صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 96

موضوع: 2012 پایان دوران

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

2012 پایان دوران

تقریباً موضوع پایان دنیا در 12-21-12 یا همان بیست و یکم ماه دوازدهم سال 2012 در همه جا پخش شده است!
    دیگر همه در این رابطه اظهار نظر درست یا غلط می کنند! و بسیاری از ستاره شناسان نیز اقدام با تغییر تصورات غلط و ترویج افکار درست هستند.
    در باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی، مجله نجوم و هزار جای دیگر به این نتیجه رسیدیم که بنا به دلایل ارائه شده در این فیلم دنیا نابود نخواهد شد.

لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!
    و برای کسب اطلاعات علمی اینجا کلیک کنید.

لطفاً فقط بگویید اگر به شما بگویند دنیا در تاریخ فوق به پایان می رسد چه کاری انجام می دهید؟

2. 16 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شايان سليم شهشهانى نمایش پست ها
    حالا شما به بزرگی خودتون ببخشید...
    من خودمم می خواستم بگم که نباید بحث علمی می شد... ، اما دلم نیمد حرف دلمو نگم!!!
    کلا دلت هم حرف علمی می زنه !! بابا !!!! بعد تازه می گه منجما آذمای عجیبی هم نیستن!!
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

4. 2 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #52
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26
    تشکر شده 1,409 بار در 282 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره بنیادی نمایش پست ها
    کلا دلت هم حرف علمی می زنه !! بابا !!!! بعد تازه می گه منجما آذمای عجیبی هم نیستن!!
    گفتم که ، منجما ادمای خاص و عجیبی نیستن ، بقیه عجیبند که روزا بیدارند!
    امیدوارم که بقیه (غیر نجومی ها) بفهمند که من چی میگم...
    امضای ایشان
    گيرند همه روزه و من گيسويت / جويند همه هلال و من ابرويت
    از جمله ي اين دوازده ماهِ تمام / يك ماه مباركست و آن هم رويت

6. 2 کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #53
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

من هم باور نمی کنم ولی دونستنش بدنیست...

بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید. آیا واقعا 3 سال تا آخرالزمان باقی مانده است؟

علی‌رضا نورایی: آخر دنیا نزدیک است! بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید! از همین الان هم ماشین بازاریابی فیلم در آستانه اکران «2012» بر تبلیغات پیرامون پدیده‌های مرتبط با نابودی جهان این تاریخ افزوده و فضا را برای فروشی بی‌نظیر آماده می‌کند.

اما واقعیت ماجرا چیست؟ آیا واقعا دنیای ما سه سال دیگر به پایان می‌رسد؟ در ادامه، پنج پدیده که طبق پیش‌گویی مایایی زمین را نابود می‌کند، بررسی شده است. شاید شما هم پس از به پایان بردن این مطلب، نظر دیگری درمورد این پیش‌گویی پیدا کنید.

پدیده‌ای فضایی، قطب‌ها را می‌چرخاند

در برخی پیش‌گویی‌ها پیرامون محشر

2012 گفته شده که زمین به واسطه برخورد یک شهاب‌سنگ دچار جابجایی قطب‌ها می‌شود، یا زمین در اثر پدیده‌ای نادر 27هزار سال‌نوری را یک‌شبه طی می‌کند و در مرکز کهکشان راه شیری قرار می‌گیرد؛ و یا داخل زمین به دلیل تشعشعات شدید خورشیدی ناپایدار می‌شود و به مکانی ناامن برای ساکنانش تبدیل می‌شود!

جابجایی قطب‌ها این‌گونه رخ می‌دهد که پوسته و گوشته زمین ناگهان جابجا می‌شوند و با گردش به دور هسته بیرونی زمین، شهرهای ویران را به قعر خود فرو می‌برند.

آدام مالوف، یکی از زمین‌شناسان دانشگاه پرینستون روی پیش‌گویی جابجایی قطب‌ها مطالعه کرده و این ایده آرماگدون 2012 را به چالش کشیده است. به گفته وی، شواهد مربوط به مغناطیس سنگ‌ها دال بر این است که قاره‌های زمین در گذشته چنین نوآرایی شدیدی را تجربه کرده‌اند ولی این فرآیندی میلیون‌ها سال به طول انجامیده و آن‌قدر آهسته اتفاق افتاده که انسان نمی‌تواند چنین چیزی را درک کند.

سیاره‌ای ناشناخته در راه برخورد با زمین

چند سال پیش، تلسکوپ فضایی هابل تصویری بی‌نظیر از ستاره متغیر 838 صورت‌فلکی تکشاخ را در فاصله بیست‌هزار سال‌نوری تهیه کرد که ستاره‌ای از نوع غول‌سرخ را همراه با غبار اطرافش نشان می‌داد؛ اما برخی پیدا شدند و گفتند این تصویر حاوی شواهدی از یک دنیای موهومی با نام سیاره ایکس ونیبیرو است و در مسیری واقع شده که تا سال 2012 به زمین اصابت خواهد کرد.

این در حالی است که به گفته دیوید موریسون، یکی از اخترشناسان ناسا، «هیچ چیزی در آنجا وجود ندارد و این نزدیک‌ترین چیز به حقیقت است! اگر آنجا یک سیاره یا یک کوتوله قهوه‌ای و یا هرچیز دیگری وجود داشته باشد که 3 سال تا ورود به منظومه شمسی فاصله داشته باشد، منجمان قطعا از یک دهه قبل‌تر آن‌را شناخته و در حال مطالعه‌اش بودند! از آن بدتر این‌که اگر چنین چیزی واقعا وجود داشته باشد، حتی امروز با چشم غیرمسلح باید دیده شود».

منشا این ایده در واقع پیش از آغاز شایعات پیرامون 2012 بود. زنی که ادعا می‌کرد از بیگانگان پیغام می‌گیرد، محشر نیبیرو را شایع کرد، تازه او اعلام کرده بود دنیا در سال 2003 به پایان می‌رسد و نه 2012.

مقارنه خورشید و کهکشان به محشر می‌انجامد

برخی رصدگران آسمان باور دارند که سال 2012، مقارنه آسمانی بی‌نظیری روی خواهد داد که برای اولین بار در 26هزار سال گذشته اتفاق می‌افتد. بر پایه این سناریو، مسیر خورشید در آسمان از نقطه‌ای می‌گذرد که قلب کهکشان راه‌شیری در آنجا قرار گرفته است.

برخی نگران آنند که نیروی گرانش خورشید و نیروهای ناشناخته و بسیار قدرتمند کهکشانی یکدیگر را تقویت کنند و و مثلا با پدید آوردن یک جابجایی قطبی یا کشاندن زمین به داخل ابرسیاه‌چاله فوق‌العاده عظیمی که در قلب کهکشانمان لانه گزیده، آخرین روز زمین را رقم بزند.

این درحالی است که هیچ مقارنه یا نظم کهکشانی جدیدی در سال 2012 وجود ندارد. هرسال به‌هنگام انقلاب زمستانی خورشید در نقطه‌ای از آسمان واقع می‌شود که بسیار نزدیک به مرکز کهکشان راه شیری است. شاید نویسندگان زیج‌ها و تقویم‌های نجومی از چنین مقارنه‌هایی هیجان‌زده شوند، ولی واقعیت آن است که چنین پدیده‌هایی فقط ظاهری است و برای اهل دانش معنی خاصی ندارد. مثال مشهور دیگر، قمر در عقرب است که ماهی یک‌بار اتفاق می‌افتد و هیچ تاثیر و تغییری در کشش گرانشی، تشعشعات خورشیدی، مدار سیارات یا هر چیز دیگری که حیات روی زمین را تحت شعاع قرار دهد، ندارد.

مایا آخر دنیا را در سال 2012 پیش‌گویی کرد
    از آپولیناریو شیلی پیکستون نپرسید که آیا پایان دنیا در 2012 است یا نه. ریش‌سفید سرخ‌پوست مایا که در اکتبر 2009 / مهر 1388 در گواتمالا روی صفحه تلویزیون ظاهر شد، اعلام کرد که از این دامن زدن به این موضوع خسته شده است.

به گفته برخی باستان‌شناسان، تقویم مایا آن‌طور که برخی دیگر اظهار می‌کنند در سال 2012 به پایان نمی‌رسد و قدیمی‌ها هم هرگز این سال را به عنوان پایان دنیا نمی‌شناختند. اما روز 21 دسامبر 2012، روز مهمی برای تمدن مایا است.

آنتونی اونی، باستان-اخترشناس در دانشگاه کلگیت در ایالت نیویورک می‌گوید: «این زمانی است که بزرگ‌ترین دوره در تقویم مایا (یک میلیون و 872هزار روز یا 5125.37 سال) به پایان می‌رسد و دوره جدید آغاز می‌شود. در دوران اوج شکوه امپراتوری مایا، آنها تقویم بدون تکرار «شمارش بلند» را اختراع کردند؛ تقویمی با دوره‌ای بسیار طولانی که از بنیان‌های فرهنگی نشات می‌گیرد و به مسئله خلقت باز‌می‌گردد. دوره کنونی تقویم شمارش بلند در آن‌چه مایا به عنوان آغاز آخرین دوره آفرینش (11 آگوست 3114 پیش از میلاد) می‌داند، در انقلاب زمستانی 2012،به پایان می‌رسد. مایا این تاریخ را که هزاران سال پیش از تمدنش است را به عنوان «روز صفر» یا 13.0.0.0.0. نوشته است و در دسامبر 2012 تقویم گردشی مجددا به روز صفر می‌رسد و بازه طولانی دیگری آغاز می‌شود. این ایده حاکی از آن است که زمان و تمام جهان تجدید می‌شود، چه بسا بعد از سپری شدن دوره‌ای پراسترس. این درست مشابه شرایطی است که ما همیشه در روز اول سال، سال را نو می‌کنیم یا حتی در صبح بعد از تعطیلات آخر هفته».

طوفان‌های خورشیدی زمین را ناآرام می کند

برخی دیگر شایع کرده‌اند که در 2012، خورشید فوران‌های مهلکی از شراره‌هایش تولید می‌کند که حرارتش، زمین را بر سر زمینیان ویران می‌کند.

فعالیت‌های خورشیدی در بازه‌هایی تقریبا 11 ساله تغییر می‌کند. البته طوفان‌های بزرگ خورشیدی می‌تواند با اختلال در عملکرد ماهواره‌ها و سیستم‌های مخابراتی و انتقال برق، بخصوص در عرض‌های جغرافیایی نزدیک به قطب، به جوامع و دیگر سیستم‌های زمینی آسیب برساند، ولی هیچ نشانه‌ای حداقل در کوتاه مدت، دال بر این وجود ندارد که خورشید طوفان‌هایی به پا کند که از شدتش سیاره‌مان بریان شود. از سوی دیگر، اخترشناسان براساس دوره‌های یازده‌ساله فعالیت خورشید پیش‌بینی می‌کنند که اوج فعالیت خورشید یکی دو سال دیرتر از 2012 اتفاق بیفتد.

پس 2012 چه اتفاقی می‌افتد؟

بسیاری از پژوهشگران که شواهد پراکنده مقبره مایا را واکاوی می‌کنند، عقیده دارند که امپراتور به روشنی پیش‌گویی کرده که هر چیز ویژه‌ای در 2012 اتفاق خواهد افتاد.

مایا، نگاره‌ای بر جای گذاشته که حتی اگر زمانی برایش مشخص نکرده باشد، به سناریوی پایان جهان در صفحه پایانی متن تقریبا 1100 صفحه‌ای که به عنوان «دست‌نوشته‌های درسدن» شناخته می‌شود، پرداخته است. مطابق توصیف این نگاره، جهان توسط یک سیل نابود می‌شود. این سناریویی است که بسیاری از فرهنگ‌ها به آن پرداخته‌اند و احتمالا توسط مردمان باستان هم تجربه شده است.

به باور آنتونی اونی، منظور سناریوی دست‌نوشته‌ها فقط خوانده شدن به صورت لفظی نبوده؛ بلکه به عنوان درسی در رابطه با رفتار انسان بوده است. او تقویم بدون تکرار مایا را به تجدید دوره سال نوی خودمان تشبیه می‌کند؛ دوره‌ای از فعالیت‌های پرآشوب و پراسترس به پایان ‌می‌رسد و دوره جدید مثل تولدی دوباره آغاز می‌شود که در آن بسیاری افراد تصمیم به بهبود زندگی خود می‌گیرند.

8. 4 کاربر مقابل از javadstar76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #54
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26
    تشکر شده 1,409 بار در 282 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط supernova نمایش پست ها
    راستیتش من قبل از پایان جهان تا میتونستم اشتباهات قبلی رو جبران میکردم. از هر کسی که میشناختمش حلالیت میگرفتم. پول کسایی که ازم بدهی داشتن پس می دادم. توبه میکردم . تمام امالمو وقف فقرا میکردم. میرفتم مکه یا مدینه و ترجیح میدادم موقع تموم شدن دنیا اونجا باشم تا یه دنیای جاویدان وتموم نشدنی رو به زیبایی آغاز کنم
    البته با عرض پوزش ... ،
    شما از کجا می دونید که تا پایان دنیا اونقدر وقت داریم که می تونیم این همه کار کنیم ، پایان دنیای ما یا الانه ، یا فردا ، یا 1 سال دیگه ، یا 10 ، 20 ، 50 ، 100!!!!؟
    پس بهتره از همین الان شروع کنید به صاف کردن بدهی ها و البته گرفتن قرض ها ، و جبران اشتباهات و توبه و ...

از کجا می دانیم که فردا زنده ایم!؟

از کجا؟

(یواش ، یواش ، این تاپیک رو به مسایل مذهبی دارد...)

بعدشم اقا جواد ، در اول بحث ، اقای بهرام پور گفتند که "لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!" ، بحث علمی باید تو یک تاپیک دیگه انجام بشه!!!
    با تشکر
    ویرایش توسط شايان سليم شهشهانى : 09-07-2010 در ساعت 11:37 PM
    امضای ایشان
    گيرند همه روزه و من گيسويت / جويند همه هلال و من ابرويت
    از جمله ي اين دوازده ماهِ تمام / يك ماه مباركست و آن هم رويت

10. 4 کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #55
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    191
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

سلام به همه عزیزان
    بابا من تازه اومدم اینجا چی چی می خواد تموم بشه

12. 3 کاربر مقابل از saeedsafari63 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #56
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    195
    تشکر شده 4 بار در 1 ارسال

به نام خدای مهربان

سلام و درود

پایان دنیا یعنی برپایی قیامت و طبق گفته ی قران مجید هیچ کسی جز خدا از زمان ان خبر نداشته ، ندارد و نخواهد داشت

در تمامی یا اکثر ادیان و ایین های الهی و غیر الهی هر دینی برای خود منجی خاصی را متصور شده است اگر 2012 پایان دنیا باشد دیگر فرصتی برای ظهور و حکومت منجی یا منجیان نمی ماند زیرا قرار است با کل بدی ها بجنگد و جنگ با زشت ی و پلیدی بدین اسانی نمی باشد

اما اینکه 2012 اتفاق مهمی دران رخ می دهد احتمالش است اما پیان دنیا نیست اگر بسیاری از مردم بالفرض جان خویش را به جان افرین تقدیم نمایند باز نیز پایان دنیا نمی باشد
    به هوش باشیم که شاید و یا باید زودتر از 2012 ها رخت خویشتن را بر بندیم

در پناه خدای مهربان
    امضای ایشان
    بزرگترین اقیانوس ارام است

پس ارام باش تا بزرگترین باشی

14. 4 کاربر مقابل از مخلوق اریایی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #57
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    151
    تشکر شده 123 بار در 23 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شايان سليم شهشهانى نمایش پست ها
    البته با عرض پوزش ... ،
    شما از کجا می دونید که تا پایان دنیا اونقدر وقت داریم که می تونیم این همه کار کنیم ، پایان دنیای ما یا الانه ، یا فردا ، یا 1 سال دیگه ، یا 10 ، 20 ، 50 ، 100!!!!؟
    پس بهتره از همین الان شروع کنید به صاف کردن بدهی ها و البته گرفتن قرض ها ، و جبران اشتباهات و توبه و ...

از کجا می دانیم که فردا زنده ایم!؟

از کجا؟

(یواش ، یواش ، این تاپیک رو به مسایل مذهبی دارد...)

بعدشم اقا جواد ، در اول بحث ، اقای بهرام پور گفتند که "لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!" ، بحث علمی باید تو یک تاپیک دیگه انجام بشه!!!
    با تشکر
    دوست عزیز اول سلام. دوم همیشه باید زور بالا سرمون باشه(لااقل من)مثلا اگه الان به شما بگن که خدای نکرده خدای نکرده کیبوردم بشکنه اینو ننویسم تا فردا مهلت دارین باچه عجله ای کاراتونو انجام میدید ولی اگه بهتون بگن که تا سال بعد وقت دارین یواش یواش کاراتونو انجام میدید. و آخرم اینکه ما تو بحث گفتیم فرصت ما 2012هستش نه زودتر.
    موفق باشین

16. 4 کاربر مقابل از supernova عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیام بهرام پور نمایش پست ها
    تقریباً موضوع پایان دنیا در 12-21-12 یا همان بیست و یکم ماه دوازدهم سال 2012 در همه جا پخش شده است!
    دیگر همه در این رابطه اظهار نظر درست یا غلط می کنند! و بسیاری از ستاره شناسان نیز اقدام با تغییر تصورات غلط و ترویج افکار درست هستند.
    در باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی، مجله نجوم و هزار جای دیگر به این نتیجه رسیدیم که بنا به دلایل ارائه شده در این فیلم دنیا نابود نخواهد شد.

لطفاً در این تاپيك از بحث علمی بپرهیزید!!!!
    و برای کسب اطلاعات علمی اینجا کلیک کنید.

لطفاً فقط بگویید اگر به شما بگویند دنیا در تاریخ فوق به پایان می رسد چه کاری انجام می دهید؟
    این هم موضوع جالبی هست که دوستان جدید فعالیت زیادی در این بخش نداشتند
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

18. 3 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #59
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

سلام
    من یاد این حدیث افتادم که: جوری زندگی کنید که انگار تا ابد زنده اید و همچنین به گونه ای باشید که انگار فردا خواهید مرد.
    پس من زندگی میکنم................

20. 6 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

2012 پایان دوران         
    اگه 2012 قرر باشه مثله فیلم 2012 اتفقا بی افته میرم مثله روس ها (فکر کنم بود) یه زیردریای تک نفره میسازم و یکمم وسایل اپتیکی میبرم با خودم که بعده زنده موندنم باهاشون تااخر عم بدون آلودگی نوری نجوم کار کنم!!! خیلی حال میده اگه بشه! بعد از پایین اومدن ابها دیگه همه چیز عادی میشه! میرم میگردم دنباله چیزهای بقی مونده و باهاشون هر چیزی که بتونم میسازم!چقدر حال میده! نه کسی پول دار و همه چیز آزاده! میریم تو جنگل یه خونه شیک بالا درختی میسازم و حال میکنم! عجب دوران بشی اون موقع!
    امضای ایشان
    .

22. 5 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)