صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 112

موضوع: حيات فرازميني هوشمند

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39
    تشکر شده 1,121 بار در 109 ارسال

Exclamation حيات فرازميني هوشمند

چند وقت پيش يكي از دوستانم ازم خواست يكبار ديگه ششمين سمفوني بتهوون رو گوش بدم.بهم گفت:فوق العادست و يكي از عميق ترين و زيباترين اثاريه كه تا حالا گوش دادم.گفتم:نظر اكثر منتقد هايي روكه نظراتشون رو خوندم اين بوده كه سمفوني شش بتهوون با تمام عظمتش در مقابل پنجمين سمفوني و هفتمين سمفونيش خيلي حرفي براي گفتن نداره.دوستم جواب جالبي به من داد.گفت:
    "دو نوع نقد داريم،يك نقد تكنيكي و يك نقد هنري.مسلما يك منتقد موسيقي در مورد قوانين ساخت و تكنيك اهنگسازي خيلي از ما شايسته تره و بايد حرفش رو سند دونست اما در مورد نقد هنري ما هيچ فرقي با كسي كه عمرش رو رو موسيقي گذاشته نداريم.ما ازاديم بگيم خوشمون اومد يا بدمون اومد"
    صحت و سقم نظر دوستم در مورد هنر بماند اما به نظرم در مورد علم مدرن اين حرف صحت داره.خيلي جا ها دانشمندان صرفا يك نتيجه گيري منطقي انجام ميدن و از اونجايي كه ما هم اينكارو ميتونيم انجام بديم اين اجازه رو داريم كه نظرشون رو بيشتر بررسي كنيم و راحت نپذيريم.
    (عذر ميخوام بابت مقدمه ي طولاني بي ربط به نجوم)

امروز همه جا صحبت از حيات فرا زميني هوشمنده.عده اي واقعا نگران اين هستند كه موجودات بيگانه ي پيشرفته اي به ما حمله كنند و نسل انسان رو منقرض كنند.هزينه اي كه اختصاص داده شده تا وويجر 1 و 2 ديسك هاي طلايي همراه خودشون داشته باشند كه اطلاعات ما رو به موجودات هوشمند فضا برسونن.فيلم هاي خيلي زيادي در مورد جنگ ما با ساكنان فضا ساخته شده و...

اما با اين وجود به نظرم ما اين حق رو داريم كه به اين راحتي ها اين رو نپذيريم.در پست بعد دليلم رو ارائه ميدم.
    (هدفم از ايجاد اين تاپيك اينه كه سعي كنيم به يك نتيجه در مورد حيات هوشمند برسيم.مهم نيست اين نتيجه چيه.ميتونيم نظراتمون رو بگيم يا داده ي معتبري به اطلاعات پايمون اضافه كنيم كه نتيجه گيري ما رو كمك كنه)
    ویرایش توسط Esmaeilpour : 07-26-2012 در ساعت 09:48 AM
    امضای ایشان
    بکش ای دل چراغت را که خورشیدست در سرسو/بهل یعقوب پیراهن عزیز مصر رویت شد

2. Top | #2
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39

مي دونيد ما چند گونه جانوري روي كره ي خاكيمان داريم؟متاستفانه من دقيق نمي دونم و نتونستم از اينترنت جواب بگيرم اما كسي به من گفت از ده ميليون افزونه.درست گفته باشه يا غلط نميشه اين رو منكر شد كه تعداد گونه هاي جانوري ما خيلي زياده.در نظر بگيريد انواع پرندگان و پستانداران و ابزيان و كرم ها و حشرات و...(لطفا اگر كسي تعداد رو ميدونه به ما بگه).
    وحالا سوال ديگري دارم.چه تعداد گونه ي جانوري هوشمند روي كره ي زمين داريم؟خوشبختانه جواب دقيق اين سوال رو ميدونم.فقط يك گونه كه نمونه اي از اون گونه داره در فروم اوا استار پست مي نويسه.
    1 گونه ي هوشمند در مقابل9,999,999 گونه ي غير هوشمند.دو برداشت ميشه از اين نسبت كرد.
    برداشت اول:
    نسبت گونه هاي هوشمند به غير هوشمند در نظام هستي 1 به 10ميليونه
    اين برداشت زيادي خوشبينانست.اگر 10 گونه ي هوشمند در ميان 100 ميليون جانور داشتيم اين برداشت ميتونست منطقي باشه اما حالا نميتونيم اين نتيجه رو بگيريم چون دليلي ميخواد كه تعداد در اين نسبت طوري رعايت شده باشه كه فقط يك گونه ي هوشمند داشته باشيم.به نظرم اين نتيجه گيري نمي تونه درست باشه
    برداشت دوم:
    هوشمند بودن ما انسان ها يك استثنائه
    اگر نتيجه گيري دوم را بپذيريم پس نبايد در اسمان دنبال رفيقي براي خودمان باشيم.
    (البته مسلما من رو حرفام پا فشاري نمي كنم و دانشمندان رو خداي نا كرده احمق فرض نمي كنم منظور من اينه كه اگر دانشمندان به نتيجه اي رسيدند و ما هم ميتونيم اين كار رو بكنيم.خب انجام بديم و كنارشون حركت كنيم )
    امضای ایشان

3. 17 کاربر مقابل از Esmaeilpour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

متأسفانه این اشتباهی که خیلی از ما افراد عادی میکنیم رو خیلی از دانشمندان هم مرتکب میشن. فکر میکنیم اونها افرادی متفاوتن و همیشه حرفهاشون درسته در حالی که بنظر من بسیاری از این افراد دانشمند تفکراتی غلط دارن. مثلاً بتازگی گروهی نسبتاً عظیم از دانشمندان و افراد تحصیلکرده در مدارج بالا و اساتید دانشگاه های معتبر گروهی تشکیل دادن که تکامل داروین رو قبول ندارن و حتی سایتی هم در این مورد توی اینترنت ایجاد کردن تا افراد دیگری هم بتونن عضوش بشن. واقعاً برای این افراد تحصیل کرده متأسفم. اما شاید بپرسین اشتباه این افراد چیه؟ اشتباه این افراد اینه که با مثال اومدن گفتن که: «نمیشه انتظار داشت که دایرة المعارف بریتانیکا بطور خودبخود در طبیعت بوجود بیاد بعد چطور میشه انتظار داشت حیات بطور خودبخود ایجاد شده باشه». بعد اومدن با تحلیل های ریاضی اون هم شاخه احتمالات قضیه رو بررسی کردن و پیش خودشون اثبات کردن که بهیچ وجه از لحاظ ریاضی احتمال نداره حتی یک صفحه از دایرة المعارف بریتانیکا در طبیعت بوجود بیاد چه برسد به حیات!

این همون اشتباه فاحشیه که متأسفانه باید بگم که شما هم مرتکب اون شدید. البته من و شما اگه دچار چنین اشتباهاتی بشیم چندان مهم نیست اما وقتی دانشمندی بزرگ میاد و چنین اشتباهی میکنه واقعاً جای تأسفی بسیار بزرگه که چطور چنین فردی نمیدونه که استفاده از قوانین احتمالات ریاضی جا و مکان داره نه اینکه هرجایی و هرچیزی رو با اون سنجید.

بحث رو طولانی نمیکنم و فقط براتون یک مثال میزنم تا خودتون متوجه بشید. تقریباً همون مثالیه که یکی دو سال پیش برای خود این گروه مثلاً دانشمند از طریق ایمیل ارسال کردم:

احتمال بوجود اومدن فلز سدیم در طبیعت بیشتره یا مولکول dna؟

یکم روش فکر کنین. فلز خالص سدیم بهیچ وجه امکان نداره در طبیعت بوجود بیاد، نه بخاطر قوانین احتمال ریاضی، بلکه بخاطر قوانین علم شیمی. سدیم فلزی بسیار فعاله و بشدت با آب واکنش میده بنابراین بهیچ وجه امکان نداره در طبیعت خودبخود آزاد بشه. همونطور که فلز سدیم نمیتونه در طبیعت وجود داشته باشه دایرة المعارف بریتانیکا هم نمیتونه خودبخود در طبیعت تولید بشه. اینها رو با قوانین احتمال نباید سنجید بلکه با قوانین طبیعت باید سنجید.

بنابراین اصل کلام من؛ شما بهیچ وجه نمیتونین با مقایسه تعداد موجودات و استفاده از قوانین آمار و احتمال وجود موجودات فضایی رو نقض کنین. تکامل چیزی نیست که از روی شانس اتفاق بیفته؛ بلکه از یک قاعده اساسی پیروی میکنه. درسته که جهش ژنتیک از روی شانسه اما طبیعت از بین نتایج اون همیشه بهترین رو انتخاب میکنه. اون قاعده همون چیزیه که چارلز داروین به بهترین شکل بیان کرد: انتخاب طبیعی.

ضمناً فکر کنم تعداد گونه های حشرات خودش بتنهایی چند صد میلیون میشه. البته تعداد دقیقش رو تو یه مستند دارم. باید بگردم پیداش کنم.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 9 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39

اول يك نكته رو عرض مي كنم بعد روي اين بحث مي كنم كه قوانين رياضي در اين مورد بجاست يانه.
    نكته ي اول تعميم هست.
    قبل از اين كه بحث من روي قوانين رياضي پايه گذاري شده باشه روي تعميم دادن بنا شده.من در پستم خيلي حرفي از احتمالات نزدم(هرچند عقيده دارم رياضيات در هر كجا كه اسمش رو جهان ميزاريم به يك ميزان حرف براي گفتن داره)من اومدم يكي از اتفاقات اطرافم رو به كل جهان تعميم دادم.هيچ كجا هم انتخاب طبيعي رو زير سوال نبردم.و به طور كلي اساس كل حرفي كه بشر تا كنون زده تعميم دادن بوده.جايي گفته ام كه اصلا اين كه ما جهان رو قانون مند مي دونيم و انتظار داريم محاسباتمون عملي بشن همون تعميم است.تا به حال بي قانوني از جهان نديديم پس جهان رو منظم در نظر مي گيريم:
    http://m51.blogsky.com/1389/05/14/post-54/
    در مورد اين هم كه گفتم عرايضم منافاتي با داروين نداره اينه كه تكامل مسلما انكار ناپذيره(با همين قاعده ي تعميم).اما تكامل به اين شكل رو فقط در انسان شاهد هستيم.زرافه ها هم احتمالا گردنشان دراز تر شده و ماهي ها باله دار شده اند و...اما ايا در طول تاريخ حيات كره ي زمين(كه دوران حيات انسان ها بخش بسيار اندكي از ان است)شاهد تكا مل تا حد انديشمند شدن بوده ايم؟عرضم با تكامل منافاتي ندارد،مي گويم اين خصوصيت(هوشمندي)فقط در انسان ها بوده اما تكامل به هيچ وجه!
    اما در مورد رياضيات:
    رياضيات علم استدلال انسان است.در شبانه روز به شدت از ان استفاده مي كنيم.نه ما.هر انساني.مثلا وقتي مي گوييم "دلم برات تنگ شده بيا خونمون"بدون اينكه بدانيم از رياضي بهره مي بريم كه چون دلم برايت تنگ شده به خانه ي من بيا.اگر رياضيات رو از انسان بگيريم سكوت محض بايد عالم را فرا بگيرد.هيچ فهمي نمي توان كرد،هيچ حرفي نبايد زد.
    و از اين جهت رياضيات هر كجا كه انسان مي خواهد حرف بزند لازم است.جايي نمي توان بي خيال رياضيات شد.در كل هيچ علمي با علم ديگر در تضاد نيست.مگر داده هاي ما اشتباه باشد.اگر تمام داده ها درست بررسي شود مو لاي درز نتيجه ي دانشمنداني كه مي فرماييد نخواهد رفت.به نظرم اين جمله از جرج پولياست:
    ارزش هر علم به اندازه ي بهره ايست كه از رياضي ميبرد.
    با تشكر
    امضای ایشان

7. 8 کاربر مقابل از Esmaeilpour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

[متأسفانه این اشتباهی که خیلی از ما افراد عادی میکنیم رو خیلی از دانشمندان هم مرتکب میشن. فکر میکنیم اونها افرادی متفاوتن و همیشه حرفهاشون درسته در حالی که بنظر من بسیاری از این افراد دانشمند تفکراتی غلط دارن. مثلاً بتازگی گروهی نسبتاً عظیم از دانشمندان و افراد تحصیلکرده در مدارج بالا و اساتید دانشگاه های معتبر گروهی تشکیل دادن که تکامل داروین رو قبول ندارن و حتی سایتی هم در این مورد توی اینترنت ایجاد کردن تا افراد دیگری هم بتونن عضوش بشن. واقعاً برای این افراد تحصیل کرده متأسفم. اما شاید بپرسین اشتباه این افراد چیه؟ اشتباه این افراد اینه که با مثال اومدن گفتن که: «نمیشه انتظار داشت که دایرة المعارف بریتانیکا بطور خودبخود در طبیعت بوجود بیاد بعد چطور میشه انتظار داشت حیات بطور خودبخود ایجاد شده باشه». بعد اومدن با تحلیل های ریاضی اون هم شاخه احتمالات قضیه رو بررسی کردن و پیش خودشون اثبات کردن که بهیچ وجه از لحاظ ریاضی احتمال نداره حتی یک صفحه از دایرة المعارف بریتانیکا در طبیعت بوجود بیاد چه برسد به حیات!

ببخشید این گفته شما اصلا منطقی نیست اول این که داروینیسم یه فرضیه رد شده است و دوم این که هیچ وقت نمیشه به خاطر یه دلیل به نظر اشتباه کار عده ای دانشمند رو زیر سوال برد چون همونجوری که شما عرض میکنید اونها دانشمند هستند وشاید فرق زیادی باما نداشته باشند ولی مطالعه ودیدشون نسبت به علم با ما تفاوت داره مگه این نیست که خود داروین دانشمند بوده پس چرا ما نباید به داروین شک کنیم

احتمال بوجود اومدن فلز سدیم در طبیعت بیشتره یا مولکول dna؟

یکم روش فکر کنین. فلز خالص سدیم بهیچ وجه امکان نداره در طبیعت بوجود بیاد، نه بخاطر قوانین احتمال ریاضی، بلکه بخاطر قوانین علم شیمی. سدیم فلزی بسیار فعاله و بشدت با آب واکنش میده بنابراین بهیچ وجه امکان نداره در طبیعت خودبخود آزاد بشه. همونطور ه فلز سدیم نمیتونه در طبیعت وجود داشته باشه دایرة المعارف بریتانیکا هم نمیتونه خودبخود در طبیعت تولید بشه. اینها رو با قوانین احتمال نباید سنجید بلکه با قوانین طبیعت باید سنجید.

ببخشید من منظورتون رو از بند بالا متوجه نشدم اگه میشه بیشتر توضیح بدید و این که چه مقاربتی با داروینیسم داره؟

بنابراین اصل کلام من؛ شما بهیچ وجه نمیتونین با مقایسه تعداد موجودات و استفاده از قوانین آمار و احتمال وجود موجودات فضایی رو نقض کنین. تکامل چیزی نیست که از روی شانس اتفاق بیفته؛ بلکه از یک قاعده اساسی پیروی میکنه. درسته که جهش ژنتیک از روی شانسه اما طبیعت از بین نتایج اون همیشه بهترین رو انتخاب میکنه. اون قاعده همون چیزیه که چارلز داروین به بهترین شکل بیان کرد: انتخاب طبیعی.

اگر ما انتخاب طبیعی داروین رو با نظریه تکاملی داروین مرتبط بدمونیم واز اون جایی که نظریه تکاملی داروین مردوده چون نمیتونه به 2 مورد ثبت فسیلی، و عدم توانایی این نظریه در اثبات این که چگونه نخستین سلول زنده متولد شد. پاسخ بدهد در نتیجه نمیشود انتخاب طبیعی داروین رو مورد قبول قرار داد
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

9. 5 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

دوستان اگر ممکنه روی یک بحث مشخص باقی بمانیم و از یک شاخه به شاخه دیگر نپریم. بهتر بود در تاپیک اول جهت بحث مشخص میشد و قدم به قدم پیش میرفتیم تا بتونیم به نتیجه برسیم.

در مورد این که انسان استثنا است:

اول باید تعیین کنیم که آیا انسان تنها موجود هوشمند موجود در کره زمین است؟ به نظر من نه. هوش یک امر نسبی است و درسته که انسان باهوشترین موجوده ولی تنها موجود هوشمند نیست. هوش مراتب و انواع مختلفی داره. موجودات هوشمند دیگه ای مانند دلفینها، برخی از میمون ها و در مراتب بعدی بسیاری از جانوران دیگر هم هستند که هوش دارند ولی حالا کمتر از انسان یا خیلی کمتر.

پس انسان در قله هوش قرار دارد و موجودات دیگری هم هوشمند هستند. شاید اگر به تکامل زمان بیشتری میدادیم یا شرایط محیطی تفاوت داشت موجودات دیگری نیز با هوشی در حد انسان وجود داشتند. شاید هم در آینده ای دور به وجود بیایند.

در مورد نظریه تکامل داروین:

این نظریه با تقریب خوبی پذیرفته شده است و تقریبا همه دانشمندان علوم طبیعی در حال حاضر آن را قبول دارند. بسیاری از مشکلاتی هم که در پیدا کردن فسیل ها وجود داشته بر طرف شده و بقیه آنها نیز تا مقداری طبیعی است. به وجود آمدن نخستین سلول زنده نیز به نظریه تکامل مربوط نیست ولی درباره اون هم تحقیقات زیادی انجام شده از جمله آزمایش معروف میلر-اوری

برای مطالعه بیشتر درباره نظریات پیدایش حیات:

http://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis

11. 16 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #7
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39

با تشكر از شما.من هم به دنبال فرمايش اقاي اكبر نيا از دوستان خواهش ميكنم كه داروين رو به تاپيك ديگري واگذار كنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها

اول باید تعیین کنیم که آیا انسان تنها موجود هوشمند موجود در کره زمین است؟ به نظر من نه. هوش یک امر نسبی است و درسته که انسان باهوشترین موجوده ولی تنها موجود هوشمند نیست. هوش مراتب و انواع مختلفی داره. موجودات هوشمند دیگه ای مانند دلفینها، برخی از میمون ها و در مراتب بعدی بسیاری از جانوران دیگر هم هستند که هوش دارند ولی حالا کمتر از انسان یا خیلی کمتر.

پس انسان در قله هوش قرار دارد و موجودات دیگری هم هوشمند هستند. شاید اگر به تکامل زمان بیشتری میدادیم یا شرایط محیطی تفاوت داشت موجودات دیگری نیز با هوشی در حد انسان وجود داشتند. شاید هم در آینده ای دور به وجود بیایند.

میلر-اوری

http://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis
    اين حرفتون به نظرم تامل برانگيزه و به هيچ عنوان نمي تونم كاملا ردش كنم.اما به دو نكته اشاره ميكنم.
    1-حيات روي كره ي زمين 2.1 ميليارد سال پيش ايجاد شده و 65 ميليون سال پيش دايناسور ها كه نمونه ي كاملي از حيات بودند منقرض شدند.اين در حاليه كه انسان ها فقط 200000 ساله كه روي زمين زندگي ميكنند(منبع :ويكيپديا).اگه فرصت تكامل به اين شكل به انسان داده شده و به بقيه نه چطور اين همه مدت قبل از انسان ها هيچ هوشمندي روي زمين فرمانروايي نمي كرده؟
    2-اجازه بديد قسمتي رو از ويكي پدياي فارسي كپي كنم:
    با توجه به قابلیت‌های بالای مغز انسان در فعالیت‌های سطح بالا مغز انسان به عنوان هوشمندترین مرکز عصبی در بین تمامی گونه‌های حیوانی شناخته می‌شود. در حالی که بسیاری از حیوانات قادر به ساختن ساختارها و استفاده از ابزارهای ساده –بیشتر با استفاده از غریزه یا تقلید- هستند مغز انسان قادر به ساختن ساختارهای بسیار پیچیده و وسیع است و این قابلیت به طور واضحی در طول زمان روشن شده‌است. حتی ابزارها و بناهای ساخته شده به وسیله انسان‌های اولیه هم بسیار پیشرفته‌تر از هر ابزار یا بنایی بودند که به وسیله حیوانات ساخته شده...
    وجود آثار هنری از گذشته‌های دور در آثار هنری پیش از تاریخ تا آثار هنری عصر جدید با بشریت همراه بوده‌است. هنر یک نمود غیر جاندار از رفتار انسان‌ها و یک خصوصیت کلیدی متمایز کننده انسان از گونه‌ها دیگر است. هنر قدمت تاریخی نزدیک به ۳۵٫۰۰۰ سال پیش را دارد، درست زمانی که بشر توانست اندیشیدن را آغاز کند.

اگر اين رو صحيح بدونيم پس انسان ها فرق اساسي تري دارند نسبت به اين كه شانس تكامل داشته اند و بقيه نه و اون فرق در اساسشونه و در چيزيه كه هستند.ومن هم همون چيزي رو كه فقط در وجود انسان هاست مورد بحث قرار ميدم.
    با تشكر
    امضای ایشان

13. 9 کاربر مقابل از Esmaeilpour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #8
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها

در مورد نظریه تکامل داروین:

این نظریه با تقریب خوبی پذیرفته شده است و تقریبا همه دانشمندان علوم طبیعی در حال حاضر آن را قبول دارند. بسیاری از مشکلاتی هم که در پیدا کردن فسیل ها وجود داشته بر طرف شده و بقیه آنها نیز تا مقداری طبیعی است. به وجود آمدن نخستین سلول زنده نیز به نظریه تکامل مربوط نیست ولی درباره اون هم تحقیقات زیادی انجام شده از جمله آزمایش معروف میلر-اوری

http://en.wikipedia.org/wiki/abiogenesis
    با سلام
    خیلی ممنون ولی به نظر من و باتوجه به حرف هایی که زدید این جور میشه برداشت کرد که اگر
    به تکامل زمان بیشتری میدادیم علاوه بر حیوانات خود انسان ها هم باید پیشرفت میکردند البته این رو هم باید بدونیم شرایط زمین مختص انسان نیست مختص همه موجودات زمینی است و عاملی برای عدم تکامل دیگر حیوانات بحساب نمیاد
    اما اگر تکامل انسان رو اخرین درجه تکامل بدونیم باید برای موجودات دیگر هم همین رو متصور بشیم وقید تکامل موجودات دیگر و باهوش شدن انها را بزنیم

به هر حال به علت این که ما نمیتوانیم برای خود تکاملی پیش بینی کنیم(برای این که تکامل انسان باید از روی ژنتیک اعمال بشه واین عمل انجام نمیشود مگر با جهش ژنتیک یا موتاسیون که همیشه به ضرر انسان بوده مثل:معلول به دنیا امدن نوزاد و.... که بر اثر تغییرات dna با مواد رایو اکتیو است) نمیتوانیم بگوییم موجودات دیگر تکامل پیدا میکنند در نتیجه نه در زمان قدیم تکاملی رخ داده و نه تکاملی رخ خواهد داد

اما در مورد نظریه داروین دلایل علمی-مذهبی و فلسفی زیادی بر علیه این نظریه وجود دارد واین که بیشتر دانشمندان ان را قبول دارند دلیل خوبی نیست برای مثال نظریه زمین مرکزی که قرن ها در همه جا تدریس میشد
    مورد بعدی : به وجود آمدن نخستین سلول زنده بر خلاف نظر شما کاملا در حوزه داروینسم قرار دارد
    آنها می گویند که نخستین سلول در زیر حجم عظیمی از آبهای گل آلود و بر اثر تابش نور و وزش بادهای سهمگین، به طور غیرارادی و ناگهان ظاهر شد. وقتی از آنها می پرسید که چگونه چنین چیزی ممکن بوده، آنها می گویند که به شکل معجزه آسایی این اتفاق روی داده است. سپس وقتی می پرسید که چگونه سلول لاشعور توانسته انسان ها، گیاهان و حیوانات را حیات ببخشد، آنها با گفتن این که "اتفاقی" بوده، قضیه را جمع بندی می کنند.

ممنون
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

15. 8 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط C&P نمایش پست ها
    با تشكر از شما.من هم به دنبال فرمايش اقاي اكبر نيا از دوستان خواهش ميكنم كه داروين رو به تاپيك ديگري واگذار كنند.

اين حرفتون به نظرم تامل برانگيزه و به هيچ عنوان نمي تونم كاملا ردش كنم.اما به دو نكته اشاره ميكنم.
    1-حيات روي كره ي زمين 2.1 ميليارد سال پيش ايجاد شده و 65 ميليون سال پيش دايناسور ها كه نمونه ي كاملي از حيات بودند منقرض شدند.اين در حاليه كه انسان ها فقط 200000 ساله كه روي زمين زندگي ميكنند(منبع :ويكيپديا).اگه فرصت تكامل به اين شكل به انسان داده شده و به بقيه نه چطور اين همه مدت قبل از انسان ها هيچ هوشمندي روي زمين فرمانروايي نمي كرده؟
    2-اجازه بديد قسمتي رو از ويكي پدياي فارسي كپي كنم:
    با توجه به قابلیت‌های بالای مغز انسان در فعالیت‌های سطح بالا مغز انسان به عنوان هوشمندترین مرکز عصبی در بین تمامی گونه‌های حیوانی شناخته می‌شود. در حالی که بسیاری از حیوانات قادر به ساختن ساختارها و استفاده از ابزارهای ساده –بیشتر با استفاده از غریزه یا تقلید- هستند مغز انسان قادر به ساختن ساختارهای بسیار پیچیده و وسیع است و این قابلیت به طور واضحی در طول زمان روشن شده‌است. حتی ابزارها و بناهای ساخته شده به وسیله انسان‌های اولیه هم بسیار پیشرفته‌تر از هر ابزار یا بنایی بودند که به وسیله حیوانات ساخته شده...
    وجود آثار هنری از گذشته‌های دور در آثار هنری پیش از تاریخ تا آثار هنری عصر جدید با بشریت همراه بوده‌است. هنر یک نمود غیر جاندار از رفتار انسان‌ها و یک خصوصیت کلیدی متمایز کننده انسان از گونه‌ها دیگر است. هنر قدمت تاریخی نزدیک به ۳۵٫۰۰۰ سال پیش را دارد، درست زمانی که بشر توانست اندیشیدن را آغاز کند.

اگر اين رو صحيح بدونيم پس انسان ها فرق اساسي تري دارند نسبت به اين كه شانس تكامل داشته اند و بقيه نه و اون فرق در اساسشونه و در چيزيه كه هستند.ومن هم همون چيزي رو كه فقط در وجود انسان هاست مورد بحث قرار ميدم.
    با تشكر
    درسته که انسان مدرن تازه به وجود آمده و قدمت بسیاری کمتری از دایناسورها داره ولی این به این معنی نیست که زمان تکاملش کمتر بوده. قبل از انسان هم موجود دیگری (مثلا شبیه میمونها) وجود داشته که انسان از اون موجود به وجود آمده. قبل از اونها هم موجودات دیگری بودند. تکامل یک زنجیره است که مدام جانوران را شاخه شاخه می کند. دایناسورها موجودات بزرگی بودند که منقرض شدند لزوما کاملترین و باهوشترین موجودات زمان خودشون نبودند (در زمان دایناسورها موجودات دیگری نیز زندگی می کردند که در مراحل مختلف تکاملی بودند).

پس نمیشه گفت که اگر دایناسورها منقرض شدند کل زنجیره تکامل تا اون زمان نابود شده. موجودات دیگری هم بودند که تونستند جان سالم به در ببرند و به پیدایش گونه های جدید کمک کنند.

در نهایت روند به گونه ای ادامه پیدا کرده که امروزه موجود هوشمندی به نام انسان در زمین داریم. اما سایر موجودات هم تا حدی هوش دارند ولی همان طور که گفتید قطعا در حد بشر نیست. اما این ثابت کننده این نیست که موجودات دیگری به هوشمندی انسانها نمیتوانسته اند به وجود بیایند.

17. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

حيات فرازميني هوشمند         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Astro_M111 نمایش پست ها
    با سلام
    خیلی ممنون ولی به نظر من و باتوجه به حرف هایی که زدید این جور میشه برداشت کرد که اگر
    به تکامل زمان بیشتری میدادیم علاوه بر حیوانات خود انسان ها هم باید پیشرفت میکردند البته این رو هم باید بدونیم شرایط زمین مختص انسان نیست مختص همه موجودات زمینی است و عاملی برای عدم تکامل دیگر حیوانات بحساب نمیاد
    اما اگر تکامل انسان رو اخرین درجه تکامل بدونیم باید برای موجودات دیگر هم همین رو متصور بشیم وقید تکامل موجودات دیگر و باهوش شدن انها را بزنیم

به هر حال به علت این که ما نمیتوانیم برای خود تکاملی پیش بینی کنیم(برای این که تکامل انسان باید از روی ژنتیک اعمال بشه واین عمل انجام نمیشود مگر با جهش ژنتیک یا موتاسیون که همیشه به ضرر انسان بوده مثل:معلول به دنیا امدن نوزاد و.... که بر اثر تغییرات dna با مواد رایو اکتیو است) نمیتوانیم بگوییم موجودات دیگر تکامل پیدا میکنند در نتیجه نه در زمان قدیم تکاملی رخ داده و نه تکاملی رخ خواهد داد

اما در مورد نظریه داروین دلایل علمی-مذهبی و فلسفی زیادی بر علیه این نظریه وجود دارد واین که بیشتر دانشمندان ان را قبول دارند دلیل خوبی نیست برای مثال نظریه زمین مرکزی که قرن ها در همه جا تدریس میشد
    مورد بعدی : به وجود آمدن نخستین سلول زنده بر خلاف نظر شما کاملا در حوزه داروینسم قرار دارد
    آنها می گویند که نخستین سلول در زیر حجم عظیمی از آبهای گل آلود و بر اثر تابش نور و وزش بادهای سهمگین، به طور غیرارادی و ناگهان ظاهر شد. وقتی از آنها می پرسید که چگونه چنین چیزی ممکن بوده، آنها می گویند که به شکل معجزه آسایی این اتفاق روی داده است. سپس وقتی می پرسید که چگونه سلول لاشعور توانسته انسان ها، گیاهان و حیوانات را حیات ببخشد، آنها با گفتن این که "اتفاقی" بوده، قضیه را جمع بندی می کنند.

ممنون
    سلام

من تکامل انسان را آخرین درجه تکامل نمیدونم. به نظرم انتخاب طبیعی باز هم ادامه خواهد داشت و در طولانی مدت روی نسل انسانها اثر خواهد گذاشت. (تنها راه تکامل جهش نیست! انتخاب طبیعی هم هست) هر چند پیشرفتهای پزشکی ممکن است انتخاب طبیعی را دچار مشکل کند و روی شرایط انتقال ژنهای برتر تاثیرگذار باشد. یک نکته دیگه این که جهشها لزوما مضر نیستند (هر چند اکثر مواقع هستند) ولی گاهی اوقات ممکنه اثر مفیدی داشته باشند.

در مورد نظریه تکامل باید بگم که در دنیای علم زیست شناسی پذیرفته شده ترین نظریه است و تقریبا رقیبی نداره. کاری به مسائل مذهبی و فلسفی ندارم(همین الان بسیاری از روحانیون هم این نظریه را قبول دارند) اصلا ولی اگر با اساتید زیست شناسی در ایران و جهان صحبت کنید همه روی این اتفاق نظر دارند. مشکلاتی که ذکر میکنید هم در تحقیقات مختلف سعی شده بهش پاسخ داده بشه که از حوصله بحث خارجه. نمونه اش لینک اولی که گذاشتم و آزمایشی است که نشون میده در شرایط مناسب، مولکولهای پیچیده تر(مثل آمینو اسیدها، قندها و هیدروکربنها) می توانند از مولکولهای ساده تشکلیل شوند. انتهای مطالب این لینک درباره پیدایش DNA و RNA از مولکولهای ساده تر توضیح داده است:

http://biology.clc.uc.edu/courses/bio303/bigbang.htm

فکر کنم این تاپیک دیگه محل مناسبی برای بحث تکامل نباشه. شاید بهتر باشه تاپیکی با نام تکامل ایجاد کنیم و از یک زیست شناس دعوت کنیم برامون کامل توضیح بدهند

19. 14 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع