صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 6121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 168

موضوع: حیات فرازمینی

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    190
    تشکر شده 137 بار در 24 ارسال

Question حیات فرازمینی

امکان وچود حیات در فراسوی زمین مدت هاست که ذهن بشر رو به خود مشغول کرده.آیا کره ای وجود داره که در اون نوع متفاوتی از حیات وجود داشته باشه؟و از اون فراتر، ایا تمدن های هوشمند دیگری هم در این عالم وجود دارند؟
    لطفا علاوه بر درج مطالب علمی نظر شخصی خودتون رو هم بیان کنید.
    امضای ایشان
    دو چیز را حد و مرزی نیست: عالم و حماقت بشری.البته در مورد اولی مطمئن نیستم! (آلبرت اینشتین)

2. Top | #151
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5218
    تشکر شده 2,377 بار در 289 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    چه دلیلی وجود داره که یک موجود فضایی قصد جنگیدن با زمینیان رو داشته باشه؟ اونها نه تنها قصد جنگیدن با ما رو نخواهند داشت بلکه دوستان فضایی خوبی برای ما خواهند شد. جنگیدن زمانی پیش میاد که اونها موجوداتی تکامل نیافته و در واقع هنوز حیوان باشند اما اگه اونها موجودی هوشمند باشن مطمئناً با دیدن ما همونقدر متعجب خواهند شد که ما از دیدن اونها میشیم. هوشمندی اونها سبب این میشه تا قصد بر قراری ارتباط با ما رو پیدا کنن. چون مطمئناً اونها هم مدت زمان زیادی دنبال ما میگشتن. برای جنگیدن دلیل لازمه که در مورد موجودات فضایی هیچ دلیلی وجود نداره. بجنگیم که چی بشه؟ در این مورد آقای استفان هاوکینگ واقعاً اشتباه کردن.
    با تشکر از شما
    ببینید وقتی اونها ما رو پیدا کنند قطعا زمین یک سیاره قابل سکونت برای اونها خواهد بود و قطعا حکم طلا رو برای اونها داره.
    اونها به هر طریقی میخوان زمین رو واسه خودشون کنند و در آینده ازش استفاده کنند.
    آقای استفان هاوکینگ دقیقا همین نظر رو داره و میگه:
    بهتره ما اینقدر دنبال اونا نگردیم چون اونها اگر یه روزی پیدامون کنند حتما ما انسان ها رو از بین میبرن.
    امضای ایشان
    آخرین سنگر سکوت،حق ما گرفتنی نیست

3. 3 کاربر مقابل از Soroush Samadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #152
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush Samadi نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    ببینید وقتی اونها ما رو پیدا کنند قطعا زمین یک سیاره قابل سکونت برای اونها خواهد بود و قطعا حکم طلا رو برای اونها داره.
    اونها به هر طریقی میخوان زمین رو واسه خودشون کنند و در آینده ازش استفاده کنند.
    آقای استفان هاوکینگ دقیقا همین نظر رو داره و میگه:
    بهتره ما اینقدر دنبال اونا نگردیم چون اونها اگر یه روزی پیدامون کنند حتما ما انسان ها رو از بین میبرن.
    اونها نه تنها به فکر تسخیر زمین نخواهند افتاد بلکه حتی میترسن به زمین نزدیک بشن. حتی شاید بترسن در مداری نزدیک به زمین قرار بگیرن. دلیل این موضوع هم به تداخل بیولوژیکی وحشتناکیه که با فرود اونها روی سطح زمین ممکنه براشون (و حتی برای ما) پیش بیاد. اگر هم روزی جرأت کنن که روی زمین فرود بیان مطمئناً با پیشرفته‌ترین لباس‌های فضاییشون این کار رو خواهند. در اتمسفر زمین حجم عظیمی از باکتری‌ها، ویروس‌ها، گرده‌های گیاهان و ... وجود داره که هر کدوم بنوبه خودشون میتونن عامل بیماری‌زای وحشتناکی برای موجودات فضایی بحساب بیان. دلیل اینکه ما چیزیمون نمیشه اینه که ما بهمراه این باکتری‌ها و ویروس‌ها روی سطح زمین تکامل پیدا کردیم و بدن ما اکثر اونها رو از بین میبره اما بیولوژیک بدن اونها کاملاً متفاوته و مسیر تکاملیه متفاوتی رو طی کردن و در نتیجه بهیچ وجه با شرایط زمین نمیتونن سازگاری پیدا کنن. این قضیه برای ما هم صادقه و ما هم نمیتونیم روی سطح سیاره اونها بدون لباس فضایی فرود بیایم. لازمه که آقای اسفن هاوکینگ یه چندتا واحد زیست شناسی هم پاس کنند.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #153
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5218
    تشکر شده 2,377 بار در 289 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    اونها نه تنها به فکر تسخیر زمین نخواهند افتاد بلکه حتی میترسن به زمین نزدیک بشن. حتی شاید بترسن در مداری نزدیک به زمین قرار بگیرن. دلیل این موضوع هم به تداخل بیولوژیکی وحشتناکیه که با فرود اونها روی سطح زمین ممکنه براشون (و حتی برای ما) پیش بیاد. اگر هم روزی جرأت کنن که روی زمین فرود بیان مطمئناً با پیشرفته‌ترین لباس‌های فضاییشون این کار رو خواهند. در اتمسفر زمین حجم عظیمی از باکتری‌ها، ویروس‌ها، گرده‌های گیاهان و ... وجود داره که هر کدوم بنوبه خودشون میتونن عامل بیماری‌زای وحشتناکی برای موجودات فضایی بحساب بیان. دلیل اینکه ما چیزیمون نمیشه اینه که ما بهمراه این باکتری‌ها و ویروس‌ها روی سطح زمین تکامل پیدا کردیم و بدن ما اکثر اونها رو از بین میبره اما بیولوژیک بدن اونها کاملاً متفاوته و مسیر تکاملیه متفاوتی رو طی کردن و در نتیجه بهیچ وجه با شرایط زمین نمیتونن سازگاری پیدا کنن. این قضیه برای ما هم صادقه و ما هم نمیتونیم روی سطح سیاره اونها بدون لباس فضایی فرود بیایم. لازمه که آقای اسفن هاوکینگ یه چندتا واحد زیست شناسی هم پاس کنند.
    بله حرف شما صحیح
    ولی من بهتون دلیل اینکه با ما جنگ میکنن رو گفتم.
    حالا من یه سوال ازتون دارم اینکه:
    اگه فرض کنیم اونها بتونن روی سطح ما فرود بیان و با ما ارتباط برقرار کنند،چرا باید با ما صلح کنند؟؟؟
    امضای ایشان
    آخرین سنگر سکوت،حق ما گرفتنی نیست

7. 2 کاربر مقابل از Soroush Samadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #154
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush Samadi نمایش پست ها
    بله حرف شما صحیح
    ولی من بهتون دلیل اینکه با ما جنگ میکنن رو گفتم.
    حالا من یه سوال ازتون دارم اینکه:
    اگه فرض کنیم اونها بتونن روی سطح ما فرود بیان و با ما ارتباط برقرار کنند،چرا باید با ما صلح کنند؟؟؟
    شما گفتید اونها بدنبال منابع زمین هستند. خب حالا بنظر شما موجودی هوشمند که قادره سفینه‌ سفر فضایی بین ستاره‌ای بسازه آیا محتاج به منابع زمینه؟ مطمئناً این موجود اونقدر هوشمند هست که حتی از یک سیارک یا دنباله‌دار هم منابع خودش رو بدست بیاره و حتی یک سیاره شبیه مریخ رو ترافورم کنه.

دلیل صلح اونها اولاً نداشتن دلیل برای جنگه و دوماً غریزه اجتماعی بودنیه که در طول تکامل در این موجودات دمیده شده. مطمئناً یک موجود هوشمند یک موجود بسیار اجتماعیه. میمون‌هایی که ما ازشون تکامل پیدا کردیم موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و این مهمترین دلیل تکامل انسانه. هیچوقت یک موجود هوشمند و صاحب تکنولوژی نمیتونه از موجودی که همیشه تمایل به جنگیدن با موجودات دیگه رو داره بوجود بیاد. دلفین‌ها هم موجوداتی هوشمند هستند و اگه دقت کنید میبینید که چقدر اجتماعی هستند و با وجود اینکه هنوز حیوانند اما تمایل زیادی برای برقراری ارتباط با انسان دارند.

زمین بدرد موجودات فضایی نمیخوره. هم تداخل بیولوژیکی وحشتناکی براشون داره و هم اینکه این موجودات انقدر پیشرفته هستند که در سیارات غیر مسکونی مثل مریخ سکونت کنن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. 6 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #155
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

کشف حیات فرازمینی از راه دور :)

میدونیم که روی سطح کره زمین پوشش گیاهی وجود داره که این گیاهان با جذب نور و کربن دی اکسید و آب طی فرآیند فتوسنتز اکسیژن و گلوکز ایجاد میکنن و به عنوان مهمترین جزئ چرخه حیات باعث تداوم حیات روی کره خاکی کوچکمون,زمین,میشن.با توجه به طیف جذبی گیاهان,اگر از دور به زمین نگاه کنیم زمین در طیف 700 نانومتر بازتاب نور بیشتری خواهد داشت بنا بر این زمین دارای لبه سرخ گیاهی هست.بنابر این ما میتونیم با توجه به وجود یا عدم وجود لبه سرخ گیاهی در سایر سیارات به وجود پوشش گیاهی و حیات در اونها پی ببریم اینم مقالش:
    http://www.noojum.com/article/124-al...-05-06-21.html

حالا اگه یه سیاره ای همزمان با تشکیل زمین ایجاد شده باشه و همزمان با زمین دارای حیات شده باشه و از ما بیشتر از دو سه میلیارد سال نوری فاصله داشته باشه با فرض اینکه ما وسیله ای داشته باشیم که بتونیم نورشو تجزیه و تحلیل کنیم بازم فایده نداره چون نوری که الان دریافت میکنیم مال 3 میلیارد سال پیشه و اون زمان اصلا این سیاره پوشش گیاهی نداشته!

(ببخشید اگه به تاپیک نامربوطه آخه نمیدونستم کشف حیات از راه دورو تو کدوم تاپیک باید بذارم...)
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

11. 6 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #156
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مداد رنگیهام نمایش پست ها
    میدونیم که روی سطح کره زمین پوشش گیاهی وجود داره که این گیاهان با جذب نور و کربن دی اکسید و آب طی فرآیند فتوسنتز اکسیژن و گلوکز ایجاد میکنن و به عنوان مهمترین جزئ چرخه حیات باعث تداوم حیات روی کره خاکی کوچکمون,زمین,میشن.با توجه به طیف جذبی گیاهان,اگر از دور به زمین نگاه کنیم زمین در طیف 700 نانومتر بازتاب نور بیشتری خواهد داشت بنا بر این زمین دارای لبه سرخ گیاهی هست.بنابر این ما میتونیم با توجه به وجود یا عدم وجود لبه سرخ گیاهی در سایر سیارات به وجود پوشش گیاهی و حیات در اونها پی ببریم اینم مقالش:
    http://www.noojum.com/article/124-al...-05-06-21.html

حالا اگه یه سیاره ای همزمان با تشکیل زمین ایجاد شده باشه و همزمان با زمین دارای حیات شده باشه و از ما بیشتر از دو سه میلیارد سال نوری فاصله داشته باشه با فرض اینکه ما وسیله ای داشته باشیم که بتونیم نورشو تجزیه و تحلیل کنیم بازم فایده نداره چون نوری که الان دریافت میکنیم مال 3 میلیارد سال پیشه و اون زمان اصلا این سیاره پوشش گیاهی نداشته!

(ببخشید اگه به تاپیک نامربوطه آخه نمیدونستم کشف حیات از راه دورو تو کدوم پست باید بذارم...)
    خب اگر ما مثلا به کهکشانی در فاصله 2 میلیارد سال نوری از خودمون نگاه کنیم، حیات در زمان گذشته آنجا را کشف خواهیم کرد لزومی نداره که حتما حیات اونجا همزمان با زمین آغاز شده باشه.

البته 2 تا 3 میلیارد سال نوری مسافت خیلی زیادی برای بررسی سیارات فراخورشیدی هست و فکر کنم با ابزارهای رصدی پیشرفته‌ی چند صد سال بعد هم نشه حیات در سیارات اون فواصل را کشف کرد فعلا همین کهکشان خودمون و فواصل تا چند هزار سال نوری را هم اکتشاف کنیم کافیه

13. 6 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #157
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    خب اگر ما مثلا به کهکشانی در فاصله 2 میلیارد سال نوری از خودمون نگاه کنیم، حیات در زمان گذشته آنجا را کشف خواهیم کرد لزومی نداره که حتما حیات اونجا همزمان با زمین آغاز شده باشه.

البته 2 تا 3 میلیارد سال نوری مسافت خیلی زیادی برای بررسی سیارات فراخورشیدی هست و فکر کنم با ابزارهای رصدی پیشرفته‌ی چند صد سال بعد هم نشه حیات در سیارات اون فواصل را کشف کرد فعلا همین کهکشان خودمون و فواصل تا چند هزار سال نوری را هم اکتشاف کنیم کافیه
    فرمایش شما درسته فقط میخواستم بگم این روش هم مشکلات خودشو دا ره و به این نکته تکراری اشاره کنم که چیزی که ما الان داریم از آسمون میبینیم گذشته سیاراته نه حالشون واینکه اگه ما الان نتونیم لبه سرخو در سیاره ای ببینیم به این معنا نیست که حتما سیارمون پوشش گیاهی نداره...
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

15. 6 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #158
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8354
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

Z

سلام دوستان من امروز با این سایت آشنا شدم و یه مطلب جالب تو این تاپیک درباره رده های هوش فرازمینی خوندم که از دسته a تا d رده ینده شده بود و یکی از دوستان نوشته بود که به نظر من دسته e هم وجود داره که از این هم پیشرفته تره
    حالا من هم یه نظریه دارم در حد بوندس لیگا!!!!
    به نظر من یک دسته Z هم در هوش فرا زمینی وجود داره ، اون ها کسانی هستند که نه تنها میتونند از انرژی های غیر متعارف (البته برای ما زمینی ها)مثل ماده و انرژی تاریک استفاده کنند ، بلکه میتونند اون ها رو خلق کننید
    اون ها میتونند ستاره ها و سیاره رو بسازند ، میتونند حتی منظومه هارو در کنار هم جای بدهند و کهکشان ها را خلق کند!!
    ( شاید شنیده باشید که میگند قبل از انفجار بیگ‌بنگ تعداد ابعاد از این 4 بعدی که ما در اون هستیم متفاوت بود و مثلا 10 بعد وجود داشته)
    دسته Z کسانی هستند که حتی میتونند انفجار بیگ بنگ رو شبیه سازی کنید و دنیاهایی رو به وجود بیارند ، اون ها میتونند ابعاد رو تحت کنترل در بیارند و یا به وجود بیارند

دسته Z یعنی یک قدم مانده تا خدا

17. 3 کاربر مقابل از laser1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #159
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8341
    تشکر شده 20 بار در 2 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط taralius نمایش پست ها
    نظریه رده بندی حیات:

این نظریه کل حیات ممکن در کائنات رو به 4 گروه تقسیم میکند.

گروه a: این سطح از حیات قادر به کنترل تمامی نیروهای موجود بر روی سیاره محل پیدایش خود میباشد . مانند گردباد آتشفشان زمین لرزه و سونامی های سهمگین.

گروه b: این سطح از حیات دارای قابلیت کنترل کل انرژی آزاد شده از منظومه محل زیست خود میباشد. مانند کل انرژی خورشید نیروهای کشندی میان سیارات ، استفاده از منابع سیارات و ....

گروه c: این گروه قابلیت کنترل تمامی نیروهای موجود در کهکشان محل زیست خود را دارند و دارای تکنولوژی ارتباطی بسیار پیچیده ای هستند . امکان استفاده از کرم چاله ها ، سیاه چاله ها ، ستاره های نوترونی،
    ابرنواخترها ، نواخترها و غولهای سرخ گوشه ای از تکنولوژی بینظیر این سطح از حیات است.

گروه d:این گروه همانند گروه c میباشند با این تفاوت که قابلیت استفاده از انرژی تاریک و ماده تاریک میان ستاره ای را دارا میباشند.

طبق نطریات دانشمندان و با توجه به سرعت رشد تکنولوژی بشر زمان رسیدن از مرحله a به مرحله b حدود 10 تا 30 هزار سال و زمان گذار مرحله b به c بین 100تا 500 هزار سال میباشد.

مطابق با این رده بنده نسل حاضر بشر در رده 0.7 قرار دارد.

البته من از مدتها قبل شاید نزدیک به 10 سال قبل یه نظریه داخل مغزم میچرخید که با دیدن این نظر تکمیل تر شد. به نظر بنده رده بنده دیگری با نام رده بندی e در این رده بندی باید لحاظ میشد .

اگر عمری باقی بود باید مفصل در موردش بحث کرد .

از ناقص بودن مطلب عذر خواهی میکنم

نه خواهش میکنم مطلبتون ناقص نبود فقط ی سوال واقا مطمئنید ک این واقا ی نظریه اس!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خیلی تعجب آوره شاید بشه ب عنوان ی فرضیه حسابش کرد ولی نظریه نه؟!
    واقا باید دلایل محکمی داشته باشن ک این دسته بندیو انجام داده باشن!!!!!!!!!!!!!!!!
    کاشکی میشد بیشتر راجب این دسته بندی صحبت کنید چون واقا...!

19. 3 کاربر مقابل از emertat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #160
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

حیات فرازمینی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط emertat نمایش پست ها
    نه خواهش میکنم مطلبتون ناقص نبود فقط ی سوال واقا مطمئنید ک این واقا ی نظریه اس!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خیلی تعجب آوره شاید بشه ب عنوان ی فرضیه حسابش کرد ولی نظریه نه؟!
    واقا باید دلایل محکمی داشته باشن ک این دسته بندیو انجام داده باشن!!!!!!!!!!!!!!!!
    کاشکی میشد بیشتر راجب این دسته بندی صحبت کنید چون واقا...!
    این تنها یک فرضیه است و در حال حاضر بیشتر در حیطه تخیل قرار داره

از نظر دانشمندان علم اخترزیست شناسی، امکان وجود حیات در جایی به غیر از زمین هست اما این گروه بندی ها آن هم به این شکل بیشتر شبیه به داستان‌های علمی- تخیلی است و بعید میدونم که استدلالهای علمی قوی پشتش داشته باشه

21. 7 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 6121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع