صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58

موضوع: تاريكی سه روزه زمين ، يا تاريكی جهل انسان ؟!

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Question تاريكی سه روزه زمين ، يا تاريكی جهل انسان ؟!

* از شما خواننده گرامي تقاضا مي كنيم پيش از خواندن اين متن ، تاپيك " پخش زنده تاريكي سه روزه زمين " را مطالعه بفرماييد

سلام به همه دوستان و خوانندگان گرامي

چندي است كه شايعاتي در خصوص تاريكي زمين و نابودي عالم در بين مردم پخش شده است .

بسياري از دوستان نجومي ما ، مجلات ، رسانه ها و ... هم در خصوص رد اين شايعات، مطالب زيادي منتشر كرده اند و به روشنگري عموم مردم پرداخته اند

در اين بخش ضمن تقدير از زحمات همه دوستاني كه در زدودن شايعات تلاش مي كنند و ضمن تاييد كامل هدف شان ، مي خواهيم عرض كنيم كه با اين روش مقابله با شايعات

چندان موافق نيستيم .

و به همين دليل هم در فروم آوااستار روش ديگري را به شكل " تاپيك پخش زنده تاريكي سه روزه زمين و نابودي عالم " در پيش گرفتيم كه البته براي برخي از دوستان اين شبهه

ايجاد شد كه ظاهرآ آوااستار هم قصد دارد به اين شايعات دامن بزند .

ببينيد دوستان ...

فرض كنيد كسي بيايد و به شما بگويد كه در پاركينگ آپارتمانتان يك دايناسور پارك كرده است !

شما چه مي كنيد ؟

باورمي كنيد ؟

يا مثلا با او وارد بحث مي شويد و سعي مي كنيد به او ثابت كنيد كه چنين چيزي غير ممكن است ؟

جمله مشهوري در فلسفه كلامي هست كه مي گويد " استدلال با مدعي است "

يعني كسي كه ادعايي مطرح مي كند ، بايد دلايلي براي حرفش بياورد

اگر قرار باشد هر كس ، هر چيز ابلهانه اي را آن هم بدون دليل مطرح كرد ، ما خودمان را در مقام پاسخ گويي و رد ادعاي او قرار دهيم كه ديگر سنگ روي سنگ بند نمي شود !!!

اتفاقآ اگر با او ( يا با آن تفكر ) وارد بحث شويم ، به نوعي به آن وجاهت بخشيده ايم . حداقل تا اين اندازه كه نشان داده ايم برايمان ارزش بحث كردن داشته است

گفتند در فلان روز 2 ماه در آسمان خواهيم داشت .....

گفتند مريخ آنچنان نزديك مي شود كه مي توانيم براي ساكنانش دست تكان بدهيم ...

گفتند قرار است پپسي لوگوي خود را به روي ماه بيندازد ....

گفتند .....

و حالا هم كه مي گويند زمين قرار است 3 روز تاريك شود و بعد دنيا نابود شود

و در همه اينها ما خودمان را در مقام پاسخ گويي قرار داديم كه نمي شود !

اين دقيقآ همان خواسته افرادي است كه تصميم ميگيرند شايعه اي را در يك جامعه ترويج كنند

همين صحبت كردن درباره آنها و بحث بر سر آنكه اتفاق مي افتد يا نمي افتد !

( شخصآ معتقدم اين شايعه ها به هيچ وجه اتفاقي نيستند و دقيقآ حاصل تلاش دقيق گروه هايي است كه با اهداف سياسي - اجتماعي شايعات حساب شده اي را رواج مي دهند

تا عكس العمل جامعه را بسنجند ! )

شايد يكي از اهدافشان اين باشد كه آستانه " شايعه باوري " يك جامعه را بسنجند

و ببينند كه مردم يك جامعه تا كجا حرف هاي ابلهانه و خنده دار را باور مي كنند !!!

در جايي از تاپيك پخش زنده ، آقاي اكبرنيا با شوخ طبعي نوشتند كه بهترين راه مقابله با حملات انرژي كيهاني اين است كه ما هم به آن حمله كنيم !

اتفاقآ بنده اين نظر را كاملا درست مي دانم

بهترين دفاع همان حمله است !

يكي از دوستان مي گفت ممكن است كساني كه مطالب تاپيك " پخش مستقيم تاريكي جهان " را مي خوانند و باور مي كنند ، بعد كه واقعيت را بفهمند ، بهشان بر بخورد !

اتفاقآ ما هم دقيقآ مي خواهيم به ايشان بر بخورد !!!

تنها كاري كه ما ميكنيم كاريكاتوري كردن چهره حرف ها و شايعاتي است كه مي شنوند و باور مي كنند

يك فرد هرچقدر هم كه عامي و به دور از تفكر باشد ، بالاخره يك جايي وقتي دروغ هاي شاخدار مي شنود ، ممكن است به خودش اين زحمت را بدهد كه فكر كند و ببيند شايد

واقعآ كسي قصد داشته او را سر كار بگذارد !!

به نظر همه ما شايعه 3 روز تاريكي زمين همان قدر شاخدار و غير قابل باور است كه اگر كسي آنرا باور كند ، متفكر بودن خودش را زير سوال برده !

يعني برايش مهم نيست كه چرا و چگونه و با چه مكانيزمي قرار است دنيا تاريك شود

يعني به صرف شنيدن 4 تا كلمه قلمبه سلمبه بي سر و ته ، مثل " بعد چهارم و هم ترازي كائنات و ... " باورش مي شود .

علي الخصوص كه آخر آن متن چند تا جمله انگليسي هم نوشته شده باشد و نام ناسا هم برده شود !!!

نعوذ بالله ديگر وحي منزل است !!

در چنين شرايطي هرچقدر كه شما سعي كنيد توضيح علمي بدهيد كه چنين چيزي امكان پذير نيست ، از ديد يك شخص " شايعه باور " اينطور ديده مي شود كه اين يك موضوع

علمي است كه بر سر آن بين علما اختلاف است !!!

اما اگر سعي كنيم اصل باور بدون سند و دليل معتبر و توضيح علمي را زير سوال ببريم ، افراد ناچار مي شوند از فكرشان استفاده كنند .

ضمن اينكه مي توان با كمي دقت ، تهديد ها را به فرصت ها تبديل كرد

در جايي خواندم كه در زماني كه شايعه وجود آدم هاي فضايي قوت گرفته بود ، پاتريك مور در رسانه ها اعلام كرده بود كه در فلان روز و مكان مردم جمع شوند تا با تلسكوپ ،

آدم هاي فضايي را مشاهده كنند .

ظاهرآ جمعيت بسياري جمع مي شوند ، بعد پاتريك مور به مردمي كه آمده بودند اعلام مي كند كه آدم فضايي ها دروغ و شايعه اي بيش نيست ، اما مي توانيد به جاي آن از رصد

زيبايي هاي سطح ماه و سيارات لذت ببريد

به اين ترتيب مردمي كه به شايعه موجودات فضايي باور داشتند ، ضمن ترك آن شايعات برخي از آنها به علم نجوم نيز علاقمند شدند

حالا هم اين شايعه تاريكي زمين فرصت خوبي است تا نجومي ها به اين بهانه ( و با زبان همان شايعات ) مردم را به سمت خود جلب كنند و بعد واقعيت را به آنها بگويند

بنده به اين دليل با درج تكذيبيه در سايت ها و مجلات علمي چندان موافق نيستم ، چون معتقدم خوانندگان اين مجلات از جنس كساني نيستند كه اين شايعات را باور كنند

و اتفاقآ آن شايعات را كساني باور مي كنند كه تا به حال حتي 1 بار هم مجلات نجومي را نخوانده اند و نمي خوانند و لذا آن تكذيبيه را هم مطالعه نمي كنند

اما مي توانيم ابتدا با همان زبان شيرين شايعه با آنها حرف بزنيم تا جذب شوند و سپس حقيقت را برايشان بازگو كنيم

شايد عده اي از آنها به راه راست هدايت شدند

------

پ ن :

1- تاپيك " پخش زنده تاريكي سه روزه زمين " را با قدرت ادامه مي دهيم

2- اين دو تاپيك بعدآ با هم ادغام خواهند شد

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

با تشکر از آقای امام

من هم لازم می‌دونم بگم که متاسفانه هم بسیاری از رسانه‌ها، دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی کشور و هم اقشار مختلف جامعه، در گسترش چنین شایعاتی مقصر هستند. منظورم این مورد خاص نیست بلکه نگاه در طولانی مدت است. همه ما در دوران آموزشی خود از دبستان تا آخر دوره تحصیلی حجم زیادی اطلاعات از درسهای مختلف کسب می‌کنیم ولی در نهایت این سیستم به ما قدرت تحلیل و خلاقیت خوبی نمی‌دهد و بسیاری از ما در این زمینه به مشکل بر می‌خوریم. بسیاری از ما یاد نگرفته‌ایم چگونه باید درباره مسائل مختلف تحقیق کرد. آیا این انتظار زیادی است که فردی تحصیل کرده که مثلا در رشته‌ای کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارد، بتواند با تحقیق در اینترنت یا روزنامه‌ها و رسانه‌ها یا سوال از افراد متخصص، متوجه شود شایعه‌ای حقیقت دارد یا خیر؟ آیا تحصیل کرده بودن به این معنی است که ما فقط حجم زیادی از اطلاعات حفظ باشیم؟ این کار را یک دایره المعارف بهتر انجام نمی‌دهد؟ چیزی که بخشی از جامعه ما از آن رنج می‌برد کمبود قدرت تحلیل چه در مسائل اجتماعی، چه مسائل علمی و چه سیاسی و ... است و همین عاملی است برای عقب ماندگی‌های علمی، سیاسی، اجتماعی و ... . درست است که پیشرفت‌های زیادی در این زمینه انجام شده است اما کماکان فاصله بسیاری با حالت مطلوب داریم. البته این مساله پذیرفتن شایعات و خرافات مختص به ما نیست و در پیشرفته ترین کشورهای جهان نیز دیده می‌شود.

و اما چگونه می توانیم با این عقب ماندگی فرهنگی مبارزه کنیم؟ چگونه می توانیم باعث پیشرفت خود و دیگران شویم؟ از نظر من مهم ترین راه این است که بخوانیم! تا جایی که می توانیم کتاب و روزنامه و مجله بخوانیم. از همه نوع و سبکی مطلب بخوانیم و سعی کنیم بخش مشخصی از زمان خود را در روز به مطالعه اختصاص دهیم. دیگران را به خواندن و یاد گرفتن تشویق کنیم. شاید حرف هایم خیلی کلیشه باشد اما تنها چاره برای حل تمام مشکلات جوامع، افزایش آگاهی و قدرت تحلیل در مسائل مختلف است. این امر باید در تمام اقشار جامعه گسترش پیدا کند.

و اما در مورد طنز و استفاده ما از آن در تاپیک پخش زنده تاریکی 3 روزه جهان: طنز آینه تمام نمای ایرادات و مشکلات ماست. شاید گاهی اوقات اثر طنز و کاریکاتور، بسیار بیشتر از نوشته‌های طولانی و مستدل علمی باشد. با توجه به این که رسانه‌های زیادی موضوع دروغ بودن تاریکی 3 روزه را با دلایل علمی مطرح کرده بودند، ما سعی کردیم با هماهنگی و همراهی اعضای فعال و ممتاز، به نوعی دیگر به این موضوع بپردازیم و به زبان طنز به مقابله با این شایعه بپردازیم. شاید زبان تلخ طنز ما را به خود بیاورد! همان طور که برنامه‌های طنز خوب در رسانه‌ها همواره روی ما تاثیر گذار بوده‌اند!

در این ارسال از تاپیک پخش زنده تاریکی جهان، به طنز منابع معتبر و غیر معتبر در زمینه استناد علمی را به صورت معکوس مطرح کردم! دلیلش این بود که به یاد بیاوریم که هر آنچه را در ایمیل ها و وبلاگ ها و مجلات غیر علمی و فروم‌های اینترنتی به اسم مطالب علمی می خوانیم باور نکنیم! برخی از این مطالب به هیچ عنوان صحت ندارند. ممکن است بسیاری از آنها هم علمی باشد مثلا فروم خود ما که خیلی مطالب موثق زیاد داره اما منظورم اینه که هر حرفی را باور نکنیم و برای اطمینان، از یک متخصص سوال کنیم یا به منبعی قابل اعتماد مراجعه کنیم. به خصوص در مورد مطالبی که روز زندگی ما تاثیر گذار است! بارها دیدم دوستان ایمیلی برای من ارسال کرده اند درباره یک مطلب پزشکی مثلا راه های مقابله با سکته و راه های پیشگیری از فلان بیماری که بعدا با سوال از متخصص متوجه شدم که اصلا واقعیت نداشته! سعی کنیم تا جای ممکن از منابع معتبر برای دریافت اطلاعات استفاده کنیم و هر چیزی را باور نکنیم

به شما پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شایعات مجله نجوم جدید (شماره 223) را تهیه کنید یا مطلب جدید آقای پوریا ناظمی و همچنین این مطلب از آقای کوکرم را مطالعه کنید. روزنامه‌ها، سایتها و مجلات دیگر هم مطالب زیادی را در این زمینه منتشر کرده‌اند که با کمی جستجو آنها را خواهید یافت.

سلامت و دانا باشید
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 12-15-2012 در ساعت 02:08 PM

3. Top | #3
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6042
    تشکر شده 22 بار در 1 ارسال

کاملا با نظر شما موافقم ونباید اجازه داد که این شایعات برای همیشه در ذهن مردم باقی بمونه.
    بری متن بالا هم واقعا ممنون.

4. Top | #4
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6524
    تشکر شده 22 بار در 1 ارسال

با سلام و درود
    سالهاست در مورد باستان شناسي و كمي هم البته نجوم تحقيقات شخصي ميكنم. حداقل سه سالي ميشه از جريان سياره نيبرو و اقوام مايا و اين مسايل اطلاعاتي دارم و دلايل رد پايان دنيا را بارها براي ديگران شرح داده بودم.ولي در اين چند روز به قدري بازار شايعات داغ شده بود كه به دانش خودم شك كردم ممنون از اطلاع رسانيتون كه دوباره به خودم اميدوار شدم.

5. Top | #5
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6477
    تشکر شده 541 بار در 69 ارسال

6. 8 کاربر مقابل از Fery.JWST عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #6
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

انجمن فیزیک ایران اعلام کرد شایعات درباره به نابودی کره زمین و پایان جهان هیچ گونه پایه علمی ندارد.

به گزارش همشهری انجمن فیزیک ایران در اطلاعیه‌ای با اشاره به شایعات مبنی بر نابودی زود هنگام سیاره زمین و پایان جهان، گفت: "استفاده از ادبیات علمی، استناد به بعضی از وقایع نجومی مانند افزایش لکه‌های خورشیدی (که امری غیر معمول نیست)‌ و ارجاع غلط به وبگاه های معتبر از جمله دلایل جذابیت این شایعات در بین مخاطبان و شیوع آن درجامعه بوده است."

به گفته انجمن فیزیک ایران ظاهر شبه‌علمی این شایعات ممکن است باعث شود افراد نا آشنا با علم نجوم و فیزیک نتوانند نادرستی آنها را تشخیص دهند، اما "این شایعات هیچ گونه پایه علمی ندارند و جای هیچ گونه نگرانی نیست.»

منشا شایعات درباره نابودی کره زمین پایان یافتن یک دوره پنج هزار و 125 ساله موسوم به «شمارش بلند» در تقویم قوم باستانی مایا در مکزیک در 21 دسامبر 2012 است.

منبع:http://www.tabnak.ir/fa/news/290357/...87%D8%A7%D9%86
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

8. 12 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #7
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

با سلام
    این روزها همه به نبال نابود شدن و تاریک شدن و نبودن هستیم . یادم هست که زمانی دنبال کتابهایی می گشتم که فقط در مورد بودن و جاری بودن صحبت کرده باشه و لی حالا خودمون به شایعات دیگران که برای روزی روزگاری خودشون برگ سفید جمع کنند و در خاطرات خودشون می نویسند که روزی مردمانی رو سر کار گذاشتیم ، کمک میکنیم .
    به قول مدیر سایت یه روز گفتن سیاره مریخ ......... یه روز گفتن پپسی ...... و الانم که دیگه سرامد همه این گفته ها . در هر صورت ای کاش یه کمی دیر باور بودیم (البته منظور خودم هستم )
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

10. 8 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #8
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6588
    تشکر شده 5 بار در 1 ارسال

ديد مثبت

حالا فرض كنيد دنيا به آخر رسيده چه كارهائي تو دلمون مونده كه انجام نداديم خب انجامش بديم . شايد يك تلنگور به ما باشه تا قدر لحظاتمون رو بدونيم قدر لحظات با هم بودن رو قدر چيز هائي كه الآن داريم و ممكن چند روز ديگه نداشته باشيم ....
    اگه گفتيد يه روز دستاي مادرمو بخاطر يه عمر تلاش و از خود گذشتگي مي بوسم الان وقتشه
    اگه گفتيد يه روز تو چشاي بابام نگاه ميكنو و مي گم پدر با همه وجودم دوست دارم الان وقتشه
    اگه گفتيد بالاخره يك روز يك تلسكوپ مي خرم الان وقتشه
    اگه..........
    اگه......
    ......

12. 5 کاربر مقابل از aryaman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #9
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4662
    تشکر شده 191 بار در 35 ارسال

با همه این حرفا به نظر من اون تاپیک پخش مستقیم تاریکی سه روزه زمین حتی میتونه به گسترش این شایعه کمک کنه چون اینجا یه فروم علمیه و مطمئنا افرادی هستند که با دید اینکه ببینند جایی که یه سری افراد نجومی دور هم جمع شدن چی راجع به این شایعه میگن وارد این فروم شدن و از اونجایی که این به قول شما شوخی ها بعضیاشون طوری نوشته شده که انگار جدیه و باورش آسونه مخصوصا اینکه وقتی آدم میبینه یه فردی که سواد نجومی داره اینو میگه. به نظر من اینجوری نباید مقابله میکردین. از کجا معلوم همه اونایی که اون روزا اون تاپیکو خوندن دوباره اومده باشن و این تاپیک را دیده باشن و فهمیده باشن که اون شوخیه؟تازه اولای اون تاپیک خیلی واقعی تر بود درسته که الان دیگه شوخیا خیلی تابلو شدن ولی اون روزای اول واقعا خیلی جدی به نظر میرسیدن.
    نمیدونم خودتون بگید اون تاپیک خیلی ها رو گمراه نکرده؟ دچار سردرگمی نکرده؟ یکیش خودِ من که اولش واقعا گیج شدم که :"اینکه شایعه ای بیش نیست پی چرا اینجا دارن اینطوری میگن؟" که حتی این فکرمو اومدم اینجا نوشتم و بعد جوابمو گرفنتمو قضیه شوخی رو فهمیدم. اما آیا همه کسانی که اینجا رو میخونن سوالاشونو میپرسن؟ فکر و نظرشونو میگن؟ اصلا عضو هستن یا مهمانن و فقط یه بار اینجا رو میخونن و میرن؟
    قبول دارم که آدم باید از فکرش استفاده کنه اما اینطور چیزا خیلی به گمراهی فکر افراد کمک میکنه و بیشتر فکرشونو گمراه میکنه.
    اینا همش مظر شخصی من بود که البته فکر میکنم خیلی ها باهاش موافق باشن

14. 6 کاربر مقابل از newastronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

تاريكی سه روزه زمين ، يا تاريكی جهل انسان ؟!         
    نقل قول نوشته اصلی توسط newastronomer نمایش پست ها
    با همه این حرفا به نظر من اون تاپیک پخش مستقیم تاریکی سه روزه زمین حتی میتونه به گسترش این شایعه کمک کنه چون اینجا یه فروم علمیه و مطمئنا افرادی هستند که با دید اینکه ببینند جایی که یه سری افراد نجومی دور هم جمع شدن چی راجع به این شایعه میگن وارد این فروم شدن و از اونجایی که این به قول شما شوخی ها بعضیاشون طوری نوشته شده که انگار جدیه و باورش آسونه مخصوصا اینکه وقتی آدم میبینه یه فردی که سواد نجومی داره اینو میگه. به نظر من اینجوری نباید مقابله میکردین. از کجا معلوم همه اونایی که اون روزا اون تاپیکو خوندن دوباره اومده باشن و این تاپیک را دیده باشن و فهمیده باشن که اون شوخیه؟تازه اولای اون تاپیک خیلی واقعی تر بود درسته که الان دیگه شوخیا خیلی تابلو شدن ولی اون روزای اول واقعا خیلی جدی به نظر میرسیدن.
    نمیدونم خودتون بگید اون تاپیک خیلی ها رو گمراه نکرده؟ دچار سردرگمی نکرده؟ یکیش خودِ من که اولش واقعا گیج شدم که :"اینکه شایعه ای بیش نیست پی چرا اینجا دارن اینطوری میگن؟" که حتی این فکرمو اومدم اینجا نوشتم و بعد جوابمو گرفنتمو قضیه شوخی رو فهمیدم. اما آیا همه کسانی که اینجا رو میخونن سوالاشونو میپرسن؟ فکر و نظرشونو میگن؟ اصلا عضو هستن یا مهمانن و فقط یه بار اینجا رو میخونن و میرن؟
    قبول دارم که آدم باید از فکرش استفاده کنه اما اینطور چیزا خیلی به گمراهی فکر افراد کمک میکنه و بیشتر فکرشونو گمراه میکنه.
    اینا همش مظر شخصی من بود که البته فکر میکنم خیلی ها باهاش موافق باشن
    ببینید هدف ما اینه که با همین قضیه مبارزه کنیم. یعنی اینجوری نباشه که کسی بیاد توی یک فروم و حرف چند نفر را باور کنه. دوست داریم جامعه جوری باشه که اگر کسی حرفی شنید به جای باور کردنش بره خودش از چند جای دیگه تحقیق کنه، از رسانه های رسمی پیگیری کنه. باید بالاخره این فرهنگ جا بیوفته. حرفتون مثل این میمونه که بگیم هیچ کانالی برنامه طنز یا فیلم علمی تخیلی پخش نکنه چون خیلی ها باور می کنند یا ناراحت و گمراه می شوند ... .

و سوال دیگه این که تاپیک ما اگر باعث گمراهی کسی شود، این گمراهی چه ضرری به وی می رساند؟ حداکثر این است که فرد این دروغ را باور می کند و بعد که می بیند جهان تمام نشده شاید دیگر در برابر چنین دروغ هایی واکسینه شود و بار بعد اینها را باور نکند. اگر خطری از این دروغ کسی را تهدید می کرد مطمئنا این کار را نمی کردیم اما دیدیم به قدری افراد راحت هر چیز را باور می کنند که باید فکری کرد.

وقتی هزاران نفر به پشت بام می روند تا افتادن آرم پپسی را روی ماه تماشا کنند، و وقتی آرمی روی ماه نیفتاد می روند در سایت شرکت پپسی و ناسزا به اون شرکت می نویسند، فکر می کنید پیامدهای این کار چیست؟ آیا آبروی ایران و ایرانی در جهان نمی رود؟ یک جایی باید این روند ساده انگاری و قبول کردن شایعات و خرافات تمام شود. حتی اگر به قیمت خراب شدن اسم آوا استار باشد.

باور کنید افراد زیادی حتی از قشر تحصیل کرده وجود دارند که پیش فال بین و طالع بین می روند و سرنوشت زندگی خود را به دست آنها می سپارند. تا کی باید جامعه ما از این قضیه ضربه بخورد؟ آیا وقت این نیست که تکانی به خود دهیم و با خرافات و دروع مبارزه کنیم؟ با کلاه برداری و شیادی مبارزه کنیم؟ از هر راهی چه جدی و چه طنز ... .

امیدوارم متوجه خطری که ایرانیان را تهدید می کند باشید، جهل و نا آگاهی که سالیان سال است این جامعه را اذیت می کند، باعث سو استفاده از سادگی افراد شده، پول را به جیب برخی واریز می کند.
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 12-18-2012 در ساعت 07:42 PM

16. 8 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)