PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گشت رصدی ستارگان کویر یزد

Mostafa
04-21-2013, 11:13 AM
با سلام به همه عزیزان :have a nice day:

به اطلاع دوستان گرامی می رساند گروه نجومی آرشیدا یزد به عنوان همکار آوااستار در این استان ، گشت رصدی در کاروانسرای زین الدین یزد برگزار می نماید .

[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/5zzprkw3qpipqwx6lov.jpg"]http://up.avastarco.com/images/5zzprkw3qpipqwx6lov.jpg (http://up.avastarco.com/images/5zzprkw3qpipqwx6lov.jpg)

لازم به ذکر است ، همانند گشت های رصدی آوااستار ، در این برنامه نیز اعضای فعال و ممتاز آوااستار از تخفیف عضویت برخوردارند .

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به صفحهتور رصدی ستارگان کویر (http://arshidastar.ir/index.php/arshida-stargazing-group/stargazing-tours/36-astro92)در سایت آرشیدا مراجعه نمایند .

رضا طامهری
04-21-2013, 09:18 PM
خیلی خوشحالم که افتخاری حاصل شده تا در شهر بادگیرها و کویر زیبای اون در خدمت دوستان گل اواستاری باشیم...

همانطور که اقای امام هم ذکر کردند برنامه رصد قراره در کاراونسرای زین الدین یزد برگزار بشه که میتونید اطلاعات مربوط به اسمون این کاروانسرای زیبا رو مشاهده کنید

و اما کمی درمورد زین الدین:
زین الدین کاروانسرایی است در 60 کیلومتری جنوب شهرستان یزد. این کاروانسرا یکی از کاروانسراهای دوران شاه عباس صفوی میباشد اما از بسیاری از جوانب این کاروانسرا یک مکان منحصر به فرد است.

زین الدین تنها کاروانسرای دوار ایران است که پلان گرد این کاروانسرا یکی از دلایل ساخت این بنا میباشد(داستان ساخت بنا را در محیط کاروانسرا خواهیم شنید:)
http://astromap.ir/Files/gallary/663c41c6-2c90-4566-8d5b-5c1ddec01d66pswfu1zw.mop.jpg

مرمت این بنا کاملا مطابق با دوران ساخت این کاروانسرا بوده در سال 2005 این کاروانسرا مفتخر به دریافت یکی از معتبرترین جایزه های یونسکو یعنی جایزه مرمت اصولی است

اتاق های این کاروانسرا کاملا مشابه همان 400 سال پیش است...به همان سبک و سیاق گذشته

این کاروانسرا در برترین کتاب گردشگری جهان(lonely planet) یکی از 5 سایت برتر مرکز ایران است که به عنوان یکی از پیشنهادات ویژه به مسافران مرکز درایران در کنار شهر یزد و اصفهان و تخت جمشید و روستای گرمه ارائه میشود

در سال 2009 مجله معتبر گردشگری تاتلر لیستی از 101 هتل برتر دنیا ارائه نمود که زین الدین به عنوان افتخاری ایرانی در این لیست جزو گلهای سرسبد شناخته شده بود

به امید دیدار دوستان عزیز اواستاری :)

sama.ara
04-22-2013, 09:23 PM
سلام.
اگه منم ببرین حتتتتتتتتتتما میام
میدونم چوب خط زین الدینم پرشده :th_cry: ولی قول میدم بچه خوبی باشم:42::44:

راستی چاه گله هم میرین؟!

tasnim
04-22-2013, 10:35 PM
سلام:th_cry:
کاش یکی پیدا میشد وروجکهای منو میگرفت:( تامنم بتونم بیام:you're kidding, rig
آخه من عاشق یزدم:love:
راستی نمیشه بیارمشون:33:
خیلی علاقمندن ها! دختر 2سالم مشتری رو توآسمون نشونمون میده:دی
بهتون خوش بگذره:have a nice day:

رضا طامهری
04-23-2013, 08:19 AM
سلام.
اگه منم ببرین حتتتتتتتتتتما میام
میدونم چوب خط زین الدینم پرشده :th_cry: ولی قول میدم بچه خوبی باشم:42::44:

راستی چاه گله هم میرین؟!

سلام

تشریف بیارین قدمتون بروی چشم :)

زین الدین حتی واسه من که صدها بار رفتم بازهم تازگی داره....

یادمه یه بار با یه توریست هم کلام شدم گفت اینجا منو یاد کتابهای تاریخ میندازه... یه جور سفر در دل تاریخ... کنده شدن از هیاهوی شهری...

بابت چاه گله هم که فرمودید ابتدا من یه توضیحات کوچیکی بدم:

کاروانسرای زین الدین در قلب منطقه حفاظت شده بهادران قرار داره... و چاه گله به عنوان یه ابشخور حیوانات وحشی و البته یه چشمه اب معدنی در هشت کیلومتری کاروانسرا در کویر قرار داره...

به علت دوری ازجاده اسمونش خیلی تاریکتر از زین الدینه و البته جای دوست داشتنی هم هست...

چند روز پیش که با آقای سلطانی به زین الدین رفته بودیم یه سر به چاه گله هم رفتیم که یکی از قشنگترین تصاویر عمرم رو دیدم..یه گله اهو از کنار جاده داشت رد میشد...واقعا زیبا بود

مشکل جاده خاکی اونجاست که البته انشالله با راننده ها به توافق میرسیم و یه سر به چاه گله هم میزنیم...

smhm
04-23-2013, 02:48 PM
صحبت از چاه گله شد. باید بگویم شیرین ترین خاطرات دوران کودکی ام چاه گله است.
شاید برای خیلی ها چاه گله فقط یک بیابان است اما برای من چیز دیگری است...

گله های گوسفند، شتر، چوپان ها و مزرعه داران سخت کوش، آب معدنی که مردم از هر طرف برای استفاده از آن می آمدند، بزهای کوهی که نزدیکی های غروب از پشت کوه سر و کله شان پیدا میشد، محیط بانی که گاهی برای سرکشی و بازدید از منطقه می آمد، دشتی به وسعت و صفای دلهای پاک، ... هیچ مشکلی نبود. انسان و حیوان با این همزیستی خو گرفته بودند.
برای اینکه حیوانات راحت تر به آب دسترسی داشته باشند برادرم یک آبشخور اون طرف تر از چاه گله درست کرد. فقط نیم متر زمین را کندیم و به آب رسیدیم. هنوز هم این آبشخور آب داره. یادمه گاهی چند شب اونجا می موندیم (الان که فکرش را می کنم می بینم چه دل و جرأتی داشتیم وسط بیابون با خیال راحت می خوابیدیم). عجب آسمونی داشت یادمه سیاره مشتری چشم را خیره می کرد. وقتی از چاه گله برمی گشتیم سر راه به قلعه مخروبه زین الدین هم سری می زدیم و چند دقیقه ای داخلش پرسه می زدیم. اما اصل برنامه ما چاه گله بود.

متأسفانه از وقتی منطقه را ممنوع کردند و جلو رفت و آمد مردم و گله ها را گرفتند دیگه چاه گله اون صفای قدیم را نداره.
از همه بدتر وقتی چاه گله را تخریب کردند و چاه را پر کردند آب معدنی اون هم تبدیل شده به لجنزار و زیر نور آفتاب دیگه اون خواص معدنیش هم از بین رفته.

آقای طامهری عزیز، از شما که توی منطقه هستید و شکر خدا نفوذی هم دارید تقاضا می کنم به داد چاه گله برسید و برای بازسازی آن اقدام کنید.
بنده چند سال پیش یک پیگیری کردم و مجوز میراث فرهنگی را برای بازسازی آن گرفتم اما متأسفانه آخرسر محیط زیست اجازه نداد. حتی بعضی از مردم هم که می خواستند چاه گله را مثل روز اولش بسازند باز محیط زیست کار آنها را نیمه کاره متوقف کرد. من نمی دانم واقعا اینطوری باید از محیط زیست حفاظت کرد؟؟ آیا انسان به اندازه یک حیوان هم ارزش استفاده از طبیعت را نداره؟! آیا جایی که مردم سالیان سال از اون استفاده میکرند و حتی مسجد ساختند میشه اینطوری یکجانبه جلوش را گرفت؟ از نجابت مردم سوء استفاده کردند...

چاه گله قبل از تخریب
http://up.avastarco.com/images/o8jhoi6seegw5fqt6qe.jpg (http://up.avastarco.com/images/o8jhoi6seegw5fqt6qe.jpg)

چاه گله بعد از تخریب توسط ؟؟ (طرح مکانیابی رصدگاه ها به همراه دوست خوبم جناب Ahmad )
http://up.avastarco.com/images/zc6xbt0gk2c8ab4wpc4s.jpg (http://up.avastarco.com/images/zc6xbt0gk2c8ab4wpc4s.jpg)

توقف بازسازی مردمی چاه گله توسط محیط زیست
http://up.avastarco.com/images/01nr489k031s45krub7.jpg (http://up.avastarco.com/images/01nr489k031s45krub7.jpg)

Arian Soltani
04-23-2013, 03:23 PM
دوستان آوایی سلام
منم ده ها مرتبه از زین الدین بازدید کردم و خوشحالم که بیشتر رصدامونو اونجا انجام میدیم .
آخه گرفتن مجوز رصد توی زین الدین کار سختیه ، ولی دوستان به ما لطف دارن هر موقع رصد داریم بهمون این اجازه رو میدن .
باور کنین هر دفعه میرم زین الدین یه جاهاییش برام تازگی داره .
حالام بیصبرانه منتظر روز رصدم ، هر چند تا اون روز چنتا رصد دیگه هم انجام میدیم ولی رصد تو جمع آواییها مزه دیگه ای داره .
کاش دستمون باز بود تا تعداد بیشتری با خودمون میبردیم .

Arian Soltani
04-23-2013, 04:04 PM
سلام:th_cry:
کاش یکی پیدا میشد وروجکهای منو میگرفت:( تامنم بتونم بیام:you're kidding, rig
آخه من عاشق یزدم:love:
راستی نمیشه بیارمشون:33:
خیلی علاقمندن ها! دختر 2سالم مشتری رو توآسمون نشونمون میده:دی
بهتون خوش بگذره:have a nice day:
سلام
خب بیارین اونا رو ، منم آرینو میارم با هم بازی کنن .

رضا طامهری
04-24-2013, 07:46 AM
خب دوستان همونطور که آقای امام هم ذکر کردند این تور با همکاری اواستار و برای اوایی ها برگزار میشه و لذا درخور فعالیتهای فروم، در اون کارگاه های اموزشی تعریف میشه

یکی از مهمترین کارگاه ها، کارگاه عکاسیه که هم عکاسی نجومی و هم منظره و طبیعت در اون جای داره و زحمت این قسمت برنامه رو آقای امام عزیز میکشند :)

کارگاه علمی بعدی هم کارگاه قدرسنجی و زاویه سنجیه که زحمتش افتاده رو دوش اقای اکبرنیا، دوست و استاد عزیزمون... :)

farshad
04-24-2013, 11:46 AM
سلام

حرکت از تهران هست یا یزد؟

تهرانی ها باید خودشون بیان اگه تمایل داشته باشن؟

رضا طامهری
04-24-2013, 02:37 PM
سلام

سلام جناب فرشاد عزیز
حرکت از یزد هست.. ساعت 18روز 26 اردیبهشت از میدان امیزچقماق یزد که در مرکز شهر واقع شده
البته با صحبتهایی که با آقای امام انجام دادم نظر ایشون این بود که دوستانی که از تهران میان یا قراره به تهران بیان و از اونجا عازم یزد بشن یه هماهنگی با ایشون بکنن و یه جوری باهم بلیط تهیه کنن تا ساده تر راهی سفر بشن :)

Arian Soltani
04-24-2013, 04:04 PM
سلام

سلام جناب فرشاد
این واسه ما افتخاره در خدمت عزیزانی چون شما باشیم . همونطور که اقای طامهری فرمودند قرارگاه اصلی ما میدان امیرچخماق یزد هست که به نوعی سمبل شهر یزد هست .
مزیت این تور اینه که بجز بحث رصدش که در رده اول قرار داره ، بازدید از اماکن تاریخی رو هم در بر میگیره .و با این حساب یه تور فرهنگی و رصدیه که امیدوارم ازش استفاده ببرین .
همه ما چشم براه دوستان آوایی هستیم .

رضا طامهری
04-25-2013, 01:07 PM
همونطور که ذکر شد این تور فقط رصد نیست

یعنی واقعیت امر اینه که گفتیم حیفه دوستان تا یزد میان ولی از زیبایی های اون لذت نبرن!!

برنامه تور از عصر 26 اردیبهشت شروع میشه.... حرکت به سمت زین الدین... برنامه اصلی در کاروانسرای زین الدین در رصد هست البته اقامت و شام تور هم در کاروانسرای زیبای زین الدینه...
اینم یه نما از راه روهای زین الدین که اتاقهای بی مثال این کاروانسرا اینجا قرار داره:

http://astromap.ir/Files/gallary/12026043-0229-48df-9457-8618c060936a20m3ihu1.q40.jpg

البته قراره برنامه های جانبی متنوعی در اونجا داشته باشیم که باشه واسه سورپرایز :دی

به خاطر اینکه اغلب دوستان میخان تا طلوع خورشید رصد کنن یه زمان 5 ساعتی به دوستان برای استراحت داده میشه و بعد از صرف صبحانه حدود ساعت 10 صبح به سمت سریزد و مهریز حرکت میکنیم

در سریزد به دیدن یکی از زیباترین ارگهای دوران ساسانی میریم و از کاروانسرای این روستای باستانی هم دیدن میکنیم

این هم یک نما از محیط درونی ارگ که مرمت شده:

http://up.avastarco.com/images/vsdl9dslntn4ta6sck8.jpg

بعد هم به سراغ باغ پهلوان پور مهریز میریم که یکی از 9 باغ ثبت جهانی یونسکو در ایران هست
یه نمای زیبا از ساختمان درونی باغ:

http://up.avastarco.com/images/xy4mnlhucqnonzvi89s1.jpg

البته ناگفته نماند که این این مکانهای دیدنی دست اقای امام برای سوژه های متنوع رصدی رو هم باز میکنه :)

سپس به سمت شهر یزد راه میفتیم و ناهار رو در یکی از رستوران های سنتی میل خواهید نمود که در کنار محیط دلنشین با سیستم خانه های قدیمی یزد(خانه سازی درون گرا) نیز اشنا خواهید شد

پس از این که کمی هوا خنک تر شد رستوران را به سمت چند تا از مکانهای دیدنی شهریزد ترک میکنیم...

اتشکده:

http://images.hamshahrionline.ir/images/upload/news/pose/8801/yazd-2101-mm2.jpg

تقریبا از 3 سایت زیبای درون شهر بازدید میکنیم و برنامه تقریبا ساعت 8 شب 27ام اردیبهشت تمام خواهد شد که البته درصورتی که هرکدام از شرکت کنندگان محترم مجبور به ترک گروه به علت بلیط برگشت به شهر و دیار خود میباشد این امکان در هرلحظه ای میسر خواهد بود :)

برنامه تور به مشورت با برترین لیدرها ریخته شده و به نحوی برنامه ریزی شده تا زیبایی های بکر یزد به دل مشغولان اسمون نشون داده بشه

اگر هرگونه سوالی هست بفرمایید!!! :)

Pale_Rider
04-25-2013, 09:07 PM
من خیلی دلم می خواد بیام ... وسط امتحاناس و مشکل من اون نیست اینه که یزده و ... بالاخره وسط امتحانا سخته :( خیلی دوست می دارم که خرداد هم از این خبر ها باشه ...

Arian Soltani
04-26-2013, 01:40 PM
من خیلی دلم می خواد بیام ... وسط امتحاناس و مشکل من اون نیست اینه که یزده و ... بالاخره وسط امتحانا سخته :( خیلی دوست می دارم که خرداد هم از این خبر ها باشه ...
سلام
خوشحالم که اینقدر علاقه مند به رصد زیادن .
رصد این ماه که واسه دوستان آوایی گذاشته شده و متاسفانه نمیشه زمانش رو تغییر داد . ولی من از طرف آقایان طامهری و امام که واسه برگزاری این رصد زحمت زیادی کشیدن قول میدم اواخر تابستون یه رصد دیگه حتما برگزار کنن .
البته پیگیری شما دوستان رو میطلبه .
در ضمن ما تو یزد رصدگاههای زیادی داریم که میشه هر دفه برنامه رو توی یکی از اونا انجام داد . پس اگه میخواین از مکانهای دیدنی یزد نهایت استفاده رو ببرین این تورو از دست ندین .

Ahmad
04-27-2013, 03:11 PM
سلام
یزدی هایی که فقط دوست دارند توی برنامه رصد زین الدین و کارگاه ها حضور داشته باشند چطوری میتونن شرکت کنند؟

رضا طامهری
04-27-2013, 03:15 PM
سلام
یزدی هایی که فقط دوست دارند توی برنامه رصد زین الدین و کارگاه ها حضور داشته باشند چطوری میتونن شرکت کنند؟

سلام اقای Ahamd گرامی
بله این امکان هم وجود داره...
هزینه های اقامت، ترانسفر و یزدگردی از برنامه کسر میشه و میتونین تو برنامه حضور داشته باشین

Mostafa
04-27-2013, 03:31 PM
سلام به همه دوستان

ضمن تشکر مجدد از آقای طامهری و سایر دوستان یزدی برای برگزاری این گشت رصدی

نکته مهم در خصوص این برنامه این است که به هر حال اکثر دوستان از سایر شهر ها به یزد سفر میکنند و آن قسمت از سفر نیز جدای از برنامه تور است .

به همین دلیل شاید بد نباشد که آماری از تعداد شرکت کنندگان در هر شهر تهیه شود تا بتوانند برای سفر به یزد با یکدیگر هماهنگ کنند و ترجیحآ با یک وسیله نقلیه خود را به یزد برسانند .

به همین منظور پیشنهاد میکنم از هر استان ، یکی از دوستانی که در این برنامه شرکت میکند ،پستی در همین تاپیک ارسال کند تا سایر هم استانی هایی که حضور خواهند داشت

با زدن دکمه تشکر ، حضور خود را اعلام کنند .

پس با اجازه بنده این کار را از استان تهران ( و البرز ) شروع میکنم :

لطفآ هرکدام از عزیزانی که در استان های تهران و البرز سکونت دارند و قصد شرکت در این گشت را دارند از این پست بنده " تشکر " کنند تا آمار این دو استان را داشته باشیم

و بتوانیم برای حرکت جمعی هماهنگ کنیم

پس لطفآ فقط تهرانی ها و البرزی هایی که در این گشت شرکت میکنند تشکر کنند :)

mohsen4465
04-27-2013, 03:35 PM
من ثبت نام کردم :thumbsup:
فقط یه چیزی آقای طامهری، بعد از زدن دکمه ارسال هیچ پیغامی نیومد و صفحه فقط Refresh شد. نتونستم بفهمم که اطلاعاتم رسیده دستتون یا نه؟

رضا طامهری
04-27-2013, 07:00 PM
من ثبت نام کردم :thumbsup:
فقط یه چیزی آقای طامهری، بعد از زدن دکمه ارسال هیچ پیغامی نیومد و صفحه فقط Refresh شد. نتونستم بفهمم که اطلاعاتم رسیده دستتون یا نه؟
سلام آقا محسن عزیز
بله این مشکل متاسفانه تو فرم هست که نشد درستش کنم(جوملاست دیگه:دی)
دوستان عزیز وقتی فرم رو تکمیل کردید به محض اینکه اطلاعات ارسالی شما تایید شد به شما یک ایمیل مبنی بر ثبت نام موفق ارسال خواهد شد

stargazer
04-27-2013, 09:12 PM
با سلام و خسته نباشید

من یه سوال داشتم:

میخاستم بدونم من که دوربین کامپکت دارم هم میتونم از این کارگاه استفاده کنم و حتی عکاسی نجومی هم بکنم (یعنی به من هم یاد میدین؟ :دی ) یا اینکه فقط بدرد دوستانی که دوربینهای حرفه ای دارن میخوره؟

و یه پیشنهاد:

با توجه به اینکه خانم *Sh عزیز هم قدم رنجه میکنن و تشریف میارن، و همونطور که میدونیم تجربه خوبی در طراحی نجومی (اسکچ) داشته و دارای مقام هستن، میتونیم طراحی نجومی هم داشته باشیم و از حضورشون بهره برده و از تجربیات و راهنماییشون در اسکچینگ هم استفاده کنیم. موافقین آقای طامهری؟ :)

رضا طامهری
04-27-2013, 09:44 PM
با سلام و خسته نباشید

من یه سوال داشتم:

میخاستم بدونم من که دوربین کامپکت دارم هم میتونم از این کارگاه استفاده کنم و حتی عکاسی نجومی هم بکنم (یعنی به من هم یاد میدین؟ :دی ) یا اینکه فقط بدرد دوستانی که دوربینهای حرفه ای دارن میخوره؟

و یه پیشنهاد:

با توجه به اینکه خانم *Sh عزیز هم قدم رنجه میکنن و تشریف میارن، و همونطور که میدونیم تجربه خوبی در طراحی نجومی (اسکچ) داشته و دارای مقام هستن، میتونیم طراحی نجومی هم داشته باشیم و از حضورشون بهره برده و از تجربیات و راهنماییشون در اسکچینگ هم استفاده کنیم. موافقین آقای طامهری؟ :)

والا تور عکاسی واسه همه هست چه با دوربین چه بی دوربین :)... بهرحال توضیحات فکر کنم از داشتن ابزار مهم تر باشه که با وجود اقای امام خیالمون کاملا راحته :)

در مورد اسکچ هم من بشدت پایه ام... ولی بقول قدیمی ها هرچی دل مهمونه دل صاحب خونه هم باشه... ما داریم سرچیزی تعامل و تفاهم میکنیم که اصلا درمورد رضایت خانوم Sh*م مطمئن نیستیم... :دی... ولی خب دیکتاتوری رصدی اواییه دیگه... :))

masoumehbahri
04-27-2013, 10:13 PM
سلام، خیلی عالیه. خیلی دوست دارم یه بار دیگه دوستان عزیزو زیارت کنم.
اونموقع یزدم حتما میام.

stargazer
04-27-2013, 10:41 PM
والا تور عکاسی واسه همه هست چه با دوربین چه بی دوربین :)... بهرحال توضیحات فکر کنم از داشتن ابزار مهم تر باشه که با وجود اقای امام خیالمون کاملا راحته :)

در مورد اسکچ هم من بشدت پایه ام... ولی بقول قدیمی ها هرچی دل مهمونه دل صاحب خونه هم باشه... ما داریم سرچیزی تعامل و تفاهم میکنیم که اصلا درمورد رضایت خانوم Sh*م مطمئن نیستیم... :دی... ولی خب دیکتاتوری رصدی اواییه دیگه... :))

نگران نباشید قبل از پیشنهاد از ایشون اجازه گرفتم و ایشون هم لطف کردن و قبول کردن :)

*sh
04-27-2013, 10:45 PM
سلام
من خیلی خوشحالم که فرصتی مغتنم پیش اومده که در کنار دوستان آوایی به شهر زیبای یزد سفر می کنم ( به امید خدا ) و اونهمه جاهای دیدنی که همیشه تعریفشو شنیدم و در تاریخ هنر خوندم و تصاویر فوق العاده شونو آقای طامهری در همین تاپیک به اشتراک گذاشتن رو از نزدیک می بینم... و از همه مهمتر آسمان بکر و معروفشو با اونهمه ستاره با دوستای عزیزم تجربه میکنم :)

اختیار دارین ... من اگه تجربه یا کمکی قابل عرضه و استفاده دوستای عزیزم داشته باشم خیلی هم خوشحال میشم... البته با این برنامه پربار و فشرده اگر فرصتی برای اسکچ پیش بیاد حتما استفاده می کنیم :)

پیشاپیش از زحمات آقای طامهری و همکارانشون ، همچنین Stargazer عزیزم ممنونم و مطمئنم خیلی خوش میگذره . :گل

karimisss
04-27-2013, 10:53 PM
سلام
ممنون بابت برگزاری این برنامه عالی
متاسفانه چون امتحانام از 31 اردیبهشت شروع میشه و طبق معمول هر ترم لحظه آخر درس میخونیم نمیتونم کنار دوستان باشم . :(( (بسی جای تاسف داره)

حتما جای مارم خالی کنید دوستان ، با جای خالی شما در رصد قصربهرام عکس انداختیم حالا نوبت شماست :دی

فقط بگم که اگر اسکچ بکشید بنده رو یک دنیا شاد کردید و اگر هم علاقه ای نداشتید نظرتون محترمه

stargazer
04-28-2013, 12:50 PM
صرفا جهت یادآوری:

این پست (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1402-%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%B2%D8%AF&p=59063&viewfull=1#post59063) رو فراموش نکنین :)

mina arabzadeh
04-28-2013, 06:46 PM
سلام
وای عکسای زین الدینو دیدم باز هوایی شدم:)

یه دفعه با خونوادم اونجا بودیم وایییییییی که چقد قشنگ بود:yaeh am not durnk:

خیلییییی کار دارم :(ولی فکر کنم اخرش اصرار خواهرم جواب بده و باز دل به وهم انگیزترین جایی که تو زندگیم دیدم برم

راستی اقای طامهری اون چشمه کوچولوه کنار زین الدین هنوز هست؟
هنوزم باورم نمیشه اون ماهی های کریستالی کوچیک خودشونو از درون گل و لای بیرون میکشنو میان اونجا...
اون تصویر از اون چشمه کوچیک تو ذهنم، به اندازه یه مستند واسم ارزش داره:)

پیمان اکبرنیا
04-28-2013, 07:13 PM
به به چه رصدی شود :) آسمان زیبا+دوستان آوایی+ آموزش+ کاروانسرای زیبا و یزد گردی :) امیدوارم که دوستان بیان و همراه ما باشن در این سفر و تجربه خوبی باشه برای همه :)

بشتابید :)

sohaa
04-28-2013, 10:36 PM
سلام
منم خیلی دوست دارم بیام. بخصوص با تعریف هایی که شما از زین الدین کردید.... فقط یه سوالی.... 26 اردیبهشت میشه ششم ماه قمری. یعنی ماه تربیعه. فکر می کنید رصد خوبی می تونیم داشته باشیم اون زمان؟

sama.ara
04-28-2013, 10:39 PM
این صفحه کاروانسرای زین الدین توی سایت تریپ ادوایزر هست که دیدم خالی از لطف نیست قرارش بدم:

این صفحه (http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303962-d3653712-Reviews-Zein_o_Din_Caravanserai-Yazd_Yazd_Province.html)

و اینم صفحه تصاویر این کاراونسرای زیبا از دید گردشگران خارجی

این صفحه (http://www.tripadvisor.com/LocationPhotoDirectLink-g303962-d3653712-i54654827-Zein_o_Din_Caravanserai-Yazd_Yazd_Province.html#54654808)

رضا طامهری
04-28-2013, 10:56 PM
سلام
منم خیلی دوست دارم بیام. بخصوص با تعریف هایی که شما از زین الدین کردید.... فقط یه سوالی.... 26 اردیبهشت میشه ششم ماه قمری. یعنی ماه تربیعه. فکر می کنید رصد خوبی می تونیم داشته باشیم اون زمان؟
سلام دوست گرامی
بله دقیقا ماه شب ششم رو داریم...
البته به عمد این کار صورت گرفت چون بسیاری از دوستان عکاس برای سوژه هاشون نیاز به ماه دارند و همچنین خود ماه هم زیباست
ماه ساعت 12 تقریبا غروب میکنه و اسمون بکری رو به ما ارائه میده که با این حساب هم یه چندساعتی ماه رو داریم و هم یه شب کامل اسمونی بدون ماه!!!
البته احتمالا بعد از غروب ماه یک ساعتی رو در دل منطقه کویری بهادران رصد کنیم... اسمونی بکر و زیبا...(البته باید اول راننده ها راضی کنم :دی)

n.darang
04-30-2013, 12:00 AM
سلام. میخواستم بدونم ساعت دقیق حرکت مشخص هست؟ و یک سؤال دیگه اینکه تا کی میتونیم حضور خودمونو اعلام و ثبت نام کنیم؟

رضا طامهری
04-30-2013, 08:09 AM
سلام. میخواستم بدونم ساعت دقیق حرکت مشخص هست؟ و یک سؤال دیگه اینکه تا کی میتونیم حضور خودمونو اعلام و ثبت نام کنیم؟

سلام دوست عزیز n.darang
ساعت دقیق حرکت،۶عصر روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت از میدان امیر چقماق یزده
البته مطمئنا هرچی زودتر اقدام به ثبت نام کنید احتمال جا بودن در تور وجود داره!:)
ولی اخرین مهلت ثبت نام ۱۷ اردیبهشت ماه هست :)

mohsen4465
04-30-2013, 04:09 PM
سلام دوست عزیز n.darang
ساعت دقیق حرکت،۶عصر روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت از میدان امیر چقماق یزده
البته مطمئنا هرچی زودتر اقدام به ثبت نام کنید احتمال جا بودن در تور وجود داره!:)
ولی اخرین مهلت ثبت نام ۱۷ اردیبهشت ماه هست :) سلام آقای طامهری
ببخشید میشه تاریخ و ساعت دقیق اتمام تور رصدی رو هم بگید. چون میخواستم بلیط رفت و برگشت تهیه کنم. :)

رضا طامهری
04-30-2013, 08:10 PM
سلام آقای طامهری
ببخشید میشه تاریخ و ساعت دقیق اتمام تور رصدی رو هم بگید. چون میخواستم بلیط رفت و برگشت تهیه کنم. :)

سلام اقای سلحشور عزیز
ساعت ۸شب روز ۲۷ ام
البته از عصرش میتونید هرساعتی که خواستین به اتوبوستون برسید ولی سعی کنید تا اخرش باشین :)

mohsen4465
05-01-2013, 09:10 PM
آقای طامهری آیا امکانش هست یه لیست از اسامی کاربران آوااستاری که تو این گشت رصدی ثبت نام کردن رو اینجا قرار بدین. :)

رضا طامهری
05-07-2013, 08:21 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

به استحضار می رساند مهلت ثبت نام تور رصد ستارگان یزد به اتمام رسیده است

اسمون دلتون پرستاره

Mostafa
05-11-2013, 12:50 PM
با سلام به همه دوستان گرامی

به اطلاع می رساند ، پس از تماس های مکرر برخی از دوستان با بنده و آقای طامهری در مورد تعوبق زمان گشت رصدی یزد به دلیل همزمانی با امتحانات و پس از مذاکراتی که در این زمینه

با مسئولین برگزاری در یزد داشتیم ، بنا شد برگزاری این برنامه به زمان مناسب تری موکول گردد .

انشاالله به زودی زمان برگزاری گشت رصدی کاروانسرای زین الدین یزد ، به اطلاع خواهد رسید .

لازم است از زحماتی که دوستانمان در یزد کشیدند ، تشکر ویژه ای داشته باشیم .

با آرزوی موفقیت و بهروزی برای تمامی اعضا :)