صفحه 41 از 44 نخستنخست ... 313738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 439

موضوع: راهنمای خرید تلسکوپ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

smile راهنمای خرید تلسکوپ

راهنمای خرید و انتخاب تلسکوپ

یکی از پرمخاطب ترین، پربازدیدترین و پر سوال ترین موضوعات در دنیای نجوم عمومی بحث خرید و راهنمایی در خرید تلسکوپ است. در ایران هم این بحث خیلی پر رونق شده و سوال های زیادی در این مورد پرسیده می شود. مشکلی که در راهنمایی و انتخاب تلسکوپ برای افراد نااشنا مشخصه، دادن یه سری مشخصات خاص و متنوع است که بر این اساس باید راهنمایی کرد.

در این تاپیک می تونید همه سوالاتتون درباره خرید تلسکوپ رو مطرح کنید

اما قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو که با وسواس زیادی درباره معرفی انواع تلسکوپ ها و راهنمای خرید تلسکوپ هست رو مطالعه کنید.

برای مطالعه مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

راهنمای خرید تلسکوپ

ویرایش توسط 169 : 07-13-2011 در ساعت 12:53 AM

2. Top | #401
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5510
    تشکر شده 927 بار در 142 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosofpay نمایش پست ها
    با سلام من یک سال است که با نجوم آشنا شده ام و با دوربین دوچشمی هم اسمان را رصد می کردم حالا نیاز به خرید تلسکوپ دارم و حداکثر بودجه ای که می توانم برایش بپردازم 1900000 تومان است می خواهم بیشتر برای رصد سیاره ها و مخصوصا کهکشان ها استفاده کنم اگر هم بتوانم از عکاسی نجومی استفاده کنم که بهتر خواهد بود با توجه به آنکه بودجه ام بیشتر به تلسکوپ های نیوتونی می خورد تا شکستی خودم سه تلسکوپ از میان تلسکوپ ها پیدا کرده ام که عبارتند از: astromaster130eq,skywatcher130mm,skywatcher dobsonian 8 inch در سایت های نجوم خارجی می گویند اسکای واچر 130 از سلسترون 130eq بهتر است اما این طور که به نظر می رسد دیگر اسکای واچر 130 تولید نمی شود و به سختی پیدا می شود دابسونی 8 اینچ هم به غیر از وزن سنگینش مشکل رصد هم دارد چون پایه ندارد بعد از مدتی آدم خسته می شود اما چون هشت اینچ است واقعا ادم را وسوسه می کند از دوستان منجم عزیز که تجربه در این زمینه دارند می خواهم که بگویند از این سه تا به ترتیب کدامش بهتر است برای کاری که می خواهم باهاش انجام دهم در ضمن اگر تلسکوپ بهتری در این محدوده قیمت سراغ دارند لطفا به من بگویند با تشکر از توجه همه شما.
    سلام
    برای رصد سیاره ها و کهکشانها با توجه به اینکه دو مورد کاملا متفاوت از هم هستند همون 8 اینچ دابسونی بهترین گزینه است
    و اگر قصد دارید تلسکوپ نیوتنی تهیه کنید و برای رصد و عکاسی هم از اون استفاده کنید نیاز به پایه استوایی خواهید داشت که با بودجه شما جور در نمی آید
    امضای ایشان
    در دهـــر، هـر آنـکه نـیـم نانـی دارد - از بـهـر نشــست ، آشــیانی دارد
    نه خادم کس بود، نه مخدوم کس - گو : شاد بزی که خوش جهانی دارد

3. 3 کاربر مقابل از toraj1358 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #402
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    12676
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

سلام من یه تلسکپ برای آشنا شدن پسر 6 سالم میخوام. هدفم اینه که بیشتر کلیتی از فضا رو ببینه و از این سن کنجکاوش کنم. آشنایی زیادی با فضا و انواع تلسکوپ ندارم و چیزی که مد نظرمه اینه که همه ی کارهای کلی رو بشه انجام داد باهاش مثل دیدن دب ها و خطوط مختلف و ... و هزینش هم کمتر از یک میلیون تومن باشه. یه کتاب هم برای آشنایی میخوام بهم معرفی کنید. ممنون میشم کمکم کنید.

5. کاربر مقابل از sepidar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

6. Top | #403
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    12822
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

با سلام خدمت اساتيد محترم . من قصد خريد يه تلسكوپ رو دارم ، ميخواستم اساتيد راهنماييم كنن كه ايا من يه تلسكوپ celesteron cpc 800 بخرم يا يه Celestron C8” A-XLT Schmidt-Cassagrain. با يه مقر az-EQ5 go to اسكاي واچر ؟ قصد خريدمم بيشتر عكاسي از سحابي هاست . راستش بيشتر روي مقر cpc شك دارم كه عايا ميتونه انتظاراتمو براورده كنه يانه !؟

7. Top | #404
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    13057

دوستان تا بودجه ۱.۲۰۰ واسه عکاسی کدوم تلسکوپ زیر بهتره
    meade polaris 90mm eq
    Skywatcher BK909 AZ3

8. Top | #405
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    13321

سلام و تبریک سال نو خدمت بزرگواران حاضر
    جدیدا یکی از دوستان برای بنده تلسکوپی هدیه خریدن به مبلغ 200هزارتومان با برند medic که فکر نمیکنم خیلی کارا باشه، با توجه به اینکه دوست بنده از فروشنده اجازه تعویض گرفته و میتونم اونو تعویض کنم، بین اون و مدل های دیگه که در اون فروشگاه موجوده حق انتخاب دارم، خواهش میکنم بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    توضیح اینکه تازه میخام نجوم رو شروع کنم و میدونم دوربین دوچشمی برام بهتره منتها همونطور که گفتم این تلسکوپ چون کادو گرفته شده یا باید نگه دارم یا با گزینه دیگه عوض کنم و مابه التفاوتش رو از جیبم بدم،منتها نمیخام پولش حیف بشه یعنی اگه بدونم دیگری خوبه اضافش رو که نهایتا 400تومن هست میدم و مدل دیگه ای میگیرم تا حداقل 200تومنی که برای این یکی خرج شده حیف نشه، ولی اگه بقیه هم بدرد بخور نیست و مجبور خواهم بود بعدا یکی دیگه بگیرم هزینه اضافی فعلا نکنم و دست نگه دارم تا آینده یه حسابیش رو بگیرم، اینم نگه دارم برای سرگرمی و ویترین
    راهنمایی سریع میخام چون تایمم محد.ده و ممکنه فروشنده دیگه پس نگیره
    اینم لینکه کاتالوگ محصولات مدیک:
    http://www.medic-co.com/%DA%A9%D8%A7...%B2%DB%8C.html

9. Top | #406
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    11743
    تشکر شده 69 بار در 21 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad63 نمایش پست ها
    دوستان تا بودجه ۱.۲۰۰ واسه عکاسی کدوم تلسکوپ زیر بهتره
    meade polaris 90mm eq
    skywatcher bk909 az3
    به نظر من

1- هیچ وقت برای عکاسی پایه های سمتی ارتفاعی (az) رو انتخاب نکنید

2- حتما مقر موتوردار استفاده کنید
    امضای ایشان
    HAD :

CANON EOS 600D
    CANON EOS 700D
    Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II
    Skywatcher 6 inch Newtonian on EQ3

==============================
    ==============
    HAVE :

CANON EOS 70D
    Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM
    Celestron UpClose G2 10x50 Porro Binocular

10. Top | #407
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    13689

سلام و خسته نباشید.
    بنده علاقه زیادی به نجوم و رصد اجرام آسمانی دارم و تا حالا هیچ تلسکوپی نداشتم. رشته دانشگاهی بنده هم چیز دیگری هست و صرفا به خاطر علاقه به فکر خرید تلسکوپ افتادم. ولی مقداری شک دارم در برخی موارد:

۱: از اونجایی که خیلی به ندرت پیش میاد که بنده (در صورت خرید تلسکوپ) با اون در خارج از شهر به رصد بپردازم، آیا میشه با وجود آلودگی نوری در شهر (کرمانشاه) نتیجه خوبی از رصد گرفت؟ اولویت رصد هم ماه و سیارات منظومه شمسی هستش.
    ۲: از این موضوع نگران هستم که شاید عطش این فعالیت نهایتا تا یکی دو هفته بیشتر نباشه و بعدش تلسکوپ رو بندازم گوشه اتاق. نظر شما چیه؟

منتظر پاسخ هستم. ممنون.

11. کاربر مقابل از Knight عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #408
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918
    تشکر شده 5,275 بار در 411 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Knight نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.
    بنده علاقه زیادی به نجوم و رصد اجرام آسمانی دارم و تا حالا هیچ تلسکوپی نداشتم. رشته دانشگاهی بنده هم چیز دیگری هست و صرفا به خاطر علاقه به فکر خرید تلسکوپ افتادم. ولی مقداری شک دارم در برخی موارد:

۱: از اونجایی که خیلی به ندرت پیش میاد که بنده (در صورت خرید تلسکوپ) با اون در خارج از شهر به رصد بپردازم، آیا میشه با وجود آلودگی نوری در شهر (کرمانشاه) نتیجه خوبی از رصد گرفت؟ اولویت رصد هم ماه و سیارات منظومه شمسی هستش.
    ۲: از این موضوع نگران هستم که شاید عطش این فعالیت نهایتا تا یکی دو هفته بیشتر نباشه و بعدش تلسکوپ رو بندازم گوشه اتاق. نظر شما چیه؟

منتظر پاسخ هستم. ممنون.
    سلام

پیشنهاد میکنم که یه دوربین دوچشمی بگیرید که حمل و نقلش نسبت به تلسکوپ راحت تره و همینطور تو جاهای دیگه مثل طبیعت گردی به دردتون میخوره
    البته بزرگنمایی دوربین دوچشمی ثابته و بیشتر به درد اجرام عمق آسمان مثل سحابی ها و خوشه ها و کهکشان ها میخوره و اگه سیارات براتون مهمه تلسکوپ مناسب تره
    امضای ایشان
    Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light;
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night
    Follow me on 1X

13. کاربر مقابل از Amirali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

14. Top | #409
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    13689

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirali نمایش پست ها
    سلام

پیشنهاد میکنم که یه دوربین دوچشمی بگیرید که حمل و نقلش نسبت به تلسکوپ راحت تره و همینطور تو جاهای دیگه مثل طبیعت گردی به دردتون میخوره
    البته بزرگنمایی دوربین دوچشمی ثابته و بیشتر به درد اجرام عمق آسمان مثل سحابی ها و خوشه ها و کهکشان ها میخوره و اگه سیارات براتون مهمه تلسکوپ مناسب تره
    سلام، ممنون از پاسخ. بنده دوربین دارم و علاقه دارم که با تلسکوپ کار کنم. لطفا اگه ممکنه به سوالات بنده پاسخ بدید. ممنون.

15. Top | #410
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

راهنمای خرید تلسکوپ         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Knight نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.

منتظر پاسخ هستم. ممنون.
    با سلام
    در خصوص بند شماره 2 اگه حتی اندکی در این خصوص شک دارید اقدام به خرید نکنید. می تونید حداقل یکبار در یکی از تورهای رصدی شرکت کنید تا ببینید اصلا علاقه ای به رصد و آسمان شب دارید یا خیر. در خصوص نوع تلسکوپ هم در مناطقی که آلودگی نوری شدید هست فقط رصد اجرام پرنور مثل سیارات امکان پذیره. رصد سیارات هم تلسکوپ بزرگی لازم داره. با تلسکوپ های کوچک بشرط استفاده از فیلترهای باند باریک می تونید تصاویر خوبی حتی از داخل شهرهای بزرگ از اکثر اجرام بگیرید.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

16. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 41 از 44 نخستنخست ... 313738394041424344 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)