PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

صفحه ها : 1 [2] 3

مهدی ناصری
07-22-2012, 10:42 PM
نمی گم به اصول عکاسی مسلطم ولی آشنایی خوبی دارم.
اگه بخوام 60d بگیرم با 18-55 توصیه می کنید بگیرم یا بدنه بدون لنز و براش لنز بگیرم؟ برای شروع عکاسی نجومی کدوم لنز مناسبه(من به بخش لنز های مناسب هم رجوع کردم ولی این سوال رو اینجا مطرح می کنم)؟
ممنون از راهنمایی تون.
به نظر من با همین 18-55 شروع کنید، بعدا ارتقا بدید. البته واضحه که مثلا یک لنز 35 میلی متر با دیافراگم 1.4 از این لنز بهتره اما خب گرون تر هم هست، برای شروع همین 18-55 لنز مناسبیه و برای عکاسی نجومی تا حدی جواب میده. در عکاسی غیر نجومی هم نسبتا خوبه و کلا برای شروع کار انتخاب مناسبی هست.

Amir Mohammad
07-22-2012, 11:35 PM
به نظر من با همین 18-55 شروع کنید، بعدا ارتقا بدید. البته واضحه که مثلا یک لنز 35 میلی متر با دیافراگم 1.4 از این لنز بهتره اما خب گرون تر هم هست، برای شروع همین 18-55 لنز مناسبیه و برای عکاسی نجومی تا حدی جواب میده. در عکاسی غیر نجومی هم نسبتا خوبه و کلا برای شروع کار انتخاب مناسبی هست.
یه سوال دیگه این که یک لنز بزرگتر(مثلآ 18-135) چه فرقی داره. کاربرد عکاسیش فرق داره؟
دوربین 600d چطور؟

مهدی ناصری
07-23-2012, 12:30 AM
یه سوال دیگه این که یک لنز بزرگتر(مثلآ 18-135) چه فرقی داره. کاربرد عکاسیش فرق داره؟
دوربین 600d چطور؟
خب لنز 18-135 می تونه تله ی بیش تری رو در اختیار عکاس قرار بده، امادر مورد عکاسی نجومی می دونم لنز 18-135 خیلی مناسب نیست، دلیلش رو هم دقیق نمی دونم شاید به علت این باشه که تعداد عدسی های داخل لنز بیش تر هست و باعث افت نوری میشه، اما پاسخ کامل رو دوستان ارائه میدهند. من چون با لنز 18-55 شروع کردم و تا الآن هم خیلی خوب برام جواب داده برای شروع اون لنز رو پیشنهاد کردم و خیلی جا ها هم توصیه اش رو شنیدم، این لنز از معدود لنز هایی هست که زوم هستند و قابلیت عکاسی نجومی رو هم تا حدی دارند.
در مورد دوربین، منظورتون مقایسه ی 600 دی با 60 دی هست؟ این دو دوربین مشخصات شبیه به هم زیاد دارند، من اگه می خواستم انتخاب کنم سراغ 60 دی می رفتم اما شاید نظر افراد دیگه چیز دیگری باشه (مثلا 550 دی)؛ این دو لینک رو ببینید و با هم مقایسه کنید، می تونید با دیدن اطلاعات در دو دوربین قضاوت بهتری بکنید:
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-600D-Kiss-X5
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-60D-Body

Amir Mohammad
07-23-2012, 03:21 PM
خب لنز 18-135 می تونه تله ی بیش تری رو در اختیار عکاس قرار بده، امادر مورد عکاسی نجومی می دونم لنز 18-135 خیلی مناسب نیست، دلیلش رو هم دقیق نمی دونم شاید به علت این باشه که تعداد عدسی های داخل لنز بیش تر هست و باعث افت نوری میشه، اما پاسخ کامل رو دوستان ارائه میدهند. من چون با لنز 18-55 شروع کردم و تا الآن هم خیلی خوب برام جواب داده برای شروع اون لنز رو پیشنهاد کردم و خیلی جا ها هم توصیه اش رو شنیدم، این لنز از معدود لنز هایی هست که زوم هستند و قابلیت عکاسی نجومی رو هم تا حدی دارند.
در مورد دوربین، منظورتون مقایسه ی 600 دی با 60 دی هست؟ این دو دوربین مشخصات شبیه به هم زیاد دارند، من اگه می خواستم انتخاب کنم سراغ 60 دی می رفتم اما شاید نظر افراد دیگه چیز دیگری باشه (مثلا 550 دی)؛ این دو لینک رو ببینید و با هم مقایسه کنید، می تونید با دیدن اطلاعات در دو دوربین قضاوت بهتری بکنید:
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-600D-Kiss-X5
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-EOS-60D-Body

ممنون. در مورد دوربین sony nex-7 چی؟
(البته این سوال جهت اطلاعات عمومی هست. چون تعریف های زیادی از این دوربین می شه ولی نه در ضمینه نجوم. ولی انگار قابلیت های داره که بشه به اون عکاسی نجومی کرد)
یک سوال دیگه این که برای نوردهی بیشتر از 30 ثانیه باید از کدوم قابلیت دوربین استفاده کرد؟

مهدی ناصری
07-23-2012, 03:40 PM
ممنون. در مورد دوربین sony nex-7 چی؟
(البته این سوال جهت اطلاعات عمومی هست. چون تعریف های زیادی از این دوربین می شه ولی نه در ضمینه نجوم. ولی انگار قابلیت های داره که بشه به اون عکاسی نجومی کرد)
یک سوال دیگه این که برای نوردهی بیشتر از 30 ثانیه باید از کدوم قابلیت دوربین استفاده کرد؟
سوال اول رو بنده اطلاعی ندارم؛ در مورد نوردهی بالاتر از 30 ثانیه، در تنظیم نوردهی دوربین رو روی حالت Bulb میذارید و با استفاده از ریموت میزانی که می خواهید نوردهی می کنید.

farshad
07-23-2012, 03:41 PM

دوربین 600d چطور؟

درود دوباره

تا حدودی مهدی عزیز جواب سوالات رو داد.ولی برای تکمیل:

- عکاسی نجومی که میفرمائید شاخه های زیادی داره.اگه منظورتون عکاسی از عمق آسمان هستش که نیازی به لنز ندارید و تلسکوپ، لنزه شماست
ولی اگه منظورتون عکاسی از طبیعت آسمان شب هست مثل رد ستارگان و یا کهکشان راه شیری و ... هر چه لنز واید تر باشه و سریع تر ( یعنی باز ترین حالت دیافراگمش بزرگ تر باشه ) بهتره.چون وقتی لنز سریع باشه مثل 35 میلی متر f/1.4 که مهدی عزیز گفتن شما برای ثبت عکس در نور کم نیاز به زمان کمتر و ایزوی پائین تر و در نتیجه نویز کمتری خواهی داشت.

- لنز خوب برای عکاسی از طبیعت آسمان شب میتونه قیمت های بالایی داشته باشه چون اصولا لنزهای واید و سریع از برندهای معتبر گرون هستن ولی برای شروع عکاسی این سبک همون 55-18 خوبه.

- چرا 135-18 رو توصیه نمیکنن؟
چون هر چی تعداد المان های موجود در لنز کمتر باشه کیفیت بهتره.به عبارت دیگه یک لنز فیکس 35 میلی متری به مراتب شارپ تر از لنز 55-18 در فوکال 35 هست.

- در مورد بدنه هم اگه بخواید دو رقمی بگیرید 60D گزینه خوبیه و در بین سه رقمی ها فعلا 550D از 600D بهتره ( نویز کمتری داره )

cosmology
07-27-2012, 02:54 PM
سلام دوستان
من یه دوربین Zenit دارم می خواستم بدونم باهاش میشه عکاسی کرد
البته تلسکوپ 8 اینچ نیوتنی skywatcher با پایه ی EQ5 هم دارم ولی اطلاعات خاصی راجع به عکاسی ندارم
هرکسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

Mojtaba Gholami
07-27-2012, 03:09 PM
سلام دوستان
من یه دوربین Zenit دارم می خواستم بدونم باهاش میشه عکاسی کرد
البته تلسکوپ 8 اینچ نیوتنی skywatcher با پایه ی EQ5 هم دارم ولی اطلاعات خاصی راجع به عکاسی ندارم
هرکسی بتونه کمک کنه ممنون میشم
سلام .
شما با هر دوربینی و حتی با وب کم هم میتونید عکاسی کنید اما موضوع اینه که بتونید بدون نویز یا کمترین نویز تصویر ثبت کنید. اقلا علاوه بر مارک مدل دوربینتون رو بگین تا دوستان بتونن نظر بدن.

cosmology
07-27-2012, 03:39 PM
مارک دوربینم zenit 122 است

farshad
07-27-2012, 04:37 PM

اگر دیجیتال نباشه به زحمت میفتید!

مهدی ناصری
07-27-2012, 04:43 PM
ببینید با آنالوگ هم میشه عکاسی نجومی کرد (حتی دیپ اسکای)، همون طور که تا 6-7 سال پیش هم حتی متداول بود و عکس های خوبی هم گرفته می شد. اما خب مشکلاتی داره که امروز بیش تر هم شده. مثلا دیگه الآن پیدا کردن فیلم با ایزوی بالا سخته و چاپ عکس هم مثل عکس های دیگه نیست. پردازش هم نمیشه کرد. فرصت امتحان هم ندارید، مثلا اگه تلسکوپ فوکوس نباشه یا نوردهی مناسب رو انتخاب نکرده باشید نتایج کل شب رصدی به باد میره. اما بالاخره امکان عکاسی وجود داره.

m.m.e.w
07-29-2012, 09:02 PM
سلام. ببخشید می خواستم بدونم که canon g12 برای عکاسی نجومی مناسب است یا نه؟

mh.noori
07-29-2012, 09:27 PM
برای عکاسی جدی خیر مناسب نیست ... یک dslr قدیمی با همین مقدار هزینه می تواند جهتعکاسی نجومی بسیار کاراتر باشد ... با این مدل دوربینها فقط می توان به صورت خیلی محدود انواعی از عکاسی نجومی راکه ارزش وکیفیت قابل قبولی نیز نداردرا تجربه کرد به نظر من ارزش سرمایه گذاری را ندارد ...

farshad
07-29-2012, 09:32 PM
سلام. ببخشید می خواستم بدونم که canon g12 برای عکاسی نجومی مناسب است یا نه؟

سلام
چون قابلیت جدا شدن لنز از بدنه را ندارد برای عمق اسمان و عکاسی با تلسکوپ مناسب نیست.
ولی برای عکاسی از طبیعت اسمان شب با توجه به داشتن فرمت raw و نویز نسبتا کم ، بله مناسب است.

ببخشید با اقای نوری خط رو خط شد !

m.m.e.w
07-29-2012, 11:03 PM
ممنون از آقا farshad و آقای نوری.خب درباره ی عکاسی نجومی که جوابمو گرفتم ولی فقط می خواستم از آقای نوری بپرسم که منظورتون از اینکه ارزش سرمایه گذاری نداره اینه که فقط ارزش سرمایه گذاری برای عکاسی نجومی نداره یا اینکه برای عکاسی غیر حرفه ای و عادی مثل عکاسی از طبیعت و مصرفی که بیشتر مردم دارن هم این دوربین مناسب نیست؟
ممنون

sinaxex
07-30-2012, 12:07 AM
ممنون از آقا farshad و آقای نوری.خب درباره ی عکاسی نجومی که جوابمو گرفتم ولی فقط می خواستم از آقای نوری بپرسم که منظورتون از اینکه ارزش سرمایه گذاری نداره اینه که فقط ارزش سرمایه گذاری برای عکاسی نجومی نداره یا اینکه برای عکاسی غیر حرفه ای و عادی مثل عکاسی از طبیعت و مصرفی که بیشتر مردم دارن هم این دوربین مناسب نیست؟
ممنون
همان طور که دوستان فرمودند ارزش سرمایه گذاری به این منوال میشه ازش تفسیر کرد که دوربین ایی نیست که تو همه ضمینه ها ازش بتونید استفاده بهینه داشته باشید برای مثال تعویض لنز و همین طور روش فوکال نه آفوکال (در عکس برداری با تلسکوپ) چیزی هست که اصلا تو دوربین های کامپت با دوربین های نیمه حرفه ایی یا حرفه ایی dslr کاملا متفاوت هست
البته من عقیده ام این هست که دوربین کامکت حتی مدل جی 12 که جز مدل های پرفروش کانون بوده اصلا به درد عکس برداری نجومی نمیخوره! شاید تنها نوع خاص عکس برداری نجومی که بتونید کنید از ماه عکس برداری کنید همین! نه فراتر (به دلیل نوع لنز و همین طور تنظیمات دوربین دست شما رو خواهد بست در دراز مدت) من نظر رو خرید یک دوربین دی اس ال ار معمولی همانند 550 دی که اگر بودجه اتون جواب میده قطعا خیلی از جی 12 مناسب تر خواهد بود

farshad
07-30-2012, 12:53 PM
ممنون

درود دوباره

خوب تا اقای نوری بیاد من و یه چند نفر دیگه حرفامونو بزنیم که دوباره خط رو خط نشه :دی
در بین دوربین های کامپکت یکی از بهترین انتخاب هاست و بیشتر عکاسان حرفه ای canon باز، یه دونه سری G توی جیبشون دارن برای مواقع اضطراری که امکان عکس برداری با SLR وجود ندارد.
به عبارت ساده تر اگر تصمیم به خرید کامپکت داشته باشید بهترین انتخاب است ولی اگر بتوانید SLR تهیه کنید و از نظر عکاسی با اون مشکل نداشته باشید 550 که سینای عزیز گفتن بهتره.

mh.noori
07-30-2012, 01:02 PM
ممنون

سلام ...

اگر به عکاسی اماتوری ( مثل بیشتر ما ها ) علاقه دارید و به عکاسی نجومی فکر می کنید ، باید از یک اس ال ار استفاده کنید که می تواند انالوگ یا دیجیتال باشد ... نکته مهم در خرید دوربینهای slr امکان اضافه کردن ابزار الات تکمیل

کننده بدنه جهت فعالیتهای بعدی در مسیرهای مختلف هنر عکاسی است . در رشته مورد علاقه شما با خرید این بدنه ها ( slr ) میتوانید در اینده با توجه به نیاز در مورد سبک عکاسی لوازم و تجهیزات زیادی را به مجموعه اضافه بنمایید .
دوربینهایی در کلاسی که فرموردن جهت عکاسانی ساخته می شود که نیاز به یک دستگاه کوچک و جمع و جور با کیفیت قابل قبول و رنج مناسب لنز و دارای امکانات داخلی جهت اینکه عکاس در صورت داشتن اگاهی لازم بتواند از

خلاقیت خود جهت رفع نیازش اقدام کند ... برای گرفتن عکسهای خانوادگی جهت عکسانی که هیچ زمینه ای از عکاسی ندارند نیز بسیار عالی عمل خواهد کرد زیرا یک عکاس ماهر الکترونیکی درون دوربین جاسازی شده است !

-------------------------------------

با farshad گرامی خط رو خط شد ... وگرنه جسارت نمی کردم پستی بزنم .

Amir Mohammad
08-01-2012, 09:00 PM
سلام. من چند مدته یه سوالی پرسیده بودم کسی جواب نداد. دوباره مطرحش می کنم: کسی اطلاعاتی در مورد عکاسی نجومی با دوربین sony nex-7 داره؟ ممنون.

پیمان اکبرنیا
08-01-2012, 10:47 PM
سلام. من چند مدته یه سوالی پرسیده بودم کسی جواب نداد. دوباره مطرحش می کنم: کسی اطلاعاتی در مورد عکاسی نجومی با دوربین sony nex-7 داره؟ ممنون.

سلام

فکر کنم کمتر کسی با این دوربین عکاسی نجومی کرده باشه. من الان در اینترنت جستجو کردم. در مورد عکاسی نجومی زیاد مطلب نبود ولی از نظر مقدار نویز که در عکاسی نجومی مهمه، نوشته بود که تقریبا با canon 60D برابر و حتی در برخی ISO ها بهتره. مشکلی که داره اینه که همه جور لنزی بهش نمیخوره و انتخابهاتون محدود میشه(یا اگر بخوره هم نیاز به مبدل داره). در عکاسی نجومی لنز مهمه چون شما نیاز به لنزهای متفاوتی دارید و لنزها و مبدلها هم گران هستند.

و نکته منفی دیگه قیمتش هست که زیاده. با قیمت کمتر شما میتونید یک دوربین canon با کارایی خوب نجومی مثل 60D تهیه کنید. اما اگر قیمت براتون مهم نیست باید بگم انتخاب سختی پیش رو دارید. دوربین با کیفیتی هست. اگر با کسی که با این دوربین کار نجومی کرده مشورت کنید بهتر میدونه ولی پیدا کردن چنین شخصی سخته :)

مهدی ناصری
08-01-2012, 11:03 PM
بله توضیحات جناب اکبرنیا کاملا درسته، اگه این دوربین رو الآن دارید که خب میشه با اون عکاسی نجومی کرد. اما اگر قصد خرید دارید من توصیه می کنم حتما سراغ دوربین های سری d کانن برید. کلا برند کانن مخصوصا در عکاسی نجومی در مقابل سایر برند ها از هر لحاظ یک برنده ی تمام عیار هست! البته میشه با دوربینی که گفتید هم عکاسی نجومی کرد اما با همون قیمت انتخاب های بهتری در رده ی دو رقمی های کانن وجود داره.

Amir Mohammad
08-05-2012, 05:59 PM
ممنون از آقای اکبرنیا و آقای مهدی ناصری. من خودم 60D رو انتخاب کردم ولی به یه موضوع جدید بر خوردم دوربین های 60d و 60Da: فرق از 60Da و 60D از نظر عملی چیه؟ جفتشون تو بازار هستن؟ 60Da رو فقط برای عکاسی نجومی می شه استفاده کرد (تو عکاسی معمولی کاربرد نداره؟)؟

مهدی ناصری
08-05-2012, 06:43 PM
ممنون از آقای اکبرنیا و آقای مهدی ناصری. من خودم 60D رو انتخاب کردم ولی به یه موضوع جدید بر خوردم دوربین های 60d و 60Da: فرق از 60Da و 60D از نظر عملی چیه؟ جفتشون تو بازار هستن؟ 60Da رو فقط برای عکاسی نجومی می شه استفاده کرد (تو عکاسی معمولی کاربرد نداره؟)؟
60Da محصول جدید کانن هست در طول چند ماه گذشته. فکر کنم هنوز تو ایران نیومده که به فکر خریدش باشید (من نشنیدم وارد ایران شده باشه).
60Da همون دوربین 60D هست با پسوند a یعنی astronomy که معلوم میشه این دوربین مخصوص عکاسی نجومی هست. مسائلی که تو عکاسی نجومی مهمه در این دوربین رعایت شده؛ مثلا نویز تا حد بالایی کنترل شده. و این که دوربین های عادی رو برای اینکه تو عکاسی نجومی بهتر عمل کنند مودیفای می کنند و فیلتر دوربین رو عوض می کنند (برای اطلاع بیش تر از مودیفای کردن دوربین عکاسی و فیلتر آلودگی نوری که بعد از مودیفای استفاده میشه به پست شماره 26 و 27 تاپیک کاربرد فیلتر ها در عکاسی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?938-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C/page3) رجوع کنید.). دوربین های مودیفای شده واقعا در ثبت سحابی ها قوی عمل می کنن و برای سایر اجرام نجومی هم خوب هستند. برای عکاسی در روز هم امکان عکاسی بهتر در نور فروسرخ فراهم میشه و البته تنها مشکلی که ایجاد میشه از بین رفتن گارانتی دوربین و به هم ریختن تنظیم وایت بالانس یا تراز سفیدی هست (میشه وایت بالانس رو دستی تنظیم کرد). دوربین 60Da نیاز به مودیفای نداره چون از قبل فیلتر لازم روش نصب شده!
این هم مشخصات بیش تر: http://parssky.com/view/4214.aspx

Astronomy
08-05-2012, 07:14 PM
60Da محصول جدید کانن هست در طول چند ماه گذشته. فکر کنم هنوز تو ایران نیومده که به فکر خریدش باشید (من نشنیدم وارد ایران شده باشه).
60Da همون دوربین 60D هست با پسوند a یعنی astronomy که معلوم میشه این دوربین مخصوص عکاسی نجومی هست. مسائلی که تو عکاسی نجومی مهمه در این دوربین رعایت شده؛ مثلا نویز تا حد بالایی کنترل شده. و این که دوربین های عادی رو برای اینکه تو عکاسی نجومی بهتر عمل کنند مودیفای می کنند و فیلتر دوربین رو عوض می کنند (برای اطلاع بیش تر از مودیفای کردن دوربین عکاسی و فیلتر آلودگی نوری که بعد از مودیفای استفاده میشه به پست شماره 26 و 27 تاپیک کاربرد فیلتر ها در عکاسی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?938-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C/page3) رجوع کنید.). دوربین های مودیفای شده واقعا در ثبت سحابی ها قوی عمل می کنن و برای سایر اجرام نجومی هم خوب هستند. برای عکاسی در روز هم امکان عکاسی بهتر در نور فروسرخ فراهم میشه و البته تنها مشکلی که ایجاد میشه از بین رفتن گارانتی دوربین و به هم ریختن تنظیم وایت بالانس یا تراز سفیدی هست (میشه وایت بالانس رو دستی تنظیم کرد). دوربین 60Da نیاز به مودیفای نداره چون از قبل فیلتر لازم روش نصب شده!
یک سوال:

اگر ما دوربین مون رو خودمون بدیم مودیفای کنن و وایت بالانس هم تنظیم بشه، اونوقت تو عکاسی معمولی (غیر نجومی) به هیچ مشکلی بر نمیخوریم؟

farshad
08-05-2012, 07:21 PM
یک سوال:

اگر ما دوربین مون رو خودمون بدیم مودیفای کنن و وایت بالانس هم تنظیم بشه، اونوقت تو عکاسی معمولی (غیر نجومی) به هیچ مشکلی بر نمیخوریم؟

درود

خیر...

Amir Mohammad
08-05-2012, 07:51 PM

ممنون از شما آقای ناصری. ولی برای یه تازه کار کدوم پیشنهاد میشه! کاربرد دوربین 60Da تو عکاسی غیر نجومی چیه؟

mohammad_reza
08-05-2012, 08:00 PM
اقای امیر محمد برای یک تازه کار هیچوقت همچنین دوربینی پیشنهاد نمیشه
برای عکاسی نجومی بهتره از دوربیهنای slr کانون استفاده کنید تا یک عکاس خوب شوید

farshad
08-05-2012, 08:54 PM
ممنون از شما آقای ناصری. ولی برای یه تازه کار کدوم پیشنهاد میشه! کاربرد دوربین 60Da تو عکاسی غیر نجومی چیه؟

اقای امیر محمد برای یک تازه کار هیچوقت همچنین دوربینی پیشنهاد نمیشه
برای عکاسی نجومی بهتره از دوربیهنای slr کانون استفاده کنید تا یک عکاس خوب شوید

DSLR EOS 60Da یک دوربین SLR ساخت شرکت canon میباشد!

از نظر کاربرد 60D و 60Da تفاوت چندانی ندارن مگر همون که اقای ناصری گفتن و اگه در بازار ایران 60Da موجود باشه!! برتریهایی در عکاسی نجومی نسبت به 60D داره و خللی در عکاسی غیرنجومی شما وارد نمیکنه.

mohammad_reza
08-05-2012, 09:30 PM
اقا فرشاد شما معیارتون رو برای کسی که میخواد تازه عکاسی روبا دوربین 60da شروع کنه رو میگید؟

farshad
08-05-2012, 09:53 PM
اقا فرشاد شما معیارتون رو برای کسی که میخواد تازه عکاسی روبا دوربین 60da شروع کنه رو میگید؟

سوال ایشون انتخاب بین 60D و 60Da هست و اینکه میفرمائید بهتره با یک SLR کنون شروع کنه تا عکاس خوبی بشه دو تا مشکل داره!
یکی اینکه 60Da هم یک SLR کنون هست راهنمایی شما ایشون و دیگران رو بیشتر گمراه میکنه!
من متوجه منظور شما از SLR کنون نشدم!!
مگه الان دو انتخاب ایشون از این قالب خارجه!؟

اشکال دوم اینه که به صرف داشتن یک SLR کنون نمیشود عکاس خوب شد!!
سوال ایشون خیلی واضح در مورد تفاوت های عملی دو دوربین هستش و راهنمایی در این مورد خواسته!
__________________________________________________ __________________________________

لطفا مدیران محترم بعد از خونده شدن چند پست اخیر توسط افراد مرتبط، اون ها رو حذف کنن تا نظم تاپیک به هم نریزه.ممنون

mohammad_reza
08-05-2012, 10:07 PM
منظور من دوربینهای 3 رقمی بود
منظور شما با داشتن یک دوربین خوب نمیشود عکاس شد چیه؟
نکنه منظور شما اینه از دوربین انالوگ شروع کنه
با داشتن یک دوربین خوب مانور بیشتری در عکاسی داری
-----------------------------------------------------------

Mostafa
08-05-2012, 10:37 PM
منظور من دوربینهای 3 رقمی بود
منظور شما با داشتن یک دوربین خوب نمیشود عکاس شد چیه؟
نکنه منظور شما اینه از دوربین انالوگ شروع کنه
با داشتن یک دوربین خوب مانور بیشتری در عکاسی داری
-----------------------------------------------------------

محمدرضا جان ، ممنون از بحث خوبي كه ايجاد كرديد

اتفاقا اين بحث ها پاك نميشه چون بعدها ميتونه به خيلي از افراد كمك كنه

آقاي فرشاد درست ميگن ، داشتن دوربين عكاسي خوب و عكاس خوب بودن 2 مورد كاملا جدا از هم هستند !

( اتفاقا اگر نظر من رو بخواي پيشنهاد مي كنم كه دقيقآ با آنالوگ شروع كنند ;) )

يكي از معضلات صنعت ديجيتال در عكاسي ( در كنار مزاياي زيادش ) اينه كه باعث ميشه افراد بجاي تفكر در مفهوم عكاسي ، درگير ابزار سخت افزاري بشن

شخصا خيلي ها رو ديدم كه مدت هاي مديدي براي انتخاب دوربين عكاسي مناسب وقت صرف مي كنند و آخرش هم با ترديد دوربيني رو انتخاب مي كنند

اما خيلي كم ديدم كساني رو كه بتونن چند جمله نقد فني درباره يك عكس بيان كنند !!

و همه اينها به خاطر وسواس بيش از حد درباره تجهيزات است

دوربين عكاسي اول و آخرش بايد عكس بگيره !!!

امكانات دوربين و لنز و ... به هيچ عنوان به افراد مفهوم عكاسي رو ياد نميده ، بلكه بنابر تجربه بيشتر هم باعث سردرگمي افراد ميشه

ببخشيد كه كمي طولاني شد :)

mohammad_reza
08-05-2012, 10:42 PM
ممنون جناب امام
منم در پست اول خودم منظورم همین بود کسی که میخواد یک دوربین مدل بالا بخره باید با مفهومش اشنا باشه

Mojtaba Gholami
08-05-2012, 11:00 PM
در مورد مطالب آقای امام باید بگم بسیار دقیق فرمودند.
همسرم دو دوربین آنالوگ دارند که الان شاید کمتر کسی حاضر باشه از اونها استفاده کنه برای عکاسی . اما عکسهای بسیار زیبا و بینظیری با اونها گرفتند که چندین و چند جایزه نصیبشون کرده.حتی حاضر نیستند اونها رو با دوربینی عوض کنند.
الان کمتر کسی میتونه با آنالوگ عکس بگیره چون همه با دیجیتال راحتند و فقط با یک فشار انگشت عکس میگیرند و ایراد رو بررسی و تصحیح میکنند.
اما اگر تونستند با آنالوگ عکس بگیرند اونوقت میتونند عکاس بشن
الان دوستان عکاسی مانند آقای امام . آقای معروفی و آقا فرشاد و آقا کیانوش مطمئنا با آنالوگ شروع و حرفه ایی شدند
دلیل اینکه وارد بحث شدم اینه که دیدم همه درگیر چه نوع دوربینی هستند و فقط دوربین رو مهم میدونند.

rock_iml
08-06-2012, 12:57 AM
با مادیفای کردن دوربین به صورت شخصی قابلیت فوکوس اتوماتیک از بین میرود
( لطفاٌ در ارائه اطلاعات دقت کنید )

mr mohamadreza
08-10-2012, 09:45 PM
سلام دوستان این دوربین چطوره
دوربین فوجی اچ اس 20 / Fujifilm HS20
اگه خوببه بگید سریع

Esmaeilpour
08-21-2012, 02:46 AM
محمدرضا جان ، ممنون از بحث خوبي كه ايجاد كرديد

اتفاقا اين بحث ها پاك نميشه چون بعدها ميتونه به خيلي از افراد كمك كنه

آقاي فرشاد درست ميگن ، داشتن دوربين عكاسي خوب و عكاس خوب بودن 2 مورد كاملا جدا از هم هستند !

( اتفاقا اگر نظر من رو بخواي پيشنهاد مي كنم كه دقيقآ با آنالوگ شروع كنند ;) )

يكي از معضلات صنعت ديجيتال در عكاسي ( در كنار مزاياي زيادش ) اينه كه باعث ميشه افراد بجاي تفكر در مفهوم عكاسي ، درگير ابزار سخت افزاري بشن

شخصا خيلي ها رو ديدم كه مدت هاي مديدي براي انتخاب دوربين عكاسي مناسب وقت صرف مي كنند و آخرش هم با ترديد دوربيني رو انتخاب مي كنند

اما خيلي كم ديدم كساني رو كه بتونن چند جمله نقد فني درباره يك عكس بيان كنند !!

و همه اينها به خاطر وسواس بيش از حد درباره تجهيزات است

دوربين عكاسي اول و آخرش بايد عكس بگيره !!!

امكانات دوربين و لنز و ... به هيچ عنوان به افراد مفهوم عكاسي رو ياد نميده ، بلكه بنابر تجربه بيشتر هم باعث سردرگمي افراد ميشه

ببخشيد كه كمي طولاني شد :)
با سلام
حرف شما حتما درسته اما مشكلاتي كه عكاسي با انالوگ داره بعضا لاينحله.من3سال پيش يك انالوگ المپيوس خريدم.اين كه امكان ديدن عكسي كه ميگيريم در همون لحظه وجود نداره به كنار.اين كه عكس هاي محدودي ميشه گرفت هم به كنار.و اين كه عكس در نهايت نميتونه تلفيق چندين عكس باشه هم همينطور.و البته اين كه تمام عكس هاي گرفته شده با يك فيلم حساسيت ثابتي دارند هم و...
خب به اينا نميشه غر زد چون وقتي انالوگ رو انتخاب ميكنيم بايد باهاشون كنار بيايم اما مشكلات به همين جا ختم نميشه.
1-كيفيت عكس ها به شدت پايينه.در يك سفر كه با دوستاني به الموت داشتم ساعت ها با ايده هاي مختلفي كه داشتم از اسمان عكس گرفتم.عكس ها بد نشدند.ستاره ها واضح بودند اما شاهد يك عكس بسيار بي كيفيت و پر از رنگ اضافه و مات بودم كه بعد ازاسكن انگار با دوربين vga گرفته شده بود.در همون سفر كانن 50 دي يكي از دوستان رو قرض گرفتم و خودم باهاش عكسي گرفتم و اون ها رو عالي و غير قابل قياس با عكس هاي دوربين خودم ديدم(بدبختانه الان عكس ها در دسترسم نيستند.)
2-عكس ها خيلي وقت ها از چشمي دوربين فكوس بودند اما بعد از چاپ افتضاح.كلي عكس از پشت تلسكوپ يا لنز تله از ماه گرفتم كه همه(جداً همه بدون استثنا)شده بودند عكس هاي ماتي از تكه هاي سيب زميني
3-دليلش رو نمي دونم اما كادر عكس چاپ شده متفاوت با كادر چشمي دوربينمه.كلي زحمت براي كادر بندي مي كنم تا مثلا سو‍ژه رو در نقاط طلايي بزارم بعد ميبينم در عكس چاپ شده نصف سوژه نيفتاده!
4-موقع چاپ عكس ها در اكثر موارد (80%) موقع تحويل ميگن عكسات سوخته و من بايد براشون توضيح بدم كه اونا نسوختن و همون چنو نقطه اي كه ثبت شده سو‍ژه ي عكاسي من هستند واگر نگاتيو ها رو هنوز دور نرخته باشند يك بار ديگه براي چاپ اقدام مي كنن و در موارد خيلي كمي(20%)همه ي عكس هايي كه از روي نگاتيو خوب به نظرم مي رسه به چاپ مي رسه
5-با توجه به غير قابل تحمل بودن اين مشكل ها من فقط نياز به استفاده از انالوگ رو در شب ميبينم كه نوردهي بالا مي خوام.در سو‍ژه هاي ديگه از سايبرشات كوچيك سوني استفاده مي كنم كه به مراتب كيفيت بالاتري داره از اين انالوگ لذا عملا خلا دوربين SLR در عكاسي غير نجوميم واقعا احساس ميشه.
با اين اوصاف ايا باز هم به نظر شما بايد قيد ديجيتال رو زد؟
نظر شما براي من خيلي مهمه.چون اين پست رو شما نوشتيد و تشكرش كساني هستند كه مورد تاييد من هستند گفتم سوالم رو مطرح كنم.اگر فكر مي كنيد باز هم انالوگ بهتره با همين سر مي كنم.
با تشكر

kh.maroufi
08-21-2012, 09:46 AM
با سلام
حرف شما حتما درسته اما مشكلاتي كه عكاسي با انالوگ داره بعضا لاينحله.من3سال پيش يك انالوگ المپيوس خريدم.اين كه امكان ديدن عكسي كه ميگيريم در همون لحظه وجود نداره به كنار.اين كه عكس هاي محدودي ميشه گرفت هم به كنار.و اين كه عكس در نهايت نميتونه تلفيق چندين عكس باشه هم همينطور.و البته اين كه تمام عكس هاي گرفته شده با يك فيلم حساسيت ثابتي دارند هم و...
خب به اينا نميشه غر زد چون وقتي انالوگ رو انتخاب ميكنيم بايد باهاشون كنار بيايم اما مشكلات به همين جا ختم نميشه.
1-كيفيت عكس ها به شدت پايينه.در يك سفر كه با دوستاني به الموت داشتم ساعت ها با ايده هاي مختلفي كه داشتم از اسمان عكس گرفتم.عكس ها بد نشدند.ستاره ها واضح بودند اما شاهد يك عكس بسيار بي كيفيت و پر از رنگ اضافه و مات بودم كه بعد ازاسكن انگار با دوربين vga گرفته شده بود.در همون سفر كانن 50 دي يكي از دوستان رو قرض گرفتم و خودم باهاش عكسي گرفتم و اون ها رو عالي و غير قابل قياس با عكس هاي دوربين خودم ديدم(بدبختانه الان عكس ها در دسترسم نيستند.)
2-عكس ها خيلي وقت ها از چشمي دوربين فكوس بودند اما بعد از چاپ افتضاح.كلي عكس از پشت تلسكوپ يا لنز تله از ماه گرفتم كه همه(جداً همه بدون استثنا)شده بودند عكس هاي ماتي از تكه هاي سيب زميني
3-دليلش رو نمي دونم اما كادر عكس چاپ شده متفاوت با كادر چشمي دوربينمه.كلي زحمت براي كادر بندي مي كنم تا مثلا سو‍ژه رو در نقاط طلايي بزارم بعد ميبينم در عكس چاپ شده نصف سوژه نيفتاده!
4-موقع چاپ عكس ها در اكثر موارد (80%) موقع تحويل ميگن عكسات سوخته و من بايد براشون توضيح بدم كه اونا نسوختن و همون چنو نقطه اي كه ثبت شده سو‍ژه ي عكاسي من هستند واگر نگاتيو ها رو هنوز دور نرخته باشند يك بار ديگه براي چاپ اقدام مي كنن و در موارد خيلي كمي(20%)همه ي عكس هايي كه از روي نگاتيو خوب به نظرم مي رسه به چاپ مي رسه
5-با توجه به غير قابل تحمل بودن اين مشكل ها من فقط نياز به استفاده از انالوگ رو در شب ميبينم كه نوردهي بالا مي خوام.در سو‍ژه هاي ديگه از سايبرشات كوچيك سوني استفاده مي كنم كه به مراتب كيفيت بالاتري داره از اين انالوگ لذا عملا خلا دوربين slr در عكاسي غير نجوميم واقعا احساس ميشه.
نظر شما براي من خيلي مهمه.چون اين پست رو شما نوشتيد و تشكرش كساني هستند كه مورد تاييد من هستند گفتم سوالم رو مطرح كنم.اگر فكر مي كنيد باز هم انالوگ بهتره با همين سر مي كنم.
با تشكر

سلام بر شما دوست گرامی

شما در مجموع، این مطلب رو رسوندید که دوربینهای دیجیتال در خیلی از موارد، از دوربینهای آنالوگ پیشی گرفتند که البته این نشون دهنده پیشرفت علم و تکنولوژِی به دست بشر هست و اگر چیزی غیر از این باشه باید تعجب کرد. روزانه انواع و اقسام وسایل الکترونیکی به بازار میاد و

هر روز شاهد تکنولوژی بالاتری در هرکدام هستیم که البته دوربینها هم از این جریان جدا نیستند. اما همانطور که آقای امام فرمودند، همه چیز به آنالوگ و یا دیجیتال بودن دوربین ختم نمیشه؛ چه بسا عکاسی با دوربینهای آنالوگ کمی سخت تر باشه ( که البته این هم نظر شخصی افراد

هست )، اما چون برخی محدودیت ها وجود داره، عکاس تمرکز خودش رو بیشتر میکنه تا بتونه بهترین فریم رو به ثبت برسونه.

برای مثال؛ اگر من بخوام از یک سوژه با دوربین عکاسی دیجیتال، تصاویری تهیه کنم. شروع میکنم به ویرایش تنظیمات در دوربین و عکسهای متوالی میگیرم تا نهایتا به یک نتیجه برسم. شاید عکس من خیلی هم خوب از آب دربیاد؛ اما به صورت حرفه ای و مفهومی نتونستم با تنظیماتی

مثل حساسیت، دیافراگم، سرعت شاتر و ... ارتباط برقرار کنم و فقط به صورت ظاهری و آزمون و خطا، یک چیزی رو انتخاب کردم که به بهترین نتیجه برسم.

اما اگر یک آنالوگ در اختیار داشتم و باز هم از همون سوژه قصد عکاسی داشته باشم، میدونم که حساسیت فیلم من ثابت هست، پس باید به صورت ماهرانه اینقدر با تنظیمات دوربین ارتباط مفهومی پیدا کرده باشم تا بتونم با یک فریم، عکس رو به ثبت برسونم که نتیجه اش رو شاید

چند روز بعد در تاریکخانه مشاهده کنم ( نه در همان لحظه همانند دیجیتالها ) .

درست که امروزه آنچنان دوربینهایی با انواع و اقسام لنزها و لوازم جانبی به بازار و در دنیا منتشر شده اند، اما بنا به گفته جناب امام، اینقدر فکر عکاس رو درگیر انتخاب بهترین و با کیفیت ترین دوربین و لنز می کنه که شاید اون انرژی لازمی که باید صرف تفکر درباره عکاسی و سوژه و فضا

سازی بشه، دیگه انجام نمیپذیره.

عکاسی با آنالوگ؛ امروزه مثل آموختن رانندگی با یک ژیان هست! اما باید به این مهم توجه کرد که اگر کسی رانندگی با ژیان که فاقد ترمز abs و فرمان هیدرولیک، پدالهای بسیار سفت و فضای کوچک رو یاد بگیره و تجربه کنه، اگر پشت فرمان بهترین اتومبیلهای امروزی هم بشینه، به

راحتی میتونه کنترل اون ماشین رو در اختیار بگیره. چرا؟ چون فقط به امر رانندگی توجه کرده و سعی بر اون داشته که اصول و قواعد رو یاد بگیره و در مرحله بعد به حواشی و امکانات و ... توجه کنه.

مهدی ناصری
08-21-2012, 10:39 PM
با سلام
5-با توجه به غير قابل تحمل بودن اين مشكل ها من فقط نياز به استفاده از انالوگ رو در شب ميبينم كه نوردهي بالا مي خوام.در سو‍ژه هاي ديگه از سايبرشات كوچيك سوني استفاده مي كنم كه به مراتب كيفيت بالاتري داره از اين انالوگ لذا عملا خلا دوربين SLR در عكاسي غير نجوميم واقعا احساس ميشه.
با تشكر
دقیقا من هم وقتی پست آقای امام رو خوندم، می خواستم همین مطلب شما رو بنویسم. اما مدتی بعد فهمیدم واقعا درست میگن و فهم حرفشون می تونه جدا باعث پیشرفت فرد در عکاسی بشه. آقای معروفی هم کاملا صحیح پاسختون رو دادن؛ در واقع غیر از عکاسی هم این نکته صدق می کنه. مدتی پیش یکی از دوستان من قصد خرید تلسکوپ برای رصد رو داشت، من بهش شکستی 70 یا 80 میلی متر یا حداکثر دابسونی 6 اینچ رو معرفی کردم، اون فرد 8 اینچ دابسونی خرید اما من الآن مطمئن هستم اگر با 70 میلی متر شکستی شروع کرده بود الآن خیلی راحت تر رصد می کرد، کما اینکه حالا براش کار با 8 اینچ خیلی راحت نیست و نمی تونه راحت جرم یابی کنه. اما اگر اون موقع با 70 میلی متر شروع کرده بود، اون موقع خب کار ساده ای نداشت، اما الآن به راحتی جرم پیدا می کرد.
حالا در عکاسی بعضی افراد که به نظر می رسه پول زیادی پیدا کردن، میرن 5 دی می خرن، لنز 35 میلی متر f/1.4، فلان فیلتر،...،... . من این حرف رو جدا بی خود نمی گم و همچین افرادی رو می شناسم، و این افراد الآن با این تجهیزات اصلا عکاسی رو کنار گذاشتن!!! مگه نمیشه با 1000 دی و لنز 18-55 عکس گرفت؟ این جمله ی آقای امام رو خیلی خوشم اومد: "دوربين عكاسي اول و آخرش بايد عكس بگيره !!!"
حالا شما فلان لنز و فیلتر و ... رو بذار رو بهترین دوربین، عکاسی رو بلد نیستی بدتر گیج می شی!!
و اما مشکلات آنالوگ ها که در دنیای امروز واقعا بیش تر هم شده؛ الآن دیگه حتی فیلم با ایزوی بالا اصلا پیدا نمیشه! اگر الآن به یک فرد تازه کار بگیم برو آنالوگ بخر، به احتمال زیاد بهمون می خنده!! با توجه به اطلاعاتی هم که داره حق هم داره؛ براش منطقی نیست که 1 سال عمرش رو با دوربین آنالوگ صرف کنه و این توجیه رو داره که امروز اصلا از آنالوگ استفاده نمیشه. امروز با دیروز چه فرقی داره؟ من پارسال عکاسی نجومی رو یک دوربین آنالوگ شروع کردم، اون هم نه زنیت و از این جور چیزا، عکاسی نجومی رو با یک دوربین فیلم خور دست ساز با بدنه ی چوبی شروع کردم!! 3 ماه عکاسی نجومی در آخر توسط آقای چاپگر عکس با جمله ی "عکس هاتون سوختن" به باد رفت! اما تازه حالا فهمیدم که اگر همون اول دیجیتال خریده بودم الآن هنوز تو تنظیمات ایزو، دیافراگم و نوردهی مونده بودم!!
مشکل در اصل این جا هست که وقتی به یک تازه کار ابزار خیلی ساده رو پیشنهاد بدیم اون فرد تو دلش به ما می خنده و اصلا حرفمون رو باور نمی کنه.
حرف اول و آخرم فقط تایید سخنان آقای امام، معروفی و غلامی بود و اینکه حتی الآن هم با توجه به پیشرفت عکاسی دیجیتال میشه با آنالوگ شروع کرد و این خودش تجربه و مهارت رو بالا می بره، و همیشه تجربه خیلی مهم تر از تجهیزات هست...
ببخشید که طولانی شد

par_sed
08-22-2012, 08:47 AM
با عرض سلام خدمت آقای hamidrezamf؛
توضیحات داده شده نسبتاً کامل هستند اما خالی از لطف نیست به این نکته ی مهم خاطر نشان کنم که در انتخاب دوربین برای عکاسی حرف اول را نوع نیاز و استفاده ی کاربر آن میزتد؛بنابراین، نمی توان یک دوربین را به طور قطع به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد و آن را از بقیه بهتر دانست.
پس لطفاً نوع استفاده (عکاسی با تلسکوپ، عکاسی میدان دید باز (wide)، دوربینی با قابلیت عکاسی نجومی + عکاسی طبیعت، دوربینی با قابلیت نویز ریداکشن قوی برای ثت تصاویر نوردهی بالا و ... ) و توان خرید خود را بیان کنید تا دوستان آوا هم شما را بهتر راهنمایی کنند.

سلام
شما چه دوربینیو با قابلیت "عکاسی نجومی + عکاسی طبیعت" پیشنهاد میکنید؟
نظرتون درباره Canon 500D چیه؟

Soroush Samadi
08-22-2012, 09:16 AM
سلام خدمت تمام اعضا
من ميخوام يه دوربين انالوگ بخرم به نظر شما چه ماركي چه مدلي و چه لنزي بگيرم ممنون ميشم اگه جواب بدين

حسین زارعی
08-22-2012, 12:30 PM
سلام، میشه نظرتون رو درباره ی دوربین Canon PowerShot A 400 بهم بگین؟
ممنون میشم...

rocky
08-22-2012, 01:16 PM
سلام به همگی
آقایmr mohamadrezaشما یه سوالی راجع به اچ اس 20 کرده بودین یه وقتی !!!
من قبل خریدن این یه مدتی راجع به slr likeها یه تحقیقی کرده بودم.بین شبه اس ال آر ها به نظر من تکه(البته تو این رنج قیمت)همه ی آپشن های دی اس ال آر ها رو داره و هیچ دوربینی حتی تا قیمت 850000تومان هم این قابلیت هارو نداره اگه بتونین سونی hx200v-DSCرو بگیرید که حدود 910000تومان هست ،فیلمبرداری قویتری داره. من نه پول دی اس ال آر داشتم:rotflol:!نه نیاز به فیلمبرداری وحشت ناک عالی!;).فقط عکاسی فوق حرفه ای در حد DSLRهار ومیخواستم با مود های عکاسی حرفه ای و نیازی به تعویض لنز هم نداشتم.(چون مقرم ترکر نداره که بخوام تی رینگ روش نصب کنم.:))) پس گشتم تا اینو پیدا کردم.اگه شمام با نظر من موافق هستید پس در خریدن این دوربین بیشتر فکر کنید:advise:.(البته فقط پیشنهاده ها شما میتونید اصلا بهش فکرم نکنید!!!!!)

Amir Mohammad
08-23-2012, 04:09 PM
سلام دوباره! این با می خوام در مورد دوربین جدید کنون بپرسم. می خواستم نظر اساتید رو درباره ی canon 650D بدونم. کسی با این دوربین کار کرده؟ کابردی تو عکاسی نجومی داره؟ ممنون!

farshad
08-23-2012, 04:30 PM
سلام دوباره! این با می خوام در مورد دوربین جدید کنون بپرسم. می خواستم نظر اساتید رو درباره ی canon 650d بدونم. کسی با این دوربین کار کرده؟ کابردی تو عکاسی نجومی داره؟ ممنون!

درود بر شما

تقریبا همه دوربین های slr برای عکاسی نجومی مناسب هستن.در بین سه رقمی های کنون ( آماتوری ها ) مدل 650 جدیدترین محسوب میشه و میشه گفت در سری خودش از نظر امکانات و کیفیت بهترین به حساب میاد.
اما بعضی سایت های مقایسه دوربین ها در آزمایشگاه های خودشون نتایجی گرفتن که نشون میده نویز 550 در بین سه رقمی ها از بقیه کمتره.ولی اونقدر نامحسوس هست که من و شما اگه محدودیت مالی نداشته باشیم همون 650 رو انتخاب کنیم با توجه به کیفیت بهتره بدنه ، صفحه نمایش چرخان لمسی، قابلیت عکاسی پیاپی 5 فریم در ثانیه ( به نسبت 3.7 در 550 ) ، فوکوس 9 نقطه ای و برتریهای دیگر.

پیمان اکبرنیا
08-23-2012, 05:25 PM
سلام، میشه نظرتون رو درباره ی دوربین Canon PowerShot A 400 بهم بگین؟
ممنون میشم...

سلام حسین آقا

دوربینهای سری powershot همه از نوع دوربینهایی هستند که برای عکس برداری راحت و کاربر پسند طراحی شده اند و به همین دلیل امکانات فنی مورد نیاز برای عکاسی آسمان شب را ندارند :)

shabani
08-23-2012, 05:45 PM
لوبیتل و لوبیتل 2 فیلم 120 میلیمتری لازم داره که نیست موجود ولی دوربین با حالیه

اقا بهزاد عزیز نگفتی این دوربینا رو از کجا میشه خرید قیمتش چنده چند کاره است نجومی . طبیعت . آتلیه خلاصه کامل راهنمائی کن دیگه:*

صادق مقامی
08-24-2012, 12:51 AM
سلام دوستان.من میخوام تازه وارد دنیای عکاسی نجومی بشم.اگه میشه یه دوربین slr مناسب که الان قیمتش تو بازار زیر 1000000 تومن باشه به من معرفی کنید(البته دوربینی که فیلم برداری هم داشته باشه).

Amirali
08-24-2012, 02:13 PM
سلام دوستان.من میخوام تازه وارد دنیای عکاسی نجومی بشم.اگه میشه یه دوربین slr مناسب که الان قیمتش تو بازار زیر 1000000 تومن باشه به من معرفی کنید(البته دوربینی که فیلم برداری هم داشته باشه).

با یک میلیون تومن الان فقط میشه Canon 1100D گرفت که فیلمبرداری هم داره
البته اگه 1000D پیدا کنید به نظرم بهتره چون چگالی پیکسلی کمتری داره و در نتیجه نویز کمتر

رو فیلمبرداری با دوربین های SLR هم زیاد حساب نکنید چون باعث اصطحلاک سنسور میشه

Arash.ra
09-17-2012, 03:07 PM
سلام میخواستم بدونم fujifilm hs20 به درد کار عکاسی نجومی میخورد یا خیر (از نظر نویز و غیره) ؟
میدانم لنزش باز نمیشود اما باز هم می شود به روش آفوکال عکاسی کرد.
راستی این دوربین از نور دهی بلند مدت ساپورت میکند یا خیر؟

Mostafa
09-17-2012, 04:42 PM
سلام میخواستم بدونم fujifilm hs20 به درد کار عکاسی نجومی میخورد یا خیر (از نظر نویز و غیره) ؟

سلام دوست گرامي

اينكه دوربين شما چه پارامتر هايي را دارد ، با توجه به اينكه اكثر اعضا از چنين برند و مدلي استفاده نكرده اند ، احتمالآ بهترين راهنما ، دفترچه دوربينتان است .

شما با دوربينتان عكاسي آفوكال مي توانيد انجام دهيد .

در زمينه نويز و ساير موارد هم خودتان با تجربه مي توانيد شرايط دوربين را بفهميد

( البته اگر هنوز اين دوربين را تهيه نكرده ايد و قصد خريد آنرا داريد ، به هر حال در جريان باشيد كه انتخاب چندان مناسبي براي عكاسي نجومي نيست )

موفق باشيد :)

farshad
09-17-2012, 04:53 PM

درود بر شما
در بين دوربين هاي كامپكت با توجه به امكاناتي كه دارد مناسب است.فرمت raw و نوردهي ٣٠ ثانيه و همچنين زوم اپتيكال بالا براي عكاسي از ماه و ...
ضمنا در مدل هاي جديد فوجي نويز در ايزوهاي بالا كمتر شده است.

ببخشيد با اقاي امام خط رو خط شد

Arash.ra
09-18-2012, 08:51 AM
خیلی ممنون از پاسخ های همه البته من دوربین را نخریده ام ولی با توجه راهنمایی دوستان بهتر است دنبال یک dslr ارزان قیمت بروم .
و اینکه یک دوربین dslr زیر یک میلیون تومان مناسب برای عکاسی نجومی معرفی کنید.:yaeh am not durnk:

farshad
09-18-2012, 12:06 PM
خیلی ممنون از پاسخ های همه البته من دوربین را نخریده ام ولی با توجه راهنمایی دوستان بهتر است دنبال یک dslr ارزان قیمت بروم .
و اینکه یک دوربین dslr زیر یک میلیون تومان مناسب برای عکاسی نجومی معرفی کنید.:yaeh am not durnk:

درود
همون طور که آقای امام هم اشاره کردن اگر قصد خرید دارید به هیچ وجه سراغش نرید!!!
تصور من این بود که این دوربین رو دارید و میخواید بدونید میشه باهاش عکاسی نجومی کرد یا خیر!
برای شروع و اگه قصد خرید زیر یک میلیون دارید به شما پیشنهاد خرید دست دوم یک سه رقمی مثل canon 550D رو میدم و یا 500D و اگه بخواید دست دوم نخرید با قیمت های دلار این روزها چیز خوبی گیرتون نمیاد.
و ضمنا توصیه میکنم سراغ غیر canon نرید چون علاوه بر تعصب شخصی که در موردش دارم :دی برای عکاسی نجومی مناسب تر از بقیه برندها مثل nikon و sony و ... هستش :دی

mh.noori
09-18-2012, 08:28 PM
سلام ...

من با فرشاد گرامی کمی اختلاف نظر دارم ! اگر به دنبال عکاسی تلسکوپیک از اعماق اسمان نباشید، بهتراست غیر از نیکون به دنبال دوربین و لنز دیگری نروید! ( البته من خودم کنونی هستم و از دوربینم

بسیار لذت میبرم :) )

farshad
09-18-2012, 08:48 PM
سلام ...

من با فرشاد گرامی کمی اختلاف نظر دارم ! اگر به دنبال عکاسی تلسکوپیک از اعماق اسمان نباشید، بهتراست غیر از نیکون به دنبال دوربین و لنز دیگری نروید! ( البته من خودم کنونی هستم و از دوربینم

بسیار لذت میبرم :) )

درود دوباره
میتونم بدونم چرا؟
دلیل خاصی برای این توصیه دارید؟

mh.noori
09-18-2012, 09:49 PM
من با بدنه های نیکون راحت تر هستم ! امکانات انها برایم جذابیت دارد ( از فلاش بازی بسیار لذت میبرم ) هر چند که در بدنه 7d به بعد فلاش و کنترلهای خوبی بوجود امد ... بدنه های

کامل تر ( در بعضی مواقع ) لنزهای بسیار کامل وبا کیفیت وقابل دسترس استفاده از لنزهای 30 سال پیش که بسیار هم عالی هستند و البته همه جا فراوان هستند . یک d700 همیشه رویایم

بوده است !!!

-------------------------
اما من از دوربینهای 60d , 40d استفاده می کنم و کاملا راضی هستم . 40d به راحتی برای دیپ اسکای جواب می دهد و 60D هم همه کاره ... اصولا وقتی یک dslr داریم دیگر مشکلی نیست

و همه بدنه های دو رقمی کنون و رده متوسط نیکون بنده را راضی نگه می دارند !!!

اما مهم ترین موضوع لنز است ، لنز - 70-24 نیکورکجا و ...
ایا 40d برای من، بدنه ( دوربین ) کاملی است ؟! خیر ... چرا ؟

برای عکاسی دیپ اسکای باید ( بهتر است ) دوربین به کامپیوتر متصل باشد ! در این صورت با نرم افزار هایی می توان کنترل کامل دوربین را به صورت کامپیوتری در دست گرفت . اگر میرور لوک اپ فعال باشد ( که باید باشد ) دیگر نرم افزار قابلیت کنترل دوربین جهت برنامه ریزی منظم نوردهی و خنک کردن سنسور را ندارد ( ضعف 40d ) و نیاز به یک دکلانشور زمان دار احساس می شود . ایا این موضوع باعث شده این دوربین بی ارزش باشد ؟ خیر به هر حال یک محدودیت است اما چیزی از ارزش سنسور بسیار عالی اش کم نمی کند ...

باید دید نیاز هر کس برای عکاسی چگونه است ؟ چه لنزهایی به دردش می خورند ؟! در این صورت است که باید به سوی برندهای مختلف برود ...

sk..galaxy
09-27-2012, 10:15 AM
:help:
آقايون به نظر شم كدوم يك از دوربين هاي زير خوبه
http://www.camshop.ir/productview-fa-548.html
http://www.camshop.ir/productview-fa-467.html
اينم كل دوربيناي كنون موجود تو اين سايته
http://www.camshop.ir/store-canon-fa.html
البته گه دوبين بهتر ز اين وجود داره بگين ها
از وقتي سايت عكسي آوا باز شده به عكسي علاقه مند شدم بودجه1،600 ميليون عكاسي نماي باز فعلا ديپ اسكاي نميخوام لطفا دلارو دليل نيارين كه نمدونين آخه از هر كي پرسيدم گفت به دليل دلار... !! :banghead:خسته شدم:دی
:thumbsup:

sk..galaxy
09-27-2012, 02:00 PM
دو تا سوال دارم
من هنگ كردم حالا 60 خبه يا بده؟
2 اينكه اگه 60 دي نتونستم بخرم (بابام نذاشت)550 دي خوبه؟

پیمان اکبرنیا
09-27-2012, 02:49 PM
دو تا سوال دارم
من هنگ كردم حالا 60 خبه يا بده؟
2 اينكه اگه 60 دي نتونستم بخرم (بابام نذاشت)550 دي خوبه؟

سلام به شما

بین 2 رقمی ها 60 دی دوربین بسیار مناسبی برای کارهای نجومی هست و بین سه رقمی هم 550 دی بهترین هست برای عکاسی نجومی. البته مثل این که 550 در بازار به صورت نو موجود نیست و دسته دومش هست که خب باید یک دونه خوبش را پیدا کنید و حواستون باشه که مشکلی نداشته باشه :)

farshad
09-27-2012, 02:53 PM
البته مثل این که 550 در بازار به صورت نو موجود نیست

درود بر شما
حدود ۲ ساعت پیش 550D + 18-55 Lens نو به قیمت ۱.۵۳۰ خریداری شد برای یکی از دوستان با گارانتی :)

mohsen4465
09-27-2012, 03:05 PM
یک سوال:

چرا با وجود قیمت های نجومی دوربین های DSLR باز هم بیشتر آماتورها تمایل به خرید دوربین DSLR بجای یک CCD دارن؟ مطمئناً CCDها کیفیت تصاویرشون خیلی بهتره. من خودم قصد خرید یک ابزار عکاسی رو تا چندسال دیگه دارم اما در حالی که تمام توجهم به CCDه تو فورام میبینم که بیشتر دوستان بدنبال خرید دوربین DSLR هستن. واقعاً دلیلش چیه؟ :shocked:

مثلاً این CCD با قیمت 1440000 تومان بنظرتون مناسبتر از دوربین DSLR نیست؟

http://www.telescope.ir/media/k2/items/cache/43ff51148a6ea31e4d2946addbe77690_L.jpg (http://www.telescope.ir/media/k2/items/cache/43ff51148a6ea31e4d2946addbe77690_L.jpg)

نمونه تصویر گرفته شده توسط این دوربین:

http://www.telescope.ir/images/stories/food/qhy6m57.jpg (http://www.telescope.ir/images/stories/food/qhy6m57.jpg)

مهدی ناصری
09-27-2012, 03:45 PM
یک سوال:

چرا با وجود قیمت های نجومی دوربین های dslr باز هم بیشتر آماتورها تمایل به خرید دوربین dslr بجای یک ccd دارن؟ مطمئناً ccdها کیفیت تصاویرشون خیلی بهتره. من خودم قصد خرید یک ابزار عکاسی رو تا چندسال دیگه دارم اما در حالی که تمام توجهم به ccdه تو فورام میبینم که بیشتر دوستان بدنبال خرید دوربین dslr هستن. واقعاً دلیلش چیه؟ :shocked:

مثلاً این ccd با قیمت 1440000 تومان بنظرتون مناسبتر از دوربین dslr نیست؟

بله ccd خیلی بهتر از دوربین های dslr هست، اما نکته ای که وجود داره اینه که کیفیت این ccd ها اون چیزی نیست که ما فکر می کنیم. ccd های با کیفیت قیمت های میلیونی خیلی بالاتر دارن وگرنه این ccd ها اصلا اون کیفیت اصلی ccd رو ندارن. و دوم هم کاربرد dslr در عکاسی عادی در نور روز هست که در ccd ها وجود نداره. این مورد هم خیلی مهم هست چون معمولا فرد قصد داره به جز عکاسی نجومی بتونه عکس های غیر نجومی هم بگیره.
در کل وقتی فرد قصد کار آماتوری رو داره اصلا نیازی به این ابزار داره. ccd معمولا برای کار های علمی استفاده می شه و استفاده هنری نداره (به جز عکاسی دیپ اسکای با تلسکوپ هیچ کاربردی نداره). کار کردن با ccd هم سخت هست و زمان نوردهی ها به علت استفاده از 3 فیلتر قرمز و آبی سبز جهت رنگی شدن عکس 3 برابر می شن! ccd برای افرادی هست که با اپتیک بزرگ قصد کار خیلی جدی علمی به صورت دیپ اسکای رو دارن.

mohsen4465
09-27-2012, 04:47 PM
بله ccd خیلی بهتر از دوربین های dslr هست، اما نکته ای که وجود داره اینه که کیفیت این ccd ها اون چیزی نیست که ما فکر می کنیم. Ccd های با کیفیت قیمت های میلیونی خیلی بالاتر دارن وگرنه این ccd ها اصلا اون کیفیت اصلی ccd رو ندارن. و دوم هم کاربرد dslr در عکاسی عادی در نور روز هست که در ccd ها وجود نداره. این مورد هم خیلی مهم هست چون معمولا فرد قصد داره به جز عکاسی نجومی بتونه عکس های غیر نجومی هم بگیره.
در کل وقتی فرد قصد کار آماتوری رو داره اصلا نیازی به این ابزار داره. Ccd معمولا برای کار های علمی استفاده می شه و استفاده هنری نداره (به جز عکاسی دیپ اسکای با تلسکوپ هیچ کاربردی نداره). کار کردن با ccd هم سخت هست و زمان نوردهی ها به علت استفاده از 3 فیلتر قرمز و آبی سبز جهت رنگی شدن عکس 3 برابر می شن! Ccd برای افرادی هست که با اپتیک بزرگ قصد کار خیلی جدی علمی به صورت دیپ اسکای رو دارن. درسته اما من فکر میکنم که حتی ضعیفترین ccdها هم کیفیتی بمراتب بهتر دارن. دلیلم هم اینه که تصاویر رو سیاه و سفید میگیرن و این یعنی اینکه بجای داشتن سه گیرنده رنگی در یک سلول، سه سلول گیرنده سیاه و سفید دارن که به تمام طول موج ها حساسن. بنابراین کیفیت تصویرشون باید حداقل 3 برابر بیشتر باشه. برای رسیدن به همون کیفیت با دوربین های معمولی باید 3 برابر زمان نوردهی رو بیشتر کرد که میشه همون مدت زمان لازم برای ثبت عکس با فیلترهای رنگی توسط ccd. البته هدف همیشه عکاسی رنگی نیست و در رصدهای اکتشافی از عکسبرداری سریعتر سیاه و سفید استفاده میشه. حتی اگر هم قصد صرفاً عکاسی رنگی از اجرام آسمان باشه باز هم ccd ها بنظرم بهتر عمل میکنن. چون تابحال زیباترین و باکیفیت ترین تصاویر آماتوری از اجرام آسمان رو که در نت دیدم با ccd گرفته شده بود. چند وقت پیش سایت یک منجم آماتور رو دیده بودم که با ccd از مشتری عکس میگرفت. باید اعتراف کنم هیچ دوربین dslrی قادر به گرفتن چنین عکس هایی نیست تا حدی که در نگاه اول فکر کردم توسط فضاپیما گرفته شده. تنها ویژگی ممتاز کننده دوربین های dslr بنظر من قابلیت عکسبرداری میدان دید باز و همچنین استفاده بعنوان دوربین غیرنجومیه. اما من بشخصه فکر میکنم برای یک کار جدی تر بهتره مثل آماتورهای سرشناس دنیا از ccd استفاده کنیم. عکسبرداری های غیر نجومی رو با دوربین های دیجیتال ارزونتر غیر dslr هم میشه انجام داد. در نهایت تنها برتری dslr ها میشه همون توانایی عکسبرداری میدان باز از آسمان شب.

مهدی ناصری
09-27-2012, 05:06 PM
درسته اما من فکر میکنم که حتی ضعیفترین ccdها هم کیفیتی بمراتب بهتر دارن. دلیلم هم اینه که تصاویر رو سیاه و سفید میگیرن و این یعنی اینکه بجای داشتن سه گیرنده رنگی در یک سلول، سه سلول گیرنده سیاه و سفید دارن که به تمام طول موج ها حساسن. بنابراین کیفیت تصویرشون باید حداقل 3 برابر بیشتر باشه. برای رسیدن به همون کیفیت با دوربین های معمولی باید 3 برابر زمان نوردهی رو بیشتر کرد که میشه همون مدت زمان لازم برای ثبت عکس با فیلترهای رنگی توسط ccd. البته هدف همیشه عکاسی رنگی نیست و در رصدهای اکتشافی از عکسبرداری سریعتر سیاه و سفید استفاده میشه. حتی اگر هم قصد صرفاً عکاسی رنگی از اجرام آسمان باشه باز هم ccd ها بنظرم بهتر عمل میکنن. چون تابحال زیباترین و باکیفیت ترین تصاویر آماتوری از اجرام آسمان رو که در نت دیدم با ccd گرفته شده بود. چند وقت پیش سایت یک منجم آماتور رو دیده بودم که با ccd از مشتری عکس میگرفت. باید اعتراف کنم هیچ دوربین dslrی قادر به گرفتن چنین عکس هایی نیست تا حدی که در نگاه اول فکر کردم توسط فضاپیما گرفته شده. تنها ویژگی ممتاز کننده دوربین های dslr بنظر من قابلیت عکسبرداری میدان دید باز و همچنین استفاده بعنوان دوربین غیرنجومیه. اما من بشخصه فکر میکنم برای یک کار جدی تر بهتره مثل آماتورهای سرشناس دنیا از ccd استفاده کنیم. عکسبرداری های غیر نجومی رو با دوربین های دیجیتال ارزونتر غیر dslr هم میشه انجام داد. در نهایت تنها برتری dslr ها میشه همون توانایی عکسبرداری میدان باز از آسمان شب.
یعنی به نظر شما یک 5d mll مودیفای شده از یک ccd ضعیف، ضعیف تر عمل می کنه؟ همین قابلیت عکاسی نمای باز خیلی مهم هست. عکاسی غیر نجومی رو با دوربین های غیر تخصصی میشه انجام داد، اما خب برتری های بسیار خاصی یک دوربین تخصصی داره که مثلا یک کامپکت نداره. اون گالری که شما دیدید، گالری بوده که مهارت عکاس رو به نمایش گذاشته نه ابزارش رو. من با 1000 دی عکس های عمقی دیدم که واقعا فوق العاده هستن. کار ما آماتور ها رو یه dslr راه می اندازه و نیازی به ccd نیست (اصلا شروع کار با ccd کاملا اشتباه هست، مثل اینه که به جای دوربین دو چشمی سراغ 16 اینچ سلسترون رفت!!!). البته در ایران این طور هست و خارج از ایران می بینیم خیلی ها از ccd استفاده می کنن اما از ccd با کیفیت. طبق چیز هایی که من همیشه شنیدم، خرید یک dslr و مودیفای کردن اون خیلی به صرفه تر از خرید ccd ارزون و بی کیفیت هست. کار با ccd هم مشکل هست، مشکل اول نیاز به لپ تاپ در بیابون و شب و محدودیت های باطری لپ تاپ!! مشکل بعدی زمان نوردهی که باید 3 برابر بشه. اگر کار علمی نکنید عکس سیاه و سفید عمق آسمان رو اصلا نمی شه با یک عکس رنگی مقایسه کرد که با ابزار ضعیف تر گرفته شده؛ انجام کار علمی به صورت عکاسی هم که نیاز به علم درست و حسابی و کار های خیلی جدی داره که باز هم فکر نمی کنم علم ما به این کار ها برسه!!! خیلی هم سخت هست البته.
اگر موفق به عکاسی از اعماق آسمان نشید، باید تمام پولی که بابت ابزار دادید رو از بین رفته فرض کنید!! چون عملا ccd دیگه در هیچ جا به کارتون نمیاد. اما dslr رو مثلا میشه در عکاسی نمای باز و غیر نجومی به کار برد.

پیمان اکبرنیا
09-27-2012, 06:20 PM
با توجه به مطالبی که من خوندم یک ccd خوب بهتر از یک dslr عمل می کند اما خب ccd خوب گرانتر است و چند هزار دلار قیمت دارد. مزیتهای ccd عبارتند از بازدهی کوانتونی بالاتر (یعنی با تعداد مساوی فوتون ccd تعداد بیشتری فوتون به دام می اندازد) و همچنین فکوس راحتتر تصاویر. همچنین ccdهای خوب سرد کننده هایی دارند که دمای سنسور را تا منفی 20 درجه سانتی گراد سرد می کنند و در نتیجه نویز بسیار کمتری دارند.

اما با قیمتهای فعلی به نظرم dslr مودیفای شده گزینه معقولتری است :)

mohsen4465
09-27-2012, 06:26 PM
یعنی به نظر شما یک 5d mll مودیفای شده از یک ccd ضعیف، ضعیف تر عمل می کنه؟ همین قابلیت عکاسی نمای باز خیلی مهم هست. عکاسی غیر نجومی رو با دوربین های غیر تخصصی میشه انجام داد، اما خب برتری های بسیار خاصی یک دوربین تخصصی داره که مثلا یک کامپکت نداره. اون گالری که شما دیدید، گالری بوده که مهارت عکاس رو به نمایش گذاشته نه ابزارش رو. من با 1000 دی عکس های عمقی دیدم که واقعا فوق العاده هستن. کار ما آماتور ها رو یه dslr راه می اندازه و نیازی به ccd نیست (اصلا شروع کار با ccd کاملا اشتباه هست، مثل اینه که به جای دوربین دو چشمی سراغ 16 اینچ سلسترون رفت!!!). البته در ایران این طور هست و خارج از ایران می بینیم خیلی ها از ccd استفاده می کنن اما از ccd با کیفیت. طبق چیز هایی که من همیشه شنیدم، خرید یک dslr و مودیفای کردن اون خیلی به صرفه تر از خرید ccd ارزون و بی کیفیت هست. کار با ccd هم مشکل هست، مشکل اول نیاز به لپ تاپ در بیابون و شب و محدودیت های باطری لپ تاپ!! مشکل بعدی زمان نوردهی که باید 3 برابر بشه. اگر کار علمی نکنید عکس سیاه و سفید عمق آسمان رو اصلا نمی شه با یک عکس رنگی مقایسه کرد که با ابزار ضعیف تر گرفته شده؛ انجام کار علمی به صورت عکاسی هم که نیاز به علم درست و حسابی و کار های خیلی جدی داره که باز هم فکر نمی کنم علم ما به این کار ها برسه!!! خیلی هم سخت هست البته.
اگر موفق به عکاسی از اعماق آسمان نشید، باید تمام پولی که بابت ابزار دادید رو از بین رفته فرض کنید!! چون عملا ccd دیگه در هیچ جا به کارتون نمیاد. اما dslr رو مثلا میشه در عکاسی نمای باز و غیر نجومی به کار برد.
این دقیقاً چیزی بود که میخواستم بگم. یکی از دلایلی که تو ایران این CCDها انقدر گرون قیمت هستن هم بنظر من همین عدم استقبال منجمان آماتور ایرانی از اونهاست که هم باعث شده خیلی کمیاب باشن تو بازار و هم اینکه همین کاهش بی اندازه تقاضا از لحاظ اقتصادی باعث افزایش قیمت کالا میشه. تو کشورهای دیگه همونطور که گفتید بیشتر از CCD استفاده میکنن و دلیل موفقیتشون هم بنظر من همینه.

ضمناً با اون دوربین 7 میلیونی که شما مثال زدید CCD معمولی توان رقابت نداره اما با اون پول و چه بسا کمتر میشه بهترین CCD رو خرید که کیفیتش حتی از 5D MII هم بیشتره و در کنارش یک دوربین دیجیتال غیر DSLR ارزون قیمت. تنها چیزی که این وسط از دست میدین عکاسی نمای باز با کیفیت بالاست ! همین! (البته با دوربین های دیجیتال هم میشه عکاسی نمای باز انجام داد ولی نه با اون کیفیت) مگر اینکه قصدتون برای خرید دوربین عکاسی همین مورد آخر باشه.

منظور کلی من اینه:

DSLR = CCD + Digital Camera

از لحاظ بودجه و هزینه فکر کنم هر دو تا یکی باشن با این تفاوت که در انتخاب سمت راستی شما دوتا ابزار دارین و ضمناً یک CCD که توان عکسبرداری نجومیش بیشتره. نظرتون چیه؟ :have a nice day:

یه چیزی هم جاموند بگم. گفتید دوربین های CCD سه برابر زمان بیشتر احتیاج دارن در حالی که اینطور نیست. هر دوتا به یک مقدار زمان احتیاج دارن (تو پست قبل دلیلشو گفتم). DSLRها فیلترهای رنگی میکروسکوپی روی گیرندهای نوریشون دارن. که باعث میشه از هر 3تا گیرنده هر کدوم فقط یک محدوده رو ببینن. CCDها این فیلترهای میکروسکوپی رو ندارن و همه گیرنده های نوری اونها به همه طول موج ها حساسیت نشون میدن. CCDها نیاز به سه بار عکس برداری با فیلتر دارن اما چون از پشت فیلتر تمام حسگرها به حسگر مربوط به اون فیلتر تبدیل میشن بنابراین سرعت عکس برداری 3 برابر میره بالا و این دوتا همدیگر رو خنثی میکنن. بذارین یه مثال بزنم مطلب بهتر درک شه. فرض کنین یک DSLR سیصد گیرنده نوری داره، یک CCD هم داریم که 300 گیرنده نوری داره. DSLR از اون 300 تا برای عکاسی همزمان هر سه رنگ اصلی استفاده میکنه. یعنی 100 حسگر برای هر رنگ. در حالی که CCD از پشت فیلتر رنگی با تمام 300 حسگر اون رنگ رو ثبت میکنه. شما بعد از ثبت عکس با CCD باید فیلتر بعدی رو بگذارید. اما بهیچ وجه فکر نکنین که CCD با اینکار از DSLR عقب میافته چون با استفاده بهینه از تمام 300 حسگر خودش 3 برابر سریعتر فریم رنگی رو میگیره و تا زمانی که فلیتر آخر رو قرار میدین DSLR هم همچنان مشغول نوردهی با 100 حسگر برای هر رنگ اصلیه. نتیجش تقریباً یکیه.:high:

مهدی ناصری
09-27-2012, 06:53 PM
این دقیقاً چیزی بود که میخواستم بگم. یکی از دلایلی که تو ایران این CCDها انقدر گرون قیمت هستن هم بنظر من همین عدم استقبال منجمان آماتور ایرانی از اونهاست که هم باعث شده خیلی کمیاب باشن تو بازار و هم اینکه همین کاهش بی اندازه تقاضا از لحاظ اقتصادی باعث افزایش قیمت کالا میشه. تو کشورهای دیگه همونطور که گفتید بیشتر از CCD استفاده میکنن و دلیل موفقیتشون هم بنظر من همینه.

ضمناً با اون دوربین 7 میلیونی که شما مثال زدید CCD معمولی توان رقابت نداره اما با اون پول و چه بسا کمتر میشه بهترین CCD رو خرید که کیفیتش حتی از 5D MII هم بیشتره و در کنارش یک دوربین دیجیتال غیر DSLR ارزون قیمت. تنها چیزی که این وسط از دست میدین عکاسی نمای باز با کیفیت بالاست ! همین! (البته با دوربین های دیجیتال هم میشه عکاسی نمای باز انجام داد ولی نه با اون کیفیت) مگر اینکه قصدتون برای خرید دوربین عکاسی همین مورد آخر باشه.

منظور کلی من اینه:

DSLR = CCD + Digital Camera

از لحاظ بودجه و هزینه فکر کنم هر دو تا یکی باشن با این تفاوت که در انتخاب سمت راستی شما دوتا ابزار دارین و ضمناً یک CCD که توان عکسبرداری نجومیش بیشتره. نظرتون چیه؟ :have a nice day:
حق با شماست مثال 5D Mll اصلا جالب نیست (البته خوتون فرمودید "حتی ضعیفترین ccdها هم کیفیتی بمراتب بهتر دارن"، بر مبنای اون گفتم اما خب درسته این مقایسه صحیح نیست)!! اما اگر 7 میلیون پول داشته باشید میشه این کار رو کرد، و به شرط داشتن مهارت استفاده از CCD. اما این که خارجی ها به علت استفاده از CCD عکس هاشون بهتر در میاد رو قبول ندارم. ترویج اطلاعات و دسترسی به منابع آموزشی عکاسی دلیل بهتر بودن عکس های اونا هست. CCD امکانات بهتری در عکاسی نجومی داره، اما به همون اندازه هم سختی داره؛ مثلا همین 3 برابر شدن نوردهی و نیاز به لپ تاپ خودشون خیلی مهم هستند.
همون طور که گفتم هر کسی که CCD رو به کار می بره باید قبلا با ابزار ساده تر یعنی DSLR کار کرده باشه وگرنه کار با CCD براش سخته.
اما اصلا چرا باید سراغ CCD بریم؟ ما قصد انجام کار علمی داریم یا هنری؟ اگر هنر مد نظر باشه که می گیم DSLR، چون هم توانایی عکاسی نمای باز رو داره و هم آن چنان تفاوت هنری با CCD حتی در عمق آسمان نداره و به علاوه این که عکاسی نجومی هنری اصلا بیش تر نمای باز هست اما این عکس های دیپ اسکایی که عکاسان آماتور ما می گیرن هم هنری محسوب میشه. اما برای کار علمی قضیه فرق می کنه. CCD بهتره، به شرط داشتن مهارت استفاده از اون. به فرض ما یک عکس با کیفیت رنگی از سحابی مرداب با CCD خوب گرفتیم، خب حالا چی کارش کنیم؟ چی کار می تونیم بکنیم که با DSLR نمی تونستیم؟ اون خارجی هایی که از CCD استفاده می کنند هم معمولا یا ناشیانه عمل کردن و در ابتدا سراغ CCD رفتن به قصد هنر، و یا واقعا با فرمول های فیزیکی و روند کار علمی آشنا هستن و می تونن داده هاشون رو ارائه بدن. بله اگر ما هم بتونیم داده گیری علمی از عکس هامون بکنیم و هدف علم باشه، سراغ CCD میریم اما اگر کار علمی نمی تونیم بکنیم خب چه کاریه؟؟ فقط دردسر زیاد در عکاسی و محدود شدن به عمق آسمان رو داریم. و در نهایت همون طور که آقای اکبرنیا گفتن و من هم قبلا در منابع دیده بودم یک DSLR از یک CCD ضعیف بهتر عمل می کنه و این در عمل اثبات شده هست و در کل انتخاب بین CCD و DSLR به قصد شما از عکاسی (علم یا هنر)، مهارت و توانایی شما در داده گیری علمی و تحلیل اون ها و بودجه شما بستگی داره.

mohsen4465
09-27-2012, 07:15 PM
حق با شماست مثال 5D Mll اصلا جالب نیست!! اما اگر 7 میلیون پول داشته باشید میشه این کار رو کرد، و به شرط داشتن مهارت استفاده از CCD. اما این که خارجی ها به علت استفاده از CCD عکس هاشون بهتر در میاد رو قبول ندارم. ترویج اطلاعات و دسترسی به منابع آموزشی عکاسی دلیل بهتر بودن عکس های اونا هست. CCD امکانات بهتری در عکاسی نجومی داره، اما به همون اندازه هم سختی داره؛ مثلا همین 3 برابر شدن نوردهی و نیاز به لپ تاپ خودشون خیلی مهم هستند.
همون طور که گفتم هر کسی که CCD رو به کار می بره باید قبلا با ابزار ساده تر یعنی DSLR کار کرده باشه وگرنه کار با CCD براش سخته.
اما اصلا چرا باید سراغ CCD بریم؟ ما قصد انجام کار علمی داریم یا هنری؟ اگر هنر مد نظر باشه که می گیم DSLR، چون هم توانایی عکاسی نمای باز رو داره و هم آن چنان تفاوت هنری با CCD حتی در عمق آسمان نداره و به علاوه این که عکاسی نجومی هنری اصلا بیش تر نمای باز هست اما این عکس های دیپ اسکایی که عکاسان آماتور ما می گیرن هم هنری محسوب میشه. اما برای کار علمی قضیه فرق می کنه. CCD بهتره، به شرط داشتن مهارت استفاده از اون. به فرض ما یک عکس با کیفیت رنگی از سحابی مرداب با CCD خوب گرفتیم، خب حالا چی کارش کنیم؟ چی کار می تونیم بکنیم که با DSLR نمی تونستیم؟ اون خارجی هایی که از CCD استفاده می کنند هم معمولا یا ناشیانه عمل کردن و در ابتدا سراغ CCD رفتن به قصد هنر، و یا واقعا با فرمول های فیزیکی و روند کار علمی آشنا هستن و می تونن داده هاشون رو ارائه بدن. بله اگر ما هم بتونیم داده گیری علمی از عکس هامون بکنیم و هدف علم باشه، سراغ CCD میریم اما اگر کار علمی نمی تونیم بکنیم خب چه کاریه؟؟ فقط دردسر زیاد در عکاسی و محدود شدن به عمق آسمان رو داریم. و در نهایت همون طور که آقای اکبرنیا گفتن و من هم قبلا در منابع دیده بودم یک DSLR از یک CCD ضعیف بهتر عمل می کنه و این در عمل اثبات شده هست و در کل انتخاب بین CCD و DSLR به قصد شما از عکاسی (علم یا هنر)، مهارت و توانایی شما در داده گیری علمی و تحلیل اون ها و بودجه شما بستگی داره.

درسته پس نتیجه ی بحثمون این شد که اون شخص هدفش از عکسبرداری چی باشه (هنری یا علمی). :have%20a%20nice%20d

اون موردی که آقای اکبرنیا گفتند هم صحیحه اما اگه قیمت دوربین ها رو بذاریم کنارهم اونوقت دیگه صحیح نیست. من منظورم بیشتر اینه که با قیمت مشابه میشه CCDیی خرید که حسگرش بمراتب حساستره و با باقیمانده پولمون بریم دوربین دیجیتال معمولی برای کارهای میدان دیدباز و غیرنجومی و ... بخریم. البته همونطور که گفتید لپ تاپ و ... هم احتیاجه ولی خوب لپ تاپ دیگه یواش یواش داره تبدیل میشه به چیزی که همه باید یه دونه داشته باشن حالا چه CCD داشته باشن چه نداشته باشن (خود منم تا چند وقت دیگه قصد دارم بخرم).

بحث خوبی بود. البته من هنوز همون CCD رو قبول دارم. بجای شروع کردن با DSLR میخوام با یک CCD ضعیف شروع کنم و بعد که حرفه ای تر شدم یه CCD حرفه ای بهمراه غلتک فیلتر و ... بخرم. :thumbsup:

aryaii
09-28-2012, 03:26 PM
استفاده از ccd باعث میشه که الزاما یک رصدگر آماتور دید علمی بهتری پیدا کنه، چون همانطور که گفته شد برای عکاسی از گل و بلبل میشه از دوربین های ارزونتر هم استفاده کرد!
دو عامل ابزار مناسب و دانش نجومی، آنچیزی است که سبب شده دید علمی و ابتکارات قابل توجهی را در رصدگرهای آماتور کشورهای دیگر شاهد باشیم، با توجه به تعداد روزافزون جوانان علاقمند به نجوم رصدی، رویکرد جدی تر به ابزارهای اپتیکی کاملا محسوسه.

mh.noori
10-01-2012, 01:22 PM
سلام ... به نظرم تفاوت سی سی دی با دی اس ال ار برای عکاسان اماتور به صورت کلی به این صورت است .

1- 16 یا 32 بیت بودن اطلاعات ( عمق بیشتر دیتا و در نتیجه توانایی پروسس بهتر )
2- نویز بسیار کنترل شده به علت کنترل حرارت سنسور .( در این رابطه برای DSLR هم میتوان تا حدودی چاره اندیشید )
3- توانایی ثبت به صورت تک رنگ و سلولهای بزرگ و داینامیک رنج بالا و داشتن حساسیت بسیار بالا و در نتیجه ثبت بیشتر
داده با استفاده از فیلتر های نجومی .
4- خروجی بسیار دقیق ( نه با مدلهای بی کیفیت ) جهت پروسس علمی ...

----------
داشتن ccd به تنهایی کاری از پیش نمی برد !
5dII از خیلی از ccd ها جلوتر است !! ( به عنوان نمونه عکسهای ایوان ادر را ببینید )
40d با خیلی از ccd ها معمولی برابر است !!! ( خیلی از عکاسان نجومی از این بدنه استفاده می کنند )
پروسس فایلهای ccd ها بسیار با خروجی dslr ها تفاوت دارد ...
جهت عکاسی با ccd باید از یک سایت و مکان رصدی با امکانات خوب استفاده کرد چون معمولا برای عکاسی با این ابزار ها بیشتر از یک شب رصدی زمان لازم داریم .
داشتن یک sbig ( به عنوان مثال ) به تنهایی کافی نیست .نیازمند یک ستاپ کامل از مقر ی بسیار دقیق که چند هزار دلار قیمت دارد و اپتیکهای با کیفیت شکستی اپو و بزرگ rc ، فیلترهای رنگی و نرو بند ، منابع تغذیه بزرگ و حجیم سیستم کامپیوتری همراه و منبع گرم کننده منبع تغذیه هستیم ...

-----------------
در نظر بگیرید که برای عکاسی جدی اماتوری با کیفیت با امکانات یک DSLR باید حدود 70 کیلو گرم بار را با خود به رصد گاه حمل کنید ! ( سه پایه ها ، وزنه ها ،مقر ، دوربین ها ، لپ تاپ ، اپتیک ها ، چشمی ، منابع تغذیه وگرم کنهای منبع تغذیه و زد شبنم اپتیک و ... )
-----------------
معمولا از سیارات با DSLR عکاسی نمی کنند !

NARUTO
10-18-2012, 06:11 PM
سلام به شما دوستان عزیز و گرامی امیدوارم که حالتون خوب باشه.

من میخوام یک دوربین عکاسی بخرم که هم از محیط پیرامونم خوب عکس بگیره و هم عکسهای نجومی خیلی خوبی بگیره ( خیلی با کیفیت ) .
میخواستم بدونم که با چه مارکی و همچنین با چه مشخصاتی باشه. بودجه ای که دارم حداکثر 3000000 تومن هستش. خیلی ممنون.

farshad
10-20-2012, 10:45 PM
سلام به شما دوستان عزیز و گرامی امیدوارم که حالتون خوب باشه.

من میخوام یک دوربین عکاسی بخرم که هم از محیط پیرامونم خوب عکس بگیره و هم عکسهای نجومی خیلی خوبی بگیره ( خیلی با کیفیت ) .
میخواستم بدونم که با چه مارکی و همچنین با چه مشخصاتی باشه. بودجه ای که دارم حداکثر 3000000 تومن هستش. خیلی ممنون.

درود بر شما

ببخشید برای تاخیر چون پست شمارو الان دیدم...اینم البته دوستی یاداوری کرد :)

با قیمت های نجومی این روزا سخت میشه تصمیم گرفت

ولی قطعا نیاز به یک slr دارید.پیشنهاد من canon هستش و ترجیحا دو رقمی که در حال حاضر 60D بهترین گزینه هستش. ولی اگه با قیمت های نجومی این روزها با بودجه ات سازگار نیاشه 550D هم گزینه خوبیه.تقریبا دو هفته پیش برای یکی از دوستان با لنز ۵۵-۱۸ درومد حدود ۱.۶۰۰ اگه اشتباه نکنم.که البته اون لنز برای کارهای نجومی و برای شروع بدک نیست ولی برای عکاسی عمومی باید لنز بهتری تهیه کنی.البته دوست داشتم بگم دوربین یک رقمی ولی خوب اونوقت باید یه وام خرید خوردرو بگیرید :دی

برای لنز هم گزینه های زیادی هست.باید دقیقا بگی چطور عکاسی عمومی و نجومی دوست داری انجام بدی؟ یعنی چه سبکی؟

یه خبر بد:

همین الان قیمت گرفتم...

بدنه 60D درمیاد ۳ میلیون

550D هم با همون لنز ۲.۱۰۰

Sky-Watcher
12-05-2012, 11:48 PM
سلام علیکم لطفا دوستان و اساتید پشینهاد خرید دوربین DSLR مثل سری EOS را دارید مثلا 550D برای عکاسی نجومی یا دوربین های SLR-LIKE مثل دوربین های سوپرزوم مثلا canon SX 50HS ؟تشکر

mr mohamadreza
12-06-2012, 08:53 AM
سلام
من از یکی از دوستام شنیدم d600نیکون واسه نجومی عالیه البته خودم هنوز امتحان نکردم اگه دوستان اطلاعاتی در مورد این دوربین دارن بدن ممنون میشم:thanks:

Soroush Samadi
12-06-2012, 10:05 AM
ببخشید میشه یکی از دوستان در مورد دوربین های نیکون و مدل هاش و اینکه کدوم مدل هاش برای عکاسی نجومی مناسب هستند رو توضیح بده؟؟؟
ممنون

Sky-Watcher
12-15-2012, 08:37 PM
سلام علیکم من یک دوربین canon eos 40d پیدا کردم خواستم بدونم اگر از نظر اساتید مناسب عکاسی نجومی هستش تا سریعا بخرمش نظرتون چیه ؟.تشکر

Astronomy
12-15-2012, 09:32 PM
سلام علیکم من یک دوربین canon eos 40d پیدا کردم خواستم بدونم اگر از نظر اساتید مناسب عکاسی نجومی هستش تا سریعا بخرمش نظرتون چیه ؟.تشکر
درنگ نکنید!!!

زود بخرید تا من خودم نیومدم بخرمش :دی

پیمان اکبرنیا
12-17-2012, 12:14 AM
ببخشید میشه یکی از دوستان در مورد دوربین های نیکون و مدل هاش و اینکه کدوم مدل هاش برای عکاسی نجومی مناسب هستند رو توضیح بده؟؟؟
ممنون

سلام به شما

فکر می کنم اکثر عکاسان نجومی در ایران و جهان از کنون استفاده می کنند (دلیلش را نمیدونم دقیقا ولی گویا در عکاسی از آسمان بهتر عمل می کنه). در بین دوربینهای نیکون هم البته مدل هایی وجود داره که برای عکاسی نجومی خوب هست مثل d-5000 که به نسبت قیمتش دوربین خوبی هست اما خب به بودجه تون بستگی داره. اصولا اول باید بودجه را مشخص کنید و بعد دوربین انتخاب کنید :)

mh.noori
12-18-2012, 09:54 AM
بیشتر عکاسان نجومی خارجی از ccd استفاده می کنند ( برای عکاسی نجومی )

------------
اگر هدف دیپ اسکای است، کنون عالی است ... اما اگر منظور شما از عکاسی نجومی عکاسی در شب از طبیعت و اسمان شب است نیکون هم موردی ندارد ( گاهی بهتر هم هست ) با توجه به بودجه خرید کنید . بیشتر بر روی

لنز ها سرمایه گذاری کنید تا بدنه ( البته بدنه های سطح مبتدی DSLR را جهت عکاسی نجومی من

توصیه نمی کنم )

موفق باشید .

toraj1358
12-26-2012, 02:22 PM
سلام دوستان
بهترین و مناسبترین (از نظر کاربرد و قیمت)دوربین دیجیتال برای عکاسی از اجرام عمقی و سیارات چیه

Arian Soltani
12-26-2012, 09:45 PM
سلام .
میشه به من واسه خرید یه دوربین خوب واسه شروع کار عکاسی کمک کنین ؟
در ضمن چقدر باید هزینه کنم که فعلا یه مدت نیاز به تعویض نداشته باشه ؟

Astronomy
12-26-2012, 09:57 PM
سلام دوستان
بهترین و مناسبترین (از نظر کاربرد و قیمت)دوربین دیجیتال برای عکاسی از اجرام عمقی و سیارات چیه

سلام .
میشه به من واسه خرید یه دوربین خوب واسه شروع کار عکاسی کمک کنین ؟
در ضمن چقدر باید هزینه کنم که فعلا یه مدت نیاز به تعویض نداشته باشه ؟
سلام بر هر دو دوست عزیز :)

اگر بتونید بودجه ای که برای دوربین میتونید پرداخت کنید و هدفتون رو از خرید دوربین بگید دوستان بهتر میتونن راهنماییتون کنند :)

و اینکه توی عکاسی نجومی، عکاسی اعماق آسمان بیشتر مد نظرتون هست یا میدان دید باز؟

Arian Soltani
12-26-2012, 10:11 PM
سلام بر astronomy عزیز .
یه دوربین میخوام که بتونم با اون تقریبا همه کاری رو انجام بدم .

Arian Soltani
12-26-2012, 10:22 PM
سلام بر astronomy عزیز .
یه دوربین میخوام که بتونم با اون تقریبا همه کاری رو انجام بدم .
حدود 3 تومن میتونم هزینه کنم . البته تاکید میکنم نمیخوام یه مدت عوضش کنم .

Astronomy
12-26-2012, 10:40 PM
حدود 3 تومن میتونم هزینه کنم . البته تاکید میکنم نمیخوام یه مدت عوضش کنم .
من به شما یک دوربین 550d کنون رو پیشنهاد میکنم! قابلیت های خوب و نویز کمی داره :)

با یک لنز نسبتا خوب و لوازم جانبی حدودا همین قیمت در میاد!

البته دوستان متخصص دیگه 100% بهتر میتونن کمکتون کنند! من فقط نظرم رو اعلام کردم!

Astronomy
12-31-2012, 07:54 PM
آقا این Canon 6D اومده، جناب Daniel Lopez دوربین رو تست کردن نتایجش رو گذاشتن!

من واقعا حرفی برای زدن ندارم :|

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/734954_469875896380928_2105241841_n.jpg (https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/734954_469875896380928_2105241841_n.jpg)

http://www.astroupload.com/uploads/13569705261.jpg (http://www.astroupload.com/uploads/13569705261.jpg)

آقا این که با ایزو 6400 تو یک فریم نوردهی سحابی دور خوشه پروین رو انداخته و ایزو های خفن دارو رو بیخیال! توی این عکس دومی با ISO 51200 ینی نویز نیییییییست؟ :|

ینی اینقدر نویز پایین؟ :| مگه میشه؟؟ :|

علیرضا محمدی
01-09-2013, 04:56 PM
سلام
دوربین یاشیکا الکترو 35 برای عکاسی نجومی مناسب هست ؟
لنزش جدا میشه یا نه؟ من دارمش ولی جایی برای باز کردن لنز ندیدم
file:///C:/Documents%20and%20Settings/alireza/Desktop/New%20Folder/D3S_1616-768.jpg

رضا طامهری
01-09-2013, 09:43 PM
سلام
دوربین یاشیکا الکترو 35 برای عکاسی نجومی مناسب هست ؟
لنزش جدا میشه یا نه؟ من دارمش ولی جایی برای باز کردن لنز ندیدم
file:///C:/Documents%20and%20Settings/alireza/Desktop/New%20Folder/D3S_1616-768.jpg

سلام دوست گرامی my sky
برای عکاسی نجومی حتما نباید لنز جدا بشه با یه لنز نرمال هم میشه فریمهای خوبی گرفت و عکاسی کرد
مهمترین عامل داشتن سرعت B هست که شما رو قادر میکنه به هر میزان که خواستید نوردهی کنین
-------------------------------
راستی برای گذاشتن عکس باید اول اون رو اپلود کنین بعد لینک ادرس عکس رو قرار بدین

علیرضا محمدی
01-22-2013, 02:40 PM
با سلام
دوربین کامپکتی رو سراغ دارید که قابلیت عکاسی نجومی داشته باشه؟
لطفا معرفی کنید

Arash.ra
01-22-2013, 08:43 PM
بین کنون 600d و 650d کدام برای عکاسی نجومی بهتر است؟

پیمان اکبرنیا
01-22-2013, 10:22 PM
با سلام
دوربین کامپکتی رو سراغ دارید که قابلیت عکاسی نجومی داشته باشه؟
لطفا معرفی کنید

حتی اگر هم دوربینهای کامپکت قابلیت نوردهی بلند مدت داشته باشند کیفیت عکسهاشون هیچ وقت به دوربینهای DSLR نمیرسه :) ولی بعضی از مدلهای canon که مرز بین کامپکت و DSLR هستند و هر مارکی که میشه باهاشون نوردهی تا 30 ثانیه کرد قابلیت عکاسی نجومی هم دارند. اگر میخواهید فقط برای عکاسی نجومی چنین دوربینی بخرید این کار را نکنید چون عکسها خیلی نویز خواهند داشت و دوربین برای این کار ساخته نشده :) ممکنه بعدش پشیمون بشید. ولی اگر دنبال دوربین کامپکت برای کاربری عکسهای خانوادگی و عکاسی از طبیعت و منظره هستید، میتونید دوربینی بخرید که قابلیت نوردهی بلند مدت هم داشته باشه و یک وقتهایی باهاش عکسهای نجومی هم بگیرید

farshad
01-23-2013, 09:37 PM
بین کنون 600d و 650d کدام برای عکاسی نجومی بهتر است؟

در دوربین های کنون وقتی تعداد رقم های دو مدل برابر باشه اونی که عددش بزرگتره بهتره.و هر چه تعداد رقم ها کمتر باشه بهتره.البته در تک رقمی ها این قانون خیلی صادق نیست.

toraj1358
02-08-2013, 01:28 PM
سلام به همه اوا استاری های عزیز
در ضمینه خرید یکی از گزینه های زیر احتیاج به مشاوره دوستان و مدیران گرامی دارم لطفا توجه بفرمایین
برای شروع عکاسی علایق من هم عکاسی نجومی میدان دید باز اعماق آسمان وعکاسی از مناظر طبیعی . و ...
به همراه هر بدنه بهترین لنزی که کارمو راه بندازه معرفی کنین البته فعلا
بعد از خوندن 35 صفحه تاپیک به گزینه های زیر رسیدم اگه نظری دارین بفرمایین
تا سقف 3.500 هم برای دوربین و لنز میتونم هزینه کنم
1. D60 یا d50 که دوستان گفته بودند دی 50 نویز بالایی دارد
2. D650
3.d550

مهدی صابری
02-08-2013, 04:39 PM
سلاه به همه
آیا سایتی هست که قیمت دوربین ها رو به روز داشته باشه؟

به ترین دوربین برای عکاسی نجومی زیر 2.500 چیه؟

پیمان اکبرنیا
02-08-2013, 09:41 PM
سلام به همه اوا استاری های عزیز
در ضمینه خرید یکی از گزینه های زیر احتیاج به مشاوره دوستان و مدیران گرامی دارم لطفا توجه بفرمایین
برای شروع عکاسی علایق من هم عکاسی نجومی میدان دید باز اعماق آسمان وعکاسی از مناظر طبیعی . و ...
به همراه هر بدنه بهترین لنزی که کارمو راه بندازه معرفی کنین البته فعلا
بعد از خوندن 35 صفحه تاپیک به گزینه های زیر رسیدم اگه نظری دارین بفرمایین
تا سقف 3.500 هم برای دوربین و لنز میتونم هزینه کنم
1. D60 یا d50 که دوستان گفته بودند دی 50 نویز بالایی دارد
2. D650
3.d550

سلام دوست عزیز

از بین این دوربینها d60 بهترین گزینه است اصولا 2 رقمی های کنون حرفه ای تر و بهتر از 3 رقمی ها هستند. اما قیمت فعلیش را اطلاع ندارم ممکنه با لنز بیشتر از 3.5 در بیاد. در بین 3 رقمی ها هم 550 برای استفاده نجومی اندکی بهتر است :)

لنز را هم دوستان راهنمایی کنند فکر کنم 55-18 گزینه خوبی باشه اگر اشتباه میگم دوستان تصحیح بفرمایند :)

toraj1358
02-09-2013, 02:25 PM
سلام دوست عزیز

از بین این دوربینها d60 بهترین گزینه است اصولا 2 رقمی های کنون حرفه ای تر و بهتر از 3 رقمی ها هستند. اما قیمت فعلیش را اطلاع ندارم ممکنه با لنز بیشتر از 3.5 در بیاد. در بین 3 رقمی ها هم 550 برای استفاده نجومی اندکی بهتر است :)

لنز را هم دوستان راهنمایی کنند فکر کنم 55-18 گزینه خوبی باشه اگر اشتباه میگم دوستان تصحیح بفرمایند :)
با سلام مجدد
عجب بازار عجیب و غریبی شده هر روزی یک قیمت میدن
با مطالعه مشخصات هر سه دوربین به نتایج زیر رسیدم دوستان راهنمایی بفرمایین:
1- هر سه دوربین از سنسور CMOS با ابعاد 9/14 × 3/22 میلیمتر با رزولوشن 18 مگاپیکسل استفاده میکنن
2- هر سه دوربین ضریب 6/1 برابر برای بدست آوردن فاصله کانونی معادل عکاسی 35 میلیمتری
3- هر سه دوربین نورسنجیiFCL TTL همراه با 63 منطقه نورسنجی دو لایه جهت 4 حالت نورسنجی: ارزیابی، منطقه ای، نقطه ای و نورسنجی کل کادر تاکید بر مرکز
4-
بر تری های D650 : اول بروز تره 2012 اون دو تای دیگه 2010 هستن
دوم پردازشگر سريع و بسيار دقيق DIGIC 5 در حالیکه دوتای دیگه پردازشگر سريع و بسيار دقيق DIGIC 4 دارن
سوم محدوده حساسیت (ISO) از 100 تا 12800 و قابل افزایش تا 25600 به صورت دستی دو تای دیگه محدوده حساسیت (ISO) از 100 تا 6400 و قابل افزایش تا 12800
چهارم نمايشگر LCD سه اينچ با رزولوشن 1040000 پيكسل از نوع لمسی برای دسترسی سریع و آسان به تنظیمات دوربین همراه با شاتر لمسی (Touch shutter) با قابليت چرخش در جهات مختلف و نمايش همزمان هنگام عکسبرداری (Live View) در D60 نمايشگر LCD
3اينچ با رزولوشن 1،040،000 پيكسل، با قابليت چرخش در جهات مختلف و نمايش همزمان هنگام عکسبرداری (Live View) و در D550 نمایشگر LCD سه اینچ با رزولوشن 1،040،000 پیکسل، با قابلیت نمایش همزمان هنگام عکسبرداری (Live View)

البته D60 نسبت به دو دوربین دیگه مزایایی از قبیل قویترین مشخصه شاتر: سرعت شاتر 8000/1 تا 30 ثانیه و سرعت B و سرعت سینک 250/1 ثانیه با فلاشهای اسپیدلایت کانن سری EX و EXII
- سرعت عكسبرداري پی در پی 3/5 فريم در ثانيه
- ظرفيت بافر براي عكاسي متوالي
(58 تصوير JPEG يا 16 تصوير RAW در هر بار چكاندن مداوم شاتر)
D650 سرعت شاتر 4000/1 تا 30 ثانیه و سرعت B و سرعت سینک 200/1 ثانیه با فلاشهای اسپیدلایت کانن سری EX و EXII
- سرعت عكسبرداري پی در پی 5 فريم در ثانيه
- ظرفيت بافر براي عكاسي متوالي
(22 تصوير JPEG يا 6 تصوير RAW در هر بار چكاندن مداوم شاتر)
و D550 ضعیف ترین مشخصه شاتر رو در بین بقیه داره سرعت شاتر 4000/1 تا 30 ثانیه و سرعت B و سرعت سینک 200/1 ثانیه با فلاشهای اسپیدلایت کانن سری EX و EXII
- سرعت عکسبرداری پی در پی 7/3 فریم در ثانیه
- ظرفیت بافر برای عکاسی متوالی (34 تصویر JPEG یا 6 تصویر RAW در هر بار چکاندن مداوم شاتر)
با تمام این اوصاف دوستان در بین سه رقمی ها D550 رو پیشنهاد دادن
آیا D60ارزش 700 تومن بدنه گرونتر نسبت به D650 رو داره
و آیا D650 با وجود جدیدتر بودن و مزایایی که در بالا نام بردیم با وجود قیمت بدنه نزدیک به D550 ارزشمند تر نیست
خب با توجه به تمام نکات بالا D60 خوش دست تر و محکمتر از بقیه بوده و D550 محکمتر از D650 بنظر میاد
دوستان من که نتونستم انتخاب کنم شما راهنمایی کنین
در ضمن برای بدنه های بالا بهترین و البته ارزانترین لنز نرمال و لنز تله رو هم معرفی کنین
و در آخراز دوستان کسی هست که با D550یا D650 یا D60 کار کرده باشه
ممنون

farshad
02-09-2013, 04:09 PM
سلاه به همه
آیا سایتی هست که قیمت دوربین ها رو به روز داشته باشه؟

به ترین دوربین برای عکاسی نجومی زیر 2.500 چیه؟

سلام بر شما

این ادرس سایت قیمتها:

http://www.afrangdigital.com/newdefault.aspx?CatID=1

بهترین گزینه برای شما 650D به همراه لنز 55-18 که حدود ۲.۶۰۰ قیمت امروزشه

farshad
02-09-2013, 04:18 PM
با سلام مجدد

و در آخراز دوستان کسی هست که با d550یا d650 یا d60 کار کرده باشه
ممنون

سلام بر شما

مهمترین پارامتری که باید در نظر داشته باشید نویز کمتر هستش که در مورد مدلهای مد نظر شما 60d با قیمت حدود ۲.۷۰۰ برای امروز بهترین گزینه هستش.در مورد لنز هم باید ببینید دقیقا برای چه کاری میخواید.لنز 85-15 لنزی نسبتا خوب برای این بدنه هستش با قیمتی حدود ۲.۳۰۰ که اگه بخواید چنین هزینه ای نکنید 55-18 هم به نسبت قیمت نسبتا کمش ( حدود ۳۵۰ فکر میکنم ) کیفیت مناسبی داره ولی تله اصلا نداره.

در مورد لنز تله هم باید بفرمائید چقدر میخواید هزینه کنید و تله ثابت میخواید یا زوم ؟ و دقیقا برای چه کاری؟

toraj1358
02-09-2013, 10:43 PM
سلام بر شما

مهمترین پارامتری که باید در نظر داشته باشید نویز کمتر هستش که در مورد مدلهای مد نظر شما 60d با قیمت حدود ۲.۷۰۰ برای امروز بهترین گزینه هستش.در مورد لنز هم باید ببینید دقیقا برای چه کاری میخواید.لنز 85-15 لنزی نسبتا خوب برای این بدنه هستش با قیمتی حدود ۲.۳۰۰ که اگه بخواید چنین هزینه ای نکنید 55-18 هم به نسبت قیمت نسبتا کمش ( حدود ۳۵۰ فکر میکنم ) کیفیت مناسبی داره ولی تله اصلا نداره.

در مورد لنز تله هم باید بفرمائید چقدر میخواید هزینه کنید و تله ثابت میخواید یا زوم ؟ و دقیقا برای چه کاری؟
سلام دوست گرامی
با توجه به اینکه تلسکوپ من نسبت کانونی 15 داره و فعلا توان خرید اپتیک دیگه ای ندارم
دوربین رو بیشتر برای عکاسی از سیارات و ماه و سال آینده برای دنباله دار ایسون ان شاءالله
لنز دوربین هم برای عکاسی رد ستاره ای راه شیری و منظره (فکر کنم خواسته های من شامل لنزهای واید فیکس و تله باشه)
حالا با این توصیف شما کدوم مورد زیر رو پیشنهاد میکنین:
D60-kit 18-55 به قیمت حدود 3150
D650-kit 18-135 به قیمت حدود 3300
در ضمن برای عکاسی اعماق لنز باید از بدنه جدا بشه و دوربین توسط تی رینگ به چپقی وصل بشه یا چشمی هم لازمه؟
با تشکر

farshad
02-10-2013, 09:11 AM
سلام دوست گرامی
با توجه به اینکه تلسکوپ من نسبت کانونی 15 داره و فعلا توان خرید اپتیک دیگه ای ندارم
دوربین رو بیشتر برای عکاسی از سیارات و ماه و سال آینده برای دنباله دار ایسون ان شاءالله
لنز دوربین هم برای عکاسی رد ستاره ای راه شیری و منظره (فکر کنم خواسته های من شامل لنزهای واید فیکس و تله باشه)
حالا با این توصیف شما کدوم مورد زیر رو پیشنهاد میکنین:
D60-kit 18-55 به قیمت حدود 3150
D650-kit 18-135 به قیمت حدود 3300
در ضمن برای عکاسی اعماق لنز باید از بدنه جدا بشه و دوربین توسط تی رینگ به چپقی وصل بشه یا چشمی هم لازمه؟
با تشکر

سلام دوباره

برای عکاسی Deep Sky فقط از بدنه دوربین استفاده میشه که توسط T-Ring به تلسکوپ وصل میشه بنابراین شما باید روی بدنه خوب تاکید داشته باشید و هزینه بیشتری برای بدنه بپردازید.یعنی بهترین گزینه شما همون 60D هستش.

علاوه بر این خطاهای رنگی 55-18 در وایت ترین حالت به مراتب کمتر از 135-18 در همون حالت واید می باشد:

لنز ۵۵-۱۸ در دیاف ۳.۵ و ۱۸ میلی متر

http://up.avastarco.com/images/v4qscmx5jnj38kfw92bc.jpg

لنز ۱۳۵-۱۸ در دیاف ۳.۵ و ۱۸ میلی متر

http://up.avastarco.com/images/wbe03eenu6hodcven5y6.jpg

با توجه به نتایج تست بالا برای عکسهای رد ستاره و ... ۵۵-۱۸ گزینه بهتری می باشد.البته باید عرض کنم بهترین گزینه نیست ولی بین دو لنز انتخابی شما بهتره.

بهترین لنز برای عکاسی نجومی میدان دید باز و کلا عکاسی در شب٬ لنزهای پرایم با دیاف باز می باشند مثل 14 میلی متر f/2.8 کنون که حدود ۷ میلیون قیمت داره!!!

توصیه من به شما اینه که برای خرید تجهیزات عکاسی هیچ وقت نگاه به قیمتشون و یا توی بورس بودنشون نکنید و بررسی کنید ببینید کدوم یکی برای نوع کار شما مناسب تره.همیشه گرون بودن و یا محبوب بودن نشانه برتری نیست.مثالش هم همین دو لنز بالا.

Astronomy
02-10-2013, 04:25 PM
سلام دوباره

برای عکاسی Deep Sky فقط از بدنه دوربین استفاده میشه که توسط T-Ring به تلسکوپ وصل میشه بنابراین شما باید روی بدنه خوب تاکید داشته باشید و هزینه بیشتری برای بدنه بپردازید.یعنی بهترین گزینه شما همون 60D هستش.

علاوه بر این خطاهای رنگی 55-18 در وایت ترین حالت به مراتب کمتر از 135-18 در همون حالت واید می باشد:

لنز ۵۵-۱۸ در دیاف ۳.۵ و ۱۸ میلی متر
لنز ۱۳۵-۱۸ در دیاف ۳.۵ و ۱۸ میلی متر

با توجه به نتایج تست بالا برای عکسهای رد ستاره و ... ۵۵-۱۸ گزینه بهتری می باشد.البته باید عرض کنم بهترین گزینه نیست ولی بین دو لنز انتخابی شما بهتره.

بهترین لنز برای عکاسی نجومی میدان دید باز و کلا عکاسی در شب٬ لنزهای پرایم با دیاف باز می باشند مثل 14 میلی متر f/2.8 کنون که حدود ۷ میلیون قیمت داره!!!

توصیه من به شما اینه که برای خرید تجهیزات عکاسی هیچ وقت نگاه به قیمتشون و یا توی بورس بودنشون نکنید و بررسی کنید ببینید کدوم یکی برای نوع کار شما مناسب تره.همیشه گرون بودن و یا محبوب بودن نشانه برتری نیست.مثالش هم همین دو لنز بالا.
میشه عکس خطا های لنز 18-200 رو هم در 18 قرار بدید و توضیح بدید نسبت به 18-55 و 18-135 چطور هست؟

ممنون :)

toraj1358
02-10-2013, 09:24 PM
دوستان من همون d60 رو بگیرم دیگه
تو این رنج قیمت دوربین جدیدتری نیست؟
عکاسی از دنباله دار ها و سیاره ها بیشتر مد نظرم هستن
و آیا با لنز 18-55 میشه برای رد ستاره ای و راه شیری استفاده کرد

toraj1358
02-11-2013, 05:36 PM
سلام کسی اینجا نیست
دوستان کسی در مورد گارانتی و بیمه دوربین های کنون اطلاعاتی داره
کدوم گارانتی و بیمه معتبرتر است

farshad
02-11-2013, 08:26 PM
میشه عکس خطا های لنز 18-200 رو هم در 18 قرار بدید و توضیح بدید نسبت به 18-55 و 18-135 چطور هست؟

ممنون :)

http://up.avastarco.com/images/u7y3usnok07n7powmoe.jpg

همون طور که مشخصه در مرکز از دو لنز دیگه بهتره ولی در کناره ها بازم ۵۵-۱۸ برتری داره...

farshad
02-11-2013, 08:31 PM
دوستان من همون d60 رو بگیرم دیگه
تو این رنج قیمت دوربین جدیدتری نیست؟
عکاسی از دنباله دار ها و سیاره ها بیشتر مد نظرم هستن

سلام کسی اینجا نیست
دوستان کسی در مورد گارانتی و بیمه دوربین های کنون اطلاعاتی داره
کدوم گارانتی و بیمه معتبرتر است

سلام دوباره

با این هزینه گزینه 60D و لنز 55-18 بهترین گزینه هستش.

گارانتی های آفومار و نورنگار و ایده ال تقریبا هر سه تا معتبر هستن ولی از نظر قیمت و خدمات در ایران نورنگار رو به بقیه ترجیح میدم.میتونید برای اطلاع از قیمت ها و مراکز فروشش به http://www.dorbinshop.com مراجعه کنید.خودشون بیمه هم میکنن.

مهدی ناصری
02-11-2013, 08:46 PM
لنز 18-55 بهترین نیست اما با توجه به قیمتش برای شروع خیلی خوبه. من تا الآن همیشه از این لنز استفاده کردم و عکس های نسبتا خوبی باهاش از راه شیری گرفتم. اگر می خواید اطمینان پیدا کنید که میشه با این لنز از راه شیری عکس هی خوبی گرفت حتما به این سایت (http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/SHOW_DIG.HTM) مراجعه کنید و اطلاعات تصاویر رو ببینید، در تصاویر میدان دید باز این گالری در اکثر موارد از همین لنز استفاده شده و می بینید چه عکس های خوبی باهاش گرفتن. البته به علت دیافراگم غیر ایده آل و تعدد عدسی ها میزان نوردهی بالا تر از یک لنز مناسب میره اما میشه روش برای شروع عکاسی نجومی میدان دید باز حساب کرد.
(http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/SHOW_DIG.HTM)

toraj1358
02-14-2013, 08:21 AM
سلامی دوباره
دوستان من عکس های گرفته شده در سایت زیر رو مرور که کردم متوجه شدم
http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/SHOW_DIG.HTM
برادران اون ور آبی از دوربین های زیر استفاده کردن
60 درصد 550D
20 درصد 20Da
10 درصد 1000Da
10 درصد هم از دوربین هایی مثل 600d 40d 60d 60da
مگه بجز 60Da دوربین دیگه ای هم پسوند a دراه تمام دوربین های این سایت پسوند a داشتند
دوستان خوبمون هم در سایت Sky Pix از دوربین های زیر استفاده کردن
50 درصد 550D
45 درصد 50D 450D 40D
و فقط 5 درصد از 60D استفاده کردن
دوستان من شنبه قصد دارم یکی از دوربین های زیر رو بخرم از مشهد
لطفا راهنمایی بفرمایین:موندم کدومو بخرم کمک کنید
550D (این بدنه ارزونترین هست)
650D (این یکی جدیدترین هست و البته با امکانات بالاتر از قبلی)
60D (این یکی گرونترین و البته دورقمی)
آیا کسی هست که از 650 D استفاده کرده باشه
ارزش داره من بیشتر هزینه کنم و همون 60D رو بخرم یا 550D مناسب تره چراکه میتونم یک سری وسیله هم براش بگیرم
دوستان مشهدی آدرسی از فروشگاه معتبر دارن به این حقیر بدن
متشکرم از همگی

farshad
02-14-2013, 01:18 PM
سلامی دوباره
دوستان من عکس های گرفته شده در سایت زیر رو مرور که کردم متوجه شدم
http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/SHOW_DIG.HTM
برادران اون ور آبی از دوربین های زیر استفاده کردن
60 درصد 550D
20 درصد 20Da
10 درصد 1000Da
10 درصد هم از دوربین هایی مثل 600d 40d 60d 60da
مگه بجز 60Da دوربین دیگه ای هم پسوند a دراه تمام دوربین های این سایت پسوند a داشتند
دوستان خوبمون هم در سایت Sky Pix از دوربین های زیر استفاده کردن
50 درصد 550D
45 درصد 50D 450D 40D
و فقط 5 درصد از 60D استفاده کردن
دوستان من شنبه قصد دارم یکی از دوربین های زیر رو بخرم از مشهد
لطفا راهنمایی بفرمایین:موندم کدومو بخرم کمک کنید
550D (این بدنه ارزونترین هست)
650D (این یکی جدیدترین هست و البته با امکانات بالاتر از قبلی)
60D (این یکی گرونترین و البته دورقمی)
آیا کسی هست که از 650 D استفاده کرده باشه
ارزش داره من بیشتر هزینه کنم و همون 60D رو بخرم یا 550D مناسب تره چراکه میتونم یک سری وسیله هم براش بگیرم
دوستان مشهدی آدرسی از فروشگاه معتبر دارن به این حقیر بدن
متشکرم از همگی

سلام دوباره

قطعا مقدار نویز که یکی از مهمترین پارامترها برای انتخاب شما هست در دورقمی ها از سه رقمی ها کمتر است و این مورد رو میتونید در سایت هایی که بدنه هارو در ازمایشگاه های معتبر تست کردن چک بفرمائید.

علاوه بر canon 60Da قبلا canon 20Da هم تولید شده است.ضمنا فکر میکنم در مورد بدنه های دیگه که برادران اون ور آبی از پسوند a استفاده کردن منظورشون این بوده که خودشون مدیفای کردن دوربین رو چون تا جایی که من اطلاع دارم شرکت کنون همین دو مدل رو برای عکاسی نجومی ارائه داده!! ( اگر کسی اطلاع دقیق تری داره بگه...اقای ناصری...اقای نوری و بقیه دوستان که تجربه نجومی بیشتری دارن :) )

mohammad_reza
02-14-2013, 01:42 PM
اقا فرشاد درست گفتید
به جز 20da و 60da کانون دوربین دیگه ای رو مخصوص عکاسی نجومی درست نکرده
به جز این دو مدل بقیه به طور جداگانه مدیفای شده هستن و فیلترهای اچی افا و اچ بتا قابل تهیه هست

toraj1358
02-14-2013, 09:42 PM
سلام
نمیدونم شاید اینجا جاش نباشه ولی
بهترین و سریعترین مموری کارت برای دوربین چه مارک و چه مدلی است؟
بطوریکه هنگام فیلم برداری با 60 فریم بر ثانیه کم نیاره و فیلم برداری رو قطع نکنه

mr mohamadreza
02-14-2013, 09:53 PM
سلام
بطوریکه هنگام فیلم برداری با 60 فریم بر ثانیه کم نیاره و فیلم برداری رو قطع نکنه

تا اونجایی که من میدونم Silicon Powerوking stonبهترینن

toraj1358
02-15-2013, 09:43 AM
با سلام به همگی
در زمینه مقایسه بین دوربین های Dslr سایت زیر معتبر هست ؟
عمق عکس نویز تصویر در ایزو های مختلف و ....
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
سایتی دیگری اساتید محترم سراغ دارند معرفی کنن
و کلا به این سایت ها میشه اعتماد کرد

farshad
02-15-2013, 10:32 AM
با سلام به همگی
در زمینه مقایسه بین دوربین های Dslr سایت زیر معتبر هست ؟
عمق عکس نویز تصویر در ایزو های مختلف و ....
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
سایتی دیگری اساتید محترم سراغ دارند معرفی کنن
و کلا به این سایت ها میشه اعتماد کرد

میشه گفت یکی از بهترین سایت ها برای مقایسه بدنه و لنز اینه:

http://www.the-digital-picture.com

farshad
02-15-2013, 10:37 AM
سلام

سلام

مهمتر از مارکش٬ سرعتش هست.کارت ها کلاس های مختلف دارن.مثلا کلاس ۱۰ .و این کلاس نشون دهنده سرعت اون هستش.همچنین اصل بودنش هم مهمه ( تقلبی نباشه )

برای اطلاع بیشتر:

http://www.dorbinshop.com/educations/full/4/کارتهای%20SD%20و%20دنیای%20پیچید ه%20آنها/

حسین زارعی
02-24-2013, 08:28 PM
با سلام خدمت دوستان

من الان داشتم تو سایت www.dpreview.com دوربینهای کانن 550D و 60D رو مقایسه می کردم، به این نمودار ها برخوردم :

(خط قرمز ، نویز دوربین 550D ه.

خط سبز نویز 60D ه.
نویز ریداکشن هم واسه هر دو دوربین خاموشه. )

نمودار مربوط به نویز سیاه:

http://up.avastarco.com/images/ovydabelrg5v32a54wub.jpg (http://up.avastarco.com/)

نمودار مربوط به نویز خاکستری:

http://up.avastarco.com/images/aqq5su4j4w1lqmrjdocr.jpg (http://up.avastarco.com/)

نمودار مربوط به نویز رنگی:

http://up.avastarco.com/images/9tgpc76z1b6x2l5yrgpg.jpg (http://up.avastarco.com/)

یعنی نویز 550D از 60D کمتره؟؟؟؟؟!!! :13: :13: :13: :blink:

میشه منو یه کم راهنمایی کنین؟ :help:

farshad
02-24-2013, 10:27 PM
یعنی نویز 550D از 60D کمتره؟؟؟؟؟!!! :13: :13: :13: :blink:

میشه منو یه کم راهنمایی کنین؟ :help:

سلام بر شما

خیلی عجیب نیست دوست عزیز

تنها پارامتر مهم در دوربین ها نویز نیست!

در مورد مقایسه شما هم باید بگم درست متوجه شدید.این نتایج در ازمایشگاه های خیلی دقیق بدست میاد و ممکنه در عمل خیلی به چشم نیاد ولی واقعیت داره.حتی 7D مقدار نویز بیشتری نسبت به 60D داره و اخیره 6D به بازار اومده با قیمت کمی بیشتر از نصف 5D mark III ولی نویزش کمتره!!

پارامترهای دیگه ای در بدنه ها وجود داره که اونهارو ارزشمند میکنه.مثل سرعت فوکوس٬ تعداد نقاط فوکوس٬نوع نقاط فوکوس٬ خوشدست بودن بدنه٬ نوع و مشخصات سنسور٬ عمر مفید شاتر٬ بیشترین سرعت شاتر٬ نوع پروسسور٬ تعداد فریم در ثانیه٬ نوع نمایشگر و اندازه اون٬ وای فای و جی پی اس هم که اخیرا اضافه شده و خیلی پارامترهای دیگه که برای بعضی عکاسها و در شرایطی خاص ارزشمند هستن.

نوع دوربین باید با توجه به نوع و سبک عکاسی انتخاب بشه و نه قیمت و به روز بودنش.به عنوان مثال برای یک عکاس حیات وحش یک دوربین کراپ خورده شاید بهتر از یک فول فریم باشه چون لنز تله ای که بر روی یک فول فریم ۴۰۰ میلی متر هستش بر روی کراپ خورده معادل ۶۴۰ میلی متر عمل میکنه و برعکس برای یک عکاس اتلیه فول فریم مناسب تره.

و یا برای یک عکاس ورزشی سرعت فوکوس و تعداد فریم ها در ثانیه مهم ترین پارامتر حساب میشه که با توجه به اون بدنه مناسب رو انتخاب میکنه.

موفق باشید :)

Kian SHams
02-27-2013, 02:05 PM
سلام ایا می شود با یک دوربین نسبتآ خوب خانگی به صورت خیلی مبتدی عکس برداری نوجومی کرد...!

farshad
02-27-2013, 02:51 PM
سلام ایا می شود با یک دوربین نسبتآ خوب خانگی به صورت خیلی مبتدی عکس برداری نوجومی کرد...!

سلام

یه سوال کردی که n تا مجهول داره :دی

دوربین نسبتا خوبی خانگیت چیه؟!
منظورت از عکاسی نجومی دقیقا چیه؟! عمقی با تلسکوپ یا ثبت زیبایی های اسمان شب؟!

Mostafa
02-27-2013, 03:04 PM

سلام جناب کیان

ضمن تشکر از پاسخگویی جناب فرشاد ، پیشنهاد میکنم هر سوالی که داشتید ، ابتدا مطالب قبلی تاپیک را به طور کامل و دقیق مرور کنید ، چرا که به احتمال بسیار زیاد

پاسخ خود را خواهید یافت

اما اگر به پاسخ مورد نظر نرسیدید ، آنگاه سوال خود را به صورت مشخص و دقیق ( و نه کلی ) مطرح کنید تا دوستان بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند :)

gissoo
02-27-2013, 03:21 PM
سلام جناب کیان

ضمن تشکر از پاسخگویی جناب فرشاد ، پیشنهاد میکنم هر سوالی که داشتید ، ابتدا مطالب قبلی تاپیک را به طور کامل و دقیق مرور کنید ، چرا که به احتمال بسیار زیاد

پاسخ خود را خواهید یافت

اما اگر به پاسخ مورد نظر نرسیدید ، آنگاه سوال خود را به صورت مشخص و دقیق ( و نه کلی ) مطرح کنید تا دوستان بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند :)

یعنی 36 صفحه ی قبلو بخونیم بعد سوال کنیم :))

من فکر میکنم بهتر باشد این قبیل سوالهای کلی را مثلا از کاربرای راهنما بپرسیم چون اونا خط به خط تاپیکها را حفظند! :دی

Mostafa
02-27-2013, 03:31 PM

من فکر میکنم بهتر باشد این قبیل سوالهای کلی را مثلا از کاربرای راهنما بپرسیم چون اونا خط به خط تاپیکها را حفظند! :دی

بله ، البته مخاطب بنده بیشتر جناب کیان بودند ، چون سوالاتشان عمومآ بسیار کلی مطرح می شود

اما برای سایرین هم به نظرم راهکار مفیدی است :)

اگر شخصی به موضوعی علاقه داشته باشد و به دنبال مطالب مفید درباره آن موضوع باشد ، هیچ بد نیست که تمام مطالب قبلی را مرور کند و بر دانش خود بیفزاید

( خصوصآ اینکه در فروم ما مدیران زحمت میکشند و پس از مدتی پست های غیر مرتبط را در تاپیک ها حذف می کنند و در نتیجه اکثر مطالب تاپیکها مفید و در راستای انتقال موضوع است )

mohsen4465
02-27-2013, 03:37 PM

من فکر میکنم بهتر باشد این قبیل سوالهای کلی را مثلا از کاربرای راهنما بپرسیم چون اونا خط به خط تاپیکها را حفظند! :دی با اجازه من هم نظرمو بگم. :دی
سوال آقا کیان تمام محتوای عنوان تاپیک (دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?13-دوربین-عکاسی-مناسب-عکاسی-نجومی/page38)) رو در بر میگیره و بنابراین بنظر من هم بهتره آقا کیان کل تاپیک رو از اول مطالعه کنند و بعد باقیمانده موارد گنگ و مبهمشون که در تاپیک توضیح داده نشده بود اینجا بپرسند. :)

Kian SHams
02-27-2013, 07:42 PM
باز هم سلام
از این که سوالم خیلی کلی بود عذر می خواهم..!:thumbsup:
من کم بیش 28 صفحه پیش رو خوندم و چیزی دست گیرم نشد و فکر نمی کنم لازم باشه همش رو بخوانم..!
دوربین من
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-IXUS-230 HS-PowerShot-ELPH-310-HS&Type=Specifications#Tab است (با مشخصاتی کامل)
و
نوع عکس برداری مورد نظر من عکس برداری از سطح ماه است

امیدوارم که به خاطر سوال قبلی خیلی ناراحت :serious business: نشده باشید...............................!

mohsen4465
02-27-2013, 09:43 PM
باز هم سلام
از این که سوالم خیلی کلی بود عذر می خواهم..!:thumbsup:
من کم بیش 28 صفحه پیش رو خوندم و چیزی دست گیرم نشد و فکر نمی کنم لازم باشه همش رو بخوانم..!
دوربین من
http://www.digikala.com/?Products=DigitalCamera&Product=DigitalCamera-Canon-IXUS-230 HS-PowerShot-ELPH-310-HS&Type=Specifications#Tab است (با مشخصاتی کامل)
و
نوع عکس برداری مورد نظر من عکس برداری از سطح ماه است

امیدوارم که به خاطر سوال قبلی خیلی ناراحت :serious business: نشده باشید...............................! ماه یکی از ساده‌ترین اجرام برای عکاسی نجومی هست. در ساده‌ترین روش میتونید دریچه لنز دوربینتون رو پشت چشمی تلسکوپتون قرار بدید و شاتر رو فشار بدید (عکاسی آفوکال). این روش فقط برای اجرام پرنور مانند ماه، و سیارات کاربرد داره و برای ثبت ستارگان، کهکشان‌ها و سحابی‌ها حداقل به یک دوربین حرفه‌ای (SLR یا DSLR) با مقری مخصوص عکاسی احتیاج دارید.

با تنظیمات صحیح حالت عکسبرداری میتونید عکس‌های آفوکال خوبی بگیرید. به پست های این تاپیک یه نگاهی بندازید: عکاسی از ماه (http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?756-عکاسی-از-ماه)

sinaxex
03-05-2013, 06:05 PM
دوستان قیمت دوربین داره خوب میاد پایین من هم تصمیم گرفتم یک بادی جدید تر بخرم. به نظر دوستان بین 650 دی و 60 دی کدام مناسب تر هست؟ ( کاربرد عکاسی بنده عکاسی از طبیعت و مناظر شهری و خاص عکاسی شب و نجومی)
650 دی قابلیت hdr دارد و همین طور ال سی دی تاچ ولی خوب 60 دی سیستم فوکوس اش 9 کراس هست در مقابل 650 دی که تک کراس هست!

پیمان اکبرنیا
03-06-2013, 08:02 PM
دوستان قیمت دوربین داره خوب میاد پایین من هم تصمیم گرفتم یک بادی جدید تر بخرم. به نظر دوستان بین 650 دی و 60 دی کدام مناسب تر هست؟ ( کاربرد عکاسی بنده عکاسی از طبیعت و مناظر شهری و خاص عکاسی شب و نجومی)
650 دی قابلیت hdr دارد و همین طور ال سی دی تاچ ولی خوب 60 دی سیستم فوکوس اش 9 کراس هست در مقابل 650 دی که تک کراس هست!

فکر کنم 60دی بهتر باشه :) کلا از نظر نجومی هم خوبه چون نویز نسبتا کمی داره :)

SSgumS
03-09-2013, 07:44 PM
سلام دوستان
میخوام بدونم که کلا بین دوربین های 3 رقمی و 2 رقمی کانن چه فرقی وجود داره؟ چون من میدیدم برای مثال بین 60دی و 650دی از لحاظ امکانات تفاوتی وجود نداشت حتی اندازه سنسور، نوع سنسور، مگاپیکسل و ....... هایشان دقیقا عین هم بود و تقریبا از لحاظ مشخصات فنی با هم برابر بودن! اما با این حال 650دی سه رقمیه (دی اس ال آر های مبتدی) ولی 60دی دو رقمی (دی اس ال آر های نیمه حرفه ای) و 500 هزار تومن هم اختلاف قیمتشون است! این 650دی و 60دی فقط مثال بود و میخوام پاسختون کلی باشه.
باتشکر

farshad
03-10-2013, 05:21 AM
سلام دوستان
میخوام بدونم که کلا بین دوربین های 3 رقمی و 2 رقمی کانن چه فرقی وجود داره؟ چون من میدیدم برای مثال بین 60دی و 650دی از لحاظ امکانات تفاوتی وجود نداشت حتی اندازه سنسور، نوع سنسور، مگاپیکسل و ....... هایشان دقیقا عین هم بود و تقریبا از لحاظ مشخصات فنی با هم برابر بودن! اما با این حال 650دی سه رقمیه (دی اس ال آر های مبتدی) ولی 60دی دو رقمی (دی اس ال آر های نیمه حرفه ای) و 500 هزار تومن هم اختلاف قیمتشون است! این 650دی و 60دی فقط مثال بود و میخوام پاسختون کلی باشه.
باتشکر

سلام بر شما

قبلا در این مورد سوال شده بود و توضیح هم دادم خدمت دوستان.مجددا عرض میکنم:

همیشه هم این طور نیست که یک دورقمی بهتر از سه رقمی باشد.در مورد این دو دوربین هم ۶۵۰ به مراتب شارپ تر از ۶۰ است و همچنین رفتار اون در مورد نویز گیری هم در بعضی موارد بهتر است.اما ۶۰ امکاناتی دارد که باعث می شود برای بعضی افراد بهتر باشد.به طور کلی کارخانه برای تولید دوربین شرایط استفاده کننده را در نظر می گیرد.به عنوان مثال یک وانت کاپرای چینی در حال حاضر حدود ۷۰ میلیون قیمت دارد و برای حمل بار مناسب است اما هیچ وقت لذت سواری یک ۲۰۶ اتومات را به شما نمی دهد و همچنین از نظر کیفیت نیز در بعضی موارد پائبن تر است و اینکه کدامیک برای خرید بهتر است به نوع استفاده مربوط می شود.حال نمی توان برای کسی که قصد خرید دوربین دارد بدون در نظر گرفتن نوع استفاده مدل گران تر را توصیه کرد.یکی از مواردی که در ۶۰ وجود دارد و برای خود من خیلی کاربرد دارد و نداشتنش نقص حساب می شود وجود نمایشگر دوم روی بدنه است و همچنین دسترسی سریع و اسان به بعضی پارامترها.و موارد اختلاف دیگر در تعداد عکس پیاپی و داشتن نقاط فوکوس بهتر و ...که شاید برای نوع عکاسی فرد دیگری مزیت به حساب نیاید.

موفق باشید

mahdiahmadirad
03-28-2013, 11:33 AM
باسلام.
دوست عزیز تفافت اصلی میان دو برند سطح آماتوری بازار دوربین های دیجیتال یعنی Canon EOS 600D و Nikon D 5100 این است که
تعداد لنز های سازگار با 600D بیشتره اما در عوض D5100 در ایزو های بالا تر نویز رنگی کمتری داره.
همچنین 600D از نمایشگری چرخده بهره می بره که در بعضی از سبک های عکاسی از طبیعت می تونه بسیار کارساز باشه
زیرا در بعضی از حالت ها دوربین در شرایطی قرار می گیره که حالت آن با زاویه دید چشم انسان سازگار نیست.
خلاصه عکاسان طبیعت را از گردن درد های بی خودی که تجربه می کنند خلاص می کنه!
دوربین 600D از پرازشگر بسیار قدرتمند Digik 4 بهره می بره که سر عت زیادی رو در عکسبرداری پیاپی به دوربین میده.
اما در عوض D5100 در دست خوش ساخت تر حس می شه که فکر نکنم این بتونه کمکی به عکاسان طبیعت بکنه.
من زیاد از بر تری های D5100 نسبط به 600D آگاه نیستم و اطلاعاتم در همین حد بود ولیCanon EOS 600D
رو بدلیل داشتن نمایشگر چرخنده به شما پیشنهاد میدم.
حالا شما باید با توجه به نیازی که از عکاسی و انتظاراتی که از دور بین دارید ، دوربین مناسب خود را انتخاب کنید.

سلام، می‌خواستم توضیحات شما رو اصلاح کنم که مدل D5100 نیکون دارای نمایش‌گر چرخنده هست و از نظر امکانات هم تقریبا در همه‌ی موارد از مدل رقیب خودش یعنی 600D بالاتر یا برابر هست. صرفا جهت اطلاع: http://bit.ly/iRjuNF

Hojjat Zafarkhah
03-28-2013, 11:51 AM
نیکون و عکاسی در شب...
یه مقاله جالبیه در مورد دوربین های نیکون که در شب استفاده میشه...
دست و پا شکسته ترجمه کردم واسم خیلی جالب بود...اگه کسی از دوستان اینو ترجمه کنه خیلی خوب میشه...

nikon night photography shootout (http://www.davidkinghamphotography.com/blog/2013/3/nikon-night-photography-shootout?fb_action_ids=599759490053301)

Soroush Samadi
04-14-2013, 03:49 PM
سلام دوستان
برای عکاسی نجومی بین این دو دوربین کدوم بهتره؟ممنون میشم دلیلش رو هم بدونم

Canon EOS 60D 18 55

Canon EOS 650D 18 200

s_karam76
04-14-2013, 05:16 PM
سلام
من میخوام یه دوربین بگیرم که هم برای عکاسی معمولی و هم عکاسی نجومی کاربرد داشته باشه
تا 2.5میلیون هم میتونم بخرم
خوش حال میشم که یه دوربین با این خصوصیات رو بهم معرفی کنید

Kianoosh.S
04-14-2013, 05:27 PM
سلام آقا سروش
60d دوربین بهتری هست. به هر حال از خانواده دو رقمی کنون. کیفیت ساخت بهتر بدنه و سنسوری داره و یه نکته اش رو من مهم میدونم بین ایندو و اون اینکه تغییرات iso بهتر قابل تنظیم . مثلا در 60d ایزوی 2500 رو هم داریم (از ایزوی 100 نمیپره 200، چندتا ایزوی اون وسطا داره. همینطور برای ایزوهای بالاتر)

در ضمن لنز 200 - 18 که اصلا برای کار عکاسی و بخصوص نجومی مناسب نیست.

Soroush Samadi
04-14-2013, 07:53 PM
سلام آقا سروش
60d دوربین بهتری هست. به هر حال از خانواده دو رقمی کنون. کیفیت ساخت بهتر بدنه و سنسوری داره و یه نکته اش رو من مهم میدونم بین ایندو و اون اینکه تغییرات iso بهتر قابل تنظیم . مثلا در 60d ایزوی 2500 رو هم داریم (از ایزوی 100 نمیپره 200، چندتا ایزوی اون وسطا داره. همینطور برای ایزوهای بالاتر)

در ضمن لنز 200 - 18 که اصلا برای کار عکاسی و بخصوص نجومی مناسب نیست.
سلام
به نظر من لنز خیلی تو عکس تاثیر بیشتری داره تا بادی!
بین این دو بادی هم از لحاظ نویز تو عکاسی نجومی زیاد تغییری وجود نداره،دوربین 650d صفحه ی لمسی داره و در عکاسی معمولی میتونه خیلی کمک کنه.اینطور نیست؟
یه سوال دیگه اینکه من از خیلی ها شنیدم لنز 200 18 خیلی لنز خوبیه هم برای عکاسی معمولی و هم نجومی!
میشه دلیلتون رو بگید که این لنز خوب نیست؟
ممنون

Kianoosh.S
04-14-2013, 08:22 PM
بله درسته. لنز خوب خیلی تاثیر داره. بادی خوب هم همینطور.

در مورد لنز 200 - 18 باید بگم که بهترین لنزها، لنزهای پرایم هستن که چون اینجا ایران هست و درآمد علاقمندای عکاسی در مقایسه با قیمت این لنزا بســـــــــــــــــــــــ ـــــــیار ناچیز ازش صرف نظر میکنیم. ولی لنز با بازه تغییرات کم هم خیلی خوب جواب میده. لنزی مثل 200 - 18 در عکاسی نجومی جواب نمیده. بخاطر بکار بردن المان های اپتیکی بسیار در ساخت این لنز کاهش نور داریم. مقایسه کنین با لنزی که پرایم باشه.

این خیلی ها که میگین کیا هستن؟ خودشون امتحان کردن؟
من به یکبار تجربه خودم و نظر یکی از معلمای عکاسی نجومیم این حرف و زدم.

Sky_Enthusiast
04-14-2013, 11:10 PM
سلام دوستان
مقرون به صرفه ترین دوربین دیجیتال موجود در بازار با این ویژگی ها چیه:
دامنه قابل تنظیم ISO
قابلیت تنظیم مدت زمان نوردهی تا سرعت های پایین
کاهش نویز قوی
توانایی عکاسی در فرمت Raw

نظر دوستان با تجربه برای شروع عکاسی نجومی با دوربین Canon EOS 600D چیه؟
آیا دوربین مناسبی برای شروع و تقویت مهارتهای عکاسی محسوب میشه یا خیر؟
و همینطور قابلیت ارتقا و لوازم جانبی این دوربین چطوره؟

mh.noori
04-15-2013, 10:07 PM
سلام ...

این سوال ها بارها پرسیده شده ! لطفا تاپیک را خوب مطالعه کنید .
------
دنبال یک لنز قدرتمند باشید !

Sky_Enthusiast
04-16-2013, 11:51 AM
امکانش هست یکی از دوستان لطف کنند و مطلب مرتبط با سوال بنده رو بیان کنند یا کپی کنند.40 صفحه مطلب خوندن واقعا زمان زیادی نیاز داره!اینطور نیست؟!

farshad
04-17-2013, 03:29 PM
امکانش هست یکی از دوستان لطف کنند و مطلب مرتبط با سوال بنده رو بیان کنند یا کپی کنند.40 صفحه مطلب خوندن واقعا زمان زیادی نیاز داره!اینطور نیست؟!

سلام

همون 600d که انتخاب کردید شرایط لازم رو داره.

موفق باشید

ashkan1999
04-20-2013, 12:38 PM
با توجه به اینکه مدل 60da قیمت بسیار بالاتری نسبت به 60d دارد، آیا خریدش به صرف هست و میتوان برای عکاسی روزمره هم از آن استفاده کرد؟

بعد از مودیفای کردن دوربین ها آیا میتوان کماکان از آن برای عکاسی از طبیعت استفاده کرد؟

در صورتی که در آینده بخواهم دوربین را مودیفای کنم، جای خاصی را پیشنهاد میکنید؟ هزینه اش چقدر میشود؟

همینطور برای عکاسی از کهکشانها الزاما به سیستم اتوگایدر برای تصحیح خطای موتور های پایه نیاز داریم؟ یعنی عدم وجود این قطعه چقدر خطا تولید میکند؟

اگر کمی در مورد همین موضوع توضیح بدید و اینکه اتوگایدر شامل چه قطعاتی هست و چطور و به کجای پایه متصل میشود ممنون شما خواهم بود.

مهدی ناصری
04-20-2013, 06:37 PM
با توجه به اینکه مدل 60da قیمت بسیار بالاتری نسبت به 60d دارد، آیا خریدش به صرف هست و میتوان برای عکاسی روزمره هم از آن استفاده کرد؟

بعد از مودیفای کردن دوربین ها آیا میتوان کماکان از آن برای عکاسی از طبیعت استفاده کرد؟

در صورتی که در آینده بخواهم دوربین را مودیفای کنم، جای خاصی را پیشنهاد میکنید؟ هزینه اش چقدر میشود؟

همینطور برای عکاسی از کهکشانها الزاما به سیستم اتوگایدر برای تصحیح خطای موتور های پایه نیاز داریم؟ یعنی عدم وجود این قطعه چقدر خطا تولید میکند؟

اگر کمی در مورد همین موضوع توضیح بدید و اینکه اتوگایدر شامل چه قطعاتی هست و چطور و به کجای پایه متصل میشود ممنون شما خواهم بود.
با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز
60Da مخصوص عکاسی نجومی طراحی شده باید شما نیازتون رو بدونید و بر اساس اولویت عکاسی نجومی یا غیر نجومی به خرید دوربین فکر کنید. ضمنا نمی دونم بالاخره 60Da وارد ایران شد یا نه!
در مورد مودیفای به تفضیل قبلا در این تاپیک و سایر موضوعات بحث شده؛ برای اطلاعات کامل به صفحه فیلتر اصلاح کننده (http://wiki.avastarco.com/index.php?title=%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1_%D8 %A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD_%DA%A9%D9%86%D9%86%D8% AF%D9%87) در ویکی نجوم رجوع کنید.
هزینه مودیفای تا پارسال 350 تومن بود، 300 تومن برای فیلتر مودیفای و 50 تومن هم بابت دستمزد. با توجه به اغلب دو برابر شدن قیمت اجناس نجومی وارداتی، احتمالا الآن هزینه مودیفای حدود 700 تومن باشه. کار مودیفای رو موسسه آسمان شب انجام میده و می تونید بهت مودیفای دوربین در اون جا اقدام کنید.

شما برای عکاسی از هر جرمی با تلسکوپ، بستگی به توان مقری که دارید قطعا از یک نوردهی معین به بالا نیاز به اتوگایدر خواهید داشت که کاملا این نوردهی معین وابسته به مهارت قطبی کردن و نوع مقر هست. اما برای ردیابی صحیح در نوردهی های طولانی وجود اتوگایدر لازمه.
اتوگایدر یک دوربین کوچک هست که به تلسکوپ فرعی با اندازه کوچکتر نسبت به اپتیک اصلی متصل میشه، و با یک سیم هم با مقر مرتبط هست. با تصویر برداری از درون تلسکوپ فرعی (گاید اسکوپ)، دستورات تصحیح رو به مقر می فرسته و مقر با اجرای فرمان ها خطای ردیابی رو به حداقل می رسونه.

سلام دوستان
مقرون به صرفه ترین دوربین دیجیتال موجود در بازار با این ویژگی ها چیه:
دامنه قابل تنظیم ISO
قابلیت تنظیم مدت زمان نوردهی تا سرعت های پایین
کاهش نویز قوی
توانایی عکاسی در فرمت Raw

مواردی رو که فرمودید خیلی از دوربین ها دارن و نسبی هم هست. یعنی کاهش نویز قوی درخواست تمام عکاس هاست، اما بستگی داره که شما چقدر قصد هزینه کردن دارید. مثلا می تونید 5D MII بخرید که نویز خیلی کمی داره اما قیمتش خیلی خیلی زیاده. شما باید هزینه مورد نظر رو هم بدونید و بعد گزینه بهتر رو انتخاب کنید.

-----------------------------------------------
نکته: سوالات تکراری در این تاپیک داره خیلی زیاد میشه، لطفا کاربرانی که سوال می پرسند ابتدا به صفحات قبلی هم توجه کنند. مثلا همین مودیفای رو مطمئنم شخصا خودم تا به حال بار ها در همین تاپیک توضیح دادم.

behnood
04-26-2013, 10:25 PM
سلام دوستان
من میخوام یه لنز خوب برای دوربینم بگیرم چون راستش برای دوربین فول فریمم فقط یه ۱۴ میلیمتر دارم . یه ۲۴-۷۰ تایپ یک پیدا کردم سه چهار بار بیشر روی دوربین نرفته قیمتش هم مناسبه ، می ارزه بخرمش ؟ بیشتر برای عکاسی نجومی می خوام.

farshad
04-27-2013, 08:13 PM
سلام دوستان
من میخوام یه لنز خوب برای دوربینم بگیرم چون راستش برای دوربین فول فریمم فقط یه ۱۴ میلیمتر دارم . یه ۲۴-۷۰ تایپ یک پیدا کردم سه چهار بار بیشر روی دوربین نرفته قیمتش هم مناسبه ، می ارزه بخرمش ؟ بیشتر برای عکاسی نجومی می خوام.

سلام بر شما

اصولا برای عکاسی نجومی لنز پرایم بهتره ولی از نظر واید بودن ( بر روی فول فریم ) و گشودگی دیافش بد نیست.

اینکه میفرمائید سه یا چهار بار بر روی دوربین بسته شده ملاک نیست٬ ملاک تعداد شاتی هست که زده چون شاید ۴ بار بسته شده باشه و هر بار ۲۰۰۰۰ شات زده باشه!!!

toraj1358
04-30-2013, 08:22 AM
سلام آوائي هاي عزيز:67:
1-در مورد وب كم هايي جهت عكس برداري از سيارات مقالاتي در مورد دو نوع وب كم ساخت شركتهاي فيليپس و اوريون مطالبي خوندم
مدل هاي (Philips Pc Vc 740K Toucam pro و orion star shoot III )
از دوستان كسي با اين مدل ها كار كرده؟
وضعيت كيفيت تصوير رزوليشن عمق بيت و .. آيا مورد مشابه و ارزانتر براي جايگزيني با دو مدل بالا (آخه قيمت بالايي دارن مورد هاي بالا) در بازار پيدا ميشه؟و آيا ارزش دارد آنها را خريد
2- عكسي از ماه و خورشيد در مقاله اي توسط تلسكوپ ماكستوف - كاسگرين اوريون Apex با قطر 90 ميليمتر گرفته شده بود كه از كاهنده فاصله كانوني اوريون با ضريب 0.5X استفاده شده بود
سوال؟
در مورد ماكستوف ها مگر كاهنده فاصله كانوني وجود دارد؟
. آيا استفاده از اين كاهنده فاصله كانوني براي ماكستوف 180 ميليمتري اسكاي واچر عدد اف 15 رو به حدود 7.5 كاهش ميده؟و اگر پاسخ مثبت است استفاده از اين كاهنده ميتوانيم با اين تلسكوپ به عكاسي اعماق بپردازيم؟ميدان ديد هم دو برابر ميشه و 4 برابر سريعتر؟:دی:دی

s_karam76
05-10-2013, 04:13 PM
سلام به همه
یک سوال اساسی و مهم برای من
من علاقه ی زیادی به عکاسی (هم نجومی و هم معمولی)دارم و تا حالا دوره یا کلاس خاصی هم نرفتم(حتی یه کتابم برای عکاسی نخوندم)
حالا من باید با چه دوربینی شروع کنم(تا 2.5 میلیون هم میتونم هزینه کنم)؟
آنالوگ یا دیجیتال؟

farshad
05-10-2013, 07:11 PM
سلام به همه
یک سوال اساسی و مهم برای من
من علاقه ی زیادی به عکاسی (هم نجومی و هم معمولی)دارم و تا حالا دوره یا کلاس خاصی هم نرفتم(حتی یه کتابم برای عکاسی نخوندم)
حالا من باید با چه دوربینی شروع کنم(تا 2.5 میلیون هم میتونم هزینه کنم)؟
آنالوگ یا دیجیتال؟

سلام

معمولا بیشتر اموزشگاه ها برای شروع انالوگ رو توصیه میکنن به چند دلیل:

یکی اینکه برای شروع ارزان قیمت هستش

یکی دیگه اینکه ساختمان دوربین انالوگ برای اموزش مناسب هست ( داشتن سیستم های مکانیکی اینه و منشور و ... )

...

با توجه به اینکه شما هزینه نسبتا خوبی در نظر گرفتید و همچنین دوربین های DSLR امروزی درست مثل دوربین های انالوگ عمل میکنن من به شما یک DSLR از نوع canon یا nikon توصیه میکنم که گرفتاری های چاپ عکس رو هم نداشته باشید ( هر چند شیرینی های خاص خودش رو داره ولی متاسفانه این روزها سخت و هزینه بره )

با توجه به این توضیحات و هزینه ای که در نظر گرفتید:

http://www.afrangdigital.com/pages/ProductViewDetailPage.aspx?ProductID=1369&CateID1=1

s_karam76
05-10-2013, 08:09 PM
در مورد 600d با لنز 18-55 یا18-135 نظرتون چیه؟

farshad
05-11-2013, 07:12 PM
در مورد 600d با لنز 18-55 یا18-135 نظرتون چیه؟

خیلی تفاوت نمیکنه با انتخاب قبلی.ولی لنز ۵۵-۱۸ بهتره

صادق مقامی
05-12-2013, 04:16 PM
سلام دوستان.میخواستم بدونم دوربین nikon d3100 برای شروع عکاسی نجومی مناسب هست یا نه؟

s_karam76
05-13-2013, 06:48 AM
سلام دوستان.میخواستم بدونم دوربین nikon d3100 برای شروع عکاسی نجومی مناسب هست یا نه؟
منم می خوام دوربین بخرم و بعد از کلی تحقیق و پرس و جو نظر بیشتر افراد بر دوربین ها کنون بود و من که بیشتر تحقیق کردم نظرم اینه که 650D Canon بگیرم با لنز Samyang 14mm
این فیلم رو حتما ببین
مقایسه Canon 650D و Nikon D3200
http://tv.digikala.com/Video/Review/DigitalCamera/650D-vs-D3200
در ضمن فیلم های دیجی کالا رو هم حتما ببین
http://tv.digikala.com/Index/DigitalCamera/2

Arash.ra
05-27-2013, 04:12 PM
سلام . من بدجوری تو انتخاب میان nikon d5100 و canon eos 600d گیر کردم. لطفا کمک کنید.
( بودجه من 2 تومن است اگر دوربین بهتری می شناسید لطفا معرفی کنید)

sinaxex
06-01-2013, 01:14 PM
سلام . من بدجوری تو انتخاب میان nikon d5100 و canon eos 600d گیر کردم. لطفا کمک کنید.
( بودجه من 2 تومن است اگر دوربین بهتری می شناسید لطفا معرفی کنید)
دی 5100 به مراتب نویز به سیگنال کمتری دارد و برای عکاسی نجومی قطعا مناسب تر هست

sasan20oo20
06-09-2013, 06:58 PM
سلام دوستان امیدوارم خوب باشین راستش یه سری اطلاعات در مورد این دوربین زیر میخواستیم ....

خیلی خوشحال میشم کمکم کینین ... یه دست دومش رو پیدا کردم به نظرم قیمت مناسبی داره حدود 950 تومن در مورد این هم نظر میخوام ....

Nikon D60

http://www.bythom.com/Images/D60with18-55.jpg

راستی فعلا عکسش رو دیدم واسه یکی از دوستان شهرستانی هستش ولی تا اونجایی که من میدونم لنز کیتش این نیست گشتم یه عکسی که لنزش شبیه اون بود رو گذاشتم ... خواهشا بگین لنزش هم چیه اونم نمیدونم :))

با تشکر فراوان موفق و اسمانی باشید

farshad
06-09-2013, 08:15 PM
سلام دوستان امیدوارم خوب باشین راستش یه سری اطلاعات در مورد این دوربین زیر میخواستیم ....

خیلی خوشحال میشم کمکم کینین ... یه دست دومش رو پیدا کردم به نظرم قیمت مناسبی داره حدود 950 تومن در مورد این هم نظر میخوام ....

nikon d60

http://www.bythom.com/images/d60with18-55.jpg

راستی فعلا عکسش رو دیدم واسه یکی از دوستان شهرستانی هستش ولی تا اونجایی که من میدونم لنز کیتش این نیست گشتم یه عکسی که لنزش شبیه اون بود رو گذاشتم ... خواهشا بگین لنزش هم چیه اونم نمیدونم :))

با تشکر فراوان موفق و اسمانی باشید

سلام ساسان جان

تا جایی که میدونم یکی از دوربین های معروف نیکون هست و فکر میکنم معادل دو رقمی های کنون باشه مثل 40d ولی چیزی که مهمتره لنزش هست.ببین با چه لنزی قراره بهت بده و بعدا تصمیم گیری کن.اگه بیشتر برای عکاسی نجومی میخوای لنزش مهمه و خودت بهتر میدونی چه مشخصاتی باید داشته باشه ... ( واید و سریع و ... )

sasan20oo20
06-10-2013, 10:39 AM
سلام ساسان جان

تا جایی که میدونم یکی از دوربین های معروف نیکون هست و فکر میکنم معادل دو رقمی های کنون باشه مثل 40d ولی چیزی که مهمتره لنزش هست.ببین با چه لنزی قراره بهت بده و بعدا تصمیم گیری کن.اگه بیشتر برای عکاسی نجومی میخوای لنزش مهمه و خودت بهتر میدونی چه مشخصاتی باید داشته باشه ... ( واید و سریع و ... )
خیلی ممنون اقای شبستری تا اونجایی که من فهمیدم این دوربین یکم ضعیف هستش هم توی سنسور ( مگاپیکسلش ) هم توی سرعت های شات ( شات های پشت سر هم ) مثل اینکه فقط میتونه 3 شات در هر ثانیه بگیره ... ولی خب قیمت مناسبش منو داره وسوسه میکنه .... چون با این قیمت نمیشه حتی یه 1100 دست دوم هم خرید .....

دلیل این قیمت مناسب رو نمیدونم ... شاید دوربین زیاد سرپا نیست .... شک دارم بهش

از یه کسی که خودش نیکون داره پرسیدم گفت نسبت به 550 کنون کمی ضعیف تر هست ....
ولی خب لنزی روش ارائه میشه خیلی به نظر خوب میاد بیشتر در مورد اون اطلاعات میخواستم باید ازش بپرسم لنزش چیه ....

بازم ممنون ...

payam57
06-30-2013, 12:55 AM
درود بر دوستان نازنین اوا استار
دوستان نظرتون راجع به nikonD7100 چی ؟و چه لنزی برای این دوربین جهت عکاسی نجومی ایده ال است؟ سپاسگذارم

cosmology
07-12-2013, 12:23 PM
سلام بر دوستان
به نظر شما دوربین canon 60D برای عکاسی نجومی اعماق آسمان مناسبه؟ نویزش کمه؟ اگر برای عکاسی معمولی یا عکاسی های نوع دیگر نجومی هم بخواهیم ازش استفاده کنیم چه لنزی رو پیشنهاد می دهید؟ برای عکاسی اعماق آسمان با تلسکوپ که نیازی به لنز نیست؟ لوازم دیگری که مورد نیاز عکاسی اعماق آسمان هست چیه؟
متشکرم.

farshad
07-12-2013, 02:38 PM
سلام بر دوستان
به نظر شما دوربین canon 60D برای عکاسی نجومی اعماق آسمان مناسبه؟ نویزش کمه؟ اگر برای عکاسی معمولی یا عکاسی های نوع دیگر نجومی هم بخواهیم ازش استفاده کنیم چه لنزی رو پیشنهاد می دهید؟ برای عکاسی اعماق آسمان با تلسکوپ که نیازی به لنز نیست؟ لوازم دیگری که مورد نیاز عکاسی اعماق آسمان هست چیه؟
متشکرم.

سلام

بله برای عکاسی نجومی مناسبه.علاوه بر دوربین و تلسکوپ نیاز به یک T-Ring دارید برای اتصال دوربین به تلسکوپ و یک ریموت کنترل.

برای عکاسی غیر نجومی هم بسته به نوع عکاسی لنزهای مختلفی نیاز دارید ولی یک لنز همه کاره اگر برای شروع بخواید توصیه من به شما canon 24-105 L f/4 Is حدود 3 میلیون و اگه ارزون تر بخواید canon 15-85 f/3.5-5.6 Is حدود 2 میلیون تومن.

موفق باشید

cosmology
07-12-2013, 04:23 PM
خیلی متشکر که پاسخ دادید
لنز 18-135 لنز مناسبیه؟
یا لنز 18-55؟
کاربرد این لنز ها چیه؟
برای کاربرد های مختلف مثلا عکاسی نزدیک،دور عکاسی لندسکیپ و ... چه لنز هایی وجود داره و رنج قیمتشون چجوریه؟
راستی من دوربین نخریدم ولی می خوام بخرم توی همون قیمت های 60d و پایین تر دوربین بهتری از 60d برای عکاسی نجومی وجود داره؟
توی دوربین های نیکون چطور؟
خیلی متشکر.

SAEED560
07-18-2013, 09:44 AM
سلام
من قصد خرید دوربین کنون 1100d رو دارم به نظر شما این دوربین می تونه کارامد باشه و یا میشه با استفاده از لنز های مختلف کیفیت عکاسیشو بالا تر برد . تو پرانتز می گم به درد عکاسی نجومی میخوره یا هنوز باید پول جمع کنم.
http://up.avastarco.com/images/dlq4qlef5hpigbvhuqx1.jpg

Arash.ra
07-18-2013, 11:29 AM
با سلام . در صفحات اول این موضوع خواندم که سیستم کنترل نویز دوربین های نیکون ستاره ها را به عنوان نویز تشخیص میده. مخواستم بدونم این در همه دوربین های این شرکت وجود داره یا خیر.:39:
و دیگر این که اگر کسی تجربه کار نجومی با دوربین nikon d5100 داره ممنون میشم نظرش رو درباره این دوربین بدونم زیرا قصد خرید این دوربین را دارم و میخوام که عکاسی نجومی بکنم.

Kianoosh.S
07-18-2013, 05:26 PM
سلام
من قصد خرید دوربین کنون 1100d رو دارم به نظر شما این دوربین می تونه کارامد باشه و یا میشه با استفاده از لنز های مختلف کیفیت عکاسیشو بالا تر برد . تو پرانتز می گم به درد عکاسی نجومی میخوره یا هنوز باید پول جمع کنم.
http://up.avastarco.com/images/dlq4qlef5hpigbvhuqx1.jpg

سلام علیکم آقا سعید

این دوربین بدرد عکاسی نجومی نمیخوره. یه دوربین 4 رقمیه. من الان قیمتشو چک کردم . واقعا اگر میخواین عکاسی نجومی و شروع کنین توصیه میکنم پولاتونو بیشتر جمع کنین :دی الان این دوربین حدودا 1350000 تومان قیمت داره. ارزون بودن این دوربین دلایل واضحی داره. به شما پیشنهاد Canon EOS 60D رو میدم. یا 600D . اگه یکم صبر کنید هم نتایج کار با دوربین جدید 70D هم معلوم میشه. ولی در حال حاضر همون 60D خوبه.

farshad
07-19-2013, 07:01 PM
با سلام . در صفحات اول این موضوع خواندم که سیستم کنترل نویز دوربین های نیکون ستاره ها را به عنوان نویز تشخیص میده. مخواستم بدونم این در همه دوربین های این شرکت وجود داره یا خیر.:39:
و دیگر این که اگر کسی تجربه کار نجومی با دوربین nikon d5100 داره ممنون میشم نظرش رو درباره این دوربین بدونم زیرا قصد خرید این دوربین را دارم و میخوام که عکاسی نجومی بکنم.

سلام

میشه دقیقا بگید کدوم صفحه؟!

mehrshop
07-20-2013, 11:12 PM
با عرض سلام به دوستان عزيز.من يه دوربين آنالوگ nikon EM ديدم.ميخواستم بدونم قيمتش تو چه رنجي هست؟ميشه برا عکاسي نجومي استفاده کرد؟ممنون ميشم

محمد سروش
07-20-2013, 11:58 PM

منم این موضوع رو شنیدم ( توی کتاب DSLR astrophotography هم نوشته ) ولی فکر میکنم مربوط به دوربین های قدیمی تر نیکون باشه

mh.noori
07-23-2013, 11:01 PM
در مورد نیکون، بنده عرض کرده بودم ! اگر عکاسی دیپ اسکای نمی کنید، مشکلی با نیکون ندارید . ( کلا من مشکلی با نیکون ندارم )

جهت دیپ اسکای 40d در سنسورهای کراپدار و60d جهت انواع دیگر عکاسی نجومی خوب عمل می کنند .

mehrshop
07-24-2013, 12:22 AM
با عرض سلام به دوستان عزيز.من يه دوربين آنالوگ nikon EM ديدم.ميخواستم بدونم قيمتش تو چه رنجي هست؟ميشه برا عکاسي نجومي استفاده کرد؟ممنون ميشم

Arash.ra
07-24-2013, 12:20 PM
سلام

سلام بر شما

متاسفانه یادم نمیاد هرچی هم میگردم پیداش نمی کنم (تاپیک 42 صفحه است خب)

آیا این ایراد در nikon d5100 هم وجود دارد.

من یکی دو هفته دیگه میخوام بخرم. لطفا راهنمایی کنید.

s_karam76
07-24-2013, 05:13 PM
من یه دانش آموز ساله هستم
قصد خرید دوربین در حد600d یا 650d دارم
نمیدونم چرا ولی یه چیزی تو وجودم میگه دوربین نخر
از طرفی علاقه وحشتناکی به عکاسی حرفه ای دارم مخصوصا نجومی
به نظر شما خریدن دوربین تو این موقعییتی که من هستم درسته؟
آیا میتونم استفاده کافی رو بکنم؟
سفر هم زیاد میرم مخصوصا به طبیعت بکر
عکس هایی که میگیرم فایدشون چیه؟
آیا توی گالری ها و نمایشگاه ها میتونم شرکت کنم؟
میدونم که خیلی زیاد شده
واقعا تو این موقعییت کسی جز شما رو ندارم که کمکم کنه
خیلی ممنون

مهدی ناصری
07-24-2013, 06:24 PM
من یه دانش آموز ساله هستم
قصد خرید دوربین در حد600d یا 650d دارم
نمیدونم چرا ولی یه چیزی تو وجودم میگه دوربین نخر
از طرفی علاقه وحشتناکی به عکاسی حرفه ای دارم مخصوصا نجومی
به نظر شما خریدن دوربین تو این موقعییتی که من هستم درسته؟
آیا میتونم استفاده کافی رو بکنم؟
سفر هم زیاد میرم مخصوصا به طبیعت بکر
عکس هایی که میگیرم فایدشون چیه؟
آیا توی گالری ها و نمایشگاه ها میتونم شرکت کنم؟
میدونم که خیلی زیاد شده
واقعا تو این موقعییت کسی جز شما رو ندارم که کمکم کنه
خیلی ممنون
سلام دوست عزیز :)
من هم دانش آموز سال اول دبیرستان هستم و یک سال و نیمه که عکاسی نجومی می کنم، نمی دونم دقیقا منظور شما از اینکه "می تونید استفاده کافی رو بکنید" یا "یه چیزی از درون میگه" دقیقا چیه، اما با توجه به تجربه شخصی خودم به شما توصیه می کنم اگر توانایی خرید ابزار و مهم تر از اون واقعا "علاقه" به عکاسی نجومی دارید کار عکاسی رو شروع کنید.
نکته مهم اینه که به قصد شرکت در گالری و نمایشگاه ها عکاسی نکنید، چون در این صورت باید مطمئن بود که این نوع علاقه زود گذر هست. باید به خاطر علاقه واقعی خودت فعالیت کنی.
البته شما می تونی هر چقدر که می خوای پیشرفت کنی و در گالری ها هم شرکت داشته باشی.
بحث نوع ابزار شما یه موضوع جداست که باید با توجه هزینه و فعالیت مورد نظر انتخاب بشه.

s_karam76
07-25-2013, 01:07 AM
حالا از این بحث ها که بگذر مشکل بعدی اینجاست که عکاسی حرفه ای رو با دوربین های آنالوگ(slr) شروع کنم یا دیجیتال(d-slr)؟
بعضی از از عکاسا میگن که یه سال با دوربین های آنالوگ تجربه کسب کن بعد با دیجیتال
یه عده دیگه هستن که بااین نظر موافقن اما میگن که چاپ کردن عکس و ...(مشکلات دوربین های آنالوگو که خودتون میدونین) و پیدا کردن فیلم های با حساسیت بالا(فک کنم به iso تو دوربین های آنالوگ میگن asa آره؟!) خیلی سخته و تو اون یه سال از عکاسی خسته میشی
حالا من موندم که چطوری شروع کنم
هم اکنون نیازمند یاری سبز شما هستیم

مهدی ناصری
07-25-2013, 02:23 AM
حالا از این بحث ها که بگذر مشکل بعدی اینجاست که عکاسی حرفه ای رو با دوربین های آنالوگ(slr) شروع کنم یا دیجیتال(d-slr)؟
بعضی از از عکاسا میگن که یه سال با دوربین های آنالوگ تجربه کسب کن بعد با دیجیتال
یه عده دیگه هستن که بااین نظر موافقن اما میگن که چاپ کردن عکس و ...(مشکلات دوربین های آنالوگو که خودتون میدونین) و پیدا کردن فیلم های با حساسیت بالا(فک کنم به iso تو دوربین های آنالوگ میگن asa آره؟!) خیلی سخته و تو اون یه سال از عکاسی خسته میشی
حالا من موندم که چطوری شروع کنم
هم اکنون نیازمند یاری سبز شما هستیم
درسته بعضی ها معتقد به شروع عکاسی با آنالوگ هستن، خود من هم با آنالوگ معمولی که هیچی، با آنالوگ دست ساز شروع کردم. اما واقعیت اینه که اگر شما الآن با آنالوگ شروع کنید، نه ادیت رو یاد می گیرید، نه فیلم با حساسیت بالا پیدا می کنید، مشکلات چاپ هم که وجود داره و موارد دیگه ای که به نظر من اگر می تونید برای یک دوربین خوب هزینه کنید، نظر شخصی من خرید دی اس ال آر هست.
شروع کار با آنالوگ مزایایی داره از جمله اینکه اگر با آنالوگ بتونید کار کنید کار با دی اس ال آر رو تا حدودی راحت تر پیش می برید. اما خب معایبی هم داره. مهم اینه که اگر قرار هست کسی از ابتدا سراغ دی اس ال آر بره، باید از قبل در مورد عکاسی نجومی و هدفی که داره تحقیق لازم رو بکنه تا به مشکل نخوره و تصور غلطی از عکاسی نجومی نداشته باشه.

s_karam76
07-25-2013, 12:57 PM
اینطور که من برداشت میکنم ،باید یه دوره کلاس عکاسی برم .
دوستان اگه کلاسی میشناسن که در سطح بالا درس میدن لطفا معرفی کنن

Arash.ra
07-25-2013, 05:27 PM
سلام

سلام بر شما

متاسفانه یادم نمیاد هرچی هم میگردم پیداش نمی کنم (تاپیک 42 صفحه است خب)

آیا این ایراد در nikon d5100 هم وجود دارد.
من یکی دو هفته دیگه میخوام بخرم. لطفا راهنمایی کنید.

باز هم سلام .
آقا فرشاد ببخشید دیر جوابتون رو میدم .
صفحه 3 بود پست شماره 22 (نمیدونم چرا دفعه قبلی ندیدمش؟):43::blink:
شما که تو عکاسی استاد هستید بگید d5100 خوبه یا اونم این ایراد فاجعه بار را داره.:th_cry:
ممنون میشم کاربر های دیگه هم نظر بدن.:grin:

s_karam76
07-25-2013, 05:30 PM
یه مشکل دیگه هم هست اون اینه که:
کنون یا نیکون؟!!!!
خیلی ها میگن دوربین های کنون بهتره (بیشتر در مورد عکاسی نجومی) بعضی ها هم میگن نیکون
بین Nikon D3200 و Canon 650D کدومش برای عکاسی نجومی بهتره؟

مهدی ناصری
07-25-2013, 05:34 PM
یه مشکل دیگه هم هست اون اینه که:
کنون یا نیکون؟!!!!
خیلی ها میگن دوربین های کنون بهتره (بیشتر در مورد عکاسی نجومی) بعضی ها هم میگن نیکون
بین Nikon D3200 و Canon 650D کدومش برای عکاسی نجومی بهتره؟
برای عکاسی نجومی فقط Canon.
نیکون هم بد نیست اما کنون خیلی بهتره و 99 درصد عکاسان نجومی از کنون استفاده می کنند.

s_karam76
07-26-2013, 12:11 AM
دیروز رفتم یه فروشگاه دوربین (توی کرمانشاه) ، ازمسئولی که اونجا بود پرسیدم که شما چه دوربینی رو برای عکاسی نجومی پیشنهاد میدید(طرف میگفت 7 ساله که تو این کاره)؟
گفت فقط 600d(البته تو رده دوربین های سه رقمی کنون)،
گفتم d3200 چطوره ؟
می گفت خیلی بده ولی d5100 خوبه و عکسای کم نویزی میگیره
لطفا اساتید محترم و با تجربه ها در این عرصه صحت این حرف ها رو بررسی کنند
با تشکر

farshad
07-26-2013, 01:16 AM
باز هم سلام .
شما که تو عکاسی استاد هستید بگید d5100 خوبه یا اونم این ایراد فاجعه بار را داره.:th_cry:

سلام

در مورد این اشکال نیکون فکر کنم بهتره از اقای نوری که مطرح کردن سوال کنید من خیلی اطلاعات در موردش ندارم.ولی همون طور که اقای ناصری هم فرمودن کنون در بین عکاسان نجومی محبوب تر هستش.البته عکسهای بسیار زیبا و حرفه ای در سایت های مختلف از نیکون وجود داره که من فکر میکنم اون نقص اگر هم باشه برای مدل های قدیمی تر بوده.

نکته ای که در انتخاب دوربین برای عکاسی نجومی باید بهش توجه کنید نوع و اندازه سنسور هستش.چگالی سنسور یکی از اصلی ترین موارد در انتخاب دوربین با نویز کمتر هستش.یکی از دلایل محبوبیت canon 40D چگالی سنسور کمترش هست نسبت به رقیبان جدید ترش مثل 60D و این یعنی پیکسل ها در سنسور 40D بزرگتر هستن در نتیجه به زبان ساده قابلیت دریافت نور بیشتری رو دارن.

توصیه میکنم به سراغ کنون برید و با توجه به نیازتون خرید کنید و دنبال مدل جدیدتر نباشید و فکر نکنید هرچی جدید تر باشه بهتره.

موفق باشید

mohammad_reza
07-26-2013, 09:42 AM
باز هم سلام .

جدا از نظر خوب اقا فرشاد در موردنکات فنی دوربین
نظر من چیزه دیگه هست اگه شما واقعا به عکاسی نجومی علاقه مند باشید نباید خودتون رو انقدر درگیر برند دوربین عکاسی کنید
هنر عکاس اینه که عکس خوب بگیره دوربین فقط یک وسیله هست فرقی نمیکنه نیکون باشه یا کانون یا فوجی شما باید بتونی عکس خوبی با دوربین بگیرید
من یک مدته بیشتر از این که عکس بگیرم عکس میبینم
این کار باعث شده بفهمم خیلیا فقط دوربین خوب دارند دلیل نمیشه عکاس خوبی باشن.یک عکس دیدم از یک نفری در یک مجله دوربینشون 5d markll بود با لنز سری L عکسش فاجعه بود من نمیدونم چجوری برای چاپ تایید شد در صورتی که در همون صفحه یک نفر دیگه با 400D یک عکس به مراتب خیلی بهتر گرفته بود که واقعا عالی بود
اگه تازه اول کار هستید نیاز به هزینه خیلی زیاد نیست بهتره اول تجربه کسب کنید

Arash.ra
07-26-2013, 11:29 AM
جدا از نظر خوب اقا فرشاد در موردنکات فنی دوربین
نظر من چیزه دیگه هست اگه شما واقعا به عکاسی نجومی علاقه مند باشید نباید خودتون رو انقدر درگیر برند دوربین عکاسی کنید
هنر عکاس اینه که عکس خوب بگیره دوربین فقط یک وسیله هست فرقی نمیکنه نیکون باشه یا کانون یا فوجی شما باید بتونی عکس خوبی با دوربین بگیرید
من یک مدته بیشتر از این که عکس بگیرم عکس میبینم
این کار باعث شده بفهمم خیلیا فقط دوربین خوب دارند دلیل نمیشه عکاس خوبی باشن.یک عکس دیدم از یک نفری در یک مجله دوربینشون 5d markll بود با لنز سری L عکسش فاجعه بود من نمیدونم چجوری برای چاپ تایید شد در صورتی که در همون صفحه یک نفر دیگه با 400D یک عکس به مراتب خیلی بهتر گرفته بود که واقعا عالی بود
اگه تازه اول کار هستید نیاز به هزینه خیلی زیاد نیست بهتره اول تجربه کسب کنید

حرف شما درست
ولی من میخواهم که بهترین انتخاب را داشته باشم که بعد حسرت نخورم نه این که بخوام زیاد هزینه کنم و بهترین را بخرم بلکه در بین همین دوربین های سطح مبتدی دوربینی را انتخاب کنم که پشیمان نشوم.
و ممنون از شما به خاطر توجهی که به پرسش من داشتید.

radlidea
11-09-2013, 07:21 PM
سلام دوستان,
من قصد دارم تا یک یا دوسال دیگه یک دوربین دیجیتال بگیرم و میخوام برای اینکه تو این مدت بی دوربین نباشم یک آنالوگ بخرم,به نظر شما اینکار به صرفه هست؟

mohsen4465
01-05-2014, 05:17 PM
سلام خدمت عکاسان خوب آوا :)

امروز یه سر به Digikala زدم واسه اینکه رنج قیمت دوربین‌های DSLR رو ببینم. راستش خیلی وقته که قصد خرید یه دوربین حرفه‌ای برای عکاسی نجومی دارم اما قیمت‌های بالای این دوربین‌ها تا به امروز نذاشته بود زیاد بهشون فکر کنم! اما امروز این دوربین (http://www.digikala.com/Product/DKP-5324/Canon-EOS-M-18-55mm-f/3-5-5-6-IS-STM---22mm-f/2-STM-Speedlite-90-EX/دوربین-دیجیتال-کانن-ای-او-اس-ام) بدجوری منو مصمم کرد که بخرمش... و خریدمش (:دی)؛ البته هنوز وجهشو واریز نکردم! فکر کنم نسبت به قابلیت‌هاش ارزونترین دوربین DSLRییه که میشه گیر آورد. قابلیت ذخیره با فرمت خام و نوردهی بالا و ... . حسگرش هم مثل 650D هست. کلاً تو Digikala و همینطور Wikipedia در مورد شباهت زیاد بین این دوربین و 650d گفتن. که با این حساب من حدود 500 تا 600 تومون بنفعم شده (البته بنظر میاد Digikala این دوربین رو بهمراه دوتا لنز و یک فلاش میده که اگه اینجوری باشه باز هم به صرفه‌تره). تنها مشکلی که باهاش دارم Mount لنز دوربینه که نمیدونم T-Ring کنون‌های عادی بهش میخوره یا نه؟

کلاً خواستم بدونم نظر شما در مورد این دوربین چیه؟ بنظرتون می‌ازه پولشو واریز کنم؟ تو Digikala که میگفت نسل جدید دوربین‌های حرفه‌اییه که قیمت پایینی هم دارن. :)

Soroush Samadi
01-05-2014, 06:44 PM

امروز یه سر به digikala زدم واسه اینکه رنج قیمت دوربین‌های dslr رو ببینم. راستش خیلی وقته که قصد خرید یه دوربین حرفه‌ای برای عکاسی نجومی دارم اما قیمت‌های بالای این دوربین‌ها تا به امروز نذاشته بود زیاد بهشون فکر کنم! اما امروز این دوربین (http://www.digikala.com/product/dkp-5324/canon-eos-m-18-55mm-f/3-5-5-6-is-stm---22mm-f/2-stm-speedlite-90-ex/دوربین-دیجیتال-کانن-ای-او-اس-ام) بدجوری منو مصمم کرد که بخرمش... و خریدمش (:دی)؛ البته هنوز وجهشو واریز نکردم! فکر کنم نسبت به قابلیت‌هاش ارزونترین دوربین dslrییه که میشه گیر آورد. قابلیت ذخیره با فرمت خام و نوردهی بالا و ... . حسگرش هم مثل 650d هست. کلاً تو digikala و همینطور wikipedia در مورد شباهت زیاد بین این دوربین و 650d گفتن. که با این حساب من حدود 500 تا 600 تومون بنفعم شده (البته بنظر میاد digikala این دوربین رو بهمراه دوتا لنز و یک فلاش میده که اگه اینجوری باشه باز هم به صرفه‌تره). تنها مشکلی که باهاش دارم mount لنز دوربینه که نمیدونم t-ring کنون‌های عادی بهش میخوره یا نه؟

کلاً خواستم بدونم نظر شما در مورد این دوربین چیه؟ بنظرتون می‌ازه پولشو واریز کنم؟ تو digikala که میگفت نسل جدید دوربین‌های حرفه‌اییه که قیمت پایینی هم دارن. :)
با سلام

من تاحالا عکس نجومی با این دوربین ندیدم و فکر هم نکنم بشه باهاش عکاسی نجومی کرد البته این نظر منه

ولی با این پولی که میخواید برای این بدید میتونید یک 40d دسته دوم تمیز با یک لنز خوب یا 50d دسته دوم تمیز بگیرید با لنز 55-18

با این قیمت نمی ارزه اینو بخرید و حتی میتونید 550d یا 600d بخرید با این پول که خیلی بهتر از این دوربین هست به نظرم :)

farshad
01-05-2014, 06:51 PM

امروز یه سر به Digikala زدم واسه اینکه رنج قیمت دوربین‌های DSLR رو ببینم. راستش خیلی وقته که قصد خرید یه دوربین حرفه‌ای برای عکاسی نجومی دارم اما قیمت‌های بالای این دوربین‌ها تا به امروز نذاشته بود زیاد بهشون فکر کنم! اما امروز این دوربین (http://www.digikala.com/Product/DKP-5324/Canon-EOS-M-18-55mm-f/3-5-5-6-IS-STM---22mm-f/2-STM-Speedlite-90-EX/دوربین-دیجیتال-کانن-ای-او-اس-ام) بدجوری منو مصمم کرد که بخرمش... و خریدمش (:دی)؛ البته هنوز وجهشو واریز نکردم! فکر کنم نسبت به قابلیت‌هاش ارزونترین دوربین DSLRییه که میشه گیر آورد. قابلیت ذخیره با فرمت خام و نوردهی بالا و ... . حسگرش هم مثل 650D هست. کلاً تو Digikala و همینطور Wikipedia در مورد شباهت زیاد بین این دوربین و 650d گفتن. که با این حساب من حدود 500 تا 600 تومون بنفعم شده (البته بنظر میاد Digikala این دوربین رو بهمراه دوتا لنز و یک فلاش میده که اگه اینجوری باشه باز هم به صرفه‌تره). تنها مشکلی که باهاش دارم Mount لنز دوربینه که نمیدونم T-Ring کنون‌های عادی بهش میخوره یا نه؟

کلاً خواستم بدونم نظر شما در مورد این دوربین چیه؟ بنظرتون می‌ازه پولشو واریز کنم؟ تو Digikala که میگفت نسل جدید دوربین‌های حرفه‌اییه که قیمت پایینی هم دارن. :)

سلام

و مبارکتون باشه :)

یک رابط وجود داره برای این دوربین که میشه لنزهای EF و EF-S رو بهش وصل کرد و همچنین T-Ring

اشکالاتی که به این دوربین وارد هست برای عکاسی نجومی:

- عمر کوتاه باطری نسبت به DSLR ها

- عدم پشتیبانی از ریموت کنترل برای نوردهی های طولانی مدت برای عکاسی نجومی . البته فکر میکنم این برنامه ( http://www.magiclantern.fm ) بتونه این مشکل رو برطرف کنه.

ولی در کل نسبت به قیمتش دوربین خیلی خوبیه و من خودم قصد دارم به عنوان دوربین دوم بخرمش چون قیمت یک کامپکت رو داره و کیفیتش و جمع و جور بودنش واقعا وسوسه کنندست :)

موفق باشید

SAEED560
01-12-2014, 12:16 PM
سلام به دوستان نظر میخوام کمک میخوام
به نظر شما دوربین alpa nex-6 سونی برای کار نجومی مناسبه .
یا دوربین nikon d5200

mohsen4465
01-17-2014, 07:28 AM
اشکالاتی که به این دوربین وارد هست برای عکاسی نجومی:

- عدم پشتیبانی از ریموت کنترل برای نوردهی های طولانی مدت برای عکاسی نجومی . با سلام مجدد :)
دوربین یک هفته پیش رسید دستم. البته چون وسط امتحانات بود وقت نکردم باهاش کار کنم. تا اونجایی که الان با خوندن نصف دفترچش فهمیدم از Remote Control هم پشتیبانی می‌کنه. یه چراغ رو بدنش داره که تو دفترچش زده مربوط به Remote Controlش هست. البته خود Remoteش رو فکر کنم جداگونه باید خریداری کرد. راستی یک سوال داشتم. T-ring همون T-mount هست؟ :)

farshad
01-17-2014, 10:45 AM
با سلام مجدد :)
دوربین یک هفته پیش رسید دستم. البته چون وسط امتحانات بود وقت نکردم باهاش کار کنم. تا اونجایی که الان با خوندن نصف دفترچش فهمیدم از Remote Control هم پشتیبانی می‌کنه. یه چراغ رو بدنش داره که تو دفترچش زده مربوط به Remote Controlش هست. البته خود Remoteش رو فکر کنم جداگونه باید خریداری کرد. راستی یک سوال داشتم. T-ring همون T-mount هست؟ :)

سلام

مبارکتون باشه :)

T-Mount همون مبدل تبدیل مانت های مختلف می باشد برای اتصال لنزی با مانت متفاوت با بدنه ( یه جور تبدیل که همون کار تی رینگ رو میکنه ) در مورد ریموت هم تا جایی که میدونم از ریموت های معمول که برای عکاسی نجومی و نوردهی بیش از ۳۰ ثانیه و برنامه ریزی برای تایم لپس استفاده میکنیم پشتیبانی نمیکنه ( اصلا جایی برای اتصال فیش نداره ) ولی از ریموت RC-6 پشتیبانی میکنه که فقط برای چکاندن شاتر و استارت فیلم برداری هستش:

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-RC-6-Wireless-Remote-Review.aspx

موفق باشید

Mostafa
01-17-2014, 06:14 PM
سلام به دوستان نظر میخوام کمک میخوام
به نظر شما دوربین alpa nex-6 سونی برای کار نجومی مناسبه .
یا دوربین nikon d5200

سلام سعيد آقا

راستش من شخصآ دوربين هايي رو كه گفتيد نمي شناسم

اما به عنوان يك نكته كلي همين كه دوربين فابليت باز ماندن شاتر را داشته باشد و نويز زيادي هم نداشته باشد ، ميتوانيد عكس هاي نجومي خوبي با آن بگيريد

اگر slr هم باشد و لنز قابل تعويض باشد ، امكان عكاسي با تلسكوپ هم خواهد داشت

mh.noori
01-28-2014, 08:08 PM
من اگر روزی همچین بدنه ای تهیه کنم ، با توجه به اینکه به عکاسی از اعماق اسمان نیز علاقه دارم ، به هیچ عنوان نمی تونم

دوربینی با این همه قابلیت را مادیفای کنم !بنابراین همان 40d کفایت می کند تا قیمت این دلبر نیز به زیر 1000 دلار

برسد ! البته در ان روز دیگر پردازنده و سنسور این دوربین نیز یک شاهکار نیست .

--------------------------------------

در اینده شاید کنون از سنسور این بدنه در دوربینهای دیگری هم استفاده کند ... اگر به ترکیب این دوربین نگاه کنید ،

متوجه می شوید که کمی زیادی بزرگ است ! البته در استفاده در انواع رشته های عکاسی عالی خواهد بود اما برای عکاسی نجومی

( نه عکاسی در شب ) شاید کمی بزرگ و سنگین باشد ...

-------------------

اتفاقی این پست را امشب دیدم !

کنون سنسوری مانند 1DX را در در بدنه 6d کار گذاشته است . ( از نظر نویز و داینامیک رنج خیلی با هم فرق ندارند ) . البته هنوز هم به قیمت هزار دلار نمی توان دوربین 6d را تهیه کرد !

esi_96
06-02-2014, 12:24 PM
با سلام خدمت دوستان
میخواستم کار عکاسی از ماه و سیارات با وبکم رو شروع کنم
بودجه رو هم فعلا 100 تا 200 تومن در نظر گرفتم؟
میخواستم منو واسه خرید وبکم راهنمایی کنید؟
آیا این بودجه کافیه
آیا برای عکاسی با وبکم بجز وبکم و لبتاپ و نرم افزار مربوطه چیز دیگه لازم دارم؟
وبکم ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟
یخورده درباره کار باوبکم ها توضیح بدید لطفا
در ضمن تاقبل از این عکاسی از ماه رو با دوربین گوشیم انجام میدادم... و عکسای خیلی خوبی)به نسبت کیفیت دوربین( گرفتم
ممنون از راهنماییتون

Helix
07-11-2014, 01:20 AM
درود

دوستان ببخشید امکانش هست دلیل کامل و جامعی مبنی بر برتری کنون نسبت به دیگر برندها برای عکاسی نجومی بیارین ؟

چون میخوام برای خرید دوربین تصمیم نهایی بگیرم و هدفم هم عکاسی طبیعت و نجومی هست ..

rock_iml
07-11-2014, 08:38 AM
درود

دوستان ببخشید امکانش هست دلیل کامل و جامعی مبنی بر برتری کنون نسبت به دیگر برندها برای عکاسی نجومی بیارین ؟

چون میخوام برای خرید دوربین تصمیم نهایی بگیرم و هدفم هم عکاسی طبیعت و نجومی هست ..

مهمترین موضوع در عکاسی نجومی بازدهی کوانتومی دوربین هست . در مدل های پایین دوربین ها بازدهی کوانتومی دوربین های کنون مناسبتر از نیکون هست و معمولاً هم اعداد پیکسل ها در کنون کمتر هست که باعث میشه سایز هر پیکسل بزرگتر بشه و نور بیشتری در هر پیکسل جمع بشه که در عکاسی نجومی مهمه

Helix
07-11-2014, 09:53 AM
سپاس از پاسخ گویی :)

sina_el
07-11-2014, 08:50 PM
با سلام
من خودم همین هفته دوربینم رو با کلی تحقیق خریداری کردم
ببینید دوستان به نظرم انتخابتون رو کانن باشه بدلیل نویز کمتر و نسبت سیگنال به نویز بالاتر
در بین کانن هم بسته به بودجتون داره... من خودم 70 دی خریدم که تو Dpreview گلد گرفته در حالیکه 7 دی و 6 دی سیلور گرفتن... بادیشو 3 تومن راحت میتونید بخرید.. میمونه لنز که پیشنهادم اول کار یه لنز 50 با اف 2.8 هستش .. بعدها که راه افتادید میتونید یه اولترا واید با اف پایین تهیه کنید... سوالی بود در خدمتم

rock_iml
07-12-2014, 12:15 AM
با سلام
من خودم همین هفته دوربینم رو با کلی تحقیق خریداری کردم
ببینید دوستان به نظرم انتخابتون رو کانن باشه بدلیل نویز کمتر و نسبت سیگنال به نویز بالاتر
در بین کانن هم بسته به بودجتون داره... من خودم 70 دی خریدم که تو dpreview گلد گرفته در حالیکه 7 دی و 6 دی سیلور گرفتن... بادیشو 3 تومن راحت میتونید بخرید.. میمونه لنز که پیشنهادم اول کار یه لنز 50 با اف 2.8 هستش .. بعدها که راه افتادید میتونید یه اولترا واید با اف پایین تهیه کنید... سوالی بود در خدمتم

مسلماً در بحث عکاسی نجومی نمیتونید دوربین ها رو در سایت های عکاسی دیگه مقایسه کنید
اون هم یک دوربین غیر فول فریم رو با ایده آل ترین دوربین نجومی حال حاضر کانن مثل 6d
اولین انتخاب دوربین برای نجومی فعلاً 6d هست
اگر برای عکاسی نجومی با منظره می خواید کار کنید به لنز واید تر از 50 نیاز دارید مخصوصاٌ در ابتدای کار .با این لنز نوردهی بیش از 7 8 ثانیه بدون موتور ردیاب امکان پذیر نیست و کادر بندی با اون بسیار سخته
از لنز هایی مثل 24 یا وایدتر در ابتدا باید استفاده کرد تا زمینه و سبک عکاس معلوم بشه و بعد نسبت به سبک لنز مناسب خریداری بشه

farshad
07-12-2014, 07:48 PM
درود

درود بر شما

چه کسی گفته کنون نسبت به دیگر برندها برتری داره؟!!

من خودم عاشق کنون هستم و روش تعصب دارم :دی ولی این به معنی برتری کنون نیست.یکی از دلایلی که خیلی ها از کنون طرفداری میکنن این هستش که با کنون شروع میکنن و باز دلیل شروع با کنون٬ راحت تر بودن اون هستش.به قول خارجی ها یوزر فرندلی ( یا یه همچین چیزی! ) بودنه کنون اون رو معروف تر کرده شاید!

یادمه با دوستان رفته بودیم رصد آقای خداشناس هم تشریف اورده بودن و میخواستیم با دوربین ایشون که نیکون بود روی تلسکوپ از مشتری عکس بگیریم٬ اونقدر دنبال بعضی چیزهاش گشتیم که دیگه داشتیم نا امید میشدیم.البته بخشی از اشکال هم برمیگرده با اشنا نبودن من با نیکون ولی در کل به اقرار کسانی که خودشون نیکون دارن منوهای نیکون کمی سخت و بعضی پارامترها کمی دور از دسترس هستش.

این از نیکون و کنون…

ولی در مورد بقیه برندها مثل لایکا و فوجی و سونی و … بدنه هایی وجود داره به مراتب بهتر و حرفه ای تر از کنون و نیکون ولی به دلیل گران تر بودن لنزهاشون ( و البته کیفیت بسیار بالاتر ) و نا آشنا بودن اماتورها و نیمه حرفه ای ها این برندها کمی مهجور موندن.

نتیجه اینکه همون کنون برای شروع از همشون بهتره و در مورد لنز هم با یه لنز تقریبا همه کاره مثل ۲۴ - ۱۰۵ شروع کنید و یه واید سریع هم برای نجومی بگیرید ( مثل سامیانگ ۱۴ میلیمتر f/2.8 یا ۱۶ میلیمتر f/2 ) که از کیفیت خیلی خوبی نسبت به قیمتشون برخوردار هستن.

موفق باشید

rock_iml
07-12-2014, 08:46 PM
به غیر از راحتی کارکرد دوربین های کانن طبق پارامتر های زیر اکثر دوربین های کنون برای کار نجومی خیلی بهترن . مگر در مدل های بسیار بالای نیکون مثل D3s و D4 که هیچ حرفی در موردشون نیست (مخصوصاً قیمتشون :-) )
http://www.uplooder.net/img/image/79/8eccf2727d0d3f72c7f00d77ae8a1a5d/read-noise-1.gif
http://www.uplooder.net/img/image/57/20e77bada2dfe8f66756d7dba8dbdf33/low-light-sensitivity-factor-v1.gif
http://www.uplooder.net/img/image/83/c95930be6dc8831988e1c4af0c127bec/dynamic_range_a.gif

http://www.uplooder.net/img/image/45/e2806458346056d9814be7b908aa2094/digital_signal-to-noise-a.gif
http://www.uplooder.net/img/image/88/8def8c863e338b71210c60c91dd63eae/full_well_a.gif
http://www.uplooder.net/img/image/81/6185510bd9f4920a89fa0223aed26629/dynamic_range_3cameras+models_3.gif
http://www.uplooder.net/img/image/14/a017954809e23919e343292768c6f4d6/dynamic_range_4cameras_2.gif

toraj1358
07-13-2014, 10:35 AM
با سلام خدمت دوستان
میخواستم کار عکاسی از ماه و سیارات با وبکم رو شروع کنم
بودجه رو هم فعلا 100 تا 200 تومن در نظر گرفتم؟
میخواستم منو واسه خرید وبکم راهنمایی کنید؟
آیا این بودجه کافیه
آیا برای عکاسی با وبکم بجز وبکم و لبتاپ و نرم افزار مربوطه چیز دیگه لازم دارم؟
وبکم ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟
یخورده درباره کار باوبکم ها توضیح بدید لطفا
در ضمن تاقبل از این عکاسی از ماه رو با دوربین گوشیم انجام میدادم... و عکسای خیلی خوبی)به نسبت کیفیت دوربین( گرفتم
ممنون از راهنماییتون
سلام دوست گرامی
سری Microsoft LifeCam Cinema و Microsoft LifeCam Studio با قیمتی حدود 250
Microsoft LifeCam HD-6000 با قیمتی 190
شما به رابط وب کم هم نیاز دارین که باید از نزدیک وب کم ها رو ببینین که آیا رزوه تبدیل مربوط به نوع وب کم انتخابیتون میخوره یا خیر
البته با مودیفای کردن هر وب کم و کمی هم خلاقیت میتونین لوله ای برای قرار گرفتن در فکوسر تلسکوپ خودتون بسازید
در ضمن سری های لاجیتک با قیمت پایین تر هم در بازار قابل دسترسی است
در عکاسی ازسیارات سرعت فریم بر ثانیه و اندازه سنسور همچنین فاصله کانونی اون که معمولا کمتر از 3.5 میلیمتره و خروجی تصویر از نظر اندازه مگاپیکسل هم باید مد نظر قرار بگیره

dark galaxy
08-22-2014, 10:24 PM
سلام دوستان،می خواستم دوربینم رو عوض کنم بعد از یک سری تحقیقات کانن d50 رو انتخاب کردم.البته می دونم الان سخت گیر می آید اما اگر شما کسی رو سراغ دارید که بخواهد دوربینش رو بفروشه اطلاع بدید ممنون می شم:):)
(5D خیلی گرون بود 600D رو نپسندیدم چون 3 رقمیه)
البته در مورد انتخابم خیلی مطمئن نیستم اگر میشه بیشتر راهنماییم کنید:smile:
(فقط بادی،بودجه:2.5 میلیون،عکاسی نجومی و طبیعت)
در ضمن اگه لطف کنید میشه درباره نویز 50D و کاهش اون و لنز مناسب هم یکم توضیح بدید؟
بازم ممنون:)

farshad
08-23-2014, 06:22 PM
سلام دوستان،می خواستم دوربینم رو عوض کنم بعد از یک سری تحقیقات کانن d50 رو انتخاب کردم.البته می دونم الان سخت گیر می آید اما اگر شما کسی رو سراغ دارید که بخواهد دوربینش رو بفروشه اطلاع بدید ممنون می شم:):)
در ضمن اگه لطف کنید میشه درباره نویز 50D و کاهش اون و لنز مناسب هم یکم توضیح بدید؟

سلام

انتخاب خوبی کردید.البته ۴۰دی در بین عکاسان نجومی محبوب تر است ( بین ۴۰ و ۵۰ ) ولی دیگه خیلی قدیمی شده و تمیزش سخت گیر میاد.۵۰دی شارپنس خوبی داره ( حتی نسبت به ۶۰ و ۷۰ ) و کنترل نویز بهتری هم داره.اگه دنبال دست دوم هستید در سایت های فروش دست دوم میتونید پیدا کنید ( افرنگ و پارس کنون ).

لنز مناسب هم بستگی به نوع عکاسیتون داره.لنزهای سامیانگ برای عکاسی نجومی خیلی خوب جواب دادن.با توجه به اینکه لنزهای سریعی هستن انتخاب مناسبی هستن.عدم وجود لرزشگیر و فوکوس اتومات هم در عکاسی نجومی هیچ اشکالی بوجود نمیاره.

موفق باشید

dark galaxy
08-23-2014, 07:44 PM
سلام

انتخاب خوبی کردید.البته ۴۰دی در بین عکاسان نجومی محبوب تر است ( بین ۴۰ و ۵۰ ) ولی دیگه خیلی قدیمی شده و تمیزش سخت گیر میاد.۵۰دی شارپنس خوبی داره ( حتی نسبت به ۶۰ و ۷۰ ) و کنترل نویز بهتری هم داره.اگه دنبال دست دوم هستید در سایت های فروش دست دوم میتونید پیدا کنید ( افرنگ و پارس کنون ).

لنز مناسب هم بستگی به نوع عکاسیتون داره.لنزهای سامیانگ برای عکاسی نجومی خیلی خوب جواب دادن.با توجه به اینکه لنزهای سریعی هستن انتخاب مناسبی هستن.عدم وجود لرزشگیر و فوکوس اتومات هم در عکاسی نجومی هیچ اشکالی بوجود نمیاره.

موفق باشید

ممنون از پاسخ خوبتون،
فقط من کمی سایت های دست دو رو گشتم و چیزی پیدا نکردم،
با توجه به این که این دوربین سخت گیر میاد و اجبارا باید دست دو باشه،چیزی در همین حدود نیست نمی آید که هنوز تولید بشه؟
در ضمن در مورد لنز ،لنزم باید چقدر واید باشه(چه سایزی؟)
(چیزی که کادر بندی باهاش سخت نباشد)
سپاس مجدد:):):thanks:

farshad
08-24-2014, 04:09 PM
ممنون از پاسخ خوبتون،
فقط من کمی سایت های دست دو رو گشتم و چیزی پیدا نکردم،
با توجه به این که این دوربین سخت گیر میاد و اجبارا باید دست دو باشه،چیزی در همین حدود نیست نمی آید که هنوز تولید بشه؟
در ضمن در مورد لنز ،لنزم باید چقدر واید باشه(چه سایزی؟)
(چیزی که کادر بندی باهاش سخت نباشد)
سپاس مجدد:):):thanks:

سلام دوباره

قرار نیست حتما دست دو باشه.یه کم بگردی ۵۰دی نو هم پیدا میشه.اگرم نشد ۶۰دی بگیر.

اینم یه نمونه دست دو: ( فکر کنم اصلا نگشتی :) )

http://www.afrangdigital.com/pages/ShowDetailPage.aspx?CateID1=1&ProductID=7026

در مورد لنز هم اگه قصد عکاسی از راه شیری رو داری ( که فصلش داره کم کم تموم میشه ) فیش آی ۸ میلیمتر سامیانگ و یا ۱۰ میلیمترش خوبه.البته لنزهای واید کنون سری L بهتر عمل میکنن ولی گرون تر هستن.

اگر هم به عکاسی پانوراما مسلط هستی میتونی از ۵۰ میلیمتر دیاف ۱.۴ استفاده کنی.

موفق باشی

دقیقا بگو چقدر پول میخوای برای لنز و بدنه روی هم بدی و دقیقا میخوای از چی عکس بگیری و چقدر تجربه عکاسی داری تا بهت بهترین گزینه ها رو بگم.

dark galaxy
08-24-2014, 07:54 PM
ممنون از پاسختون،
البته من گشته بودم اما مواردی که دیده بودم از لحاظ قیمتی مناسب نبودند(مثل موردی که گفتید).در پست قبلی هم اشتباه تایپی بود،حداکثر بودجه ام 1.5 میلیونه (یکی از دوستام همینو 1200000 گرفت:explode::melt:) و فعلا قصد خرید لنز ندارم و فقط خواستم اطلاعاتی راجع لنز داشته باشم.الان هم مدتی هست دارم عملی دنبالش می گردم.اگر در کارم سوالی داشتم حتما دوباره مزاحم میشم.
دوباره ممنون از توجهتون:thanks::)

mohsen4465
08-25-2014, 05:19 PM
(5d خیلی گرون بود 600d رو نپسندیدم چون 3 رقمیه)
در ضمن اگه لطف کنید میشه درباره نویز 50d و کاهش اون و لنز مناسب هم یکم توضیح بدید؟

سلام

موفق باشید

سلام
بنده هم قبلاً قصد داشتم 40d کنون بخرم. چون همونطور که آقا فرشاد گفتن بین منجم های آماتور خیلی مُده. قیمتش هم مناسبه. اما خب یه ایراد خیلی بزرگی توش دیدم که باعث شد از انتخابم منصرف بشم و اون اینکه این دوربین قابلیت فیلمبرداری نداره. 50d هم همین ایراد رو داره. بهرحال جهت اطلاع خواستم این مورد رو بهتون بگم. :)

علیرضا محمدی
08-25-2014, 05:44 PM
با سلام خدمت شما دوست عزیز
من خودم تازه دوربین گرفتم
هدفم هم عکاسی میدان دید باز هست
حرف شما درسته این که 5دی یا 40 دی دوربین های خوبی هستن و برای کار نجومی مناسب اند
اما من خودم به چند دلیل سراغ این ها نرفتم
1:بودجه ،چون بودجه من 2و نیم میلیون بود گرچه می تونستم یه دسته دوم سری 2 رقمی یا حتی 6دی بخرم ولی به خریدش نمی ارزه
2:قدیمی بودن مدل هایی مثل 60دی یا 40 و 50دی نسبت به دوربینی که الان دارم(700دی) چون این دوربین ساخت سال 2013 هست و لنزش هم جزء سری جدید کنون محسوب می شه (لنز stm)
چون دوربین های جدید تر کنترل نویز بهتر و امکانات دیجیتال بیشتری رو ارائه می دهند
در ضمن بعضی ها می گفتن که سری سه رقمی نویز زیادی داره ولی من خودم با دارک فریم یا پلاگین های فتوشاپ مثل dfine 2 تونستم کاملا نویز ها رو از تصویر حذف کنم بدون هیچگونه تغییر یا کاهش کیفیت عکس
یه نصیحت
خیلی درگیر مدل دوربین نشید که مثلا این 5دی مارک 3 هست پس عکس هایی که می گیرید جزء بهترین هاست
من خودم خیلی ها رو دیدم که 5دی یا 1دی داشتن ولی عکاسی بلد نبودن
ولی عکس های زیادی رو هم دیدم که با 450دی یا 350دی گرفته شده ولی در سطح عالی بوده
امیدوارم که با انتخاب خوب ،دوربین خوبی بخرید
موفق باشید

پ.ن:این هم دویستمین پست من:دی

toraj1358
08-26-2014, 05:06 AM
ممنون از پاسختون،
البته من گشته بودم اما مواردی که دیده بودم از لحاظ قیمتی مناسب نبودند(مثل موردی که گفتید).در پست قبلی هم اشتباه تایپی بود،حداکثر بودجه ام 1.5 میلیونه (یکی از دوستام همینو 1200000 گرفت:explode::melt:) و فعلا قصد خرید لنز ندارم و فقط خواستم اطلاعاتی راجع لنز داشته باشم.الان هم مدتی هست دارم عملی دنبالش می گردم.اگر در کارم سوالی داشتم حتما دوباره مزاحم میشم.
دوباره ممنون از توجهتون:thanks::)
سلام
دوست گرامی به نظر بنده اگه بودجه تون رو کمی ببرین بالاتر 60d گزینه خوبی است
دوربین 50d نویز به نسبت بیشتری از 40d یا 60d داره
و به گفته آقا محسن نداشتن مود فیلم برداری عیب بزرگی هست . در عکاسی از سیارات شما به فیلم برداری احتیاج خواهید داشت.
گروه سه رقمی کنون از لحاظ بدنه بیشتر به اسباب بازی شبیه است تا دوربین . شما بهتره قبل از خرید حتما یه سه رقمی و دورقمی کنون رو تو دست بگیرین تا متوجه منظورم بشین
در مورد نویز 550d با توجه به اینکه سه رقمی است نویز کمتری نسبت به 60d تولید میکنه و ایجاد نویز توسط سنسور به فاکتورهای زیادی مرتبط است.

rock_iml
08-26-2014, 06:50 AM
دوربین 50دی نویز زیادی داره . اما دقت کنید که نویز رو میشه با چندین روش کاهش داد و عامل خوب یا بد بودن دوربین برای کار نجومی نیست . مورد بسیار مهم بازده کوانتومی و سایز هر پیکسل هست که 50دی در هر دو این موارد بعد از 6دی و 5دی مارک2 به همراه 40دی در یک سطح هستن تقریباً . 50دی برای کار نجوم بسیار مناسبه

farshad
08-27-2014, 08:09 AM
با سلام خدمت شما دوست عزیز

2:قدیمی بودن مدل هایی مثل 60دی یا 40 و 50دی نسبت به دوربینی که الان دارم(700دی) چون این دوربین ساخت سال 2013 هست و لنزش هم جزء سری جدید کنون محسوب می شه (لنز stm)
چون دوربین های جدید تر کنترل نویز بهتر و امکانات دیجیتال بیشتری رو ارائه می دهند

سلام بر شما

البته لنز کیت دوربین ملاک خوبی برای تصمیم گیری نیست.شما میتونید هر بدنه ای رو جداگانه خریداری کنید و همینطور هر لنزی که نیاز دارید.

ضمنا stm بودن لنز مزیتی برای عکاسی نجومی محسوب نمی شود چون مربوط می شود به بهبود سرعت ودقت فوکوس و همچنین فوکوس ممتد در فیلم برداری و فوکوس کردن در این سری لنزها بیصدا انجام می شود که باز هم برای فیلم برداری مزیت محسوب می شود.

البته در سری stm ها معمولا کیفیت اپتیکی هم نسبت به ورژن ها قبلی بهتر شده است…

ولی در مورد لنز کیت 700D که 18-135 stm هستش باید عرض کنم از نظر کیفیت اپتیکی درست است که از ورژن معمولی بهتر شده است ولی در کل لنزی عالی محسوب نمیشود مخصوصا برای عکاسی نجومی که نه واید خیلی خوبی دارد و نه دیاف گشوده.

بارها در همین تاپیک و جاهای دیگر عرض کرده ام که اگر قصد عکاسی نجومی دارید ( میدان دید باز و راه شیری و … ) از لنزهای سامیانگ استفاده کنید که هم کیفیت اپتیکی خوبی دارن و هم سرعت های بالا و هم قیمت ارزانتر نسبت به بقیه برندها.

موفق باشید

dark galaxy
08-29-2014, 01:54 PM
ممنون از همه ی دوستانی که تا الان پاسخ دادند:smile:
راستی نظرتون درباره ی 70D چی هستش؟
میشه یه مقایسه ای هم بین 60 و 700 دی داشته باشید:):)
سپاس مجدد:have a nice day:

farshad
08-29-2014, 07:08 PM
ممنون از همه ی دوستانی که تا الان پاسخ دادند:smile:
راستی نظرتون درباره ی 70D چی هستش؟
میشه یه مقایسه ای هم بین 60 و 700 دی داشته باشید:):)
سپاس مجدد:have a nice day:

سلام

به ترتیب اولویت ۷۰ و ۶۰ و در اخر ۷۰۰

اگه پول اضافی نداری بین ۶۰ و ۷۰ همون ۶۰ خوبه و بیشتر برای لنز هزینه کنی بهتره.ولی اگه محدودیت بودجه نداری خوب ۷۰ بهتره.

۷۰۰ رو اصلا پیشنهاد نمیدم مگر اینکه فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری برام مهم باشه.

موفق باشی

محمد فتحی
09-18-2014, 05:00 PM
سلام.
می خواستم ببینم دوربینی که دارم برای عکاسی نجومی مناسب هست یا نه؟ مدل دوربین nikon d5300
با تشکر

farshad
09-19-2014, 10:07 AM
سلام.
می خواستم ببینم دوربینی که دارم برای عکاسی نجومی مناسب هست یا نه؟ مدل دوربین nikon d5300
با تشکر

سلام دوست عزیز

ضمن خوش امد گویی باید عرض کنم بله.

اگر بخواهید عکاسی عمق آسمان انجام دهید که با همین بدنه و یک اپتیک مناسب بسته به سوژه و بودجه ای که در نظر می گیرید مشکلی نخواهید داشت.اگر هم هدفتون عکاسی از زیبایی های اسمان شب باشه مثل راه شیری و رد ستارگان و … با یک لنز مناسب نتیجه خوبی خواهید گرفت.اگر بفرمائید چه لنزهایی دارید و دقیقا چه سبک عکاسی میخواید انجام بدید بیشتر راهنمائیتون میکنم.

موفق باشید

sesto
09-19-2014, 11:29 AM
سلام .
من دوربین 600d کنون دارم . یه لنز واید مناسب برای عکاسی معرفی میکنید ؟؟؟؟ و یه موضوع خارج از بحث برای گرفتن عکس های شفاف و خوب خریدن یه پایه موتور دار به صرفه هست ؟؟؟

محمد فتحی
09-19-2014, 02:55 PM
سلام دوست عزیز

ضمن خوش امد گویی باید عرض کنم بله.

اگر بخواهید عکاسی عمق آسمان انجام دهید که با همین بدنه و یک اپتیک مناسب بسته به سوژه و بودجه ای که در نظر می گیرید مشکلی نخواهید داشت.اگر هم هدفتون عکاسی از زیبایی های اسمان شب باشه مثل راه شیری و رد ستارگان و … با یک لنز مناسب نتیجه خوبی خواهید گرفت.اگر بفرمائید چه لنزهایی دارید و دقیقا چه سبک عکاسی میخواید انجام بدید بیشتر راهنمائیتون میکنم.

موفق باشید

با تشکر از جوابتون بگم که من عکاسی از آسمان شب و رد ستارگان دور قطبی را دوست دارم ولی عکاسی دیپ اسکای را هم دوست دارم به خصوص عکس از سحابی ها.در مورد لنز هم بگم اگر میتونید شما یک لنز به من معرفی کنید.ممنون

farshad
09-19-2014, 04:39 PM
سلام .
من دوربین 600d کنون دارم . یه لنز واید مناسب برای عکاسی معرفی میکنید ؟؟؟؟ و یه موضوع خارج از بحث برای گرفتن عکس های شفاف و خوب خریدن یه پایه موتور دار به صرفه هست ؟؟؟

سلام

به نظر من خریدن لنزهای واید و سریع بهتر و مقرون به صرفه تر از خریدن پایه موتوردار است.در مورد پایه های موتور دار اکه بخواید انواع سبک اونها رو انتخاب کنید محدودیت زمان نوردهی دارند و مقدار زمانی که میتونید باهاشون نوردهی کنید با خریدن یک لنز واید با دیاف ۱.۴ و یا ۱.۸ و زمان ۲۰ یا ۲۵ ثانیه به دست میاد.یعنی به جای اینکه با موتور زمان نوردهی رو برسونید به مثلا ۷۰ ثانیه٬ با استفاده از دیاف باز میزان نوردهی رو بکنید ۲۰ ثانیه.البته استفاده همزمان از این پایه های سبک و لنزهای سریع هم نتایج بهتری خواهد داشت ولی منوط به پرداخت پول بیشتره…

در مورد پایه های سنگین تر هم که امکان نوردهی تا چند دقیقه افزایش پیدا میکنه مشکل حمل و نقل و قطبی کردن و … باعث میشه بازم خریدن لنز سریع مقرون به صرفه تر باشه.

با این توضیحات فکر میکنم لنزهای زیر مناسب باشند:

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-8mm-f-35-umc-fish-eye-cs-ii

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-10mm-f-2-8-ed-as-ncs-cs

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-14mm

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-16mm-dslr

با توجه با اینکه در عکاسی نجومی فوکوس خودکار و لرزشگیر و … مورد نیاز نیست بهتون پیشنهاد نمیکنم برید سراغ لنزهای canon چون پول اضافی پرداخت کردنه.

موفق باشید

rock_iml
09-19-2014, 08:41 PM
سلام

به نظر من خریدن لنزهای واید و سریع بهتر و مقرون به صرفه تر از خریدن پایه موتوردار است.در مورد پایه های موتور دار اکه بخواید انواع سبک اونها رو انتخاب کنید محدودیت زمان نوردهی دارند و مقدار زمانی که میتونید باهاشون نوردهی کنید با خریدن یک لنز واید با دیاف ۱.۴ و یا ۱.۸ و زمان ۲۰ یا ۲۵ ثانیه به دست میاد.یعنی به جای اینکه با موتور زمان نوردهی رو برسونید به مثلا ۷۰ ثانیه٬ با استفاده از دیاف باز میزان نوردهی رو بکنید ۲۰ ثانیه.البته استفاده همزمان از این پایه های سبک و لنزهای سریع هم نتایج بهتری خواهد داشت ولی منوط به پرداخت پول بیشتره…

در مورد پایه های سنگین تر هم که امکان نوردهی تا چند دقیقه افزایش پیدا میکنه مشکل حمل و نقل و قطبی کردن و … باعث میشه بازم خریدن لنز سریع مقرون به صرفه تر باشه.

با این توضیحات فکر میکنم لنزهای زیر مناسب باشند:

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-8mm-f-35-umc-fish-eye-cs-ii

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-10mm-f-2-8-ed-as-ncs-cs

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-14mm

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-16mm-dslr

با توجه با اینکه در عکاسی نجومی فوکوس خودکار و لرزشگیر و … مورد نیاز نیست بهتون پیشنهاد نمیکنم برید سراغ لنزهای canon چون پول اضافی پرداخت کردنه.

موفق باشید

لنزهای 14 و 8 میلیمتر سامیانگ از کیفیت های مناسبی در عکاسی نجومی برخوردار نیست
دوربین های نیکون هم به دلیل مشکل در مادیفای کردن برای عکاسی اعماق آسمان مناسب نیست و در کل بیشتر دوربین های کانن به خاطر بالاتر بودن بازدهی کوانتومی در نجوم بیشتر استفاده میشن مگر در مدل های بسیار قوی.
در مورد مقر : هنگامی که از مقر استفاده میکنید کیفیت عکس ها به خاطر امکان استتفاده از حساسیت پایین تر و ... خیلی بیشتر میشه . و عکاسی های قلمدوش و کارهای دیگر رو هم میشه انجام داد . مقرهای تلسکوپی همن لازم نیست . م سبک مثل پلاری یا استارترکرر سبک هستن و کارایی بسیار خوبی دارنصرف هزینه هست.

farshad
09-19-2014, 10:39 PM
دوربین های نیکون هم به دلیل مشکل در مادیفای کردن برای عکاسی اعماق آسمان مناسب نیست و در کل بیشتر دوربین های کانن به خاطر بالاتر بودن بازدهی کوانتومی در نجوم بیشتر استفاده میشن مگر در مدل های بسیار قوی.
در مورد مقر : هنگامی که از مقر استفاده میکنید کیفیت عکس ها به خاطر امکان استتفاده از حساسیت پایین تر و ... خیلی بیشتر میشه . و عکاسی های قلمدوش و کارهای دیگر رو هم میشه انجام داد . مقرهای تلسکوپی همن لازم نیست . م سبک مثل پلاری یا استارترکرر سبک هستن و کارایی بسیار خوبی دارنصرف هزینه هست.

ممنون از شما

در مورد ۸ میلیمتر ممکن است بسیار ایده ال نباشد ولی ۱۴ میلیمتر نسبت به قیمتش از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است.

در مورد مقر استارترکر هم طبق راهنمای خود دستگاه اگر به خوبی قطبی شود که معمولا برای کسی که عکاسی اسمان را تازه شروع کرده است کمی دشوار است٬ میتواند تا ۵ دقیقه در لنزهای زیر ۵۰ میلیمتر نوردهی کرد که در عمل فکر میکنم از این هم کمتر باشد.

پلاری هم که اشاره کردید وضعیتی مشابه دارد …

البته در نهایت حرف شمارو قبول دارم که استفاده از مقرهای موتوردار به مراتب بهتر میباشد ولی خوب پرداخت هزینه بیشتر و مهارت و … هم نیازه.

sesto
09-19-2014, 10:44 PM
والا به موردی که اشاره کردن قطبی کردنش بود که حداقل از عهده من خارجه . من تنها منجم دنیام که 5 ساله دارم نجوم کار میکنم ولی هیچ وقت همت نکردم اسمون رو یاد بگیرم مگر در حد چند تا صورت فلکی لنز واید با دیاف پایین هم به نظر من بهتره حالا پیشنهاد شما چیه؟

rock_iml
09-20-2014, 09:05 AM
ممنون از شما

در مورد ۸ میلیمتر ممکن است بسیار ایده ال نباشد ولی ۱۴ میلیمتر نسبت به قیمتش از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است.

در مورد مقر استارترکر هم طبق راهنمای خود دستگاه اگر به خوبی قطبی شود که معمولا برای کسی که عکاسی اسمان را تازه شروع کرده است کمی دشوار است٬ میتواند تا ۵ دقیقه در لنزهای زیر ۵۰ میلیمتر نوردهی کرد که در عمل فکر میکنم از این هم کمتر باشد.

پلاری هم که اشاره کردید وضعیتی مشابه دارد …

البته در نهایت حرف شمارو قبول دارم که استفاده از مقرهای موتوردار به مراتب بهتر میباشد ولی خوب پرداخت هزینه بیشتر و مهارت و … هم نیازه.
تست هایی که از لنز 14 میلیمتر شده در حد یک لنز با دیافراگم 4 هست و عدسی های این لنز افت نور زیادی دارن . میشه با هزینه برابر لنزهای بسیار مناسبی در بازه 16 تا 24میلیمتر با دیافراگم 2.8 و حتی 2 تهیه کرد.

من هر دو مقر استار ترکر و پلاری رو استفاده کردم و الان پلاری دارم . استار ترکر زیر 1 دقیقه و پلاری در 5ثانیه با دقت مناسب قطبی میشن . با لنز 85هم با پلاری تا 6دقیقه نوردهی کردم و مناسب بود .
در عکاسی میدان دید باز که همراه به منظره باشه هیچ کس بیش از 1.5 دقیقه نوردهی نمیده و اصلا نیازی نیست . حتی اگر از فیلترهای narrowband استفاده کنید که نور زیادی رو حذف میکنه پس این دقت بسیار مناسبه
مگر اینکه کسی بخواد اعماق آسمان کار کنه که ابزار اون دیگه همچین مقرهایی نیست و از مقر تلسکوپ باید استفاده بشه . حتی در مقرهای تلسکوپ هم بدون گاید کردن نوردهی بیش از 2 3 دقیقه در اکثر مواقع با خطا همراه هست و باید گاید کرد.

sesto
09-20-2014, 10:23 PM
خب ببخشید انقدر نظر هم دیگه رو نقد کردید که من نفهمیدم باید چیکار کنم و سراغ کدوم وسیله یا برند برم ؟؟؟؟
میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟؟

ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ
09-20-2014, 11:27 PM
دوستان من هنوز در مرحله ی تصمیم اولیه هستم برای خرید دوربین ....به نظر شما دوربین 6D canon چجور دوبینیه؟؟؟
اون طور که اقای تفرشی گفتن دوربین خیلی خوبیه برای عکاسی نجومی....
این دوربین برای یه مبتدی مثل من خوبه ؟؟؟
ممنون بابت کمکتون

محمد فتحی
09-21-2014, 09:40 AM
خب ببخشید انقدر نظر هم دیگه رو نقد کردید که من نفهمیدم باید چیکار کنم و سراغ کدوم وسیله یا برند برم ؟؟؟؟

سلام.برای انتخاب دوربین اول باید فکر کنید که چه نوع عکاسی می خواهید انجام دهید وچه مقدار بودجه برای این کار در اختیار دارید.در مورد برند هم بگم که برند های مختلف ،دوربین های مختلفی اراعه می کنند که هر کدام قابلیت های خاص خودشون را دارند مثلا من برند نیکون را ترجیح می دم اما بقه را نمی دونم.پس با ارزیابی شرایط خودتون تصمیم درستی در مورد دوربینی که می خواهید بخرید بگرید تا بعد از خرید پشیمان نشوید.

dark galaxy
09-21-2014, 11:14 PM
دوستان من هنوز در مرحله ی تصمیم اولیه هستم برای خرید دوربین ....به نظر شما دوربین 6D canon چجور دوبینیه؟؟؟
ممنون بابت کمکتون

دوست عزیز با این تحقیقاتی که من در این چند ماه داشتم به طور کلی در این رنج قیمت 70d رو به 6d ترجیح میدم.با این که 6d فول فریم هست اما 70d یه سری مزیت های دیگه داره مثل سرعت شاتر بالا تر یا فوکوس بهتر که هر کدوم اینا برای یکسری عکاسا مهم تره.اما در مجموع 70d جدید تره و یه امکانات به روزتری هم داره.
بازم میگم این تجربه من در این چند ماه بود که دنبال دوربین بودم و اگر چیزی رو اشتباه گفتم صاحب نظران اصلاح کنند ممنون میشم(:

farshad
09-22-2014, 04:15 PM

نتیجه گیری نهایی با خودتون هستش بسته به نوع نیاز و تجربتون…

ولی به طور کلی اگه با قطبی کردن مشکلی ندارید ( که در مورد مقرهای سبک همونطور که اشاره شد خیلی هم سخت نیست ) برید به سمت خرید مقر ولی اگه فکر میکنید براتون سخته برید به سمت خرید لنزهای واید سریع.ولی در نهایت مطمئن باشید نتایجی که با مقر می گیرید به مراتب بهتر هستش.

موفق باشید

farshad
09-22-2014, 04:28 PM
دوستان من هنوز در مرحله ی تصمیم اولیه هستم برای خرید دوربین ....به نظر شما دوربین 6d canon چجور دوبینیه؟؟؟
ممنون بابت کمکتون

سلام بر شما

بله به نسبت فول فریم های هم رده خود قیمت مناسب تری داره و وزن و اندازه نسبتا کمتر. منظورتون از برای یک مبتدی دقیقا یعنی چی؟! تنها قسمتش که ممکنه خوشایند یک مبتدی نباشه این هستش که فلاش نداره و اگه نیاز به فلاش داشته باشید باید اکسترنال تهیه کنید.در مورد بقیه موارد که برای عکاسی نجومی مهم هستش مشکلی نخواهد داشت.

دوست عزیز با این تحقیقاتی که من در این چند ماه داشتم به طور کلی در این رنج قیمت 70d رو به 6d ترجیح میدم.با این که 6d فول فریم هست اما 70d یه سری مزیت های دیگه داره مثل سرعت شاتر بالا تر یا فوکوس بهتر که هر کدوم اینا برای یکسری عکاسا مهم تره.اما در مجموع 70d جدید تره و یه امکانات به روزتری هم داره.
بازم میگم این تجربه من در این چند ماه بود که دنبال دوربین بودم و اگر چیزی رو اشتباه گفتم صاحب نظران اصلاح کنند ممنون میشم(:

برای عکاسی نجومی ( و یا غیر نجومی ) 6d به مراتب بهتر هستش و اصلا قابل مقایسه با 70d نیست مگر اینکه از نظر قیمتی به دنبال دوربین ارزان تری باشید.به جز در مواردی مثل نمایشگر چرخان و وجود فلاش و … که ممکنه برای بعضی کاربرها اهمیت داشته باشه .

kopernik
09-22-2014, 05:13 PM
آقا شما وقتی پول 6 دی داری اصلا به 70 برای چی فکر میکنی ! من موندم !

kopernik
09-22-2014, 05:19 PM
در 6 دی شما در ایزو های بالا نیز نویز نداری
اما بر استناد بر حرف یکی از دوستان که 6 دی داره
در تصاویر رد ستاره حدود 1 % نویز میگیره !
که دلیلش اصلا مشخص نیست !!!
تنها نکته ای که در رابطه با 6 دی به ذهنم رسید همین بود
در رابطه با فلاش و صفحه نمایش چرخان و لمسی این داستان ها جناب فرشاد پاسخ دادند

dark galaxy
09-22-2014, 06:46 PM
مرسی از صاحب نظرانی که تصحیح کردند:have%20a%20nice%20d
همون طور که بالا گفتم نظر من نسبت به تجربه کم و شرایط خودم(پول کم:TT TT:) بود.که برای یک تازه کار حتی همون 70 دی هم خیلی خوبه چه برسه به 6 دی،
مگر نه در صورت وجود پول مثل چیزی که ما گفتید دی اس ال آر حرفه ای بهتر از نیمه حرفه هست.

ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ
09-22-2014, 06:55 PM
ممنون از تمامی دوستان بابت کمک هاتون ....

rock_iml
09-22-2014, 09:07 PM
سلام بر شما

بله به نسبت فول فریم های هم رده خود قیمت مناسب تری داره و وزن و اندازه نسبتا کمتر. منظورتون از برای یک مبتدی دقیقا یعنی چی؟! تنها قسمتش که ممکنه خوشایند یک مبتدی نباشه این هستش که فلاش نداره و اگه نیاز به فلاش داشته باشید باید اکسترنال تهیه کنید.در مورد بقیه موارد که برای عکاسی نجومی مهم هستش مشکلی نخواهد داشت.

برای عکاسی نجومی ( و یا غیر نجومی ) 6d به مراتب بهتر هستش و اصلا قابل مقایسه با 70d نیست مگر اینکه از نظر قیمتی به دنبال دوربین ارزان تری باشید.به جز در مواردی مثل نمایشگر چرخان و وجود فلاش و … که ممکنه برای بعضی کاربرها اهمیت داشته باشه .

دقیقا همینطووره , ۶دی بسیار بسیار دوربین ایده آل تری هست

toraj1358
09-22-2014, 09:36 PM
تست هایی که از لنز 14 میلیمتر شده در حد یک لنز با دیافراگم 4 هست و عدسی های این لنز افت نور زیادی دارن . میشه با هزینه برابر لنزهای بسیار مناسبی در بازه 16 تا 24میلیمتر با دیافراگم 2.8 و حتی 2 تهیه کرد.

با سلام در ادامه صحبت جناب حیدر نیا
به لحاظ شارپنس لنز 14 میلیمتری سامیانگ فقط در دریاف 2.8 با کانن به میزان ناچیزی اختلاف داره من در دیاف 2.8 در ضمینه فوکوس مشکل دارم چراکه در این دیاف فوکوس زیاد دلچسب نیست و برای فوکوس دقیق مجبور به بستن بیشتر دیافراگم هستین و در عکاسی از راه شیری این مشکل مهمی است و البته این مشکل در عکس زیاد به چشم نمیاد مگر اینکه عکس زوم بشه. (البته نمیدونم دیگر دوستان هم با این مشکل برخورد کرده اند یا خیر)
برای کسایی که میخوان کار منظره با این لنز انجام بدن، از دیاف 5.6به بالا با نمونه کنونی هیچ اختلافی به لحاظ شارپنس نداره
روی بدنه کراپدار کانن میدان دیدی حدود 92 درجه میده، ولی برای بدنه های فول فریم این لنز یه انتخاب عالی میتونه باشه (120 درجه)البته با توجه به قیمت پائین تری که نسبت به هم رده های معروف تر خودش داره.

rock_iml
09-23-2014, 10:13 AM
با سلام در ادامه صحبت جناب حیدر نیا
به لحاظ شارپنس لنز 14 میلیمتری سامیانگ فقط در دریاف 2.8 با کانن به میزان ناچیزی اختلاف داره من در دیاف 2.8 در ضمینه فوکوس مشکل دارم چراکه در این دیاف فوکوس زیاد دلچسب نیست و برای فوکوس دقیق مجبور به بستن بیشتر دیافراگم هستین و در عکاسی از راه شیری این مشکل مهمی است و البته این مشکل در عکس زیاد به چشم نمیاد مگر اینکه عکس زوم بشه. (البته نمیدونم دیگر دوستان هم با این مشکل برخورد کرده اند یا خیر)
برای کسایی که میخوان کار منظره با این لنز انجام بدن، از دیاف 5.6به بالا با نمونه کنونی هیچ اختلافی به لحاظ شارپنس نداره
روی بدنه کراپدار کانن میدان دیدی حدود 92 درجه میده، ولی برای بدنه های فول فریم این لنز یه انتخاب عالی میتونه باشه (120 درجه)البته با توجه به قیمت پائین تری که نسبت به هم رده های معروف تر خودش داره.
این که شارپنس در بازترین دیافراگم کمتره یکم طبیعی هست . اما مشکل این لنز افت نور زیادشه .

sina_el
12-01-2014, 03:50 AM
با سلام
اقای حیدرنیای عزیز
همیشه حسرت اموزش منجمان اروپایی و منابع اونها رو داشتم و دارم... در کشور ما هم افراد خبره چون شما زیاد هستند اما فرصت اموزش برای شما مهیا نیست. میخواستم از شما خواهش کنم برای ما یه ویدئوی کوتاه از مراحل اماده سازی و قطبی کردن مقر پلاری رو تهیه بفرمایید. البته اگر میسر هستش... باز هم از همراهی شما ممنونم

rock_iml
12-01-2014, 10:45 AM
با سلام
اقای حیدرنیای عزیز
همیشه حسرت اموزش منجمان اروپایی و منابع اونها رو داشتم و دارم... در کشور ما هم افراد خبره چون شما زیاد هستند اما فرصت اموزش برای شما مهیا نیست. میخواستم از شما خواهش کنم برای ما یه ویدئوی کوتاه از مراحل اماده سازی و قطبی کردن مقر پلاری رو تهیه بفرمایید. البته اگر میسر هستش... باز هم از همراهی شما ممنونم
در این لینک ها هم آموزش متنی و هم ویدیو آموزشی از بابک امین تفرشی موچوده
http://www.vixen.co.jp/en/lp/polarie_movie.html

SAEED560
12-26-2014, 05:29 PM
سلام
به نظرتون 70d برای کار نجومی خوبه.لطفا مزایا و معایبش و بگید.بعد به نظرتون با هزینه ۳.۵ میلیونی میشه دوربین بهتری خرید .

farshad
12-26-2014, 09:14 PM
سلام
به نظرتون 70d برای کار نجومی خوبه.لطفا مزایا و معایبش و بگید.بعد به نظرتون با هزینه ۳.۵ میلیونی میشه دوربین بهتری خرید .

درود بر شما

بستگی به نوع عکاسی شما داره ولی در کل دوربین خوبیه.اگر قصد عکاسی عمق اسمان دارید که نیاز به تلسکوپ و ... دارید ولی اگه منظورتون از کار نجومی عکاسی از راه شیری و ترکیب نماهای زمینی و ... هست باید بدونید لنز خیلی اهمیت داره و یک استاپ دیاف بازتر یعنی نصف شدن زمان نوردهی و یا نصف شدن ایزو و این یعنی کیفیت بهتر خروجی.بنابراین علاوه بر بدنه خوب باید به فکر لنز خوب هم باشید و هر چی پول دارید به پای بدنه نریزید و معمولا لنزهای کیت برای کار نجومی مناسب نیستند.

موفق باشید

SAEED560
12-26-2014, 11:27 PM
درسته .منظورم عکاسی با تلسکوپه.ولی اگر بخوام عکاسی از راه شیری یا مناظر داشته باشم این دوربین خوبه؟ یا نه.به نظرتون چیز دیگه ایی میشه خرید؟

farshad
12-28-2014, 09:16 AM
درسته .منظورم عکاسی با تلسکوپه.ولی اگر بخوام عکاسی از راه شیری یا مناظر داشته باشم این دوربین خوبه؟ یا نه.به نظرتون چیز دیگه ایی میشه خرید؟

بله برای هر دو مورد این دوربین خوبه ولی مهمتر از بدنه٬ اپتیکی هست که استفاده می کنید.برای عکاسی از راه شیری و مناظر زمینی نیاز به لنز واید با حداکثر گشودگی دیافراگم بالا دارید مثل ۱.۴ یا ۱.۸ تا بتوانید در زمانی کوتاه ( کمتر از ۳۰ ثانیه ) و ایزویی مناسب که نویز زیادی نداشته باشید ٬ جزئیات را ثبت کنید.

موفق باشید

vafa_0000
02-28-2015, 09:20 PM
سلام.
با دوربینهای Brige هم میشه عکاسی نجومی کرد؟ (در حد کهکشان بینی ، نه دیپ اسکای !)

مثلا با canon sx10 is میشه این کارو کرد؟

ممنون

محمد فتحی
02-28-2015, 11:39 PM
سلام.
با دوربینهای Brige هم میشه عکاسی نجومی کرد؟ (در حد کهکشان بینی ، نه دیپ اسکای !)

ممنون
سلام.
درست نمی دونم اما من خودم با این دوربین عکس از ماه گرفتم که این طوری شد

حالا قضاوت با خودتون

http://up.avastarco.com/images/53okshuizmn6x0tizs.jpg (http://up.avastarco.com/images/53okshuizmn6x0tizs.jpg)

محمد فتحی
02-28-2015, 11:58 PM
خودم هم یک سوال دارم.
نظرتون در باره 700d کنون چیه؟

farshad
03-01-2015, 12:35 PM
سلام.

ممنون

درود بر شما

اگر دوربین تنظیمات دستی کاملی داشته باشد٬ یعنی بتوانید سرعت شاتر و مقدار ایزو و دیافراگم را خودتان تعیین کنید بله می توان.اما به علت کوچک بودن سنسور این دوربین ها و کیفیت پایین لنزو همچنین نویز بسیار زیاد در ایزوهای بالا٬ کیفیت خروجی رضایت بخش نخواهد بود.البته دوربین های کامپکت خوبی هم به بازار امده اند که هم از سنسورهای بزرگتر استفاده میکنند و هم بیشترین مقدار گشودگی دیافراگم خوبی دارند یعنی در حد ۱.۸ که با این دوربین ها می شود عکسهای بهتری ثبت کرد ولی از نظر قیمت در حد یک slr نیمه حرفه ای هستند.

موفق باشید

خودم هم یک سوال دارم.
نظرتون در باره 700d کنون چیه؟

خوب است اما مهم این است که با چه لنزی استفاده شود.

موفق باشید

محمد فتحی
03-01-2015, 02:15 PM
خوب است اما مهم این است که با چه لنزی استفاده شود.

موفق باشید
خوب پس لطفا یک لنز خوب برای عکاسی از راه شیری و منظره باز معرفی کنید.

farshad
03-02-2015, 09:32 PM
خوب پس لطفا یک لنز خوب برای عکاسی از راه شیری و منظره باز معرفی کنید.

لنزی واید با دیافراگم باز مثل ۱.۴ یا ۱.۸

بستگی به هزینه ای که میکنید داره از برندهایی مثل کنون یا سیگما و سامیانگ.

bagheri.mj
03-08-2015, 03:39 PM
سلام
از نظر من مدل EOS 550D canon خیلی عالیه

saeedkargozar
05-12-2015, 03:52 PM
سلام خدمت آقای فرشاد.
من یه کنون ٦٠d میخوام بخرم به نظر شما چه لنزی هم برای عکاسی معمولی هم نجومی از همه مناسب تره قیمتشم زیر ٥٠٠ هزار تومن باشه لنز گرون نباشه.
سپاسگزارم

farshad
05-12-2015, 08:49 PM
سلام خدمت آقای فرشاد.
من یه کنون ٦٠d میخوام بخرم به نظر شما چه لنزی هم برای عکاسی معمولی هم نجومی از همه مناسب تره قیمتشم زیر ٥٠٠ هزار تومن باشه لنز گرون نباشه.
سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
بهترین پیشنهاد با این قیمت 55-18 stm هستش که از نظر اپتیکی نسبت به ورژن معمولی کمی بهتر شده و فوکوس سریع تر و بیصدایی داره و نسبت به قیمتش واقعا عالیه.البته لنز ایده الی برای عکاسی نجومی نیست به علت دیاف ۳.۵ ولی بهترین گزینه با این قیمت هستش و تا مدتی کار شما رو راه میندازه.
موفق باشید

saeedkargozar
05-13-2015, 12:38 AM
سلام دوست عزیز
بهترین پیشنهاد با این قیمت 55-18 stm هستش که از نظر اپتیکی نسبت به ورژن معمولی کمی بهتر شده و فوکوس سریع تر و بیصدایی داره و نسبت به قیمتش واقعا عالیه.البته لنز ایده الی برای عکاسی نجومی نیست به علت دیاف ۳.۵ ولی بهترین گزینه با این قیمت هستش و تا مدتی کار شما رو راه میندازه.
موفق باشید

سپاسگزارم.
به نظر شما با d650 و یه لنز واید که قابلیت عکاسی معمولی هم داشته باشه بهتر نیس بودجه من ٢٥٠٠ هست.

علی آئین جمشید
06-12-2015, 12:50 PM
سلام
قصد خرید دوربین عکاسی حرفه ای با اولویت عکاسی نجومی رو دارم بین دودوربین1100dو1200dکدوم رو انتخاب کنم ؟کدوم نویز کمتری داره؟
شرمنده!یه کم عجله دارم ممنون ازپاسختون