PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سايت تخصصی عكاسی آوا

Mostafa
08-19-2012, 04:43 AM
http://up.avastarco.com/images/bihiyafjkyh93ehv1paf.jpg (http://up.avastarco.com/)

با سلام به همه اعضاي گرامي :have a nice day:

همانطور كه مي دانيد در نظر داشتيم براي موضوع عكاسي كه يكي از علاقمندي هاي اكثر اعضا است ، فضاي مناسب تري جهت نمايش ،نقد و بررسي

عكس ايجاد نماييم .

خوشبختانه پس از اتمام طراحي و فعاليت آزمايشي ، بخش ويژه عكاسي به صورت بخشي مجزا قابل استفاده اعضاي گرامي است .

قبل از هرچيز لازم است از زحمات بي دريغ مدير فني گرامي ، جناب mojcris نهايت تشكر و قدر داني بنمايم .

در پست هاي بعدي به طور خلاصه اهم شرايط ، ضوابط و نحوه استفاده از اين بخش را خدمت اعضاي گرامي عرض خواهم كرد .

خواهشم از همه عزيزان اين است كه با دقت همه بند ها را مطالعه كنند تا به راحتي بتوانند از بخش عكاسي آوا نهايت استفاده را ببرند .

Mostafa
08-19-2012, 05:02 AM
اهداف و برنامه ها :

همانگونه مستحضر هستيد ، عكاسي به عنوان يك هنر داراي دو جنبه تكنيك و مفهوم است كه هر فرد براي پيشرفت در آن لازم است به هر دو مقوله مسلط باشد .

براي هر فرد علاقمند به عكاسي ، يكي از راه هاي پرورش ديدگاه هنري و تكنيكي ، ديدن عكس هاي خوب و در معرض نقد قرار دادن آثار خود است .

منتها نقد هايي كه از اصول درست پيروي كنند و به پيشرفت فرد كمك كنند

تا كنون در فروم آوااستار تاپيك هايي نظير " عكس هاي من " و " عكس هاي نجومي من " وجود داشتند كه اعضا به ارائه عكس هاي خود مي پرداختند و گه گاهي هم نقد و نظراتي

بر آثار نوشته مي شد .

اما به دليل مشكلات فني و تخصصي نبودن فضا و ارسال آثار بعدي ، معمولا اين بحث بر سر هر عكس به نتيجه و سرانجام مشخصي نمي رسيد .

از اين رو تصميم گرفتيم با راه اندازي بخش تخصصي عكاسي ، ارسال عكس و نقد آثار را به آن فضا منتقل كنيم و مطالب آموزشي و پرسش و پاسخ هاي كلي را در فروم دنبال نماييم

اميدواريم با تفكيك گالري از بخش هاي آموزشي و تخصصي كردن آموزش ها ، امكان رشد و ارتقا تك تك اعضا گرامي را در زمينه عكاسي و خصوصآ عكاسي نجومي مهيا كنيم

Mostafa
08-19-2012, 05:27 AM
ضوابط و نحوه استفاده از سايت عكاسی آوا :

1- هر فرد مي تواند با مراجعه به سايت عكاسي آوا براي خود يك نام كاربري ايجاد نمايد .

نكته مهم : نام كاربري اعضا در سايت عكاسي نمي تواند نام مستعار باشد و حتمآ لازم است نام و نام خانوادگي فرد باشد . اسامي مستعار حذف خواهند شد .

2 - هر فرد پس از عضويت مي تواند نسبت به ارسال عكس اقدام نمايد . همه عكس هاي ارسالي يك نفر ، در صفحه گالري او قرار خواهد گرفت . به اين ترتيب هر نفر مي تواند

به مرور براي خود گالري شخصي ايجاد نمايد .

نكته مهم 1 : به زودي كاربران بخش عكاسي بر حسب آثار ارسالي به گروه هاي كاربري مختلف تقسيم مي شوند . عكس هاي گروه هاي كاربري بالاتر ، بدون نياز به تاييد ،

مستقيمآ منتشر خواهد شد .

اما در حال حاضر كار فني گروه بندي اعضا به پايان نرسيده است و لذا تمام عكس هاي دوستان نياز به تاييد دارند . سعي مي كنيم در اين مرحله عكس هاي ارسالي در اسرع

وقت تاييد گردند .

نكته مهم 2 : هر نفر مجاز است در هر 24 ساعت فقط 1 عكس ارسال كند . اگر تعداد عكس هاي ارسالي بيشتر باشد ، عكس هاي دوم به بعد در هر روز تاييد نخواهد شد .

اين تصميم به اين دليل گرفته شده است كه كاربران فرصت بررسي آثار ارسالي را داشته باشند .

3- هر كاربر مي تواند ( و بهتر است ) در هنگام ارسال عكس در بخش توضيحات ، موارد فني و همچنين مطالب ديگري درباره عكس را كه مي خواهد به مخاطب انتقال دهد ،

درج نمايد ( دقت كنيد كه فعلا تعداد كاراكتر هاي توضيحات ، محدود است )

4- هر كاربر مي تواند در پايين صفحه مربوط به هر عكس ، نقد و نظر خود را درباره آن عكس ارسال كند و به آن عكس امتياز بدهد ( فعلا امتيازات به صورت 0 تا 5 ستاره درج مي شود )

نكته بسيار مهم : از دوستاني كه مايلند آثار را نقد نمايند خواهشمنديم مطالعه خود درباره نقد عكس را ارتقا دهند تا مباحث مطرح شده درباره هر عكس مطالبي مفيد

و معتبر باشند .

ضمنآ لازم است نقد ها و نظرها در فضايی دوستانه باشد و باعث دلسردی افراد نگردد .

همجنين صاحب عكس هم مي تواند پاسخ خود را در زير همان عكس درج نمايد .

( در تعداد پست هاي ارسالي هر نفر براي 1 عكس محدوديتي نيست و امكان مباحثه وجود دارد )

البته به زودي و پس از آغاز به كار سايت عكاسي ، در فروم بخش هاي مربوط به آموزش و نقد عكس را به شكل جدي تري پيگيري خواهيم كرد .

5- بنر سايت عكاسي فعلا موقت است ، اگر پيشنهادي براي بنر داشتيد ممنون مي شويم كه براي يكي از مديران ارسال فرماييد .

6 - سايت عكاسي فعلا نواقصي دارد كه انشاالله به مرور بر طرف خواهد شد .

با تشكر از همه شما عزيزان و به اميد پيشرفت تك تك اعضاي آوااستار

اميدواريم اين قدم كوچك را به عنوان هديه عيد فطـر قبول بفرماييد :have a nice day:

سايت عكاسی آوا (http://forum.avastarco.com/photo/)

Mostafa
08-19-2012, 06:51 AM
دوستان گرامي در ادامه اين تاپيك مي توانند نظرات ، پيشنهادات و سوالات خود را درباره سايت عكاسي مطرح كنند .

موفق باشيد

هانیتا
08-19-2012, 11:37 AM
سلام
کجا باید ثبت نام کرد واسه ارسال عکس؟
حتما باید عکسایی باشه که خودمون گرفتیم؟

SSgumS
08-19-2012, 12:37 PM
سلام
کجا باید ثبت نام کرد واسه ارسال عکس؟
حتما باید عکسایی باشه که خودمون گرفتیم؟
سلام
باید وارد این سایت (http://forum.avastarco.com/photo/) شوید و در سمت راست صفحه گزینه ثبت اکانت جدید رو بزنید و ثبت نام کنید.
حتما باید عکس های خودتان باشد.

SSgumS
08-19-2012, 02:55 PM
ممنون از سایت خوبتون
فقط من چند تا مشکل توی این سایت دیدم که خیلی به چشم میاد
1. عکس ها را بسیار کوچک میکند به طوری که اصلا جزئیات معلوم نمی شود
2. امکان ویرایش عکسی که گذاشته شده است وجود ندارد مثلا من میخواهم تغییراتی در توضیحات عکس بدهم اما...
3. بعضی گزینه های پروفایل مثلا سال تولد و ... وجود ندارد
در کل سایت خوبی است اما این مشکلات مخصوصا اولی و دومی زیاد به چشم میخورند
ممنون از زحمات

مهدی ناصری
08-21-2012, 02:15 PM
ایده ی این سایت که واقعا عالی بود، ایشالا زودتر شاهد پیشرفتش باشیم؛ اما یک سوال، با راه افتادن این سایت عکاسی تاپیک های "عکس های من" و "عکس های نجومی من" به کجا خواهند رسید؟ یعنی دیگه تو این تاپیک ها نباید عکس بذاریم؟ چون هنوز هم می بینم این دو موضوع در روز چند بار بالا میان.

kh.maroufi
08-21-2012, 03:05 PM
ایده ی این سایت که واقعا عالی بود، ایشالا زودتر شاهد پیشرفتش باشیم؛ اما یک سوال، با راه افتادن این سایت عکاسی تاپیک های "عکس های من" و "عکس های نجومی من" به کجا خواهند رسید؟ یعنی دیگه تو این تاپیک ها نباید عکس بذاریم؟ چون هنوز هم می بینم این دو موضوع در روز چند بار بالا میان.

سلام بر شما آقای ناصری

این دو تاپیک بسته خواهند شد؛ اما نه الان! بلکه بعد از گذشت زمان و جا افتادن سایت تخصصی عکاسی برای دوستان، به مرور شاهد این خواهیم بود که عکسها در اون سایت به نمایش درخواهند آمد و در اون زمان این دو تاپیک بسته میشوند.

ستاره
08-21-2012, 10:02 PM
سلام ممنون از سایتی که ساختید اما میخواستم بپرسم ماازکی میتونیم عضو سایت بشیم وعکسامون بذاریم حتما هم عکس هامون باید نجومی باشه

پیمان اکبرنیا
08-21-2012, 11:09 PM
سلام ممنون از سایتی که ساختید اما میخواستم بپرسم ماازکی میتونیم عضو سایت بشیم وعکسامون بذاریم حتما هم عکس هامون باید نجومی باشه

سلام به شما

از همین الان میتونید عضو بشید و عکسهای خود را بگذارید. عکسها بیشتر در موضوعات نجومی هستند ولی قرار دادن عکس با موضوعات غیر نجومی هم مشکلی ندارد و اگر نگاه کنید تقسیم بندی های موضوعی غیر نجومی هم پیدا می کنید :)

Hojjat Zafarkhah
08-22-2012, 08:42 PM
ببخشید یک سوال برام پیش اومد:

یک مکان هست که اسمش جدید ترین عکسهای ارسالی هستش که همه عکسای جدید اونجا میره.....و یک جای دیگه هم هست بنام "جدیدترین عکسهای نجومی" ولی بعضی از عکس ها هستن که نجومی هستند و تو اون قسمت نمیرن.......!!!
اگه میشه فلسفه اون قسمت رو بفرمایید......

ممنون.

رخساره روشنی
08-22-2012, 09:19 PM
درود بر شما
ممنون به خاطر ایجاد سایت به این خوبـــــــــــــی !
میشه در مورد موضوعات دسته بندی شده هم یه توضیحی بدید مثلا آبستره

farshad
08-22-2012, 09:35 PM
درود بر شما
ممنون به خاطر ایجاد سایت به این خوبـــــــــــــی !
میشه در مورد موضوعات دسته بندی شده هم یه توضیحی بدید مثلا آبستره

درود بر شما

دانشنامه عکاسی:

عکاسی انتزاعی ، شاخه‌ای از عکاسی است که با حذف برخی ویژگی‌های سوژه و پررنگ کردن برخی دیگر، به بیانی انتزاعی دست می‌یابد.

در هنر دو نوع انتزاع استفاده میشود: یکی پدید آوردن چیزهایی که در خارج وجود ندارند، یعنی واقعی نیستند، و دیگری بازنمایی واقعیت ها با حذف برخی بخشهای غیر ضروری آن ها. حالت اول در عکاسی ممکن نیست و تنها حالت دوم باقی میماند. در این حالت عکاس با حذف برخی خصوصیات یک چیز، تاکید بیشتری بر جنبه های مهمتر سوژه میکند و به بیننده امکان میدهد که سوژه را از همان جنبه ای که او میبیند ببیند. به عنوان نمونه اگر شما بتوانید در عکسی خود به نوعی قد و وزن انسانی را حذف کنید و کاری کنید که تنها مفهوم انسانیت او منتقل شود، عکس شما آبستره خواهد بود.

ما جهان پیرامون خود را رنگی میبینیم و اگر تصویری سیاه و سفید باشد، انتزاعی و غیر واقعی است. استفاده از زوایای غیر معمول نیز باعث می‌شود که عکس حالت طبیعی نداشته باشد و در کار انتزاعی کردن می‌تواند فاکتور مهمی باشد. در این حالت شما کاری کرده‌اید که بیننده تصویر را از طریق عادت همیشگی خود نبیند و تا حدی از حالت معمول جدا شود و این نوعی انتزاع است. اغراق در رنگ، واید یا تله بودن بیش از حد، فکوس بیش از حد در سوژه ها، استفاده از اشباع-Saturation (وی واید یا رنگ) بسیار غلیظ، استفاده از کنتراست بالا، تصاویر سیاه یا ضد نور، حرکت دوربین در حین عکاسی و هر گونه استفاده غیر معمول از تجهیزات عکاسی، گونه‌ای انتزاعی به عکس ها خواهد بخشید.

Mostafa
08-22-2012, 09:37 PM
سلام به همه دوستان گرامي

خدمت عزيزان عارضم كه سايت عكاسي فعلا مراحل تست را سپري مي كند و راه اندازي آن هم فقط به اعضاي آوا اطلاع رساني شده تا ايرادات كار مشخص و رفع شود و پس از آن به جامعه عكاسي نجومي معرفي خواهد شد .

منتها از دوستان مجددآ خواهش مي كنم موارد زير را مد نظر قرار دهند :

1- نام هاي كاربري حتمآ بايد نام و نام خانوادگي با حروف فارسي باشد . نام هاي كاربري نظير " Mostafa Emam " ، " مصطفي " و ... حذف خواهند شد !

( از خودم مثال زدم كه كسي ناراحت نشود )

2- بديهي است كه هر كدام ار اعضا فقط مي تواند عكس هايي را كه خودش ثبت كرده ارسال كند . ارسال عكس ديگران ، حتي اگر نام عكاس ذكر شود ، مجاز نيست و حذف خواهد شد .

3- به زودي سيستم امتياز دهي به عكس ها اصلاح خواهد شد اما همچنان مي توانيد نظرات خود را مشابه آنچه در تاپيك " عكس هاي من " درج مي كرديد ، در ذيل عكس ها بنويسيد .

4- لطفآ به قانون هر روز ، يك عكس ، بيشتر دقت بفرماييد .

مشتاق شنيدن ( خواندن ! ) نظرات و پيشنهادات شما هستيم :)

شادي شهراييني
08-22-2012, 10:42 PM
درود بر شما...عجـــــــــــــب سایت معرکه ایه!!! :دی
فقط یک سوال داشتم...در این سایت باید بهترین عکس هارو گذاشت و یا میشه عکسی گذاشت که ممکنه ایراداتی داشته باشه و دوستان بهش اشاره کنن و ما در صدد رفعش بر بیایم؟
با سپاس فراوان

پیمان اکبرنیا
08-22-2012, 11:20 PM
درود بر شما...عجـــــــــــــب سایت معرکه ایه!!! :دی
فقط یک سوال داشتم...در این سایت باید بهترین عکس هارو گذاشت و یا میشه عکسی گذاشت که ممکنه ایراداتی داشته باشه و دوستان بهش اشاره کنن و ما در صدد رفعش بر بیایم؟
با سپاس فراوان

بهتره که بهترین عکسهایی که دارید را به نمایش بگذارید ولی محدودیتی نیست. فضای این سایت به گونه ای طراحی شده که افراد بتوانند زیر عکسهای هم نظرات و نقدهای خود را بیان کنند. مطمئنا نظرات دیگران باعث میشه که در آینده عکس های بهتری بگیرید. :) پس اگر دوست دارید که با نظرات دیگران، ایراداتتان بر طرف شود می توانید از این فضا استفاده کنید.

حالا که این سوال را مطرح کردید من هم یک مطلب مرتبط بگم. نکات بسیار مهمی وجود داره که توجه همه را بهش جلب می کنم:

نقد کردن هر عکس باید به گونه ای کاملا علمی و تخصصی باشه. به گونه ای که اون نقد بتونه به عکاس برای بهتر شدن کارهاش کمک کنه. یعنی کسانی کار نقد را انجام بدهند که با عکاسی واقعا آشنا هستند و در این زمینه تجربه و مطالعه دارند. اگر عکسی به خوبی نقد نشه نمیتونه راهنمای خوبی باشه. بنابر این دوست داریم فضای نقد و نظر در زیر عکسها کاملا دوستانه، علمی، بدون غرض ورزی و مفید باشه که همه به پیشرفت هم کمک کنند.

نکته دیگه این که وقتی شخصی عکسی را در این فضا منتشر می کند باید منتظر نظرات دیگران هم باشد و نمی توان انتظار داشت که همه این نظرات فقط تایید و تشکر باشد. پس حواسمون باشه که با رعایت مواردی که برای نقد ذکر کردم عکسها را نقد کنیم و همین طور پذیرای نقد سایرین باشیم. با هم به صورت علمی بحث کنیم و سعی کنیم به هم مطالب جدید عکاسی را آموزش بدیم و به پیشرفت همدیگر کمک کنیم. اگر در این راستا پیش بریم این سایت میتونه موفق باشه و در غیر این صورت، به جای پیشرفت باعث یاس عکاسان کم تجربه تر و پیش آمدن کدورت بین عکاسان با تجربه تر میشه.

ممنونم که این نکات را رعایت می کنید :)

اگر شما هم نظری در این رابطه دارید بیان کنید

169
08-23-2012, 10:56 AM
یه پیشنهاد داشتم برای بهتر شدن احساس کاربرها و راحتی کاربرها در سایت عکاسی

رنگ های تیره مخصوصا مشکی یا کلا تِم تیره برای این جور چیزها اصلا خوب نیست! راحتی احساس کاربر خیلی مهمه که مخاطب برای مدت بیشتری تو سایت فعالیت کنه (فعالیت منظورم بازدید اکثر عکس ها و بررسی کردن) و اشتیاق لازم رو برای ادامه دادن داشته باشه!
از روی تجربه گفتم این نظرمو چون اطلاعی از روانشناسی رنگ ها و نحوه ی ترکیب رنگها ندارم و در فروم هنرمندان خیلی خیلی خوبی هستند که می تونید برای رنگ بندی بهتر سایت عکاسی استفاده کنید! یا می تونید 30 40 تا سایت عکاسی این چنینی رو تو سایت های انگلیسی زبان بگردید و تِم کلاسیک دستتون بیاد! برای طراحی سایت باید به همه چیز کاملا رسیدگی کرد و رسیدگی باید متناسب با محتوا و فعالیت و ... باشه! رنگ و سایز و همه ی این چیزهایِ کمی نقش خیلی خیلی مهمی رو احساس و رضایت کاربر میگذارند! شاید تِم تیره نجومی باشه و مطمئنن یه عده ای کمی از این رنگ و لعاب خوششون میاد اما عده ی خیلی بیشتری رو از دست میدید! بهتره که در این مورد با اهل فن ( هنرمند)هم صحبت بشه! (رنگ، میزان سایز ستون ها،منوها، نحوه استفاده از فضایهای خالی، نسبت های مهم در طراحی، استفاده از کدهای جدید و کتابخانه های توابع زیبا، استفاده از فناوری ای جکس یا آژاکس، سایز متناسب فونت و نوع فونت، اضافه کردن بخش های لازم و ضروری، اضافه کردن ابزارهای مثله لایک و پاسخ به نظرات و لود شدن عکس بدون فرایند لودینگ و از این جور چیزها، و چیزهایی که کاربرها به مرور جای خالی شون رو احساس می کنن)

فقط از روی تجربه گفتم و حرفام کارشناسی شده نیست ولی حتما حداقل هارو باید رعایت کرد تا بیشترین تعداد کاربرها رو دوره هم جمع کرد :)

rock_iml
08-23-2012, 02:23 PM
ممنون از سایت خوبتون
فقط من چند تا مشکل توی این سایت دیدم که خیلی به چشم میاد
1. عکس ها را بسیار کوچک میکند به طوری که اصلا جزئیات معلوم نمی شود
2. امکان ویرایش عکسی که گذاشته شده است وجود ندارد مثلا من میخواهم تغییراتی در توضیحات عکس بدهم اما...
3. بعضی گزینه های پروفایل مثلا سال تولد و ... وجود ندارد
در کل سایت خوبی است اما این مشکلات مخصوصا اولی و دومی زیاد به چشم میخورند
ممنون از زحمات
دقیقاً بیشترین مشکل ها ایناس

sourena
08-23-2012, 04:05 PM
در ابتدا از دوستانی که این بخش رو راه اندازی کرده اند، تشکر می کنم و یه خسته نباشید میگم. دمتون گرم
آیا میشه برای گالری افراد، دکمه های راست و چپ یا همون پسین و پیشین رو اضافه کرد؟ وقتی می خوام عکس های یکی از عکاس های عزیز رو ببینم، یا باید هر کدوم از عکس هاشو تو صفحه ای جدید باز کنم و یا باید back رو بزنم و برگردم به صفجه اصلی گالریش.
ممنون

Amirali
08-23-2012, 08:41 PM
ببخشید یک سوال برام پیش اومد:

یک مکان هست که اسمش جدید ترین عکسهای ارسالی هستش که همه عکسای جدید اونجا میره.....و یک جای دیگه هم هست بنام "جدیدترین عکسهای نجومی" ولی بعضی از عکس ها هستن که نجومی هستند و تو اون قسمت نمیرن.......!!!
اگه میشه فلسفه اون قسمت رو بفرمایید......

ممنون.

دقیقا من هم همین سوال رو داشتم :دی چرااا؟!؟

mohammad_reza
08-24-2012, 06:46 AM
خیلی خوب میشه تعدا کسانی که به عکس نظر دادن و بازدید عکس و تعداد علاقه مندی زیر عکس نوشته بشه

پیمان اکبرنیا
08-24-2012, 11:55 AM
دوستان تا به حال پیشنهادات خوبی درباره سایت عکاسی مطرح کرده اند و همچنین اشکالاتی درباره این سایت وجود داره. به نظرم لیستی از تمام کارهایی که از نظر فنی باید انجام بشه تهیه کنید و این کارها را بر اساس اهمیت اولویت بندی کنید و بعد مثلا به آقای معروفی یا آقای امام ارسال کنید. بعد اینها را به ترتیب اولویت اینجا بنویسیم که مدیر فنی گرامی به تدریج همه شون را بر طرف کنند :) شاید کل این کارها به یکی دو ماه زمان نیاز داشته باشه.

وقتی تمام مشکلات حل شد سایت از حالت آزمایشی خارج شده و به صورت گسترده تری تبلیغ خواهد شد ;)

Mojtaba.M
08-25-2012, 01:05 PM
سلام بر همه دوستان

هنگامی که سایت عکاسی رو باز میکنیم آدرسی در بنر سایت نوشته :

avapix.ir

حالا این چی هست ؟ آیا بعد ها به این دامنه انتقال پیدا خواهد کرد ؟

Mostafa
08-25-2012, 02:20 PM
سلام بر همه دوستان

هنگامی که سایت عکاسی رو باز میکنیم آدرسی در بنر سایت نوشته :

avapix.ir

حالا این چی هست ؟ آیا بعد ها به این دامنه انتقال پیدا خواهد کرد ؟

سلام به شما مجتبی جان

در مورد مطلبی که فرمودید ابتدا قصد داشتیم همین کار رو بکنیم و یک آدرس ساده تر با عنوان avapix.ir هم برای سایت عکاسی در نظر بگیریم

اما با توجه به مشکلاتی که دامنه های ir دارند تصمیم گرفتیم که از دامنه دیگری ( avapix.org ) استفاده کنیم که به زودی این انتقال صورت خواهد گرفت

( بنر هم که کلا تغییر خواهد کرد )

مهدی ناصری
08-26-2012, 01:43 AM
من لیستی از تمام نظراتی که تا الآن در مورد سایت عکاسی توسط کاربران داده شده تهیه کردم؛ البته این لیست به ترتیب اولویت نیست و نظرات شخصی خودم هم نیستند، فقط جمع آوری تمام نظرات هست برای یک جمع بندی کلی در مورد سایت. دیگه زحمت اولویت بندی و عمل بهشون هم که مربوط به آقای امام و آقای مجکریس هست!!!

جمع بندی کلی:

گذاشتن دکمه ی موافقم، مخالفم و تشکر برای هر پست

مشکل در سایز عکس ها

مشکل در امتیاز دهی به عکس ها

مشکل در نوشته شدن نظرات، نظرات از پایین به بالا می روند در صورتی که خواننده از بالا به پایین می خواند

اطلاع پست ها جدید به کاربران سایت عکاسی، مانند قسمت ارسال های جدید در خود فروم که جهت سهولت در خواندن پست های جدید توسط کاربران خواهد بود

نمایش دسته بندی هر عکس در خود عکس

ارسال یک ایمیل حاوی خوش آمد و قوانین سایت به افرادی که عضو می شوند

اضافه کردن بخش درباره ما و ارتباط با ما

دعوت از عکاسان با تجربه به سایت در آغاز فعالیت

تجدید نظر در فونت و قالب سایت

امکان عوض کردن قالب سایت برای هر کاربر توسط خود او

نوشته شدن نام عکاس در هر عکس جدیدی که در صفحه ی اصلی سایت قرار می گیرد

نمایش اطلاعات فنی هر عکس و عدم تایید تصاویر بدون اگزیف

اطلاع رسانی به هر عکاسی در مورد درج نظر در رابطه با عکس وی

امکان پاسخ گویی به یک نظر خاص

تجدید نظر در دسته بندی عکس ها

اضافه کردن بخش اخبار و مقالات عکاسی به سایت

غیر قابل کپی شدن عکس ها

نمایش لیست افراد آنلاین در صفحه اصلی سایت

نقل مکان عکس های ضعیف از گالری به بخشی به نام آرشیو

اصلاح نحوه نمایش عکس ها در صفحه اصلی (برخی عکس ها به شکلی که واقعا نیستند نمایش داده میشن و در واقع مثلا نصفشون روی صفحه اصلی دیده میشه و پس از کلیک کلش دیده میشه)

اضافه کردن امکان ویرایش نظرات زیر عکس ها

اصلاح قسمت توضیحات عکس، توضیحات گاهی اوقات ناقص درج می شوند

تجدید نظر در قسمت های مختلف پروفایل، برای مثال سن کاربر و ...

مشکل در دسته بندی عکس ها، گاهی اوقات عکسی نجومی در جدید ترین عکس ها قرار می گیرد اما در جدید ترین عکس های نجومی نه

اضافه کردن توضیح در مورد هر دسته بندی

اضافه کردن دکمه ی راست و چپ برای گالری هر عکاس

درج تعداد نظرات و بازدید ها و تعداد علاقه مندی ها زیر هر عکس

رخساره روشنی
08-26-2012, 01:12 PM
درود بر شما
میشه در مورد این قسمت دانلود هم یه توضیحی بدید یعنی قابلیتی وجود داره که کسی عکس رو دانلود کنه !!!! :)

http://up.avastarco.com/images/px9fs9m4dalszpib7y4.jpg

Amirali
08-26-2012, 06:27 PM
من لیستی از تمام نظراتی که تا الآن در مورد سایت عکاسی توسط کاربران داده شده تهیه کردم؛ البته این لیست به ترتیب اولویت نیست و نظرات شخصی خودم هم نیستند، فقط جمع آوری تمام نظرات هست برای یک جمع بندی کلی در مورد سایت. دیگه زحمت اولویت بندی و عمل بهشون هم که مربوط به آقای امام و آقای مجکریس هست!!!

جمع بندی کلی:

گذاشتن دکمه ی موافقم، مخالفم و تشکر برای هر پست

مشکل در سایز عکس ها

مشکل در امتیاز دهی به عکس ها

مشکل در نوشته شدن نظرات، نظرات از پایین به بالا می روند در صورتی که خواننده از بالا به پایین می خواند

اطلاع پست ها جدید به کاربران سایت عکاسی، مانند قسمت ارسال های جدید در خود فروم که جهت سهولت در خواندن پست های جدید توسط کاربران خواهد بود

نمایش دسته بندی هر عکس در خود عکس

ارسال یک ایمیل حاوی خوش آمد و قوانین سایت به افرادی که عضو می شوند

اضافه کردن بخش درباره ما و ارتباط با ما

دعوت از عکاسان با تجربه به سایت در آغاز فعالیت

تجدید نظر در فونت و قالب سایت

امکان عوض کردن قالب سایت برای هر کاربر توسط خود او

نوشته شدن نام عکاس در هر عکس جدیدی که در صفحه ی اصلی سایت قرار می گیرد

نمایش اطلاعات فنی هر عکس و عدم تایید تصاویر بدون اگزیف

اطلاع رسانی به هر عکاسی در مورد درج نظر در رابطه با عکس وی

امکان پاسخ گویی به یک نظر خاص

تجدید نظر در دسته بندی عکس ها

اضافه کردن بخش اخبار و مقالات عکاسی به سایت

غیر قابل کپی شدن عکس ها

نمایش لیست افراد آنلاین در صفحه اصلی سایت

نقل مکان عکس های ضعیف از گالری به بخشی به نام آرشیو

اصلاح نحوه نمایش عکس ها در صفحه اصلی (برخی عکس ها به شکلی که واقعا نیستند نمایش داده میشن و در واقع مثلا نصفشون روی صفحه اصلی دیده میشه و پس از کلیک کلش دیده میشه)

اضافه کردن امکان ویرایش نظرات زیر عکس ها

اصلاح قسمت توضیحات عکس، توضیحات گاهی اوقات ناقص درج می شوند

تجدید نظر در قسمت های مختلف پروفایل، برای مثال سن کاربر و ...

مشکل در دسته بندی عکس ها، گاهی اوقات عکسی نجومی در جدید ترین عکس ها قرار می گیرد اما در جدید ترین عکس های نجومی نه

اضافه کردن توضیح در مورد هر دسته بندی

اضافه کردن دکمه ی راست و چپ برای گالری هر عکاس

درج تعداد نظرات و بازدید ها و تعداد علاقه مندی ها زیر هر عکس

تمام این نکات توی این سایت رعایت شده

http://www.fotoblur.com/

امیدوارم avapix هم یه روزی مثل فوتوبلور که هیچی خییییلی بهتر از اون بشه :)

مهدی ناصری
08-26-2012, 11:53 PM
یک مشکل دیگه؛ امکان لینک دادن در سایت عکاسی وجود نداره. مثلا من می خواستم در عکس اجرام صورت فلکی دجاجه (http://forum.avastarco.com/photo/%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C-%28-%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%29/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%D9%84%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%AC%D8%A7%D8%AC%D9%87) خودم لینک همون تصویر رو در پاسخ به عکس بذارم که در اون اجرام و شکل صورت فلکی در عکس وجود داره، اما لینک بر خلاف چیزی که در فروم وجود داشت به صورت آدرس اومد.

sasan20oo20
08-27-2012, 07:58 AM
خوب یه موضوع دیگه

وقتی لینک عکس نمایش داده شده رو باز میکنم عکس خیلی کوچیک نشون داده میشه البته فکر کنم همه ی عکس ها این طوری نباشه ولی مثلا عکس اقای غلامی به علت عمودی بودن خودش کوچیک هست ادم توقع داره خوب وقتی لینکش رو باز کنی عکس بزرگتر رو ببینی (توی عکس افقی امکان دیدن خوب عکس وجود داره) ولی خب لینکش رو که باز میکنی عکسی که باز میشه از عکس اول کوچیکتره
مثلا لینک زیر رو مشاهده کنین که مربوط به عکس زیبای اقای غلامی میشه

http://forum.avastarco.com/photo/file/141/600x338/16:9/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C_1342615101.jpg

farshad
08-27-2012, 11:49 AM
درود

به طور کلی عکسها خیلی کوچک نمایش داده میشن، چه عمودی و چه افقی!
برای دیدن جزئیات عکسها نیاز هست اونهارو در سایز بزرگ ببینیم مخصوصا در مورد عکسهای نجومی عمق آسمان!
اگه بخوام مثال بزنم بیشتر عکسهای اقای ناصری بسیار پرارزش هستن ولی متاسفانه نمیشه جزئیاتشون رو دید!!

و یه انتقادی که شاید چون از مشکلات کار بی خبرم خیلی وارد نباشه ولی میگم:
این تغییراتی که دوستان بهش اشاره کردن کی انجام میشه!؟

Mojtaba Gholami
08-27-2012, 01:06 PM
خوب یه موضوع دیگه

وقتی لینک عکس نمایش داده شده رو باز میکنم عکس خیلی کوچیک نشون داده میشه البته فکر کنم همه ی عکس ها این طوری نباشه ولی مثلا عکس اقای غلامی به علت عمودی بودن خودش کوچیک هست ادم توقع داره خوب وقتی لینکش رو باز کنی عکس بزرگتر رو ببینی (توی عکس افقی امکان دیدن خوب عکس وجود داره) ولی خب لینکش رو که باز میکنی عکسی که باز میشه از عکس اول کوچیکتره
مثلا لینک زیر رو مشاهده کنین که مربوط به عکس زیبای اقای غلامی میشه

http://forum.avastarco.com/photo/file/141/600x338/16:9/%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c_1342615101.jpg

سلام . فرمایشتون دقیقا صحیح هست . تصاویر خود بخود کوچک نشون داده میشه ولی اگر پانوراما باشه و بصورت عمودی قرار بگیره که دیگه واویلا .مثلا همین تصویر سایزش هست 834x3181 . اما بسیار کوچک شده . ایکاش تصاویر با سایز کوچک که قرار میگیرند با کلیک بر روی اونها بشه به تصویر واقعی دسترسی داشت .
این مطلب رو قبلا هم درخواست کرده بودم .خوبیش اینه که حجم صفحه ها بالا نمیره و بهترین کار ممکن برای دیدن تصاویر هست .

مهدی ناصری
08-27-2012, 07:38 PM
یک نکته ی دیگه: قسمت جست و جو فکر کنم کلا کار نمی کنه (پایین نوار سمت راست در سایت). لطفا این رو هم بررسی کنید.

Mostafa
08-27-2012, 07:52 PM
سلام عزيزان دل

باور كنيد تقريبآ همه اين مشكلات رو مي دونيم و در تلاش براي رفع همه اش هستيم

اگر كمي صبر كنيد ، شنبه هفته آينده جلسه اي داريم كه يا همه اين تغييرات را سريعآ اعمال كنيم ، يا اينكه حتي شايد

كل نرم افزار را تغيير بدهيم و نرم افزاري با قابليت هاي بيشتري جايگزين كنيم

فعلا اين مشكلات را بر ما ببخشيد تا انشاالله به زودي حل بشه

( من خودم براي ايجاد يك سايت عكاسي ايده آل و استاندارد انگيزه شخصيم از همه بيشتره ، نگران نباشيد ! :دی)

Mostafa
08-29-2012, 01:33 PM
سلام

به اطلاع دوستان گرامی میرسانم ، طی صحبتی که با مدیر فنی گرامی ، جناب mojcris داشتم ، بنا شد که به احتمال زیاد نرم افزار سایت عکاسی را به طور کلی تغییر

بدهیم و از نرم افزاری با قابلیت های به مراتب بیشتر استفاده کنیم .

ضمنآ این تغییرات در اسرع وقت صورت خواهد گرفت و سایت عکاسی را کلا با ظاهر و سیستمی جدید تغییر خواهیم داد .

لذا از عزیزان ِ فعال در سایت عکاسی خواهش می کنم برای مدتی از ارسال عکس در سایت عکاسی خود داری کنند تا سیستم جدید سایت عکاسی به حضور دوستان

معرفی گردد .

تلاش می کنیم که تمام نقایص سایت فعلی در سیستم جدید برطرف گردد و موارد مفید دیگری را هم به آن اضافه خواهیم کرد

mohammad_reza
09-20-2012, 07:48 AM
باید یک خسته نباشید به کسانی که گالری عکس رو درست کردن بگیم:thumbsup:
ولی کی درست شد که خودتون و بقیه عکس گذاشتین:grin:
تکلیف اون گالری چی میشه؟
عکسهایی که در اونجا گذاشتیم خودتون اپلود میکنید یا ما باید اپلود در سایت جدید؟

sasan20oo20
09-20-2012, 07:50 AM

بله منم در عجبم کی باز شد کی ملت این همه عکس گذاشتن حداقل یه خبری اس ام اسی چیزی یا نه اصلا حداقل دیروز تو همایش میگفتین :))

stargazer
09-20-2012, 09:05 AM
تکلیف اون گالری چی میشه؟
عکسهایی که در اونجا گذاشتیم خودتون اپلود میکنید یا ما باید اپلود در سایت جدید؟

بله منم در عجبم کی باز شد کی ملت این همه عکس گذاشتن حداقل یه خبری اس ام اسی چیزی یا نه اصلا حداقل دیروز تو همایش میگفتین :))

سلام خدمت دوستان و ممنون از شما

آقا ساسان همچین گفتین این همه عکس به شک افتادم گفتم مگه چقدر گذاشتن؟ اینهمه ای نیست که :)) ;)

راستش در مرحله آزمایشی این قسمت برای مدیران باز شد، تا با عکس گذاشتن تست بشه و نواقص و معایب سایت و نکاتی که به نظر دوستان میرسه برطرف بشه.

این عکسهایی هم که می بینین برای همون تست گذاشته شده

همین :)

همینجام از زحمات آقا مجتبی و آقای امام مجددا تشکر می کنم و خسته نباشید میگم به هردوشون :)

mojcris
08-21-2013, 08:37 AM
با سلام دوستان گرامی

نحوه امتیاز دهی در گالری تصاویر به این صورت تغییر یافت که دیگر میانگین گیری نمی شود و مجموع امتیازها محاسبه می شود.

موفق باشید!

mn13
04-28-2021, 02:17 PM
دریل (http://radaabzar.ir/)
اینورتر (http://radaabzar.ir/)
فرز (http://radaabzar.ir/)
ابزار برقی (http://radaabzar.ir/)