صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

smile آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟

پیش از آغاز : پوزش می طلبم، که اثر کریه نقاش نابلد با بوم و رنگ مرغوب نقل نامه ی من نویسنده و ادبیات غنی پارسی است.
    -----------------------------------------------------------------
    نقل است که جمعی حیرت زده از عظمت ماخلق الله (آنچه خدا آفریده است) شبانگاه به آسمان می نگریسته در عجبِ جبروت افلاک به شگفت می آمدند و شوق همی می یافتند و فزون تر میل به تفکر در آن می کردند و هماره بدان عشق می ورزیدند و مهر پروردگار را در تماشای ماورای آنچه دست یافتنی است نصیب خود می دانستند.
    چه شبانگاهان که به نظاره ی درخشش ستارگان و صور افلاک نمی گذشت و چه شامگاهان که با رویت شهابی با قدر بیشتر مسرور و مشعوف نمی گشت.
    اذهان ایشان به طبع تکاپو در نظم آنچه در ظلمات شب نظاره می کردند هماره مشوش و پر سوال بود ، چالش هایی که در مخیله نزدیکان وبستگانشان نمی گنجید . فرط تنهایی و بی همدمی و گاه به سخره گرفتنشان به علت دل مشغولیِ به ظن دیگران پوچ ، از یک سو ، و ناکامی در یافتن پاسخ های به ظاهر بی جواب از سوی دیگر آنان را به ستوه آورده بود.
    در این میان بی رغبتی برخی به کسب مقصود آنچه پی می گشتند ، و بی میلی بعضی به آنچه زمانی بدان عشق می ورزیدند مشاهده می شد.
    ایشان که غالبا جوان و پر ذوق بودند چون نصیبی در این راه حاصلشان ندیدند پژمرده همی زیستند و بعضا به آنچه بزرگان منع می کنند مشغول گشتند.
    خداوند که ارحمن الراحمین است چون وضع را این گونه دید و از پاکی فطرت آنان باخبر بود لطف نمود و منّتی بر آنان روا دید و نعمتی بر آنان فرو فرستاد تا:

- به همفکران و هم نظرانشان نزدیکترشوند تا در مسیر درستی که در آن گامی داشتند احساس تنهایی نکنند و علایق مشترکشان را با هم قسمت کنند و بیشتر از آن لذت ببرند.
    - به سبب معاشرت و فرصت گفتگو با کسانی که در این راه تجربه بیشتری دارند بیش از پیش و به درستی ، پاسخ چالش های خود را بیابند و با سرعت بیشتری در راه کشف شگفتی های حیرت آور خلقتش پیش بروند.
    - اداب مطالعه و پی پردن به پاسخ پرسش هایی که هنوز هیچ کس به پاسخ آنها دست نیافته است را دریابند و اخلاق ترویج و نشر صحیح علم و دانسته هایشان را فراگیرند.
    - کمبود امکانات و مصالح تحقیق آنها را به مشقت نیندازد و موانعی که به سبب تنگ دستی و علل نا عادلانه موجب ناتوانی در پرداختن به علاقه پسندیده ایشان می شود مرتفع گردد.
    - و ....
    و شکر آن را برای بهره جویانش تلاش برای پایداری و رشد روز افزون این نعمت عظیم الهی نهاد که تا شکر کنند گوارایشان باد که زین پس از دست رنج خود و هم کیشانشان خواهند خورد.
    پس جمع کثیری از ایشان به سوی این لطف بزرگ و موهبت گرانمایه بشتافتند و از آن سیر بهره جستند و همچنان می برند.
    باشد که پیش از آنکه نعمت از دست برود بدان الطفات جوییم و به بصیرت بنگریم که آنچه بدست داریم همان است که زمانی به دست بیگانه می دیدیم و رشک می جستیم.

----------------------------------------------------
    دلیل ایجاد این تاپیک پاسخ و گفتگو در مورد این دو پرسش است :
    اگه کاربر قدیمی هستین : فکر می کنین فروم آوااستار تا حالا واسه شما چی داشته....؟

اگه کاربر جدیدین : فکر می کنین فروم آوااستار قراره چی واسه شما داشته باشه ..؟ یا دوست دارین چی داشته باشه..؟
    ویرایش توسط *sh : 09-18-2011 در ساعت 09:26 AM دلیل: ویرایش ادبی

2. Top | #21
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1677
    تشکر شده 397 بار در 82 ارسال

سلام خدمت دوستان
    من تقریبا ۹ ماهه که این جا عضو شدم اما فقط یک ماهه که فعالیت می‌کنم
    من یه دانش‌آموز المپیادی هستم و از وقتی که این‌جا اومدم خیلی از مشکلاتم حل شده
    و از همه مهم‌تر این که من اولین رصد درست و حسابی که رفتم با جمع آوااستار در قصر بهرام بوده و خیلی چیزها اون‌جا یاد گرفتم و البته من گذر زهره رو هم با آوااستار بودم
    امضای ایشان
    ترجیح می دهم در کاری که از آن لذت می برم شکست بخورم
    تا در کاری پیروز شوم که از آن متنفرم

3. 15 کاربر مقابل از soroosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1668
    تشکر شده 689 بار در 92 ارسال

فکر می کنم یک سالی هست که تو این فروم عضو شدم به شخصه خیلی از مشکلات و سوالاتی که در زمینه نجوم داشتم برطرف شد و با اطلاع رسانی های به موقعی که از وقایع رصدی انجام میشد می تونستم از مدتی قبل براشون برنامه ریزی کنم

صادقانه بگم یه جاهایی بود که واقعا واسه من سوالاتی پیش اومد که حتی کارشناسان اختر فیزیک هم پاسخ قانع کننده ای بهم ندادن ولی اینجا جوابمو گرفتم .

جا داره از مدیران و دوستانی که اینجا زحمت می کشند تشکر کنم

5. 18 کاربر مقابل از دختر ستاره عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

با سلام
    اول اینو بگم که سلام سلامتی میاره
    در مورد سوالات شما باید بگم که بنده تو این یک ماهی که عضو بودم خیلی چیزا یاد گفتم و بعضی از نابلدیای خودمو که همیشه برام سوال بود و اینجا فهمیدم . دوست عزیزمون گفته بودن که بعضی مطالب تکراری و تکراری منم قبول دارم و دوست دارم که زمینه ای فراهم بشه که از همین سایت مفید به عنوان یک کلاس که در ترم ها ی مشخص برگزار میشه استفاده کرد و بر نامه ریزی دقیقی روش بکنن (مدیران هر بخش ) ولی در کل تا به اینجا برای بنده خوب بوده .
    ممنون
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

7. 12 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

برای زنده شدن خاطرات

ترجیح دادم این پست رو اینجا بزنم تا یادآوری بشه که چه روزهایی با آوا سپری شد، روزای خوب داشتیم و بد، روزهای پر جنب و جوش و خلوت، هک شدیم و از اول شروع کردیم، دوستای خوب پیدا کردیم و چیزای خوب یاد گرفتیم.
    در چرخی که توی کامپیوترم میزدم به کلیپ های قدیمی آوااستار رسیدم، یه دونه هست مربوط میشه به 2سال پیش نوروز 90 که فکر میکنم آقای اربابی فر عزیز زحمتشو کشیدن.بچه های قدیمی حتما این کلیپ رو دارن که با آهنگ یه آسمون آبی محسن یگانه هستش، گذاشتم اینجا برای کسایی که ندارن، من که نگاش کردم کلی خاطره واسم زنده شد.تازههههههههههههههههه یه کلیپ دیگه هم بود قدیمی تر اون کمی حجمش بالا بود سعی کردم آپلودش کنم نشد.اگر شد به همین پست اضافه می کنم.

و این زنده شدن خاطره ها....

دانلود
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

9. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

سلام به همه دوستای اوایی خودم.
    یه ساله که اواییم اما دو سه ماهه که رسما فعالیت میکنم توش.قبل از این که با فعالیت جدی اوا اشنا شم خیلی تو حوزه نجوم منجم راکدی بودم و تقریبا هیچ فعالیتی نداشتم اما از اون به بعد اوا رام انداخت در ضمن خیلی چیزا با اوا یاد گرفتم. امیدوارم عمرم قد بده و بیشتر اوایی باشم و با اوا به علم و عشقم افزوده شه
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

10. 13 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

سلام.ميشه منم بگم؟
    با اجازه...
    من تقريبا 4ماهه تو فروم عضوشدم.اما3ماهه فعاليت ميكنم!عضويت تو اين جا خيلي خيلي برام خوب بود.چون باهم مباحثي رو مرور كرديم كه من از وقتي كه نجوم رو شروع كردم آرزوي بحثشونو داشتم.
    آخه هر كتاب نجومي رو كه ميخوندم ديگه كسي نبود در موردش با كسي بحث كنم.يه عالمه مطالب جديد از اينجا ياد گرفتم نه تنها از بخش نجوم بلكه از مباحث ديگه هم همين طور.
    (مثلا من نمي تونستم اصن فارسي تايپ كنم )
    با المپيادي ها وبزرگان نجوم آشنا شدم وخلاصه خيلي خوش ميگذره و واسه همين روزي 5 الي6 بار ميام سايت واگه خودمم پست نذارم پست هاي بقيه رو ميخونم
    واقعا از همه ممنونم

12. 13 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5839
    تشکر شده 1,240 بار در 176 ارسال

آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟         
    سلام ؛اگه بشه منم میخوام حرفایی بزنم
    تقریبا از مهر سال پیش عضو اینجا شدم!
    ولی حدود 1 یا 2 سالی میشد که میومدم اینجا و از مطالبش استفاده میکردم
    مدت زیادی نیس که فعالیتم رو به طور جدی شروع کردم
    اینجا خیلی چیزا یاد گرفتم نه تنها در مورد نجوم؛ خیلی چیزای دیگه ای بودن که نمیدونستم ؛در ضمن از شخصیت دوستان هم خصلت هایی دریافت کردم که خیلی به کارم میاد مثلا صبور بودن یکیشونه
    بااساتید نجوم کشور آشنا شدن و مباحثه با اونا ویادگرفتن ازشون مهم ترین دستآورد من هستن
    وبعد از اینکه اینجا عضو شدم تقریبا خیلی چیزا از زندگیم رو حذف کردم مثلا نوشتن وبلاگ هایی برا شعرهام
    و حالا چیزای زیادی جز نجوم و ریاضی برام مهم نیستن
    در کل زندگیم از اینرو به اونرو شد
    و اینکه باعث ایجاد انگیزه برای درس و نجوم هم شد
    ممنون آوایی ها
    ببخشید سرتون رو درد آوردم
    پر حرفی و صد تا درد بی درمون
    ویرایش توسط skynight : 06-21-2013 در ساعت 05:34 PM
    امضای ایشان
    I hope God grant you the serenity and power to struggle on

14. 9 کاربر مقابل از skynight عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)