صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47

موضوع: ویرایش عکس

1. Top | #1
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

Post ویرایش عکس

درود بر دوستان

همون طور که میدونید ویرایش عکس بخش مهمی از هنر عکاسی به حساب میاد و نرم افزار های ویرایش که فتوشاپ شناخته ترین اونهاست این روزها کار تاریکخانه های قدیم رو انجام میدن و نمیشه ویرایش نهایی عکس رو ندیده گرفت.
    متاسفانه بعضی از کسانی که وارد دنیای عکاسی میشن در ابتدا فکر میکنن فتوشاپ یعنی تقلب و فکر میکنن عکسهای زیبایی که میبینن صرفا نتیجه کاره دوربین و عکاسه .در صورتی که این طور نیست و فایلی که از یک سنسور دیجیتال خارج میشه با عکسی که از یک نگاتیو به دست میاد تفاوت بسیاری داره و به علت محدودیت های سنسورهای دیجیتال ، ویرایش عکس برای تنظیم نور ، رنگ ، نویز گیری و ... اجتناب ناپذیر می باشد.

در این بخش قصد دارم ویرایش عکس رو به صورت عملی انجام بدم به این صورت که دوستان عکس هاشون رو همین جا آپلود میکنن و ویرایش شده اون به همراه توضیح مختصری در مورد کارهایی که روش انجام شده مجددا در همین بخش قرار میگیره تا به صورت عملی با نوع کاری که باید برای هر عکس انجام بشه آشنا بشیم.

برای نتیجه بهتر دوستان لطف کنند و فقط عکس رو ریسایز کنن تا اپلودش راحت باشه.

البته روی کمک اساتید بخش عکاسی هم حساب میکنم که همکاری کنن و امیدوارم با این روش اصول اولیه ویرایش عکس رو با هم یاد بگیریم .

البته هدف نهایی از این کار آشنایی و برقراری ارتباط بهتر با نرم افزار های ویرایش مخصوصا فتوشاپه و اگه دوستان پیشنهاد بهتری برای یادگیری و تمرین دارن ارائه بدن تا از اون روش بریم جلو...

امیدوارم مفید باشه
    ویرایش توسط kh.maroufi : 04-06-2012 در ساعت 06:31 PM

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

از جناب فرشاد به خاطر تاپیک خوبشون!
    برای روند آموزش من یه ایده ای به ذهنم رسید مثل اینکه پاک شده...حالا من دوباره می گم.
    اونم اینکه قبل از پرداختن مستقیم به ویرایش عکس ها اول با توجه به نیاز اعضا عکس ها رو دسته بندی کنیم،نجومی و غیر نجومی(به تعبیر آقای امام)...بعد به معرفی ابزارهایی که تو فوتوشاپ برای ویراش عکس هستند (زیرشاخه های image,select,filter,...) رو معرفی کنین و بعد به صورت عملی رو هر عکس پیاده کنید و مشخص شه که از هر ابزار باید کجا استفاده کرد...
    حالا این نظر بنده بود...شاید دوستان نظرات دیگه داشته باشند!
    امضای ایشان

3. 11 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

نقل قول نوشته اصلی توسط gandom نمایش پست ها
    از جناب فرشاد به خاطر تاپیک خوبشون!
    برای روند آموزش من یه ایده ای به ذهنم رسید مثل اینکه پاک شده...حالا من دوباره می گم.
    اونم اینکه قبل از پرداختن مستقیم به ویرایش عکس ها اول با توجه به نیاز اعضا عکس ها رو دسته بندی کنیم،نجومی و غیر نجومی(به تعبیر آقای امام)...بعد به معرفی ابزارهایی که تو فوتوشاپ برای ویراش عکس هستند (زیرشاخه های image,select,filter,...) رو معرفی کنین و بعد به صورت عملی رو هر عکس پیاده کنید و مشخص شه که از هر ابزار باید کجا استفاده کرد...
    حالا این نظر بنده بود...شاید دوستان نظرات دیگه داشته باشند!
    درود بر شما

نظر شما کاملا منطقی است ولی به نظر من مناسب برای فروم تخصصی عکاسی است و در این جا که نجوم حرف اول رو میزنه به نظر من بهتره به صورت خیلی آهسته بریم جلو و با ویرایش عکسهای ساده دوستان به صورت هم زمان و عملی کار با ابزار ها رو یاد بگیریم.این رو به این علت عرض میکنم که فکر نمیکنم هیچ کدوم از عزیزان در اینجا وقت زیادی برای کارهای نرم افزاری گذاشته باشن و یا بزارن و اگه فقط تئوری ویرایش رو در موردش بحث کنیم ممکنه توی ذهن ها باقی نمونه ولی وقتی به صورت عملی تاثیر یکی از ابزارها رو ببینن بیشتر انگیزه برای یاد گیری خواهند داشت...

البته من از هر نوع آموزشی که شما توی این تاپیک بزاری استقبال میکنم ( با توجه به تسلطی که میدونم شما روی فتوشاپ دارید ) و خوشحال هم میشم...یعنی دوست دارم مجری طرحی که فرمودید خودتون باشید
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

5. 12 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    درود بر شما

نظر شما کاملا منطقی است ولی به نظر من مناسب برای فروم تخصصی عکاسی است و در این جا که نجوم حرف اول رو میزنه به نظر من بهتره به صورت خیلی آهسته بریم جلو و با ویرایش عکسهای ساده دوستان به صورت هم زمان و عملی کار با ابزار ها رو یاد بگیریم.این رو به این علت عرض میکنم که فکر نمیکنم هیچ کدوم از عزیزان در اینجا وقت زیادی برای کارهای نرم افزاری گذاشته باشن و یا بزارن و اگه فقط تئوری ویرایش رو در موردش بحث کنیم ممکنه توی ذهن ها باقی نمونه ولی وقتی به صورت عملی تاثیر یکی از ابزارها رو ببینن بیشتر انگیزه برای یاد گیری خواهند داشت...

البته من از هر نوع آموزشی که شما توی این تاپیک بزاری استقبال میکنم ( با توجه به تسلطی که میدونم شما روی فتوشاپ دارید ) و خوشحال هم میشم...یعنی دوست دارم مجری طرحی که فرمودید خودتون باشید
    ممنون از توجهتون
    ولی خوب اگه تنها ویرایش عکس های نجومی مطرح باشه...خیلی جاها فوتوشاپ کم میاره و باید رفت سراغ نرم افزارهای دیگه ..پس بهتره فقط رو فوتوشاپ مانور داده نشه و دوستانی که در مورد نرم افزار های مخصوص ویرایش عکس های نجومی تخصص دارند هم همکاری کنن
    امضای ایشان

7. 11 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

نقل قول نوشته اصلی توسط gandom نمایش پست ها
    ممنون از توجهتون
    ولی خوب اگه تنها ویرایش عکس های نجومی مطرح باشه...خیلی جاها فوتوشاپ کم میاره و باید رفت سراغ نرم افزارهای دیگه ..پس بهتره فقط رو فوتوشاپ مانور داده نشه و دوستانی که در مورد نرم افزار های مخصوص ویرایش عکس های نجومی تخصص دارند هم همکاری کنن
    صد در صد همین طوره...
    من عرض کردم روی کمک شما برای فتوشاپ حساب میکنم چون در موردش یه چیزایی میدونم ولی در مورد نرم افزار های تخصصی ویرایش عکس نجومی حتما منتظره دوستانی که خبره هستند خواهیم بود.

به عبارت ساده تر اینکه فرمودید دوستانی که در مورد نرم افزار های مخصوص ویرایش عکس های نجومی تخصص دارند هم همکاری کنن دیفالتشه و اگه قرار باشه همکاری نکنن که باید در فروم آوارو بست دیگه
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

9. 12 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

درود

ظاهرا دوستان تمایلی به ویرایش عکسهاشون ندارن و یا اصلا تمایلی به عکاسی ندارن چون این تاپیک داره خاک میخوره !!

برای شروع یه عکس از دوست خوبمون آقای Mojtaba.m انتخاب کردم که در تاپیک عکسهای من گذاشتن: ( البته از ایشون کسب اجازه کردم برای ویرایش عکسشون )

این عکس از نظر تکنیکی مشکل خاصی نداره فقط تنها اشکالش اینه که ویرایش نشده.برای اینکه نتیجه ویرایش رو ببینیم به ترتیب کارهای ابتدایی زیر رو انجام میدیم:

1- تنظیم tone و contrast عکس از منوی Image و زیر منوهای Auto Tone و Auto Contrast
    2- تنظیم رنگ از مسیر: Match Color <----- Adjustments <----- Image
    3- تنظیم روشنایی از مسیر Shadow/Highlights <----- Adjustments <----- Image
    4- تنظیم Gamma Correction از مسیر Exposure <----- Adjustments <----- Image
    5- تنظیمات HDR Toning از مسیر HDR Toning <----- Adjustments <----- Image
    6- کاهش نویز از منوی Filter و گزینه Reduce Noise
    7- برش عکس برای بهبود کادر توسط ابزار Crop

و در نتیجه عکس زیر :

هر قسمتش که سوالی بود بفرمائید.
    ویرایش توسط farshad : 04-29-2012 در ساعت 04:49 PM
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

11. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

این عکس دوست خوبم مهدی ناصری هست البته اول اجازه گرفتم
    این عکس اول ایشون هست

بنده با استفاده از فتوشاپ و با گزینه
    Shadow/Highlights <----- Adjustments <----- Image
    Match Color <----- Adjustments <----- Image
    کاهش نویز از منوی Filter و گزینه Reduce Noise
    تنظیم نور عکس از منوی image--------> بbrightness/contrast
    level از منو image
    curves از منو image
    vibrance از منو image

به مدل واقعی رنگ عکس رسیدم
    امضای ایشان

12. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

سلام به دوستان عکاس و ویرایشگر عکس

من یک عکس گرفتم که آنالوگ بوده و بردم عکاسی از روی نگاتیو برام دیجیتالش کرده. مشکلم در ویرایشش اینه که نمیتونم دانه دانه بودنش را درست کنم. و وقتی نورش را کم میکنم کناره هاش خیلی تاریک میشه و مرکز روشن تر باقی میتونه. کسی میتونه ویرایشش کنه؟

13. 18 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

بفرمایید جناب اکبرنیا دوربین در حین عکاسی کمی لرزش داشت رنگ اسمون هم طبیعی کردم
    امضای ایشان

15. Top | #10
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

ویرایش عکس         
    درود بر شما

شاید اگر با کیفیت بهتری اسکن میشد نتایج بهتری میداد.بخصوص که دوست داشتم در قسمت بنا شارپنس بیشتری حاصل میشد.

امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

16. 18 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)