صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: سفر به ماه؛ بودن یا نبودن، مسئله چیست؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

Question سفر به ماه؛ بودن یا نبودن، مسئله چیست؟

البته می دونم که اینجا کلوب نجومه ولی خوب ناسا هم به نجوم مربوط می شه دیگه!

نظر شما چیه؟

آیا این سفر حقیقی بوده؟؟؟

2. 9 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

دوستان.من چند روزی بود که به طور کامل این موضوع را دنبال کردم و مقاله های زیادی هم در این مورد خوندم.(به طوری که الان کاملا هنگم) چیزی که من دستگیرم شد این بود که احتمال دروغی بودن این سفر خیلی کمه .
    در این چند روز مقالها ای را که خوندم از هر دو جنبه بودند. هم مقاله هایی که سعی بر دروغ جلوه دادن این ماموریت بودند و هم مقاله هایی که سعی در اثبات داشتند.
    به نظر من دلیل های کسانی که این سفر را اثبات کرده بودند خیلی محکم تر و قابل قبول تر بود و من خودم واقعا این سفر را قبول دارم و باور کردم.
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

4. کاربر مقابل از محمد فتحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

5. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد فتحی نمایش پست ها
    دوستان.من چند روزی بود که به طور کامل این موضوع را دنبال کردم و مقاله های زیادی هم در این مورد خوندم.(به طوری که الان کاملا هنگم) چیزی که من دستگیرم شد این بود که احتمال دروغی بودن این سفر خیلی کمه .
    در این چند روز مقالها ای را که خوندم از هر دو جنبه بودند. هم مقاله هایی که سعی بر دروغ جلوه دادن این ماموریت بودند و هم مقاله هایی که سعی در اثبات داشتند.
    به نظر من دلیل های کسانی که این سفر را اثبات کرده بودند خیلی محکم تر و قابل قبول تر بود و من خودم واقعا این سفر را قبول دارم و باور کردم.
    به قول خود ناسا این افراد بخاطر کسب شهرت اقدام به ارائه تئوری سفر دروغین به ماه کردن. در واقع بنوعی جنبه روانشناسی داره. شما وقتی نظر متفاوتی نسبت به دیگران میدی همه نگاه ها بسمت شما جلب میشه و در موردی مثل سفر به ماه این بهترین سوژه برای متفاوت جلوه دادن خودتون و قرار گرفتن در کانون توجهات رسانه ها و مطبوعات و در نهایت کسب شهرته.

ضمناً این رو هم مدنظر قرار بدین که پروژه آپولو پروژه ای نبود که یکی دو نفر اونو اداره کرده باشن تا بتونن دروغی رو عنوان کنن و واقعیت رو بین خودشون مخفی کنن. چند صد نفر در این پروژه بطور مستقیم دخیل بودن و تک تک پیچ و مهره های راکت رو با دستان خودشون بستن. حالا بنظرتون همه اونها دارن دروغ میگن؟

بجای اینکه وقتتون رو با خوندن چرندیات افرادی که این تئوری توطئه رو پایه ریزی کردن تلف کنین موقعی که iss از بالای سرتون رد میشه به سراغش برین و از دیدن تکنولوژی بشر لذت ببرین.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

6. کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

7. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    به قول خود ناسا این افراد بخاطر کسب شهرت اقدام به ارائه تئوری سفر دروغین به ماه کردن. در واقع بنوعی جنبه روانشناسی داره. شما وقتی نظر متفاوتی نسبت به دیگران میدی همه نگاه ها بسمت شما جلب میشه و در موردی مثل سفر به ماه این بهترین سوژه برای متفاوت جلوه دادن خودتون و قرار گرفتن در کانون توجهات رسانه ها و مطبوعات و در نهایت کسب شهرته.

ضمناً این رو هم مدنظر قرار بدین که پروژه آپولو پروژه ای نبود که یکی دو نفر اونو اداره کرده باشن تا بتونن دروغی رو عنوان کنن و واقعیت رو بین خودشون مخفی کنن. چند صد نفر در این پروژه بطور مستقیم دخیل بودن و تک تک پیچ و مهره های راکت رو با دستان خودشون بستن. حالا بنظرتون همه اونها دارن دروغ میگن؟

بجای اینکه وقتتون رو با خوندن چرندیات افرادی که این تئوری توطئه رو پایه ریزی کردن تلف کنین موقعی که iss از بالای سرتون رد میشه به سراغش برین و از دیدن تکنولوژی بشر لذت ببرین.
    من هم از قبل باور داشتم که این سفر دروغی نبوده اما من این چرندیات(به قول شما) را خوندم تا بتونم جواب دوستانم را در این مورد بدهم.
    امضای ایشان

8. کاربر مقابل از محمد فتحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

9. Top | #24
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1313
    تشکر شده 55 بار در 15 ارسال

اگر فرود انسان بر روی ماه واقعیت دارد پس چرا بعد از گذشت بیش از پنجاه سال و اینهمه پیشرفت تکنولوژی دیگر این سفر تکرار نشده است

10. کاربر مقابل از majid1369 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1369 نمایش پست ها
    اگر فرود انسان بر روی ماه واقعیت دارد پس چرا بعد از گذشت بیش از پنجاه سال و اینهمه پیشرفت تکنولوژی دیگر این سفر تکرار نشده است
    سوال خوبیست.
    به چند دلیل.یکی یه این دلیل که هزینه های این سفر سه نفره بسیار بالا است و نیاز به بودجه بالایی دارد.
    در زمانی که آپلو ها ماموریت داشتند،5 درصد از بودجه آمریکا به این کار اختصاص یافته بود که این رقم در حال حاضر به 0.5 درصد کاهش پیدا کرده و تازه یک سوم این مقدار نیز صرف ماموریت های رباتیک می شود.باقی بودجه ای که برای ماموریت های سرنشین دار می مونه جواب گوی هزینه های گزاف چنین ماموریتی نیست.
    از طرفی به دلیل شرایط سیاسی و... آن موقع، همه با چنین سفری موافق بودند و این سفر را تنها راه پیروزی بر شوروی می دانستند.البته این شرایط تا آپولو11 بیش تر وجود نداشت و همان هنگام هم برخی معتقد بودند که چرا وقتی ماه را فتح کردیم باید دوباره این کار را بکنیم و ... .حالا که شرایط بدتر شده و ای چنین طرح هایی مخالفان زیادی دارد.
    از طرفی درسته که سفر های سرنشین دار بسیار جذابترند اما بازده کمتری نسبت به ماموریت های رباتیک دارند.به طور مثال در مقاله ای که من خوانده بودم گفته شده بود که داده ها و مقاله هایی که تنها از طریق تلسکوپ فضایی هابل بدست آمده دها برابر داده ها و آزمایش های ایستگاه فضایی بین المللی(iss) است که هزینه صرف شده برای هابل بسیار کمتر از ایستگاه فضایی است.
    بنابر این به جای این که سه نفر را به ماه بفرستیم، ده ها ماموریت رباتیک انجام می دهیم.ضمن اینکه اگر زمانی قرار باشد دوباره سفر به ماه اتفاق بیفتد، باید بخشی از فناوری‌های مربوط به این سفر دوباره طراحی و ساخته شود، چراکه برخی از فناوری‌های آپولو منقرض شده‌اند.
    به این دلایل و بسیاری از دلایل دیگر سفر به ماه در چند ده سال آینده هم عملا اتفاق نمی افتد و تا سفر بعدی انسان فقط با خاطرات آپلو ها می تواند وقت بگذراند...
    ویرایش توسط محمد فتحی : 01-04-2015 در ساعت 11:09 AM
    امضای ایشان

12. 4 کاربر مقابل از محمد فتحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #26
    مدیر فنی
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    Technical Manager
    شماره عضویت
    16618
    تشکر شده 3 بار در 3 ارسال

سفر به ماه؛ بودن یا نبودن، مسئله چیست؟         
    امکان داره به حاشیه بردن سفر به ماه انسان کار روسیه باشه. روس‌ها میگن آمریکاییها شبیه سازی سفر به ماه رو انجام دادن که رقیب سرسختشون روسیه رو به فکر سرمایه گذاری عظیم در این کار کنند که صد در صد ابر شرکتهای روسی دچار زیان مالی شدیدی میشن. اما بهرحال فکر کنم قبول کنیم که انسان به ماه رفته بهتره مثل سابق
    امضای ایشان
    URANUS.SUN

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)