صفحه 16 از 30 نخستنخست ... 612131415161718192026 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 299

موضوع: چیزهای یک منجم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Wink چیزهای یک منجم

چیزهای زیادی هستند که نباید باشند.
    چیزهای زیادی هم هستند که باید باشند.
    چیزهای زیادی نیز هستند که چه باشند و چه نباشند فرقی ندارند.
    در اینجا می خواهم به بعضی از این چیزها که خیلی جالب هستند و برای خودم سوال هستند بپردازم.

پیش از نوشتن مطلب در این تاپیک، لطفا به لینک زیر مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید:

2. Top | #151
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز بیست و ششم
    سلام گالیله جان
    حالت چه طور است؟ امیدوارم خوب و خوش و سرحال باشی. اگر از حال ما می پرسی ملالی نیست جز دوری شما. همه سلام می رسانند و حالشان خوب است. امروز در تهران باران بارید. راستی هوای آنجاچه طور است. شنیده ام هوا، آنجا بس ناجوانمردانه سرد است. بی بی الان لب حوض نشسته است و دارد به یاد تو پیتزا درست می کند و البته سلام هم می رساند!
    راستی فهمیدی که کلیسا مجسمه ات را گذاشته است تو حیاطش. کلی هم از کاری که با تو کرده اند پشیمان شده اند بیچاره ها. تو هم زیاد سخت نگیر. فکر کنم اگر ببخشیشان برای خودت هم خوب باشد. خلاصه که الان کشیشها کلی به یادت هستند.
    بگذریم
    گالیله جان قرض از نوشتن این نامه این است که می خواهم درد و دلی برایت بکنم.
    دیروز که رفتم فرهنگسرای ابن سینا برای کسوف، یک پارکبانی اومد و 300 تومان ازم به خاطر پارک کردن ماشین گرفت و پرسید برای دیدن خورشیدگرفتگی آمده اید؟ گفتم آره. گفت: شما هم بیکاریدها ... که چی آخه؟!؟!؟ ... من دیدم هیچ چیز خاصی نبود ... این همه آدم را ... کرده اند یک سایه بهشان نشان بدهند. آخه این بچه بازی ها هم شد کار؟!؟!؟!
    بگذار یک مورد دیگر را برایت تعریف کنم گالیله جان
    بعد از مدت ها رفتم مدرسه یمان برای دیدار با معلمان دبیرستانم. معلمم ازم پرسید مشغول چه کاری هستم و من هم مشغول گفتن شدم که مسئول آزمایشگاهمان گفت: نمی گم این کارها خوب نیستها ولی بعدش چی؟؟ فکر نمی کنی این کارها از سن تو گذشته. 100 بار برو شب رصدی آ؟خرش که چی ...
    بعضی شب ها هم که بالا پشت بام می روم سرایدارمان کلی فحش می دهد و دیگر نمی گذارد بروم.
    سیلاب اشکهایم کاغذ را سیاه کرده است و به من اجازه شرح بیشتر نمی دهد. ولی خدا بگم چه کارت نکند گالیله جان که ویر این نجوم رصدی با تلسکوپ و دوربین را در جان ما انداختی. چه کاری بود آخر این رصد با تلسکوپ؟؟
    خلاصه که این چند وقت خیلی از این گونه صحبت ها می شنوم و ناراحت می شوم. برایمان دعا کن گالیله جان!
    دیگر مزاحمت نمی شوم. برو در آرامگاهت راحت بخواب.
    زیاده عرضی نیست.
    خدانگهدار.
    ارادتمند
    محا

ای نامه که می روی به سویش
    از جانب من ببوس رویش
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    بعد التحریر
    یکی از نیات نوشتن این سیاهه دلتنگی برای این تاپیک بود که بحمدالله بر طرف شد!
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

3. 18 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #152
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    457
    تشکر شده 91 بار در 14 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط moha نمایش پست ها
    چیز بیست و ششم
    سلام گالیله جان
    حالت چه طور است؟ امیدوارم خوب و خوش و سرحال باشی. اگر از حال ما می پرسی ملالی نیست جز دوری شما. همه سلام می رسانند و حالشان خوب است. امروز در تهران باران بارید. راستی هوای آنجاچه طور است. شنیده ام هوا، آنجا بس ناجوانمردانه سرد است. بی بی الان لب حوض نشسته است و دارد به یاد تو پیتزا درست می کند و البته سلام هم می رساند!
    راستی فهمیدی که کلیسا مجسمه ات را گذاشته است تو حیاطش. کلی هم از کاری که با تو کرده اند پشیمان شده اند بیچاره ها. تو هم زیاد سخت نگیر. فکر کنم اگر ببخشیشان برای خودت هم خوب باشد. خلاصه که الان کشیشها کلی به یادت هستند.
    بگذریم
    گالیله جان قرض از نوشتن این نامه این است که می خواهم درد و دلی برایت بکنم.
    دیروز که رفتم فرهنگسرای ابن سینا برای کسوف، یک پارکبانی اومد و 300 تومان ازم به خاطر پارک کردن ماشین گرفت و پرسید برای دیدن خورشیدگرفتگی آمده اید؟ گفتم آره. گفت: شما هم بیکاریدها ... که چی آخه؟!؟!؟ ... من دیدم هیچ چیز خاصی نبود ... این همه آدم را ... کرده اند یک سایه بهشان نشان بدهند. آخه این بچه بازی ها هم شد کار؟!؟!؟!
    بگذار یک مورد دیگر را برایت تعریف کنم گالیله جان
    بعد از مدت ها رفتم مدرسه یمان برای دیدار با معلمان دبیرستانم. معلمم ازم پرسید مشغول چه کاری هستم و من هم مشغول گفتن شدم که مسئول آزمایشگاهمان گفت: نمی گم این کارها خوب نیستها ولی بعدش چی؟؟ فکر نمی کنی این کارها از سن تو گذشته. 100 بار برو شب رصدی آ؟خرش که چی ...
    بعضی شب ها هم که بالا پشت بام می روم سرایدارمان کلی فحش می دهد و دیگر نمی گذارد بروم.
    سیلاب اشکهایم کاغذ را سیاه کرده است و به من اجازه شرح بیشتر نمی دهد. ولی خدا بگم چه کارت نکند گالیله جان که ویر این نجوم رصدی با تلسکوپ و دوربین را در جان ما انداختی. چه کاری بود آخر این رصد با تلسکوپ؟؟
    خلاصه که این چند وقت خیلی از این گونه صحبت ها می شنوم و ناراحت می شوم. برایمان دعا کن گالیله جان!
    زیاده عرضی نیست.
    خدانگهدار.
    ارادتمند
    محا

از جانب من ببوس رویش
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    بعد التحریر
    یکی از نیات نوشتن این سیاهه دلتنگی برای این تاپیک بود که بحمدالله بر طرف شد!

سلام محا جان

خيلي ممنون كه به ياد من بوديد . بد نيستم . اتفاقآ هوا اينجا خيلي هم جوانمردانه گرم است !

چون راستش وقتي آمدم اين طرف چون كليسا بنده را مرتد خوانده بود اينجا هم گفتند حرف حرف كليسا است و انداختنم توي جهنم . حالا هم كه كليسا رضايت داده اينها ول كن نيستند ! حالا من درخواست حكم تجديد نظر دادم ... تا ببينيم چه ميشود .... بگذريم ...

شما به خاطر آن پاركبان خودش را ناراحت نكن ... اتفاقآ اون موقع هم اسب بانان همينطور بودند !

يادم است يكبار كه براي اندازه گيري سرعت سقوط به بالاي برج پيتزا رفتم ( نخند بي سواد همون پيتزا درست است نه پيزا ! ) اسب بان ازم پرسيد چقدر كار داري ؟ من به ته جيبم نگاه كردم و ديدم پولم فقط براي 1 ربع كافي است ، منم به طرف گفتم 1 ربع !

بعد كه رفتم بالاي برج و خواستم چند بار آزمايش كنم ديدم 1 ربعم تمام شده و چون پول بيشتري نداشتم از ترس خواباندن اسبم رفتم پايين و بي خيال آزمايش شدم !

خلاصه اينجوري ها ...

راستي.... شنديم آن نيوتن مارموز انگليسي قانون جاذبه را به پاي خودش نوشته !

همه ميدانند من جاذبه را كشف كرده بودم .

مردك پير خرفت استعمار 1 قرن بعد از من آمده و صاحب شده ! .... حالا فكر ميكني الآن كجاست ؟؟

طبقه هفتم جهنم دارند حالش را جا مي آورند
    ( من خودم طبقه سومم ... اينجا خيلي خنك تره )

حالا حرفهايم در مورد تلسكوپ خيلي مفصل تره ... الآن دارن صدام ميكنن ... نوبت آب جوش عصرانه است ... بايد برم

ممنون كه حالي ازم پرسيدي محا جان

قطعآ تو بهترين دوستم خواهي شد .

مواظب خودت باش

باي باي

5. 9 کاربر مقابل از گاليله عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #153
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

منم دوتا چیز بگم ؟؟؟

سلام به دوستان نجومی...
    -------------------------------
    این چیزی که من میخوام بگم نقد یا انتقاد نیست...
    فقط چیزی هست که دوست داشتم شما هم بدونین و تدابیر امنیتیشو ببینین...
    ------------------------------------------------------------
    امروز مجله آسمان شب به دستم رسید...
    چیز اول:چون توی مسابقه عکاسیش شرکت کرده بودم و قرار بود این شما نتایج اعلام بشه اولین مطلبی که خوندم این بود و یه چیزی نظر ِ منو به خودش جلب کرد و اون اینکه یکی از داوران این مسابقه آقای امام خودمون بوده و یکسری از جوایز رو شرکت آوااستار تامین کرده که این واقعا عالیه و جای تشکر داره...
    ---------
    چیز دوم : داشتم مطالب رو به صورت کلی مرور میکردم تا به وقتش شروع کنم به مطالعه اصلی که یه مقاله نظرمو به خودش چیز کرد یعنی جلب کرد ...
    اونم مقاله ای در قسمت المپیاد و از دو دوست عزیزمون در فروم یعنی آقایان محمد (پیام )بهرام پور و معین پناهنده عزیز...
    به این دو دوست عزیز واقعا تبریک میگم چون مقاله خوبی درباره تعریف کره و مثلث کروی و پیدا کردن قبله با دقتی بسیار عالی نوشته اند...
    در کل به همه دوستان به خاطر داشتن این دوستان باارزش در فروممون تبریک میگم... ( راستی نیازی به تدابیر امنیتی نیست ها... اینو گفتم که تا آخر حرف هام رو بخونین)
    با احترام / محمد رضا صادقیان
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

7. 13 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #154
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

با اجازه جناب محا!

چیز بیست و هفتم

چیزی که نباید باشد و چیزهایی که باید باشند...
    صبح یه روز برفی که امتحان داشتم ،دیر از خونه اومدم بیرون؛راننده آژانس هم نتنها هیچ عجله ای نداشت ،بلکه علجه داشتن من رو هم درک نکرد و از شلوغ ترین مسیر ممکن رفت و من رو به ایستگاه مترو رسوند. قطار در ایستگاه هفت تیر ایستاده بود که دوستم زنگ زد و گفت آزمون داره شورع میشه.من هم که فهمیدم دیگه امیدی نیست ، (فکر کنم اگر تاپیک رکوردهای غیر نجومی هم بود میشد این رو ثبت کرد: دو روز پشت سر هم چهارتا امتحان داشتم) چشمام رو بستم و خواستم به آزمون دومم فکر کنم که...
    یه دختر کوچولوی ناز و تقریبا پنج شش ساله، توی تاریکی تونل مترو یاد خورشید افتاده بود و از مامانش که کنار من نشسته بود پرسید: "چرا خورشید از این ور میاد و از اونور میره؟ "با دستش هم جهت های غلطی رو نشون داد! مامانش هم در نهایت قاطعیت گفت" چون خورشید دور زمین میچرخه " !!!!!!!
    انگار که دچار برق گرفتگی از نوع سه فاز شده باشم، چشمانِ بسته ام دو برابر حد معمول باز شد واز این جواب فوق العاده مادر به دخترمتعجب شدم!
    از توی کیفم یه شکلات در آوردم تا من باب دوستی با اون بچه، هر چه زودتر پروسه اصلاح این پاسخ فوق غلط رو از ذهن بکرش شروع کنم.
    خلاصه؛ بعد از اون ماجرا بود که فکر کردم چرا!
    واقعا چرا باید بعد از صد ها سال هنوز برخی این طور غلط فکر کنن ؟؟
    آیا ما که کم یا زیاد نجوم میدونیم مسئولیتی نداریم؟؟
    ماجرای جایزه ترویج علم چیه؟؟
    کی مسئول ترویج علمه؟؟
    داشتن نگاه واقعی و درست به طبیعت چقدر روی درست زندگی کردن آدم ها اثر میذاره؟؟
    و سوالهای دیگه...
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

9. 9 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #155
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدرضا صادقيان نمایش پست ها
    داشتم مطالب رو به صورت کلی مرور میکردم تا به وقتش شروع کنم به مطالعه اصلی که یه مقاله نظرمو به خودش چیز کرد یعنی جلب کرد ...
    اونم مقاله ای در قسمت المپیاد و از دو دوست عزیزمون در فروم یعنی آقایان محمد (پیام )بهرام پور و معین پناهنده عزیز...
    به این دو دوست عزیز واقعا تبریک میگم چون مقاله خوبی درباره تعریف کره و مثلث کروی و پیدا کردن قبله با دقتی بسیار عالی نوشته اند...
    در کل به همه دوستان به خاطر داشتن این دوستان باارزش در فروممون تبریک میگم... ( راستی نیازی به تدابیر امنیتی نیست ها... اینو گفتم که تا آخر حرف هام رو بخونین)
    با احترام / محمد رضا صادقیان
    محمد رضا جان لطف داری
    سعی می کنم با دوستان آسمان شب صحبت کنم که بتونم مقاله های المپیاد رو روی اینترنت قرار بدم که دوستانی که مجله را نمی خرند هم استفاده کنند
    قول نمی دهم اما سعی می کنم حداقل با یک ماه تأخیر این کار را بکنم
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

11. 6 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #156
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز بیست و هشتم
    به قول بروبچه های همشهری جوان: "چیز آماده"
    به نقل از: خبرآنلاین: http://khabaronline.ir/news-123476.aspx
    دکتر منصوری با بیان این‌که دو سال پیش قله دینوا و کلاه‌برفی از میان 40 قله در نواحی مختلف کشور جهت احداث رصدخانه انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: «در همین سال‌ها بود که برخی از مشاوران خارجی از سازمان رصدخانه‌های جنوبی اروپا و افراد سرشناس در طراحی تلسکوپ و مکان‌یابی برای بررسی و مشاهده دو قله به ایران سفر کردند که قله‌ای را به نام گرکش نشان دادند و گفتند که چرا این قله را اندازه‌گیری نکرده‌اید! علت عدم اندازه‌گیری قله گرگش که به قول دکتر نصیری قله‌ای وحشی بود، دشواری صعود به آن بود. بنابراین پس از مدت‌ها تیم‌های کوهنوردی از راه‌های مختلف به کمک مردم محلی و بومی به قله صعود کردند، چرا که تنها تا ارتفاع 2900 متری می‌توان با وسیله نقلیه صعود کرد و از آن‌جا تا نوک قله را باید پیاده یا با قاطر طی کرد. در حال حاضر هم نزدیک به 70 تن تجهیزات در قله گرگش وجود دارد».
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    یعنی اگر آن اجنبی ها نمی گفتند " این قله را چرا اندازه گیری نمی کردید" دوستان آن قله را اندازه گیری نمی کردند. به همین راحتی!!
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

13. 6 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #157
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

ممنون مها جان!!!!!! این حرف و سوالم منم بود وقتی خوندم!!!!! برام کمی تعجب آور بود!!
    راستی هر چقدر تو گوگل ارث گشتم نتونستم قله مورد نظر رو پیدا کنم!!
    امضای ایشان
    .

15. 3 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #158
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز بیست و سوم
    نمی دانم این انتقاد است یا غمگین بودن یا دلخوری یا ...
    نمی دانم تازگی ها سری به http://www.nojumnews.com/ زده اید یا خیر؟
    الان که من به این سایت سر زدم در آن اینها را دیدم:
    اين هفته، روي موج نجوم، سراغ رصدخانه‌هاي ايران مي‌رويم
    گشت رصدي سه روزه - خرانق يزد
    اين هفته «روي موج نجوم» درباره نسبيت خاص حرف مي‌زنيم
    ماهنامه ‌ي نجوم در نمايشگاه مطبوعات
    خلاصه مقالات نجوم شماره 201
    ...
    این سایت الان تبدیل شده به بلندگوی برنامه رادیویی روی موج نجوم و اطلاع رسانی شب های رصدی و برنامه های کویرگردی. خیلی مدت است که در آن حتی یک خبر هم درج نشده است.
    البته این به سیاست داخلی مجله ربط دارد که سایت نمایش دهنده چه چیزی باشد و به هیچ کس ربطی ندارد که چرا این گونه شده است.
    اما
    دلم برای آن سایتی که هر دو سه روز یک بار آپدیت می شد و خبرهای نجومی ( اگرچه بیات شده) را با ترجمه ای شیوا قرار می داد تنگ شده است.
    از اینها هم که بگذریم دلم برای parssky هم تنگ شده. همانی که هر روز آپدیت می شد و اخبار دسته اول می گذاشت و فعالیت های گروه های مختلف را بازتاب می داد. همانی که خودش می رفت با افراد مصاحبه می کرد و خبر تولیدی می گذاشت. نه این پارس اسکایی که تمام مطالبش یا از کابل است یا از خبرآنلاین. بازهم می گویم این به سیاست گذاری سایت ربط دارد که چه جیزی ارائه دهد.
    اما من دلم تنگ شده است

چیز خوشحال کننده

نمی دانم از کی ولی الان که من سایت ماهنامه نجوم را دیدم کلی ذوق کردم.
    بالاخره بعد از مدتها ...
    اگر ندیدید بروید و یک نگاهی بکنید.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آهای .... کجایند افرادی که می گفتند این چیزهای ما راه به جایی نمی برد...
    تاثیر این تاپیک را در جامعه نجومی ایران مشاهده کردید ...
    شک نکنید که به خاطر این انتقاد بنده بود که سایت مجله تغییر کرد...
    یوهاهاهاها ....
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

17. 8 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #159
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26
    تشکر شده 1,409 بار در 282 ارسال

www.nojum.ir

چیز خوشحال کننده

نمی دانم از کی ولی الان که من سایت ماهنامه نجوم را دیدم کلی ذوق کردم.
    بالاخره بعد از مدتها ...
    اگر ندیدید بروید و یک نگاهی بکنید.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آهای .... کجایند افرادی که می گفتند این چیزهای ما راه به جایی نمی برد...
    تاثیر این تاپیک را در جامعه نجومی ایران مشاهده کردید ...
    شک نکنید که به خاطر این انتقاد بنده بود که سایت مجله تغییر کرد...
    یوهاهاهاها ....
    سايت nojum.ir واقعا خيلي خوب شده
    هم خبر هاي بروز

هم عكس جديد APOD

هم اتفاقات هفته

هم ژرفاي مجله

هم افزونه...!
    واقعا از ديدنش لذت بردم

اما
    ف
    ق
    ط
    يك چيزي آزارم ميده ،
    ...
    .
    .
    .
    اميدوارم بزودي آشتي كنن...
    امضای ایشان
    گيرند همه روزه و من گيسويت / جويند همه هلال و من ابرويت
    از جمله ي اين دوازده ماهِ تمام / يك ماه مباركست و آن هم رويت

19. 5 کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #160
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیزهای یک منجم         
    چیز بیست و ششم
    سلام گالیله جان
    حالت چه طور است؟ امیدوارم خوب و خوش و سرحال باشی. اگر از حال ما می پرسی ملالی نیست جز دوری شما. همه سلام می رسانند و حالشان خوب است. امروز در تهران باران بارید. راستی هوای آنجاچه طور است. شنیده ام هوا، آنجا بس ناجوانمردانه سرد است.
    ...
    زیاده عرضی نیست.
    خدانگهدار.
    ارادتمند
    محا

از جانب من ببوس رویش
    من فکر نمی کردم این تاپیک اینقدر تاثیرگذار باشه
    به خدا اصلا توقع نداشتم
    دو دقیقه اومده بودیم خودتونو ببینیم
    بعد از تغییر ساختار سایت مجله نجوم که قطعا به خاطر چیز بیست و سوم این تاپیک بوده است این دفعه باز هم مجله نجومی ها با الگوبرداری 100 درصد از چیز بیست و ششم ما در شماره چدیدشان متنی تحت عنوان نامه ای به گالیله نوشته اند. (البته من متن را نخواندم ولی خب اسمشان که حداقل مشابه است)
    باشد که ان شاالله این تاپیک به مرجعی برای سیاسگذاری ناسا تبدیل شود!!!:
    ویرایش توسط م.ح.اربابی فر : 01-29-2011 در ساعت 09:58 PM
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

21. 13 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 16 از 30 نخستنخست ... 612131415161718192026 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)