صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: رقابت صوفی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

رقابت صوفی

رقابت صوفی، رقابتی است شبیه به رقابت مسیه که کمی ایرانی تر شده و به افتخار عبدالرحمان صوفی برگزار می شود.

واقعیتش از کم و کیف و این که برگزار کنندگان این مسابقه چه کسانی هستند مطلع نیستم. از دوستان عزیز می خواهم در مورد این رقابت توضیح بیشتری ارائه دهند.

2. 15 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #21
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط only orion نمایش پست ها
    این هم عکس آوااستاری این ماراتن.(اگر اشتباه نکنم آقای بهرامی نژاد عکس رو گرفتن)
    ممنون که عکس رو گذاشتید

ولی از آقای بهرامی نژاد بعید بود که این قدر لنز رو واید کنه که اینجوری کمیک ثبت بشیم !

احتمالآ اثرات خستگی داوری بوده !

4. 8 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #22
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

خب ...

اين هم يك عكس پانوراما از كل كمپ كويري شهداد ( محل برگزاري رقابت ) كه صبح روز قبل از برگزاري مسابقه گرفتم .

اين كمپ در 20km شمال روستاي ده سيف از توابع شهداد قرار دارد و آخرين نقطه در جاده كويري شهداد - نهبندان است و پس از اين كمپ تا 350km هيچ اثري از آدميزاد نيست ( بجز اشرار گروهك ريگي ! )

خلاصه كه اين نقطه آخر كوير بود و راستش اصلي ترين انگيزه بنده براي قبول داوري در اين دوره بازديد از اين منطقه بود !

انشاا... در آينده يك رصد آوااستاري مفصل در اين كمپ ترتيب خواهيم داد

امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

6. 17 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

سلام دوستان
    از این که این رقابت به خوبی برگزار شد بسیار خوشحال شدم. متأسفانه بعضی از دوستان تکلیف بنده را برای داوری مشخص نکردند و من با آن که برای شرکت رقابتی بسیار آماده بودم از قافله جا ماندم! امسال عجیب دوست داشتم پس از 5 سال در ماراتن شرکت کنم تا ببینم هنوز جوان ماندیم یا پیر شدیم به آقا مصطفی و سایر دوستان آوا استاری هم که رقابت داغ و مهیجی را تجربه کردند بسیار تبریک می گم و امیدوارم دوستان بتوانند بیش از پیش موفق و موید باشند.

8. 9 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

خیلی ممنون از گزارشات و عکسها
    دلیل خاصی برای شکل این کمپ وجود داره؟
    اونا جایگاه خاصین؟
    برای من خیلی جالب شد که بدونم چرا طرح این کمپ این مدلیه؟
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

10. 7 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط karimisss نمایش پست ها
    خیلی ممنون از گزارشات و عکسها
    دلیل خاصی برای شکل این کمپ وجود داره؟
    اونا جایگاه خاصین؟
    برای من خیلی جالب شد که بدونم چرا طرح این کمپ این مدلیه؟
    کریمس جان

واسه شکل کلیش خبر ندارم اگه دلیلی برای طرحش هست دوستان کرمانی لطف کنند بفرمایند. اما چیزی که من دیدم (زمانی که همراه یکی از تورهامون به اونجا سفر کردیم و با

بچه های نجوم کرمان و زاهدان آشنا شدیم) این بود که این اتاقکهای کوچیک رو به اسم کپر میشناسن (البته اگه اشتباه نکنم) و اینا جایگاهی هستن واسه مسافرانی که میان اونجا

برای یک شب اقامت در سکوت و آرامش زیبای کویر.

اون دایره بزرگ سمت چپ که جاده هم داره مکانی هست برای عبور ماشینهایی که به اونجا عزیمت می کنن. احتمالا اون کپر وسطش هم باید نگهبانیش باشه. در اصل ورودیش از

اونجاست اینطور که من متوجه شدم. سمت راست این جاده یه معبر داره که میره به یک نیم دایره میرسه (همونی که سمت راست تصویره) اون نیم دایره یه جورایی آمفی تئاتر

این محله و جلوش هم پلکانی داره برای تماشاچیان. حالا اگه از ورودی مستقیم وارد معبر روبروش بشین به یه کپر بزرگ مستطیل شکل میرسین که تقریبا محل تجمع محسوب میشه

شاید بشه گفت سالن اجتماعات (چهارتا کپر دایره ای هم چهارگوشش هست) سمت راست این محل تجمع یه ساختمان هست که توی تصویر می بینین سقفش سفیده. اونجا فکر

کنم نگهبانی اصلی و نمازخونش بود. (وقتی ما اونجا بودیم تا جایی که یادمه نگهبان اونجا مستقر بود). اگه از محل ورودی به معبر سمت چپ هم بروید به محل کپرها میرسین که مثل

اتاقک می مونن و مهمانها در این کپرها مستقر میشن. یه سری کپر هم آخر این تصویر هستن که اونام فکر می کنم محل استقرار هستن به علاوه سرویس.

این اطلاعاتی بود که بنده طی سفر به کمپ کویری شهداد بدست آوردم. اگه اشتباه بودن دوستان کرمانی زجمت تصحیح رو بکشن لطفاً.

تجربه خیلی خوبی بود در کل و با اینکه بخاطر ابری شدن هوای اونجا (که طبق گفته دوستان خیلییی بندرت اتفاق میفته و از شانس ما اون اتفاق نادر هم پیش اومد) نتونستیم رصد

خوبی رو داشته باشیم بجز 1 ساعتی در نیمه شب که قسمتهایی از آسمون باز شد، اما همون قسمت آسمون هم بسیار زیبا بود و سفر و خاطره خوبی رو برامون بجا گذاشت.

یه خاطره جالب: سفر ما زمستان بود شب هوای خوبی داشت ولی صبح با وجود ابری بودن خورشید که بالا اومد، حدودای 6.30/ 7 صبح وقتی توی همین کمپ روی زمین راه

میرفتی گرمای زمین و بخاری که ازش بلند میشد رو بخوبی حس میکردی.

یادش بخیر
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

12. 12 کاربر مقابل از stargazer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Atlantis777
    سلام به همگی
    من صبح افتتاحیه شرکت کردم، و مراسم با تقدیر از پدر نجوم کرمان یعنی دکتر فاطمی رييس کميته‌ي نجوم و اختر فيزيک دانشگاه شهيد باهنر کرمان صورت گرفت.در بین برنامه شرکت کنندگان در مسابقه حضور پیدا کردند که بعد از مراسم راهی کلوت های شهداد شدند.آیین پایانی این رقابت با معرفی افراد برگزیده در محل باغ شاهزاده برگزار شد.متاسفانه برای حضور داشتن در رقابت فقط افراد مسابقه توانایی شرکت را داشتند .
    آتلانتیس عزیز این پیام رو در گروه منجمان کرمان ارسال کرده بودن و من اینجا میذارم که همه ببینن...

گروه منجمان کرمان در این لینک : http://forum.avastarco.com/forum/gro...98#gmessage598
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

14. 6 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #27
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1279
    تشکر شده 78 بار در 19 ارسال

رقابت صوفی         
    من واقعآ براي شاخه آماتوري كه خودش را هم متولي نجوم آماتوري در مملكت ميداند متآسفم.
    آقا خب اگر نمي تونيد مسابقه برگزار كنيد يا نمي تونيد به وعده ها عمل كنيد خب نكنيد !
    باور كنيد ضررش خيلي كمتر است .
    الآن هنوز كه هنوز است جايزه برندگان رقابت مسيه را نداده اند . خب چرا الكي به جوانان اميد مي دهيد ؟
    الآن هم كه با يكي از دوستانم كه برنده صوفي شده اند صحبت كردم ظاهرآ جايزه اينها را هم معلوم نيست كي بدهند ( يا اصلآ مثل ماراتن بدهند يا نه ؟ )
    ضمنآ اين موضوع سابقه طولاني هم دارد و از آقايی كه اسپانسر صوفي چند دوره قبل شد و جايزه را نداد شروع شد
    واقعآ با اين برنامه ريزي هاي غلط براي همه شاخه نشينان متآسفم

------------------
    متاسفانه مدير ارشد محترم مطلب من را ويرايش كردند و گفتند كه بردن نام اشخاص ممنوع است .

باشه اشكال نداره و نام موسسات كه مجاز هست .

در صوفي چند دوره قبل تارگاه آسمان شب ايران اسپانسر شد ولي جايزه را نداد .

ضمنآ اينكه نگذاريد اين مطلب منتشر شود عين بي عدالتي است چرا كه اين تارگاه با اسپانسر شدن براي خودش تبليغات كرد ، حالا هم كه جايزه را نداده بگذاريد همانطور شفاف به منجمان كشور اطلاع رساني شود .

16. 4 کاربر مقابل از M42 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)