نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: مقیاس کیهان

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1668
    تشکر شده 689 بار در 92 ارسال

Post مقیاس کیهان

همراهان آسمانی سلام
    یگانه آفریدگار جهان پرده ای سیاه بالای سر ما گسترانید و اسمش را آسمان نهاد ...
    همه ما از زمانی که نجوم را آموختیم قطعا برایمان پیش آمده که از ساختار بزرگ مقیاس عالم در حیرت و شگفتی بمانیم با دانستن این موضوع است که ستاره شناسی با عنوان علمی فروتن کننده و شخصیت ساز شناخته می شود .
    به شخصه همیشه این بخش از نجوم برایم جذاب بوده است .
    در 28 مهر ماه امسال در یک رصد خانوادگی یکی از اعضای مرکز نجوم ادیب سمیناری با عنوان مقیاس کیهان ارائه داد این سمینار با استقبال بی نظیر مردم روبه رو شد و این جمله را از زبان چند نفر شنیدم که می گفتند :
    کاش زودتر از اینها می دانستیم که این ستارگانی که بر بالای سر ما قرار دارند بسیار بزرگتر از خورشید هستند.
    پس از آن این سمینار بیش از چندین بار از 28 مهر تا کنون در رصدهای عمومی و دیگر برنامه های نجومی ارائه داده شده و مثل قبل مورد توجه قرار گرفته است .
    دوسال پیش هم خودم با دیدن عکسی از زمین که توسط فضاپیمای کاسینی از روی زحل گرفته شده بود به نجوم علاقه مند شدم
    به ویژه اینکه این بخش از نجوم در آیه ای زیبا از قرآن کریم کاملا مشهود است :
    قطعا آفرینش آسمانها و زمین بزرگتر و شکوهمندتر از آفرینش مردم است ولی بیشتر مردم نمی دانند ....سوره غافر آیه 57
    برای همین تصمیم گرفتم این تاپیک رو در این فروم ایجاد کنم که اتفاقا جای خالی همچین موضوعی کاملا حس می شد به امید این که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.
    هدف کلی این تاپیک بررسی ساختار بزرگ مقیاس کیهان از جز به کل است .
    از تمامی مدیران و کاربران این انجمن که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند خواهشمندم جهت رشد و ارتقا این تاپیک بنده را یاری کنند .
    و همچنین از شما درخواست می کنم که جدیدترین خبرها-تصاویر و فیلم های مرتبط با این موضوع را در این قسمت قرار دهید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)