PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گشت رصدی آوااستار 22 و 23 فروردین

Mostafa
04-06-2013, 12:18 PM
گشت رصدي آوا استار - 22 و 23 فروردين

قصر بهرام

سلام به همه اعضا گرامي :have%20a%20nice%20d

مركز نجوم آوااستار در نظر دارد در تاريخ پنجشنبه و جمعه 22 و 23 فروردین ماه گشت رصدي برگزار كند

[/URL]http://up.avastarco.com/images/dasfjktjywr3w7gpc43m.jpg (http://up.avastarco.com/images/dasfjktjywr3w7gpc43m.jpg)

[URL="http://up.avastarco.com/images/bg44rpvqr8tyusjbcd.jpg"]http://up.avastarco.com/images/bg44rpvqr8tyusjbcd.jpg (http://up.avastarco.com/images/bg44rpvqr8tyusjbcd.jpg)

(http://up.avastarco.com/images/bg44rpvqr8tyusjbcd.jpg)

پس از مدت ها که به دلایل مختلف ، گشت های رصدی برگزار نمی شد ، تصمیم گرفتيم در سال جدید برنامه های عمومی (گشت های رصدی و کارگاه های آموزشی ) را افزایش دهیم

به همین جهت به عنوان اولین برنامه در سال 92 ، این گشت رصدی برگزار می گردد

زمان حرکت : پنجشنبه 22 فروردین ساعت 12

زمان برگشت : عصر جمعه 23 فروردین

مکان : کاروانسرای قصر بهرام

خدمات : اتوبوس توریستی ، شام ، صبحانه ، بیمه، ابزار رصدی

( این گشت با همکاری شرکت خدمات مسافرتی بسطام گشت برگزار می گردد )

هزینه گشت :

اعضای جدید و افراد غیر عضو: 80 هزار تومان

اعضای فعال : ( با احتساب 20 درصد تخفیف ) : 64 هزار تومان

اعضای ممتاز : ( با احتساب 30 درصد تخفیف ) : 56 هزار تومان

نکته بسیار مهم :

باتوجه به اینکه مجوز ورود به منطقه پارک ملی فقط برای 30 نفر صادر شده است ، اولویت با نفراتی است که زودتر ثبت نام کنند

و متآسفانه بعد از ثبت نام 30 نفر ، به هیچ وجه امکان اضافه شدن نفرات دیگر وجود ندارد

ضمنآ با توجه به اینکه سایت آوااستار فعلا غیر فعال است و امکان تکمیل فرم وجود ندارد ، علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در این برنامه در ساعات اداری

با شماره های 7-88540024 و 4- 88540082 تماس حاصل فرمایند

Kianoosh.S
04-06-2013, 12:50 PM
با تشکر از آقای امام بخاطر تدارک این برنامه :banana::banana::banana:

من که 5 - 6 ماهی هست رصد نرفتم. دلم برای آسمون خیلی تنگــــــــــــــــــــــ ــــــــیده. حتما میام :دی
یک سالی هم هست که قصر بهرام نرفتم :6::6::6:

[/URL]

[URL="http://up.avastarco.com/images/c71a5rjw8aq3m2ni1t6l.jpg"]http://up.avastarco.com/images/c71a5rjw8aq3m2ni1t6l.jpg (http://forum.avastarco.com/forum/up.avastarco.com/images/c71a5rjw8aq3m2ni1t6l.jpg)

(http://forum.avastarco.com/forum/up.avastarco.com/images/c71a5rjw8aq3m2ni1t6l.jpg)تصویری از کاروانسرای قصربهرام - 12 اسفند 1390

سایز بزرگتر عکس (http://up.avastarco.com/images/c71a5rjw8aq3m2ni1t6l.jpg)

آسمون
04-06-2013, 01:00 PM
:))
اینم رصد برای کسایی که اغتشاش به پا کردن.....برین خوش بگذره من که متاسفانه نمیتونم برم.....به همه خوش بگذره :)

شادي شهراييني
04-06-2013, 01:19 PM
درووووووود بر دوستان...:دی:دی:دی

دستتون درد نکنه !!! واالا این اولین رصدم با بچه های اوااستار خواهد بود و تاحالا هم قصر بهرام نرفتم...

یک چند تا جایی نگه دارین برای شورشگران اوا امروز فردا ثبت نام می کنیم همه باهم...:))

جدا از شوخی واقعا خسته نباشین و ممنون;)

Taha Nagahi
04-06-2013, 02:27 PM
واقعاً ممنون که رصد گذاشتید البته من ممکن است که نیایم،ولی با این حال از طرف اون هایی
که می روند تشکر می کنم. :)

فائزه معتضدیان
04-06-2013, 02:55 PM
کاشکی میشد توی شهرستان ها هم برنامه رصد میذاشتین...:(

Mahan f
04-06-2013, 03:01 PM
حیف که درس دارم اما خیلی دلم میخواست بیام اخه تاحالا رصد نرفته بودم امیدوارم خوش بگذره
ممنون میشم اگه تو تابستون از این برنامه ها بذارید

Amir Shayan Nejati
04-06-2013, 03:25 PM
مرسی اززحماتتون برای رصدگذاشتن...
ولی خب فکرما بدبختا رو که یه ماه دیگه مرحله 2 وامتحانای ترم مدرسه داریم رو میکردین:((
خیلی دوست دارم بیام ولی خب زمانش واقعا مشکل سازه برام.اگه بشه حتمادوست دارم بادوستای خوبم بیام.

mr mohamadreza
04-06-2013, 03:25 PM
آقا غیر از این بازم رصد میزارین دیگه من به دلیل شانس بسیار بدی که دارم نمیتونم بیام تورو خدا این رصدو آخرین رصد سال نکنید

امیدوارم به کسایی که میرن خوش بگذره

مهدی ناصری
04-06-2013, 03:47 PM
بالاخره بعد از چند ماه درخواست های مکرر، مدیران لطف کردن و برنامه رصدی رو تدارک دیدند، جای تشکر داره! :)
امیدوارم این بار بتونم شرکت کنم.

اما یه چیزی هم من موندم توش، قصر بهرام به قول سایت نقشه آسمان تاریک شب های رصدی تا 300 نفر رو هم تجربه کرده، چرا حالا فقط به یک دهم این تعداد مجوز دادن؟! :crazy:

Kian SHams
04-06-2013, 03:49 PM
این شماره ها( 7-88540024 و 4- 88540082) پیش شماره ی نداره...........!

Mahdieh. GH
04-06-2013, 06:54 PM
باعث افتخاره که خودمم از اغتشاش گرا بودم... :)):59::پی:69:
برم چنتا نذر بکنم که بد شانسی بیش از حدم رو رصد اومدنم تاثیر نذاره:crazy: و این که کلاس زبانمون راضی بشه امتحان زبانو بعدا بدم و رشوه های نجومیم هم تاثیر گذار باشه:rambo:

هانیه امیری
04-06-2013, 07:04 PM
این شماره ها( 7-88540024 و 4- 88540082) پیش شماره ی نداره...........!

کد تهران رو بگیرید. ;)

7-88540024- 021

4-88540082 -021

alitavafi
04-06-2013, 10:56 PM
بســــیار عـــالی!
ان شاالله بنده هم میـــام!
خدا کنه هوا هم یاری کنه!

باعرض پوزش،
دوستان موارد زیر یادشون نره:
لباس گرم، چراغ قوه قرمز، نقشه آسمان، کاغذ و مداد، کیسه خواب:)، شکلات، آب، زیر انداز یا صندلی تاشو، و ادوات نجومی و عکسبرداری

toraj1358
04-07-2013, 05:06 AM
با سلام خدمت آقای امام عزیز :rambo:
گشت رصدی خوبی باشه انشاالله
فقط یه سوال بقول آقای ناصری حالا چرا 30 نفر:45:
تا بیاییم ثبت نام کنیم کاربران ممتاز و مدیران عزیز 30 نفر که چه عرض کنم 300نفرو هم پر میکنن:33:
و به قول خانم معتضدیان تکلیف شهرستانی ها چیه
خب خودم به سوال دوم جواب میدم:brigade.baka-wolf.c
چطوره شهرستانیها مثلا خراسانیها با ماشین خودشون بیان تهران بعد با اتوبوس آوا برگردن قصر بهرام:دی:دی
میشه با ماشین خودمون بیاییم؟
بهر حال به همه اونایی که میرن رصد خوش بگذره و به اونایی هم که نمیتونن برن رصد خدا صبر بده:27:

SAEED560
04-07-2013, 10:17 AM
سلام
وسایل مورد نیاز برای هر نفر تو این گشت چیه ؟؟؟؟ منظورم وسایل شخصی ؟
در ضمن خیلی خوشحالم که دوستان و از نزدیک میبینم و جای همه اونایی که نمیان خالی ...........

Mostafa
04-07-2013, 11:10 AM
با سلام خدمت آقای امام عزیز :rambo:
گشت رصدی خوبی باشه انشاالله
فقط یه سوال بقول آقای ناصری حالا چرا 30 نفر:45:
تا بیاییم ثبت نام کنیم کاربران ممتاز و مدیران عزیز 30 نفر که چه عرض کنم 300نفرو هم پر میکنن:33:
و به قول خانم معتضدیان تکلیف شهرستانی ها چیه
خب خودم به سوال دوم جواب میدم:brigade.baka-wolf.c
چطوره شهرستانیها مثلا خراسانیها با ماشین خودشون بیان تهران بعد با اتوبوس آوا برگردن قصر بهرام:دی:دی
میشه با ماشین خودمون بیاییم؟
بهر حال به همه اونایی که میرن رصد خوش بگذره و به اونایی هم که نمیتونن برن رصد خدا صبر بده:27:

سلام به شما

راستش ما خودمون هم دفعات قبل مجوز 200 و 300 نفره هم گرفتیم

اما ظاهرا این دفعه شرایط منطقه جوری است که به این تعداد مجوز دادند

البته دوستانی که در این برنامه به هر دلیلی حضور ندارند نگران نباشند ، چون قراه انشاالله از این به بعد برنامه های عمومی به صورت ماهانه داشته باشیم

در مورد ماشین هم ، قضیه به این ترتیبه که مجوز ورود به منطقه همراه با شماره ماشین عمومی ( مینی بوس و اتوبوس ) صادر میشه و بجز اون ماشین هایی که

شماره هاشون داده شده ، ماشین های دیگری اجازه ورود نخواهند داشت .

شاید به نظر برسه که قصر بهرام این گونه مشکلات رو داره ، اما به نظر بنده به امنیتی که در منطقه وجود داره می ارزه ;)

سلام
وسایل مورد نیاز برای هر نفر تو این گشت چیه ؟؟؟؟ منظورم وسایل شخصی ؟
در ضمن خیلی خوشحالم که دوستان و از نزدیک میبینم و جای همه اونایی که نمیان خالی ...........

سلام به شما

پس از قطعی شدن نفرات ،زمان و آدرس محل حرکت و وسایل لازم از طریق ارسال پیامک به اطلاع خواهد رسید

toraj1358
04-07-2013, 06:51 PM
سلام به شما

راستش ما خودمون هم دفعات قبل مجوز 200 و 300 نفره هم گرفتیم

اما ظاهرا این دفعه شرایط منطقه جوری است که به این تعداد مجوز دادند

البته دوستانی که در این برنامه به هر دلیلی حضور ندارند نگران نباشند ، چون قراه انشاالله از این به بعد برنامه های عمومی به صورت ماهانه داشته باشیم

در مورد ماشین هم ، قضیه به این ترتیبه که مجوز ورود به منطقه همراه با شماره ماشین عمومی ( مینی بوس و اتوبوس ) صادر میشه و بجز اون ماشین هایی که

شماره هاشون داده شده ، ماشین های دیگری اجازه ورود نخواهند داشت .

شاید به نظر برسه که قصر بهرام این گونه مشکلات رو داره ، اما به نظر بنده به امنیتی که در منطقه وجود داره می ارزه ;)

با سلام دوباره
پس با این اوصاف گشت رصدی فقط مشتری تهرانی داره :banghead:
حالا نمیشه شماره ماشین مارو هم تولیست سبز بدین به برادران میراث فرهنگی:65:
اپتیک و دیگر وسایل رو که نمیشه با اتوبوس بیاریم تهران تازه ... اووه کلی مشکل حمل و نقل و ...
خب مثل اینکه قرار نیست تبعیضی که بین تهرانیها و شهرستانی ها هست رفع بشه(این تبعیض نژادی هم بد چیزیه ها):blink:
مثل همیشه میگیم و دل خوشیم که قسمت نبود
آوا استار واقعا فروم خوبیه ما همه نمک پرورده اونیم
چند سطر بالا رو از دل پر درد جوونایی گفتم که در عین شایستگی محرومند.

هرگز دل من ز علم محروم نشد کم ماند ز اسرار که معلوم نشد
هفتادو دوسال فکرکردم شب و روز معلومم شدکه هیچ معلوم نشد
حکیم عمر خیام

Kianoosh.S
04-07-2013, 08:26 PM
با سلام دوباره
خب مثل اینکه قرار نیست تبعیضی که بین تهرانیها و شهرستانی ها هست رفع بشه(این تبعیض نژادی هم بد چیزیه ها):blink:

من با این بخش از حرف شما مخالفم. هیچ تبعیضی وجود نداره. از اونجایی که من خودم تور به قصربهرام بردم و در جریان امور هستم، میدونم که امکان هماهنگ کردن یه ماشین دیگه خیلی سخته. وقتی من تور بردم اون برادر گرامی همه وسایل ما (ما یعنی چندتا بچه دبیرستانی) رو اومدن داخل اتوبوس گشتن و همونطور هم که آقای امام گفتن شماره اتوبوس هم باید از قبل ارسال شه.

بارها و بارها کارگاه توآن در شهر زنجان برگزار شده. حالا ما که تهرانی هستیم باید بگیم چرا این کارگاه در تهران برگزار نمیشه؟ یا کسانی مثل آقای تفرشی و یا مهمون خارجیشون و چرا نمیارن تهران؟
این اسمش تبعیض نیست. محدودیتهایی برای اجرای رصد در شهری بغیر از تهران هست که تا جایی که من میدونم یک گروه نجومی باید در شهر مقصد مسئولیت هماهنگی ها رو به عهده بگیره و با همکاری آوااستار تو اون شهر افراد جمع بشن.

البته من فکر میکنم مد نظر مدیران باشه که رصدی رو در شهر دیگه ای برگزار کنیم که این هم بر میگرده به نظر و تصمیم اونها.

در ضمن این اولین و آخرین رصد امسال نخواهد بود. بنابراین جای نگرانی نیست. شاید جای بعدی این مشکلات مجوز و اینا تو کار نباشه و شما هم بتونی با ماشین خودت بیای تو کمپ رصدی. :دی

فعلا نقد و بچسبیم دوستان .... :thanks::thanks::thanks:

به امید دیدار شما :6:

toraj1358
04-07-2013, 09:05 PM
من با این بخش از حرف شما مخالفم. هیچ تبعیضی وجود نداره. از اونجایی که من خودم تور به قصربهرام بردم و در جریان امور هستم، میدونم که امکان هماهنگ کردن یه ماشین دیگه خیلی سخته. وقتی من تور بردم اون برادر گرامی همه وسایل ما (ما یعنی چندتا بچه دبیرستانی) رو اومدن داخل اتوبوس گشتن و همونطور هم که آقای امام گفتن شماره اتوبوس هم باید از قبل ارسال شه.

بارها و بارها کارگاه توآن در شهر زنجان برگزار شده. حالا ما که تهرانی هستیم باید بگیم چرا این کارگاه در تهران برگزار نمیشه؟ یا کسانی مثل آقای تفرشی و یا مهمون خارجیشون و چرا نمیارن تهران؟
این اسمش تبعیض نیست. محدودیتهایی برای اجرای رصد در شهری بغیر از تهران هست که تا جایی که من میدونم یک گروه نجومی باید در شهر مقصد مسئولیت هماهنگی ها رو به عهده بگیره و با همکاری آوااستار تو اون شهر افراد جمع بشن.

البته من فکر میکنم مد نظر مدیران باشه که رصدی رو در شهر دیگه ای برگزار کنیم که این هم بر میگرده به نظر و تصمیم اونها.

در ضمن این اولین و آخرین رصد امسال نخواهد بود. بنابراین جای نگرانی نیست. شاید جای بعدی این مشکلات مجوز و اینا تو کار نباشه و شما هم بتونی با ماشین خودت بیای تو کمپ رصدی. :دی

فعلا نقد و بچسبیم دوستان .... :thanks::thanks::thanks:

به امید دیدار شما :6:
باسلام
دوست گرامی آقا کیانوش:)
منظور من از تبعیض خدای نکرده از فروم آوا و مدیران عزیز نبوده
مخصوصا که با آقای امام عزیز از نزدیک برخورد داشتم و از خلوص نیت ایشون کاملا آگاهم
واگه دقت کرده باشین جمله تبعیض نژادی رو بکار بردم تا کمی طنزگونه باشه و به کسی برنخوره:77:
ولی بالا غیرتا از حق نگذریم امکاناتی که در تهران فراهمه با هیچ کجای ایران عزیز قابل قیاس نیست:blink:
جدای از اون هوای آلوده اش و ترافیک اعصاب خوردکنش:دی
ما نمک پرورده فروم آوا استار وموسسه هم هستیم:thanks:

Ali Ahmadi
04-07-2013, 10:50 PM
ی عده زیادی از ملتی که میان عضو نیستن، این خیلی برای فروم خوبه،

منم میام، برا ی شب رصدی با رفقا،
همین ی ماه پیش قصر بهرام بودم اما با دوستان بیشتر خوش میگذره،
ایشالا که دوستان بیان و این برنامه خوش بگذره به همه :)

spinatooor
04-07-2013, 11:19 PM
از اونجا که ما خودمون برای این هفته برنامه رصدی داریم و شب 19 یعنی فردا شب اونجا باید باشیم می گم این ماه شب 19 21 و 26 توی پارک ملی برای رصد مناسبه و ابری اصلا نیست و اون طور که قوی ترین هواشناسی میگه شب 22 ابر کمی تو آسمون باید باشه که البته فکر نکنم خیلی مهم باشه وحتما شب خوبی میشه و همچنان امیدوارم قسمت بشه ما هم بتونیم با شما یک بوم گردی پر خاطره داشته باشیم

hadi soleimani
04-08-2013, 12:05 AM
سلام.به همه دوستان.

ایشالله برنامه رصدی خوبی میشه.متاسفانه به خاطر مشکلات نتونستیم:17::that dood is up to

جای ما رو هم خالی.
..:7:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
نکنید بابا.میام.:have%20a%20nice%20d:thumbsup:ب ه امید دیدار.

toraj1358
04-08-2013, 04:48 AM
از اونجا که ما خودمون برای این هفته برنامه رصدی داریم و شب 19 یعنی فردا شب اونجا باید باشیم می گم این ماه شب 19 21 و 26 توی پارک ملی برای رصد مناسبه و ابری اصلا نیست و اون طور که قوی ترین هواشناسی میگه شب 22 ابر کمی تو آسمون باید باشه که البته فکر نکنم خیلی مهم باشه وحتما شب خوبی میشه و همچنان امیدوارم قسمت بشه ما هم بتونیم با شما یک بوم گردی پر خاطره داشته باشیم

سلام دوست عزیز:78:
شما خودتون میرین قصر بهرام ؟
یا با گروهای نجومی
اگه خودتون چطور مجوز گرفتین

saba.hatami
04-08-2013, 10:33 AM
23 برنامه داریم نمیتونم بیام:(:tt tt::tt tt:
جای منم خالی کنین:(

Pale_Rider
04-08-2013, 06:00 PM
امیدوارم رصد خوبی باشه ... به شدت دوست دارم که هوا صاف باشه چون اون دفعه با مجله نجوم ، حدود 2 ساعت کلا چیزی معلوم نبود ...

arefe jafarzadegan
04-08-2013, 07:44 PM
سلام
چقدر خوی که برنامه رصد گذاشتین ... اما چرا 22 ام آخه؟ :banghead:
فکر ما کارمندان بدبخت بیچاره ی زندانی و زنجیرشده در کارو هم میکردید خب ! :pathead:
کاش حداقل 23 ام و 24ام بود میتونستم این وسط 24ام بین التعطیلین رو مرخصی بگیرم ....
من هیچی مرخصی ندارم :12:

ایشالا به همه تون خوش بگذره و رصدی پر از خاطرات شیرین و به یاد موندنی واسه همه رقم بخوره :قلب:63:
شاد باشید ... جای منم خالی کنید :wink:

ایشالا آوا استار یه بارم الموت برنامه رصد بذاره (البته بعد از امتحانات دانشگاه :yaeh am not durnk:) بتونیم دوستان رو از نزدیک زیارت کنیم :)

Mehrzad-jupiter
04-08-2013, 08:20 PM
همه یه جورایی به نفع خودشون نظراتشونو گفتن از فصل امتحانات گرفته تا مشغله کاری و ... پس کی فکر ما سربازان وطن رو می کنه آخه؟! :th_cry: امیدوارم شب فوق العاده ای در انتظار دوستان حاضر در رصد باشه. جای ماروهم خالی کنید.

Amir Shayan Nejati
04-08-2013, 08:46 PM
بالاخره ازمدرسه مجوز دادن كه رصدبيايم:)
اميدوارم به همه خوش بكذره...خوشحالم كه دوباره دوستاموميبينم؛)

Mostafa
04-08-2013, 10:28 PM
سلام

با تشكر از همه دوستان

خوشبختانه يا متآسفانه ظرفيت برنامه كاملا تكميل شده و يه چند نفري هم اضافه داريم !!!

لذا از اين به بعد امكان اضافه شده دوستان ديگر وجود ندارد

اميدواريم به زودي در برنامه ديگري دوستاني را كه نتوانستند در اين برنامه حضور داشته باشند ، زيارت كنيم

موفق و مويد باشيد :)

آیو
04-09-2013, 12:31 AM
چه جا بود و چه نبود من که نمیتونستم بیام(امان از دست این امتاحانا:confident::confident:)
دوستان جای مارم خالی کنید

Astronomy
04-09-2013, 12:50 AM
منم که قطعا میام :دی (آدم شورش کنه و نیاد؟ :دی)

به امید دیدار دوستان :)

spinatooor
04-09-2013, 12:23 PM
سلام دوست عزیز:78:
شما خودتون میرین قصر بهرام ؟
یا با گروهای نجومی
اگه خودتون چطور مجوز گرفتین

ببخشید که دیر دیدم پیغامتون رو . بله ما چند نفری میریم برای رصد ولی وا بستگی به گروهی نداریم و حدود 2 ساله که دوستانه میریم و از آسمان شب به صورت شخصی لذت میبریم ...
بدونه مجوز نمیشه رفت قصر بهرام ...قصر بهرام 2 تا ورودی داره که اولیش که از سمت ورامین راه داره که ورودیش دست سپاه هست و حدود 15 20 کیلومتر منطقه نظامی هست و شب ها هم اجازه تردد حتی با مجوز از اونجا رو نداری و ولی بهتریم مسیرش همونجاست ....
ورودی دوم که رفتیم از جنوب گرمساره که از جاده سنگ فرش ابریشم هست که دیگه منطقه نظامی نیست و از روستای کوشک راه داره ولی اون جاده نیمش سنگ فرش نیست و کافیه یک بارندگیه کوچیک از دو هفته قبل اونجا داشته باشه تا جاده گلی بشه و باتلاقی .. کلا با ماشین آف رود باید رفت اون جارو......ولی واقعا جاده قشنگی هست تو شب و برای رصد جادش مناسب تر از خود قصر بهرامه و ما که چند شب اونجا بودیم موجود وحشی ندیدیم جز خرگوش و عقاب ولی باید از جاده خارج نشد چون باتلاق زیاد داره و خاکشم نمک داره و قرمز هست و واقعا شبها ش زیباستو اگه ماشین آف رود دارین حتما برید .... ولی باز هم به قصر بهرام نرسیده محیت بان ها اونجا هستن و مجوز میخوان گرچه میشه از اونها اجازه گرفت ولی به ریسک و درسرش نمی ارزه ... و فکر میکنم از جنوب هم باید راهی باشه که من نرفتم تا حالا و نمیشناسم ....
برای مجوز گرفتن هم باید به سازمان محیت زیست مربوطه فکس بفرستی شماره ماشین مدت موندن و تعداد نفرات نام سر گروه و هم بفرستین و بعد از تماس گرفتن و تایید کردن میتونید برید ..حالا باز هم اگه اطلاعات دقیق تر ی خواستین بپرسین ویا با محیت زیست تماس بگیرین البته شما که سمت مشهد هستین جاهای خوب و نزدیک تری هم هست تعریف کویر مصر رو زیاد شنیدم

estardast
04-09-2013, 06:28 PM
هیچی ما هم که زنگ زدیم و ظرفیت ها پر شد....
ای امان که همش با در بسته روبرو می شیم ..:(

رخساره روشنی
04-09-2013, 07:53 PM
درود بر دوستان عزیز
اول از همه ممنون آقای امام که رصد و برگزار کردید من خودم نه تا حالا با آوا رصد رفته بودم نه قصر بهرام
اومدم بگم منم به همراه دوستان شورشیم مزاحمتون میشیم :دی
به امید دیدار جای همه دوستان رو هم خالی میکنم
انشالا در رصد ها بعدی همه بتونن بیان :)

barsavosh
04-09-2013, 08:19 PM
ما 5شنبه داریم از طرف دانشگاه میریم فیلد :TT TT::TT TT:
چقد لحظه شماری می کردم یه رصد بذارید :22:
امیدوارم خوش بگذره بهتون :innocent:

Mojtaba.M
04-09-2013, 08:41 PM
خوب مثل این که شورشی دیگر قرار هست که در قصر بهرام رخ بده ... :دی

آقای امام علاوه بر تجهیزات و تلسکوپ ، پیشنهادم برای رصد در آرامش اینه که با 3 الی 4 تانک هماهنگ کنید و به تمام نیرو های زرهی هم آماده باش بدید ... :))

منم میام :دی (الان اومدم همینو بگم ) :دی

امیدورام در کنار همه دوستان شب خوب و پرخاطره ای رو رقم بزنیم ;)

Soroush Samadi
04-09-2013, 08:43 PM
دوستان خیلی بده آدم اختشاش کنه و نیاد.
امیدوارم به همه دوستان خوش بگذره و بتونیم در برنامه های بعدی دوستان رو دوباره زیارت کنم.:42::tt tt:

پیمان اکبرنیا
04-09-2013, 09:24 PM
پس از اینکه که ظرفیت رصد اعلام شد، آقای امام تلاش کردند مجوز را عوض کنند و تعداد افراد را بیشتر کنند و کمی هم موفق شدند و عده مجاز شرکت‌کنندگان مقداری افزایش یافت اما با این وجود باز هم بسیاری از افرادی که امروز تماس گرفتند دیگر جایی باقی نمانده بود و بسیاری از دوستان متاسفانه قادر به ثبت نام نشدند(حتی بسیاری از دوستان و آشنایان خود برگزار کنندگان). به شخصه دیدم که آقای امام و خانم حدادی زاده تلاش زیادی برای افزایش ظرفیت داشتند و دوست داشتند که همه کسانی که زنگ می‌زنند شرکت کنند (در حدی که مدام می‌گفتند خیلی ناراحتم که مثلا آقا یا خانم ... را نمی‌تونیم ثبت نام کنیم) ولی نشد و خلاصه امیدواریم که دوستان شرایط را درک کنند :)

من که مطمئن هستم در آینده رصدهای آوا استار بیشتر خواهد شد :) امیدوارم تناوب رصدها به گونه‌ای شود که دیگه از این مشکلات نداشته باشیم و به طور مداوم بریم رصد :)

خلاصه اینکه راضی نگه داشتن چندین مدیر، چند صد عضو ممتاز و فعال و چند هزار نفر اعضا و چندین هزار نفر کسانی که عضو نیستند، کار خیلی سختیه... اون هم با این ظرفیت و امکانات...

SAEED560
04-10-2013, 11:03 AM
سلام
میشه یکی از دوستان لطف کنه و ادرس رو برای اونا که محل حرکت رو بلد نیستن مثل من معرفی کنه تا پنچشنبه ساعت 12 گم نشیم .

Mostafa
04-10-2013, 11:39 AM
سلام
میشه یکی از دوستان لطف کنه و ادرس رو برای اونا که محل حرکت رو بلد نیستن مثل من معرفی کنه تا پنچشنبه ساعت 12 گم نشیم .

سلام به شما

براي دوستاني كه تشريف مي آورند ، پيامكي شامل اطلاعات فوق ارسال شده

اما چون ممكن است بعضي ها پيامك هاي مخابراتي را بسته باشند ، عين متن را اينجا هم اعلام ميكنيم :

" گشت رصدي آوااستار

حركت ، فردا راس ساعت 12 از : خيابان شهيد بهشتي ( عباس آباد) ، خيابان سرافراز ( درياي نور ) ، خيابان 7 - شماره 17

وسايل لازم : لباس گرم ، زير انداز ، چراغ قوه ، بشقاب ، ليوان ، قاشق

چادر و كيسه خواب ( اختياري)

رضايت نامه كتبي از اوليا ، براي افراد زير 18 سال الزامي است

به اميد ديدار :) "

Mahdieh. GH
04-10-2013, 08:38 PM
منم امیدوارم بهتون خوش بگذره!!!!!:) من که نتونستم بیام با اینکه از اغتشاش گران بودم، واسه روز نجوم باید ماکت ماهواره تحویل بدیم و فرداهم از صب تا ظهر رصد خونه ایم و عصرم امتحان زبان و شنبه هم تست شیمی و تا حالا تو عمرم این همه واسه راضی کردن مامان بابام حرف نزده بودم، اما حتی راضی شدنشونم واسه رصد اومدنم کمکی نکرد:x_x:... اصلا شرایط واسه اومدنم بهتر ازین نمیشد!!!!:oh noes::dark mood:
خدا کنه دفه ی بعد اینطوری نشه، واقعا خیـــــــــــــــــــــــ ــــــــلی ناراحتم!!!:TT TT:
اما امیدوارم به همه ی دوستای عزیز آواییم خوش بگذره:have%20a%20nice%20d:قلب:thumbsup::th anks:

امیر عباس
04-10-2013, 11:01 PM
سلام. یه خبر بد. اگه طاقتشو دارد بگم.
امشب که اینجا هوا حدودا 70% ابره.
تو برنامه هواشناسی ویندوز 8 هم زده بود که 5شنبه و جمعه هم احتمال ابر و باران هست.:xd:
ولی با اینکه خودم نمیام ولی خیلی ناراحت شدم از این موضوع.
ولی خیلی هم ناراحت نشید احتمال همه چی هست. امیدوار باشید که هوا صافه صافه.:دی
آسمانتان صاف باد:دی

پیمان اکبرنیا
04-10-2013, 11:07 PM
سلام. یه خبر بد. اگه طاقتشو دارد بگم.
امشب که اینجا هوا حدودا 70% ابره.
تو برنامه هواشناسی ویندوز 8 هم زده بود که 5شنبه و جمعه هم احتمال ابر و باران هست.:xd:
ولی با اینکه خودم نمیام ولی خیلی ناراحت شدم از این موضوع.
ولی خیلی هم ناراحت نشید احتمال همه چی هست. امیدوار باشید که هوا صافه صافه.:دی
آسمانتان صاف باد:دی

من الان در accuweather نگاه کردم نوشته که فردا شب صافه با کمی ابر :) امیدواریم که خیلی کم باشه ابر :)

جای کسانی که نیستند خالی :)

Kianoosh.S
04-11-2013, 11:51 AM
خب دیگه ما داریم راه میوفتیم برامون دعا کنین هوا صاف باشه :دی :دی

arefe jafarzadegan
04-11-2013, 10:04 PM
یعنی الان خیلی داره بهشون خوش میگذره بدون ما آیا؟‌!! :grin:

خیلی خوش بگذرونید :advise: این یه دستوره :thumbsup:

یکی خبر بده الان اونجا چه خبره دارم از فضولی :wink: میترکم :71:
یعنی یه گزارش مختصر مفید از شب رصدتون بدید لدفن :have a nice day:
جای ما رو هم خیلی خالی کنید ... اگه شهابی چیزی دیدید به جای منم آرزو کنید :thanks:

آیو
04-11-2013, 10:23 PM
خدا کنه بهتون خوش بگذره و بارونی و چیزی نیاد که شما از رصدتون بیفتید:):)
ولی بابا مگه سایت رو یادتون رفته؟؟؟؟؟؟:7::7:
یه خبری یه اطلاع رسانی یه چیزی پست کنید دیگه.....!!!!:lll._.:
(دوستان هرکسی شماره یکی از بچه هایی رو که رفته رصد داره خواهشا یه زنگ بزنه بگه که یه خبری بدن..)

آسمون
04-11-2013, 10:37 PM
خدا کنه بهتون خوش بگذره و بارونی و چیزی نیاد که شما از رصدتون بیفتید:)
ولی بابا مگه سایت رو یادتون رفته؟؟؟؟؟؟:7:
یه خبری یه اطلاع رسانی یه چیزی پست کنید دیگه.....!!!!
(دوستان هرکسی شماره یکی از بچه هایی رو که رفته رصد داره خواهشا یه زنگ بزنه بگه که یه خبری بدن..)

یکی خبر بده الان اونجا چه خبره دارم از فضولی میترکم :71:
یعنی یه گزارش مختصر مفید از شب رصدتون بدید لدفن :have a nice day:
جای ما رو هم خیلی خالی کنید ... اگه شهابی چیزی دیدید به جای منم آرزو کنید

تا جایی که من میدونم اونجا آنتن نمیده واسه تماس گرفتن چه برسه به اینترنت داشتن:دی

تا فردا ظهر منتظر بمونین انشالله تا یه نفرشون پیدا شد همونجا مجبورش می کنیم گزارش بده:))

stargazer
04-11-2013, 10:40 PM

یکی خبر بده الان اونجا چه خبره دارم از فضولی :wink: میترکم
یعنی یه گزارش مختصر مفید از شب رصدتون بدید لدفن
جای ما رو هم خیلی خالی کنید ... اگه شهابی چیزی دیدید به جای منم آرزو کنید :thanks:

عارفه جان
همونطور که میدونی اونجا از تمدن دوره :دی البته تمدن مخابراتی
پس به نت هم نمیتونن دسترسی داشته باشن
یعنی تماسی هم نمیشه گرفت
پس باید صبر کنیم تا فردا شب که برسن به خونه هاشون ;)
ایشالا که بهشون خوش میگذره جای ما رو هم خالی می کنن :)

--------
پ.ن: خط رو خط شد :دی

امیر عباس
04-11-2013, 11:27 PM

من هرچی زنگ میزنم جواب نمیدن. اگه خود کاروانسرای مرنجاب باشن که آنتن هست اما ظاهرا قصر بهرامن که آنتن نیست.
البته توی آرون که هوا صاف و خوبه. فقط یه کم وقت پیش کمی غبار بود که خوب شد....:دی

s_karam76
04-12-2013, 01:46 AM
منم خیلی دوست داشتم که بیام! اما دیگه آخرای سال تحصیلیه و کلی امتحان دارم:(
اگه بعد از امتحانات دانشگاه یه رصد بذارین خیلی عالیه!

امیر عباس
04-12-2013, 10:46 AM
منم خیلی دوست داشتم که بیام! اما دیگه آخرای سال تحصیلیه و کلی امتحان دارم:(
اگه بعد از امتحانات دانشگاه یه رصد بذارین خیلی عالیه!
دوستانی که میخوان دومرتبه یه رصد بزارن، مثه خودم و بقیه، تا آقای مدیر برنگشتن شورش جدیدی رو آغاز کنید.... :دی:sSW_darthvader::guntootsmiley[1]::fight:
تا هرچه زودتر جناب مدیر اینجوری بشن: :banghead::whiteflags:
با عرض معذرت از آقای مدیر.... :دی :گل

s_karam76
04-12-2013, 12:48 PM
دوستانی که میخوان دومرتبه یه رصد بزارن، مثه خودم و بقیه، تا آقای مدیر برنگشتن شورش جدیدی رو آغاز کنید.... :دی:sSW_darthvader::guntootsmiley[1]::fight:
تا هرچه زودتر جناب مدیر اینجوری بشن: :banghead::whiteflags:
با عرض معذرت از آقای مدیر.... :دی :گل
راست میگه دیگه! اگه ماهی یه گشت نجومی داشته باشید خیلی عالیه!
گشت بعدی: کویر مصـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــر (در ایران قرار دارد)

Kianoosh.S
04-12-2013, 01:43 PM
آقا ما یه روز نبودیما ... الان نزدیک آواییم، میایم و شورش و میخوابونیم :دی :دی

Mahdieh. GH
04-12-2013, 02:09 PM
ما گزارش و عکس میخوایم:Psmiley:
الانه که شورش گزارش و عکسو شروع کنیمhttp://forum.avastarco.com/forum/images/icons/icon12.png :56:

stargazer
04-12-2013, 03:44 PM
دوستان!
عزیزان !!!
چه خبره؟ هی شورش شورش !!! :23:
خوب شد یه کلمه راه افتاد اینجا
(همش تقصیر این راهنماست، بزارین برگرده ... :45:)
یکی دوبارش بامزه ست بعد اون دیگه بی مزه میشه :65::68:
بسه دیگه خواهشا... :22:
یخورده صبر داشته باشین :)
بزارین برسن از راه، خستگی در کنن، بعععععد ;)
در اولین فرصت گزارشها و عکسها رو هم میزارن. مثل همیشه...
همین :)

پیمان اکبرنیا
04-12-2013, 04:16 PM
دوستان ما رسیدیم و هوا هم ابری نشد تا خود صبح :)

رصد خیلی خوبی بود بدون دردسر و مشکل خاص :)

جای همه دوستان خالی بود ;)

حالا 1 روز مدیر نیست دلیل نمیشه که اینطوری شورش انجام بشه ها! :دی دفعه بعدی اسم این کلمه رو بشنوم برخورد قاطع خواهم کرد :دی

Tahereh Ramezani
04-12-2013, 06:33 PM
سلام سلام به همه ی دوستان ............. :hope my fake smile

خوب سفر ما با تأخیر ( این دفعه ) نسبتاً زیادی آغاز شد ! وسط راه هم جاتون خـــالـــــی نهار رو در فضای بــــــاز ماشین ! با تکان های شدیـــــداً ملایم ! صرف کردیم !! بین راه توقف کمی بابت خرید دوستان و البته ( تا جایی که یادمه ) برای اولین بار ! بستنی دادن !! ( خدمات آوااستار گشت !! :whoow: ) . خلاصه در ماشین کمی صحبت و خواب و پانتومیم و ... ( دوستان چند سوژه ی جالب جدید هم برای پانتومیم کشف کردن !! ) تا اینکه حدود ساعت 6 عصر به قصربهرام ( قصرآوا !! ) رسیدیم .

ابزار رو مستقر کردیم و در حین معرفی دوستان ، من و دو تن از دوستان به رصد رؤیت هلال پرداختیم که البته غبار بود ، و سپس یکی از دوستان هلال رو گرفت و رؤیت شد . با تاریک شدن هوا ، رصد رسماً شروع شد و تا حدود ساعت 4 صبح هم رصد کردیم . بعضی از دوستان صورت های فلکی رو آموزش دیدن و برخی دیگه هم جرم گیری و عکاسی کردن . ما هم ابتدا با دوچشمی رصد کردیم و سپس سراغ تلسکوپ cpc رفتیم تا تست کنیم که اون هم جرم گیری بلد هست و درست می گیره یا نه !! :39: ( ای بد نبود :pathead: !! البته به پای جرم گیری با دوچشمی که عمراً نمیرسه !! :دی ) خلاصه تا حدود 4 صبح رصد کردیـــــــــم که دیگه خیالمون از بابت جرم ها راحت شد و دیگه رفتیم سراغ بحث های علمــــــی !! ( إإ !! حالا کی گفت جن گیری ؟! :59: ) دیگه بعدش نرم نرمک ابرهای رصدی هم به جمعمون پیوستن !! واقعاً چه منظره ی زیبایی از طلوع درست کرده بودن !! ( طلوع خورشید از پشت ابرهای لایه لایه ای خیلی خیلی زیبا بود ............. :5: ) صبحانه رو صرف کردیم و بعد !! رسید به بخش خنده دار و نظرات دوستان از پشت تریبون آزاد مستند شبکه !! ( حالا نمیگم که بعضی دوستان ، دوستان دیگه رو به زور آوردن جلوی دوربین یا به زور از جلوی دوربین بردن کنار :yuush: !! آقا آقا نکنین این کارا رو ;) !! آقای مستند ، حالا کِی این برنامه مون پخش میشه ؟! ) بعد با سرپرستی جناب ثابتی ( آقای Kianoosh.S ) گشتی در اطراف زدیم و بسیار بسیار از اطلاعات زمین شناسیِ ایشون بهره بردیم .

و در آخر هم که هر رفتی ، بازگشتی داره .........

ولی کلاً و جدا از شوخی ، برنامه ی بسیار خوبی بود و از تک تک برگزارکنندگان گرامی متشکرم ........... ( آقای امام ، خانم حدادی ، آقای فروغی ، آقای اکبرنیا ، آقای ثابتی و سایر دوستان بزرگوار .............. ) و از دیدن دوستان جدید و دوستان قدیمی ، بسیار بسیار خوشحال شدم ............... :wink:

shayan.modigliani
04-12-2013, 08:38 PM
من تازه رسیدم خونه...هنوز حس می کنم رو پشت بوم قصر بهرامم

SAEED560
04-13-2013, 10:04 AM
سلام
بچه های که اومدن رصد خسته نباشن و بچه هایی که نیومدن هم جاشون خالی .
من اولین رصد دسته جمعی رو تجربه میکردم خودم به صورت انفرادی رصد کرده بودم ولی نمی دونستم به صورت دسته جمعی اونم با دوستانی انقدر عالی چقدر لذت بخشه .
با اجازتون کلی خوش گذشت و جای همتون و نتونستیم خالی کنیم چون اصلا وقت نبود:* در کل دست همه درد نکنه که یه شب رویایی رو برای ما درست کردن .
چند تا عکس از شب رصدی.
http://up.avastarco.com/images/xvh1szythxpwyr7qf.jpg
http://up.avastarco.com/images/6it7o7l89ftsh5fwa7e9.jpg
http://up.avastarco.com/images/7sww23z97io6i0jr86js.jpg
http://up.avastarco.com/images/oxf2eh93h6q0ensmoogj.jpg
http://up.avastarco.com/images/gzotepazouyl0wt3hiyf.jpg
http://up.avastarco.com/images/hbg7zqz05i5pruaxazi.jpg
http://up.avastarco.com/images/d9dmmr7p3uctrqrbp80g.jpg
به جورابا دقت کنین حرف نداره میگن لنگش نیست ... قابل توجه اقای امام
http://up.avastarco.com/images/xcvwkj2ro2x7bnb04v2.jpg
اینم صبح و منتظران خورشید

Viola
04-13-2013, 11:11 AM
مرسی دوستان خیلی خوب بود
اصن یه وضی عالی بود!!!!:thumbsup:
خیلی بچه ها هم باحال بودن و اطلاعات زیادی داشتن
من کاملا حس کردم که چقد اطلاعات نجومیم کم بود و چقد بهش اضافه شد
و چقد باید بدونم ک نمیدونم! بعنوان اولین رصد که محشر بود
تعداد زیادی هم جرم دیدیم که خیلی خوب بود
آزآقای امام ، آقای اکبرنیا ، آقای فروغی خیلی ممنونم و خسته هم نباشید خیلی!
دلم واسه بچه ها و کاراشون تنگ شده خیلی زیاد
واسه بچه هایی که از جاهای مختلف اومده بودنر، شادی و رخساره عکاسی خوبشون،پرهام ( مبلغ بسیار فعال انجمن نجوم ساری !!) علی احمدی و پانتومیماش !!! (مخصوصا رستگار !:دی ) ، سپیده خانم، امیر شایان نجاتی و دوست خوبش و پیدا کردن کلی جرم باهاشون ، طاها و استدلالای خوبش تو مافیا، آقای c&p و استعداد باحالش و خواهر گلش ، و آقای کیانوش و داشتن یه تجربه زمین شناسی عالی باهاشون و پیدا کردن فسیل و سنگای مختلف و کلا همه همه خیلی دلم براشون تنگ شده !
جای همه کسایی که نبودن خیلی خالی بود
امیدوارم دفه بعدی همه باشن و باشم (!) وباشیم و
بریم بیتیریکونیم!!!:rambo:

Kianoosh.S
04-13-2013, 11:12 AM
سلام به شما آواییان :rolleyes:

اول از هر چیزی از آقای امام و خانم حدادی و آقـــــــــــــــــــــــ ـای فروغی باید بخاطر تدارک این برنامه تشکر کنم.

برنامه بسیار خوبی بود فقط ای کاش گروه دیگه ای نمیامد. و ای کاش غبار هوا کمتر بود. مشکل آلودگی نوری هم که روز به روز داره پیچیده تر میشه.

جمع بسیار صمیمی و خوبی بود. کمتر رصد عمومی رو دیده بودم که اینطور صمیمی باشن. حالا یه چندتا عکس و داشته باشین تا سری بعدی ... :دی:rotflol:

http://s2.picofile.com/file/7724125913/IMG_0092.jpg (http://s2.picofile.com/file/7724125913/IMG_0092.jpg)

http://s2.picofile.com/file/7724130856/IMG_0676.jpg (http://s2.picofile.com/file/7724130856/IMG_0676.jpg)

http://s2.picofile.com/file/7724133117/IMG_0099.jpg (http://s2.picofile.com/file/7724133117/IMG_0099.jpg)

رخساره روشنی
04-13-2013, 11:34 AM
درود بر همه هم آوایی ها ی خودم
واقعا رصدی بود بس دل انگیز و پر خاطره جای همه آنهایی که نبودند خالی
من اولین بار بود که با بچه های آوا میرفتم رصد و همچنین اولین بار بود که می رفتم قصر بهرام
اول از همه سپاس زیــــــــــــــاد از آقای امام ، آقای فروغی (که واقعا برای پذیرایی خیلی زحمت کشیدند) ، خانوم حدادی زاده ، آقای اکبرنیا و... خیلی خیلی ممنون :)
گزارش من تصویری هست اما چون عکس ها خیلی زیاده به ترتیب میذارم

سری اول

قبل از حرکت دفتر آوا ...من به همراه دوستان کلی سعی کردیم اینو درست کنیم اخر هم آقای امام اومدن گذاشتن سر جاش و رفتن :whoow: ..........من ایمان آوردم :77:

http://up.avastarco.com/images/e2g9sxvlkqz4nxuda0mv.jpg (http://up.avastarco.com/images/e2g9sxvlkqz4nxuda0mv.jpg)

جمع آوری رضایت نامه های بچه ها

http://up.avastarco.com/images/g9homhzmnqr1awl5j5p2.jpg (http://up.avastarco.com/images/g9homhzmnqr1awl5j5p2.jpg)

معارفه داخل اتوبوس

http://up.avastarco.com/images/iay5ma1bn7nldg1cvdnf.jpg (http://up.avastarco.com/images/iay5ma1bn7nldg1cvdnf.jpg)

بستنی !!!

http://up.avastarco.com/images/oxd5aifghktt6moptb0.jpg (http://up.avastarco.com/images/oxd5aifghktt6moptb0.jpg)

و...برادران آوایی :16:

http://up.avastarco.com/images/oppt58gyyu3xohd3cznk.jpg (http://up.avastarco.com/images/oppt58gyyu3xohd3cznk.jpg)

منتظر باشید قسمت قصر بهرام تو راهه

subaro
04-13-2013, 01:08 PM
سلام

میشه قصه اون کره زمینو به ماهم بگید.به نظر خیلی چیز جالبی باشه.:71::106::blink:

مهدی ناصری
04-13-2013, 06:27 PM
قبل از هر چیز بگم جای خیلی از دوستان واقعا خالی بود، امیدوارم به زودی یه رصد دیگه داشته باشیم و این بار تعداد بیشتری رو ملاقات کنیم. :)

روز پنج شنبه با کمی تاخیر از تهران حرکت کردیم. آقای امام و بخشی از همراهان توی مینی بوس و ما هم به همراه آقای اکبرنیا و بخش دیگه در اتوبوس بودیم. از شهر که خارج شدیم خودمون رو توی اتوبوس یه معرفی کوتاه کردیم و بعد هم انتهای اتوبوس بچه ها پانتومیم راه انداختن، چند نفری هم مثل بنده اون جلو خوابیدن! البته ناگفته نماند که از اول تا آخر رصد از سوت زدن ها آقای C&P استفاده کردیم!! :65:

تا رسیدن به قصر بهرام یه توقف برای خوردن بستنی داشتیم و بعدش هم قبل از غروب به قصر بهرام رسیدیم. یه بار دیگه همه جمع شدیم و خودمون رو معرفی کردیم و بعد هم رفتیم سراغ رصد هلال اول ماه.....

متاسفانه رصد برای من با یک حادثه نه چندان خوشایند آغاز شد و مقر EQ5 که با خودم اورده بودم از بالای سه پایه سقوط کرد و داغون شد!! :th_cry: به این ترتیب قبل از تاریکی هوا برنامه های ما هم به فنا رفت و یه مقر هم برای مدتی فرستادیم مرخصی تا بعدا ببینم چه جوریه... :22:

هوا که تاریک شد همه رصد و عکاسی و اسکچ رو شروع کردن و تا موقع شام همه حسابی درگیر بودن. راستی علت اینکه این بار فقط برای 30 نفر مجوز داده بودن رو هم فهمیدیم. اون شب به غیر از گروه آوا استار، 2-3 تا گروه دیگه هم اومده بودن و شب شلوغی برای قصر بهرام بود.... خلاصه شب و رصد و بعد هم شام و ادامه کار... واقعا رصد با سی پی سی 8 اینچ لذت بخش بود، مخصوصا خوشه های کروی و کهکشان ها (ام 22، ام 13، کهکشان کلاه مکزیکی و ام 82 از جمله اجرامی بودن که خیلی زیبا از پشت تلسکوپ دیده می شدن). :Psmiley: فقط قصر بهرام یه بدی جدی داشت و اون هم غبار خیلی شدیدی بود که کیفیت رصدی رو خیلی پایین تر از حد قبلی خودش اورده بود.

نزدیک صبح و پیش از ابری شدن هوا دیگه کم کم خیلی ها خسته شدن و کنار تلسکوپ ها خلوت شد. ما که خبر نداشتیم بعضیا اون ور جن گیری راه انداختن همچنان مشغول رصد و عکاسی (بدون مقر) شدیم! با ابری شدن هوا تنها چیز شاخصی که از دست رفت دنباله دار پن استارز بود اما خوشبختانه ابر ها خیلی دیر رسیدن و راه شیری رو تونستیم به خوبی رصد کنیم.

آقای |Alireza| نزدیک بود سقوط کنن داخل سوراخ های بام قصر که از شانس خوبش فقط کفشش رفت خودش موند بالا!! آقای احسان خاطراتی از انتگرال و ... تعریف کردن؛ و آقای امام هم یه سری عکس جنی (!!) از بچه ها و پرهام (Astronomy) گرفتن که به زودی خواهید دید. C&P هم که معلومه دیگه سوت می زد! :دی

با نزدیک شدن به طلوع خورشید همه دوربین به دست رفتن برای مشاهده منظره که البته من و SSgumS دیگه از شدت خستگی نشسته خوابمون برد و طلوع رو ندیدیم! :cool:

بعد از خوردن صبحونه یه تریبون آزاد رصدی داشتیم که از قسمت های بسیار جذاب سفر بود، فیلمش هم هست حتما در یکی از برنامه ها قسمت هایی از اون پخش میشه. راستی تا Astronomy چیزی نگفته من به جاش بگم: تو رو خدا به سایت انجمن نجوم ساری سر بزنید کچلمون کرد از بس گفت!!! :102:

آخرین برنامه در قصر بهرام همراه شدن با آقای Kianoosh.S برای زمین شناسی اطراف قصر بود و بعد از اون دیگه کم کم حرکت کردیم به سمت تهران. در اتوبوس برگشت قبل از اینکه همه و همه بگیرن بخوابن آقای فروغی چند تا حرکت زدن که مدتی ملت رو سرگرم کرد؛ اما بلافاصله همه بی هوش شدن!! :37:

دیگه اتفاقی نیفتاد تا اینکه رسیدیم و دیگه رفتیم دنبال کار و زندگیمون.......

در کل رصد بسیار خوبی بود (برای من به جز اون قسمت که مقر رو سرویس کردم!)، جا داره از همه کسانی که زحمت کشیدن تشکر کنیم... :)
به امید رصد های بعدی...

Astronomy
04-13-2013, 06:41 PM
راستی تا Astronomy چیزی نگفته من به جاش بگم: تو رو خدا به سایت انجمن نجوم ساری سر بزنید کچلمون کرد از بس گفت!!! :102:
به سایت باشگاه نجوم ساری سر بزنید

WWW.SariSky.ir (http://sarisky.ir/)

:thumbsup:

rock_iml
04-13-2013, 07:04 PM
http://www.astroupload.com/uploads/1365866810811.jpg

yperseusy
04-13-2013, 07:09 PM
سلام

میشه قصه اون کره زمینو به ماهم بگید.به نظر خیلی چیز جالبی باشه.:71::106::blink:

سلام این کره زمینه مشکل اصلی تمامی برنامه های آواست از جلسه مدیران بگیرید تا جشن تولد و ... :))
اول جلسه خراب میکنیم تا آخرش درگیرش هستیم :))

شادي شهراييني
04-13-2013, 07:54 PM
سلام این کره زمینه مشکل اصلی تمامی برنامه های آواست از جلسه مدیران بگیرید تا جشن تولد و ... :))
اول جلسه خراب میکنیم تا آخرش درگیرش هستیم :))

دروودد...

بچه ها شاهدن من 2بار تونستم این کره رو درست کنم!!!
راستی عکساش هم و با کلی گزارش می ذارم تا امشب!!!!:دی

arefe jafarzadegan
04-13-2013, 08:06 PM
وای چقد خوش گذشته بهتون :)

kimiya-gh
04-13-2013, 08:21 PM
ای کاش ما هم میتونستیم بیایم و رصد تو مدرسه نبودش

شادي شهراييني
04-13-2013, 09:03 PM
دروووووووووود بر دوستان عزیزززززم...

اولین رصد با اوا...اولین بار در قصر بهرام...

اصن یک وضی بود!!!: دی خیــــــــــــــــــلی خوش گذشت جای همه بچه ها خالی!

خیلی خستم راستش 10_11ساعت تو راه بودم پس فعلا عکس می ذارم!!!: ))

اقای صادقیان در حال کار کردن روی کره!!!: دی
تمرکز...

http://www.astroupload.com/uploads/1365872540191.jpg (http://www.astroupload.com/)

اقای امام در عرض 5ثانیه!!!! قیافه دوستان!! : |||||
http://www.astroupload.com/uploads/1365872540232.jpg (http://www.astroupload.com/)
دوستای اوایی در حال خوردن نهار!
از سمت راست رخساره روشنی_خودم_پرهام سعیدی_هادی سلیمانی_علی طوافی

http://www.astroupload.com/uploads/1365872540263.jpg (http://www.astroupload.com/)

مهداد حقیقی!
http://www.astroupload.com/uploads/1365872540294.jpg (http://www.astroupload.com/)

جناب امام!!

http://www.astroupload.com/uploads/1365872540376.jpg (http://www.astroupload.com/)

مجتبی و زهرا!
ز گهواره تا گور بیخیال!!!!
: |||
http://www.astroupload.com/uploads/1365872540417.jpg (http://www.astroupload.com/)
اقای اکبرنیا در حال معارفه!
http://www.astroupload.com/uploads/1365872540458.jpg (http://www.astroupload.com/)
دوست خوبمون مجتبی!
http://www.astroupload.com/uploads/136587254059.jpg (http://www.astroupload.com/)

بچه ها در حال بستنی خوردن!!!
http://www.astroupload.com/uploads/13658725405510.jpg (http://www.astroupload.com/)

می بخشین اگه کیفیت مطلوب نبود!!!
کلــــــــــی دیگه هنوز عکس دارم! منتظر بقیش باشین!!! دی

sk..galaxy
04-13-2013, 09:17 PM
اون باذکنکه چیه تو دست آقای امام.....؟؟

Ali Ahmadi
04-13-2013, 09:48 PM
آره، به منم خیلی خوش گذشت ، ی سری عکس هس ی سری از دوستان گرفتن، خودشون محترمانه بیان لطف کنن دیگه بلند نشم :|

جای ی عده بی مرام خالی :|

دست دوستان درد نکنه،
خوش گذشت
اساسی

مداد رنگیهام
04-13-2013, 09:58 PM
خوشحالیم که به همگی خوش گذشته...:)
آقا این عکسا که همشون ستاره های آوا هستن پس کی عکسایی که از ستاره های آسمون گرفتینو میذارین ببینیم؟:)
دوستان اگه عکسهای رصدیشونو هم بذارن استفاده کنیم هم خیلی عالی میشه...

Pale_Rider
04-13-2013, 10:10 PM
سلام، رصد بسیار خوبی بود، می خوام یه گزارش بنویسم :)
ساعت 12:30 با اتوبوس شروع به حرکت کردیم ، من خیلی متوجه چیزی نشدم چون معمولا توی رفت می خوابم تا شب رصدی بیدار بمونم ، هــه ، رسیدیم ، از اینجا اصل اردو شروع می شود ؛
دوستم جناب amirshayan Nejati بسیار لطف داشت و اجازه داد از اپتیکش (دو چشمی) استفاده کنم ، بلافاصله پس از غروب خورشید با دوستان هلال ماه رو تجربه کردیم و بعدش 2-3 تا جرم ساده اعم از خوشه ی پروین و سحابی جبار رو گرفتیم ، تا اینجا چند نفری ما رو همراهی می کردند ، بعد از این چند تا جرم به حرف های آقای اکبرنیا که داشتن صورت فلکی درس می دادند رو گوش کردیم و من کلا با این طرز بیان آقای اکبرنیا اون تیکه رو کامل یاد گرفتم ، بعد از اینکه صحبت هاشون تموم شد به همراه amishayan nejati و ویولا به رصد اجرام خاص پرداختیم از مسیه گرفته تا ... کلا هر چی قشنگ بود می گرفتیم به این صورت بود که هر جرمی که بصورت تصادفی می خواستیم رو گرفتیم ، نسبتا گروه خوبی بودیم از این جهت که حدود 52 تا مسیه گرفتیم و 10-12 تا جرم غیر مسیه این در حالی بود که ما در ماراتن 22 تا جرم بیشتر نگرفتیم و برای من خیلی رخداد فرخنده ای بودش :) پس از این با آقای امام برای به دست آوردن حد قدرتلاش کردیم که حدودا آن را 5.5 بدست آوردیم ، ساعت حدودا چهار بود و از بین ما 6 تا فقط من و مهداد بیدار بودیم بنابراین تصمیم گرفتیم با ترکیبی از تلسکوپ Moris75 عزیز و دوربین عکاسی مهداد اثری فوق العاده بسازیم ، چیزی در این مورد نمی گم تا عکس ها رو ببینید خودتون ، بعد از اون هم صبح بود و رفتیم بیابان گردی و بسیار فوق العاده بود ، بعدش هم سوار اتوبوس شدیم که من کلش رو خواب تشریف داشتم ، از تمام دوستان برای اینچنین برنامه ی عالییی ای تشکر می کنم ...

Viola
04-13-2013, 10:19 PM
اون باذکنکه چیه تو دست آقای امام.....؟؟

آره دقیقا این سواله منم هس!!!

Ali Ahmadi
04-13-2013, 10:30 PM
این بادکنک ها شوخی نیستن،
تو دفتر آوا ، آقای امام با تعصب خاصی راجبشون حرف میزدن، شوخی نکنین باهاشون

Mostafa
04-13-2013, 10:31 PM
اون باد کنکه چیه تو دست آقای امام.....؟؟

آره دقیقا این سواله منم هس!!!

سوالتون اينه كه اون بادكنكه چيه ؟؟؟؟؟؟

اون بادكنكه .....، دقيقآ بادكنكه :دی

خيالتون راحت باشه ;)

Amir Shayan Nejati
04-13-2013, 10:48 PM
دوستم جناب amirshayan Nejati بسیار لطف داشت و اجازه داد از اپتیکش (دو چشمی) استفاده کنم
لطف چیه وظیفه بود...دوربین من متعلق به همه شماست:))
البته خیلیا تلسکوپ داشتن کلاسشون بالاس دیگه ولی بازم ما حزب دوچشمی هستیم:ِ))

شادي شهراييني
04-13-2013, 10:53 PM
اوا استار دوست دار محیط زیست!!!: دی
http://www.astroupload.com/uploads/1365873726131.jpg (http://www.astroupload.com/)
اقای فروغی عزیز...
http://www.astroupload.com/uploads/1365873726192.jpg (http://www.astroupload.com/)

http://www.astroupload.com/uploads/1365873726253.jpg (http://www.astroupload.com/)
Ehsan !!!
http://www.astroupload.com/uploads/1365873726324.jpg (http://www.astroupload.com/)

اخر اتوبوس بازی می کردیم همه اینجا بودن جا نبود!!! : ))
http://www.astroupload.com/uploads/1365873726365.jpg (http://www.astroupload.com/)

عملیات فوق سری اقای اکبرنیا و جناب امام!: دی
http://www.astroupload.com/uploads/1365873726416.jpg (http://www.astroupload.com/)

سوت زدن اقای C&P (واااای معرکه بود! )این جا فکرکنم اهنگ متن پدرخوانده رو می زدن!

http://www.astroupload.com/uploads/1365873726457.jpg (http://www.astroupload.com/)

علی احمدی تو حس!!!: دی
http://www.astroupload.com/uploads/1365873726498.jpg (http://www.astroupload.com/)

و ...
امیر شایان نجاتی!!!: دی
http://www.astroupload.com/uploads/1365873726539.jpg (http://www.astroupload.com/)

ادامه دارد....
:دی

Viola
04-13-2013, 10:56 PM
سوالتون اينه كه اون بادكنكه چيه ؟؟؟؟؟؟

اون بادكنكه .....، دقيقآ بادكنكه :دی

خيالتون راحت باشه ;)

هه مرسی بابت رفع ابهامات
الان خیالم به کلی راحت شد:دی
اره دیگه دقیقا بادکنکه

alitavafi
04-13-2013, 11:27 PM
چند عکس ... البته با گوشی دوربین!
عکسهای نجومی رو پس از آماده شدن قرار میدم.

http://alitavafi.persiangig.com/image/nojum/GHasr Bahraam 1392-01-22.23/DSC00002.JPG
یک 180درجه از بام قصربهرام

http://alitavafi.persiangig.com/image/nojum/GHasr Bahraam 1392-01-22.23/DSC00011.JPG
دوستان در تلاش برای عکاسی از طلوع

http://alitavafi.persiangig.com/image/nojum/GHasr Bahraam 1392-01-22.23/DSC00014.JPG
طلوع خورشید در پس هادی سلیمانی

http://alitavafi.persiangig.com/image/nojum/GHasr Bahraam 1392-01-22.23/DSC00016.JPG
بام تا بام... در قصر بهرام

Moris75
04-14-2013, 12:06 AM
دوباره سلام به دوستان گل آوایی منم دیدم تا وقت هست گزارش که نمیشه گفت یه چیزی بنویسیم :stupido:

والا من که شانس ندارم نشستم دو صفحه نوشتم همش پاک شده الان دارم سعی می کنم خودم رو راضی کنم از اول بنویسم :22:

قضیه از یکشنبه شب شروع شد که فهمیدم آره چنین گشتی هست و چون دیر وقت بود تصمیم گرفتم فردا با بچه ها راجع بهش صحبت

کنم صبح که آمدم با مهداد قضیه رو در میان گذاشتم از اون جایی که با آقای اکبرنیا کلاس داشتیم مهداد پیشنهاد داد بپرسیم ببینیم اصلا

جا هست که آقای اکبرنیا گفتند فکر میکنند پرشده و جا نیست حالا ما یه زنگ بزنیم شاید جا بود خلاصه این که پاک نا امید شدیم زنگ

تفریح بیکار بودیم که کفتم یه زنگ بزنم آوااستار شاید جا بود که بالاخره برای ما 6 جا رزرو کردند و ما هم خوشحال رفتیم سراغ

اقای ایرجی که تایید رو ازشون بگیریم ایشون اول صلاح ندیدن ولی بعد که اسرار کردیم قبول کردند البته قرار شد پنجشنبه 2 زنگ اول و

شنبه 6 زنگ کلاس پابرجا باشه (آخه فکرش رو بکن سعت 6 اومدی با هزار زوق و شوق این همه بنویسی در عرض 5 ثانیه پاک شه )

خلاصه ما هم خیلی خوشحال شدیم و از اینجا تا صبح پنج شنبه رو اسکیپ می کنیم ( باید ببخشید اگه ایرادات تایپی داشت شما هم

سا عت 11:30 متنتون پاک شه بخواین سریع از اول بنویسینش بهتر از این نمیشه)صبح از خواب بیدار شدم با یک خودکار رفتم مدرسه دو

زنگ با آقای موسوی کلاس مفیدی داشتیم که اتفاقا سلام رسوندن اما ما اینقدر جذب آسمونو دوستان شدیم که یادمون رفت بگیم بعد

از کلاس بعضی از بچه ها یکراست اومدن آوااستا اما من رفتم خونه وسایلم رو جع کردم بعد راهی شدم هنوز چند قدم تا رسیدنم مونده

بود که فهمیدم هیچگونه لباس گرم و گاپشن با خودم نیاوردم در اون لحظه بود که مرگ رو جلوی چشمام دیدم چون قبلا قصر بهرام رفته

بودم می دونستم دم صبح چقدر سرده اولین فکری که به ذهنم رسید پتوی دوستم زارع بو البته قبل از این که بگه یه کاپشن اضافی داره

خیالم راحت شد اما گفتم محض اطمینان هم که شده یه زنگ بزنم درسته که ساعت از 12 گذشته اما رسیدن و برام یه کاپشن آوردن

خلاصه د این هنگام دوباره آقای امام رو دیدم بعد سلامگفتن که وسایل رو اون گوشه بار بزنیم بعد سوار شیم صنوق رو که باز کردند تقریبا

پر بود تا وقتی که در اون سر اوتوبوس وسایل رو جا کردم ماشین عقب جلو کرد و غیره ساعت نزدیک 12:30 شده بود رفتم بالای اتوبوس

آب بخورم که در اونجا بود که شایان و مهداد منو به پرهام سعیدی معرفی کردند .(منو پرهام نمی شه گفت با هم دشمنی داشتیم اما از

بعد اون بحث قبل از مرحله 1 می شه گفت دل خوشی هم از هم نداشتیم.اما امیدوارم بتونیم دوستان خوبی برای هم باشیم و از همین

جا برایش آرزوی موفقیت در مرحله 2 رو می کنم در ضمن من تا اومدم وسایلم رو جمع کنم دیدم که همه رفتن و فرصت نشد با دوستان

خدافطی کنم که این کار رو در این پست انجام می دم پرهام جان خداحافظ:thumbsup:) از ماشین موقعی داشتن حضور و غیابو جمع آوری

رضایت نامه رو می کردن پیاده شدم (بهتر از شما چه پنهون رضایت نامه هم نداشتم) بعد از چند دقیقه خوشبختانه با تاخیرات تا لباس

ها اومد راه افتادیم وقتی رفتم لباس ها رو بگیرم دیدم یه هندونه اونجاست گفتم بیارمش می چسبه (محمد یکی از دوستام منو اغفال

کرد که بیارمش البته ته دل خودمم بود ها :wink:)که خودش هم داستانی در ساعت 4 صبح داره خلاصه سرتون رو درد نیارم تقریبا نزدیک یک

راه افتادیم وقتی از تهران خارج شدیم بهم دیگه معرفی شدیم و همدیگر رو شناختیم بعد اون پانتومیم بازی کردیم که از نظر من

مافیایی که بعدش به راه بود چیز دیگری بو و یکی از چیز هایی که من در اون لحظه فهمیدم این بود که بازی علی احمدی(ای بابا از اونم

خدافظی نکردیم باشه حالا خداحافظ:103:) خیلی خوب بود و دوم این اصلا گذر زمان رو نفهمیدیم و تا چشم باز کردیم دیدیم بار هامون رو

داریم از راهپله قصر بهرام بالا می کشیم بعد از یه استقرار نسبی بازم یک جلسه معارفه داشتیم و بعدشم که رفتیم سراغ هلال ماه که

البته چند دقیقه بعد از روئیت توسط دوستان با چسم هم دیده می شد بعد به اتفاق دو نفر از دوستام رفتیم پای تلسکوپ خودم که البته

هخطی اش زیاد طول کشید که اینرو مدیون مهدادم بگذریم بعد از این که کارمو تموم شد و درست تنظیمش کردیم شروع به جرم گیری یا

بهتره بگم جرم بینی کردیم البته صحبت های آقای اکبرنیا همه رو به دنبال خودش می کشوند چه افرادی که جرم بینی و جرم گیری می

کردند و چه آنها که ایستاده و گوش می دادند بهمین منوال میگذشت هر از چند گاهی هم اجرام تکراریرو برای بعضی ازدوستان می

گرفتیم در همین حین بود که با آقای ابراهیمیان آشنا شدم(آشنا که بودم اما از نزدیک ندیده بودمشون راستی از ایشون خدافظی

کردما)دنبال یه چشمی بین 10 تا 25 میلی متر می گشتن که آخرم نفهمیدم چرا خلاصه ما ساعت 15 دقیقه به 3 بود که رفتیم یه چرتی

بزنیم هنوز 5 دقیقه نگزشته بود که داخل چهادر 2 نفره 4نفر خوابیده بودند منم که شرایط رو دیدم بی خیال شدم رفتم یه دوری زدم یه

آبی خوردم اومدم دو باره به جرم بینی ادامه بدم که متوجه نبودن هندوانه ام شدم بدتر از اون هم لحظه ای بود که دیدم هندونه ام

شکسته شده (لحظه اول نهههههه لحظه دوم :omg: لحظه سوم:sad: لحظه چهارم:22: و لحظه پنجم هم شروع به بریدن و خو ردنو

قسمت کردن کردم )بعد از این که به اندازه کافی خوردم شروع به قسمت کردن هندوانه کردم و به تمام بچه ها در اون اطراف تعارف کردم

که بعضی ها بادیدن هندوانه در اون سرما پا به فرار گذاشتند جاتون خالی هندونه شیرینی بود بعد اون قضیه منو مهداد یه عکس دیپ

اسکای از سحابی رینگ گرفتیم که قراره پس فردا استکش کنم ظاهرا چیز خیلی خوبی از آب در نیومد اما به عنوان اولین تجربه بد نبود

این سری یه عکس بهتر می گیریم مهداد با این که قبلا دیپ اسکای گرفته بود تا حالا اینقدر عمیق کار نکرده بود بار اولمون بود اگه بد شد

مسخره مون نکنید ها پس فردا می گذارمش (احتمالا) ساعت حدود 5:30 بود دیگه بچه ها خیلی خوابشون می اومد از جمله منو مهداد

قابل توجه یکی از دوستانمون که اون موقع از خواب بیدار شد! یه چرتی زدم و در حین طلوع آفتاب بیدار شدم و طلوع آفتاب رو از دست

ندادم از عکس آقای امام هم که نمیشه گذشت عکس هنری زیبایی بود.در همون هنگام برنامه رو از آقای امام پرسیدیم و بعد از صرف

صبحانه و فیلمبرداری که نکته انحرافی اش هم ساری اسکای بود به زور صحبت های جالب کردن و بخصوص عطر خوش چایی که به

المپیاد هم زیاد مربوطه و غیره که دوستانی که ناظر بودند منظور منو می فهمند (کلا شوخی میکنما اما بازدید سارس اسکای از روزی

650 نفر پایین تر بیاد روی ip اش ddos می اندازم که دیگه بالا نیاد (شوخی کردم))اما بعد اون که با آقای کیانوش رفتیم مقداری در کویر

قدم زدیم و از اطلاعات زمین شناختی اشون استفاده کردیم و به جمع آوری فسیل پرداختیم که البته به نظر من در طبیعت نباید دست برد

و بهتر بود که این کار رو نمی کردیم برگشتیم تجربه عالی ای از کویر نوردی داشتم چون هوا ابری بود دوستام جریان رو می دونن اما اصلا

به زیبایی های کویر دقت نکرده بودم دی اون یک ساعت فرصت این کار رو داشتم بازگشتمون هم با خواب و آشنایی بدون خداحافظی

خلاصه می شد اما من و بقیه بچه های علامه به شدت منتظر بقیه برنامه های آوا استار و دیدار دوباره دوستان آوایی هستیم در اخر هم

جا داره که از عوامل محترم که در اجرای این برنامه دخالت داشتند :آقای امام آقای اکبرنیا آقای فروغی خانم حدادی زاده و ... کمال تشکر

رو داشته باشم و از دوستانی تجربه آشنایی با انها رو داشتم نیز تشکر و خدا حافظی کنم :دی :آقای ناصری و دوستشون SSgumS آقای

Mojtaba.M آقای |Alireza| آقای C&P که از سوت های هنریشون نمیشه گذشت آقای Kianoosh.S آقای alitavafi آقای hadi soleimani

خانم روشنی خانم شهرایینی خانم ویولا خانم رمضانی خانم گیسو و بقیه دوستان به امید دیدار:guntootsmiley[1]:

پ.ن:اونی که پاک شد از این بزرگتر بود همون بهتر. از کسانی هم که تا آخر خوندند متشکرم مثلا بحث جن گری بدون خبر ما رو نگفتم که

دیگه نیازی به توضیح نیس اما یکی از دوستای ما رفت دسشویی صدای خنده تو راه شنید بنده خدا بر گشت فکر کنم کار اونایی بوده که

ما رو بی خبر گذاشتن آها راستی به وبلاگ ما هم سر بزنید بزودی قراره سایت بشه (وبسایت بچه های گروه نجوم علامه طباطبایی) باتشکر

|Alireza|
04-14-2013, 12:21 AM
سلاممممممممم دوستان عزیز آوایی:)

واقعا رصد فوق العاده ای بود خیلی خوب بود همه چی.

این اولین رصدم با آوا استار بود.

اولین بار هم بود که به قصر بهرام میرفتم.

جای همه ی آوایی های عزیزی که نتونستن بیان خالی.

یه تشکر ویژه هم از آقای امام آقای اکبرنیا خانم حدادی زاده برای این رصد به موقع و خوب و همچنین آقای فروغی که بسیار برای پذیرایی زحمت کشیدن.

بسیار سپاسگذارم :گل

گزارش من هم به صورت تصویریه.

و بیشترش هم از قصر بهرامه
====================================
http://up.avastarco.com/images/x4qfedseqxrdhcxgzk5e.jpg (http://up.avastarco.com/images/x4qfedseqxrdhcxgzk5e.jpg)
این تصویر نشون میده که ما چقدر به موقع رسیدیم.خیلی ممنون

[/URL]http://up.avastarco.com/images/lf29v8cpyik8l8xr75v.jpg (http://up.avastarco.com/images/lf29v8cpyik8l8xr75v.jpg)
سوژه شناسایی شد.همون بادکنکه
Astronomy.mojtaba.m rokhsare Roshani.شادی شهرایینی AliAhmadi

http://up.avastarco.com/images/ahs7cg2cwbyiflh25zxv.jpg (http://up.avastarco.com/images/ahs7cg2cwbyiflh25zxv.jpg)

جغد آوا در حال بالا رفتن!

http://up.avastarco.com/images/uatdjvv1z2517d7ru4hg.jpg (http://up.avastarco.com/images/uatdjvv1z2517d7ru4hg.jpg)

آقای فروغی عزیز

http://up.avastarco.com/images/pci6pavewz0srdyqu55l.jpg (http://up.avastarco.com/images/pci6pavewz0srdyqu55l.jpg)
AliAhmadi عزیز

http://up.avastarco.com/images/seh3a74ki1mmue6kup1.jpg (http://up.avastarco.com/images/seh3a74ki1mmue6kup1.jpg)
karimiss gisso hasti Ehsan

[URL=http://up.avastarco.com/]http://up.avastarco.com/images/ywqs2wd443i2az9g227.jpg (http://up.avastarco.com/images/ywqs2wd443i2az9g227.jpg)
Astronomy صدا بردار افتخاری آوا:به سایت باشگاه نجوم ساری سر بزنید sarisky.ir:grin:

SAEED560
04-14-2013, 12:30 AM
روایایی از جنس واقعیت

علی احمدی مافیا ست . اره هست می دونی چرا ، برای اینکه به مرضیه گفت یه نفر مونده که بشناسیم اونم طاهاست . تا الان اصلا حرف نزده بود چی شد که یکدفعه شروع کرده به تهمت زدن . حالا کی موافقه که رای گیری کنیم .... خدا (اقای اکبر نیا) رای بگیر . همه ساکت . ساکت ، رای میگیریم . 1.2.3..4........... 11 خب علی احمدی مافیاست .
صدای هورای بچه ها تمام اتوبوس رو پر کرد . پلیسا اول شدن و همه مافیا رو شناسایی کردن . دیگه کم کم داشتیم میرسیدیم از دور نمای نیمه ای از قصر بهرام معلوم بود . مشغول نگاه کردن به قصر بهرام بودیم که متوجه گیر کردن ماشین پژو 206 سفید رنگی شدیم که از تهران همراه ما بود و برای فیلمبرداری اومده بود . در هر صو.رت اقای کیانوش و اقای قبادی به همراه راننده کمکی پیداده شدند و برای کمک به ماشین رفتند.
حالا دیگه به قصر بهرام رسیده بودیم بچه ا هر کدوم وسایلشون و برداشتند و به مسیری که اقای امام از پشت بام قصر فریاد می زد رفتیم . قسمت جنوبی رو کلا به تسخیر خودمون دراوردیم . شروع به نصب وسایل کردیم .
وقتی وسایل نصب شد با هماهنگی که اقای امام بچه ها به معرفی خودشون پرداختند . من saeed560 هستم و خوشحالم که امشب رو با شما ها صبح می کنم و در زیر این اسمون با شما هستم . نفر بعدی اقایC&P و خواهرشون بودند که در همسایگی من به سر میبردند.
بیایید اینم حلال ماه نو . اره حلال رویت شد با دوربین دوچشمی که اونجا بود . با تاریک شدن اسمون زیبا تر میشد. محوتماشای اسمون بودم که اقای اکبر نیا کلاس اموزشی برای شناخت صور فلکی رو شروع کردند . دیگه وقت شام شده بود و کلاس هم رو به اتمام بود . با شکمی گشنه و حالی خراب خودم و رسوندم به قسمت پخش غذا . گشنم بود و غذا رو کرفتم و به همراه احسان و دیگر بچه ا نشستیم پای سفره ایی که جنسش از سنگ فرش بود .
وای چقدر زیباست . اره واقعا زیبا بود اون راه شیری بود انقدر زیبا بود که نمی تونستی ازش چشم برداری . با دوربین دوچشمی شیرچه رفتم سمتش . انقدر ستاره بود که چشم ادمو می زد چند دقیقه ایی رو با اون سر کردم و نا خدا گاه کشیده شدم به سمت صدای بچه ا که توی اتاقی جمع شده بودند منم رفتم اونجا و با یحثی که شروع کرده بودند کلی ترسیدم چون در مورد جن بود و از همه بیشتر اون سوسکی روی سر بچه ها در حال راه رفتن بود منظورم روی سقفه .
دوربین ها اماه شوده بود برای عکاسی از خورشید . هر کدوم از ماها برای اینکه لحظه به یاد موندیو ثبت کنیم روی گنبدها پهن شه بودیم . نور زرد بیستر و بیشتر میشد تا جایی که نمی شد بهش زیاد نگاه کرد . من چشما مو ریز کردم که بهتر ببینم که با صدای بوق یه ماشین از خواب بیدار شدم .
باورم نیمشد که همش خواب بود
ای بابا همش خواب بود.

رخساره روشنی
04-14-2013, 12:39 AM
پاسگاه مبارکیه

http://up.avastarco.com/images/hk1itrwtioyuy9btrzn5.jpg

آقای امام و CPC عزیز :دی

http://up.avastarco.com/images/mgcbyq30vq5t0o92sqz.jpg

قسمت معرفی

http://up.avastarco.com/images/27mgpp1b48vl4ydqpy7.jpg

مدیر ...برادر پیمان :wink:

http://up.avastarco.com/images/17n1ibz1bz3bxb40gcdi.jpg

غروب قصر بهرام

http://up.avastarco.com/images/xdz0fbtxneu6gsdqnk5o.jpg

رخساره روشنی
04-14-2013, 01:20 AM
دارم سعی میکنم همه عکسارو بزارم برم پی زندگیم ببخشید که پشت سر هم پست میزارم

هلال رویت شد

http://up.avastarco.com/images/z7dacsw9fjfmkysvvkv1.jpg (http://up.avastarco.com/)

بعد از صرف شام همه دیگه سخت درگیر عکاسی و رصد بودن
بعد رفتن سراغ جن گیری
که کفش جناب |علیرضا| افتاد پایین

http://up.avastarco.com/images/u4m1s9f9ovqnoitmuv3j.jpg (http://up.avastarco.com/)

من خودم روحم

http://up.avastarco.com/images/aeif8ld1hr3z2bxsha5h.jpg (http://up.avastarco.com/)

منتظران طلوع

http://up.avastarco.com/images/4m1kbjbz6grfod7jbpz.jpg (http://up.avastarco.com/)

بعد ازصبحانه بخش فیلم برداری و مستند
پشت صحنه

http://up.avastarco.com/images/gkogldfptwt539ddfp3s.jpg (http://up.avastarco.com/)

جلوی صحنه ( با تشکر از صدابردار محترم ، اسپانسر باشگاه نجوم ساری :دی )

http://up.avastarco.com/images/mpkwdlrqw0bo3oiazl8.jpg (http://up.avastarco.com/)

تقریبا تموم شد بخش آخر تا لحظاتی دیگر ....

رخساره روشنی
04-14-2013, 01:34 AM
همه داشتن فیلم میدیدن

http://up.avastarco.com/images/0yhsyq0jpnb45cqrqb2q.jpg (http://up.avastarco.com/)

که آقای فروغی اومدن این سنگ رو بلند کردن ببریم تهران سوغاتی که نشد :دی

http://up.avastarco.com/images/26ygxha6n1s6iudb9sko.jpg (http://up.avastarco.com/)

در همون لحظات بود که آقای اکبرنیا و taha nagahi خواب بودن

http://up.avastarco.com/images/ewbojd87q1ic2546ecv6.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/qod4kmld96r5spffuax.jpg (http://up.avastarco.com/)

پایان ( البته هم چنان کلی عکس هست ولی اکه بخوام بزارم فکر کنم دو صفحه دیگه لازم باشه )

خیلی رصد خوبی بود
به امید دیدار در برنامه های بعدی:)
پ.ن : یادم رفت بگم از دوستان خداحافظی نکردم خیلی بد شد ؛من داخل اون یکی ماشین بودم و تا ما رسیدیم بقیه رفته بودن (!)

mahdad_haghighi
04-14-2013, 09:45 AM
سلام بر دوستان عزیز آوایی :)

خیلی ها آماده بودند و تجدید دیدار مایه خرسندی شد و خیلی ها نیامده بودند که تنها می توان گفت حیف . دومین رصدم با جمع آوا استاری ها شاید از اولی بهتر نبود ولی کم از آن هم نداشت . دردسرهایی که برای آمدن کشیده بودیم لذت رصد را بیشتر کرده بود . به امید دیدار دوباره دوستان در برنامه های آینده ;)

پ.ن: لطفا انقدر ننویسید که چیزی برای بقیه نمونه (مخاطب خاص) :دی

Kianoosh.S
04-14-2013, 10:30 AM
http://s2.picofile.com/file/7725165264/AvaStar.jpg

دریافت عکس دسته جمعی در سایز اصلی : اینجا (http://s2.picofile.com/file/7724788816/IMG_0691.jpg)

http://s3.picofile.com/file/7725168060/QBC1.jpg

http://s2.picofile.com/file/7725179993/IMG_0714.jpg

http://s2.picofile.com/file/7725257953/IMG_0671.jpg

مامور الطعام :دی :دی :دی

http://s3.picofile.com/file/7725259030/IMG_0678.jpg

http://s3.picofile.com/file/7725255806/IMG_0628.jpg

م.ح.اربابی فر
04-14-2013, 10:50 AM
توی این عکس همه با کاپشن و شال و کلاه و سویشرت و اینان
اونوقت این دوست هنرمند و سوتمندمون (!) جناب C&P با آستین کوتاهه
من فقط رمز موفقیتشو می خواستم بدونم چیه
(البته پیام فروغی عزیز هم با آستین کوتاهه که خب رمز موفقیت اونو میدونم اما برای من هیچ وقت عملی نبود)
http://up.avastarco.com/images/0yhsyq0jpnb45cqrqb2q.jpg

شادي شهراييني
04-14-2013, 11:19 AM
درود...
فکر کنم این سری سوم باشه عکس می ذارم!: دی

علمدار اوا...
http://up.avastarco.com/images/a6nqcauxs5ot75uavl6.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/3iiq8g15rmrrvbji7.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/27r6rlk5ga4wc4yz96k.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/dsio1l10uj7b6608d8kh.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/3h4u2apfpt5w4yl9yk.jpg (http://up.avastarco.com/)

فکر کنم همه بچه ها از این صحنه حداقل یک عکس دارن!: ))
http://up.avastarco.com/images/usdkea3stffjrch1jjl.jpg (http://up.avastarco.com/)

یعنی ما 3 ساعت داشتیم فکر می کردیم که چند جفت جوراب خریدن!!!
گفتیم حتما 3جفت خریدن برای 2تا تلسکوپ! ولی اقای امام گفتن 3جفت خریدیم تو هر پایه ی تلسکوپ 2تا جوراب کردیم تا مقاوم تر بشه!!! قیافه اقای امام...: دی _ قیافه ما...: |
http://up.avastarco.com/images/y1mtsbh13ogefcjtip13.jpg (http://up.avastarco.com/)
جا بادکنکی!!!
http://up.avastarco.com/images/ml5byb71n747bfqxod9r.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/qu04xcln284hlyt3d21z.jpg (http://up.avastarco.com/)

اقا همش می نویسه شما خیلی تصویر استفاده کردین! شما کنار هرجمله یک دی بذارین دیگه!!!و نمیشه تو یک پست کلی عکس گذاشت برای همین چند قسمتی میشه !!
و هنووووووووز ادامه دارد!

Esmaeilpour
04-14-2013, 11:32 AM
توی این عکس همه با کاپشن و شال و کلاه و سویشرت و اینان
اونوقت این دوست هنرمند و سوتمندمون (!) جناب C&P با آستین کوتاهه
من فقط رمز موفقیتشو می خواستم بدونم چیه
(البته پیام فروغی عزیز هم با آستین کوتاهه که خب رمز موفقیت اونو میدونم اما برای من هیچ وقت عملی نبود)

:))
اصلا دلیل علاقه مند شدن من به نجوم همینه دیگه :دی

Esmaeilpour
04-14-2013, 11:44 AM
خیلی خیلی از لطفتون ممنونم.چقدر من معروف شدم تو این سفر :دی
ازتون خیلی عذر می خوام که مغز شمایی رو که اومدین کویر تا از سکوتش لذت ببرید تا صبح خوردم.به آقای اکبر نیا هم گفتم تنها راه خلاص شدن از این وضعیت اینه که رصد های آوا رو از این به بعد مخفیانه برگزار کنید یا تدبیری بیندیشید اینترنت من دو سه شب قبل رصد قطع بشه یا چیزی شبیه این :)).خلاصه این که ماجرای سوت زدن منو آقا مهدی ناصری از همه بهتر بیان کرد :))

C&P هم که معلومه دیگه سوت می زد! :دی

اما در مورد رصد.دوربینم در رصد قبلی نابود شده بود و متاسفانه عکسی ندارم که بذارم.این رو به جرئت می گم و هرچه رصد میرم مطمئن تر میشم که رصد با آوا یه چیز دیگس.خدا وکیلی راست می گم.یعنی هیچ رصدی رصد آوا نمیشه.رصدی که من با خیال راحت خواهرمو برای اولین بار عمرش اوردم رصد و مطمئن بودم چون با آوا میریم بازخورد خوبی ازش می گیرم و چنین هم شد.شاید یکی از پربار ترین رصد ها هم همین رصد پریشب بود برای من.نمی دونم چی شد ولی هر جرمی رو می خواستم تونستم بگیرم و نمی دونم پنجشنبه یه چیزیم شده بود یا شب ماراتن ؟ :))
جمع آوا خیلی جمع خوب و جالبیه.خیلی جالبه.یعنی اصلا انگار با صمیمی ترین دوستام دارم میرم اصن یه چیز میگم یه چیز میشنویا :)
جای خیلی ها خالی بود.هم از بچه های خوب آوا.(به طور خاص جای خالی space رو خیلی احساس کردم) و همینطور جای دوستانی که امتحانی کلاسی چیزی داشتن و نتونستن بیان.من با خانم gissoo موافقم که این رصد مثل همه ی رصد های آوا عااااااااااااااااااااالی بود اما یه خرده بهتر(البته بیشتر از یه خرده بهتر :دی )

space
04-14-2013, 12:02 PM
حسابی بهتون خوش گذشته ها
حالا رصد بعدی ما هم می آیم اینجا دل شما رو آب میکنیم:)
خیلی از عکس های خوبتون ممنون
چند تا درخواست
اول اینکه
در مورد این روش عکاسی توضیح میده یکی برای من؟برای تایم لپس استفاده میشه؟(منتظر تایم لپس هستیم ها:) )
[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/dsio1l10uj7b6608d8kh.jpg"]http://up.avastarco.com/images/dsio1l10uj7b6608d8kh.jpg (http://up.avastarco.com/images/dsio1l10uj7b6608d8kh.jpg)

و اینکه از رسم های گذشته آوا معرفی اعضا محترم در عکس ها هستش که تو تولد آوا انجام ندادید گذاشتیم به حساب انبوه جمعیت:)) اما این عکس جمعی رو یکی زحمتشو بکشه دیگه(شما معارفه داشتید اونجا، پس ما چی؟؟؟)بخصوص اینکه اعضایی هستند که ملاقاتشون نکردیم;)

Zahra Esmaeilpour
04-14-2013, 02:39 PM
سلام،
منم که تا الان عضو نبودم و در واقع بعد از اولین سفرم با آوا عضو فرومش شدم،(با چشم باز انتخاب کردم!!!;)) لازم میدونم از همه ی دوستانی که لطف داشتن و باعث شدن اولین سفر رصدیم خیلی خاطره انگیز بشه برام تشکر کنم. از آقای امام و آقای اکبرنیا که باعث شدند چیزای جدید یاد بگیرم گرفته تا بقیه بچه ها که کلی جوو دوستانه کردن و نذاشتن ذره ای غریبیم بکنه!!:دی:دی مرسییییی!
امیدوارم بازم با شما دوستان شانس تجربه مجدد رصدی رو پیدا کنم! :)
بازم ممنون :)

gissoo
04-14-2013, 03:25 PM
منم چند تا عكس از رصد بسيار خوبمون ميگذارم،
اين ثابت ميكنه ايندفعه ما قبل از غروب رسيديم:

[/URL]http://up.avastarco.com/images/7mfx5ng0nnfg6e1tml.jpg (http://up.avastarco.com/images/7mfx5ng0nnfg6e1tml.jpg)

اينم معارفه و معرفی عامل ابری شدن هوا تو رصدهای آوا

http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg (http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg)

نمايی از شاه نشين قصربهرام با حضور خانم hasti (فكر كنم دستاشو باز كرده برای استقبال از ابرها)

http://up.avastarco.com/images/59gxbn6f1e0rdc291mr.jpg (http://up.avastarco.com/images/59gxbn6f1e0rdc291mr.jpg)

آقای فروغی در حال تفكر برای تداركات

http://up.avastarco.com/images/vrewoorq62faxe8bnoqu.jpg (http://up.avastarco.com/images/vrewoorq62faxe8bnoqu.jpg)

اينم نمايی دور از محلی به نام حرمسرا در حدود يك كيلومتری قصر

[URL="http://up.avastarco.com/images/w3jp3wbv9d8h5y23bfy.jpg"]http://up.avastarco.com/images/w3jp3wbv9d8h5y23bfy.jpg (http://up.avastarco.com/images/w3jp3wbv9d8h5y23bfy.jpg)

Esmaeilpour
04-14-2013, 04:18 PM
سلام،
منم که تا الان عضو نبودم و در واقع بعد از اولین سفرم با آوا عضو فرومش شدم،(با چشم باز انتخاب کردم!!!;)) لازم میدونم از همه ی دوستانی که لطف داشتن و باعث شدن اولین سفر رصدیم خیلی خاطره انگیز بشه برام تشکر کنم. از آقای امام و آقای اکبرنیا که باعث شدند چیزای جدید یاد بگیرم گرفته تا بقیه بچه ها که کلی جوو دوستانه کردن و نذاشتن ذره ای غریبیم بکنه!!:دی:دی مرسییییی!
امیدوارم بازم با شما دوستان شانس تجربه مجدد رصدی رو پیدا کنم! :)
بازم ممنون :)
و همین طور از برادر خوبشون تشکر می کنند :))

|Alireza|
04-14-2013, 08:30 PM
سلام مجدد: )
سری دوم و آخر تصاویر:

http://up.avastarco.com/images/i7dru8wtmh1z7ea1aur.jpg (http://up.avastarco.com/images/i7dru8wtmh1z7ea1aur.jpg)
پله پله تا ملاقات خدا!

http://up.avastarco.com/images/k6h7476s80k3wchiu560.jpg (http://up.avastarco.com/images/k6h7476s80k3wchiu560.jpg)
مدیر گرامی

http://up.avastarco.com/images/d21y5upgr3zu4zd0o0.jpg (http://up.avastarco.com/images/d21y5upgr3zu4zd0o0.jpg)
آقای امام و تلاش های بی وقفه

http://up.avastarco.com/images/aiq0m69ltn1yyqd4r1.jpg (http://up.avastarco.com/images/aiq0m69ltn1yyqd4r1.jpg)
دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.(با تشکر از Astronomy عزیز)ساعت 19:43 .

http://up.avastarco.com/images/vauwzy1njwyu5wlcdfup.jpg (http://up.avastarco.com/images/vauwzy1njwyu5wlcdfup.jpg)
کالبد شکافی!: دی

http://up.avastarco.com/images/yf2ahtqyauyd7p0nxqsk.jpg (http://up.avastarco.com/images/yf2ahtqyauyd7p0nxqsk.jpg)
طلوع

http://up.avastarco.com/images/nie4ozwl0zvb8l1awm.jpg (http://up.avastarco.com/images/nie4ozwl0zvb8l1awm.jpg)
آوا همه جا(با تشکر از خانم شهرایینی)

http://up.avastarco.com/images/2qaz1m599w6imz2b687.jpg (http://up.avastarco.com/)
بر بام قصر بهرام 4:17 صبح.

http://up.avastarco.com/images/tdiaxs8zshbv63i4t.jpg (http://up.avastarco.com/images/tdiaxs8zshbv63i4t.jpg)
به طلوع نزدیک میشوید!: دی

http://up.avastarco.com/images/hwdo1mmzbvg0dshnxm8v.jpg (http://up.avastarco.com/images/hwdo1mmzbvg0dshnxm8v.jpg)
لحظه ی غم انگیز جدایی!

================================================== ===========
جا داره یه خسته نباشید هم به همه ی دوستانی که از راه های دور مثل همدان قروه خوی ساری آمل سبزوار تشریف اوردن بگم.

یه تشکر ویژه از همه ی عزیزانی که دست به دست هم باعث شدن یک شب رصدی عالی رو در خاطرهامون ثبت کنیم میکنم.

Kianoosh.S
04-14-2013, 10:05 PM
بابا عکسای نجومی رو هم بذارین. ملت شک کردن که اصلا ما رفته بودیم رصد یا حتی دو به شکن که هوا صاف بوده یا ابری . :blink: :confused:

http://up.avastarco.com/images/ggjycrgcz3zdpl6ibiz7.jpg

http://up.avastarco.com/images/mynsk3po8kirxae7b20h.jpg

یک فریم و حذف کردم. نمیدونم ملت پروژکتور با خودشون آورده بودن یا چراغ قوه :22:

http://up.avastarco.com/images/iagt9j37ymrn8gp5341e.jpg

صفای نیمه ‌شبان عالمی دگر دارد
سکوت مطلق شب رازها به بر دارد

دلم ز خلوت شب دل نمی‌کند ، زیرا
دعای نیمه ‌شبان بیشتر اثر دارد

karimisss
04-15-2013, 12:08 PM
اینجا اهواز است

و اما من

کلا بنده هر رصد که پیش میرم تعداد عکسام کمتر میشه ، البته سعی میکنم مفید تر باشن
یه گزارش کوچولو که از طلوع آفتاب شروع میشه

http://up.avastarco.com/images/fo5yx02ibiscq7q3tgkd.jpg

انقدر گفتن جن رو روح و روان من تاثیر منفی گذاشت ، اینم نتیجشه . بفرمایید دوستان

http://up.avastarco.com/images/mgpj48zinvzoi1f5lkal.jpg

مدیر خسته ، بنده خدا اتقدر زحمت کشیدن نایی براشون نمونده بود. ممنون بابت توضیحات خوب صور فلکی

http://up.avastarco.com/images/vq1lt3zuhgxgtdtoyb5z.jpg

مراحل فیلم برداری

http://up.avastarco.com/images/usxjfqoz9ywe0nxgoif7.jpg

http://up.avastarco.com/images/b5ld3d2wozctgesjhmbz.jpg

http://up.avastarco.com/images/iveolpy6e5ggvg7ms8c.jpg

مدیر خسته

http://up.avastarco.com/images/sktx6epifmb35w51lh26.jpg

طاها ، کوچکترین رصدگر . دوستان به من خیلییییییییییییی لطف داشتند سر ماجرای اسکچ کشیدن بنده طاهای عزیز اومده بود از دلم در بیاره.
آقای ابراهیمیان هم که کلا قلبشون درد میگرفت از مسائل مختلف

http://up.avastarco.com/images/zfh513131umaxgntngie.jpg

گشت فسیل یابی

http://up.avastarco.com/images/ozpqgn26aennbuf5778w.jpg

بازگشت از این گشت

http://up.avastarco.com/images/qdr28u1gkno8jytjgar.jpg

مختصر و مفید

راستی رخساره جان من با دوربینت سه تا عکس از مدیرانی که خوابیده بودند گرفتم اگه لطف کنی اینجا بزاری ممنون میشم .

Taha Nagahi
04-15-2013, 03:20 PM
سلام این هم گزارش تصویری من.

http://up.avastarco.com/images/u9xghl4ck9b30b3v3a3.jpg

قصر بهرام و پرچمی که آقای امام از ماراتن گذاشته بودند.

http://up.avastarco.com/images/zkqnbk6qr1eq2wzl6elw.jpg

جمع آوااستاری به ترتیب از راست به چپ:علی احمدی - پرهام(Astronomy) - شادی شهرایینی - رخساره روشنی

http://up.avastarco.com/images/mvoqljwv3bf9ppupb3ev.jpg

http://up.avastarco.com/images/2l49q22lchijnhevwf.jpg

سخنرانی مختصر آقای امام

http://up.avastarco.com/images/u8jvwbxnl94w6lltvxvu.jpg

اعضا هنگام گوش دادن به صحبت های آقای امام

منتظر گزارش متنی باشید...

Tahereh Ramezani
04-15-2013, 07:59 PM
امکانش هست که فیلم مستندی که با دوربین آقای مستند ( آقای فروتن ) گرفته شد ، در فروم گذاشته بشه ؟ :) یادمه که آقای سلیمانی هم همه رو فیلم گرفتن ( جلو و پشت صحنه ) !! ( فیلمشون چی شد ؟؟ ) :)

اگر امکانش باشه که هر دو فیلم ( بدون حذفیات !! ) در فروم گذاشته بشه ، ممنون میشم ;)

mohsen4465
04-15-2013, 08:22 PM
ببخشید تو عکس نمیشه خوب تشخیص داد، اونی که پیداش کردین واقعاً فسیل بود؟
الان دست کیه؟ فسیل چی هست؟

لطفاً چند تا نسخه تمام تمام روزلوشنش رو بذارید تو تاپیک جویندگان فسیل (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1110-جویندگان-فسیل) تا بررسیش کنیم.

پیمان اکبرنیا
04-15-2013, 10:09 PM
ببخشید تو عکس نمیشه خوب تشخیص داد، اونی که پیداش کردین واقعاً فسیل بود؟
الان دست کیه؟ فسیل چی هست؟

لطفاً چند تا نسخه تمام تمام روزلوشنش رو بذارید تو تاپیک جویندگان فسیل (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?1110-جویندگان-فسیل) تا بررسیش کنیم.

اون منطقه کلا پر از فسیل موجودات دریایی است چون قبلا دریا بوده :) چیز نایابی نیست اگر برید میتونید ده‌ها فسیل پیدا کنید. ما در نیم ساعت جست و جو کلی پیدا کردیم :) در میان لایه‌های رسوبی پر از فسیله :)

mohsen4465
04-15-2013, 10:17 PM
اون منطقه کلا پر از فسیل موجودات دریایی است چون قبلا دریا بوده :) چیز نایابی نیست اگر برید میتونید ده‌ها فسیل پیدا کنید. ما در نیم ساعت جست و جو کلی پیدا کردیم :) در میان لایه‌های رسوبی پر از فسیله :) پس دیگه واجب شد بیام. :دی فسیل ها بشکل لایه لایه روی هم هستند. مطمئناً زیر این لایه فسیلی، لایه های فسیلی دیگه ای وجود دارن که بسیار قدیمی ترن. البته اگه بشه بیرون زدگی لایه های زیری رو پیدا کرد.

Kianoosh.S
04-15-2013, 10:56 PM
والا آقا محسن من چکش زمین شناسی نگرفتم. اگه داشتم هم هیچوقت این فسیل و از سنگ (سنگ آهک) بیرون نمیاوردم چون یه زمانی اگه یه گروه فسیل شناس اونجا بره این فسیلا به کار تحقیقش میاد. حتی فسیلهایی که بچه ها پیدا کردن هم دوس نداشتم با خودشون بیارن. سری قبل که شاگردامو بردم کلا اونجا رو درو کردن. ما استاد فسیل شناسیمون هم تاکید داشت فسیل های یک منطقه رو با خودمون نیاریم .

ولی یه نکته ای رو در تحقیقاتی بدست آوردم. در سمت شمال غربی سیاه کوه، رخنمونی از سازند قم وجود داره. یعنی سنگهایی مثل آهک یا حتی مارن که بچه ها هم دیدن. سن سازند قم در منطقه قصر بهرام طبق تحقیقی که انجام شده، مربوط هست به حدودا 20 تا 16 میلیون سال پیش . در منطقه عین الرشید هم که به اسم کاروانسرای اون منطقه شناخته میشه، همین سازند و با همین مشخصات سن و سنگ شناسی وجود داره.

marzieh
04-15-2013, 11:00 PM
سلام دوستان
خوش گذشت رصد؟؟ ( چه حرفیه مگه میشه خوش نگذره!)
چقد دلم می سوزه پستهارا میبینم... دلم واسه رصد یه ذره شده:(

Soha Alipour
04-16-2013, 12:26 AM
چند تا عکس که من ، سالی و شایان گرفتیم :16:

سالومه
http://uploadir.com/user/uploads/9ctlv61u/download
سالومه و علی و حرکات اکروباتیک
http://uploadir.com/user/uploads/tkyqyce5/download

http://uploadir.com/user/uploads/e2s9t2wx/download

http://uploadir.com/user/uploads/55q4igb6/download

http://uploadir.com/user/uploads/rt8r6rpz/download

http://uploadir.com/user/uploads/2j299tey/download

http://uploadir.com/user/uploads/wpzvj00g/download

http://uploadir.com/user/uploads/tnf9ykuh/download

Soroush Samadi
04-16-2013, 10:10 AM
چند تا عکس که من ، سالی و شایان گرفتیم :16:

سالومه
http://uploadir.com/user/uploads/9ctlv61u/download
http://uploadir.com/user/uploads/tkyqyce5/download

http://uploadir.com/user/uploads/e2s9t2wx/download

http://uploadir.com/user/uploads/55q4igb6/download

http://uploadir.com/user/uploads/rt8r6rpz/download

http://uploadir.com/user/uploads/2j299tey/download

http://uploadir.com/user/uploads/wpzvj00g/download

http://uploadir.com/user/uploads/tnf9ykuh/download
سلام
من هیچ عکسی اینجا نمیبینم!
میشه دوباره چک کنید؟!

mohsen4465
04-16-2013, 02:04 PM
والا آقا محسن من چکش زمین شناسی نگرفتم. اگه داشتم هم هیچوقت این فسیل و از سنگ (سنگ آهک) بیرون نمیاوردم چون یه زمانی اگه یه گروه فسیل شناس اونجا بره این فسیلا به کار تحقیقش میاد. حتی فسیلهایی که بچه ها پیدا کردن هم دوس نداشتم با خودشون بیارن. سری قبل که شاگردامو بردم کلا اونجا رو درو کردن. ما استاد فسیل شناسیمون هم تاکید داشت فسیل های یک منطقه رو با خودمون نیاریم .

ولی یه نکته ای رو در تحقیقاتی بدست آوردم. در سمت شمال غربی سیاه کوه، رخنمونی از سازند قم وجود داره. یعنی سنگهایی مثل آهک یا حتی مارن که بچه ها هم دیدن. سن سازند قم در منطقه قصر بهرام طبق تحقیقی که انجام شده، مربوط هست به حدودا 20 تا 16 میلیون سال پیش . در منطقه عین الرشید هم که به اسم کاروانسرای اون منطقه شناخته میشه، همین سازند و با همین مشخصات سن و سنگ شناسی وجود داره. بله خودمم که یکم فکر کردم متوجه شدم که فسیلای اونجا زیاد قدمت ندارن. چون دشت رسوبیه و نمیشه بیرون زدگی با قدمت زیاد پیدا کرد مگه اینکه تو اون قسمت که گفتید 20 میلیون قدمت داره بشه سنگواره های جالبی پیدا کرد.

حالا آقای ثابتی زاده این برنداشتن فسیل دیگه چه جورشه آخه. تو طبیعت اینها خیلی خیلی زیادن و از طرف دیگه اگه همونجا بمونن از بین میرن. حتی ممکنه ما بر نداریم دو روز دیگه بیان اونجا رو بولدوزر بزنن صاف کنن یا یه آدم نا آگاه بیاد و اون سنگو تخریب کنه. بنظر من استادتون اشتباه میکردن که اینو گفتن. حرفشون زمانی صحیحه که اون منطقه حفاظت شده باشه و مخصوص بازدید دانشجویان و یا در حال بررسی و حفاری توسط گروه های زمین شناسی باشه در غیر این موارد اگه فسیل جالب و با قدمت بالاییه باید رو هوا زدش.

-------------------------------------------------

پ.ن: یواش یواش داره اینجا تبدیل میشه به تاپیک سنگواره شناسی. :دی

karimisss
04-16-2013, 03:36 PM
نمیدونم فسیل چی بود
اما باید ذکر کنم که من نکندمش و نیاوردمش اگه می خواستم هم نمیتونستم چون بستر خیلی سفتی داشت.
اگه عکس اصلی خواستین پیام خصوصی کنین

*sh
04-16-2013, 05:21 PM
رسیدیم قصر آوا
5589
مدیران
5588
من و گیسو در شبستان
5591
من و کریمیسس در شاه نشین
5587
جنگولک بازی به همراه دوستان علاقه مند به عکاسی :دی
5584
حتی یوفو ها هم بهمون سر زدن :دی
5585
اینم همون گروه گردشگر با اون آتیششون:45:
5586
همه گرم توضیح و رصد
5590
معارفه بر پشت بام قصر
5592
آقای ثابتی زاده مشغول توضیح سنگها و پوشش منطقه
5593

s_karam76
04-16-2013, 09:16 PM
تو این گشست نجومی که رفتین همه حرفه ایی بودن؟

SAEED560
04-16-2013, 10:49 PM
تو این گشست نجومی که رفتین همه حرفه ایی بودن؟
سلام
اگر از چشم علاقه نگاه کنی همه عاشق اسمون بودند ولی اگر از چشم حرفه ایی بودند ببینی من اماتور بودم و لی چقدر این گروه دوست داشتنی بودند . جاتون خالی

Viola
04-17-2013, 12:09 PM

[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg"]http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg (http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg)

دقت کردین همه تو این عکس دارن به یه چیزی میخندن؟
به چی ولی آیا؟؟؟!!!
کسی یادش میاد؟؟

Astronomy
04-17-2013, 12:35 PM

[/URL][URL="http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg"]http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg (http://up.avastarco.com/images/e5m29fc6baetfil8wwu5.jpg)

دقت کردین همه تو این عکس دارن به یه چیزی میخندن؟
به چی ولی آیا؟؟؟!!!
کسی یادش میاد؟؟
اینجا آقای امام همون فرد رصد ابری کن رو معرفی کردند دیگه :دی

میبینید که ایشون در حالی فرار کردن هستند در عکس :)) (همه نگاه ها هم به سمت ایشونه! مخصوصا نگاه احسان :)) )

Tahereh Ramezani
04-17-2013, 01:10 PM
به دلیل اینکه دوست خوبمون که بعضیــــــا براش شایعه درست کردن :t5hq2u::yarr: !! یکم زیاد مظلوم هست :nose pick::shy: ؛ بنده وظیفه ی دوستی رو به جای میارم و در دفاع از ایشون میگم که :

دوستانی که بودن ، دیدن که هوا صاف بود و حدوداً از ساعت 4 به بعد ، هوا ابری شد ؛ و باعث شد که طلوع بسیار زیبایی رو شاهد باشیم . ( تازه باید از دوست مظلوممون که بنده خدا رو مظلوم و بی زبون گیرش آوردین ، تشکر هم بکنین ) :41::دی

امیر عباس
04-17-2013, 01:16 PM
مدیران
[/URL][URL="http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=5588&d=1366119439"]http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=5588&d=1366119439 (http://forum.avastarco.com/forum/attachment.php?attachmentid=5588&d=1366119439)
سلام. من آخرش نفهمیدم قضیه ی این بادکنک رو.مسئولین چرا پاسخگو نیستند؟؟؟ هر عکسی که از آقای امام هست این هم هستش. آقای امام پاسخ بدین، البته نه مثه اون دفعه که بچه ها سوال کرده بودن:دی

space
04-17-2013, 02:05 PM
سلام. من آخرش نفهمیدم قضیه ی این بادکنک رو.مسئولین چرا پاسخگو نیستند؟؟؟ هر عکسی که از آقای امام هست این هم هستش. آقای امام پاسخ بدین، البته نه مثه اون دفعه که بچه ها سوال کرده بودن:دی

حدس زدنش كار سختي نيست.
احتمالا به دليل وجود گروه هاي ديگه از اين بادكنك براي شناسايي و راهنمايي استفاده شده تا كسي خدايي نكرده گم نشه:)

Taha Nagahi
04-17-2013, 02:56 PM
نه راستش اون بادکنک را می خواستند برایش طرح درست کنند و از آن در روز نجوم استفاده کنند که بچه ی آقای راننده به آقای امام گفت اون برای کیه؟ و آقای امام هم دادنش به اون. بقیه اش را آقای امام برایتان توضیح خواهند داد.
مسئولین عزیز لطفاً به سوالشون کامل جواب بدین.:)

راستی این هم می دونم که حدس آقای اسپیس کاملاً اشتباه است.

Mojtaba.M
04-17-2013, 04:14 PM
خوب ، تقریبا 1 هفته ا ز رصدی که داشتیم گذشت خوب بود اما زود گذشت و اما ....

یک تشکر ویژه از مسئول برگزار کننده این رصد خوب ! آقای امام ... , و همچنین از همه عوامل !

تشکری دیگر از جناب فروغی که انصافا هم ما رو ترسوندن و هم در راه برگشت ، در اون اوضاع نابسامان و کسل کننده بساط شادی ما رو فراهم کردند .

تشکر از دوستانی که چه پشت صحنه ،چه درون صحنه (البته یه نفر بود دیگه ... :دی ) مایه ابری شدن هوا رو جور کردن و از حق هم نگذریم باعث شد یه طلوع زیبا رو ببینیم .;) والبته همراه با عکس زیبایی که آقای امام گرفتند .

و بالاخره از همه کسانی که چه از راه دور و چه نزدیک اومدن که همراه هم باشیم و باعث شدن که رصد خیلی خوبی رو تجربه کنم . و دوستان خوبی رو پیدا کنم ;)

........................

اینترنت من فعلا قطع هستش و در اولین فرصت اون چند تا عکسی که گرفتم و گزراش کامل ( کاملا! :دی)رو قرار خواهم داد.

ممنون ;)

موفق باشید ;)

alitavafi
04-17-2013, 08:42 PM
خب... چند تا از عکسهایی که با زنیت412 گرفتم:

صورت فلکی جبار
http://www.astroupload.com/uploads/1366218259571.jpg
دورقطبی خیلی کوتاه..!!

http://www.astroupload.com/uploads/1366218341461.jpg

صدبار گفتم با چراغ قوه روشن از جلوی دوربین رد نشید... گــــفـــتــــم یــــــا نــــگـــفـــــتـــــم....؟ !!!

http://www.astroupload.com/uploads/1366218341542.jpg

و باز هم جبار و بازهم دوستان (البته یقیناً دوستان ناوارد گل گشت بودند!!)

http://www.astroupload.com/uploads/136621834163.jpg

Soha Alipour
04-17-2013, 11:38 PM
چند تا عکس که من ، سالی و شایان گرفتیم ...

سالومه
http://up.avastarco.com/images/tf92i4yqy9gnp65hj86h.jpg

http://up.avastarco.com/images/k7cvzesookt0ch7zsk28.jpg

http://up.avastarco.com/images/mn7auopq96n3rttyvh7.jpg

http://up.avastarco.com/images/scmzj2ka0ccnrsrijcpo.jpg

http://up.avastarco.com/images/2zcj2fcz108zakijv6ql.jpg

http://up.avastarco.com/images/ze59cm1atqso1ynef92d.jpg

http://up.avastarco.com/images/0dwmd6eugesuqmpzjvx.jpg

Mostafa
04-17-2013, 11:59 PM
اين هم يك عكس آوااستاري ، پيش از طلوع خورشيد در قصر بهرام ;)

حاصل همكاري 4 نفره من ، دوربين |Alireza| , خود |Alirea| و رخساره خانم روشني :دی

تقديم به شما

http://up.avastarco.com/images/ed9ei2l5dq4mzefokok0.jpg (http://up.avastarco.com/)

شادي شهراييني
04-18-2013, 10:31 AM
دروودی دوباره...
اقا 2روز نبودم چقدر گزارش! :دی

اینم سری چهارم...

تا غروب شد ما چند نفر دوربینارو برداشتیم رفتیم پیاده روی تا پای کوه!!! اینجا داریم پیتزا می خوریم...دی
http://up.avastarco.com/images/109svrkogs1dik65v117.jpg (http://up.avastarco.com/images/109svrkogs1dik65v117.jpg)

برای 4ثانیه حرکت نکردیم!دی
از چپ: پرهام سعیدی_مجتبی موذن _هادی سلیمانی_علیرضا_خودم_رخساره_ سالومه_علی احمدی _راستش با عرض شرمندگی اسم ایشون یادم نیست!دی
http://up.avastarco.com/images/6yrf8nxa7lq2wttyx.jpg (http://up.avastarco.com/images/6yrf8nxa7lq2wttyx.jpg)

این جا از قصر هی چراغ می دادن که برگردین ما هم چراغ می دادیم باشه باشه!=)) این جا معلومه نورش! دی
http://up.avastarco.com/images/cmzpkxllihuasqijnll.jpg (http://up.avastarco.com/images/cmzpkxllihuasqijnll.jpg)

شام...

http://up.avastarco.com/images/71ikjhce5vuededcqjud.jpg (http://up.avastarco.com/images/71ikjhce5vuededcqjud.jpg)

پایین قصر اتیش روشن کرده بودن چند نفر...
http://up.avastarco.com/images/59uzqcv8zrsqsnfvu6kz.jpg (http://up.avastarco.com/images/59uzqcv8zrsqsnfvu6kz.jpg)

ادامه دارد هنووووز....
راستی من حجم عکس هارو خیلی کم کردم اگر دوستی سایز اصلی خواست بگه بهم حتما!;)

Esmaeilpour
04-18-2013, 10:41 AM
آقا یک سری عکسارو چرا نمی ذارین.آقای |Alireza| خانم رخساره روشنی فک نکنید ما فراموش می کنیم :))

Astronomy
04-18-2013, 06:31 PM
آقا یک سری عکسارو چرا نمی ذارین.آقای |Alireza| خانم رخساره روشنی فک نکنید ما فراموش می کنیم :))
بله بله! راستی خانم روشنی اون عکس هایی که آقای امام من رو تبدیل به جن کردند رو هم بزارید بخندیم :دی :))

Mojtaba.M
04-18-2013, 07:14 PM
سلام :)

خوب من چند تا عکس با دوربین گوشی اونم در دفتر آوا گرفتم ، چون نه دوربین برده بودم و نه با گوشی عکسی رو گرفتم.

اول بریم سراغ این کره پرماجرا ! من که زمان رفتن دیر کردم و به کره گذاری آقای امام نرسیدم (آقا اونی که تاخیر کرد و باعث شد همگی نیم ساعت دیر راه بیفتن من بودم :دی شرمنده ) اما زمانی که رسیدیم خانم شهرآیینی لطف کردن و اون کره رو گذاشتن و من هم هرچی بعدش سعی کردم به نتیجه نرسید ، البته به چند دقیقه دبگه می موندم به نتیجه می رسید .

اینم کره ! .....

http://up.avastarco.com/images/fhmurvqubuo85m2br3aj.jpg

علی احمدی که داره سفرنامه قصر بهرام رو ویرایش می کنه :دی

http://up.avastarco.com/images/ueqdu8l37ox7z73yj8b.jpg

ایشون هم که شهره عام و خاص آوا هستند :دی توی امور خیلی مهمی متخصصی هستند !، صدابرداری ، جن و .... :دی

http://up.avastarco.com/images/5j21at3xo92bmic1q8g.jpg

هادی سلیمانی عزیز که واقعا خیلی خوشحال شدم که توی این رصد دیدمش ;)

http://up.avastarco.com/images/krnod1awtwfcxvlm3rb.jpg

Ehsan
04-18-2013, 09:35 PM
آقا از نور ِ منطقه البروجی یه بابایی یادمه عکسی گرفت!

نداره کسی بگذاره اینجا؟

دلم می خواد ببینم خوب! :دی

رخساره روشنی
04-18-2013, 10:23 PM
خوب من که گفتم عکسام زیاده وقت نمیکنم همش رو بزارم پایان هم دادم : دی

این همه مشتاق هست میذارم چشم
ولی اون عکسایی که آقای امام گرفتن رو من براشون فرستادم چون خودم وقت نکردم بیام بذارم ایشون بزارن اما خوب سرشون شلوغه من میذارم دیگه :دی

این دو تا عکس رو آقای امام لطف کردند گرفتند :

یک شات 30 ثانیه ای !

http://up.avastarco.com/images/tiv86k8idgqnj8s9cmd7.jpg (http://up.avastarco.com/)

Astronomy

http://up.avastarco.com/images/o2sm5d2hlhnuejve.jpg (http://up.avastarco.com/)

این هم سفارش خانم karimiss مدیران خسته اند !!! ( عکاس این عکس ها هم خانم کریمی هستند )

http://up.avastarco.com/images/ncx3zte6uahkynxdy7k4.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/amez12atcbx7zpv2bwsh.jpg (http://up.avastarco.com/)

سفارش دوستم ؛ با نقل قول از شادی شهرایینی : "آقای امام هم که بچه ها رو با زور و کتک میارن جلو دوربین که حرف بزنیم" ( با عرض پوزش از آقای امام :دی )

http://up.avastarco.com/images/z91u4yt397qvb2xelr9.jpg (http://up.avastarco.com/)

و این هم سفارش آخر ؛ قبل از برنامه مدیر ارشد گرامی هم جا رزرو کرده بودند جاتون بسی خالی بود :)

http://up.avastarco.com/images/0zrnl09sfbuyi83n1dw.jpg (http://up.avastarco.com/)
( از راست به چپ : Karimiss-stargazer-hasti -gissoo )

این دفعه پایان نیست عکس های نجوم ام هم میذارم دیگه باز نگید عکس نگذاشت ( اونا فعالا تو مرحله ادیت هستن :دی )

hadi soleimani
04-19-2013, 12:59 AM
آقا از نور ِ منطقه البروجی یه بابایی یادمه عکسی گرفت!

نداره کسی بگذاره اینجا؟

دلم می خواد ببینم خوب! :دی

آره یادمه.کی بود او بابا؟؟؟

شادي شهراييني
04-19-2013, 11:57 AM
دروود...
سری پنجمه؟؟دی

طریقه ی جدید عکاسی از طلوع! : دی
جناب امام و |Alireza|
http://up.avastarco.com/images/ehabg5vegdxxybvtbq0m.jpg (http://up.avastarco.com/)

طلوع...
http://up.avastarco.com/images/i4kxh60fanwcbnuwnrfu.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/e4s8l11007kuco9pizo.jpg (http://up.avastarco.com/)

http://up.avastarco.com/images/x07d3xp3cxxhhcesn8dd.jpg (http://up.avastarco.com/)

افسردگان اوایی! : | = ))
http://up.avastarco.com/images/eepu9687uexllu34wb1.jpg (http://up.avastarco.com/)

علی احمدی بر فراز قصر اوا
http://up.avastarco.com/images/xiamzj9moiy9673kf1er.jpg (http://up.avastarco.com/)

صدا بردار Astronomy و خانم Karimisss
http://up.avastarco.com/images/np83ggiewsicip9eqykt.jpg (http://up.avastarco.com/)

حرف های درگوشی مدیر قبلی و راهنمای فروم ! چی می گن الله علم!!! دی
http://up.avastarco.com/images/dl2w1p7csfioshwhbnnk.jpg (http://up.avastarco.com/)

ترک سریع صحنه توسط جناب امام و خنده ی مرموز راهنما!!!
http://up.avastarco.com/images/3d29097a09js2cjz2fy4.jpg (http://up.avastarco.com/)

من دیگه چیزی نمی گم برای این تصویر! همه چیز واضحه! : ))
http://up.avastarco.com/images/7ywpkjgcfbqbjenn6eqb.jpg (http://up.avastarco.com/)

هنوز ادامه داره! : دی

مهدی ناصری
04-20-2013, 06:12 PM
متاسفانه رصد برای من با یک حادثه نه چندان خوشایند آغاز شد و مقر EQ5 که با خودم اورده بودم از بالای سه پایه سقوط کرد و داغون شد!! :th_cry: به این ترتیب قبل از تاریکی هوا برنامه های ما هم به فنا رفت و یه مقر هم برای مدتی فرستادیم مرخصی تا بعدا ببینم چه جوریه... :22:
مرخصی که گفتم تموم شد!! :banana:
مقر رو درست کردم و مثل روز اولش شد خدا رو شکر :thumbsup:
در سقوط دلخراشی که از بالای سه پایه داشت، موتور محور میل کلا خداحافظی کرد و با جایگزینی یه موتور دیگه دوباره درست شد...

نکته مهم: یادتون باشه در تمام رصد های آینده هیجانات خودتون رو کنترل کنید و کاملا به خودتون مسلط باشید تا این طوری سوتی ندید یه پیچ رو ببندید اون یکی رو باز بذارید بعد افتضاح بشه!!

|Alireza|
04-21-2013, 12:47 AM
درود: )

مثل اینکه باید دوباره عکس بزاریم: دی

بفرمایید (:

تصویر معروف.(:
[/URL]http://up.avastarco.com/images/zusnretpn1c790hdpmd.jpg (http://up.avastarco.com/images/zusnretpn1c790hdpmd.jpg)

c&P
http://up.avastarco.com/images/upvkdugoc1waxhylks5u.jpg (http://up.avastarco.com/images/upvkdugoc1waxhylks5u.jpg)

aStronomy!
http://up.avastarco.com/images/01hhcwiw57fssy537yys.jpg (http://up.avastarco.com/images/01hhcwiw57fssy537yys.jpg)

آلودگی نوری و دب اکبر
http://up.avastarco.com/images/zvxijewdlpfa3pj3l7cf.jpg (http://up.avastarco.com/images/zvxijewdlpfa3pj3l7cf.jpg)

http://up.avastarco.com/images/0mrmk7e90ahw8ez4l41h.jpg (http://up.avastarco.com/images/0mrmk7e90ahw8ez4l41h.jpg)

تصویر نجومی من:
http://up.avastarco.com/images/z5cdtwyf7ioa2ptqtev.jpg (http://up.avastarco.com/images/z5cdtwyf7ioa2ptqtev.jpg)
http://up.avastarco.com/images/5fw6spec5wthfcbx4kn3.jpg (http://up.avastarco.com/images/5fw6spec5wthfcbx4kn3.jpg)

مشتری از نگاه Cpc:
http://up.avastarco.com/images/cmbmqgs1pnvpjjgpkbjw.jpg (http://up.avastarco.com/images/cmbmqgs1pnvpjjgpkbjw.jpg)

منتظران طلوع:
[URL="http://up.avastarco.com/images/y9zn15svye3e6mjon4k.jpg"]http://up.avastarco.com/images/y9zn15svye3e6mjon4k.jpg (http://up.avastarco.com/images/y9zn15svye3e6mjon4k.jpg)

تمام شد: )

شادي شهراييني
04-21-2013, 11:38 AM
سری اخر....

هدایت شدن (همون کتک و اینا!: دی )اقای ناصری توسط اقای امام! : دی

http://up.avastarco.com/images/c4jxm893t180boppdp2x.jpg (http://up.avastarco.com/)

گفت و گو...

http://up.avastarco.com/images/qfj12j4juux2urqw2xfn.jpg (http://up.avastarco.com/)

دفتر باشگاه نجوم ساری!!!! = ))))))))

http://up.avastarco.com/images/l2i7qv2h7w8i8j4mqgu.jpg (http://up.avastarco.com/)

این هم کره ای که بنده به تعادل رسوندمش!!! الان احساس غرور می کنم! دی

http://up.avastarco.com/images/uazc510o1swq3gkkeum.jpg (http://up.avastarco.com/)

و...

خاطره...

http://up.avastarco.com/images/41mson1xhnfs957tkxx.jpg (http://up.avastarco.com/)

تموم شد !

ازهمه بچه هایی که ی شب پر از خاطره و لذت بخشی رو برام درست کردن خیلی خیلی ممنونم!

از مدیران عزیز بسیار سپاس گزارم بابت زحمات بی دریغشون!

و از خدا که همچین دوستایی بهم داده!

سپاس از همه...:)

رخساره روشنی
04-25-2013, 10:56 AM
میگم من فراموش کارم چرا بقیه دوستان (تقریبا 30 ، 40 نفر :دی ) داخل گزارش هاشون نگفتن که ما اون شب
حدقدر آسمون رو تخمین زدیم .... چرا ؟؟؟؟ :22:
22 فروردین که رفته بودیم رصد (قصر بهرام) با استفاده از 2 تا محدوده مختلف ( دب اکب رو دجاجه ) و شمارش ستارگان حد قدر : 5.4 بود ( البته بعضی از دوستان نمی دونم چرا هی سعی میکردن بقیه ستاره ها رو بشمرن تا شاید حدقدر زیادتر بشه :)) )
الیته به خاطر چند تا از عوامل محیطی حد قدر این قدر کم بود !!!
گنبد نوری تهران و گرمسار - گرد غبار هوا ( که از کشور دوست و همسایه سوغاتی اومده بود :دی ) و دود آتیش باعث شد که حد قدر کم بشه :7:

........
راستی دوستان درِِ سایت "آسمان تاریک ایران (http://www.astromap.ir/)"به روی همه باز است ، فی الحال می توانید گزارش های خود را به همراه حد قدر در آنجا ثبت کنید
با تشکر :دی :)

mohsen4465
04-25-2013, 07:26 PM
میگم من فراموش کارم چرا بقیه دوستان (تقریبا 30 ، 40 نفر :دی ) داخل گزارش هاشون نگفتن که ما اون شب
حدقدر آسمون رو تخمین زدیم .... چرا ؟؟؟؟ :22:
22 فروردین که رفته بودیم رصد (قصر بهرام) با استفاده از 2 تا محدوده مختلف ( دب اکب رو دجاجه ) و شمارش ستارگان حد قدر : 5.4 بود ( البته بعضی از دوستان نمی دونم چرا هی سعی میکردن بقیه ستاره ها رو بشمرن تا شاید حدقدر زیادتر بشه :)) )
الیته به خاطر چند تا از عوامل محیطی حد قدر این قدر کم بود !!!
گنبد نوری تهران و گرمسار - گرد غبار هوا ( که از کشور دوست و همسایه سوغاتی اومده بود :دی ) و دود آتیش باعث شد که حد قدر کم بشه :7:

........
راستی دوستان درِِ سایت "آسمان تاریک ایران (http://www.astromap.ir/)"به روی همه باز است ، فی الحال می توانید گزارش های خود را به همراه حد قدر در آنجا ثبت کنید
با تشکر :دی :) البته با یکبار اندازه گیری حد قدر نبایستی اونو جایی ثبت کرد مگر بصورت حدودی. چون حد قدر علاوه بر میزان آلودگی نوری تابعی از عوامل دیگه ای مثل میزان رطوبت هوا، میزان غبار هوا، میزان اختلاف درجه حرارت لایه های هوا و ... هم هست. بایستی حد قدر در طول سال و در فصل ها و ساعت های مختلف اندازه گیری بشه و بعد بهترین رکورد بدست اومده بعنوان حد قدر اون منطقه ثبت بشه. یکی از روش های تشخیص میزان شفافیت و کیفیت هوا اینه که لیزر سبزتون رو به سمت آسمون نشانه برید. معمولاً خط سبز رنگش توی آسمون دیده میشه اما اگه احیاناً هیچ اثری از باریکه نور لیزر ندیدید(:whoow:) و باطری لیزرتون هم پر بود اونوقت مطمئن باشید اون شب یک شب کریستالیه (:دی) و مطمئناً شبی خواهد بود که قدر واقعی آسمون رو میشه اندازه گرفت. این قضیه شب کریستالی که گفتم مفصله. میتونید تو تاپیک گزارش های رصدی پست 147 (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?358-گزارش-های-رصدی-اعضا-آوااستار&p=48444&viewfull=1#post48444) بخونیدش. :)

رخساره روشنی
04-25-2013, 07:53 PM
البته با یکبار اندازه گیری حد قدر نبایستی اونو جایی ثبت کرد مگر بصورت حدودی. چون حد قدر علاوه بر میزان آلودگی نوری تابعی از عوامل دیگه ای مثل میزان رطوبت هوا، میزان غبار هوا، میزان اختلاف درجه حرارت لایه های هوا و ... هم هست. بایستی حد قدر در طول سال و در فصل ها و ساعت های مختلف اندازه گیری بشه و بعد بهترین رکورد بدست اومده بعنوان حد قدر اون منطقه ثبت بشه. یکی از روش های تشخیص میزان شفافیت و کیفیت هوا اینه که لیزر سبزتون رو به سمت آسمون نشانه برید. معمولاً خط سبز رنگش توی آسمون دیده میشه اما اگه احیاناً هیچ اثری از باریکه نور لیزر ندیدید(:whoow:) و باطری لیزرتون هم پر بود اونوقت مطمئن باشید اون شب یک شب کریستالیه (:دی) و مطمئناً شبی خواهد بود که قدر واقعی آسمون رو میشه اندازه گرفت. این قضیه شب کریستالی که گفتم مفصله. میتونید تو تاپیک گزارش های رصدی پست 147 (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?358-گزارش-های-رصدی-اعضا-آوااستار&p=48444&viewfull=1#post48444) بخونیدش. :)

بله خوب حق باشماست با یکبار تخمین نمیشه حد قدر یک منطقه رو ثبت کرد
اون شب خیلی از عوامل دست به دست هم دادند که حد قدر خیلی پایین بود
اما .... واسه همین من گفتم هر کسی که تا به خال اونجا یا هر منطقه ی دیگه ای رصد کرده حد قدر رو داخل سایت بفرسته تا رکوردهای مختلفی ثبت بشند و با توجه به اونها بشه یک حدقدر رو برای اون آسمون اعلام کرد
خیلی ممنون از توجهتون :)

Astronomy
05-03-2013, 11:20 PM
خیلی گذشته! اما برای تجدید خاطرات!! D:
این عکس هایی که اینجا میزارم الان رو همه با دوربین آنالوگ گرفتم! (اکثرشون ادیت نشدن اصلا)

از عکس های آنالوگی که گرفتم 3 تاشون رو گالری گذاشتم و 2 تا دیگه رو هم به زودی میزارم! اینا همه عکس ها هستن به جز اون 5 تا

توی پست های بعدی هم عکس هایی که با گوشی گرفتم رو خواهم گذاشت!

این اولی اون توپ معلق معروف! D:

[/URL]http://www.astroupload.com/uploads/136760982321.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/136760982321.jpg)

نزدیکای طلوع!

http://www.astroupload.com/uploads/1367610900581.jpg

در انتظار طلوع!

http://www.astroupload.com/uploads/1367610053161.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1367610053161.jpg)

عکاسی از طلوع D:

http://www.astroupload.com/uploads/1367609823343.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1367609823343.jpg)

عکاسی آقای امام!

http://www.astroupload.com/uploads/136760982344.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/136760982344.jpg)

بعد از طلوع!

http://www.astroupload.com/uploads/1367609823445.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1367609823445.jpg)

شاه نشین

http://www.astroupload.com/uploads/136760982356.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/136760982356.jpg)

اینم چیزی که خودم باورم نمیشد بتونم انجام بدم :D

3 تا فریم با نوردهی های مختلف گرفتم با آنالوگ!!!! (یکیشون هم توی گالری هست)

بعد HDR کردم!! فکر نکنم کسی بوده باشه تا حالا با آنالوگ HDR درست کرده باشه :دی

[URL="http://www.astroupload.com/uploads/1367609823557.jpg"]http://www.astroupload.com/uploads/1367609823557.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/1367609823557.jpg)

میدونم خوب نشد! فقط میخواستم اینکار رو انجام بدم و تونستم!!! :دی