صفحه 40 از 42 نخستنخست ... 3036373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 417

موضوع: پرسش و پاسخ‌ ابزارهای نجومی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

Question پرسش و پاسخ‌ ابزارهای نجومی

سلام دوستان

وجود این تاپیک هم لازم بود چون در تالار ابزارهای نجومی و دیگه تالار ها سوالات و مباحثی مطرح می شود که ممکنه در مکان مناسب پرسیده نشده باشه و از این رو در این تاپیک این جور مسائل و سوالات رو مطرح می کنیم. فقط سوالات و مباحث در مورد موضوعات تلار ابزارهای نجومی (یعنی تلسکوپ ها،دوچشمی ها،رادیوتلسکوپ ها،ابزارهای جدید و قدیمی و ....) قرار بدید که نظم محتوای تالار ها رعایت بشود. از همکاری تون ممنون
    ویرایش توسط Sunrise : 08-13-2011 در ساعت 12:29 PM

2. Top | #391
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_1349 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.من تازه به عضویت این گروه در آمدم.سایت خوب و پر باری است.امیدوارم موفق باشید.سوالی از حضور دوستان داشتم.من یک تلسکوپ دریسکو به جدیدا خریدم.برای دخترم که کلاس اول هست.از نوع انعکاسی هست.ولی اصلا کار با تلسکوپ رو بلد نیستم.امشب نتونستم تنظیم کنم.یه تصویر هم میگرفتم لرزش زیاد داره.اصلا نمیتونم ببینم.میتونید به من کمک کنید.اصلا انعکاسی خوبه یا عدسی؟میتونید کمک کنید که چطوری باید با اون کار کنم.ممنون میشم
    سلام.
    تلسکوپی که برای شروع کار انتخاب کردید تلسکوپ خوبیه و در مورد سوالتون هم بگم که هر دو نوع تلسکوپ کارایی خاص خودشون را دارند اما بازتابی ها یا همون انعکاسی ها یک سری مزیت هایی دارند که به همین دلیل مورد توجه منجمان آماتور قرار گرفته اند.
    اما شما باید ابتدا کار با فایندر و نحوه هم خط کردن اون را یاد بگیرید و سپس نحوه تعویض چشمی ها و فوکوس کردن اون.بعد می تونید برای شروع رصد از سوژه های زمینی و مثل کوه ها یا ساختمان های بلند شروع کنید و در ادامه به سراغ سوژه های آسمانی بزرگ مثل ماه یا سیاره ی مشتری و یا زحل برید.
    این طوری کم کم کار با اون را یاد می گیرید.
    اگر باز هم سوالی داشتید بپرسید.
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

3. کاربر مقابل از محمد فتحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. Top | #392
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5410
    تشکر شده 233 بار در 75 ارسال

وقت بخیر من به مختصات دقیق شهر اصفهان برای وارد کردن ان در سیستم گوتو احتیاج دارم لطفا کمک کنید . باتشکر
    امضای ایشان
    برما رحم فرما یا ارحم الراحمین

5. 2 کاربر مقابل از Sky-Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #393
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sky-watcher نمایش پست ها
    وقت بخیر من به مختصات دقیق شهر اصفهان برای وارد کردن ان در سیستم گوتو احتیاج دارم لطفا کمک کنید . باتشکر
    سلام

با استفاده از گوشی های موبایل که gps هم دارند می تونید مختصات رو بدست بیارید

ضمن اینکه اگر مختصات رو هم حدودی وارد کنید و برای الاین کردن از چند ستاره استفاده کنید ، معمولا خود تلسکوپ ها خطای دیتا رو برطرف می کنند
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

7. 6 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #394
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Sky-Watcher نمایش پست ها
    مختصات دقیق محل رصد رو می‌تونید در Google Earth یا Google Map پس از پیدا کردن نقطه دقیق رصد ببینید.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. 3 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #395
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11448
    تشکر شده 3 بار در 2 ارسال

سلام و عرض ادب...

مدتی پیش یکی از آشنایان علاقه مند به نجوم بعد از تموم کردن کلاس ها رفت یک تلسکوپ 12 اینچی بازتابی نیتونی با پایه دابسونی از سری الماس سیاه sky watcher و لنزو و ... خرید به به دلیل اینکه جا نداشت توی خونه بدون استفاده موند الان هم که جا پیدا کرده اصلا نجوم وقت نداره پیگیری کنه...
    من موندمو یه 12 اینچی تو اتاقم الان....
    و میدونید که یه غول مثل 12 اینچی برای من اصلا خوب نیست و جابه جا کردنش جز کمر درد برای فایده ای نداره
    با توجه به اینکه علاقه به نجوم دارم اما نه نجوم عمق آسمان بلکه علاقه به رصد صورت فلکی ها و حرکت صورت فلکی ها و سیارات و هیئت ستارگان و حرکات ماه و .... من مونمدم چه کار کنم...
    یک دوربین دو چشمی 15*70 sky night هم دارم .
    به نظر شما با توجه به اینکه علاقه به عمق آسمان ندارم چه کار باید بکنم ؟ 12 اینچی رو بفرومشم و یه 80 میلیمیتری شکستی بخرم و در کنارش دوربین دو چشمی مو داشته باشم و یا نیازی به 80 میلی متری و یا همچنین تلسکوپی برای بعدا بنا بر نیازم نیست ؟! و کارم رو به همین دوربین دوچشمی ادامه بدم ؟

یا علی

11. 2 کاربر مقابل از صدرالمتاهلین عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #396
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط صدرالمتاهلین نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب...

مدتی پیش یکی از آشنایان علاقه مند به نجوم بعد از تموم کردن کلاس ها رفت یک تلسکوپ 12 اینچی بازتابی نیتونی با پایه دابسونی از سری الماس سیاه sky watcher و لنزو و ... خرید به به دلیل اینکه جا نداشت توی خونه بدون استفاده موند الان هم که جا پیدا کرده اصلا نجوم وقت نداره پیگیری کنه...
    من موندمو یه 12 اینچی تو اتاقم الان....
    و میدونید که یه غول مثل 12 اینچی برای من اصلا خوب نیست و جابه جا کردنش جز کمر درد برای فایده ای نداره
    با توجه به اینکه علاقه به نجوم دارم اما نه نجوم عمق آسمان بلکه علاقه به رصد صورت فلکی ها و حرکت صورت فلکی ها و سیارات و هیئت ستارگان و حرکات ماه و .... من مونمدم چه کار کنم...
    یک دوربین دو چشمی 15*70 sky night هم دارم .
    به نظر شما با توجه به اینکه علاقه به عمق آسمان ندارم چه کار باید بکنم ؟ 12 اینچی رو بفرومشم و یه 80 میلیمیتری شکستی بخرم و در کنارش دوربین دو چشمی مو داشته باشم و یا نیازی به 80 میلی متری و یا همچنین تلسکوپی برای بعدا بنا بر نیازم نیست ؟! و کارم رو به همین دوربین دوچشمی ادامه بدم ؟

یا علی
    سلام دوست عزيز
    من فكر ميكنم مشكل از علاقه شماست !
    شما سعي كنيد حالا كه يك غول 12 اينچي داريد ، علاقه تان را متناسب با اين غول تغيير بدهيد تا هم شما لذت بيشتري از نجوم ببريد و هم غول 12 اينچي احساس ناكارآمدي نكند !
    البته مي توانيد كلكسيوني از ابزارهاي نجومي را هم گردآوري كنيد كه از همه جوانب لذت كافي ببريد
    ولي اگر از آن غول دلزده شديد في المجلس پيشنهاد ميكنم آنرا به يك مركز علمي عام المنفعه هديه بدهيد تا ساير علاقمندان از بركات آن منتفع گردند
    و من الله توفيق
    ----
    پ ن :
    اين پست و پست قبلي ، بعداً حذف خواهند شد

13. 7 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #397
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11448
    تشکر شده 3 بار در 2 ارسال

سلام مجدد
    علاقه دارم که صورت های فلکی به صورت دقیق با جزییات و ستاره ها رو رصد کنم , علاقه به رصد عمق آسمان و دیدن سیارات اینا ندارم , یه مثال بزنم توی نجوم قدیم دیدید که در مورد هیءت و گردش ستارگان و ... اینا صحبت میکنن , اونطوری دوست دارم , نمیدونم منظورمو متوجه شدید یا نه , اما یک ابزار میخوام که دقیق تر بتونم جزییات صورت فلکی ها و ستارگان رو دنبال کنم و سبک و قابل حمل و پر استفاده و قیمت مناسب باشه , دوربین دوچشمی خیلی کمک میکنه اما گردن درد میاره و لرزشش بالاست , گفتم یه ۸۰ میلیمتری بگیرم که در عمق آسمان کاربرد آنچنانی نداره و صورت فلکی هارو یکم دقیق تر از دوربین دو.چشمی رصد کنم, نظر شما چیه

15. کاربر مقابل از صدرالمتاهلین عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #398
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10348
    تشکر شده 73 بار در 27 ارسال

سلام.پیشنهاد می کنم یه تلسکوپ میدان باز ( RFT ) تهیه کنید که میدان دید آن در کمترین بزرگنمایی به 3 تا 4 درجه می رسه.این تلسکوپها اندازه دهانه متفاوتی دارند ولی نکته مشترک اونها فاصله کانونیشون هست که بین 4/f تا 5/f بوده و انواع کوچکشون مثل 3 اینچی ها برای شما واقعا مناسبه.البته میدان دید هیچ کدوم از اینها به پای دوچشمی 10x50 نمی رسه که هم سبکه و هم نمای وسیعی از آسمون رو نشون می ده.
    امضای ایشان
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

17. Top | #399
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11410
    تشکر شده 32 بار در 7 ارسال

کیف حمل برای تلسکوپ شکستی

سلام و عرض ادب خدمت دوستان
    بنده مدتیست که تلسکوپ شکستی celestron omni 102 گرفتم و تصمیم دارم برای رصد به خارج از شهر برم, اما برای حمل تلسکوپ مشکل دارم میخواستم دوستان با تجربه راهنمایی کنن از کجا میتونم با هزینه ای معقول کیف حمل برای تلسکوپ تهیه کنم؟ و روش حمل اصولی تلسکوپ چطور باید باشه؟
    آیا باید یک کیف برای اپتیک یک کیف برای مقر یک کیف برای سه پایه و یک کیف برای لوازم جانبی سفارش داد؟
    جایی هست که بشه داد بسازن؟

18. Top | #400
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

پرسش و پاسخ‌ ابزارهای نجومی         
    سلام
    آیا این حقیقت داره که با رادیو هم میشه امواج رادیویی مشتری را دریافت کرد؟
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

صفحه 40 از 42 نخستنخست ... 3036373839404142 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)