست، هم وجود اتاق های خود قصر و هم زمین سنگی و صاف به همراه عوامل دیگه (مثلا به قول آقای امام امنیت بالا) باعث مناسب تر بودن کاروانسرا ها برای رصد های گروهیه.
4. بدترین چیزی که دیشب آزار دهنده بود بخار گرفتن سطح همه اجسام حاضر بود! از عدسی CPC تا لنز دوربین و چشمی و خلاصه هر چی بود. مثلا من ام 13 رو در مقایسه با قصر بهرام با جزئیات خیلی کمتری می دیدم که دلیلش بخار روی عدسی بود. یا مثلا خواستم نزدیک صبح که هوا 2 ساعت صاف شد یه رد ستاره بگیرم، اول این فریم آزمایشی رو با نوردهی کوتاه و ایزو بالا گرفتم:

[/URL]http://up.avastarco.com/images/wlgpgbs9jy1pyk9aep.jpg (http://up.avastarco.com/images/wlgpgbs9jy1pyk9aep.jpg)

و بعد دوربین گذاشتم تا فریم های 4 دقیقه ای بگیره، توجه کنید به فاصله 4 دقیقه از این عکس شبنم چطور باعث خیس شدن لنز و این ثبت میشه:

http://up.avastarco.com/images/uil9785urr059kr3blc.jpg (http://up.avastarco.com/images/uil9785urr059kr3blc.jpg)

پلور مکان تفریحی مناسبی هست، و برای رصد های فردی هم به خاطر شرایط متفاوت می تونه گاهی جای مناسبی باشه، اما برای گروهی که هدفشون رصد و عکاسی هست واقعا گزینه های بهتری وجود داره. رصدگاه با حد قدر خوب هم کم نیست، مثل سه فلعه یا کویر مصر، اما سفر به این مناطق خودش به پروژه محسوب میشه!! بین رصدگاه های نزدیک به نظرم یکی از بهترین جا ها از نظر حد قدر و احتمال ابری بودن هوا و امکانات رصدگاه، همین قصر بهرامه که تنها مشکل بزرگش غبار هست.

به هر حال با وجود اینکه این برنامه از نظر رصدی فقط 2 ساعت قابل استفاده بود (همراه با شبنم و رطوبت البته!)، اما مطمئنم به همه خوش گذشته و نمیشه گفت چون هوا ابری شد فایده نداشت! ابری شدن هم بخشی از رصده که ممکنه هر وقت اتفاق بیفته، چه در رصد معمولی ما و چه در پدیده های نجومی نادر مثل یک کسوف کلی!
ممنونیم از مدیران عزیز که این فرصت ها رو برای دور هم جمع شدن دوستان نجومی فراهم می کنن؛ همچنان منتظر گزارش ها و تصاویر نجومی و غیر نجومی هستیم.

من یه رد انداخته بودم که همون طور که دیدید با شبنم مواجه شد، یه عکس دیپ هم از سه تکه و مرداب گرفتم که به علت عجله تلسکوپ خوب قطبی نشده بود و کادربندی هم می تونست بهتر باشه: [URL]http://forum.avastarco.com/forum/gallery/showimage.php?i=1553&catid=newimages
---------------------------------
با آقای امام خط رو خط شدیم!

rezash
07-06-2013, 01:03 AM
من هم از اینکه تونستم به این تور جذاب برم خوشحالم.

خیلی از همه دوستان که لطف کردند و شرایط مناسبی رو ایجاد کردند ممنونم.

واقعا به من خوش گذشت به خصوص دیدار دوستان از نزدیک و شناخت حضوری این دوستان برام خیلی جذاب بود.

از همه دوستانی که بسیار صمیمانه و خودمونی در این جمع بودند تشکر میکنم و میدونم که شوخیها و خنده هامون جمع رو صمیمانه تر کرد و دوستان فهیم آوااستاری این اتفاقات رو جزء خاطرات شیرینشون قرار خواهند داد.

از آقای امام هم که این شرایط خوب و مناسب رو ایجاد کردند تشکر ویژه میکنم.

همینطور از آقای فروغی عزیز که زحمت زیادی کشیدند.

در ضمن در همه تورهائی که خانم رمضانی (هستی) باشند با افتخار شرکت میکنم.

من هم چند عکس آماتوری گرفتم که اینجا قرار میدم.

[/URL]http://up.avastarco.com/images/img2l6zg95jk6sk0ip.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/uq8nf0mx7ervizg428sa.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/7jg4m9rczbiyponcgkw5.jpg (http://up.avastarco.com/)

هلال روزهای آخر ماه شعبان

[URL="http://up.avastarco.com/images/5he4aabeeuar9ietj95d.jpg"]http://up.avastarco.com/images/5he4aabeeuar9ietj95d.jpg (http://up.avastarco.com/)

در ضمن قدر آسمان حدودا" 5/5 بود.

Kianoosh.S
07-06-2013, 10:17 AM
این رصد و از جنبه های مختلف میشه بهش نگاه کرد. ولی همزمانی اون با روز ملی دماوند از همه بهتر بود. دماوند نماد ایران و نماد صلابت ما ایرانی هاست. با اینکه در طول شب نتونستم عکس دلخواهمو از دماوند بگیرم اما بعنوان یک تجربه خوب دیگه این سفر و بخاطر سپردم. آشنایی با دوستان آوایی تجربه خیلی خوبی بود که باعث میشه خاطره نچسب ابری شدن و از یاد ببرم.

http://s1.picofile.com/file/7833049672/Damavand_3.jpg

http://s4.picofile.com/file/7833055478/IMG_4651.jpg

http://s3.picofile.com/file/7833056555/IMG_4652.jpg

قضاوت با شما ... :71: