PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صورت فلکی آوااستار

م.ح.اربابی فر
10-29-2010, 07:10 PM
چند وقت پیش یکی به من گفت:
این صورت فلکی فرس اعظم چیش به اسب شبیه است؟
گفتم:
تازه این که خوبه. اگر با بقیه صورت های فلکی آشنا بشی چی می گی؟!!
گفت :
مگه بی ربط تر از دب اکبر هم داریم؟؟؟
گفتم:
حالا ولش کن. منظورت چیه از این حرفها!!؟
گفت:
بیا خودمون برای خودمون صورت فلکی بسازیم.
گفتم:
:O_O:
خوبی بابا؟
صورت فلکی بسازیم؟! چه کاریه؟
حالا درست است اینها با اسمشون همخوانی ندارند ولی بین المللی اند و همه در همه جای جهان این ها را می شناسند. حالا تو می خوای بیای کافه را به هم بریزی که چه؟
گفت:
نگفتم که جهانیش کنیم. گفتم برای خودمون. هم یک سرگرمیست هم مجبور می شیم به همه ستارگان بیشتر دقت کنیم.
گفتم:
حالا ببینم چی میشه. ولی قول نمی دم همراهیت کنما. گفته باشم.
.
.
.
حالا حرف این بابا چندتا ایده به من داد:
1-نمی دانم تا حالا این کار را کردید یا نه ولی در شب های رصدی که می روید سعی کنید برای خودتان صور فلکی جدید بسازید.
2-می توانید این کار را به صورت مجازی و بر روی عکس انجام دهیم بعد تعمیمش دهیم به رصد واقعی. بعد از آن به دوستان بگویید تا آن را ببینند
3- خیلی مهم و حیاتی:
لطفا سعی کنید در آسمان صورت فلکی آوااستار را بیابید. یعنی خودتان سعی کنید در آسمان یک چیزی بیابید که تداعی کننده آرم یا نمی دانم یک چیزی از آوا استار باشد.
از آقای آوااستاری هم می خواهم که یک جایزه برای این کار در نظر بگیرد. اگر هم ندادند که ندادند دیگر تقصیر من چیه؟؟!!:secret laugh::secret laugh:

ستاره بنیادی
10-29-2010, 10:13 PM
منم واسه خودم یه عالمه صورت فلکی دارم!

تازه ما صورت فلکی خانوادگی هم داریم!!!

این صورت فلکی آوااستار رو شدیدا هستم

آسمان تخیل آدم رو شدیدا قلقلک می ده ...

ستاره بنیادی
10-29-2010, 10:18 PM
می گم اصلا مسابقه بزاریم واسه صورت فلکی مون بعد روز نجوم به برنده ها جایزه بدیم!!

می تونیم برگزیده ها رو تو نظر سنجی شرکت بدیم!!

می تونیم تو سایت های دیگه یا حتی ماهنامه نجوم هم آگهی بدیم! اینجوری سایت و مرکز هم معروف تر می شه ، استقبال زیاد

می شه ، خلاصه خیلی جالب می شه!!

SaBa Ho0shmanD
10-29-2010, 11:45 PM
جالبه ما برای امتحان درس صورت فلکیمون توی رصد خونه زعفرانیه همچین چیزی داشتیم که منم با کلی ذوق یه صورت فلکی برای خودم ساختم و افسانشم نوشتم خیلی دوسش دارم و اسمشم گذاشتم فیریدای عاشق

ستاره بنیادی
10-29-2010, 11:58 PM
چه اسم نازی

حالا یعنی چی؟

SaBa Ho0shmanD
10-30-2010, 12:06 AM
فیریدای عاشق داستان دختریه که بی گناه در ارش آسمان زندانی شده و تا زمانی که زنده بوده خاطراتشو می نوشته و وقتی که میمیره توی آخرین صفحه ی خاطراتش عکس خودشو با دو بال میکشه که توی آسمان آزاد شده که همون صورت فلکیه که توی آسمون هست

م.ح.اربابی فر
10-30-2010, 08:23 AM
فیریدای عاشق داستان دختریه که بی گناه در ارش آسمان زندانی شده و تا زمانی که زنده بوده خاطراتشو می نوشته و وقتی که میمیره توی آخرین صفحه ی خاطراتش عکس خودشو با دو بال میکشه که توی آسمان آزاد شده که همون صورت فلکیه که توی آسمون هست

اگر در بین صورفلکی است که می توان این روزها آن را در آسمان دید روی عکس به ما نشان دهید تا ما هم آن را پیدا کنیم.
(در ضمن یافتن صورت فلکی آوااستار فراموش نشود)

Setare KOchOlO
10-30-2010, 10:29 AM
سلام.بابا اینکه خوبه!!!!!!!!!!!مابرای هرماه سال مثلث پیداکردیم که اگه بتونم یه عکس پیداکنم بهتون نشون میدم یاازرونقشه.

Hojjat Zafarkhah
10-30-2010, 12:38 PM
تو اوايل نجومي شدن بنده خيلي قاطي مي كردم مثلا يه روز 3 تا سنبله تو آسمون پيدا كردم و حتي بعضي از صورت هاي فلكي رو تغيير مي دادم!!!!!

البته جبار(orion ) رو هميشه خدا درست پيدا مي كردم!!!!

آيا منظورتون از ،ايجاد صورت فلكي، ايناست؟؟؟؟؟

م.ح.اربابی فر
10-30-2010, 01:41 PM
خب صورت فلکی های ساخت خودتون را نشان بدید دیگه!!
(صورت فلکی آوااستار فراموش نشه)

محمدرضا صادقیان
10-30-2010, 01:47 PM
گفتم:
گفت :
گفتم:
گفت:
گفتم:
خوبی بابا؟
حالا درست است اینها با اسمشون همخوانی ندارند ولی بین المللی اند و همه در همه جای جهان این ها را می شناسند. حالا تو می خوای بیای کافه را به هم بریزی که چه؟
گفت:
نگفتم که جهانیش کنیم. گفتم برای خودمون. هم یک سرگرمیست هم مجبور می شیم به همه ستارگان بیشتر دقت کنیم.
گفتم:
.
.
.
1-نمی دانم تا حالا این کار را کردید یا نه ولی در شب های رصدی که می روید سعی کنید برای خودتان صور فلکی جدید بسازید.
2-می توانید این کار را به صورت مجازی و بر روی عکس انجام دهیم بعد تعمیمش دهیم به رصد واقعی. بعد از آن به دوستان بگویید تا آن را ببینند
3- خیلی مهم و حیاتی:
لطفا سعی کنید در آسمان صورت فلکی آوااستار را بیابید. یعنی خودتان سعی کنید در آسمان یک چیزی بیابید که تداعی کننده آرم یا نمی دانم یک چیزی از آوا استار باشد.
از آقای آوااستاری هم می خواهم که یک جایزه برای این کار در نظر بگیرد. اگر هم ندادند که ندادند دیگر تقصیر من چیه؟؟!!:secret laugh::secret laugh:

پیشنهاد خیلی خوبی دادی moha جان.با مسابقه گذاشتنش موافقم.خیلی جالب میشه اگه توی آسمون هر فصل صورت فلکی آوااستار رو داشته باشیم برای آموزش خیلی خوب میشه.خدارو چه دیدی شاید جهانیش کردیم...

هم اسم جالبی داره و افسانه جالبتری...
اگه بتونی توی یک نقشه بهمون نشونش بدی خوب میشه...
روی صورت فلکی آوااستار کارکنید شما فکر کنم چیز خوبی پیدا کنین.

تو اوايل نجومي شدن بنده خيلي قاطي مي كردم مثلا يه روز 3 تا سنبله تو آسمون پيدا كردم و حتي بعضي از صورت هاي فلكي رو تغيير مي دادم!!!!!

آفرین همین هاست.صور فلکی های مختلف پیدا کنیم... یا بهتر بگم درست کنیم...
شماهم استعدادشو داری ها...

SaBa Ho0shmanD
10-30-2010, 08:58 PM
اگر در بین صورفلکی است که می توان این روزها آن را در آسمان دید روی عکس به ما نشان دهید تا ما هم آن را پیدا کنیم.
(در ضمن یافتن صورت فلکی آوااستار فراموش نشود)

نه توی آسمون نمیشه بیداش کرد آخه تخیلیه

SaBa Ho0shmanD
10-30-2010, 09:47 PM
[

خیلی دوست دارم نشونتون بدم اما خیلی سخته چون همسایه و جرمای تخیلی توش زیاد داره نمیدونم چه جوری بکشمش(همچین میگم جرم زیاد داره انگار واقعا وجود داره) صورت فلکی آوااستار میتونه تخیلی باشه یا نه باید حتما توی آسمون باشه؟

م.ح.اربابی فر
10-30-2010, 11:21 PM
[

خیلی دوست دارم نشونتون بدم اما خیلی سخته چون همسایه و جرمای تخیلی توش زیاد داره نمیدونم چه جوری بکشمش(همچین میگم جرم زیاد داره انگار واقعا وجود داره) صورت فلکی آوااستار میتونه تخیلی باشه یا نه باید حتما توی آسمون باشه؟

منظورتون از تخیلی چیه؟

Mostafa
10-30-2010, 11:55 PM
سلام دوستان عزيز

من ميخوام اوليش رو بذارم ...

من دبيرستان كه بودم ، اين صورت فلكي رو براي خودم اختراع كردم و اسمش رو هم گذاشتم صورت فلكي زنگوله !!

اين شما و اين هم صورت فلكي زنگوله ( از اين زنگوله هايي كه ميبندن گردن ببعي ها ! )

محمدرضا صادقیان
10-30-2010, 11:58 PM
سلام دوستان عزيز

من دبيرستان كه بودم ، اين صورت فلكي رو براي خودم اختراع كردم و اسمش رو هم گذاشتم صورت فلكي زنگوله !!

اين شما و اين هم صورت فلكي زنگوله ( از اين زنگوله هايي كه ميبندن گردن ببعي ها ! )

http://s11.aks98.com/images/98468393320353675280_thumb.jpg (http://s11.aks98.com/viewer.php?file=98468393320353675280.jpg)

مرسی...
چقدر زیبا و خلاقانه... آفرین...

م.ح.اربابی فر
10-31-2010, 09:00 AM
سلام دوستان عزيز

اینو کجای آسمان میشه یافت؟:blank:

Mostafa
10-31-2010, 11:41 AM
سلام مها جان

در واقع اين همون ثور به اضافه قسمتي از ارابه ران است !

منتظر صور فلكي ديگر دوستان هم هستيم

موفق باشيد

SaBa Ho0shmanD
10-31-2010, 02:03 PM
منظورتون از تخیلی چیه؟

مثل همون فیریدا کاملا تخیلی باشه یعنی توی آسمون نباشه

geologist
11-01-2010, 04:45 PM
سلام دوستان عزیز

این همون صورت فلکی جبار است اما تصویر خیالی خودم رو روش پیاده کردم، در واقع همیشه جبار رو در آسمون اینگونه میبینم. (آخه کی دیده شکارچی با سپر و گرز به شکار بره!)

http://1.xm.comuv.com/images/fd4b8a8354a7.jpg

در ضمن باید بگم تصویر پردازش شده به روی جبار مجسمه ی آرش کمانگیر واقع در تپه چغا بروجرد می باشد.

محمدرضا صادقیان
11-01-2010, 04:51 PM
سلام دوستان عزیز

این همون صورت فلکی جبار است اما تصویر خیالی خودم رو روش پیاده کردم، در واقع همیشه جبار رو در آسمون اینگونه میبینم. (آخه کی دیده شکارچی با سپر و گرز به شکار بره!)

در ضمن باید بگم تصویر پردازش شده به روی جبار مجسمه ی آرش کمانگیر واقع در تپه چغا بروجرد می باشد.

آفرین...:grin: اینو خوب اومدی :thumbsup:... دمت گرم... (مگه بده بعضی وقتا صمیمی بنویسیم؟؟؟) :thumbsup:

SaBa Ho0shmanD
11-01-2010, 05:03 PM
سلام دوستان عزیز

مرسی جالب بود جالب تر اینکه از مجسمه آرش کمانگیر توی چغا بروجرد استفاده کردین

Hojjat Zafarkhah
11-01-2010, 05:31 PM
سلام دوستان عزیز

خیلی جالبه!!!!!!

یه چیزی بگم!!!!البته می دونم که جاش اینجا نیست ولی بازم میگم!!!!

جبار شکارچی در اصل یک اسطوره ابرانی بوده که بونانی های باستان اونو از فرهنگ ایران دزدیدند......مثل دب های مشهور آسمانی اثباتش هم راحته اون زمان که نه رادیو بود نه تلویزیون و نه پوستر بونانی ها خرس های قطبی رو کجا دیده بودن؟؟؟تازه براش دم هم گذاشتن!!!!!!!!!!

اما این جبار درسته بهش گرز به دست هم می گن ولی والا گرز و چماق و سپر نداره اون جلویی که سپر می گن همون کمان جبار هست و اونی هم که می گن گرز تیر توی دست جبار هست و اون پایینی ها هم که می گن غلاف شمشیرشه اون نیست تیردان جباره!!!!!!!!
دقیقا همون چیزی که شما دیدید!!!!!!!!!!!!!

دیدید چقد راحت بود؟؟؟؟؟؟

راستی اینو توی تور کویر مرنجاب گفته بودم نه؟؟؟؟

169
11-01-2010, 07:28 PM
آقای زمین شناس امروزه با همه چی میرن شکار! سنگ! تور! چوپ (گرز قدیم)! تفنگ! نیزه! تیر و کمان! طناب! چاقو!تیر و کمان های سنگی!:grin:(یادمه خودم یه گنجیشک رو در 10 متریم با سنگ زدم درجا مرد!) حالا اون موقع تعدادی از این ها نبوده و اینکه اون زمان ها وسایلشون ساده بوده! که معمولا با نیزه و سپه میرفتن شکار حیوانات درنده! بیخیال در کل همه چی موجوده!

تا حالا صورت فلکی برا خودم نساختم جون همونایی که قدما ساختن رو منم یاد گرفتم! ایشالله وقتی رفتم تو استاری نایت چندتای میسازم!

اره براردم orion گفتی تو رصد!یادمه! ولی چی میشه کرد الان این طوریه پس یه گروه بفرستیم کماندارش کنن نه سپهردار!!!

Hojjat Zafarkhah
11-01-2010, 07:34 PM
[QUOTE=astronomer169;3482]!:grin:(یادمه خودم یه گنجیشک رو در 10 متریم با سنگ زدم درجا مرد!) QUOTE]

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه بهت کاری کرده بود؟؟؟؟؟؟؟

169
11-01-2010, 08:03 PM
[quote=astronomer169;3482]!:grin:(یادمه خودم یه گنجیشک رو در 10 متریم با سنگ زدم درجا مرد!) QUOTE]

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه بهت کاری کرده بود؟؟؟؟؟؟؟

چپ چپ نگا میکرد! حالا بیخیال ممکنه حاشیه ای بشه!:blank:

م.ح.اربابی فر
04-21-2011, 11:19 PM
گفتم:
گفت :
گفتم:
گفت:
گفتم:
خوبی بابا؟
گفت:
گفتم:
.
.
.
3- خیلی مهم و حیاتی:

می گم اصلا مسابقه بزاریم واسه صورت فلکی مون بعد روز نجوم به برنده ها جایزه بدیم!!

می تونیم برگزیده ها رو تو نظر سنجی شرکت بدیم!!

می تونیم تو سایت های دیگه یا حتی ماهنامه نجوم هم آگهی بدیم! اینجوری سایت و مرکز هم معروف تر می شه ، استقبال زیاد

می شه ، خلاصه خیلی جالب می شه!!

چه دل خجسته ای داشتیم ما ..!!
کسی هنوز این صورت فلکی را نیافته است؟

Setare KOchOlO
04-21-2011, 11:29 PM
اين همه رفتين كويــــــــــــــــــــــ ــر ... يكيتون يه صورت فلكي برا آوااستار پيدا نكرررررررررررررد؟!؟!؟!؟!؟!؟! ؟!؟!؟!
بايد دست به كار بشم ديگه !!!!!!!!!!

rezash
04-22-2011, 12:13 AM
به صور خیالی که هر شخصی به سلیقه خود ترسیم میکند و حتی میتواند از آن در رصدها کمک بگیرد "صورت واره" میگویند و پیدا کردن این صور در اسمان تاریک بسیار جالب و سرگرم کننده است و به شناخت بیشتر منجم از اسمان کمک شایانی میکند.البته این صور غیر رسمی و سلیقه ای ست و به سلایق منجم بستگی دارد.هر چند امکان دارد با دیگر افراد مشترک باشد.
خودم اشکال زیادی تو اسمون دیدم ولی این دفعه میرم سراغ اوااستار.

Mojtaba.M
07-27-2011, 01:45 PM

آخ گفتی منم هنوز تو صورت های فلکی قاطی میکنم با این که خیلی میگذره ولی بازم قاطی میکنم ..

باید بگم که عادت داشتم وقتی بچه بودم یه ستاره به نام خودم میزنم ولی الا ن دیگه کار رسیده به صورت فلکی .....
حالا هم یه صورت فلکی ساختم که هر سال دو ماه تو اسمونه .....

از ابط الجوزا و شعرای شامی و شعرای یمانی میگذره ....

حالا ترسیمش میکنم میدم بهتون