PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

صفحه ها : [1] 2 3

hamidreza_mf
08-18-2010, 12:57 PM
سلام
پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
موفق و سلامت باشید..

بی ستاره
08-18-2010, 02:31 PM
سلام
ببینید شما باید مشخص کنید که عکاسی در چه سطحی می خواهید انجام بدهید و چقدر بودجه دارید.
چقدر سابقه ی نجومی دارد و....
یکم بیشتر اطلاع بدین

hamidreza_mf
08-18-2010, 04:17 PM
عرض کنم که در خصوص سابقه نجومی که آماتورم و اطلاعاتم ناچیز.! اما من بیشتر میخوام راجع به امکانات و لوازم جانبی و قابلیتهایی که دوربین برای عکاسی نجومی لازم داره اطلاعات بگیرم..
وقتی اینها رو کسی بدونه اون موقع خودش میتونه با توجه به بودجه و سلیقه اش خرید مناسب خودش رو از بازار انجام بده...
دوربین ها قابلیت ها و امکانات متنوع و گسترده ای دارن اما واقعیت اینه که در عکاسی نجومی بعضی از این قابلیتها کم اهمیت و برعکس برخی از اونها فوق العاده تاثیر گذار و مهم هست...میخوام بدونم شما و بقیه دوستان که تجربه عکاسی نجومی دارید چه ویژگی هایی براتون از اهمیت بیشتری برخورداره و همینطور چه تجهیزاتی رو لازم میدونید..
ممنون...

راسپوتين
08-19-2010, 09:37 AM
سلام به همه

ببين حميدرضاي عزيز ، سوال شما خيلي كليه و شايد اينجوري اگر بخوايم جواب بديم خيلي طولاني ميشه .

اما اگر بخوام خيلي مختصر جوابت رو بدم بايد اينجوري بگم :

به طور كلي در انواع دوربين ها ( چه ديجيتال ، چه آنالوگ ) دوربين هاي قابل تنظيم كه سرعت B هم داشته باشند ، براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

اين سرعت B ( يا حالت Bulb در دوربين هاي ديجيتال ) مهممترين نكته است .

بعد از اون ديگه كيفيت لنز و عمر باتري ( در ديجيتال ) و ... مهم هستند .

براي مثال ، ساده ترين دوربيني كه ميشه باهاش عكس نجومي گرفت يه دوربينيه به اسم لوبيتل ( ساخت 30 سال پيش در شوروي ) كه اگر بتوني پيداش كني با اينكه خيلي قديميه ولي عكس هاي خيلي خوبي ميشه باهاش گرفت ( آخرين باري كه تو ناصر خسرو يكيشو ديدم قيمتش 5 هزار تومن بود !!! )

بعد از اون دوربين هايي مثل زنيت ؛ انواع كنون هاي مكانيكي و ... هستند كه مناسب اند .

و در مورد دوربين هاي ديجيتال هم دوربين هاي SLR و Like SLR براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

( دوربين هايي با قابليت تعويض لنز و تنظيمات دستي )

دوربين هايي مثل : Canon20D , Canon 40D , Canon50D, Canon 500D , Canon 1DS mark2,
Nikon D50,NikonD70s,Nikon 90D,Nikon300D ....

بسه يا بازم بگم ؟! :D

hamidreza_mf
08-19-2010, 09:55 AM
سلام به همه

ببين حميدرضاي عزيز ، سوال شما خيلي كليه و شايد اينجوري اگر بخوايم جواب بديم خيلي طولاني ميشه .

اما اگر بخوام خيلي مختصر جوابت رو بدم بايد اينجوري بگم :

به طور كلي در انواع دوربين ها ( چه ديجيتال ، چه آنالوگ ) دوربين هاي قابل تنظيم كه سرعت b هم داشته باشند ، براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

اين سرعت b ( يا حالت bulb در دوربين هاي ديجيتال ) مهممترين نكته است .

بعد از اون ديگه كيفيت لنز و عمر باتري ( در ديجيتال ) و ... مهم هستند .

براي مثال ، ساده ترين دوربيني كه ميشه باهاش عكس نجومي گرفت يه دوربينيه به اسم لوبيتل ( ساخت 30 سال پيش در شوروي ) كه اگر بتوني پيداش كني با اينكه خيلي قديميه ولي عكس هاي خيلي خوبي ميشه باهاش گرفت ( آخرين باري كه تو ناصر خسرو يكيشو ديدم قيمتش 5 هزار تومن بود !!! )

بعد از اون دوربين هايي مثل زنيت ؛ انواع كنون هاي مكانيكي و ... هستند كه مناسب اند .

و در مورد دوربين هاي ديجيتال هم دوربين هاي slr و like slr براي عكاسي نجومي مناسب هستند .

( دوربين هايي با قابليت تعويض لنز و تنظيمات دستي )

دوربين هايي مثل : Canon20d , canon 40d , canon50d, canon 500d , canon 1ds mark2,
nikon d50,nikond70s,nikon 90d,nikon300d ....

بسه يا بازم بگم ؟! :d

مرسی راسپوتین جان...شما هر چی بگی بازم کمه!;)
لوازم جانبی چطور ؟

بهزاد
08-19-2010, 02:33 PM
بهترین دوربین عکاسی دوربینیه که وقتی میری عکاسی بشه یه پاتو بزاری اینور جوب و یه پاتو هم بزاری اونور جوب بعدش عکاسی کنی.
تبریک به دوستان آوااستار بابت افتتاح انجمن

Panahandeh
08-19-2010, 06:23 PM
با عرض سلام خدمت آقای hamidrezamf؛
توضیحات داده شده نسبتاً کامل هستند اما خالی از لطف نیست به این نکته ی مهم خاطر نشان کنم که در انتخاب دوربین برای عکاسی حرف اول را نوع نیاز و استفاده ی کاربر آن میزتد؛بنابراین، نمی توان یک دوربین را به طور قطع به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد و آن را از بقیه بهتر دانست.
پس لطفاً نوع استفاده (عکاسی با تلسکوپ، عکاسی میدان دید باز (wide)، دوربینی با قابلیت عکاسی نجومی + عکاسی طبیعت، دوربینی با قابلیت نویز ریداکشن قوی برای ثت تصاویر نوردهی بالا و ... ) و توان خرید خود را بیان کنید تا دوستان آوا هم شما را بهتر راهنمایی کنند.

hamidreza_mf
08-20-2010, 01:36 PM
با عرض سلام خدمت آقای hamidrezamf؛
توضیحات داده شده نسبتاً کامل هستند اما خالی از لطف نیست به این نکته ی مهم خاطر نشان کنم که در انتخاب دوربین برای عکاسی حرف اول را نوع نیاز و استفاده ی کاربر آن میزتد؛بنابراین، نمی توان یک دوربین را به طور قطع به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد و آن را از بقیه بهتر دانست.
پس لطفاً نوع استفاده (عکاسی با تلسکوپ، عکاسی میدان دید باز (wide)، دوربینی با قابلیت عکاسی نجومی + عکاسی طبیعت، دوربینی با قابلیت نویز ریداکشن قوی برای ثت تصاویر نوردهی بالا و ... ) و توان خرید خود را بیان کنید تا دوستان آوا هم شما را بهتر راهنمایی کنند.

سلام
من تجربه ای در این زمینه ندارم و نمیتونم الان در این مورد انتخابی داشته باشم طبیعتا"...
قصدم از زدن این تاپیک این هست که در درجه اول اطلاعات کلی و ملزومات اولیه برای عکاسی نجومی (صرفنظر از کیفیت و سطح کار) توسط دوستان مطلع داده بشه تا کسی که وارد این تاپیک میشه و تا حالا عکاسی نجومی هم نکرده بتونه یه سری اطلاعات اولیه به دست بیاره...
مثلا" توضیحات راسپوتین بسیار عالی بود و فقط راجع به لوازم جانبی توضیحی نداد که حالا هر کدوم از دوستان دیگه میتونن کمک کنن...
حالا در درجه بعد اگر کاربران حرفه ای تر بیان میتونن به طور خاص و با جزئیات بیشتر سوالات و مطالبشون شون رو در این تاپیک مطرح کنن و این تاپیک محلی بشه برای دور هم جمع شدن عکاسهای نجومی..
موفق و سلامت باشید..

Panahandeh
08-20-2010, 03:11 PM
از دوست عزیزمون hamidrezamf تشکر می کنم و امیدوارم دوستان دیگه مارا در این تاپیک همراهی کنند.

شايان سليم شهشهانى
08-21-2010, 04:07 AM
دوستان مي توانند براي اطلاع از ملزومات عكاسي نجومي ، فنون ان و... به مجله ي نجوم مراجعه كنند ، اقاي بابك سدهي ترجمه ي مقاله هاي يكي از مجله هاي نجومي جهان را از بهار ٨٩ اغاز كردند و همچنان نشر اين مقالات در مجله ي نجوم ادامه دارد
خواندن اش را به علاقمندان توصيه مي كنم

پریسا باجلان
08-21-2010, 06:25 PM
با سلام. مطمعنا کسی که عکاسی نجومی رو شروع می کنه به عکس های رد ستارگان و تلفیق با مناظره طبیعی عکاسیش ختم نمی شه.و بعد از چند وقت تجربه ی این عکس ها می ره سراغ deep sky که خیلی هیجان انگیزتر از عکاسی با میدان دید باز هم می باشد.در عکاسی deepsky دیگه دوربین رکن اصلی نیست. سه پایه،goto ،فیلتر مخصوص سحابی ، سیاره و و و ... اینها هم لازمند. پس اگر فقط به عکاسی نجومی فکر می کنی دوربینی با قیمت مناسب بخرین که بعداٌ بتونین اینها رو تهیه کنین.
چون در عکاسی نجومی منو های طول و دراز خیلی از دوربین ها لازمتون نمی شه.

پیام بهرام پور
08-22-2010, 04:03 PM
متأسفانه ما در ایران ما از ابزاهای خوبی برخودار نیستیم و اگر هم می بینید در ایران عکاسی کمی پیشرفت کرده است صرفاً به دلیل ابتکار عکاسان ایرانی بوده.
به عنوان مثال استفاده از دوربین های دیجیتال برای عکاسی از اجرام عمقی تقریباً امری منسوخ در جامعه های معتبر نجومی به حساب می آید اما در ایران تازه حالت بهینه سازی شده ی این دوربین ها نیز ارائه می شود!
مثلاً در امریکا عکاسان اعماق آسمان از یک سی سی دی چند میلیون تومانی استفاده می کنند و از انجایی که این وسیله یک وسیله ی تخصصی است، کیفیت و خروجی بهتری را ارائه می دهد و در مدت کمتری نور بیشتر نیز جمع آوری می شود.
اما به هرحال هر منجم ایرانی نمی تواند به راحتی چند میلیون هزینه کند تا عکاسی اعماق آسمان انجام دهد.
اما با همین امکانات نیز منجمان ایرانی نشان دادند که می توانند در سطوح بالا نیز حرفی برای گفتن داشته باشند.

Panahandeh
08-22-2010, 10:28 PM
دوست عزیز؛
اینکه منجمان ایرانی با همین امکانات کم، خیلی دستاورد داشتن رو نمی شه کتمان کرد، اما شما حساب کنید اگر همین افراد با انگیزه و سخت کوش (منجمان ایرانی) به امکانات کامل دسترسی داشتن چه اتفاقی می افتاد، بنابراین؛ به هیچ وجه نمی شه از نقش امکانات و ابزار صرف نظر کرد ولی فرمایش شما هم درسته!

hamidreza_mf
08-23-2010, 08:32 AM
دوست عزیز؛
اینکه منجمان ایرانی با همین امکانات کم، خیلی دستاورد داشتن رو نمی شه کتمان کرد، اما شما حساب کنید اگر همین افراد با انگیزه و سخت کوش (منجمان ایرانی) به امکانات کامل دسترسی داشتن چه اتفاقی می افتاد، بنابراین؛ به هیچ وجه نمی شه از نقش امکانات و ابزار صرف نظر کرد ولی فرمایش شما هم درسته!

معین جان
فکر کنم پیام هم اون پست رو زد که اتفاقا" همین جمله و حرف شما رو بزنه!:have a nice day: و به اهمیت امکانات تخصصی برای عکاسی نجومی اشاره کنه..

پی نوشت : (این شکلکها چرا اینجوری شدن!! تو نگاه اول انگار همشون یه شکلن!! باید کلی فسفر بسوزونی و دقت کنی تا بفهمی هر کدومشون برای چه حالتیه! :wut:)

nima
09-01-2010, 01:33 AM
بالاخره کمبود امکانات خلاقیت هم میاره ...

mostafa2011
09-03-2010, 01:48 PM
سلام.من هم یه دوربین قدیمی تو خونمون هست که لوبیتل هست و دو تا لنز داره.آیا میشه باهاش عکاسی نجومی کرد؟چجوری؟آیا به موتور برای عکاسی نیاز دارم؟
یه دوربین بنکیو دیجیتال 12 مگا پیکسل هم دارم با اون چطور میشه یا نه؟؟چجوری؟

Hojjat Zafarkhah
09-04-2010, 01:03 PM
سلام mostafa2011 عزيز

براي دوربين قديمي تون كه حتما آنالوگه بايد يه فيلم با حساسيت 200 و به بالا بگيري!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در مورد لنزهاتون بايد ببيني كه وايد هستن يا تله!!!!!!!!!
البته براي دوربينتون بايد ببيني سرعت B داره يا نه؟ اگه كه داره بايد يه سيم دگلانشور داشته باشي براي عكاسي هاي طولاني مدت مثلا براي عكس رد ستاره اي !!!!!!!!!!!
اما در مورد دوربين ديجيتالتون بايد همون كارهايي كه براي دوربين آنالوگت استفاده كردي رو انجام بدي!!!!!!!!!!!!!
مثلا حساسيتشو براي 400 به بالا تنظيم كني و يه ريموت براي سرعتB داشته باشي البته اگه دوربينت سرعت B داشته باشه!!!!!!!!!!
اگه دوربين ديجيتالت سرعت B نداشته باشه هم مشكلي نيست مي توني مدت زمان باز بودن شاتر دوربينتو تنظيم كني!!!!!!!!!!!!!

..................آسمانتان پر از ابرهاي نجومي........................

محمدرضا صادقیان
09-04-2010, 01:11 PM
سلام.
حیفم اومد این موضوع رو نگم...
دوستان عزیز هیچ وقت فکر نکنین که دوربین می تونه عکس بگیره منظورم اینه که دوربین مهم هست اما شرایط دیگه ای هم واسه عکاسی لازمه...
از همه مهمتر خلاقیت و صبر و در کل به خودتون بستگی داره...
من بیشتر عکسی های خیلی زیبام رو که کم کم توی آلبوم عکس هام میزارم به وسیله موبایل گرفتم.یه موبایل با دوربین 2 مگاپیکسل.
اما یادتون نره شرایط سختی واسه عکاسی هست....
در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید.

راسپوتين
09-04-2010, 01:37 PM
سلام.من هم یه دوربین قدیمی تو خونمون هست که لوبیتل هست و دو تا لنز داره.آیا میشه باهاش عکاسی نجومی کرد؟چجوری؟آیا به موتور برای عکاسی نیاز دارم؟
یه دوربین بنکیو دیجیتال 12 مگا پیکسل هم دارم با اون چطور میشه یا نه؟؟چجوری؟

سلام مصطفي جان

لوبيتل با اينكه قديميه ولي يكي از بهترين دوربين ها براي شروع عكاسي نجوميه !

من خودم 15 سال پيش با همين دوربين عكاسي نجومي رو شروع كردم

سرعت b هم داره و همه امكانات لازم ديگه رو

فقط تنها مشكلش اينه كه شايد فيلمش سخت گيرت بياد !

( فيلم 120 ميخوره و فقط هم حساسيت 100 و 200 داره )

اگر باز هم در باره دوربينت سوال داشتي حتمآ بپرس

راسپوتين
09-04-2010, 04:10 PM
مصطفي جان ، در اين عكس هم سعي كردم محل سرعت B رو كه روي بدنه دوربين هست نشون بدم .

بايد شاخص اهرمي رو كه مربوط به سرعت شاتر هست ، روي اون قرار بدي

http://www.forexrainbow.com/files/0f6ncuex0epbtsanx387.jpg (http://www.forexrainbow.com/)

موفق باشي

farideh
09-10-2010, 11:35 PM
سلام
من خودم تصمیم جدی برای خرید دوربین و عکاسی نجومی داشتم ولی به دالایلی نشد. همه ی تحقیقاتمو کرده بودم . پیشنهاد می کنم دوربینی رو که می خواستم بگیرم ،بگیر.
canon500D قیمتش هم حدود 700 هزار تومنه. دوستام که اینو گرفتن خیلی راضین.
امیدوارم بتونی یه دوربین خوب بگیری:have a nice day:

mh.noori
09-28-2010, 03:01 PM
سلام ...

خوشحالم از اینکه کم کم در سایتهای تخصصی راجب به نجوم بحث در مورد عکاسی و ابزار مورد نیاز عکاسی نجومی رونق گرفته .

اما بهتره که مباحث رو کمی تخصصی تر کنیم !
کسی که برای عکاسی نجومی اقدام میکنه حتما باید یک منجم اماتور ( عاشق ) با اطلاعات کافی باشه ...
اگر کسی که برای خرید اقدام میکنه ، ندونه که سرعت b یا دکلانشور چی هست ! خوب برای عکاسی ، احتمال اینکه در خریدش به خطا بره زیاده ....

1 - دوربین دیجیتال باید کم نویز باشه
2- در مورد نویز در بدنه های ساخت شرکت کنون و نیکون وضع به یک صورت نیست .
3- در مورد بدنه های نیکون عمل نویز ریداکشن به صورت اتوماتیک بدون اینکه کاربرمطلع باشه انجام میشه و این برای کار نجومی یعنی فاجعه ( ستاره ها نویز فرض میشن ) حتی اگر نویز ریداکشن خاموش باشه !
4- بدنه های فول فریم نویز کمتر و البته داینامیک رنج بهتری دارند .
5- سنسور های دیجیتال برای نوردهی های بلند مدت مثل اینکه زیاد مناسب نیستند و بعد از مدتی ممکنه صدمه ببیند !
6- تمام دوستان برای انجام عکاسی نجومی فقط کنون را معرفی میکنند. ( بنده خودم از بدنه های نیکون بیشتر خوشم میاد ، اون هم فقط به دلیل وجود چند لنز با ارزش در محدوده نیاز من که در برند کنون به کیفیت نیکون وجود نداره . مثل لنز با ارزش 70-24 )

169
10-10-2010, 12:30 PM
من اصلا تجربه عکاسی ندارم و فقط نکاتی رو که طی مطالعه بدهست میارم رو بهتون میگم امیدوارم کمک تون کنه!
[http://astronomer169.persiangig.com/image/20d10d.JPG

این منحنی نشون میده که این دو نوع دوربین چه طول موج هایی رو عبور میده و با چه درصدی!کاهش واسه ی همه ی دوربین های دیجیتال این جور منحنی داشته باشن و این وطری میشه بهترین انتخاب رو داشت!
در این عکس اگه دقت کنید میتونید بفهمید کدوم دوربین رو نیاز دارید!
از لحاظ قیمتی و سنسور این طوری هستن :
canon eos 10d :
6.3 مگاپیکسل و قیمت بدنه 325 دلار
canon eos 20d :
8.2 مگاپیکسل و قیمت بدنه 825 دلار

طبیعیه که 20d از 10d بهتره در کل ولی ببینیم می خوایم باهاش چیکار کنیم!
با 20d میتونیم تو هیدروزن الفا بهتر عکاسی کنیم! یعنی سطح خورشید رو خیلی بهتر ببینیم!این یه مزیت خیلی خوبیه!و این که 20d بیشتر از 10d تو طیف مادون قرمز کار میکنه!یعنی می تونیم ستاره های که بیشتر تابش طیف قرمز دارن یا به عبارتی سردتر هستن رو ثبت کنیم!
در مورد 10d این طوری نیست! با دوربین 10d میتونیم بیشتر تو قسمت آبی و فرا بنفش کار کنیم! یعنی ستاره های جوان یا جوان تر!
و از طرفی هم چند ده نانومتر پهنای باند گذردهی نوری 10d از 20d بیشتره! و چون داریم تو قسمت آبی و ستاره های جواب کار میکنیم می تونیم بهتر ستاره ها رو ببینیم!یعنی خوده ستاره رو بهتر ببینیم نه گرمای اطرافشو!

بزارید بهتر بگم اگه با دوربین 20d عکس بگیریم و رو ستاره ها متمرکز بشیم میبینیم که ستاره ها کمی اطرافشون ناهنجاری داره!این ناهنجاری به خاطر گرمای زیاد اطراف ستاره است چون گرمای اطراف ستاره نسبت به خوده ستاره کمتره باعث میشه بیشتر تو مایه های قرمز باشه و این همون طور که گفتم باعث میشه خوده ستاره + هاله ی گرمایی اطراف ستاره رو ببینیم! البته این تو شناسایی دوتایی ها و متغییرها دردسر زاست و خوب نمیشه مطالعه کرد!
ولی در 10d این مشکل کمتره!

این مشخصات و معایب و مزایا ها بر میگرده به خوده دوربین ولی میشه با فیلتره ای اینارو اضافه یا حذف کرد!
مثلا خوده اسمان شب فیلتر IR CUT یا IR/UV Cut ممکنه تو بازار باشه که میتونید فقط طیف بین 400-700 رو با دوربین ثبت کرد! ولی اینم بستگی به کاری که میخواید کنید داره!

دوستان اگه کسی این جور نمودارها برای دوربینی پیدا کرد حتما حتما اینجا قرار بده!خیلی خیلی مفیده!!!

ali ahmadian
10-10-2010, 01:06 PM
سلام به نظر من بهترین دوربین در اول کار معنی نداره به نظر من شما باید اول از یک دوربین ارزان که دارای سرعت bباشد شروع به کار کنید و بعد به سراغ دوربین گران بروید.اول تجربه بعد امکانات[COLOR="darkred"]:want:

rezash
12-12-2010, 09:05 PM
با تشکر از همه دوستان که با حوصله ودقیق در مورد دوربین عکاسی اطلاعات مفیدی دادند. خیلی خیلی ممنون.
من هم چند ماهی میشه که به فکر تهیه ی دوربین عکاسی هستم و در این مورد زیاد پرس و جو کردم.ولی در این تایپیک متوجه شدم خیلی موارد رو نمیدونستم و اینجا یاد گرفتم.
به هر حال مختصر بگم که: اگه بخوام دوربینی که هم بشه در میدان دید باز از اسمان شب عکاسی کرد وهم در عکاسی با تلسکوپ اونو به کار گرفت.چه دوربینی به کارم میاد؟
اخرین بار از اقای امین تفرشی سوال کردم که "50d market 2" رو معرفی کرد(اگه اسمش رو اشتباه تایپ نکرده باشم)که قیمتش خیلی بالا بود.(نزدیک دو ملیون هشتصد هزار تومان)
البته یکی دو نمونه ی دیگه هم گفتند که اونهم قیمتهاش فضایی بود.
با توجه به تازه کار بودنم در امر عکاسی و شرایط استفاده از دوربین که گفتم و همینطور قیمت مناسبتر برای یک تازه کار پیشنهاد دوستان چیه؟
ایا قیمت بالای این دوربینها نسبت به کاراییش ارزش این رو داره که بعدا پشیمون نشم که چرا دوربین گرون تری رو نخریدم؟بالاخره میخوام عمری ازش استفاده کنم؟
ایا میتونم دوربین ارزونتری بخرم و بعدها اونو ارتقا بدم؟
پیشاپیش ممنون.

Mostafa
12-12-2010, 09:38 PM
با تشکر از همه دوستان که با حوصله ودقیق در مورد دوربین عکاسی اطلاعات مفیدی دادند. خیلی خیلی ممنون.
من هم چند ماهی میشه که به فکر تهیه ی دوربین عکاسی هستم و در این مورد زیاد پرس و جو کردم.ولی در این تایپیک متوجه شدم خیلی موارد رو نمیدونستم و اینجا یاد گرفتم.
به هر حال مختصر بگم که: اگه بخوام دوربینی که هم بشه در میدان دید باز از اسمان شب عکاسی کرد وهم در عکاسی با تلسکوپ اونو به کار گرفت.چه دوربینی به کارم میاد؟
اخرین بار از اقای امین تفرشی سوال کردم که "50d market 2" رو معرفی کرد(اگه اسمش رو اشتباه تایپ نکرده باشم)که قیمتش خیلی بالا بود.(نزدیک دو ملیون هشتصد هزار تومان)
البته یکی دو نمونه ی دیگه هم گفتند که اونهم قیمتهاش فضایی بود.
با توجه به تازه کار بودنم در امر عکاسی و شرایط استفاده از دوربین که گفتم و همینطور قیمت مناسبتر برای یک تازه کار پیشنهاد دوستان چیه؟
ایا قیمت بالای این دوربینها نسبت به کاراییش ارزش این رو داره که بعدا پشیمون نشم که چرا دوربین گرون تری رو نخریدم؟بالاخره میخوام عمری ازش استفاده کنم؟
ایا میتونم دوربین ارزونتری بخرم و بعدها اونو ارتقا بدم؟
پیشاپیش ممنون.

سلام جناب rezash

ورودتون رو به سايت تبريك ميگم

فكر ميكنم آقاي تفرشي دوربين 5D Mark2 رو به شما پيشنهاد دادند كه البته يكي از دوربين هاي فول فريم و گرانقيمت canon است .

براي شروع به نظر من هم بسيار گران است و هم پيچيدگي هاي خاص خود را دارد .

اينكه بخواهيد عكس هاي با ديد زاويه باز و يا به وسيله تلسكوپ بگيريد ، مربوط به نوع لنز است نه بدنه دوربين .

به طور خلاصه :

ابتدا بايد حدود بودجه خود را معين كنيد .

پيشنهاد بنده ( در حالت خيلي خوب ) بدنه 40D canon است كه البته الآن سخت پيدا مي شود .

اگر نيافتيد 50D هم مناسب است ( البته كمي گرانتر )

لنز هم به مرور ميتوانيد اضافه كنيد . ولي در ابتدا يك لنز 85-17 يا حتي 55-18 ( لنز كيت ) هم مناسب هستند .

باز اگز ديديد هزينه بالا است ، مي توانيد با يك 450D هم شروع كنيد .

اميدوارم اين توضيح مختصر ، مفيد هم باشد .

موفق باشيد

mh.noori
12-28-2010, 11:51 PM
شما برای عکاسی نجومی از چه دوربینی استفاده می کنید ؟

دوربینهای آنالوگ و یا دیجیتال ؟

برای مدت زمان طولانی جهت نوردهی ، ایا دوربنهای آنالوگ مناسب هستند و یا دستگاههی مدرن جدید ؟
شاید فکر کنید که کار کردن با یک دوربین آنالوگ خیلی سختر از یک همتای دیجیتال باشد !

اما برای تهیه ابزار در همه رشته ها ی عکاسی ، نیاز به اطلاعات کافی در مورد کارایی و قابلیتهای وسایل مورد نظر امری بدیهی است .

شاید یک بدنه دوربین ساده آنالوگ کار را بخوبی جلو ببرد ... اما چگونه ؟
در بین دوربینهای آنالوگ ، انواع زیادی وجود دارد ... کارخانه های کنون و نیکون ، پنتاکس و یا حتی زنیت ...

خرید یک دوربین مدیوم فرمت لوبیتل هم خیلی هیجان انگیز است ، البته ممکن است بیشتر بدرد موزه شخصیتان به لحاظ قدمت :wink: بخورد . اما این دوربینها ا با توجه به قیمتی که دارند ، امکانات بسیار زیادی را به عکاس هدیه می دهند ، اما افسوس ! فیلمهای این سایز دوربین کمی کمیابتر از بقیه است ...
زنیت یک دوربین بسیار خوب برای عکاسی نجومی است ، بدنه های بسیار ارزانی که با لنزهای سازگار زیادی در بازار یافت می شوند ...
اگر خیال خرید دوربنهای زنیت را دارید ، در مورد نوردهی های طولانی مدت ، نکته ای وجود دارد که خیلی مهم است ...
در این دوربینهای بدلیل نا مناسب بودن درز بندی بین قطعات داخلی دوربین ، در هنگام نوردهی با زمان بالا ، فیلمهایی که قبلا ثبت شده اند ، ممکن است آسیب ببینند ، چاره در اینجور مواقع رد کردن یک فریم از فیلم است تا با رد شدن فریم قبلی ، امکان آسیب دیدن فیلم کمتر شود .
در دوربینهای ساخت کنون و نیکون وضع بسیار بهتر است و از نظر عایق بندی بسیار خوب ساخته شده اند. هرچه دوربین مورد استفاده مکانیکی تر باشد و برای کار کردن کمتر نیاز به انرژی برق داشته باشد بهتر است ...

محمد مهدی عسگری
12-29-2010, 12:31 AM
آقای نوری منظورتون از نوردهی طولانی یعنی چقدر؟
تا وقتی نرم افزارهای پردازش تصویر دیجیتال هست چه احتیاجی به نوردهی طولانی داریم.
با نوردهی های کوتاه ولی دقیق میشه بهترین تصاویر رو بدست آورد.

mh.noori
12-29-2010, 12:45 PM
سلام ...

همینطور است اقای عسگری ...

بیشتر منظورم در مورد عکاسی با دوربنهای انالوگ و گوشزد نکته ای پیرامون بدنه های ارزان قیمت بود .

Hojjat Zafarkhah
12-30-2010, 01:55 PM
...
...
...
...
براي شروع به نظر من هم بسيار گران است و هم پيچيدگي هاي خاص خود را دارد .

اينكه بخواهيد عكس هاي با ديد زاويه باز و يا به وسيله تلسكوپ بگيريد ، مربوط به نوع لنز است نه بدنه دوربين .

به طور خلاصه :

ابتدا بايد حدود بودجه خود را معين كنيد .

پيشنهاد بنده ( در حالت خيلي خوب ) بدنه 40D canon است كه البته الآن سخت پيدا مي شود .

اگر نيافتيد 50D هم مناسب است ( البته كمي گرانتر )

لنز هم به مرور ميتوانيد اضافه كنيد . ولي در ابتدا يك لنز 85-17 يا حتي 55-18 ( لنز كيت ) هم مناسب هستند .

باز اگز ديديد هزينه بالا است ، مي توانيد با يك 450D هم شروع كنيد .

اميدوارم اين توضيح مختصر ، مفيد هم باشد .

موفق باشيد

مرسي آقاي امام خيلي مفيد و جالب بود حداقل براي من!!!:pacman:

فقط اگه ميشه در مورد قيمت هاش هم يه توضيح مختصري بديد!!!

ممنون:wink:

gandom
12-30-2010, 08:19 PM
سلام
من خیلی وقته که وارد عرصه ی نجوم شدم ولی به عکاسی نجومی علاقه ای نداشتم تا اینکه دوستام عکاسی رو شروع کردن و من هم علاقمند شدم. می خواستم که برای خرید یه دوربین مناسب که بشه لنزای متفاوت رو روش تعبیه کرد بهم معرفی کنید.

nima
12-30-2010, 08:32 PM
سلام
من خیلی وقته که وارد عرصه ی نجوم شدم ولی به عکاسی نجومی علاقه ای نداشتم تا اینکه دوستام عکاسی رو شروع کردن و من هم علاقمند شدم. می خواستم که برای خرید یه دوربین مناسب که بشه لنزای متفاوت رو روش تعبیه کرد بهم معرفی کنید.

سلام
بودجه شما برای خرید چقدر است؟

169
12-31-2010, 07:08 AM
دوربین canon EOS 7D چطوره؟!!! اخه دوربینی هستش که تعداد کمی در دست عکاس های نجومی دیده شده و از طرفی هم هیچ کسی هم ازش تعریف نمی کنه در حالی که از خیلی دوربین ها سرتره!فقط میگن کمی سنگینه به نسبت!:have%20a%20nice%20d

mh.noori
12-31-2010, 11:58 AM
سلام ...

کنون یا نیکون ؟

شما کدامیک از کارخانه های دوربین سازی را برای انواع عکاسی نجومی ترجیح میدین ؟

من جهت مصارف عمومی دوربینها و لنزهای نیکون رابیشتر می پسندم ! :cool:

اما اینکه در عکاسی نجومی ، دوربین و لنز باید چه ویژگیهایی داشته باشن تا بشه ، بعنوان دستگاه قابل قبول در عکاسی ازشون استفاده کرد، نیاز به برسی بدنه های دوربینهای عکاسی و لنزهای سازگار با اونها است ...

پروسس فایلهای ساخته شده در دوربنهای ساخته کارخانه های مختلف ، از الگوهای
مختلفی پیروی میکنه ... نحوه حذف نویز در دوربینها به یک گونه نیست ! بعضی از دوربینهای حتی در فایلهای خام نیز ، دستکاری می کنند !

اندازه سایز سنسور نیز در دوربنهای دیجیتال در کلاس دوربنهای DSLR به چند دسته تقسیم میشه ...
سایز سنسور فول فریم و کراپدار

دوربین 7D در رده حرفه ای کنون دسته بندی می شود...
اما با سایز سنسوری با کراپ 1/6. این دوربین با اینکه در رده XD کنون جای دارد ، اما از سنسور برش خورده استفاده می کند...

یکی از ویژگیهای خاص این بدنه نسبت به همتایان کراپدارش ، داشتن سیستم فوکوس بسیار خوب ( مناسب پرنده گرافی ) بدنه بسیار قوی و مقاوم در برابر گرد و خاک سنسور جدید 18 مگا پیکسلی:TT TT: می باشد ...

شاید فکر کنید که داشتن 18 مگا پیکسل در یک دوربین حرفه ای چه قابلیت اخوبی است ! شاید در انواع خاصی از عکاسی ، این اندازه پیکسل ، خواص خوبی داشته باشه که دست عکاس و ادیتور عکس را در ادیت و کراپ تصویربعد از عکاسی باز بزاره ...
به صورت خیلی ساده
وقتی در این سایز سنسور چگالی پیکسل ها بالامیره ناچار اونها را باید خیلی ریز طراحی کرد و این یعنی جذب کمتر نور بوسلیه هریک از پیکسلها ...
عدد DLA در این دوربین و 2 همتای جدیدش ( 550d , 60d ) بسیار بالاست ...
با استفاده از لنزهای با کیفیت میتوان از حداکثر ویژگیهای این سنسور ها استفاده کرد ... در این بین لنزهای L توانایی خوبی از نظر کیفیت اپتیک در اختیار سنسور قرار می دهند ...
اگر خیال تهیه لنزهای دیگری را برای بدنه های گفته شده دارید و توانایی تهیه لنزهای گرانقیمت L را ندارید ، لنز 85-15 کنون نیز بسیار با کیفیت می باشد ... شاید یتوان گفت که در سری L جایی داشته باشد ...

در مجموع بدنه 7d بسیاز خوش دست و قوی طراحی شده و از سیستم فکوس بسیار خوبی برخورداره ( معادلش در نیکون D300S )
داشتن سیستم لایوویو بسیار کارامد ، ویزور 100% و نویز بسیار کنترل شده ( با وجود 18 مگا پیسل بودن ) ، دامنه حساسیت بسیار خوب ، کنترل وایرلس فلاشهای سازگار و ....

اما انتخاب من برای عکاسی نجومی در این کلاس (18 مگا پیسکل ) 7d نیست ! 550d و بدنه تازه وارد 60d برای این منظور ( نسبت به قیمت ) شاید مناسب تر باشند ...
1600$ = 7d
1100$ = 60d
850$ = 550d

169
12-31-2010, 01:08 PM
آقای نوری عالیییییییی بود خیلی عالییی!!!!ممنون
فقط اینجا منظورتون از عکاسی نجومی یعنی عکاسی منظره شب مثله بیشتر منجم های که این جور عکس ها میگیرند یا عکاسی از پشت تلسکوپ!؟

mh.noori
12-31-2010, 01:24 PM
متشکرم ...

مهم نحوه پروسس در فایلهای خروجی دوربین است ... دوربنهای ساخت نیکون حتی در مد raw هم دستکاری می کنند ! بنظر من میتوان از دلبری مثل نیکون d700 در عکاسی از مناظر شب بسیار خوب استفاده کرد ( دامنه نویز بسیار خوب ، داینامیک رنج بسیار بالا و بهتر از هم رده های canon ) اما در مجموع ، بدنه های کنون برای انواع عکاسی نجومی بسیار خوب طراحی شده اند ...( 20Da)

---------------
در گذشته دوربینهای ساخت نیکون از سنسور های ccd استفاده می کردند که مناسب نوردهی بلند مدت نبود ، ولی در بدنه های چند سال گذشته ، نیکون از سنسورهای ساخت سونی که cmos هستد استفاده میکند که برای نوردهی بلند مدت کمتر مشکل دارند .

Hooman
12-31-2010, 09:01 PM
خوب اگه شما به صورت مداوم و حرفه ای این کار رو انجام میدین من به شما دوربین USB2.0 CCD رو پیشنهاد میکنم.دوربین بسیار مناسبی هستش.من خودم باهاش در این زمینه کار کردم.
میتونید اینجا اطلاعاتی بیشتری رو ببینین.
http://www.astronomycameras.com/en/assets/200805_Astronomy_Now.pdf

Hooman
12-31-2010, 09:02 PM
اینم تصویرشhttp://media.pcadvisor.co.uk/cmsdata/blogentries/2062/astrocam%20blog%20pic.jpg

Hooman
12-31-2010, 09:04 PM
FLI هم دوربین خوبی هستشhttp://www.mimaslab.it/store2/images/categories/flicamera.jpg

169
01-01-2011, 03:32 AM
ممنون جناب هومن
البته این دوربین های که گذاشتید رو قبلا دیده ام ولی الان توی سی سی دی Sbig فوق العاده طرفدار داره و البته خیلی هم گرون هستند! بعد اینکه باید سایز پیکسل ها متناسب باشه برای تلسکوپ البته در حالت 2*2 یا n*n میشه درست کرد ولی مناسب بودن پیکس اولیه خیلی خوبه! مثلا پر طرفدارترین سی سی دی نجومی تو کل دنیا همین sBig 2000XM هستش که تو ایران هم بودن که دارند از این استفاده می کنند به گمونم آقای متین فر باشند. چون احتمالش زیاده در آینده نزدیک وسایل کاملی برای نجوم بگیرم دارم تحقیق می کنم! چیزی که خودم مد نظرمه CCD orion Shot Star 6MP بود که تقریبا 1300 دلاره ولی تو ایارن 1800 دلار به بالاست! این نوع CCD ممکنه کارایی خوبی داشته باشه ولی برای نجوم سنگ تموم نمی زاره و به خاطر همین CCD sBig 8300XM رو دنبالششم که اونم به دلیل کوچک بودن پیکسل ها به گمونم 5.4 میکرون باشه به خاطر همین برای گرفتن عکس طمان طولانی رو میبره و نوردهی رو هم بیشتر میکنه! البته در حالت 2*2 که پیکسل ها دو برابر میشند یعنی 10.8 میکرون خیلی عالی میشه برای عکاسی ولی باز متناسب نیست! 2000XM رو به این ترجیح میدن به خاطر پیکسل های اولیه متناسب 7.2 میکرون به گمونم!

mh.noori
01-01-2011, 09:14 AM
سلام ...

دوستان در مورد ccd تاپیکی باز شد که بهتره در این مورد در انجا بحث کنید .

موفق باشید ...

karimisss
03-11-2011, 09:40 PM
سلام دوستان سوالی داشتم فکر کردم اینجا بپرسم .
من یه دوربین زنیت 122 دارم و یه دوربین کنون SX210که دیجیتاله . می خوام بدونم با این دوتا چه جور عکسایی از آسمون می تونم بگیرم . اصلا برای عکاسی از آسمون مناسب یا نه؟
ممنونم و منتظر پاسخ:have%20a%20nice%20d

rock_iml
03-11-2011, 09:42 PM
زنیت 122 توصیه نمیشه معمولا . بعضی مواقع چراغ نورسنجش تو نوردهی مرتب چشمک میزنه و عکس رو کاملا خراب میکنه

mh.noori
03-11-2011, 09:49 PM
من یه دوربین زنیت 122 دارم و یه دوربین کنون sx210که دیجیتاله . می خوام بدونم با این دوتا چه جور عکسایی از آسمون می تونم بگیرم . اصلا برای عکاسی از آسمون مناسب یا نه؟

چرا که نه ...

در مورد دوربین آنالوگتون به راحتی می تونید با استفاده از لنز های واید و یا اتصال به تلسکوپ عکسهای زیبایی تهیه کنید...

اما در مورد دوربین کنون شبه اس ال ار ، باید عرض کنم ، کارتون کمی محدود به امکانات دوربین میشه ...

میزان گشادگی دیافراگم ، محدودیت حساسیت به علت نویزی شدن تصویر و زمان باز ماندن شاتر و در عکاسی با تلسکوپ محدود بودن به روش آفوکال دست شما را در عکاسی محدود خواهد کرد ...

-------------------

با جناب rock_iml خط رو خط شدیم .

Mostafa
03-11-2011, 11:45 PM
من یه دوربین زنیت 122 دارم و یه دوربین کنون sx210که دیجیتاله . می خوام بدونم با این دوتا چه جور عکسایی از آسمون می تونم بگیرم . اصلا برای عکاسی از آسمون مناسب یا نه؟
سلام

نظر من اينه كه اتفاقآ زنيت 122 خيلي هم مناسب براي عكاسي نجومي است .

البته دوربين كاملي نيست و مثلآ ماكزيمم سرعتش هم تا 500/1 است .

اما اگر با آنالوگ شروع كنيد عكاسي رو خيلي بهتر درك خواهيد كرد .

در مورد چراغ قرمز هم دوستمون درست مي گن ، اما راهش اينه كه باطري دوربين رو در زمان عكاسي نجومي خارج كنيد .

اصولآ اگر عكاسي را با آنالوگ شروع كنيد ، هرچند كمي شروع كار سخت تر است ، ولي مفهوم عكاسي را بهتر خواهيد آموخت .

karimisss
03-30-2011, 02:51 PM
برای عکاسی از آسمون ایزو یا حساسیت فیلمی که می خرم چقدر باشه بهتره؟

rock_iml
03-31-2011, 08:31 PM
اگه منظورتون آنالوگ هست بستگی به میزان نور محیط و همینطور جرمی که میخواید عکاسی کنید داره . اما هر چی حساسیت بالاتری برای محیط تاریک بگیرید بهتره . البته تو ایران بالای 800 گیر نمیاد و حتی 800 هم خیلی خیلی کم گیر میاد .

169
04-24-2011, 12:28 AM
سایت های خیلی خیلی خوبی در زمینه نقد حرفه ای دوربین های عکاسی است که هرکدوم ویژه گی ها و ... خودشون رو دارن! ولی از دید کسانی که در این زمینه تجربه کافی دارند یه خواهش کوچک دارم و میخوام بدونیم از این تعداد سایت نقد دوربنی عکاسی کدوم یک خیلی بهتر عمل میکنه ؟!
لینک نقد دوربنی عکاسی Canon EOS 7D در سایت های زیر!

1- سایت اول (http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/canon/eos-7d-slr/canon-eos-7d-slr-review.html)
2- سایت دوم (http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA.HTM)
3- سایت سوم (http://www.dcresource.com/reviews/canon/eos_7d-review)
4- سایت چهارم (http://www.digitalcamerainfo.com/content/Canon-EOS-7D-Digital-Camera-Review-21327.htm)
5- سایت پنجم (http://www.bobatkins.com/photography/digital/canon_eos_7D_review_1.html)
6- سایت ششم (http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-7D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx)
7- سایت هفتم (http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_7D/)
8- سایت هشتم (http://www.dpreview.com/reviews/canoneos7d/)
9- سایت نهم (http://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_7d_review/)
10- سایت دهم (http://www.photoreview.com.au/Canon/reviews/digitalslr/canon-eos-7d.aspx)
11- سایت یازدهم (http://www.trustedreviews.com/Canon-EOS-7D_Digital-Camera_review)
12- سایت دوازدهم (http://www.outbackphoto.com/CONTENT_2007_01/section_gear_cameras_2009/20090912_Canon_7D/index.html)

mh.noori
04-25-2011, 01:00 PM
سایت http://www.dpreview.com نقدهای خوبی دارد ...

این نیاز شما و نحوه استفاد ه شما از بدنه دوربین است که باعث می شود به سمت یک برند و مدل خاص بروید ...

وگرنه تمام دوربینهای SLR دیجیتال عالی هستند ، اما هر کدام در شرایط خاص ، عملکردهای خاصشان را نشان می دهند ...

ایا کامندر فلاش در دوربین 7D جهت کنترل فلاشهای وایرلس بدرد شما می خورد ؟

سلینگ بدنه عالی در مقابل گرد و خاک چطور ؟

169
04-25-2011, 02:28 PM
منم فکر میکردم همین سایته باشه چون از طرفی هم رتبه جهانیش به نسبت بالاتر از بقیه اس و از طرفی هم روی بخش های مختلفی کار میکنه!
خب راستش پست قبلیم چند تا چیز رو میخواستم بگم : اول اینکه دوستان با سایت های نقد دوربین های عکاسی آشنا بشن و خودشون برن دوربینی که به نظرشون مناسبه رو انتخاب کنن و بعدا از یه با تجربه بپرسن و اگه تایید کرد بخرن! دوم اینکه دید نقادانه به دروبین ها پیدا کنن! سوم اینکه بهترین سایت های نقد مشخص بشه!
ممنون بابت پاسختون آقای mhn !

rezash
04-25-2011, 05:06 PM
مشاوره
با سلام خدمت دوستان خوبم
بالاخره تصمیم به خرید دوربین گرفتم. ولی برای محکم کاری و اطمینان خاطر از دوستان تقاضای همفکری دارم.
از دوربینهای موجود در لینک زیر کدام یک از نظر عکاسی به خصوص در شب و همینطور کارا ئی بهتر نسبت به هم ایده آل تره؟
( تجارب دوستان در استفاده از این دوربینها خیلی کمک میکنه).

http://www.shop.ir/compare.jsp?action=0&productId=10916

اگر هم کسی از دوستان از همین دوربینها یا مشابه این دوربینها دسته دوم (تر و تمیز) سراغ داره اطلاع بده.ممنون میشم.
اگر کسی پیشنهاد دیگه ای هم داره لطف کنه بهم بگه.باز هم ممنون.

http://www.shop.ir/

rezash
04-25-2011, 06:04 PM
کانن ای‌اواس ۴۵۰دی _ کانن ای‌اواس ۵۵۰دی_ کانن ای‌اواس ۵۰۰دی _ کانن ای‌اواس ۴۰۰دی

ببخشید مثل اینکه لینکش باز نمیشه.همین مدل دوربین هاست.عکس و مشخصاتش هم در لینک موجود در پست قبلی پیدا میشه.

Hooman
04-25-2011, 08:21 PM
کانن450دی

1544

کانن ای‌اواس ۵۰۰دی

1546 کانن ای‌اواس ۵۵۰دی

1545
گفتم نمونه های تصویری بزارم.

ما خودمون از این استفاده می کنیم حالا شاید زیاد برای استفاده نجومی نباشه ولی بسیار دوربین عالیی هستش

Canon EOS 600D

1547

only orion
04-25-2011, 08:29 PM
سلام دوست عزیز
به نظر من اگر یک دوربین 50d یا 40d دست دوم خوب پیدا کنید خیلی بهتره.از بین دوربین هایی هم که گفتید 500d رو توصیه نمی کنم.خودم این دوربین رو دارم و ازش خیلی راضی نیستم.550d شاید از همه بهتر باشه.ولی پیشنهاد اصلی من دوربین دو رقمی دست دوم هست.
د

mh.noori
04-25-2011, 11:22 PM
مشاوره
با سلام خدمت دوستان خوبم
بالاخره تصمیم به خرید دوربین گرفتم. ولی برای محکم کاری و اطمینان خاطر از دوستان تقاضای همفکری دارم.
از دوربینهای موجود در لینک زیر کدام یک از نظر عکاسی به خصوص در شب و همینطور کارا ئی بهتر نسبت به هم ایده آل تره؟
( تجارب دوستان در استفاده از این دوربینها خیلی کمک میکنه).

http://www.shop.ir/compare.jsp?action=0&productId=10916

اگر هم کسی از دوستان از همین دوربینها یا مشابه این دوربینها دسته دوم (تر و تمیز) سراغ داره اطلاع بده.ممنون میشم.
اگر کسی پیشنهاد دیگه ای هم داره لطف کنه بهم بگه.باز هم ممنون.

http://www.shop.ir/

نفرمودین که دوربین را برای چه کاری نیاز دارین ؟

همگی اینها که فرمودین در یک کلاس هستند .

اگر به فکر سری XXD کنون هستید ، در مورد دوربین کار کرده 40d در مارک کنون بهتر از 50d است ...

به فکر لنز هم باید باشین ، یک لنز خوب برای شما ماندگار تر از این بدنه ها ست !

---------------
زمان بدی را برای خرید در نظر گرفته اید، شرایط بازار دوربین های SLR و همچنین زلزله اخیر ژاپن ، قیمت اینمحصولات را به شدت بالا برده است .

rezash
04-26-2011, 07:52 PM
سلام دوست عزیز
به نظر من اگر یک دوربین 50d یا 40d دست دوم خوب پیدا کنید خیلی بهتره.از بین دوربین هایی هم که گفتید 500d رو توصیه نمی کنم.خودم این دوربین رو دارم و ازش خیلی راضی نیستم.550d شاید از همه بهتر باشه.ولی پیشنهاد اصلی من دوربین دو رقمی دست دوم هست.
د

راستش دنبال دست دوم میگردم.واسه همین این تایپ رو نوشتم که اگر کسی سراغ داره بگه.
قبلا"با دوربین آنالوگ کار کردم.(مارک"ریکو" بود ولی مدلش یادم نیست ولی عالی بود.) که خواهرم چند سال پیش داخل یه تاکسی جا گذاشتش.(اگه کسی پیداش کرد بگه).
ولی با دوربین دیجیتال فقط با دوربین بعضی دوستان چند تا عکس یادگاری نه چندان جالب گرفتم.
همونطور هم که در تایپهای قبل گفتم نظر خودم 5d mark2 بود که هم خیلی گرونه هم به قول اقای امام کار باهاش پیچیده است و برای به کم تجربه گزینه ی خوبی نیست.
در هر صورت اگر کسی دست دوم سراغ داشت با قیمت مناسب خریدارم.
البته کانن 550 که اقای mhn معرفی کردند به نظر خودم بهتره و جدید تر هم هست.ولی احتمالا" دست دومش کمتر گیر میاد.
راستی اقای orion منظورتون از دو رقمی 40d یا d50 بود?

شهلا ناصریان
06-26-2011, 06:13 PM
سلام دوستان من فکر میکنم دوربین مهمه در عکاسی
ولی در اصل ایده و نوع نگاه کردن از اون مهمتره!!!!!!!!!!!
درست نگاه کردن ودیدن در عکاسی خیلی مهمه
همیشه زیبا ببین واز هر سوژه ای سریع نگذرید!!!

Hojjat Zafarkhah
06-26-2011, 07:05 PM
سلام دوستان من فکر میکنم دوربین مهمه در عکاسی
ولی در اصل ایده و نوع نگاه کردن از اون مهمتره!!!!!!!!!!!
درست نگاه کردن ودیدن در عکاسی خیلی مهمه
همیشه زیبا ببین واز هر سوژه ای سریع نگذرید!!1

جناب گفته شما متین ولی دوتا چیز مهم هم هست:
1- اگه یه ایده خوب داشتیم و دوربین نداشتیم چی؟؟ یا اصلا دربین هم داریم و ایده هم که داریم اما دوربینمون خوب نباشه چی؟؟
دوربین خوب با یه ایده خوب و با حوصله زیاد و خلاقیت زیاد عکس خوبی رو میاره!!!

2- یه پیجی توی فیس بوک بود که عنوانش این بود:
تو فقط یه دوربین دیجیتال داری ٫ معنیش این نیست که تو عکاسی (http://www.facebook.com/mobileprotection#!/Jijital)

بهرحال دوربین خوب و ایده خوب شرط لازم و کافیه یه عکس خوبه!!

البته اینا نظر شخصی منه!!!

شهلا ناصریان
06-26-2011, 08:13 PM
سلام دوست عزیز
من با دوربین دستی و دییجیتال عکس گرفتم
درسته دوربین مهمه ولی بعضی ازمردم بهترین دوربین رو دارن ولی بدترین
ععکسارو میگیرن اونم فقط به خاطر نداشتن ایده یا نگاه نادرست به سوژه
میشه گفت دوربین و ایده مکمل هم هستند.
ومن با نظر شما موافقم!!!!!!

Hojjat Zafarkhah
06-27-2011, 10:05 PM
سلام دوست عزیز
من با دوربین دستی و دییجیتال عکس گرفتم
درسته دوربین مهمه ولی بعضی ازمردم بهترین دوربین رو دارن ولی بدترین
ععکسارو میگیرن اونم فقط به خاطر نداشتن ایده یا نگاه نادرست به سوژه
میشه گفت دوربین و ایده مکمل هم هستند.
ومن با نظر شما موافقم!!!!!!

بله اونا هم جزو گزینه دوم هستن!!
اونا دوربین دیجیتالی دارن و معنیش این نیست که عکاس خوبی ان!!!

...............................................
دوستان منم میخوام یه دوربین بگیرم بین 40 دی و 50 دی کنن،تو شکم!!
میخوام نو باشه دوست دوم کلا دوست ندارم!!
کسی نظری داره؟؟ یعنی نو پیدا میشه؟؟؟؟؟

شهلا ناصریان
06-29-2011, 04:44 PM
منظورتون از دی40و50دی چیه؟
همون 450دی و500دی میگی؟
اگر میخای دوربین بگیری ،دوربین نو بگیر اونم از نمایندگی
کانن بگیر ...

only orion
06-29-2011, 07:21 PM
بله اونا هم جزو گزینه دوم هستن!!
اونا دوربین دیجیتالی دارن و معنیش این نیست که عکاس خوبی ان!!!

...............................................
دوستان منم میخوام یه دوربین بگیرم بین 40 دی و 50 دی کنن،تو شکم!!
میخوام نو باشه دوست دوم کلا دوست ندارم!!
کسی نظری داره؟؟ یعنی نو پیدا میشه؟؟؟؟؟
سلام
هیچ کدوم از دوربین هایی که گفتید در حال حاضر تولید نمیشه.تو این سری الان 60d تولید میشه.

rock_iml
06-30-2011, 09:14 AM
40d و 50d تولید نمیشن و 60ِ هم دوربین مناسبی برای عکاسی نجومی نیست . اگر 40dدست دوم بگیرید خیلی خیلی بهتره چون کیفیت بالایی برای این نوع عکاسی داره

Hojjat Zafarkhah
06-30-2011, 10:35 AM
سلام
هیچ کدوم از دوربین هایی که گفتید در حال حاضر تولید نمیشه.تو این سری الان 60d تولید میشه.

40d و 50d تولید نمیشن و 60ِ هم دوربین مناسبی برای عکاسی نجومی نیست . اگر 40dدست دوم بگیرید خیلی خیلی بهتره چون کیفیت بالایی برای این نوع عکاسی داره

خب من الان چیکار کنم؟؟ یعنی اگه شما جای من بودید چی میگفتید؟؟:playingsmiley:
دوربین 40 دی رو یکی دیگه هم بهم پیشنهاد داده اما من که پیدا نکردم!!!!:blink:

only orion
06-30-2011, 11:05 AM
نظر من رو 50d هست. تکنولوژِی 40d یک کم قدیمی هست.تو عکاسی های خاص که نیاز به ایزوی بالا هست به نظر من 50d بیشتر کمکتون خواهد کرد.

Hojjat Zafarkhah
06-30-2011, 11:33 AM
نظر من رو 50d هست. تکنولوژِی 40d یک کم قدیمی هست.تو عکاسی های خاص که نیاز به ایزوی بالا هست به نظر من 50d بیشتر کمکتون خواهد کرد.

خب یعنی میتونم پیدا کنم!!؟؟؟؟دست دوم تمیز!!!!!!

rock_iml
06-30-2011, 12:24 PM
من 50D دارم و بهتون توصیه نمیکنم چون فوق العاده نویز بالایی داره
اتفاقاً 40D طیف ثبت شده بهتری داره و نویزش خیلی پایین تره
البته در صورتی که بودجتون میرسه در خرید 5D markII هیچ شکی نکنید

mh.noori
06-30-2011, 01:22 PM
من 50D دارم و بهتون توصیه نمیکنم چون فوق العاده نویز بالایی داره
اتفاقاً 40D طیف ثبت شده بهتری داره و نویزش خیلی پایین تره
البته در صورتی که بودجتون میرسه در خرید 5D markII هیچ شکی نکنید

نظر بنده هم همینه ...

Hojjat Zafarkhah
06-30-2011, 01:30 PM
من 50d دارم و بهتون توصیه نمیکنم چون فوق العاده نویز بالایی داره
اتفاقاً 40d طیف ثبت شده بهتری داره و نویزش خیلی پایین تره
البته در صورتی که بودجتون میرسه در خرید 5d markii هیچ شکی نکنید

نظر بنده هم همینه ...

ببخشید قیمت کلی 5d بهمراه یه لنز مناسب و دیگر مخلفاتش رو میشه بگید؟؟
خیلی بهش علاقه دارم اما...........!!

rock_iml
06-30-2011, 02:17 PM
5D mark II قیمت بدنه 3،400،000 که به همراه لنز میشه 4 میلیون به همراه لوازم مثل سه پایه و یه ریموت حدود 4.5میلیون !!!!

شهلا ناصریان
06-30-2011, 08:38 PM
اگر یزد هستید فکر کنم نمایندگی کانن d40داشته باشه!!!!

راستش یادم رفت بگم برای عکاسی نجومی دوربین باید
isoبالای باشه
ولنز دارای زوم ایکس بالای داشته باشه.

rock_iml
06-30-2011, 10:30 PM
راستش یادم رفت بگم برای عکاسی نجومی دوربین باید
isoبالای باشه
ولنز دارای زوم ایکس بالای داشته باشه.
این که لنز زوم بالایی داشته باشه یا نه به نوع سوژه و عکاسی بستگی داره
اتفاقاً در عکس های نجومی که با زمینه گرفته میشه باید از لنز های واید استفاده بشه و نه تله
لنز های زوم هم به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه چون تعدد عدسی ها در این لنز ها باعث افت شدید نور ورودی میشه
مهمترین گزینه برای لنز داشتن نسبت کانونی پایین و نداشتن ابیراهی هست
در ضمن برای شروع از لنز واید استفاده کنید چون میتونید بالای 20 ثانیه با لنز های واید عکاسی کنید ( تا حداکثر 30 ثانیه ) اما در لنز های غیر واید بیش از 10 ثانیه ستاره ها به صورت رد میوفته و در کمتر از این مدت زمان هم چیز خاصی ثبت نمیشه ( مگر اینکه از سه پایه های موتوردار استوایی استفاده کنید ) که البته باز هم اصلاً برای عکاسی نمای باز و داشتن آسمان و زمین در یک عکس مناسب نیست

roset
08-03-2011, 02:01 PM
من یه دوربین سونی با مدلdsc-tx7 دارم. این دوربین به درد عکاسی نجومی میخوره؟؟؟ البته موقع خسوف باهاش چند تا عکس انداختم که بد نشدن اما میخوام بدونم برای عکاسی از اجرام عمقی از پشت تلسکوپ یا رد های ستاره ای هم به درد میخوره یا نه؟

mh.noori
08-04-2011, 10:10 AM
من یه دوربین سونی با مدلdsc-tx7 دارم. این دوربین به درد عکاسی نجومی میخوره؟؟؟ البته موقع خسوف باهاش چند تا عکس انداختم که بد نشدن اما میخوام بدونم برای عکاسی از اجرام عمقی از پشت تلسکوپ یا رد های ستاره ای هم به درد میخوره یا نه؟

سلام ...

فکر میکنم هدف از طراحی دوربین شما ، دوربینی قابل حمل با حداقل فضای ممکن و راحتی در استفاده باشد . از این نوع از دوربینها به روش افوکل می توان استفاده نمود .اما توقع زیادی از توانایی این دستگاه برای عکاسی نجومی نباید داشته باشید .

-----------------------------
ایا دوربین شما توانایی باز نگه داشتن شاتر را برای چند ثانیه دارد ؟ برای عکسی به سبکهایی که شما اشاره کردین ، نیاز به این ویژگی می باشد .
به دلیل ساختار و نوع طراحی دوربین شما اگر هم بتوان شاتر را برای چند ثانیه باز نگه داشت ، نتیجه قابل قبولی بدست نمی اید .
بعید است دوربین شما بتواند فایل خام در خروجی داشته باشد و این یکی از نیازهای اولیه عکاسی نجومی است .

---------------------------
اما برای شروع عکاسی نجومی ، به روش افوکال ، می توانید ، از درون چشمی تلسکوپ ، از اجرامی مانند ماه و

سیارات عکاسی نجومی را تجربه کتید .

موفق باشد .

Amirali
08-04-2011, 07:24 PM
سلام دوستان
من میخوام یه 550d بگیرم
کسی هست که با این دوربین کار کرده باشه؟
نظرتون چیه؟

rock_iml
08-05-2011, 12:19 PM
سلام دوستان
من میخوام یه 550d بگیرم
کسی هست که با این دوربین کار کرده باشه؟
نظرتون چیه؟
در دوربین های سه رقمی ، 550d گزینه ی خوبی هست و کارایی بهتری نسبت به هم رده هاش داره
اما اگر بتونید دوربین 2رقمی مثل 60d یا 50d یا .. بگیرید تاثیر زیادی در کارتون داره

Amirali
08-05-2011, 10:35 PM
انتخاب اول من هم 50d بود اما تو بازار نیست

Mostafa
08-05-2011, 10:42 PM
انتخاب اول من هم 50d بود اما تو بازار نیست

تا جايي كه من ميدونم 60d از نظر نويز خيلي بهتر از 50d است .

اين رو از خيلي از دوستان عكاس شنيدم

البته اختلاف قيمتشون رو نميدونم اما اگر بتونيد به جاي 60d , 50d بگيريد به نظرم خيلي بهتره

اما بين دوربين هاي 3رقمي همان 550d گزينه مناسب است

موفق باشيد

Amirali
08-05-2011, 10:54 PM
تا جايي كه من ميدونم 60d از نظر نويز خيلي بهتر از 50d است .

اين رو از خيلي از دوستان عكاس شنيدم

البته اختلاف قيمتشون رو نميدونم اما اگر بتونيد به جاي 60d , 50d بگيريد به نظرم خيلي بهتره

اما بين دوربين هاي 3رقمي همان 550d گزينه مناسب است

موفق باشيد

اما من چند وقت پیش شنیده بودم 60d برای عکاسی نجومی مناسب نیست!؟
نمی دونم شاید اشتباه شنیدم

Mostafa
08-05-2011, 10:59 PM
اما من چند وقت پیش شنیده بودم 60d برای عکاسی نجومی مناسب نیست!؟
نمی دونم شاید اشتباه شنیدم

خير ...

چرا مناسب نباشد ؟

بفرماييد چه اشكالي براي اين دوربين مطرح شده تا بنده توضيح بدهم

ضمنآ بهترين مرجع براي دريافت اطلاعات درست درباره دوربين ها سايت هاي عكاسي هستند نه سايت هاي نجومي !

اگر فرصت كرديد سري به اين سايت بزنيد

www.picu.ir (http://www.picu.ir)

موفق باشيد

rock_iml
08-06-2011, 12:16 AM
البته من هم از آقای تفرشی شنیدم که 50d بهتر از 60d هست ، گفتن که سایز سی ماس مساوی دارن و در زمانی که سایز یکی هست دوربین هایی که مگاپیکسل کمتری دارن یکم بهترن
اما نویز 50d خیلی بالاس

امین تره کار
08-06-2011, 12:35 AM
دوستان من یه canon کیس فور دارم . میخواستم ببینم برای عکاسی نجومی حرفه ای به درد میخوره ؟ آخه با توجه به اینکه هم slr هم سرعت b داره میدونم که مبتونم عکاسی نجومی بکنم ، اما میخوام ببینم کیفیت کار این دوربین در حدی هست که بشه عکس های حرفه ای(نجومی) هم انداخت ؟

mh.noori
08-07-2011, 08:50 AM
دوستان من یه canon کیس فور دارم . میخواستم ببینم برای عکاسی نجومی حرفه ای به درد میخوره ؟ آخه با توجه به اینکه هم slr هم سرعت b داره میدونم که مبتونم عکاسی نجومی بکنم ، اما میخوام ببینم کیفیت کار این دوربین در حدی هست که بشه عکس های حرفه ای(نجومی) هم انداخت ؟
کارخانه کنون جهت بازارهای مختلف از نام های گوناگونی برای محصولاتش استفاده می کند Canon Kiss 4 = 550 d

این دوربین قابلیت های خوبی جهت عکاسی نجومی دارد .

جهت کارهای حرفه ای ( منظور شما از کار حرافه ای چیست )بهترین گزینه که هم از نظر کیفیت و قیمت معقول باشد ( به لحاظ قیمت چند ماهی است که گران شده است ) دوربین5DII می باشد .

بهترین گزینه جهت عکاسی تلسکوپیک استفاده از CCD های نجومی است.

Mostafa
08-07-2011, 09:13 AM
منظور شما از کار حرافه ای چیست ؟

این مهمترین سوالی است که افراد باید به آن جواب بدهند !

تعریفتان از کار حرفه ای چیست ؟ به چه کسی میگویید حرفه ای ؟ چه وقت به خودتان می گویید حرفه ای ؟!!

mh.noori
08-07-2011, 09:22 AM
البته من هم از آقای تفرشی شنیدم که 50d بهتر از 60d هست ، گفتن که سایز سی ماس مساوی دارن و در زمانی که سایز یکی هست دوربین هایی که مگاپیکسل کمتری دارن یکم بهترن
اما نویز 50d خیلی بالاس

در اینکه شما از کار عکاسی چه توقعی داشته باشید ، و نتیجه کار برایتان ، یک محصول هنری و یا تجاری باشد ، ممکن است ترجیح دهید برای تهیه ابزار ، از وسایلی استفاده کنید که خیلی بهینه گرداوری شده باشند !

سری XXD کنون ، در مدلهای قبلی از حافظه های CF استفاده می کرد . همانطور که می دانید معمولا یک عکاس حرفه ای بیشتر از یک بدنه دوربین همراه خود دارد . و معمولا اگر عکاسی از دوربینی مانند CANON 5DII
استفاده کند ، می تواند به عنوان دوربین دوم از یک دوربین کراپ دار مانند 50D و یا 7d بهره برد . و حال انکه بدنه 60 دی از حافظه SD استفاده می کند .

60D- 7D- 5DII همگی از باتری Lithium-Ion LP-E6 استفاده می کنند و 50D از باتری BP-511A . ظرفیت باتری مورد استفاده در 60D از باتری 50D بیشتر است .

با این وجود اگر بدنه های مورد استفاده از استاندارهای یکسانی استفاده کنند ، راحتی و اطمینان کار برای عکاس بیشتر است ، زیرا می تواند از یک نوع حافظه برای دوربینهای استفاده کند .

در زمان معرفی 60d من جایی شنیدم که ریموت کنترل این دوربین با دیگران فرق دارد ( برای کسانی که دارای 2 بدنه بودند ، مشکل افرینی می کرد ) .اما الان ریموت هایی وجود دارد که به سادگی با تمام مدلهای کنون سازگار است . ( به گفته فروشنده )

به هر حال چگالی بالای سنسور ، باعت دردسرهایی حتی در عکاسی در روز می شود . به عنوان مثال بالا بودن عدد DLA ، جذب کمتر نور بوسیله هر کدم از پیکسلها نسبت به مدلهایی مانند 40D و ...

دلایلی که عرض شد ، ممکن است باعث شود ، شما از خرید مدلی خاص صرف نظر کنید و به دنبالمحصولی دیگرباشید !

rosokh2004
09-03-2011, 03:34 PM
من یه دوربین ارزون قیمت دیجیتالی میخوام که قیمتش بالای 500 هزار تومان نباشه !

میشه کمکم کنید

میگن 350d گیر نمیاد درسته ؟

mh.noori
09-05-2011, 10:52 AM
من یه دوربین ارزون قیمت دیجیتالی میخوام که قیمتش بالای 500 هزار تومان نباشه !

میشه کمکم کنید

میگن 350d گیر نمیاد درسته ؟

دوربینهایی در این رده کار کرده قیمتهایی کمابیش در حدود مبلغ شما دارند ... بدنه هایی مثل 400- 450 و 1000 دی از کنون و دی 60-70 از نیکون را می توان با این مقدار تهیه کرد ...

اما اگر مقداری بر پولتون اضافه کنید ، می تونید بدنه بسیار عالی 40 دی از کنون را تهیه کنید که بسیار مناسب عکاسی نجومی می باشد ...

موفق باشد

hermes
09-05-2011, 06:53 PM
لطفا راجع به light brushing در عکاسی توضیح بدین. ممنون میشم

mahdad_haghighi
09-05-2011, 10:19 PM
لطفا راجع به light brushing در عکاسی توضیح بدین. ممنون میشم

دوست عزیز لطفا قبل از اینکه پست بدید اسم تاپیک رو نگاه کنید و در مورد موضوع مورد نظرتون در فروم جست و جو کنید . در این مورد تاپیکی ویژه ای وجود دارد .

http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?618-Light-Brushing

sasan20oo20
09-17-2011, 09:55 AM
http://www.pricedekho.com/p/cameras/4483/11763-large.jpg

یه سوال داشتم از این دوربین میشه واسه عکاسی نجومی استفاده کرد به خاطر قیمت کمش توجه منو جلب کرد من مشخصاتش رو مینویسم تا راحت تر بتونین جواب بدین با تشکر

:blink:

دوربین عکاسی فوجی فاین پیکس اس 3300 (Fuji FinePix S-3300) دوربین نیمه حرفه ای فوجی می باشد که با توجه به قیمتش امکانات خوبی دارد . فیلمبرداری این دوربین HD بوده و دارای سنسور 14 مگاپیکسل CCD می باشد . این دوربین دارای زوم اپتیکال 26 برابر است و می توانید از این دوربین هم بصورت اتوماتیک و هم دستی استفاده کنید .

مشخصات لنز :
فاصله کانونی لنز : 624 - 24 mm
زوم اپتیکال : x 26
زوم دیجیتال : 6.5 برابر
لرزشگیر : دارد
فوکس دستی : ندارد
فوکس اتوماتیک : دارد
ماکرو : دارد - دو سانتیمتر
نورسنجی : نقطه‌ای ، میانگین ، چندگانه ، 256 ناحیه TLT
زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری : دارد

مشخصات حسگر :
نوع حسگر : CCD
پیکسل : 14 مگاپیکسل
ابعاد حسگر : 1 به 2.3 اینچ
اندازه تصویر : 4288x3216 تا 1920x1080
: ندارد Raw فرمت

فیلمبرداری
ابعاد فیلم : 1280x720 با کیفیت HD
سرعت فیلم : fps 30

عکاسی :
حداکثر سرعت شاتر : 1 به 2000 ثانیه
حداقل سرعت شاتر : 8 ثانیه
حداقل حساسیت : 64
حداکثر حساسیت : 6400
ایزو : اتوماتیک - 64 - 100 - 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 - 6400
تنظیم وایت بالانس : اتوماتیک - سایه - نور روز - ابری - لامپ - مهتابی
عکاسی پی در پی : دارد - با سرعت 1.2 فریم در ثانیه
فلاش : داخلی با برد 1.2 متر
تکنولوژی های بکار رفته : تشخیص چهره - کاهش قرمزی چشم - نشخیص لبخند
مانیتور :
سایز مانیتور : 3 اینچ
دقت صفحه نمایش : 230000 پیکسل
چشمی : دارد
ورودی و خروجی ها :
خروجی هدفون : ندارد
: داردHDMI خروجی
خروجی تلویزیون : دارد

mh.noori
09-17-2011, 11:49 AM
این دوربین یک دوربین اس ال ار لایک است . دارای سنسور کوچکی می باشد ، حداقل سرعت شاتر : 8 ثانیه زمان

کمی است ... حالت raw فکر نمی کنم در این نوع بدنه های زیاد کاربردی باشد!

این دسته از دوربینها با بالا بردن فاصله کانونی به صورت اتوماتیک نسبت کانونی را نیر بالار می برند . ویزور این

دوربین به احتمال زیاد EVF است به این معنی که الکترونیکی می باشد ... در موارد مصارف عمومی هم فاقد کفشک

فلاش خارجی است .

جهت عکاسی نجومی با نگاهی به اینده این چنین دوربیهایی پیشنهاد نمی شوند ، هر چند که شما با

دوربینهایی ضعیف تر هم می توانید به افوکال نیز عکاسی کنید ، اما برای عکاسی نجومی به صورت جدی به هیچ

عنوان ...

شما با خرید یک بدنه قدیمی مانند 350d از کنون با یک لنز کیت ارزان قیمت با کمی افزایش بودجه ، کارایی

یک دوربین نیمه حرفه ای که جوابگوی اکثر نیاز های شما در سبک های مختلف هم هست را در اختیار دارید ...

sasan20oo20
09-17-2011, 02:16 PM
این دوربین یک دوربین اس ال ار لایک است . دارای سنسور کوچکی می باشد ، حداقل سرعت شاتر : 8 ثانیه زمان

کمی است ... حالت raw فکر نمی کنم در این نوع بدنه های زیاد کاربردی باشد!

این دسته از دوربینها با بالا بردن فاصله کانونی به صورت اتوماتیک نسبت کانونی را نیر بالار می برند . ویزور این

دوربین به احتمال زیاد EVF است به این معنی که الکترونیکی می باشد ... در موارد مصارف عمومی هم فاقد کفشک

فلاش خارجی است .

جهت عکاسی نجومی با نگاهی به اینده این چنین دوربیهایی پیشنهاد نمی شوند ، هر چند که شما با

دوربینهایی ضعیف تر هم می توانید به افوکال نیز عکاسی کنید ، اما برای عکاسی نجومی به صورت جدی به هیچ

عنوان ...

شما با خرید یک بدنه قدیمی مانند 350d از کنون با یک لنز کیت ارزان قیمت با کمی افزایش بودجه ، کارایی

یک دوربین نیمه حرفه ای که جوابگوی اکثر نیاز های شما در سبک های مختلف هم هست را در اختیار دارید ...

خوب خیلی ممنون اقای نوری میشه یه کمی توضیح بدین در مورد این 350 دی!! من دیدم که 8 مگاپیکسل هست درسته خوب نوش پیدا میشه؟؟؟
واینکه چقدر بودجه رو بیاریم بالا من بیشتر از 300 یا 350 یا نهایتا 400 نمیتونم خرج کنم بابام منو میکشه!!!:burnt:

mh.noori
09-17-2011, 03:43 PM
این محصول 10 سال پیش تولید شده است ! نو ندارد . با این مقدار پول شاید بتوانید بدنه های بهتری نیز

خریداری کنید ( 400 یا 450 یا 1000به همراه لنز کیت )

8 مگا پیکسل و یا هر عددی مهم نیست ، مهم قابلیت تعویض لنز و دیگر ویژگیهای بدنه های dslr می باشد .

rock_iml
10-12-2011, 10:29 PM
دوست عزیز چرا عکاسی آنالوگ انجام نمی دهید که ارزانتر است؟ یک دوربین عکاسی آنالوگ خوب بخرید و یک تلسکوپ خوب. به هر دو کار هم میرسید. هنوز هم بسیاری از عکاسان حرفه ای نجومی از دوربین آنالوگ استفاده می کنند.
این تصور صحیحی نیست که عکاسی آنالوگ ارزانتر از دیجیتال هست
کسانی که میخوان با آنلوگ به صورت حرفه ای کار کنن نزدیک به 600 700 هزار تومن هزینه بابت یک دوربین فول فرمت میدن
در ضم اسکن تخصصی هم جدود 12 13 هزار تومنه
در طول یک سال حتی هزینه ی بیشتری نسبت به دیجیتال میپردازن
در ضمن خیلی کارها مثل time laps رو هم نمیشه انجام داد
مشکلات چاپ و ظهور و جا نیوفتادن صحصیح فیلم یا نور اضافه و ........... رو هم در بر داره
اما خوب در کیفیت رنگ عکس برتری داره

------------
این سری پست ها رو از اینجا (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?526-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%84%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE&p=19239&viewfull=1#post19239) جابجا کردم که بحث مرتبط باشه :) Sunrise

پیمان اکبرنیا
10-12-2011, 11:14 PM
این تصور صحیحی نیست که عکاسی آنالوگ ارزانتر از دیجیتال هست
کسانی که میخوان با آنلوگ به صورت حرفه ای کار کنن نزدیک به 600 700 هزار تومن هزینه بابت یک دوربین فول فرمت میدن
در ضم اسکن تخصصی هم جدود 12 13 هزار تومنه
در طول یک سال حتی هزینه ی بیشتری نسبت به دیجیتال میپردازن
در ضمن خیلی کارها مثل time laps رو هم نمیشه انجام داد
مشکلات چاپ و ظهور و جا نیوفتادن صحصیح فیلم یا نور اضافه و ........... رو هم در بر داره
اما خوب در کیفیت رنگ عکس برتری داره

بله درست میفرمایید هر کدون مزایا و معایبی دارند و در برخی موارد دیجیتال برتر و در برخی موارد آنالوگ برتر است(به خصوص در مورد اسکن و ظهور تصاویر که فقط برخی مراکز حرفه ای قادر به ظهور خوب نگاتیو عکسهای نجومی هستند و این عکاسی ها در دسترس بسیاری نیستند) ولی به جز این مورد فکر کنم به طور نسبی در مقایسه با دیجیتال ارزانتر در بیاد! به این دلیل که الان یک دوربین خوب دیجیتال برای کارهای نجومی بالای 2 تا 2.5 میلیون هزینه داره اگر اشتباه نکنم. بهتره از مدیر تالار عکاسی نجومی هم بخواهیم که یک مقدار کمک کنند تا آقای Marsboy بتوانند انتخاب درستی داشته باشند.

O.H
10-12-2011, 11:56 PM
به نظر من هم عكاسي آنالوگ هزينه هاي زياد تري نسبت به ديجيتال در بر ميگيره علاوه بر مشكلاتي نيز كه دوستمون گفتن بايد يه مسئله خيلي مهم رو هم در نظر بگيريم تو دوربين ديجيتال تصوير لحظه به لحظه از چيزي كه ميگيرين و دارين ولي تو انالوگ بايد خيلي وارد باشين در ضمن تجربه خيلي بالايي هم ميخواد و شايد از بين چندين شات متوالي يك عكس از از لحاظ نور و فكوس و غيره درست در بياد. در مورد چاپ و اسكن نگاتيو هم بايد بگم اگه نگاتيو از لحاظ نوري درست ثبت شده باشه حتي با يه اسكنر نگاتيو معمولي هم ميشه از اون فايل نسبتا قابل تحملي گرفت و لي كيفيت و اندازه عكس كم ميشه البته اگه از لحاظ نوري درست باشه وگر نه براي گرفتن نتيجه حرفه اي از عكس بايد از اسكنر هاي حرفه اي استفاده كرد. كه آن هم چندين برابر دوربين هاي ديجيتال حرفه اي قيمتش هست. عكاسي ديجيتال هزينه ثابتي داره ولي عكاسي انالوگ هزينه هاي متغيير منظور من اينه در صورت عكاسي پي در پي شايد در طول يك سال چندين برابر هزينه دوربين ديجيتال رو صرف خريد نگاتيو و اسكن و چاپو... كنين .براي يك عكاس نجومي هم تجربه ديجيتال لازم هست هم انالوگ.

mh.noori
10-13-2011, 09:33 AM
سلام ...

تاپیک دوربین و لنز مناسب عکاسی نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?13-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C)

اما با یک بدنه 1000D و یا با بالا بردن بودجه 40D از کنون و ایجاد تغییرات لازم جهت عکاسی نجومی

می توان عکاسی نجومی را با هزینه ای مناسب تجربه کرد .

rock_iml
10-13-2011, 09:33 AM
بله در طی یک مدت هزینه های آنالوگ بیشتر در میاد و مشکلات زیادی داره
اما این رو هم باید در نظر گرفت که لذت عکاسی آنالوگ بیشتر هست

پیمان اکبرنیا
10-18-2011, 09:12 PM
دوربین جدید کنن 1D X با سنسور 18 مگاپیکسل، نویز بسیار کم، اندازه پیکسل بزرگتر نسبت به همه مدلهای قبلی، ایزو 204800، قابلیت 9 نوردهی مجزا در یک عکس و ... .

قیمت: قابل شما رو نداره 6800 دلار ناقابل!

منبع: http://narenji.ir/3401

عجب انتخابی برای منجم ها!

mh.noori
10-18-2011, 10:45 PM
من اگر روزی همچین بدنه ای تهیه کنم ، با توجه به اینکه به عکاسی از اعماق اسمان نیز علاقه دارم ، به هیچ عنوان نمی تونم

دوربینی با این همه قابلیت را مادیفای کنم !بنابراین همان 40d کفایت می کند تا قیمت این دلبر نیز به زیر 1000 دلار

برسد ! البته در ان روز دیگر پردازنده و سنسور این دوربین نیز یک شاهکار نیست .

--------------------------------------

در اینده شاید کنون از سنسور این بدنه در دوربینهای دیگری هم استفاده کند ... اگر به ترکیب این دوربین نگاه کنید ،

متوجه می شوید که کمی زیادی بزرگ است ! البته در استفاده در انواع رشته های عکاسی عالی خواهد بود اما برای عکاسی نجومی

( نه عکاسی در شب ) شاید کمی بزرگ و سنگین باشد ...

پیمان اکبرنیا
10-18-2011, 11:07 PM
من اگر روزی همچین بدنه ای تهیه کنم ، با توجه به اینکه به عکاسی از اعماق اسمان نیز علاقه دارم ، به هیچ عنوان نمی تونم

دوربینی با این همه قابلیت را مادیفای کنم !بنابراین همان 40d کفایت می کند تا قیمت این دلبر نیز به زیر 1000 دلار

برسد ! البته در ان روز دیگر پردازنده و سنسور این دوربین نیز یک شاهکار نیست .

--------------------------------------

در اینده شاید کنون از سنسور این بدنه در دوربینهای دیگری هم استفاده کند ... اگر به ترکیب این دوربین نگاه کنید ،

متوجه می شوید که کمی زیادی بزرگ است ! البته در استفاده در انواع سبکهای عکاسی عالی خواهد بود اما برای عکاسی نجومی

( نه عکاسی در شب ) شاید کمی بزرگ و سنگین باشد ...

با تشکر از بررسی حرفه ای شما

بله در مورد وزن درست می فرمایید. البته کسی که این همه پول برای این دوربین میدهد، پایه ای هم تهیه میکند که در برابر این وزن سنگین مقاومت مناسب را در شب داشته باشد! البته اون جوری با پایه و لنز و ... اگر حساب کنید قیمتش واقعا نجومی میشه ;)

اگر در خارج از ایران بودیم شاید قیمتش با توجه به حقوق ماهانه دریافتی معقول تر بود ولی اینجا... . همون 40d قابل هضم تره :)

pigasus
11-03-2011, 06:13 PM
سلام .میخواستم بدونم دوربین کانن 500dبرای عکاسی نجومی چه طوره؟؟؟

Mostafa
11-03-2011, 06:36 PM
سلام دوست گرامي

در ابتدا ورودتون رو به جمع اعضا آوااستار خوش آمد عرض مي كنم

در مورد سوال شما ، خب معمولآ دوربينها را با هم مقايسه ميكنند تا مزايا و معايب هركدام مشخص شود .

دوربين 500D قابليت هاي مناسبي براي عكاسي نجومي دارد ، اما از طرفي عمر باتري نسبتآ كم و نويز نسبتآ زياد ( نسبت به ساير انواع مشابه ) كمي آنرا از حالت ايده آل خارج مي كند .

در همين رنج مدل هاي Canon دوربين مدل 550D مي تواند گزينه مناسب تري باشد .

البته همه اينها در رنج دوربين هاي آماتوري Canon طبقه بندي مي شوند و طبيعتآ دوربين هاي نيمه حرفه اي و حرفه اي شرايط عكسبرداري مناسب تري دارند اما رنج قيمتشان هم خيلي بالاتر است .

موفق باشيد

rock_iml
11-03-2011, 07:15 PM
آقای Mostafa ی عزیز درست میگن
اما دقت کنید که یک لنز مناسب خیلی خیلی مهمتر از بدنه هست ، سعی کنید بیشتر روی یک لنز مناسب دقت کنید

only orion
11-03-2011, 07:43 PM
سلام
من خودم از این دوربین استفاده می کنم.همونجور که دوستان گفتن نویزش به نسبت بالاست.البته از یک دوربین سه رقمی انتظار خیلی بیشتری نمیره ولی با توجه به اینکه این دوربین و دوربین 550d اختلاف قیمت زیادی ندارند بهتره 550d بگیرید.
اما نظر شخصی من اینه که بهتره یک دوربین 50d دست دوم تمیز تهیه کنید.

rock_iml
11-03-2011, 08:45 PM
دوربین 50d نويز بیشتری نسبت به بقیه ی سری ها داره در ضمن پشتیبانیش هم دیگه کم شده
40dگزینه خوبی در این رنج هست
60d هم دوربین مناسبیه و مصرف باطریش فوق العاده پایینه و تفاوت قیمتش نسبت به برتری ای که در برابر سه رقمی ها داره زیاد نیست
و در بین سه رقمی ها 550 یا 600d گزینه های خوبی هستن

only orion
11-03-2011, 09:41 PM
دوربین 50d نويز بیشتری نسبت به بقیه ی سری ها داره در ضمن پشتیبانیش هم دیگه کم شده
40dگزینه خوبی در این رنج هست
60d هم دوربین مناسبیه و مصرف باطریش فوق العاده پایینه و تفاوت قیمتش نسبت به برتری ای که در برابر سه رقمی ها داره زیاد نیست
و در بین سه رقمی ها 550 یا 600d گزینه های خوبی هستن
درسته 40d از 50d بهتره ولی باز هم 50d نسبت به سری سه رقمی بهتر هست.دوربین های 60d و 600d هم برای عکاسی نجومی پیشنهاد نمیشن(این فقط حرف من نیست!).مصرف باطری خیلی فاکتور مهمی در انتخاب دوربین نیست.
به طور کلی اکثر دوربین های canon در یک سطح هستند و فقط تفاوت های کمی در برخی موارد دارند که مهم ترینش نویز هست.تنها دوربینی که قیمتش عاقلانه هست و یک دوربین کامل حساب میشه canon EOS 5D mark II هست.به همین دلیل انتخاب لنز و پردازش تصویر اهمیت زیادی پیدا میکنه.

rock_iml
11-03-2011, 09:46 PM
60d یک دوربین خوب برای عکاسی نجومی هست
من تا دو هفته پیش این رو قبول نداشتم اما عکس پانورامای کل آسمانی که قرار دادم رو با 60d گرفتم و اتفاقاً نتیجه خوبی گرفتم

mh.noori
11-03-2011, 11:24 PM
سلام ...

من هم با جناب rock_iml کاملا موافق هستم... خودم ار 60D+15-85 برای عکاسی با لنز و 40D جهت عکاسی تلسکوپیک استفاده میکنم که نتیجه قابل قبول است . یکی از دوستان از 7D جهت عکاسی با تلسکوپ

استفاده می کند که نتیجه ان هم بسیار عالی است ...

-------------------------

5DII بسیار عالی است ...

قیمت عاقلانه برای 5DII به چه معنی است ؟ بدنه های کنون چگونه اینقدر شبیه به هم شده اند ؟ 350d vs 400d یا 40d vs 50d و یا سنسور 12 بیت 1000 دی در مقابل سنسور 40d و شاید هم داینامیک رنج 60d ؟!

یکی از دردسرهای بزرگ در شبهای سرد ، خالی کردن باتری در دوربینهای قدیمی است !

only orion
11-04-2011, 09:31 AM
من خودم 60d رو تست نکردم ولی آقای تفرشی گفتند این دوربین برای عکاسی نجومی مناسب نیست.اون بازخوردی که من از عکاسان نجومی پس از معرفی این دوربین دیدم به نظرم خیلی خوب نبود.البته این رو هم بگم که خیلی ها مثل شما دارن از این دوربین برای عکاسی نجومی استفاده می کنند و از این دوربین راضی اند.من فقط توانایی های دوربین را در مقایسه با قیمتشان مقایسه می کنم.اما 7d رو تست کردم و نسبتا خوب بود.اما مشکل بزرگی که داره پیکسل های کوچک و نویز زیاد در مقابل قیمت بالای آن.البته من modified این دوربین رو تست نکردم.شاید حرف هایی برای گفتن داشته باشه.
منظورم از قیمت عاقلانه در مقایسه با دوربین هایی مثل nikon D3s و یا سری canon 1D بود.ارزون ترین فول فریم موجود در بازار 5D mark II هست.
به نظر من تفاوت دو دوربین در نویزشون هست که به جز 5D mark II بقیه نزدیک به هم هستند.من خودم از 500D و 350D modified استفاده می کنم.هر دو نویز نسبتا یکسانی دارند و اینجاست که اهمیت لنز های تند و پردازش آشکار میشه.
معمولا کسانی که دوربین می خرند آن قدر بودجه دارند که لا اقل یک باطری اضافه برای دوربین خود بگیرندحتی بدون گریپ!

rock_iml
11-04-2011, 10:22 AM
البته باطری های اصلی قیمت های بالایی دارند ، حتی اگر از ارزانترین باطری ها هم به تعداد زیادی داشته باشیم باز در بعضی مواقع مثل تریس ها یا تایم لپس تعویض باطری باعث خراب شدن کل کار میشه
در سرما هم خود تعویض باطری کار سختی میتونه باشه
60d رو آقای تفرشی به خاطر سایز cmos اون بررسی کردن ، البته نگفتن مناسب نیست بلکه ذکر کردن 40d و 50d مناسب تر هست ( در ثبت طیف ها )
50d نویز بالایی داره در بین کل dslr ها ام در جزئیات عملکرد خوبی با یک لنز مناسب داره و یکی از بهترین دوربین ها برای مادیفای کردنه
بهترین راه برای کاهش نویز ها هوای سرد هست ، با سرد بودن دوربین تاثیر فوق العاده کاهش نویز رو میشه دید . در دمای این موقع از سال به راحتی میشه از نویزهای بالای 1600 استفاده کرد ( خودم تا 6400 هم استفاده میکنم )

hadi soleimani
11-04-2011, 03:00 PM
دوستان میخواستم اطلاعاتی راجب 550dبدونم.فرقش با دیگر مدلها.مشکلات و حسناش.جزئیاتش.تفاوت قیمت درداخل و خارج از کشور... متشکرم.

http://s2.picofile.com/file/7174650642/canon_eos_550d_review_275x243.jpg

mh.noori
11-04-2011, 06:50 PM
CANON 550D

http://www.dpreview.com/previews/canoneos550d

دوربین خوبی است ... کاربری شماست که نوع بدنه را مشخص می کند ، دوستی دارم که 5DII هم برایش خوشایند نیست ! و برای خود م جهت عکاسی معمولی با هر ژانری به غیر از

عکاسی نجومی ( به مفهوم واقعی ) با توجه به قیمت ، بهترین بدنه ، NIKON D700 و بهترین لنز در رنج متوسط 70-24 است ( صدها کیلومتر از نسخه کنونی جلوتر می باشد .)

خرید از خارج ، اگر به نصف قیمت نباشد !!! فایده ای ندارد ! ( در اروپا همه چیز گرانتر از ایران است مگر در مواقع خاص )
سنسوری شبیه به 60-600-7 (d) به معنی بالا بودن DLL و مشکلات سنسوری !
قیمت معقول در ایران ...
بدنه کم توان ( 3 رقمی است ) و البته مناسب برای کاربران معمولی .

Emad Tabatabai
11-04-2011, 07:57 PM
CANON 550D

http://www.dpreview.com/previews/canoneos550d

دوربین خوبی است ... کاربری شماست که نوع بدنه را مشخص می کند ، دوستی دارم که 5DII هم برایش خوشایند نیست ! و برای خود م جهت عکاسی معمولی با هر ژانری به غیر از

عکاسی نجومی ( به مفهوم واقعی ) با توجه به قیمت ، بهترین بدنه ، NIKON D700 و بهترین لنز در رنج متوسط 70-24 است ( صدها کیلومتر از نسخه کنونی جلوتر می باشد .)

خرید از خارج ، اگر به نصف قیمت نباشد !!! فایده ای ندارد ! ( در اروپا همه چیز گرانتر از ایران است مگر در مواقع خاص )
سنسوری شبیه به 60-600-7 (d) به معنی بالا بودن DLL و مشکلات سنسوری !
قیمت معقول در ایران ...
بدنه کم توان ( 3 رقمی است ) و البته مناسب برای کاربران معمولی .

درباره 550D این مسئله که نسبت به 500d نویز کمتری داره و چشمگیر ترین حسنش نسبت به مدل قبلی یعنی 500d همین کم شدن نویز هست درسته؟

و اینکه شنیدم 5Dmark II در بازار در حال کم شدنه درسته؟ پیشبینی می کنین تا کی بشه پیداش کرد؟

mh.noori
11-05-2011, 09:29 AM
550d از 500d کم نویز تر است ...
کم یا زیاد شدن ، بستگی به تجار محترم دارد !
تا هر وقت که 5DIII تولید شود !

hadi soleimani
11-05-2011, 12:26 PM
550d از 500d کم نویز تر است ...
کم یا زیاد شدن ، بستگی به تجار محترم دارد !
تا هر وقت که 5DIII تولید شود !

اینجور که من تحقیق کردم.قیمت اصلی d550در داخل نزدیک به 1200$ولی در خارج ازکشور 700$است.
نصف نیست اما اختلافش چشمگیر است.
حالا بنظرتون من این مدل را برای خرید انتخاب کنم یا نه؟
آقای امام که اینو برام پیشنهاد دادن.میخواستم نظرشمارم در این باره بدونم.تا اطلاعاتم دراین مورد کاملتر باشه.متشکرم

rock_iml
11-05-2011, 04:06 PM
درباره 550D این مسئله که نسبت به 500d نویز کمتری داره و چشمگیر ترین حسنش نسبت به مدل قبلی یعنی 500d همین کم شدن نویز هست درسته؟

و اینکه شنیدم 5Dmark II در بازار در حال کم شدنه درسته؟ پیشبینی می کنین تا کی بشه پیداش کرد؟
5D markII در بازار خیلی خوب پیدا میشه در حال حاضر و همه ی مغازه ها دارن

mh.noori
11-06-2011, 10:58 AM
فکر می کنم اشتباه می کنید ! قیمت این بدنه بدون لنز ( کیت ) 700 دلار است . در ایران هم با ید همین قیمت

باشد ... اما اگر امکان خرید از خارج از کشور را دارید و میشه مناسبتر خرید کنید ، تردید جایز نیست .
جناب mostafa استاد بنده هستند و ما درس پس میدیم .

دوربین خوبی است ... تمام بدنه های dslr خوب هستند و شما را راضی خواهند کرد .مهم خرید لنز های با کیفیت و
مهم تر از ان اموختن مبانی عکاسی و در نهایت پردازش مناسب است ... اگر بهترین بدنه را تهیه کنید ، بعد از چند سال قدیمی می شود و به فکر تعویض خواهید افتاد اما یک لنز حرافه ای سریع ، همیشه با کیفیت است و قدیمی و جدید ندارد .

hadi soleimani
11-06-2011, 12:31 PM
فکر می کنم اشتباه می کنید ! قیمت این بدنه بدون لنز ( کیت ) 700 دلار است . در ایران هم با ید همین قیمت

باشد ... اما اگر امکان خرید از خارج از کشور را دارید و میشه مناسبتر خرید کنید ، تردید جایز نیست .
جناب mostafa استاد بنده هستند و ما درس پس میدیم .

دوربین خوبی است ... تمام بدنه های dslr خوب هستند و شما را راضی خواهند کرد .مهم خرید لنز های با کیفیت و
مهم تر از ان اموختن مبانی عکاسی و در نهایت پردازش مناسب است ... اگر بهترین بدنه را تهیه کنید ، بعد از چند سال قدیمی می شود و به فکر تعویض خواهید افتاد اما یک لنز حرافه ای سریع ، همیشه با کیفیت است و قدیمی و جدید ندارد .

ممنون از شما به پاس راهنمایی که کردید.نه من یکی از اقوامم در خارج تشریف دارن با اون تماس گرفتم و ایشون این قیمت مدل رو بهم دادن.حالا من باز جویا میشوم.متشکرم

elia
12-31-2011, 08:36 AM
سلام
من بیشتر به عکاسی از طبیعت و... علاقه دارم.
البته شاید گاهی هم عکاسی نجومی کنم.
با این اوصاف بنظر شما 550 یا 600 d میتونن مناسب باشن؟

rock_iml
12-31-2011, 10:41 AM
هر دو این ها خوب هستن . با یکم هزینه بیشتر 60d گزینه ی بسیار مناسبتری هست

Emad Tabatabai
12-31-2011, 03:38 PM
با سلام..
یک سوال و مشورت مفصل دارم درباره انتخاب و خرید دوربین مناسب..
یکی از دوستان هست که:

1 - تازه کارن.. تجربه خاصی در عکاسی نداره و می خواد با خرید دوربین و شروع تجربه، به کلاس های آموزشی و مطالعه دقیق تر بپردازه.. (البته از همین حالا هم شروع کردن به ارتقا دانش و پیگیرن)

2 - مشکل بودجه تقریبا ندارن و می شه گفت تا 4 یا 4.5 میلیون هم میتونه هزینه کنه البته به شرطی که توجیه شده باشن این هزینه نیازه..

3 - در مورد عکاسی نجومی هم هر دو مدلِ اعماق آسمان (تلسکوپ) و زاویه باز (عکاسی در شب) را در نظر دارن.

4 - اما با وجود پارامتر فوق، می خوان که با دوربین کارهای غیر نجومی هم بتونن انجام بدن.. مثلا عکاسی غیر نجومی و در روز مثل عکاسی از طبیعت و یا حتی تا حدودی هم به فیلم برداری هم اهمیت میدن

5 - اینکه بتونن وسایل جانبی مناسب مثل لنز خوب و سه پایه و باتری اضافه و چیز های دیگه رو با این بودجه تهیه کنن هم مهمه..

و اما مسائلی که با بررسی گزینه های مختلف بهش میرسیم و جای سوال و مشورت دارن:

- مثلا میشه با استفاده ی تمام این بودجه، 5DmarkII خرید و اندکی ابزار جانبی قابل قبول که:
تقریبا شاید بهترین گزینه برای شرایط فوق باشه اما یک مشکل داره و اونهم تازه کار بودن استفاده کننده است که شاید نتونه مدتی (تا کسب مهارت و دانش و تجربه کافی) آن طور که باید از امکانات دوربین استفاده کنه.
خوبیی که داره اینه که دیگه لازم نیست با خریدن یک دوربین ارزون تر برای دست گرمی و کسب تجربه مدتی بعد مجبور بشه دوربین بهتری خریداری کنه، که این کار باعث صرف هزینه بیشتر میشه تقریبا..

کدوم می ارزه؟ خریدن بهترین دوربین و بعد بالا کشیدن خودش از لحاظ مهارت یا پله پله پیش رفتن که در کل باعث صرف هزینه بیشتر میشه..

- میشه به دروبین های دو رقمی فکر کرد.. آشنا و دوستی دارن که 50D آکبند رو میتونه براش پیدا کنه (با قیمت تقریبی 1 میلیون که البته نمیدونم فقط بادی هست یا شامل لنز کیت هم میشه)
اینجا هم چند تا مشکل براش پیش میاد از نظر بنده:
به خاطر نویز زیاد مجبوره مودیفای کنه و این باعث کارایی کمتر در کاربرد های غیر نجومی میشه (درسته؟) مثلا در روز..
یا حتی ایجاد مشکل به خاطر موریفای کردن در عکاسی نجومی زاویه باز (درسته؟)
و همینطور گزینه فیلمبرداری هم از انتظاراتش حذف میشه..

- میشه 60D رو در دوربین های دو رقمی پیشنهاد کرد که به خوبی پاسخ گوی کاربرد های غیر نجومیش میشه.. اما مسائلی مثل چگالی پیکسل باز این گزینه رو شک بر انگیز میکنه..
اگه اشتباه نکنم DLA که اطلاعاتی تقریبا درباره اش ندارم و مربوط میشه به نور دریافتی هر پیکسل (ممنون میشم از این لحاظ (DLA) دوربین های کنون رو رده بنده کنین و مقایسه.. مثلا از خوب به ضعیف)

- میشه به "3 رقمی ها" و "دست دومهای 3 رقمی" و "دست دومهای دو رقمی" هم فکر کرد برای شروع کار و کسب تجربه که در اون شرایط هم دوباره بعد از مدتی شاید مجبور به خرید دوربین بهتر بشن و در کل این کار باعث صرف هزینه بیشتر بشه...

ممنون میشم دقیق تر و موشکافانه تر به مسئله نگاه کنین و نظر های خودتون رو برای راهنمایی ارائه بفرمایین..
مخصوصا اساتید محترم

only orion
12-31-2011, 05:34 PM
با سلام..
یکی از دوستان هست که:

1 - تازه کارن.. تجربه خاصی در عکاسی نداره و می خواد با خرید دوربین و شروع تجربه، به کلاس های آموزشی و مطالعه دقیق تر بپردازه.. (البته از همین حالا هم شروع کردن به ارتقا دانش و پیگیرن)

2 - مشکل بودجه تقریبا ندارن و می شه گفت تا 4 یا 4.5 میلیون هم میتونه هزینه کنه البته به شرطی که توجیه شده باشن این هزینه نیازه..

3 - در مورد عکاسی نجومی هم هر دو مدلِ اعماق آسمان (تلسکوپ) و زاویه باز (عکاسی در شب) را در نظر دارن.

4 - اما با وجود پارامتر فوق، می خوان که با دوربین کارهای غیر نجومی هم بتونن انجام بدن.. مثلا عکاسی غیر نجومی و در روز مثل عکاسی از طبیعت و یا حتی تا حدودی هم به فیلم برداری هم اهمیت میدن

5 - اینکه بتونن وسایل جانبی مناسب مثل لنز خوب و سه پایه و باتری اضافه و چیز های دیگه رو با این بودجه تهیه کنن هم مهمه..

- مثلا میشه با استفاده ی تمام این بودجه، 5DmarkII خرید و اندکی ابزار جانبی قابل قبول که:
تقریبا شاید بهترین گزینه برای شرایط فوق باشه اما یک مشکل داره و اونهم تازه کار بودن استفاده کننده است که شاید نتونه مدتی (تا کسب مهارت و دانش و تجربه کافی) آن طور که باید از امکانات دوربین استفاده کنه.
خوبیی که داره اینه که دیگه لازم نیست با خریدن یک دوربین ارزون تر برای دست گرمی و کسب تجربه مدتی بعد مجبور بشه دوربین بهتری خریداری کنه، که این کار باعث صرف هزینه بیشتر میشه تقریبا..

کدوم می ارزه؟ خریدن بهترین دوربین و بعد بالا کشیدن خودش از لحاظ مهارت یا پله پله پیش رفتن که در کل باعث صرف هزینه بیشتر میشه..

- میشه به دروبین های دو رقمی فکر کرد.. آشنا و دوستی دارن که 50D آکبند رو میتونه براش پیدا کنه (با قیمت تقریبی 1 میلیون که البته نمیدونم فقط بادی هست یا شامل لنز کیت هم میشه)
به خاطر نویز زیاد مجبوره مودیفای کنه و این باعث کارایی کمتر در کاربرد های غیر نجومی میشه (درسته؟) مثلا در روز..

- میشه 60D رو در دوربین های دو رقمی پیشنهاد کرد که به خوبی پاسخ گوی کاربرد های غیر نجومیش میشه.. اما مسائلی مثل چگالی پیکسل باز این گزینه رو شک بر انگیز میکنه..
اگه اشتباه نکنم DLA که اطلاعاتی تقریبا درباره اش ندارم و مربوط میشه به نور دریافتی هر پیکسل (ممنون میشم از این لحاظ (DLA) دوربین های کنون رو رده بنده کنین و مقایسه.. مثلا از خوب به ضعیف)

- میشه به "3 رقمی ها" و "دست دومهای 3 رقمی" و "دست دومهای دو رقمی" هم فکر کرد برای شروع کار و کسب تجربه که در اون شرایط هم دوباره بعد از مدتی شاید مجبور به خرید دوربین بهتر بشن و در کل این کار باعث صرف هزینه بیشتر بشه...

ممنون میشم دقیق تر و موشکافانه تر به مسئله نگاه کنین و نظر های خودتون رو برای راهنمایی ارائه بفرمایین..
مخصوصا اساتید محترم
سلام
با این بودجه الی که ایشون دارند هر کاری میشه کرد!اما نظر من اینه که ایشون یک دوربین دو رقمی قدیمی تر (مثل 30d یا 40d) تهیه کنند به همراه یک لنز خوب سری EF.کار رو با این دوربین شروع کنند و کمی بعد که دوربین 5D mark III وارد بازار شد دوربین canon 5D mark II خریداری کنند.بعد از آمدن دوربین 5DIII دوربین 5DII کاهش قیمت پیدا خواهد کرد.بعد از خرید این دوربین میتونند دوربین اولشون رو مادیفای کنند.
این ایده آلترین حالت هست به نظر من.اما اگر میخوان عکاسی اعماق اسمان هم انجام بدن باید مقر هم تهیه کنند که هزینه ها رو بالا میبره.پس بهتره دوربین 5DII تهیه کنند و همون رو مادیفای کنند.با یک خرید یک کارت خاکستری مشکلشون برای عکاسی روز هم حل میشه.برای عکاسی شب هم که هیچ مشکلی نخواهند داشت. با بقیه پول میتونند لنز هایی مثل canon EF 24mm f/1.4 و canon EF 200mm f/2.8 و یک مقر ساده برای شروع مثل startracker تهیه کنند.خرید مقر و تلسکوپ مناسب برای عکاسی اعماق آسمان به شکل جدی به تنهایی نیاز به بودجه ای حدود 4 تا 5 میلیون داره که طبیعتا نمیتونن همه رو با هم بخرن و باید تدریجی ابزارشون رو کامل کنند.البته اگر هدف اصلیشون اعماق آسمان هست نیازی به خرید لنز های فوق العاده ای که گفته شد نیست و میتونن با اون پول مقر مناسب و یک تلسکوپ متوسط بخرن.

Emad Tabatabai
12-31-2011, 06:05 PM
سلام
با این بودجه الی که ایشون دارند هر کاری میشه کرد!اما نظر من اینه که ایشون یک دوربین دو رقمی قدیمی تر (مثل 30d یا 40d) تهیه کنند به همراه یک لنز خوب سری EF.کار رو با این دوربین شروع کنند و کمی بعد که دوربین 5D mark III وارد بازار شد دوربین canon 5D mark II خریداری کنند.بعد از آمدن دوربین 5DIII دوربین 5DII کاهش قیمت پیدا خواهد کرد.بعد از خرید این دوربین میتونند دوربین اولشون رو مادیفای کنند.
این ایده آلترین حالت هست به نظر من.اما اگر میخوان عکاسی اعماق اسمان هم انجام بدن باید مقر هم تهیه کنند که هزینه ها رو بالا میبره.پس بهتره دوربین 5DII تهیه کنند و همون رو مادیفای کنند.با یک خرید یک کارت خاکستری مشکلشون برای عکاسی روز هم حل میشه.برای عکاسی شب هم که هیچ مشکلی نخواهند داشت. با بقیه پول میتونند لنز هایی مثل canon EF 24mm f/1.4 و canon EF 200mm f/2.8 و یک مقر ساده برای شروع مثل startracker تهیه کنند.خرید مقر و تلسکوپ مناسب برای عکاسی اعماق آسمان به شکل جدی به تنهایی نیاز به بودجه ای حدود 4 تا 5 میلیون داره که طبیعتا نمیتونن همه رو با هم بخرن و باید تدریجی ابزارشون رو کامل کنند.البته اگر هدف اصلیشون اعماق آسمان هست نیازی به خرید لنز های فوق العاده ای که گفته شد نیست و میتونن با اون پول مقر مناسب و یک تلسکوپ متوسط بخرن.

ممنون از نظرتون.. البته شاید زیاد هم مد نظر نداشته باشن با همین بودجه به ابزار های لازم برای اعماق آسمان فکر کنن اما خوب اگه انتخاب دوربین جوری باشه که بودجه باقی بمونه، حتما صرف این کار می کنن.
منتظر نظر دوستان دیگه هم هستم..

rock_iml
12-31-2011, 07:07 PM
هیچ کس نمیتونه در ابتدای شروع کار عکاسی عکس های تلسکوپیک بگیره . چون فوق العاده سخت تر از عکس های میدان دید باز هست .
این که چه دوربینی رو تهیه کنن اونقدر در ابتدای کار مهم نیست ( معمولاً دوربین وقتی اهمیت داره که فرد در کار تجربه ی بالایی کسب کنه و عکس های حرفه ای بگیره چون در اون موقع هست که میتونه آگاهانه از تفاوت دوربین های بهتر با دوربین های پایینتر استفاده کنه ) . برای شروع در 9 ماه اول یک دوربین 3 رقمی با 2 روقمی هیچ تفاوتی نداره ، البته فول فریم بودن 5D markII در عکس ها کمک خیلی زیادی میکنه . مهمترین ، مهمترین ، مهمترین گزینه لنز مناسب هست . لنز های سری L و همچنین fisheye 15mm f/2.8 یا لنز Tamron 17-50mm f/2.8(در بودجه ی پایینتر ) بسیار مناسب هست .
در مدت اول کارشون به هیچ عنوان مادیفای پیشنهاد نمیشه . بخاطر اینکه باعث سردرگمی در رنگ های واقعی آسمان میشه و مشکلات بسیار زیادی بوجود میاره در دید انسان نسبت به عکس ها.
در کل تا زمانی که تجربه ی فرد بالا نره و کار به سمت حرفه ای بودن نرسه نیازی به هزینه ی زیاد کردن نیست ( به جز لنز ) . چون بعد از مدت ها ممکنه علاقه ی فرد نسبت به نوع عکاسی تغییر کنه و به سبک دیگه ای روی بیاره . پس بهتره بعد از مدت حدود 6 تا 10 ماه به فکر ارتقای بدنه یا خرید تلسکوپ و . . . اقدام کنن

kh.maroufi
12-31-2011, 09:00 PM
من صحبت دوستان رو کاملا قبول دارم و تایید میکنم.

همون طور که آقای rock_iml هم گفتن، هیچ کسی عکاسی رو از اعماق شروع نمیکنه. مثال بارز میشه گفت؛ که به اکثر کسایی که نجوم رو شروع کردن ، پیشنهاد خرید دوربین دو چشمی داده میشه تا مثلا یک تلسکوپ بازتابی با پایه موتوردار و ... .چرا؟ چون اصولا کار با تلسکوپ به مراتب سخت تر از کار با دوچشمی هست و کسی که تازه کاره، خیلی زود زده میشه از رصد؛ چون اون نتیجه قابل قبول رو ( بر طبق دانش زمان حال خود ) نمیگیره. داستان عکاسی معمولی ( میدان دید باز ) با اعماق هم به همین صورت هست. اصولا پیشنهاد میشه که عکاسی معمولی اول شروع بشه که همین نوع عکاسی هم خودش تجربیات فراوانی رو به همراه داره.
اگر ما بدونیم که باید نوردهی هامون رو چجوری تنظیم و تقسیم کنیم ، یک قدم به عکاسی اعماق نزدیک تر میشیم و اما چجوری میتونیم این تنظیمات و ... رو یاد بگیریم و بر اونها مسلط شیم؟ تنها با تجربه کسب کردن در عکاسی های میدان دید باز...

در رابطه با لنز، من در تاپیک لنز مناسب جهت عکاسی نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?54-%D9%84%D9%86%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C/page2)
هم یه پستی گذاشتم که در رابطه با لنز فکر میکنم به سوالاتتون برسین. اونجا گفتم و دوباره تاکید میکنم که خیلی ها فکر میکنن که بخش اعظمی از عکاسی رو دوربین تشکیل میده اما نقش لنز، اگر بیشتر نباشه کمتر از دوربین نیست.
در رابطه با دوربین هم گفتین که مشکل بودجه وجود نداره . و این دست آدم رو بازتر میذاره.
درباره 5D ll هم خب نمیشه انکار کرد که دوربین فوق العاده هست و از اون بهتر فول فریم بودن این دوربین هست که در عکسهای میدان دید باز آسمان شب، شکوه و عظمت آسمان رو در عکس، دو چندان میکنه.
که چنین ویژگی در دوربینهای 60 و 50D دیده نمیشه. ولی نظره من هم اینه که شما میتونید با یه دوربین دو رقمی شروع کنید ولی یه لنز خوب تهیه بکنید، مثل همون فیش آی 15 که آقای rock_iml گفتن یا مثلا 16-35که عکسهای فوق العاده ای من با این لنز دیدم...

Emad Tabatabai
12-31-2011, 09:34 PM
هیچ کس نمیتونه در ابتدای شروع کار عکاسی عکس های تلسکوپیک بگیره . چون فوق العاده سخت تر از عکس های میدان دید باز هست .
این که چه دوربینی رو تهیه کنن اونقدر در ابتدای کار مهم نیست ( معمولاً دوربین وقتی اهمیت داره که فرد در کار تجربه ی بالایی کسب کنه و عکس های حرفه ای بگیره چون در اون موقع هست که میتونه آگاهانه از تفاوت دوربین های بهتر با دوربین های پایینتر استفاده کنه ) . برای شروع در 9 ماه اول یک دوربین 3 رقمی با 2 روقمی هیچ تفاوتی نداره ، البته فول فریم بودن 5D markII در عکس ها کمک خیلی زیادی میکنه . مهمترین ، مهمترین ، مهمترین گزینه لنز مناسب هست . لنز های سری L و همچنین fisheye 15mm f/2.8 یا لنز Tamron 17-50mm f/2.8(در بودجه ی پایینتر ) بسیار مناسب هست .
در مدت اول کارشون به هیچ عنوان مادیفای پیشنهاد نمیشه . بخاطر اینکه باعث سردرگمی در رنگ های واقعی آسمان میشه و مشکلات بسیار زیادی بوجود میاره در دید انسان نسبت به عکس ها.
در کل تا زمانی که تجربه ی فرد بالا نره و کار به سمت حرفه ای بودن نرسه نیازی به هزینه ی زیاد کردن نیست ( به جز لنز ) . چون بعد از مدت ها ممکنه علاقه ی فرد نسبت به نوع عکاسی تغییر کنه و به سبک دیگه ای روی بیاره . پس بهتره بعد از مدت حدود 6 تا 10 ماه به فکر ارتقای بدنه یا خرید تلسکوپ و . . . اقدام کنن

من صحبت دوستان رو کاملا قبول دارم و تایید میکنم.

همون طور که آقای حیدر نیا هم گفتن، هیچ کسی عکاسی رو از اعماق شروع نمیکنه. مثال بارز میشه گفت؛ که به اکثر کسایی که نجوم رو شروع کردن ، پیشنهاد خرید دوربین دو چشمی داده میشه تا مثلا یک تلسکوپ بازتابی با پایه موتوردار و ... .چرا؟ چون اصولا کار با تلسکوپ به مراتب سخت تر از کار با دوچشمی هست و کسی که تازه کاره، خیلی زود زده میشه از رصد؛ چون اون نتیجه قابل قبول رو ( بر طبق دانش زمان حال خود ) نمیگیره. داستان عکاسی معمولی ( میدان دید باز ) با اعماق هم به همین صورت هست. اصولا پیشنهاد میشه که عکاسی معمولی اول شروع بشه که همین نوع عکاسی هم خودش تجربیات فراوانی رو به همراه داره.
اگر ما بدونیم که باید نوردهی هامون رو چجوری تنظیم و تقسیم کنیم ، یک قدم به عکاسی اعماق نزدیک تر میشیم و اما چجوری میتونیم این تنظیمات و ... رو یاد بگیریم و بر اونها مسلط شیم؟ تنها با تجربه کسب کردن در عکاسی های میدان دید باز...

در رابطه با لنز، من در تاپیک لنز مناسب جهت عکاسی نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?54-%D9%84%D9%86%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C/page2)
هم یه پستی گذاشتم که در رابطه با لنز فکر میکنم به سوالاتتون برسین. اونجا گفتم و دوباره تاکید میکنم که خیلی ها فکر میکنن که بخش اعظمی از عکاسی رو دوربین تشکیل میده اما نقش لنز، اگر بیشتر نباشه کمتر از دوربین نیست.
در رابطه با دوربین هم گفتین که مشکل بودجه وجود نداره . و این دست آدم رو بازتر میذاره.
درباره 5D ll هم خب نمیشه انکار کرد که دوربین فوق العاده هست و از اون بهتر فول فریم بودن این دوربین هست که در عکسهای میدان دید باز آسمان شب، شکوه و عظمت آسمان رو در عکس، دو چندان میکنه.
که چنین ویژگی در دوربینهای 60 و 50D دیده نمیشه. ولی نظره من هم اینه که شما میتونید با یه دوربین دو رقمی شروع کنید ولی یه لنز خوب تهیه بکنید، مثل همون فیش آی 15 که آقای حیدر نیا گفتن یا مثلا 16-35که عکسهای فوق العاده ای من با این لنز دیدم...

ممنون از دوستان...
البته بحث اصلی انتخاب دوربین هست.. وگر نه در این که مراحل یاد گیری عکاسی ایشون پله به پله خواهد بود شکی نیست...
من ازشون خواستم اینجا مراجعه کنن و اگه با وجود این توضیحات سوالی داشتن مطرح کنن..
البته در پست اصلی (#122) هنوز مسائلی هست که برای بنده سواله..

بازم ممنون

Mostafa
12-31-2011, 10:05 PM
با سلام..
یکی از دوستان هست که:

مخصوصا اساتید محترم

سلام عماد جان

مطالب دقيق و الگوريتم زيباي خريد دوربين را خواندم :Psmiley:

خود شما خيلي دقيق موضوع را بررسي كرديد و نكات مثبت و منفي هر انتخاب را عنوان كرديد

اما به نظر بنده به اين دوستمان بفرماييد كه خوب است كه ايشان با تحقيق و بررسي ، دوربين انتخاب كنند اما به به شرط آنكه اين دقت تبديل به وسواس نشود* .

واقعيتش اين حساسيت هاي مضاعف را به نظرم وارد كنندگان و فروشندگان دوربين و ابزار دامن زده اند وگرنه همه اينها قرار است ابزاري باشد براي فعاليت اصلي ايشان .

اما پاسخ بنده به طور خلاصه :

به نظرم فقط به اين 2 گزينه فكر كنند :

1- 5D ( البته بايد ببينيد همراه اين بدنه چه لنزي قرار است تهيه كنند )

2- 60D + دو لنز خوب ( مثلآ L 70-200 و 40-16 )

ضمنآ با توجه به اينكه ايشان تازه كار هستند و قرار است پله پله آموزش هاي لازم را در نجوم و عكاسي فرا بگيرند ، پيشنهاد ميكنم فعلآ اسم موديفاي كردن دوربين را هم يادشان ندهيد !!

با همين ابزارها مي توانند با آموزش هايي كه مي بينند بهترين تصاوير را خلق كنند .

----------------------------------------------------------------------------------------

* پ ن :

"بزرگترين خيانت صنعت ديجيتال به هنر عكاسي اين بود كه وسواس افراد را از موضوع و كادر عكس ، به دوربيني كه دستشان است منحرف كرد ! "

( اين جمله گهر بار از خودم است !)

هانیه امیری
12-31-2011, 10:20 PM
سلام...
از آقاي طباطبايي تشكر مي كنم كه به جاي من سوال كردند و از دوستان هم ممنونم كه راهنمايي كردند...همونطور كه آقاي طباطبايي فرمودند مشكل انتخاب دوربين هست. طبق فرمايشات دوستان، من هم طبيعتا عكاسي رو با ميدان ديد باز شروع خواهم كرد...ولي نتونستم تصميم قطعي بگيرم كه از همون ابتدا كار رو با 5D markII شروع كنم يا مثلا با 50D ؟ گزينه هاي زيادي تو ذهنم است مثلا با اين بودجه50D بخرم و با مابقي پول ابزارهاي مورد نيازو، ولي دوستان مشكلاتي رو هم براي 50D مطرح كردند. شروع كار رو با 5D markII صلاح مي دونين يا نه؟اگه صلاح نمي دونين به چه دلايلي؟ البته يكي از دلايل رو جناب rock _ iml مطرح كردند...ممنون مي شم اگه بقيه دوستان هم نظراتشون و مطرح كنند مخصوصا كسايي كه تجربه عكاسي با اين دوربين هارو دارند.

هانیه امیری
12-31-2011, 10:46 PM
سلام آقاي امام...
ممنونم كه نظراتتون و اعلام كردين. به نظر شما 50d و 60d مي تونن مكمل خوبي براي همديگه باشن؟ يكي براي عكاسي از اعماق آسمان و ديگري براي عكاسي با ميدان ديد باز؟ فعلا مشكل اصلي من در انتخاب دوربينه كه اميدوارم اين مشكل و توسط اساتيدي مثل شما حل كنم.

Mostafa
12-31-2011, 10:55 PM
سلام آقاي امام...
ممنونم كه نظراتتون و اعلام كردين. به نظر شما 50d و 60d مي تونن مكمل خوبي براي همديگه باشن؟ يكي براي عكاسي از اعماق آسمان و ديگري براي عكاسي با ميدان ديد باز؟ فعلا مشكل اصلي من در انتخاب دوربينه كه اميدوارم اين مشكل و توسط اساتيدي مثل شما حل كنم.

سلام به شما

اينكه مكمل همديگه باشند رو متوجه نمي شم !

هركدومشون دوربين هاي خوبي هستند براي عكاسي و اصولآ چرا بايد 2 تا دوربين داشته باشيد ؟

اگر قضيه مديفاي كردن دوربين است كه بنده در حال حاضر به هيچ وجه توصيه نمي كنم و به صلاح نمي دانم .

شما با همان دوربين 60d و يك يا دو لنز با رنج مناسب ، مي تونيد هم عكاسي نجومي بكنيد و هم غير نجومي

انشاا... پس از مدت زيادي كه هم به دانش عكاسي و هم به نجوم مسلط شديد ، سر فرصت مي توانيد يك دوربين را هم بگيريد و مديفاي كنيد . ولي الآن انجام اين كار را مضر مي دانم .

Hojjat Zafarkhah
12-31-2011, 11:40 PM
سلام به شما

هركدومشون دوربين هاي خوبي هستند براي عكاسي و اصولآ چرا بايد 2 تا دوربين داشته باشيد ؟

اگر قضيه مديفاي كردن دوربين است كه بنده در حال حاضر به هيچ وجه توصيه نمي كنم و به صلاح نمي دانم .

شما با همان دوربين 60d و يك يا دو لنز با رنج مناسب ، مي تونيد هم عكاسي نجومي بكنيد و هم غير نجومي

انشاا... پس از مدت زيادي كه هم به دانش عكاسي و هم به نجوم مسلط شديد ، سر فرصت مي توانيد يك دوربين را هم بگيريد و مديفاي كنيد . ولي الآن انجام اين كار را مضر مي دانم .

یک سوال:
دوربین مادیفای چه خاصیتی داره؟؟؟ و اینکه از چه راهی میشه تو روز با اون عکاسی کرد!!؟؟؟

یکی دیگه:
به ایشون که دوربین 60d رو پیشنهاد کردین،و فرمودین بعدها یه دوربین دیگه بگیرن برا مادیفای!!! اصولا خصوصیت اون دوربین چی باید باشه؟؟؟
یعنی مثلا دورو بر کلاس یه رقمی؟؟؟ یا سه رقمی هم خوب جواب میده؟؟؟

ممنون

Emad Tabatabai
01-01-2012, 12:41 AM
سلام عماد جان

مطالب دقيق و الگوريتم زيباي خريد دوربين را خواندم :psmiley:

خود شما خيلي دقيق موضوع را بررسي كرديد و نكات مثبت و منفي هر انتخاب را عنوان كرديد

اما به نظر بنده به اين دوستمان بفرماييد كه خوب است كه ايشان با تحقيق و بررسي ، دوربين انتخاب كنند اما به به شرط آنكه اين دقت تبديل به وسواس نشود* .

واقعيتش اين حساسيت هاي مضاعف را به نظرم وارد كنندگان و فروشندگان دوربين و ابزار دامن زده اند وگرنه همه اينها قرار است ابزاري باشد براي فعاليت اصلي ايشان .

اما پاسخ بنده به طور خلاصه :

به نظرم فقط به اين 2 گزينه فكر كنند :

1- 5d ( البته بايد ببينيد همراه اين بدنه چه لنزي قرار است تهيه كنند )

2- 60d + دو لنز خوب ( مثلآ l 70-200 و 40-16 )

ضمنآ با توجه به اينكه ايشان تازه كار هستند و قرار است پله پله آموزش هاي لازم را در نجوم و عكاسي فرا بگيرند ، پيشنهاد ميكنم فعلآ اسم موديفاي كردن دوربين را هم يادشان ندهيد !!

با همين ابزارها مي توانند با آموزش هايي كه مي بينند بهترين تصاوير را خلق كنند .

----------------------------------------------------------------------------------------

* پ ن :

"بزرگترين خيانت صنعت ديجيتال به هنر عكاسي اين بود كه وسواس افراد را از موضوع و كادر عكس ، به دوربيني كه دستشان است منحرف كرد ! "

( اين جمله گهر بار از خودم است !)

واقعا ممنون.. امیدوارم این کمک گرفتن خانم امیری برای انتخاب دوربین، با وجود راهنمایی شما اساتید و عکاسان ، برای دوستان دیگه هم مفید بوده باشه.. (برای من که بود)

مسئله وسواسی هم که اشاره فرمودین واقعا مهمه و فکر میکنم اختصاصا در جامعه نجومی ما که علاقه مند به عکاسی میشن به شدت به وجود اومده..

دو گزینه ای که ارائه فرمودین حسن ختامی بود بر این قضیه فکر میکنم.. به لنز های مناسبی برای 60D هم اشاره فرمودین که احتمالا متناسب با بودجه بوده ؛ اگر به لنز های مناسبِ 5DmarkII هم اشاره بفرمایین دیگه تکمیله تکمیله و خود خانم امیری بقیه اش رو حل می کنن که همان دست در جیب کردن باشه.. ;) (طوری که دیگه با 4.5 تموم بشه حالا یکم اینور یکم اونور تر مشکلی نیست)

اون جمله گهر بارم اگر نشه با طلای خالص نوشت، حداقل باید آب طلا گرفت..

mh.noori
01-01-2012, 10:17 AM
سلام ...

اگر قرار بر خرید 2 بادی دارید ، نظر من خرید یک 60d و یک 40d است . بعد از گذراندن اموزشهای لازم و کسب تجربه ، برای مادیفای کردن بدنه 40d اقدام فرمایید . ( حدود 250 هزار تومان هزینه دارد )

در مورد لنز ، با توجه به بودجه شما یک لنز فیکس ماننده 50mmf1.8 و یا 85mmf1.8 ( از کنون و یا زایس ) لنزهایی مانند canon 15-85 برای کارهای عمومی و در صورتی که به کارهایی از نوع پرتره نیز علاقه دارید یک لنز تله مانند 200-70 ( که چند ورژن دارد ) و لنزهای واید کنون از نوع L که در تمامی رنجها با توجه به نیاز شما باید خرید انجام گیرد و اما اینکه شما قصد عکاسی از اعماق اسمان را نیز دارد ، فقط تلسکپهای شکستی مانند ویلیام اپتیکس و اگر گیرتان امد یک تاکاهاشی جانانه ! تلسکوپ به تنهایی برای عکاسی کافی نیست و قطعات مکملی نیز جهت رفع عیوب و کامل کردن ویژگیها لازم هستند ( حدود 450 دلار از برند ویلیام)

در حقیقت هنگامی که شما برای خرید یک لنز با کیفیت با نشان سرخ رنگ کنون و حرف L برنامه ریزی می کنید به این معنی است که دیگر نیاز به توصه های من و دیگری ندارد و ابزارتان را خوب می شناسید ... خرید یک لنز ال هیچ توصیه خاصی ندارد مگر در موراد خاص که از حوصله این تاپیک خارج است ! خوب اگر یک 70-24 بخرید شاید در مواقعی بهتر از یک 105-24 باشد و اگر احتمالا بخواهید با این همه ابزار عکاسی از مجلس خانوادگی عکاسی کنید ، متوجه نیازتان به 105-24 می شود ( بماند که بنده یک ست نور هم برای عکاسی پرتره دارم ، به ان نیاز ندارید !!!) خوب پس 1000 دلار هم برای نورپردازی پرتره بدهکار می شوید !

پس نیازتان , علاقه و رشته مورد کار اهداف شما را نشانه گیری میکند ... ( شاید بهتر باشد فعلا فقط یک بادی دو رقمی و یک لنز کیت ارزان قیمت بخرید تا متوجه بشوید به چه ژانری علاقه مند هستید )

و اما مهم ترین قسمت کار ، یک مقر و سه پایه مناسب که باید بودجه برا برایشان حسابی کنار بگذارید . تهیه ابزار الات جانبی مقر مثل رابطهای تلسکوپها و ... را هم در نظر بگیرید .یک 055 از مانفروتو یا یک هد با کیفیت و کیف که حدود 350 دلار قیمت دارد ( شاید هم بیشتر ) یک مقر eq6 یا eq5 و دکلانشوری که برای کارهای نجومی کارایی داشته باشد با فیشهای مخصوص 40 دی و 60 دی( حدود 120 دلار ) . چند عدد فیلتر و باتری اضافی . و ابزار اتوگایدر که باید یک گاید اسکوپ نیز همرا ه داشته باشد . یک لپ تاپ و منابع تغذیه نیرو جهت راه اندازی لپ تاپ و دیگر دستگاه ها برای زمانی به اندازه یک شب عکاسی ...

میبینید که برای عکاسی از اعماق اسمان بودجه را باید 2 برابر افزایش دهید ! پس فقط به فکر بادی بودن ، فکر درستی نیست و یک برنامه ریزی مناسب ر زمانی و مالی نیاز است ...

-------------------------------

و اما چرا برندهایی مانند ویلیام و یا زایس را نام بردم ! شما از ابتدا به فکر خرید 5dII هستید ، پس ابزار الات حرفه ای را ترجیح می دهید ! ( حرفه ای یعنی چه ، مگر ما از راه عکاسی کسب درامد می کنیم )

------------------------------
یک بدنه عالی مثل 1dx هم بعد از چند سال دیگر ارزش و اعتبار گذشته را ندارد ، اما همانطور که بارها اشاره کرده ام ، یک لنز قدیمی نیکون ساخت 20 سال پیش هم ، هنوز به خوبی لنزهای جدید ( شاید بهتر ) بر روی دوربین کار می کند و قدیمی و جدید ندارد ( اینجاست که ارزش نیکون و زایس و ویلیام مشخص می شود )

خوب من به چند روش جواب دادم ، اما اگر جای شما بودم ، یک سره به یک جا سر میزدم !!! منابع مطالعه عکاسی و شروع با ساده ترین نوع ابزار( البته از نوع بهترین ) و شناخت تک تک انها و پیشروی تا عکاسی با هابل !!!

موفق باشید .

هانیه امیری
01-01-2012, 10:18 AM
سلام به شما

ممنون از راهنماييتون...شايد بهتر باشه با 60d و لنزهايي كه معرفي كرديد عكاسي رو شروع كنم.... بازم ممنون

only orion
01-01-2012, 12:05 PM
ببخشید دوستان میتونم بپرسم چرا هیچ کس 5DII رو پیشنهاد نکرد؟چرا وقتی بودجه هست بهترین انتخاب انجام نشه؟این دوربین به همراه یک لنز canon 24-70 f/2.8 انتخاب رویایی خیلی از عکاسان هست.حالا که ایشون میتونند از همون ابتدا این انتخاب رو بکنند چرا توصیه نمی کنید؟60D رو نمیشه با 5DII مقایسه کرد.اگر بعدا ایشون بخوان عکاسی deep sky انجام بدن 5DII مادیفای میتونه خیلی خیلی خیلی بهشون کمک کنه.عکس های خارق العاده ی آقای ivan eder با این دوربین تهیه شده و جالبه اگه شما به گالری ایشون نگاه کنید همه ی عکس ها رو با ایزو 1600 تهیه کردند.در صورتی که با 5D میشه به راحتی با ایزو های بالاتر هم کار کرد بدون اینکه نویز افزایش چشم گیری پیدا کنه.میتونید برای دیدن چنین عکس هایی سری به گالری آقای ابوالفتح بزنید.عکس های آقای تفرشی از شیلی هم با همین دوربین گرفته شده و میتونید ببینید که حتی در تک فریم هایی با ایزو 3200 چقدر نویز پایین هست.
واقعا برای من سخته درک کنم چرا این دوربین پیشنهاد نمیشه.

mh.noori
01-01-2012, 02:15 PM
5dII عالی است . 70-24 هم از ان بهتر ... اما با در نظر گرفتن قیمت این عزیزان ، بودجه ایشون برای باقی مصالح

کافی به نظر نمی رسد ، مگر اینکه با

توجه به مواردی که عرض کردم ، برنامه ریزی علمی ، مالی و زمانی را اعمال کنند ...

------------------------------------------

مانت ایوان ادر را دیده اید ؟ به تنهایی بیش از 2 برابر 5dII قیمت دارد ، 5dII که هیچ ، اگر یک لارج فرمت را هم

روی یک مقر بی کیفیت قرار دهید خروجی مناسبی نداریم پس اگر قرار بر این است که عکاسی اعماق اسمان انجام

دهیم ( هدفهمان در اینده ) باید به فکر تهیه تجهیزات کامل باشیم نه فقط بادی ! وگرنه من اگر توانایی مالی

داشته باشم ، به جای 60D و 40D ( ستاپ خودم )2 بادی فول فریم هر چه گرانتر بهتر تهیه می کردم ...

هانیه امیری
01-01-2012, 04:20 PM
سلام ...

اگر قرار بر خرید 2 بادی دارید ، نظر من خرید یک 60d و یک 40d است . بعد از گذراندن اموزشهای لازم و کسب تجربه ، برای مادیفای کردن بدنه 40d اقدام فرمایید . ( حدود 250 هزار تومان هزینه دارد )

در مورد لنز ، با توجه به بودجه شما یک لنز فیکس ماننده 50mmf1.8 و یا 85mmf1.8 ( از کنون و یا زایس ) لنزهایی مانند canon 15-85 برای کارهای عمومی و در صورتی که به کارهایی از نوع پرتره نیز علاقه دارید یک لنز تله مانند 200-70 ( که چند ورژن دارد ) و لنزهای واید کنون از نوع L که در تمامی رنجها با توجه به نیاز شما باید خرید انجام گیرد و اما اینکه شما قصد عکاسی از اعماق اسمان را نیز دارد ، فقط تلسکپهای شکستی مانند ویلیام اپتیکس و اگر گیرتان امد یک تاکاهاشی جانانه ! تلسکوپ به تنهایی برای عکاسی کافی نیست و قطعات مکملی نیز جهت رفع عیوب و کامل کردن ویژگیها لازم هستند ( حدود 450 دلار از برند ویلیام)

در حقیقت هنگامی که شما برای خرید یک لنز با کیفیت با نشان سرخ رنگ کنون و حرف L برنامه ریزی می کنید به این معنی است که دیگر نیاز به توصه های من و دیگری ندارد و ابزارتان را خوب می شناسید ... خرید یک لنز ال هیچ توصیه خاصی ندارد مگر در موراد خاص که از حوصله این تاپیک خارج است ! خوب اگر یک 70-24 بخرید شاید در مواقعی بهتر از یک 105-24 باشد و اگر احتمالا بخواهید با این همه ابزار عکاسی از مجلس خانوادگی عکاسی کنید ، متوجه نیازتان به 105-24 می شود ( بماند که بنده یک ست نور هم برای عکاسی پرتره دارم ، به ان نیاز ندارید !!!) خوب پس 1000 دلار هم برای نورپردازی پرتره بدهکار می شوید !

پس نیازتان , علاقه و رشته مورد کار اهداف شما را نشانه گیری میکند ... ( شاید بهتر باشد فعلا فقط یک بادی دو رقمی و یک لنز کیت ارزان قیمت بخرید تا متوجه بشوید به چه ژانری علاقه مند هستید )

و اما مهم ترین قسمت کار ، یک مقر و سه پایه مناسب که باید بودجه برا برایشان حسابی کنار بگذارید . تهیه ابزار الات جانبی مقر مثل رابطهای تلسکوپها و ... را هم در نظر بگیرید .یک 055 از مانفروتو یا یک هد با کیفیت و کیف که حدود 350 دلار قیمت دارد ( شاید هم بیشتر ) یک مقر eq6 یا eq5 و دکلانشوری که برای کارهای نجومی کارایی داشته باشد با فیشهای مخصوص 40 دی و 60 دی( حدود 120 دلار ) . چند عدد فیلتر و باتری اضافی . و ابزار اتوگایدر که باید یک گاید اسکوپ نیز همرا ه داشته باشد . یک لپ تاپ و منابع تغذیه نیرو جهت راه اندازی لپ تاپ و دیگر دستگاه ها برای زمانی به اندازه یک شب عکاسی ...

میبینید که برای عکاسی از اعماق اسمان بودجه را باید 2 برابر افزایش دهید ! پس فقط به فکر بادی بودن ، فکر درستی نیست و یک برنامه ریزی مناسب ر زمانی و مالی نیاز است ...

-------------------------------

و اما چرا برندهایی مانند ویلیام و یا زایس را نام بردم ! شما از ابتدا به فکر خرید 5dII هستید ، پس ابزار الات حرفه ای را ترجیح می دهید ! ( حرفه ای یعنی چه ، مگر ما از راه عکاسی کسب درامد می کنیم )

یک بدنه عالی مثل 1dx هم بعد از چند سال دیگر ارزش و اعتبار گذشته را ندارد ، اما همانطور که بارها اشاره کرده ام ، یک لنز قدیمی نیکون ساخت 20 سال پیش هم ، هنوز به خوبی لنزهای جدید ( شاید بهتر ) بر روی دوربین کار می کند و قدیمی و جدید ندارد ( اینجاست که ارزش نیکون و زایس و ویلیام مشخص می شود )

خوب من به چند روش جواب دادم ، اما اگر جای شما بودم ، یک سره به یک جا سر میزدم !!! منابع مطالعه عکاسی و شروع با ساده ترین نوع ابزار( البته از نوع بهترین ) و شناخت تک تک انها و پیشروی تا عکاسی با هابل !!!

موفق باشید .

سلام آقاي نوري.
ممنون از راهنمايي كاملتون. حتما در انتخابم از راهنمايي هاي شما استفاده خواهم كرد. خيلي كامل و مفيد جواب دادين.

behnood
01-01-2012, 05:26 PM
سلام دوستان ،
یه سوال داشتم ، من تازه می خوام اولین دوربین dslr ام رو بخرم ، آقای تفرشی گفتن سه رقمی نگیر 60d بخر ، به نظر شما میرزه یه 60d با دو تا لنز از دبی بیارم یا نه ( با توجه به گرون شدن دوربین طی دو سه روز گذشته ) ، اگه کسی قیمت 60d و 5d رو تو دبی ( که فکر کنم با بقیه جاهای دنیا به جز ایران یکی باشه ) داره ، لطف کنه به من بگه تا بتونم تصمیم درست بگیرم .

behnood
01-01-2012, 05:40 PM
دوستان یه سوال دیگه هم هست که یادم رفت بپرسم ؛
بودجه من حدودا ۲ملیون تومان است و می خواهم هم عکاسی منظره کنم و هم عکاسی آسمان ( البته فعلا قصد ندارم دوربین رو مادفای کنم ) و با توجه به این که برای دوربین حدود ۱ملیون و سیصد بدون لنز باید خرج کنم ، چه لوازم جانبی و لنز هایی می تونم بگیرم .

Emad Tabatabai
01-01-2012, 07:46 PM
سلام به همه دوستان و اساتید..

ممنون از راهنمایی های دقیق جناب نوری..

و همینطور تشکر از only orion عزیز..

-------------------------------------------------------

اول اینو بگم که شاید پست اولیه ی من باعث سوء تفاهمی شده باشه.. درسته من عرض کردم:

... یکی از دوستان هست که:
1 - تازه کارن.. تجربه خاصی در عکاسی نداره و می خواد با...

اما منظور من از "تازه کار بودن" در عکاسی بود.. وگرنه در اطلاعات ایشون در نجوم شکی نیست و سالهاست که وارد نجوم شده اند، در حال حاضر هم که قصد پیگیری این علم به صورت حرفه ای و آکادمیک دارند و ترم های پایانی رشته فیزیک و بعد هم ادامه در مراحل بالاتر..

اما حالا که انتخاب اولیه رو درباره بادی انجام دادند، چطوره پله پله جلو تر بریم پک ابتدایی ایشون رو کامل کنیم..

البته شاید مدیران صلاح بدونن هر ابزار (مثلا لنز) در قسمت مخصوص خودش پیگیری بشه، اما از یک طرفم فکر میکنم چون تا اینجا پیش اومدیم، بهتر باشه مباحث منفصل نشن... هرچی صلاحه..

----------------------------------------

این بادی 60D گرانقدر ما که برای دوستان دیگه که پیگیر بحث هستند، در لینکهای زیر قابل مطالعه است ، قیمتی در حدود 1,300,000 تومان داشت که فکر کنم به قول دوستمون در این دو سه روز افزایش داشته..
زمان خرید هم مهمه و شاید حتی صلاح ببینید که مدتی صبر بشه..
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-60D-DSLR-Camera-Review.aspx
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/

یک کارت حافظه برای مثال 16 گیگ

باتری اضافه.. که نمیدونم گریپ توصیه میشه یا نه؟

یک سه پایه خوب برای شروع.. (آیا هد به صورت مجزا عرضه میشه؟)

و مهمتر از همه لنز هایی که توصیه شد.. :

1- آیا بادی را همراه با لنز کیت خاصی تهیه کنن یا فقط بادی بگیرن و بعد لنز های مرد نظر رو.. منظور 18-55 به درد ایشون برای شروع میخوره؟

2- 24-70mm که گفته شده آیا منظور این بوده: Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM ؟ با قیمت تقریبی 1300$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-24-70mm-f-2.8-L-USM-Lens-Review.aspx

3- به لنز 16-40mm اشاره شد که من پیدا نکردم و دو لنز زیر بود:
Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM تقریبا با قیمت 1500$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-16-35mm-f-2.8-L-II-USM-Lens-Review.aspx
و
Canon EF 17-40mm f/4.0 L USM تقریبا با قیمت 800$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-17-40mm-f-4.0-L-USM-Lens-Review.aspx

4- به لنز 70-200mm هم اشاره شد که احتمالا منظور این بوده: Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM درسته؟ این هم با قیمت تقریبی 1300$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-70-200mm-f-2.8-L-USM-Lens-Review.aspx

به قیمت ها که توجه کنیم متوجه میشیم احتمالا خانم امیری در شروع کار فقط یکی از گزینه ها رو میتونن تهیه کنن..
و یا شاید حتی صلاح ببینین که با لنز کیت 18-55 شروع کنن و بودجه رو برای وقتی نگه دارند که درک بیشتری از خواسته خودشون داشته باشن..
اما خود بنده با اطلاعات صفرم فکر میکنم لنز 24-70 به خاطر پوشش بیشتر خواسته ها.. دیافراگم باز، و باز بودن دستشون برای عکس هایی با میان دید باز و واید و بالعکس خوب میتونه باشه..

Mostafa
01-01-2012, 08:03 PM
راستی یک چیزی آقای طباطبایی

به نظر من یکی از مهمترین کارهایی که دوستتان باید انجام بدهند این است که هرچه زودتر انتخابشان را انجام دهند و هرچه زودتر هم خریدشان را بکنند .

احتمال بسیار زیادی برای صعود قیمت دلار به بالای 2000 تومان هست و در آن صورت قیمت ها به شدت ( شاید بیش از ضریب افزایش دلار ) رشد خواهند کرد .

اگر امروز می توانند دوربین را تهیه کنند ، فردا دیر است !

mh.noori
01-01-2012, 09:53 PM
کدام بادی ؟! کدام لنز کیت ؟!

لنزنهای فیکس برای عکاسی نجومی بهتر عمل می کنند ... اگر این دلار اینقدر بالا پایین نمیشد ! الان بند هم صاحب یک 85mmشده بودم !

70-24 عالی است ، ال است ( یعنی بسیار عالی است )

اگر کراپدار خرید می کنید وایدخوبی ندارد اما دیافراگم باز دارید ...
بر روی فول فریم مناسب است ...
با یک کراپدار 85-15 کنون بسیار عالی است و قابل مقایسه با 135-18 و 85-17 نیست ( به عنوان تک لنز ) اما برای عکاسی نجومی باید یک فکس با دیافراگم باز هم خرید کنید !

تمام لنزهای ال ( در رنجهای مختلف ) عالی هستند . (یکی دو مورد هست که موراد مصرف خاص دارد )
85-15 عالی است
85f1/8 عالی است ( از 50mm بسیار با کیفیت تر است )
55-18بسیار بی کیفیت است اما برای عکاسی که نمیداند چگونه عکاسی کندابزار جادو نمی کند !
( اگر یک d3 نیکون به من بدهند ، برایم فرقی با 40D نازنینم نمی کند چون ، اطلاعات عکاسی من فرقی نکرده و فقط ابزار قابلیتهای فوق العاده ای دارد که نمی توانم بدرستی ازشون استفاده کنم )
نتیجه اخر :
اگر به عکاسی از اعماق اسمان میاندیشید و خیال تهیه ابزار نیمه حرفه ای مانند (5dII ) دارید ، پس باید به فکر بودجه ای بسیار بالاتر باشید و اگر بودجه محدود به همان اندازه قبلی است ، موارد را عوض کنید.
1- بادی قدیمی
2-لنزهای خیلی قدیمی ( جهت عکاسی نجومی )
3- اپوهای دست دوم کوچک
4- مانت سنگین و خوب ( مهم ترین قسمت کار )
5- اموزش پروسس و کسب تجربه عملی
نتیجه کار بسیار عالی .

behnood
01-01-2012, 11:24 PM
سلام دوستان ، من برای انتخاب لنز به چند سوال بر خوردم ، لنز های ماکرو از غیر ماکرو ها خیلی ارزون ترن ،
۱: چرا اینطوریه؟
۲: میشه با لنز ماکرو عکاسی منظره یا نجومی هم کرد ؟
۳: اگه میشه ، با لنز معمولی عکساش فرقی می کنه یا نه ؟
ممنون

Hojjat Zafarkhah
01-01-2012, 11:42 PM
یک سوال:
دوربین مادیفای چه خاصیتی داره؟؟؟ و اینکه از چه راهی میشه تو روز با اون عکاسی کرد!!؟؟؟

یکی دیگه:
به ایشون که دوربین 60d رو پیشنهاد کردین،و فرمودین بعدها یه دوربین دیگه بگیرن برا مادیفای!!! اصولا خصوصیت اون دوربین چی باید باشه؟؟؟
یعنی مثلا دورو بر کلاس یه رقمی؟؟؟ یا سه رقمی هم خوب جواب میده؟؟؟

ممنون

جسارتا بنده با چنین مضمونی پستی زده بودم،اگه جواب بدین ممنون میشم!!! :)

mh.noori
01-01-2012, 11:50 PM
سلام دوستان ، من برای انتخاب لنز به چند سوال بر خوردم ، لنز های ماکرو از غیر ماکرو ها خیلی ارزون ترن ،
ممنون

احتمالا شما پسوند لنزهای سیگما را دیده اید که برای خیلی از انها نوشته شده ماکرو ...
اصولا ماکرو ،ماکرو است ... کنون 60-100 ال وغیر ال فقط ماکرو هستند ...
برای پرتره هم مناسب هستند . یک 100 ال کنون ماکرو برای پروانه گرافی ارزوی خیلی از ماکروگرافهاست ...
برای عکاسی نجومی مناسب نیستند ...

only orion
01-02-2012, 09:37 AM
جسارتا بنده با چنین مضمونی پستی زده بودم،اگه جواب بدین ممنون میشم!!! :)
برای اطلاعات در مورد دوربین مادیفای به لینک زیر مراجعه کنید:
http://telescopeservice.ir/
لازم نیست دوربین خاصی باشه.

only orion
01-02-2012, 09:40 AM
ممنون
سلام
من در مورد قیمت اطلاعی ندارم.اما لنز های ماکرو معمولا لنز های تله ی ضعیف هستند.مثل همون 100 و 60 که گفته شد.من با لنز 100 کار کردم و نتیجه ی خوبی گرفتم.ولی اگر میخواین در این رنج لنز بگیرید بهترین انتخاب canon 85mm f/1.8 هست.اگر بودجه ی بیشتری دارید زایس لنز 85mm f/1.4 خارق العاده ای داره.فرق لنز ماکرو هم اینه که حداقل فاصله ای که میشه باهاش فوکوس گرفت نسبت به لنز های ادی در همون رنج کمتر هست.

only orion
01-02-2012, 09:46 AM
سلام به همه دوستان و اساتید..

ممنون از راهنمایی های دقیق جناب نوری..

و همینطور تشکر از only orion عزیز..

-------------------------------------------------------

اول اینو بگم که شاید پست اولیه ی من باعث سوء تفاهمی شده باشه.. درسته من عرض کردم:

اما منظور من از "تازه کار بودن" در عکاسی بود.. وگرنه در اطلاعات ایشون در نجوم شکی نیست و سالهاست که وارد نجوم شده اند، در حال حاضر هم که قصد پیگیری این علم به صورت حرفه ای و آکادمیک دارند و ترم های پایانی رشته فیزیک و بعد هم ادامه در مراحل بالاتر..

اما حالا که انتخاب اولیه رو درباره بادی انجام دادند، چطوره پله پله جلو تر بریم پک ابتدایی ایشون رو کامل کنیم..

البته شاید مدیران صلاح بدونن هر ابزار (مثلا لنز) در قسمت مخصوص خودش پیگیری بشه، اما از یک طرفم فکر میکنم چون تا اینجا پیش اومدیم، بهتر باشه مباحث منفصل نشن... هرچی صلاحه..

----------------------------------------

این بادی 60D گرانقدر ما که برای دوستان دیگه که پیگیر بحث هستند، در لینکهای زیر قابل مطالعه است ، قیمتی در حدود 1,300,000 تومان داشت که فکر کنم به قول دوستمون در این دو سه روز افزایش داشته..
زمان خرید هم مهمه و شاید حتی صلاح ببینید که مدتی صبر بشه..
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-60D-DSLR-Camera-Review.aspx
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/

یک کارت حافظه برای مثال 16 گیگ

باتری اضافه.. که نمیدونم گریپ توصیه میشه یا نه؟

یک سه پایه خوب برای شروع.. (آیا هد به صورت مجزا عرضه میشه؟)

و مهمتر از همه لنز هایی که توصیه شد.. :

1- آیا بادی را همراه با لنز کیت خاصی تهیه کنن یا فقط بادی بگیرن و بعد لنز های مرد نظر رو.. منظور 18-55 به درد ایشون برای شروع میخوره؟

2- 24-70mm که گفته شده آیا منظور این بوده: Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM ؟ با قیمت تقریبی 1300$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-24-70mm-f-2.8-L-USM-Lens-Review.aspx

3- به لنز 16-40mm اشاره شد که من پیدا نکردم و دو لنز زیر بود:
Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM تقریبا با قیمت 1500$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-16-35mm-f-2.8-L-II-USM-Lens-Review.aspx
و
Canon EF 17-40mm f/4.0 L USM تقریبا با قیمت 800$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-17-40mm-f-4.0-L-USM-Lens-Review.aspx

4- به لنز 70-200mm هم اشاره شد که احتمالا منظور این بوده: Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM درسته؟ این هم با قیمت تقریبی 1300$
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-70-200mm-f-2.8-L-USM-Lens-Review.aspx

به قیمت ها که توجه کنیم متوجه میشیم احتمالا خانم امیری در شروع کار فقط یکی از گزینه ها رو میتونن تهیه کنن..
و یا شاید حتی صلاح ببینین که با لنز کیت 18-55 شروع کنن و بودجه رو برای وقتی نگه دارند که درک بیشتری از خواسته خودشون داشته باشن..
اما خود بنده با اطلاعات صفرم فکر میکنم لنز 24-70 به خاطر پوشش بیشتر خواسته ها.. دیافراگم باز، و باز بودن دستشون برای عکس هایی با میان دید باز و واید و بالعکس خوب میتونه باشه..
24-70 روی فول فریم عالیه ولی برای 60d خوب جواب نمیده.میدان دیدش کمه.35-16 میتونه خیلی خوب باشه.canon 15mm fish eye f/2.8 هم عالیه.200-70 خیلی توصیه نمیشه و بهتره به جاش canon 200mm f/2.8 به همراه canon 85mm f/1.8 تهیه بشه.البته هیچ کدوم از این لنز های تله بدون یک مقر مثل استار ترکر کار زیادی نمیتونن در عکاسی نجومی انجام بدن.این قیمت هایی که گفتید مال خارج از مرز های ایران هست.این رو در هم در نظر بگیرید!اگه اشتباه نکنم 35-16 الان قیمتی حدود 2.200 داره.

alimehrabi
01-02-2012, 03:42 PM
به نظر من مهم ترین چیز قیمت باید اول توان پرداخت را بگویی

mh.noori
01-02-2012, 06:10 PM
جناب orion عزیز فرمودن که راجب به مادیفای کردن سنسور توضیح بدهم ...
چشم !
جناب only orion گرامی در لینکی که گذاشته اند در مورد عملیات مادیفای کردن دوربین مطالب واضحی موجود هست ...

اما یک نکته و در ابتدا یک سوال !

دوستان تا بحال با دوربین مادیفای و غیر مادیفای به روش پرایم فوکوس عکاسی بلند مدت انجام داده اند ؟

تابحال متوجه چه موردی در تصاویر دوربینهای مادیفای شده شده اید ؟

نکته ای را عرض کنم که فیلتر های مادیفای کننده نیز ir , uv کات هستند ! پس چرا باید ما فیلتر را برداریم و

دوباره یک فیلتر دیگر نصب کنیم ؟

rock_iml
01-02-2012, 06:33 PM
جناب orion عزیز فرمودن که راجب به مادیفای کردن سنسور توضیح بدهم ...
چشم !
جناب only orion گرامی در لینکی که گذاشته اند در مورد عملیات مادیفای کردن دوربین مطالب واضحی موجود هست ...

اما یک نکته و در ابتدا یک سوال !

دوستان تا بحال با دوربین مادیفای و غیر مادیفای به روش پرایم فوکوس عکاسی بلند مدت انجام داده اند ؟

تابحال متوجه چه موردی در تصاویر دوربینهای مادیفای شده شده اید ؟

نکته ای را عرض کنم که فیلتر های مادیفای کننده نیز ir , uv کات هستند ! پس چرا باید ما فیلتر را برداریم و

دوباره یک فیلتر دیگر نصب کنیم ؟
بله بعد از مادیفای هم یک فیلتر uv-ir cut قرار داده میشه روی سنسور اما شدت نوری که از این فیلتر رد میشه کاملاً متفاوت با فیلتر خود دوربین هست و شدت و شار ورودی بیشتری رو در همون طیف مادون قرمز شامل میشه
مطمئناً میشه گفت بعضی از اچرام مثل آمریکای شمالی رو فقط با مادفای شده میشه ثبت کرد
یا حلقه موجود داخل صورت فلکی جبار و . . . و همچنین در اجرام دیگر هم طیف سحابی ها بیشتر در هیدروژن آلفا هست که بعد از مادیفای شدن تقویت میشه
http://www.samirkharusi.net/baader_fringe_killer.jpg

mh.noori
01-03-2012, 10:02 PM
مادیفای کردن سنسور = فوکوس کردن صحیح بر روی 656 نانو متر

و در این هنگام همانطور که جناب rock_iml فرمودن ثبت اجرامی مانند ngc7000

shahangian
01-04-2012, 08:28 AM
سلام به همه

اين سرعت B ( يا حالت Bulb در دوربين هاي ديجيتال ) مهممترين نكته است .

:D
نكته جالبي بود ممنون من برا اولين بار از يك د.ربين ديجيتال كه توانايي ماكرو داشت و حالت عكس از متن ، تصوير ماه رو از پشت لنز تلسكوپ گرفتم البته با سطحي نسبتا صاف.

SASSSS
01-09-2012, 10:00 AM
سلام
من اطلاعاتم درباره دوربین خیلی کمه و میخوام بفهمم دقیقا چی به چیه که اگه خواستم دوربین برای عکاسی نجومی بخرم بدونم دوربین ها با هم چه فرقی دارند و بتونم یه چیز خوب نسبت به کارم انتخاب کنم اما هیچی نمیدونم مثلا نمیدونم 60d چیه یا چه فرقی با 40d داره یا اصلا مشخصه های یک دوربین چیه یا اصلا لنز چیه و چیکار میکنه و فقط میدونم که با دوربین میشه از اجرام آسمان با نوردهی های طولانی عکس های رنگی و زیبا گرفت.
میدونم سوالم خیلی بزرگ و گستردس اما لطفا راهنمایی ام کنید.
ممنون

behnood
01-12-2012, 12:08 AM
سلام دوستان ،
من برای خرید دوربین دوباره با آقای تفرشی مشورت کردم و ایشون گفتم 50d از ۶۰ بهتره و ۴۰ از ۵۰ ، اون موقع من نه ۴۰ دست دوم پیدا کردم و نه ۵۰ دست دوم ، می خواستم ۶۰ بخرم که دیروز یکی از دوستان که ۴۰ مادیفای داره گفت که دوربینش رو می خواد با تمام وسایل ( لنز ۱۷-۸۵ (البته یکم مشکل داره ) ، ۲ تا باتری ، مموری ، کیف و دکلانشور ) ۱۰۰۰۰۰۰ تومان بفروشه ، دوربین سالمه و تنها مشکلش لنزشه که اونم درست میشه ، به نظر شما برای شروع عکاسی نجومی خوبه یا نه ؟

mh.noori
01-12-2012, 09:48 AM
دوربین اگر سالم باشد عالیه ... اما لنز خیر ( برای عکاسی نجومی ) ! هر دکلاشنوری برای عکاسی نجومی مناسب نیست .

behnood
01-12-2012, 11:39 AM
دوربین مال عکاس نجومی ( البته بیشتر دیپ می گیره ).

rock_iml
01-12-2012, 04:51 PM
برای شروع عکاسی نجومی دوربین مادیفای به هیچ وجه مناسب نیست

Hojjat Zafarkhah
01-12-2012, 05:16 PM
دوربین اگر سالم باشد عالیه ... اما لنز خیر ( برای عکاسی نجومی ) ! هر دکلاشنوری برای عکاسی نجومی مناسب نیست .

چرا لنز مناسب نیست؟؟؟ و چه نوع دکلانشوری برای عکاسی نجومی مناسبه؟؟؟
.........................
پ ن: اگه اشتاه نکنم یه تاپیکی برا همین کار وجود داره!!! پس اگه سوال من و جواب دوستان به اونجا منتقل بشه فکر کنم بهتر باشه!!

;)

behnood
01-12-2012, 05:27 PM
برای شروع عکاسی نجومی دوربین مادیفای به هیچ وجه مناسب نیست

شروع شروع که نه ، شروع عکاسی نجومی با مادیفای. قبلا با DSLR like عکاسی می کردم و حالا می خوام با DSLR مادیفای شده عکاسی کنم

mh.noori
01-13-2012, 01:46 AM
17-85 یک لنز زوم است و لنزهای زوم مناسب عکاسی نجومی نیستند
85-17 لنز با کیفیتی نیست
85-17 ایشون ( اینطور که خودشون گفتن ایراد داره ) و لنزی که باز بشه بنظر من دیگه بسته نمیشه !

behnood
01-13-2012, 11:03 AM
برای عکاسی نجومی لنز نسبتا ارزون چی هست که مناسب باشه ،
آقای تفرشی گفتن 30mm و 8mm سامیانگ نسبت به قیمت خیلی پایینشون خوبن ، هر کدوم حدود ۵۰۰ هزار تومانن.
ولی کانون مشابه حدود ۱۰۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰۰

mh.noori
01-13-2012, 12:38 PM
من با مارکهای متفرقه یک کمی مشکل دارم!سیگما ، تامرون و ...

50mmf1/8 کنون خیلی ارزان بود و هست (120 در قدیم و 160 جدید) اما بسیار از نظر کیفیت ساخت پایین است ! 50f1/4 هم کیفیت ساخت انچنانیی ندارد اما بهتر از 1/8 است ...

اما 50 با 30 و 8 فرقهای اساسی دارد .

-----------------------------

اگر فاکتور قیمت را در ایران در نظر نگیریم ، بهتر بود صبر می کردین و یک لنز با کیفیت و سریع تهیه کنید . خرید ابزار بی کیفیت ، نتایج جالبی ندارد . ( البته 50f1.8 سریع و در صورت بستن 2 استاپ

دیافراگم با کیفیت نیز هست جهت کارهای نجومی )

behnood
01-13-2012, 01:06 PM
هنوز لنز نگرفتن اون لنز ۱۷-۸۵ روی خود دوربین بوده و من هم که می خوام دست دوم بخرم مجبورم بگیرم چون به درد اون فرد نمی خوره که نگهش داره چون دوربینش 5d و این لنز برای غیر فول فریم هاست (سری ef-s ).

mr mohamadreza
02-23-2012, 02:58 PM
سلام در نظردارم این دوربین رو بخرم خوبه
کانن اس ایکس 130 آی اس / Canon SX130 IS
عکس دوربین
3575
کمکم کنید

farshad
02-23-2012, 05:07 PM
سلام در نظردارم این دوربین رو بخرم خوبه
کانن اس ایکس 130 آی اس / Canon SX130 IS
عکس دوربین
3575
کمکم کنید

سلام
اگه برای عکاسی نجومی میخواید فراموشش کنید.یکی اینکه توی ایزوهای بالای 800 به علت نویز زیاد غیر قابل استفادست ( تا 1600 هم بیشتر نداره ) و دیگه اینکه ماکزیمم زمان شاتر 15 ثانیه هستش و برای عکاسی نجومی در بیشتر موارد جواب نمیده...
و در کل یک دوربین کامپکت برای مصارف معمولی است و نه عکاسی نجومی...

mr mohamadreza
02-23-2012, 08:41 PM
سلام
اگه برای عکاسی نجومی میخواید فراموشش کنید.یکی اینکه توی ایزوهای بالای 800 به علت نویز زیاد غیر قابل استفادست ( تا 1600 هم بیشتر نداره ) و دیگه اینکه ماکزیمم زمان شاتر 15 ثانیه هستش و برای عکاسی نجومی در بیشتر موارد جواب نمیده...
و در کل یک دوربین کامپکت برای مصارف معمولی است و نه عکاسی نجومی...

پس لطفآ اگه میشه یه دوربین خوب معرفی کنيد

ممنون

mohammad_reza
02-23-2012, 10:51 PM
mr mohamadreza (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?3081-mr-mohamadreza)شما چقدر می خوای هزینه کنی؟

farshad
02-23-2012, 11:02 PM
پس لطفآ اگه میشه یه دوربین خوب معرفی کنيد

ممنون

با چه هزینه ای؟

mr mohamadreza
02-24-2012, 08:38 PM
تا 300 تومان میتونم جور کنم

kh.maroufi
02-24-2012, 08:43 PM

مرسی دوست عزیز...

من فکر میکنم که کمی دست نگه دارید و اگه بتونید کمی بودجتون رو بالا تر ببرید؛ گزینه های بیشتری برای خرید دارید...
یعنی یه چیزی بخرید که تا چند مدت دیگه نیازی به دوربین عوض کردن نباشه....

مهدی ناصری
03-02-2012, 06:27 PM

اگر صبر کنید تا بودجه ی بیشتری را بتوانید به این کار اختصاص دهید بهتر است؛ اما می توانید برای شروع یک دوربین Canon 1000 D در همین رنج تهیه کنید. البته این را هم بدانید که به علاوه شما نیاز به ابزار جانبی دیگری هم دارید. اگر می خواهید فقط با میدان دید باز عکاسی کنید، اول از همه نیاز به لنز دارید که این دوربین یک لنز با نام EF-S 18-55mm IS AF ZOOM دارد که از معدود لنز های زومی است که در عکاسی نجومی می توان از آن استفاده کرد. اما اگر دوربین دیگری تهیه کنید باید یک لنز هم برای آن بخرید. سیم دکلانشور و کارت حافظه هم از دیگر لوازم مورد نیاز برای این کار است. اگر می خواهید با تلسکوپ عکاسی کنید، به غیر از تلسکوپی مناسب، احتیاج به یک مقر موتور دار، یک آدابتور اتصال دوربین به تلسکوپ، یک اپتیک کوچک برای تصحیح ردیابی و تعدادی دیگر از وسایل که به نوع تلسکوپتان بستگی دارد خواهید داشت. بنابر این به نظر من هم اگر کمی صبر کنید می توانید گزینه های بهتری را انتخاب کنید.

farshad
03-02-2012, 06:54 PM
اگر صبر کنید تا بودجه ی بیشتری را بتوانید به این کار اختصاص دهید بهتر است؛ اما می توانید برای شروع یک دوربین canon 1000 d در همین رنج تهیه کنید. البته این را هم بدانید که به علاوه شما نیاز به ابزار جانبی دیگری هم دارید. اگر می خواهید فقط با میدان دید باز عکاسی کنید، اول از همه نیاز به لنز دارید که این دوربین یک لنز با نام ef-s 18-55mm is af zoom دارد که از معدود لنز های زومی است که در عکاسی نجومی می توان از آن استفاده کرد. اما اگر دوربین دیگری تهیه کنید باید یک لنز هم برای آن بخرید. سیم دکلانشور و کارت حافظه هم از دیگر لوازم مورد نیاز برای این کار است. اگر می خواهید با تلسکوپ عکاسی کنید، به غیر از تلسکوپی مناسب، احتیاج به یک مقر موتور دار، یک آدابتور اتصال دوربین به تلسکوپ، یک اپتیک کوچک برای تصحیح ردیابی و تعدادی دیگر از وسایل که به نوع تلسکوپتان بستگی دارد خواهید داشت. بنابر این به نظر من هم اگر کمی صبر کنید می توانید گزینه های بهتری را انتخاب کنید.

درود بر شما

این 1000d که فرمودید 300 تومن هستش؟

kh.maroufi
03-02-2012, 07:01 PM
درود بر شما

این 1000d که فرمودید 300 تومن هستش؟

فکر میکنم که این دوست عزیزمون اشتباه کردند...

با 300 تومن نمیشه یه DSLR تهیه کرد... به اضافه اینکه دوست عزیزمون مهدی ناصری (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?2731-%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B5%D8%B1%DB%8C) فرمودند که باید لوازم جانبی دوربین هم تهیه بشه که شامل لنز و پایه و حافظه و .... میشه..

مهدی ناصری
03-03-2012, 11:55 AM
فکر میکنم که این دوست عزیزمون اشتباه کردند...

با 300 تومن نمیشه یه dslr تهیه کرد... به اضافه اینکه دوست عزیزمون مهدی ناصری (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?2731-%d9%85%d9%87%d8%af%db%8c-%d9%86%d8%a7%d8%b5%d8%b1%db%8c) فرمودند که باید لوازم جانبی دوربین هم تهیه بشه که شامل لنز و پایه و حافظه و .... میشه..

من حدود یک ماه پیش از یک عکاس با تجربه شنیدم که الآن کانن 1000d تقریبا 200 تا 300 تومان قیمت دارد. البته منظور من دوربین دست دوم است، چون با این بودجه باید دست دوم تهیه شود. من خودم هم فکر می کنم دست دوم این دوربین در همین حدود قیمت داشته باشد، چون اخیرا خودم یک کانن 50d دست دوم را یک میلیون و دویست تومان خریدم. حالا دوستمان می تواند تحقیق کند و قیمت دقیق را بدست آورد؛ این دوربین را آقای بابک سدهی هم در مجموعه مقالات عکاسی شان در مجله ی نجوم برای شروع عکاسی نجومی پیشنهاد کردند.

taralius
03-03-2012, 07:27 PM
با سلام خدمت بزرگان
یک سوال برا بنده پیش اومد

الان نگاه میکردم این canon 1000 فکر کنم 30 ثانیه مینیموم سرعت شاتر رو داره.

با توجه به اینکه سونی اچ-50 SLR-LIKE که عکسش تو آواتار بنده هست هم همین میزان سرعت رو داره و مشکل عکاسی افوکالش هم با رینگهای جدید حل شده به نظر شما باز هم canon انتخاب بهتری هست؟

این رو هم اضافه کنم که این سونی به علت قابلیت تنظیم دستی NR میتونه نویز رو تا حد زیادی کم کنه.

و یک سوال دیگه : کسی راه کاری داره بشه من از این 30 ثانیه بیشتر نوردهی داشته باشم با نرم افزاری یا تغییرات در دوربین یا کلا قضیه نشدنی هست ؟

ممنون

Hojjat Zafarkhah
03-03-2012, 07:48 PM
با سلام خدمت بزرگان

با توجه به اینکه سونی اچ-50 slr-like که عکسش تو آواتار بنده هست هم همین میزان سرعت رو داره و مشکل عکاسی افوکالش هم با رینگهای جدید حل شده به نظر شما باز هم canon انتخاب بهتری هست؟

این رو هم اضافه کنم که این سونی به علت قابلیت تنظیم دستی nr میتونه نویز رو تا حد زیادی کم کنه.

و یک سوال دیگه : کسی راه کاری داره بشه من از این 30 ثانیه بیشتر نوردهی داشته باشم با نرم افزاری یا تغییرات در دوربین یا کلا قضیه نشدنی هست ؟

ممنون

البته برند کنن با سونی فک نکنم قابل مقایسه باشه ها!! حالا هرچقدر میزان نوردهی مون بیشتر باشه!! ربطی به کیفیت و رنگبندی عکسمون نداره!!!
همین کنن ها هم یه آپشنی دارن بنام نویز ریداکشن (یا یه همچین چیزی) که نویز رو کم میکنه (البته اینو تازه یاد گرفتم -از دوست خوبم آقای محمد مهدی عسگری- )
و صد البته پردازش نرم افزاری باعث میشه که نویز رو به میزان قابل توجه تری پایین بیاریم!!!

و رد مورد سوالتون که راهی برای نوردهی بیش از 30ثانیه سیم های دکلانشور یا ریموت ها!! که براحتی قابل تنظیم هستن البته باید دوربین رو مد "سرعتb" باشه !!! که بنظرم توی عکاسی نجومی نوردهی بیش از 30ثانیه کار بیهوده ایه!! و فقط نویز تصویر رو میبره بالاتر!! که برای اینکه بخوایم مجموع نوردهی هامون رو از چند ثانیه به چند دقیقه یا حتی چند ساعت ببریم راه های دیگه ای هستن که خیلی بهتر هستن!!!

taralius
03-03-2012, 08:06 PM
امکانش هست بیشتر توضیح بدید دوست عزیز؟

چون بنده تو فکر بودم تلسکوپ رو عوض کنم اگه مجبور به خرید دوربین نباشم حوب کلی جلو میوفتم که خرج لوله میکنم.

تا جایی که بنده میدونم این سونی مد B نداره.
http://www.stevelathamdesign.com/steve_photo/equipment/images/sony_cybershotH50-3.jpg (http://www.stevelathamdesign.com/steve_photo/equipment/images/sony_cybershotH50-3.jpg)

ممنون

farshad
03-03-2012, 08:15 PM
من حدود یک ماه پیش از یک عکاس با تجربه شنیدم که الآن کانن 1000d تقریبا 200 تا 300 تومان قیمت دارد. البته منظور من دوربین دست دوم است، چون با این بودجه باید دست دوم تهیه شود. من خودم هم فکر می کنم دست دوم این دوربین در همین حدود قیمت داشته باشد، چون اخیرا خودم یک کانن 50d دست دوم را یک میلیون و دویست تومان خریدم. حالا دوستمان می تواند تحقیق کند و قیمت دقیق را بدست آورد؛ این دوربین را آقای بابک سدهی هم در مجموعه مقالات عکاسی شان در مجله ی نجوم برای شروع عکاسی نجومی پیشنهاد کردند.

درود بر شما دوست عزیز
شما خودتون میفرمائید 50d کار کرده خریدید 1.200.000 ( که فکر میکنم برای مدیفای کردنش هم همین امروز اقدام کرده باشید !! ) و با توجه به اینکه 1000d خیلی ناتوان تر از دوربین شما نیست و با توجه به قیمت های کنونی نمی توان اون رو با قیمتی که ذکر کردید تهیه کرد و ممکن است کاربران دچار سردر گمی شوند.
در هر صورت ممنون از اصلاع رسانی شما

farshad
03-03-2012, 08:25 PM
با سلام خدمت بزرگان

با توجه به اینکه سونی اچ-50 SLR-LIKE که عکسش تو آواتار بنده هست هم همین میزان سرعت رو داره و مشکل عکاسی افوکالش هم با رینگهای جدید حل شده به نظر شما باز هم canon انتخاب بهتری هست؟

این رو هم اضافه کنم که این سونی به علت قابلیت تنظیم دستی NR میتونه نویز رو تا حد زیادی کم کنه.

ممنون

امکانش هست بیشتر توضیخ بدید دوست عزیز؟

چون بنده تو فکر بودم تلسکوپ رو عوض کنم اگه مجبور به خرید دوربین نباشم حوب کلی جلو میوفتم که خرج لوله میکنم.

تا جایی که بنده میدونم این سونی مد B نداره.
http://www.stevelathamdesign.com/steve_photo/equipment/images/sony_cybershotH50-3.jpg

ممنون

درود بر شما

پارامترهایی مهمتر از سرعت شاتر در عکاسی نجومی هست که یکی از اونها میزان نویز گیریه سنسوره دوربینه که در مورد کنون و سونی قطعا برنده کنون خواهد بود و در کل در دنیای عکاسی دو مارک کنون و نیکون حرف اول رو میزنن و بعد از اونها فوجی و فکر میکنم سونی در رده هایی خیلی پائین تر باشه...

مهدی ناصری
03-03-2012, 08:47 PM
درود بر شما دوست عزیز
شما خودتون میفرمائید 50d کار کرده خریدید 1.200.000 ( که فکر میکنم برای مدیفای کردنش هم همین امروز اقدام کرده باشید !! ) و با توجه به اینکه 1000d خیلی ناتوان تر از دوربین شما نیست و با توجه به قیمت های کنونی نمی توان اون رو با قیمتی که ذکر کردید تهیه کرد و ممکن است کاربران دچار سردر گمی شوند.
در هر صورت ممنون از اصلاع رسانی شما
متشکرم؛
خب، با این توضیحات پس حتما من اشتباه کرده ام... اگر می شود قیمت دقیق این دوربین را اعلام کنید.

kh.maroufi
03-03-2012, 09:01 PM
متشکرم؛
خب، با این توضیحات پس حتما من اشتباه کرده ام... اگر می شود قیمت دقیق این دوربین را اعلام کنید.

بدنه این دوربین اگه اشتباه نکنم، چیزی در حدود 420 دلار هست ( قیمت خیلی دقیق نیست ) که خودتون با سیستم دلار روز؛ محاسبه کنید!

rezash
03-03-2012, 11:18 PM
دوربین کانن 5D Mark III
شرکت کانن در نهایت در بیست و پنجمین سالگرد سیستم EOS خود نسخه ارتقا یافته از دوربین 5D خود را با قابلتی تصویربرداری و عکاسی با وضوح تصویری 22 مگاپیکسل و با قیمتی گزافتر رونمایی کرد.
این دوربین ترکیبی از فناوری های عکاسی روز است و شاید در ظاهر به دوربینهای پیشین کانن شباهت داشته باشد، اما درون آن تغییرات بزرگی را تجربه کرده است. دوربین جدید کانن به نمایشگری 3.2 اینچی، پردازشگر Digic 5، حسگر CMOS 22.3 مگاپیکسلی، سیستم 61 نقطه ای مشبک تراکم بالای فوکوس خودکار، دو جایگاه برای کارتهای حافظه مجهز است و دامنه حساسیت یا ISO آن از محدوده 50 تا 102 هزار و 400 به 100 تا 25 هزار و 600 افزایش پیدا کرده است.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/03/764280_orig.jpg
همچنین این دوربین می تواند در قالب HD و با دامنه حساسیت 100 تا 128 هزار تصویربرداری کند. این دوربین امکان کنترل سطح صدا را در زمان تصویربرداری به وجود آورده و به علاوه برای اولین بار به درگاه هدفن مجهز است و تصویربردار می تواند در هنگام تصویربرداری صدا را از طریق هدفن بشنود.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/03/764278_orig.jpg
بر اساس گزارش engadget، پردازشگر این دوربین سرعت پردازش تصاویر را 17 برابر بیشتر از مدلهای پیشین دوربینهای کانن ساخته و به عکاسان امکان می دهد عکسهای فرمت RAW خود را در وضوح تصویری 10.5 و 5.5 مگاپیکسل برای عکسهایی که به چاپ در ابعاد بزرگ نیازی ندارند، و 22 مگاپیکسل برای عکسهایی که در قطع بزرگ چاپ می شوند، به ثبت برسانند.

مهر

mohammad_reza
03-04-2012, 12:42 AM
من دنبال دوربین دست دوم بودم یک d1000 کارکرده دیدم 480تومان بود ولی d1000نویزش خیلی زیاده برای عکس برداری نجومی بدرد نمیخوره.

مهدی ناصری
03-04-2012, 05:30 PM
من دنبال دوربین دست دوم بودم یک d1000 کارکرده دیدم 480تومان بود ولی d1000نویزش خیلی زیاده برای عکس برداری نجومی بدرد نمیخوره.
آقای بابک سدهی در مقاله ای مرتبط در مجله ی نجوم این دوربین را به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای آغاز عکاسی نجومی ذکر کردند.(؟!)

kh.maroufi
03-04-2012, 06:10 PM
آقای بابک سدهی در مقاله ای مرتبط در مجله ی نجوم این دوربین را به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای آغاز عکاسی نجومی ذکر کردند.(؟!)

بله...
اما، انتخابهای های خیلی بهتری هم از 1000D هست ولی اینکه یکی از بهترین انتخابها همین 1000D باشه، بنده شک دارم چون همون طور که دوست خوبمون آقای mohammad_reza (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?2925-mohammad_reza) هم گفتن، نویز زیادی داره این دوربین. و همونطور هم که میدونید، یکی از عوامل آزار دهنده در عکاسی نجومی وجود نویزهای مزاحم هست...
چون در عکاسی نجومی، سنسور به اندازه کافی گرم میشه که تولید نویز در عکس میکنه...

farshad
03-04-2012, 07:03 PM

به لینک زیر برو...در وسط های صفحه دو نمونه عکس هست برای مقایسه نویز بعضی مدل های کنون در ایزوهای مختلف.روی هر مدل و ایزویی که کلیک کنید بهت نمونه عکسش رو میده...علاوه بر اون دقت داشته باش که بیشترین ایزوی 1000D عدد 1600 هست.و ضمنا من خودم 1000D داشتم ، واقعا نویز آزار دهنده ای داره !!
شاید منظور اقای سدهی دوربینی ارزان قیمت برای شروع بوده نه دوربینی با بهترین کیفیت !!

milad77
03-04-2012, 07:28 PM
سلام,
من ميخوام يه دوربين بگيرم كه حساسيت خوب و نويز كم داشته باشه، حسگر ccd هم داشته باشه. قيمتش هم حدود 500 تا 800 تومن باشه.
لطفا من رو راهنمايي كنيد.

farshad
03-04-2012, 07:39 PM
سلام,
من ميخوام يه دوربين بگيرم كه حساسيت خوب و نويز كم داشته باشه، حسگر ccd هم داشته باشه. قيمتش هم حدود 500 تا 800 تومن باشه.

درود بر شما

برای چه منظوری؟
منظورتون از حساسیت خوب چیه؟ یعنی محدوده ایزوی بالا؟!
چرا ccd ؟!؟

mohammad_reza
03-04-2012, 09:05 PM
شما بیخیال ccdشو دوربینهایی که حسگر ccdداره مخصوصا در قیمتهای پایین نویزش شما رو وجد میاره بهترین کار صبر کنید پولتون بیشتر بشه یک دوربین سری حرفه ای کانون بگیرید که حسگرcmosداشته باشه که هر موقع دوست داشتی از اسمان هم عکس بگیری
سلام,

taralius
03-04-2012, 10:28 PM
البته اینجا بنده جلوی اساتید حرفی ندارم برای گفتن ولی فکر میکنم ابزار 50% کار باشه 50 درصد بقیه خلاقیت ، پشتکار و تکنیک هست.

ا

milad77
03-04-2012, 11:16 PM
شما بیخیال ccdشو دوربینهایی که حسگر ccdداره مخصوصا در قیمتهای پایین نویزش شما رو وجد میاره بهترین کار صبر کنید پولتون بیشتر بشه یک دوربین سری حرفه ای کانون بگیرید که حسگرcmosداشته باشه که هر موقع دوست داشتی از اسمان هم عکس بگیری

در اين صورت ميتونم در حدوديك تا دو تومن بگيرم؟
درضمن, شما ميگيد cmos بهتر از ccd عمل ميكنه؟ من همه جا شنيدم بايد براى عكسبردارى نجومى از ccd استفاده كنيم!

mohammad_reza
03-05-2012, 12:18 AM
منظور من از کیفیت cmosهم در قیمت پایین و قیمت بالا هست اگه شما بخوای 2تومان هزینه کنی میتونی ccdمناسب تهیه کنی اینم که من دارم میگم دوربین نیست ccdبرای عکسبرداری از پشت تلسکوپ هست که باید به کامپیوتر وصل بشه که از نظر کیفیت و تفکیک رنگ از دوربین جلوتر هست این نظر منه اگه برای عکسبرداری از پشت تلسکوپ میخوای ccd خیلی بهتره .
درضمن, شما ميگيد cmos بهتر از ccd عمل ميكنه؟ من همه جا شنيدم بايد براى عكسبردارى نجومى از ccd استفاده كنيم!

ali.matinfar
03-05-2012, 12:57 AM
سلام
موضوع خوبی را مطرح کردید، البته بحث خیلی طولانی خواهد شد.
سال ها پیش که دوربین های دیجیتال DSLR به بازار عرضه نشده بودند، ابزار ما دوربین های آنالوگ و نگاتیو بود. نگاتیوهایی از شرکت های مختلف با حساسیت های متفاوت. نگاتیو هر کمپانی اصطلاحا ته رنگ های خاص خود را داشت.. و این موضوعی مهم بود، چرا که فوتوشاپی در کار نبود تا بتوان غلظت رنگ و دیگر موارد مربوط به نور و غیره را در آن تصحیح کرد. تصویر یکبار ثبت می شد و سپس چاپ.
حدود سال 1380 بود که اولین DSLR کانون به بازار ایران آمد و نگاتیو جای خود را به حسگرهای دیجیتال داد. مدل 300D canon. با پا نهادن دوربین های دیجیتال مشکلات یکی یکی شروع شدند.. معضل اول "نویز" حسگرها بودند. و البته نویز گرمایی یا ترمال نویز که بدلیل گرم شدن حسگر در اثر فعالیت آن بود..
سال ها گذشتند و دوربین های متعددی به بازار عرضه شدند با قابلیت های خاص خودشان. حسگرهای پیشرفته تر، پردازنده های قوی تر و لنزهای مناسب تر.. خاطرم هست که دوربین canon 20D A چه تحولی بین علاقه مندان نجومی ایجاد کرد.
اما امروز همه چیز فرق کرده است. ابزارهایی چون فوتوشاپ در این راستا بسیار کارآمد شدند، برنامه های متعدد حذف نویز و دیگر برنامه ها، همچنین دوربین های کارامدتر چون canon 5D Mark II و غیره و همینطور بحث modify کردن دوربین های DSLR چون CANON 50D و..
اما چه ویژگی هایی بعضی دوربین ها را کارآمد تر از دیگر دوربین ها میکند؟ به تعدادی اشاره می کنم: فرمتهای ثبت تصویر (RAW مناسب تر برای عکاسی نجومی، بدلیل قابلیت های بیشتر ادیت و حجم دیتای بالاتر و نوع ثبت تصویر روی پیکسل های حسگر) ، پردازنده قوی تر با قابلیت های بالا تر ، نوع حسگر ، لنزهای قابل استفاده، و نهایتا فول فریم بودن که خود بحث مفصلی دارد.
با این تفاسیر بشخصه به دوربین Canon 5D MII رسیدم. البته قیمت نسبتا بالایی دارد.. ادامه بحث را به دوستان می سپارم. تشکر

mr mohamadreza
03-05-2012, 01:18 PM
یه سوال داشتم
دوربین های آنالوگ به درد عکاسی نجومی میخورن؟
اگه خوبن چند تا معرفی کنید

farshad
03-05-2012, 02:01 PM
یه سوال داشتم
دوربین های آنالوگ به درد عکاسی نجومی میخورن؟
اگه خوبن چند تا معرفی کنید

درود بر شما

مزایا و معایبی دارن که با توجه به تکنولوژی دیجیتال که امروزه همه گیر شده ممکنه برای عکاسی با اونها به زحمت بیفتید ولی بزرگترین مزیت آنالوگ ها عدم نویز پذیری در نور دهی های طولانی مدت هست که امروزه این مشکل هم برای دیجیتال ها با افزایش کیفیت سنسور و وجود نرم افزارهای اصلاح تصاویر تا حدودی برطرف شده ولی هنوز هم آنالوگ ها طرفداران خاص خودشون رو حتی در بین عکاسان حرفه ای دارند و مورد استفاده قرار میگیرن.

mh.noori
03-05-2012, 04:01 PM

سلام ...

بنظرم شما در مورد ccd یک اشتباه کوچک دارید !

در قدیم دوربینهای عکاسی از 2 نوع سنسور به صورت کلی استفاده می کردند ... Ccdها و cmos ها ولی در چند سال اخیر بیشتر دوربنهای dslr از سنسورهای cmos استفاده می کنند ...

یک نوع ابزار عکاسی داریم به نام ccd که فقط برای عکاسی نجومی طراحی شده است ... مدلها ی زیادی وجود دارد که دارای نویز ( انواع ) کم و ثبت بسیار دقیق ( در مدلهای سیاه و سفید )

و البته قیمت بسیار بالایی هستند ...

ali.matinfar
03-05-2012, 06:32 PM
سلام
برای عکاسی اسکای اسکیپ و ثبت رد ستارگان، دوربین های آنالوگ هنوز منطقی و کارآمد هستند. البته اگر نگاتیو خوب گیرتون بیاد. در تهران هنوز میشه نگاتیو و اسلاید مناسب پیدا کرد: عکاسی آریا ، سیمرغ و عکاسی ساناز، خانه عکاسان. اما دوربین، پیشنهادات بنده:
yashica fx3 2000 - Pentax K1000 - عمده مدل های کانون که شاتر آنها با مصرف نیروی باتری کار نمی کند (برخی دوربین های آنالوگ برای ثبت تصویر (عملکرد پرده شاتر) بواسطه باتری عمل می کنند و در عکاسی نجومی بدلیل استفاده از سرعت B کارآمد نیستند) - Minolta
هزینه کم تر برای خرید دوربین و ست لنزها و عدم وجود نویز در تصاویر نوردهی بالا، از عمده ویژگی های عکاسی نجومی با دوربین های آنالوگ است

امیر عباس
03-18-2012, 08:02 PM
سلام.
دوربین D5000 نیکون ccd داره یا cmos ؟

mohammad_reza
03-18-2012, 10:29 PM
حسگر cmosداره دوست عزیز
شما چرا کانون نمیگیری؟
سلام.
دوربین D5000 نیکون ccd داره یا cmos ؟

امیر عباس
03-19-2012, 11:32 AM
حسگر cmosداره دوست عزیز

حالا که d5000 نیکون cmosداره ،کدوم بهتره (ccdیا cmos)

only orion
03-19-2012, 01:28 PM
دوست عزیز اون ccd هایی که شما شنیدید و باهاش کار عکاسی نجومی انجام میشه خیلی با ccd که در بعضی دوربین های دیجیتال استفادده میشه فرق میکنه. فکر نکنم دوربین dslr ای باشه که ccd داشته باشه چون cmos خیلی بهتر جواب میده. شما بودجتون رو بگید تا بهتون یک دوربین خوب معرفی بشه.

mh.noori
03-21-2012, 09:15 PM
دوست عزیز اون ccd هایی که شما شنیدید و باهاش کار عکاسی نجومی انجام میشه خیلی با ccd که در بعضی دوربین های دیجیتال استفادده میشه فرق میکنه. فکر نکنم دوربین dslr ای باشه که ccd داشته باشه چون cmos خیلی بهتر جواب میده. شما بودجتون رو بگید تا بهتون یک دوربین خوب معرفی بشه.

سلام ...
دوربینهای قدیمی نیکون dslr از سی سی دی استفاده می کردند .

alitavafi
03-26-2012, 01:10 AM
حالا که d5000 نیکون cmosداره ،کدوم بهتره (ccdیا cmos)
سلام.
مسلما cmosبهتره
من هم با محمدرضا موافقم. چرا canon نمیگیری؟!

Hydra
03-27-2012, 02:53 PM
من یک دوربین Canon power shot A1100 دارم. قابلیت تعویض لنز نداره ولی لنز خودش از نوع zoom و 6.2mm تا 28.4mm است.
حساسیتشم از iso 80 تا iso 1600 متغیره ولی در iso 800 و بالا تر که می رسه نویز تصویر خیلی زیاد می شه.
میزان نوردهیشم فقط حداکثر تا 15 ثانیه است. به نظر شما این دوربین برای عکاسی نجومی مناسبه؟
اگر مناسب نیست اساتید چه دوربینی رو (البته با حسگر coms) پیشنهاد می کنند؟ (قیمتشم برام خیلی مهمه)

mohammad_reza
03-27-2012, 09:54 PM
شما چقدر میخوای هزینه کنی؟
من یک دوربین Canon power shot A1100 دارم. قابلیت تعویض لنز نداره ولی لنز خودش از نوع zoom و 6.2mm تا 28.4mm است.
حساسیتشم از iso 80 تا iso 1600 متغیره ولی در iso 800 و بالا تر که می رسه نویز تصویر خیلی زیاد می شه.
میزان نوردهیشم فقط حداکثر تا 15 ثانیه است. به نظر شما این دوربین برای عکاسی نجومی مناسبه؟
اگر مناسب نیست اساتید چه دوربینی رو (البته با حسگر coms) پیشنهاد می کنند؟ (قیمتشم برام خیلی مهمه)

farshad
03-28-2012, 01:45 AM

درود بر شما
یکی از مهمترین پارامترهای دوربین برای عکاسی نجومی کیفیت بالای سنسور هستش که در ایزوهای بالا مثل 3200 و یا بالاتر مقدار نویز کمتری بگیره.متاسفانه در بین دوربین های کامپکت و یا راحت تر بگم در قیمت های زیر 1 میلیون نمیشه دوربینی رو معرفی کرد که قابلیت عکاسی نجومی ( که البته فکر میکنم منظور شما عکاسی از طبیعت اسمان شب باشه و عکاسی عمق اسمان مد نظرتون نباشه ) داشته باشه.
و مورد بعدی زمان نوردهی هستش که میبایست دوربین قابلیت اتصال ریموت رو داشته باشه و یا از طریق کامپیوتر قابل کنترل باشه تا شما بتونید مدت زمان نوردهی رو کنترل کنید ( بیشتر از 15 ثانیه )

Hydra
03-28-2012, 12:20 PM
درود بر شما
یکی از مهمترین پارامترهای دوربین برای عکاسی نجومی کیفیت بالای سنسور هستش که در ایزوهای بالا مثل 3200 و یا بالاتر مقدار نویز کمتری بگیره.متاسفانه در بین دوربین های کامپکت و یا راحت تر بگم در قیمت های زیر 1 میلیون نمیشه دوربینی رو معرفی کرد که قابلیت عکاسی نجومی ( که البته فکر میکنم منظور شما عکاسی از طبیعت اسمان شب باشه و عکاسی عمق اسمان مد نظرتون نباشه ) داشته باشه.
و مورد بعدی زمان نوردهی هستش که میبایست دوربین قابلیت اتصال ریموت رو داشته باشه و یا از طریق کامپیوتر قابل کنترل باشه تا شما بتونید مدت زمان نوردهی رو کنترل کنید ( بیشتر از 15 ثانیه )

از این که پاسخ سوال منو دادید خیلی ممنونم.
من خودم قبلا می خواستم میزان نور دهی دوربین رو به وسیله دكلانشور کنترل کنم اما این دوربینا رابط اتصال به دکلانشور رو ندارن.
من زیاد تو کار عکاسی از طبیعت آسمان شب نیستم و منظورم عکاسی اعماق آسمان به سبک افوکال بود.
حالا تو این حیطه دوربینی با قیمت زیر یک میلیون پیدا نمیشه؟

farshad
03-28-2012, 04:42 PM
من خودم قبلا می خواستم میزان نور دهی دوربین رو به وسیله دكلانشور کنترل کنم اما این دوربینا رابط اتصال به دکلانشور رو ندارن.
من زیاد تو کار عکاسی از طبیعت آسمان شب نیستم و منظورم عکاسی اعماق آسمان به سبک افوکال بود.

کارو سخت تر کردید :)
عکاسی از عمق آسمان به روش آفوکال تقریبا غیرممکن می باشد و برای عکاسی در این زمینه نیاز به دوربینی دارید که به کمک رابط های مخصوص به تلسکوپ متصل بشه و به جای چشمی تلسکوپ بشینه.برای این کار یا باید از بدنه یک دوربین slr استفاده کنید و یا یک ccd مخصوص عکاسی نجومی که اولی همون حدود 1 میلیون تومن حداقل مبلغشه و دومی هم اگر نوع خوبش رو بخواید تهیه کنید از اولی گرونتر خواهد بود.
البته ccd های ارزون تر هم من در سایت های مختلف دیدم که اطلاعی در مورد کیفیت شون ندارم و باید دوستانی که استفاده کردن نظر بدن.

پاینده باشید

Hydra
03-29-2012, 10:46 AM
با سلام.
حالا من اگه بخوام یک دوربین کانن (البته منظورم فقط دو رقمی ها و سه رقمی ها است) تهیه کنم شما بین اونها چه دوربینی رو با بهترن کیفیت سنسور و کمترین نویز پیشنهاد می کنید؟

farshad
03-29-2012, 12:16 PM
با سلام.
حالا من اگه بخوام یک دوربین کانن (البته منظورم فقط دو رقمی ها و سه رقمی ها است) تهیه کنم شما بین اونها چه دوربینی رو با بهترن کیفیت سنسور و کمترین نویز پیشنهاد می کنید؟

درود بر شما

در سری های canon EOS هرچه تعداد ارقام کمتر باشه بهتره و در یک سری با تعداد ارقام برابر هرچه عدد بزرگتر باشه بهتره ( به غیر از تک رقمی ها که استثنائاتی داره )
حالا با توجه به بودجه تون باید تصمیم بگیرید و مبلغی رو هم برای لنز در نظر بگیرید که نوع لنز هم مربوط میشه به نوع عکاسی که میخواید انجام بدید و اگه فقط قصدتون عکاسی از عمق آسمان بوسیله تلسکوپ هستش میتونید فعلا از خرید لنز صرف نظر کنید ( پایه استوایی موتوردار هم فراموش نشه که اون هم قیمت نسبتا بالایی داره )

Hydra
03-29-2012, 04:24 PM
با سلام.
خیلی ممنونم که پیگیر سوالات من هستید و به اونها جواب میدید.
من مقر موتور دار دارم و آداپتور عکاسی هم برای اتصال دوربین به تلسکوپ می تونم تهیه کنم.
فرض کنید که حد اکثر بودجه من برای خرید دوربین 1500000 یا 1000000 تومن (دو تا رقم دادم یعنی اگه با رقم کمتر دوربینی وجود داره اونو بهم پیشنهاد کنید.) باشه و حد اکثر بود جه برای خرید لنز 800000 یا 500000 تومن باشه، شما چه لنز و دوربین مناسبی رو پیشنهاد می کنید؟

farshad
03-29-2012, 06:14 PM
با سلام.
خیلی ممنونم که پیگیر سوالات من هستید و به اونها جواب میدید.
من مقر موتور دار دارم و آداپتور عکاسی هم برای اتصال دوربین به تلسکوپ می تونم تهیه کنم.
فرض کنید که حد اکثر بودجه من برای خرید دوربین 1500000 یا 1000000 تومن (دو تا رقم دادم یعنی اگه با رقم کمتر دوربینی وجود داره اونو بهم پیشنهاد کنید.) باشه و حد اکثر بود جه برای خرید لنز 800000 یا 500000 تومن باشه، شما چه لنز و دوربین مناسبی رو پیشنهاد می کنید؟

درود

پیشنهاد من به شما canon EOS 600D + Lens 18-55 هستش که حدود 1400 قیمتشه و لنزش برخلاف قیمت پائینش کارایی های خوبی داره .برای شروع گزینه مناسبیه و اگه خواستید به صورت حرفه ای ادامه بدید در آینده لنزهای دیگه ای با توجه به نیازتون تهیه میکنید.

Hydra
03-29-2012, 07:07 PM
بسیار سپاسگذارم. حالا قیمت لنزش چه قدر هست؟ یک سوال: شما نوشتید Lens 18-55 . این که دو عدد داره یعنی از نوع zomm هست؟ اگه این طور باشه، من در یکی از تایپیک های همین انجمن خوندم که یک نفری نوشته بود: "لنز های zoom مناسب عکاسی نجومی نیستند و بدلیل داشتن عدسی های متعدد مانع از ورود تمام نور به داخل دوربین می شوند."

kh.maroufi
03-29-2012, 09:14 PM
بسیار سپاسگذارم. حالا قیمت لنزش چه قدر هست؟ یک سوال: شما نوشتید Lens 18-55 . این که دو عدد داره یعنی از نوع zomm هست؟ اگه این طور باشه، من در یکی از تایپیک های همین انجمن خوندم که یک نفری نوشته بود: "لنز های zoom مناسب عکاسی نجومی نیستند و بدلیل داشتن عدسی های متعدد مانع از ورود تمام نور به داخل دوربین می شوند."

دوست عزیز؛ شما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لنزها میتونید به تاپیک لنز مناسب جهت عکاسی نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?54-%D9%84%D9%86%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C) مراجعه کنید.

اما من هم حرف farshad (http://forum.avastarco.com/forum/member.php?2817-farshad) جان رو تایید میکنم. این لنز در شروع برای مدت زمان زیادی پاسخ گوی نیازهای شما خواهد بود

با تشکر.

مهدی ناصری
03-31-2012, 01:07 PM
حالا چرا سبک آفوکال؟ از این روش برای عکاسی از ماه و سیارات بیش تر استفاده می شود. برای عکاسی اعماق آسمان اتصال مستقیم دوربین به تلسکوپ بهتر است. کیفیت تصویری که به روش آفوکال از اعماق آسمان تهیه می شود بسیار پایین تر از عکسی است که مستقیما با تلسکوپ گرفته شده.

farshad
04-06-2012, 07:45 PM
درود

بالاخره بعد از مدت ها که از تولید 20Da میگذره شرکت canon به فکر عکاسان نجومی افتاد و مدل جدید 60Da رو معرفی کرد.ظاهرا علاوه بر تغییرات سنسور برای ثبت عکسهای نجومی تغییراتی هم در بخش کاهنده نویز داده شده.باید منتظر موند تا به دستمون برسه و ببینیم چیه :)

http://img4up.com/up2/29482096088246391056.jpg

http://img4up.com/up2/60883833223814285829.jpg

http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/slr_cameras/eos_60da#Features

mh.noori
04-10-2012, 08:08 AM
من به امید روزی بودم که کنون در رنج دوربینهای سطح متوسط دوربینی با مشخصاتی که عرض می کنم جهت کارهای نجومی طراحی کنه ...

نویز و تراکم پیکسل همانند 40D
حافظه 40d
سیلینگ 40d
مصرف کم و باتری خوب 60d
ال سی دی چرخان و با کیفیت 60d
کنترل فلاش 60d ( جهت کارهای عمومی )
و قیمت ارزان .

البته بدنه های بسیار خوبی مانند 1dx وجود دارند ، اما قیمت بسیار بالایی نیز دارند که در ان رنج قیمت خرید ccd های نجومی معقول تر و البته بسیار از نظر کار کرد مشکل تر هستند .

elia
04-11-2012, 03:27 PM
سلام
من میخوام این ماه دوربین عکاسی بگیرم و کلا قصدم عکاسی از طبیعته.
میخواستم دوربین 600 دی کانن رو بگیرم اما یه سره ها معتقدن که 5100 دی نیکون بهتره.
نظر شما چیه؟
ممنون

farshad
04-13-2012, 10:28 PM
سلام
میخواستم دوربین 600 دی کانن رو بگیرم اما یه سره ها معتقدن که 5100 دی نیکون بهتره.
نظر شما چیه؟
ممنون

درود بر شما

Canon و Nikon مثل Benz و BMW هستن و نظر دادن در مورد انتخابشون کمی سخته و یه جورایی میشه گفت جفتشون خوبن و انتخاب بین این دو برند سلیقه ای هستش و لی خوب من خودم شخصا تعصب خاصی روی Canon دارم و اون رو ترجیح میدم .

Hydra
04-17-2012, 09:58 PM
سلام
نظر شما چیه؟
ممنون

باسلام.
دوست عزیز تفافت اصلی میان دو برند سطح آماتوری بازار دوربین های دیجیتال یعنی Canon EOS 600D و Nikon D 5100 این است که
تعداد لنز های سازگار با 600D بیشتره اما در عوض D5100 در ایزو های بالا تر نویز رنگی کمتری داره.
همچنین 600D از نمایشگری چرخده بهره می بره که در بعضی از سبک های عکاسی از طبیعت می تونه بسیار کارساز باشه
زیرا در بعضی از حالت ها دوربین در شرایطی قرار می گیره که حالت آن با زاویه دید چشم انسان سازگار نیست.
خلاصه عکاسان طبیعت را از گردن درد های بی خودی که تجربه می کنند خلاص می کنه!
دوربین 600D از پرازشگر بسیار قدرتمند Digik 4 بهره می بره که سر عت زیادی رو در عکسبرداری پیاپی به دوربین میده.
اما در عوض D5100 در دست خوش ساخت تر حس می شه که فکر نکنم این بتونه کمکی به عکاسان طبیعت بکنه.
من زیاد از بر تری های D5100 نسبط به 600D آگاه نیستم و اطلاعاتم در همین حد بود ولیCanon EOS 600D
رو بدلیل داشتن نمایشگر چرخنده به شما پیشنهاد میدم.
حالا شما باید با توجه به نیازی که از عکاسی و انتظاراتی که از دور بین دارید ، دوربین مناسب خود را انتخاب کنید.

Hydra
06-03-2012, 12:17 PM
با سلام و درود.
من چند سوال داشتم:
دوربین عکاسی اصلاح شده برای عکاسی نجومی یعنی چه؟
هزینش چه قدره؟
اگه دور بینی اصلاح شده بشه آیا می شه دیگه با اون عکاسی معمولی مثلا از طبیعت کرد؟
آیا این کار می ارزه؟
آیا می شه بجای این کار از فیلتر های مناسب عکاسی استفاده کرد؟
این فیلتر ها چگونه روی دوربین نصب می شوند؟
لطفا اگه می تونید به طور کامل توضیح دهید.

مهدی ناصری
06-03-2012, 02:17 PM
با سلام و درود.
من چند سوال داشتم:
1- دوربین عکاسی اصلاح شده برای عکاسی نجومی یعنی چه؟
2- هزینش چه قدره؟
3- اگه دور بینی اصلاح شده بشه آیا می شه دیگه با اون عکاسی معمولی مثلا از طبیعت کرد؟
4- آیا این کار می ارزه؟
لطفا اگه می تونید به طور کامل توضیح دهید.
تا جایی که من می دونم:
1- حسگر دوربین های دیجیتال بسیار بیش تر از چشم انسان به بخش طیفی هیدروژن آلفا حساسه، برای اینکه تصویر ثبت شده مثل تصویری باشه که چشم انسان می بینه داخل دوربین فیلتری قرار دادن که بخشی از موج هیدروژن آلفا رو کاهش می ده. برای عکاسی نجومی، جمع آوری این نور یعنی جمع آوری نوری که عموم سحابی ها گسیل زیادی در اون دارن و یعنی بهبود تصاویر نجومی. برای این کار فیلتر رو از مقابل حسگر دوربین جدا کرده و به جای اون فیلتری می ذارن که بخش هیدروژن آلفا رو بیش تر از خود عبور بده. برای اطلاع کامل تر لینک زیر رو ببینید.

(http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?938-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C)http://telescopeservice.ir/

2- هزینه ی مودیفای یا اصلاح دوربین 300 تومنه اما همراه اصلاح کردن دوربین، فیلتری به نام SkyGlow استفاده می شه که آن هم حدود 400 تومان قیمت داره (مگر اینکه در مکانی عکاسی شود که واقعا آلودگی نوری کم باشه).
3- تنها مشکلی که ایجاد می شه اینه که وقتی دوربین رو مودیفای می کنید، تنظیم وایت بالانس اون به هم می خوره و باید این تنظیم رو دستی انجام داد تا تصاویر با رنگ واقعی ثبت بشن.
4- به نظر من می تونه اگه ازش درست استفاده بشه خیلی مفید باشه؛ مثلا سحابی بارنارد یا آمریکای شمالی فقط با دوربین اصلاح شده دیده می شن. اما استفاده از دوربین اصلاح شده در ابتدا یه کم سخته.
[/URL]http://78.159.100.42/%7Eforumavas/forum/images/icons/icon1.png (http://78.159.100.42/%7Eforumavas/forum/images/icons/icon1.png)

[URL="http://78.159.100.42/%7Eforumavas/forum/images/icons/icon1.png"]http://78.159.100.42/%7Eforumavas/forum/images/icons/icon1.png (http://78.159.100.42/%7Eforumavas/forum/images/icons/icon1.png)

mehdymo
06-29-2012, 01:05 PM
550 دی و خیلی جاها دیدم که برای عکاسی نجومی توصیه کردن، اما آیا 600 دی هم همین کارآیی رو داره؟ با توجه به اینکه ال سی دی چرخان داره و کمی جای دکمه ها و ... بهتر شده آیا انتخاب 600 دی بهتر نیست؟

Mostafa
06-29-2012, 01:12 PM
550 دی و خیلی جاها دیدم که برای عکاسی نجومی توصیه کردن، اما آیا 600 دی هم همین کارآیی رو داره؟ با توجه به اینکه ال سی دی چرخان داره و کمی جای دکمه ها و ... بهتر شده آیا انتخاب 600 دی بهتر نیست؟

سلام دوست گرامي :)

دوربين كنون مدل 550d تقريبا امتحانش رو خوب پس داده و كيفيت و كارايي مناسبي براي عكاسي نجومي داره

ولي معمولآ كارخانه هاي سازنده براي اينكه بتوانند محصولات جديدشان را بفروشند ، بر روي هر كدام از مدل هاي جديد تر آپشن هاي جديدي قرار ميدهند كه با مدل قبلي فرق كند و ارتقا يافته به حساب بيايد !

حالا شما بايد ببينيد كدام يك از اين تفاوت ها براي شما موثر و مناسب است .

به نظر بنده lcd چرخان و اندكي تغيير در ظاهر توجيه خوبي براي خريد مدل 600d نيست . خصوصآ اينكه با توجه به جديد تر بودنش قاعدتا بايد گرانتر باشد

ضمن اينكه حد اقل بنده اطلاعي از كيفيت آن ندارم

( هميشه اينطور نيست كه مدل هاي جديد حتمآ كيفيت بهتري داشته باشند ، مدل هاي 400d و 450d از نظر كيفيت تصوير به پاي 350d نمي رسند ! )

به هر حال با شرايط موجود بنده همان 550 را توصيه ميكنم

( مگر آنكه 600d تفاوت قابل توجه ديگري داشته باشد كه شما ذكر نكرده باشيد )

سیاره ی ناهید
07-04-2012, 02:15 PM
دوربین سونی مدل الفاnex-5 برای عکاسی نجومی خوبه؟

sinaxex
07-04-2012, 03:18 PM
دوربین سونی مدل الفاnex-5 برای عکاسی نجومی خوبه؟
nex-5 سونی از حسگر APS-C بهر میگیره و از اونجایی که کراپ 1.5 هم داره بسیار مناسب برای عکاسی اجرامی همچون ماه هست(باید یک لنز تله راحت میتونید ماه رو واضح عکس برداری کنید) اما اگر میخواهید از سحابی ها و کلا دید باز هم عکس برداری کنید یک لنز واید جواب کار اتون رو میده
اگر این دوربین رو دارید و میخواهید امکان سنجی کنید که قابلیت عکاسی نجومی رو دارد بله دارد اما اگر قصد خرید اش رو دارید بهتره به سمت بادی های کنون برید که خیلی بهتر جواب میدند برای عکاسی های نجومی

sunriseprime
07-06-2012, 10:46 AM
یه پیشنهاد برای مدیران محترم
کاش می شد پست ها رو جوری طبقه بندی کرد که اطلاعات راجع به هر مدل پشت سر هم باشه
می دونم کار وقت گیریه ( کمکی از دستم بر میآد؟ مثلا شماره پست های مربوط به هم رو پیدا کنم...) ولی خیلی سخته که برای اطلاعات پیدا کردن در مورد یه مدل خاص آدم بشینه 23 صفحه رو زیرو رو کنه

Hydra
07-06-2012, 03:29 PM

باسلام.
از اونجایی که خوندن کمی کسل کننده است من چند تا فیلم پیدا کردم. می تونید با لینک های زیر از اونها استفاده کنید.
این فیلم اولی درباره Canon 600D است. به زبان فارسی هم هست.
http://tv.digikala.com/Video/Review/DigitalCamera/Canon-EOS-600D

این هم یک فیلم از Canon 550D. البته این فیلم به زبان انگلیسی است.
http://www.cnet.com.au/canon-eos-550d-339300886.htm#image1

امیدوارم مفید باشه.

پیمان اکبرنیا
07-06-2012, 03:49 PM
یه پیشنهاد برای مدیران محترم
کاش می شد پست ها رو جوری طبقه بندی کرد که اطلاعات راجع به هر مدل پشت سر هم باشه
می دونم کار وقت گیریه ( کمکی از دستم بر میآد؟ مثلا شماره پست های مربوط به هم رو پیدا کنم...) ولی خیلی سخته که برای اطلاعات پیدا کردن در مورد یه مدل خاص آدم بشینه 23 صفحه رو زیرو رو کنه

سلام

با توجه به این که ترتیب چیدمان پستها در فروم از طریق تاریخ هست نمیشه ترتیب را عوض کرد اما میشه یک کاری انجام داد. اونم اینه که لیستی از دوربینهایی را که درباره شون بحث شده به همراه لینک پست مربوطه را در پست اول تاپیک قرار داد تا با یک کلیک به دوربین مورد نظر برسید. البته زحمتش می افته به گردن آقای معروفی :دی

elahe rafiei
07-08-2012, 12:17 AM
با سلام
دو مدل 550D و kiss x4 و همچنین 600D و kiss x5 چه فرقهایی با هم دارن؟

Mojtaba Gholami
07-08-2012, 12:34 AM
با سلام
دو مدل 550D و kiss x5 و همچنین 600D و kiss x5 چه فرقهایی با هم دارن؟
سلام . تفاوتی ندارند . در بازار ژاپن با نام kiss x5 و kiss x4 و در بازار آمریکا با نامهای 600D و 550D معرفی شدند.

farshad
07-08-2012, 08:06 AM
با سلام
دو مدل 550D و kiss x4 و همچنین 600D و kiss x5 چه فرقهایی با هم دارن؟

سلام . تفاوتی ندارند . در بازار ژاپن با نام kiss x5 و kiss x4 و در بازار آمریکا با نامهای 600D و 550D معرفی شدند.

علاوه بر اون دفترچه راهنمای انگلیسی در بعضی مدلهای Kiss وجود نداره.

صادق مقامی
07-10-2012, 05:30 PM
سلام دوستان.اگه میشه یه دوربین آنالوگ که بشه با اون عکاسی نجومی کرد و راحت تو بازار پیدا بشه به من معرفی کنید.

sunriseprime
07-10-2012, 09:12 PM
نتیجه اخلاقی این 24 صفحه برای من این بود که اگر کسی بخواد عکاسی رو از صفر شروع کنه باید از آنالوگ شروع کنه و بعد بره به سراغ دیجیتال ! دوربین آنالوگ زنیت که آقای امام ازش تعریف کردن( به عنوان یه مدل ارزون برای شروع ) چه ایرادهایی داره؟
چه محدودیت هایی داره؟
چه لنزهایی باید براش تهیه کرد؟
و سوال طلایی: رنج قیمت با لوازم جانبی(سه پایه لنز ها و سیم دکلانشور و...)؟

مهدی ناصری
07-10-2012, 11:05 PM
نتیجه اخلاقی این 24 صفحه برای من این بود که اگر کسی بخواد عکاسی رو از صفر شروع کنه باید از آنالوگ شروع کنه و بعد بره به سراغ دیجیتال ! دوربین آنالوگ زنیت که آقای امام ازش تعریف کردن( به عنوان یه مدل ارزون برای شروع ) چه ایرادهایی داره؟
چه محدودیت هایی داره؟
فکر نکنم آنالوگ انتخاب مناسبی باشه، چون محدودیت های زیادی داره:
1- فیلم های با ایزوی بالا امروز دیگه تو بازار خیلی سخت پیدا می شوند.
2- امکان ویرایش عکس در کامپیوتر دیگه وجود نداره؛ مثلا سحابی جبار رو نمیشه روی یک فریم ثبت کرد و نیاز به اچ دی آر کردن تصاویر هست که در دوربین آنالوگ این امکان وجود نداره.
3- کار با دوربین دیجیتال خیلی به راحت تر از کار با یک آنالوگه چون نتیجه ی کار زود دیده می شود و مثلا می توان نوردهی مناسبی را از بین نوردهی های انجام شده پیدا کرد، یا اینکه تعداد فریم های زیادی میشه تهیه کرد و یا فوکوس با دوربین آنالوگ خیلی ریسک داره چون اگه درست فوکوس نشه نتیجه ی یک شب رصدی به فنا رفته.
حالا این طور نیست که دوربین های دیجیتال بدون عیب و ایراد باشند، اما به نظر من سراغ یک 1000 دی کنون برید که ارزون ترین دوریبن دی اس ال آر برای عکاسی نجومی هست با این که گرون تر از آنالوگ در میاد اما خیلی بهتره.

elahe rafiei
07-10-2012, 11:21 PM
چه محدودیت هایی داره؟

ببخشید، میشه بگید دقیقا از کجا به این نتیجه رسیدین؟ آخه من هم همه این پستا رو خونده بودم، ولی به این نتیجه نرسیدم :blink:

A.rahimi
07-17-2012, 03:19 PM
سلام. به نظرتون 600dبهتره یا d5100.

farshad
07-17-2012, 04:59 PM
سلام. به نظرتون 600dبهتره یا d5100.

سلام.600d.

A.rahimi
07-19-2012, 10:01 AM
mr farshad میشه دلایلتون رو ذکر کنید.

خشایار زمانیان
07-19-2012, 11:39 PM
یه عکاس خارجی توی astropix هست که با دوربین 1000d عکس هایی میگیره که شاخ در میاری ( انگار با دوربین 40d گرفته . )
به نظر من تو عکاسی نجومی ، دوربین خیلی مهمه ولی از اون مهم تر مهارت و تجربه آدم تو عکاسیه. اگه مهارت بالایی داشته باشی می تونی با دوربین های سطح پایین هم عکس هایی بگیری که خیلی سطح بالا به نظر برسه .

mohammad_reza
07-20-2012, 09:18 PM
من از یکی از دوستان شنیدم که میگفت سنسور 60d رو بعضی عکاسها با 1000d عوض میکردن
خودم تا الان همچنین چیزی ندیدم ولی شاید همچین چیزی باشه

cosmology
07-22-2012, 09:46 AM
سلام دوستان
من تلسكوپ 8 اينچeq5 اسكاي واچر دارم و مي خوام عكاسي نجومي رو شروع كنم
راستش درباره ي دوربين ها هم اطلاعات خاصي ندارم
اگه بتونيد راهنمايي كنيد خوشحال مي شم

پیمان اکبرنیا
07-22-2012, 10:23 AM
سلام دوستان

سلام دوست گرامی

شما چقدر بودجه برای دوربین میتونید در نظر بگیرید؟ پیشنهادات دوستان با توجه به قیمت میتونه خیلی تفاوت داشته باشه :)

cosmology
07-22-2012, 11:43 AM
بودجه من حدودا تا سقف يك ميليون تومان ميشه

farshad
07-22-2012, 02:27 PM
سلام دوستان

بودجه من حدودا تا سقف يك ميليون تومان ميشه

درود بر شما

canon 1100 D ولی با کمی افزایش بودجه canon 550D را توصیه میکنم ( حدود 1.270.000 تومان ). لنز کیت هر دو 55-18 میباشد که برای شروع عکاسی آسمان شب نیز مناسب است.

Amir Mohammad
07-22-2012, 09:12 PM
سلام. من آخر سر گمراه شدم. من تا به حال به دوربین slr عکاسی نکردم و می خوام تازه وارد این کار بشم. و یک موضوع دیگه این که کن تا حدود 2میلیون بودجه دارم؟ کنون بگیرم یا نیکون (علتی داره که کسی در مورد نیکون حف نمی زنه؟)؟ چه مدلی با چه لنزی(که بشه باهاش عکاسی غیر نجومی هم کرد)؟ دکلانشور چی و از کجا با چه قیمتی میشه تهیه کرد؟
یک نکته دیگه این که من تلسکوپ هم دارم و یکی از فاکتور های اصلی من عکاسی با تلسکوپ هست. تا به حال هر چی عکس گرفتم آفوکال بوده و دیگه راضیم نمی کنه!

farshad
07-22-2012, 09:59 PM
سلام. من آخر سر گمراه شدم. من تا به حال به دوربین slr عکاسی نکردم و می خوام تازه وارد این کار بشم. و یک موضوع دیگه این که کن تا حدود 2میلیون بودجه دارم؟ کنون بگیرم یا نیکون (علتی داره که کسی در مورد نیکون حف نمی زنه؟)؟ چه مدلی با چه لنزی(که بشه باهاش عکاسی غیر نجومی هم کرد)؟ دکلانشور چی و از کجا با چه قیمتی میشه تهیه کرد؟
یک نکته دیگه این که من تلسکوپ هم دارم و یکی از فاکتور های اصلی من عکاسی با تلسکوپ هست. تا به حال هر چی عکس گرفتم آفوکال بوده و دیگه راضیم نمی کنه!

درود بر شما

عکاسی با دوربین SLR نیازمند آشنایی با اصول اولیه عکاسی است. و اگر فکر میکنید به این اصول مسلط هستید پیشنهاد من به شما همان canon است.علت برتری canon به Nikon هم تا حدودی نویز گیری کمتر می باشد .
البته عکاسانی هم هستند که برای عکاسی نجومی از Nikon استفاده می کنند و الزام خاصی برای انتخاب یکی از این دو برند نیست.این دو برند در دنیای عکاسی مثل بنز و BMW در دنیای اتومبیل هستند و هر کدوم طرفدارهای خودشون رو دارند.

در مورد مدل دوربین در حال حاضر با بودجه شما 550D و 60D هر دو مناسب هستند و بسته به نوع عکاسی غیر نجومی که میخواید انجام بدید نوع لنز رو باید انتخاب کنید.

Amir Mohammad
07-22-2012, 10:24 PM
درود بر شما

عکاسی با دوربین slr نیازمند آشنایی با اصول اولیه عکاسی است. و اگر فکر میکنید به این اصول مسلط هستید پیشنهاد من به شما همان canon است.علت برتری canon به nikon هم تا حدودی نویز گیری کمتر می باشد .
البته عکاسانی هم هستند که برای عکاسی نجومی از nikon استفاده می کنند و الزام خاصی برای انتخاب یکی از این دو برند نیست.این دو برند در دنیای عکاسی مثل بنز و bmw در دنیای اتومبیل هستند و هر کدوم طرفدارهای خودشون رو دارند.

در مورد مدل دوربین در حال حاضر با بودجه شما 550d و 60d هر دو مناسب هستند و بسته به نوع عکاسی غیر نجومی که میخواید انجام بدید نوع لنز رو باید انتخاب کنید.

نمی گم به اصول عکاسی مسلطم ولی آشنایی خوبی دارم.
اگه بخوام 60d بگیرم با 18-55 توصیه می کنید بگیرم یا بدنه بدون لنز و براش لنز بگیرم؟ برای شروع عکاسی نجومی کدوم لنز مناسبه(من به بخش لنز های مناسب هم رجوع کردم ولی این سوال رو اینجا مطرح می کنم)؟
ممنون از راهنمایی تون.